Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 07:30:39


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 [2] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Jak dzia³a nasz mózg...  (Przeczytany 40790 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #25 : Lipiec 16, 2012, 09:01:21 »

Nasz "mozg" dziala tak, jakie mu sie dane do przetwarzania poda. Jesli ciagle bedzie sie sluchac zastraszania, to nasz mozg bedzie kreowal horrory. To maszyna przetwarzajaca dane. Mozg to nie dusza.
Zapisane
PHIRIOORI
Go¶æ
« Odpowiedz #26 : Lipiec 16, 2012, 10:52:11 »

Wniosek z tego prosty,
zaprzestajesz podawaæ Waszemu mozgowi zastraszanie - i Wasz mozg nie kreuje horrorów.


Skoro ich nie kreuje - nie le¿± one w sferze postrzegania.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 10:58:35 wys³ane przez PHIRIOORI » Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #27 : Lipiec 16, 2012, 11:23:27 »

Cytat: Phirioori
Wniosek z tego prosty,
zaprzestajesz podawaæ Waszemu mozgowi zastraszanie - i Wasz mozg nie kreuje horrorów.

Skoro ich nie kreuje - nie le¿± one w sferze postrzegania.

A mo¿e te wewn±trzmózgowe horrory, to szczepionka na horrory zewnêtrzne?
Autosymulacja dla nabycia odporno¶ci w³asnej? A jednocze¶nie recykling „¶mieci mentalnych” ?  Mrugniêcie
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #28 : Lipiec 16, 2012, 11:37:59 »

oto czego mózg (poprzez oczy) nie zobaczy, a kamera uchwyci i odda piêkno ¿e a¿ zachwyt fal± przyp³ywa wzruszenia na jakim to cudownym , kosmicznym okruszku ¿ycie siê dzieje  ...

<a href="http://www.youtube.com/v/y1hDUIyRnl4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/y1hDUIyRnl4?version=3&amp;amp;hl=pl_PL&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;</a>

Jeden z amerykañskich mi³o¶ników nieba zrobi³ film, na którym widaæ Drogê Mleczn±, meteory, a nawet zorze polarne. Bran¿owy portal Space.com jest pod wra¿eniem.

Wspania³e wideo zatytu³owane jest "Temporal Distortion" ("Rozszczepienie czasu"). Jego autorem jest astrofotograf Randy Halverson. "To, co widzisz na filmie, jest prawdziwe, ale nie mo¿na tego zobaczyæ go³ym okiem" - napisa³ na swojej stronie. "To wynik 20-30 sekundowych ekspozycji i wielu godzin monta¿u".

Nagranie powstawa³o jesieni± 2011.
http://www.polskieradio.pl/23/266/Artykul/556550,Zobacz-spektakularne-wideo-milosnika-astrofotografii
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2012, 11:38:50 wys³ane przez east » Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #29 : Lipiec 16, 2012, 12:13:51 »

Mam tez piekny atlas o "kosmosie" Mrugniêcie, super fantastyczna gra kolorow, prawie jak u impresjonistow. Hi, hi, hi  Cool
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #30 : Sierpieñ 22, 2012, 11:42:20 »

Dedykuje Lucyferowi -//kontynuacja mysli z watku o Rodos...//

<a href="http://youtube.com/v/vA1HkIuSTeY" target="_blank">http://youtube.com/v/vA1HkIuSTeY</a>

Ciekawa jestem, czy ktos mial juz doswiadczenia z aktywacja bars?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #31 : Listopad 19, 2012, 10:44:51 »

Daniel Wolpert: Po co tak naprawdê nam mózg

 Czas 20 minut.
http://www.youtube.com/watch?v=7s0CpRfyYp8
 Czy wiedzia³e¶ ¿e istnieje zwierze które trawi w³asny mózg?

 Neurobiolog Daniel Wolpert wychodzi od zaskakuj±cej przes³anki: mózg ewoluowa³ nie po to, by my¶leæ lub czuæ, ale po to, by kontrolowaæ ruch. W tym zabawnym, bogatym w dane wyk³adzie daje on nam wgl±d w to, jak mózg odpowiada za gracjê i zrêczno¶æ ludzkich ruchów.

PS. mo¿na w³±czyæ napisy i t³umacza.
i jeszcze tu: http://torrenty.org/torrent/741309 z napisami!
« Ostatnia zmiana: Listopad 19, 2012, 10:46:56 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #32 : Listopad 19, 2012, 11:39:51 »

Hmmm... wobec tego po co cz³owiekowi a¿ tak du¿y mózg? Skoro wiele zwierz±t ma wcale nie gorsz± synchronizacjê ruchów a mózgi znacznie, znacznie mniejsze...
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #33 : Listopad 19, 2012, 11:47:19 »

Hmmm... wobec tego po co cz³owiekowi a¿ tak du¿y mózg? Skoro wiele zwierz±t ma wcale nie gorsz± synchronizacjê ruchów a mózgi znacznie, znacznie mniejsze...

zapytaj s³onia Mrugniêcie
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kate
Go¶æ
« Odpowiedz #34 : Listopad 19, 2012, 14:11:38 »

Jeszcze do niedawna wewnêtrzny ¶wiat naszego mózgu by³ tak samo tajemniczy, jak ¶wiat kwantowy wewn±trz atomów. W latach 80-tych i 90-tych dwudziestego wieku naukowcy dokonali ogromnego postêpu w dziedzinie technik pozwalaj±cych monitorowaæ jego pracê. Rozwinêli takie metody jak: MRI (Magnetic Resonance Imaging), PET (Positron Emission Tomography), SPECT (Single Proton Emisssion Computed Tomography) czy MEG (Magnetoencephalography). Dziêki temu mo¿liwe jest dzisiaj obserwowanie pracy mózgu w czasie rzeczywistym.
 
Naukowcy oceniaj±, ¿e 98 % tego, co wiemy dzi¶ o pracy naszego mózgu zosta³o odkryte w okresie ostatnich 10 lat. Co wiêcej. Okaza³o siê, ¿e w gruncie rzeczy 80% tego, co my¶leli¶my, ¿e wiemy o jego pracy by³o nieprawd±.
 
Nasz mózg jest najbardziej skomplikowan± i najpotê¿niejsz± maszyn± ¶wiata. Sk³ada siê z ok.  100 000 000 000 neuronów, które umo¿liwiaj± dokonywanie kwadryliona operacji na sekundê. ¯eby lepiej zobrazowaæ jego mo¿liwo¶ci, wyobra¼my sobie system telefoniczny obs³uguj±cy ca³± nasz± planetê. Nasz mózg posiada tak± sam± skalê skomplikowania i mo¿liwo¶ci przetwarzania zawart± w … jednej komórce.
 
W czasie, kiedy czytasz ten tekst w ci±gu ka¿dej sekundy w mózgu umiera ok. 10 000 000 komórek i powstaje tyle samo nowych. I to wszystko dzieje siê „samo”, bez jakiejkolwiek kontroli z Twojej strony. Gdyby¶ mia³ napisaæ liczbê pokazuj±c± ilo¶æ wszelkich mo¿liwych kombinacji po³±czeñ pomiêdzy neuronami, jej rozpisanie zajê³oby Ci … 75 lat! Tyle by³oby w niej zer.
 
Nasze cia³o jest skonstruowane, ¿eby traktowaæ mózg, jak króla. Nie ma organu, który otoczony jest lepsz± opiek±. Mózg stanowi ok. 1-2% wagi naszego cia³a, ale poch³ania 20% tlenu, którym oddychamy; 25% przep³ywu krwi; 30% wody, któr± pijemy; 40% sk³adników od¿ywczych dostarczanych przez uk³ad krwiono¶ny. W samym mózgu naczynia krwiono¶ne stanowi± siatkê o d³ugo¶ci ok. 170 000 km.
 
Jego struktura sk³ada siê z ró¿nych „modu³ów”. Ka¿dy z nich wiedzie nas do innej ery w ewolucji cz³owieka: poczynaj±c od najprostszych funkcji, maj±cych na celu nasze przetrwanie, na wyobra¼ni i mo¿liwo¶ciach intelektualnych koñcz±c. Najbardziej prymitywne funkcje kontrolowane s± przez te czê¶ci mózgu, które umieszczone s± w jego centralnej czê¶ci. Najbardziej rozwiniête „modu³y” znajduj± siê w czê¶ci frontalnej i blisko jego powierzchni.
 
Z perspektywy pracy naszego umys³u, funkcjonowanie wszystkich modu³ów mózgu mo¿na podzieliæ na 2 grupy: umys³ ¶wiadomy i umys³ nie¶wiadomy. Czê¶æ ¶wiadoma to ta, dziêki której odczuwamy nasz± woln± wolê, mo¿emy analizowaæ, wnioskowaæ i podejmowaæ decyzje. Jednak¿e czê¶æ ¶wiadoma potrafi dzia³aæ tylko w krótkim okresie czasu. Co wiêcej, jej mo¿liwo¶ci s± ograniczone. W gruncie rzeczy BARDZO ograniczone. Np. nasz ¶wiadomy umys³ ma ogromn± trudno¶æ z zapamiêtaniem wiêcej, ni¿ 6 cyfr lub wiêcej, ni¿ 3 zdarzeñ równocze¶nie. Spróbujmy:
 
492-625-35-86937-7
 
Zas³oñ teraz te liczby i powiedz: czy pamiêtasz ich sekwencjê? Je¶li nie, czy pamiêtasz 6 pierwszych cyfr? Ile by³o wszystkich cyfr w tej sekwencji? Je¶li by³e¶ w stanie odpowiedzieæ na te pytania, to Twoja pamiêæ krótkotrwa³a jest du¿o mocniejsza, ni¿ przeciêtnego cz³owieka. Tak naprawdê cz³owiek traci koncentracjê po ka¿dych 6-10 sekund. A na marginesie, to w³a¶nie dlatego ³amie siê tekst w mniejsze paragrafy. I tak dzieje siê z ka¿d± ksi±¿k±. W przeciwnym razie, ka¿dy czytelnik mia³by k³opot z utrzymaniem koncentracji.
 
A teraz zastanówmy siê, co by by³o, gdyby nasza ¶wiadoma czê¶æ mózgu mia³a byæ odpowiedzialna za wszystkie procesy biochemiczne, które zachodz± w naszym ciele? Gdyby¶my byli ¶wiadomi tych wszystkich operacji i decyzji, które w nas zachodz± w ka¿dej sekundzie, prawdopodobnie eksplodowalibysmy w mgnieniu oka.  A nasz nie¶wiadomy mózg zajmuje siê tym 24 godziny na dobê, 7 dni w tygodniu. I chyba nie zdajemy sobie sprawy jak potê¿na i w gruncie rzeczy nieograniczona jest ta w³a¶nie czê¶æ naszego komputera.

zrodlo:http://rozwojosobisty.wordpress.com/2008/08/30/nasz-mozg-najpotezniejszy-komputer-swiata/
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zipcraft watahaslonecznychcieni wypadynaszejbrygady gangem granitowa3