Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 21, 2024, 17:57:30


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Klêska g³odu na ¶wiecie  (Przeczytany 5471 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
greta
Go¶æ
« : Sierpieñ 20, 2011, 08:21:48 »

ONZ: Ponad 300 tysiêcy dzieci umiera z g³odu

Afryka susza g³ód ¶mieræ UNICEF ONZ ostrze¿enie katastrofa humanitarna dzieci
ONZ: Ponad 300 tysiêcy dzieci umiera z g³odu PAP/EPA

A to dopiero pocz±tek.

W Somalii, Kenii, Etiopii i D¿ibuti z g³odu i pragnienia zmar³y ju¿ dziesi±tki tysiêcy ludzi. Jednak - jak alarmuje ONZ - to dopiero pocz±tek katastrofy humanitarnej. Tylko w Afryce Wschodniej umiera ju¿ dzi¶ umiera z g³odu 300 tysiêcy dzieci - informuje straitstimes.com.

PO KLÊSCE G£ODU SOMALIÊ NAWIEDZI£A KOLEJNA PLAGA>>

    Najgorsza sytuacja panuje w Somali. 1,4 mln dzieci nara¿onych jest na g³ód i pragnienie. G³oduje tam 390 tys. dzieci, a ponad 140 tys. umiera z g³odu - ostrzega Lake.

ONZ: WOJNY TERAZ BÊD¡ WYBUCHAÆ Z TEGO POWODU>>

Zdaniem szefa UNICEF-u Anthony'ego Lake'a kryzys humanitarny bêdzie siê pog³êbia³. Pilnej pomocy ¿ywno¶ciowej potrzebuje w tym rejonie Afryki 12 mln ludzi.

WB

    Unicef: 300,000 kids risk death in East Africa


Wydaje mi sie ,ze ten watek jest nieodpowiedni dla tej wiadomosci,ale nie wiem gdzie go umiescic.Darek moze Ty znajdziesz cos odpowiedniejszego.
A tak w ogole czytajac takie wiadomosci jakie Wy macie odczucia?
Ja mowie temu stanowczo NIE!!!!!!!!!!!!

http://www.sfora.pl/ONZ-Ponad-300-tysiecy-dzieci-umiera-z-glodu-a35162
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 21, 2011, 20:25:08 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Pa¼dziernik 29, 2011, 20:45:53 »

Macie inne, lepsze pomys³y ni¿ ci z poni¿szego artyku³u:

Jak ochroniæ planetê i nakarmiæ g³odnych?
011-10-13 (10:27)


(fot. AFP)

Mo¿na jednocze¶nie nakarmiæ g³oduj±cych i nie zaszkodziæ ¶rodowisku naturalnemu - przekonuje miêdzynarodowa grupa badaczy, która opracowa³a globalny plan zrównowa¿onego rolnictwa.

Problem jest powa¿ny, gdy¿ obecnie miliard ludzi na ¶wiecie cierpi z powodu niedo¿ywienia. Szacuje siê, ¿e do 2050 roku takich osób bêdzie ponad dziewiêæ miliardów - podaje serwis EurekAlert.

Tymczasem, obecne praktyki rolnicze stanowi± najwiêksze zagro¿enie dla ¶rodowiska naturalnego. Oznacza to, ¿e je¶li nie zostan± wypracowane bardziej zrównowa¿one metody, planeta nie bêdzie w stanie zapewniæ po¿ywienia rosn±cej populacji.

Dlatego w³a¶nie grupa naukowców z Kanady, Stanów Zjednoczonych, Szwecji i Niemiec wypracowa³a plan podwojenia produkcji ¿ywno¶ci przy jednoczesnym zmniejszeniu wp³ywu rolnictwa na ¶rodowisko. Wnioski badaczy zosta³y opublikowane w magazynie "Nature".

Naukowcy zestawili ze sob± dane dotycz±ce upraw ze zdjêciami satelitarnymi z ca³ego ¶wiata i dziêki temu stworzyli nowe globalne modele systemów rolnych i ich wp³ywu na ¶rodowisko.

Zdaniem prof. geografii Navina Ramankutty'ego z kanadyjskiego McGill University, jednego z prowadz±cych badanie, to wspó³praca miêdzy cz³onkami zespo³u zaowocowa³a tak wa¿nymi rezultatami.
- Wielu uczonych proponowa³o rozwi±zania dla globalnej gospodarki ¿ywno¶ciowej i ¶rodowiska. Ale wnioski te by³y najczê¶ciej oderwane, dotycz±ce jednego aspektu problemu. Brakowa³o statystyk do poparcia tez. Pierwszy raz uda³o siê zgromadziæ tak szeroki zakres danych, co rozja¶ni³o obraz. Dziêki temu ³atwiej wypracowaæ pewne konkretne rozwi±zania problemu. - przekonuje Ramankutty.

Badacze opracowali piêciopunktowy plan. Zalecaj± w nim zatrzymanie ekspansji terenów rolnych i ograniczenie zwi±zanej z tym dewastacji obszarów, w szczególno¶ci lasów tropikalnych. Ich zdaniem, mo¿na to osi±gn±æ np. poprzez wydawanie stosownych certyfikatów. Taka zmiana poci±gnê³aby za sob± wielkie korzy¶ci dla ¶rodowiska bez znacznego ograniczenia produkcji rolnej czy pogorszenia sytuacji ekonomicznej.

Kolejne zalecenie mówi o poprawie poziomu plonów. Wiele obszarów rolniczych w Afryce, Ameryce £aciñskiej czy Europie Wschodniej nie wykorzystuje do koñca potencja³u upraw. W przypadku pe³niejszego wykorzystania istniej±cych odmian, lepszego zarz±dzania i udoskonalonej genetyce obecna produkcja ¿ywno¶ci mo¿e wzrosn±æ prawie o 60 proc.

Naukowcy zwrócili te¿ uwagê na odpowiedni± pielêgnacjê pól; zalecaj± bardziej strategiczne podej¶cie. Obecne zu¿ycie wody, nawozów i ¶rodków chemicznych jest nierównomierne - w niektórych miejscach jest nadu¿ywane, a w innych zaniedbywane. W³a¶ciwe rozdzielenie tych zasobów mo¿ne znacznie zwiêkszyæ plony.

Kolejny pomys³ naukowców to zmiana rodzaju upraw. Uprawianie paszy dla zwierz±t czy ro¶lin na biopaliwa akurat na najlepszych ziemiach, bez wzglêdu na wydajno¶æ, przynosi szkody gospodarce ¿ywno¶ciowej. Przypisanie odpowiednich ziem produkcji rolnej dedykowanej cz³owiekowi mo¿e zwiêkszyæ liczbê kalorii produkowanych na osobê o 50 proc.

Ostatni postulat to zmniejszenie marnotrawstwa. Jedna trzecia ¿ywno¶ci produkowanej w rolnictwie zostaje wyrzucona, psuje siê lub jest zjadana przez szkodniki. Wyeliminowanie tego problemu mog³oby zwiêkszyæ ilo¶æ ¿ywno¶ci o kolejne 50 proc.

- Jako pierwsi pokazali¶my, ¿e mo¿liwe jest zarówno wykarmiæ g³odny ¶wiat, jak i ochroniæ zagro¿on± planetê. Czeka nas du¿o pracy, ale da siê to zrobiæ" - powiedzia³ g³ówny autor badania Jonathan Foley, kierownik Wydzia³u ¦rodowiska na amerykañskim University of Minnesota. (PAP)

mrt/ agt/

http://odkrywcy.pl/kat,111400,title,Jak-ochronic-planete-i-nakarmic-glodnych,wid,13890890,wiadomosc.html
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Pa¼dziernik 25, 2012, 18:05:44 »

<a href="http://www.youtube.com/v/2KjV-GFL1RU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/2KjV-GFL1RU?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Pa¼dziernik 25, 2012, 18:39:30 »

Cytuj
Mo¿na jednocze¶nie nakarmiæ g³oduj±cych i nie zaszkodziæ ¶rodowisku naturalnemu - przekonuje miêdzynarodowa grupa badaczy, która opracowa³a globalny plan zrównowa¿onego rolnictwa
.

Wszêdzie tam, gdzie globali¶ci wtykaj± swoje ³apska w ¶lad za tym kryj± siê koncerny GMO.
Ju¿ 20 lat temu przekonywali, ¿e GMO zlikwiduje problem g³odu na ¶wiecie. I co ? I nic.

Opracowania mo¿e s± i dobre, ale skorzystaj± na nich jak zwykle dyktatorzy ¶wiatowego ¿ywienia których sponsoruj± koncerny GMO. Oni s± mistrzami przekrêtów. Ich retoryka jest taka sama jak za komuny walka z alkoholizmem, kiedy to w sklepach na pó³kach zamiast chleba (tego z ¿ytka) by³ tani alkohol (te¿ z ¿yta). Mawia³o siê :"pij±c szkodzisz sobie , rodzinie, spo³eczeñstwu. Nie pij±c szkodzisz Pañstwu (bo akcyza) " .
A rozwi±zanie problemu ¿ywienia jest do¶æ proste. Ludzie dla ludzi i jak najmniej ¿eby przeszkadza³o w tym reguluj±ce wszystko Pañstwo.

Przecie¿ ci najbiedniejsi, ta najliczniejsza rzesza g³odnych ludzi mog³aby sama wyprodukowaæ dla siebie ¿ywno¶æ gdyby im stworzyæ odpowiednie warunki, szkolenia, rozdaæ ziemie. W sumie to oni sami mogliby o to zadbaæ, gdyby wiedzieli JAK.
Ka¿dy z nich ma prawo g³osu. Razem maj± moc stanowiæ rz±dy i prawo. Tylko jedna rzecz - nie daæ siê kupiæ .
Dlatego po pierwsze ¶wiatu potrzebny jest wzrost ¦wiadomo¶ci  i wiedza o tym kto rz±dzi ludzko¶ci± oraz jak siê przed nimi broniæ.

Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wypadynaszejbrygady granitowa3 ostwalia zipcraft phacaiste-ar-mac-tire