Psychiatria – przera¿aj±ce fakty
Pomimo jasnej krytyki Najwy¿szego Komisariatu Praw Cz³owieka ONZ wci±¿ trwaj± praktyki przymusu psychiatrycznego, czyli "leczenia" bez zgody zainteresowanych.
Sekcja Polska IAAPA (Miêdzynarodowe Stowarzyszenie Przeciwko Przemocy Psychiatrycznej) informuje na swojej stronie o przera¿aj±cych torturach w psychiatrii w³oskiej, norweskiej i chiñskiej. Jasno wynika z tego, i¿ na ca³ym ¶wiecie, a co najgorsze w Europie XXI wieku, nieustannie stosowane s± te nieludzkie praktyki, które oficjalnie ju¿ okre¶la siê torturami.
Pacjenci traktowani s±, jak najgorsi przestêpcy (terrory¶ci). Niestety tylko nieliczna garstka ludzi interesuje siê i sprzeciwia takim przera¿aj±cym procederom. Wiêkszo¶æ wci±¿ jeszcze wychodzi z za³o¿enia, ¿e mamy tu do czynienia z dyscyplin± medyczn±, daje wiarê i akceptuje "diagnozy" psychiatryczne, choæ oparte s± one na przypuszczeniach psychiatrów, a nie – jak przyzwyczaili¶my siê my¶leæ - na dowodach naukowych.
Pojawiaj±c± siê krytykê organizacji sprzeciwiaj±cych siê przymusowi psychiatrycznemu zazwyczaj szybko
przekrzykuje" propaganda psychiatryczna, co uniemo¿liwia dotarcie wielu informacji do szerszego krêgu odbiorców. Ci±gle jest tak, ¿e psychiatrzy wraz z ich prê¿nym lobby farmaceutycznym publikuj± w mediach masowych ile dusza zapragnie, natomiast przeciwnikom przymusu w systemie psychiatrycznym doj¶cie do masmediów jest mocno utrudnione, zazwyczaj wrêcz niemo¿liwie. Niemieccy aktywi¶ci skar¿± siê, ¿e nawet na Wikipedii nie mog± umie¶ciæ informacji o specjalnie przygotowanym wobec przymusu psychiatrycznego "Upowa¿nieniu pacjenta" (PatVerfue), gdy¿ wpis na ten temat jest po prostu bezlito¶nie kasowany!
Przypomnê: do takiej dyspozycji pacjentów uprawnia w Niemczech ustawa, obowi±zuj±ca od wrze¶nia 2009, która umo¿liwia "ka¿demu i w ka¿dym stadium ka¿dej choroby" na wyra¿enie zgody na leczenie lub jego odmowê. "Upowa¿nienie pacjenta" przygotowane zosta³o przez zespó³ prawników i udostêpnione bezp³atnie w internecie. Wspomnian± ustaw± formalnie podkre¶lono wolê pacjenta i jego prawo do samostanowienia (co w zasadzie zapewnia konstytucja i od ponad 60 lat obiecuje nam Powszechna Deklaracja Praw Cz³owieka), przez co ka¿de "leczenie" wbrew woli pacjenta staje siê uszkodzeniem cia³a, a ka¿de si³owe zatrzymanie w psychiatrii –pozbawieniem wolno¶ci.
http://interia360.pl/artykul/psychiatria,37146