Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 21, 2024, 15:25:37


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: JASKÓ£CZE ZIELE - DAR NIEBIOS - zastosowanie, uwagi, spostrze¿enia.  (Przeczytany 201872 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
wiki
Go¶æ
« Odpowiedz #225 : Kwiecieñ 12, 2011, 06:51:04 »

Chanell rwiesz pêk zwi±zujesz nitk± lub sznurkiem i wieszam np na strychu a¿ uschnie, tak zawsze robi³a moja babcia, a teraz i ja:)



dawno nie pi³am ju¿ glistnika chyba czas zacz±æ bo ca³y s³ój ususzony w spi¿arni stoi U¶miech


Pozdrawiam:)
Zapisane
yaroos
Go¶æ
« Odpowiedz #226 : Listopad 07, 2011, 08:02:43 »

czy kto¶ zauwa¿y³ ¿e picie glistnika powoduje nietoleracjê dla alkoholu ?
Bardzo sie zdziwi³em jak odpad³em na imprezie po 8 kieliszkach (25g.) Z regu³y wypijam raz tyle ¿eby sie tak za³atwiæ...Pijê glistnik 3 szklanki dziennie od miesi±ca...
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2011, 08:04:54 wys³ane przez yaroos » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #227 : Listopad 11, 2011, 21:52:46 »

Nie zauwa¿y³em tego u siebie, mo¿e dlatego ¿e ma³o pijê. Mrugniêcie
Ale to chyba dobre objawy spo¿ywania tego zió³ka, czy¿ nie? Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
zodiakus71
Go¶æ
« Odpowiedz #228 : Listopad 11, 2011, 22:09:22 »

U mnie jako¶ dziwnie zbieg³ siê czas kiedy zastosowa³em kuracjê glistnikow± z czasem od kiedy zmala³a chêæ na spo¿ywanie alkoholu praktycznie do zera , ale mo¿e to czysty przypadek .
Zapisane
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #229 : Listopad 12, 2011, 10:03:16 »

Ale jajca zodiakus71, u mnie dokładnie tak samo to zadziałało.

A to chyba nie przypadek. I mimo, że przestałem pić glistnik jakiś czas temu, nieochota na % cały czas sią utrzymuje. Dodam też, że to działa bez żadnego przymusu, nie myślę o alkoholu, że nie chcę pic bo się stoczę, uzależnię, itp., ale po prostu nie piję, bo nie potrzebuję i nie jest mi po drodze.

I to niepicie jest bardzo łatwe.
« Ostatnia zmiana: Listopad 12, 2011, 10:03:53 wys³ane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
yaroos
Go¶æ
« Odpowiedz #230 : Listopad 12, 2011, 19:33:20 »

s³uchajcie , w³a¶nie i u mnie sie to objawi³o ¿e nie mia³em ochoty na alkohol, ale na imprezie mog³em wypiæ co sie rzadko zda¿a wiêc sobie wypi³em Niezdecydowany...powiem tyle ¿e nie wiem co sie ze mn± porobi³o... Poza tym smak zió³ek jako¶ dziwnie przedk³ada³ sie ze zmakiem ¿ó³ci z ¿a³±dka przy muszelce...bleeee
Teraz mogê stwierdziæ ¿e pi³em wbrew sobie i powiedzia³em sobie ¿e wóda nie jest ju¿ dla mnie !

Ciekawostka - szybko mi przesz³o chorowanie (to tylko 200ml czystej), a zawsze po przedawkowaniu alkoholu po³owe nastêpnego dnia mia³em wyciête z ¿yciorysu ... W tym przypadku wcze¶nie rano ok godz 4-tej zaparzy³em zió³ka i znikn±³ ca³y kacyk U¶miech

Heh ! jeszcze co chcia³em dodaæ - zawsze lubia³em piwko takie odgazowane, otwarte wcze¶niej z lodóweczki....Zauwa¿y³em ¿e po wypiciu naparu, a potem piwa - co¶ sie ze mn± dzieje nie tak - te same objawy jakbym sie napi³ mocniejszego glistnika...
Na samo piwo ochota jakby siê spotêgowa³a...ale ju¿ sobie odpuszczam wtedy zió³ka U¶miech
« Ostatnia zmiana: Listopad 14, 2011, 06:47:55 wys³ane przez yaroos » Zapisane
zodiakus71
Go¶æ
« Odpowiedz #231 : Listopad 15, 2011, 21:59:38 »

W³a¶nie za to lubiê to forum , projekt Cheops projektem ale zawsze jakie¶ po¿yteczne dla ¿ycia wiadomo¶ci mo¿na tu znale¼æ , je¶li nie o zio³ach to o postrzeganiu ¶wiata i o tym , ¿e inni maj± podobne pogl±dy . Cz³owiek wydaje siê sobie jako¶ mniej  "odjechany" w ¿yciu codziennym  Du¿y u¶miech
Zapisane
yaroos
Go¶æ
« Odpowiedz #232 : Listopad 16, 2011, 15:50:44 »

po¿yteczne dla ¿ycia wiadomo¶ci...hehe
Ja jestem tylko ciekawy czy kto¶ do¶wiadczy³ podobnych spiêæ pt.helidonium majus - czysta ¿ubrówka ?
Piszcie bez krêpacji - wszystko co ludzkie nie jest mi co ? Jêzyk Mrugniêcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 16, 2011, 15:54:20 wys³ane przez yaroos » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #233 : Listopad 16, 2011, 19:16:49 »

po¿yteczne dla ¿ycia wiadomo¶ci...hehe
Ja jestem tylko ciekawy czy kto¶ do¶wiadczy³ podobnych spiêæ pt.helidonium majus - czysta ¿ubrówka ?
Piszcie bez krêpacji - wszystko co ludzkie nie jest mi co ? Jêzyk Mrugniêcie

Ale proszê to opisywaæ ju¿ w odpowiedniejszym w±tku.Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #234 : Marzec 19, 2012, 21:11:37 »


Glistnik jaskó³cze ziele - Chelidonium majus L. (Papaveraceae - makowate)

Glistnik jest taksonem monotypowym swojego rodzaju w rodzinie makowatych. Oznacza to, ¿e jest tylko jeden glistnik w ¶wiecie ro¶lin i byæ mo¿e dlatego jest on taki unikalny zarówno pod k±tem dzia³ania, jak i sk³adu chemicznego. W medycynie ludowej nazywano go "darem niebios", co ju¿ samo w sobie jest wymowne. Badania fitofarmakologiczne potwierdzi³y "niebiañskie" w³a¶ciwo¶ci jaskó³czego ziela, co sprawi³o, ¿e jest to obecnie jedna z najciekawszych ro¶lin leczniczych ¶wiata. Je¶li peruwiañskie lasy deszczowe mog± siê poszczyciæ najlepszym antyoksydantem globu - Camu Camu (Myrciaria dubia), tak my mo¿emy poszczyciæ siê glistnikiem. Oczywi¶cie nie tylko my, bo jest to gatunek rozpowszechniony w strefie klimatu umiarkowanego Eurazji. W Polsce jest pospolity na ca³ym obszarze. Jest ro¶lin± wieloletni± dorastaj±c± do 90 cm wysoko¶ci. Wytwarza odziomkowe li¶cie o 5-7 odcinkach jajowatych do kolistych, nierówno g³êboko wcinanych lub karbowanych. Górne li¶cie s± krótsze 3-klapowe o krótkich ogonkach. Z wierzchu s± jasnozielone, a od spodu sinozielone. Kwiaty ¿ó³te umieszczone s± na szczytach pêdów o ¶rednicy 2,5 cm. Korona sk³ada siê z czterech odwrotnie jajowatych p³atków d³ugo¶ci oko³o 1 cm. Glistnik posiada palowy system korzeniowy z grubym czarnobr±zowym korzeniem g³ównym i licznymi pobocznymi. Surowcem leczniczym jest ziele i korzeñ - Herba et Radix Chelidonii. Korzenie mo¿emy pozyskiwaæ jesieni± lub wczesn± wiosn±. Ziele natomiast do lipca, choæ najbardziej warto¶ciowe jest w maju i czerwcu. Suszymy je w ciemnym i przewiewnym miejscu, aby zachowa³o swój naturalny zielony kolor. Korzenie szybko obmywamy, osuszamy i suszymy w temperaturze 30-50 stopni C.

Glistnik zawiera 26-27 alkaloidów izochinolinowych (ziele: 0,5-1,5%; korzeñ i niedojrza³e owoce: 3-4%). Alkaloidy zlokalizowane s± g³ównie w przewodach mlecznych w postaci soli z kwasami: chelidonowym, bursztynowym, cytrynowym i jab³kowym. Sok wydobywaj±cy siê z uszkodzonej ro¶liny zawiera 18 alkaloidów. Wa¿niejsze alkaloidy w glistniku to: chelidonina, homochelidonina, metoksychelidonina, sangwinaryna (pochodne benzofenantrydyny); protopina, alfa i beta-allokryptopina (pochodne protopiny); berberyna, koptyzyna (pochodne protoberberyny) oraz alkaloidy chinolizydynowe (sparteina). Ponadto glistnik zawiera równie¿ aminy biogenne, witaminê C, ¶luzy, olejek eteryczny, flawonoidy, fenolokwasy (kw. kawowy, kw. cynamonowy, kw. kumarynowy, kw. gentyzynowy, kw. ferulowy), cholinê, czy glikogen.

W³a¶ciwo¶ci lecznicze glistnika s± bardzo szerokie. Jest to niezwykle silna farmakologicznie ro¶lina, która potrafi zwalczaæ nowotwory i wiele innych schorzeñ. Alkaloidom glistnika chcia³bym niebawem po¶wiêciæ osobn± notkê, st±d nie bêdê siê w tym aspekcie teraz zbytnio rozpisywa³ i daruje sobie zamieszczanie wzorów chemicznych, które i tak by siê powtórzy³y.

Dzia³anie i wskazania

Preparaty z jaskó³czego ziela dzia³aj± uspokajaj±co, rozkurczowo, ¿ó³ciopêdnie i ¿ó³ciotwórczo, hipotensyjnie, krwiotwórczo, immunostymuluj±co przez system GALT (dawniej okre¶lany jako uk³ad siateczkowo-¶ródb³onkowy jelit), cytotoksycznie, onkostatycznie, moczopêdnie, przeciwwirusowo (równie¿ przeciw wirusom grypy), przeciwbólowo, przeciwkaszlowo i w du¿ych dawkach nasennie i narkotycznie. Glistnik wytwarza alkaloidy, które dzia³aj±c synergicznie s± jednymi z najskuteczniejszych ¶rodków w walce przeciwko ró¿nej ma¶ci nowotworom. Dzia³aj± równie¿ fungistatycznie i pierwotniakobójczo. Glistnik i kokorycz oprócz miê¶ni g³adkich, rozlu¼niaj± miê¶nie szkieletowe.

Glistnikiem leczy siê kamicê ¿ó³ciow±, kamicê moczow±, grzybice, boreliozê, brodawczaki jelit, wirusowe zapalenie w±troby, grzybice narz±dów p³ciowych, choroby wrzodowe, hemoroidy (wlewki), dusznicê bolesn±, dychawicê oskrzelow±, nerwice wegetatywne, nadci¶nienie. Ponadto usuwa wirusa indukuj±cego raka szyjki macicy, obni¿a poziom cholesterolu, zaparcia spastyczne, znosi bolesne miesi±czki i napiêcie miesi±czkowe, mo¿e byæ stosowany w zaburzeniach psychicznych w okresie menopauzy.

Preparaty

Ze ¶wie¿ego surowca przyrz±dzamy intrakt 1:5 na gor±cym alkoholu 60-70%. Trzymamy minimum 7 dni. Za¿ywamy po 5 ml 2-3 razy dziennie. Je¶li zdarzy siê kolka mo¿emy wypiæ pó³ szklanki naparu + 10 ml nalewki. Nalewka na suchym lub ¶wie¿ym surowcu mo¿e byæ stosowana na zmiany nowotworowe, dziwne i trudno goj±ce siê rany. Na brodawki najsilniej dzia³a ¶wie¿e ziele w postaci papki z octem lub spirytusem. Dodatkowo zewnêtrznie stosujemy do pêdzlowania zmienionych chorobowo miejsc (nad¿erki w jamie ustnej, opryszczka, liszaje, czyraki, k³ykciny, wypryski, owrzodzenia, zmiany toczniowe i ³uszczycowe). Do ok³adów, p³ukanek i przemywania skóry rozcieñczamy preparat: 1 ³y¿kê na 200 ml przegotowanej wody.


Intrakt i ocet glistnikowy

Napar wykonujemy z 1 jednej p³askiej ³y¿ki rozdrobnionego ziela lub korzenia na szklankê wrz±cej wody. Odstawiamy na 30 minut pod przykryciem. Pijemy 2-3 razy dziennie po 50 ml. Napar podnosi stê¿enie hemoglobiny we krwi, poprawia kr±¿enie wieñcowe, mózgowe i obwodowe w koñczynach.


Sporz±dzanie ma¶ci glistnikowej - ¶wie¿e ziele ucierane jest z dodatkiem gliceryny i spirytusu

Na ró¿ne zmiany skórne, guzy i zmiany nowotworowe, schorzenia skórne bardzo skuteczna jest ma¶æ glistnikowa. Robimy j± rozcieraj±c ziele lub ziele z k³±czem z mas³em lub smalcem w proporcji 1:1 lub 1:2. Ziele dobrze uprzednio zmieszaæ z gliceryn± i spirytusem. Wszystko ucieramy w mo¼dzierzu a¿ do powstania jednolitej papki. Przy brodawczakach jelita grubego tak± papkê przyjmuje siê doustnie. Brodawczaki odpadaj± i s± wydalane bez konieczno¶ci operacji. Glistnik mo¿na stosowaæ przy parali¿ach i niedow³adach oraz padaczkach z lepiê¿nikiem ró¿owym.


Po dodaniu smalcu mieszamy a¿ do uzyskania jednolitej papki - ma¶æ glistnikowa gotowa

Cennym preparatem jest te¿ ocet glistnikowy. Surowiec zalewamy w proporcji 1:5 ciep³ym lub gor±cym octem 3-5% i odstawiamy na kilka dni. Stosujemy do nasiadówek, irygacji, ok³adania zmian skórnych, p³ukania jamy ustnej. Dzia³a na grzybice uk³adu pokarmowego, grzybice skóry, sk³onno¶ci do grzybic skóry, uk±szenia komarów i kleszczy.


A pozwoli³em sobie wstawiæ zdjêcie z Dr Henrykiem Ró¿añskim, którego uwa¿am za wybitnego farmakognoste i znawce fitoterapii

http://farmakognozja.blogspot.com/search?q=jask%C3%B3%C5%82cze+ziele
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #235 : Marzec 20, 2012, 17:43:04 »

Cholibka, wychodzi na to, ¿e Enek nam dobrze podpowiada³ !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #236 : Marzec 20, 2012, 18:59:08 »

Tak, w tym wzglêdzie dobrze.
Warto nieraz podrzuciæ ma³± prawdê by przemyciæ du¿e k³amstwo. Mrugniêcie
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 [10] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia wypadynaszejbrygady phacaiste-ar-mac-tire maho opatowek