III Wojna ¦wiatowa, przyczyny mo¿liwego
wybuchu konfliktu o zasiêgu globalnymczw., 2012-04-05 11:40
gnaija.net
Media wci±¿ karmi± nas informacjami jak to ludno¶æ z krajów trzeciego ¶wiata s± uciskani a ich wolno¶æ ograniczona. ¦rodkiem zaradczym, który stosuj± kraje wy¿ej rozwiniête s± tzw. „Misje”, czyli Wojny. Najbardziej znane to: Misja w Afganistanie i Misja w Iraku. Media mówi±, ¿e w danym kraju ludno¶æ cierpi ¿yje w nêdzy, a jedynym, co mo¿na zrobiæ to wkroczyæ zbrojnie do tego kraju przej±æ w³adze i „pomóc” tamtejszej ludno¶ci.Chyba nie wierzycie, ¿e Stany Zjednoczone i pañstwa nale¿±ce do NATO strzelaj±c do ludno¶ci w Afganistanie czy innym kraju, bombarduj±c szko³y, szpitale, domy cywili, tym sposobem staraj± siê pomóc tym ludziom.
Kolejnym mitem jest rzekoma potrzeba dbania o stabilno¶æ i równowagê. Media obecnie strasz± nas zbrojeniem siê Iranu w atom. Ponoæ grozi to destabilizacj± w tamtejszym regionie. Stabilno¶æ i równowaga wystêpuje, gdy kraje maja te same mo¿liwo¶ci rozwoju oraz autonomie. USA, Rosja, Chiny, Izrael i wiêkszo¶æ pañstw NATO maj± Atom w swoim arsenale.
A Reszta krajów ¦wiata? ¯yj± w strachu przed atakiem j±drowym to nie jest stabilizacja i równowaga raczej dominacja wy¿ej wymienionych krajów nad innymi, a presja krajów z broni± j±drow± ma na celu utrzymanie tej dominacji. S³absze pañstwa musz± siê liczyæ z zdaniem mocarstw atomowych pyzatym jedynymi powodami agresji tych mocarstw s± paliwa kopalne i inne surowce.
Hipotetyczne przyczyny wybuchu III wojny ¶wiatowejPodstawow± przyczyn± jaka mo¿e spowodowaæ wybuch wojny ¶wiatowej s± kurcz±ce siê zasoby naturalne, Przede wszystkim wart wspomnienia jest problem paliw kopalnych. Wiadomym jest, ¿e zapasy paliw kopalnych koñcz± siê coraz trudniej jest znale¼æ nowe ¼ród³a, a zapotrzebowanie ro¶nie wraz z rosn±c± liczba ludno¶ci na ¶wiecie.
Istniej± ju¿ alternatywne ¼ród³a energii przyk³adem jest korzystanie z etanolu i ogniw paliwowych. Ale by zacz±æ z nich korzystaæ wymagane s± zmiany w istniej±cym systemie energetycznym. Jak wiadomo czêsto taniej i szybciej budowaæ na nowo ni¿ modernizowaæ star± infrastrukturê. Wojna jest idealnym narzêdziem do usuniêcia obecnego systemu energetycznego i zast±pienie go nowym.
Tym bardziej, ¿e lepiej samemu przej±æ kontrole nad przeskokiem technologicznym ni¿ czekaæ na wyczerpanie paliw i borykanie siê z upadaj±c± gospodarka, która bez tych surowców nie mo¿e funkcjonowaæ, natomiast po wojnie ludno¶æ z zapa³em zacznie odbudowê swoich krajów buduj±c nowy porz±dek ¶wiata, ma³o tego ludno¶æ podejmie siê tego bez roszczeñ do wiêkszych wynagrodzeñ gdy¿ ka¿dy bêdzie chcia³ znale¼æ dla siebie miejsce do ¿ycia i obliczu zniszczeñ, jakie nas dotkn± nikomu nie przyjdzie do g³owy by ¿±daæ za swoja prace nie wiadomo, jakich pieniêdzy.
Kolejnym aspektem moze byæ problem przeludnienia i zasobów wody oraz ¿ywno¶ci. Na ¶wiecie jest coraz wiêcej ludzi, zaczyna brakowaæ ¿ywno¶ci i wody pitnej. Szacujê siê, ¿e za oko³o 13 lat dosiêgnie nas kryzys wodny, ludno¶æ ¶wiata zacznie zu¿ywaæ wiêcej wody ni¿ jest wstanie dostarczyæ nam nasza planeta, jednym z rozwi±zañ mog³oby byæ odsalanie wód morskich, lecz to kosztowny proces.
Poza tym pojawi³by siê problem krajów niemaj±cych dostêpu do mórz i oceanów. Kraje mog³yby siê podzieliæ na wewn±trz kontynentalne i zewn±trz kontynentalne. Prawdopodobnie powsta³yby koncerny wodne na kszta³t dzisiejszych koncernów paliwowych owe koncerny trudni³yby siê handlem odsolonej wody do krajów, w których jej brakuje. I jak w obecnych czasach powstaj± konflikty o paliwa tak i w przysz³o¶ci mog³yby wybuchaæ wojny o wodê.
Problem z brakiem ¿ywno¶ci ju¿ odczuwamy, nie urodzaje ja³owienie gleb ci±g³e nawo¿enia walki z szkodnikami oraz inne kataklizmy naturalne powoduj± ci±g³y spadek wydajno¶ci rolnictwa, przy jednoczesnym wzro¶cie ludno¶ci, zaczêli¶my nawet modyfikowaæ ¿ywno¶æ genetycznie (GMO) by nieco podreperowaæ nasz± sytuacjê, jednak samo GMO powoduje wiele kontrowersji odno¶nie praw patentowych, niszczenia bioró¿norodno¶ci jak i podzia³ opinii w sprawie szkodliwo¶ci takiej ¿ywno¶ci.
Podsumowuj±c Wojna ¦wiatowa to jedyny szybki i skuteczny sposób na opanowanie wymykaj±cej siê z pod kontroli sytuacji, po wojnie liczba ludno¶ci spadnie a w ¶lad za tym znikn± problemy z brakiem wody czy ¿ywno¶ci, mniejsze spo³eczeñstwa mniej bêd± zatruwaæ nasz ziemski ekosystem, oraz na zgliszczach starej cywilizacji powstanie nowa „lepsza” cywilizacja okupiona ¶mierci± milionów.
Pytanie do naszego sumienia czy mamy siê na to godziæ? Mo¿e jest inne wyj¶cie…
Autor: Mariusz Fr±tczak
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/iii-wojna-swiatowa-przyczyny-mozliwego-wybuchu-konfliktu-o-zasiegu-globalnym