Tytu³: Wreszcie dowody na PSI? Wiadomo¶æ wys³ana przez: Sventer Pa¼dziernik 30, 2010, 20:12:08 Dr Daryl Bem z University of Cornell postanowi³ sprawdziæ, czy rzeczywi¶cie wszyscy ludzie posiadaj± zdolno¶ci nadnaturalne. W czasie dziewiêciu testów stara³ siê okre¶liæ, czy nasz umys³ posiada (choæ bardzo ograniczon± i nie tak spektakularn± jak mo¿na s±dziæ) zdolno¶æ do zagl±dania w przesz³o¶æ, ale i w przysz³o¶æ. Wyniki, które uzyska³ otware s± na wszelkie spekulacje, choæ mog± po³o¿yæ podwaliny pod dalsze badania nad natur± naszej rzeczywisto¶ci i naszego jej postrzegania.
Wiêcej: http://www.infra.org.pl/wiat-tajemnic/zjawiska-niezwyke/1014-dowody-na-psi Tytu³: Odp: Wreszcie dowody na PSI? Wiadomo¶æ wys³ana przez: Fair Lady Wrzesieñ 18, 2012, 13:15:31 Dokladnie tak jest. Polecam artykul, jest napisany czytelnie i naprowadza zainteresowanego czytelnika na droge poznania.
W istocie fenomeny PSI stosowane sa na szeroka skale w przemysle, informatyce, wojskowosci, wywiadzie i wielu innych dziedzinach. Scisle polaczone sa ze zrodlem, czyli komputerem centralnym organizmu - siatka neuronowa. Ciekawy jest tytul watku, zaklada, ze PSI czy aby nie jest wymyslem SF. Otoz nie! To prawda, ktora trzeba szerzyc i propagowac. Zachecam. Tytu³: Odp: Wreszcie dowody na PSI? Wiadomo¶æ wys³ana przez: east Wrzesieñ 18, 2012, 16:49:41 Przewidywanie przysz³o¶ci przez "serce". Na 6 sekund zanim siê ona wydarzy.
http://youtu.be/v7gnL7a4Ii4 Nieco teorii : William James opisa³ nasz "strumieñ ¶wiadomo¶ci" jako seriê "zwodniczej obecno¶ci - okres krótki, którego do¶wiadczamy bezpo¶rednio i nieprzerwanie ". Aby scharakteryzowaæ "zwodnicz± obecno¶æ ", James wykona³ prace eksperymentalne na percepcji d¼wiêku wykazuj±cej ró¿nice czasu oko³o 6 sekund. Jednak James uzna³, ¿e "tera¼niejszo¶æ " wynika z chwilowej nieci±g³osci - ostatniej granicy zwodniczej obecno¶ci [17]. Tak wiêc "obecno¶æ zwodnicza Jamesa jest naprawdê "przesz³o¶ci±", co odpowiada w nowoczesnej psychologii terminowi "pamiêæ robocza ". (..) Podmioty czêsto zg³aszaj±, ¿e w sytuacjach ekstremalnych, wystêpuj± wahania postrzeganego szybko¶ci± up³ywu czasu. Ludzie w wypadkach samochodowych opisuj± "spowolnienie czasu", a s³ynni sportowcy , tacy jak koszykarz Michael Jordan s± w stanie byæ lepsi poniewa¿ gracze innych zespo³ów zdaj± siê reagowaæ w stosunku do nich w zwolnionym tempie. Poczucie zwiêkszonej fizyczne prêdko¶ci mog³oby wyst±piæ ze wzgl na wzrost czêsto¶ci od¶wie¿ania ¶wiadomo¶ci . Na przyk³ad, je¶li Jordan jest na 60ciu ¶wiadomych zdarzeniach na sekundê, a gracze broni±c go tylko na 40 ¶wiadomych zdarzeniach na sekundê, to Jordan ma 50% wiêksz± percepcjê, wiêcej decyzji i reakcji w danym przedziale czasu, ni¿ jego przeciwnicy, którzy jawi± siê jakby w zwolnionym tempie. W odwrotnej sytuacji mo¿e byæ kto¶, kto napi³ siê za du¿o alkoholu, mo¿e maj± mniej ¶wiadomych zdarzeñ na standardowym przedziale czasu, a tym samym ich ¶wiadome postrzeganie jest, ¿e wydarzenia w ¶wiecie zewnêtrznym zachodz± szybciej ni¿ tempo ich w³asnych spostrze¿eñ ¶wiadomych (niedobry pomys³, aby prowadziæ samochód w takich warunkach). Inn± dziwn± cech± ¶wiadomo¶ci jest synchronizacja czasowa sensorycznych doznañ . Nawet proste czynno¶ci, takie jak chodzenie obejmowaæ mo¿e potencjalnie sprzeczne doznania sensoryczne (..) (..) Dowody eksperymentalne sugeruj±, ¿e mózg odnosi siê do informacji "wstecz w czasie." W rzeczywisto¶ci takie skierowanie do ty³u mo¿e byæ powszechne, co pozwala nam ¿yæ w chwili obecnej, mimo skoñczonych opó¼nieñ naszego zmys³owego do¶wiadczenia. Taki mechanizm pozwoli nam dzia³aæ, a nastêpnie nieco pó¼niej, "podejmujemy" decyzjê w sprawie dzia³ania. W królestwie kwantowym czas jest niepewny i wydarzenia mog± biec "do ty³u" http://www.quantumconsciousness.org/Time.htm |