Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 07:59:53


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 2 [3] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wynaturzenia ...  (Przeczytany 36403 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #50 : Lipiec 27, 2010, 21:18:25 »

Cytat: arteq
Czêsto w³a¶nie jest tak, ¿e ludzie swoje ¿±dze t³umacz± natur±...

Tak, zgadzam siê, jednak tylko w odniesieniu do naszego, "chrze¶cijañskiego" ¶wiata.   Mrugniêcie Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #51 : Lipiec 27, 2010, 21:21:19 »

Nie, mamy szereg przyk³adów w naturze przecz±cych podci±ganiu ¿±dz pod naturê i do tego chrze¶cijañstwo akurat nic nie ma.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #52 : Lipiec 27, 2010, 21:26:56 »

Zaczynamy brn±æ w coraz "gêstsze tereny".
"Punkt widzenia zale¿y od punktu siedzenia", Ty >atreq'ku< rozpatrujesz wszystko z "chrze¶cijañskiego" punktu widzenia i st±d takie widzenie ¶wiata. Postaraj siê wczuæ w po³o¿enie wyznawców innych systemów. Mo¿e nieco "spokorniejesz"?  Mrugniêcie Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #53 : Lipiec 27, 2010, 22:20:03 »

Darek, przecie¿ wyra¼nie napisa³em, ¿e chrze¶cijañstwo w tym przypadku nie wp³ywa na fakty i os±d - mogê podawaæ przyk³ady z natury a nie z katechizmu.
Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #54 : Lipiec 28, 2010, 17:28:39 »

Psychiatria – przera¿aj±ce fakty

Pomimo jasnej krytyki Najwy¿szego Komisariatu Praw Cz³owieka ONZ wci±¿ trwaj± praktyki przymusu psychiatrycznego, czyli "leczenia" bez zgody zainteresowanych.

Sekcja Polska IAAPA (Miêdzynarodowe Stowarzyszenie Przeciwko Przemocy Psychiatrycznej) informuje na swojej stronie o przera¿aj±cych torturach w psychiatrii w³oskiej, norweskiej i chiñskiej. Jasno wynika z tego, i¿ na ca³ym ¶wiecie, a co najgorsze w  Europie XXI wieku, nieustannie stosowane s± te nieludzkie praktyki, które oficjalnie ju¿ okre¶la siê torturami.

Pacjenci traktowani s±, jak najgorsi przestêpcy (terrory¶ci). Niestety tylko nieliczna garstka ludzi interesuje siê i sprzeciwia takim przera¿aj±cym procederom. Wiêkszo¶æ wci±¿ jeszcze wychodzi z za³o¿enia, ¿e mamy tu do czynienia z dyscyplin± medyczn±, daje wiarê i akceptuje "diagnozy" psychiatryczne, choæ oparte s± one na przypuszczeniach psychiatrów, a nie – jak przyzwyczaili¶my siê my¶leæ - na dowodach naukowych.

Pojawiaj±c± siê krytykê organizacji sprzeciwiaj±cych siê przymusowi psychiatrycznemu zazwyczaj szybko
przekrzykuje" propaganda psychiatryczna, co uniemo¿liwia dotarcie wielu informacji do szerszego krêgu odbiorców. Ci±gle jest tak, ¿e psychiatrzy wraz z ich prê¿nym lobby farmaceutycznym publikuj± w mediach masowych ile dusza zapragnie, natomiast przeciwnikom przymusu w systemie psychiatrycznym doj¶cie do masmediów jest mocno utrudnione, zazwyczaj wrêcz niemo¿liwie. Niemieccy aktywi¶ci skar¿± siê, ¿e nawet na Wikipedii nie mog± umie¶ciæ informacji o specjalnie przygotowanym wobec przymusu psychiatrycznego "Upowa¿nieniu pacjenta" (PatVerfue), gdy¿ wpis na ten temat jest po prostu bezlito¶nie kasowany!

Przypomnê: do takiej dyspozycji pacjentów uprawnia w Niemczech ustawa, obowi±zuj±ca od wrze¶nia 2009, która umo¿liwia "ka¿demu i w ka¿dym stadium ka¿dej choroby" na wyra¿enie zgody na leczenie lub jego odmowê. "Upowa¿nienie pacjenta" przygotowane zosta³o przez zespó³ prawników i udostêpnione bezp³atnie w internecie. Wspomnian± ustaw± formalnie podkre¶lono wolê pacjenta i jego prawo do samostanowienia (co w zasadzie zapewnia konstytucja i od ponad 60 lat obiecuje nam Powszechna Deklaracja Praw Cz³owieka), przez co ka¿de "leczenie" wbrew woli pacjenta staje siê uszkodzeniem cia³a, a ka¿de si³owe zatrzymanie w psychiatrii –pozbawieniem wolno¶ci.

http://interia360.pl/artykul/psychiatria,37146
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #55 : Lipiec 28, 2010, 18:15:53 »

Grunt to znaæ swoje prawa. Czy nie zastanowi³o Was to , jak ma³o o Twoich prawach cz³owieka pisze siê i dyskutuje ? W szko³ach siê tylko podkre¶la obowi±zki i nie ma ¿adnej godziny lekcyjnej o Konstytucyjnych  Prawach Cz³owieka, o tym, czego nikomu, ¿adnemu Systemowi, nie wolno Tobie zrobiæ.
Choæ informacji o tym jest sporo w sieci, to jedanak trzeba wiedzieæ , ¿e s± i chcieæ ich poszukaæ zamiast gapiæ siê bezmy¶lnie w szklany ekran TV.
¦wiadomo¶æ to nasza najwiêksza, i chyba jedyna , broñ.
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #56 : Lipiec 29, 2010, 11:05:23 »

Betti, czy gdybys widzia³a osobê która przygotowuje siê do rzucenia pod ko³a poci±gu to próbowa³abys ja od tego odwie¶æ? Je¿eli nie - czy nie mozna by tego nazwaæ np. brakiem pomocy. Je¿eli natomiast tak - to gdzie jest granica tego "odwodzenia"? Kiedy nasze wysi³ki przybra³yby znamiona dzia³ania wbrew woli potencjalnego samobójcy? Jak rozpatrywaæ tak± sytuacjê - czy mo¿e jest to chwilowe za³amanie/depresja z której mozna wyj¶æ dziêki pomocy innych [osoby w depresji nie chc± niczyjej pomocy i nie sa zainteresowane "leczeniem"]. Czy wtedy powinni¶my machn±æ rêk± - bo osoba sobie tego nie zyczy i pozwolic jej umrzeæ, chociaz zdajemy sobie sprawê, ¿e ca³kiem prawdopodobne jest to, ¿e moglibysmy jeszcze j± otworzyæ na rado¶æ zycia? Czy taka osoba - w takim stanie - jest w pe³ni poczytalna? Czy wtedy podjête decyzje sa tak naprawdê takimi jakie chcieliby podj±æ maj±c pe³n± ¶wiadomo¶æ?

Oczywi¶cie zdajê sobie sprawê z licznych nieprawid³owo¶ci i czêstego nieludzkiego traktowania pacjentów szpitali/zak³adów psychiatrycznych...
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #57 : Lipiec 29, 2010, 11:44:29 »

Arteq, ale w³a¶nie ta zinstytucjonalizowana "pomoc" to ca³a maszyneria, to czêsto odhumanizowany System. W której instytucji leczenie polega na przywracaniu rado¶ci ¿ycia, czy poszerzaniu ¶wiadomo¶ci ? Farmakologicznie ? Fizycznymi zabiegami ?
Z tego, co siê orientujê samobójcy wcze¶niej sygnalizuj± swoje zamiary jakby w desperackiej próbie wo³ania o pomoc. Inaczej nie potrafi± mo¿e.
Natomiast co do przyk³adu z osob± zamierzaj±c± rzuciæ siê pod ko³a poci±gu, to wyobra¿am sobie, ¿e zadzia³a³bym odruchowo, bez filozoficznych rozwa¿añ typu "pomóc-nie pomóc".
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #58 : Lipiec 29, 2010, 11:58:17 »

Ale teraz mamy w³asnie czas na takowe "filozoficzne" dywagacje, wiêc mo¿e skorzystajmy...

Czasami - na pocz±tek, aby móg³ istneæ dalszy ci±g - tzreba podzia³aæ i farmakologicznie.
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #59 : Lipiec 29, 2010, 13:16:12 »

Zapewne masz racje Arteq, nie jeste¶my lekarzami, ¿eby wyrokowaæ o sposobie leczenia, ale te¿ jeste¶my lud¼mi i posiadamy swoje podstawowe , niezbywalne prawa. Pytanie tylko, czy lekarz, jako fachowiec, zna i stosuje prawa cz³owieka, które nale¿± siê ich pacjentom poprzez sam fakt, ¿e pacjent = cz³owiek.
Zapisane
Strony: 1 2 [3] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.023 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia granitowa3 zipcraft wypadynaszejbrygady phacaiste-ar-mac-tire