Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 05, 2025, 00:36:11


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Leki z Bozej Apteki  (Przeczytany 211049 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
east
Gość
« Odpowiedz #150 : Kwiecień 09, 2012, 20:52:13 »

A to dziwne, bo akurat czosnek to takie warzywo ,ze samo w sobie jest zakonserwowane , roÂśnie jak chwast , nie trzeba przy tym Âżadnych zabiegĂłw .. nie zuÂżywa siĂŞ tego wiele w kuchni, sÂłuÂży jako lekarstwo ... czemu w przypadku  tak doskonale uprawnego wszĂŞdzie produktu akurat Chiny zdominowaÂły rynek ?

Nie tylko zreszta w tym przypadku. ChiĂączycy znani sÂą ze skutecznych sposobĂłw na odzyskiwanie i utrzymywanie zdrowia. Ich restrykcyjne ,komunistyczne PaĂąstwo nigdy tradycyjnej medycyny nie tĂŞpiÂło aÂż tak, jak to ma miejsce na tzw "Zachodzie". Nikogo w Chinach nie dziwiÂą mistrzowie Chi-Gong , uzdrowiciele czy zielarze ... U nas zrobiono z medycyny ludowej straszaka i zabobony, a KoÂśció³ nawet posun¹³ siĂŞ do wciÂągniĂŞcia tej medycyny na "szataĂąskÂą listĂŞ". 

ChciaÂłoby siĂŞ zapytaĂŚ .. co jest tu grane ?
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #151 : Kwiecień 09, 2012, 21:36:06 »

Tak na marginesie: chiĂąski czosnek jest do d..y. SÂą badania dowodzÂące, Âże w pewnym sensie jest nawet trujÂący. I znacznie mniej aromatyczny od naszego, krajowego. MoÂże w staroÂżytnoÂści byÂło inaczej, ale dziÂś wszelka "chiĂąszczyzna" kojarzy siĂŞ z badziewiem.

Co nie umniejsza wartoÂściom leczniczym czosnku - sÂą bezcenne. Tylko nie mĂłwcie o tym koncernom farmaceutycznym, bo doprowadzÂą do wydania zakazu jego uprawy.  MrugniĂŞcie
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich maÂło


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomości: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #152 : Kwiecień 09, 2012, 21:41:44 »

East,
popatrz na spoÂżycie cukru, mleka  i miĂŞsa tam. ByÂło zdrowo, ale dziÂś podobno na kaÂżdym rogu znajdziesz zachodnie sÂłodzone serki, jogurciki i inne smakoÂłyki. SpoÂżycie miĂŞsa moÂże nie podskoczyÂło, ale ze zwiĂŞkszeniem spoÂżycia produktĂłw mleczarskich, najczĂŞÂściej sÂłodkich idÂą drogÂą USA.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagraÂża.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #153 : Maj 01, 2012, 05:35:37 »

Grzybek tybetaĂąski

WedÂług opracowania Anny Krukowskiej


Grzybek tybetaùski w wygl¹dzie przypomina bardziej kalafior lub posklejany ry¿ ni¿ grzybka. Ze wzglêdu na bia³y kolor i charakterystyczn¹ budowê nazywany jest tak¿e œnie¿nym lotosem. Przyrz¹dzony z niego napój w smaku przypomina kefir lub maœlankê. Jednak nie ze wzglêdu na walory smakowe sta³ siê tak niezwykle popularny. Ten tajemniczy grzybek posiada w³aœciwoœci antybakteryjne, antygrzybiczne, antynowotworowe i przeciwzapalne a dodatkowo poprawia odpornoœÌ i gwarantuje d³ugowiecznoœÌ.

 Grzybek tybetaĂąski zostaÂł odkryty przypadkiem wiele wiekĂłw temu przez gĂłrali z Kaukazu, choĂŚ nie wiadomo kiedy dokÂładnie, gdyÂż ÂźrĂłdÂła podajÂą ró¿ne daty. Jego zdrowotnymi wÂłaÂściwoÂściami cieszono siĂŞ nie tylko w gĂłrach Kaukazu, ale rĂłwnieÂż w Chinach, Tybecie i Indiach...

 Podobno do Polski zostaÂł przywieziony przez profesora Politechniki Gliwickiej, ktĂłry w trakcie swojego piĂŞcioletniego pobytu w Indiach ciĂŞÂżko chorowaÂł na raka wÂątroby. Chory poddaÂł siĂŞ alternatywnemu leczeniu – mnich tybetaĂąski podawaÂł mu napar z tego tajemniczego grzybka, dziĂŞki ktĂłremu mĂŞÂżczyzna cudownie ozdrowiaÂł. Kiedy wracaÂł do Polski, mnich ofiarowaÂł mu szczep grzybka.

 Trudno to uwierzyĂŚ , a jednak informacjĂŞ o jego antyrakowych wÂłaÂściwoÂściach potwierdzajÂą liczne wypowiedzi na miĂŞdzynarodowych forach...

 O szczep grzybka warto popytaĂŚ znajomych... ale moÂżna zakupiĂŚ go rĂłwnieÂż na Allegro. Kiedy juÂż zdobĂŞdziesz sczep, moÂżesz zaÂłoÂżyĂŚ wÂłasnÂą hodowlĂŞ, jednak pamiĂŞtaj aby przy tym nie uÂżywaĂŚ metalowych przedmiotĂłw. Z grzybka moÂżna przyrzÂądziĂŚ bardzo zdrowy napĂłj w smaku i wyglÂądzie przypominajÂący kefir. Jednak jest duÂżo zdrowszy od kefiru, napĂłj przygotowany z grzybka tybetaĂąskiego stanowi unikalne symbiotyczne po³¹czenie wielu bakterii i droÂżdÂży. DziĂŞki temu grzybek ten posiada mnĂłstwo leczniczych wÂłaÂściwoÂści. Polecany jest rĂłwnieÂż dla dzieci.


WpÂływ grzybka tybetaĂąskiego na zdrowie:

 ● reguluje i poprawia przemianĂŞ materii
 ● leczy choroby ukÂładu pokarmowego, m.in. dolegliwoÂści trawienne, wrzody Âżo³¹dka i dwunastnicy
 ● reguluje ciÂśnienie tĂŞtnicze i poziom glukozy we krwi
 ● redukuje „zÂły cholesterol”
 ● zapobiega chorobom serca
 ● jest probiotykiem
 ● leczy stany zapalne
 ● hamuje wzrost komĂłrek nowotworowych
 ● wytwarza interferon o dziaÂłaniu antywirusowy
 ● leczy choroby narzÂądĂłw wewnĂŞtrznych: wÂątroby, trzustki, Âśledziony, nerek, pĂŞcherza moczowego
 ● rozpuszcza kamienie w woreczku ¿ó³ciowym
 ● hamuje proces starzenia, Âłagodzi skutki stresu i zmĂŞczenia
 ● Âłagodzi bĂłl i oparzenia sÂłoneczne
 ● pomaga walczyĂŚ z bezsennoÂściÂą
 ● poprawia libido
 ● jest ÂźrĂłdÂłem wielu witamin

Kuracja tybetaĂąska jest bardzo prosta:

 ● PrzyrzÂądzony z niego kefir naleÂży piĂŚ przez 20 dni.
 ● NastĂŞpnie zrobiĂŚ 10 dni przerwy i ponownie wrĂłciĂŚ do kuracji.
 ● Proces leczenia moÂżna powtarzaĂŚ wielokrotnie.

 Hodowla grzybka tybetaĂąskiego

 ● NaleÂży codziennie zalewaĂŚ go ÂświeÂżym mlekiem (w wersji wegaĂąskiej – mleko sojowe).
 ● Proces fermentacji trwa 12-24 godzin.
 ● Po 24 godzinach naleÂży dokÂładnie wypÂłukaĂŚ grzybka zimnÂą wodÂą i ponownie zalaĂŚ mlekiem. Nawet jeÂśli nie spoÂżywamy grzybka, nadal musimy ponawiaĂŚ te czynnoÂści, gdyÂż bez tego grzybek straci swoje wÂłaÂściwoÂści, zmieni kolor a w konsekwencji obumrze.
 ● NaleÂży hodowaĂŚ go w temperaturze pokojowej ok. 18-24 stopni C.
 ● NaleÂży pamiĂŞtaĂŚ o tym, Âże grzybek rozmnaÂża siĂŞ i w ciÂągu 2-3 tygodni powiĂŞksza siĂŞ dwukrotnie, a tym samym potrzebuje wiĂŞcej miejsca. DziĂŞki temu co jakiÂś czas moÂżemy podarowaĂŚ szczep komuÂś bliskiemu, aby i on mĂłgÂł cieszyĂŚ siĂŞ dobrym zdrowiem.


 [ÂŹrĂłdÂło: www.kuchnia-kuchnia.pl /„Przepis hinduskich joginĂłw na dÂługowiecznoœÌ”]





   
      


Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #154 : Maj 04, 2012, 09:14:59 »

MLEKO I PRODUKTY MLECZNE


Ludzie na ca³ym œwiecie dyskutuj¹ na temat mleka, i jego dobrych i z³ych walorach. Szczególnie w ostatnich latach œwiat podzieli³ siê na dwie ró¿ne opinie: jedni twierdz¹, ¿e mleko jest dobre dla cz³owieka a inni wskazuj¹ jego szkodliwe w³aœciwoœci.

 Naukowa debata ciÂągle trwa, nie tylko co do mleka, jak wiemy tym sposobem wykasowano nam dobrÂą opiniĂŞ o zioÂłach i innych produktĂłw odÂżywczych, ktĂłre zawsze sÂłuÂżyÂły czÂłowiekowi w jego Âżyciu.

Tote¿ dzisiaj trudno wielu ludziom, szczególnie m³odym, wychowanym na internetowych szko³ach znaleŸÌ prawdê.

I jak to naprawdĂŞ jest z tym mlekiem?



ZacznĂŞ od starych i wyprĂłbowanych receptur ayurvedy, ktĂłrÂą za wszelkÂą cenĂŞ chce zniszczyĂŚ obecny system.

Czym byÂło i jest mleko wedÂług staroÂżytnych nauk?

Wed³ug Ayurvedy, mleko jest nektarem dla ludzkiego organizmu, dlatego jest najbardziej naturalnym pokarmem dla cz³owieka. Mo¿na przejœÌ ca³y œwiat i na ca³ym œwiecie znajdziemy mleko w po¿ywieniu cz³owieka, jak równie¿ innych produktów utworzonych z mleka.

 W Indii od tysiÂącleci ludzie pijÂą duÂżo mleka i spoÂżywajÂą Ghee – forma masÂła z krowiego mleka.



Ghee uwa¿ana jest przez Hindusów za najlepszy sk³adnik od¿ywczy dla ludzi, szczególnie chorych na serce i tych, którzy cierpi¹ na nadmiar cholesterolu we krwi. Jego regularne spo¿ycie zwiêksza fizyczn¹ i psychiczn¹ si³ê, utrzymuje organizm w zdrowiu i zwiêksza potencjê cia³a. Dzia³a nie tylko od¿ywczo ale równie¿ pomaga oczyszczaÌ ca³y organizm, co daje poprawê kondycji miêœni, œciêgien, czyni mocne koœci.



 Ghee krowie ma wielkÂą moc nie tylko w odÂżywianiu siĂŞ, jest stosowane w religijnych ceremoniach – Yagna (LINK!). Nie jest tajemnicÂą, Âże pomaga usuwaĂŚ promieniowanie atomowe z komĂłrek ludzkich i z atmosfery. ToteÂż Hindusi palÂą w swoich ÂświÂątyniach lampki z krowiego Ghee, ktĂłre dostarczajÂą wielkie iloÂści tlenu w atmosferze.

 Ghee krowie ma dobry cholesterol, wiĂŞc zaleca siĂŞ go osobom z wysokim poziomem cholesterolu, to naprawdĂŞ jest dobry oczyszczajÂący tonik. UÂżywa siĂŞ go takÂże jako krople do nosa aby zrĂłwnowaÂżyĂŚ Tridosha (LINK!) - powietrze, ogieĂą, woda.

 JeÂśli ktoÂś cierpi na ÂłuszczycĂŞ lub inne choroby skĂłry, zamiast uÂżywania drogich maÂści, wprzĂłdy te osoby powinny sprĂłbowaĂŚ smarowaĂŚ skĂłrĂŞ Ghee. Ta terapia moÂże okazaĂŚ siĂŞ cudem, poniewaÂż Ghee ma wielki wpÂływ na detoksykacjĂŞ systemu.

 W Indiach Ghee i krowie mleko stosowane sÂą jako lek w nastĂŞpujÂących schorzeniach: zakwaszenie organizmu, niedokrwistoœÌ, astma, odtruwanie trucizn, czyraki na jĂŞzyku i podniebieniu, nieczystoœÌ krwi, krwawe biegunki, pieczenie oczu, uporczywy przewlekÂły kaszel, przewlekÂła gorÂączka, czarne piegi na twarzy, cukrzycĂŞ, rze¿¹czkĂŞ, dnĂŞ moczanowÂą, ogĂłlne osÂłabienie, krwawienia z nosa, jest naturalnym tonikiem pomagajÂącym w zasypianiu, i na inne gastryczne dolegliwoÂści.

 Ghee jest bardzo ceniony poniewaÂż zwiĂŞksza Agni (ogieĂą, enzym) bez jednoczesnego tankowania Pitta, jest doskona³¹ rĂłwnowagÂą dla Pitta. Ghee uÂżywane jest zamiast oleju, np. do warzyw.



Ayurveda – nauka o dÂługiej ÂżywotnoÂści, jest to system tradycyjnej medycyny, formy medycyny alternatywnej, receptur zebranych z ró¿nych staroÂżytnych ÂźrĂłdeÂł w celu leczenia ró¿nych dolegliwoÂści ciaÂła i duszy, i zabiegĂłw chirurgicznych.

 Hinduizm (Ayurveda) i Buddyzm (Madjamaka) leczÂą za pomocÂą rĂłwnowagi piĂŞciu elementĂłw. DuÂży nacisk kÂładÂą na umiejĂŞtnoœÌ spoÂżywania ÂżywnoÂści, na sen i wspó³¿ycie seksualne.

 Ayurveda wykorzystuje wszystkie piĂŞĂŚ zmys³ów, leczy ciaÂło fizyczne i psychiczne. PodkreÂśla wykorzystanie roÂślinnych lekĂłw i ÂżywnoÂści, w tym przypraw, np. kardamonu, cynamonu, goÂździkĂłw, imbiru, pieprzu, tumeriku, curry i wielu innych, ponadto niektĂłrych produktĂłw zwierzĂŞcych, np., mleka. WykorzystujÂą takÂże mineraÂły: siarkĂŞ, arsen, szczawian miedzi, zÂłoto, srebro w zaleÂżnoÂści od schorzenia.

 Ayurveda dba o wÂłaÂściwÂą funkcjĂŞ kana³ów energetycznych, przepÂływu energii z jednego punktu do drugiego, poniewaÂż brak prawidÂłowej energetycznej komunikacji w ciele jest przyczynÂą chorĂłb, w tym reumatyzmu, padaczki, autyzmu, paraliÂżu, drgawek, a nawet chorĂłb psychicznych.

 JednÂą ze starych metod jest doprowadzanie ciaÂła do potĂłw, jako zabiegu prowadzÂącego do otwarcia kana³ów, ktĂłre kiedy sÂą zablokowane doprowadzajÂą do chorĂłb.

 Ayurveda ma wÂłasne pojĂŞcia i poglÂądy, ktĂłre sÂą zupeÂłnie inne niÂż to wyraÂżajÂą wspó³czeÂśni badacze naszego zdrowia. Przede wszystkim leczÂą ciaÂła ludzkie dopasowujÂąc odpowiedniÂą formĂŞ Âżywienia i uleczania dla kaÂżdego typu ciaÂła.

Walory mleka wedÂług Ayurvedy



 -ma sÂłodki smak

 -zwiĂŞksza ojas, co uwaÂżane jest za istotĂŞ wszystkich Dhatsus (tkanek). Ojas – wigor, energia ciaÂła, sok z wÂłasnej energii Âżyciowej, jeÂśli wystĂŞpuje jej niedobĂłr powoduje osÂłabienie, zmĂŞczenie, chorobĂŞ. Ojas odÂżywia siedem Dhatsus

 -mleko zmniejsza Vatta i Pitta ale zwiĂŞksza Kappa.

 -jest dobrym afrodyzjakiem, co oznacza, Âże wzmacnia Shukra dhatu (tkankĂŞ reprodukcyjnÂą)

 -mleko zawiera kappa i bywa ciĂŞÂżkie do strawienia, dlatego naleÂży unikaĂŚ picia go na zimno. Przed spoÂżyciem zawsze powinno byĂŚ ugotowane albo podgrzane

 -mleko chÂłodzi naturĂŞ (Shista virya), co oznacza, Âże ma efekt chÂłodniczy ciaÂła. WÂśrĂłd oÂśmiu rodzajĂłw mleka wymienionych w Ayurvedzie, krowie mleko jest uwaÂżane za najlepsze

 -krowie mleko odmÂładza (Rosayana)

 -wzmacnia ró¿ne tkanki, poprawia pamiĂŞĂŚ, zwiĂŞksza odpornoœÌ, jest Âłatwo trawione i wchÂłaniane w organizmie. Jest szczegĂłlnie dobre dla matek karmiÂących piersiÂą.

Jogurt



 -jest kwaÂśny w smaku

 -ma wi¹¿¹ce jakoÂści, z ich powodu jest czĂŞsto uÂżywany jako lek na biegunkĂŞ i czerwonkĂŞ

 -jogurt jest ciĂŞÂżki do strawienia

 -zmniejsza Vatta, zwiĂŞksza Kappa i Pitta

 -zwiĂŞksza krew i reprodukcjĂŞ pÂłynĂłw w organizmie

 -jogurt zrobiony z odtÂłuszczonego mleka jest dobry dla jelit, na niestrawnoœÌ i wzdĂŞcia

 -dobrze jest spoÂżywaĂŚ jogurt z miodem, z soczewicÂą

 -nie jest wskazane jeœÌ ciepÂły jogurt

 -naleÂży unikaĂŚ jedzenia duÂżej iloÂści jogurtu wiosnÂą i zimÂą

 -nie powinien byĂŚ spoÂżywany w nocy lub na kolacjĂŞ.

 Ayurveda nie zaleca rĂłwnieÂż aby jeœÌ jogurty codziennie, to moÂże zablokowaĂŚ kanaÂły kr¹¿enia.

MasÂło



 Ayurveda twierdzi, Âże ÂświeÂże masÂło, domowej roboty jest najlepsze. ÂŚwieÂże smakuje sÂłodko ale jest trochĂŞ kwaÂśne i gorzkie. Pomaga w zaburzeniach spowodowanych Pitta i Vatta. Jest dobre w leczeniu chorĂłb skĂłry i chorĂłb spowodowanych zanieczyszczeniem krwi. Jednak nie powinniÂśmy spoÂżywaĂŚ zbyt duÂżo masÂła, poniewaÂż powoduje zablokowania ukÂładu kr¹¿enia. MasÂło na pewno poprawia pamiĂŞĂŚ, odpornoœÌ i wzmacnia pÂłyny w organizmie, dobrze wpÂływa na inteligencjĂŞ. StymulujÂąc ogieĂą trawienny, tym samym poprawia trawienie. OdÂżywia tkanki ciaÂła i zwiĂŞksza Âżyciodajny pÂłyn ojas.

 Ayurveda, nauka znana od 5000 lat ma swoje wÂłasne tradycje i poglÂądy i mleko deklaruje jako sÂłodycz sÂłu¿¹cÂą czÂłowiekowi do poprawy kondycji, ale naleÂży pamiĂŞtaĂŚ – NIE ZALECA JEGO PRZEDAWKOWANIA. Jednym z wiĂŞkszych sekretĂłw jest picie surowego mleka – NIE PASTERYZOWANEGO lub HOMOGENIZOWANEGO. Dla poprawy jego wartoÂści Hindusi dodajÂą cynamonu, kardamonu, imbiru lub pieprzu.

 Ayurveda utrzymuje, Âże przez proces pasteryzacji mleka, co ma ma na celu oczyszczenie mleka z bakterii czyni go bardziej szkodliwym. Pasteryzacja powoduje czĂŞÂściowe rozbicie biaÂłek mleka, czyniÂąc je niemal niemoÂżliwe do strawienia przez ludzki system. W zasadzie homogenizacja nic nie robi aby poprawiĂŚ zdrowie, jedynie moÂże mieĂŚ wpÂływ na powstawanie zakrzepĂłw miaÂżdÂżycowych, co doprowadza do powaÂżnych chorĂłb serca.

 Pasteryzacja sÂłuÂży jedynie sprzedaÂży detalicznej, dziĂŞki niej moÂżna dÂłuÂżej przechowywaĂŚ mleko. Tak wiĂŞc nasze zdrowe mleko za pomocÂą narzĂŞdzi handlu zostaÂło zmienione w zupeÂłnie inny produkt.

 Ale nie wolno naruszaĂŚ starych dobrych nauk o mleku, raczej naleÂży robiĂŚ wszystko aby przywrĂłciĂŚ zdrowe mleko do uÂżytku ludzi. Wiadomo, Âże mleko nie powinno byĂŚ dÂługo przechowywane. PrawdÂą jest, Âże w wielu krajach nie mamy juÂż w ogĂłle zdrowego krowiego mleka i produktĂłw z niego wykonywanych.

 Nie mamy takÂże zdrowych krĂłw, moÂże tylko nieliczne ekologiczne gospodarstwa. Wspó³czesne krowy sÂą karmione genetycznÂą paszÂą i poddawane zastrzykom z antybiotykĂłw i hormonĂłw, dlatego takie mleko juÂż nie ma wÂłaÂściwoÂści okreÂślonych przez AyurvedĂŞ.

 Jedynie jeszcze organiczne mleko z ekologicznych gospodarstw speÂłnia jako tako rolĂŞ gÂłoszonÂą przez staroÂżytnych wieszczĂłw i mĂŞdrcĂłw zdrowego Âżycia.

 Nawet jak mleko bĂŞdzie w miarĂŞ nie skaÂżone wlewa siĂŞ je w opakowania, ktĂłre sÂą niezwykle szkodliwe, sÂą to plastikowe pojemniki i papierowe kartony powlekane plastikowÂą foliÂą.

Mleko organiczne



 Czy naprawdĂŞ jest zdrowsze niÂż zwykÂłe?

 Jest miĂŞdzy nimi duÂża ró¿nica. Niby oba dostarczajÂą biaÂłka, wapnia, magnezu, ryboflawiny, wit. A, B12, D, cynku, oba moÂżna nabyĂŚ w formie tÂłustej i odtÂłuszczonej, w detalicznej sprzedaÂży oba sÂą pasteryzowane, bynajmniej w Kanadzie.

 Pasteryzacja polega na ogrzewaniu mleka do temp. 72 stopni przez 16 sekund, a nastĂŞpnie jest gwaÂłtownie schÂłodzone. Wysoka temperatura niszczy mikroorganizmy wywoÂłujÂące choroby, np. SalmonellĂŞ, co moÂże jest waÂżnym krokiem w profilaktyce chorĂłb. Bez homogenizacji mleko rozdziela siĂŞ na warstwy, grubsza warstwa tÂłuszczu wypÂływa na wierzch, podczas homogenizacji tÂłuszcz jest rozbijany na drobniejsze czÂąsteczki i juÂż mleko nie da siĂŞ rozdzieliĂŚ. Niestety rozbija rĂłwnieÂż biaÂłka.

 Organiczne mleko uzyskuje siĂŞ od krĂłw, ktĂłre sÂą karmione paszÂą z upraw ekologicznych, bez pestycydĂłw. SÂą to caÂłe ekologiczne gospodarstwa, gdzie nawet nie leczy siĂŞ zwierzÂąt antybiotykami. Takie zwierzĂŞ jest natychmiast oddzielane od reszty zdrowego stada.
 I tak mleko oznaczone „Organic” musi pochodziĂŚ od krĂłw, ktĂłre nie zostaÂły poddane dziaÂłaniu antybiotykĂłw i bydlĂŞcego hormonu wzrostu (BGH), aby zwiĂŞkszyĂŚ produkcjĂŞ mleka, ktĂłry niestety zwiĂŞksza ryzyko powstawania nowotworĂłw zwiÂązanych z tym hormonem lub prowadzi do wyÂższego poziomu insulinopodobnego czynnika wzrostu (IGH -1), ktĂłry jest zwiÂązany z zachorowaniem na raka piersi.

 Insulinopodobny czynnik wzrostu IGF -1 stymuluje wzrost w ciele dziecka, z biegiem czasu zmniejsza siĂŞ. Niestety IGF-1 nie tylko zachĂŞca do rozwoju normalnych komĂłrek, ale takÂże pobudza komĂłrki raka piersi. W 1 litrze mleka krowiego znajduje siĂŞ okoÂło 30 miligram IGF-1. IGF-1 jest normalnym skÂładnikiem mleka matki, wystĂŞpuje rĂłwnieÂż w mleku krowim, ale kiedy krowom podaje siĂŞ BGH nastĂŞpuje tendencja do zwiĂŞkszenia stĂŞÂżenia IGF-1, ktĂłry jest juÂż w zasadzie nie potrzebny w pó¿niejszych fazach Âżycia, kumuluje siĂŞ w organizmie co powoduje ryzyko zachorowania na raka piersi. Interesy finansowe przytÂłoczyÂły zarĂłwno naukĂŞ jak i zdrowy rozsÂądek i tak BGH zostaÂło w wielu krajach zatwierdzone. Wiadomo BGH jest produktem Monsanto.

 Mleko z etykietkÂą „Organic” musi pochodziĂŚ od krĂłw, ktĂłre nie zostaÂły poddane Âżadnym szkodliwym czynnikom: antybiotykom, hormonem wzrostu (BGH), pestycydami. Kanadyjski Instytut ÂŻywnoÂści – rzÂądowy reÂżim Âśledzi dokÂładnie produkty „Organic – Canada”, i biada temu, kto nie speÂłnia ich wymogĂłw. KontrolujÂą kaÂżdy ruch tych farm, ktĂłre dostarczajÂą zdrowÂą ÂżywnoœÌ. Zbiorniki mleka sÂą rutynowo badane w celi dostarczenia wÂłaÂściwego produktu na rynek.

 Kanada w przeciwieĂąstwie do USA i innych krajĂłw surowo zabrania wprowadzanie hormonu wzrostu bydÂła do farm kanadyjskich, co jest dobrÂą wiadomoÂściÂą. UwaÂża siĂŞ je za nielegalne, w dodatku noszÂą miano nieetycznych nie tylko dla ludzi a nawet dla bydÂła. Organiczne mleko ma krĂłtsze terminy gwarancji, ró¿ni siĂŞ znacznie w smaku od zwykÂłego mleka. Niestety, organiczne produkty sÂą 2 x droÂższe niÂż zwykÂłe, ale myÂślĂŞ warto przepÂłaciĂŚ, poniewaÂż mleka nie naleÂży piĂŚ w duÂżych iloÂściach, a jak juÂż je pijemy, pijmy wartoÂściowy produkt. Nie jest wskazane picie mleka caÂłymi galonami, nie wpÂłynie to dobrze na nasze zdrowie, tak jak i spoÂżycie w nadmiarze innych produktĂłw.

 Mleko organiczne jest w sprzedaÂży we wszystkich opakowaniach, rĂłwnieÂż w szklanych butelkach.

OprĂłcz krowiego mleka, mamy jeszcze:



1. Mleko kozie, ma bardziej korzystne wÂłaÂściwoÂści dla czÂłowieka niÂż mleko krowie. Zapobiega niedokrwistoÂści, demineralizacji koÂści (zmiĂŞkczenie koÂści) ze wzglĂŞdu na wyÂższy poziom Âżelaza, wapnia, fosforu, magnezu, potasu, aminokwasu tryptofanu, wit. B12, wit. B2, ktĂłra jest waÂżna do produkcji energii i ma dziaÂłanie ochronne. Jest bardzo dobrym ÂźrĂłdÂłem biaÂłka wysokiej jakoÂści. Utrzymuje prawidÂłowe ciÂśnienie krwi i pracĂŞ serca. Zawiera krĂłtszy ÂłaĂącuch kwasĂłw tÂłuszczowych, toteÂż jest bardziej przyswajalne przez ukÂład pokarmowy.

 Kozie mleko chroni komĂłrki jelita grubego, zapobiega migrenom, jest pomocne w reumaitodalnym zapaleniu stawĂłw, zmniejsza objawy napiĂŞcia miesiÂączkowego, odmÂładza ciaÂło, (uÂżywane jest do produkcji mydeÂł i innych kosmetykĂłw). Powszechnie uwaÂżane jest za mleko lecznicze.



2. Mleko owcze, jest bardziej po¿ywne ni¿ krowie, bogate w witaminy: A, B, E, wapù, fosfor, potas, magnez. Zawiera wiêksz¹ iloœÌ krótkich i œrednich ³aùcuchów kwasów t³uszczowych, które s¹ korzystniejsze dla zdrowia osób, które go pij¹. Czyni¹ mleko ³atwiejszym do strawienia. Mleko owcze zawiera wiêcej sprê¿onego kwasu linolowego ni¿ mleko krowie i innego byd³a. Kwas linolowy pomaga zwalczaÌ raka, poza tym zmniejsza tkankê t³uszczow¹. Mleko owcze produkuje w ciele wiêcej ¿ó³ci, jest wskazane dla chorych na kamicê i cukrzycê.

W sprzedaÂży znajdziemy rĂłwnieÂż mleko z roÂślin:
 soi, migda³ów, ryÂżu i z orzecha kokosowego



1. Mleko sojowe ma t¹ zaletê, ¿e posiada bia³ko roœlinne i nie powoduje nadmiernego wydzielania wapnia przez nerki. Nie zawiera laktozy, co jest wa¿ne dla ludzi nie toleruj¹cych laktozy (75% ludzi na œwiecie). Jako dodatkowe korzyœci mleko sojowe zawiera prebiotyk cukrów: sachiozê i rafinozê. Prebiotyczne cukry zwiêkszaj¹ odpornoœÌ i pomagaj¹ zmniejszyÌ substancje toksyczne w organizmie. Mleko sojowe obni¿a poziom cholesterolu, mo¿e znacz¹co zmniejszyÌ ryzyko choroby wieùcowej. Nie posiada ¿adnych syntetycznych hormonów, nie powoduje cukrzycy insulinozale¿nej, jest bogate w izoflawony (g³ównie genistheina i daidzteina), które zmniejszaj¹ ryzyko zachorowania na niektóre nowotwory, w tym raka prostaty i piersi. Przypadki tych raków s¹ niskie w krajach o du¿ym spo¿yciu soi. Izoflawony s¹ antyoksydantami, które chroni¹ nasze komórki i DNA przed utlenieniem.

 Mleko sojowe zalecane jest rĂłwnieÂż na gorÂące uderzenia podczas menopauzy u kobiet. Pomaga w huÂśtawce nastrojĂłw. Soja zawiera naturalne estrogeny. Zawiera duÂżo biaÂłka, mniej witamin i minera³ów. Mleko sojowe czĂŞsto jest wzbogacane w wapĂą i witaminĂŞ D aby go trochĂŞ upodobniĂŚ do krowiego mleka. OgĂłlnie biorÂąc jest zdrowe, ale oczywiÂście jest jeden warunek, musi byĂŚ organiczne, wykonane z organicznej soi, a nie genetycznie modyfikowanej. Zaleca siĂŞ w³¹czyĂŚ do codziennej diety okoÂło 25 gram biaÂłka sojowego.



2. Mleko migda³owe, znane jest od wieków. Jest wykonane przez zmieszanie sproszkowanych migda³ów z wod¹. Jest nisko kaloryczne. Ma ma³¹ zawartoœÌ wêglowodanów. Zawiera wiêcej minera³ów i witamin ni¿ mleko sojowe i ry¿owe.

 MigdaÂły sÂą bardzo poÂżywne, idealne dla osĂłb z nietolerancjÂą laktozy (nie posiada laktozy). Nie zawiera takÂże soi, kazeiny, biaÂłka mleka. Nie zawiera tÂłuszczĂłw nasyconych i cholesterolu, ale zawiera OmegĂŞ-3. MigdaÂły zawierajÂą wit. E, magnez, selen, mangan, potas, cynk, Âżelazo, fosfor, wapĂą. Flawonoidy i wit. E wystĂŞpujÂące w migdaÂłach zapobiegajÂą nowotworom i spowalniajÂą proces starzenia siĂŞ. PoniewaÂż mleko migdaÂłowe ma maÂło kalorii i tÂłuszczĂłw jest dobre dla osĂłb, ktĂłre chcÂą schudn¹Ì.



3. Mleko ryÂżowe, podobne do sojowego, migdaÂłowego, szczegĂłlnie wskazane dla osĂłb, ktĂłre nie tolerujÂą laktozy. Jest o niskiej zawartoÂści tÂłuszczu, nadaje siĂŞ do wypiekĂłw.

 Mleko ryÂżowe zawiera wiĂŞcej wĂŞglowodanĂłw niÂż mleko krowie, jest zdrowe dla serca.
 Poza tym nie zawiera wapnia, posiada maÂło biaÂłka. W sprzedaÂży jest wzbogacone w wapĂą, magnez, wit. B12, A, D i Âżelazo.



4. Mleko kokosowe nie jest sokiem z wewn¹trz kokosa, ale rozcieùczonym kremem wyciœniêtym z grubej bia³ej warstwy dojrza³ego kokosa. Jedn¹ z wa¿niejszych korzyœci p³yn¹cych z mleka kokosowego jest jego zdolnoœÌ do wzmocnienia uk³adu immunologicznego. St¹d te¿ uwa¿any jest za naturalny œrodek na zaburzon¹ czynnoœÌ uk³adu immunologicznego. Wiele osób jest nieœwiadomych o iloœci sk³adników od¿ywczych zawartych w jednej szklane kokosowego mleka. Szklanka mleka dostarcza organizmowi ok. 38 mg wapnia, 89 mg magnezu, 63 mg potasu, 240 mg fosforu, 1,6 mg cynku, 0,6 mg miedzi, 2,2 mg manganu, 3,93 mg ¿elaza, 14,88 mg selenu. Poza tym witaminy: D, C, E i z grupy B (B1, B3, B5, B9).

Szklanka mleka zawiera tylko 13,3 g wĂŞglowodanĂłw, ale mleko kokosowe ma du¿¹ iloœÌ tÂłuszczĂłw nasyconych i na pewno nie moÂżna go zaliczaĂŚ do produktu odchudzajÂącego. W szklance mleka znajduje siĂŞ 50 g tÂłuszczu nasyconego, lecz posiada teÂż zdrowe tÂłuszcze – Omega 6 i kwas laurynowy, co pozwala zapobiec blokowaniu tĂŞtnic i utrzymaĂŚ zdrowe serce. Kwas laurynowy znajduje siĂŞ rĂłwnieÂż w mleku matki, przyczynia siĂŞ do rozwoju mĂłzgu i zdrowych koÂści dziecka. Ma rĂłwnieÂż anty – rakotwĂłrcze i anty – patogenne wÂłaÂściwoÂści.

Ayurveda uwaÂża kokos za naturalny antystresowy tonik, przywraca emocjonalnÂą stabilizacjĂŞ w czasie menopauzy u kobiet, uzdrawia rany (szczegĂłlnie blizny), leczy zapalenie wÂątroby, pomaga w detoksykacji ciaÂła.

 Kokos zawiera biaÂłko o najwyÂższej wartoÂści biologicznej, wyprzedzajÂąc nie tylko inne orzechy ale takÂże miĂŞso, jaja i mleko.

Mleko sojowe, migdaÂłowe, ryÂżowe i kokosowe popularne sÂą wÂśrĂłd wegetarian i wegan.

2 May 2012

 WIESÂŁAWA
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_mleko_i_produkty_mleczne.html
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #155 : Maj 20, 2012, 11:09:32 »

<a href="http://www.dailymotion.com/swf/video/xqy145" target="_blank">http://www.dailymotion.com/swf/video/xqy145</a>
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #156 : Listopad 08, 2012, 20:18:58 »

Co potrafi Âżurawina?

2012-11-08 14:09:00

Jej rubinowe owoce to prawdziwy dar jesieni. ÂŚwieÂża Âżurawina, ktĂłrÂą moÂżemy dostaĂŚ w listopadzie i grudniu, ma kwaÂśny smak, ale warto pokusiĂŚ siĂŞ o wyczarowanie kilku potraw z jej udziaÂłem. Tym bardziej, Âże nie tylko wzbogacimy smak dania, ale teÂż podreperujemy nasze zdrowie. Ta niepozorna roÂślina potrafi bowiem zdziaÂłaĂŚ cuda.

Po przymrozkach najlepsza

Owoce najczĂŞÂściej pozyskiwane sÂą z upraw Âżurawiny amerykaĂąskiej, czyli tzw. Âżurawiny wielkoowocowej. Ale w Polsce spotkaĂŚ moÂżna spotkaĂŚ teÂż dwa dziko rosnÂące gatunki – pospolitÂą, czĂŞsto rĂłwnieÂż uprawianÂą, ÂżurawinĂŞ bÂłotnÂą - oraz, coraz rzadszÂą, drobnolistkowÂą. ÂŚwieÂże owoce moÂżna kupiĂŚ na targach i w niektĂłrych supermarketach. OczywiÂście moÂżna teÂż zbieraĂŚ je samemu. SpecjaliÂści sÂą zdania, Âże najlepiej robiĂŚ to po pierwszych przymrozkach, wtedy Âżurawina jest smaczniejsza. Do koszyka wrzucamy nawet niezbyt dojrzaÂłe (biaÂławe) owoce, poniewaÂż Âłatwo dojrzewajÂą rozÂłoÂżone na pÂłaskiej powierzchni z dostĂŞpem sÂłoĂąca. Jednak najwiĂŞcej wartoÂści odÂżywczych majÂą owoce zbierane jak najpóŸniej, nawet wczesnÂą wiosnÂą! Ich charakterystyczna gruba skĂłrka chroni je przed pĂŞkaniem. MoÂżna przechowywaĂŚ je na surowo w temperaturze nieco powyÂżej zera. JeÂśli zacznÂą wysychaĂŚ, naleÂży skropiĂŚ je chÂłodnÂą wodÂą.

Odpowiednio przygotowana Âżurawina jest wspaniaÂłym dodatkiem lub uzupeÂłnieniem daĂą. MoÂżna z niej robiĂŚ powidÂła i serwowaĂŚ z serem camembert, drobiem, rybami, ale teÂż dziczyznÂą czy pasztetami. Dodaje bardzo wyrafinowanego smaku tym potrawom. ÂŻurawina Âświetnie smakuje upieczona w cieÂście. MoÂżna teÂż zrobiĂŚ z niej sok, a potem gotowaĂŚ kisiel lub piĂŚ rozcieĂączony wodÂą. DoroÂśli smakosze mogÂą pokusiĂŚ siĂŞ o zrobienie nalewki. Owoce oczywiÂście moÂżna po prostu ususzyĂŚ i jadaĂŚ zimÂą, gdy tylko zÂłapie nas chĂŞĂŚ na coÂś specjalnego. Suszona Âżurawina rĂłwnieÂż nadaje siĂŞ do wyrobu kisielu. W tej postaci chetnie jadajÂą jÂą dzieci.

WspaniaÂłe wÂłaÂściwoÂści

ÂŻurawina jest bogata w flawonoidy, antocyjany i garbniki. Zawiera duÂże iloÂści kwasĂłw organicznych, g³ównie cytrynowego i jabÂłkowego – odpowiedzialnych za jej cierpki smak – oraz benzoesowego, chinowego, beta-hydroksymasÂłowego, malonowego oraz pektyn. Poza tym to prawdziwa skarbnica witaminy C, dostarcza rĂłwnieÂż wit. A, B1, B2 oraz wielu mikroelementĂłw, m.in. Âżelaza (co sprawia, Âże jest polecana osobom z anemiÂą), magnezu, wapnia, fosforu, potasu i jodu.

¯urawina uznawana jest za wspania³y œrodek leczniczy. Wspó³czesna medycyna poleca j¹ jako panaceum na wiele schorzeù.

- Zawiera silne przeciwutleniacze, ktĂłre chroniÂą przed chorobami nowotworowymi - tÂłumaczy Marta Grzempa, specjalista z Centrum Naturhouse w Bydgoszczy. - W szczegĂłlnoÂści pomocna jest w przypadku biaÂłaczki, raka pÂłuc i okrĂŞÂżnicy.

Regularne picie soku z Âżurawin podnosi dwukrotnie poziom przeciwutleniaczy, ktĂłre zapobiegajÂą chorobom nowotworowym. Udowodnili to naukowcy z University of Massachusetts Dartmouth. Ich badania dowiodÂły, Âże Âżurawina swoje wÂłaÂściwoÂści antyrakowe zawdziĂŞcza wÂłaÂśnie wyjÂątkowo silnym antocyjanom tzw. poliantocyjanidom, zawierajÂącym unikalne podwĂłjne wiÂązania chemiczne miĂŞdzy czÂąsteczkami, niespotykane w innych owocach.
 
- ÂŻurawina odgrywa istotny wpÂływ na ukÂład moczowy, gdyÂż Âłagodzi objawy infekcji i sprawia, Âże groÂźne bakterie, np. E. coli sÂą wypÂłukiwane wraz z moczem – mĂłwi Marta Grzempa. - Owoce Âżurawiny, dziĂŞki zawartoÂści kwasu chinowego, zapobiegajÂą tworzeniu siĂŞ kamieni nerkowych. Ten kwas jest wyjÂątkowy, poniewaÂż w postaci niezmienionej zostaje wydalony z naszego organizmu wraz z moczem. Jego obecnoœÌ sprawia, Âże mocz ma lekko kwaÂśny odczyn, co zapobiega ³¹czeniu siĂŞ jonĂłw wapnia i fosforu w nierozpuszczalne zwiÂązki - tym samym chroni przed powstawaniem kamieni nerkowych.
 
Zwalcza takÂże wirusa opryszczki (typ HSV-2), przyczyniajÂącego siĂŞ do powstania opryszczki narzÂądĂłw pÂłciowych. Na razie zostaÂło to udowodnione w badaniach laboratoryjnych, jednak jest nadzieja, Âże badania z udziaÂłem ludzi to potwierdzÂą. Mechanizm dziaÂłania jest podobny do tego, jaki zachodzi w przypadku zapobiegania zakaÂżeniom ukÂładu moczowego. Utrudnia to wirusowi penetracjĂŞ i przyleganie do tkanek.
 
- Owoce Âżurawiny zapobiegajÂą m.in. chorobom serca, zmniejszajÂą ryzyko powstawania niebezpiecznych skrzepĂłw w naczyniach krwionoÂśnych, a takÂże ograniczajÂą stĂŞÂżenie zÂłego cholesterolu we krwi – podkreÂśla Marta Grzempa. - Co wiĂŞcej, Âżurawina dziaÂła bakteriobĂłjczo, dziĂŞki czemu zapobiega rozwojowi choroby wrzodowej Âżo³¹dka, a takÂże chroni przed prĂłchnicÂą i zapaleniami dziÂąseÂł.

ml/mmch
http://kuchnia.wp.pl/zyj-zdrowo/health/1450/1/1/co-potrafi-zurawina-.html
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #157 : Listopad 24, 2012, 10:11:50 »

ArtykuÂł pobrano ze strony eioba.pl
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_burak_czyni_cuda.html
Nowy supernapĂłj - sok z buraka ĂŚwikÂłowego!

Uratuje od nadciÂśnienia i zastÂąpi napoje energetyzujÂące.
(ArtykuÂł na http://www.aif.ru/health/article/28595 - z rosyjskiego tÂłumaczyÂł: Pinopa)
Brytyjscy medycy przebadali jeden z najbardziej popularnych "rosyjskich" pÂłodĂłw rolnych - burak cwikÂłowy - i doszli do
wniosku, Âże jego sok moÂże czyniĂŚ z ludzkim organizmem prawdziwe cuda.
Przy s³owie "superprodukt" wyobra¿amy sobie mieszankê jakichœ egzotycznych owoców, które rosn¹ wy³¹cznie w jednej
wiosce w Indonezji, oraz miĂŞsa zwierzĂŞcia, ktĂłre jest hodowane na zboczu jednej jedynej afrykaĂąskiej gĂłry.
RzeczywistoœÌ jest znacznie bardziej prosta - superpo¿ytecznymi mog¹ byÌ najbardziej zwyk³e produkty, jednak z tego
powodu, Âże przyzwyczailiÂśmy siĂŞ do nich, widzÂąc je na swoich stoÂłach na codzieĂą, nie przyjdzie nam do gÂłowy
zastanawiaĂŚ siĂŞ nad ich wÂłasnoÂściami. Na szczĂŞÂście, robiÂą to za nas uczeni: brytyjscy medycy przebadali jeden z
najbardziej popularnych "rosyjskich" pÂłodĂłw rolnych - burak cwikÂłowy - i doszli do wniosku, Âże jego sok moÂże czyniĂŚ z
ludzkim organizmem prawdziwe cuda.
WedÂług badaczy z Uniwersytetu w Exeter sok z buraka ĂŚwikÂłowego moÂże, po pierwsze, wystÂąpiĂŚ w roli napoju
energetyzuj¹cego. Doœwiadczenia wykaza³y, ¿e zwiêksza on o oko³o 16% wytrzyma³oœÌ cz³owieka, pozwalaj¹c mu byÌ
odpowiednio d³u¿szej aktywnym fizycznie i wytrzymywaÌ wiêksze obci¹¿enia. Przyczyniaj¹ siê do tego sole istniej¹ce w
buraku Ìwik³owym, które obni¿aj¹ procesy utleniaj¹ce w organizmie, zwiêkszaj¹c tym samym zdolnoœÌ oszczêdnego
wydatkowania energii.
Jak zapewniajÂą uczeni, taki efekt nie moÂże byĂŚ osiÂągniĂŞty Âżadnymi innymi znanymi ludzkoÂści Âśrodkami. UwaÂżajÂą oni, Âże
ich odkrycie wezmÂą pod uwagĂŞ nie tylko zwykli ludzie, ale takÂże profesjonalni sportowcy: sok z buraka ĂŚwikÂłowego jest
faktycznie nowym - dozwolonym - rodzajem dopingu. Na dodatek sok bĂŞdzie poÂżyteczny dla ludzi cierpiÂących na
zakÂłocenia procesĂłw metabolicznych, zakÂłocenia w pracy ukÂładu sercowo-naczyniowego i nadciÂśnienie.
W trakcie badaĂą uczeni przeprowadzili badania z grupÂą mĂŞÂżczyzn w wieku od 19 do 38 lat. W ciÂągu szeÂściu dni dostawali
oni sok z buraka ĂŚwikÂłowego (500 ml dziennie), a nastĂŞpnie przeprowadzili z nimi seriĂŞ testĂłw fizycznych. W nastĂŞpnym
etapie zamiast soku uczestnicy dostawali przez taki sam okres placebo, a potem testy zostaÂły powtĂłrzone.
Zgodnie z oczekiwaniami uzyskane przez uczestnikĂłw badaĂą wskaÂźniki po "buraczanym" teÂście byÂły znacznie wyÂższe.
Badani mogli d³u¿ej i szybciej jeŸdziÌ na rowerze, nie mêczyli siê, a po próbie obci¹¿eniowej mieli lepsze samopoczucie.
Na razie medycy nie poznali dokÂładnie mechanizmu dziaÂłania soku na nasze samopoczucie, ale planujÂą dalej prowadziĂŚ
badania w tym kierunku.
JednoczeÂśnie badacze rĂłwnieÂż stwierdzili, Âże pod wpÂływem soku z buraka ĂŚwikÂłowego badane osoby nie miaÂły Âżadnych
problemów z nadciœnieniem krwi. Nawet podczas fizycznych obci¹¿eù ciœnienie krwi pozostawa³o w granicach normy.
Te dane potwierdzaj¹ wyniki wczeœniejszych badaù, ktore wskazywa³y, ¿e sok z buraka Ìwik³owego ma zdolnoœÌ
regulowania cisnienia krwi. Grupa uczonych pod kierownictwem prof. Amrity Ahluwalii udowodniÂła, Âże nawet jednorazowe
wypicie soku powoduje, po godzinie od wypicia napoju, wyraÂźne obniÂżenie cisnienia krwi. Po 3-4 godzinach obniÂżenie
ciÂśnienia osiÂąga swĂłj szczyt i trwa okoÂło 24 godziny.
To moÂże byĂŚ bardzo dobrÂą nowinÂą dla miliardĂłw nadciÂśnieniowcĂłw, ktĂłrzy walczÂą z nadciÂśnieniem za pomocÂą
regularnego przyjmowania tabletek. WedÂług statystyki okoÂło 25% ludnoÂści caÂłej planety cierpi z powodu tej dolegliwoÂści, a
do 2025 roku ich liczba zbliÂży siĂŞ do 30%. Tymczasem nadciÂśnienie jest uwaÂżane za przyczynĂŞ okoÂło 50% wszystkich
chorób uk³adu sercowo-naczyniowego i prawie 75% zawa³ów serca.
- MyÂślĂŞ, Âże picie soku z buraka ĂŚwiklowego pomoÂże zarĂłwno w zapobieganiu rozwojowi chorĂłb serca, jak rĂłwnieÂż
pomoÂże rozwiÂązywaĂŚ juÂż istniejÂące problemy, pomoÂże obniÂżyĂŚ procent nadciÂśnieniowcĂłw na Âświecie - cytuje prof.
AhluwaliĂŞ "Science Daily".
Porada na czasie
W odró¿nieniu od tradycyjnej, narodowa medycyna dawno wykorzystuje sok z buraka Ìwik³owego dla bardzo
ró¿norodnych celów, w tym tak¿e i dla leczenia nadciœnienia. Na przyk³ad, znany uzdrowiciel Genadij Ma³achow zaleca
stosowanie nastĂŞpujÂącej recepty na podwyÂższone ciÂśnienie:
- starty na tarce korzeĂą chrzanu naleÂży zalaĂŚ zimnÂą wodÂą i pozostawiĂŚ na noc,
- rano do chrzanu nale¿y dodaÌ pó³ szklanki soku marchwi i pó³ szklanki soku z buraka Ìwik³owego,
- mo¿na dodaÌ sok z po³ówki cytryny i miodu do smaku - miod dobrze wi¹¿e ze sob¹ zmieszane sk³adniki.
MieszankĂŞ naleÂży spoÂżywaĂŚ dwa razy dziennie po jednej ÂłyÂżce stoÂłowej na 30-40 minut przed jedzeniem.
Autor: Lew Puchlych
Przedruk ze strony:
http://www.aif.ru/health/article/28595
ArtykuÂł pobrano ze strony
eioba.pl
« Ostatnia zmiana: Listopad 24, 2012, 14:26:16 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: 1 2 3 4 5 6 [7] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia phacaiste-ar-mac-tire opatowek watahaslonecznychcieni x22-team