Wiki, czy uzgadnia³a¶ g³odówkê z jakimkolwiek lekarzem konwencjonalnym? Choæby nawet pierwszego kontaktu? Czy pyta³a¶, czy w ogóle mo¿esz siê jej poddaæ? Jeszcze raz podkre¶lam.
G³odówka to nie odchudzanie!
Nie nie konsultowa³am, poniewa¿ nic mi nie dolega a okresowe badania nie wykazuj± ¿adnych nieprawid³owo¶ci.
Nie jest sposobem, ale siê chudnie nie tylko ze z³ogów, przynajmniej tak by³o u mnie.
Min±³ ju¿ prawie rok po g³odówce i nie widzê znacznego wzrostu wagi no moze oko³o 1 kg.
Po g³odówce pomimo ¿e jad³am chud³am przez miesi±c nadal.
Powód jest prosty. Kilogramy, jakie po g³odówce znikaj±, to z³ogi z jelit, które podczas naszego ¿ycia tworz± siê ca³y czas. Co by oznacza³o, ¿e za pó³ roku bêdzie ciê znowu przynajmniej tyle samo, co przed katorg±, jak± zafundowa³a¶ dla swojego organizmu.
Dla mnie nie by³a to katorga przynajmniej psychiczna. Czu³am siê psychicznie lepiej i fizycznie chyba te¿ nie poniewa¿ wygl±d skóry siê poprawia³, w³osów, zmys³y wyostrzy³y, to chyba nie objaw katorgi. Ale masz racje ka¿dy jest inny......
Je¶li g³odówka bêdzie sukcesywnie powtarzana, za kilka lat delikwent bêdzie mia³ kamicê ¿ó³ciow±, która powstaje w³a¶nie miêdzy innymi z niedo¿ywienia. Kamyczki tworz± siê z cholesterolu, jaki nasz organizm magazynuje sobie podczas ka¿dej diety, tym bardziej g³odówki. Je¶li zatkaj± przy tym przewody ¿ó³ciowe, a zdarza siê tak czêsto i cz³owiek nie jest w stanie tego przewidzieæ, to mo¿e doj¶æ równie¿ do niewydolno¶ci trzustki, a wiêc narz±du, bez którego nie znajdziecie ¿yj±cego cz³owieka, który nie podlega wymianie ani te¿ naprawie.
Tego nie wiem, ale z tego co napisane jest na stronie o g³odówkach Ci ludzie nie maja takich problemów......
I to nie s± wcale czarne scenariusze. Dla mnie te¿ parê lat temu wygl±d by³ na pierwszym miejscu, diety stosowa³am jedna po drugiej, z sukcesem - co dodatkowo mnie zachêca³o. W efekcie wyciêto mi woreczek ¿ó³ciowy, który pêk³ chirurgowi w rêkach, w efekcie za¶ tych kamyczków, które siê tworz± podczas diety jako niespo¿yte zapasy t³uszczu, ucierpia³a te¿ ogromnie trzustka, któr± na szczê¶cie odratowano. Dzisiaj odda³abym wszystko za ka¿dy dodatkowy kilogram, bo do koñca ¿ycia jestem skazana za przewlek³e zapalenie trzustki, przez które chudnê choæbym siê nawet objada³a.
Przykro mi, ¿e to Cie spotka³o.
Zauwa¿ ja nie namawiam do ci±g³ego odchudzania ja pokazujê, ¿e jest co¶ takiego jak g³odówka oczyszczaj±ca, przez wielu stosowana z powodzeniem bez skutków ubocznych.
Wszystko, co robimy, powinni¶my robiæ z g³ow±! G³odówki nie s± sposobem na odchudzenie, ani te¿ nie s± dla naszego organizmu zdrowe. Tak naprawdê g³odówk± wyrz±dzamy mu ogromn± krzywdê.
Tak raz do roku jest z g³owa moim zdaniem. G³odówka nie jest sposobem na odchudzane, ale siê chudnie czy tego chcesz cy nie.
Nie zauwa¿y³am ¿ebym sobie wyrz±dzi³a jak±¶ krzywdê.....
polecam te stronê, choæ juz by³a podawana Ci9 ludzie maja praktykê i chyba domniemam ¿e wied± co pisz±
http://www.glodowka.pl/"Jak zachowuje siê nasz organizm, gdy nagle nie otrzyma po¿ywienia? Dok³adnie tak jak my, gdyby¶my znale¼li siê, na przyk³ad, w lodowatym domu i zabrak³oby nam wêgla do palenia w piecu. Najpierw - poszukaliby¶my wêgla, drewna czy innych rzeczy nadaj±cych siê do spalenia. Potem rozejrzeliby¶my siê za innymi materia³ami, które da³o by siê spaliæ: po³amane krzes³a, zepsute sprzêty. Wszystko, co niezbyt dobrze dzia³a i jest zepsute posz³oby do pieca. Dopiero na koñcu zastanowiliby¶my siê, czy spaliæ zabytkowy kredens i dobre sprzêty. Podobnie postêpuje organizm. W czasie pierwszych dni g³odówki, gdy jest ca³kowicie pozbawiony po¿ywienia z zewn±trz, a musi wytworzyæ przecie¿ energiê potrzebn± do podtrzymania funkcjonowania i do ¿ycia, podejmuje przegl±d generalny swoich rezerw. W pierwszym rzêdzie „spala” nagromadzone pok³ady t³uszczu, ale te¿ pozbywa siê wszystkiego co jest zbêdne i chore. Przeprowadza „przegl±d generalny” nie tylko swoich zapasów, ale tak¿e sposobu funkcjonowania. Doprowadza do porz±dku, szwankuj±ce z powodu niew³a¶ciwego traktowania, organy. Reguluje zwi±zane z metabolizmem, rozregulowane funkcje organizmu. Porz±dkuje pracê, nie tylko organów bior±cych udzia³ w przemianie materii, ale tak¿e innych, zwi±zanych z uk³adem immunologicznym i nerwowym. W tych nowych warunkach, gdy zostanie zaprowadzony „porz±dek” przy tak du¿ej „wydajno¶ci” wykorzystywania rezerw potrafi prze¿yæ ca³kiem nie¼le przez wiele dni.
Znane jest powiedzenie: nic nie jest tak chciwe, jak krew g³oduj±cego. Jest w nim wiele racji. Szukaj±c rezerw do spalania, krew czy¶ci arterie z od³o¿onych tam cholesterolowych z³ogów. S± one dobrym „paliwem”. Podobnie wszystkie niepotrzebne z³ogi, które w organach zbieraj± siê latami: cysty, zgrubienia, drobne ogniska ropne np.: pod zêbami, br±zowy, starczy barwnik, sole wapnia, krosty itp., a tak¿e martwe bakterie, obumar³e lub zwyrodnia³e komórki. Chore tkanki organizm zu¿ywa bardzo szybko. Nastêpuje gruntowne oczyszczenie organizmu z niebezpiecznych „bomb z opó¼nionym zap³onem”. Co wa¿ne - nawet po okresach d³ugotrwa³ych g³odówek, narz±dy takie jak mózg, serce nie trac± na wadze, podczas, gdy na przyk³ad tkanka podskórna traci 95% swojej wagi.
Pozytywnym, nastêpnym efektem g³odówki jest tak¿e czas, jaki dostaje od nas przewód pokarmowy do pozbierania siê po wieloletniej pracy. Odci±¿one organy wydzielnicze mog± siê zregenerowaæ. Po postoju, przewód pokarmowy na ogó³ uruchamia zdrowe, normalne funkcje, st±d czêste s± uleczenia z cukrzycy, schorzenia dróg ¿ó³ciowych, uci±¿liwych zaparæ itp. Z wielu chorób - jak pokazuje do¶wiadczenie - organizm mo¿e siê wyleczyæ jedynie sam. Dziêki swojej precyzji, przy porz±dkowaniu i likwidowaniu niepotrzebnych z³ogów, nigdy siê nie myli.
Przy pozytywnym nastawieniu, g³odówka wcale nie oznacza rezygnacji czy mêki. Najwa¿niejszym krokiem, gdy decydujemy siê na ni±, powinno byæ uwierzenie w to, ¿e nie grozi nam ¶mieræ g³odowa. Takie obawy najczê¶ciej komplikuj± lecznicze funkcje g³odówki. Pamiêtajmy - przed nami g³odówkê lecznicz± przeprowadzi³o miliony ludzi na ¶wiecie, tysi±ce przypadków d³ugich g³odówek zosta³o opisanych pozytywnie w literaturze medycznej. Wszyscy pacjenci odnie¶li du¿e korzy¶ci zdrowotne z g³odówek. Praktykuj±cy j± mówi±, ¿e pierwsze trzy dni trzeba jako¶ przetrzymaæ. G³ód daje siê we znaki najbardziej w pierwszych trzech dniach. Pó¼niej organizm przestaje dawaæ ten sygna³. Pierwsze wydalanie nieczysto¶ci rozpoczyna siê przez skórê, która poci siê czê¶ciej ni¿ zazwyczaj i przez jamê ustn±. Poszcz±cy ma ob³o¿ony jêzyk i przykry zapach z ust. Aby wspomóc oczyszczanie nale¿y czêsto myæ skórê i p³ukaæ jamê ustn±. Pó¼niejszy okres wiêkszo¶æ g³oduj±cych opisuje jako przyjemny. Umys³ siê rozja¶nia i wszystko, co dotychczas by³o trudne, skomplikowane, bez wyj¶cia, zaczyna byæ widaæ w jasnym i prostym ¶wietle. Poszcz±cych ogarnia lekko¶æ, euforia, rado¶æ ¿ycia, problemy zdaj± siê wygl±daæ nieistotnie.
Najkrótszy okres g³odówki, aby organizm móg³ przestawiæ siê na od¿ywianie wewnêtrzne, spaliæ odpady i na nowo ustawiæ swoje funkcje, okre¶la siê na nie mniej jak 10 dni. Najd³u¿sza g³odówka nie powinna przekroczyæ 40 dni, aby nie nast±pi³o wyniszczenie organizmu. Inna zasada mówi, ¿e im d³u¿ej ci±gnie siê choroba, któr± chcemy wyleczyæ i im bardziej jest zaawansowana, tym g³odówka powinna byæ d³u¿sza. Wiek nie stanowi ograniczenia dla g³odówki, dzieci jednak¿e do 10 roku ¿ycia nie powinny g³odowaæ. Grubsi pacjenci powinni stosowaæ d³u¿sze g³odówki."