Niezale¿ne Forum Projektu Cheops

Cz³owiek i zdrowie => Zdrowie fizyczne => W±tek zaczêty przez: Rafaela Grudzieñ 29, 2008, 17:28:02



Tytu³: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Grudzieñ 29, 2008, 17:28:02
Jak zyc dlugo i zdrowo  - Michal Tombak

CO JEMY I CO „JE" NAS
Wspó³czesne po¿ywienie sk³ada siê z produktów ¿ywno¶ciowych
wyselekcjonowanych zgodnie z trzema zasadami:
a) musi byæ kaloryczne, ¿eby syciæ siê mniejsz± ilosci± pokarmu;
 b) musi byæ ³atwo przyrz±dzane, bo dzisiejsza pani domu ma zbyt
malo czasu;
c) musi byæ ³atwo poch³aniane, ¿eby zêby nie musialy wykonywaæ niepotrzebnej pracy (wspó³czesny cz³owiek nie ma czasu na prze¿uwanie swojego obiadu).
Zgodnie z tymi zasadami miêso znacznie wyprzedza warzywa, bo ¿eby zaspokoiæ glód potrzeba go mniej. Bia³e pieczywo jest lepsze od ciemnego, bo ³atwiej siê prze¿uwa. Oczyszczony ry¿ i cukier wygl±daj± bardziej zachêcaj±co. Poporcjowane, zamro¿one produkty wypieraj± swie¿e, bo wymagaj± mniej pracy w kuchni. Nawet swie¿e soki s± zamieniane na konserwowe. Ten typ od¿ywiania uwa¿any jest za osi±gniêcie wspó³czesnego postêpu. On uwalnia gospodyniê od kuchni, a matkê czyni niezale¿n± od urodzonego dziecka (mam na my¶li karmienie dziecka sztucznym pokarmem, który zastêpuje mleko matki).
Nawyk od¿ywiania siê w taki sposób szkodzi nawet bardzo silnym ludziom. Ci s³absi zaczynaj± cierpieæ znacznie wcze¶niej, ale najcê¿sze skutki mo¿na zaobserwowaæ u dzieci.

Szkodliwo¶æ rafinowanego pokarmu

D±¿enie cz³owieka do tego, by wszystko „ulepszaæ", oddzielaæ „potrzebne" od „niepotrzebnego" doprowadzi³o do tego, ¿e wiêkszo¶æ produktów jest rafinowana, tzw. „sztuczna". S±dzê, ¿e nie ma sensu obja¶niaæ ró¿nic~ miêdzy ró¿± sztuczn±, a ró¿± wyhodowan± przez ogrodnika. Jedyne co je zbli¿a do siebie - to ich wygl±d zewnêtrzny. Analogiczne podobieñstwo jest miêdzy naturalnymi i syntetycznymi witaminami, mas±em i margaryn± itd.

W procesie rafinacji (oczyszczenia w celu nadania wyglqdu handlowego, za pomoc± obróbki termicznej, gotowania) po¿ywienie jest pozbawione g³ównej „biologicznej" informacji, któr± otrzymalo od s³oñca, ziemi i wody. Takie po¿ywienie staje siê dla organizmu obce i organizm, ¿eby je przyswoiæ zaczyna traciæ w³asne zapasy. Doskona³ym przyk³adem s± buraki i cukier, który z nich jest otrzymywany. Burak - to naturalny produkt ro¶linny, w którym znajduje siê wiele witamin, soli mineralnych, fermentów, hormonów. Cukier otrzymany z buraków jest dok³adnie oczyszczany, krystalizowany, filtrowany. By nadaæ mu bia³± barwê jest poddawany oddzia³ywaniu chlorku wapnia - trucizny! Do naszego zo³±dka cukier dostaje siê jako substancja czysto chemiczna - sacharoza, która jest pozbawiona witamin, soli mineralnych, substancji aktywnych biologicznie. By taki wysokokaloryczny produkt móg³ byæ wch³oniêty przez organizm, musi byæ do niego do³±czona inna substancja. W naturalnym produkcie - buraku - s± wszystkie niezbêdne substancje, a w cukrze jest ich brak. Dlatego te¿ organizm zmuszony jest oddawaæ w³asne substancje: wapñ z zêbów - st;±d próchnica, ¿elazo i inne pierwiastki z krwi - co prowadzi do cukrzycy. Cukier, jak wiadomo, u¿ywany jest nie tylko do herbaty i kawy, zawieraj± go cukierki, herbatniki, cistka, napoje. Wszystkie drogi dostosowania siê cukru do organizmu s± wprost niemo¿liwe do wyliczenia. W zwi±zku z du¿ym spo¿yciem cukru w ci±gu ostatnich 10-15 lat we wszystkich krajach wysoko rozwiniêtych wzros³a zachorowalno¶æ spo³eczenstwa na cukrzycê. W USA liczba ta osiqgnê³a 10 mln osób, w Rosji w ci±gu ostatnich 10 lat liczba osób chorych na cukrzycê wzros³a trzykrotnie.
Ostatnie dane naukowe mówi± o tym, ¿e cukier jest dla organizmu ca³kowicie obc± substancj±, która w³a¶ciwie wcale nie jest wch³aniana, a tylko prowadzi do zaniku naczyñ krwiono¶nych i mutacji lub zwyrodnienia komórek, co w ostateczno¶ci powoduje raka.
Dlatego te¿ ogromnym b³êdem jest wyrabianie u ma³ego dziecka „apetytu" na s³odycze. Naprawiæ tego b³êdu nie bêdzie mo¿na przez ca³e jego dalsze ¿ycie.

Obecnie szeroko stosowana jest zamiana mleka kobiecego na mleko krowie lub sztuczne mieszanki pokarmowe. Dziecko karmione sztucznie to potencjalny alergik. Trudno przewidzieæ jakie jeszcze choroby mog± spotkaæ dziecko, które jest pozbawione pokarmu matki. Wraz ze sztucznym mlekiem krowim do organizmu dziecka dostaj± siê bia³ka - antycia³a, których organizm dziecka nie jest w stanie strawiæ. Wmleku kobiecym znajduje siê w du¿ej ilo¶ci laktoza (cukier mleczny), która dociera do jelita grubego, tworz±c odpowiednio korzystne ¶rodowisko do powstania mleczno-kwasowych i innych po¿ytecznych bakterii. Jednym s³owem buduje zdrowe jelito grube.
Podczas spo¿ywania mleka krowiego, lub innych zamienników, zamiast fermentacji mlekowej, kwasowej powstaj± gnilne procesy fermentacyjne, co wywo³uje samozatruwanie s³abego organizmu, zaburzenia mikroflory jelita grubego i jego zwyrodnienia.
Sztuczne mleko nie posiada energii biologicznej, która jest obecna w mleku matki z tego powodu dziecko chodzi ci±gle g³odne i jest stale podkarmiane. Wczesnie otrzymuje pokarm skrobiowy i miêsny. Jego uk³ad pokarmowy nie mo¿e strawiæ i wch³on±æ tych produktów, System fermentacyjny jest jeszcze niezupe³nie ukszta³towany. Niektórych fermentów po prostu brak, a pokarm ju¿ jest. Prosz~ popatrzeæ na dzieci w wieku od 2 do 5 lat. Maj±  pod nosem ci±gle ¶luzowat± wydzielinê - to przez nadmiar po¿ywienia zawieraj±cego skrobiê. Dzieci sztucznie karmione ci±gle choruj± na przeziêbienia i zapalenia. Ca³kowicie brak im instynktu samozachowawczego.
Chcia³bym, ¿eby ka¿da przysz³a matka wiedzia³a, ¿e nic nie mo¿e zast±piæ dziecku naturalnego mleka matki, ¿adna sztuczna od¿ywka nie zawiera w sobie informacji o mi³o¶ci, delikatno¶ci, czulo¶ci, a co najistotniejsze - informacji jak ustrzec siê od nieszczê¶æ i chorób. W mleku kobiecym ca³a ta informacja siê znajduje.
Je¶li w po¿ywieniu ciê¿arnej kobiety przewa¿aj±  s³odycze, bia³e pieczywo, wêdlina, krowie mleko, kawa, sma¿one (pieczone) miêso, itp. rafinowane produkty i na dodatek pali ona papierosy, to mo¿e mieæ za ma³o pokarmu, lub w ogóle pokarmu mieæ nie bêdzie.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Grudzieñ 29, 2008, 20:44:16
Jak zyc dlugo i zdrowo.  Michal Tombak

MLECZNY "NALUG"- Zaden ssak na swiecie(oprocz czlowieka),bedac doroslym juz osobnikiem nie spozywa mleka. Tak urzadzila to natura.
Jesli chodzi o koty, to my ludzie , nauczylismy je picmleko. Koty ktore go nie pija zyja dwa razy dluzej (co zostalo udowodnione przez nauke). Obecne mleko zostalo zastapione specjalnym pozywieniem,ktore ze smakiem znajduja nasi ulubiency. Sami wiec Panstwo widzicie, ze gust naszych pupilkow jest
zmienny.
Podstawowa roznica miedzy mlekiem krowim i kobiecym to wysoka zawartosc bielka- kazeiny w mleku krowim. Kazeina to substancja niezbedna cielakowi, by mu rosly kopyta i rogi, ale nawet cielak pije mleko tylko 6 miesiecy. Czlowiek nie ma kopyt ani rogow, dlatego tez , zywieniowe normy bialka sa jawnie zawyzone. Czlowiek potrzebuje znacznie mniej bialka, poniewaz okreslony gatunek bakterii, znajdujacy sie w jelicie grubym posiada
zdolnosc syntetyzowania bialka z weglowodanow, ktorych dostarczamy spozywajac produkty roslinne. W mleku kobiecym bialka jest malo, zaledwie
0,2%.
W krowim mleku znajduje sie malo zelaza, dlatego tez cielak zywi sie trawa. W tym celu natura specjalnie przystosowala organy trawienne cielaka,
ktore pozwalaja mu strawic mleko i trawe oddzielnie. Uklad pokarmowy czlowieka jest zbudowany inaczej. Krowie mleko, dostajac sie do zoladka czlowieka, pod wplywem kwasych sokow zoladkowych scina sie, tworzac cos przypominajacego twarog. Ten "twarog" oblepia czastki innego pokarmu znajdujacego sie w zoladku. Dopoki sciete mleko nie ulegnie strawieniu, proces trawienny innego pokarmu nie rozpocznie sie. Zjawisko to,
czesto powtarzajace sie, moze spowodowac zaburzenia w funkcjonowaniu ukladu pokarmowego. Stad tez pytanie: po co zamieniac swoj organizm w "fabryke-przetwornie" mleka i kwasnych produktow mlecznych, tracac przy tym wiele energii na proces trawienia?  Kazeina,znajdujaca sie w mleku, rozklada sie w organizmie przy pomocy podpuszczki. Dziecko 1-2 letnie ma juz paznokcie i wlosy, wiec zapotrzebowanie na kazeine jest zadne. Uklad trawienny dziecka przestaje wydzielac podpuszczke. Od tej chwili krowie mleko staje sie dla organizmu ciezkostrawnym.

WAPN, TLUSZCZ, i CHOLESTEROL
Nikt nie podwaza faktu, ze mleko zawiera duzo wapnia, ktory jest niezbedny do rozwoju kosci. A czy mniej jest wapnia w orzechach,kapuscie, marchwi,burakach?WIECEJ. A co najwazniejsze- jest tam w idealnej proporcji i do tego w formie latwo przyswajalnej przez organizm.
W mleku wystepuja tluszcze zwierzece- a jak wiemy tluszcz zwierzecy powoduje zwiekszenie choresterolu i wyplukuje wapn z organizmu, dlatego tez mleko sie odtluszcza. Tluszcze znajdujace sie w orzechach i ziarnach np.slonecznika (najbardziej wartosciowe) sa przyswajalne przez organizm w 80%, podczas gdy tluszcze z mleka-tylko w 20%. W prasie zachodniej dawno juz pisano, ze zaobserwowano tendencje rezygnowania ze spozywania tlustego mleka i coraz czesciej spozywa sie niskotluszczowe. To przynioslo odczuwalne wyniki-znacznie zmniejszyla sie ilosc zachorowan zwiazanych z ukladem krwionosnym i pokarmowym.  Nasuwa sie pytanie: po co zwiekszac liczbe zachorowan, spowodowanych przez mleko, a potem walczyc o ich zmniejszenie?   Co sie tyczy kwasnych produktow mlecznych- kefiru, jogurtu, a szczegolnie twarogu i zoltego sera, to te produkty mozna spozywac, a nawet trzeba. Specjalnie zaleca sie spozywanie ich ludziom w podeszlym wieku i dzieciom. Chodzi o to, ze bakterie znajdujace sie w kwasnych produktach mlecznych juz zrobily to, co organizm czlowieka czyni z wielkim trudem.

NIESTRAWNA KAZEINA

Nalezy brac pod uwage jeszcze jeden wazny fakt. Obecne mleko jest szkodliwe, szczegolnie dla dzieci, z racji swych ekologicznych zanieczyszczen
.Nieodlacznym towarzyszem wapnia w mleku jest radioaktywny (promieniotworczy)pierwiastek- stront-90. Niektorzy lubia dodawac mleko do kawy,herbaty. Lepiej tego nie robic, poniewaz pod wplywem temperatury kazeina, znajdujaca sie w mleku, scina sie. Kazeina to surowiec do produkcji kleju organicznego. W naszym organizmie niestrawiona kazeina "klei" kamienie w nerkach, naczynia krwionosne,powoduje powstawanie guzow w nogach,deformacje palcow rak, a inne niestrawione skladniki mleka osiadaja w naszych tkankach i sciegnach pod postacia sluzu.
Znakomity uczony- specjalista do spraw zywienia, znawca diet- H. Shelton pisal: Mleko krowie jest zrodlem powstawania sluzu w organizmie czlowieka od okresu niemowlectwa do glebokiej starosci, a doktor Walker dodal:...i jest przyczyna takich chorob jak grypa, przeziebienia, astma,
bronchitis (zapalenie oskrzeli).

ROZSTANIE z NALOGIEM
Czy wszystkie te argumenty przyjmuja do wiadomosci ci, u ktorych mleko zajmuje czolowe miejsce w jadlospisie? Najprawdopodobniej nie.
Czlowiek z trudem rozstaje sie z nalogiem. Jednak chce poradzic, szczegolnie ludziom starszym , zastapienia mleka kefirem i chudym twarogiem. A wszyscy ci, ktorzy beda nadal pic mleko powinni przyjrzec sie uwaznie swoim odczuciom.  Czy po spozyciu mleka nie odczuwaja zadnych dolegliwosci jelitowych, nie maja wzdecia brzucha, rozwolnienia. Oprocz tego nalezy pamietac, ze mleko z uwagi na specyficzne trawienie nalezy
spozywac zawsze oddzielnie, nie laczac go z innymi produktami.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: BRAIN Grudzieñ 29, 2008, 20:44:47
Mam propozycje...mo¿e ka¿dy napisze poni¿ej jak wygl±da jego typowy jad³ospis??
Chodzi mi o to, ¿e przekazywaæ wiedzê na temat tego co jest zdrowe dla nas jest jednym a drugie czy sami siê do tego stosujemy? czy mamy siln± wolê aby odrzuciæ pokusy "niezdrowego jedzenia", starego trybu od¿ywiania...itp

 Co wy na to?



Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: wiki Grudzieñ 29, 2008, 20:48:00
BRAIN nie zapomonaj ¿e mamy jeszcze przerwê ¶wi±teczn± nasz jad³ospis teraz mo¿e byæ zabójczy :))))))))))


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Grudzieñ 29, 2008, 21:10:20
Super idea, ale poczekajmy jeszcze pare dni. Chce Wam kochani powiedziec ze jestem uczulona na laktoze, potwierdzone badaniem lekarskim.
Zmiana mojej diety najpierw wydawala sie prawie nie do zrealizowania, jednak w niedlugim czasie okazalo sie ze wcale to nie jest  nieosiagale, wprost calkiem proste. Dowiedzialam sie ze caly swiat azjatycki nie uzywa mleka i jego przetworow, jest uzywana soja i jej przetworry, mleko kokosowe.Kuchnia chinska jest bardzo smaczna i zdrowa.Zawsze jest jakas droga wyjscia.... Tak wiec zapraszam wszystkich do dyskusji , temat jest bardzo interesujacy......


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: BRAIN Grudzieñ 29, 2008, 21:37:32
Wspó³czujê mam nadziejê ¿e jednak szybko siê przystosujesz do nowej diety;) w koñcu cz³owiek to taka "bestia";) co potrafi do wielu ró¿nych warunków siê dostosowaæ....

A propos soi i GMO... ogl±da³a¶ mo¿e film dokumentalny ¦wiat wg Monsanto?

Je¶li nie zamieszczam link warto obejrzeæ http://pl.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M (http://pl.youtube.com/watch?v=ePhDyDbbO-M)


Pozdrawiam :)





Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Grudzieñ 29, 2008, 23:06:21
Od tych informacji mozna naprawde zachorowac......


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Styczeñ 03, 2009, 15:48:28
Polecam stronê z do¶æ du¿± ilo¶ci± publikacji o szeroko pojêtym od¿ywianiu:

http://www.sm.fki.pl/index.php?nr=Odzywianie


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Styczeñ 03, 2009, 22:24:58
Czy lubicie piæ Redbula lub Actimela? Polecam:

http://www.sm.fki.pl/index.php?nr=Red_Bull


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Styczeñ 03, 2009, 23:20:06
Ja mam pytanie o wegetarianizm. Pomijaj±c aspekt "duchowy" diety bezmiêsnej  ( nie zabijam przyjació³, ani niczego co ma uk³ad nerwowy itp itd ) , czy dieta czysto wegetariañska , czytaj  vegañska  jest dla cz³owieka Pó³nocy w³a¶ciwym rozwi±zaniem , które mog³oby "wyleczyæ" osobnika ze wszystkich chorób ¿ywieniowych ?
Istniej± spekulacje, które wskazuj±, ¿e gdyby ludzko¶æ ca³kowicie zaniecha³a ubojnej hodowli zwierz±t, to wiele pól wróci³oby do nas jako ziemia pod uprawy ro¶linno¶ci do spo¿ycia dla cz³owieka ( zamiast dalej s³u¿yæ za pola pod uprawy ro¶lin pastewnych dla zwierz±t ubojnych ). To znaczy teoretycznie, bo  wiadomo, ¿e lobby nafciarzy chêtnie zagarnê³oby te pola pod produkcjê zbó¿ czy kurkurydzy na biopaliwa.
¯ywno¶æ wegetariañska uprawiana na wielk± skalê jest napromieniowywana , pryskana chemicznie przeciwko szkodnikom, poddawana ró¿nym zabiegom tak¿e genetycznym w celu zwiêkszenia wydajno¶ci upraw ( GMO) itd, co wcale jej nie czyni bardziej ekologiczn± dla ludzi. Ca³y ten chemiczny syf , którym pryska siê uprawy potem dostaje siê do gleby , a stamt±d do rzek , zaburza naturalny ekosystem ...
Poza tym chcia³bym zwróciæ Wasz± uwagê na pewien wirtulany narz±d, który posiada ka¿dy cz³owiek. Jest ni± flora bakteryjna w ¿o³±dku . Jest to unikalny zestaw bakterii w³a¶ciwy ka¿demu cz³owiekowi indywidualnie. Do niedawna naukowcy nie widzieli w tym nic specjalnego, ale od niedawna uznaje siê, ¿e gdyby nie te bakterie to ludzie mieliby na prawdê powa¿ne problemy z przyswajaniem po¿ywienia, a nawet podejrzewa siê ,¿e bez tej os³ony bakteryjnej ( wstêpne , zewnêtrzne trawienie ) wiele substancji dostarczanych z zewn±trz zwyczajnie by nas tru³o, a tak ¿ywi± siê nimi bakterie.
Mo¿na powiedzieæ,¿e ¿yjemy z nimi w symbiozie . Prowadzone s± eksperymenty z t± flor± bakteryjn±. Celem jest taka modyfikacja flory bakteryjnej, aby mog³a ona sobie poradziæ z nadmiern± ilo¶ci± niepo¿±danych produktów , których coraz wiêcej po¿eramy. Mo¿e to dotyczyæ na przyk³ad cukru czy t³uszczów. Zanim te produkty by nam zaszkodzi³y zosta³yby zutylizowane przez nasze bakterie , zwi±zane i wydalone . Oczywi¶cie taka kuracja bakteryjna bêdzie odpowiednio sporo kosztowa³a zapewne - to bêdzie doskona³y biznes ..
Przy okazji , spójrzcie na takie "zadziwiaj±ce" zbie¿no¶ci .Na przyk³ad
 Cukier- cukrzyca -leki na cukrzycê .
Koncerny zarabiaj± na produkcji cukru, to powoduje cukrzycê, któr± trzeba leczyæ preparatami produkowanymi przez koncerny farmaceutyczne, które znowu na tym zarabiaj± .
Byæ mo¿e odkryjemy nowe mo¿liwo¶ci zarobkowania . Na przyk³ad koncern produkuj±cy glutaminian sodu  ( wzmacniacz smaku ) zainwestuje w firmê produkuj±c± zestaw bakteryjny do  usuwania glutaminianu sodu z organizmu ZANIM ten siê wch³onie powoduj±c szkody . Wa¿ne by wpierw zadzia³a³ na nasze kubki smakowe powoduj±c uzale¿nienie od jego smaku .
To perfekcyjnie "czysty"  biznes , nie uwa¿acie ? Nawet bez ofiar.
refleksja : w innych w±tkach rozwa¿amy czy obce istoty czasami nie hoduj± ludzi ,aby siê ¿ywiæ ich energi±.
W tym  w±tku na kanwie rozwa¿añ o ¿ywno¶ci odpowiadam tamtym rozwa¿aniom zdecydowanie:  NIE. To nie obcy, lecz ludzie gol± innych ludzi z kasy na bazie obrotem ¿ywno¶ci± ! Oczywi¶cie energia ¿yciowa te¿ bierze w tym udzia³ zdecydowanie. Wszek biznes bazuje na ludzkim ¿yciu ... lub jego braku .




Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Styczeñ 04, 2009, 19:39:18
Z tym wszystkim co napisales masz racje, to jest niesamowita machina, ktora dokladnie sie zazebia, caly przemysl rzywieniowy, medyczny, farmaceutyczny, dentysci itp. Przed paru laty w Niemczech zaczeto rozmawiac na zupelnie inny temat. Zmarly ma miejsce spoczynku na 25 lat.
Potem grob jest likwidowany i inna osoba jest tam pochowana. Co sie okazalo, ze cialo sie nie rozlozylo przez ten czas. Problem zacza byc bardzo glosny i zajeto sie tym problemem ktory zacza byc na skale panstwowa. Okazalo sie ze ludzie sa tak nafaszerowani srodkami konsewujacymi, ze niestety ale bardzo dobrze lezeli sobie w grobie. Okazalo sie ze nie tylko srodki konserwujace, ale medykamenty i cala ta chemia jaka pochlona
przez cale zycie lezy razem z nim, a zatem to sie zrobila calkiem niebezpieczna sprawa dla przyrody, wody itp. Zaczeli robic badania. Widzialam program o tej calej sprawie. Pochowali dorosla swinie, podlaczone byly kamery i obserwowano rozklad, niestety ale nie bylo zadnego rozkladu.
Wiem ze zdecydowali sie na wpuszczanie jakiegos gazu do grobu, i po jakims czasie sprawa byla zalatwiona. Tak naprawde konca tej sprawy nie znam,zreszta obecnie ogromna ilosc ludzi decyduje sie na spalenie....


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Styczeñ 05, 2009, 01:18:09
Coraz czê¶ciej przychodzi mi do g³owy teoria, ¿e mikroorganizmy które nas otaczaj±, które ¿yj± w naszych wnêtrzach, maj± ogromny wp³yw na nasze odczucia, na nasze my¶li i zdrowie. S± ze sob± powi±zane energetycznie, posiadaj± ¶wiadomo¶ci zbiorowe i w zale¿no¶ci od wibracji cz³owieka dopasowuj± siê do niego podobnie "brzmi±cy" przedstawiciele mikroorganizmów.
Dzia³aj± po dwóch stronach frontu, wzajemnie siê wykluczaj±c. Wygl±da to tak, jakby s³u¿y³y jasnym i ciemnym si³om. "Wojna" trwa bez przerwy. Lêki, stresy, depresje powoduj± przyci±gniête przez odciête od duchowo¶ci cia³a paso¿yty, które ¿ywcem okradaj± z energii i mikroelementów potrzebnych do ¿ycia. Mam wra¿enie, ¿e wirusy, bakterie, mog± byæ przedstawicielami ró¿nych kosmicznych inteligencji, traktuj±cych nas ludzi jak pastwiska...

Ale s± te¿ dobre wie¶ci, s± spo³eczno¶ci mikroorganizmów ratuj±cych nam ¿ycie, potrafi±ce zmieniaæ nasz± rzeczywisto¶æ na lepsz±...

Pozdrawiam - Thotal :)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Styczeñ 05, 2009, 18:56:36
Ja tez to tak widze, jednak czesto jestesmy narazeni tez na ludzkie braki odpowiedzialnosci, bo licza sie tak naprawde tylko pieniadze. Dlatego czesto zwracam sie do ludzi, ze powinni jesc chocby najprostrze pokarmy, ale zadnych gotowych i napakowanych chemia. Mlode matki powinny karmic same swoje niemowleta, powinnismy sie bronic i jeszcze raz bronic przed tym co wiemy co nas robi chorym, albo zrobi chorym.
Kiedy bylam mloda matka, to pamietam ze na targu kupowalam owoce i gotowalam kompoty dzieciom, zupy owocowe i na zime konfitury. Dzisiaj
przemysl produkuje takie ilosci roznych napojow i mysle ze zanim dziecko dostanie to do reki, rodzice powinni sie zorietowac,co podaja dziecku.
Mysle ze nalezy nastawic sie na kontrole co jemy i co pijemy....


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: patch Styczeñ 05, 2009, 20:20:54
podobno to nie Red Bull nas zjada tylko UFO.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Styczeñ 05, 2009, 23:10:42
Oczywiscie UFO nas zjada, ale po RED BULU. O tym wiedza wszystkie dzieci.......!


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Styczeñ 14, 2009, 16:08:25
Choroba na talerzu.
Komisja Swiatowej Organizacji Zdrowia przeprowadzila badania w kilku klasztorach w Tybecie. W wyniku badan zostalo stwierdzone, ze 90%
mieszkancow, wsrod ktorych byli starcy- u 60%calkowicie nie stwierdzono prochnicy zebow, zaburzen w pracy ukladu krwionosnego i pokaromowego, wszyscy oni niezaleznie od wieku byli sprawni i prawie w 100%zdrowi.Analiza ich pozywienia wykazala, ze odzywiaja sie bardzo skromnie, nie posiadaja
lodowek, kuchenek gazowych, nie uzywaja cukru, miesa i rafinowanych produktow. Ich podstawowy jadlospis toplacki jeczmnienne, tybetanska
ziolowa herbata, czysta woda. Latem pozywienie wzbogacaly rzepa, marchew, ziemniaki i troche ryzu.
Wedlug danych Swiatowej Organizacji Zdrowia w takich najbardziej rozwinietych krajach jak USA, Niemcy, Francja, ktore stoja w czolowce pod wzgledem spozycia mleka, miesa i innych rafinowanych produktow, zdrowie ludnosci wyglada inaczej. W Ameryce na 3 rodziny- dwie cierpia na nowotwory, 2 z 5 osob cierpia na choroby sercowo-naczyniowe, z powodu ktorych umieraja: odnotowuje sie ogromna liczbe osob, cierpiaca na cukrzyce. Przewlekle choroby trapia 19%ludnosci, a wiec cierpi na nie prawie co piaty mieszkaniec.
W Niemczech- na cukrzyce cierpi 20% ludnosci, okolo 20% dzieci w wieku od8 do 16 lat ma niedorozwoj umyslowy i fizyczny. Na reumatyzm i zapalenie stawow choruje od15 do 17% ludnosci.    Francja-Alergia dotyka od 15 do 20% ludnosci, 450 tys. dzieci ponizej 18 roku zycia cierpi na roznorodne zaburzenia sluch i wzroku, 1.5 mln dzieci w wieku 6 lat choruje na astme.
We wszystkich krajach wysoko uprzemyslowionych w ciagu ostatnich 25 lat, procent noworodkow z wrodzonymi schorzeniami sie podwoil.

Wielki Hipokrates mawial:"Twoim lekarstwem powinno sie stac pozywienie!"
Madrosc wschodnia glosi:  " Bog stworzyl pozywienie, a diabel  kucharza".
Natura podarowala czlowiekowi ogromna roznorodnosc naturalnych produktow, powinnismy zastanowic sie nad tym co jemy.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Luty 04, 2009, 17:22:23
Unikajmy soli:

http://wiadomosci.onet.pl/1909135,16,naukowcy_apeluja_o_unikanie_slonych_dan,item.html


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Lucyna D. Luty 04, 2009, 18:54:54
Cytuj
Choroba na talerzu.
Komisja Swiatowej Organizacji Zdrowia przeprowadzila badania w kilku klasztorach w Tybecie. W wyniku badan zostalo stwierdzone, ze 90%
mieszkancow, wsrod ktorych byli starcy- u 60%calkowicie nie stwierdzono prochnicy zebow, zaburzen w pracy ukladu krwionosnego i pokaromowego, wszyscy oni niezaleznie od wieku byli sprawni i prawie w 100%zdrowi.Analiza ich pozywienia wykazala, ze odzywiaja sie bardzo skromnie, nie posiadaja
lodowek, kuchenek gazowych, nie uzywaja cukru, miesa i rafinowanych produktow. Ich podstawowy jadlospis toplacki jeczmnienne, tybetanska
ziolowa herbata, czysta woda..

Wszystko piêknie, tylko ¿e w Tybecie wcielaj± siê "nie byle jakie dusze" :-)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Luty 04, 2009, 20:11:49
Do Mc Donalds-a? Nie dziêkujê!

http://wiadomosci.onet.pl/1905294,16,jedzenie_w_fast_foodach_moze_zniweczyc_korzysci_z_karmienia_piersia,item.html

I co¶ jeszcze dla m³odzie¿y, a ¶ci¶lej dla mi³o¶ników tê¿yzny fizycznej:

http://wiadomosci.onet.pl/1904383,16,dopalacze_moga_wypalic,item.html


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Luty 07, 2009, 14:49:52
Naukowcy ustalili co powinni¶my je¶æ, aby d³u¿ej ¿yæ: :o

http://wiadomosci.onet.pl/1897481,69,ustalono_co_jesc_by_dluzej_zyc,item.html


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Lucyna D. Luty 07, 2009, 14:56:35
Naukowcy ustalili co powinni¶my je¶æ, aby d³u¿ej ¿yæ: :o

http://wiadomosci.onet.pl/1897481,69,ustalono_co_jesc_by_dluzej_zyc,item.html

Bardzo odkrywcze  ;D


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Luty 07, 2009, 15:18:38
Te¿ tak my¶lê, ale to mo¿e byæ ciekawe:

http://fakty.interia.pl/nauka/news/masz-urojenia-bo-wypiles-za-duzo-kawy,1242855,14


Witamina, która ³amie ko¶ci:

http://fakty.interia.pl/nauka/news/witamina-ktora-lamie-kosci,1198812,14

Lubicie d¿emy, bo ja niespecjalnie. Jednak warto je spo¿ywaæ:

http://fakty.interia.pl/nauka/news/dzem-spowalnia-rozwoj-nowotworu,1194159,14


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Luty 07, 2009, 17:28:43
Owsiki g³ownym powodem depresji.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Luty 07, 2009, 17:48:59
Uwaga na mro¿on± herbatê:

http://fakty.interia.pl/nauka/news/uwaga-na-mrozona-herbate,1153594,14


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Luty 07, 2009, 20:17:23
Na owsiki sa bardzo dobre pestki z dyni. Znam bardzo dobry sposob na oczyszczenie jelita z owsikow.
Tak na marginesie, to prawda ze mozna byc dobrze nerwowym majac owsiki, przyznaje.....


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Luty 07, 2009, 20:40:51
Podobno równierz sok z kiszonych ogórków, czy kapusty jest skuteczny.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Lucyna D. Luty 07, 2009, 22:01:00
Tak na marginesie, to prawda ze mozna byc dobrze nerwowym majac owsiki, przyznaje.....

To chyba nie tak. Otó¿ owsiki mog± byæ przyczyn± nocnego zgrzytania zêbami, ale stres te¿ mo¿e byæ tak± przyczyn±. I chyba st±d mylenie jednego z drugim.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Luty 08, 2009, 17:32:16
Masz racje Lucynko, wlasnie zgrzytanie zebami i swedzenie pupy. A jak swedzi pupa to mozna tez szybko dostac depresji, czy mam racje?


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Lucyna D. Luty 08, 2009, 18:08:43
Masz racje Lucynko, wlasnie zgrzytanie zebami i swedzenie pupy. A jak swedzi pupa to mozna tez szybko dostac depresji, czy mam racje?

A tego to ju¿ nie wiem  8)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Micha³ Luty 08, 2009, 18:16:17
dwa powy¿sze posty: mistrzostwo ¶wiata  >:D >:D >:D


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Lucyna D. Luty 08, 2009, 21:14:02
dwa powy¿sze posty: mistrzostwo ¶wiata  >:D >:D >:D

W czym? A Ciebie chyba gêba swêdzi  ;D


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Micha³ Luty 09, 2009, 12:31:57
dwa powy¿sze posty: mistrzostwo ¶wiata  >:D >:D >:D

W czym? A Ciebie chyba gêba swêdzi  ;D

swêdzi, swêdzi - jak siê ogolê  :) ...i nie gêba tylko buzia  O0

ps. koñczymy offtop (mo¿ecie wracaæ do rozmowy o owsikach  ;) [¿arcik] )


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Maj 16, 2009, 17:27:38
Rzecz o zakwaszeniu organizmu:

"Jak dochodzi do zakwaszenia?

Nasze cia³o to laboratorium chemiczne, które pracuje ci±gle nad zachowaniem równowagi przemian chemicznych. Krew zdrowego cz³owieka ma odczyn lekko zasadowy, a warto¶æ pH krwi jest dok³adnie ustalona i podlega tylko niewielkim wahaniom pomiêdzy 7,35 a 7,45. Wiele produktów przemiany materii to kwasy, dlatego nawet w warunkach fizjologicznych istnieje tendencja do zakwaszania ustroju. I tak np., w procesach utleniania wêglowodanów, t³uszczów i bia³ek powstaje kwas wêglowy, który w wiêkszo¶ci jest wydalany w postaci dwutlenku wêgla przez p³uca, a organiczne zwi±zki fosforu s± metabolizowane do kwasu fosforowego. Stosowanie diet odchudzaj±cych, które z jednej strony prowadz±
do uwalniania z tkanki t³uszczowej kwasów ketonowych, z drugiej za¶ czêsto s± nieodpowiednio zbilansowane (zbyt ma³o wêglowodanów w stosunku do bia³ek
i t³uszczów).

Nawet niewielkie odchylenia od normy powoduj± powa¿ne zaburzenia w procesach przemiany materii, dlatego organizm cz³owieka wyposa¿ony jest w wewnêtrzny system regulacji, który pozwala mu utrzymywaæ odczyn krwi na sta³ym poziomie.
Utrzymanie sta³ego pH krwi wymaga sprawnego funkcjonowania mechanizmów regulacyjnych, do których zalicza siê:

- system buforów krwi i tkanek
- wydalanie nadmiaru dwutlenku wêgla przez p³uca
- wydalanie kwasów lub zasad przez nerki i wytwarzanie amoniaku

Na sprawno¶æ tego systemu wp³yw ma zarówno wydolno¶æ tych narz±dów,
jak równie¿ dostêpno¶æ w po¿ywieniu sk³adników mineralnych o oddzia³ywaniu zasadowym. W wiêkszo¶ci produktów spo¿ywczych stanowi±cych podstawê naszej diety przewa¿aj± pierwiastki kwasotwórcze. Dotyczy to przede wszystkim miêsa
i jego przetworów, drobiu, ryb i jaj (zw³aszcza ¿ó³tko), w nieco mniejszym stopniu tak¿e wszystkich produktów zbo¿owych. Natomiast ¼ród³em pierwiastków zasadotwórczych s± przede wszystkim warzywa i owoce. W fasoli przewa¿aj± sk³adniki alkalizuj±ce, natomiast w grochu i soi sk³adniki zakwaszaj±ce. Smak nie ma tu znaczenia, np. kwasy organiczne nadaj±ce owocom i warzywom kwa¶ny smak s± szybko rozk³adane, a sk³adniki zasadowe pozostaj± do dyspozycji organizmu.


Je¿eli nie dostarczamy w odpowiedniej ilo¶ci pierwiastków zasadotwórczych,
z których najwa¿niejszy jest wapñ, sód , potas i magnez, organizm jest zmuszony siêgn±æ do rezerw alkalicznych. Zu¿ycie rezerw magnezu powoduje rozdra¿nienie, spadek odporno¶ci na stres, irytacjê i nerwicê. Pobieranie wapnia z ko¶ci sprzyja rozwojowi osteoporozy. Zdolno¶æ alkalizowania warzyw i owoców jest znacznie mniejsza ni¿ si³a kwasotwórcza produktów miêsnych, dlatego w prawid³owo skomponowanej diecie powinny ilo¶ciowo przewa¿aæ produkty zasadotwórcze.
W miarê up³ywu lat rezerwa alkaliczna ulega wyczerpaniu, a nadwy¿ka kwasów
nie mo¿e zostaæ zneutralizowana i jest magazynowana w organach i tkankach,
a szczególnie w stawach paluchów stóp, ³okci, r±k i kolan, powoduj±c stan zapalny
i ból. Zmienia siê odczyn tkanek, a szkodliwe zwi±zki zatruwaj± organizm.
I zaczynamy chorowaæ.
Komórki nowotworowe dobrze rozwijaj± siê tylko w ¶rodowisku kwa¶nym."

http://www.zakwaszenie.pl/jak_dochodzi_do_zakwaszania.html



Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: PHIRIOORI Maj 16, 2009, 23:34:59
Nie wiem, co jecie "wy' :) Ale 'Was' zjadaj± ró¿ne egregory(nie lubiê tego s³owa ..ale jako¶ to trzeba nazwaæ),
..no i oczywi¶cie przede wszystkim w³asna ignorancja w ich tolerowniu.

[oczywi¶cie mnie te¿ to dotyczy - ale siê odgryzam]


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: ptak Maj 17, 2009, 10:47:14
Nie wiem, co jecie "wy' :) Ale 'Was' zjadaj± ró¿ne egregory(nie lubiê tego s³owa ..ale jako¶ to trzeba nazwaæ),
..no i oczywi¶cie przede wszystkim w³asna ignorancja w ich tolerowniu.

[oczywi¶cie mnie te¿ to dotyczy - ale siê odgryzam]

PHIRIOORI, a móg³by¶ rozwin±æ temat tego odgryzania siê?  ;D
Czy nie jest przypadkiem tak, ¿e odgryzaj±c siê powodujesz ich (egregorów)  podjadanie Ciebie? Przyczyna – skutek … 
I na czym polega ta ‘ignorancja w ich tolerowaniu’? Czy wiedz±c o byciu zjadanym, ktokolwiek tolerowa³ by taki stan rzeczy?

Pozdrawiam  :)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Maj 17, 2009, 11:20:48
Fajne, fajne ale nadaje siê ju¿ do innego tematu np: "paranormalne ..."


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: PHIRIOORI Maj 17, 2009, 11:30:56
Cytuj
a móg³by¶ rozwin±æ temat tego odgryzania siê?
Cytuj
I na czym polega ta ‘ignorancja w ich tolerowaniu’?
Tak.. Lada moment dostaniesz zaproszenie do miejsca,
gdzie to rozwinê i wyja¶nie, oraz podzielê sie "paroma tips`ami & tricks`ami"

Cytuj
Czy nie jest (..) tak , ¿e odgryzaj±c siê powodujesz ich (egregorów)  podjadanie Ciebie?
Nie. nie jest tak. Bo moje "odgryzy" s± Strukturalno-Chronosowe :)

Cytuj
Czy wiedz±c o byciu zjadanym, ktokolwiek tolerowa³ by taki stan rzeczy?
Odpowied¼ jest prosta: Rozejrzyj siê dooko³a.
A to ¿e ludzie robi± co mog±, by siê nie dowiedzieæ o rzeczach niekoniecznie przyjemnych..

Choæ obcowanie z taka informacja te¿ wymaga umiejêtnego podej¶cia.
Mam na my¶l balans pomiêdzy REALIZMEM i jasnym ogl±dem sytuacji - a nie¶wiadomym udziale w KREACJI niepo¿±danego egregora.

Dobrym przyk³adem by³by tu np. Leszek, który byæmo¿e nieco opatrznie przyj±³ onegdaj mój tekst (lub te¿ mia³ tak po prostu od zawsze) o "przygl±daniu sie "z³u", które dzia³a z ukrycia.. i zacz±³ bombardowaæ te forum topicami w stylu:
"¦wiñska grypa! Wszyscy zginiemy... w Wyborczej"
"UE chce nas o¶lepiæ? "
"Znów polskie obozy koncentracyjne..."
"Mossad bêdzie kontrolowaæ YouTube"
"Kamienne Wskazówki z Georgii.."
"NIe¶³ubne dziecko Lecha Wa³êsy"
"O wampirach"
"Uwaga na telewizjê cyfrow±"
"Zostali¶my oszukani" (artyku³)"
"THE ORION CONSPIRACY"
'Czy cz³owiek-drzewo przezwyciê¿y kl±twê?"

..naszczê¶cnie sukcesywnie robi³ to w hydeparku co stanowi ciekawy przyk³ad  podpuszczania.. nios±cego w istocie naukê.

I nie bierz tego Leszku do siebie. Bo nie chcê (zw³aszcza w tym w±tku) wywi±zywaæ teraz dyskusji o tym. To tylko przyk³ad.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Lipiec 02, 2009, 18:31:06
Czym s± gro¼ne dioksyny w irlandzkim miêsie?

Irlandzki kryzys miêsny spowodowany karm± zatrut± dioksynami rozszerza siê. Truj±ce substancje znaleziono równie¿ w wo³owinie. W zwi±zku z tymi niepokoj±cymi informacjami Wirtualna Polska rozmawia o tym, czym s± dioksyny i jaka jest ich szkodliwo¶æ dla ludzi z prof. Ann± Brzozowsk±, kierownikiem katedry ¯ywienia Cz³owieka Szko³y G³ównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, specjalist± toksykologii ¿ywno¶ci.

Joanna Stanis³awska: Czym s± dioksyny?

Prof. Anna Brzozowska: To zwi±zki organiczne zawieraj±ce chlor, które nie wystêpuj± naturalnie w przyrodzie, nie s± równie¿ produkowane celowo przez cz³owieka, a stanowi± zanieczyszczenie ró¿nych substancji przez cz³owieka wytwarzanych. Pojawiaj± siê w ¶rodowisku niezale¿nie od naszej chêci czy woli, uwalnianie ich do ¶rodowiska jest niezamierzone.

Kiedy po raz pierwszy dostrze¿ono te zwi±zki i ich szkodliwo¶æ?

- Pierwszy przypadek wyst±pienia dioksyn zanotowano w latach 60. Ich obecno¶æ zauwa¿ono w jednym z herbicydów, czyli ¶rodku chwastobójczym, który by³ stosowany do zniszczenia ulistnienia na drzewach podczas wojny wietnamskiej. Po latach okaza³o siê, ¿e weterani z Wietnamu czê¶ciej ni¿ inni mê¿czy¼ni zapadaj± na nowotwory.

Sk±d dzi¶ bior± siê dioksyny?

- Bior± siê z u¿ywanych w przemy¶le substancji zawieraj±cych chlor, które utleniaj± siê w wyniku oddzia³ywania czynników ¶rodowiskowych czy procesu technologicznego i nastêpnie stanowi± zanieczyszczenie. Zwi±zki te mog± uwalniaæ siê podczas awarii w fabrykach chemicznych, po¿arów lasów itp.

A czy w bardziej „normalnych” warunkach mog± przedostaæ siê do ¶rodowiska?

- Tak, mog± siê m.in. uwalniaæ przy spalaniu ¶mieci, je¶li s± one utylizowane w zbyt niskich temperaturach, czyli takich, które nie powoduj± rozk³adu wszystkich zawartych w nich zwi±zków chemicznych np. przy spalaniu w piecu domowym, ognisku. Przyk³adowo dioksyny mog± siê wytwarzaæ, kiedy spala siê w ten sposób wraz z innymi ¶mieciami plastikowe torebki z polichlorku winylu (tworzywo to zawiera chlor).

-Dioksyny mog± równie¿ powstawaæ podczas grillowania.

- Dioksyny mog± powstawaæ podczas obróbki termicznej w wysokich temperaturach - powy¿ej 280 stopni, czyli mog± wydzielaæ siê podczas grillowania, szkodliwe jest tak¿e sma¿enie na du¿ym ogniu.

Do podobnego przypadku, jak teraz dosz³o w 1999 roku w Belgii, kiedy do paszy podawanej zwierzêtom dosta³ siê olej przemys³owy.

- Wówczas dioksyny znalaz³y siê w paszy wskutek niew³a¶ciwego z ni± postêpowania, prawdopodobnie dodano do niej stare, zu¿yte oleje (smary) techniczne, co oczywi¶cie nie jest dozwolone. Inn± przyczyn± mog³o byæ przewo¿enie t³uszczu przeznaczonego na dodatek do pasz w cysternach, w których wcze¶niej by³y przewo¿one zu¿yte oleje techniczne.

Gdzie u zwierz±t, które spo¿yj± ska¿on± paszê, kumuluj± siê szkodliwe substancje?

- Kumuluj± siê w takich tkankach zwierz±t, jak w±troba, nerki i tkanka t³uszczowa. Im zwierzê jest starsze, tym dioksyn mo¿e byæ wiêcej. Równie¿ im wiêcej spo¿ywa tych substancji w paszy, tym wiêcej ma potem w tkankach.


Jak bardzo te zwi±zki s± szkodliwe dla cz³owieka? Co nam grozi, je¶li spo¿yjemy ska¿one miêso?

- Je¿eli spo¿yjemy ska¿one miêso raz, b±d¼ sporadycznie od czasu do czasu, to nic nam siê nie stanie. A na pewno nie nagle, z dnia na dzieñ. Najbardziej niebezpieczne jest poddanie organizmu dzia³aniu du¿ych dawek, b±d¼ kiedy jest to dzia³anie przewlek³e, czyli np. spo¿ywanie codziennie ma³ych ilo¶ci przez d³ugi czas.

Jak wp³ywaj± dioksyny na organizm cz³owieka?

- Kumuluj± siê w w±trobie, w nerkach, w tkance t³uszczowej. Najbardziej niebezpieczne jest ich stê¿enie w w±trobie, poniewa¿ substancje te wp³ywaj± na metabolizm w±troby, m.in. pod ich wp³ywem nasila siê produkcja enzymów metabolizuj±cych te zwi±zki szkodliwe - jest to mechanizm obronny, ale jednocze¶nie powoduj± one rozk³ad substancji, które s± nam potrzebne, np. witamin rozpuszczalnych w t³uszczach, hormonów sterydowych. To z kolei powoduje zaburzenia w gospodarce hormonalnej organizmu, problemy z rozrodczo¶ci±, trudno¶ci z zaj¶ciem w ci±¿ê, poronienia

Czy jest mo¿liwe, by cz³owiek umar³ po spo¿yciu takiego miêsa? Czy by³y jakie¶ udokumentowane przypadki ¶mierci po spo¿yciu dioksyn?

- Wiktorowi Juszczence podano du¿± dawk± dioksyn. Tak du¿±, ¿e na jego twarzy pojawi³y siê zmiany skórne. Na szczê¶cie, choæ u niego stê¿enie we krwi tej niebezpiecznej substancji przekracza³o tysi±ckrotnie poziom stwierdzany u innych ludzi, jest w¶ród nas do dzisiaj. By³y równie¿ przypadki zatruæ dioksynami po wypadkach w fabrykach, np. na skutek przerdzewienia wymiennika ciep³a, p³yn, który normalnie nie powinien siê dostaæ do oleju spo¿ywczego, jednak siê dosta³. Ludzie, którzy spo¿yli olej równie¿ prze¿yli, ale d³ugo chorowali.

Jak ciê¿ko cz³owiek mo¿e chorowaæ pod wp³ywem spo¿ycia silnej dawki dioksyn?

- Po awariach, kiedy uwalniaj± siê du¿e dawki dioksyn, u osób, które mia³y z nimi styczno¶æ wystêpuj± ró¿ne chroniczne choroby, takie jak zapalenie p³uc i oskrzeli, ale przede wszystkim dochodzi do zaburzeñ pracy w±troby, tarczycy, miesi±czkowania, wystêpuje wiêksza podatno¶æ na infekcje. Tak jak mówi³am, dochodzi równie¿ do powstania zmian skórnych. Jak opisywano w literaturze, takie zmiany utrzymywa³y siê bardzo d³ugo, nawet do 15 lat. Dioksyny negatywnie wp³ywaj± równie¿ na p³ód, dzieci oprócz schorzeñ, o których wspomnia³am, mog± byæ nawet opó¼nione w rozwoju. Dioksyny wed³ug klasyfikacji Miêdzynarodowej Agencji do Badañ nad Rakiem zaliczane s± do grupy zwi±zków, które s± prawdopodobnie rakotwórcze dla ludzi.

Co w przypadku irlandzkiego miêsa mog³o doprowadziæ do ska¿enia?

- Wydaje siê, ¿e tak jak w Belgii, by³a to pasza. Gdzie¶ na etapie przygotowania jej dla zwierz±t musia³o doj¶æ do jej zanieczyszczenia lub celowego dodania surowców niedozwolonych. O powa¿nej awarii w irlandzkiej fabryce chemicznej na pewno by¶my us³yszeli.


 Rozmawia³a Joanna Stanis³awska, Wirtualna Polska

¬ród³o:www.wp.pl



 
















Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Lipiec 05, 2009, 12:55:48
Czy Twój organizm jest czysty?


Jak siê pozbyæ zaparæ, wzdêæ, IBS, bólów ¿o³±dka i schorzeñ skóry zyskuj±c zarazem wiêcej energii i p³aski brzuch
Autorka: Dr Heather Johnstone, Wicedyrektor i Kierownik Szkolenia Global College of Natural Medicine

(http://www.colonix.pl/images/dr_hjohnstone.jpg)

Osoby na zdjêciach powy¿ej oraz tysi±ce innych, o których jest mowa w DrNatura.com, cierpia³y kiedy¶ z powodu zaparæ, IBS (zespó³ jelita dra¿liwego), powa¿nych wzdêæ i gazów, oty³o¶ci, chronicznego znu¿enia, zgagi, paso¿ytów, bólów ¿o³±dka, uchy³ków jelita, chorób skóry i w³osów oraz wielu innych pospolitych schorzeñ. Wszyscy oni pozbyli siê cierpieñ po oczyszczeniu organizmu. Jestem dr Johnstone i czytaj±c dok³adnie ten artyku³ dowiesz siê, jak oni to zrobili i jak ty mo¿esz zrobiæ to samo. Je¶li zmagasz siê z tymi problemami ju¿ od dawna, prawdopodnie próbowa³e¶ pozbyæ siê bólu. Bra³e¶ ¶rodki przeczyszczaj±ce i leki powszechnie dostêpne oraz sprzedawane na receptê, kupowa³e¶ suplementy w³ókien; mo¿e mia³e¶ kolonoskopiê, czy nawet operacjê. Nic nie przynios³o ci ulgi i dalej cierpisz. Dlaczego? Dlatego, ¿e nigdy nie usuniêto g³ównej przyczyny twoich problemów.

G³ówna przyczyna i najbrudniejsza tajemnica


Co wiêc jest g³ówn± przyczyn± wiêkszo¶ci chorób uk³adu trawiennego? Spójrz na zdjêcie poni¿ej. Jak by¶ siê czu³, gdyby wielkie kawa³ki starego, pe³nego trucizn, ka³u zalega³y wewn±trz twego jelita przez ca³e miesi±ce, lata, a nawet dziesiêciolecia? Czy odczuwa³by¶ zaparcie, wzdêcie, znu¿enie? Czy twe jelita by³yby podra¿nione przez ca³y dzieñ powoduj±c schorzenie zwane w skrócie IBS? Pomy¶l tylko, co jeszcze takie nagromadzenie toksyn mo¿e powodowaæ? Ból ¿o³±dka i zatwardzenie? Znu¿enie, gazy i wzdêcia? Bóle g³owy i niestrawno¶æ? Tycie i wielki, stercz±cy brzuch? Wyliczaæ mo¿na bez koñca

(http://www.colonix.pl/images/corey-front-pl.gif)


"¦mieræ zaczyna siê w jelitach" ...


http://www.colonix.pl/index.php


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Lipiec 05, 2009, 15:29:17
Darku,
na t± stronê wszed³em wczoraj i przes³a³em znajomej, w zwi±zku z problemami zdrowotnymi jej brata, ciekawe jak to dzia³a, ¿e my¶limy i natykamy siê na te same tematy w tym samym czasie ???


Pozdrawiam serdecznie - Thotal :)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Lipiec 05, 2009, 19:23:10
 :)
Interesuj± nas podobne sprawy i dlatego je wy³apujemy. ;)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: chanell Lipiec 10, 2009, 08:34:49
http://fakty.interia.pl/prasa/tygodnik_solidarnosc/news/genetycznie-modyfikowana-smierc,1336088,3406

Pozostawiê to bez komentarza :(


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Lipiec 10, 2009, 19:16:33
GENETYCZNIE MODEFIKOWANA SMIERC!

(http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/7/j/bedziemy_jesc_przyszlosci_3427726.jpg)
Co bêdziemy je¶æ w przysz³o¶ci? / fot. M. Grzelak /Agencja SE/East News

Autor informacji: Krzysztof ¦wi±tek
Czwartek, 9 lipca (08:24)

Nowotwory, bezp³odno¶æ i alergie - tym grozi spo¿ywanie produktów zawieraj±cych sk³adniki genetycznie modyfikowane. Miêdzynarodowe koncerny robi± wszystko, by wymusiæ na rz±dach zgodê na ¶miertelnie ryzykowne uprawy transgeniczne ro¶lin. W tej rozgrywce chodzi o gigantyczne pieni±dze, ale i ludzkie ¿ycie.

Dzi¶ byæ mo¿e ju¿ wiemy, co przyczynia siê do lawinowo rosn±cych przypadków alergii, bezp³odno¶ci, samoczynnych poronieñ, a tak¿e niektórych nowotworów.


Link do tego artykulu podala wyzej Chanel, artykul jest nieslychanie ciekawy, dlatego pozwolilam sobie malenka czesc tekstu z tego linku tu wstawic, naprawde polecam przeczytanie tego artykulu.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Lipiec 10, 2009, 20:48:19
Tak ferowany wegetarianizm równie¿ nie uchroni nas przed wszystkim:

Wegetarianizm a ryzyko nowotworów

Du¿e badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii potwierdzi³y, ¿e wegetarianie s± w mniejszym stopniu nara¿eni na rozwój nowotworów ni¿ osoby jedz±ce miêso. Okazuje siê jednak, ¿e nie dotyczy to wszystkich rodzajów nowotworów.

(http://img.interia.pl/kobieta/nimg/e/o/Dieta_wegetarianska_mniej_3430696.jpg)

Naukowcy z Wielkiej Brytanii i Nowej Zelandii ustalili, ¿e dieta wegetariañska, która, jak wykaza³y wcze¶niejsze badania, mo¿e chroniæ przed rakiem, nie ma wp³ywu na rozwój raka jelita grubego, który znajduje siê w czo³ówce nowotworów bêd±cych najczêstszymi przyczynami zgonów.
...

http://kobieta.interia.pl/zdrowie/profilaktyka/news/wegetarianizm-a-ryzyko-nowotworow,1336164,1642



Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Kiara Lipiec 10, 2009, 21:00:18
Oj to chyba zagrozenie rynku miesnego powstalo przez rosnace rzesze wegetarian , skoro takie rzeczy zaczeli wypisywac o zagrozeniach rakowych. ;) :)

No coz przemysl miesny to potezne przemysl , stac go na wszystko....

Kiara :) :)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: HabibiDah Lipiec 10, 2009, 21:01:03
Tak ferowany wegetarianizm równie¿ nie uchroni nas przed wszystkim


przed wszystkim byæ mo¿e nie, ale przynajmniej nie bêdzie wyrzutów sumienia  :)
poza tym miêcho ponoæ obni¿a wibracje ;)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Lipiec 10, 2009, 21:10:27
Cytat: HabbiDah
ale przynajmniej nie bêdzie wyrzutów sumienia :) 

S³ysza³em o takich, którzy maj± wyrzuty sumienia po zerwaniu owocu z drzewa, dlatego spo¿ywaj± tylko to co samo spad³o na ziemiê, nie pamiêtam jak siê oni zowi±.
Tak wiêc punkt widzenia zale¿y od punktu siedzenia.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Lipiec 10, 2009, 21:12:35

FLUOR SZKODZI!
 
Fluor jest jednym z g³ównych sk³adników leków psychotropowych. Wzmacnia ich dzia³anie. Gdy do popularnego leku uspokajaj±cego Valium dodano fluor, powsta³ ¶rodek o silniejszym dzia³aniu, Rohypnol. Inny, niezwykle silny ¶rodek uspokajaj±cy z fluorem, Stelazinum, jest u¿ywany w domach opieki spo³ecznej i w szpitalach psychiatrycznych na ca³ym ¶wiecie.

Miêdzynarodowy Uniwersytet na Florydzie opublikowa³ raport, w którym stwierdzono, ¿e roztwór fluorku potasu o stê¿eniu 0,45 ppm wystarczy, by znacznie spowolniæ nasze reakcje sensoryczne i umys³owe. Wszyscy wiemy, do czego u¿ywa siê fluoru - od lat 50-tych XX wieku jest cudownym sk³adnikiem past do zêbów, dziêki któremu mo¿emy rzadziej chodziæ do dentysty. Fluor dodaje siê te¿ do wody w kranach, by chroni³ zêby. Taka jest wersja oficjalna. A jak jest naprawdê?

Po pierwsze - fluor w pastach do zêbów chroni zêby u ludzi jedynie do 20. roku ¿ycia. I to jedynie wtedy, gdy siê go nie przedawkuje. Faktycznie - potrafi wzmocniæ szkliwo zêbów, ale za¿ywany w zbyt wielkich dawkach mo¿e jednocze¶nie spowodowaæ wiele chorób somatycznych i psychicznych.

S³ynne akcje fluoryzowania zêbów uczniów szkó³ podstawowych zaowocowa³y w Wielkiej Brytanii seri± procesów s±dowych. Okaza³o siê, ¿e u wielu dzieci dosz³o do przebarwieñ szkliwa, zêby sta³y siê ³amliwe i chropowate. W 1996 roku 10-letni Kevin otrzyma³ 1000 funtów odszkodowania od koncernu Colgate Palmolive, znanego producenta pasty do zêbów. U ch³opca stwierdzono fluorozê, czyli zatrucie fluorem.

A czy fluor naprawdê w znacznym stopniu chroni zêby dzieci przed próchnic±? Ekspertyza przeprowadzona na zlecenie Amerykañskiego Instytutu Badañ Stomatologicznych wykaza³a, ¿e w³a¶ciwie nie ma ró¿nicy miêdzy liczb± ubytków w zêbach dzieci mieszkaj±cych na terenach objêtych fluoryzacj± i na nieobjêtych.
Gorszy od o³owiu

Niewielu ludzi wie, ¿e fluor tak naprawdê jest trucizn±. Czêsto te¿ jest g³ównym sk³adnikiem leków psychotropowych, a tak¿e… trutek na insekty. Opublikowane niedawno badania wykaza³y, ¿e fluor dodawany do wody MO¯E SPOWODOWAÆ powa¿ne zaburzenia genetyczne, odwapnienie ko¶ci, raka. Jest gorszy od o³owiu! A w Polsce, innych krajach by³ego bloku komunistycznego oraz m.in. w Wielkiej Brytanii wodê siê od lat fluoryzuje. Wiele krajów demokratycznych nie wprowadzi³o jednak tego zwyczaju. Dlaczego?

Otó¿ nikt nigdy nie przeprowadzi³ szczegó³owych badañ nad skutkami d³ugotrwa³ego za¿ywania fluoru. Owszem, mówi siê oficjalnie, ¿e fluor jest bezpieczny, o ile nie przekracza siê pewnej ustalonej dawki. Ale je¶li ludzie pij± du¿o wody z kranu (nawet przegotowanej), czêsto myj± zêby past± z fluorem (a niezwykle trudno jest kupiæ inn±), to jak mog± byæ pewni, ¿e wielokrotnie nie przekraczaj± takiej dawki? Podobnie jest z aspartamem, s³ynnym s³odzikiem bez kalorii. Jest bezpieczny, gdy spo¿ywamy go w niewielkich ilo¶ciach. Tyle tylko, ¿e tak wiele ró¿nych artyku³ów spo¿ywczych go zawiera: soki, wody gazowane, witaminy, cukierki itp. Mo¿na siê nim nafaszerowaæ po dziurki w nosie, a producenci roz³o¿± rêce i powiedz±: przecie¿ zawarto¶æ aspartamu w naszym produkcie jest dopuszczalna i bezpieczna!

Rodzi siê pytanie: skoro tak wielu uznanych naukowców od dziesiêcioleci próbuje zainteresowaæ w³adze szkodliwo¶ci± fluoru, to dlaczego nikt nic nie robi? Kiedy nie wiadomo, o co chodzi, zazwyczaj chodzi o pieni±dze, i byæ mo¿e w³adzê nad lud¼mi.
Totalitarna kontrola umys³ów

Od pocz±tku XX wieku wiedziano, ¿e podawanie ludziom niewielkich dawek fluoru sprawia, ¿e s± bardziej ulegli i podatni na manipulacje. Gdy wiêc podczas II wojny ¶wiatowej hitlerowcy szukali sposobu, by otumaniæ wiê¼niów obozów koncentracyjnych, zaczêli podawaæ im du¿e dawki fluoru w wodzie pitnej. Produkcjê fluoru zlecili koncernowi I. G. Farben z Frankfurtu.

Po zakoñczeniu wojny do Niemiec przylecia³ wys³annik rz±du USA, Charles Eiliot Perkins, chemik, który mia³ przyjrzeæ siê hitlerowskim metodom kontroli umys³ów. Odnalaz³ on dokumenty stwierdzaj±ce, ¿e zanim wybuch³a wojna niemiecko-radziecka w 1941 roku, oba totalitarne re¿imy wymienia³y siê informacjami na temat sposobu panowania nad masami. „Bolszewicy uznali dodawanie leków do wody jako idealny sposób na skomunizowanie ¶wiata” - napisa³ w raporcie. Fluor, nadawa³ siê do tego celu znakomicie - nie do¶æ, ¿e wywo³ywa³ w umys³ach po¿±dane reakcje, to jeszcze mo¿na by³o uzasadniæ jego u¿ycie tym, ¿e chroni zêby. Z trucizny zrobiono lekarstwo.

Ale to sami Amerykanie rozpropagowali cudowne w³a¶ciwo¶ci fluoru. Fabryki koncernu I. G. Farben jako jedyne nie by³y bombardowane przez aliantów - pewnie dlatego, ¿e wielu amerykañskich biznesmenów ulokowa³o tam du¿e pieni±dze, m.in. rodzina Mellonów. Po wojnie Mellonowie za³o¿yli Amerykañskie Przedsiêbiorstwo Aluminiowe (ALCOA) - a fluor jest toksycznym odpadem przy produkcji aluminium. Co¶ z nim trzeba by³o zrobiæ. ALCOA oraz inne zak³ady produkuj±ce fluor sfinansowa³y badania, z których wynika³o, ¿e ma³e ilo¶ci fluoru nie s± szkodliwe dla zdrowia. W raporcie ca³kowicie pominiêto szkodliwe skutki oddzia³ywania tej substancji na organizm i mózg ludzki. Natomiast podkre¶lono zbawienny wp³yw na zêby.

W latach 40. XX wieku w kilku miastach USA rozpoczêto fluoryzacjê wody, a kilka firm zaczê³o dodawaæ tê substancjê do past do zêbów, i lawina siê potoczy³a...




Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Lipiec 10, 2009, 21:23:05
W latach, chyba 70-si±tych, czyli jako dzieciak, by³em na jakim¶ Czeskim filmie, w którym bardzo fajnie ukazano problem past do zêbów.
Otó¿, by³ sobie pewien oszo³om, który postawi³ sobie za cel rozkrêcenie interesu na zêbach. Aby plan siê powiód³ najpierw skonstruowa³ formu³ê pasty do zêbów, która to bardzo skutecznie je psu³a. Nastêpne kroki s± ju¿ ³atwe do przewidzenia.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: HabibiDah Lipiec 12, 2009, 12:17:10
S³ysza³em o takich, którzy maj± wyrzuty sumienia po zerwaniu owocu z drzewa, dlatego spo¿ywaj± tylko to co samo spad³o na ziemiê, nie pamiêtam jak siê oni zowi±.
Tak wiêc punkt widzenia zale¿y od punktu siedzenia.


..ale miêso nie ro¶nie na drzewach.. niestety :)

to kwestia indywidualnego wyboru, ja te¿ d³ugo by³am miêso¿erna.. nawet dzi¶ gdy poczujê zapach kie³basy czosnkowej to siê zapominam.. i chêtnie bym skosztowa³a..

na moje "szczê¶cie" czêsto zdarza³o mi siê widzieæ transporty ¶wiñ.. gdy widzia³am te smutne, ¶wiadome oczy.. to mówi³am sobie: "nigdy wiêcej" ale ¿ycie ¿yciem, wiêc minê³o jeszcze ³adne parê lat zanim odstawi³am miêso na dobre

pleceam film "Ziemianie" http://www.youtube.com/watch?v=0aM1lpazxKY&hl=pl
ja nie by³am w stanie obejrzeæ go do koñca..

..niestety mamy wkodowane, ¿e aby byæ zdrowym trzeba je¶æ miêcho i to takie naturalne.. tylko niestety sami odrzucamy od siebie ¶wiadomo¶æ sk±d to miêso siê bierze.. przypuszczam ¿e gdyby tak pewnego dnia wszyscy rze¼nicy zastrajkowali wiêkszo¶æ zosta³aby wegetarianami ;)

pozdrawiam ;)



Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: HabibiDah Lipiec 12, 2009, 12:26:00
a propos fluoru:

"Badania naukowe nie dowiod³y aby fluor przy zêbach sta³ych hamowa³ próchnicê zêbów. Jest to biologicznie (fizjologicznie) niemo¿liwe.(…) Podawanie fluoru sta³o siê ostatnio modne. Lekarze zalecaj± go ju¿ niemowlêtom, a czasem nawet przysz³ym matkom Konsekwencj± tego nie jest wcale spadek zachorowañ na próchnicê, lecz jest to niebezpieczn± ucieczk± wapnia z organizmu prowadz±c± do tzw. wczesnej osteoporozy!. Ostatnio obserwuje siê bardzo du¿o przypadków tak zwanej osteoporozy przedszkolnej, a to na skutek nadmiaru fluoru, podawanego dzieciom profilaktycznie w postaci tabletek, kropli, a tak¿e specjalnych past z du¿± zawarto¶ci± tego pierwiastka (one tak¿e dostarczaj± organizmowi pewnej ilo¶ci fluoru).
Rzadko kto pamiêta, ¿e dziecko, poza dawk± tego pierwiastka zalecon± przez lekarza, otrzymuje jeszcze dodatkow± jego porcjê podczas regularnego, przynajmniej dwukrotnego, codziennego mycia zêbów fluoryzowan± past±.
Du¿o fluoru znajduje siê w herbacie – od 1 do 7 mg/100 g, w dodatku fluoru ³atwo przyswajalnego. Spo¶ród produktów spo¿ywczych najwiêcej fluoru zawieraj± ryby, fasola – 1,65 mg/1000 g, ziemniaki – 0,141 mg, marchew – 0,188 mg, szpinak – 0,435 mg, mleko – 0,227 mg, m±ka pszenna 0,56 mg/1000 g oraz miêso, kapusta, sa³ata, rze¿ucha, broku³y"
no oczywi¶cie jedna z moich ulubionych herbat ROOIBOS ;)

tylko jaki rozs±dny cz³ek uwierzy w to, ¿e fluor jest szkodliwy..  ;)

¼ród³o: http://www.eioba.pl/a76208/szkodliwe_dzialanie_fluoru


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Lipiec 26, 2009, 16:48:49
Wierzyæ nie wierzyæ, przeczytaæ warto  ;D :o ??? ;D :

Marketing mitem stoi, czyli kilka bran¿owych plotek
Niedziela, 26 lipca (06:00)

Coca-Cola mo¿e byæ nie tylko doskona³ym napojem, nadaje siê tak¿e do usuwania rdzy. Miêso w hamburgerach z McDonald's sk³ada siê z przemielonych d¿d¿ownic, a siedziba jednej z najwiêkszych firm ¶wiata - Unilevera, posiada podziemny tunel, do którego dostêp maj± jedynie nieliczni. Marketing dorobi³ siê wielu mitów. Które z nich s± prawdziwe?
...

(http://img.interia.pl/biznes/nimg/4/7/Marketing_mitem_stoi_3458990.jpg)

http://biznes.interia.pl/news/mieso-w-ich-hamburgerach-to-mielone-dzdzownice,1343942

Edit:

Lody - prawdy i mity
Beata CIEP£OWSKA-KOWALCZYK, konsultacja: dr n. med. Izabella £azowska-Przeorek2008-07-09, ostatnia aktualizacja 2008-07-09 11:34

Choæ niemal wszyscy lubimy lody, mamy o nich wyj±tkowo z³± opiniê. Wci±¿ powtarzamy, ¿e s± niezdrowe, tucz±ce, nieodpowiednie dla dzieci... Zobacz, które z tych twierdzeñ jest prawdziwe, a które mo¿na miêdzy bajki w³o¿yæ.
...

(http://bi.gazeta.pl/im/8/5422/z5422048X.jpg)

http://www.edziecko.pl/jedzenie/1,79379,5438703,Lody___prawdy_i_mity.html


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Sierpieñ 23, 2009, 13:09:11
Chemiczny Wielki Brat
Aktualizacja: 2009-06-2 11:04 am

Chc±c zwróciæ uwagê na stopieñ ekspozycji normalnie funkcjonuj±cego cz³owieka na zwi±zki chemiczne zawarte w produktach codziennego u¿ytku, naukowcy przeprowadzili niecodzienny eksperyment, przypominaj±cy telewizyjny program „Big Brother”. Wyniki s± szokuj±ce, donosi „Chemistry World”.

Eksperyment przeprowadzony przez kanadyjskich naukowców symulowa³ normalny dzieñ statystycznego cz³owieka, który je w po¶piechu, trochê posprz±ta w domu, w którym odpoczywa po pracy. Badanie, niczym program „Big Brother”, trwa³o kilka dni, na przestrzeni których naukowcy na zmianê (po 12 godzin) przebywali w eksperymentalnym pomieszczeniu wykonuj±c typowe dla ka¿dego cz³owieka domowe czynno¶ci. W czasie eksperymentu regularnie analizowano stê¿enie wybranych zwi±zków chemicznych we krwi oraz w moczu naukowych mieszkañców domu Wielkiego Brata.

Po kilkudniowym pobycie okaza³o siê, i¿ stê¿enie ftalanów (zwi±zków dodawanych miêdzy innymi do produktów kosmetycznych, w tym do higieny osobistej), miêdzy innymi MEP (ang. monoethyl phthalate) bêd±cych metabolitami DEP (ang. diethyl phthalate) wzros³o w analizowanym moczu z wyj¶ciowego poziomu 64 ng/ml do 1410 ng/ml!

Po konsumpcji zaledwie 3 posi³ków sk³adaj±cych siê z tuñczyka, stê¿enie rtêci we krwi jednego z eksperymentatorów wzros³o do 7,55 µg/L na przestrzeni zaledwie 2 dni. Poziom bisfenolu A po zjedzeniu kilku posi³ków typu „fast food” (pakowanych w plastikowe pojemniki) przygotowanych w mikrofali, osi±gn±³ stê¿enie 7,5- krotnie przewy¿szaj±ce stê¿enie wyj¶ciowe (okre¶lone przed eksperymentem).

Stê¿enie ¶rodka antybakteryjnego stosowanego miêdzy innymi w pastach do zêbów wzros³o w moczu 2900 razy, z poziomu 2,47 ng/ml do 7180 ng/ml!

Wiêkszo¶æ badanych substancji chemicznych nie jest obojêtna dla zdrowia, a czê¶æ akumuluje siê w ludzkim organizmie stanowi±c niebezpieczny rezerwuar chemikaliów.

Naukowcy przed eksperymentem unikali przez 48 godzin produktów bogatych w wy¿ej wymienione substancje chemiczne. Jeden z badaczy na 30 dni wyeliminowa³ z diety pokarmy rybne.

Jak przyznaj± kanadyjscy naukowcy, przeprowadzony eksperyment mia³ na celu uzmys³owienie opinii publicznej, w jak silny sposób jeste¶my nara¿eni na kontakt z niebezpiecznymi chemikaliami. Jednocze¶nie, z badañ wynika, i¿ odpowiedni dobór u¿ywanych produktów oraz spo¿ywanych pokarmów (unikanie gotowych produktów spo¿ywczych, które w plastikowym opakowaniu podgrzewa siê w mikrofali) mo¿e znacz±co ograniczyæ ilo¶æ chemikaliów, jakie wnikaj± do naszego organizmu, a nastêpnie s± wydalane wraz z moczem.

KLG

_____

Przedruk za PAP – Nauka w Polsce

http://www.bibula.com/?p=9930


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Wrzesieñ 20, 2009, 21:10:02
Czytaj±c ¦cie¿kê Mocy trafi³em na fragment w którym Plejadianie podkre¶laj± wa¿no¶æ nauczenia siê odczuwania warto¶ci energetycznej spozywanego posi³ku. Warto pamiêtaæ o tym spozywaj±c ró¿ne produkty, rzekomo zdrowe a jednak destrukcyjnie wp³ywaj±ce na nasz organizm.
W podobnym duchu wypowiada siê Valdim Zeland w poni¿szym artykule:

Energetyka po¿ywienia - fragment wywiadu z Vadimem Zelandem
16.04.2009.

Czy nie korzysta Pan czasem z jakich¶ ¶rodków narkotycznych, by „wej¶æ” w inn± rzeczywisto¶æ? A mo¿e korzysta³ pan kiedy¶? Przecie¿ ewidentnie jest Pan „zaznajomiony” z Carlosem Castaned±.

Nie u¿ywam ¶rodków narkotycznych, chocia¿ bywa³o, ¿e próbowa³em. W rzeczywisto¶ci najsilniejszym ¶rodkiem psychodelicznym jest ów ca³kowity brak jakichkolwiek ¶rodków wywo³uj±cych uzale¿nienie, do których nale¿± miêdzy innymi wszystkie artyku³y wyprodukowane przez wahad³a. We¼my za przyk³ad hamburgera. Oprócz jego fizycznej postaci, któr± umieszczamy w ustach, istnieje postaæ metafizyczna  – energia zu¿yta na jego produkcjê (nie chodzi tu o si³ê, która wprawia w ruch mechanizmy, a o swobodn± energiê ¿ywych istot, któr± poch³aniaj± wahad³a).

Proszê sobie wyobraziæ, ilu ludzi i ile maszyn bra³o udzia³ w procesie produkcji hamburgera: ten zawi³y splot rur i pojemników w zak³adach chemicznych produkuj±cych nawozy; brzêkaj±ce ¿elazne potwory, traktory i kombajny; mnóstwo po¶rednich zak³adów produkcyjnych, które pozwoli³y z³o¿yæ owe ¿elazne monstra, pocz±wszy od ¶rubki, a skoñczywszy na farbie; dalej – pola uprawne i pastwiska, które trzeba zaoraæ, zasiaæ i zebraæ plony; fermy miêsne, na których hoduje siê zwierzêta w dos³ownie bydlêcych warunkach; straszne rze¼nie, o których wra¿liwa bu¼ka ubóstwiaj±cego smaczn± kie³baskê woli nie my¶leæ; zak³ady przemys³u spo¿ywczego; i w koñcu rozleg³a sieæ handlowa, reklama, i tak dalej.

Widzi Pani, jaki konglomerat zak³adów produkcyjnych, zale¿nych wzajemnie od siebie, pracuje nad stworzeniem skromnej kanapki? I nad ka¿d± jednostk± produkcyjn± wisi wahad³o jako nadbudowa energetyczna. Na poziomie fizycznym obserwujemy ruch materialnych przedmiotów, a w sensie metafizycznym zachodz± niewidoczne, lecz równie obiektywne procesy wymiany energetycznej. My¶li Pani, ¿e energia wahade³, u¿yta do wyprodukowania hamburgera, ginie bez ¶ladu? Za postaæ fizyczn± zap³aci³a Pani pieni±dze, a za energiê przyjdzie p³aciæ swoj± swobodn± energi±. Ka¿dy sztucznie wytworzony produkt wywo³uje uzale¿nienie. Proszê porównaæ syntetyczn± zupê z torebki i babciny barszcz, ugotowany z naturalnych produktów. Rzuciæ palenie lub picie, to jak splun±æ. Ale proszê spróbowaæ przestaæ je¶æ pokarmy, do których siê pani przyzwyczai³a, ¿yj±c w matrixie. Nie wierzy Pani – proszê sprawdziæ.

Oczywi¶cie nie wzywam wszystkich do rezygnacji z dóbr cywilizacji i powrotu do natury. Lecz korzystaj±c z us³ug spo³eczeñstwa technogennego, które szybko przekszta³ca siê w prawdziwy matrix, trzeba zdawaæ sobie sprawê, ¿e to zasysa, wpêdza w uzale¿nienie, pogr±¿a we ¶nie, w którym nie jeste¶ panem swojego losu, a tylko bateryjk± nie rozumiej±c±, ¿e j± wykorzystuj±.

Osobi¶cie staram siê spo¿ywaæ mo¿liwie jak najmniej nienaturalnych produktów. I tu rzecz nie w tym, ¿e s± one „szkodliwe dla zdrowia” – chodzi raczej o swobodn± energiê, a wiêc, i o osobist± wolno¶æ. Zmniejszaj±c ilo¶æ syntetyków w jad³ospisie, nie mówi±c ju¿ o ¶rodkach narkotycznych, powiêkszam tym swój potencja³, co oznacza podnoszenie siê ¿yciowego tonusu, odkrycie zdolno¶ci twórczych, widoczn± poprawê jako¶ci ¿ycia, i co najwa¿niejsze – przekszta³cenie z ¿etonu w tego, kto rzuca ko¶ci – uzyskanie si³y, o której tak zagadkowo i mgli¶cie napomykali Jedi z „Gwiezdnych wojen”.

Gdzie i co jada Pan na obiad?
...

http://www.igya.pl//z_ostatnich_dni/energetyka_pozywienia_fragment_wywiadu_z_vadimem_zelandem.html

Wiêcej informacji o Transerfingu rzeczywistosci, ³±cznie z pe³n± tre¶ci± wywiadu z Vadimem Zelandem, znajduje siê na stronie internetowej
http://www.transerfing.pl/

EDIT: ********************************************************

Które naczynia kuchenne s± bezpieczne?
28.03.2009

W 1997 roku badania przeprowadzone w ramach National Toxicology Program1 ujawni³y, ¿e tetrafluoroetylen, g³ówny sk³adnik teflonu, powoduje „aktywno¶æ kancerogenn±” (sprzyjaj±c± powstaniu chorób nowotworowych) u myszy oraz szczurów (nieprzywieralne pow³oki firmy Silverstone and Excalibur s± wykonane z ¿ywicy o takich samych w³a¶ciwo¶ciach).
Które naczynia s± bezpieczne?


Chocia¿ chemikalia nie dostaj± siê z naczyñ do jedzenia, to mog± byæ zagro¿eniem dla pracowników fabryki, którzy je wytwarzaj±. Do ¿ywno¶ci mog± natomiast trafiaæ ma³e kawa³ki teflonu z naczyñ o porysowanej powierzchni, ale FDA2 twierdzi, ¿e cz±stki te przechodz± przez nasz organizm, nie stanowi±c dla niego zagro¿enia.
...

http://www.igya.pl//zanieczyszczenia/ktore_naczynia_kuchenne_sa_bezpieczne_.html



Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Wrzesieñ 27, 2009, 14:26:42
Nie daj siê chorobie!
2

(http://img.interia.pl/kobieta/nimg/d/j/daj_sie_chorobie_3575862.jpg)

Najczêstsz± przyczyn± chorób nie s± wirusy czy bakterie, lecz os³abiony system immunologiczny. Je¶li bêdziemy dbaæ o jego kondycjê, nie dopadnie nas przeziêbienie czy grypa.

System immunologiczny, którym dysponuje nasz organizm bywa porównywany do ¶wietnie zorganizowanej armii, broni±cej go przez dwadzie¶cia cztery godziny na dobê. Je¶li funkcjonuje sprawnie, to nie chorujemy, gdy jest os³abiony lub zaatakowany nieznan± mu bakteriê - reaguje z opó¼nieniem i dopada nas wtedy choroba. Sygna³em os³abienia odporno¶ci organizmu jest sk³onno¶æ do infekcji, zw³aszcza przeziêbienia i grypy. Zwiêkszymy swoje szanse na unikniêcie tych chorób, je¶li zadbamy o poprawienie odporno¶ci, co wcale nie jest takie trudne, jakby siê wydawa³o.

Od¿ywianie
...

http://kobieta.interia.pl/zdrowie/profilaktyka/news/nie-daj-sie-chorobie,1373470



Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: frosk24 Listopad 02, 2009, 22:50:21
nie czyta³em ca³ego w±tku wiec mo¿e to ju¿ by³o :

http://rgbplus.pl/index.php?id=1130


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Marzec 14, 2010, 14:39:47
Polacy jedz± chemiê

Poniedzia³ek, 14 grudnia

Czekolada o smaku truskawkowym, zrobiona z buraków czy indyk w galarecie z fragmentami piór - to tylko niektóre z produktów, na które na natrafili inspektorzy inspekcji handlowej badaj±c koszyk 32 produktów, jakie Polacy kupili na ¶wiêta.


Jemy chemiê. Takie s± przepisy unijne. Producentowi ¿ywno¶ci wolno wszystko je¿eli tylko napisze o tym na opakowaniu - stwierdzi³ w "Teraz My" w TVN Marek Nowak z Inspekcji Handlowej w Katowicach. - Szynki w szynce mo¿e byæ 50 proc. - reszta to wype³niacze. Aromat wêdzenia, to te¿ chemia. Na wêdzenie ma³o kto mo¿e sobie pozwoliæ - doda³.

W¶ród przypadków, które najbardziej nim wstrz±snê³y przez 28 lat pracy w Inspekcji, Nowak wymienia paczkê rodzynków, "która ucieka³a ruchem falistym po biurku" i ciasto na pizzê, które w jednej z katowickich pizzerii "dojrzewa³o na muszli klozetowej". - My ju¿ prowadzimy tak± galeriê osobliwo¶ci, gdzie mamy zdjêcia takich przypadków - doda³.

14 na 32
...

(http://m.onet.pl/_m/f7f43c78002f9631975aa1da4800b226,24,1.jpg)

http://m.onet.pl/_m/f7f43c78002f9631975aa1da4800b226,24,1.jpg



Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Marzec 22, 2010, 18:06:30
Przez rok trzyma³a Happy Meal z McDonalds w szafce. Nie sple¶nia³
2010-03-22, ostatnia aktualizacja 2010-03-22 13:18

(http://bi.gazeta.pl/im/6/7687/z7687746Z,Trudno-uwierzyc--ze-zdjecie-po-lewej-i-prawej-stronie.jpg)
Trudno uwierzyæ, ¿e zdjêcie po lewej i prawej stronie dzieli rok czasu

Autorka i blogerka Joann Brusco postanowi³a przeprowadziæ niezwyk³y eksperyment. 3 marca 2009 roku kupi³a Happy Meal w McDonalds i umie¶ci³a go w szafce nad biurkiem w swoim domu w Colorado. Nastêpnie przez rok dokumentowa³a na blogu co siê dzieje z jedzeniem.
...

Nawet muchy nie chcia³y je¶æ Happy Meal
...

McDonalds twierdzi, ¿e ich ¿ywno¶æ nie jest szkodliwa
...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80269,7687868,Przez_rok_trzymala_Happy_Meal_z_MacDonalds_w_szafce_.html


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Marzec 22, 2010, 18:11:36
a propos niepsujących się potraw-
co z wodą butelkowaną,- w normalnych warunkach po +/- 2 dniach w wodzie rozwijają się bakterie
woda butelkowana w marketach, magazynach stoi miesiącami, co oni ją napromieniowują, chlorują????


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Kwiecieñ 04, 2010, 20:10:33
Jako ¿e to ¶wiêta wiêc o jajach s³ów kilka:


Sobota, 3 kwietnia (05:32)

Kiedy¶ kury nie wiedzia³y, co to niewola - wszystkie swobodnie hasa³y sobie po podwórku. Potem cz³owiek, dla celów hodowlanych, zamkn±³ je w ciasnych klatkach i kaza³ znosiæ jajka w nienaturalnych warunkach. Obecnie, g³ównie dziêki obroñcom praw zwierz±t, powoli wracamy do korzeni - kury maj± coraz lepiej... A my?

(http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/6/m/kura_dobrze_musi_siedziec_4029978.jpg)
Ta kura ma dobrze, ¿e musi siedzieæ w ciasnej klatce /wroclaw24.net

...

Rosn±ca tendencja do kupowania dro¿szych jajek wynika prawdopodobnie z przekonania o niskiej jako¶ci jaj oznaczonych numerem 3, czyli tych z produkcji klatkowej. Konsumenci my¶l±, ¿e kupuj±c jajka z numerem 2 (¶ció³kowe), 1 (wolnowybiegowe) czy nawet 0 (ekologiczne), dokonuj± lepszego wyboru, a im ni¿sza cyfra na skorupce, tym lepiej.

Dro¿sze, czyli mniej zdrowe

(http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/l/j/Kolor_jajka_naprawde_jaja_4029984.jpg)
Kolor jajka tak naprawdê nie ma znaczenia

Tymczasem okazuje siê, ¿e jaja z chowu innego ni¿ klatkowy maj±, owszem, lepszy smak, ale - uwaga - wcale nie s± zdrowsze.
...

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/dolnoslaskie/news/cala-prawda-o-jajach,1459626,218


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: krzysiek Kwiecieñ 04, 2010, 21:49:38
Jaki¶ czas temu ogl±da³em - bodaj na Discovery - jak siê produkuje wêgiel drzewny, taki do rozpalania grilla na dzia³ce. Rzecz dzia³a siê w niemieckiej fabryczce tego wêgla. Najbardziej szokuj±cy by³ koñcowy fragment tego programu. Jak siê okaza³o, ubocznym produktem (ale bodaj najbardziej cennym) wytwarzania wêgla drzewnego jest smolista ciecz powstaj±ca podczas suszenia wypalonego surowca drzewnego. Jest ona rozchwytywana przez producentów "wêdlin". Wstrzykuj± j± w swoje produkty, dziêki czemu nabieraj± one charakterystycznego smaku wêdzonki. Tylko ¿e z wêdzeniem nie ma to nic wspólnego.
Smacznego  :o


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Torton Wrzesieñ 18, 2010, 11:53:57
Tak apropo tematu i uczuleñ. Coraz wiêcej ludzi jest na "co¶" uczulona.
Genetycznie modyfikowana ¿ywno¶æ, konserwanty wp³ywaj± negatywnie na ludzi, w dodatku wielu ludzi dba o "przesadn±" czysto¶æ.

Przyk³ad niemowlê w 99% czysto¶ci gdy zostanie pó¼niej zaatakowane przez jak±¶ bakterie, organizm tego niemowlêcia nie bêdzie wstanie siê obroniæ poniewa¿ siê nie nauczy³ tego.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Wrzesieñ 20, 2010, 00:14:15
Je¶li matka nowo narodzonego dziecka jest pe³na toksyn, to dziecko MUSI mieæ alergiê od urodzenia :(



Pozdrawiam - Thotal :)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Torton Wrzesieñ 26, 2010, 11:48:37
Dla mnie jednym z najwiêkszych wyzwañ to próba od¿ywiania siê zdrowo, czêsto jest tak ¿e po prostu nie które zdrowe jedzenie mi nie smakuje a to co mi nie smakuje to tego nie zjem.

A przecie¿ nie mo¿na je¶æ ci±gle tego samego, ja niestety ma³o dbam o jedzenie chocia¿ staram siê unikaæ napojów zawieraj±cych s³odziki jak aspartam i to mi siê udaje, od czasu do czasu jem owoce, warzywa regularnie.

I nie mam pojêcia jak sobie poradziæ z tym i¿ nie które potrawy mi nie smakuje. S± na to jakie¶ sposoby?


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Wrzesieñ 26, 2010, 13:44:26
Oczywiscie ze sa sposoby. Jest bardzo wazne jak przygotowuje sie pokarm. Byl czas ze nie cierpialam nalesnikow. W domu matka jesli juz zrobila, to byly popalone, niesmaczne. Kiedy poznalam mojego meza, przez pierwsze cztery lata odwiedzalam go tez w domu i jadlam rozne potrawy ktorych
w domu rodzinnym apsolutnie nie jadlam. Nalesniki robie do dzieiaj, sa pyyszne.


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Kiara Grudzieñ 25, 2010, 15:33:42
Warto to obejrzec by wiedziec co my jemy a co moze nas zjesc....


http://www.youtube.com/watch?v=-sGV6p3yR58&feature=related


Czy swina  w krowiej skorze to jeszcze swinia czy juz krowa?


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Styczeñ 30, 2011, 21:34:57
Oszukuj± na wêdlinach - dodatki zamiast miêsa

Tanie wêdliny s± praktycznie... bezmiêsne!
Niedziela, 30 stycznia (07:01)

(http://img.interia.pl/wiadomosci/nimg/5/0/Tanie_wedliny_praktycznie_4968417.jpg)
© Panthermedia

W sklepach czêsto kusi nas szynka za 10-15 z³. Jak to jest mo¿liwe? Wraz z wej¶ciem Polski do Unii Europejskiej producenci artyku³ów wêdliniarskich otrzymali mo¿liwo¶æ faszerowania swoich wyrobów ró¿nymi dodatkami.

...

http://polskalokalna.pl/wiadomosci/podkarpackie/news/oszukuja-na-wedlinach-dodatki-zamiast-miesa,1590131


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: krzysiek Styczeñ 30, 2011, 22:47:43
Ale ju¿ "za komuny" prowadzono przecie¿ badania nt. ilo¶ci cukru w cukrze i papieru toaletowego w pasztetowej  ;D

A ca³kiem powa¿nie, to widzia³em kiedy¶ film o pewnym producencie wêgla drzewnego w Niemczech. Taki rodzinny biznes, dostarczaj±cy ten wêgiel na rynek z przeznaczeniem do grillowania.
Najciekawsze by³o na koñcu filmu: w³a¶ciciel fabryczki przyzna³ siê, ¿e najwiêksze zyski osi±ga ze sprzeda¿y dla producentów wêdlin pewnego produktu ubocznego: gêstej, oleistej cieczy powstaj±cej po odparowaniu wody z drewna suszonego na wêgiel. Ciecz ta charakteryzuje siê bardzo silnym aromatem, który po wstrzykniêciu jej do marnych wêdlin powoduje, ¿e nagle zaczynaj± pachnieæ, jakby przed chwil± wyci±gniêto je z wêdzarni... I w ten sposób powstaj± te wszystkie "tradycyjne" wêdliny, prosto z domowej spi¿arni babuni, dziadka i reszty rodziny. Smacznego!   :o


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Styczeñ 31, 2011, 00:48:04
Wiele wêdzonych produktów, takich jak sery, ryby s± traktowane tym p³ynem, takie szybkie wêdzenie pozwala utrzymaæ wagê, a nawet j± podnie¶æ...



Pozdrawiam - Thotal :)


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Marzec 04, 2011, 18:46:16
Kilka ciekawych filmików, byæ mo¿e by³y ju¿ zamieszczae:

SMACZNEGO

(http://www.sekretyameryki.com/wp-content/uploads/2010/01/gmo-patent-pending-01.jpg)

http://www.sekretyameryki.com/?p=2403


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Grudzieñ 05, 2011, 21:47:09
Poniedzia³ek 05.12.2011, 18:22

Uwaga na szkodliwe s³odycze. Sanepid alarmuje

(http://p2.sfora.pl/p2.sfora.pl/84876f7527ea1bb971bb1ff2a04cd5f2.jpg)

Najbardziej nara¿one s± dzieci.

Tysi±ce lizaków, ¿elków, cukierków i czekoladek zosta³o wycofanych ze sprzeda¿y po kontroli warmiñsko-mazurskiego sanepidu.

NAPOJE, £AKOCIE I GUMA BEZ CUKRU TE¯ NISZCZ¡ ZÊBY>>[/utl]

 (http://www.sfora.pl/Napoje-lakocie-i-guma-bez-cukru-tez-niszcza-zeby-a36715)
Kontrolerzy sprawdzili sklepiki szkolne oraz sklepy w pobli¿u szkó³ na terenie ca³ego województwa. Okaza³o siê, ¿e producenci s³odyczy nagminnie nie informuj±, ¿e s³odko¶ci zawieraj± szkodliwe substancje - donosi rmf.fm.

Taki obowi±zek nak³ada na nich rozporz±dzenie Komisji Europejskiej. Ka¿dy produkt, który zawiera sztuczne barwniki oraz konserwanty musi mieæ na opakowaniu odpowiedni± informacjê o tym.

Chodzi g³ównie o sze¶æ sztucznych barwników: E 102, E 104, E 110, E 122, E 124, E 129 oraz benzoesan sodu. Chocia¿ s± to substancje dopuszczone do u¿ytku, to s± szkodliwe zw³aszcza dla dzieci.

UWAGA NA PSYCHODELICZNE S£ODYCZE! HISTERIA I ADHD>> (http://www.sfora.pl/Uwaga-na-psychodeliczne-slodycze-Histeria-i-ADHD-a36710)

    [cenyer]Te barwniki mog± powodowaæ ADHD, bo wywo³uj± nadpobudliwo¶æ u dzieci, mog± tak¿e byæ ¼ród³em alergii i choroby Alzheimera. A benzoesan sodu wzmacnia ich dzia³anie - wyja¶nia El¿bieta £abaj z warmiñsko-mazurskiego sanepidu.[/center]

Kontrolerzy radz±, by dok³adnie sprawdzaæ opakowania ze s³odyczami i nie kupowaæ dzieciom takich, które zawieraj± konserwanty. Dodaj± równie¿, ¿e najlepsze s± przysmaki, które s± wyprodukowane w ca³o¶ci z naturalnych sk³adników.

BB

    Uwaga na szkodliwe s³odycze - Polska - Fakty w RMF24 - naj¶wie¿sze wiadomo¶ci (http://www.sfora.pl/Uwaga-na-szkodliwe-slodycze-Sanepid-alarmuje-l76539)

http://www.sfora.pl/Uwaga-na-szkodliwe-slodycze-Sanepid-alarmuje-a38364


Tytu³: Odp: CO JEMY I CO "JE" NAS
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Grudzieñ 15, 2011, 18:22:11
Post >chlebo<, o wodzie, przenios³em tu: woda >> (http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1827.0)


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x22-team wypadynaszejbrygady opatowek ostwalia zipcraft