Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 21, 2024, 15:26:26


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Leki z Bozej Apteki  (Przeczytany 207102 razy)
0 u¿ytkowników i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #125 : Maj 26, 2011, 19:04:55 »

Jak by siê kto¶ upar³ i koniecznie chcia³ to przecie¿ mo¿e odjodowaæ . Dla chc±cego nic trudnego , internet ma du¿e zasoby wiedzy .


A jak siê to robi?


Kiara. U¶miech U¶miech
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 19:05:13 wys³ane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #126 : Maj 26, 2011, 19:29:30 »

Tak nieraz siê zastanawiam o co chodzi z t± jodowan± sol±. Przecie¿ jod jest lekiem,ale:

Cytat: Wikipedia
...
Jod w postaci czystej jest toksyczny. W kontakcie ze skór± wywo³uje silne podra¿nienia, rany i zmiany martwicze. Po spo¿yciu powoduje pojawienie siê ciemno zabarwionych wymiotów, bólu brzucha, ciemnych plam w ustach i szumu w uszach. W ciê¿szych przypadkach mo¿e wyst±piæ wstrz±s, majaczenie i stupor. Du¿e dawki jodu mog± uszkadzaæ ¶ciany ¿o³±dka i jelit, a tak¿e nerki.

D³ugotrwa³e za¿ywanie zwiêkszonych dawek jodu prowadzi do rozwoju jodzicy. Dawka ¶miertelna dla cz³owieka wynosi 3-4g.

Leczenie zatruæ jodem
...
http://pl.wikipedia.org/wiki/Jod
« Ostatnia zmiana: Maj 26, 2011, 19:31:08 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #127 : Maj 26, 2011, 19:43:58 »

A czy ktos wie co powoduje niedobor jodu w organizmie ?
Zapisane
greta
Go¶æ
« Odpowiedz #128 : Maj 26, 2011, 20:19:22 »

http://www.przychodnia.pl/diety/index19.php3?s=3&d=2&t=19

Duzo o jodzie.Ciekawe informacje.
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #129 : Maj 27, 2011, 08:24:40 »

Wybacz Greto, ale postanowilam wstawic informacje na tem. jodu, naprawde sa bardzo ciekawe.

JOD I TARCZYCA
GDY W DIECIE BRAKUJE JODU
JOD I ODCHUDZANIE
KIEDY I JAK SIÊ ODCHUDZAÆ?




JOD I TARCZYCA


Jod uzale¿nia odchudzanie?
Odpowied¼ na to pytanie kryje siê w tarczycy. Rol± fizjologiczn± tego niewielkiego gruczo³u (18-25 g) o kszta³cie motyla jest wytwarzanie hormonów pobudzaj±cych przemianê materii, w tym spalanie wa¿nych substancji energetycznych – wêglowodanów i t³uszczów. Aby swe hormony wytworzyæ tar-czyca musi wcze¶niej otrzymaæ w pokarmie odpowiedni± ilo¶æ jodu.
Z jodu tarczyca wytwarza swe dwa najwa¿niejsze hormony
Trijodotyronina i tyroksyna to najwa¿niejsze hormony tarczycy - zwane skrótowo odpowiednio - T3 i T4. Tyroksyna - pochodna aminokwasu - tyrozyny sk³ada siê np. a¿ w 50% z jodu. Hormony tarczycy s± w niej okresowo magazynowane i w miarê zapotrzebowania s± wprowadzane do krwioobiegu.
Rola hormonów tarczycy
Hormony tarczycy odpowiadaj± za prawid³owe czynno¶ci wszystkich komórek i tkanek organizmu. Wp³ywaj± na ró¿nicowanie siê komórek, ich wzrost oraz na wewnêtrzny metabolizm komórkowy. Hor-mony uzale¿niaj± m.in. prawid³owy rozwój p³odu, w tym kszta³towanie mózgu, zawi±zków zêbów i uk³adu kostnego. U dzieci i doros³ych, zarówno niedobór jak i nadmiar hormonów tarczycy zaburza dzia³anie wielu uk³adów i jest przyczyn± powa¿nych schorzeñ.
Od czego zale¿y wytwarzanie hormonów tarczycy?
Biosynteza dwóch najwa¿niejsze hormonów tarczycy - trijodotyroniny i tyroksyny to kilkuetapowy, z³o¿ony proces uwarunkowany stê¿eniem jodu w gruczole, w tym jego „wy³apywaniem” przez tzw. komórki pêcherzykowe, sprawnym dzia³aniem uk³adów enzymatycznych tarczycy oraz obecno¶ci± specjalnego bia³ka - tyreoglobuliny. Bia³ko to zawiera aminokwas tyrozynê, który wchodzi w reakcjê z jodem tworz±c wy¿ej wymienione hormony. S± one nastêpnie okresowo przechowywane w pêcherzy-kach tarczycy pod postaci± koloidu. Jedn± z wa¿nych przyczyn ograniczenia produkcji hormonów przez tarczycê jest niedobór jodu w pokarmach.



GDY W DIECIE BRAKUJE JODU


Jod wch³aniamy g³ównie z pokarmu i wody pitnej.
Szacuje siê, ¿e przeciêtna dieta powinna dostarczaæ nam oko³o 100-200 mikrogram jodu na dobê. Ta ilo¶æ zapewnia prawid³owe czynno¶ci wydzielnicze gruczo³u tarczowego.
Deficyt jodu w glebie = niedobór jodu w ¿ywno¶ci i wodzie
W wielu rejonach ¶wiata, jak te¿ i Polski wystêpuje du¿y niedobór jodu w glebie, co przek³ada siê na niedobór w pokarmach i wodzie. Przyk³adowo gleby i woda z okolic nadmorskich s± zwykle obfite w jod. Natomiast im dalej od morza, tym gleby i ich p³ody s± coraz ubogie w ten pierwiastek. W tym te¿ produkty zwierzêce np. popularny dostawca jodu – mleko. Najmniej jodu w glebie, wodzie i pokar-mach jest w okolicach podgórskich i górach.
Jak czêsto stwierdza siê niedobory jodu w organizmie?
Z aktualnych badañ wynika, ¿e statystyczny mieszkaniec Europy przyjmuje obecnie zaledwie 1/3 zalecanej dawki jodu. W Polsce zagro¿enie niedoborem jodu wystêpuje prawie na terenie ca³ego kraju. Szczególnie wysokie ryzyko niedobór jodu wystêpuje w regionach po³udniowych (zw³aszcza górskich) i wschodnich. Przyczyn± jest ma³a ilo¶æ jodu w glebach w tych regionach, co poci±ga za sob± ma³± zawarto¶æ jodu w ¿ywno¶ci i wodzie pochodz±cych z tych regionów.
Jak uzupe³niæ niedobór jodu?
W pewnym stopniu dokonuje siê to dziêki importowi ¿ywno¶ci z obszarów zasobnych w jod. Jednak zawarto¶æ jodu w warzywach, owocach, produktach zbo¿owych, czy mlecznych jest wysoce zmienna, gdy¿ zale¿y od miejsca uprawy lub hodowli. Nie ma te¿ obowi±zku podawania ile jodu jest w danym produkcie. W tej sytuacji jedynym pewnym ¼ród³em jodu s± ryby morskie. Przyk³adowo dorsz zawiera ¶rednio 110 mikrogramów jodu w 100 g produktu; ³oso¶ - 44 mikrogramy/100 g produktu, p³astuga - 52 mikrogramy/100 g produktu, makrela wêdzona - 40 mikrogramów/100 g produktu, ¶led¼ - 30 mi-krogramów/100 g. Ponadto ¼ród³em jodu s± glony i morszczyny morskie, z których coraz cze¶ciej wytwarza siê naturalne susze i ekstrakty apteczne bogate w jod. Tote¿ je¶li nie lubimy ryb morskich, a ju¿ wiemy, ¿e nie mo¿emy byæ pewni jodu w produktach kupowanych w sklepie – ratunkiem jest preparat apteczny.
Jod i sól jodowana
Wa¿nym ¼ród³em jodu powinna byæ znajduj±ca siê w Polsce w powszechnej sprzeda¿y tzw. sól jodo-wana. Jest to g³ównie zwyk³a sól kuchenna, ze wzglêdów zdrowotnych sztucznie wzbogacona zwi±z-kami jodu. Sól ta ma jednak to do siebie, ¿e w czasie obróbki cieplnej (zw³aszcza w trakcie gotowa-nia, pieczenia, sma¿enia, itp.) - jod siê z niej ulatnia. (Zw³aszcza gotowanie najzdrowsze dla uk³adu trawiennego powoduje jej du¿y ubytek). Nale¿y te¿ pamiêtaæ, ¿e jod w przechowywanej w magazy-nach i sklepach soli te¿ siê naturalnie ulatnia, tote¿ czêstokroæ mo¿emy kupowaæ sól “przeterminowa-n±”, o czym zwykle nie jeste¶my informowani.
Objawy deficytu jodu w organizmie
D³ugotrwa³y znacz±cy niedobór jodu w pokarmie mo¿e doprowadziæ do niedoczynno¶ci tarczycy i deficytu jej hormonów. Widocznym nastêpstwem mo¿e byæ powiêkszenie siê tarczycy – tzw. wole (charakterystyczne zgrubienie na szyi). Ponadto osobie z d³ugotrwa³ym znacz±cym niedoborem jodu zagra¿aj± liczne zaburzenia zdrowia: niezrozumia³y brak energii ¿yciowej, nadmiar cholesterolu, nad-ci¶nienie, podatno¶æ na przeziêbienia, dolegliwo¶ci p³ucne, itp. Ponadto: bezsenno¶æ, niepokój bez powodu, zaniki pamiêci i sprawno¶ci intelektualnej, nadmierne wypadanie w³osów. Osoby z niedo-czynno¶ci± tarczycy odczuwaj± np. stale ch³ód, nawet gdy na dworze jest ciep³o. Spektakularnym objawem niedoboru jodu mo¿e byæ nawet przyrost masy cia³a pomimo rygorystycznej diety.
Niedobór jodu u dzieci i u kobiet
U dzieci d³ugotrwa³y niedobór jodu mo¿e spowodowaæ opó¼nienie rozwoju psychofizycznego, w tym zahamowanie wzrostu, powa¿ne wady rozwojowe. U kobiet z niedoborami jodu i hormonów tarczycy mo¿e wyst±piæ zaburzenie cykli miesiêcznych i zaburzenia rozrodczo¶ci (niep³odno¶æ). Odwrotnie – dostatek jodu nasila popêd p³ciowy i wytwarzanie komórek p³ciowych.
Niezbêdna dawka jodu dla doros³ej osoby wynosi 150 – 200 mikrogramów
Dzienne zapotrzebowanie na jod w mikrogramach wynosi dla niemowl±t - 90 mikrogramów, dla dzieci do lat 6 – 90 mikrogramów, starszych – 120 mikrogramów, a u kobiet ciê¿arnych i karmi±cych piersi± 200 mikrogramów!
Wizerunek osoby cierpi±cej na niedobór jodu
Wizerunek osoby cierpi±cej na niedobór jodu opiera siê na wyst±pieniu zespo³u wymienionych na wstêpie objawów niedoborowych. Je¶li na dodatek zauwa¿ymy wyra¼nie powiêkszon± tarczycê, czyli tzw. wole endemiczne na szyi - mo¿emy podejrzewaæ niedoczynno¶æ tarczycy z powodu niedoboru pokarmowego jodu.
Diagnoza laboratoryjna wskazuj±ca na niedobór jodu w pokarmie
Jednym ze sposobów rozpoznania jest metoda stosowana przy diagnozie przyczyn tzw. wola. Przez ca³± dobê zbiera siê mocz, którego ma³± czê¶æ poddaje siê analizie (z informacj±, ile by³o go w ci±gu doby). Stê¿enie jodu poni¿ej 50 µg/l wskazuje najpewniej na niedobór pokarmowy. Norma wydalania wynosi 100 µg/l.



JOD I ODCHUDZANIE


Jod wspomaga spalanie nadmiaru t³uszczu
Aby wytworzyæ swe hormony tarczyca musi wcze¶niej otrzymaæ w pokarmie odpowiedni± ilo¶æ jodu. Zasobno¶æ jodu w diecie umo¿liwia wytworzenie tyroksyny i trójjodyrozyny w niezbêdnej ilo¶ci dla efektywnego spalenia substancji energetycznych. Przypomnijmy, ¿e na czele spalanych substancji jest t³uszcz – zmora odchudzaj±cych siê.
10-30 mg jodu powinno znajdowaæ siê w naszym organizmie
Jod wch³aniany jest w jelitach w prawie 100%, z czego od 40-do 70% dostaje siê w ci±gu 24 godzin do tarczycy. Wydalanie odbywa siê ju¿ po uwolnieniu jodu z hormonów tarczycy, przewa¿nie za po-¶rednictwem nerek.
Jak wychwytywany jest jod z krwi?
Tarczyca jest bardzo bogato unaczyniona. W ci±gu godziny przep³ywa przez ni± oko³o 5 l krwi. Jod wch³aniany jest z przewodu pokarmowego w postaci nieorganicznych jodków, wrowadzany do krwio-obiegu i wychwytywany z krwi przez tarczycê.
Hormony tarczycy pobudzaj± przemianê materii
Tyroksyna i trójjodyrozyna pobudzaj± tempo przemiany materii. Jak ³atwo zrozumieæ wyra¿a siê to zwiêkszonym spalaniem tlenu, glukozy i t³uszczów na poziomie komórkowym. A to po prostu definicja przy¶pieszonego odchudzania siê. Zwiêkszaj± ilo¶æ wydzielanej energii, w tym cieplnej. Pobudzaj± rozk³ad t³uszczów i wêglowodanów. Niedobór tych hormonów hamuje metabolizm komórkowy i zwi±-zane z tym procesy pozyskiwania energii.
Jak jodem siê odchudzaæ?
Po pierwsze unikamy jodu syntetycznego w pigu³kach, gdy¿ pierwiastek w zwi±zkach syntetycznych jest zwykle w du¿ych ilo¶ciach i wch³ania siê szybko, tote¿ ³atwo o przedawkowanie, które mo¿e zabu-rzyæ delikatn± równowagê hormonaln±. Tego typu ¶rodki mog± byæ stosowane tylko pod nadzorem lekarza. Idealnym ¶rodkiem wspomagaj±cym odchudzanie jest jod w postaci zwi±zków organicznych (naturalnych). Modelowym jest popularny susz morszczynu. Odsolone i wysuszone plechy morszczy-nów zawieraj± zwykle nie mniej ni¿ 0,1% jodu. Jest to optymalna mieszanka mikrodawek jodu orga-nicznego i nieorganicznego, któr± organizm sam zagospodarowuje wg. potrzeb. Szczególnie korzyst-nie jod podzia³a na osoby z niedoczynno¶ci± tarczycy wywo³an± deficytem biopierwiastka.
Co ogranicza przyswajanie jodu?
Warto te¿ pamiêtaæ tym, ¿e stale spo¿ywane ro¶liny krzy¿owe: kapusta, kalafior, brukselka i soja zawieraj± naturalne substancje zwane tioglikozydy, które mog± pozwanie ograniczaæ przyswajanie jodu z ¿ywno¶ci. Podobne substancje s± zawarte s± równie¿ w rzepie i brukwi, orzeszkach ziemnych i gorczycy. Ale dotyczy uwaga - gotowanie wymienionych warzyw zmniejsza zawarto¶æ tych nieko-rzystnych substancji o ponad 30%. Jednak osoby, u których wskutek niedoboru jodu rozwinê³o siê tzw. wole proste lub stwierdzono w czasie badañ niedobór jodu, powinny znacznie ograniczyæ spo¿y-wanie tych warzyw.



KIEDY I JAK SIÊ ODCHUDZAÆ?


Zanim przyst±pimy do odchudzania siê
Nadwaga której w trakcie odchudzania chcemy siê pozbyæ powstaje w nastêpstwie nadmiaru energii (kalorii) dostarczanych z pokarmem, nad energi± wydatkowan± w czasie wysi³ku fizycznego. Szcze-gólnym zagro¿eniem jest nadmiar smacznych t³uszczy (mas³o, ¶mietana, kremy, t³uste miêso) i przecukrzonych wêglowodanów (ciasteczka, torty, lody, itp). Zw³aszcza je¶li do³±czy siê do tego deficyt ruchu (siedz±cy tryb ¿ycia).
Przypomnijmy – racjonalne odchudzanie siê zawsze obejmuje najpierw profilaktykê:
a. racjonaln± dietê, (najlepiej równie¿ edukacjê dietetyczn±),
b. zwiêkszon± aktywno¶æ fizyczn±, która ma na celu wydatkowanie energii
Nieracjonalne odchudzanie siê zagra¿a zdrowiu!
Czy s± sytuacje, kiedy nie nale¿y siê odchudzaæ? To bardzo wa¿ne pytanie - w dobie mody na super szczup³o¶æ u nastolatek. Wzrasta bowiem ryzyko “odchudzania siê chudzielców”, za którym to has³em kryje siê ryzyko strasznej choroby, jaka jest anoreksja, czyli wstrêt do jedzenia. Anoreksja mo¿e doprowadziæ nie tylko do os³abienia, odwodnienia i zaburzeñ uk³adu kr±¿enia, ale nawet do ¶mierci. Tote¿ przy podejmowaniu decyzji o odchudzaniu powini¶my siê podeprzeæ wska¼nikiem nale¿nej masy cia³a BMI.
BMI – wska¼nik masy cia³a (od ang. body mass index).
Wska¼nik ten obliczamy przez podzielenie masy naszego cia³a (kg) przez kwadrat jego wysoko¶ci (metry). Prawid³owy BMI jest poni¿ej 25 kg/m2. O nadwadze mówimy, gdy BMI waha siê w granicach 25-30 kg/m2. Natomiast w oty³o¶ci - wska¼nik masy cia³a BMI przesuwa siê powy¿ej 30 kg/m2.
Kiedy siê nie nale¿y odchudzaæ!
Nie odchudzamy siê, gdy nasza waga wg. wska¼nika BMI jest normalna – tj w granicach 18,5 – 24,9. Waga w takich przedzia³ach nie uprawnia do stosowania diety odchudzaj±cej, gdy¿ zagra¿a to choro-bami niedoborowymi niebezpiecznymi dla zdrowia.
Kiedy nale¿y siê odchudzaæ?
Odchudzamy siê, gdy nasze BMI przekroczy 25, a zrzucenie nadwagi staje siê konieczno¶ci±, kiedy ju¿ BMI przekroczy barierê 29,9, (co oznacza oty³o¶æ!). Kiedy BMI przekroczy 25 kg/m2 a obwód brzucha w talii jest wiêkszy ni¿ 94 cm u mê¿czyzn oraz wiêkszy ni¿ 80 cm u kobiet – to w perspekty-wie zagra¿aj± nam liczne powik³ania kr±¿eniowe i metaboliczne: insulinooporno¶æ, hiperinsulinizm, cukrzyca typu 2, zaburzenia lipidowe, nadci¶nienie têtnicze, hiperurykemia, podwy¿szony poziom fibrynogenu oraz zwiêkszone zagro¿enie zachorowaniem na nowotwory z³o¶liwe.
Kiedy prosimy o pomoc lekarza
Je¿eli wska¼nik BMI przekracza 40 kg/m2, mówimy o ciê¿kiej oty³o¶ci, któr± bezwzglêdnie nale¿y leczyæ z pomoc± lekarza specjalisty. W takich przypadkach lekarz podejmie specjalne leczenie far-makologiczne oraz dzia³ania edukacyjne, które maj± na celu nauczenie pacjenta zdrowych i w³a¶ci-wych wyborów w zakresie ¿ywienia i stylu ¿ycia.
 

Pi¶miennictwo
1. Witaminy i sk³adniki mineralne; Wyd. Muza S.A., 1997r.
2. Internet http://lusklewnik.sfera.pl/biochemia/iodum.htm
3. W³asne publikacje (MOJE ZDROWIE, APTEKA, Internet)
ZALECENIE DLA ODCHUDZAJ¡CYCH SIÊ:

    Zadbajmy o zasobno¶ci jodu w swojej ubogokalorycznej diecie. Pamiêtajmy, ¿e tarczyca, aby wytworzyæ swe najwa¿niejsze hormony musi wcze¶niej otrzymaæ w po-karmie odpowiedni± ilo¶æ jodu! Hormony te s± niezbêdne dla spalenia substancji energetycznych, na czele z t³uszczem.
    Najlepiej jest podj±æ odchudzanie przy pomocy bezpiecznych dla zdrowia ¶rodków naturalnych. Dobrze jest po³±czyæ ubogokaloryczn± dietê z suplementacj± natural-nymi zwi±zkami jodu i chromu oraz du¿± porcj± niestrawnego b³onnika ro¶linnego.


Ja mysle, ze nie jest dobra idea pozbycia sie jodu w ogranizmie, bo mozna zapasc na bardzo skomplikowana chorobe TARCZYCY.

Zapisane
marman1983
Go¶æ
« Odpowiedz #130 : Czerwiec 08, 2011, 16:29:22 »

Chcia³bym przekazaæ (póki jeszcze mamy internet Mrugniêcie )sk³ad mieszanki, ktory przyda siê ka¿demu alergikowi:

Alergia wypryskowa - swêdz±ca

Rp.

Ziele serdecznika
Ziele fio³ka trójbarwnego
Ziele dziurawca
Ziele nostrzyka
Ziele skrzypu polnego
Ziele rdestu ptasiego
Kwiatostan Kocanki
Li¶æ pokrzywy
Koszyczek rumianku
K³±cze perzu
Korzeñ mniszka Lekarskiego

                              aa 50g*

Piæ 3x dziennie po szklance 20 min przed posi³kiem


* po równych czê¶ciach, czyli ka¿dy sk³adnik po 50g

Po 3 dniach stosowania zauwa¿y³em postêpuj±cy zanik ognisk zapalnych na skórze - szczególnie na d³oniach. Mieszanka chroni równie¿ przed zgag± U¶miech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #131 : Czerwiec 23, 2011, 19:30:19 »

Wszystkim zainteresowanym podajê adres do ciekawej strony o zio³ach i lekach z nich robionych:

Medycyna dawna i wspó³czesna
Dr Henryk Ró¿añski; nauki medyczne i biologiczne; fitoterapia, fitochemia…

http://rozanski.li/
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #132 : Czerwiec 24, 2011, 07:18:42 »

ZAKWIT£ DZIURAWIEC U¶miech


Kwiaty dziurawca wsypujemy do s³oika 1/3 i zalewamy olejem lnianym, b±d¼ z oliwek (zimno t³oczone).
Po trzech tygodniach olej zrobi siê czerwony, przesiewamy z kwiatków i zostawiamy w ciemnym miejscu.
Taki olej znakomicie s³u¿y do masa¿u krêgos³upa przez ca³y rok.



Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #133 : Czerwiec 24, 2011, 07:36:17 »

...... Hiperycyna to wyci±g z kwiatów dziurawca o intensywnie czerwonej barwie, wp³ywaj±cy korzystnie na mechanizmy biochemiczne w organizmach opanowanych przez nowotwory z³o¶liwe – podaje O¿arowski. Problem w tym, ¿e nie rozpuszcza siê ona w wodzie, tylko w alkoholu i oleju, tote¿ nie ma jej w herbatce. Olej z dziurawca mo¿na sobie zrobiæ samemu. Po prostu ¶wie¿e kwiaty tego ziela zalewa siê oliw± z oliwek lub olejem s³onecznikowym i trzyma przez cztery tygodnie na s³oñcu, czyli na parapecie najbardziej nas³onecznianego okna. Jest znakomity na wszelkie oparzenia i niektóre alergiczne wypryski, a dodany do k±pieli pomaga w depresjach. Za¶ masa¿ tym olejem nóg dzieci – w kierunku od stóp do kolan – uwalnia je od moczenia nocnego. Na jakiej to dzieje siê zasadzie – nie wiadomo, ale to metoda wielokrotnie potwierdzona.

Natomiast z wewnêtrznym stosowaniem oleju trzeba uwa¿aæ, bo preparaty z dziurawca maj± dzia³anie uboczne polegaj±ce na uwra¿liwianiu na s³oñce. „Preparaty zawieraj±ce hiperycynê po zbyt d³ugiej ekspozycji na promienie nadfioletowe powoduj± zaczerwienienie skóry, pêcherze, wewnêtrzne krwawienia i ogólne os³abienie” – pisze O¿arowski.

Czy wobec tego, ¿e hiperycyna nie rozpuszcza siê w wodzie, herbata z dziurawca jest bezu¿yteczna? W ¿adnym razie, nie darmo jest to lek ro¶linny o wszechstronnym dzia³aniu, a susz sk³ada siê w wiêkszym stopniu z li¶ci ni¿ z kwiatów. Otó¿ napar wspomaga w±trobê, która jest g³ównym siedliskiem naszych emocji. Gdy co¶ budzi nasze oburzenie, mówimy przecie¿ „w±troba mi siê przewraca”. Obecnie w±troba „przewraca siê” tak wielu Polakom, ¿e nale¿a³oby ka¿dy dzieñ zaczynaæ od szklanki herbaty z dziurawca. Pomaga ona bowiem w: „zaburzeniach czynno¶ciowych w±troby, zmniejszonym przep³ywie ¿ó³ci przez drogi ¿ó³ciowe, stanach zapalnych ¿o³±dka i jelit oraz przewodu ¿ó³ciowego, wrzodziej±cym zapaleniu jelita grubego, skurczu od¼wiernika, skurczu obwodowych naczyñ ¿ylnych”. A tak¿e „w ogólnym wyczerpaniu nerwowym, stanach depresyjnych wywo³anych zaburzeniami czynno¶ciowymi, urazami lub w okresie przekwitania, w psychozach okresowych, zaburzeniach równowagi nerwowej, dla dzieci w moczeniu nocnym, lêku nocnym i stanach nerwicowych” (O¿arowski).

 

Wies³awa Kwiatkowska

http://www.poradnia.pl/ziololecznictwo/ziola-polskie/1523-dziurawiec-zwalcza-depresje-i-stany-lekowe
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 24, 2011, 07:37:48 wys³ane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #134 : Czerwiec 24, 2011, 19:49:03 »

Post >zamieszczony przez >Channel< wydzieli³em jako nowy temat: Oczyszczanie energetyczne - ludzi i pomieszczeñ
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #135 : Lipiec 02, 2011, 09:37:52 »

Aloha !!


"
Jest rok 1084. Siedmiu wędrowców przemierza dzikie i niedostępne okolice masywu Chartreuse w poszukiwaniu miejsca odosobnienia, gdzie w samotności mogliby oddać się kontemplacji i modlitwie. Ci wędrowcy to św. Brunon z Kolonii wraz z sześcioma braćmi, kierowani przez biskupa Grenoble św. Hugona. Drogę wskazuje im siedem gwiazd na niebie.
"  (cytat ze strony - link na dole)


Czy alkohol może być lekiem z bożej apteki ? Owszem, ale odpowiednio zaaplikowany.

Poczytajcie o likierach Chartreuse i Benedictine.

Dla mnie człowiek, który wymyśla recepturę ze 120 ziół to prawdziwy Debeściak.

Dawkowanie: 1 kieliszek 25-40ml wieczorem przed spaniem.

Delektujcie się - gorąco polecam !!

http://www.globtroter.org/chartreuse.html
http://www.swiat-alkoholi.pl/site/?item=58&m_art_id=195&SID=275e80fd600e4b7b29745577692d6d78

« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2011, 09:38:26 wys³ane przez barneyos » Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #136 : Lipiec 04, 2011, 11:59:59 »

Nowy lek na raka - prosto z Chin   

Wyci±g z rzadkiego chiñskiego grzyba mo¿e pomóc w leczeniu chorób nowotworowych - informuje strona internetowa University of Nottingham.

 Naukowcy z University of Nottingham badali dzia³anie kordycepiny, substancji zawartej w paso¿ytniczym grzybie maczu¿niku chiñskim. Na jej antynowotworowe dzia³anie zwrócono uwagê ju¿ w latach 50-tych XX wieku. Niestety, kordycepina jest w ludzkim organizmie szybko rozk³adana.

 Teraz okaza³o siê, ¿e w niskiej dawce hamuje niekontrolowany rozrost komórek, za¶ w wy¿szej - zak³óca przyleganie do siebie komórek, co tak¿e utrudnia rozrost nowotworu. Oba dzia³ania prawdopodobnie wynikaj± z zak³ócania procesu wytwarzania bia³ek w komórce przez hamowania wytwarzania mRNA. Poznanie sposobu dzia³ania kordycepiny przez naukowców z Nottingham daje nadziejê na opracowanie metod powstrzymania rozpadu tej substancji i skutecznego leczenia lub opracowania nowych preparatów o podobnym dzia³aniu.

 Maczu¿nik chiñski (Cordyceps sinensis) to grzyb z rodziny bu³awinkowantych, spokrewniony z dobrze znanym, truj±cym sporyszem czy wystêpuj±cym w Polsce maczu¿nikiem bojowym.

 Podobnie jak wielu jego krewnych atakuje owady - konkretnie g±sienicê motyla Hepialus fabricius. Strzêpki grzyba zabijaj± g±sienicê i wype³niaj± jej cia³o, po czym w górê wyrasta d³ugi, maczugowaty twór, zwany podk³adk±. To w³a¶nie on dostarcza leku, za który niegdy¶ Chiñczycy p³acili cztery razy wiêcej srebra ni¿ wa¿y³. Uwa¿ano, ¿e poprawia funkcjonowanie p³uc i nerek.

 Pierwsi w³a¶ciwo¶ci maczu¿nika odkryli 1500 lat temu himalajscy pasterze byd³a i owiec - zaobserwowali, ¿e po zjedzeniu grzyba ich trzoda nabiera³a wigoru. Reszta ¶wiata dowiedzia³a siê o starochiñskim leku w roku 1993 - gdy podczas zawodów w Pekinie chiñskie biegaczki pobi³y rekordy na 10, 15 i 30 kilometrów. Wielu podejrzewa³o doping, ale trener wyt³umaczy³ wysok± formê zawodniczek wysokogórskim treningiem i w³asno¶ciami grzyba.

 Obecnie wyci±g z grzybów Cordyceps sinensis mo¿na kupiæ w wielu krajach ¶wiata - wiadomo, ¿e poprawia kondycjê ludzi starszych i w ¶rednim wieku (bywa nazywany "himalajsk± Viagr±"). Jego zbieranie jest trudnym i niebezpiecznym zajêciem - w roku 2007 kilkunastu mieszkañców górskiej wioski poszukuj±cych cennego grzyba zginê³o w burzy ¶nie¿nej w trudno dostêpnym regionie nepalskich Himalajów.
    (PAP)
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #137 : Lipiec 04, 2011, 12:06:14 »

To rzeczony grzybek:


Cordyceps sinensis (Kordyceps chiñski, maczu¿nik chiñski)

...

http://www.grzybowysklep.pl/cordyceps-sinensis-%28kordyceps-chinski-maczuznik-chinski%29,76.html


A oto jego polski "braciszek":



Maczu¿nik bojowy Cordyceps militaris

http://www.nagrzyby.pl/index.php?artname=gatunek&id=211
« Ostatnia zmiana: Lipiec 04, 2011, 12:12:02 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #138 : Lipiec 10, 2011, 08:25:21 »

WILKAKORA
" CZARNO NA BIA£YM" - mamy niepodwa¿alne dowody . &#8211; VILCACORA - leczy RAKA!
 Tak zatytu³owa³ swój obszerny wywiad i opublikowa³ w czasopi¶mie (miesiêcznik) "VILCACORA - ¿yj d³ugo "-luty 2004r. - naukowiec z Uniwersytetu Warszawskiego - botanik, szef zespo³u biologów molekularnych- prof.dr.hab. Mieczys³aw Kura¶
 Tym samym przeci±³ "raz na zawsze " spekulacje niektórych lekarzy - onkologów (którzy przecie¿ nie bior± udzia³u w badaniach nad WILKAKOR¡ i innymi ro¶linami ) Profesor Kura¶ opowiedzia³ siê o skuteczno¶ci leczenia raka i innych schorzeñ w³a¶nie za pomoc± ekstraktów z Wilkakory.. To co uzyska³ podczas badañ nad Wilkakor± przesz³o jak o¶wiadczy³ profesor, naj¶mielsze oczekiwania. Pan profesor chcia³ tym samym rozstrzygn±æ narastaj±cy spór o "WILKAKORÊ " rozpêtany w mediach przez grupê lekarzy, co ciekawe - onkologów....Wynik tych badañ jest jednoznaczny, bo nie móg³ byæ inny Ju¿ wcze¶niej s³ynny polski botanik - prof.dr.hab. Jerzy Lutomski z Instytutu Ro¶lin w Poznaniu, znawca amazoñskich zió³ i ro¶lin, by³ jej nieprzejednanym orêdownikiem, ostro zaprotestowa³ ju¿ w roku 2000 przeciwko tej bezprecedensowej nagonce na WILKAKORÊ, przez t± sam± grupê przeciwników! Mia³ zdecydowan± odwagê i wyst±piæ przeciwko tej grupie, która sprzyja interesom wielkich koncernów farmaceutycznych , dla których rzecz jasna WILKAKORA by³a mówi±c krótko zagro¿eniem w interesach finansowych. Pan profesor jednak nigdy nie ustawa³ w obronie WILKAKORY. Ocena pozytywna by³a znana tak¿e w Polskiej Akademii Nauk, któr± wyra¿a³ tak¿e prof.dr.hab. Krzysztof Gulewicz. (Bardzo ciekawym zjawiskiem jest fakt ,¿e tylko atakowano to jedno zio³o, a w kuracjach wystêpuje ich kilka, a nawet kilkana¶cie .By³by problem zapewne z wyra¿aniem ich egzotycznych nazw, chocia¿ nauka pos³uguje siê jêzykiem ³aciñskim i zawsze mo¿na prawdê zweryfikowaæ.
 Je¶li chodzi o Wilkakorê to na ¶wiecie sprzedaje siê j± równie¿ jako najzwyklejsz± herbatkê w saszetkach - expressowych ( patrz zdjêcia) Aby by³o ciekawiej herbatki te posiadaj± wszelkie atesty, spe³niaj± wszelkie polskie normy i s± dopuszczone do obrotu na terenie ca³ej Polski!

 NAZEWNICTWO : W Polsce potocznie mówi siê "WILKAKORA " nazwa ta wywodzi siê z jêzyka keczua - Indian z Amazonii - VILLCA - CORA. Inne nazwy to : VILCACORA - u¿ywana przez Firmê i Dystrybutora AMC. W: Londynie. W tym miejscu nale¿y siê zaznaczyæ, ¿e dziêki tej Firmie mamy w Polsce imponuj±c± wiedzê o zio³ach i ro¶linach z Amazonii, .mamy równie¿ polskich lekarzy znaj±cych fitoterapiê, mamy kilka ksi±¿ek , czasopisma a nawet filmy, które przybli¿aj± nam postaæ- ¶wiatowego lidera w zakresie fitoterapii polskiego misjonarza - naukowca ojca Edmunda Szeligê który do¿y³ 94 lat w zdrowiu i pogodzie ducha. W d¿ungli amazoñskiej spêdzi³ ponad 70 lat swojego ¿ycia. Jego dorobek naukowy jest wprost imponuj±cy. Wiele Instytutów Naukowych na ca³ym ¶wiecie z nale¿nym szacunkiem wspomina dzie³o naukowe które pozostawi³, a by³o co weryfikowaæ, poniewa¿ przywozi³ prawdziwe "sensacje " od amazoñskich Indian, które najpierw sam weryfikowa³ , a potem wysy³a³ do dalszej weryfikacji do bardzo presti¿owych Instytutów Naukowych.

 W Peru u¿ywa siê wy³±cznie nazwy w jêzyku hiszpañskim " UNA - DE - GATO " co potocznie oznacza "Koci Pazur " Inna nazwa w katalogach polskich to: Czepota Puszysta. Nazwa botaniczna tej ro¶liny w jêzyku ³aciñskim to : " UNCARIA - TOMENTOSA - Wild." Obok w galerii zdjêæ pokazano rodzinê Una&#8211;de- Gato (wiórki kory do robienia wywarów ) oraz kapsu³ki zwyk³e (zmielona kora) oraz najsilniejszy extrakt, jaki produkuje siê w Peru : UNA - DE - GATO - EXSTRACTO "(silne wyci±gi - tak¿e w kapsu³kach).W profilaktyce 1.kaps.dziennie. W poszczególnych schorzeniach odpowiednio wiêcej, Prezentowane s± tak¿e najbardziej znane zio³a jak : MANAYUPA , HERCAMPURE , PASUCHACA , CHANCAPIEDRA i herbatki Fix. z Wilkakory czyli UNA-DE-GATO. innych zió³ i ro¶lin. na wszystkie
 W galerii zdjêæ pokazano oryginalne opakowania zió³ prosto z Peru.

 Kilka ciekawostek :

 Nauka wci±¿ nie docenia si³ jakie tkwi± w samej przyrodzie. Opiszê tutaj w najwiêkszym mo¿liwym skrócie dzia³anie WILKAKORY na komórki nowotworowe w organizmie ludzkim, chocia¿ ma jeszcze inne dzia³ania jak np. ¶wietnie radzi sobie ze stanami zapalnymi.
 Organizm ro¶nie i regeneruje dziêki podzia³om komórkowym. Nie wszystkie jednak komórki s± niezbêdne, dlatego organizm pozbywa siê ich na drodze "apoptozy " - czyli naturalnej ¶mierci komórki uwarunkowanej genetycznie. W ten sposób organizm eliminuje równie¿ nieprawid³owe komórki, np: nowotworowe. Proces apoptozy mo¿e byæ uruchomiony przez ró¿ne czynniki (zewn±trz komórkowe, czy wewn±trz komórkowe ) - prowadz± one do przemian morfologicznych i biochemicznych, a¿ w koñcu do ¶mierci komórki. Komórka rozpada siê, a powsta³e fragmenty poch³aniane s± przez komórki ¿erne zwane makrofagami. Jak udowodniono naukowo - podczas badañ, ekstrakty WILKAKORY, przy odpowiednim stê¿eniu zdecydowanie hamuj± aktywno¶æ miotyczn± ( czyli podzia³ komórek ).Ujmuj±c to zjawisko w najwiêkszym skrócie - mamy do czynienia z samobójcz± ¶mierci± komórek nowotworowych, które przestaj± sie mutowaæ i podlegaj± wspomnianemu zjawisku apoptozy. I pomy¶leæ ,¿e ten prosty fenomen wystêpuje w przyrodzie, - w cudownej ro¶linie jak± jest w³a¶nie WILKAKORA.. Takie zjawisko by³oby pobo¿nym ¿yczeniem naukowców, aby powsta³o w laboratorium, w¶ród syntetycznych ¶rodków, które niestety maj± jak dot±d bardzo toksyczne dzia³anie uboczne na ca³y organizm. Niestety Rynek Farmaceutyczny na ca³ym ¶wiecie wyra¿a prawdziw± pogardê do tañszych i zdecydowanie , niekiedy lepszych preparatów leczniczych. Kiedy w Polsce gruntownie przebadano Wilkakorê , nasz polski naukowiec - wspomniany ju¿ wy¿ej prof.dr. hab. Mieczys³aw Kura¶( z Uniwersytetu Warszawskiego ) by³ nie tylko pe³en podziwu i zachwytu nad t± ro¶lin±, ale jak stwierdzi³ zdumia³ go fakt jak wiele prac naukowych istnieje na ¶wiecie wokó³ tej ro¶liny. Niew±tpliwie przyczyni³ siê do tego polski misjonarz o. Edmund Szeliga. W niedalekiej Szwecji w Lund jest O¶rodek , który obecnie prowadzi najbardziej zaawansowane prace, (w skali ¶wiatowej) nad ta ro¶lin± - kieruje nimi prof. dr. Jezuhu Sheng. Nasz prof. dr. M.Kura¶- jak twierdzi³ wymieni³ z tytm o¶rodkiem pogl±dy na temat tych badañ, i jak o¶wiadczy³ by³ dumny, ¿e tak zaawansowane badania móg³ jeszcze uzupe³niæ Nam pozostaje tylko czekaæ, kiedy na wielk± skalê ¶wiat zwróci siê w kierunku naszej natury, na razie przewa¿aj± wzglêdy ekonomiczne wielkich koncernów , które jak dot±d nie wykazuj± zainteresowania w tym kierunku. Pozostaje nam jednak prywatny import Amazoñskich Zió³ i Ro¶lin w w³asnym zakresie.

 Wspomnê jeszcze z wywiadu, samego ojca Szeligê, który w 1999 roku przyby³ do swojej ojczyzny - Polski. Przy okazji Pan Prezydent Aleksander Kwa¶niewski za Jego zas³ugi dla Fitoterapii i rozs³awienia jego nazwiska - rodaka - na ca³ym ¶wiecie - odznaczy³ ojca Edmunda Szeligê : Krzy¿em Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski.
 "To medycyna akademicka wywodzi siê z Fitoterapii a nie odwrotnie. Mówienie chorym o nieskuteczno¶ci Fitoterapii w leczeniu gro¿nych chorób, jest zamykaniem oczu na rzeczywiste fakty. Ja w swoim Instytucie Naukowym "IPIFA" którego za³o¿y³em w Peru, wyleczy³em ponad 35 tysiêcy chorych ludzi. Wielu z nich by³o w tzw. przez akademick± medycynê "stanów beznadziejnych " Najpierw musia³em im przywracaæ, niejednokrotnie odebran± nadziejê, przez samych lekarzy, potem przy stosowaniu naturalnych metod leczenia - zio³ami i stosowania odpowiedniej diety - wyleczy³em ich. Wiele takich przypadków jest doskonale, na ca³e szczê¶cie udokumentowanych. W niektórych przypadkach lekarze zachowywali siê, jak ci biblijni ¿ydzi, którzy widzieli cuda Pana Jezusa a za ¿adne skarby ¶wiata nie chcieli w nie uwierzyæ ! "
 Przywo³aæ nale¿y przysiêgê Ojca Medycyny - HIPOKRATESA " PRIMUM NON NOCERE ! " ( PRZEDE WSZYSTKIM NIE SZKODZIÆ ! )

http://ale.gratka.pl/ogloszenie/608601_wilkakora_vilcacora_ziololecznictwo.html
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #139 : Lipiec 16, 2011, 11:49:46 »

[2009-12-18]

Z badañ prowadzonych przez Dr Zheng Cui na Wake Forest University, wynika ¿e u niektórych osób uk³ad odporno¶ci jest w stanie wykrywaæ i niszczyæ komórki nowotworowe z zadziwiaj±c± skuteczno¶ci±. Opracowano pewien rodzaj testu który pozwala mierzyæ zdolno¶æ uk³adu odporno¶ciowego do niszczenia nowotworów. Dziêki temu stwierdzono, ¿e mechanizm ten przestaje dzia³aæ u osób starszych (zazwyczaj raka maj± osoby po 50-ce), praktycznie przestaje dzia³aæ zim± i pod wp³ywem stresu.

Najciekawsze w tym wszystkim jest to, ¿e zdolno¶æ do zabijania komórek rakowych da siê przenie¶æ do innej osoby przetaczaj±c odpowiednio spreparowan± krew. Je¿eli biorc± jest osoba chora na raka to efektem tej transfuzji mo¿e byæ ca³kowita likwidacja nowotworu (trwaj± testy z udzia³em ludzi - wyników jeszcze nie opublikowano). Krótko mówi±c: je¿eli siê powiedzie to za parê lat bêdzie mo¿na leczyæ raka za pomoc± preparatów z krwi.


Historia tych badañ jest do¶æ ciekawa. Otó¿ w 1999 ca³kowicie przypadkiem odkryto, ¿e jedna z myszy laboratoryjnych jest ca³kowicie odporna na nowotwory. Po podaniu dawki komórek rakowych u myszy nie wytworzy³ siê nowotwór. Dawkê wiêc podwojono a mysz nadal nie zachorowa³a na raka. Ilo¶æ komórek nowotworowych podwajano wiêc wielokrotnie a¿ osi±gniêto dawki oko³o miliona razy wiêksze od tej standardowej przez co ilo¶æ wszczepianych komórek nowotworowych osi±gnê³a 10% masy cia³a myszy - oczywi¶cie nawet taka ogromna dawka nie by³a w stanie wywo³aæ u niej nowotworu! Naukowcy stwierdzili nastêpnie, ¿e potomstwo tej myszy tak¿e jest odporne na raka oraz ustalono, ¿e za odporno¶æ t± odpowiada uk³ad odporno¶ciowy nieswoisty (g³ównie granulocyty oraz makrofagi). Odporno¶æ da³o siê przenie¶æ za pomoc± transfuzji na inne "normalne" myszy z zaawansowanym rakiem i powodowa³o to w 100% przypadków usuniêcie nowotworu a zaszczepione myszy pozosta³y odporne na raka do koñca ¿ycia.


Sprawa zrobi³a siê g³o¶na i pojawi³o siê du¿o artyku³ów na ten temat:

http://www.newscientist.com/article/dn3669-lucky-discovery-uncovers-cancerproof-mouse.html

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/2982525.stm

http://www.sciencedaily.com/releases/2003/04/030429084756.htm


Badania trwa³y dalej. Miêdzy innymi starano siê ustaliæ jaka mutacja odpowiada za zdolno¶æ tych myszy do radzenia sobie z rakiem. Dr Cui wpad³ na pomys³, ¿eby sprawdziæ czy u ludzi mog± siê te¿ zdarzaæ jednostki które nigdy nie zachoruj± na raka dziêki swemu uk³adowi odporno¶ciowemu i opracowano test który pozwala tak± odporno¶æ zmierzyæ (test "CKA" Cancer Killing Activity).


Wyniki by³y bardzo zaskakuj±ce:

http://www.newscientist.com/article/mg19526224.800-cancerresistant-people-lend-out-their-killer-cells.html


Jakie¶ 15%-40% osób ma wysoki czynnik CKA. U osób z najwy¿szym czynnikiem 97% komórek rakowych by³o zabijanych przez ich granulocyty w ci±gu 24 godzin. Dla porównania u innych osób (ca³kowicie zdrowych) ginê³o tylko oko³o 2% komórek rakowych. Nastêpnie zespó³ Dr Cui opracowa³ metodê przeprowadzania transfuzji zwan± GIFT (Granulocyte Infusion Therapy), która pozwala³a przenie¶æ granulocyty od osoby z podwy¿szonym CKA do osoby chorej i w roku 2007 uda³o siê w ekspresowym tempie uzyskaæ zgodê FDA na przeprowadzenie testów skuteczno¶ci terapii GIFT na ludziach chorych na raka. Testy z udzia³em 22 ochotników rozpoczê³y siê w lipcu 2008.


Znowu seria artyku³ów:

http://www.newscientist.com/article/mg19526224.800-cancerresistant-people-lend-out-their-killer-cells.html

http://news.bbc.co.uk/2/hi/health/7003019.stm


Zaproszenie na badania:

http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00900497


Nigdzie nie uda³o mi siê znale¼æ czy testy na ludziach zakoñczy³y siê i z jakim wynikiem (ponoæ publikacja ma byæ w 2010 roku) ale za to znalaz³em takie co¶:

http://munogenics.com/


Jest to nowa firma która ma siê zaj±æ komercjalizacj± kuracji any-rakowej GIFT w planach jest tak¿e opracowanie zwyk³ej szczepionki która uodporni na nowotwory i dziêki temu nie bêdzie wymagana transfuzja.

Je¿eli dobrze pójdzie to za parê lat nikt ju¿ nie bêdzie umiera³ na raka.


Czego sobie i Wam ¿yczê...


[2010-12-31]

Informacja o testach klinicznych przeprowadzanych w 'South Florida Bone Marrow/Stem Cell Transplant Institute':

http://www.prweb.com/releases/2010/07/prweb4239704.htm


Oficjalna informacja o testach klinicznych na stronie NIH (Instytutu Zdrowia w USA):

http://clinicaltrials.gov/ct2/show/NCT00900497


Informacje na stronie instytutu:

http://www.bmscti.org/clinicaltrials.htm


Jak wygl±da uczestnictwo w testach klinicznych (chorzy na raka):

http://www.bmscti.org/cancerpatients.htm#takingpart


Warunki jakie trzeba spe³niæ aby siê zaklasyfikowaæ do leczenia:


How Can Cancer Patients Participate?

Patients must meet the following criteria in order to become eligible for this research study:

* You are capable of caring for yourself

* You are up and about for at least half of the time each day

* You don’t have diabetes, significant cardiac disease and/or an active serious infection

* You have not used immunosuppressive agents other than steroids within 30 days of the trial

* You are not pregnant or nursing

* Your life expectancy must be at least 4 to 6 months

* You have not received bone marrow / stem cell transplants

* You have no evidence of brain metastases

* You have not received treatment with fludarabine

* You don’t have a hematologic malignancy

* You can no longer benefit from conventional therapy


Nie widzê tutaj zastrze¿eñ, ¿e pacjent musi byæ z USA. Nie ma te¿ wzmianki o p³aceniu za kuracje.

Osobom z chorob± nowotworow± sugerowa³bym nawi±zanie z nimi kontaktu.


Tutaj jest formularz zg³oszeniowy:

http://www.bmscti.org/replyform.asp


[2011-01-01]

Z uwagi na wysoki koszt testów klinicznych przeprowadzanych na Florydzie (koszt $137,000 na pacjenta, tylko 22 miejsca) uruchomiono podobne testy kliniczne w Pekinie. Pacjenci mog± siê zg³aszaæ za pomoc± tego formularza:

http://liftcancertreatmenttrial.com/enrollment

¼ród³o: http://pokazywarka.pl/leczenie_raka/
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #140 : Lipiec 19, 2011, 15:21:45 »

KAPSAICYNA LECZY RAKA


Uczeni z uniwersytetu w Nottingham (Anglia) przeprowadzili badania nad kapsaicyn± podawan± wewnêtrznie. Dotychczas stosowano j± zewnêtrznie jako plastry przeciwbólowe w reumatyzmie i artretyzmie. Podaj±c kapsaicynê wewnêtrznie zwierzêtom do¶wiadczalnym zauwa¿yli, ¿e chore na nowotwory - zdrowia³y. Otó¿ okaza³o siê, ¿e kapsaicyna, dostawszy siê do organizmu poszukuje komórek rakowych i znalaz³szy je, zabija mitochondria, które s± odpowiedzialne za podzia³ i rozrost komórek.

 Kapsaicyna niszczy ka¿dy rodzaj nowotworu, bez wzglêdu na to, jak± czê¶æ cia³a zaatakowa³.



Kapsaicyna (nazwa systematyczna: trans-8-metylo-N-wanilino-6-nonenamid, C18H27NO3) - organiczny zwi±zek chemiczny, alkaloid, odpowiedzialny za ostry, piek±cy smak papryki chili. Zwi±zek ten dzia³a na receptory bólu (nocyreceptory) oraz b³onê ¶luzow±, powoduj±c uczucie pieczenia i ostro¶ci w jamie ustnej. Ilo¶æ kapsaicyny w danej potrawie, czyli jej ostro¶æ, jest mierzona w SHU (skali Scoville'a).

 Kapsaicyna zosta³a po raz pierwszy wyodrêbniona i zbadana w 1846 przez amerykañskiego chemika L.T. Thresha.

 Analogiczne do kapsaicyny zwi±zki, zwane kapsaicynoidami, o bardzo zbli¿onej strukturze chemicznej, s± odpowiedzialne za ostry smak pieprzu czarnego, papryki ostrej, kurkumy i wielu innych ostrych przypraw korzennych. Zwi±zki te to m.in.:
 • 7-metylo-N-wanilino-oktamidy;
 • 9-metylo-N-wanilino-dekamidy.
 Wszystkie one s± jednak mniej efektywne od samej kapsaicyny w sensie nadawania potrawom pikantnego smaku.

 Kapsaicyna jest przede wszystkim stosowana jako dodatek nadaj±cy ¿ywno¶ci pikantny smak. Czystej kapsaicyny nie mo¿na jednak nabyæ jako przyprawy, ze wzglêdu na jej toksyczno¶æ w wiêkszych dawkach. Jest ona jednak czêsto stosowana przez producentów sosów, przypraw oraz gotowej ¿ywno¶ci, gdy¿ syntetyczna kapsaicyna jest znacznie tañsza od sproszkowanej papryki chili. Produkcja ¿ywno¶ci z u¿yciem czystej kapsaicyny wymaga jednak bardzo drobiazgowej kontroli jej dozowania.

 Kapsaicyna zawarta w ¿ywno¶ci w niewielkich dawkach pobudza trawienie i "rozgrzewa" organizm, w wiêkszych dawkach mo¿e jednak powodowaæ uszkodzenia w±troby.

 Kapsaicyna i jej pochodne nie s± rozpuszczalne w wodzie, lecz tylko w alkoholu i t³uszczach. Ze wzglêdu na to, ¿e wiêkszo¶æ ostrych potraw zawdziêcza swój pikantny smak kapsaicynoidom, próby u¶mierzenia uczucia pieczenia po ich spo¿yciu przy pomocy p³ynów lub p³ukania jamy ustnej wod± mog± przynie¶æ zupe³nie odwrotny skutek ni¿ po¿±dany przenosz±c kapsaicynê po d³u¿szym odcinku przewodu pokarmowego. Znacznie lepsze rezultaty u¶mierzaj±ce mo¿na uzyskaæ przez p³ukanie ust dowolnym, ciek³ym t³uszczem ro¶linnym lub wypicie szklanki t³ustego mleka. Dobre rezultaty przynosi te¿ lizanie lodów. Alkohol, ze wzglêdu na swoje rozpuszczaj±ce w³a¶ciwo¶ci, okazuje siê równie¿ skuteczny.

 W 2007 firma Blair's Death Sauces w ramach eksperymentu wypu¶ci³a na rynek czyst± kapsaicynê w buteleczce o objêto¶ci 1 ml. Wyprodukowano zaledwie 999 egzemplarzy produktu Blair's 16 Million Reserve[2] (w ca³o¶ci wyprzedany). Pod ¿adnym pozorem nie powinien byæ on spo¿ywany, a nawet otwierany - je¶li ju¿, to tylko w specjalnych rêkawicach i goglach ochronnych. Mo¿e on zabiæ astmatyków i byæ bardzo niebezpieczny przy kontakcie z wra¿liwymi czê¶ciami cia³a. W skali Scoville'a ma ona 16 milionów SHU (dla porównania: klasyczny sos tabasco ma 2500-5000 SHU)

 W medycynie kapsaicyna jest stosowana jako lek przeciwbólowy i rozgrzewaj±cy, stosowany zewnêtrznie - g³ównie w balsamach i ma¶ciach zmniejszaj±cych ból stawów i miê¶ni. Zwykle jest ona dodawana do specyfików w formie ekstraktu z papryki chili.

 Obecnie odkryto zastosowanie tej substancji w leczeniu nowotworów. Naukowcy z Nottingham University wykazali, ¿e kapsaicyna pobudza komórki nowotworowe do samozniszczenia (apoptozy), atakuj±c ich mitochondria, które odpowiadaj± za wytwarzanie energii. Tak¿e inne spokrewnione z kapsaicyn± zwi±zki - tak zwane wanilloidy - potrafi± specyficznie wi±zaæ siê z komórkami nowotworowymi, nie uszkadzaj±c zdrowych.

 W du¿ych stê¿eniach kapsaicyna jest ¶mierteln± trucizn±. Symptomy przedawkowania to k³opoty z oddychaniem, sina skóra i konwulsje. Naturalnie wystêpuj±ce stê¿enia tego zwi±zku w ostrych przyprawach i ¿ywno¶ci s± jednak znacznie poni¿ej granicznej dawki ¶miertelnej. Zbyt wysokie stê¿enie tego zwi±zku w ¿ywno¶ci powoduje tak± jego pikantno¶æ, ¿e uniemo¿liwia to jej spo¿ycie przez wiêkszo¶æ ludzi. Powoduje to, ¿e przypadki zatruæ kapsaicyn± s± niezmiernie rzadkie.

 Dawka ¶miertelna kapsaicyny, wg ró¿nych ¼róde³, wynosi od 56 do 512 mg/kg. Przyjmuj±c najni¿sz± z tych warto¶ci, mo¿na ³atwo obliczyæ, ¿e do u¶miercenia przeciêtnego, doros³ego cz³owieka potrzeba by³oby co najmniej 3,5 g tego zwi±zku, podczas gdy ju¿ 1-2 mg w 1 kg ¿ywno¶ci nadaje jej intensywn± pikantno¶æ.

 Uczucie palenia i bólu zwi±zane ze spo¿ywaniem kapsaicyny wynika z jej bezpo¶redniej interakcji z neuronami uk³adu nerwowego. Kapsaicyna, bêd±ca jednym z alkaloidów z grupy wanilinoidów, ³±czy siê receptorem wanilinoidowym podtypu 1 (VR1), który pe³ni funkcjê transmembranowego kana³u jonowego neuronów. VR1, który jest zwykle stymulowany przez ciep³o lub mechaniczne uszkodzenie cia³a, umo¿liwia kationom sodu i potasu przenikanie przez b³onê komórkow± do wnêtrza komórek. Skutkuje to tzw. depolaryzacj± synaps i wysy³aniem przez uk³ad nerwowy fali sygna³ów do mózgu, które s± odbierane jako wra¿enie ciep³a i bólu. Przy³±czenie cz±steczek kapsaicyny do receptorów VR1 skutkuje podobnym ich uruchomieniem, jak ma to miejsce w czasie spo¿ywania zbyt gor±cych potraw.

 Kapsaicyna nie powoduje jednak ¿adnych trwa³ych uszkodzeñ tkanek - pobudza tylko komórki nerwowe w dok³adnie ten sam sposób, jak rzeczywiste uszkodzenia tkanek na skutek urazu mechanicznego lub poparzenia. Jej dzia³anie toksyczne w zbyt du¿ych dawkach wynika tylko z nadmiernego pora¿ania uk³adu nerwowego i zak³ócania jego normalnego funkcjonowania.

 Papryka chili (chilli), papryka ostra - owoc jednej z odmian papryki rocznej ('Chili'). pochodzi z Peru (Peruvian hot pepper), uprawiana ze wzglêdu na swoje walory smakowe. Jest u¿ywana jako przyprawa. Dojrza³a ma intensywnie czerwony kolor, a tak¿e bardzo ostry smak, za, który odpowiada kapsaicyna. Jest bod¼cem powoduj±cym wytwarzanie endorfiny.

 W 1912 roku zosta³a skonstruowana skala ostro¶ci papryczek chili, skala ta nosi nazwê skali Scoville'a. Skala ta mierzy koncentracjê kapsaicyny. Najostrzejsz± papryk± chili jest Naga Jolokia.

 (¬ród³o: Wikipedia)
 

 Przepis


Papryka chili

Wzi±æ 1,5 kilograma ostrej papryki, obmyæ i pokroiæ na mo¿liwie najdrobniejsze cz±stki, razem z gniazdami nasiennymi, bo po³owa kapsaicyny znajduje siê w³a¶nie w nich (koniecznie w rêkawiczkach, a potem kilkakrotnie umyæ rêce. Nie dotkn±æ oka lub miejsc intymnych). Zalaæ w s³oiku 1,5 litrem oleju szlachetnego, najlepiej z pestek winogron lub lnianego. Odstawiæ w ch³odne i zaciemnione miejsce (lodówka) na 7 do 10 dni, codziennie kilkakrotnie wstrz±saj±c. Zlaæ p³yn do butelki.

 U¿ywaæ 5 razy dziennie, przed ka¿dym posi³kiem, po 1 ³y¿eczce do herbaty. Popijaæ wy³±cznie mlekiem dla z³agodzenia ostro¶ci. Tylko mleko ma w³a¶ciwo¶ci ³agodz±ce. Mo¿na zje¶æ ma³± kromeczkê chleba 4×4 cm grubo posmarowan± mas³em.

 Spo¿ywanie kapsaicyny nie daje ¿adnych skutków ubocznych poniewa¿ sk³adniki s± naturalnymi produktami spo¿ywczymi.


Chabanero

Najostrzejsz± papryk± jest ,,chabanero", ale w Polsce jest niedostêpna. Mo¿na u¿yæ papryki ,,chili". Zwi±zek wytr±ca siê z papryk, zalanych jakim¶ szlachetnym olejem. Papryczek nie wyrzucaæ. Mo¿na je wykorzystaæ, dodaj±c do surówek, co znakomicie poprawia ich smak. Nie nale¿y siê obawiaæ ujemnego wp³ywu ostro¶ci papryki na przewód pokarmowy. Mitem jest opinia, ¿e ostro¶æ szkodzi. Wprost przeciwnie, kapsaicyna doskonale reguluje ca³y uk³ad wewnêtrzny, a dla osób oty³ych wrêcz cudowny, bo przy okazji nie pozwala siê rozwijaæ t³uszczom, wiêc na sta³e przywraca normalne proporcje sylwetki.

http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_kapsaicyna_leczy_raka.html
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #141 : Grudzieñ 08, 2011, 15:14:32 »

¯urawina
Domowa apteka

Któ¿ nie zna drobnych, czerwonych i cierpkich owoców ¿urawiny – drobnej, wiecznie zielonej krzewinki. Niegdy¶ ros³a ona powszechnie na torfowiskach i w bagiennych lasach Europy pó³nocnej i wschodniej, a tak¿e na Syberii, w Kanadzie i na pó³nocy Stanów Zjednoczonych. Niestety na skutek osuszania bagien i torfowisk obecnie w Europie wystêpuje coraz rzadziej.

W Polsce spotykana jest dziko rosn±ca ¿urawina b³otna (Vaccinium oxycoccus) g³ównie w Puszczy Knyszyñskiej, Bia³owieskiej, lasach bi³gorajskich i na Pomorzu Zachodnim. Gatunkiem uprawnym, wystêpuj±cym rdzennie na pó³nocy kontynentu amerykañskiego jest ¿urawina wielkoowocowa (Vaccinium macrocarpon). Oba te gatunki maj± czerwone owoce o charakterystycznym kwa¶nym smaku.

¯urawiny od dawna stosowane by³y przez zielarzy do leczenia zapaleñ dróg moczowych, kamicy nerkowej i jako ¶rodek wzmacniaj±cy odporno¶æ organizmu. Potwierdzi³y to badania przeprowadzone w ostatnim dziesiêcioleciu w Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Izraelu. Udowodni³y one korzystny efekt leczenia ¿urawin± w zapaleniach dróg moczowych i mia¿d¿ycy. O zainteresowaniu Amerykanów t± krzewink± ¶wiadczy nie tylko fakt, ¿e w wielu uznanych o¶rodkach akademickich i szpitalach klinicznych prowadzone s± badania jej leczniczych w³a¶ciwo¶ci, ale i to, ¿e powsta³y nawet muzea po¶wiêcone ¿urawinom. Jedno z nich, Cranberry World Visitors' Center, znajduje siê w Plymouth, w stanie Massachusetts.

Zaka¿enia dróg moczowych s± powszechn± dolegliwo¶ci± kobiet, zw³aszcza starszych. Z tego powodu rokrocznie leczy siê oko³o 30% populacji pañ. Skutkiem ubocznym stosowanej wówczas powszechnie przeciwbakteryjnej terapii jest zniszczenie naturalnej flory jelit. Badania naukowe, do¶wiadczalne i kliniczne dowiod³y, ¿e sok z ¿urawin mo¿e stanowiæ w tym schorzeniu skuteczn± alternatywê dla leków przeciwbakteryjnych. Zwi±zki ro¶linne zawarte w ¿urawinie zmniejszaj± przyczepno¶æ bakterii E. Coli do nab³onka dróg moczowych i ograniczaj± namna¿anie siê tych bakterii, nie czyni±c przy tym spustoszenia w¶ród zamieszkuj±cych jelita po¿ytecznych drobnoustrojów. Skraca to okres choroby i zapobiega kolejnym infekcjom. ¯urawina znajduje, wiêc coraz szersze zastosowanie w leczeniu zapaleñ pêcherza i ³agodnych zaka¿eñ uk³adu moczowego. Warto nadmieniæ, ¿e owoc ten nie powoduje zakwaszania moczu, lecz go alkalizuje i mo¿e byæ bezpiecznie stosowany przez chorych na kamicê moczow±, a nawet powinien byæ przez nich za¿ywany przewlekle, celem zapobiegania nawrotowi kamicy. Obfite pojenie sokiem ¿urawinowym rozpuszcza kamienie zawieraj±ce moczany i przerywa napad kolki nerkowej. Wyniki badañ wykazuj± bowiem, ¿e wiêkszo¶æ z³ogów tworzy siê w wtedy, kiedy mocz jest kwa¶ny, bo tylko w takim ¶rodowisku wytr±caj± siê kryszta³y kwasu moczowego, stanowi±ce j±dro najczêstszych z³ogów szczawianowo-wapniowych. Odkwaszanie moczu stanowi wiêc podstawowy sposób profilaktyki i leczenia, szczególnie istotny w tych przypadkach, kiedy dieta obfituje w bia³ko pochodzenia zwierzêcego. Picie du¿ej ilo¶ci soku ¿urawinowego alkalizuje mocz i rozpuszcza kamienie zawieraj±ce moczany. Innymi s³owy, je¶li lubimy miêso i mamy sk³onno¶æ do kamicy nerkowej, powinni¶my alkalizowaæ mocz, a ¿urawina, ze wzglêdu na dodatkowe w³a¶ciwo¶ci ograniczaj±ce wzrost bakterii chorobotwórczych, nadaje siê do tego celu najlepiej.

¯urawina jest tak¿e cennym ¼ród³em naturalnych witamin i soli mineralnych. Posiada bogate zasoby naturalnej witaminy C i z tego powodu zalecano sok z ¿urawin na przeziêbienia. Jest równie¿ ona bogatym ¼ród³em naturalnych antyoksydantów o sile dzia³ania porównywalnej z czerwonym winem, co powoduje, ¿e wskazania do stosowania ¿urawin s± szerokie. Szczególnie jednak zaleca siê je we wszystkich zaka¿eniach uk³adu moczowego, zw³aszcza tych nawracaj±cych, kiedy leki przeciwbakteryjne stosujemy czêsto i przewlek³e. Dotyczy to g³ównie dzieci z wadami uk³adu moczowego i chorych na kamicê nerkow±.

W Polsce dostêpna jest g³ównie ¿urawina b³otna. W sezonie jesiennym mo¿na ³atwo kupiæ na targowiskach ¶wie¿e owoce z bie¿±cych zbiorów. S± one bardzo cierpkie i do spo¿ycia nadaj± siê w postaci przetworzonej. Najzdrowszy jest ¶wie¿o wyci¶niêty sok. Owoce ¿urawiny mo¿na równie¿ zamroziæ i przechowywaæ przez kilka miesiêcy. Sok z zamro¿onych owoców niewiele traci ze swych od¿ywczych i leczniczych w³a¶ciwo¶ci. Z ¿urawiny warto te¿ przygotowaæ kompoty, kisiele, galaretki i konfitury. Jednym z najpopularniejszych i najsmaczniejszych przetworów jest tzw. ¿urawina do miêsa.

W aptekach i sklepach zielarskich dostêpne s± preparaty z ¿urawin w postaci - soku i kapsu³ek a tak¿e przepysznych herbatek.

http://www.naturalnamedycyna.pl/domowa-apteka/zurawina

PS. dzisiaj mówili o nie w radiowej 3-ce, pod ka¿d± postaci±- skutecznie uszczelnia naczynia przed wnikaniem wirusów/bakterii.
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 08, 2011, 15:15:44 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #142 : Styczeñ 24, 2012, 15:05:22 »

niezast±piony CZOSNEK U¶miech

Nalewka czosnkowa

W 1971 roku, dziêki wyprawie delegacji z UNESCO, w jednym z tybetañskich klasztorów zosta³a znaleziona recepta „eliksiru m³odo¶ci” (nalewki czosnkowej), która jest datowana na IV-V wiek przed nasz± er±. Receptura by³a zapisana na glinianych tabliczkach. Przet³umaczono j± na pocz±tku na jêzyk angielski, potem na pozosta³e. Wielu lekarzy testowa³o j± na sobie, a widz±c skutki, zaczê³o dalej propagowaæ.

Zastosowanie nalewki:


 Nalewka czosnkowa oczyszcza organizm z odk³adaj±cego siê t³uszczu, wyp³ukuje nierozpuszczony wapñ, gwa³townie poprawia przemianê materii, oczyszcza, wzmacnia i uelastycznia naczynia krwiono¶ne, zapobiega zawa³owi serca, mia¿d¿ycy, parali¿owi, tworzeniu siê nowotworów, likwiduje szum w g³owie, POPRAWIA WZROK, odm³adza organizm, zapobiega udarowi mózgu i wrzodom w przewodzie pokarmowym. Sok z czosnku pobudza apetyt, poprawia trawienie, pomaga przy wielu chorobach uk³adu oddechowego, zapobiega przeziêbieniom, likwiduje bóle g³owy i bezsenno¶æ, posiada w³a¶ciwo¶ci moczopêdne, wykrztu¶ne i znieczulaj±ce (u¶mierzaj±ce ból).

Jak przygotowaæ miksturê?
 Zalecany jest polski czosnek.

http://www.maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=zdrowie&id=492
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Ramzes3
Go¶æ
« Odpowiedz #143 : Luty 21, 2012, 19:05:52 »

Odno¶nie nalewki czosnkowej to powinna byæ ona sporz±dzona wy³±cznie z naszego polskiego czosnku i to najlepiej wyhodowanego we w³asnym ogródku b±d¼ kupionego u tzw. babci. Czosnek jaki sprowadza siê obecnie do hurtowni i supermarketów pochodzi g³ównie z Chin i Hiszpanii. Przepraszam za wyra¿enie ale jest to ¶wiñstwo w najczystszej postaci!!! Moja ¿ona dwukrotnie robi³a nalewkê czosnkow±. Pierwszy raz kupi³a nasz Polski czosnek, wysz³a nalewka o bardzo ³adnym ¿ó³tym kolorze. Za drugim razem kupi³a chiñski (bia³y - nasz wpada w fiolet). Wyobra¼cie sobie, ¿e nalewka mia³a kolor zielony a zapach nieco cuchn±cy. Czosnek, który ma w³a¶ciwo¶ci bakteriobójcze potrafi³ popsuæ siê w czystym spirytusie - czysta chemia!!!
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #144 : Marzec 15, 2012, 19:02:22 »

Mikstura zio³owo-czosnkowa


Pó³ szklanki drobno posiekanego czosnku (polskiego) zalaæ na 14 dni w szczelnie zamkniêtym s³oiku 1 szklank± spirytusu. Po odcedzeniu i wyci¶niêciu resztek czosnku przez gazê dodaæ do p³ynu:
 ○ 50 gr. nalewki z mi³orzêbu japoñskiego,
 ○ 50 gr. Wyci±gu z g³ogu,
 ○ 15 ³y¿ek nalewki z karczochów,
 ○ 10 ³y¿ek wyci±gu z kasztanowca,
 ○15 ³y¿ek wyci±gu z melisy,
 Wyci±gi zió³ mo¿na zamówiæ w aptece. Komponent zlaæ do szczelnej butelki z ciemnego szk³a. Wymieszaæ i odstawiæ na tydzieñ.

 DAWKOWANIE

 Po ½ ³y¿eczki w niewielkiej ilo¶ci mleka, soku lub mleka 3 razy po posi³ku.
 Kuracja powinna trwaæ oko³o 3 miesiêcy, nastêpnie robimy dwutygodniow± przerwê i powtarzamy

 ZASTOSOWANIE

 Mikstura usprawnia kr±¿enie zarówno obwodowe jak i mózgowe. Uelastycznia naczynia krwiono¶ne. Wzmacnia ich ¶ciany i udra¿nia je, gdy w ich ¶wietle utworzy³y siê blaszki mia¿d¿ycowe. Skutecznie obni¿a poziom cholesterolu we krwi (czosnek, karczoch). Warto j± poleciæ ludziom starszym z postêpuj±c± mia¿d¿yc±, którym grozi zawa³ lub udar mózgu b±d¼ którzy go przechodzili. Przywraca sprawno¶æ intelektualn±, poprawia pamiêæ, znosi zawroty g³owy wywo³ane zaburzeniami w kr±¿eniu mózgowym.

 Stosowanie mikstury udra¿niaj±cej ¿y³y jest niezale¿ne od wieku.
http://www.maya.net.pl/opinie.php?LANG=pl&sub=zdrowie&id=510
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #145 : Marzec 18, 2012, 10:08:14 »

o tym miodzie ju¿ by³o, ale jest to wa¿na wiadomo¶æ w chwili kiedy pojawi³y siê bakterie odporne na wszystkie antybiotyki

Tajemniczy miód zabija wszystkie bakterie
admin, ndz., 2012-03-18 09:45

 
 naturesbuzz.co.nz

Australijscy badacze s± zdumieni odkryciem lekarstwa na wiele chorób, które by³o ca³y czas przed ich nosem. Miód Manuka jest sprzedawany w wielu sklepach ze zdrow± ¿ywno¶ci±, jako cud naturalnej medycyny.


 

Naukowcy testowali zdolno¶ci bakteriobójcze tej substancji i potwierdzili, ¿e miód zabija ka¿dy typ niebezpiecznych bakterii, które w nim umieszczono. Co ciekawe miód Manuka jest w stanie unieszkodliwiæ nawet najbardziej odporne na antybiotyki super szczepy czyni±ce od czasu do czasu spore spustoszenie w ró¿nych populacjach.

 

Niektóre z bakterii pozostaj± odporne na prawie ka¿de podane lekarstwo, ale miód Manuka radzi sobie z wszystkimi patogenami i bakteriami. Gdy jest stosowany powierzchniowo pomaga w radzeniu sobie z infekcjami skóry, ugryzieniami czy przeciêciami skóry.

"Miód Manuka powstaje tylko w Nowej Zelandii i w Australii i pochodzi od pszczó³, które ¿ywi± siê na drzewkach herbacianych typowych dla Australii i Nowej Zelandii" powiedzia³a Dee Carter z Uniwersytetu w Sydney

Odkrycia australijskich naukowców mog± mieæ wielki wp³yw na nowoczesn± medycynê i mog± prowadziæ do powstania ca³ej serii produktów opartych o t± cudown± substancjê.

 
 Â¬ród³o:  http://wakingtimes.com/2012/02/10/mysterious-honey-discovered-that-kills-all-bac...
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #146 : Marzec 19, 2012, 20:58:09 »


Kuklik pospolity - Geum urbanum L. (Rosaceae - ró¿owate)

Kuklik pospolity jest bylin±, która ro¶nie pospolicie w Polsce na ca³ym ni¿u i ni¿szych górskich terenach oraz w Europie, Afryce, Azji, nawet zosta³ zakotwiczony w Australii i Nowej Zelandii. Tworzy mieszañce z kuklikiem zwis³ym (Geum rivale L.) i kuklikiem sztywnym (Geum allepicum Jacq.). Wszystkie dostarczaj± surowców o podobnych w³a¶ciwo¶ciach. Na wiosnê mo¿emy zbieraæ k³±cze kuklika wraz z kwitn±cym zielem. Surowcem leczniczym jest wiêc k³±cze z zielem kwitn±cego kuklika - Rhizoma et Herba Gei.

Kiedy¶ surowiec nazywano równie¿ k³±czem go¼dzikowca ze wzglêdu na podobny do go¼dzików sk³ad chemiczny, co sprawia³o, ¿e k³±cze po zmieleniu wydziela³o charakterystyczny dla go¼dzikowca korzennego (Caryophyllus aromaticus L.) aromat. K³±cze kuklika zawiera glikozyd fenolowy: geinê, która pod wp³ywem obecnego w ¶wie¿ym surowcu enzymu geazy i kwasów, ulega hydrolizie do eugenolu. Ponadto ro¶lina wytwarza olejek eteryczny (oko³o 0,1%), garbniki (ok. 15%), kw. cynamonowy, kw. galusowy, kw. chlorogenowy i kw. kawowy.


Eugenol - 4-Allyl-2-metoksyfenol

Eugenol to p³ynny zwi±zek fenolowy z ³añcuchem allilowym. W kukliku wystêpuje wraz z cukrem wicjanoz±. Dzia³a antybakteryjnie, przeciwzaka¿eniowo, miejscowo znieczulaj±co, przeciwgnilnie, ¶ci±gaj±co oraz odka¿aj±co na przewód pokarmowy i uk³ad moczowy. Eugenol hamuje rozwój grzybów, bakterii i pierwotniaków.


Kwas galusowy - kwas 3,4,5-trihydroksybenzoesowy

Z kolei wymienione wy¿ej fenolokwasy kuklika dzia³aæ bêd± dodatkowo ¶ci±gaj±co i przeciwzapalnie oraz silnie antyoksydacyjnie, przeciwnowotworowo, antybakteryjnie, przeciwwirusowo i hepatoprotekcyjnie (ochronnie na mi±¿sz w±troby), a tak¿e ochronnie na nerki. Kwasy kuklika maj± zdolno¶æ zmniejszania toksycznego dzia³ania metali ciê¿kich, wêglowodorów, czy leków obci±¿aj±cych w±trobê i nerki (hepatocyty i komórki ¶ródb³onkowe), a tak¿e zapobiegaj± ich marsko¶ci i st³uszczeniu. Badania dr Ró¿añskiego wykaza³y, ¿e kwasy te po podaniu pozajelitowym w postaci soli s± w stanie hamowaæ proliferacje niektórych komórek nowotworowych i zmniejszaæ uboczne skutki chemioterapii.

Dzia³anie i wskazania

Zbieraj±c to wszystko razem mo¿na ustaliæ, ¿e kuklik dzia³a³ bêdzie antyseptycznie (zapobiegnie gniciu, fermentacji i infekcjom), miejscowo przeciwbólowo (odwar) np. przy st³uczeniu, ¶wi±dzie, ugryzieniu pajêczaków oraz lataj±cych owadów. Odwaru  u¿ywamy przy stanach zapalnych gard³a, nosa, ropniach, do p³ukania np. przy chorych zatokach, nie¿ycie jelita cienkiego i grubego, biegunkach. Napar z k³±czy i ziela kuklika zadzia³a mocniej ¿ó³ciopêdnie i pobudzi procesy trawienne z wydzielaniem ¿ó³ci w³±cznie. Napar z ziela stosujemy przy niestrawno¶ci, je¶li jednocze¶nie zale¿y nam na dzia³aniu odka¿aj±cym i antybakteryjnym, wówczas ³±czymy z k³±czem.

Odwar z k³±czy i napar z ziela kuklika pomo¿e w wielu dolegliwo¶ciach skórnych wywieraj±c dzia³anie antyseptyczne, przeciwzapalnie, czy przeciw³ojotokowe. Stosowany zewnêtrznie mo¿e pomóc przy mokrych wypryskach, obrzêkach, trudno goj±cych i gnij±cych ranach. Zastosowany na skórê g³owy w formie p³ukanek usunie ³upie¿ i zapobiegnie infekcjom dro¿d¿akowym. Odwar lub ocet z surowca mo¿emy zastosowaæ do irygacji i nasiadówek przy ¶wi±dzie odbytu i pochwy.

Preparaty

Odwar przygotowujemy z rozdrobnionych k³±czy z zielem. Zalewany zimn± wod± i chwilê odczekujemy, a nastêpnie gotujemy oko³o 10 minut. Mocny odwar 1:1 pity przez trzy-cztery dni pomo¿e nam wydaliæ lamblie (pierwotniakowe zaka¿enie jelita cienkiego), a pity co godzinê w ma³ych porcjach (2-3 ³yki) sprawi, ¿e w±troba przestanie metabolizowaæ eugenol i w drogach moczowych znajdzie siê czysta substancja chemiczna, która odkazi drogi moczowe. Eugenol ulatnia siê równie¿ przez p³uca, st±d przy okazji odka¿a drogi oddechowe. Decoctum Gei sporz±dzamy z 1-2 ³y¿ek rozdrobnionego surowca suchego lub ¶wie¿ego na szklankê zimnej wody. Po gotowaniu odstawiamy na oko³o 20 minut pod przykryciem i pijemy 3-4 razy dziennie po 100 ml. Przy nie¿ytach uk³adu oddechowego i pokarmowego, stanach zapalnych dróg rodnych i uk³adu moczowego podajemy czêsto i ma³e dawki. Przy nadmiernych krwawieniach miesiêcznych i hemoroidach pijemy 2 razy dziennie po 100 ml. Przy chorobie nowotworowej (w szczególno¶ci uk³. pokarmowego) po 200 ml dwa razy dziennie na czczo. 

Eugenol zawarty m.in. w kukliku i go¼dziku znany jest ze swych predyspozycji do leczenia uzale¿nieñ papierosowych i alkoholowych. Je¶li kuklik ma byæ skuteczny w tym aspekcie musimy nasyciæ eugenolem organizm, a¿ ten znajdzie siê w ¶linie. Wówczas przyjmujemy odwar ze ¶wie¿ego surowca czêsto i w ma³ych dawkach. Spowoduje to wstrêt do alkoholu i tytoniu.

Nalewkê kuklikow± - Tinctura Gei sporz±dzamy z rozdrobnionego korzenia z zielem. Przed zalaniem alkoholem 40-60% surowiec zostawiamy na godzinê, aby pozwoliæ reakcjom enzymatycznym doj¶æ do skutku. Zalewamy w proporcji 1:3 lub 1:5  i odstawiamy na minimum 7 dni (przy starych zasadach na oko³o miesi±c). Przyjmujemy po 5 ml 2-3 razy dziennie. Przy nie¿ycie uk³adu oddechowego mo¿emy preparat dodawaæ do mleka z miodem i propolisem lub sokiem malinowym. W stanach zapalnych uk³adu moczowego wskazane jest ³±czenie z sokiem ¿urawinowym.


Ocet kuklikowy w proporcji 1:3

Ocet kuklikowy - Ocetum Gei robimy zalewaj±c 1 cz. rozdrobnionego surowca 3 cz. 3-5% roztworu octu lub 5% roztworem kwasu mlekowego. Odstawiamy na tydzieñ. Stosujemy do ok³adów na bol±ce nogi, czyraki, czy do p³ukania jamy ustnej. Octem mo¿emy przemywaæ w³osy przez co zakwaszamy sobie ph g³owy nie dopuszczaj±c do zalêgniêcia mikrobów. Wiêksze dawki stosujemy przy st³uczeniach, kontuzjach i obrzêkach.

http://farmakognozja.blogspot.com/search?q=jask%C3%B3%C5%82cze+ziele
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #147 : Marzec 24, 2012, 21:58:33 »

Dziurawiec - ro¶lina niedoceniana

DZIURAWIEC ZWYCZAJNY, ZIELE SW. JANA, PRZESTRZELON,  ¦WIÊTOJAÑSKIE ZIELE,
(£AC. HYPERICUM PERFORATUM)



Surowiec – ca³a ro¶lina.  W³a¶ciwo¶ci: gorzko-s³odkie, ch³odz±ce, zio³o ¶ci±gaj±ce, uspakajaj±ce nerwy, ograniczaj±ce stany zapalne i przyspieszaj±ce wyleczenie. Dzia³a miejscowo antyseptycznie i znieczulaj±co.
Lecznicze dzia³anie wewnêtrzne przy:

  *  moczeniu bezwiednym (zw³aszcza u dzieci)
  * stanach lêkowych, napiêciu nerwowym
  * zaburzeniach okresu przekwitania
  * napiêciu przedmiesi±czkowym
  * pó³pa¶cu
  * rwie kulszowej
  * w³ókniakach

Zewnêtrzne:

   * na oparzenia
   * st³uczenia
   * urazy (zw³aszcza g³êbokie lub bolesne rany z uszkodzeniem tkanki nerwowej)
   * wrzody
   * nerwobóle
   * rwa kulszowa
   * skurcze
   * zwichniêcia i bóle ³okciowe (tzw. ³okieæ tenisisty)

Staro¿ytni twierdzili, ze w³a¶ciwo¶ci magiczne dziurawca (hypericum perforatum) zale¿a³y czê¶ciowo od fluoryzuj±cego czerwonego barwnika, Hyperycyna, który wys±cza³ siê jak krew z rozgniecionych kwiatów.

Hyperycyna ma dzia³anie antydepresyjne. Wykorzystywano ja w badaniach i próbach leków przeciw AIDS.

Dziurawiec; w niektórych krajach np. w Australii podlega administracyjnemu zwalczaniu jako chwast.

Dziurawiec – ro¶lina ro¶nie w ca³ej Polsce na suchych s³onecznych ³±kach. Jest do¶æ wysoka o ¿ó³tych piêciop³atkowych jak gwiazdki kwiatkach zebranych po kilka lub kilkana¶cie na ³odydze z drobnymi, malutkimi pod³ugowatymi li¶æmi.

Ludowa nazwa brzmi ¶wiêtojañskie ziele, gdy¿ kwitnie na ¶w. Jana. Lud nazywa³ je równie¿ zielem MATKI BO¯EJ, które krwawe by³y w czasie ¶mierci Jej Syna i padaj±c na ¿ó³te kwiaty, przepoi³y je barw± krwi.

Grecy t³umacz± tak¿e nazwê hypericum „nad podziw” (rozumie siê skuteczne). Ju¿ w staro¿ytno¶ci znana by³a ta ro¶lina jako ziele ¶wiête, czarodziejskie.

Hipokrates, Albertus Magnus, ¶w. Hildegarda, Paracelsus i Jasnowidz±ca z Prevost mówi± o tej ro¶linie z wielk± czci±.

Od dawna lekarze zapisywali zio³o to na swych receptach, jako swego rodzaju „wszechlek”, powoduj±c wiele cudownych uleczeñ.

To ¶wiêtojañskie ziele najlepiej zbieraæ w samo po³udnie – ma wtedy najwiêksz± moc.

Inn± ono ma moc we dnie, inna rano a jeszcze inna noc±. Inna jest moc w ³odydze twardej, inna w miêkkich listkach zielonych i w kwiatkach.

To jest mocne „CZARODZIEJSKIE ZIELE”

   * ¿ó³ciowe kamienie rozpuszcza i wyp³ukuje
   * leczy jelita
   * przy puchlinie brzusznej – jako jeden z wa¿niejszych sk³adników mieszanki zió³
   * dobre na bole¶ci w prawym boku
   * na gniecenie w do³ku
   * na piasek nerkowy
   * na gor±czki

S³ynny w dziejach zio³olecznictwa Bock (1568 r.) zleca³ dziurawiec jako ¶rodek przeciw-krwotoczny i lecz±cy rany, moczopêdny i reguluj±cy krwawienia miesiêczne kobiet, przeciw rwie kulszowej i atakom apoplektycznym, przeciw zimnicy, skutkom „podzwigniêæ”, a zewnêtrznie przeciw oparzeniom i owrzodzeniom.

Dr Shmidt odkry³ i udowodni³ dzia³anie lecznicze dziurawca zalecaj±c go w przypadkach uszkodzenia substancji nerwowej w wyniku obra¿eñ mechanicznych i niedokrwisto¶ci, przemêczenia umys³owego i wstrz±sów mózgu, pora¿eñ i skurczów nerwowych, epilepsji, neurastenii, histerii, zapaleniu nerwów, a ponadto ran ciêtych, k³utych i zgnieceñ.

Dr Bryliñski, który stosowa³ utrwalony sok dziurawca, zaleca³ go nawet w leczeniu choroby raka!!!.

Dr Herold na pocz±tku XX wieku w czasopi¶mie „Therapia nova” VIII/2, opisa³ do¶wiadczenia dr  Bryliñskiego w artykule „Wp³yw hypericum perforatum na procesy biochemiczne w organizmach opanowanych przez z³o¶liwe nowotwory”. W pewnym bardzo ciê¿kim przypadku nowotworu z³o¶liwego u pewnej chorej stan jej by³ ju¿ zupe³nie beznadziejny (dok³adny opis podano tam¿e), szukaj±c ratunku dla chorej, pisa³ dr Bryliñski „przypomnia³em sobie jednego z kolegów, lekarza z Worone¿a, który stosowa³ wyci±g z ro¶liny HYPERICUM PERFORATUM przy z³o¶liwych nowotworach. Og³osi³ w prasie lekarskiej artyku³ o tym za³±czaj±c fotografiê raka, znikaj±cego pod wp³ywem przetworu z dziurawca. Prywatnie dr Bryliñski opowiada³ autorowi artyku³u, ¿e dowiedzia³ siê o leczniczym dzia³aniu dziurawca (po rosyjsku nazwa zwieroboj – od worone¿skiej znachorki „babki cudotwórczyni”), która wywarem z tego ziela leczy³a nieuleczalne choroby nazywane przez lekarzy rakiem.

Po stosowaniu tego ¶rodka ognisko rakowe zmienia³o swój patologiczny stan i albo rozpada³o siê na obumar³e tkanki z rop± zmieszane, albo, gdy ¶rodek by³ stosowany w pocz±tkowym stadium, kurczy³o siê i przekszta³ca³o w guz tkanki ³±cznej.

Dr Bryliñski pisze dalej „Bez najmniejszej nadziei rozpocz±³em podawaæ chorej sok ze ¶wie¿ego dziurawca – SUCCUS HYPERICI – trzy, cztery razy dziennie po ³y¿eczce od herbaty pomiêdzy posi³kami. Chora mówi³a, ¿e po ka¿dym za¿yciu soku odczuwa³a „ jakby elektryczne tkniêcia” w miejscu zmienionym chorobowo.

Po dziesiêciu tygodniach za¿ywania dziurawca chora zaczê³a chodziæ. Po pó³rocznym stosowaniu dziurawca wezwany ginekolog obejrza³ starannie chor± i stwierdzi, ¿e ca³y proces chorobowy cofn±³ siê zupe³nie. O tego czasu minê³o dwa lata. Chora od czasu do czasu za¿ywa sok z dziurawca. Czuje siê dobrze.

Dr med. A. Bryliñski cytuje tam jeszcze wiêcej przyk³adów ze swojej praktyki. Je¶li mo¿na wysnuæ wnioski to – sok z dziurawca, wp³ywaj±c fizjologicznie na normaln±, a jednocze¶nie uzdrawiaj±co na chor± komórkê, zmienia jej biochemiczn± strukturê w ten sposób, ¿e staje siê ona po¿ywk± nieodpowiedni± dla powstania i rozrastania siê z³o¶liwych przerzutowych nowotworów. Poniewa¿ sok z dziurawca daje wyniki dodatnie, a jednocze¶nie jest ¶rodkiem zupe³nie nieszkodliwym, nale¿y go zawsze stosowaæ ilekroæ powstaje podejrzenie procesu rakowego, aby nie przeoczyæ niebezpieczeñstwa i nie dopu¶ciæ do rozwoju nowotworu”.

W czasopi¶mie „Therapia nova” nr VIII/10 pó¼niejszym numerze dr Bryliñski cytuje kilka ciê¿kich przypadków ró¿nych schorzeñ ¿o³±dka takich jak: nadkwa¶no¶æ ¿o³±dka, wrzód dwunastnicy, guz ¿o³±dka, nerwica przewodu pokarmowego i sposób leczenia ich dziurawcem; wszêdzie z wynikiem dodatnim.

Najefektowniejszym tryumfem swego dzia³ania leczniczego wp³ywu – pisze dr Bryliñski – ¶wiêciæ mo¿e dziurawiec w samych pocz±tkach rozwijaj±cego siê niedomagania ¿o³±dkowego, gdy ¶luzówka nie jest wyra¼nie chorobliwie zmieniona, a objawy podmiotowe, jak zgaga, bóle w do³ku i wymioty zaczynaj± ju¿ niepokoiæ.

Zacytujê tutaj my¶l H O R A C J U S Z A: Cur moriatur homo,dum Hypericum crescet in horto – dlaczego cz³owiek umiera, skoro ¶wiêtojañskie ziele ro¶nie w ogrodzie.

Ks. Kneipp pisze: „To ziele wywiera wielki wp³yw na w±trobê; a herbata jest znakomita dla niej lekarstwem. Ma³a domieszka aloesu wzmacnia jego dzia³anie, a skutki mo¿na widzieæ w moczu, w którym p³ywaj± ca³e kosmyki tkanek chorobotwórczych.

Bóle g³owy pochodz±ce z wodnistych cieczy, albo gniecenie w ¿o³±dku, zaflegmienie piersi i p³uc leczy odwar dziurawca bardzo szybko”.

„ZIO£A LECZNICZE’’ J.H. G³óg, Jan HADYNA – nak³adem Miesiêcznika „LOTOS” Kraków: 1936 r.

Pozycja ksi±¿kowa, któr± pos³u¿y³am siê, aby ziele tak wspania³e zaprezentowaæ w materiale umieszczonym powy¿ej.

W s³oneczny dzieñ, w po³udnie niezdrowo opalaæ siê. Biorê koszyk, zak³adam na g³owê kapelusz – idê na pachn±ce zio³ami ³±ki. No¿yczkami obcinam 10 do 15 cm ro¶liny z kwiatkami. Dziurawiec wyra¼nie odró¿nia siê od innych ¿ó³tych kwiatków. Na p³atkach ma drobniutkie dziureczki (st±d nazwa). Trzeba uwa¿aæ – pszczo³y lubi± siadaæ na tych kwiatkach. Pozwalam im napiæ siê nektaru, potem ro¶lina jest moja. Z zebranego ziela robiê oliwki, olejki, nalewki oraz susz.

NALEWKA Z DZIURAWCA i MIODU

¦wie¿e kwiaty dziurawca drobniutko pokroiæ lub zmiksowaæ albo przekrêciæ przez maszynkê do miêsa. Nape³niæ s³ój litrowy lub wiêkszy (w zale¿no¶ci od potrzeb). Wlaæ spirytus 70%, tyle aby zio³o by³o przykryte. Szczelnie zakrêciæ s³ój i postawiæ na s³oñcu, na 2 tygodnie lub d³u¿ej. Przecedziæ zio³a przez gazê ma³± ilo¶ci± dobrej wody „przep³ukaæ” oraz wycisn±æ (dodaæ) do powsta³ej nalewki, tyle samo miodu p³ynnego. Aby lekarstwo mia³o odpowiedni± moc nale¿y odstawiæ nalewkê na 3 miesi±ce.
ZALECENIA

   * w chorobach w±troby
   * zapaleniu nerek
   * nadci¶nieniu i niedoci¶nieniu
   * rozstrojach ¿o³±dka i jelit
   * stanach zapalnych jamy ustnej, gard³a
   * schorzeniach przyzêbia jako rozcieñczenia wod±, p³ukanka
   * przy migrenach
   * jako ¶rodek uspakajaj±cy
   * przeciwdepresyjny

OLEJEK DZIURAWCOWY
I sposób wykonania

¦wie¿e kwiaty dziurawca rozdrobniæ, nape³niæ s³ój. Zalaæ dobr± oliw± np. z oliwek. Zio³a musza byæ przykryte. Zakrêciæ s³ój i postawiæ na s³oñce na 2 tygodnie. Codziennie poruszaæ s³ojem. Oliwka bêdzie mia³a piêkny bordowy kolor. Po tym czasie s³ój nale¿y w³o¿yæ do garnka z wod± i lekko podgrzaæ. Potem przelaæ zawarto¶æ na gazê roz³o¿on± na sicie i mocno wycisn±æ. Rozlaæ do buteleczek.

Wci¶niête zio³a mo¿na wykorzystaæ jednorazowo np. zrobiæ sobie ok³ad na nogi z ¿ylakami.

II sposób wykonania

Wzi±æ stosunkowo niedu¿y, lecz dosyæ wysoki garnek, oraz litrowy lub wiêkszy s³oik z szerokim otworem. Na dno garnka po³o¿yæ porcelanowy talerzyk odwrócony do góry dnem lub ¶ciereczk± lnian± z³o¿on± wielokrotnie.

Do garnka wstawiæ s³oik wype³niony dziurawcem ¶wie¿ym (mo¿e byæ tak¿e suszony). Wlaæ do s³oja dobrej oliwy tak, by przykrywa³a górna warstwê ziela. Garnek nape³niæ wod±. Postawiæ na ogniu. Uwa¿aæ, aby ogieñ pod garnkiem nie by³ zbyt silny, by oliwa z dziurawcem nie wykipia³y ze s³oika (s³ój z zio³ami ma byæ otwarty). Wyparowan± wodê w garnku uzupe³niæ wrz±tkiem. Po sze¶ciu godzinach ci±g³ego gotowania lekarstwo bêdzie gotowe. Przecedziæ jak w poprzednim przepisie.

III sposób wykonania

Olejek, dziurawcowy inaczej oliwê ¶wiêtojañsk± sporz±dza siê tak¿e w nastêpuj±cy sposób:

Rozgniecione kwiaty dziurawca nape³nia siê flaszkê, nalewa siê do pe³na dobrej jadalnej oliwy i stawia na s³oñcu.

Mniej wiêcej po 10 dniach, gdy oliwa nabierze barwy czerwonej, nale¿y j± przecedziæ, wygniataj±c tak¿e dobrze kwiaty, a nastêpnie do oliwy tej namoczyæ znów nowych rozgniecionych kwiatów i postawiæ znów na 10 dni na s³oñcu. Mo¿na to powtórzyæ jeszcze raz lub dwa, a¿ oliwa nabierze koloru ciemnoczerwonego.

OLEJEK DZIURAWCOWY

Cudowna pomoc w problemach krêgos³upa i stawów.

Zewnêtrznie na:

   * bóle pleców
   * miê¶niobóle lêd¼wiowe
   * rwa kulszowa
   * reumatyzm
   * regeneruje tarczki miêdzykrêgowe (dyski)
   * bóle brzuszka u niemowl±t
   * oparzenia
   * rany
   * owrzodzenia ¿ylakowe
   * bielactwo
   * jest bardzo skuteczny w zmianach zwyrodnieniowych krêgos³upa
   * ³agodzi bóle
   * poprawia motorykê miêsni i stawów

 
PRZY CHORYM  KRÊGOS£UPIE
Po³o¿yæ siê p³asko na brzuchu (plecami do góry). Na ¶rodek pleców w rowek wzd³u¿ krêgos³upa pokropiæ ma³± ilo¶ci± olejku. D³oñmi rozprowadziæ olejek (z leciutkim naciskiem) od do³u – (od po¶ladków) – do góry (do g³owy). Takie delikatne ruchy wykonywaæ 10–15 minut. Wskazane jest po takim zabiegu przykryæ chorego, aby pole¿a³ oko³o 10 minut.
Najlepiej poprosiæ kogo¶ z rodziny, przyjació³, aby taki masa¿ z u¿yciem olejku dziurawcowego, wykona³ przed pój¶ciem spaæ.
W pierwszy tygodniu nale¿y zabieg wykonywaæ codziennie.
W drugim – co drugi dzieñ
W trzecim – 2 × w tygodniu
 
ZASTOSOWANIE OLEJKU DZIURAWCOWEGO DO PICIA PRZY WRZODACH ¯O£¡DKA
1 ³y¿kê sto³ow± lub 2 – piæ 30 minut przed jedzeniem 3 - 4 razy dziennie. Surowo przestrzegaæ diety.
Na pocz±tku kuracji najlepiej jest g³odowaæ pij±c tylko wodê dwa do 3 dni i oczywi¶cie piæ olej dziurawcowy. Czwartego dnia i do koñca tygodnia je¶æ tylko po 1/3 ugotowanego na miêkko jajka. Przez nastêpne 2 tygodnie zjadaæ po po³ówce jajka 3 × dziennie i trochê p³ynnej owsianki. Nastêpnie do tej diety podawaæ rosó³ z kury (nie z fermy).
Po 5 tygodniach nieco bia³ego miêsa je¶æ (np. kurczak, indyk, itp.). Tak wytrwaæ do koñca trzeciego miesi±ca kuracji.
„Normalne” od¿ywianie mo¿na podj±æ dopiero po 10 miesi±cach od pocz±tku leczenia. Przez 18 miesiêcy nie wolno piæ napojów alkoholowych, nawet bardzo s³abych.

PRZESTRZEGANIE  DIETY  ORAZ  PICIE  OLEJKU  DZIURAWCOWEGO - powoduje ca³kowity zanik wrzodu.

Mo¿na tak¿e poddaæ siê operacji wrzodu ¿o³±dka, ale wyboru kuracji dokonuje wy³±cznie chory.

Musi wiedzieæ jednak, ze kuracja naturalnym sposobem obejmuje ca³y organizm, eliminuj±c tak¿e przyczynê.

OCZYSZCZANIE WORECZKA ¯Ó£CIOWEGO
z zalegaj±cej gêstej kwa¶nej ¿ó³ci (b³ota ¿ó³ciowego) oraz drobnych kamieni.
Piæ 1 ³y¿kê olejku dziurawcowego oraz sok z 1 cytryny. Przed pój¶ciem spaæ wypiæ olejek dziurawcowy i popiæ sokiem z cytryny.
Mo¿na tez inaczej – wymieszaæ olejek z sokiem cytrynowym i szybko wypiæ.

OLEJEK  Z  DZIURAWCA  JAKO  LEK  PRZECIWDEPRESYJNY

1–2 ³y¿eczek od herbaty piæ codziennie olejek dziurawcowy bez ¿adnych dodatków. Efekty leczenia pojawia siê po dwóch lub trzech tygodniach.

NALEWKA DZIURAWCOWA

100 gram kwiatów paków i li¶ci dziurawca (szczyt ro¶liny – oko³o 10 cm) bez ³odyg, 0,5 litra spirytusu 70% trawiæ oko³o 2 tygodni. Przecedziæ przez szmatkê i wycisn±æ.

Stosowaæ:

   * w stanach nerwicowo depresyjnych
   * we leczeniu zaburzeñ czynno¶ci przewodu pokarmowego.
   * Mo¿na stosowaæ do nacierañ w przypadku stawowych dolegliwo¶ci i korzonkowych.

Dawkowanie: 20–30 kropli 3 × dziennie w kieliszku wody przed jedzeniem.

Nalewka dziurawcowa regeneruje te¿ uk³ad nerwowy. Dzia³a przeciwdepresyjnie.

NALEWKA Z DZIURAWCA I MIÊTY

   * du¿a gar¶æ ¶wie¿ego dziurawca lub 15 saszetek (fix)
   * ³y¿ka miêty lub 3 torebki (fix)
   * ( 1 torebka zió³ w torebkach fix – odpowiada 1 ³y¿eczce zmielonych zió³).

Zalaæ 2 szklankami zimnej wody, postawiæ garnek na ogniu – doprowadziæ do wrzenia, odcedziæ uzyskany wywar, dos³odziæ ³y¿k± miodu. Dodaæ taka sam± ilo¶æ spirytusu (mniej-wiêcej, pól na pó³) i nalewka jest gotowa. Przy tej nalewce wszystko dobrze siê trawi, nie ma przykrych sensacji.

Sam napar dziurawca i miêty jest doskona³ym ¶rodkiem po alkoholu. Doktor W. Poprzêcki jest zdecydowanym przeciwnikiem alkoholu, ale te nalewkê dopuszcza.

NALEWKA Z:

   * KUKURUMY
   * DZIURAWCA
   * GA£KI MUSZKATO£OWEJ
   * ³y¿eczka kukurumy
   * ³y¿eczka dziurawca
   * ³y¿eczka ga³ki muszkato³owej

Sproszkowane zio³a wsypaæ do s³oja, zalaæ 100 gram spirytusu 70%, zakrêciæ szczelnie i postawiæ w s³onecznym ciep³ym miejscu na 4 tygodnie (codziennie wstrz±saæ). Potem, alkohol, który „przeszed³” sk³adnikami leczniczymi zió³ przecedziæ bardzo dok³adnie przez watê. Dodaæ ¼ l czystej wódki 40%. Butelkê szczelnie zakorkowaæ.
 
Stosowaæ:  3 x dziennie po 1 ³y¿eczce przez 5 dni. Potem TYDZIEÑ PRZERWY…. i  znowu 3 × dziennie przez 5 dni, itd.
Piæ 30 minut przed posi³kami.
 
Dzia³anie:

   * u³atwia przyswajanie sk³adników od¿ywczych w po¿ywieniu
   * obni¿a kwasowo¶æ soków trawiennych
   * znosi wzdêcia
   * usuwa przykrywa zapach z ¿o³±dka
   * poprawia metabolizm /przemianê materii/
   * podnosi sprawno¶æ fizyczn±, intelektualna
   * dzia³a przeciwdepresyjnie.

 
Nie zaleca siê stosowaæ ¿adnych preparatów w sk³ad, których wchodzi dziurawiec:

   * przed pla¿owaniem
   * przed opalaniem w solarium

Kwiaty i ziele dziurawca u¿ywaæ mo¿na w postaci wywaru (nale¿y zagotowaæ zio³a), nalewek lub [/b]olejków.[/b]

NA SUROWO DZIURAWCA JE¦Æ NIE WOLNO!!!
Zaobserwowano, ¿e krowa, je¶li z traw± zje dziurawiec – dostaje silnego ¶wi±du skóry, do tego stopnia, ze „drapi±c” siê o np. drzewo – ³amie je.

Jest wiele zió³ s³u¿±cych cz³owiekowi. Ka¿da dolegliwo¶æ ma swojego przeciwnika – w ro¶linach i w umy¶le chorego. Dziurawiec w hierarchii zió³ leczniczych znajduje siê na szczycie. Tak wszechstronnego zastosowania nie posiada ¿adna ro¶lina. Jest to skromna, niewielka ro¶lina i... ro¶nie wszêdzie.

Siêgaj po herbatkê z dziurawca je¶li:

   * Jak ci smutno
   * Jak jeste¶ z³y i ,,¿ó³æ ciê zalewa”
   * Jak stolec siê zapar³ i…nie ma ochoty wyj¶æ
   * Jak „r¿nie” i „d¼ga” w do³ku lub prawym boku
   * I wiele, wiele innych podobnych niedomagañ.

 
PRZEPIS NA HERBATKÊ Z DZIURAWCA

1 ³y¿kê sto³ow± dziurawca wsypaæ do garnuszka zalaæ 1 szklank±, zimnej wody zagotowaæ. Postawiæ na ogniu i doprowadziæ do wrzenia. Zagotowaæ i przykryæ. Trochê ostudziæ. Przecedziæ Herbatkê z dziurawca najlepiej piæ na noc. Sen szybko przychodzi, a dolegliwo¶ci ustêpuj±.
Wymienione w tej pracy przepisy i receptury nie zastêpuj± leczenia medykamentami oraz nie zwalniaj± chorych od pój¶cia do lekarza.
Ka¿dy cz³owiek jest niepowtarzaln± indywidualno¶ci±.
Niepowtarzalne s± schorzenia jak równie¿ zespo³y schorzeñ.
Dlatego te¿ „dopasowanie” kuracji na poszczególne schorzenia musi byæ tak¿e indywidualne.

!!! KA¯DY ODPOWIADA SAM ZA SWOJE ZDROWIE I ¯YCIE !!!

http://www.eioba.pl/a/3ay1/dziurawiec-roslina-niedoceniana
















Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #148 : Marzec 31, 2012, 12:23:01 »

OLEJ KOKOSOWY - LEK NA ALZHEIMERA


Kokos jest bardzo po¿ywny, bogaty w b³onnik, witaminy i minera³y. Olej kokosowy ma szczególne znaczenie, poniewa¿ posiada du¿o w³a¶ciwo¶ci leczniczych, daleko wiêcej, ni¿ inne oleje. Jest szeroko stosowany w¶ród azjatów i wyspiarzy z Pacyfiku - uwa¿aj±, ¿e olej kokosowy jest lekarstwem na wszystkie choroby. Wed³ug nich palma kokosowa to drzewo ¿ycia, jest ¼ród³em ¿ywno¶ci i lekarstw. Dopiero od niedawna odkryto niezwyk³e w³a¶ciwo¶ci oleju kokosowego. Gdziekolwiek rosn± drzewa palmowe tam ludzie nauczyli siê korzystaæ z ich dobrodziejstwa, w tym jako skutecznego leku.

 Olej kokosowy ró¿ni siê od innych olejów, poniewa¿ jest bogaty w ¶rednie kwasy t³uszczowe, które s± ³atwo przyswajalne przez organizm. T³uszcze i oleje s± nazywane kwasami t³uszczowymi; s± nasycone, jednonienasycone, wielonienasycone kwasy t³uszczowe. Badania z olejem kokosowym potwierdzi³y, ¿e mo¿emy czerpaæ z niego du¿e korzy¶ci.



Zanim napiszê jak pomóc sobie za pomoc± oleju kokosowego w chorobie Alzheimera, wprzódy spróbujê wypunktowaæ inne dobrodziejstwa p³yn±ce z oleju kokosowego jako lekarstwa.

1. W³a¶ciwo¶ci przeciwzaka¼ne:
 -zabija wirusy powoduj±ce grypê, opryszczkê, odrê, wirusy zapalenia w±troby typu C, SARS, AIDS i inne choroby
 -zabija bakterie powoduj±ce wrzody, infekcje gard³a, infekcje dróg
 moczowych, choroby dzi±se³ i wg³êbienia, zapalenie p³uc, rze¿±czkê i inne choroby
 -zabija grzyby i dro¿d¿e, które powoduj± kandydozy, grzybice: stóp, pieluszkowe i inne infekcje
 -zabija tasiemce, wszy i inne paso¿yty
 -zapobiega paradontozie i próchnicy

2. W³a¶ciwo¶ci energetyczne
 -jest ¼ród³em szybkiej energii
 -zwiêksza energiê i wytrzyma³o¶æ
 -zwiêksza fizyczne i sportowe osi±gniêcia
 -wspomaga trawienie i metabolizm
 -poprawia trawienie i wch³anianie innych sk³adników od¿ywczych, w tym witamin, minera³ów i aminokwasów
 -zwiêksza wydzielanie insuliny i wykorzystanie glukozy we krwi
 -³agodzi stres
 -zmniejsza objawy zwi±zane z zapaleniem trzustki
 -pomaga z³agodziæ objawy i zmniejszyæ ryzyko zdrowotne zwi±zane z cukrzyc±
 -zmniejsza problemy zwi±zane z zespo³em z³ego wch³aniania i mukowiscydozy
 -poprawia wch³anianie wapnia i magnezu
 -wspiera rozwój mocnych ko¶ci i zêbów
 -chroni przed osteoporoz±
 -pomaga z³agodziæ problemy z woreczkiem ¿ó³ciowym
 -³agodzi objawy zwi±zane z chorob± Crohna, wrzodziej±cego zapalenia jelita grubego oraz wrzody ¿o³±dka
 -poprawia trawienie i pracê jelit ( olej wypity 20 min. przed posi³kiem ³agodzi objawy zgagi)
 -³agodzi ból i podra¿nienia spowodowane przez hemoroidy

3. Wzmacnia system odporno¶ciowy
 -obs³uguje i wzmacnia funkcje uk³adu immunologicznego
 -zmniejsza stany zapalne
 -naprawia tkanki
 -pomaga chroniæ organizm przed rakiem piersi, jelita grubego i innymi nowotworami
 -pe³ni funkcjê ochronn± jako przeciwutleniacz
 -nie tworzy szkodliwych produktów ubocznych w czasie podgrzewania jak inne oleje
 -pomaga chroniæ organizm przed szkodliwymi rodnikami, które przy¶pieszaj± starzenie i choroby zwyrodnieniowe
 -nie wyczerpuje rezerw przeciwutleniaczy w organizmie jak to robi± inne oleje
 -poprawia wykorzystanie kwasu t³uszczowego i chroni przed przed utlenieniem
 -pomaga usun±æ syndrom chronicznego zmêczenia
 -³agodzi objawy zwi±zane z ³agodnym rozrostem stercza (powiêkszenie prostaty)

4. Wspiera serce
 -zmniejsza ryzyko chorób serca - poprawia cholesterol
 -chroni têtnice od urazu, które s± nara¿one na mia¿d¿ycê

5. Wspiera narz±dy
 -chroni przed chorobami nerek i infekcjami pêcherza
 -rozpuszcza kamienie nerkowe
 -pomaga zapobiegaæ chorobom w±troby
 -wspomaga funkcje tarczycy
 -zmniejsza napady padaczkowe

6. Masa i waga cia³a
 -wspomaga utratê nadwagi poprzez zwiêkszenie tempa metabolizmu
 -jest wykorzystywany przez organizm do produkcji energii, zamiast byæ przechowywany jako tkanka t³uszczowa
 -pomaga zapobiegaæ oty³o¶ci
 -posiada mniej kalorii ni¿ inne t³uszcze

7. Zdrowa skóra i w³osy
 -stosowany miejscowo pomaga stwarzaæ barierê ochronn± na skórze, co odwraca infekcje
 -zmniejsza objawy zwi±zane z ³uszczyc±, wypryskami, zapaleniem skóry
 -zmiêkcza skórê i pomaga z³agodziæ sucho¶æ, ³uszczenie siê
 -zapobiega zmarszczkom, zwiotczeniu skóry i plamom starczym
 -powoduje zdrowy wygl±d w³osów i cery
 -zapobiega szkodliwemu dzia³aniu promieni ultrafioletowych ze s³oñca
 -pomaga zwalczyæ ³upie¿.

 Olej kokosowy mo¿na stosowaæ w chorobach domowych zwierz±t, szczególnie kiedy maj± wysypki na skórze i inne skórne problemy. Nale¿y wetrzeæ w skórê parê kropli oleju kokosowego w chore miejsce, Zwierzêta mog± go lizaæ bez obawy o skutki uboczne.

 CHOROBA ALZHEIMERA



 Choroba Alzheimera (³ac. Morbus Alzheimer, ang. Alzheimer's disease) - postêpuj±ca, degeneracyjna choroba o¶rodkowego uk³adu nerwowego.

 Choroba Alzheimera polega na zmianach zwyrodnieniowych w mózgu, a dok³adniej zaniku tkanki nerwowej. Postêpuj±ce stopniowo zaburzenia dzia³ania mózgu doprowadzaj± w efekcie do utraty pamiêci, zdolno¶ci uczenia siê, pojmowania, trze¼wego my¶lenia, oceny sytuacji, pogorszenia umiejêtno¶ci komunikacyjnych i znacznego obni¿enia siê zdolno¶ci radzenia sobie z czynno¶ciami ¿ycia codziennego.
 Nazwa choroby pochodzi od nazwiska niemieckiego psychiatry i neuropatologa Aloisa Alzheimera, który opisa³ tê chorobê w 1906r.

Epidemiologia - jest to najczêstsza przyczyna wystêpowania otêpienia u osób powy¿ej 65 roku ¿ycia. Ocenia siê, ¿e na ¶wiecie choruje na chorobê Alzheimera ok. 30 mln osób, w Polsce ok. 200 tys. Ze wzglêdu na starzenie siê spo³eczeñstw w krajach uprzemys³owionych zak³ada siê, ¿e liczba chorych do roku 2050 potroi siê.

 Pocz±tek choroby wystêpuje zwykle po 65 roku ¿ycia. Przed 65 rokiem ¿ycia zachorowania na chorobê Alzheimera stanowi± mniej ni¿ 1% przypadków. Badania epidemiologiczne stwierdzaj±, ¿e zapadalno¶æ na chorobê Alzheimera wzrasta z wiekiem - u osób po 65 roku ¿ycia stwierdza siê j± u ok. 14%, a po 80 roku ¿ycia w ok. 40%. Po 85 roku ¿ycia czêsto¶æ otêpienia naczyniopochodnego zwiêksza siê w porównaniu z chorob± Alzheimera w¶ród chorych z otêpieniem (¼ród³o - wikipedia).



Choroba Alzheimera (AZS) charakteryzuje siê stopniowym spadkiem tempa metabolizmu glukozy w mózgu. Nie jest do koñca jasne dlaczego w tej chorobie jest zaburzony metabolizm glukozy. Mózg bez w³a¶ciwego paliwa umiera. Istnieje alternatywne ¼ród³o energii dla komórek mózgu - t³uszcze, zwane cia³em ketonowym. Organizm wytwarza ketony podczas przekszta³cania t³uszczów w energiê. Je¶li organizm jest pozbawiony wêglowodanów, wytworzy ketony naturalnie. Niestety ciê¿ko jest wyci±æ ca³kowicie wêglowodany z diety, lecz mo¿na temu zaradziæ poprzez spo¿ywanie olejów, który maj± ¶rednio ³añcuchowe glicerydy (MCT). Kiedy olej jest trawiony w±troba zmienia go w ketony. Równie¿ podczas g³odówek t³uszcze s± zamieniane w ketony. W ci±gu pierwszych tygodni ¿ycia ketony dostarczaj± ok. 25% energii noworodkom, aby mog³y przetrwaæ.

 Mózg stanowi tylko 2% ca³kowitej masy cia³a, ale zawiera 25% ca³kowitego cholesterolu. Cholesterol jest potrzebny w mózgu jako przeciwutleniacz, elektryczny izolator - w celu zapobiegania wyciekom jonów. Jest strukturalnym rusztowaniem dla sieci neuronowej i funkcjonalnym sk³adnikiem wszystkich b³on komórkowych. Cholesterol jest tak¿e swoistym opakowaniem i jest wykorzystywany w przekazywaniu neuroprzeka¼ników. Wszystko to jest niezbêdne do prawid³owego funkcjonowania mózgu. U ludzi z chorob± AZS badania pokazuj± niedobór cholesterolu. Natomiast wysoki poziom cholesterolu zauwa¿ono u ludzi d³ugowiecznych, a tak¿e lepsz± ich pamiêæ i obni¿one otêpienie umys³owe. I tak, ten sam cholesterol, którego unikamy w obawie przed chorobami serca pomaga naszemu mózgowi.

 Wiadomo, ¿e p³ynne oleje ro¶linne - wielonasycone s± podatne na utlenianie i je³czenie, dlatego s± toksyczne. Olej kokosowy to t³uszcz dzia³aj±cy jak wêglowodan bêd±cy pokarmem dla mózgu.



W prowadzonych badaniach, miêdzy innymi przez dr. Mary Newport zauwa¿ono du¿± poprawê sprawno¶ci poznawczej we wczesnych stadiach AZS, ju¿ 90 minut po podaniu pojedynczej dawki - 40 gram ¶rednio ³añcuchowych glicerydów zawartych w oleju kokosowym. Olej ten zawiera ok. 66% trójglicerydów.

 Mózg mo¿e odbudowywaæ neurony i funkcje nerwów w mózgu, które ulegn± uszkodzeniom, wystarczy tylko wprowadziæ w³a¶ciw± dietê, stosuj±c regularne æwiczenia fizyczne, umys³owe i utrzymywanie regularnych relacji spo³ecznych.

 Szczególne wa¿na jest dieta bogata w warzywa, owoce i z nisk± zawarto¶ci± nasyconych t³uszczów uzupe³niona w szczególno¶ci w: witaminy z grupy B (szczególnie B12), kwas foliowy, curry, kwasy t³uszczowe omega 3, warzywne i owocowe soki, wysokie dawki witaminy E, unikanie alkoholu.

 Z przeprowadzonych badañ dr. Mary Newport wynika, ¿e terapeutyczna dawka ¶rednio³añcuchowych trójglicerydów wynosi 20 g dziennie. Z wyliczeñ dr. wynika, ¿e ponad 2 ³y¿ki oleju kokosowego (ok. 35 ml lub 7 p³askich ³y¿eczek) dostarczy 20 mg tych trójglicerydów. Chorym z AZS zaleca siê 4 - 5 ³y¿ek dziennie, w dwóch porcjach: rano i wieczorem podczas posi³ku. Po podaniu oleju kokosowego ju¿ na pi±ty dzieñ zauwa¿ono znaczn± poprawê u chorych z Alzheimerem.

 Chorzy z ASZ powinni unikaæ takich olejów jak kukurydziany i sojowy, poniewa¿ pogarsza stan zdrowia. Inne zdrowe t³uszcze to: mas³o z mleka krowiego, które karmione jest traw±, Omega 3 z oleju ryb. Nie zaleca siê produktów rafinowanych: pszenicy i cukrów, ¿ywno¶ci o du¿ej zawarto¶ci bia³ka (jajka) i wszystkich miês zwierz±t, które s± karmione pasz± sojow±.

 Kuracja olejem kokosowym pomo¿e w chorobie Parkinsona, Huntingtona, stwardnieniu rozsianym, w stwardnieniu zanikowym bocznym, lekoopornej padaczce, w cukrzycy typu I i II.

 Je¶li chory z ASZ bêdzie za¿ywa³ 5 ³y¿ek 2 x dziennie oleju kokosowego ju¿ po 60 dniach kuracji bêdzie widaæ du¿± poprawê.

LINK! - Olej kokosowy - dodatkowe informacje

 22 Mar. 2012

WIES£AWA
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_olej_kokosowy_-_lek_na_alzheimera.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 31, 2012, 16:23:00 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #149 : Kwiecieñ 08, 2012, 17:53:21 »

Niedziela 08.04.2012, 10:48

Ju¿ nie zjesz polskiego czosnku. To
ostatnia szansa



bakerlite.co.uk

Polacy skazani na "chiñszczyznê".

Polacy jedz± coraz wiêcej czosnku ale jego produkcja jest coraz mniejsza. Ro¶nie natomiast import z Chin. Pañstwo ¦rodka to jego najwiêkszy producent i eksporter na ¶wiecie.

Ubieg³oroczny import z Chin szacowany jest na 6 tys. ton. O ile w 2007 r. import tego warzywa kosztowa³ 7 mln euro, to w 2011 roku ju¿ 11,5 mln euro. - zauwa¿a stooq.com.

Ilo¶æ czosnku w sprzeda¿y spada, bo spada te¿ jego produkcja. Z ok. 23 mln ton w 2008 do 17,6 mln ton w 2010. Chiny maj± 85 proc. udzia³ w rynku, Argentyna i Hiszpania po ok. 5 proc. Czosnek importowany do UE w wiêkszo¶ci pochodzi w³a¶nie z Chin.

NA CZOSNKU MO¯NA ¦WIETNIE ZAROBIÆ>>

Jego nielegalny przywóz jest bardzo op³acalny, ze wzglêdu na ograniczenia, jakie stosuje UE. Sprowadzanie czosnku spoza UE jest ¶ci¶le reglamentowane i wymaga specjalnych pozwoleñ, a op³aty celne znacznie wy¿sze ni¿ np. w przypadku cebuli - dodaje portal.

JS

    http://stooq.pl/n/?f=592398&c=0&p=0

http://www.sfora.biz/Juz-nie-zjesz-polskiego-czosnku-To-ostatnia-szansa-a42273
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Strony: 1 2 3 4 5 [6] 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

phacaiste-ar-mac-tire gangem x22-team ostwalia wypadynaszejbrygady