Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Styczeń 10, 2025, 17:34:32


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leki z Bozej Apteki  (Przeczytany 207783 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduÂła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #100 : Październik 11, 2010, 22:50:26 »

Mandragora
Mandragora jako roÂślina lecznicza wymieniona jest juÂż w staroegipskim papirusie Ebersa z 1550 r. p.n.e. Hipokrates zalecaÂł stosowanie maÂłych doz nalewki dla opanowania depresji i stanĂłw lĂŞkowych. Teofrast zalecaÂł stosowanie na rany po zmieszaniu z mÂąkÂą. ZauwaÂżyÂł teÂż, Âże jest silnym afrodyzjakiem.
W staroÂżytnoÂści mandragorĂŞ uwaÂżano za Âśrodek przeciwbĂłlowy i nasenny. UÂżywano jej wiĂŞc do ukojenia chronicznych bĂłlĂłw, a takÂże przepisywano na melancholiĂŞ, reumatyzm i drgawki.
Rzymianie uÂżywali mandragory jako Âśrodka znieczulajÂącego, podajÂąc pacjentom przed operacjÂą kawaÂłek jej korzenia do Âżucia. ByÂła takÂże popularnym skÂładnikiem miÂłosnych eliksirĂłw, a najsilniejsze z nich miaÂła sporzÂądzaĂŚ sama Kirke, toteÂż mandragorĂŞ nazywano Kirkaia, tj. roÂślina czarodziejskiej Kirke.
Mandragora byÂła atrybutem bĂłstw podziemnych, zsyÂłajÂących ÂśmierĂŚ, takich jak Hekate, w ktĂłrej czarodziejskim ogrodzie rosÂła. Mandragora zwana byÂła przez GrekĂłw rĂłwnieÂż Apollinaris od stanĂłw transu Pytii delfickiej, wieszczki Apollina.



W œredniowieczu i póŸniej silnie zgrubia³y, rozga³êziony korzeù (tzw. alrauna) tej roœliny by³ uwa¿any za œrodek magiczny. Korzeù przypomina ludzk¹ postaÌ i to prawdopodobnie by³o Ÿród³em przypisywanych jej magicznych mocy. Przypuszczalny sk³adnik owianej mg³¹ tajemnicy maœci czarownic.
Wi¹¿e siê z ni¹ legenda, wed³ug której roœlina ta wydaje z siebie zabójczy krzyk, kiedy jest wyrywana z ziemi. Nazywano j¹ wilcz¹ jagod¹ i wierzono, ¿e roœnie zawsze pod szubienicami powstaj¹c z nasienia wisielca sp³ywaj¹cego do ziemi.
Jagody nazywane "jab³kami mi³oœci" by³y uwa¿ane za œrodek przeciw bezp³odnoœci, pobudzaj¹cy ¿¹dze mi³osne, pró¿noœÌ w ma³ych dozach i g³upotê w du¿ych. U¿yta we w³aœciwych dawkach mo¿e dzia³aÌ silnie erotyzuj¹co.



Charakterystyka
PokrĂłj
Bylina o wysokoÂści do 30 cm i bardzo skrĂłconej Âłodydze.
LiÂście
KrĂłtkoogonkowe, zwykle nagie, na koĂącach zaostrzone[1]. DuÂże, podÂługowatojajowate, karbowanozÂąbkowane.
Kwiaty
Wyrastaj¹ pojedynczo na d³ugich szypu³kach, maj¹ 5-wrêbny kielich, brudnobia³¹ lub zielonkawobia³¹ koronê, 1 s³upek i 5 prêcików znajduj¹cych siê w rurce korony. Kwitnie od czerwca do lipca[1].
Owoc
Du¿e, kuliste, ¿ó³tawe jagody o nieprzyjemnym zapachu. Osi¹gaj¹ 2-3 cm œrednicy[1].
KorzeĂą
Gruby, miĂŞsisty, brÂązowy, czĂŞsto rozwidlony[2], wrzecionowaty, o dÂługoÂści do 60 cm[1].
RoÂślina trujÂąca
Zawiera m.in. atropinĂŞ i alkaloidy z grupy tropanowych. SpoÂżywana w wiĂŞkszych iloÂściach moÂże wywoÂłaĂŚ podraÂżnienie drĂłg oddechowych, podobno takÂże delirium, jest psychoaktywna i ma wÂłaÂściwoÂści mocno pobudzajÂące.
Zastosowanie
RoÂślina uprawiana dla korzeni i jadalnych jagĂłd.
RoÂślina lecznicza: stosowana w produkcji ÂśrodkĂłw przeciwbĂłlowych, zwÂłaszcza w chorobach reumatycznych. Jako roÂślina lecznicza mandragora jest obecnie prawie zapomniana, uÂżywana sporadycznie jako skÂładnik o dziaÂłaniu rozkurczowym.
Surowiec zielarski: korzeĂą (Radix Mandragorae). Jest jednym z surowcĂłw tropanowych, podobnie jak liÂście bielunia, lulka czarnego i korzeni i liÂści pokrzyku wilczej jagody. Zawiera alkaloidy (ok. 0,37%), w tym hioscyjaminĂŞ, skopolaminĂŞ, atropinĂŞ.
ZbiĂłr i suszenie: korzeĂą wykopuje siĂŞ jesieniÂą i suszy w cieniu, a nastĂŞpnie w ogrzewanych suszarniach. Korzenie o przeznaczeniu farmaceutycznym przed suszeniem kroi siĂŞ na plastry.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #101 : Październik 24, 2010, 16:41:51 »

Rzecz nie o roÂślinach halucynogennych, lecz tych przyczyniajÂących siĂŞ do naszego, szeroko pojĂŞtego zdrowia.


Orkisz, lek dla ludzkoÂści





Orkisz i grunkern.
Orkisz to ma³o wymagaj¹cy, odporny na zimno gatunek pszenicy, rozpowszechniony dawniej w ca³ej Europie. Do niedawna by³ uprawiany rzadko, obecnie powoli odzyskuje znaczenie. Niedojrza³y, zielony, uwêdzony orkisz nazywany jest grunkern. Orkisz pojawia siê na rynku - w zale¿noœci od stopnia zmielenia - jako m¹ka, œruta, p³atki, a tak¿e jako sk³adnik gotowych potraw (tarty orkisz, placki z grunkern itp.). Polecam wam u¿ywanie m¹ki z orkiszu zamiast z innych rodzajów zbó¿.

ZagadkÂą jest, dlaczego po tym, jak czÂłowiek przez wieki ÂżywiÂł siĂŞ tym naprawdĂŞ wartoÂściowym zboÂżem, orkisz popadÂł w zapomnienie. Hildegard von Bingen (1089-1179), wielka przyrodniczka i mistyczka Âśredniowiecza, nazywaÂła go ziarnem dla ludzkoÂści.

...Kilka informacji powinno wystarczyĂŚ, by zainetresowaĂŚ siĂŞ tym naturalnym lekiem. ...

Orkisz zawiera niemal wszystkie potrzebne czÂłowiekowi substancje odÂżywcze, w odpowiednim, proporcjonalnym stosunku iloÂściowym - i to nie tylko w otoczce ziarna, lecz doskonale rozÂłoÂżone w caÂłym ziarnie. Oznacza to, Âże swoje znakomite wartoÂści odÂżywcze zachowuje niezaleÂżnie od stopnia zmielenia.

Dzieci karmione wy³¹cznie m¹k¹ orkiszow¹ i wod¹ nie mia³y niedoborów w organizmie, odwrotnie na przyk³ad przy diecie mlecznej. Orkisz z powodzeniem mo¿na stosowaÌ jako uzupe³nienie diet leczniczych.

Jest on - w przeciwieùstwie do najczêœciej hodowanych gatunków zbó¿ - zdrowy genetycznie, jego wartoœÌ zdrowotna i si³y wewnêtrzne s¹ nieporównywalnie wiêksze. Zebrane nasiona mog¹ byÌ u¿ywane jako ziarno siewne, co nie jest mo¿liwe, jeœli chodzi o inne rodzaje zbó¿. Orkisz jest odporny na promieniowanie i zanieczyszczenie œrodowiska, poniewa¿ ziarno jest mocno otoczone kilkoma warstwami plewek. Po awarii w Czarnobylu by³y to jedyne owoce ziemi, które nie uleg³y napromieniowaniu.

ÂŻrĂłdÂło:
Kalendarz ksiĂŞÂżycowy zastosowanie w codziennym Âżyciu
Johanna Paungger i Thomas Poppe.

SzarÂłat - amarantus. Tzw. zÂłoto InkĂłw

Amarantus - zboÂże XXI wieku

W czasach pokoju dodawano do niego miĂłd. W czasie wojny - krew. Placki amarantowe z krwiÂą jeĂącĂłw wojennych, jedzone przy dÂźwiĂŞkach bĂŞbnĂłw, dodawaÂły mĂŞstwa wojownikom.
nr 56/? ?


Znienawidzony w czasach podbojów kolonialnych przez hiszpaùskich zakonników, wyklêty jako symbol pogaùstwa, p³on¹³ na stosach wzd³u¿ andyjskich wierzcho³ków.


Uprawiano amarantus juÂż okoÂło 5 tysiĂŞcy lat temu. Z historii wynika, Âże znany byÂł juÂż Majom. W wysokich Andach, za InkĂłw i AztekĂłw byÂł podstawowym zboÂżem Indian. ByÂł jednym z trzech ziaren obok kukurydzy i fasoli, oddawanch jako lenno wÂładcom plemiennym.
Przed najazdem hiszpaĂąskich konkwistadorĂłw Aztekowie otrzymywali juÂż okoÂło 20 tysiĂŞcy ton nasion amarantusa w ciÂągu roku, co stawiaÂło go wÂśrĂłd roÂślin uprawnych na trzecim miejscu, po kukurydzy i fasoli. Nasiona mielono i przyrzÂądzano z nich papkĂŞ, tortille oraz napoje. MÂłode liÂście i pĂŞdy stosowano jako warzywo i przyprawĂŞ. OdgrywaÂł rĂłwnieÂż magicznÂą rolĂŞ w obrzĂŞdach religijnych Indian. Z ciasta amarantusowego z dodatkiem krwi ludzkiej wykonywano figurki bogĂłw i skÂładano je w ofierze, a takÂże wypiekano placki, ktĂłre miaÂły dodawaĂŚ siÂły wojownikom.

Czy przypadek sprawiÂł, Âże wÂłaÂśnie ta czczona przez Indian roÂślina, a nie inne: kukurydza, fasola, ziemniaki, czy pomidory, ktĂłre przybyÂły do Europy z Ameryki, zostaÂła zapomniana na wiele wiekĂłw?

Przez Indian amarantus uznawany byÂł za roÂślinĂŞ ÂświĂŞtÂą i nazywany - "nieÂśmiertelny". Ale nie przez tych, ktĂłrzy przylecieli przez morze na ogromnych ptakach, przyjechali na wielkich zwierzĂŞtach, nie imaÂły siĂŞ ich strzaÂły i w³ócznie i zabijali na odlegÂłoœÌ. Oni to, czyli hiszpaĂąscy najeÂźdÂźcy szerzÂący chrzeÂścijaĂąstwo, zakazali siaĂŚ "diabelskie ziele", a za jego uprawĂŞ obcinali rĂŞce. Tak to amarantus, za sprawÂą zakonnikĂłw, staÂł siĂŞ zielem zakazanym i symbolem pogaĂąstwa. Legenda mĂłwi, Âże pierwsi konkwistadorzy, z nienawiÂści do tej roÂśliny, wytrzebili amarantus prawie caÂłkowicie. Legenda mĂłwi teÂż, Âże byÂła to zemsta za zabicie mnicha bliskiego papieÂżowi i wypieczenie rytualnych plackĂłw z jego krwi zmieszanej wÂłaÂśnie z amarantusem. Tak wiĂŞc amarantus przycupn¹³ jedynie tam, gdzie nie docierali ze swymi naukami zakonnicy, czyli na poletkach w wysokich gĂłrach. OdkryÂł go tam wiele wiekĂłw póŸniej inny mnich i przywiĂłzÂł na europejskie dwory. Tak wiĂŞc z Ameryki dotarÂł amarantus do Europy, Azji i Afryki jako chwast, roÂślina ozdobna z racji swoich przepiĂŞknych amarantowych piĂłropuszy i czĂŞÂściowo jako roÂślina uprawna. ¦lady upraw amarantusa znaleziono w Argentynie, Gwatemali, Peru, Boliwii, Meksyku, i poÂłudniowo-wschodnich stanach USA. DziÂś pola amarantusa spotkaĂŚ moÂżna we wszystkich niemal zakÂątkach Âświata. Uprawia siĂŞ go na wiĂŞkszÂą skalĂŞ w obu Amerykach, poÂłudniowo-wschodniej Azji: Indiach, Nepalu, w Himalajach, Chinach, Cejlonie oraz w Afryce: w Mozambiku, Ugandzie, Nigerii.
Uprawia siê go tak¿e w okolicach Leningradu, w Kazachstanie i w Europie: w Niemczech, na S³owacji no i w Polsce. Najwiêksze jednak jego uprawy znajduj¹ siê w Ameryce, która ju¿ kilkanaœcie lat temu "zwariowa³a" na punkcie tego pseudozbo¿a. Wypieki z dodatkiem amarantusowej m¹ki: chleby, ciastka, makarony mo¿na tam znaleŸÌ w wielu sklepach. Zw³aszcza, ¿e dodatek m¹ki z amarantusa poprawia skutecznie jakoœÌ wypieku - z racji swych w³aœciwoœci mo¿e wyeliminowaÌ ca³kowicie nagminnie dodawane do wypieków chemiczne polepszacze. Przed³u¿a tak¿e trwa³oœÌ pieczywa, powoduje, ¿e jest ono zasobne w potrzebne organizmowi mikroelementy i nadaje mu wyœmienity lekko orzechowy smak.
....

http://www.wegetarianski.pl/podstrona/czytnik.php?dzial=odzywianie&artykul=37

Antidotum na choroby XXI wieku, czyli o amarantusie s³ów kilka…



...
Obecne m¹droœÌ staro¿ytnych Azteków zosta³a potwierdzona badaniami naukowymi. Amarantus zaliczany jest do roœlin zawieraj¹cych wysok¹ zawartoœÌ b³onnika oraz ³atwo przyswajalnego bia³ka. Jak wiadomo b³onnik jest niezbêdny w regulacji perystaltyki jelit i oczyszczaniu organizmu. Z kolei stopieù przyswajalnoœci bia³ka w tej roœlinie wynosi 75% i jest wy¿szy ni¿ w przypadku mleka czy miêsa. Najwy¿sz¹ wartoœÌ bia³ka amarantus ma wtedy, gdy zmieszamy go z tradycyjnymi zbo¿ami, np. orkiszem lub p³atkami owsianymi.

Bia³ko tej roœliny ma wszystkie aminokwasy egzogenne nazywane aminokwasami niezbêdnymi. Jest to grupa aminokwasów, które nie mog¹ byÌ syntetyzowane w organizmie i uzupe³niamy je wy³¹cznie przez odpowiednie po¿ywienie. Najwy¿sz¹ zawartoœci¹ charakteryzuje siê lizyna (niezbêdna do prawid³owego rozwoju dzieci) oraz aminokwasy zawieraj¹ce siarkê. Frakcja skrobi zawarta w amarantusie jest bardzo drobna przez co szybko dostarcza organizmowi energii. W³aœciwoœci ¿ywieniowe amarantusa najlepiej s¹ wykorzystane wówczas gdy jego m¹ka i inne przetwory zostan¹ zmieszane z m¹k¹ pochodz¹c¹ z tradycyjnych zbó¿.

Amarantus w porównaniu z pszenic¹ jest lepszym Ÿród³em takich sk³adników mineralnych jak: magnez, wapù, fosfor czy potas. Ze wzglêdu na ¿elazo, którego iloœÌ wynosi 15 mg w 100 g nasion, amarantus przewy¿sza wszystkie roœliny. Z tego powodu jest stosowany w leczeniu anemii i zalecany kobietom w ci¹¿y. Ziarno amarantusa mo¿e byÌ mielone oraz pra¿one, a z powodu braku glutenu w swoim sk³adzie jest podawane osob¹ cierpi¹cym na celiakiê, anemiê czy cukrzycê.

W przypadku choroby wieùcowej oraz nadciœnienia równie¿ wskazane jest spo¿ywanie nasion lub oleju z amarantusa. Cennym walorem od¿ywczym jest du¿a zawartoœÌ kwasów t³uszczowych w ziarnach amarantusa, które przyczyniaj¹ siê do obni¿enia poziomu cholesterolu i zmniejszenia ryzyka mia¿d¿ycy. Ze wzglêdu na wysok¹ wartoœÌ od¿ywcz¹ i energetyczn¹ jest polecany sportowcom, zw³aszcza ¿e jest lekko strawny i nie powoduje obci¹¿enia przewodu pokarmowego.
...

http://www.cyberbaba.pl/content/view/1599/245/

...
Uprawa amarantusa w Polsce jest moÂżliwa wÂłaÂściwie na terenie caÂłego kraju. WaÂżne, aby gleba na ktĂłrej zostaje zasiany amarantus byÂła Âżyzna i sucha. Nasiona wysiewa siĂŞ w drugiej-trzeciej dekadzie maja. Zbiory natomiast przypadajÂą zazwyczaj tuÂż po pierwszych przymrozkach (amarantus przestaje rosn¹Ì, gdy temperatura spadnie poniÂżej 7 stopni Celsjusza), czyli w paÂździerniku lub listopadzie. Podobno uprawa amarantusa jest opÂłacalna – przy plonach z hektara siĂŞgajÂących 2 – 3 ton, cena skupu jest przewaÂżnie przynajmniej 3 krotnie wyÂższa niÂż w przypadku pszenicy.

Przyk³ad dania z nasion amarantusa mo¿na znaleŸÌ na stronach PuszKKKi. Szar³at, za Goto Reviews.
...



http://www.zielonemigdaly.pl/2006/03/czas-na-amarantus/

...
Ekologiczna uprawa

Szar³at jest bardzo szybko rosn¹cym gatunkiem jednorocznym. Uprawiany jest na nasiona w Ameryce £aciùskiej, Indiach i Nepalu, a ostatnio na du¿¹ skalê równie¿ w Stanach Zjednoczonych, Argentynie, Chinach i Japonii. W kuchni afrykaùskiej, indyjskiej i po³udniowo-wschodniej Azji stosowany jest jako warzywo liœciowe.

W Polsce pierwsze plantacje zaÂłoÂżono na poczÂątku lat 90. na LubelszczyÂźnie. Opracowano juÂż technologiĂŞ jego uprawy w naszym klimacie, a nawet wyhodowano polskie odmiany. RoÂślina wymaga lÂżejszych, zasobnych gleb o neutralnym odczynie i regularnego nawadniania. Jest ciepÂłolubna. Nasiona wysiewa siĂŞ do gruntu w poÂłowie maja, na sÂłonecznym stanowisku. MoÂżna teÂż uprawiaĂŚ szarÂłat z rozsady. Wtedy nasiona wysiewa siĂŞ wczeÂśniej do inspektu lub na rozsadniku, a na miejsca staÂłe przesadza siĂŞ siewki w koĂącu maja.
...

http://ogrody.gazetadom.pl/ogrody/1,72158,5838236,Szarlat__Amaranthus____zloto_Inkow.html


Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
barneyos

GawĂŞdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #102 : Październik 25, 2010, 07:19:50 »

ELO !!!

Polecam chleb orkiszowy - bardzo smaczny, czĂŞsto go kupujĂŞ, niestety jest niszowy, nie wszĂŞdzie moÂżna go dostaĂŚ, a i cena bardzo nie teges - ok.3 zÂł za takÂą kostkĂŞ 400g.
Jest pyszny !!
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemoÂżliwych, sÂą tylko rzeczy, ktĂłrych na razie nie potrafimy zrobiĂŚ\"
\"Im wiĂŞcej wiem, tym bardziej wiem, Âże mniej wiem\"
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #103 : Październik 25, 2010, 15:18:46 »

To i tak masz dostĂŞp do taniego, u nas jest po 11 zÂł.
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #104 : Grudzień 16, 2010, 11:35:54 »

roślina nielubiana ze względu na nieprzyjemne konsekwencje z jej bezpośrednim kontaktem, ale..
można o niej i jej właściwościach znaleść wiele-


Pokrzywa (Urtica dioica L.) od wieków towarzyszy człowiekowi, rosnąc w pobliżu zabudowań, na pastwiskach, polanach, w wilgotnych lasach liściastych oraz nad brzegami rzek i jezior. O jej leczniczych i odżywczych właściwościach pisali już starożytni: Hipokrates i Scribonius Largus, a później św. Hildegarda i Paracelsus

Ma wszechstronne naturalne działanie lecznicze i odmładzające. Jest bogata w mikroelementy i witaminy - w jej liściach znajduje się prowitamina A, witaminy B2 i C. Stare recepty zalecają jako kurację odmładzającą picie roztworu soku młodych pokrzyw, natomiast kilkuminutowe "bicie" pokrzywami oraz kąpiele z suszem pokrzywowym pomagają na reumatyzm. Napar z pokrzywy stosowany do mycia twarzy dobrze oczyszcza skórę tłustą, łojotokową i zapobiega wypryskom. Płukanie włosów w herbacie pokrzywowej lub nacieranie skóry głowy alkoholowym wyciągiem z korzeni pokrzywy wzmacnia cebulki włosowe, nadaje włosom puszystość i połysk.

W ziołolecznictwie przydatna jest zarówno pokrzywa zwyczajna, jak też pokrzywa żegawka. Pierwsza jest bylina sięgającą do 150 cm wysokości, zazwyczaj dwupienną, rozrastającą się dzięki podziemnym rozłogom; druga – rośliną jednoroczną, jednopienną i dorastającą zaledwie 50 cm wysokości. Obie mają podłużne, jajowatosercowate liście o wyrazistych ząbkach na obrzeżu i kwiaty o barwie zielonej; u obu całą część naziemną pokrywają parzące włoski.

Wytwarzana przez nie substancja parząca zawiera histaminę i śladowe ilości kwasu mrówkowego. Liście są bogate w chlorofil, ksantofil, karoten, witaminę C, K, B2, kwas pantotenowy oraz garbniki i flawonoidy. Korzenie zawierają substancje o charakterze pektyn i polisacharydów oraz sterole, kwasy organiczne i sole mineralne. Dlatego też surowcem łzielarskim są zarówno liście (Folium Urticae), korzenie (Radix Urticae), jak i całe ziele (Herba Urticae).

Wewnętrznie liście i ziele pokrzywy stosuje się w początkowym okresie cukrzycy, jako środek hemostatyczny w zaburzeniach krzepliwości krwi i krwawieniach wewnętrznych, a także w schorzeniach dróg moczowych i kamicy nerkowej, ze względu na działanie moczopędne. W lecznictwie ludowym pokrzywa uznawana jest za jedna z roślin najskuteczniej oczyszczających organizm i stosowana jest w długofalowych terapiach w schorzeniach reumatycznych i gośćcu.

Zewnętrznie okłady z naparu pokrzywy stosuje się przeciwko czyrakom. Łodygi z liśćmi używane są do biczowania ciała w celu wywołania miejscowego podrażnienia i przekrwienia skóry w przypadkach bólu stawów i kurczów mięśni. Alkoholowy wyciąg lub napar z korzeni stosowany do nacierania skóry głowy i do mycia włosów, intensyfikuje ukrwienie skóry, wzmacniając ją i zapobiegając łupieżowi i łojotokowi. Wyciągi alkoholowo-wodne z korzeni pokrzywy są ważnym składnikiem licznych preparatów zapobiegających przerostowi prostaty i zmniejszających utrudnienia w oddawaniu moczu.

Znane są odżywcze właściwości pokrzyw – sok wyciśnięty z zebranych roślin lub sałatki zrobione z młodych, jeszcze nie parzących listków, znakomicie uzupełniają braki witamin i mikroelementów, o czym warto pamiętać wiosną. Młode liście pokrzyw można przyrządzić tak jak szpinak, z cebulką, masłem i śmietaną, albo tez dodawać je do wiosennej zupy ziołowej.

Warto wiedzieć, że pokrzywa stosowana jest też w przemyśle browarniczym, jako jedna z dodatkowych roślin do zaprawiania piwa. Z liści pokrzyw uzyskuje się zielony barwnik spożywczy, a z łodyg (w podobny sposób jak z lnu) – włókno na tkaniny, wyjątkowo mocne i odporne na wilgoć. W Europie tkaniny z włókna pokrzyw wytwarzano nie tylko w XVII wieku, ale także w czasie I i II wojny światowej.

W ostatnich czasach pokrzywy są wykorzystywane w biodynamicznej uprawie roślin: ich sąsiedztwo korzystnie wpływa na pomidory, ziemniaki i inne zioła, oraz na tworzenie się próchnicy i kompostu.

Zofia Szanter



« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2010, 11:38:49 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Thotal
Gość
« Odpowiedz #105 : Grudzień 18, 2010, 22:46:08 »

Pokrzywa jest stosowana w wielu kosmetykach opartych na naturalnych skÂładnikach.
Sam ostatnio zacz¹³em smarowaÌ siê olejem lnianym po k¹pieli. Efekt znakomity, skóra g³adka, jedwabista, orzechowy zapach, cz³owiek od razu zaczyna siê czuÌ przebojowo;D
Czemu nie kÂąpaĂŚ siĂŞ w zioÂłach, skrzypie, pokrzywie i rumianku?, przecieÂż skĂłra chÂłonie wiele mikroelementĂłw lepiej niÂż przewĂłd pokarmowy. Kosmetyki robione sÂą dla zysku, i bywajÂą czĂŞsto "okrojone" z tych skÂładnikĂłw, ktĂłre sÂą najwaÂżniejsze (czyt. drogie).

Przepis;
dwie dobre garÂście suszu skrzypowego zalej przegotowanÂą wodÂą, odczekaj kilka godzin i odcedzony wywar wlej do kÂąpieli.
Krzem zawarty w skrzypie dziaÂła na skĂłrĂŞ, koÂści i stawy.



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2010, 20:10:31 wysłane przez Thotal » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #106 : Styczeń 27, 2011, 18:40:57 »

RoÂślina, ktĂłra moÂże zabiĂŚ czÂłowieka
(Fot. wikipedia) | dodano: 2011-01-21 (14:08)



Barszcz Sosnowskiego (Heracleum sosnowskyi) to ogromnych rozmiarów (osi¹ga wysokoœÌ do 5 metrów!) roœlina, przypominaj¹ca nieco wygl¹dem koper. W istocie jest z rodziny selerowatych i prócz niebagatelnych rozmiarów mo¿e byÌ wyj¹tkowo truj¹ca.

1/9

http://odkrywcy.pl/gid,13059940,img,13059947,title,Roslina-ktora-moze-zabic-czlowieka,galeriazdjecie.html


Na stronach 1-4 opisano owÂą roÂślinkĂŞ, natomiast na dalszych stronach zamieszczono fotki i opisy kilku innych roÂślin o wÂłaÂściwoÂściach leczniczych, ale rĂłwnieÂż (po przedawkowaniu) szkodliwych.
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #107 : Marzec 24, 2011, 14:05:12 »

Aktualny rzÂąd sprzyja Codexowi. Jak mamy siĂŞ zachowaĂŚ?
Opublikowano: 15.05.2010 | Kategoria: Zdrowie  Drukuj
Ministerstwo Zdrowia ograniczyÂło liczbĂŞ ÂśrodkĂłw dopuszczonych do sprzedaÂży pozaaptecznej. Dlatego ze sklepĂłw zielarskich majÂą znikn¹Ì m.in. maœÌ z witaminÂą A, leki na trÂądzik, sĂłl jodowana i rutinoscorbin, co spowoduje upadÂłoœÌ wielu z nich – informuje “Dziennik Gazeta Prawna”.

UÂżywam sporo soli do potraw.  ChciaÂłem wiĂŞc sprawdziĂŚ,czy to moÂże spowodowaĂŚ jakieÂś problemy u mnie zdrowotne, bo powszechnie mĂłwi siĂŞ o szkodliwoÂści soli, a wychwala siĂŞ dietĂŞ bezsolnÂą.
Okazuje siĂŞ ,Âże diabeÂł jak zwykle tkwi  w szczegó³ach.  SĂłl rafinowana., kuchenna, spoÂżywcza , to trucizna , bo to jest tylko "odpad" z tego co sie uÂżywa na potrzeby przemysÂłu. Ale  juÂż sĂłl  morska to co innego .

Cytuj
W przeciwieùstwie do soli kamiennej zawarte w niej (soli krystalicznej, morskiej ) pierwiastki i minera³y zwi¹zane s¹ koloidalnie. Umo¿liwia to organizmowi przyswajanie naturalnych antagonistów jak potas, magnez, wapno i wspó³dzia³aj¹cych mikropierwiastków. Sól krystaliczna powsta³a w wyniku wyschniêcia pierwotnych mórz. Odpowiedzialna za to wysuszenie energia s³oneczna zawarta jest w formie biofotonów w sieci krystalicznej tej soli. Aby zjonizowaÌ naturalne elementy soli, lub przezwyciê¿yÌ si³y w wi¹zaniach krystalicznych, potrzebna jest taka sama iloœÌ energii, jak ta, która spowodowa³a te wi¹zania. Do stopienia soli wymagana jest temperatura 800 stopni. O tyle to zadziwiaj¹ce, ¿e woda jest w stanie przezwyciê¿yÌ naturalne wi¹zania krystaliczne soli. W tym procesie, który nazywamy hydracj¹, uwalniane s¹ bez dodatkowej energii zawarte w wi¹zaniach soli biofotony."

To sÂą te same biofotony ,  ktĂłre w mikrotubulach cytoszkieletu  komĂłrek generujÂą fale stojÂące, a kiedy nastĂŞpuje kwantowa spĂłjnoœÌ informacja staje siĂŞ obecna w caÂłym organizmie jednoczeÂśnie. Wg modelu OR/ORCH Penrose/Hameroffa (http://www.quantumconsciousness.org/ ) wÂłaÂśnie to jest "przestrzeĂą" umoÂżliwiajÂąca wystÂąpienie ÂświadomoÂści u czÂłowieka.

Cytuj
(..) Substancja sól naturalna (...) jest z punktu widzenia przemys³u chemicznego 'zanieczyszczonym' chlorkiem sodu. Zanieczyszczenie to polega na tym, ¿e moleku³y sodu i chloru po³¹czone s¹ si³ami atomowymi z innymi 79-cioma elementami wystêpuj¹cymi w przyrodzie, kryszta³y soli stanowi¹ w ten sposób w mniejszym lub wiêkszym stopniu po³¹czenie ze wszystkimi innymi pierwiastkami wystêpuj¹cymi na ziemi.

ÂźrĂłdÂło  http://storytel.republika.pl/Sol.html

Od dawna podejrzewaÂłem sĂłl za rodzaj przekaÂźnika energetycznego i ona wÂłaÂśnie takÂą rolĂŞ peÂłni.

Jeszcze cytat z powyÂższego linka
Cytuj
"Sól w organizmie jest tym sk³adnikiem, który umo¿liwia bioelektrycznoœÌ miêdzykomórkow¹. Jednoczeœnie w jej krystalicznej formie jest ona energetycznym stabilizatorem ka¿dej komórki. (...) "
TakÂże odpowiedÂź jest jedna - jeÂśli sĂłl, to tylko naturalna sĂłl morska daje  zdrowie.

Tak wiêc krystaliczna sól morska (z zawartoœci¹ jodu ) jest Ÿród³em biofotonów , które woda morska poch³ania ze S³oùca. Sól morska wi¹¿e te biofotony tak, ¿e tylko potem woda jest w stanie je uwolniÌ - ju¿ w naszym organizmie .Dziêki temu S³oùce mo¿e dos³ownie wysy³aÌ informacje dla naszych organizmów, dla DNA. Bo w koùcu to DNA (Penrose/Hameroff) komórki wykorzystuje te biofotony w komunikacji wewn¹trzkomórkowej ( jak w tym linku ). Biofotony s¹ noœnikiem informacji. I wszystko jasne Uœmiech
PochodzÂą ze SÂłoĂąca i sÂą "przetransportowane" do ciaÂła poprzez np sĂłl w jej krystalicznej strukturze. Tam sÂą uwalniane po rozpuszczeniu siĂŞ krysztaÂłu i wchÂłoniĂŞte do wnĂŞtrza komĂłrek. ZresztÂą wraz z wszelkimi innymi niezbĂŞdnymi mineraÂłami obecnymi w morskiej wodzie zanim zostaÂła ona odparowana.

Tego naturalnego regulatora oraz Ÿród³a "boskich" biofotonów chc¹ nas pozbawiÌ codexem alimentarius. Œmieszne to, gdy¿ sól morsk¹ jest doœÌ ³atwo pozyskaÌ. Jak znajdzie siê zapotrzebowanie to i producent siê znajdzie, a tak¿e dostawca.
Wszystko co trzeba zrobiĂŚ to wybieraĂŚ Âświadomie.

Pozdr
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 20:28:28 wysłane przez Dariusz » Zapisane
barneyos

GawĂŞdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #108 : Marzec 24, 2011, 18:55:30 »

Aloha !!

Kolejny puzzel uÂłoÂżony na miejsce ! DziĂŞki east !!

Teraz wiem, o co chodzi w magicznym wykorzystaniu soli jako bardzo dobrego ochraniacza i neutralizatora.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemoÂżliwych, sÂą tylko rzeczy, ktĂłrych na razie nie potrafimy zrobiĂŚ\"
\"Im wiĂŞcej wiem, tym bardziej wiem, Âże mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #109 : Marzec 24, 2011, 19:46:16 »

bezcenne info east wielkie dziĂŞki Chichot
"za wszystko zapÂłacisz kartÂą MasterCard" MrugniĂŞcie

pozdrawiam zdrowÂą solÂą

PS. zakupiÂłem kilo za 3,7zÂł w pobliskim sklepiku ze zdrowÂą ÂżywnoÂściÂą UÂśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2011, 19:46:28 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Thotal
Gość
« Odpowiedz #110 : Marzec 26, 2011, 08:05:27 »

Na wakacjach pochÂłaniam sĂłl morskÂą bezpoÂśrednio z wody.
W³a¿ê do morza i siê chlapiê, skóra sama sobie radzi z wch³anianiem.
Czasami wci¹gam s³on¹ wodê nosem, potem mam zabawê, bo ró¿ne "bródki" z zatok wylewaj¹ mi siê przez kilka dni.
Wystarczy teÂż czÂłapaĂŚ boso po morskim brzegu, receptory stĂłp teÂż piĂŞknie "wciÂągajÂą" sole mineralne zawarte w wodzie.
JuÂż nie mogĂŞ siĂŞ doczekaĂŚ nastĂŞpnych wakacji DuÂży uÂśmiech



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #111 : Kwiecień 29, 2011, 15:08:44 »


Dopiero wczoraj znana organizacja Avaaz podjê³a decyzjê o zbieraniu podpisów pod petycj¹ w sprawie dyrektywy zio³owej THMPD. Zespó³ StopCodex wraz z ANH i Kampani¹ Natura Bez Granic informuje o tym problemie ju¿ ponad 2 lata ...
Pozdrawiamy
Zespó³ StopCodex

W ciÂągu 3 dni, UE wprowadzi wiele zakazĂłw w medycynie zioÂłowej proponujÂąc nam farmaceutyki, ktĂłre napĂŞdzajÂą zyski Farmacji.

Dyrektywa UE THMPD stworzy³a wysokie bariery dla leków zio³owych, które nie by³y na rynku od 30 lat - w tym niemal wszystkich chiùskich, Ayurvedic i Afryki medycyny tradycyjnej. Jest to drakoùski ruch, który jest na korzyœÌ firm¹ farmaceutycznym, a który ignoruje tysi¹ce lat wiedzy medycznej.

Musimy wzbudziĂŚ wielki protest przeciwko temu. Razem nasz gÂłos moÂże wywrzeĂŚ nacisk na KomisjĂŞ UE dla zmian w tej dyrektywie, zmusiĂŚ nasze rzÂądy do odmowy jej realizacji i stworzyĂŚ drogĂŞ do wniesienia sprawy do sÂądu.

Podpiszcie siĂŞ gdzie jeÂśli moÂżecie i przeslijcie dalej proszĂŞ ..
http://www.avaaz.org/en/eu_herbal_medicine_ban/?copy

Potrzeba nas aÂż i tylko milion - z caÂłej Europy. To jest akcja ogĂłlno europejska . PokaÂżmy Systemowi biceps...
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #112 : Kwiecień 29, 2011, 17:37:08 »

Podpisalam sie z cala stanowczoscia.
Prosze o dalsze podpisy tych,ktorzy chca poprzec te inicjatywe.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #113 : Kwiecień 29, 2011, 18:16:12 »

oczywiÂście teÂż popieram, ale coÂś takiego jest teÂż tu:
http://www.eu-referendum.org/polski/petitions/natural_remedies_info.html
rĂłwnieÂż zachĂŞcam do popierania

pozdr. UÂśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #114 : Kwiecień 29, 2011, 18:38:44 »

Jest teÂż stocodex ,ale  moim zdaniem te wszystkie witryny powinny jakoÂś zacz¹Ì ze sobÂą wspó³pracowaĂŚ, a nie rywalizowaĂŚ, bo cel jest jeden.

Do tego avaaz przekonaÂło mnie to,  Âże zaraz po podpisaniu siĂŞ na przewijanym ekranie obok zobaczyÂłem swoje imiĂŞ ( z zaznaczeniem, ze z Polski ) a za mnÂą co kilka sekund pojawiaÂły siĂŞ kolejne imiona i nazwiska ludzi z ró¿nych krajĂłw. Bardzo wielu HiszpanĂłw. PomyÂślaÂłem sobie, Âże jeÂśli ufaĂŚ temu co widzĂŞ, to jest nas na prawdĂŞ duÂżo, a licznik wci¹¿ bije. Ci wszyscy Europejczycy stali mi siĂŞ nieco bliÂżsi poprzez to, Âże mamy wspĂłlny cel. DziĂŞki temu , Âże mogÂłem zobaczyĂŚ jak szybko i jak wielu siĂŞ podpisuje poczuÂłem jak budzi siĂŞ siÂła jednoÂści.
Inne witryny tego nie pokazujÂą i tak na prawdĂŞ to nie wiem gdzie skoĂączy mĂłj gÂłos i co z tym bĂŞdzie dalej.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #115 : Kwiecień 29, 2011, 19:39:49 »

Ja tez jak zobaczylam swoje imie i nazwisko poczulam,ze nie jestem sama,ze wielu ludzi mysli tak jak ja.
Mam te same odczucia,co east.
Moze wreszcie sie porozumiemy i razem z innymi ludzmi bedziemy mieli nadzieje,ze nas uslysza.
Oby.
Zapisane
barneyos

GawĂŞdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #116 : Kwiecień 29, 2011, 19:41:50 »

Szalom !!!

Obecny !
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemoÂżliwych, sÂą tylko rzeczy, ktĂłrych na razie nie potrafimy zrobiĂŚ\"
\"Im wiĂŞcej wiem, tym bardziej wiem, Âże mniej wiem\"
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #117 : Kwiecień 29, 2011, 20:59:36 »

Tak, to mile uczucie. Jakos dostaje sie uczucie, ze cos sie zrobilo, ze moze miec sens.

Rafaela
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #118 : Maj 26, 2011, 13:29:08 »

Czysta, nieskaÂżona sĂłl - z czasĂłw, gdy ziemia byÂła bardzo czysta (nieskazitelna). Nie zawiera Âżadnych zanieczyszczeĂą ze Âśrodowiska.
Zawiera informacje z ponad 250 mln lat temu. Himalajska sĂłl krystaliczna to przede wszystkim noÂśnik informacji. Ta specjalna sĂłl czeka na moment, kiedy po dodaniu wody uwolni swojÂą zmagazynowanÂą energiĂŞ oraz biofotony.

(..)Jako, ¿e struktura krystaliczna soli krystalicznej jest zrównowa¿ona, to nie jest odizolowana od 84 elementów mineralnych, ale jest po³¹czona z nimi je w harmonijny sposób. Oznacza to, ¿e zawartoœÌ energii w postaci minera³ów mo¿ne byÌ ³atwo metabolizowana przez organizm. Co wiêcej, sól krystaliczna dodaje energii. Twojemu organizmowi dostarczana jest odpowiednia iloœÌ sk³adników od¿ywczych przy niewielkiej stracie energii.

    ÂŁatwo siĂŞ wchÂłania
    Nie wpÂływa na ciÂśnienie krwi itp.
    Pomaga organizmu utrzymaĂŚ rĂłwnowagĂŞ pH
    Naturalnie zjonizowane dla optymalnego zdrowia
    Bogata w mineraÂły
    Wolna od dodatkĂłw i ÂśrodkĂłw przeciwzbrylajacych



http://solhimalajska.pl/content/lecznicze-dzia%C5%82anie-soli

ArtykuÂł zwraca uwagĂŞ na krystalicznÂą i harmonijnÂą strukturĂŞ soli. SĂłl jest noÂśnikiem informacji , jakby takÂą "taÂśmÂą magnetofonowÂą" na ktĂłrej zapisane sÂą informacje w postaci uwiĂŞzionych biofotonĂłw w strukturze krystalicznej.  Jak juÂż w poprzednim poÂście napisaÂłem  ..to sÂą te same biofotony ,  ktĂłre w mikrotubulach cytoszkieletu  komĂłrek generujÂą fale stojÂące, a kiedy nastĂŞpuje kwantowa spĂłjnoœÌ informacja staje siĂŞ obecna w caÂłym organizmie jednoczeÂśnie. Wg modelu OR/ORCH Penrose/Hameroffa (http://www.quantumconsciousness.org/ ) wÂłaÂśnie tam  - w mikrotubulach - znajduje siĂŞ  "przestrzeĂą" umoÂżliwiajÂąca wystÂąpienie ,albo lepiej napisaĂŚ - przejawienie siĂŞ -  ÂświadomoÂści.

JAKA jest  informacyjna rola biofotonĂłw ?. SĂłl morska na przykÂład dostarcza, moim zdaniem , aktualnej informacji ,ktĂłrÂą w soli morskiej deponuje SÂłoĂące . SĂłl z HimalajĂłw moÂże zawieraĂŚ cenne informacje sprzed milionĂłw lat , rĂłwnie waÂżne wtedy co i dziÂś.
Nie sÂądzicie , Âże to wÂłaÂśnie sĂłl moÂże byĂŚ tym fizycznym noÂśnikiem "pamiĂŞci"  ? W sensie wymiany oraz utrwalania i przechowywania informacji pomiĂŞdzy Âżywymi organizmami, a WszechÂświatem ..

Tymczasem big pharma przestrzega nas przed spoÂżywaniem soli w jakiejkolwiek postaci !! Dla nich to tylko NaCl. O ile lekarze czy dietetycy sÂą tylko ludÂźmi, ktĂłrych przekonano do takiego myÂślenia , a wiĂŞc rĂłwnieÂż sÂą ofiarami Systemu, o tyle ciĂŞÂżko mi usprawiedliwiĂŚ sam System.

I jeszcze ciekawostka odnoÂśnie soli :
Francuskie sÂłowo salaire i angielskie salary, czyli pensja, wynagrodzenie, wziĂŞÂło siĂŞ z Âłaciny, gdyÂż rzymskim legionistom czasami pÂłacono za usÂługi i zasÂługi wÂłaÂśnie solÂą. SĂłl byÂła Âśrodkiem pÂłatniczym nie tylko we Francji. Do dziÂś w wielu jĂŞzykach funkcjonuje okreÂślenie „sÂłone ceny”. BiaÂłe zÂłoto przyniosÂło Francji wiĂŞcej bogactwa niÂż prawdziwe zÂłoto Hiszpanii
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #119 : Maj 26, 2011, 14:17:56 »

dziĂŞki za nowÂą SĂłl, zaraz lecĂŞ do mojego okolicznego dilera ZÂŻ. MrugniĂŞcie

pozdr.

* Z¯- zdrowa ¿ywnoœÌ Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Gość
« Odpowiedz #120 : Maj 26, 2011, 14:43:10 »

Niestety kupienie czystej nie jodowanej soli graniczy nieomalÂże z cudem , nakaz unijny jodowanie soli.

Jod w soli blokuje pracĂŞ czakr oraz zaburza gruczoÂły dokrewne , czyli powoduje zaburzenie przepÂływu energii i uniemoÂżliwia podnoszenie wibracji w czakrach.

Ale.. kto jest wytrwaÂły ten znajdzie niejodowanÂą sĂłl.


Kiara UÂśmiech UÂśmiech
Zapisane
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #121 : Maj 26, 2011, 15:41:55 »

Jak by siĂŞ ktoÂś uparÂł i koniecznie chciaÂł to przecieÂż moÂże odjodowaĂŚ . Dla chcÂącego nic trudnego , internet ma duÂże zasoby wiedzy .
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #122 : Maj 26, 2011, 15:45:14 »

Cytuj
Pierwiastki Soli Kamiennej pochodzÂącej z pasma gĂłr soli himalajskiej

100% czysta sĂłl - zawiera 84 "naturalne" pierwiastki niezbĂŞdne dla naszego organizmu: wodĂłr, lit, beryl, bor, wĂŞgiel, azot, tlen, fluor, sĂłd, magnez, aluminium, krzem, fosfor, siarka, chlorek, wapno, skand, tytan, wanad, chrom, mangan, Âżelazo, kobalt, nikiel, miedÂź, cynk, gal, german, arsen, selen, brom, rubid, stront, itr, cyrkon, niob, molibden, ruten, pallad rod, srebro, kadm, ind, cyna,
antymon, tellur, jod, cez, bar, lantan, cer, prazeodym, samar, europ, gadolin, terb, dysproz, holm, erb, tul, iterb, lutet, hafn, tantal, wolfram, ren, osm, iryd, platyna, z³oto, rtêÌ, tal, o³ów, bizmut, polon, astat, frans, rad, aktyn, tor, protaktyn, uran, neptun i pluton.

no i jak moÂżna by jodowaĂŚ sĂłl w takiej postaci?
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 17:15:14 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
zodiakus71
Gość
« Odpowiedz #123 : Maj 26, 2011, 15:53:02 »

NajwyraÂźniej z opisu wynika , Âże Jodu jej brakuje UÂśmiech  . Z resztÂą przy dÂłuÂższym uÂżywaniu nasi obecni medycy w swoim niedouczeniu mogli by dojœÌ do wniosku Âże te mikroelementy to zatrucie organizmu zwiÂązkami chemicznymi i leczyli by zdrowych co niejednokrotnie siĂŞ zdaÂża .
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #124 : Maj 26, 2011, 16:57:47 »

Kiaro nie demonizuj jodu UÂśmiech
Gdyby jod byÂł tak szkodliwy, to sĂłl morska (naturalne ÂźrĂłdÂło jodu ) by go nie zawieraÂła wcale. A zawiera wiele mikroelementĂłw i dodatkĂłw.
ChemicznÂą , oczyszczonÂą sĂłl kuchennÂą joduje siĂŞ celowo ,by uzupeÂłniĂŚ niedobory jodu w spoÂłeczeĂąstwie - taka przynajmniej jest oficjalna wersja.
Chodzi o to, ¿e ta chemiczna sól sama w sobie jest trucizn¹ bo pozbawiona jest odpowiednich struktur krystalicznych w które "przemyœlnie" wkomponowane s¹ mikroelementy oraz pierwiastki w tym jod jak w przypadku soli naturalnej. Po³¹czenie jodowania oraz soli chemicznej to nie to samo co zbilansowana proporcjonalnoœÌ z jak¹ natura dostarcza swoich dóbr organizmom ¿ywym.

Dopiero taka krystaliczna sĂłl naturalna jest zdrowa. Podobnie z witaminÂą C .Chemicznie uzyskana w nadmiarze moÂże spowodowaĂŚ problemy zdrowotne ,ale naturalna z bioflawonidami jest caÂłkowicie wchÂłanialna przez organizm i dÂłuÂżej w nim jest utrzymywana.
Jod naturalny zawarty np w algach morskich w nadmiarze jest wydalany z organizmu. Nawet cyjanek w tzw witaminie B17 nie jest zabĂłjczy dla zdrowych komĂłrek , tylko dla rakowych , pozbawionych obecnoÂści enzymĂłw blokujÂących uwalnianie cyjanku ze zÂłoÂżonej czÂąsteczki.
KomplementarnoœÌ naszych organizmĂłw z naturÂą jest czymÂś cudownie logicznym i doskonaÂłym . Poprawianie natury ( jak GMO , ÂżywnoœÌ wysoko przetworzona) jest szkodliwe, ale to logiczny element ukÂładanki. Najpierw trzeba po cichu, bezwartoÂściowÂą ÂżywnoÂściÂą  niby w trosce o zdrowie i portfele ( pieniÂądze sÂą tu niezbĂŞdnÂą czĂŞsciÂą ukÂładanki ) zniszczyĂŚ bilans energetyczny ciaÂła ( powolutku, dzieĂą za dniem ,rok za rokiem ) ,a póŸniej lekami, chemiÂą itd leczyĂŚ to co siĂŞ zepsuÂło - teÂż za pieniÂądze oczywiÂście. ÂŚwietny samograj .
Przy tym likwiduje siê z obrotu naturalne zio³a (od 1go maja nielegalne w UE ). Wczeœniej prowadzi siê kampanie przeciwko naturze a ludzi utrzymuje w niewiedzy nie tyle ok³amuj¹c co programuj¹c na bzdury, reklamuj¹c w tv leki koncernów. A prawdziwa, naturalna wiedza jest ca³y czas dostêpna , tylko wystarczy po ni¹ siêgn¹Ì. Aby po ni¹ siêgn¹Ì potrzebna jest wy¿sza œwiadomoœÌ. I ona w³aœnie siê budzi. K³amstwa trac¹ swoj¹ moc.
Zapisane
Strony: 1 2 3 4 [5] 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangem granitowa3 watahaslonecznychcieni phacaiste-ar-mac-tire ostwalia