Niezale¿ne Forum Projektu Cheops

Cz³owiek i zdrowie => Zdrowie fizyczne => W±tek zaczêty przez: songo1970 Wrzesieñ 18, 2010, 09:15:35



Tytu³: S£ODZIKI
Wiadomo¶æ wys³ana przez: songo1970 Wrzesieñ 18, 2010, 09:15:35
Aspartam- jeszcze raz

http://www.youtube.com/v/VOmQj9NTBBM?fs=1&hl=pl_PL

http://www.youtube.com/v/hh0h9rCZiSw?fs=1&hl=pl_PL

http://www.youtube.com/v/Fk6G7xykH9c?fs=1&hl=pl_PL


Tytu³: Odp: S£ODZIKI
Wiadomo¶æ wys³ana przez: greta Listopad 17, 2011, 09:04:39
Aspartam zmieni³ nazwê na tak±, która kojarzy siê z naturalnym s³odzikiem
admin, ¶r., 2011-11-16 19:00

Sztuczne s³odziki zw³aszcza Aspartam posiadaj± z³± reputacjê g³ównie przez badania pokazuj±ce, ¿e powoduj± raka. Prawdopodobnie z tego powodu korporacja Ajinomoto, najwiêkszy na ¶wiecie producent Aspartamu ponad rok temu zmieni³a jego nazwê na lepiej brzmi±c± AminoSweet.

 

Pomimo zbieranych latami dowodów wskazuj±cych na to, ¿e Aspartam jest niebezpieczn± toksyn± pozostaje on w u¿yciu w wielu produktach na ca³ym ¶wiecie. Zyskuje nawet nowe zastosowania mimo przypadków pokazuj±cych neurologiczne uszkodzenia mózgu, guzy rakowe, zaburzenia endokrynologiczne i inne przypad³o¶ci.

 

Wiêkszo¶æ konsumentów jest zupe³nie nie¶wiadomych tego, ¿e Aspartam zosta³ wynaleziony, jako medykament, ale ze wzglêdu na swoj± s³odko¶æ zosta³ przetransformowany w dodatek do jedzenia. Teraz ten surowiec jest przemianowany na lepiej brzmi±c± nazwê AminoSweet. Czasami w po¿ywieniu okre¶lany bywa równie¿ kodem E951.

 

¬ród³o: http://www.naturalnews.com/028151_aspartame_sweeteners.html

www.zmianynaziemii.pl


Tytu³: Odp: S£ODZIKI
Wiadomo¶æ wys³ana przez: greta Listopad 22, 2011, 14:07:00
Zdemaskowanie Aspartamu
21 Listopad 2011 Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag

Anthony Gucciardi

Natural News

Za: http://pracownia4.wordpress.com

Producenci dominuj±cego na ¶wiecie s³odzika maj± tajemnicê, która nie nale¿y jednak do s³odkich. Okaza³o siê, ¿e stosowany na ca³ym ¶wiecie w tysi±cach produktów sztuczny s³odzik 0 nazwie aspartam jest wytwarzany z pomoc± genetycznie modyfikowanych bakterii. Co jest jeszcze bardziej szokuj±ce, to okres, od jakiego ta informacja jest znana. Gazeta The Independent by³a pierwsz±, która w roku 1999 opublikowa³a artyku³ obna¿aj±cy obrzydliwy proces wytwarzania aspartamu. Co zakrawa na ironiê, tego odkrycia dokonano, mniej wiêcej, w tym samym czasie, kiedy przywódcy bogatego ¶wiata spotkali siê na szczycie G8 w celu przedyskutowania bezpieczeñstwa genetycznie modyfikowanej ¿ywno¶ci.

Przeprowadzone w roku 1999 ¶ledztwo ustali³o, ¿e najwiêksza na ¶wiecie biotechnologiczna korporacja Monsanto czêsto stosuje w swoich amerykañskich zak³adach do produkcji aspartamu genetycznie modyfikowane bakterie. Koñcowy rezultat jest fuzj± dwóch najwiêkszych zagro¿eñ dla zdrowia, jakie kiedykolwiek wdar³y siê do przemys³u spo¿ywczego – sztucznych s³odzików szeregu genetycznie modyfikowanych organizmów. Oba wywo³a³y zakrojon± na szerok± skalê debatê, za¶ aspartam sta³ siê obiektem wielu kongresowych przes³uchañ i krytyki naukowców. Naukowcy i dzia³acze ruchu na rzecz zdrowia nie s± jednak jedynymi, którzy sprzeciwiaj± siê aspartamowi. FDA (Food and Drug Administration – Urz±d ds. ¯ywno¶ci i Leków) zala³a lawina skarg konsumentów u¿ywaj±cych NutraSweetu, który jest handlow± nazw± aspartamu i neotamu. Od roku 1992 FDA nie dokumentuje ju¿ raportów w tej sprawie.

W procesie wytwarzania aspartamu nastêpuje ³±czenie aminokwasu zwanego fenyloalanin± z kwasem asparaginowym. Zsyntetyzowany po raz pierwszy w roku 1965 aspartam potrzebuje bakterii jedynie do wytworzenia fenyloalaniny. W Monsanto odkryto, ¿e genetycznie modyfikuj±c te bakterie mo¿na przy¶pieszyæ wytwarzanie fenyloalaniny. W opublikowanym przez The Independent artykule Monsanto otwarcie przyznaje, ¿e ich zmutowane bakterie stanowi± podstawowy element w procesie wytwarzania aspartamu.

„Posiadamy dwa szczepy bakterii jeden zmodyfikowany w sposób tradycyjny i drugi genetycznie, który posiada zmodyfikowany enzym i jeden inny aminokwas” – oznajmi³ przedstawiciel Monsanto.

Przeprowadzono wiele badañ dotycz±cych genetycznych manipulacji, z których wynika wiele ponurych wniosków. W jednych z nich ustalono, ¿e im wiêcej genetycznie modyfikowanej kukurydzy dawano myszom do jedzenia, tym mniej mia³y one potomstwa. Z innych badañ, których wyniki opublikowa³ magazyn International Journal of Biological Sciences, wynika, ¿e pierwszymi narz±dami, w których w pierwszej kolejno¶ci wyst±pi³y problemy po zjedzeniu genetycznie modyfikowanej ¿ywno¶ci, by³y te, które zwykle pierwsze reaguj± na zatrucia pokarmowe. Z tych samych badañ wynika, ¿e genetycznie modyfikowana ¿ywno¶æ nie powinna trafiæ do handlu.

„Po raz pierwszy na ¶wiecie udowodnili¶my, ¿e genetycznie modyfikowana ¿ywno¶æ nie jest wystarczaj±co zdrowa i ¿e nie nadaje siê do komercjalizacji. [...] W przypadku wszystkich trzech genetycznie modyfikowanych organizmów w nerkach i w±trobie, które s± g³ównymi organami reaguj±cymi na chemiczne zatrucia pokarmu, wyst±pi³y problemy” -  stwierdzi³ Gilles-Eric Seralini, ekspert, cz³onek Komisji ds. Ponownej Oceny Biotechnologii.

Zainteresowanie grup konsumentów skupia siê obecnie na ustaleniu, czy inne produkty maj± do³±czone potajemnie genetycznie modyfikowane sk³adniki. Z uwagi na to, ¿e DNA koñcowego produktu nie ulega zmianie, kiedy stosuje siê genetycznie modyfikowane bakterie, trudno jest to rozpoznaæ. Przy sprzeciwie FDA wobec znakowania genetycznie modyfikowanych ³ososi okre¶lenie, czy dany produkt zawiera genetycznie modyfikowane sk³adniki, staje siê nie lada wyzwaniem. Konsumenci sprzeciwiaj± siê anonimowemu w³±czaniu genetycznie modyfikowanych sk³adników. Jednocze¶nie ro¶nie liczba produktów wolnych od genetycznie modyfikowanych organizmów.

„Spo³eczeñstwo chce wiedzieæ i ma do tego prawo” – o¶wiadczy³ Marion Nestle, profesor ds. ¿ywienia z Wydzia³u Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Nowojorskim.

Obna¿enie tajnego procesu wytwarzania aspartamu stanowi kolejne przypomnienie, ¿e nale¿y wystrzegaæ siê sztucznych s³odzików i ¿e cz³owiek powinien wybieraæ ich naturalne odpowiedniki, takie jak cukier palmowy, ksylitol (cukier brzozowy) lub stewia miodowa.

T³umaczenie: Grongor.info

***

SOTT.net: Aspartame exposed – GM Bacteria used to create deadly sweetener




Moze i sledzacy strony takie jak ta www.stopsyjonizmowi.worldpress.com sa idiotami,ale nieraz i na tych stronach sa ciekawe wiadomosci.greta



--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

    Komentarz [PRACowniA]: Genetycznie modyfikowane bakterie u¿ywane do produkcji trucizny pod nazw± Aspartam to wiadomo¶æ na okrasê do poni¿szych faktów:

    Aspartam rozk³ada siê w jelitach na alkohol metylowy, który dalej zmienia siê w formaldehyd, rakotwórcz± diketopiperazynê i ca³± masê innych wysoce toksycznych pochodnych.

    Jeden ze sk³adników aspartamu, kwas asparginowy (aspartic acid) powoduje tworzenie siê w mózgu mikroskopijnej wielko¶ci dziurek, innymi s³owy, zmienia mózg w sito. Inny sk³adnik, fenyloalanina, mo¿e wywo³aæ fenyloketonuriê (Wiki PL).

    Aspartam zaburza przemianê aminokwasów, a wiêc i produkcjê bia³ek w organizmie; formaldehyd wi±¿e siê z DNA i poniewa¿ niezwykle trudno siê go stamt±d pozbyæ, z czasem nagromadza siê i sukcesywnie, coraz bardziej uszkadza segmenty DNA; zaburza funkcje nerwowe, w tym pracê mózgu, obni¿a poziom serotoniny, zaburza równowagê hormonaln±; czêsto wywo³uje migreny, mo¿e powodowaæ napady padaczki itd., itp…

    Aspartam próbowano wciskaæ miêdzy innymi pod nazw± Equal i NutraSweet, i jako naturalny s³odzik (!) tzw. AminoSweet. Do¶æ powszechnie dodawany jest do lekarstw.

    Przeczytaj:

        Aspartame Can Mess Up Your Body and Brain
        FDA Hid Research That Damned Aspartame: Fatal Studies Should Have Blocked NutraSweet Approval
        Aspartame: Toxicology
        Just How Bad is Aspartame?



Tytu³: Odp: S£ODZIKI
Wiadomo¶æ wys³ana przez: chanell Maj 02, 2012, 23:36:38
Aspartam, czyli… szykuje siê wielki przekrêt?!

Co robi najwiêksza firma produkuj±ca aspartam w odpowiedzi na rosn±c± spo³eczn± ¶wiadomo¶æ na temat szkodliwo¶ci sztucznych s³odzików? Otó¿ zmienia jego nazwê i zaczyna sprzedawaæ go, jako produkt naturalny. Taka jest strategia Ajinomoto, producenta aspartamu, chc±cego zas³oniæ ludziom oczy wprowadzeniem na rynek nowej wersji tego produktu, zwanego teraz „AminoSweet”. Nazwa ta ma pokazaæ ludziom, ¿e s³odzik pochodzi z naturalnych aminokwasów, które „s± obecne w jedzeniu, i spo¿ywamy je na co dzieñ”

(http://images41.fotosik.pl/1457/8acaa6f9d96c10c6gen.jpg)

Aspartam, jako dodatek do ¿ywno¶ci, zosta³ wprowadzony na europejski rynek ponad 25 lat temu. Dzi¶ na ca³ym ¶wiecie substancja ta jest zwyczajowym komponentem wiêkszo¶ci napojów dietetycznych, s³odyczy i deserów bez cukru, gum do ¿ucia, etc. Pr±dy siê jednak zmieniaj± w miarê jak ludzie zaczynaj± poznawaæ i rozumieæ prawdê na temat sztucznych s³odzików i negatywnych konsekwencji, jakie ich spo¿ywanie niesie dla ludzkiego zdrowia. Ostatni schemat marketingowy firmy Ajinomoto jest desperack± prób± indoktrynacji ludno¶ci do akceptacji chemicznych s³odzików, jako naturalnych i bezpiecznych, pomimo oczywistych dowodów ¶wiadcz±cych o czym¶ z go³a przeciwnym.

Aspartam zosta³ przypadkowo wynaleziony przez Jamesa Schlattera, chemika próbuj±cego wynale¼æ lek na wrzody ¿o³±dka dla koncernu G.D. Searle & Company w roku 1965 r. Po zmieszaniu kwasu aspartamowego i fenylonalaniny – dwóch aminokwasów egzogennych wystêpuj±cych naturalnie – odkry³, ¿e powsta³a mieszanina ma s³odki smak. Firma zmieni³a wpis na wniosku o zatwierdzenie do FDA (Food and Drugs Administration) z leku do suplementu diety i tak narodzi³ siê aspartam.

G.D. Searle & Co. Opatentowa³a aspartam w 1970 r. Notatka do u¿ytku wewnêtrznego wydana w tym samym roku zaleca³a kierownikom firmy pracê nad wypracowaniem „nawyku mówienia tak” u przedstawicieli FDA i „pod¶wiadomego ducha uczestnictwa” w zdobywaniu zatwierdzeñ dla produktu.

Firma G.D. Searle & Co. wys³a³a swoje pierwsze podanie do FDA w 1973 r. i walczy³a przez lata o zdobycie zatwierdzenia, wysy³aj±c w³asne wyniki badañ nad bezpieczeñstwem substancji, co do której wielu wierzy³o, ¿e s± nieadekwatne i stronnicze. Pomimo wielu obiekcji, w³±czaj±c niechêæ w³asnego personelu naukowego, firma by³a w stanie przekonaæ FDA do zatwierdzenia aspartamu do u¿ytku komercyjnego w kilku produktach w 1974 r., wywo³uj±c tym samym liczne kontrowersje.

W 1976 r. pe³nomocnik FDA Alexander Schmidt napisa³ list do senatora Teda Kennedy’ego, w którym zaprezentowa³ swoje zastrze¿enia dotycz±ce „w±tpliwej uczciwo¶ci podstawowych danych dotycz±cych bezpieczeñstwa aspartamu” przedstawionych przez jego producenta. Doradca naczelnika FDA Richard Merrill wierzy³ w konieczno¶æ podjêcia ¶ledztwa dotycz±cego k³amstw firmy G.D. Searle & Co. na temat bezpieczeñstwa aspartamu zawartych w jej raportach i ukrywania przezeñ dowodów na to, ¿e substancja nie jest bezpieczna.

Pomimo wielo¶ci uzyskanych przez lata dowodów na toksyczno¶æ aspartamu, pozosta³ on na ¶wiatowym rynku za wyj±tkiem kilku pañstw, które zakaza³y jego sprzeda¿y. W rzeczywisto¶ci wytwórca aspartamu kontynuowa³ uzyskiwanie akceptacji dla u¿ywania produktu w nowych rodzajach produktów spo¿ywczych mimo ewidentnych dowodów na to, i¿ jego spo¿ywanie powoduje m.in. uszkodzenia uk³adu nerwowego, guzy nowotworowe i zaburzenia hormonalne.

Szczegó³y historii aspartamu pokazuj±, ¿e ta kancerogenna substancja by³a nielegalnie zatwierdzana jako dodatek do ¿ywno¶ci przez mocne zachêty potê¿nej korporacji dla jej w³asnych interesów. Praktycznie wszystkie leki i dodatki do ¿ywno¶ci s± zatwierdzane przez FDA nie dlatego, ¿e nauka pokazuje ich bezpieczeñstwo, lecz dlatego, ¿e producenci prowadz± zdecydowane lobby implikuj±ce wysokie korzy¶ci finansowe dla FDA.

Zmiana nazwy aspartamu na co¶, co jest „atrakcyjne i pozostaj±ce w pamiêci” („appealing and memorable” – ¼ród³o: http://www.aspartame.info/mediarch/medit074.html) we w³asnych s³owach Ajinomoto, mo¿e mydliæ oczy niektórym, ale miejmy nadziejê, ¿e wielu odrzuci t± sprytn± strategiê marketingow± jako nic wiêcej ni¿ desperack± próbê zachowania przez firmê swojej multibilionowej dojnej krowy. Nie dajmy siê oszukaæ.

T³umaczenie i opracowanie: Serwis NPN

¬ród³o: http://www.naturalnews.com/028151_aspartame_sweeteners.html

To skandal ,a ja tyle lat s³odzi³am s³odzikiem :(


Tytu³: Odp: S£ODZIKI
Wiadomo¶æ wys³ana przez: blueray21 Maj 03, 2012, 08:36:00
Nie s±dzê channel aby¶ u¿ywa³a Aspartamu, jest wiele innych substancji pocz±wszy od sacharyny 'popularnej" jeszcze w czasie wojny. Aspartam by³ powszechnie stosowany w napojach typu "light" (niby lekkich, ale truj±cych) a tak¿e niektórych energetycznych. Naturalne s³odziki, nieszkodliwe to stewia, bardzo s³odkie i ksylitol - cukier brzozowy ma³o s³odki, ale o innych w³a¶ciwo¶ciach, równie¿ leczniczych. Która¶ "Cola" mia³a zast±piæ aspartam stewi±, ale nie wiem czy ju¿ do tego doszli.
W sumie do¶æ ³atwo jest odzwyczaiæ siê od s³odzenia napojów, zrobi³em to rok temu bez ¿alu i poczucia braku. Jednak bior±c pod uwagê nasze tradycje to ca³kowite uwolnienie siê od cukru w s³odzonych produktach uwa¿am za niemo¿liwe. Nie s±dzê, ¿eby np. nie s³odkie lody komu¶ smakowa³y.


Tytu³: Odp: S£ODZIKI
Wiadomo¶æ wys³ana przez: chanell Maj 03, 2012, 09:11:48
Trochê mnie uspokoi³e¶ blueray21   ;) napojów energetycznych ,coli i innych "odrdzewiaczy " nie pijê,s³odziæ nie muszê .Odzwyczai³am siê ,bo nie smakuje mi herbata pos³odzona s³odzikiem.Jednak lody........mmmmmmm musz± mieæ odrobinê s³odyczy .Mam na my¶li lody polskie ,z prawdziwych lodziarni ,a nie ten szajs ze stacji benzynowych i marketów. Darek sorry ,ale muszê to napisaæ i bêdzie to reklama.

Najlepsze lody w Polsce to lody z Nowego Targu,z ma³ych lodziarni wokó³ rynku (jest ich tak kilkana¶cie )Zawsze na nie wpadam gdy jadê w góry. Polecam  :D


Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia granitowa3 gangem maho zipcraft