Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 13:35:26


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: UFO nad Polsk±  (Przeczytany 9785 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« : Grudzieñ 14, 2011, 20:40:59 »



Jak siê okazuje, nad naszym krajem mamy do¶æ spory "ruch".
Komu¶ siê chcia³o i poczyni³ zestawienie obserwacji UFO na Polsk±, a ¿e jest tego naprawdê du¿o wiêc ograniczy³em siê do zamieszczenia odsy³aczy do artyku³ów:

Obserwacje UFO - 2010 (aktualizacja z 17.01.11)



Oto ostatnia aktualizacja tabeli zawieraj±cej zg³oszenia obserwacji UFO z roku 2010. Uzupe³niona zosta³a kilkoma przypadkami zg³oszonymi w grudniu ub. roku. Teraz czas na podsumowania i prezentacjê poszczególnych incydentów, których szczegó³y uda³o nam siê zebraæ.
____________________
INFRA

...

http://infra.org.pl/fenomen-ufo/raporty-infry/908-obserwacje-ufo-2010


UFO nad Polsk±: 2011 (aktualizacja z 27.10.11)



Prezentujemy kolejn± seriê doniesieñ o obserwacjach UFO, które zg³oszono nam w 2011 roku. Szczególnie interesuj±ce s± przypadki spotkañ z obiektami o nietypowych kszta³tach z Chmielnika i Baborowa. Równie ciekawie rysuje siê historia naszej rodaczki zamieszka³ej w Aarhus w Danii, która obserwowa³a ogromny obiekt w kszta³cie bumerangu, jak i opowie¶æ o lataj±cym humanoidzie z Dolnego ¦l±ska z 1969 roku. Nowe obserwacje oznaczone na niebiesko.
____________________
INFRA

...

http://infra.org.pl/fenomen-ufo/raporty-infry/1069-ufo-nad-polsk-2011-aktualizacja-z-020811

Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Grudzieñ 20, 2011, 20:00:17 »

Bardzo nietypowe UFO k. Ustrzyk Dolnych (24.11.11)
poniedzia³ek, 19 grudnia 2011 00:00



24 listopada 2011 r. kieruj±ca samochodem kobieta zauwa¿y³a na niebie dziwny obiekt w postaci dwóch jasnych kul po³±czonych ze sob± „³aman± lini±”. Trac±c go na sekundê z oczu zauwa¿y³a po chwili, ¿e wygl±da on ju¿ nieco inaczej…
____________________
Arkadiusz Miazga, SPOTKANIA Z NIEZNANYM

Podkarpacie pod pewnym wzglêdem jest „zag³êbiem” spotkañ z UFO, z czego kilkana¶cie obserwacji przypada na Bieszczady. W listopadzie 2011 r. pojawi³y siê nawet pog³oski o rzekomym l±dowaniu takiego obiektu w okolicach Ar³amowa. Apel umieszczony w Internecie pozwoli³ wyja¶niæ, ¿e by³a to jedynie plotka, o której s³yszeli okoliczni le¶nicy. Dziêki temu na jaw wysz³a jednak historia o obserwacji UFO w Ustrzykach i Brzegach Dolnych. Zdarzenie, do którego dosz³o 24 listopada 2011 r. mia³o, jak siê okaza³o, bardzo enigmatyczny przebieg.

Do wydarzenia dosz³o 24 listopada ok. godz. 16:00. Tego dnia pani Magda (nazwisko zastrze¿one) wraca³a sama swoim samochodem z pracy w Ar³amowie. W miejscowo¶ci Brzegi Dolne (tu¿ obok Ustrzyk Dolnych) spostrzeg³a w kierunku po³udniowo-zachodnim, na wysoko¶ci horyzontalnej oko³o 20 stopni, dziwn± du¿± „gwiazdê” na tle wzgórz. Opisa³a to w nastêpuj±cy sposób:


Wygl±d obiektu widzianego 24 listopada przez p. Magdê na pocz±tku obserwacji (u góry) i w kolejnej jej fazie (u do³u).

- W czwartek widzia³am totalne dziwad³o, a¿ nawet nie potrafiê tego jako¶ dok³adnie opisaæ. Jecha³am samochodem z pracy, z Ar³amowa. Minê³am Kro¶cienko i w³a¶nie wje¿d¿a³am do miejscowo¶ci Brzegi Dolne, tu¿ przed Ustrzykami. Akurat w tym miejscu lubi staæ radiowóz z radarem, wiêc zwolni³am do¶æ mocno – przyzna³a ¶wiadek. - Zazwyczaj bardzo koncentrujê siê na drodze, ale gdy jadê przez jakie¶ pustkowia, gdzie wiem, ¿e nic mi raczej nie wyskoczy, rozgl±dam siê po niebie - takie osobiste zboczenie zwi±zane z zainteresowaniem UFO. Wtedy, gdy zwolni³am, rzuci³am szybko okiem czy nie stoj± panowie z radarem, ale gdy okaza³o siê, ¿e droga wolna, mia³am w³a¶nie zamiar z u³añsk± fantazj± „depn±æ” na gaz, ale wtedy jako¶ tak rzuci³am okiem na niebo tu¿ przed sob±. Przed sob± mia³am dwie góry: Gromadzyñ i Ma³y Król. Miêdzy nimi jest prze¶wit i tam przez niewielki kawa³ek drogi, gdy siê jedzie samochodem majaczy pasmo gór ¯uków. Nad tym¿e w³a¶nie pasmem znajdowa³ siê obiekt, który pocz±tkowo wziê³am za gwiazdê. Ale... no bogowie kochani - gwiazda? Tak jasno ¶wiec±ca, ¿e wybija siê na tle zachodz±cego s³oñca? Gwiazda, która jest mniej wiêcej takiej wielko¶ci jak samolot, gdy siê go widzi tu¿ nad g³ow±, a znajduj±ca siê tak daleko, bo a¿ nad pasmem ¯uków? Zwolni³am jeszcze bardziej, ale zachowa³am siê jak g³upek. Zamiast zatrzymaæ samochód, jecha³am dalej, tyle, ¿e bardzo powoli i patrzy³am na ten obiekt. Wygl±da³ jak dwie gwiazdy po³±czone czym¶ w ¶rodku. ¦wieci³ jak „roztopione z³oto”, ¿arz±c siê. Po chwili jakby trochê zmieni³ wygl±d, wygl±da³ jak ma³a prostok±tna ramka z okienkiem w ¶rodku. By³ bardzo, bardzo daleko. Nie wiem ile tam jest kilometrów, ale chyba z 15 bêdzie... Oko ludzkie jest mylne, zw³aszcza w jad±cym samochodzie. Po prostu tak mnie to zdziwi³o, tak zszokowa³o, ¿e zastyg³am za t± kierownic± i jecha³am zamiast wysi±¶æ i obserwowaæ. To wszystko trwa³o sekundy, na chwilê oderwa³am wzrok, ¿eby spojrzeæ na drogê, a gdy spojrza³am znów w tamtym kierunku to tego ju¿ nie by³o.

¦wiadek jest osob± bardzo otwart± i wspó³praca w wymianie informacji przebiega³a na bardzo wysokim poziomie merytorycznym. Pierwotna relacja wskazywa³a, ¿e mog³a ona b³êdnie rozpoznaæ planetê Wenus, tym bardziej, ¿e by³o juz po zachodzie S³oñca (tego dnia zasz³o o 15:33). Warunki atmosferyczne by³y tego dnia bardzo dobre, za¶ niebo pokryte by³o niewielkimi „ob³oczkami” - przekaza³a Magda.

Obserwacja zaczyna siê, gdy ¶wiadek znajduje siê na obrze¿u miejscowo¶ci Brzegi Dolne. Zauwa¿a przez szybê samochodu jasn± du¿± „gwiazdê” i po chwili stwierdza, ¿e nie jest to jednak gwiazda, lecz dwa du¿a jasne punkty ¶wietlne po³±czone ze sob± jakby „nieregularna lini±”. Obiekt/zjawisko zdawa³o siê tkwiæ w miejscu. Po chwili, gdy obiekt przys³oni³y drzewa rosn±ce ko³o drogi Magda stwierdzi³a, ¿e NOL wygl±da ju¿ zupe³nie inaczej:

- Nie mogê powiedzieæ, ¿e obiekt zmieni³ siê stopniowo i mo¿na to by³o zauwa¿yæ. To by³o raczej na zasadzie - patrzysz na niego, jedziesz, chowa siê przez u³amek sekundy z drzewem, pojawia siê zza drzewa i ju¿ wygl±da inaczej – relacjonowa³a.


Prosta graficzna rekonstrukcja ukazuje przypuszczalny wygl±d obiektu widzianego na tle pasma ¯uków.

Wed³ug opisu, obiekt wygl±da³ jak z³ocisty prostok±t z „okienkiem” z prawej strony. Tkwi³ on ca³y czas w tym samy miejscu, tworz±c wokó³ siebie lekk± „³unê”. Wielko¶æ prostok±ta Magda porówna³a do oko³o „czterech planet Wenus w linii poziomej”. Oprócz obserwacji obiektu kobieta musia³a jednak równie¿ skupiaæ swoj± uwagê na drodze. Gdy na chwilê odwróci³a uwagê od obiektu i po kilku sekundach znów spojrza³a w jego kierunku, na niebie nic ju¿ nie by³o; obiekt znik³ lub odlecia³. Obserwacja trwa³± oko³o minuty.

Ustalenia w oparciu o relacjê przesz³o 30-letnej Magdy wykaza³y, ¿e obiekt znajdowa³ siê do¶æ daleko. ¦wiadek stwierdzi³a, ¿e móg³ przypuszczalnie znajdowaæ siê w okolicy pasma ¯uków odleg³ego o ok. 8 km od miejsca obserwacji. Móg³ oczywi¶cie znajdowaæ siê dalej, lecz gdyby by³ w odleg³o¶ci ok. 15 km zosta³by najprawdopodobniej przys³oniêty przez liczne wysokie wzgórza rozci±gaj±ce siê w kierunku Soliny. Mo¿na zatem przyj±æ, ¿e obszar praktycznie niezamieszka³ego pasma ¯uków by³ miejscem, gdzie znajdowa³ siê nietypowy obiekt.

Nie wiadomo na jakiej tkwi³ wysoko¶ci oraz jak± móg³ posiadaæ rzeczywist± wielko¶æ, ale s±dz±c po opisie obiekt by³ znacznych rozmiarów. Magda dodatkowo sprecyzowa³a, i¿ wielko¶æ w podzia³ce mm linijki wynosi³a oko³o 4 mm. Gdyby rzeczywi¶cie obiekt by³ oddalony oko³o 8 km i mia³ 4 mm to mia³by oko³o 50 m. wielko¶ci. Najdziwniejsze w tej obserwacji jest jednak to, ¿e ¶wiadek zauwa¿y³a obiekt, który w jaki¶ sposób zmieni³ kszta³t i to w bardzo krótkim czasie.

- Teraz dopiero jak analizujê ten ca³y materia³ stwierdzam kilka rzeczy. Po pierwsze, wcale nie trudno by³o przeoczyæ moment zmiany tego obiektu i jego znikniêcia. Wtedy gdy jecha³am i zobaczy³am to, a potem stara³am siê obserwowaæ, nie zwraca³am uwagi na wiele rzeczy. Miedzy innymi na du¿± ilo¶æ drzew, na zabudowania. Po prostu po ominiêciu wzrokiem chwilowo przeszkadzaj±cego elementu wraca³am spojrzeniem na obiekt, mo¿na powiedzieæ, ¿e patrzy³am ca³y czas w jeden punkt, tam gdzie by³ obiekt i nie zwraca³am uwagi na nic innego. Teraz jak patrzê na zdjêcia i film, to a¿ siê dziwie, ¿e mog³am to w ogóle dostrzec. A mog³am tylko dlatego, ¿e obiekt by³ bardzo wyra¼ny, rzucaj±cy siê w oczy. Poza tym w przeciwieñstwie do innych ludzi, którzy na co dzieñ nie patrz± w niebo i nie zwracaj± uwagi na pewne rzeczy, ja mam to niejako we krwi. Ale jego nagle znikniecie czy zmiana kszta³tu w tej chwili nie dziwi mnie wcale, nie mog³am wychwyciæ tych ulotnych momentów, bo za du¿o by³o elementów zas³aniaj±cych widok. Poza tym dochodzê do wniosku, ¿e obiekt móg³ siê poruszaæ, mo¿e nie odczu³am tego w jad±cym samochodzie, ale gdyby stal w miejscu to bardzo szybko straci³abym go z oczu, schowa³by siê czy to za góra Laworta, czy za innym elementem krajobrazu. A ja go widzia³am przez parê sekund. Potem faktycznie mog³a go zakryæ góra, móg³ zmieniæ mi siê k±t obserwacji, lub tez móg³ odlecieæ.

Nie sposób siê z tym nie zgodziæ, gdy¿ bardzo istotne i szczegó³owe spostrze¿enia. Konkluduj±c, trudno w logiczny sposób wyja¶niæ t± jak¿e dziwn± obserwacjê dwóch jasnych obiektów po³±czonych „lini±” a potem „prostok±ta z okienkiem”. Mo¿na w zupe³no¶ci wykluczyæ Wenus, samolot, ¶mig³owiec, „lampiony chiñskie”, balon lub inny sterowiec. Obiekt/zjawisko nie zosta³o rozpoznane i zosta³o zakwalifikowane jako UFO z oznaczeniem DD: (dzienny dysk): „prawdopodobne UFO”.

To nie koniec prze¿yæ Magdy i jej obserwacji. Pod koniec sierpnia 2007 r. by³a ¶wiadkiem przelotu „klasycznego UFO” nad Ustrzykami Dolnymi:


Kszta³t obiektu widzianego przez p. Magdê nad Ustrzykami w 2007 r.

- By³a ju¿ w sumie pó¼na noc, grubo po pó³nocy, by³am z moimi znajomymi w barze, to by³ weekend. Nie pamiêtam dok³adnie o co posz³o, ale nagle zapragnê³am wyj¶æ i pój¶æ do domu, chcia³am pobyæ sama, ¿eby mnie nikt nie odprowadza³. Ustrzyki by³y wtedy do¶æ spokojn± mie¶cin±, cz³owiek móg³ wracaæ sam pó¼n± noc± bez strachu, ¿e kto¶ zrobi mu krzywdê. Nie sz³am przez ¶rodek miasta, tylko posz³am sobie przez most na rzece, tak± boczn± drog±. Na mo¶cie zatrzyma³am siê, zapali³am papierosa. To do¶æ zaciemnione miejsce, owszem, widaæ po¶wiatê od miasta, ale akurat w tym miejscu jest ciemno. Sta³am na tym mo¶cie i oczywi¶cie swoim zwyczajem obserwowa³am niebo. Nagle zobaczy³am lec±cy obiekt o kszta³cie kapsu³y, lub lekko sp³aszczonej kuli, sun±³ sobie po niebie bardzo, bardzo wysoko, do¶æ majestatycznie. ¦wieci³ pomarañczowym ¶wiat³em. Sam obiekt mia³ pomarañczowy kolor, ale raczej neutralny, ciep³y, nie l¶ni±cy; powiedzia³abym bardziej matowy, aczkolwiek by³o widaæ, ¿e to ¶wieci, jakim¶ swoim ¶wiat³em. Nie pulsowa³. Wokó³ panowa³a kompletna cisza, tzn. nie by³o s³ychaæ ¿adnych odg³osów silnika lub czego¶ takiego. To lecia³o naprawdê bardzo wysoko; mia³o siê wra¿enie, ¿e bardziej tam gdzie¶ pomiêdzy gwiazdami ni¿ tutaj u nas. Mo¿e z³udzenie... S³ychaæ by³o normalne odg³osy nocnego miasta, szum rzeki nad któr± sta³am, z rzadka przeje¿d¿aj±cych samochodów. Poza tym kompletna cisza. Nagle wykona³ gwa³towny manewr pod k±tem 90 stopni i migiem znikn±³ mi z oczu – mówi kobieta.

Obiekt by³ wielko¶ci oko³o „piêciu sklejonych ze sob± Wenus”, porusza³ siê do¶æ wolno na znaczniej wysoko¶ci. Co ciekawe, podczas lotu chwia³ siê na boki. NOL lecia³ z zachodu na wschód, nagle wykona³ gwa³towny skrêt w prawo, pod k±tem prostym i znik³ (lub odlecia³) czego, z racji na ogromne przyspieszenie, ¶wiadek ju¿ nie zauwa¿y³a.

Równie¿ i ta obserwacja zawiera bardzo charakterystyczne elementy przejawiaj±ce siê w innych zg³oszeniach dotycz±cych NOL-i.  Warto dodaæ, ¿e kolejna ¶wiadek z Ustrzyk Dolnych w 2006 r. zauwa¿y³a podczas wyprowadzania psa bardzo dziwny obiekt. Za gór± Laworta (w kierunku Ukrainy) by³o widaæ spory pod³u¿ny twór o barwie „p³omienia gazowego". Trwa ustalanie szczegó³ów tego przypadku.

Zaprezentowane obserwacje UFO wskazuj±, ¿e rejon Bieszczad jest aktywny pod wzglêdem obserwacji UFO, w przeciwieñstwie do wielu „bia³ych plam", sk±d informacje o tego typu zdarzeniach nadchodz± bardzo rzadko. Jak wiadomo znaczna czê¶æ tego cudownego obszaru o unikalnych walorach przyrodniczych jest rzadko zamieszkana a statystyki mówi± wyra¼nie, ¿e to co nazywamy UFO lubi przejawiaæ swoj± aktywno¶æ w miejscach odludnych, niezamieszka³ych, raczej z dala od wielkich miast. To jedna z cech tego przedziwnego zjawiska...

Zobacz tak¿e:
Skomentuj na INFRA FORUM
Zg³o¶ obserwacjê UFO
UFO nad Bieszczadami
Rzeszów: Polskie zag³êbie ufologii
Spotkania z UFO w 2011
_____________________
INFRA
Autor: Arkadiusz Miazga
Zdjêcia i rysunki: Archiwum autora
¬ród³o: Spotkania z nieznanym

http://www.infra.org.pl/fenomen-ufo/ufo-polska/1205-bardzo-nietypowe-ufo-nad-ustrzykami-dolnymi-241111
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Grudzieñ 20, 2011, 20:36:22 »

Oj tam, po wyj¶ciu z baru i zapaleniu ( a nie wiemy czy to by³ tytoñ Mrugniêcie ) bywa, ¿e jawi± siê ró¿ne dziwy ,a tak¿e dziwne obiekty Mrugniêcie
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Grudzieñ 20, 2011, 20:39:35 »

A tak, ponoæ bywa i tak.
Choæ ja ni razu nic podobnego nie do¶wiadczy³em. No muszê te¿ przyznaæ, ¿e do niedawna nic poza tytoniem nie mia³em mo¿liwo¶ci zapaliæ, a teraz i z tytoniem skoñczy³em wiêc tym bardziej bêdzie kiepsko co¶ zobaczyæ.  Mrugniêcie Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzieñ 20, 2011, 20:47:50 »

A tak, ponoæ bywa i tak.
Choæ ja ni razu nic podobnego nie do¶wiadczy³em. No muszê te¿ przyznaæ, ¿e do niedawna nic poza tytoniem nie mia³em mo¿liwo¶ci zapaliæ, a teraz i z tytoniem skoñczy³em wiêc tym bardziej bêdzie kiepsko co¶ zobaczyæ.  Mrugniêcie Du¿y u¶miech

Darek ,jesli ubierzesz ró¿owe okulary to na pewno co¶ zobaczysz Du¿y u¶miech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Luty 19, 2012, 21:48:48 »

Nietypowy obiekt nad Sokó³k± (29/06/04)
¶roda, 15 lutego 2012 00:00



Latem 2004 r. troje mieszkañców Sokó³ki pod±¿a³o za zagadkowym obiektem. Zbli¿ywszy siê do niego na kilkadziesi±t metrów dostrzegli, ¿e to kilkumetrowy pojazd lataj±cy z widocznymi „oknami”, z których bi³o jasne ¶wiat³o...
____________________
A.Miazga

1. Informacje wstêpne

Pierwsze informacje w sprawie pojawi³y siê w styczniu 2012 r. dziêki mieszkance Sokó³ki, która w krótkiej korespondencji elektronicznej opisa³a niedawn± obserwacjê, której ¶wiadkiem by³ jej znajomy. Kobieta wspomnia³a tak¿e o swoim w³asnym spotkaniu z UFO sprzed kilku lat. Jak siê okaza³o obserwacja dokonana w 2004 r. przez 39-letni± dzi¶ pani± Sabinê (personalia ¶wiadek zmienione; imiê u¿yte na potrzeby raportu) by³a niezwykle intryguj±ca.

Oto przekazany przez ni± opis: „[…] A moja historia by³a 8 lat temu. Zaczê³o siê od pewnej nocy, kiedy obudzi³am siê i by³am ca³a sparali¿owana; nie mog³am siê poruszyæ. Gdy ‘to’ odesz³o, strasznie ci±gnê³o mnie do okna na po³udniowej stronie – jaki¶ taki przymus. Gdy odci±gnê³am zas³onkê, zobaczy³am wielk± gwiazdê lub co¶ w rodzaju gwiazdy. Strasznie ¶wieci³o i by³o od okna jakie¶ 40 m. Wystraszy³am siê i schowa³am pod ko³drê jak dziecko. Nastêpnej nocy powtórzy³o siê to i mia³am do¶æ. Powiedzia³am o tym mê¿owi, bratu oraz jego dziewczynie. Brat mia³ lornetkê, po¿yczy³am j± i obserwowa³am wieczorami niebo. Potem do³±czy³ do mnie brat. Widzieli¶my jak ‘to’ przelatuje, powiêksza siê, zmniejsza i zmienia kszta³ty. Którego¶ wieczora o godzinie 22, znowu siê pojawi³o. Brat powiedziedzia³, ¿e ‘zapolujemy’ na to co¶. Wsiedli¶my w auto i pojechali¶my na niedalek± ³±kê, sk±d by³a lepsza widoczno¶æ. Gdy zobaczyli¶my to co¶, pod±¿yli¶my za tym. Dojechali¶my a¿ do okolic sklepu. To co¶ siê obni¿y³o nad sam± latarniê i wtedy dopiero by³o widaæ, jakie jest du¿e – tak jakby autobus (trochê mniejsze), brzegi mia³o zaokr±glone, woko³o okienka a z nich bi³o ¶wiat³o. Mieli¶my aparat, brak pstrykn±³ kilka zdjêæ. By³o tak blisko… ale wtedy to co¶ siê odkrêci³o w nasz± stronê, szybko jak migawka! Oniemieli¶my, nogi nam zdrêtwia³y, nie wiedzieli¶my czy wsiadaæ do auta, czy uciekaæ. Po ok. pó³ minuty to co¶ zakrêci³o z powrotem i strzeli³o szybko do góry. Zaczê³o siê zmniejszaæ, wiêc znowu zaczêli¶my to goniæ. Lecia³o w stronê lasu. Jechali¶my, dopóki nie stracili¶my tego z oczu. Ukry³o siê po prostu przed nami. Na drugi dzieñ zdjêcia oczywi¶cie wywo³ali¶my. Niestety, jak siê okaza³o, brat sfotografowa³ tylko jakie¶ bia³e smugi. Wiêcej tego obiektu nie widzieli¶my.”

2. Dokumentacja

Wszelkie ustalenia rejestracyjne zosta³y przeprowadzone drog± korespondencji elektronicznej oraz telefonicznie. Na razie nie zosta³a przeprowadzona wizja lokalna ze wzglêdu na du¿± odleg³o¶æ oraz brak badaczy na Podlasiu, którzy mogliby zarejestrowaæ to zdarzenie. Pani Sabina, g³ówny ¶wiadek obserwacji, wykona³a rysunki obiektu oraz fotografie miejsc, gdzie dosz³o do zdarzenia, zaznaczaj±c na nim, jak wygl±da³ obiekt.

3. Opis i analiza obserwacji


Miejsce, gdzie ¶wiadkowie znale¼li siê najbli¿ej obiektu z prób± jego rekonstrukcji graficznej (materia³ z archiwum A.Miazgi). Wiêcej zdjêæ na stronie Spotkañ z nieznanym

Nim mia³o miejsce g³ówne spotkanie z obiektem, ¶wiadek twierdzi, ¿e widywa³a nocne ¶wiat³a nieznanego pochodzenia. Pani Sabina budzi³a siê o okre¶lonej godzinie z uczuciem lêku oraz parali¿u, po czym po podej¶ciu do okna obserwowa³a (byæ mo¿e w wiêkszej odleg³o¶ci ni¿ 40 m., które podaje) jasny obiekt manewruj±cy po niebie. 29 czerwca 2004 r., miêdzy 22 a 23, ¶wiadkowie zauwa¿aj± za oknem „ten sam” jasny obiekt kr±¿±cy po niebie, który obserwuj± co jaki¶ czas przez lornetkê. Na pro¶bê kobiety, ok. godziny 1., brat i jego dziewczyna udaj± siê na oddalone od miasta miejsce, z którego obiekt powinien daæ siê dobrze obserwowaæ.

Pani Sabina odnotowa³a: „Obiekt na pocz±tku wygl±da jak gwiazda, tzn. wtedy kiedy jest wysoko i ledwie mo¿na j± odró¿niæ. Ukrywa siê […], potem przemieszcza w drugie miejsce. Przewa¿nie d³ugo nie trzeba by³o czekaæ. Niekiedy leci, ju¿ w owalnym kszta³cie; migaj±cych ¶wiate³ek jest du¿o – s± naoko³o pojazdu, na tzw. ‘poduszkach’. Od razu go nie by³o widaæ; nie powiem ile metrów (dzieli³o ¶wiadek od obiektu – przyp.aut.), bo by³o ciemno. Gdy nad sklepem (obiekt) zacz±³ siê obni¿aæ, przypomina³ autobus. Po niebie porusza³ siê p³ynnie, bezg³o¶nie; przyspiesza³ w trymiga i nie mo¿na go by³o znale¼æ. Od razu by³o widaæ, ¿e to ¿aden samolot itp. Lecia³, przystawa³, cofa³ siê (bez zawracania, choæ ko³o sklepu to zrobi³), niekiedy by³ widoczny, a chwilê potem ten owal z kolorowymi ¶wiat³ami by³ ju¿ ile¶ metrów dalej. By³ szybki. Gonili¶my go autem. Dobrze, ¿e nigdzie nie by³o policji, bo by³by mandat.”

Obiekt wydawa³ siê manewrowaæ, a ¶wiadkowie zdecydowali siê podjechaæ do niego bli¿ej. W czasie „po¶cigu” za obiektem, który lecia³ nad ul. Kresow± w Sokó³ce, dosz³o do zjawiska przygaszania lamp ulicznych, co byæ mo¿e by³o spowodowane obecno¶ci± UFO.

Nastêpnie ¶wiadkowie zatrzymali siê przed sklepem spo¿ywczym na niewielkim parkingu i wyszli przed samochód. Kiedy przeszli kilka metrów, aby zyskaæ lepszy widok na oddalaj±cy siê obiekt, ten niespodziewanie zacz±³ zni¿aæ pu³ap lotu i zawis³ ok. 60-100 m. od przera¿onych ¶wiadków, na wysoko¶ci ok. 15 m. Manewr przebiega³ bardzo p³ynnie. W³a¶nie w tym momencie obserwatorzy mieli mo¿liwo¶æ przyjrzenia siê UFO w sposób bardzo dok³adny.

a) Kszta³t i wygl±d obiektu

Z relacji i rysunków ¶wiadek wynika, ¿e obiekt kszta³tem przypomina³ „autobus” – prostopad³o¶cian o ³agodnie zaokr±glonych bokach. Strukturê jego powierzchni ¶wiadek okre¶li³a jako „¿aluzje lub miski kuchenne”, co wskazuje na kolor metaliczny. UFO posiada³o cztery lub piêæ pod³u¿nych „okien”, z których emitowa³o silne ¶wiat³o. Nad nimi znajdowa³y siê trzy zupe³nie ciemne, prostok±tne „okna”. Na spodzie obiektu widaæ by³o rz±d poziomych struktur, które ¶wiadek opisa³a jako „poduszki” wykonane z niezidentyfikowanego szarego „tworzywa”, w których górnej czê¶ci pulsowa³y intensywne niebieskie i czerwone ¶wiat³a. Wielko¶æ obiektu szacowana zosta³a przez ¶wiadków na 10 m. Rzeczywiste wymiary s± trudne do ustalenia, choæ UFO mog³o mierzyæ ok. 5-8 m. d³ugo¶ci i ok. 3 wysoko¶ci.

Podczas obserwacji obiekt obróci³ siê najpierw bokiem, a nastêpnie przodem, ukazuj±c tyln± czê¶æ, która mia³a jednolity metaliczny charakter (brak okien i innych szczegó³ów). ¦wiadkowie twierdzili, ¿e obiekt wydawa³ d¼wiêk przypominaj±cy „buczenie z kolumny”.

b) Oddzia³ywanie obiektu na otoczenie

W toku zdarzenia mo¿na wyodrêbniæ dwa elementy, w których dochodzi³o do oddzia³ywania obiektu na otoczenie:

- gasn±ce latarnie uliczne: podczas przelotu obiektu nad ulic± da³o siê zauwa¿yæ, ¿e uliczne latarnie przygas³y na ok. 3 s., po czym znowu za¶wieci³y.

- zwiêkszona temperatura: w trakcie, gdy obiekt zawis³ w okolicy latarni ¶wiadkowie odczuli po wyj¶ciu z auta wy¿sz± ni¿ typowa temperaturê (by³o to odczuwalne w warunkach nocnego ch³odu). ¦wiadek mówi o tym w nastêpuj±cy sposób: „Auto by³o ca³kiem sprawne. Odczuwalny by³ nag³y wzrost temperatury cia³a, gdy pojazd zmieni³ pozycjê ustawiaj±c siê przodem w naszym kierunku. Mój brat zapyta³, czy widzê to samo co on. Przytaknê³am i wykona³am krok w ty³.”

4. Próba sfotografowania


Wizerunek obiektu od frontu (materia³ z archiwum A.Miazgi). Widoczne mniejsze okna, które wed³ug relacji pani Sabiny emanowa³y jasno¶ci±, oraz wiêksze czarne, umieszczone w górnej czê¶ci. Pod spodem znajdowa³ siê szereg elementów ze ¶wiat³ami.

Podczas obserwacji w pobli¿u sklepu brat pani Sabiny mia³ przy sobie aparat fotograficzny (analogowy). Wykonano kilka zdjêæ nieruchomego obiektu, które na drugi dzieñ wywo³ano, ale nie by³o widaæ tam nic oprócz smug (najprawdopodobniej ¶wiate³ latarni ulicznych). ¦wiadkowie wyrzucili zdjêcia, poniewa¿ obiekt nie by³ na nich widoczny (film najprawdopodobniej nadal znajduje siê w ich rêkach).

5. Zakoñczenie obserwacji

Po kilkunastosekundowym zawi¶niêciu w powietrzu obiekt obróci³ siê tak, ¿e ukaza³a siê jego tylna strona o metalicznej barwie. Nastêpnie wzniós³ siê w górê i skierowa³ na wschód, lec±c w stronê lasów. Nale¿y pamiêtaæ, ¿e wydarzenie rozegra³o siê ok. 15 km od granicy z Bia³orusi±. G³ówna obserwacja trwa³a ok. 7 min., a zdarzenie przy sklepie ok. 2 min. ¦wiadkowie próbowali potem dogoniæ obiekt, ale nie mogli go zlokalizowaæ.

6. Wyja¶nienia

Analizuj±c przypadek z Sokó³ki mo¿emy wykluczyæ mo¿liwo¶æ, ¿e by³ to samolot, ¶mig³owiec lub inny konwencjonalny pojazd lataj±cy. Wygl±d zewnêtrzny obiektu i jego zachowanie w locie odbiega³o od znanych konstrukcji lotniczych. Podczas pó¼niejszych rozmów ze ¶wiadkami pojawi³a siê mo¿liwo¶æ, ¿e by³ to tajny rosyjski pojazd. Nie wiadomo, na ile jest to prawdopodobne. Rozwa¿aj±c taki scenariusz trzeba zadaæ sobie pytanie, czy do lotów tajnego obiektu, który narusza nielegalnie polsk± przestrzeñ powietrzn±, mo¿e dochodziæ w miejscu, gdzie na pewno zostanie przez kogo¶ zauwa¿ony.

Pani Sabina do dzi¶ prze¿ywa emocjonalnie tamtejsze wydarzenia, ale chce zachowaæ anonimowo¶æ. Sama w opisie nie u¿y³a okre¶lenia „UFO” i nie zmienia³a szczegó³ów przebiegu zdarzenia.

Ostatecznie w przypadku wydarzenia z Sokó³ki nie mo¿na wysun±æ ¿adnych satysfakcjonuj±cych wyja¶nieñ. Obiekt pozostaje niezidentyfikowany, choæ warto zwróciæ uwagê na jego „techniczny” charakter (obserwacja nie ogranicza³a siê do spotkania ze ¶wietlistymi kulami, ale z obiektem bêd±cym wytworem czyjej¶ techniki). Obserwacja z 60-100 m. pozwoli³a dostrzec ¶wiadkom wiele detali. W tym przypadku dosz³o równie¿ do wp³ywu obiektu na otoczenie oraz ¶wiadków, co pozwala zaliczyæ to do kategorii NL/CE-2 (nocne ¶wiat³a/bliskie spotkanie II stopnia).

Zobacz tak¿e:
Skomentuj na INFRA FORUM
UFO nad Polsk± 2010 i 2011
Przegl±d doniesieñ o obserwacjach UFO w Polsce
_____________________
INFRA
Autor: Arkadiusz Miazga
¬ród³o: Spotkania z nieznanym
Zdjêcie w nag³ówku: Boczny widok obiektu z Sokó³ki (rysunek z archiwum A.Miazgi)
Opublikowano za zgod± autora

http://www.infra.org.pl/fenomen-ufo/ufo-polska/1226-nietypowy-obiekt-nad-sokok
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Marzec 04, 2012, 01:05:17 »

Rzeszów - polska stolica UFO

Piotr Cielebia¶ / Onet. Onet.


W 1984 r. rzeszowianka z dzieckiem na rêku ucieka³a z placu zabaw, nad którym zawis³ lataj±cy talerz. Trzy lata pó¼niej mieszkañcy pewnej wsi obserwowali pasa¿erów UFO na tle zagadkowego ¶wietlistego „ekranu”, za¶ w 2011 r. wielu ¶wiadków donosi³o o „spodku” widzianym w okolicach Ropczyc… Sk±d a¿ tyle anomalii?

Podkarpackie zajmuje jedenaste miejsce na li¶cie województw pod wzglêdem powierzchni, dziewi±te pod wzglêdem liczby ludno¶ci i pierwsze, je¶li idzie o... obserwacje UFO. Szczególnie „gor±ca” strefa spotkañ z niezidentyfikowanymi obiektami rozci±ga siê wokó³ sto³ecznego Rzeszowa. Nie chodzi tu jedynie o mrzonki i lataj±ce ¶wiate³ka. W 1984 r. rzeszowianka z dzieckiem na rêku ucieka³a z placu zabaw, nad którym zawis³ lataj±cy talerz. Trzy lata pó¼niej mieszkañcy pewnej wsi obserwowali pasa¿erów UFO na tle zagadkowego ¶wietlistego „ekranu”, za¶ w 2011 r. wielu ¶wiadków donosi³o o „spodku” widzianym w okolicach Ropczyc…

Sk±d tego a¿ tyle?

- Tego nikt nie wie – mówi Arkadiusz Miazga, który od wielu lat zajmuje siê gromadzeniem i dokumentacj± relacji o obserwacjach niezidentyfikowanych obiektów nad Podkarpaciu. – Jak s±dzê, UFO nie wybiera. Otrzymujê te¿ du¿o zg³oszeñ od mieszkañców innych regionów Polski, ale jak na razie faktycznie, Podkarpacie jest numerem 1 pod wzglêdem „ufologicznym”.

W archiwum badacza znajduje siê ponad 250 obserwacji z regionu. Jak dodaje pan Arek, w ci±gu 15 lat zbierania relacji o UFO zauwa¿y³, ¿e zjawisko to preferuje niektóre dzielnice Rzeszowa – g³ównie Baranówkê i Nowe Miasto. Przyk³adowo, 6 czerwca 2011 r. mieszkanka pierwszej z nich, która wysz³a na wieczorny spacer z psem, zauwa¿y³a przelot dziwnego metalicznego obiektu o ¶rednicy kilkunastu metrów. Owalny korpus pojazdu, który szybko przemkn±³ nad pobliskimi budynkami mieszkalnymi, obiega³o „¿ó³tawe ¶wiate³ko”. Nie by³o w±tpliwo¶ci – kobieta widzia³a NOL (akronim od „niezidentyfikowany obiekt lataj±cy”; polska wersja terminu „UFO”).

To tylko jeden z wielu przyk³adów aktywno¶ci tego zjawiska w regionie. Gdyby poszperaæ w archiwum pana Miazgi, mo¿na dowiedzieæ siê, ¿e w wielu miejscach Podkarpacia UFO widywano ju¿ przed II wojn± ¶wiatow±. W 1934 r. dziwne obiekty spotkali mieszkañcy Golcowej k. Krosna, za¶ 4 lata pó¼niej w Zagorzycach k. Ropczyc dosz³o do dziennej obserwacji lataj±cego „tworu” w kszta³cie krzy¿a, któremu towarzyszy³y dwa ¶wietliste „walce”. W 1944 r. w okolicach Wielopola Skrzyñskiego, gdy w tle trwa³ ostrza³ artyleryjski, troje ¶wiadków obserwowa³o podniebne manewry ceglastoczerwonej „kuli”. Jeden z najciekawszych wczesnych incydentów mia³ miejsce w Sanoku oko³o 1946 r., kiedy grupa mieszkañców zaobserwowa³a nad centrum miasta p³aski czerwonawy „pojazd”, który zawis³ niewysoko nad ziemi±.

Relacje, jak te powy¿ej, s± szczególnie wa¿ne, gdy¿ udowadniaj±, ¿e obserwacje UFO nie rozpoczê³y siê wcale (jak uwa¿a wielu) wraz z nastaniem zimnej wojny. Do wielu incydentów dosz³o na Podkarpaciu tak¿e w okresie PRL-u. Jeden z nich mia³ miejsce w Rzeszowie w roku 1970. W okolicach ul. Staszica grupka bawi±cych siê dzieci ujrza³a przesuwaj±ce siê po niebie ciemne „cia³o” o trójk±tnym kszta³cie, którego przelotowi towarzyszy³o lekkie „buczenie”. Ale to nie wszystko.

- Za jedno z najciekawszych wydarzeñ uznajê osobi¶cie przelot nad Podkarpaciem du¿ego srebrnego obiektu z 13 lipca 1984 r., który by³ ¶ledzony przez pilota samolotu Iskra oraz kierownika lotów w Mielcu. Z rozmowy oraz ustaleñ wynika³o, ¿e nie by³ to ¿aden balon, jak zdarzenie próbowali potem wyja¶niaæ lokalni dziennikarze – mówi ufolog.

Kulminacj± niezwyk³o¶ci by³o jednak to, co zdarzy³o siê miesi±c pó¼niej na rzeszowskim Podwis³oczu. Incydent ten by³ na tyle dziwny, ¿e ¶wiadek – pani Danuta, zdecydowa³a siê opowiedzieæ o wszystkim dopiero w 2010 r. Tamtego dnia 29-letnia wówczas kobieta ok. 9 rano wysz³a na plac zabaw ze swoim 2-lenim synem. Kiedy usiad³a na brzegu piaskownicy, zauwa¿y³a na niebie „co¶” w kszta³cie kopu³y. Po nied³ugim czasie u¶wiadomi³a sobie, ¿e obiekt, czymkolwiek jest, zdaje siê kierowaæ w jej stronê. Przera¿ona chwyci³a dziecko i wózek uciekaj±c pod najbli¿sze drzewo, spod którego obserwowa³a wrêcz niewiarygodne zaj¶cie.

Na wysoko¶ci ok. 10 m nad ziemi± zawis³ metaliczny obiekt; od spodu przypomina³ talerz z przyczepionymi na obrze¿ach „lampami”. Nie emitowa³ jednak ¿adnego ¶wiat³a. UFO mia³o barwê zielono-metaliczn±. Jak twierdzi³a pani Danuta, podczas gdy obiekt robi³ „rundê” nisko nad ziemi±, emitowa³ g³o¶ny d¼wiêk. „Wystraszy³am siê, wystraszy³am siê bardzo. Dziecku nawet tego nie pokaza³am, tylko przytuli³am do siebie; chroni³am go” – mówi³a. Po chwili obiekt oddali³ siê znad placu zabaw i poszybowa³ w kierunku pobliskiego osiedla, pozostawiaj±c po sobie postr±cane z drzewa li¶cie…

„Zieloni ludzie od Rzeszowa!”

Jeden z najbardziej niezwyk³ych podkarpackich przypadków to wrêcz legendarna w polskiej ufologii sprawa obserwacji dokonanej przez rodzinê S. ze wsi Nockowa, zakoñczon± dramatycznym spotkaniem z „ekranem”, na tle którego widoczne by³y humanoidalne istoty. W lipcu 1987 r. pan Kazimierz i Zofia S., w towarzystwie swej nastoletniej córki, wracali wozem z pracy w pobliskiej cegielni. W pewnym momencie kobieta dostrzeg³a na niebie ruch czerwonawego obiektu w kszta³cie dwóch sczepionych ze sob± owali, które przypomina³y odwrócony na bok „kapelusz”. Po chwili UFO „schowa³o siê” za budynkami pobliskiego gospodarstwa.

Gdy rodzina wróci³a do domu, jego wnêtrze niespodziewanie wype³ni³ blask tak intensywny, ¿e, jak twierdzi³ pan Kazimierz, da³oby siê znale¼æ le¿±c± na pod³odze ig³ê. ¦wiadkowie wyszli przed dom, aby sprawdziæ, sk±d dobiega jasno¶æ. W oddali ujrzeli szereg z³o¿ony z sze¶ciu kul unosz±cych siê nad polami. Zaalarmowany tym gospodarz postanowi³ udaæ siê do s±siada. W miêdzyczasie w g³owie szuka³ wyja¶nieñ: „Kombajny? Ale o tej porze?” Niebawem, w towarzystwie znajomego pan S. zaobserwowa³ na polu wielki ognisty trójk±t przypominaj±cy czerwon± „piramidê”. Od zjawiska dochodzi³ dziwny „sygna³” przypominaj±cy s³yszany z dala d¼wiêk klaksonu. Kiedy ¶wiat³o zniknê³o, mê¿czy¼ni dostrzegli co¶, co wziêli za ³unê po¿aru na posesji jednego z okolicznych gospodarzy. £±cz±c to, co widzia³ z wybuchem po¿aru i akcj± ga¶nicz±, pan Kazimierz postanowi³ natychmiast udaæ siê tam z pomoc±; wróci³ do domu i odpali³ WSK-ê. Poniewa¿ córki by³y ciekawe zdarzenia, zabra³ je ze sob±.



Kiedy ¶wiadkowie zbli¿ali siê powoli do miejsca po¿aru, okolica wydawa³a siê wyj±tkowo jasna. Gdy polnymi drogami dojechali tam, gdzie znajdowaæ siê mia³a p³on±ca stodo³a okaza³o siê, ¿e wszystko gra; nic siê nie pali. Widz±c tañcz±ce na polach zagadkowe ¶wiat³a mê¿czyzna zda³ sobie sprawê, ¿e efekt ³uny powsta³ w wyniku o¶wietlenia zabudowañ szerokim promieniem z UFO. Sta³o siê jasne, ¿e nie mo¿e byæ to nic „normalnego”. Pan S. utwierdzi³ siê w tym przekonaniu s³ysz±c piski swoich córek i g³os: „Matko Boska, tato! Zieloni ludzie, tam od Rzeszowa!”

Jak stwierdzili ¶wiadkowie, w pewnej odleg³o¶ci od nich, niewysoko nad gruntem unosi³ siê sporych rozmiarów „ekran”, z którego bi³o jaskrawe ¶wiat³o. Na jego tle mo¿na by³o zobaczyæ dwie wysokie humanoidalne postaci w zielonkawych „chropowatych” skafandrach. Nim motocykl odpali³, córki pana S. mia³y okazjê dobrze im siê przyjrzeæ. Istoty, kimkolwiek by³y, sprawia³y wra¿enie do¶æ wysokich (jedna by³a ni¿sza); ich d³ugie rêce zwisa³y lu¼no wzd³u¿ cia³a. Sta³y wyprostowane obok siebie i jakby przygl±da³y siê rodzinie. Ich g³owy mia³y dziwnie kanciasty, nieco trójk±tny kszta³t. Obserwatorzy poczuli na plecach „mrowienie”; motor (jak to w takich sytuacjach bywa) mia³ spory problem z rozruchem, ale w koñcu odpali³. Ekran z istotami ca³y czas siê zbli¿a³, a pan Kazimierz zgubi³ go dopiero po wykonaniu gwa³townego skrêtu. Oko³o 23. przera¿eni ¶wiadkowie dotarli do domu. Gdy córki po³o¿y³y siê spaæ, pan Kazimierz do ¶witu obserwowa³ dziwne ¶wiat³a nad polami.

UFO-foto

Oprócz bliskich spotkañ III stopnia, w których ¶wiadkowie mówi± o zaobserwowaniu pasa¿erów UFO, najwiêksz± warto¶æ maj± te zg³oszenia, w przypadku których uda³o siê wykonaæ zdjêcie lub film. Szczególnie rzadkie s± te, w których uchwycono „co¶” w ¶wietle dnia. By³o tak 25 lipca 2000 r., kiedy mieszkaniec rzeszowskiego Nowego Miasta zwróci³ uwagê na nietypowy uk³ad ob³oków, który postanowi³ uwieczniæ na filmie. Niebawem okaza³o siê, ¿e na niebie znajduje siê co¶ jeszcze – dziwny ciemny obiekt w kszta³cie walca, który wlecia³ przypadkowo w kadr. Wiedz±c, ¿e grzechem by³oby przegapiæ tak± okazjê, mê¿czyzna zacz±³ go ¶ledziæ. Obejrzawszy nagranie doszed³ do wniosku, ¿e trudno uznaæ to co¶ za ptaka, samolot lub balon meteorologiczny, które czêsto wzbudzaj± doniesienia o UFO.

W tym samym roku, na kilka dni przed Bo¿ym Narodzeniem, mieszkanka Baranówki zauwa¿y³a z okna na 4. piêtrze przelot roz¶wietlonego obiektu. Pocz±tkowo nie zwróci³a na to uwagi my¶l±c, ¿e to samolot. Po chwili NOL zawróci³ i pojawi³ siê tu¿ nad blokiem naprzeciwko. Kobieta nie namy¶laj±c siê, chwyci³a za aparat fotograficzny. Na wykonanym zdjêciu widaæ kulisty jaskrawy obiekt, unosz±cy siê nad budynkiem. Uchwyciæ go by³o nie³atwo: „¦wiat³o zaczê³o bardzo szybko siê poruszaæ, w lewo, w prawo; wykonywa³o jakie¶ ewolucje, jak poziome ósemki” – twierdzi³a kobieta. Niebawem od lewej zbli¿y³ siê podobny obiekt i oba odlecia³y potem w kierunku Mi³ocina.

W sylwestra 1997 r. dosz³o do kontrowersyjnego zdarzenia uwiecznionego przez kilku ¶wiadków. Oko³o 23:30 znajduj±cy siê na wzgórzu ¶w. Rocha w S³ocinie mê¿czy¼ni postanowili utrwaliæ na wideo pokaz sztucznych ogni nad Rzeszowem. W³a¶nie wtedy jeden z nich dostrzeg³ po raz pierwszy dziwny obiekt pulsuj±cy bia³ym ¶wiat³em, który znikn±³ po 10 sekundach. Ca³a sekwencja powtórzy³a siê jeszcze kilkakrotnie i zosta³a odnotowana przez innych ¶wiadków, m.in. na Baranówce. Jako prawdopodobne wyja¶nienie zasugerowano sylwestrowy wystrza³ racy, jednak nie t³umaczy³o to wszystkich elementów zdarzenia, które do dzi¶ pozostaje niewyja¶nione.

W 2004 r. pojawi³o siê z kolei zdjêcie, na którym nad nocnym Rzeszowem widnieje klasyczny lataj±cy spodek z antenk±, który nie by³ jednak widoczny podczas wykonywania fotografii. Wygl±da³o na to, ¿e zawis³ niewysoko na niebie miêdzy Ko¶cio³em Bernardynów a Pomnikiem Czynu Rewolucyjnego. Jak siê jednak okaza³o, za powstanie tego oryginalnego wizerunku odpowiedzialny by³ najprawdopodobniej refleks ¶wietlny.

W UFO-zonie

Wspomniane wy¿ej historie to nie wszystkie niezwyk³o¶ci z podkarpackiego „archiwum X”. W 2010 r. zg³oszono do¶æ niezwyk³± obserwacjê UFO nad ko¶cio³em w podrzeszowskich Wêgliskach. ¦wiadkami by³y dziewczêta, które wracaj±c noc± z zabawy dostrzeg³y nad ¶wi±tyni± co¶ dziwnego: „To by³ taki roz¶wietlony, ¿ó³ty ra¿±cy blask, na nim by³y te kulki – na pewno by³y czerwone i tak nierównomiernie rozsypane” – twierdzi³a jedna z nich. NOL znad ko¶cio³a wygl±da³ jak dziwaczny „hologram” i po chwili, ca³kiem niespodziewanie, wystrzeli³ w górê.

Zadziwiaj±ca seria obserwacji „lataj±cego spodka” mia³a miejsce w marcu 2011 r. w okolicach Ropczyc. Do Arkadiusza Miazgi nap³ynê³o wtedy kilka niezale¿nych relacji o zagadkowym obiekcie z pier¶cieniem czerwonych ¶wiate³ od spodu. Do najbardziej przekonuj±cych nale¿a³a obserwacja dokonana przez czteroosobow± rodzinê w okolicach miejscowo¶ci Brzezówka. By³ 12 marca, godzina 18:45, kiedy kieruj±cy samochodem mê¿czyzna zauwa¿y³ unosz±cy siê nad drog± obiekt, który ten wzi±³ pocz±tkowo za podchodz±cy do l±dowania samolot. Zdanie zmieni³ w momencie, kiedy auto znalaz³o siê bezpo¶rednio pod nim. Jak twierdzili obserwatorzy, nad szos± wisia³ okr±g³y „pojazd” z widoczn± od spodu seledynow± wypuk³o¶ci± i rzêdem ¶wiate³. Jego kad³ub sprawia³ wra¿enie ciemnego, matowego i „spêkanego”. Nie byli to jedyni ¶wiadkowie - podobn± „maszynê” widziano w kilku innych miejscowo¶ciach regionu. Serii podkarpackich incydentów z marca tajemniczo¶ci doda³ fakt, ¿e zaledwie kilka dni wcze¶niej bli¼niacze doniesienia nadesz³y z Krakowa i okolic.

Na ¶wiecie istnieje wiele miejsc, które uwa¿a siê za centra aktywno¶ci UFO, jak np. Bonnybridge w Szkocji czy „Strefa M” w pobli¿u Permu w Rosji. W zasadzie, jak mówi Arek Miazga, obserwacji NOL jest wszêdzie tyle samo – wszystko zale¿y od tego, czy kto¶ je gromadzi i weryfikuje. Jego zdaniem UFO „preferuje” (nie wiadomo z jakiego powodu) tereny przemys³owe; czêsto obserwuje siê je w pobli¿u du¿ych fabryk czy instalacji energetycznych. Ufolog odkry³ tak¿e drug± podkarpack± „strefê UFO” w pobli¿u Ropczyc, która rozci±ga siê od miejscowo¶ci Pustków po okolice Zak³adów Magnezytowych. Od 1984 r. obiekty NOL widziane by³y tu ponad 30 razy; do najciekawszych nale¿± przypadki z okolic Góry ¦mierci, gdzie mie¶ci³ siê niemiecki obóz jeniecki. Oprócz czêstych obserwacji nieznanego pochodzenia ¶wiate³ na uwagê zas³uguje pewne zdarzenie z roku 2006, kiedy trzech ¶wiadków zauwa¿y³o przelatuj±cy nad lasem „dysk”, który przez chwilê dotrzymywa³ kroku ich samochodowi.

W¶ród dziesi±tek doniesieñ trafiaj± siê oczywi¶cie fa³szywe alarmy - przypadki z³ego rozpoznania samolotów, zjawisk astronomicznych, pogodowych lub modnych ostatnio „chiñskich lampionów”. Miêdzy sprawami, które da siê wyt³umaczyæ zawsze znajdzie siê jaka¶ ufologiczna per³a. Jest tak± wydarzenie odnotowane na „magicznej” Baranówce latem 1996 r.: 18-letni mieszkaniec osiedla le¿a³ w ³ó¿ku, s³uchaj±c radia, kiedy nagle zza okna doszed³ go dziwny d¼wiêk. Zerwawszy siê na nogi m³ody cz³owiek wyjrza³ na zewn±trz i dostrzeg³ w odleg³o¶ci oko³o 150 m. dziwny matowo-czarny obiekt, przypominaj±cy lataj±cy spodek zwieñczony kopu³±. Ca³a obserwacja trwa³a chwilê, jednak na tyle d³ug±, ¿e ¶wiadek dostrzeg³ migocz±ce na „kad³ubie” UFO ró¿nokolorowe ¶wiat³a.

- To wszystko fakty – dodaje Arek Miazga, który pisze ksi±¿kê o swojej niezwyk³ej pasji. - UFO widuj± przedstawiciele wszystkich warstw spo³ecznych, w tym prawnicy, lekarze i wojskowi. Je¶li kto¶ nie wierzy w realno¶æ tego zjawiska, ma do tego prawo, ale niech choæ zaznajomi siê ze zgromadzonymi dowodami. Zreszt±, hipoteza o pozaziemskim rodowodzie UFO to tylko jeden ze scenariuszy. To nie musz± byæ kosmici. Po kilkunastu latach spotkañ z lud¼mi, którzy mówi±, ¿e co¶ widzieli wydaje mi siê, ¿e UFO to zjawisko coraz bardziej tajemnicze…
http://strefatajemnic.onet.pl/ufo/rzeszow-polska-stolica-ufo,1,5043718,artykul.html
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Czerwiec 04, 2012, 09:03:21 »

Czy w pobli¿u miejscowo¶ci Gaæ dosz³o do katastrofy UFO?

W ostatnim czasie do Projektu NPN dotar³o kilka zg³oszeñ dotycz±cych domniemanego rozbicia siê niezidentyfikowanego obiektu lataj±cego na terenie Puszczy Kampinoskiej.

Przebieg wydarzeñ mia³ byæ nastêpuj±cy (wg informacji z dnia 29 maja 2012 roku):

24 maja jakie¶ walcowaty obiekt (wg szacunków móg³ mieæ ok. 30 metrów wielko¶ci) uleg³ katastrofie lub l±dowa³ awaryjnie na terenie Puszczy Kampinoskiej w pobli¿u miejscowo¶ci Gaæ. Do zdarzenia mia³o doj¶æ w godzinach porannych. Mieszkañcy obserwowali podobno jak obiekt wykonywa³ dziwne manewry na niebie, po czym run±³ na pobliski las. Wg relacji pojazd „l±duj±c” mia³ ¶ci±æ czubki kilku drzew znajduj±cych siê na terenie dwóch gospodarstw.

Co wiêcej, w doniesieniach jest równie¿ mowa o tym, ¿e ¶wiadkowie (upadek obiektu mia³o obserwowaæ wielu mieszkañców wsi) po zdarzeniu mieli znale¼æ rozrzucone po lesie dziwne metalowe czê¶ci, a na pobliskich polach pojawi³o siê metaliczna substancja przypominaj±ca puch.
Oto przebieg incydentu wg relacji ¶wiadków:

„Dzi¶ (24.05.2012 – przyp. NPN) o 9 rano du¿o ludzi z Leoncina by³o ¶wiadkami przelotu du¿ego obiektu w kszta³cie cylindra. By³ metaliczny, lekko matowy, mia³ zmienn± ró¿nokolorow± po¶wiatê. Nad drog± przy wsi Gaæ (tego momentu by³em ¶wiadkiem, ja plus 8 innych ludzi) obiekt zacz±³ dymiæ, odbi³ siê od ziemi kilka razy, po czym wzniós³ siê wysoko nad ziemiê i uderzy³ w teren puszczy. Ten cylinder by³ naprawdê du¿y… Nie wiem, co to by³o, ale mo¿e warto zebraæ ludzi, którzy to widzieli, bo ¶wiadków musia³o byæ naprawdê du¿o.”
Z kolei, inny mieszkaniec utrzymuje i¿:

„Na polu moich 2 s±siadów znaleziono drobny, metaliczny py³, który wysypywa³ siê z tego czego¶. Mojemu s±siadowi uda³o siê zrobiæ temu zdjêcie.”

„Ju¿ rozmawia³em z jedn± gazet± i zosta³em wy¶miany… We wsi Gaæ jest cz³owiek, który by³ blisko tego zdarzenia, zrobi³ zdjêcia i podobno co¶ z nim zrobi³o siê nie tak. Trzeba mo¿e siê dowiedzieæ, kto to. Ja nie chce wyj¶æ na oszo³oma. To ma³a miejscowo¶æ.” – dowiadujemy siê z relacji innej osoby.

Wiemy tak¿e, ¿e informacja o rzekomej katastrofie UFO dotar³o tak¿e do funkcjonariuszy Policji.

- „Obecnie ustalamy potencjalnych ¶wiadków zdarzenia” – informuje Szymon Ko¼niewski z nowodworskiej policji. Zdarzeniem podobno zainteresowa³o siê tak¿e wojsko.
Parê godzin temu zg³osi³a siê do nas równie¿ osoba, która twierdzi, i¿ nie tylko obserwowa³a upadek nieznanego obiektu, ale równie¿ jest w posiadaniu kilku dziwnych metalowych czê¶ci pochodz±cych z katastrofy. Jeste¶my w sta³ym kontakcie z tym cz³owiekiem, poprosili¶my go o staranne ukrycie tych byæ mo¿e niezwykle cennych znalezisk i nie kontaktowanie siê z nikim a¿ do czasu przybycia na miejsce zespo³u NPN.
Ustalimy ile w tym wszystkim prawdy. Projekt NPN rozpocz±³ ju¿ szeroko zakrojone poszukiwania nowych informacji w tej sprawie. Uruchomili¶my nasze kontakty, a dzisiaj (tj. 29 maja br.) razem z ekip± telewizyjn± zaprzyja¼nionej stacji w godzinach popo³udniowych wybieramy siê na miejsce zdarzenia.

Jeste¶my bardzo ciekawi spotkania z tym ¶wiadkiem i tego co te¿ uda³o mu siê odnale¼æ… Je¿eli czê¶ci z autentycznego obiektu UFO trafi³y by w nasze rêce, to oznacza³oby prawdziwy prze³om! Przypadek bez precedensu w polskiej historii badañ nad tym zjawiskiem! No có¿… ju¿ za kilkana¶cie godzin wszystko – mamy nadziejê – bêdzie jasne…
cd.
W odpowiedzi na liczne pytania odno¶nie „Zdarzenia w Leoncinie”, bo tak nazwali¶my ten przypadek publikujemy parê najnowszych informacji.
Ci±gle jeste¶my w trakcie zbierania danych. Jak ju¿ wiecie, byli¶my na miejscu zdarzenia i mamy kontakt ze ¶wiadkami. Za wcze¶nie jednak na publikowanie szczegó³ów, mo¿emy jedynie dodaæ, ¿e mamy tutaj do czynienia z autentycznym zdarzeniem, które wielu celowo chcia³o o¶mieszyæ poprzez rozpowszechnianie nieprawdziwych informacji i zdjêæ. Wg naszych ustaleñ podjêta zosta³a zakrojona na olbrzymi± skalê akcja dezinformacyjna, której celem jest zdyskredytowanie tej sprawy i ludzi, którzy siê ni± zajmuj±. W te dzia³ania wci±gniête zosta³y tak¿e osoby z polskiego „¶wiata zjawisk niewyja¶nionych”, które – ¶wiadomie – lub nie równie¿ odegra³y w tym wszystkim pewn± rolê przyczyniaj±c siê po¶rednio do zatajenia prawdy o tym wydarzeniu.

Wiemy tak¿e, ¿e mia³o dochodziæ nawet do zastraszania ¶wiadków. Uda³o nam siê dotrzeæ do wiele ciekawych w±tków tej sprawy, ale zanim cokolwiek zaczniemy publikowaæ, najpierw chcemy to solidnie sprawdziæ. Po¶piech i sensacja jest zbêdna w tego typu przypadkach. Robimy wszystko, aby unikn±æ szumy medialnego i dlatego te¿ poprosili¶my ¶wiadków o nie rozmawianie z mediami. Przynajmniej przez jaki¶ czas. To wszystko, co na razie mo¿emy ujawniæ.
Oczywi¶cie, aby by³a jasno¶æ, pisz±c o tym, ¿e zdarzenie jest autentyczne mamy na my¶li, tylko i wy³±cznie fakt katastrofy jakiego¶ niezidentyfikowanego obiektu lataj±cego. Czy by³ to pojazd przedstawicieli obcej cywilizacji czy np. obiekt wojskowy? To ju¿ osobna kwestia…
Czekamy równie¿ na Wasze sygna³y dot. tego wydarzenia.
Piszcie do nas na: redakcja@npn.org.pl
Serwis NPN

Wiadomo¶æ z ostatniej chwili :

„Zdarzenie w Leoncinie” – ci±g dalszy…

W dniu 3 czerwca br. zbierali¶my dodatkowe informacje w sprawie domniemanej katastrofy UFO w Puszczy Kampinoskiej. Odwiedzili¶my w tym celu miejscowo¶ci Gaæ i Leoncin. Rozmowy z mieszkañcami potwierdzi³y wcze¶niejsze doniesienia o tym, ¿e ca³a sprawa – mimo wszystko – mo¿e byæ prawdziwa.
Wiêkszo¶æ z napotkanych przez nas osób (wiêc nieprawd± jest twierdzenie jakoby „nikt we wsi” o niczym nie wiedzia³) s³ysza³a o tym, ¿e co¶ mia³o ulec katastrofie gdzie¶ w pobli¿u Leoncina. Zetknêli¶my siê tylko z paroma przypadkami, w których mieszkañcy mówili, i¿ nic nie wiedz± o ca³ej sprawie lub te¿ kategorycznie stwierdzali, ¿e to wszystko to bzdura. Tak jak nadmienili¶my wcze¶niej, przewa¿aj±ca wiêkszo¶æ naszych rozmówców zna³a temat.
Jeden z mieszkañców zaprezentowa³ nam dwa zdjêcia wykonane przez kolegê jego ojca przedstawiaj±ce dziwny cylindryczny obiekt na niebie. (fot. Projekt NPN)

Jeden z mieszkañców zaprezentowa³ nam dwa zdjêcia wykonane przez kolegê jego ojca przedstawiaj±ce dziwny cylindryczny obiekt na niebie. (fot. Projekt NPN)

Jeden z mieszkañców zapytany o rzekomy upadek nietypowego obiektu powiedzia³ nam, i¿ z tego, co mu wiadomo istotnie 24 maja w pobli¿u miejscowo¶ci Gaæ obserwowane by³o co¶ na niebie. Oto fragment jego relacji:
- Wiem, ¿e jest cz³owiek, który utrzymuje, i¿ tego dnia obserwowa³ w tej okolicy – jak to okre¶la – katastrofê samolotu. O tym, ¿e nie by³ to ¿art czy wyssana z palca bzdura ¶wiadczy fakt, i¿ osoba ta poinformowa³a o tym zdarzeniu wójta, który z kolei przekaza³ informacjê Policji, a ta wojsku. – stwierdzi³.
Nasz rozmówca doda³ tak¿e, ¿e 25 maja na miejsce przyjecha³ oddzia³ wojska, pojawi³y siê tak¿e nieoznakowane, cywilne terenowe samochody. – wojskowi dok³adnie przeszukiwali ca³y teren, ale – podobno – niczego nie znale¼li – mówi.
Na nasze pytanie o dok³adn± lokalizacjê miejsca upadku obiektu cz³owiek ten wskaza³ nam teren znajduj±cy siê parê kilometrów dalej mówi±c: „to by³o gdzie¶ tam”. Oczywi¶cie kto¶ powie, ¿e s± to tylko s³owa, zgoda, ale co musimy podkre¶liæ osoba ta zrobi³ na nas wra¿enie jak najbardziej wiarygodnej.
Kolejny mieszkaniec, z którym rozmawiali¶my przekaza³ nam jednak o wiele bardziej szokuj±ce i bulwersuj±ce informacje…

Otó¿, cz³owiek ten (chce pozostaæ anonimowy) twierdzi, i¿ nie tylko s³ysza³ o rzekomej katastrofie UFO, ale 24 maja tak¿e jego mama by³a ¶wiadkiem obserwacji jakiego¶ dziwnego obiektu lataj±cego. Niestety, nie uda³o nam siê dotrzeæ do tej Pani, ale na pewno zrobimy to w najbli¿szych dniach. To jednak nie wszystko. Mieszkaniec potwierdzi³, ¿e 24/25 maja po okolicy krêci³y siê jakie¶ dziwne terenowe samochody i by³ du¿y niespotykany ruch. W toku rozmowy dowiedzieli¶my siê, i¿ kolega ojca naszego rozmówcy równie¿ obserwowa³ przelatuj±ce na niebie UFO. Uda³o mu siê nawet wykonaæ dwie fotografie. Sytuacja mia³a miejsce w Leoncinie rano, 24 maja. Z przekazanych nam informacji wynika, i¿ osoba ta wykonywa³a wówczas zdjêcia m.in. budynków oraz innych punktów znajduj±cych siê w tej miejscowo¶ci. Obiekt mia³ pojawiæ siê zupe³nie przypadkowo i przelecieæ na niskiej wysoko¶ci nad fotografuj±cym. Ten w³a¶nie moment uda³o siê uchwyciæ w kadrze. Z kolei, na drugim zdjêciu widzimy ju¿ jak ten sam obiekt znajduje siê miedzy chmurami, wysoko na niebie. Fotografie robi± wra¿enie, niestety, w chwili obecnej nie mamy zgody na ich publikacjê. Zapewniamy jednak, ¿e znajd± siê one w naszym serwisie najdalej do czwartku. Do tego dnia planujemy, bowiem spotkaæ siê z ich autorem. Opublikujemy je ju¿ z jego pe³n± relacj±, któr± – mamy nadziejê – uda siê nam uzyskaæ. Dodamy, i¿ wg danych exif, te dwa zdjêcia wykonane zosta³y 24 maja dok³adnie o godzinie 9:07 rano, czyli data i godzina zgadza siê ze wcze¶niejszymi doniesieniami, które do nas dotar³y.

Wcze¶niej dotar³o do nas inne zdjêcie tego samego obiektu. Publikujemy je poni¿ej. Niestety, nic nie wiemy o autorze i okoliczno¶ciach, w jakich zosta³o wykonane. Fakt, i¿ jak twierdzi nasz informator kolega jego ojca wykona³ tylko dwa zdjêcia ¶wiadczy, i¿ autorem prezentowanej przez nas fotografii jest jaka¶ inna osoba.

Zostawmy jednak na razie sprawê zdjêæ. Wrócimy do niej za parê dni, gdy uda siê nam dotrzeæ do bezpo¶redniego ¶wiadka i autora dwóch fotografii, o których pisali¶my wcze¶niej.
Nastêpnym elementem, który ¶wiadczy o tym, i¿ „Zdarzenie w Leoncinie” mo¿e byæ autentyczne jest publikacja, która 2 czerwca br. pojawia³a siê w „Tygodniku Nowodworskim”. Artyku³ nie jest dostêpny w Internecie. Otrzymali¶my go od jednego z mieszkañców miejscowo¶ci Gaæ. Warto siê z nim zapoznaæ.

Kilku z mieszkañców przekaza³a nam tak¿e informacjê o tym jakby 25 maja obowi±zywa³ zakaz wstêpu do lasu w rejonie miejsce gdzie mia³o doj¶æ do upadku obiektu. W rozmowach czêsto przewija³ siê tak¿e w±tek obecno¶ci wojska w tym dniu. Nie uda³o siê nam jednak potwierdziæ doniesieñ mówi±cych o domniemanej interwencji Stra¿y Po¿arnej.
Dzisiejszy wyjazd pozwoli³ nam ustaliæ ponad wszelk± w±tpliwo¶æ, ¿e Ci, którzy mówi±, ¿e „UFO w Leoncinie” to wierutna bzdura, któr± nie warto siê zajmowaæ siê myl±. Wyniki naszego dochodzenia pokazuj± wyra¼nie, ¿e ta sprawa nie jest wcale tak jednoznaczna. Tak naprawdê nic tutaj nie zosta³o wyja¶nione, a pytania ci±gle siê mno¿±. Mo¿e siê okazaæ, ¿e jest to jedno z najwa¿niejszych i najbardziej spektakularnych polskich „zdarzeñ z UFO” ostatnich lat.
Ta sprawa sta³a siê obecnie dla nas priorytetem. Do³o¿ymy wszelkich starañ, aby w pe³ni wyja¶niæ wszystkie zwi±zane z ni± okoliczno¶ci. Mamy ju¿ zaplanowany program dzia³añ na najbli¿sze dni. Odwiedzimy m.in. redakcjê „Tygodnika Nowodworskiego” oraz Komendê Policji. Sprawdzimy wszelkie mo¿liwe w±tki i tropy. Skontaktujemy siê tak¿e z Panem Wójtem Gminy Leoncin.

Czeka nas naprawdê ogrom pracy. Wiêcej napiszemy jak tylko bêdzie to mo¿liwe.

Serwis NPN

Mam nadziejê ¿e nast±pi ci±g dalszy U¶miech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
east
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Czerwiec 04, 2012, 16:57:22 »

Fajnie , ze s± (podobno) jakie¶ dwie (!) fotografie, ale trochê dziwi, ze w dzisiejszych czasach, kiedy ka¿dy praktycznie ma telefon komórkowy z jak±¶ kamerk± , nikt nie nagra³ nawet krótkiego filmiku. Z relacji wynika, ¿e by³o do¶æ czasu , bo obiekt wykonywa³ skomplikowane manewry.
No i waln± o glebê. Jakowe¶ ¶lady musz± chyba byæ ? Choæby ten tajemniczy py³ ...

Dla porównania - ju¿ kilka godzin po wiadomej katastrofie tupolewa kr±¿y³y na YT niestworzone historie, a tu nie ma nic ?

Kto¶ móg³by chocia¿ udokumentowaæ ruchy wojska zza firanki okna, nie mówi±c o sprawdzeniu okolicy w której gruchn±³ obiekt. Nawet fotka ¿o³nierza i ta¶my ogradzaj±cej teren ju¿ by cokolwiek uwiarygodni³a, a tu cichosza.

Czy¿by ludziska spod GS-u wykombinowa³y (s³usznie zreszt± ) jakby tu zrobiæ cyrk w miasteczku ? Mrugniêcie
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Czerwiec 04, 2012, 22:11:00 »

east
Cytuj
.............. ale trochê dziwi, ze w dzisiejszych czasach, kiedy ka¿dy praktycznie ma telefon komórkowy z jak±¶ kamerk± , nikt nie nagra³ nawet krótkiego filmiku. Z relacji wynika, ¿e by³o do¶æ czasu , bo obiekt wykonywa³ skomplikowane manewry.
No i waln± o glebê.

W zasadzie masz racjê ,ale.........np.ja ,zawsze mam telefon przy sobie ,jednak wiem z ca³± pewno¶ci±,¿e zapomnia³abym go u¿yæ , no mo¿e po chwili zastanowienia ,a to wystarczy ¿eby to co¶ (obiekt ) znikn±³ z pola widzenia.

Cytuj
Dla porównania - ju¿ kilka godzin po wiadomej katastrofie tupolewa kr±¿y³y na YT niestworzone historie, a tu nie ma nic ?

Hm.....nie przysz³o ci do g³owy ¿e by³y wcze¶niej spreparowane ?

Cytuj
Kto¶ móg³by chocia¿ udokumentowaæ ruchy wojska zza firanki okna, nie mówi±c o sprawdzeniu okolicy w której gruchn±³ obiekt. Nawet fotka ¿o³nierza i ta¶my ogradzaj±cej teren ju¿ by cokolwiek uwiarygodni³a, a tu cichosza.

easiu tego jeszcze nie wiemy,poczekajmy na szczegó³y i zdjêcia Mrugniêcie
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Czerwiec 08, 2012, 12:44:41 »

mamy cd...

„Zdarzenie w Leoncinie” – rekonesans

Jak doskonale Wiecie, niedawno do Projektu NPN wp³ynê³a informacja o domniemanej katastrofie UFO w Puszczy Kampinoskiej, do której mia³o do¶æ 24 maja rano. Z pozoru, jak sami pewnie przyznacie rzecz wydawaæ siê by mog³a ma³o wiarygodna, ¿eby nie powiedzieæ nieco absurdalna…

Jednak, prowadzone przez nas drobiazgowe ¶ledztwo wykaza³o, i¿ ca³a sprawa mimo wszystko mo¿e byæ prawdziwa.


W toku prac dotarli¶my do niezwyk³ych zdjêæ niezidentyfikowanego obiektu lataj±cego, które mia³y zostaæ wykonane w okolicy Leoncina. Zebrane przez nas dotychczas informacje potwierdzaj± ich autentyczno¶æ. Tak jak napisali¶my w poprzednim artykule fotografie otrzymali¶my od jednego z mieszkañców Leoncina, ich autorem jest jednak zupe³nie inna osoba. Pomimo usilnych starañ jeszcze do niej nie dotarli¶my. Byæ mo¿e stanie siê to w najbli¿szych dniach. Wówczas opublikujemy wszystkie zdjêcia w oryginale.

Dzisiaj mo¿emy kilka z nich zaprezentowaæ Wam tylko w takiej oto formie. S± to fotografie ekranu laptopa.

Obiekt sfotografowany w trakcie przelotu nad obserwatorem.


Fotografia ukazuj±ca moment gdy obiekt maj± przelatywaæ "tu¿" nad ¶wiadkiem.


Jedno z dwóch zdjêæ, na których obiekt znajduje siê ju¿ wysoko na niebie.


Na kolejnym zdjêciu obiekt wygl±da ju¿ tylko jak ma³a kropka na niebie. ¦wiadczy to o tym, i¿ w tym momencie musia³ pozostawaæ w bardzo du¿ej odleg³o¶ci od fotografuj±cego.


Powiêkszenie obiektu z poprzedniego zdjêcia.


Zdjêcie, które otrzymali¶my jako pierwsze. Przypuszczamy, i¿ mog³a wykonaæ je inna osoba. Co ciekawe, wszystkie prezentowane przez nas wy¿ej fotografie zrobione zosta³y (wg danych EXIF) 24 maja po godzinie 9 rano. Z kolei to zdjêcie pochodzi z… 26 maja, (wykonano je po godzinie 11:00), czyli dwa dni po domniemanej katastrofie UFO w pobli¿u Leoncina. Wiêc albo mamy do czynienia z porz±dn± mistyfikacj±, albo… 26 maja pojawi³ siê tam drugi identyczny obiekt… Bo, co do tego, ¿e na wszystkich prezentowanych przez nas fotografiach jest ten sam obiekt nie ma cienia w±tpliwo¶ci.

Zdecydowali¶my siê na publikacjê wierz±c, i¿ mo¿e kto¶ z Was obserwowa³ podobny obiekt lub wie co¶ na temat tych konkretnych zdjêæ i pomo¿e nam rozwik³aæ tê zagadkê. Przypomnijmy, i¿ oryginalne fotografie wg danych EXIF wykonane zosta³y 24 maja po godzinie 9 rano w Leoncinie.

Autor robi³ zdjêcia ro¿nych miejsc i budynków (m.in. ko¶cio³a) i w pewnej chwili zobaczy³ ten obiekt, który nie wydaj±c ¿adnego d¼wiêku, powoli i bezszelestnie przelecia³ „tu¿” (mog³o to byæ kilka lub kilkana¶cie metrów. Pojazd móg³ byæ wielko¶ci samochodu osobowego. Oczywi¶cie, s± to tylko przypuszczenia. Na pewno jednak nie mia³ ok. 20 metrów d³ugo¶æ tak jak to poda³a w swoim artykule „Gazeta Nowodworska”) nad nim. Uda³o siê zrobiæ 4 zdjêcia (niewykluczone, ¿e jest ich wiêcej). Na pierwszym z nich dostrzec mo¿emy du¿ych rozmiarów cylindryczny przedmiot znajduj±cy siê w bliskiej odleg³o¶ci od obserwatora. Obiekt – tak jak nadmienili¶my wcze¶niej – mia³ przelecieæ nad ¶wiadkiem, po czym wznie¶æ siê wysoko w niebo i znikn±æ w chmurach. Na kolejnych zdjêciach zobaczyæ mo¿emy, ¿e znajduje siê ju¿ na znacznej wysoko¶ci.

Taki opis okoliczno¶ci mo¿na wysnuæ z opowie¶ci mieszkañca, który udostêpni³ nam ten materia³. Zdjêcia s± naprawdê niezwyk³e. Zapewne wielu z Was po pierwszym „rzucie oka” powie, ¿e to mistyfikacja. Kto¶ sobie po prostu rzuca³ „puszk± po groszku”  lub bawi³ siê w programie graficznym. Otó¿, obie te opcje zdaj± siê nie wchodziæ w grê. Dlaczego? To proste. Po pierwsze: na dwóch zdjêciach obiekt jest bardzo wysoko, nikt nie dorzuci³ by na tak± wysoko¶æ ¿adnej „puszki”, a je¿eli nawet, to nie by³aby w ogóle widoczna. Po drugie: obiekt ze zdjêæ w ¿adne sposób nie tylko nie przypomina „puszki po groszku”, ale tez ¿adnego znanego nam przedmiotu. Po trzecie: pomy¶lmy, je¿eli kto¶ dopuszcza siê mistyfikacji i fa³szuje zdjêcia UFO, to raczej stara siê robiæ bardziej klasyczne kszta³ty obiektów, czyli „lataj±ce talerze”, spodki czy np. kule, a tutaj, co mamy? Cylindryczne „co¶”. Bardzo nietypowe jak na… UFO. Co wiêcej, przecie¿ takie fake najczê¶ciej robione s± po to, aby wzbudziæ sensacje, i od razu s± wysy³ane do mediów itd. W tym przypadku niczego takiego nie by³o. Ma³o tego, badaj±c sprawê zetknêli¶my siê raczej z reakcj± wrêcz odwrotn±. Mamy wra¿enie, ¿e robione jest wszystko, aby te zdjêcia nigdy nie ujrza³y ¶wiat³a dziennego, a autor pozosta³ anonimowy. Je¿eli s± prawdziwe (a wiele wskazuje na to, ze tak ) to musimy uznaæ je za jedne z najlepszych fotografii UFO jakie dotychczas wykonano na terenie naszego kraju…

Do sprawy zdjêæ wrócimy, gdy uda nam siê bezpo¶rednio skontaktowaæ z autorem.

W tracie zbierania danych dotar³o do nas, i¿ ta sprawa nie jest zwyk³ym „zdarzeniem z UFO”. Stykamy siê tutaj, z czym¶ wyj±tkowym. To bardzo skomplikowany i wielow±tkowy przypadek. Wiemy ju¿, ¿e artyku³ z „Gazety Nowodworskiej” (jego skan znajdziecie tutaj: „Zdarzenie w Leoncinie” – ci±g dalszy…) zawiera kilka przek³amañ, ale o tym pó¼niej. Nas równie¿ parê razy próbowano wprowadziæ w b³±d, na tym etapie ¶ledztwa nie potwierdzi³y siê np. informacje o rzekomych „szcz±tkach UFO” czy dziwnym metalicznym pyle na polach.

Dzisiaj, tj. 7 czerwca spêdzili¶my w Leoncinie i okolicach ponad 11 godzin (by³ to nas trzeci wyjazd w te okolice) mamy ju¿ zaplanowane kolejne. Bêdzie ich pewnie jeszcze sporo. Sprawa wymaga, bowiem jak najdok³adniejszego zbadania. Bez zbêdnej sensacji. To wymaga czasu.



Dotychczasowe prace wykaza³y, i¿ „Zdarzenie w Leoncinie” na pewno nie jest wymys³em czy mistyfikacj±. Naszym zdaniem mo¿e to byæ jeden z najciekawszych polskich przypadków „spotkañ z UFO”. Co¶ co najmniej na miarê s³ynnego „Incydentu Emilciñskiego” z 1978 roku…

Na pewno opracujemy na ten temat obszerny raport z bogatym materia³em fotograficznym i filmowym. Znajd± siê w nim m.in. relacje i rozmowy z mieszkañcami.

Polecamy równie¿ odwiedzenie naszego fan page na Facebooku. Znajdziecie tam zdjêcia tam m.in. zdjêcia miejsca, w którym mog³o doj¶æ do domniemanej katastrofy niezidentyfikowanego obiektu lataj±cego. S± po³amane wierzcho³ki drzew…

„Zdarzenie w Leoncinie” (Katastrofa UFO w Puszczy Kampinoskiej)

Czekamy na Wasze opinie o informacje dot. „Zdarzenia w Leoncinie”.

Piszcie do nas na:

redakcja@npn.org.pl

projektnpn@gmail.com

Tel: 668 267 195
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #11 : Czerwiec 08, 2012, 14:19:07 »

Dzisiaj mo¿emy kilka z nich zaprezentowaæ Wam tylko w takiej oto formie. S± to fotografie ekranu laptopa.

:]
³o matko, poziom podstawowej wiedzy technicznej "badaczy" z NPN jest powalaj±cy...
a w najgorszym razie wystarczy³o u¿yæ magicznego przycisku 'print screen"...
je¿eli takich maj± "specjalistów" to swoje badania winni publikowaæ w najnowszym wydaniu Ba¶ni Andersena...
ech...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 08, 2012, 14:20:19 wys³ane przez arteq » Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

granitowa3 gangem wypadynaszejbrygady watahaslonecznychcieni opatowek