Zdemaskowanie Aspartamu
21 Listopad 2011 Dodaj komentarz Przeskoczenie do uwag
Anthony Gucciardi
Natural News
Za:
http://pracownia4.wordpress.comProducenci dominuj±cego na ¶wiecie s³odzika maj± tajemnicê, która nie nale¿y jednak do s³odkich. Okaza³o siê, ¿e stosowany na ca³ym ¶wiecie w tysi±cach produktów sztuczny s³odzik 0 nazwie aspartam jest wytwarzany z pomoc± genetycznie modyfikowanych bakterii. Co jest jeszcze bardziej szokuj±ce, to okres, od jakiego ta informacja jest znana. Gazeta The Independent by³a pierwsz±, która w roku 1999 opublikowa³a artyku³ obna¿aj±cy obrzydliwy proces wytwarzania aspartamu. Co zakrawa na ironiê, tego odkrycia dokonano, mniej wiêcej, w tym samym czasie, kiedy przywódcy bogatego ¶wiata spotkali siê na szczycie G8 w celu przedyskutowania bezpieczeñstwa genetycznie modyfikowanej ¿ywno¶ci.
Przeprowadzone w roku 1999 ¶ledztwo ustali³o, ¿e najwiêksza na ¶wiecie biotechnologiczna korporacja Monsanto czêsto stosuje w swoich amerykañskich zak³adach do produkcji aspartamu genetycznie modyfikowane bakterie. Koñcowy rezultat jest fuzj± dwóch najwiêkszych zagro¿eñ dla zdrowia, jakie kiedykolwiek wdar³y siê do przemys³u spo¿ywczego – sztucznych s³odzików szeregu genetycznie modyfikowanych organizmów. Oba wywo³a³y zakrojon± na szerok± skalê debatê, za¶ aspartam sta³ siê obiektem wielu kongresowych przes³uchañ i krytyki naukowców. Naukowcy i dzia³acze ruchu na rzecz zdrowia nie s± jednak jedynymi, którzy sprzeciwiaj± siê aspartamowi. FDA (Food and Drug Administration – Urz±d ds. ¯ywno¶ci i Leków) zala³a lawina skarg konsumentów u¿ywaj±cych NutraSweetu, który jest handlow± nazw± aspartamu i neotamu. Od roku 1992 FDA nie dokumentuje ju¿ raportów w tej sprawie.
W procesie wytwarzania aspartamu nastêpuje ³±czenie aminokwasu zwanego fenyloalanin± z kwasem asparaginowym. Zsyntetyzowany po raz pierwszy w roku 1965 aspartam potrzebuje bakterii jedynie do wytworzenia fenyloalaniny. W Monsanto odkryto, ¿e genetycznie modyfikuj±c te bakterie mo¿na przy¶pieszyæ wytwarzanie fenyloalaniny. W opublikowanym przez The Independent artykule Monsanto otwarcie przyznaje, ¿e ich zmutowane bakterie stanowi± podstawowy element w procesie wytwarzania aspartamu.
„Posiadamy dwa szczepy bakterii jeden zmodyfikowany w sposób tradycyjny i drugi genetycznie, który posiada zmodyfikowany enzym i jeden inny aminokwas” – oznajmi³ przedstawiciel Monsanto.
Przeprowadzono wiele badañ dotycz±cych genetycznych manipulacji, z których wynika wiele ponurych wniosków. W jednych z nich ustalono, ¿e im wiêcej genetycznie modyfikowanej kukurydzy dawano myszom do jedzenia, tym mniej mia³y one potomstwa. Z innych badañ, których wyniki opublikowa³ magazyn International Journal of Biological Sciences, wynika, ¿e pierwszymi narz±dami, w których w pierwszej kolejno¶ci wyst±pi³y problemy po zjedzeniu genetycznie modyfikowanej ¿ywno¶ci, by³y te, które zwykle pierwsze reaguj± na zatrucia pokarmowe. Z tych samych badañ wynika, ¿e genetycznie modyfikowana ¿ywno¶æ nie powinna trafiæ do handlu.
„Po raz pierwszy na ¶wiecie udowodnili¶my, ¿e genetycznie modyfikowana ¿ywno¶æ nie jest wystarczaj±co zdrowa i ¿e nie nadaje siê do komercjalizacji. [...] W przypadku wszystkich trzech genetycznie modyfikowanych organizmów w nerkach i w±trobie, które s± g³ównymi organami reaguj±cymi na chemiczne zatrucia pokarmu, wyst±pi³y problemy” - stwierdzi³ Gilles-Eric Seralini, ekspert, cz³onek Komisji ds. Ponownej Oceny Biotechnologii.
Zainteresowanie grup konsumentów skupia siê obecnie na ustaleniu, czy inne produkty maj± do³±czone potajemnie genetycznie modyfikowane sk³adniki. Z uwagi na to, ¿e DNA koñcowego produktu nie ulega zmianie, kiedy stosuje siê genetycznie modyfikowane bakterie, trudno jest to rozpoznaæ. Przy sprzeciwie FDA wobec znakowania genetycznie modyfikowanych ³ososi okre¶lenie, czy dany produkt zawiera genetycznie modyfikowane sk³adniki, staje siê nie lada wyzwaniem. Konsumenci sprzeciwiaj± siê anonimowemu w³±czaniu genetycznie modyfikowanych sk³adników. Jednocze¶nie ro¶nie liczba produktów wolnych od genetycznie modyfikowanych organizmów.
„Spo³eczeñstwo chce wiedzieæ i ma do tego prawo” – o¶wiadczy³ Marion Nestle, profesor ds. ¿ywienia z Wydzia³u Zdrowia Publicznego na Uniwersytecie Nowojorskim.
Obna¿enie tajnego procesu wytwarzania aspartamu stanowi kolejne przypomnienie, ¿e nale¿y wystrzegaæ siê sztucznych s³odzików i ¿e cz³owiek powinien wybieraæ ich naturalne odpowiedniki, takie jak cukier palmowy, ksylitol (cukier brzozowy) lub stewia miodowa.
T³umaczenie: Grongor.info
***
SOTT.net: Aspartame exposed – GM Bacteria used to create deadly sweetener
Moze i sledzacy strony takie jak ta
www.stopsyjonizmowi.worldpress.com sa idiotami,ale nieraz i na tych stronach sa ciekawe wiadomosci.greta
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Komentarz [PRACowniA]: Genetycznie modyfikowane bakterie u¿ywane do produkcji trucizny pod nazw± Aspartam to wiadomo¶æ na okrasê do poni¿szych faktów:
Aspartam rozk³ada siê w jelitach na alkohol metylowy, który dalej zmienia siê w formaldehyd, rakotwórcz± diketopiperazynê i ca³± masê innych wysoce toksycznych pochodnych.
Jeden ze sk³adników aspartamu, kwas asparginowy (aspartic acid) powoduje tworzenie siê w mózgu mikroskopijnej wielko¶ci dziurek, innymi s³owy, zmienia mózg w sito. Inny sk³adnik, fenyloalanina, mo¿e wywo³aæ fenyloketonuriê (Wiki PL).
Aspartam zaburza przemianê aminokwasów, a wiêc i produkcjê bia³ek w organizmie; formaldehyd wi±¿e siê z DNA i poniewa¿ niezwykle trudno siê go stamt±d pozbyæ, z czasem nagromadza siê i sukcesywnie, coraz bardziej uszkadza segmenty DNA; zaburza funkcje nerwowe, w tym pracê mózgu, obni¿a poziom serotoniny, zaburza równowagê hormonaln±; czêsto wywo³uje migreny, mo¿e powodowaæ napady padaczki itd., itp…
Aspartam próbowano wciskaæ miêdzy innymi pod nazw± Equal i NutraSweet, i jako naturalny s³odzik (!) tzw. AminoSweet. Do¶æ powszechnie dodawany jest do lekarstw.
Przeczytaj:
Aspartame Can Mess Up Your Body and Brain
FDA Hid Research That Damned Aspartame: Fatal Studies Should Have Blocked NutraSweet Approval
Aspartame: Toxicology
Just How Bad is Aspartame?