Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 13:11:00


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wzrok- poprawa i "naprawa"  (Przeczytany 7019 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« : Marzec 31, 2012, 16:25:30 »

Okulary ayurwedyjskie


Okulary niesoczewkowe – ayurwedyjskie s³u¿± do rehabilitacji wzroku, ale powinny byæ wykonane profesjonalnie, zgodnie z norm± Urzêdu Rejestracji Produktów Leczniczych. Mo¿na je wykorzystywaæ przy:

 ● starowzroczno¶ci
 ● krótkowzroczno¶ci
 ● dalekowzroczno¶ci
 ● wczesnym etapie zaæmy
 ● stanach pooperacyjnych oczu
 ● profilaktyce – zamiast okularów s³onecznych, przy zmêczeniu oczu, np. po d³ugiej pracy przy komputerze.


 Okulary niesoczewkowe opracowano w oparciu o zalecenia Ayurwedy. Ayurweda to staroindyjska nauka zawieraj±ca wiedzê z zakresu biologii, botaniki, zielarstwa, chirurgii, itp. Okulary takie znano od stuleci i od stuleci poprawia³y wzrok swoim w³a¶cicielom.

 Przed wprowadzeniem na rynek w 1996 roku, okulary by³y pozytywnie ocenione przez Katedrê i Klinikê Chorób Oczu Akademii Medycznej w Warszawie (obecnie Uniwersytet Medyczny w Warszawie) oraz przez O¶rodek Holistycznej Terapii Wzroku w Warszawie. Na tej podstawie, w 2010 roku okulary uzyska³y wpis do rejestru w Urzêdzie Rejestracji Produktów Leczniczych i ¦rodków Biobójczych w Warszawie pod numerem PL/DR 020866 i nazw± ,,okulary korekcyjne, niesoczewkowe”.
 Zespó³ z Akademii Medycznej po przeprowadzeniu odpowiednich badañ wyda³ opiniê, ¿e stosuj±c okulary niesoczewkowe mo¿na uzyskaæ poprawê widzenia zbli¿on± do korekcji optymalnej i nie stwierdzi³ przeciwwskazañ medycznych do ich stosowania.

 O¶rodek Holistycznej terapii wzroku zaleca profilaktyczne u¿ywanie okularów niesoczewkowych wieloprzys³onowych wszystkim osobom stale nosz±cym okulary w celu o¿ywienia naturalnych funkcji oka. Natomiast sta³e noszenie okularów soczewkowych powoduje zmniejszenie naturalnej ruchliwo¶ci oka, co mo¿e w konsekwencji prowadziæ do sukcesywnego pogarszania siê ostro¶ci widzenia.

Charakterystyka

 W konstrukcji okularów zastosowano 2 czarne nieprze¼roczyste, p³askie przes³ony wielootworowe umocowane w oprawach okularowych.




W przes³onie wykonano 97 otworów umieszczonych w 9 poziomych szeregach w sekwencji:
 ○ 9, 10, 11, 12, 13, 12, 11, 10, 9 otworów.
 ○ ¦rednica otworów ok. 1 mm.
 ○ Odleg³o¶æ otworów ok. 3 mm.
 ○Odleg³o¶æ pionowa szeregów ok. 3 mm.
 ○ Oprawy zawieraj± os³ony boczne.

 Zasad± dzia³ania okularów jest uzyskanie ostrego widzenia w wyniku zastosowania przys³on wielootworowych. Na siatkówce oka w wyniku przej¶cia przez poszczególne otwory powstaje obraz w wyniku za³amania promieni przyosiowych, co pozwala na zwiêkszenie g³êbi ostro¶ci, dlatego te¿ okulary wieloprzys³onowe mog± byæ zastosowane zarówno w nadwzroczno¶ci, jak i krótkowzroczno¶ci.

 O ich rewelacyjnych w³a¶ciwo¶ciach okularów mo¿na przekonaæ siê ju¿ po pierwszym za³o¿eniu – ostro¶æ widzenia ewidentnie poprawia siê. Okulary niesoczewkowe s± uniwersalne, tzn. lecz± skutecznie ró¿nego rodzaju wady widzenia przez stymulacjê naturalnych funkcji oka w zale¿no¶ci od indywidualnych potrzeb danej osoby.

 W stanach pooperacyjnych okulary wielootworkowe zmniejszaj±c ruchliwo¶æ oczu, dzia³aj± w szerokim zakresie dioptrii (plus i minus), co u³atwia widzenie pacjentom. Dodatkow± zalet± ich u¿ywania po operacjach jest zmniejszenie ilo¶ci ¶wiat³a docieraj±cego do oczu.

Jak u¿ywaæ?

 Nale¿y pamiêtaæ, ¿e podczas noszenia okularów wieloprzes³onowych jest dla oczu zupe³nie nowym do¶wiadczeniem, w zwi±zku z czym tu¿ po za³o¿eniu oko musi przyzwyczaiæ siê przez kilka minut do patrzenia przez ma³e otworki. Nie nale¿y siê tym zra¿aæ. Na pocz±tku zaleca siê krótkotrwa³e u¿ywanie okularów ze stopniowym wyd³u¿aniem czasu u¿ywania. Okulary wieloprzys³onowe nie pomniejszaj± ani nie powiêkszaj± widzianego obrazu, koryguj± jednak wady widzenia i dlatego obraz postrzegamy ostrzej. Ten efekt jest najwa¿niejszy. Nale¿y staraæ siê zapamiêtaæ go. Tu¿ po zdjêciu okularów jeszcze przez chwilê widzimy ostrzej. Tê chwilê przez æwiczenia musimy wyd³u¿yæ. Wtedy osi±gniemy poprawê wzroku, czyli cel u¿ywania okularów wieloprzys³onowych.

 ● 1. U¿ywaæ okularów 2–3 godziny dziennie, najlepiej bez przerwy podczas czytania, pisania, ogl±dania TV, w kinie, podczas spacerów. Wa¿ne jest, ¿eby ogl±dany obraz czy tekst by³ silnie o¶wietlony.
 ● 2. Nie zak³adaæ okularów przeciws³onecznych, gdy¿ oko ³atwo siê od nich uzale¿nia. Okulary przeciws³oneczne mo¿na u¿ywaæ, gdy s³oñce odbija siê od wody, ¶niegu lub piasku na pla¿y.
 ● 3. Æwiczyæ oczy przez czêste mruganie, szczególnie podczas czytania, mrugaj±c patrzeæ w dal.
 ● 4. Okulary wieloprzes³onowe zak³adaæ bezpo¶rednio, nie na okulary soczewkowe.
 ● 5. Patrzeæ przez te okulary w dal (najlepiej w przestrzeni), a nastêpnie w pomieszczeniach mieszkalnych.
 ● 6. U¿ywaæ okularów przez jak najd³u¿szy okres, dostosowuj±c czas ich noszenia do indywidualnych mo¿liwo¶ci.
 ● 7. Zauwa¿alnych efektów u¿ywania okularów mo¿na spodziewaæ siê w niektórych przypadkach ju¿ po oko³o sze¶ciu tygodniach, jednak po up³ywie d³u¿szego okresu ich u¿ywania poprawa wzroku bêdzie coraz wyra¼niejsza.
 ● 8. Nie nale¿y u¿ywaæ tych okularów podczas prowadzenia samochodu, gdy¿ ograniczaj± pole widzenia.


 Tajemnic± dzia³ania tych okularów jest w³a¶nie patrzenie ¶rodkiem oka, tylko na to co jest dok³adnie na wprost oczu z wy³±czeniem widzenia perfekcyjnego. Widzimy wyra¼nie, gdy¿ promienie ¶wiat³a wchodz±ce do oka pod k±tem prostym nie s± w ¿aden sposób za³amywane i obraz na siatkówce jest zawsze wyra¼ny. Jest to zarazem trening dla ca³ego systemu percepcji wzrokowej – uczymy siê widzieæ ostro.

Zalecenia i uwagi

 ■ Stosuj±c okulary niesoczewkowe mo¿na uzyskaæ poprawê ostro¶ci wzroku zbli¿on± do korekcji optymalnej u pacjentów z wczesnymi postaciami zaæmy, w pseudofakii, w starowzroczno¶ci, normowzroczno¶ci, krótkowzroczno¶ci niskiej i nadwzroczno¶ci. Najlepsze wyniki otrzymano u pacjentów z zaæm± korow± i w pseudofakii we wczesnym okresie pooperacyjnym przed dobraniem ostatecznej korekcji optymalnej oraz w wyniku starowzroczno¶ci przy korekcji do bli¿y wzrokowej (akomodacja).
 ■ Stosowanie tych okularów w przypadku afakii (wrodzony lub pooperacyjny brak soczewki oka) i wysokiej krótkowzroczno¶ci jest nieskuteczne.
 ■ Ze wzglêdu na ograniczenie pola widzenia i wystêpowanie w obserwowanym polu rozmytych granic miêdzy otworami komfort widzenia w okularach niesoczewkowych jest gorszy ni¿ w okularach optycznych.
 ■ Okulary wymagaj± treningu w celu przystosowania do patrzenia. Czê¶æ pacjentów zg³asza³a objawy zawrotów g³owy w trakcie u¿ywania okularów niesoczewkowych do dali.
 ■ Innych negatywnych objawów subiektywnych nie stwierdzono.
 ■ Ze wzglêdu na ograniczenie pola widzenia nie wolno stosowaæ okularów wielootworowych do pracy na stanowiskach o zwiêkszonych wymaganiach BHP, np. stanowiska do obróbki mechanicznej, pi³y tarczowe, szlifierki itp.
 ■ Bezwzglêdnie nie wolno stosowaæ okularów wielootworowych w czasie prowadzenia pojazdów mechanicznych.
 ■ Nie jest wskazane stosowanie tych okularów w sytuacjach wymagaj±cych napiêtej uwagi. Najlepiej jest ograniczyæ stosowanie tych okularów do czytania, pisania, ogl±dania TV, w kinie, do prostych prac domowych.
 ■ Ze wzglêdu na ograniczenie pola widzenia i pogorszenie komfortu widzenia okulary niesoczewkowe nie mog± zast±piæ klasycznych okularów optycznych.
 ■ W wyniku badañ nie stwierdzono przeciwwskazañ medycznych do stosowania okularów niesoczewkowych.
http://www.maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=zdrowie&id=509
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Marzec 31, 2012, 17:28:17 »

Ciekawy i bardzo aktualny temat.
Dla wszystkich zainteresowanych polecam ksi±¿kê William'a H. Bates'a pt. Naturalne leczenie wzroku bez okularów.
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
indygo
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Listopad 21, 2012, 02:32:38 »

wyleczy³em sobie kurz± ¶lepotê któr± naby³em przez leki wyci±giem z muchomora czerwonego - nasta³a jasno¶æ, oprócz tego ¿e odby³em podró¿ szamañsk±, to zacz±³em widzieæ tak jakbym znowu mia³ 5 lat, mo¿e to g³upota ale nie jest mocno truj±cy, nie nadaje siê na imprezy napewno ale na powa¿n± podró¿ szamañsk±, by³ stosowany przez syberyjskich szamanów i wikingów
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2012, 02:36:51 wys³ane przez indygo » Zapisane
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Listopad 21, 2012, 08:33:01 »

Czy produkt by³ gotowy (z zielarni), czy przygotowa³e¶ go sam ? Jaka postaæ - p³yn, macerat ? Grzyby ¶wie¿e, czy suszone ?
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
indygo
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Listopad 21, 2012, 10:46:59 »

produkt by³ gotowy, z zielarni, na resztê pytañ nie znam odpowiedzi
Zapisane
greta
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Listopad 21, 2012, 10:51:58 »

Znasz moze nazwe?
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia granitowa3 x22-team wypadynaszejbrygady opatowek