Niezale¿ne Forum Projektu Cheops

Cz³owiek i zdrowie => Medycyna niekonwencjonalna => W±tek zaczêty przez: Thotal Marzec 24, 2010, 11:10:37



Tytu³: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Marzec 24, 2010, 11:10:37
Czy¿by konopie by³y nasz± przysz³o¶ci±?

http://www.youtube.com/watch?v=xcvTtTc9bR4&feature=related



Pozdrawiam - Thotal :)


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: quetzalcoatl44 Marzec 26, 2010, 15:48:37
naturalne konopie sa zdrowym ziolem :), cholera wie dlaczego tak z tym walcza i zakazuja gdyby pozwolono sadzic na wlasny urzytek napewo podniosloby  to swiadomosc ekologiczna  i ukrocilo gangsterskie procedery :)


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Marzec 26, 2010, 15:58:48
Dopuszczenie tego zio³a do legalnej uprawy doprowadzi³oby do bankructwa, a przynajmniej powa¿nie zachwia³o w posadach przemys³ papierniczy, drzewny i farmaceutyczny. St±d te ograniczenia przykryte "trosk±" o zapobieganie narkomanii.
To identyczna sprawa jak z woln± energi±, propagowan± przez Teslê i jemu podobnych, czy jak z przemys³em rafineryjnym.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: janneth Marzec 26, 2010, 21:09:18
Dopuszczenie tego zio³a do legalnej uprawy doprowadzi³oby do bankructwa, a przynajmniej powa¿nie zachwia³o w posadach przemys³ papierniczy, drzewny i farmaceutyczny.

To w³a¶nie jedna z takich firm doprowadzi³a do delegalizacji konopi na terenie prawie ca³ego ¶wiata.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Marzec 26, 2010, 21:09:24
... ale teraz mamy inicjatywê miliona g³osów w Unii. Gdyby tak zebraæ te g³osy to kto wie .. mo¿e da³oby siê przepchn±æ legalizacjê.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: janneth Marzec 26, 2010, 21:18:00
East, to nie jest takie proste. We¼my na przyk³ad Polskê - czy tu dzieje siê co¶, cokolwiek, co mia³oby doprowadziæ do zmiany ustawy antynarkotykowej? Otó¿ tak :) I to od wielu lat. Inicjatywa jednak nie jest odpowiednio nag³o¶niona, a mo¿e by³oby warto.
Co roku w maju organizowany jest Marsz Wyzwolenia Konopi. Zawsze jest to Warszawa. Jednak¿e - zawsze zamiast wyzwolenia konopi robi siê ³apankê na manifestantów.
Ostatnio te¿ czyta³am co¶ bardzo ciekawego. Kto¶ zrobi³ podpuchê, da³ siê z³apaæ z niewielk± ilo¶ci± suszu. Nigdy wcze¶niej nie by³ karany, notowany, czysta przesz³o¶æ. Zosta³ naturalnie aresztowany na 48 godzin, a przez ten czas policja zrobi³a przeszukanie w jego mieszkaniu.
Wszystko piêknie i cacy - gdyby nie nasza konstytucja. Która jak na razie mówi o tym, ¿e mo¿na aresztowaæ osobê je¶li spo³eczna szkodliwo¶æ czynu jest du¿a. Dla porównania - z³odziej, który w sklepie zwêdzi parê jeansów za 200z³, zostanie po prostu spisany i pewnie bêdzie musia³ pieni±dze oddaæ, ewentualnie stawiæ siê na rozprawê s±dow±. Nie zostanie aresztowany za kradzie¿ spodni.

I teraz ta osoba, która zrobi³a podpuchê, da³a siê aresztowaæ, liczy³a siê z rewizj± osobist± i przeszukaniem mieszkania... Pozwa³a polskie prawo do Strasbourga. Powód? Z³amanie swobody obywatelskiej. Za du¿e konsekwencje w porównaniu do pope³nionego czynu. Sprawa zosta³a wygrana, choæ by³a precedensowa. Naszym kochanym rz±dz±cym wiêc pozosta³o zmieniæ ustawê. I albo j± zaostrz± jeszcze bardziej albo pójd± chocia¿by ¶ladami Czech... Zobaczymy.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Marzec 26, 2010, 21:53:14
W sprawie szczepionki przeciw "¶wiñskiej grypie" dali dobry przyk³ad, miejmy nadziejê, ze i w tym przypadku wyka¿± siê rozs±dkiem.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Marzec 27, 2010, 06:00:55
jasne jest ¿e zaostrzenie nic nie da, wrêcz skutek bêdzie odwrotny,
jak powiedzia³ wczoraj jeden senator w/s ustawy palenia w miejscach publicznych- " w Polsce ca³kowity zakaz i tak nie bêdzie respektowany,- wiêc po co go wprowadzaæ ", i tak siê ma sprawa prawie ze wszystkim.
Oczywi¶cie pe³ny legal w stylu Holenderskim te¿ nie przejdzie, ale przyk³ad Czech jest chyba dobrym rozwi±zaniem- nawet dla ca³ej Unii.
S±dzê ¿e mo¿na zliberalizowaæ prawo wobec doros³ych od 20l., ale ostrzej ¶cigaæ dilerke dla m³odzie¿y przed tym rokiem.
Rozmawia³em jaki¶ czas temu o w/w sprawie, bo by³em w Holandii wiele razy i ¿artem podsumowa³em ¿e choæ Holandia to fajny kraj i za zielony dym nikt nikogo nie aresztuje,- to nie ma sensu ¿eby na ca³ym ¶wiecie by³o tak samo- czytaj: wszyscy palili by zio³o i je¼dzili na rowerach ;D - to by nie by³o dobre ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: janneth Marzec 28, 2010, 12:28:59
jasne jest ¿e zaostrzenie nic nie da, wrêcz skutek bêdzie odwrotny,
jak powiedzia³ wczoraj jeden senator w/s ustawy palenia w miejscach publicznych- " w Polsce ca³kowity zakaz i tak nie bêdzie respektowany,- wiêc po co go wprowadzaæ ", i tak siê ma sprawa prawie ze wszystkim.

Odno¶nie ca³kowitego zakazu palenia i chyba te¿ poniek±d wszystkich innych zakazów. Cz³owiek to bystra i cwana bestia. Jak zamkn± mu drzwi to wejdzie oknem. I tak w³a¶nie by³o w przypadku zakazu palenia w miejscach publicznych. Natychmiast pootwiera³a siê sieæ punktów sprzeda¿y e-papierosów. A e-papierosy mo¿na paliæ wszêdzie (wiem, bo sama sprawdzi³am i przy okazji polecam wszystkim, mnie siê uda³o kompletnie rzuciæ palenie) z tego wzglêdu, ¿e to nie palenie tylko inhalowanie siê. Po pierwsze w liguidach, jakie s± w tych ma³ych elektronicznych zabawkach nie ma substancji smolistych, a sama nikotyna. A w wydychany dym... W³a¶ciwie to wydychana para i jak to jeden chemik okre¶li³ - ilo¶ci nikotyny w nim s± ¶ladowe. Ja e-papierosa pali³am wszêdzie, nie ¶mierdzi, nie brudzi, 'dym' od razu 'rozmywa siê' w powietrzu. No wiêc skoro obywatele znale¼li sobie furtkê, ¿eby nie musieæ rzucaæ swojego na³ogu, a jednocze¶nie nie byæ na bakier z prawem, to nadszed³ moment na posuniêcie rz±du. I co rz±d zrobi³? E-papierosy im siê nie spodoba³y i uwaga - liquidy uznano za produkt tytoniowy (???) i od nied³ugo bêdzie trzeba op³aciæ akcyzê, ¿eby sobie je do Polski sprowadziæ. To dlaczego za produkt tytoniowy, a co za tym idzie - akcyz± objête - nie s± uznane te wszystkie 'oduczacze' typu plasterki nikotynowe, tabletki, gumy... Czy one nie zawieraj± nikotyny? No przecie¿, ¿e tak! A biedni e-palacze znowu przerzuc± siê na analogi, bo e-palenie (choæ zdrowsze) przestanie byæ op³acalne.

Oczywi¶cie pe³ny legal w stylu Holenderskim te¿ nie przejdzie

Tam te¿ nie ma pe³nego legalu. Paliæ konopie mo¿na w przeznaczonych do tego miejscach (coffeshopach) i teoretycznie - je¶li z suszem z³api± ciê na mie¶cie, w miejscach publicznych zostaniesz spisany. Oczywi¶cie prawo holenderskie jest na tyle liberalne, ¿e nie przepe³ni± wiêzieñ tymi pi±tkowymi imprezowiczami, którzy w spokoju usiedli sobie na murku pod szko³± i zapalili jointa. Nic w tym stylu. Oni ju¿ dawno zdali sobie sprawê, ¿e cz³owiek po tym narkotyku nie jest niebezpieczny dla otoczenia, ¿e nie bêdzie zdolny wybiæ szyby w aucie, w³amaæ siê do sklepu czy okra¶æ emeryta. Je¶li komukolwiek szkodzi, to tylko i wy³±cznie sobie. Dobrze by by³o, ¿eby¶my i my nie musieli p³aciæ podatków na utrzymanie takich osób w wiêzieniach. Niech ich lecz±, s± przecie¿ terapie od uzale¿nieñ. Ale na co ich wsadzaæ do wiêzieñ? ¯eby dowiedzieli siê, ¿e s± te¿ inne narkotyki, gro¼niejsze, daj±ce powera i ¶wiadomo¶æ bycia nieograniczonym si³owo samcem alfa?

Songo, podoba mi siê twoje ostatnie zdanie:
Cytuj
Nie ma sensu, ¿eby na ca³ym ¶wiecie by³o tak jak w Holandii. Bo wszyscy by palili zio³o i je¼dzili na rowerach.



Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Marzec 28, 2010, 12:45:49
Janneth napisa³a  : 
Cytuj
Oni ju¿ dawno zdali sobie sprawê, ¿e cz³owiek po tym narkotyku nie jest niebezpieczny dla otoczenia, ¿e nie bêdzie zdolny wybiæ szyby w aucie, w³amaæ siê do sklepu czy okra¶æ emeryta

Otó¿ to . Lecz problem le¿y w czym innym. System ( prawo , pañstwo etc ) utrzymuj± zakaz palenia zio³a bo THC zwiêksza ludzk± ¶wiadomo¶æ. Brak agresji, pokojowe nastawienie, mog± byæ dla Systemu niekorzystne.  Co to za obywatel, który jest w pe³ni ¶wiadom i siê nie boi ? Który czuje siê szczê¶liwy i po³±czony z czym¶ znacznie potê¿niejszym ni¿ jakikolwiek system ?

Ludzie przestali by kupowaæ alkohol ( tutaj monopol ma pañstwo ) , a zaczêli hodowaæ w³asne ro¶linki.

Zamiast siê zamraczaæ, odwrotnie - otwieraliby¶my siê na wszech¶wiat pal±c wysuszone kwiatostany ¿eñskie konopii indyjskich. Nie mówi±c o pozosta³ych korzy¶ciach, jakie daje uprawa konopii w za³±czonym przez Thotala filmiku. ( korzy¶ci dla przemys³u papierniczego,tekstylnego, budowlanego, mniejsza wycinka lasów, absorbcja CO2 i zwi±zanie go w ¶cianach budynku )
Niestety  - to stanowczo za wiele jak na tolerancjê Systemu.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: janneth Marzec 28, 2010, 14:27:43
East, s± mo¿liwo¶ci, aby pañstwo zarabia³o na tej ro¶linie. Przecie¿ to oczywiste, ¿e handel by³by opodatkowany. Kowalski te¿ bêdzie wola³ kupiæ sobie palenie w coffeshopie ni¿ na parapecie uprawiaæ ro¶linê z prostego wzglêdu - nasiona nie s± wcale tanie, ro¶lina jest tropikalna, wymaga du¿o s³oñca, du¿o ciep³a. U nas rzadko które lato by prze¿y³a, bo w nocy czêsto s± zbyt niskie dla niej temperatury. A wiêc pojawia siê dylemat. Kupiæ drogie nasiona i zmarnowaæ sadz±c na parapecie czy i¶æ do profesjonalnego coffeshopu, gdzie ro¶linki by³y uprawiane pod lampami, hypodronicznie. Smak lepszy, moc lepsza, a i cena przystêpna. No i oczywi¶cie opodatkowana.
Korwin-Mikke bardzo chcia³ legalizacji konopi, ale on nie ma szans. W programie PO przed wyborami dwa lata temu mo¿na by³o przeczytaæ, ¿e bêd± oni d±¿yæ do za³agodzenia przepisów dotycz±cych miêkkich narkotyków - bez powodzenia. Nie mamy chyba ¿adnej partii, która optowa³aby za legalizacj± konopi, a co za tym idzien - ¿adnych perspektyw na zmiany w najbli¿szych latach.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Marzec 28, 2010, 23:13:36
janneth :
Cytuj
Kowalski te¿ bêdzie wola³ kupiæ sobie palenie w coffeshopie ni¿ na parapecie uprawiaæ ro¶linê z prostego wzglêdu - nasiona nie s± wcale tanie, ro¶lina jest tropikalna, wymaga du¿o s³oñca, du¿o ciep³a. U nas rzadko które lato by prze¿y³a, bo w nocy czêsto s± zbyt niskie dla niej temperatury
janneth, a to Ciê nieco "zmartwiê" ;) wyprowadzaj±c z powy¿szego b³êdu. S± odmiany konopii, których nasionka mo¿na sobie relatywnie niedrogo i co najwa¿niejsze - LEGALNIE - zakupiæ przez internet i to odmiany, które rosn± w naszym klimacie pleni±c siê niczym chwasty, co oznacza, ¿e nie potrzebuj± ¿adnych uprzywilejowanych warunków. Istniej± odmiany, które rosn± na Syberii. Pod lampami uprawiaj± je tylko ci, którzy chc± zmaksymalizowaæ zysk z krzaka - wiadomo, ¿e na handel. Niektórzy nawet specjalnie gazuj± te ro¶liny CO2 ( taki doping ;) ) , ¿eby szybciej i bujniej ros³y.
( powy¿sze informacje mo¿na ³atwo zdobyæ z sieci wpisuj±c odpowiednie has³a ).
Nie o to tu jednak chodzi, aby podawaæ przepisy na nielegalne uprawy, ale o to, aby uzmys³owiæ niektórym ludziom ,¿e konopie s± potrzebne naszej gospodarce , bo to po prostu siê op³aca wszystkim i nie jest szkodliwe dla otoczenia palaczy.

Mnie najbardziej przekonuje taka proporcja 1 ha konopii = 4 ha lasu , a to w kontek¶cie pozyskiwania celulozy do produkcji papieru. Przy czym proporcja wydajno¶ci wygl±da jeszcze ³adniej , kiedy zdamy sobie sprawê, ¿e las ro¶nie 25 lat , a konopie ka¿dego roku ( wydajno¶æ z tego samego hektara ). Dziêki temu ich biomasa by³aby w stanie poch³on±æ i zwi±zaæ ogromne ilo¶ci CO2 z otoczenia ( na przyk³ad sadzone wzd³u¿ dróg lub w pobli¿u fabryk -emitentów co2 ).
I tutaj bym upatrywa³ szansy na legalizacjê konopii .
Na fali ekologicznego szaleñstwa w kwestii redukcji emisji CO2 do atmosfery konopie mog³yby wróciæ do ³ask, a przez to równie¿ powróci³aby kwestia legalizacji marihuany. I wówczas z pewno¶ci± znale¼liby siê politycy, którzy zawalczyliby o poparcie opinii publicznej, czyli o nasze g³osy dla siebie równie¿.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Lucyna Marzec 29, 2010, 20:56:29
Pierwsze banknoty dolarowe by³y drukowane na papierze konopnym, a spodnie odierz levi's by³a takana z w³ukna konopnego, które by³y nie do zdarcia. Podobno Bóg ukaza³ siê Mojrzeszowi w p³on±cym krzaku konopi.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: janneth Kwiecieñ 01, 2010, 12:17:52
janneth :
Cytuj
Kowalski te¿ bêdzie wola³ kupiæ sobie palenie w coffeshopie ni¿ na parapecie uprawiaæ ro¶linê z prostego wzglêdu - nasiona nie s± wcale tanie, ro¶lina jest tropikalna, wymaga du¿o s³oñca, du¿o ciep³a. U nas rzadko które lato by prze¿y³a, bo w nocy czêsto s± zbyt niskie dla niej temperatury
Mnie najbardziej przekonuje taka proporcja 1 ha konopii = 4 ha lasu , a to w kontek¶cie pozyskiwania celulozy do produkcji papieru. Przy czym proporcja wydajno¶ci wygl±da jeszcze ³adniej , kiedy zdamy sobie sprawê, ¿e las ro¶nie 25 lat , a konopie ka¿dego roku ( wydajno¶æ z tego samego hektara ). Dziêki temu ich biomasa by³aby w stanie poch³on±æ i zwi±zaæ ogromne ilo¶ci CO2 z otoczenia ( na przyk³ad sadzone wzd³u¿ dróg lub w pobli¿u fabryk -emitentów co2 ).
I tutaj bym upatrywa³ szansy na legalizacjê konopii .

Co¶ mi siê tu nie zgadza. Do wytwórstwa przemys³owego nie s± potrzebne konopie indyjskie, a przemys³owe, siewne. I takie s± legalne, ich nasiona znajdziesz przecie¿ w ka¿dym sklepie zoologicznym jako pokarm dla papug. Z ich dostêpno¶ci± nie ma najmniejszego problemu. Co prawda nie widzia³am w Polsce farmy konopnej, ale istnieje taka chocia¿by w Szwajcarii. A my mamy np. Instytut W³ókien Naturalnych w Poznaniu, w którym w³a¶nie takie konopie s± uprawiane. Konopie siewne nie zawieraj± substancji psychoaktywnej (THC), a nawet je¶li to ¶ladowe ilo¶ci. A wiêc prawo polskie nie ma wiêkszego pola manewru tutaj ani te¿ nie musi nic legalizowaæ.
Jedyny problem, o jakim mówimy to legalizacja konopi indyjskich, bo to tylko te s± w Polsce nielegalne. Ilo¶æ substancji aktywnej w indyskich wzrasta z nieca³ego 1% do nawet 20%. I to w³a¶nie ten konkretny gatunek konopi stanowi potencjalne zagro¿enie dla cz³owieka.
I teraz... Odmiany konopi, o których mówisz, ¿e mog± rosn±æ nawet na Syberii, a co za tym idzie - w Polsce te¿ dadz± sobie radê, to Ruderalisy, odmiany ruderalne. S± to za zwyczaj hybrydy, czyli odmiany stworzone z po³±czenia ró¿nych odmian w taki sposób, ¿eby wspólnie ich geny dawa³y im mega odporno¶æ i mo¿liwo¶æ samozakwitania (kwitn± niezale¿nie od ilo¶ci ¶wiat³a, wyznacznikiem okresu zakwitnienia jest ich wiek, bardzo wczesny z reszt±). To w³a¶nie one s± przeznaczone do upraw pod go³ym niebem w strefach klimatycznych, gdzie s± krótkie lata.
Wiêc niestety - konopi zalegalizowaæ siê tak ³atwo nie da, poniewa¿ te o które najwiêkszy spór siê toczy, to w³a¶nie indyjskie, a nie przemys³owe. ¯eby zalegalizowaæ konopie indyjskie nie mo¿emy pos³ugiwaæ siê argumentami przemys³owymi, a np. farmakologicznymi.
Ale o tym za du¿o pisania. Prawd± jest jednak, ¿e te zwyk³e, niewiele wymagaj±ce ro¶liny, o wysokim stê¿eniu THC zast±pi³yby niejedno ekstremalnie drogie lekarstwo i pomog³y ludziom beznadziejnie chorym... Szkoda, ¿e nie bierzemy ich pod uwagê. W USA ju¿ od dawna w ka¿dej aptece na receptê mo¿na dostaæ susz konopny. S± te¿ preparaty typu Sativex:

Za Wikipedi±:
"Brytyjska firma farmaceutyczna jest producentem preparatu o nazwie handlowej Sativex, który jest stosowany u pacjentów choruj±cych na stwardnienie rozsiane w celu u¶mierzenia bólów neuropatycznych i zmniejszenia spastyczno¶ci miê¶ni. Ten preparat jest podawany w postaci aerozolu na b³onê ¶luzow± jamy ustnej, ale dzia³a psychoaktywnie.
Czynnikami aktywnymi Sativeksu s± uzyskiwane z konopi indyjskich tetrahydrokanabinol (THC)i kanabidiol (CBD). Ka¿da aplikacja sprayu zawiera ustalon± dawkê tych substancji: 2,7 mg THC i 2,5 mg CBD.
Sativex jest dostêpny na receptê w Kanadzie, Wielkiej Brytanii i niektórych innych krajach. Pierwsze doniesienia na temat skuteczno¶ci tego preparatu s± pozytywne."


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Kwiecieñ 02, 2010, 23:38:40
(..) A my mamy np. Instytut W³ókien Naturalnych w Poznaniu, w którym w³a¶nie takie konopie s± uprawiane. Konopie siewne nie zawieraj± substancji psychoaktywnej (THC), a nawet je¶li to ¶ladowe ilo¶ci. A wiêc prawo polskie nie ma wiêkszego pola manewru tutaj ani te¿ nie musi nic legalizowaæ.
Jedyny problem, o jakim mówimy to legalizacja konopi indyjskich, bo to tylko te s± w Polsce nielegalne. Ilo¶æ substancji aktywnej w indyskich wzrasta z nieca³ego 1% do nawet 20%. I to w³a¶nie ten konkretny gatunek konopi stanowi potencjalne zagro¿enie dla cz³owieka.
I teraz... Odmiany konopi, o których mówisz, ¿e mog± rosn±æ nawet na Syberii, a co za tym idzie - w Polsce te¿ dadz± sobie radê, to Ruderalisy, odmiany ruderalne. S± to za zwyczaj hybrydy, czyli odmiany stworzone z po³±czenia ró¿nych odmian w taki sposób, ¿eby wspólnie ich geny dawa³y im mega odporno¶æ i mo¿liwo¶æ samozakwitania (kwitn± niezale¿nie od ilo¶ci ¶wiat³a, wyznacznikiem okresu zakwitnienia jest ich wiek, bardzo wczesny z reszt±)
Oczywi¶cie, ¿e my mówimy o odmianach przemys³owych konopii, ale nie jest tak, ¿e ka¿dy mo¿e sobie posiaæ je na polu jak zbo¿e. Na jakiekolwiek uprawy konopii w Polsce potrzebne jest zezwolenie w³a¶ciwej instancji, oraz poddanie siê cyklicznym kontrolom takich upraw , a to z tego wzglêdu, aby wykluczyæ, ¿e w³a¶ciciel takiego poletka nie uprawia gdzie¶ w ¶rodku dla siebie indyjskiej odmiany ;) . W praktyce dowolno¶æ takich upraw to fikcja.
Ponadto , jak zauwa¿y³a¶, istniej± hybrydy , które daj± sobie radê we wszelkich warunkach i nie wymagaj± ¿adnego dogl±dania. Nie mo¿na ich nazwaæ konopi± indyjsk± ( nielegaln± ), tak wiêc na wszelki wypadek prawo zakazuje wolno¶ci upraw ka¿dej odmiany bez zezwolenia. Przy czym w Polsce wiele odmian mo¿e rosn±æ na dziko i same siê mog± rozsiewaæ, tak¿e nie mo¿e byæ mowy o zorganizowanej ich uprawie.
Dlatego ka¿de ustêpstwo w³adz w zakresie upraw konopii przemys³owych ( tej dozwolonej teoretycznie ) rodzi automatycznie opór materii. I na tej zasadzie - ka¿de zracjonalizowanie tej kwestii w postaci uwolnienia z gorsetu ¶cis³ej regulacji bêdzie ma³ym kroczkiem ku pó¼niejszej ca³kowitej legalizacji wszystkich odmian. Korzy¶ci p³yn±ce z konopii s± niezaprzeczalnie ogromne, dlatego potrzebne s± rzetelne i niezale¿ne badania wolne od uprzedzeñ i zasad skostnia³ego prawa.

Prawa, które pozwala na sprzeda¿ papierosów z pe³n± ¶wiadomo¶ci± tego, ¿e palenie zabija , co jest , zgodnie z przepisami tego¿ prawa, informacj± wypisan± wielkim czarnymi literami na 1/3 powierzchni ka¿dej paczki fajek. To samo prawo uznaje za nielegalne lecznicz± substancjê psychoaktywn± zawart± w konopiach indyjskich. Zdroworozs±dkowo  my¶l±cy cz³owiek zestawiwszy ze sob± powy¿sze dwie informacje móg³by pomy¶leæ ,¿e prawu zale¿y na tym, aby sprzedawaæ ¶mieræ i jednocze¶nie zabraniaæ zdrowia. I to w rzekomej trosce o obywatela.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: janneth Kwiecieñ 03, 2010, 12:20:42
Prawa, które pozwala na sprzeda¿ papierosów z pe³n± ¶wiadomo¶ci± tego, ¿e palenie zabija , co jest , zgodnie z przepisami tego¿ prawa, informacj± wypisan± wielkim czarnymi literami na 1/3 powierzchni ka¿dej paczki fajek. To samo prawo uznaje za nielegalne lecznicz± substancjê psychoaktywn± zawart± w konopiach indyjskich. Zdroworozs±dkowo  my¶l±cy cz³owiek zestawiwszy ze sob± powy¿sze dwie informacje móg³by pomy¶leæ ,¿e prawu zale¿y na tym, aby sprzedawaæ ¶mieræ i jednocze¶nie zabraniaæ zdrowia. I to w rzekomej trosce o obywatela.

Dawno¶my nie byli tacy jednomy¶lni :) Ostatni raz chyba na temat Ksiê¿yca, prawda? Na ca³ym ¶wiecie (w przeciwieñstwie do alkoholu, papierosów, a nawet innych "bezpieczniejszych" u¿ywek typu kawa) nie zarejestrowano ani jednego ¶miertelnego wypadku, do którego doprowadzi³y by konopie! Warto siê g³êbiej zastanowiæ nad tym, czemu co¶ w pe³ni naturalnego, co nie zabija i nie wywo³uje agresji, jest nielegalne. I bardzo podoba³o mi siê to, co napisa³e¶:

Zdroworozs±dkowo  my¶l±cy cz³owiek zestawiwszy ze sob± powy¿sze dwie informacje móg³by pomy¶leæ ,¿e prawu zale¿y na tym, aby sprzedawaæ ¶mieræ i jednocze¶nie zabraniaæ zdrowia. I to w rzekomej trosce o obywatela.

Cieplutko pozdrawiam :)


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Lipiec 13, 2010, 16:42:34
Czy PO zalegalizuje marihuanê?

Joint niezgody
Autor: Sebastian Szczytkowski    2010-07-06 10:08:58

(http://www.danielcasado.com/web/contenido/flor%20venenosa/marihuana_flor.gif)Czy dojdzie do zmian w ustawie o
przeciwdzia³aniu narkomanii? / fot. BE&W

W najbli¿szych miesi±cach ponownie od¿yje w¶ród Polaków dyskusja: jak traktowaæ osoby przy³apane na posiadaniu niewielkiej ilo¶ci marihuany? Punktami zapalnymi rozmów bêd± propozycje zmian w ustawie o przeciwdzia³aniu narkomanii. Czy która¶ z nich mo¿e dokonaæ w prawie prawdziwej rewolucji?

Polska, wraz z wiêkszo¶ci± pañstw postkomunistycznych oraz skandynawskich, znajduje siê w europejskim zau³ku tolerancji dla konsumentów marihuany. Europeizacja polityki narkotykowej sta³a siê ju¿ trendem kopiowanym tak¿e w Stanach Zjednoczonych i polega na stopniowej liberalizacji prawa, rezygnacji z karania za posiadanie niewielkich ilo¶ci narkotyków.

Przys³owiowe wiêzienie za jointa

Pocz±tek roku wi±za³ siê z gor±co komentowanymi zmianami w czeskim prawie. Politycy naszych po³udniowych s±siadów postanowili dokonaæ umiarkowanej rewolucji, zezwalaj±c swoim obywatelom na legalne posiadanie do 15 gramów marihuany oraz nabywanie jej wraz z innymi u¿ywkami w coffee shopach.

...

http://interia360.pl/artykul/joint-niezgody,36581



Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Lipiec 13, 2010, 17:18:01
Pod podanym linkiem poni¿ej artyku³u znajduje siê wiele absurdalnych komentarzy, które niestety s± w Polsce norm±, a wynikaj± z totalnej niewiedzy na temat konopii.
Je¶li chodzi o palenie zio³a, to ja jestem ZA legalizacj± lub choæby nawet tylko za depenalizacj±. Cokolwiek, byle w dobr± stronê. Obok mnie otworzono sklep z dopalaczami. Nikt tak na prawdê nie wie co tam jest w ¶rodku tych "materia³ów kolekcjonerskich". Nie wiadomo do koñca jak one wp³ywaj± na zdrowie. Natomiast o marihuanie i jej dzia³aniu wiadomo ju¿ na prawdê bardzo wiele. Z ca³± pewno¶ci± to, co naturalne jest bardziej zdrowe ni¿ sztuczne mieszanki niewiadomego pochodzenia. Uwolnienie do legalnego obrotu marihuany w naturalny sposób doprowadzi³oby do likwidacji sklepów z dopalaczami.
Na przeszkodzie jak zwykle stoi ...strach. Przez wiele lat demonizowano konopie doprowadzaj±c niemal¿e do zaniku upraw nawet tych przemys³owych odmian, które nie zawieraj± THC. Teraz, gdyby dosz³o do legalizacji, to konopia wróci³aby do gry i z pewno¶ci± odebra³aby czê¶æ udzia³u w rynku tworzywom sztucznym czy przemys³owi papierniczemu, ale nawet  .. paliwowemu.
Oto co znalaz³em w sieci na ten temat :
Doskona³ym zamiennikiem olejów napêdowych dla silników diesla jest stosowanie mieszanki olejów konopnych z marihuany z piêtnastoprocentowym metanolem. Dziêki takiemu olejowi napêdowemu spalanie wyprodukuje sadzê w ilo¶ciach mniejszych od siedemdziesi±t procent ni¿ oleje tworzone na bazie ropy naftowej. Dodatkowo konopie indyjskie zawarte w oleju z ropy naftowej powoduj± zatracenie procesu wysy³ania do biosfery niepo¿±danych substancji.

Niestety w dzisiejszych czasach taka wiedza nie jest mo¿liwa do uzyskania z racji tworzenia tabu z tematu konopi indyjskich i haszyszu. Generalnie rzecz bior±c tylko sieæ internetowa jest w miarê obszernym ¼ród³em informacji na ten temat i tylko dziêki niej pozyskacie szereg wiadomo¶ci o uprawie indoor, które poprzez odpowiedni± propagandê byæ mo¿e kiedy¶ zaczn± byæ wykorzystywane do ulepszania ¿ycia dzieki marihuanie . Hodowla marihuany jest mo¿liwa do wykorzystania nie tylko w zakresie odurzania spo³eczeñstwa, ale tak¿e w celu uniezale¿nienia siê energetycznego i uwolnienia siê od smogu, ale jak wszyscy wiemy spo³eczeñstwo na Ziemi nie zdaje sobie z tego sprawy

http://www.przemysl.superfury.pl/paliwo-z-konopi/


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Lipiec 13, 2010, 17:52:00
Tusk przyzna³ siê, ¿e jara³- to mo¿e do niego list otwarty!? :D


Tytu³: K O N O P I E
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Wrzesieñ 09, 2010, 12:31:22
 Scali³em ten w±tek z ju¿ istniej±cym
Darek                                



                                               Troche historii

Konopie

Ojczyzn± konopi jest Azja. Wystêpuj± tam trzy gatunki tej ro¶liny. Jej ¶rodkowo-azjatycka odmiana, konopie siewne (cannabis sativa), zosta³a przewieziona do Europy, a po odkryciu Ameryki, równie¿ i na ten kontynent. Najstarsze wzmianki o u¿yciu konopi pochodz± z 2600 roku p.n.e. W Polsce konopie s± znane od tysi±ca lat. Odmiana siewna by³a uprawiana g³ównie na w³ókno otrzymywane z ³odyg, z którego wyrabiano sznury, liny, worki, a nawet przêdziwo tekstylne. Nasiona wykorzystywano do t³oczenia oleju. Na konopnych p³ótnach malowano obrazy, u¿ywa³ ich m. in. van Gogh. Znane by³y równie¿ narkotyczne w³a¶ciwo¶ci tej ro¶liny. Odmianê indyjsk± (Cannabis indica) wykorzystywano od staro¿ytno¶ci do wytwarzania haszyszu. Po skolonizowaniu Indii przez Wielk± Brytaniê wzros³o w Europie zainteresowanie narkotycznym, a tak¿e leczniczym dzia³aniem konopi. Rozwa¿ano równie¿ mo¿liwo¶æ zastosowania tej ro¶liny w medycynie. W 1839 zosta³a z powodzeniem u¿yta jako ¶rodek znieczulaj±cy przy bólach reumatycznych i bólach tê¿cowych. Równie¿ angielska królowa Wiktoria stosowa³a konopie dla z³agodzenia bólów menstruacyjnych.

Na kontynencie amerykañskim konopie zaczê³y byæ uprawiane z tych samych powodów, co i w Europie. Otrzymywano z nich mocne liny, ¿agle, worki, a z ich nasion – olej. W³ókno konopne wykorzystywano równie¿ do produkcji tkanin. Niewiele osób wie, ¿e pierwsze LEVIS-y by³y sporz±dzone w³a¶nie z konopi. Wykonywano z nich równie¿ flagi amerykañskie. Zwyczaj palenia wysuszonej mieszanki kwiatostanu i li¶ci rozpowszechni³ siê najpierw w Meksyku, ale na pocz±tku XX wieku zosta³ przeniesiony do Stanów Zjednoczonych poprzez imigrantów meksykañskich, którzy przywie¼li równie¿ ze sob± meksykañsk± nazwê konopi - „marihuana”.

Pocz±tkowo Amerykanie, tak jak i reszta ¶wiata nic nie mieli przeciw konopiom. Co prawda na pocz±tku dwudziestego wieku pojawi³y siê pierwsze lokalne zakazy na granicy z Meksykiem, ale skierowane one by³y bardziej przeciw imigrantom latynoskim ni¿ przeciw samej marihuanie. W okresie tzw. „prohibicji” nie zwracano wiêkszej uwagi na marihuanê, poniewa¿ g³ównym celem ataków by³ wówczas alkohol, który obwiniano o zepsucie moralne spo³eczeñstwa amerykañskiego. Prohibicja ponios³a jednak kompletne fiasko, a jedynym jej efektem by³o powstanie potê¿nej mafii alkoholowej, która po zniesieniu zakazu dystrybucji alkoholu przekszta³ci³a siê w mafiê narkotykow±. Wówczas to przyczyn degradacji moralnej zaczêto upatrywaæ w narkotykach. Równocze¶nie w tym czasie rozwija³o siê coraz bardziej przemys³owe wykorzystanie w³ókna konopnego, które znajdowa³o wci±¿ nowe zastosowania, m. in. podjêto zaawansowane próby przemys³owego wykorzystania tych w³ókien do produkcji papieru. Rezultaty by³y zachêcaj±ce. Pewn± przeszkod± w masowym wykorzystaniu by³y trudno¶ci w pozyskiwaniu oraz obróbce w³ókna, ale i z tym sobie poradzono, wynajduj±c bardzo skuteczne maszyny przyspieszaj±ce przetwarzanie konopi. W po³owie lat 30-tych zaczêto wi±zaæ z t± ro¶lin± du¿e nadzieje. Np. magazyn „POPULAR MECHANICS” przewidywa³, ¿e wkrótce uprawa konopi przyniesie miliardowe zyski oraz stworzy szansê na du¿y wzrost zatrudnienia, poniewa¿ bêdzie siê z konopi produkowaæ wiele ró¿nych rzeczy. W 1937 roku wynaleziono maszynê, która dla konopi by³a tym, czym dla bawe³ny „odziarniarka”. Maszyna ta w sposób rewolucyjny przyspieszy³a i powiêkszy³a produkcjê, oraz znacznie obni¿y³a jej koszty.

Niestety, w dwa miesi±ce po wynalezieniu tej maszyny wprowadzono w USA zakaz uprawy konopi, poprzedzony kampani± na niespotykan± dot±d skalê, do której wykorzystano wszystkie ¶rodki masowego przekazu. G³ówn± sprê¿yn± tej kampanii by³ ówczesny szef Federalnego Biura do Spraw Narkotyków Harry J. Anslinger, który pe³ni±c sw± funkcje przez ponad 30 lat (1930 - 1962) stworzy³ prawdziwe biurokratyczne imperium. Cz³owiek ten nazywa³ marihuanê „zabójczym zielskiem”, „zabójc± m³odo¶ci”, „ro¶lin± z piek³a rodem” i twierdzi³, ¿e „palenie prowadzi do aktów przemocy i do utraty zdrowia psychicznego”. To on przekona³ Kongres Stanów Zjednoczonych o konieczno¶ci zakazu uprawy konopi, wyg³aszaj±c tam przemówienie o rasistowskim wyd¼wiêku, w którym stwierdzi³, ¿e „palenie marihuany propaguj± murzyni, Meksykanie i niektóre krêgi artystyczne”. Za przyk³ad poda³ przypadek m³odego latynosa, który zabi³ siekier± matkê, ojca, siostrê i dwóch braci, przypisuj±c jego czyn wp³ywowi marihuany. Niestety, ca³kowicie pomin±³ fakt, ¿e ów cz³owiek by³ chory psychicznie i zosta³ zamkniêty w zak³adzie dla umys³owo chorych.

Dodatkowym nieuczciwym chwytem by³o to, ¿e w antykonopnej kampanii u¿ywano zwykle obcojêzycznej nazwy „marijuana”, która wielu Amerykanom zupe³nie nie kojarzy³a siê z anglojêzyczn± nazw± „hemp” (konopie).

Zmienione w 1937 roku prawo przewidywa³o wysokie kary ju¿ za sam fakt posiadania marihuany. Pierwsz± osob± skazan± w zwi±zku z now± ustaw± antynarkotykow± by³ 50-letni mieszkaniec Denver, który za posiadanie konopi dosta³ 4 lata ciê¿kich robót. Sêdzia w uzasadnieniu wyroku stwierdzi³: „Marihuana jest najgorszym narkotykiem, pod wp³ywem którego ludzie przemieniaj± siê w bestie”. Jednocze¶nie nasilono kampaniê przeciw marihuanie, stosuj±c bardzo prymitywne has³a, np. „je¿eli zapalisz, to dostajesz krêæka i zaczynasz szaleæ”, „je¿eli zapalisz pierwszego papierosa bêdzie to pierwszy krok do samobójstwa”, „najpierw palisz a potem zabijasz”, „marihuana sprzyja rozwi±z³o¶ci seksualnej i jest przyczyn± demoralizacji amerykañskiego spo³eczeñstwa”. W czasopismach publikowano opowie¶ci o ludziach, którzy palili marihuanê i dopu¶cili siê potem okropnych czynów. Propaganda przeciw konopiom okaza³a siê niezwykle skuteczna zgodnie z zasad±, która g³osi, ¿e ka¿da informacja powtórzona co najmniej 50 razy staje siê prawd±.

Nag³y zwrot w skierowanej przeciw konopiom polityce amerykañskiej nast±pi³ w 5 lat po wprowadzeniu zakazu ich uprawy, kiedy to amerykañskiej armii, bior±cej wówczas udzia³ w II Wojnie ¦wiatowej, zacz±³ dokuczaæ brak lin. Wtedy to rz±d zacz±³ zachêcaæ farmerów do uprawy „diabelskiej ro¶liny” dla potrzeb wojska. Pojawi³y siê has³a „konopie na liny cumownicze”, „konopie do wielokr±¿ków”, „konopie na buty dla amerykañskich ¿o³nierzy”. Marihuana wróci³a wiêc do ³ask, chocia¿ niektórzy dostrzegali w tym hipokryzjê w³adzy. Jednak pod koniec wojny zapotrzebowanie na konopie siê zmniejszy³o i wtedy znowu wydano wojnê marihuanie.

Trzeba przyznaæ, ¿e nie wszyscy Amerykanie ulegli antykonopnej propagandzie. Burmistrz Nowego Jorku Fiorello La Guardia nie podziela³ opinii ogó³u na temat narkotyku, uwa¿a³ równie¿, ¿e nie mo¿na stanowiæ praw, których nie da siê potem wyegzekwowaæ. Odnosi³ siê ze sceptycyzmem do rz±dowych zapewnieñ, ¿e przestêpczo¶æ w¶ród nieletnich jest spowodowana paleniem marihuany. Z inicjatywy La Guardii powsta³ zespó³ badawczy, w sk³ad którego wchodzi³o 31 naukowców z ró¿nych dziedzin. Mieli oni okre¶liæ zagro¿enia zwi±zane z paleniem marihuany. Badania trwa³y 6 lat, obejmuj±c zarówno zagadnienia medyczne jak i socjologiczne. Komisja La Guardii ustali³a, ¿e palenie marihuany nie prowadzi do powstania niekontrolowanych popêdów seksualnych i nie narusza podstawowych struktur osobowo¶ci. Opublikowany w 1944 roku raport komisji punkt po punkcie podwa¿a³ opinie g³oszone przez Harrego Anslingera. Anslinger by³ w¶ciek³y. U¿y³ wszystkich swoich wp³ywów w mediach by zdyskredytowaæ raport. Ograniczy³ te¿ owym naukowcom dostêp do marihuany, co uniemo¿liwi³o kontynuowanie badañ. Nakaza³ tak¿e inwigilacjê zwolenników konopi.

W latach powojennych, kiedy to zaczê³y siê badania „dzia³alno¶ci antyamerykañskiej” i polowania na komunistów, dosz³y jeszcze nowe argumenty przeciw marihuanie. Ta diabelska ro¶lina, mówiono, jest dostarczana do Ameryki przez komunistów, którzy chc± w ten sposób os³abiæ amerykañskie spo³eczeñstwo. Walka z tym narkotykiem jest wiêc spraw± bezpieczeñstwa pañstwa. Doprowadzi³o to ustanowienia w 1951 roku ostrzejszych kar za posiadanie narkotyku.

W roku 1956 prezydent Eisenhower podpisa³ ustawê wprowadzaj±c± jeszcze surowsze kary. Za posiadanie tylko jednego „joint-a” z marihuan± grozi³o od 2 do 10 lat wiêzienia, a za handel mo¿na by³o dostaæ 50 lat (w niektórych stanach nawet do¿ywocie). Równocze¶nie propagowano nowe has³o: palenie marihuany prowadzi nieuchronnie do za¿ywania heroiny.

Rz±d Stanów Zjednoczonych zainicjowa³ tak¿e seriê obrad w ONZ-cie, która mia³a na celu wprowadzenie zakazu uprawy konopi na ca³ym ¶wiecie. Znamienne by³y przy tym o¶wiadczenia przedstawicieli rz±du USA, ¿e ¿aden kraj nie otrzyma pomocy od Stanów Zjednoczonych, je¶li nie wprowadzi zakazu uprawy marihuany. Dzia³ania amerykañskie by³y nad wyraz skuteczne. Przewa¿aj±ca wiêkszo¶æ krajów (ponad sto) wprowadzi³a zakaz uprawy tej ro¶liny. Jednocze¶nie szefowie ¶wiatowych mafii zacierali rêce z rado¶ci. Cena marihuany przekroczy³a cenê z³ota.

Richard Nixon chcia³ uchodziæ za najbardziej nieprzejednanego obroñcê prawa z wszystkich dotychczasowych prezydentów USA. Powo³a³ wiêc komisjê pod przewodnictwem Raymonda P. Shafera, która mia³a zbadaæ szkodliwo¶æ marihuany. Liczy³ na to, ¿e komisja uwiarygodni jego antynarkotykow± politykê. Opublikowany w 1972 roku raport by³ jednak zupe³nie inny. Komisja wyrazi³a przekonanie, ¿e „nie nale¿y traktowaæ w kategoriach przestêpstwa ani u¿ywania, ani posiadania marihuany na prywatny u¿ytek”. Uzasadniano to tym, ¿e „ludzie, którzy dopuszczaj± siê eksperymentów na sobie samych nie powinni byæ z tego powodu karani”. Raport dalej stwierdza³: „Za¿ywanie marihuany samo w sobie nie powoduje wzrostu przestêpczo¶ci”. Ponadto komisja zwróci³a uwagê na to, ¿e prawo jest wybiórcze i policjanci podejmuj±c decyzje o aresztowaniu pos³uguj± siê zwykle dodatkowymi kryteriami, jak wygl±d, kolor skóry lub przekonania polityczne.

Po opublikowaniu raportu Nixon nie kry³ swojego oburzenia. Podobno nawet nie czyta³ tego dokumentu tylko od razu wrzuci³ go do kosza. Post±pi³ wbrew zaleceniom komisji i wyda³ marihuanie totaln± wojnê. Walkê z narkotykami powierzy³ nowo utworzonej super agendzie DEA (Drag Enforcement Administration).

W latach siedemdziesi±tych, zapewne w jakim¶ stopniu pod wp³ywem ruchu hippisów, w spo³eczeñstwie amerykañskim zaczê³y siê coraz czê¶ciej pojawiaæ g³osy na rzecz legalizacji posiadania konopi do u¿ytku osobistego. Twierdzono, ¿e istniej±ce restrykcje s± zaprzeczeniem wolno¶ci, któr± zawsze tak bardzo chlubi³a siê Ameryka. Palenie marihuany nikomu nie szkodzi, mówiono, a za to sprawia przyjemno¶æ. Za co wiêc wsadza siê ludzi do wiêzienia na d³ugie lata? Twierdzono równie¿, ¿e dzia³ania organów ¶cigania maj± znamiona rasizmu, poniewa¿ czêsto przymyka siê oczy na ³amanie zakazu posiadania narkotyków przez bia³ych, natomiast bezlito¶nie egzekwuje siê prawo wobec kolorowych. Wówczas to powsta³ ruch na rzecz legalizacji marihuany. Symbolem walki o tê sprawê sta³ siê dzia³acz polityczny John Sinclaire skazany na 10 lat wiêzienia za wypalenie 2 joint-ów. John Lennon na jego cze¶æ skomponowa³ piosenkê.

Pod wp³ywem takich g³osów w 1973 roku stan Oregon jako jedyny zalegalizowa³ posiadanie marihuany. Po piêciu latach badañ nie stwierdzono wzrostu spo¿ycia narkotyku w tym stanie. Za przyk³adem Oregonu posz³o wiêc 10 kolejnych stanów.

Pewna odwil¿ w ca³ych Stanach nast±pi³a z inicjatywy prezydenta Jimmy Cartera, który publicznie opowiedzia³ siê za legalizacj± posiadania konopi. Jednak nie trwa³o to zbyt d³ugo, bo wkrótce doradca prezydenta do spraw narkotyków zosta³ oskar¿ony o za¿ywanie kokainy. Sprawê rozdmucha³y ¶rodki masowego przekazu. Prezydent J. Carter zda³ sobie wtedy sprawê, ¿e jego propozycje dekryminalizacji narkotyku nie maj± w kongresie ¿adnych szans i ca³kowicie siê z tego wycofa³.

Wszyscy pó¼niejsi prezydenci popierali walkê z marihuan±, przeznaczaj±c na ten cel coraz wiêcej pieniêdzy. Np. w latach 1948-1963 na walkê z marihuan± wydano tylko 1,5 miliarda dolarów, za to w latach 1980-1998 wydano na ten cel a¿ 214,7 miliarda dolarów. Tylko za prezydentury Billa Clintona aresztowano za posiadanie tej ro¶liny 3 miliony osób.

Do tej pory nic siê nie zmieni³o w sprawie konopi. Wiêkszo¶æ krajów utrzyma³a zakaz ich uprawy. Niektóre dopuszczaj± uprawê tej ro¶liny tylko w bardzo w ograniczonym zakresie, np. do produkcji papieru. Tylko w nielicznych krajach hodowla konopi jest dozwolona, np. w Chinach, które zreszt± nigdy nie zakaza³y ich uprawy. W Europie ewenementem jest Holandia, w której dozwolone jest zarówno posiadanie marihuany jak i handel tym narkotykiem.
Czy warto uprawiaæ konopie?

Rzadko która ro¶lina jest tak ³atwa w uprawie i jednocze¶nie ma tak szerokie zastosowania jak konopie. Nie ma specjalnych wymagañ klimatycznych, ro¶nie prawie na ka¿dej glebie i jest bardzo odporna na dzia³anie ró¿nych szkodników, co czyni zbêdnym stosowanie ¶rodków ochrony ro¶lin (pestycydów).

Ziarno konopne jest ¼ród³em bia³ka i oleju, który mo¿e byæ u¿yty zarówno do celów przemys³owych jak i spo¿ywczych. Nie ma bowiem w ziarnie narkotyku, zawiera ono za to substancje zmniejszaj±ce poziom cholesterolu we krwi.

W³ókno konopi mo¿e mieæ wiele zastosowañ, od wspomnianej ju¿ produkcji sznurów i lin, poprzez bardzo twarde i mocne p³yty pa¼dzierzowe nadaj±ce siê do produkcji mebli, a¿ do przemys³owego alkoholu napêdzaj±cego ekologiczne silniki spalinowe. Z konopi mo¿na równie¿ otrzymaæ bardzo mocne tkaniny, nadaj±ce siê nie tylko na worki czy ¿agle, ale równie¿ na bardzo wytrzyma³e ubrania. D¿insy z w³ókna konopnego s± dziesiêæ razy mocniejsze od tych, które dzi¶ mo¿na kupiæ w sklepach. Nie przecieraj± siê one przez wiele lat u¿ywania i mo¿na je praæ wiêcej ni¿ sto razy.

Jednak najwiêksze korzy¶ci przynosi u¿ycie konopi do produkcji papieru. Mo¿na w ten sposób uzyskaæ papier doskona³ej jako¶ci, porównywalnej z jako¶ci± papieru drzewnego, przy znacznie mniejszym koszcie. Ponadto produkcja papieru konopnego nie wymaga tylu dodatkowych substancji chemicznych co produkcja papieru drzewnego. W³ókno konopne mo¿e równie¿ wspomagaæ odzyskiwanie papieru z makulatury (recycling). Wiadomo, ¿e po kilku cyklach wytrzyma³o¶æ takiego papieru znacznie spada. Dodatek konopi bardzo wzmacnia tego rodzaju papier.




Tytu³: Odp: K O N O P I E
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Rafaela Wrzesieñ 09, 2010, 12:33:36
Oprócz korzy¶ci ekonomicznych uzyskuje siê niewymierne korzy¶ci ekologiczne, poniewa¿ chroni siê w ten sposób lasy. Niestety, g³ówny powód wycinania lasów to papier. Zu¿ycie drewna przy produkcji mebli czy w budownictwie jest du¿o mniejsze. Na papier zu¿ywa siê rocznie setki milionów ton drewna. Tylko niedzielne wydania gazet i magazynów wymagaj± ¶ciêcia drzew z jednego, du¿ego, lasu. Tak wiêc dzieñ w dzieñ, rok w rok, ubywa nam drzew, a aby je odtworzyæ potrzeba kilkudziesiêciu, a w przypadku niektórych gatunków - nawet kilkuset lat. Konopie rosn± tylko 120 dni.

Dziura ozonowa, pog³êbiaj±cy siê efekt cieplarniany to sprawy, które powinny zaniepokoiæ wszystkich. To paradoksalne, ale wprowadza siê coraz wiêcej dwutlenku wêgla do atmosfery i równocze¶nie wycina siê coraz wiêcej lasów, które ten dwutlenek wêgla mog³yby zamieniæ z powrotem na tlen. Coraz ³agodniejsze zimy, topnienie lodów w okolicach podbiegunowych, zaburzenia pogody, huragany, gwa³towne ulewy, podczas których na ziemiê w ci±gu dwóch godzin spada wiêcej deszczu ni¿ normalnie w ci±gu miesi±ca – to dowody na to, ¿e cz³owiek naruszy³ równowagê ekosystemu. Jeszcze jest trochê czasu, aby to naprawiæ. Ale czy ci, którzy kieruj± ¶wiatem, wezm± to pod uwagê?
Konopie – zabójca czy lekarz?

Substancje psychoaktywne zawarte w konopiach nosz± skrótow± nazwê THC (delta-9, delta-6 i delta-1-tetrahydrokannabinol). Wszystkie wymienione poprzednio odmiany tej ro¶liny zawieraj± ten narkotyk. Najwiêksza jego zawarto¶æ jest w kwiatostanie, wystêpuje on równie¿ w li¶ciach i w ³odygach. Nasiona konopne s± od niego wolne.

Wysuszona ¿ywica z ¿eñskiego kwiatostanu konopi indyjskich nosi nazwê haszyszu i jest u¿ywana od dawna, zw³aszcza w krajach muzu³mañskich. Wysuszone kwiaty z dodatkiem li¶ci i ³odygi ró¿nych odmian5, to popularna marihuana, któr± mo¿na paliæ w postaci skrêta, joint-a, lub u¿ywaj±c specjalnej fajki z filtrem wodnym zwanej bongo. Marihuanê mo¿na równie¿ spo¿ywaæ w postaci nalewki czy dodatku do ró¿nych potraw.

Jak dzia³a marihuana, czy szkodzi czy leczy? W dwudziestym wieku przeprowadzono szereg badañ naukowych. Wspomniany ju¿ zespó³ badawczy La Guardii nie wykaza³ szkodliwo¶ci tej ro¶liny. Równie¿ raport komisji powo³anej przez Nixona, ca³kowicie zaprzeczy³ obiegowym opiniom na temat konopi. Jednak nie wszystkie badania naukowe by³y rzetelne. Np. ju¿ w drugiej po³owie lat trzydziestych znale¼li siê naukowcy popieraj±cy antykonopn± krucjatê, którzy g³osili, ¿e marihuana popycha ludzi do zbrodni i powoduje zmiany w funkcjonowaniu mózgu. Te badania by³y jednak naci±gane, poniewa¿ opierano je tylko na retrospektywnych spekulacjach. Obywa³y siê one tak, ¿e np. wyszukiwano po¶ród przestêpców tych, którzy palili marihuanê, a nastêpnie twierdzono, ¿e to marihuana spowodowa³a te przestêpstwa. Inny przyk³ad nierzetelnych badañ polega³ na wyszukiwaniu ucznia, którego wyniki w szkole zaczê³y siê pogarszaæ i który pali³ marihuanê. Gdy znaleziono takiego ucznia, natychmiast przypisywano pogorszenie wyników paleniu marihuany, nie bior±c pod uwagê, ¿e mog³o byæ odwrotnie, tzn., ¿e to z³e wyniki w nauce mog³y spowodowaæ siêgniêcie po narkotyk.

Naukowcy amerykañscy do dnia dzisiejszego maj± problemy z przeprowadzeniem rzetelnych badañ, poniewa¿ za ka¿dym razem musz± mieæ zezwolenie na takie badania i na zwi±zan± z nimi kontrolowan± uprawê konopi. Je¿eli jaki¶ uczony wystêpuje o zgodê na badania szkodliwo¶ci marihuany to zwykle tak± zgodê dostaje do¶æ szybko i oprócz tego mo¿e jeszcze liczyæ na rz±dowe dotacje. Je¶li tematem badañ s± lecznicze w³a¶ciwo¶ci tej ro¶liny, to wówczas d³ugo czeka na pozwolenie, a je¶li je wreszcie dostanie, to na nic innego ju¿ liczyæ nie mo¿e, nawet na firmy farmaceutyczne, które zwykle nie chc± finansowaæ takich badañ.

Tylko te kraje, które nie stosuj± restrykcyjnej polityki wobec konopi, popieraj± badania maj±ce na celu wykorzystanie konopi do celów leczniczych czy przemys³owych. W Europie takim krajem jest Holandia, która ju¿ wyda³a du¿o pieniêdzy na ten cel. Np. w pierwszej po³owie lat dziewiêædziesi±tych rz±d holenderski przeznaczy³ piêtna¶cie milionów dolarów na wyhodowanie beznarkotykowej odmiany konopi. Uda³o siê w koñcu tak± odmianê uzyskaæ. Zawarto¶æ THC jest niewielka i próby palenia takiej ro¶liny koñcz± siê bez efektu. Du¿e dawki powoduj± tylko ból g³owy, nic wiêcej. Niestety, zarówno rz±d Stanów Zjednoczonych, jak i rz±dy innych krajów które zakaza³y uprawy konopi, z niezrozumia³ych wzglêdów nie zezwalaj± na uprawê tej odmiany.

Wyniki rzetelnych badañ wskazuj±, ¿e konopie maj± w³a¶ciwo¶ci lecznicze i mog± s³u¿yæ do produkcji skutecznych lekarstw. Marihuana pomaga w leczeniu astmy, mia¿d¿ycy, kurczów miê¶ni, bezsenno¶ci. Mo¿e byæ stosowana jako ³agodny ¶rodek przeciwbólowy. THC zawarty w konopiach zmniejsza ci¶nienie ¶ródga³kowe oka, jest wiêc przydatny w leczeniu jaskry. Marihuana zapobiega równie¿ md³o¶ciom i wymiotom, zw³aszcza wtedy gdy s± one skutkiem ubocznym chemioterapii. Pomaga równie¿ zwalczaæ dolegliwo¶ci typowe dla chorych na AIDS. Najnowsze badania wykazuj±, ¿e podana w ma³ych dawkach i w odpowiedni sposób nie szkodzi, a przeciwnie – stymuluje o¶rodki pamiêci w mózgu usprawniaj±c proces uczenia siê. Szkodliwe jest tylko nadu¿ywanie marihuany. Nie powinny jej równie¿ u¿ywaæ dzieci, kobiety w ci±¿y i kierowcy. D³ugotrwa³e palenie w du¿ych ilo¶ciach mo¿e, podobnie jak palenie papierosów, prowadziæ do chronicznych chorób górnych dróg oddechowych, jak nie¿yt, zapalenie oskrzeli, itp., dlatego mo¿na powiedzieæ, i¿ jest to najgorszy sposób przyjmowania tej substancji.

Dzia³anie marihuany zale¿y w pewnym stopniu od psychiki przyjmuj±cego ten narkotyk. Zwykle jest to dzia³anie rekreacyjne, sedatywne (uspokajaj±ce), czasem lekko nasenne. Najczê¶ciej opisywane efekty dzia³ania to: zwiêkszone poczucie humoru, euforia, empatia, poczucie jedno¶ci ze ¶wiatem, wyczulenie zmys³ów dotyku, smaku i s³uchu. Wiêksze dawki mog± powodowaæ spowolnienie reakcji, zaburzenia w odczuwaniu mijaj±cego czasu, k³opoty z pamiêci± krótkoterminow± oraz lekkie halucynacje. Do rzadko spotykanych objawów wystêpuj±cych w przypadku umiarkowanego przedawkowania nale¿±: z³e samopoczucie, nudno¶ci, zawroty g³owy, zaburzenia widzenia i s³yszenia, dr¿enie miê¶ni, palpitacje serca, utrata kontroli nad w³asnym cia³em, itp. Du¿e przedawkowanie mo¿e prowadziæ nawet do ¶mierci. Dawka ¶miertelna to oko³o 3,5 kilograma szczytów ro¶lin wypalonych lub zjedzonych w czasie 24 godzin.

Zewnêtrzne objawy rozpoznawcze, po których mo¿na siê zorientowaæ, ¿e spo¿yto lub wypalono marihuanê to rozszerzenie naczyñ, zw³aszcza ga³ek ocznych (przekrwione oczy), stan g³êbokiego zamy¶lenia, lub du¿e rozbawienie.

Je¶li chodzi o wp³yw marihuany na zachowanie siê cz³owieka, to najbardziej rzetelne obserwacje mo¿na poczyniæ w Holandii, gdzie u¿ycie tego „miêkkiego” narkotyku jest dozwolone. Ciekawe, ¿e wprowadzenie takiego prawa nie spowodowa³o w ogóle wzrostu zainteresowania marihuan±. Nie zaobserwowano równie¿ wzrostu przestêpczo¶ci, ani niczego innego, co mog³oby ¶wiadczyæ o zgubnym wp³ywie tego ¶rodka na spo³eczeñstwo. Przeciwnie, w USA bardzo czêsto uczniowie strzelaj± do nauczycieli, zdarza siê to równie¿ w innych krajach Europy Zachodniej. Nawet w Polsce by³y przypadki rzucania siê uczennicy z no¿em na kole¿ankê, nauczycielki z no¿em na ucznia czy studenta z siekier± na wyk³adowcê. Czy kto¶ jednak s³ysza³ o takich przypadkach w Holandii?

Dok³adne badania wykaza³y, ¿e marihuana nie wywo³uje uzale¿nienia fizjologicznego, tj. zaprzestanie przyjmowania narkotyku nie powoduje skutków ubocznych okre¶lanych potocznie mianem „zespo³u odstawienia”, z jakim mamy do czynienia np. przy odstawieniu heroiny, kokainy, alkoholu, nikotyny czy innych narkotyków. Rzadko zdarzaj± siê przypadki lekkiego uzale¿nienia psychicznego. Wiêkszo¶æ osób, które stosowa³y marihuanê twierdzi, ¿e mog± j± odstawiæ na d³ugie miesi±ce czy lata, bez odczuwania jakiejkolwiek potrzeby jej u¿ycia.

Podsumowuj±c nale¿y stwierdziæ, ¿e marihuana na ogó³ nie prowadzi do uzale¿nienia, a je¶li nawet niektórych uzale¿nia, to na pewno nie wiêcej ni¿ papieros. Za to wprowadza ludzi w pogodny nastrój. Nie ma tu miejsca na stany, które jej przypisywali przywódcy antykonopnej krucjaty. Ju¿ w staro¿ytnych Indiach konopie by³y niezwykle cenione, poniewa¿ pomaga³y dokonywaæ wgl±du w siebie i uzyskiwaæ stan o¶wiecenia. Do czasu amerykañskiej krucjaty konopie by³y równie¿ dobrze traktowane w Polsce, czego mamy przyk³ady w literaturze, bo to ju¿ przecie¿ pan Zag³oba wychwala³ zalety konopnego oleum7. Teraz okazuje siê, ¿e marihuana mo¿e s³u¿yæ równie¿ do produkcji skutecznych lekarstw.

W ¶wietle przedstawionych faktów wydaje siê zupe³nie niezrozumia³e, dlaczego wywo³ano w USA histeriê, skierowan± przeciw jednej ro¶linie, której nazwa brzmi konopie, skoro ta ro¶lina ma tyle po¿ytecznych zastosowañ, dziêki której mo¿na uratowaæ lasy i ochroniæ ¶rodowisko naturalne przed dewastacj±, a której szkodliwo¶æ jest niewielka. Dlaczego zakazano jej uprawy, pozwalaj±c równocze¶nie na uprawê innej ro¶liny, zwanej tytoniem, która s³u¿y tylko do jednego celu jako u¿ywka i która wywo³uje w dodatku choroby serca i raka p³uc. Dlaczego wywierano naciski na inne kraje, doprowadzaj±c do zakazu uprawy tej pierwszej ro¶liny niemal na ca³ym ¶wiecie? Co siê kryje za tym kolejnym przyk³adem hipokryzji rz±du Stanów Zjednoczonych?
Dlaczego sta³o siê to, co siê sta³o?

Dlaczego w drugiej po³owie lat trzydziestych dwudziestego wieku rozpêtano krucjatê przeciw marihuanie, skoro równocze¶nie w tym czasie wi±zano z konopiami wielkie nadzieje, spodziewano siê miliardowych zysków? Dlaczego zakaz uprawy konopi wprowadzono dwa miesi±ce po wynalezieniu wspania³ej maszyny do ich obróbki, która pozwala³a na wielokrotne obni¿enie kosztów produkcji?

O co tu chodzi? Mo¿emy siê tylko domy¶laæ. M±dro¶æ narodów g³osi, ¿e je¶li nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o pieni±dze. Lata trzydzieste ubieg³ego wieku to okres dynamicznego rozwoju przemys³u chemicznego. Powstawa³y na ¶wiecie koncerny chemiczne, które przygotowywa³y siê do masowej produkcji tworzyw sztucznych i tkanin syntetycznych. W Stanach Zjednoczonych wiod±c± rolê odgrywa³y wielkie zak³ady chemiczne, kontrolowane przez znan± francusk± rodzinê Du Pont8, które w³a¶nie przygotowywa³y siê do masowej produkcji nylonu. Du Pont promowa³ nylon jak tylko móg³, poniewa¿ planowa³ robiæ z niego niemal wszystko. Nylon mia³ byæ wielkim przebojem, Du Pont reklamowa³ go jako „syntetyczny len” czy „syntetyczne konopie”. Potentaci przemys³u chemicznego perspektywê masowej produkcji tkanin konopnych uwa¿ali za du¿e zagro¿enie dla potencjalnych zysków z wytwarzania w³ókien sztucznych, zw³aszcza wobec wynalezienia rewelacyjnej maszyny do przetwarzania konopi. Producenci drewna bali siê plajty z powodu mo¿liwo¶ci przestawienia siê na papier konopny, a w³a¶ciciele fabryk chemicznych obawiali siê te¿ spadku sprzeda¿y chemikaliów potrzebnych do produkcji papieru z drewna, a zbêdnych przy wytwarzaniu papieru konopnego.

Z przedstawionych faktów wynika, ¿e Du Pont móg³ byæ osobi¶cie zainteresowany w tym, aby w trosce o zabezpieczenie popytu na nylon, nie dopu¶ciæ do masowego wykorzystania konopi. Ten potentat chemiczny by³ powi±zany ze swoim bankierem, prezesem jednego z najwiêkszych banków w Ameryce, Andrew Mellonem, który mu po¿ycza³ miliony dolarów. Mellon by³ w swoim czasie tak¿e ministrem skarbu USA. To on powo³a³ na stanowisko Pe³nomocnika Rz±du do Spraw Narkotyków Harrego J. Anslingera, który bardziej ni¿ ktokolwiek domaga³ siê wprowadzenia zakazu uprawy konopi. To w³a¶nie Anslinger, ju¿ jako szef Federalnego Biura do Spraw Narkotyków, rozpêta³ pó¼niej krucjatê przeciw konopiom i swoimi wyst±pieniami w Kongresie doprowadzi³ do zakazu jej uprawy. Mellon by³ nie tylko jego szefem. Anslinger by³ bowiem mê¿em bratanicy Mellona. A wiêc wszystko zaczyna tworzyæ logiczn± ca³o¶æ.

Zatem wydaje siê byæ bardzo prawdopodobne przypuszczenie, ¿e to koncerny chemiczne doprowadzi³y do ustanowienia zakazu uprawy konopi, aby pozbyæ siê konkurencji. W³a¶ciciele tych koncernów wiedzieli dobrze, kto zagra¿a ich produktom nafaszerowanym chemikaliami i usunêli ich z drogi.

Ciekawe, ¿e do dzisiejszego dnia stanowisko Stanów Zjednoczonych w sprawie konopi nie zmieni³o siê ani na jotê, mimo wyhodowania beznarkotykowej odmiany tej ro¶liny. To równie¿ ¶wiadczy samo za siebie. Zreszt± trudno spodziewaæ siê, ¿e prezydent G. W. Bush bêdzie chcia³ dbaæ o ¶rodowisko i ratowaæ lasy, je¶li wycofa³ siê z uk³adu z Kioto o ograniczeniu emisji dwutlenku wêgla do atmosfery. Mo¿e inne kraje jednak post±pi± inaczej. Jedna Holandia to stanowczo za ma³o. A mo¿e nastêpna bêdzie Australia?



Tytu³: Odp: K O N O P I E
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Wrzesieñ 09, 2010, 12:36:23
Kalifornia reklamuje marihuanê jako lek
W Sacramento, stolicy stanu Kalifornia, wyemitowano pierwsz± telewizyjn± reklamê marihuany, stosowanej jako ¶rodek medyczny. Wed³ug szefa stacji telewizyjnej KTXL spot reklamowy nie wywo³a³ protestów publiczno¶ci - poda³a telewizja ABC News na swoich stronach internetowych.

Brak negatywnych reakcji na reklamê marihuany mo¿na t³umaczyæ powszechn± spo³eczn± akceptacj± dla tego miêkkiego narkotyku w Pó³nocnej Kalifornii - komentuje ABC.

W listopadzie mieszkañcy Kalifornii bêd± g³osowaæ nad projektem ca³kowitej legalizacji marihuany. By³ to pierwszy stan, który przeg³osowa³ te¿ ustawê o legalnym u¿ywaniu marihuany jako lekarstwa. Jest ona przepisywana pacjentom chorym na cukrzycê, AIDS, ¿ó³taczkê typu C, nadci¶nienie i wiele innych dolegliwo¶ci.

S³owo marihuana nie pada w reklamie - zosta³o zast±pione przez termin konopie indyjskie. Wykorzystanie marihuany jako leku, zw³aszcza jako alternatywy dla ¶rodków przeciwbólowych jest zalegalizowane w 14 stanach USA.
¬ród³o: PAP


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Wrzesieñ 10, 2010, 11:38:48
Cytuj
Zatem wydaje siê byæ bardzo prawdopodobne przypuszczenie, ¿e to koncerny chemiczne doprowadzi³y do ustanowienia zakazu uprawy konopi, aby pozbyæ siê konkurencji. W³a¶ciciele tych koncernów wiedzieli dobrze, kto zagra¿a ich produktom nafaszerowanym chemikaliami i usunêli ich z drogi.

Nie tylko prawdopodobne, ale faktycznie tak by³o.
Cytuj
Ciekawe, ¿e do dzisiejszego dnia stanowisko Stanów Zjednoczonych w sprawie konopi nie zmieni³o siê ani na jotê
Odpowied¼ na to pytanie równie¿ pada w artykule , tyle, ¿e nieco wcze¶niej w zwi±zku z efektami jakie wywiera palenie marihuany :
Cytuj
Najczê¶ciej opisywane efekty dzia³ania to: zwiêkszone poczucie humoru, euforia, empatia, poczucie jedno¶ci ze ¶wiatem, wyczulenie zmys³ów dotyku, smaku i s³uchu

To chyba jasne ,¿e struktury systemowe jakiegokolwiek Kraju nie ¿ycz± sobie poczucia jedno¶ci ludzi ze ¦WIATEM. Kraj, naród, to s± zamkniête formy i w swoim za³o¿eniu maj± byæ oddzielone od ¶wiata wyra¼n± barier±  MY-ONI. Nie by³oby to mo¿liwe, gdyby ludzie czuli empatiê. Na przyk³ad Amerykanin do Afgañczyka czy Irañczyka. I nie wa¿ne s± potencjalne zyski z upraw konopi indyjskich w obliczu zagro¿enia jakim jest ogólno¶wiatowa empatia albo poczucie jedno¶ci. W jedno¶ci si³a i ONI o tym wiedz±.

W kraju, który pierwszy zdelegalizowal marihuanê co¶ drgnêlo ..

Kalifornia przygotowuje siê do g³osownia nad legalizacj± posiadania i uprawy marihuany. Inicjatywê popieraj± m.in. miliarder George Soros oraz Sean Parker, wspó³za³o¿yciel Facebooka, a w kampaniê w³±czyli siê Snoop Dog, Damian Marley oraz grupa Cypress Hill.

Inicjatywa znana jest jako „Proposition 19” (pe³na nazwa: Regulate, Control and Tax Cannabis Act of 2010). Zak³ada posiadanie do 1 uncji (28,5 grama) na w³asny u¿ytek, legalizacjê spo¿ycia poza miejscami publicznymi, wprowadzenie licencji dla lokali, w których bêdzie mo¿na za¿ywac marihuanê oraz legalizacjê niewielkiej uprawy ro¶liny na w³asny u¿ytek (do 2,3 metra kwadratowego). Ponadto lokalne w³adze dostan± do dyspozycji mo¿liwo¶æ nadawania licencji sprzedawcom marihuany osobom powy¿ej 21 roku ¿ycia (maksymalnie 28,5 grama) oraz kontrolowania lokalizacji, rozmiaru oraz godzin otwarcia takich miejsc. Oprócz tego w przepisach ma znale¼æ siê, lub pozostaæ, ca³a lista obostrzeñ, m.in. mo¿liwo¶æ wyci±gniêcia konsekwencji dyscyplinarnych przez pracodawców, je¶li pracownik bêdzie pod wp³ywem marihuany w czasie wykonywania obowi±zków, kara za prowadzenie pojazdów pod wp³ywem marihuany oraz kara za sprzeda¿ osobom poni¿ej 21 lat.

200 tysiêcy „chorych”
Kalifornia ma ju¿ prawie 15 lat do¶wiadczeñ z kontrolownym u¿yciem marihuany. To pierwszy stan, w którym zalegalizowano jej spo¿ycie w celach medycznych – nic dziwnego, w³adze stanu szacuj±, ¿e mieszkañcy Kaliforni spo¿ywaj± rocznie 454 tony u¿ywki. Od 1996 roku ¶ladem Kaliforni posz³y kolejne stany (Alaska, Kolorado, Hwaje, Maine, Maryland, Michigan, Montana, Nevada, Nowy Meksyk, Oregon, Rhode Island, Wermont i Waszyngton), a w Massachusetts wprowadzono niedawno dekryminalizacjê posiadania niewielkiej ilo¶ci. Patrz±c na przyk³ad Z³otego Stanu, jak inaczej nazywana bywa Kalifornia, depenalizacja to pierwszy krok do umacniania ruchów legalizacyjnych. Po drugiej stronie zatoki San Francisco po³o¿one jest Oakland, od jakiego¶ czasu zwane te¿ Oaksterdam. Dzia³a tu kilka ambulatoriów (ang. dispensary) oferuj±cych upowa¿nionym osobom marihuanê lub wyroby spo¿ywcze zawieraj±ce ¿ywicê lub kwiaty konopi.

W Kaliforni zdobycie dokumentu potwierdzaj±cego potrzebê stosowania medycznego polega na skontaktowaniu siê ze swoim lekarzem, wype³nieniu czterostronicowego formularza i uiszczeniu op³aty nieprzekraczaj±cej 100 dolarów (cena zale¿y od dzielnicy). Dok³adne poradniki „krok po kroku”, jak otrzymaæ niezbêdny dokument w okre¶lonym stanie, dostêpne s± w wielu miejscach w Sieci. W Oakland dzia³a równie¿ Oaksterdam University, instytucja oferuj±ca pomoc osobom chc±cym otworzyæ konopne ambolatorium oraz tym, którzy staraj± siê o pozwolenie na stosowanie lecznicze. W tej chwili z takiego przywileju korzysta w Kaliforni ponad 200 tys. osób.

Antidotum na kryzys
Podczas debaty poprzedzaj±cej najbli¿sze g³osowanie du¿o mówi siê o zyskach, jakie czerpaæ bêd± lokalne w³adze ze zmiany przepisów. We wspomnianym Oakland cztery ambulatoria zap³aci³y w zesz³ym roku fiskalnym ponad 3 miliony dolarów podatku, z czego jedna dziesi±ta trafi³a na konto samorz±dów. Lokalne w³adze przewiduj±, ¿e legalizacja marihuany mog³aby przynie¶æ zysk rzêdu 1,5 miliarda dolarów rocznie, a informacja ta w objêtym kryzysem stanie spowodowa³a wzrost poparcia dla inicjatywy. Zdaniem osób opowiadaj±cych siê za zamian± przepisów, nowa ustawa przyczyni siê te¿ do zmniejszenia przestêpczo¶ci. Wiêkszo¶æ dochodu meksykañskich karteli narkotykowych pochodzi bowiem z uprawy i przemytu marihuany, a legalizacja mia³aby odebraæ im powa¿n± czê¶æ finansowania. Przeciwnicy liberalizacji przepisów przekonuj± jednak, ¿e bêdzie dok³adnie odwrotnie. Ich zdaniem zmiana prawa to dodatkowe koszty zwi±zane z utrzymaniem porz±dku oraz leczenia d³ugoterminowych efektów stosowania marihuany. Obawiaj± siê te¿ wzrostu ilo¶ci wypadków na drogach, spowodowanych przez kierowców pod wp³ywem u¿ywki.

Du¿e nazwiska, sonda¿e ³eb w ³eb
Promocja inicjatywy przeprowadzona zosta³a z amerykañskim rozmachem. Zorganizowano imprezy z udzia³em takich gwiazd, jak Ras Kass, Damian Marley oraz grup± Cypress Hill. W kampaniê zaanga¿owa³y siê te¿ znane postaci ¶wiata biznesu, miêdzy innymi dwóch wspó³za³o¿ycieli serwisu Facebook – Sean Parker (twórca s³ynnego Napstera), który wspar³ inicjatywê kwot± 100 tysiêcy dolarów oraz Dustin Moskovitz (70 tys. dolarów). Dok³adnie na tydzieñ przez g³osowaniem ¶wiat obieg³a informacja, ¿e s³ynny finansista George Soros przeznaczy³ na kampaniê milion dolarów (jego prywatny maj±tek wycenia siê na 14 miliardów). W przesz³o¶ci Soros wspiera³ inicjatywy zwi±zane z obaleniem appartheidu oraz komunizmu, a dzi¶ mówi, ¿e wej¶cie w konflikt z prawem szkodzi m³odym ludziom bardziej, ni¿ sama marihuana. Przeciwni legalizacji s± g³ówni politycy stanowi, w tym Arnold Schwarzenegger, aktualny gubernator stanu.

Na kilka dni przed g³osowaniem zwolennicy legalizacji apeluj± do wyborców, koncentruj±c siê g³ównie na m³odych osobach, za po¶rednictwem reklam w telewizji, a przeciwnicy nadaj± swoje komunikaty w stacjach radiowych. Przeprowadzone w maju badanie opinii pokaza³o, ¿e za legalizacj± opowiada³o siê 49 proc. mieszkañców stanu, przeciw by³o 41 proc. Badania z drugiej po³owy pa¼dziernika wskazuj± odwrotn± tendencjê: przeciwko zaminie przepisów by³o 51 proc. badanych, za - 39 proc. W innym badaniu, przeprowadzonym pomiêdzy 20. a 26. pa¼dziernika przeciw by³o 51 proc., za - 47 proc., (niezdecydowanych 2 proc.), a margines b³êdu wynosi³ 3,5 proc.

G³osowanie we wtorek, 2 listopada.
¬ród³o:
bbc.co.uk
bloomberg.com
guardian.co.uk
wikipedia.org
youtube.com
neontommy.com
latimes.com

cytat za http://nwomedia.pl/artykul.php?id=2614

A to glosowanie ju¿ dzi¶. Ciekawe jakie bêd± wyniki ?


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Marzec 31, 2011, 09:49:28
I u nas co¶ drgnê³o w sprawie konopii ..

Stosowanie sprzedawanych bez recepty leków przeciwbólowych powoduje cztery tysi±ce zgonów rocznie w Polsce. Marihuana nie powoduje ¿adnego, a pomaga w leczeniu przewlek³ych chorób - przekonywa³ Marek Balicki. SLD chce zalegalizowaæ jej stosowanie do celów medycznych. Sojusz z³o¿y³ ju¿ poprawkê do ustawy o przeciwdzia³aniu narkomanii.
(..) Balicki uwa¿a, ¿e bardziej niebezpieczne od marihuany potrafi± byæ zwyk³e leki przeciwbólowe. - W tej chwili sprzedajemy w aptekach bez recepty przeciwzapalne i przeciwbólowe leki niesterydowe, które s± szeroko reklamowane w telewizji. A z szacunków wynika, ¿e nieumiejêtne stosowanie tych leków powoduje cztery tysi±ce zgonów rocznie w Polsce. Marihuana nie powoduje ¿adych zgonów - stwierdzi³.

¼ród³o http://www.tvn24.pl/12690,1697679,0,1,marihuana-nie-zabija--leki-tak,wiadomosc.html


Marek Balicki jest ..by³ym ministrem zdrowia . Wreszcie kto¶ na takim szczeblu przyzna³ wy¿szo¶æ naturalnego zio³a nad chemicznym syfem z apteki :)
Jestem pe³en podziwu.
 Ciekawe na ile jego wypowied¼ to kie³basa wyborcza, a na ile rzeczywiste pogl±dy i zamierzenia, które wprowadzi³by w ¿ycie .. po wyborach ;)
Na plus nale¿y zapisaæ to, ¿e w ogóle w mediach publicznych zaczyna siê dobrze mówiæ o marihuanie. Przy  okazji  - mamy kryzys paliwowo -energetyczny, a konopie, jak ju¿ pisali¶my wcze¶niej,  mog± stanowiæ doskona³y i wydajny dodatek do paliw.
Wszystko przemawia za tym, ¿e klimat wokó³ marihuany siê zmienia.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: greta Marzec 31, 2011, 09:58:29
Teraz o ziolach mowia jak od 1 kwietnia jest w calej unii zakaz sprzedazy!?


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Marzec 31, 2011, 10:12:35
Bêdzie ¶miesznie ,bo jak znios± depenalizacjê to z jednej strony bêdziemy mieli de facto przyzwolenie na uprawy, a z drugiej strony zakaz unijny. Bez aktów wykonawczych to wszystko siê rozejdzie po ko¶ciach. Marihuana mo¿e nie bêdzie legalna,ale za to nie bêdzie siê za ni± karaæ. I to wystarczy.Kto bêdzie chcia³ ten skorzysta.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: greta Marzec 31, 2011, 10:29:49
Moze nawet zrobi sie lewy handel ziolami?
Jak go zwal tak go zwal,ale na pewno ktos na tym zarobi,a ile pracy bedzie miala policja.O ho ho,juz ich widze na targach jak trzepia tych ludzi,ktorzy chca zarobic.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Marzec 31, 2011, 10:49:27
Ale wystarczy , ¿e bêdziesz mia³a za¶wiadczenie od lekarza rodzinnego, ¿e za¿ywasz marihuanê przeciwbólowo ( zamiast "¶miertelnych" pigu³ek ) i temat z g³owy :) Nic ci nie zrobi± hehe . Je¶li przejdzie poprawka do ustawy ...
Cytuj
Sojusz Lewicy Demokratycznej chce zalegalizowaæ marihuanê do celów medycznych. W tym celu z³o¿y³ poprawkê do ustawy o przeciwdzia³aniu narkomanii. O projekcie poinformowa³ w rozmowie z tvn24.pl by³y minister zdrowia Marek Balicki.
(..) By³y minister zdrowia, obecnie pose³ Sojuszu przekonuje, ¿e marihuana pomaga m.in. w leczeniu chorób nowotworowych, stwardnienia rozsianego, jaskry i minimalizuje ból. Obecnie marihuana do celów leczniczych stosowana jest legalnie m.in. w Holandii, niektórych kantonach Szwajcarii, Kanadzie i 14 stanach USA.

http://www.tvn24.pl/12690,1697570,,,marihuana-w-sluzbie-zdrowia-sld-zlozylo-poprawke,wiadomosc.html

Jak poprawka wejdzie w ¿ycie to warto siê rozejrzeæ za dobrym, znajomym lekarzem ,który zaleci MJ na bóle ... np bóle g³owy lub menstruacyjne ;) I to bêdzie LEK a nie zio³o w wolnej sprzeda¿y ...


Tytu³: Odp: NIEZWYKLE WA¯NE INFORMACJE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: greta Kwiecieñ 01, 2011, 14:42:32
"Maryska" w Sejmie przeszla.A jednak.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Kwiecieñ 02, 2011, 10:47:46
Greta no nie do koñca "przesz³a" ,ale to krok w dobrym kierunku.

Oto jeden z komentarzy do znowelizowanej ustawy
NIC SIÊ NIE ZMIENI, TYLKO CI BARDZIEJ TOLERANCYJNI PROKURATORZY ( czyt. PALACZE GANJI) BÊD¡ MIELI WIÊKSZY WACHLARZ MO¯LIWO¦CI U£ASKAWIENIA  DELIKWENTA ZA ZBRODNIE POSIADANIA I KONSUMPCJI MARIHUANY! PO PRZYS£UCHANIU SIÊ DEBACIE W SEJMIE NIE JESTE¦MY PEWNI CZY WOGÓLE TA NOWELIZACJA DOTYCZY NARKOMANII CZY MO¯E TURYSTYKI SINGAPURU? PO¯AL SIÊ BO¯E POZIOM DEBATY W SEJMIE OSI¡GN¡£ DNA! TAM ¯ADNE S£OWO NIE BY£O NA TEMAT POZA S£OWAMI POS£A BALICKIEGO! JESTE¦MY ZA¯ENOWANI I OBRA¯ENI, ¯E KTO¦ TAKI PROWADZI NARÓD POLSKI! PROWADZI CHYBA DO UNICESTWIENIA!

( oryginalna pisownia ze strony http://wolnekonopie.pl/idealistka/polityka/689.html )

Je¶li chodzi o polityków, to chyba najbardziej podoba mi siê zdanie Palikota w tej sprawie :
"tak! Jeste¶my za legalizacj± marihuany"
http://www.ruchpoparciapalikota.pl/wiadomosci/janusz-palikot-za-legalizacja

Ale Marek Balicki ma u mnie te¿ wielkiego plusa.

A tu jeszcze o Tomku Obarze , pierwszym lobby¶cie na rzecz konopii w Polsce

Tomek Obara jest pierwszym w Polsce zarejestrowanym przez polskie MSWiA
 lobbyst± na rzecz  legalizacji marihuany. Tomek leczy marihuan± udokumentowane zaburzenia zdrowotne, dlatego niezw³ocznie zg³osi³ siê na policjê z ¿±daniem  zwrotu skonfiskowanej w³asno¶ci. Dziêki jego odwadze i determinacji nie aresztowano
 dwóch przyjació³, którzy przewozili przesy³kê,  ale wszyscy maj± postawione zarzuty pope³nienia zbrodni. Grozi im do 8 lat pozbawienia  wolno¶ci. Wydarzenie nag³o¶ni³y lokalne media podaj±c informacjê o zatrzymaniu 300  dzia³ek dilerskich przeznaczonych na nielegalny rynek.     W akcie protestu Tomek zorganizowa³ w  Rybniku czterodniowy Marsz. Tomek ma potwierdzone przez lekarza prawo do u¿ywania  cannabis w celach medycznych. Do s±du wyst±pi³ ze skarg± o zwrot zatrzymanej marihuany. Zapowiada siê g³o¶ny proces.

To jest fragment artyku³u z czasopisma " ideaLISTKA " . Obara zamówi³ z Czech lekarstwo :)
Mo¿e bêdzie precedens ;) W asy¶cie zmiany ustawy .. bêdzie ciekawie .


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Sventer Kwiecieñ 02, 2011, 19:37:07
My¶l± ¿e nie to jest problemem uzale¿nieñ od tego typu u¿ywek. A to jest co innego, bo mo¿na siê uzale¿niæ od wszystkiego i tu nale¿y szukaæ g³ównej przyczyny. Skutków nigdy siê nie wyeliminuje je¶li nie zrozumie siê przyczyny.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Maj 26, 2011, 12:19:41
dobre wie¶ci dla palaczy zio³a  ;) :D ;D O0

Narkotyki w ma³ych ilo¶ciach i na w³asny u¿ytek: Odst±pienie od ¶cigania
1 godz. 11 minut temu
Prezydent Komorowski podpisa³ ustawê: Bêdzie mo¿na odst±piæ od ¶cigania, gdy dana osoba ma nieznaczne ilo¶ci ¶rodków odurzaj±cych na w³asny u¿ytek i nie jest dilerem.

AFP

Odst±pienie od ¶cigania za posiadanie ma³ej ilo¶ci narkotyków przewiduje nowela ustawy podpisana dzi¶ przez prezydenta Bronis³awa Komorowskiego. Prawo wprowadza tak± mo¿liwo¶æ, gdy dana osoba ma nieznaczne ilo¶ci ¶rodków odurzaj±cych na w³asny u¿ytek i nie jest dilerem.

Wed³ug noweli przygotowanej w resorcie sprawiedliwo¶ci, w pewnych okoliczno¶ciach prokurator, jeszcze przed wydaniem postanowienia o wszczêciu ¶ledztwa, bêdzie móg³ odst±piæ od ¶cigania za posiadanie ¶rodków odurzaj±cych lub substancji psychotropowych. Chodzi o przypadek, gdy dana osoba posiada nieznaczne ilo¶ci narkotyków na w³asny u¿ytek i nie jest dilerem.
 
 


Ponadto, gdy osoba uzale¿niona podda siê leczeniu, prokurator bêdzie móg³ wobec niej zawiesiæ postêpowanie, je¶li nie zagra¿a jej kara wy¿sza ni¿ do piêciu lat wiêzienia.

W przepisach podniesiono maksymalny wymiar mo¿liwej kary za wprowadzenie do obrotu znacznej ilo¶ci ¶rodków odurzaj±cych z 10 do 12 lat wiêzienia. Natomiast za posiadanie znacznej ilo¶ci ¶rodków odurzaj±cych mia³oby groziæ do 10 lat wiêzienia, gdy obecnie grozi za to do o¶miu lat.

Nie bêdzie te¿ mo¿na reklamowaæ ¶rodków spo¿ywczych ani tzw. dopalaczy poprzez sugerowanie, ¿e posiadaj± one dzia³anie podobne do substancji psychotropowych lub ¶rodków odurzaj±cych, a ich u¿ycie, nawet niezgodne z przeznaczeniem, mo¿e powodowaæ skutki takie jak wspomniane substancje i ¶rodki. Ponadto jednostki administracji rz±dowej, ¯andarmerii Wojskowej, S³u¿by Celnej bêd± mog³y konfiskowaæ substancje psychotropowe lub ¶rodki odurzaj±ce w ilo¶ci niezbêdnej do przeprowadzenia badañ potwierdzaj±cych pope³nienie przestêpstwa. Chodzi o to, aby po zatrzymaniu tych produktów, s³u¿by te mog³y przechowywaæ próbki, na podstawie których okre¶l±, czy maj± do czynienia z przestêpstwem.

Nowe przepisy krytykowa³y PiS i PJN uznaj±c, ¿e legalizuj± one posiadanie narkotyków.

Ustawa - za wyj±tkiem dwóch przepisów - ma wej¶æ w ¿ycie po sze¶ciu miesi±cach od dnia og³oszenia.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Maj 26, 2011, 13:51:22
Songo , podpisa³ ,bo id± wybory..
I nie tylko wybory ,id± te¿ ludzie w ca³ej Polsce . A ludzie to wyborcy :


Przed Ratuszem zebra³o siê ok. 400 osób. – Pamiêtajcie! Marihuana jest naturalna i by³a stworzona przez Boga. Dopiero potem cz³owiek stworzy³ alkohol, który dzisiaj jest przecie¿ legalny! – mówi³ Rafa³ Grudziñski, organizator marszu.(..)
(..)  mówi „Grzybek”, jeden z uczestników marszu. – Jestem tu dzisiaj, chocia¿ wiem, ¿e ten marsz nic nie zmieni. Ale mam nadziejê, ¿e zostaniemy zauwa¿eni, ¿e kto¶ „na górze” stwierdzi, ¿e coffeeshopy czy posiadanie zio³a na w³asny u¿ytek nie jest w stanie nikomu zaszkodziæ.

Gdy t³um trafia pod budynek s±du Rafa³ Grudziñski zachêca ludzi do podpisywania siê pod projektem ustawy obywatelskiej. – Chcemy mo¿liwo¶ci posiadania 30 gram marihuany na w³asny u¿ytek, trzech krzaków na w³asny u¿ytek i amnestii dla wszystkich ju¿ skazanych. Je¶li nas popieracie – chod¼cie, podpiszcie siê! – nawo³ywa³ Grudziñski.  Po chwili podchodzi do nas. – Oczywi¶cie mówimy tu o trawie dostêpnej dla ludzi powy¿ej 18 albo nawet 21 roku ¿ycia.


http://wolnekonopie.pl/idealistka/relacje-z-akcji/727.html

Na moim osiedlu widzia³em plakat zachêcaj±cy do uczestnictwa w takim marszu 3go czerwca !

Projekt napisany przez europejczyków

            Obecnie Kluby Konopne istniej± tylko w Hiszpanii i Belgii. Stowarzyszenie „Trekt Uw Plant” (Grow your plant) stworzone przez konsumentów marihuany w Anwers rozpoczê³o swoj± pierwsz± w³asn± kolektywn± plantacjê w zgodzie z tamtejszym prawem uprawy jednej ¿eñskiej ro¶liny przez jedn± osobê. Poprzez uprawê marihuany chc± pomóc innym palaczom, którzy nie maj± mo¿liwo¶ci b±d¼ nie mog± tego robiæ we w³asnym zakresie. Ta akcja ma na celu pozbawienie czarnego rynku dochodów oraz ochronê konsumenta przed zanieczyszczeniami z oszukañczego ¼ród³a przestêpczego, oraz ma wyeliminowaæ w jak najwiêkszym stopniu spo¿ywanie pochodnych konopi przez dzieci. Od pozytywnej decyzji w³adz w kwietniu 2006, w Bilbao, w Hiszpanii, stowarzyszenie „Pannagh” oraz kilka organizacji palaczy zaczê³o realizowaæ podobny projekt pod nadzorem w³adzy. Natomiast w USA i Kanadzie kluby istniej± dla u¿ytkowników marihuany medycznej. Kluby te jednak¿e funkcjonuj± w mniej przezroczysty sposób ni¿ CSC.

            Akcje oparte na takim modelu zaczê³y siê w innych krajach. Wszystko zale¿y od legislacji oraz od polityków w danym pañstwie. Model CSC mo¿e przekszta³ciæ siê na ró¿ny sposób, aby dostosowaæ siê do lokalnych warunków prawnych. W krajach bardziej postêpowych, prywatne „kó³ka” palaczy mog³yby równie¿ oferowaæ miejsce do konsumowania przez ich cz³onków produktów cannabis. Jest to próba odseparowania ulicznej sprzeda¿y i wniesienia prewencji na wy¿szy poziom. System ten nie przynosi ¿adnych dochodów, to zapewnia, i¿ w³a¶ciciel b±d¼ cz³onek klubu nie promuj± konsumpcji. Ograniczenie na³o¿one na ilo¶æ dla osoby równie¿ w tym pomaga.
Godna zaufania alternatywa

            Kluby Konopne posiadaj± bardzo du¿o zalet. Po pierwsze model ten pozwala na produkcjê marihuany dla w³asnych potrzeb bez handlu, dystrybucji czy eksportu i importu produktów z konopi. Rozwi±zanie takie jest zgodne z miêdzynarodowymi konwencjami.

            Obecnie na czarnym rynku spotykamy bardzo czêsto marihuanê o coraz wiêkszej zawarto¶ci THC oraz próby zwiêkszenia wagi produktu poprzez dodanie innych, szkodliwych sk³adników, wysokie ceny i udostêpnianie ¶rodków odurzaj±cych dzieciom. CSC zapobiegaj± temu. W³adza mog³aby ustaliæ ramy oraz kontrolowaæ CSC od zasiewu po konsumpcjê. Dochody i podatki z tego rynku generowa³yby biliony euro w oficjalnej gospodarce, co spowodowa³oby wzrost ekonomiczny. W ten sposób CSC mog³yby stworzyæ nowe miejsca pracy oraz pozwoli³yby na zakup wielu produktów objêtych podatkiem.

            Dekryminalizacja konopi jest równie¿ niezbêdna - poniewa¿ m³odzi i starsi palacze represjonowani s± przez prawo, czuj±c siê przestêpcami. Organizacja nadzoruj±ca CSC mog³aby analizowaæ i dotrzymywaæ gwarancji uczciwo¶ci rynku. Policja i urzêdy skarbowy dalej represjonowa³yby przemyt i ³amanie tych zasad. System ten szybko sta³by siê konkurencyjny wobec czarnego rynku.


http://wolnekonopie.pl/po-dekryminalizacji-othermenu-45.html

A w Czechach ...

15 gramów marihuany, 5 haszyszu, a nawet 1,5 heroiny. Od 1 stycznia dziêki nowym przepisom Czesi mog± legalnie zaopatrywaæ siê w narkotyki. Tym samym stali siê posiadaczami najbardziej liberalnego prawa narkotykowego w ca³ej Europie!Ustalone przez czeski rz±d maksymalne dozy ¶rodków odurzaj±cych, jakie mo¿na posiadaæ legalnie, s± tak „szczodre“, ¿e Czechy od razu og³oszono najbardziej liberalnym krajem w Europie. Oprócz pewnych dawek marihuany czy haszyszu dozwolone jest równie¿ posiadanie twardych narkotyków, takich jak: metaamfetamina (2 gramy), heroina (1,5 grama), kokaina (1 gram) czy ecstasy (4 tabletki). Zalegalizowane w Czechach dawki przewy¿szaj± do trzechkrotnie te ustalone przez holenderskie w³adze. Co wiêcej legalnie mo¿na równie¿ uprawiaæ do 5 sadzonek konopi. Nowe prawo zast±pi³o dotychczasow± niejasn± regulacjê, wed³ug której dozwolone by³o posiadanie „nieznacznej ilo¶ci“ narkotyków

http://www.cafebabel.pl/article/32584/czechy-praga-legalizacja-narkotyki.html

Artyku³ pyta : Praga - drugi Amsterdam  ? I tu czas poka¿e , czy  Czeski eksperyment siê powiedzie, czy nie i jakie bêdzie mia³ skutki spo³eczne. Uwa¿am  ¿e z tymi twardymi narkotykami to przegiêli. Ale czego oczekiwaæ po kraju w którym piwo pije siê na przerwie obiadowej w zak³adach pracy ;)


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Maj 26, 2011, 14:15:37
east ja tam siê cieszê dlatego ¿e uwa¿am ¿e im mniej represyjny system- tym lepiej/zdrowiej,-
a co do alkoholu to nie obwinia³bym do koñca ludzi jako wynalazców, bowiem fermentacja jest procesem jak najbardziej naturalnym, i tak jak uderzenie b³yskawicy mo¿e podpaliæ...
poza tym ostatnio na NG. widzia³em ciekawy przypadek(niestety nie pamiêtam nazwy dzrzewa) li¶ci drzewa którym zajadaj± siê i ptaki, i ssaki,-
a potem maj± problem z utrzymaniem równowagi ;D

pozdr.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Maj 26, 2011, 14:29:43
songo szkoda ¿e nie pamiêtasz nazwy drzewa ;)
Swoj± drog± to w naturze mo¿esz znale¼æ panaceum na wszystko ,a w tym "rozweselacze " ;)

Tak sobie my¶lê ,¿e gdyby w Polsce dopuszczono posiadanie 30gram ( jak chc± uczestnicy Marszów ) konopii na w³asny u¿ytek , oraz posiadanie 3 krzaków na osobê ( pomys³ na rodzinny biznesik ) to polskie regiony przygraniczne nawiedza³aby fala przyjezdnych z UE czym wyprzedziliby¶my takie Czechy.

A póki co, to faktycznie Praga jest piêknym miastem, dawno tam nie by³em ;) ... a teraz znacznie zyska³a na atrakcyjno¶ci .. pozazdro¶ciæ marketingu.

Domowa uprawa narodowym skarbem Czechów ?

pozdr.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Maj 26, 2011, 14:57:01
taaa- te drzewa chyba u nas nie rosn±,-
bo niektórzy by na nich siedzieli dzieñ i noc ;D
ale tak te¿ jest z misiem Coala, albo z Leniwcem- ca³e ¿ycie nawalony ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Maj 26, 2011, 18:06:18
Misie coala s± na wiecznym rauszu, bo jedz± li¶cie eukaliptusa, a te zawieraj± alkohol :)



Pozdrawiam - Thotal


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: pawell Maj 29, 2011, 22:07:40
East,
dlaczego przegiêli? Przecie¿ nie zalegalizowali tego, po prostu zdepenalizowali, co oznacza ¿e nie bêdzie karane posiadanie tego narkotyku, a sam handel bêdzie karany :)
My¶lê, ¿e to racjonalne posuniêcie. Bo po co p³aciæ za utrzymywanie w ³adnej, czystej celi kogo¶ kto pali/bierze ale nie sprzedaje? Ten cz³owiek robi to dla siebie, tak samo jak palenie papierosów czy picie alkoholu, tyle ¿e narkotyki bardziej szkodz± zdrowiu.
Uwa¿am, ¿e taka depenalizacja powinna byæ i u nas - na w³asny u¿ytek mo¿esz mieæ, a dilerzy i mafia du¿o bardziej surowe kary bo na dzi¶ dzieñ to wygl±da mniej wiêcej tak, ¿e dziecko pal±ce marihuane i diler który aktualnie ma przy sobie 2g, s± w ¶wietle prawa równi, s± po prostu kryminalistami. Zamiast wydawaæ nasze pieni±dze - pieni±dze podatników na utrzymywanie ich [dzieciaków] w celach gdzie tylko lepiej zg³êbi± tajniki biznesu, lepiej za te pieni±dze wys³aæ ich na odwyk. Bardziej humanitarne to i po¿yteczniejsze dla spo³eczeñstwa :)
Oczywi¶cie to jest tylko moje zdanie :)
Pozdrawiam


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Maj 29, 2011, 22:38:39
pawell masz racje (wg mnie ) w sprawie palenia MJ. S³uszne spostrze¿enia co do karanych.
Mnie chodzi³o o to, ¿eby bardziej u¶wiadomiæ ludzi w kwestii tej heroiny zamiast karania. Nie karanie za heroinê to innymi s³owy przyzwolenie na za¿ywanie tego gówna. Wg mnie to syf. Zgoda co do tego, ¿e zamiast kar wiêzienia powinno siê kierowaæ na leczenie, u¶wiadamianie itp, ale do tego potrzebne jest  te¿ ¶wiadome Pañstwo a nie wiem, czy z tym w Czechach jest ró¿owo ...


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: pawell Maj 30, 2011, 20:27:58
Za³o¿e siê, ¿e jest lepiej ni¿ u nas! :D
Tak, to jest syf który niszczy ale je¶li kto¶ chce w to brn±æ to nie zabraniajmy, pomó¿my tym którzy chc± z tego wyj¶æ. Bo mimo wszystko nawet w Polsce mimo surowej polityki antynarkotykowej, nie ma problemu w dostêpie do narkotyków. I w ka¿dym kraju czy maj± surow± czy liberaln± politykê, byli s± i bêd± narkomani. Podobnie z alkoholizmem etc etc
Moim zdaniem powinno byæ bardzo surowe prawo dla przestêpczo¶ci zorganizowanej i dilerów bo nie ma sensu karaæ narkomanów. To jak wojna, zabijaj± cywili a tym którzy siedz± u sterów nic siê nie dzieje :(


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Maj 31, 2011, 10:18:33
No w³a¶nie, a statystyki wykrywalno¶ci "przestêpców" rosn± ka¿dego dnia po z³apaniu ma³olata z  jointem .. :(
Ca³y ten System jest chory.. ale - mo¿emy to zmieniæ.

W ca³ej Polsce marsze konopne, a na ¶wiecie  akcja !

Mamy 72 godziny  na skompletowanie petycji o dekryminalizacji i przedstawienie jej politykom. Poni¿ej oryginalna wiadomo¶æ z AVAAZ


In 72 hours, we could finally see the beginning of the end of the ‘war on drugs’. This expensive war has completely failed to curb the plague of drug addiction, while costing countless lives, devastating communities, and funneling trillions of dollars into violent organized crime networks.

Experts all agree that the most sensible policy is to regulate, but politicians are afraid to touch the issue. In days, a global commission including former heads of state and foreign policy chiefs of the UN, EU, US, Brazil, Mexico and more will break the taboo and publicly call for new approaches including decriminalization and regulation of drugs.

This could be a once-in-a-generation tipping-point moment -- if enough of us call for an end to this madness. Politicians say they understand that the war on drugs has failed, but claim the public isn't ready for an alternative. Let's show them we not only accept a sane and humane policy -- we demand it. Sign the petition and share with everyone -- when we reach 1/2 million, it will be personally delivered to world leaders by the global commission.


http://www.avaaz.org/en/end_the_war_on_drugs/?fp

Ju¿ jest nas prawie 400 tysiêcy. Do³±cz kto mo¿e :)


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Maj 31, 2011, 10:54:51
No w³a¶nie, a statystyki wykrywalno¶ci "przestêpców" rosn± ka¿dego dnia po z³apaniu ma³olata z  jointem .. :(
Ca³y ten System jest chory..

a wiêc System/UE- i jej synonimy: statystyki, limity, procedury, etc.
"Opakowanie" prawne jakie stworzono tworzy absurdy na ka¿dym kroku- ¿eby nie wymieniaæ najbardziej znanych,
ale co s³u¿b i wykrywalno¶ci- np. komendanci narzucaj± miesiêczne limity wykrywalno¶ci/mandaty dla swoich podw³adnych,-
a ci wype³niaj± je w jak naj³atwiejszy sposób..


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Czerwiec 04, 2011, 08:32:06
nie wiem czy to by³ ¿art, ale:
"Dzien dobry, w rosji nie mozna od 1ego czerwca uprawiac pietruszki,bo"jej nac mozna palic jak gandzie". Serio) wiecej w poranku tvn24"

Rosjanie zamierzaj± zdelegalizowaæ nowy narkotyk ... pietruszkê
admin, sob., 2011-06-04 09:35

 Skala zjawiska:  lokalne
 
 Korzeñ i naæ pietruszki - narkotyczne w³a¶ciwo¶ci maj± mieæ nasiona

Po niedawnych zaskakuj±cych normach prawnych dotycz±cych wykorzystania preparatów zio³owych w Unii Europejskiej mamy kolejny przyk³ad „postêpowej” dzia³alno¶ci ustawodawczej, tym razem w Rosji, która zamierza zdelegalizowaæ … pietruszkê.

 

Rosyjska Federalna S³u¿ba rozszerzy³a listê ro¶lin zawieraj±cych substancje odurzaj±ce lub truj±ce. Teraz ma znale¼æ siê na niej pietruszka, która jest powszechnie uprawiana w ca³ym kraju.  Wydaje siê, z nasion tej ro¶liny mo¿na produkowaæ narkotyki.  Czy pietruszki jest a¿ tak niebezpieczna?  O opinie w tej sprawie rosyjska stacja telewizyjna zwróci³a siê do szefa departamentu z Ministerstwa Zdrowia Federacji Rosyjskiej, psychiatry Jewgienija Bruna.

 

Mimo zakazu jest ma³o prawdopodobne, aby ze sprzeda¿y mia³o znikn±æ to popularne warzywo. Nie sposób bêdzie te¿ ukaraæ wszystkich je uprawiaj±cych, mówi psychiatra.

 

, „Ale jest pewien wyj±tek, je¶li zostanie udowodnione, ¿e pietruszka by³a uprawiana w celu sprzeda¿y narkotyków, sprawa znajdzie siê w s±dzie” powiedzia³ „To mo¿e byæ trudne do udowodnienia, ale byæ mo¿e istnieje na to jaki¶ sposób".

 

Zakaz sprzeda¿y pietruszki mo¿e byæ nieskuteczny, powiedzia³ Brune.  Aby uzyskaæ efekt narkotyczny, potrzebna jest wystarczaj±co du¿a liczba nasion tej ro¶liny, przynajmniej kilka worków nasion.

 

Psychiatra powiedzia³, ¿e w ¶wiecie jest opisane ponad sto tysiêcy gatunków ro¶lin posiadaj±cych pochodne narkotyków o dzia³aniu psychoaktywnym.  W¶ród nich s± te, które s± czêsto zjadane.

 

"To jest nierealna walka, bo po wprowadzeniu zakazu mafia narkotykowa wymy¶li co¶ innego" powiedzia³ Jewgienij Brune. "My¶lê, ¿e problemem jest konieczno¶æ zmniejszenia popytu na narkotyki i substancje psychoaktywne przyjmowane ogólnie dla zabawy." kontynuowa³

 

Sam Jewgienij Brune nie zgodzi³ siê z propozycj± Komisji ONZ ds. Narkomanii, aby zalegalizowaæ narkotyki i zatrzymaæ zupe³nie ¶ciganie sprawców.

 

"Dwa lata temu napisano w sprawozdaniu Komisji, ¿e polityka Narodów Zjednoczonych w celu zniszczenia rynku narkotyków nie powiod³a siê. Zaproponowano absurdalny sposób poradzenia sobie z sytuacj±, zalegalizowaæ narkotyki i pobieraæ dodatkowe podatki akcyzowe od ich sprzeda¿y " doda³.

 

Wed³ug rosyjskiego psychiatry, doprowadzi to jedynie do tego, ¿e co najmniej jedna trzecia ludno¶ci ¶wiata uzale¿ni siê od narkotyków.

 

Komentarz: Cz³owiek w swej bucie uwa¿a, ¿e mo¿na kontrolowaæ naturê i uwa¿a siê za w³adnego do rozstrzygania, które ro¶liny s± legalne a które nie. W rzeczywisto¶ci wszystkie ro¶liny s± i powinny byæ legalne a tak zwana walka z mafiami narkotykowymi przypomina walkê ze spo¿yciem alkoholu w USA w czasach prohibicji. I wtedy w latach trzydziestych i teraz wraz z nowym podmiotem prohibicji efekt jest ten sam. Brutalna walka w³adz z procederem, który robi siê zyskowny w³a¶nie, dlatego, ¿e ta walka jest prowadzona. W tym konkretnym przypadku mamy jednak drugie dno, bo nie idzie wy³±cznie o ochronê przed narkotykami, chodzi o zniechêcenie ludzi do spo¿ywania warzyw w ogóle i dlatego ró¿ne regulacje i spontaniczne ogórkowe epidemie mog± byæ elementem jakiej¶ wiêkszej uk³adanki, której mo¿emy jeszcze w ca³o¶ci nie ogarniaæ.
 Â¬ród³o:  http://www.vesti.ru/doc.html?id=464839&cid=520

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/rosjanie-zamierzaja-zdelegalizowac-nowy-narkotyk-pietruszke


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: krzysiek Czerwiec 04, 2011, 10:25:14
Proponujê wprowadziæ od zaraz zakaz importu pietruszki z Rosji! Tak jak oni zablokowali zakaz sprowadzania warzyw z UE. Oko za oko, korzeñ za korzeñ, naæ za naæ  ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Czerwiec 04, 2011, 10:31:01
Program pt. kontrola i jego wykonawcy kontrolerzy nie mog± wyj¶æ ze swych ukochanych ról,-
wrêcz przeciwnie staraj± siê penalizowaæ nawet pietruszke ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Czerwiec 04, 2011, 22:33:44
Ciekawe co konkretnie w tej naci pietruszki powoduje "stany narkotyczne" . Ja znalaz³em taki oto fragment :

Natka, tak jak wszystkie inne zieleniny, zawiera mnóstwo kwasu foliowego.
Nawet niewielki niedobór kwasu foliowego w organizmie mo¿e byæ przyczyn±
z³ego nastroju, depresji, podatno¶ci na stresy
.(..)
Uwa¿a siê, ¿e pietruszka zawiera substancje, w obecno¶ci których nie mog±
rozwijaæ siê komórki rakowe.(..) Gdy zdarzy siê nadu¿yæ alkoholu, zgryzienie kilku
li¶ci pietruszki powinno przywróciæ zdolno¶æ logicznego rozumowania (..)Kiedy oczy s± zmêczone, a powieki opuchniête,
warto na chwilê po³o¿yæ na nich kostki pietruszkowego lodu. Efekt jest
niemal¿e natychmiastowy. Lodowy kompres od¶wie¿a oczy i dodaje blasku
spojrzeniu.


http://forum.gazeta.pl/forum/w,12345,7263857,7263857,Pietruszka.html?v=2

Tak wiêc naæ pietruszki, korzeñ ,albo li¶cie nie tylko s± remedium na z³y nastrój ( co mo¿e byæ g³ówn± przyczyn± "dzia³ania narkotycznego" ) , ale tak¿e dzia³a przeciwrakowo, pomaga na kaca, poprawia wygl±d oczu ( np po przepiciu ) .I w dodatku jest LEGALNA  - póki co w Polsce :)
To jest dopiero warzywny narkotyk :))
Nic dziwnego, ¿e ruskie chc± go zdelegalizowaæ.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Czerwiec 05, 2011, 05:38:53
...my¶lê ¿e nastêpny powinnien byæ koperek- podobno daje wiêkszego "kopa" ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: chanell Czerwiec 05, 2011, 09:26:46
Id±c tokiem waszego rozumowania , absolutnie nie jedzmy buraków ,poniewa¿ staniemy siê burakami  ;D Mo¿e co¶ w tym jest ,bo nieliczni juz siê nimi stali i zasiedli w ³awach sejmu  ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: krzysiek Czerwiec 05, 2011, 09:38:36
Id±c tokiem waszego rozumowania , absolutnie nie jedzmy buraków ,poniewa¿ staniemy siê burakami  ;D Mo¿e co¶ w tym jest ,bo nieliczni juz siê nimi stali i zasiedli w ³awach sejmu  ;D

Mam nadziejê, ¿e nie zapuszcz± w tych ³awach korzeni  ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Czerwiec 25, 2011, 07:18:31
Kanada: Para otrzyma dofinansowanie do uprawy marihuany
18 minut temu
Para pacjentów z kanadyjskiej prowincji Nowa Szkocja, której zezwolono na u¶mierzanie bólu marihuan±, otrzyma od miejscowych w³adz dofinansowanie na prowadzenie uprawy konopi indyjskich - poda³y w mijaj±cym tygodniu kanadyjskie media.

Uprawa tych ro¶lin jest w Kanadzie nielegalna. Nieliczne wyj±tki dotycz± m.in. osób maj±cych oficjalne zalecenie lekarskie do stosowania marihuany, na przyk³ad w przypadku uporczywego bólu, któremu nie s± w stanie zaradziæ inne lekarstwa.

Prawo zezwala na to od 10 lat. Zgodê na stosowanie marihuany w celach medycznych mog± otrzymaæ osoby w terminalnym stadium choroby, w przypadkach niektórych chorób (np. epilepsji, artretyzmu czy w³a¶nie uporczywych dolegliwo¶ci bólowych), a tak¿e zakwalifikowane przez odpowiednie w³adze osoby cierpi±ce na inne schorzenia.

Jak przypomnia³a telewizja CBC tak± w³a¶nie zgodê ma ma³¿eñstwo czterdziestolatków z prowincji Nowa Szkocja: kobieta odczuwa skutki wypadku samochodowego, a jej m±¿ cierpi m.in. na jaskrê.

Wolno im hodowaæ do 25 sadzonek marihuany. S± jednak za biedni, by uprawiaæ wiêcej ni¿ sze¶æ ro¶lin. Zwracali siê ju¿ do w³adz prowincji o dofinansowanie uprawy marihuany jako przepisanego leku i w koñcu otrzymali zgodê.

Jak poda³a CBC, otrzymaj± jednorazowo 2500 dolarów na przygotowanie wiêkszej uprawy ro¶lin, a nastêpnie, co trzy miesi±ce, bêd± otrzymywaæ 100 dolarów na sadzonki i niezbêdny sprzêt.

W Kanadzie toczy siê od lat polityczna debata na temat legalizacji uprawy i posiadania marihuany. Istnieje nawet ogólnokrajowa, choæ kanapowa partia, której celem jest legalizacja tego narkotyku.

Za legalizacj± opowiadaj± siê Zieloni, którzy w tym roku po raz pierwszy wprowadzili do parlamentu federalnego swojego przedstawiciela. Oficjalna opozycja, Nowa Partia Demokratyczna, popiera depenalizacjê marihuany, natomiast rz±dz±cy konserwaty¶ci opowiadaj± siê za karami.

Kanadyjczycy maj± przy tym do¶æ swobodne podej¶cie do marihuany. Z danych urzêdu statystycznego wynika, ¿e w 2004 roku oko³o 14 proc. doros³ych Kanadyjczyków przyznawa³o siê, ¿e pal± marihuanê, przynajmniej czasami. 10 mln Kanadyjczyków, czyli prawie jedna trzecia ca³ej populacji, potwierdza, ¿e przynajmniej raz w ¿yciu zdarzy³o im siê paliæ skrêty.

http://fakty.interia.pl/swiat/news/kanada-para-otrzyma-dofinansowanie-do-uprawy-marihuany,1659162,4


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Thotal Sierpieñ 31, 2011, 22:09:27
Polski rz±d zachêca: Konopie to najlepsze ¼ród³o energii
konopie energia biomasa spalanie kot³ownia co2

 
sxc.hu/atroszko
 
Najbardziej energetyczna biomasa.

Pa¼dzierze konopne s± ¶wietnym materia³em na biomasê - przy ich spalaniu powstaje wiêcej energii ni¿ przy spalaniu drewna – donosi PAP.
Do ich zastosowania w kot³owniach resort rolnictwa zachêca samorz±dy, spó³dzielnie mieszkaniowe oraz prywatnych w³a¶cicieli domów.

URZÊDNICY BLOKUJ¡ BADANIA NAD MARIHUAN¡>>

Prof. Grzegorz Spychalski z Instytutu W³ókien Naturalnych i Ro¶lin Zielarskich w Poznaniu mówi, ¿e z jednego hektara uprawy konopi powstaje nawet 15 ton suchej biomasy.

Chodzi o dozwolone prawnie, polskie odmiany konopi w³óknistych, które w przeciwieñstwie do tych indyjskich zawieraj± najwy¿ej 0,2 proc. psychoaktywnej substancji THC – wyja¶nia agencja.
POWSTA£A SZKO£A UPRAWY KONOPII>>

Co ciekawe, konopie maj± nie tylko najwy¿sz± wydajno¶æ energetyczn± spo¶ród wszystkich ro¶lin, ale tak¿e doskonale absorbuj± z atmosfery dwutlenek wêgla.

AJ

Ekspert: palenie konopiami wydajniejsze ni¿ drewnem



http://www.sfora.pl/Polski-rzad-zacheca-Konopie-to-najlepsze-zrodlo-energii-a35492



Pozdrawiam - Thotal :)


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Wrzesieñ 01, 2011, 08:35:20
Na przedmie¶ciach Detroit - w miejscowo¶ci Southfield, w stanie Michigan - powsta³a pierwsza szko³a uprawy konopii indyjskich. Studenci Med Grow Cannabis College ucz± siê historii u¿ywki, ogrodnictwa i prawnych aspektów dotycz±cych palenia marihuany - donosi "The New York Times".
(..)
Zgodnie z prawem obowi±zuj±cym w stanie Michigan, pacjent, któremu lekarze zapisz± marihuanê jako lekarstwo mo¿e sam hodowaæ 12 ro¶lin lub zleciæ to innej osobie powy¿ej 21 roku ¿ycia. S± one nazywane "opiekunami" i mog± dostarczaæ konopie dla maksymalnie 5 podopiecznych. St±d potrzeba profesjonalnego szkolenia.

http://www.sfora.pl/Powstala-szkola-uprawy-marihuany-a14363

No i nie mo¿na by tak u nas? Chêtnych do takiej szko³y by nie zabrak³o. Generalnie wszyscy dredziarze , kolejka by³aby d³uga ;)
Tylko najpierw niech wygra Palikot i wprowadzi choæby takie rozwi±zanie jak marihuana na receptê jak w USA ;)

Cytuj
Ekspert: palenie konopiami wydajniejsze ni¿ drewnem

a z pewno¶ci±, z pewno¶ci±  ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: janneth Wrzesieñ 09, 2011, 10:08:15
Cytuj
Ekspert: palenie konopiami wydajniejsze ni¿ drewnem

a z pewno¶ci±, z pewno¶ci±  ;D

Ekspert mia³ na my¶li konopie przemys³owe :)


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Wrzesieñ 24, 2011, 14:48:22
Sobota 24.09.2011, 10:30

Tu naucz± ludzi paliæ marihuanê

(http://p3.sfora.pl/p3.sfora.pl/d85896593b028402fb6ad4e861c04bdc.jpg)
sxc.hu/caz777

Lekarze: Trzeba daæ ludziom wytyczne.

    Eksperci uwa¿aj±, ¿e kanadyjski resort zdrowia powinien opracowaæ wytyczne dotycz±ce palenia marihuany. Ma to ograniczyæ negatywne skutki jej u¿ywania – donosi upi.com.

Dr Benedikt Fischer z Simon Fraser University w Vancouver uwa¿a, ¿e ministerstwo powinno postêpowaæ z marihuan± tak jak z alkoholem, papierosami czy twardymi narkotykam i przygotowaæ kampaniê informacyjn± na jej temat.

POWSTA£A SZKO£A UPRAWY KONOPII>> (http://www.sfora.pl/Powstala-szkola-uprawy-marihuany-a14363)

Zdaniem lekarza dezinformacja dotycz±ca skutków palenia jointów jest bardzo niebezpieczna. Tym bardziej, ¿e co 10. doros³y Kanadyjczyk i co 3. osoba w wieku od 14 do 25 lat przyzna³a siê do palenia marihuany w ostatnim roku.

Przyk³adowo m³odzie¿ s±dzi, ¿e jazda samochodem po skrêcie nie jest gro¼na. Tymczasem z badañ wynika, ¿e kierowcy odurzeni marihuan± powoduj± coraz wiêcej wypadków – mówi dr Fischer.

WÓDKA JEST GRO¬NIEJSZE NI¯ LSD, EKSTAZY I MARIHUANA>> (http://www.sfora.pl/Wodka-jest-grozniejsza-niz-ekstazy-LSD-imarihuana-a13168)

Dodaje, ¿e ludziom nale¿y u¶wiadomiæ, ¿e regularne palenie marihuany mo¿e powodowaæ problemy z pamiêci± i zdrowiem psychicznym.

AJ

    Guidelines suggested for marijuana use (http://www.upi.com/Health_News/2011/09/24/Guidelines-suggested-for-marijuana-use/UPI-24451316839287/)

http://www.sfora.pl/Tu-naucza-ludzi-palic-marihuane-a36196


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Wrzesieñ 24, 2011, 20:57:13
Cytuj
Dodaje, ¿e ludziom nale¿y u¶wiadomiæ, ¿e regularne palenie marihuany mo¿e powodowaæ problemy z pamiêci± i zdrowiem psychicznym.

W ¶wiecie, który sam w sobie jest psychicznie chory, a pamiêæ to jedynie tresura to¿samo¶ci, marihuana jest zwalczana, poniewa¿ daje ludziom wytchnienie.
Jak ze wszystkim, z ni± równie¿ trzeba siê umieæ obchodziæ, ale najbardziej ,ze sob± samym.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: Dariusz Pa¼dziernik 01, 2011, 15:55:02
Pi±tek 30.09.2011, 14:41

Rosja stawia na masow± uprawê konopi

(http://p4.sfora.pl/p4.sfora.pl/f10fbec13992a86f61ac23b6c563c9a9.jpg)
sxc.hu

Zalej± nas narkotykami?

Pó³ wieku po tym, gdy Zwi±zek Radziecki podpisa³ konwencjê ONZ zabraniaj±c± hodowli ro¶lin s³u¿±cych do produkcji narkotyków, Rosja chce wróciæ do statusu ¶wiatowego potentata - donosi rmf24.pl.

W³adze rosyjskie, wbrew opinii ekspertów, przekonuj±, ¿e bêd± uprawiane tylko specjalne wyselekcjonowane rodzaje konopi. W uprawianych konopiach maj± byæ ¶ladowe ilo¶ci substancji narkotycznych.

TRAWKA W PRACY NIE JEST GRO¬NA>> (http://www.sfora.pl/Trawka-w-pracy-nie-jest-grozna-Tu-tego-dowiedli-a32981)

¯aden narkoman nie zechce tego paliæ. To jakby paliæ li¶cie z drzew albo zwyk³± trawê z pola - portal cytuje wiceminister rolnictwa, Iljê Szestakowa wiceministra rolnictwa.

Specjali¶ci, jak pomagaj±cy narkomanom Roman Gierasimow, obawiaj± siê, ¿e produkcjê przejmie mafia.

WSZYSCY CZESI NA HAJU?>> (http://www.sfora.pl/Wszyscy-Czesi-na-haju-Skrety-to-jeszcze-nie-wszystko-a33219)

Gdy interes przejmie mafia, bêdzie uprawiaæ konopie indyjskie pod przykrywk± bezpiecznych upraw dla przemys³u - rmf24.pl cytuje Gierasimowa.

JS

    Rosja chce wróciæ do masowej uprawy konopi - ¦wiat - Fakty w RMF24 - naj¶wie¿sze wiadomo¶ci ... (http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-rosja-chce-wrocic-do-masowej-uprawy-konopi,nId,362496)

http://www.sfora.pl/Rosja-stawia-na-masowa-uprawe-konopi-a36388




Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: greta Grudzieñ 04, 2011, 09:57:06
Ucieczka przed lekarstwem – Rick Simpson
2 Grudzieñ 2011 Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

T³umaczenie: SzamanPsychedeliczny

Pozosta³e czê¶ci pod linkiem na bocznym panelu

Ekstrakt konopny wg receptury Ricka Simpsona

Rick Simpson to pan w wieku oko³o sze¶ædziesiêciu lat, który mieszka w Nowej Szkocji na wschodzie Kanady i uprawia konopie, by produkowaæ z nich leczniczy ekstrakt o niezwykle wysokiej zawarto¶ci kannabinoli oraz dostarczaæ go potrzebuj±cym za darmo. Rozpocz±³ w 1997 r. po tym, gdy dozna³ powa¿nego wypadku. Zbawienna moc ekstraktu, pomagaj±ca w licznych chorobach jest powszechnie znana, jednak Rick wierzy, ¿e odkry³ lekarstwo na…
Simpson uwa¿a, ¿e jego preparat jest doskona³ym lekarstwem – miêdzy innymi – na nowotwory. Wiêkszo¶æ puka siê w g³owê, ale s± ludzie, którzy chwycili siê tego jak ton±cy brzytwy i twierdz±, ¿e pomog³o im to w krótkim czasie. Z teoretycznego punktu widzenia nie jest to pobawione sensu, by³o ju¿ nieco doniesieñ z o¶rodków badawczych w ró¿nych krajach, ¿e wysokie dawki kannabinoli zawartych w marihuanie lecz± (b±d¼ hamuj± rozwój) np. raka zwanego glejakiem, u zwierz±t do¶wiadczalnych. Receptory kannabinoidowe, obecne w komórkach wielu tkanek odpowiadaj± za szereg funkcji w organizmie, w tym prawdopodobnie na mechanizmy apoptozy, programowanej ¶mierci komórek. Zwolenników olejku wg receptury lawinowo przybywa, podobno jak przybywa nowych doniesieñ o wyleczeniach!

Rick Simpson podkre¶la, ¿e choroby nowotworowe s± wspó³czesn± epidemi±, na której koncerny farmaceutyczne zarabiaj± krocie sprzedaj±c tony przeró¿nych leków pomimo, ¿e ich dzia³anie budzi w±tpliwo¶ci. Koncerny nie chc± zmiany, bo interes jest zbyt lukratywny – a jego koncentratu ekstraktu z konopi nie sposób opatentowaæ.

Rick s±dzi, ¿e jego metoda daje najlepsze rezultaty w leczeniu nowotworów przy pomocy konopi, poniewa¿ umo¿liwia przyjmowanie odpowiednio koñskich dawek. Zaleca on zaczynaæ od objêto¶ci mniejszej, ni¿ ziarnko ry¿u, a¿ do grama lub najlepiej dwóch dziennie w kilku dawkach, które mo¿na podawaæ w kapsu³kach. To odpowiednik nawet ponad dwudziestu gram suszu i tak potê¿ne odurzenie mo¿e sprawiaæ problemem, ale podobno pacjenci przyzwyczajaj± siê, a co wa¿niejsze, zdrowiej±. Jak dodaje Rick, odurzenie konopne jest mniej gro¼ne ni¿ rak, a od tej ro¶liny jeszcze nikt nie umar³.

Zgodnie z doniesieniami entuzjastów niewiarygodna moc ekstraktu uwidacznia siê szybko i wyra¼nie przy zastosowaniu zewnêtrznym w razie nowotworu skóry czy te¿ ró¿nych problemów dermatologicznych, ran itd. Efekty obrazuje na przyk³ad TEN krótki anglojêzyczny film, nawet nie znaj±c angielskiego mo¿na zauwa¿yæ jak w szybkim tempie, dziêki zastosowaniu olejku dosz³o do recesji choroby nowotworowej.

W 2007 r. elitarna Royal Canadian Mounted Police zatrzyma³a 1600 ro¶lin nale¿±cych do autora przepisu. Simpson mówi ze z³o¶ci±: ludziom wydaje siê, ¿e kto chce, mo¿e zwyczajnie i¶æ do lekarza i za³atwiæ sobie licencjê na Cannabis, tymczasem szansa jej zdobycia jest jak los na loterii – otrzyma³o j± zaledwie ok. 2000 osób. Poniewa¿ dzia³a³ wbrew prawu i na nieb³ah± skalê, dosta³ zarzuty produkcji marihuany i posiadania nieca³ych 3 kg THC z zamiarem rozprowadzenia, za co grozi³o odpowiednio 7 i 5 lat wiêzienia; prokuratura za¿±da³a 2 lat. Oskar¿ony ¿±da³ powo³ania na ¶wiadków lekarzy oraz pacjentów, którzy byli jego odbiorcami, na co nie wydano zgody. Jednak ostatecznie w 2008 roku S±d Najwy¿szy prowincji Nowa Szkocja (Supreme Court of Nova Scotia) wymierzy³ mu karê 2 000$ grzywny i 1 dnia pozbawienia wolno¶ci (na jej poczet zaliczono sam dzieñ stawiennictwa przed wokand±).

O Leku Ricka Simpsona opowiada miêdzy innymi film „Run from the Cure” (Ucieczka przed Lekiem) w re¿yserii Christiana Laurette, który znajduje siê m.in. na YouTube (kilkaset tysiêcy ods³on) oraz na stronie www.phoenixtears.ca – przeznaczony do pobrania za darmo i rozpowszechniania. W Internecie pojawia siê coraz wiêcej ¼róde³ i doniesieñ o skuteczno¶ci leczenia ekstraktem sporz±dzanym wg receptury proponowanej przez Simpsona.

Przepis na ekstrakt znajdziesz TUTAJ

¬ród³o: http://konopialeczy.pl/news.php?readmore=253
Dodaj do



www.stopsyjonizmowi.worldpress.com


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Grudzieñ 30, 2011, 07:59:56
east ja tam siê cieszê dlatego ¿e uwa¿am ¿e im mniej represyjny system- tym lepiej/zdrowiej,-
a co do alkoholu to nie obwinia³bym do koñca ludzi jako wynalazców, bowiem fermentacja jest procesem jak najbardziej naturalnym, i tak jak uderzenie b³yskawicy mo¿e podpaliæ...
poza tym ostatnio na NG. widzia³em ciekawy przypadek(niestety nie pamiêtam nazwy dzrzewa) li¶ci drzewa którym zajadaj± siê i ptaki, i ssaki,-
a potem maj± problem z utrzymaniem równowagi ;D

pozdr.

no i, znalaz³o siê drzewo i zwierzaki ;)

http://www.youtube.com/v/D5E5TjkDvU0?version=3&hl=pl_PL

"Drzewo Alkoholowe

Centralnym punktem w zbiorze owoców maruli jest Phalaborwa, w pó³nocnej czê¶ci RPA w Prowincji Limpopo. Przy zbiorze owoców maruli bierze udzia³ a¿ 60000 osób, czyli ka¿dy kto chce zarobiæ dodatkowy pieni±dze. Za jeden pe³ny kosz owoców maruli p³acone jest R20.
Pijane zwierzêta

Zawarto¶æ alkoholu w owocach maruli zosta³a zbadana w labolatoriach. Oko³o 400 gnij±cych owoców (ok. 6 kg) posiada ilo¶æ alkoholu równ± puszce piwa. S³oñ mo¿e zje¶æ 280 kg po¿ywienia dziennie, co jest dowodem ¿e mo¿emy spotkaæ pijanego s³onia.";D

http://www.africangamesafari.com/drzewo_marula.html


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Czerwiec 13, 2012, 09:56:03
za 3gr za kratki..

Znana artystka zatrzymana przez policjê. Za narkotyki

 Wczoraj, 12 czerwca (11:50)
Aktualizacja: Wczoraj, 12 czerwca (17:39)

Piosenkarka Olga J. zosta³a zatrzymana przez Warszawsk± policjê pod zarzutem posiadania narkotyków - dowiedzia³ siê reporter RMF FM. Akcja zosta³a przeprowadzona wspólnie ze sto³eczn± Izb± Celn±.

Z naszych ustaleñ wynika, ¿e piosenkarka przed po³udniem trafi³a na sto³eczny komisariat na Bielanach. Informacjê o zatrzymaniu otrzymali¶my na Gor±c± Liniê RMF FM. Jak uda³o nam siê potwierdziæ artystka mia³a przy sobie niewielk± ilo¶æ narkotyków.

Ujawniona przez celników paczka z USA zawiera³a ok. 60 gramów marihuany - powiedzia³ rzecznik warszawskiej izby celnej Piotr Ta³a³aj. Doda³, ¿e przesy³kê wykry³ pies celników w punkcie pocztowym w Warszawie. Wstêpny test wykaza³, ¿e jest to marihuana; zgodnie z procedur± przekazano j± do laboratorium celnego - doda³ rzecznik.

Paczki nie dostarczono, a pod wskazany adres udali siê celnicy wraz z powiadomion± o wszystkim policj± - poda³ Ta³a³aj.

Potem w mieszkaniu pojawili siê funkcjonariusze celni razem z policj± i zatrzymali wokalistkê.

W trakcie przeszukania znaleziono niewielk± ilo¶æ narkotyków. Mogê potwierdziæ, ¿e rzeczywi¶cie ta osoba zosta³a przez nas zatrzymana. Jest ju¿ zwolniona. Odpowie za posiadanie ¶rodków odurzaj±cych - powiedzia³ Mariusz Mrozek z zespo³u prasowego sto³ecznej policji.

Za posiadanie ¶rodków odurzaj±cych lub substancji psychotropowych, w my¶l ustawy antynarkotykowej, grozi do 3 lat wiêzienia. Zarazem, wed³ug ustawy, w wypadkach mniejszej wagi, sprawca podlega grzywnie, karze ograniczenia wolno¶ci albo pozbawienia wolno¶ci do roku. Gdyby udowodniono komu¶ posiadanie znacznej ilo¶ci narkotyków, grozi³oby mu od 6 miesiêcy do 8 lat wiêzienia.

Artystów przygody z narkotykami
Na pocz±tku marca krakowska policja zatrzyma³a grupê Jamal. Muzycy trafili do aresztu prosto z klubu studenckiego, w którym mieli zagraæ koncert. Zostali zatrzymani na krakowskim miasteczku studenckim. Powodem by³o posiadanie narkotyków.


Grupa zwróci³a na siebie uwagê swoim "nietypowym zachowaniem". Kiedy policjanci chcieli ich wylegitymowaæ, okaza³o siê, ¿e muzycy maj± przy sobie narkotyki.

Podczas przes³uchania przy jednym z mê¿czyzn znaleziono woreczek foliowy z bia³ym proszkiem. Obecno¶æ ¶rodków odurzaj±cych wykaza³y tak¿e badania na testerze narkotykowym. Ostatecznie koncert, który mia³ odbyæ siê w klubie "Kwadrat", przerwano, a muzycy trafili do aresztu. Za posiadanie ¶rodków odurzaj±cych grozi im kara do 3 lat wiêzienia.

Roman Osica
 RMF FM


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: blueray21 Czerwiec 13, 2012, 10:27:26
Dla mnie typowy przyk³ad odwracania naszej uwagi. I tyle.


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: ptak Czerwiec 13, 2012, 10:38:07
Najbardziej odurzaj±ce jest samo ¿ycie. A¿ do ¶mierci jeste¶my na haju…  ;D


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: arteq Czerwiec 13, 2012, 10:51:10
Ciekawe ilu z forumowiczów zna³o imiê pani Kory - bo jezeli ju¿, to zawsze bawi³o mnie u¿ywanie nawet w oficjalnych artyku³ach po³±czenie pseudonimu z nazwiskiem.

Teraz w kwesti formalnej - za posiadanie 3 gr nic jej nie zrobi±, natomaist te 60 gr - wykazali siê zbytnim po¶piechem - poniewa¿ tak naprawdê ona ich nie posiada³a, lecz by³y do niej zaadresowane (wszak mogê pod przybranym kontaktem wys³aæ dowolnej osobie dowolny narkotyk...), a to kolosalna ró¿nica. Je¿eli ju¿ mieli takie ci¶nienia aby zrobiæ jej kuku winni spokojnie poczekaæ a¿ odbierze przesy³kê, zaznajomi siê z ni± i zatrzyma zawarto¶æ...

W sumie "stara ale jara"...
 


Tytu³: Odp: KONOPIE
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Czerwiec 13, 2012, 10:54:47
..sprawa jest bardziej do ¶miechu ni¿ na serio, a przesy³ka ponoæ by³a zaadresowana na Ramonke,-
a p. policjant spyta³ Korê- "kim jset Ramonka" ;D
i tyle- po¶miaæ siê mo¿na z niektórych absurdów piêknego systemu. ;)


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangem opatowek zipcraft wypadynaszejbrygady watahaslonecznychcieni