Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 14:24:53


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 [2] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Piramida na dnie morza - pozosa³o¶æ Atlantów  (Przeczytany 37233 razy)
0 u¿ytkowników i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
janusz


Wielki gadu³a ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #25 : Pa¼dziernik 27, 2008, 23:23:34 »

Graham Hancock w ksi±¿ce ''¦lady Palców Bogów'' twierdzi ¿e Atlantyda to Antarktyda.
Dowodzi w niej ¿e nieznana ziemska cywilizacja istniej±ca przed tysi±cami lat na Antarktydzie pozostawi³a po sobie ¶lady na ca³ym globie.Egipski sfinks i piramidy,rysunki
na p³askowy¿u Nazca,budowle Machu Picchu,brama S³oñca w Tiahuanaco i wiele innych
miejsc to pozosta³o¶ci po niej.Po odwróceniu biegunów jej centrum znikne³o pod lodami.
Podobno Hitler i jego ludzie odkryli tajemnice z ni± zwi±zane.Nowa Szwabia to miejce
na Antarktydzie gdzie doszlo do ostatniej walki miedzy amerykanami i niemcami po zako-
ñczeniu II wojny ¶wiatowej. O tym mo¿na przeczytac na stronach ''Nowa Szwabia i projekt
Chronos'' poni¿ej.
http://merlin.pl/Slady-palcow-bogow_Graham-Hancock/browse/product/1,175306.html
http://www.greendevils.pl/rozne/hyperborea/nowa_szwabia/1_nowa_szwabia.html
Zapisane
Vilandra_
Go¶æ
« Odpowiedz #26 : Listopad 05, 2008, 14:53:24 »

a wiecie co z ta kul± , gdzie teraz jest? kto j± posiada? moze nie powinni zabierac jej stamtad ... taka refleksja ... i tak nie wiedza jak jej uzyc i do czego s³uzy ...
Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #27 : Listopad 08, 2008, 14:28:34 »

Apropo piramidy na dnie morza 


    * Raportuj ten post
    * Odpowiedz z cytatem

Yonaguni - miasto piramid na dnie morza

Postprzez Lubiê Placki w 01 Lip 2008, 00:04
(2 G³osów)- Ocena:   Wczytuj&#281 dane...

Yonaguni - miasto piramid na dnie morza

Temu, kto dok³adnie zapozna siê z niekoniecznie fachow±, archeologiczn± literatur± na temat transportowania kamieni w czasach staro¿ytnych, nie obcy bêdzie na pewno taki oto problem: zamiast jasnych odpowiedzi dominuj± tutaj ostro¿ne hipotezy. Nie nale¿± tu do rzadko¶ci s³owa takie jak „mo¿e” czy „ewentualnie”, które u¿ywane s± do opisów obróbki i transportu wa¿±cych kilkana¶cie ton bloków kamiennych, które jak siê wydaje, przed tysi±cami lat, przemieszczano z ³atwo¶ci±. Nie ma siê co dziwiæ, ¿e w podobnych artyku³ach napotykamy na zupe³nie nieprzydatne opisy techniczne, które maj± wyja¶niæ w jaki sposób dosz³o do wybudowania czêsto ogromnych, a wrêcz gigantycznych kamiennych budowli. Byæ mo¿e to wina naszego dzisiejszego stanu wiedzy, na której to podstawie i za wszelk± cenê próbujemy wyci±gn±æ wnioski dotycz±ce ówczesnych zdobyczy technicznych.

Du¿y podziw budz± w nas zw³aszcza te najwiêksze i najdoskonalsze budowle na ca³ym ¶wiecie, które s± zarazem najstarszymi na ¶wiecie. Maj±c na uwadze postêp technologiczny, w¶ród podobnych artyku³ów znajdziemy pewn± ale czêsto chêtnie pomijan± sprzeczno¶æ dotycz±ca tych wytworów ludzkich r±k. Im bardziej dane znalezisko jest kontrowersyjnie, tym mniejsze towarzyszy mu zainteresowanie ze strony oficjalnej nauki – osób odpowiedzialnych, za przedstawianie opinii publicznej ostatecznych wniosków. Zachowanie to jest zupe³nie niezrozumia³e, albowiem szczegó³owe badania s³ynnych monumentów musia³yby wykazaæ, ¿e na naszej planecie znajduj± siê niezliczone ¶lady tajemniczej lub tajemniczych cywilizacji, o których jednak dzi¶ nie wiemy praktycznie nic.

Z postaw± tak± spotykamy siê nie tylko w przypadku pojedynczych odkryæ. Do podobnych sytuacji dochodzi³o równie¿ w przypadkach wielkich archeologicznych znalezisk, lecz zdanie wspó³czesnej nauki jest zawsze takie samo. Gdyby wiêc nie by³o naukowców chc±cych poznaæ prawdê i nie prowadzono badañ, czêsto na ich w³asn± rekê, takie tajemnice jak kompleks wykutych jaskiñ w Wielkim Kanonie, podwodne miasto u wybrze¿y wyspy Yonaguni, jak równie¿ inne tego typu niesamowite budowle, nigdy nie wysz³yby na ¶wiat³o dziennie. A co za tym idzie, artyku³y takie jak ten nigdy nie mog³yby powstaæ...

Yonaguni – ma³a, japoñska wyspa, znajduje siê na wschód od Tajwanu i na zachód od wysp Ishiguki i Iriomote na Morzu Wschodnio-Chiñskim. Ta niepozorna wyspa (w przybli¿eniu 10 km na 4 km [6,25 mil na 2,5]) kryje w sobie wielk±, archeologiczn± tajemnicê, dla niektórych bêd±c± codziennym „zjawiskiem”, dla innych za¶ przedmiotem naukowych sporów. Aby odkryæ jeden z najwiêkszych sekretów ¶wiata, nale¿y jednak szukaæ ju¿ nie na wyspie, ale pod wod±, kilka kilometrów od brzegu. Gdyby by³y to jakie¶ szcz±tki statku morskiego sprzed kilku wieków, znalezisko to, na pewno, nie budzi³oby tylu kontrowersji, z którymi na co dzieñ naukowcy podwodnego miejsca maj± do czynienia.

Ogromne miasto – bo tak mo¿na nazwaæ ten kompleks – to gigantyczne budowle przypominaj±ce piramidy Majów lub Inków, kamienne krêgi na miarê megalitów w Stonehenge, a tak¿e schody i ogromne place ró¿nych kszta³tów – architektoniczna wystawa dawno zapomnianych czasów, archeologiczny raj tajemniczego pochodzenia. Taki kompleks ka¿dego wprawi w zdumienie, tym bardziej, ¿e po³o¿ony jest ok. 25 metrów poni¿ej powierzchni morza, a mimo tego doskonale siê prezentuje. Budowle te s± prawie nienaruszone, stwierdzono tylko niewielkie ¶lady naturalnej erozji. Do najciekawszych miejsc nale¿y zaliczyæ równie¿ okr±¿aj±c± obiekt, kamienn± drogê, której technologiê tworzenia mo¿emy porównaæ do u¿ywanej w staro¿ytnym Rzymie. Znajdziemy tu równie¿ zamek architektonicznie podobny do tych, które znajduj± siê w okolicy – na Okinawie czy te¿ wyspie Yonaguni, a tak¿e ska³y w pobli¿u brzegu, które wygl±daj± jak schody, prowadz±ce w g³±b oceanu, by³y one przez wiele lat, uznawane przez tamtejszych mieszkañców za ukszta³towane przez naturê, zbiorowisko od³amków skalnych.

Podwodne konstrukcje zosta³y odkryte przez japoñskich nurków sportowych, którzy podczas pracy i wêdrówek wokó³ Okinawy - niedaleko wysp Yonaguni, Kerama i Aguni – natknêli siê w roku 1995 na sze¶æ monumentalnych budowli. Poruszeni swym znaleziskiem, nurkowie sfotografowali obiekt, w wyniku czego obecnie japoñscy i ¶wiatowi naukowcy ³ami± sobie g³owy nad wiekiem i pochodzeniem owych tajemniczych struktur. Pierwsi japoñscy badacze - w¶ród których byli Kihachiro Aratake, jeden z tych nurków sportowych, którzy odkryli tajemnicze podwodne miejsce, z zami³owania archeolog, a tak¿e profesor Masaaki Kimura, morski geolog z Uniwersytetu na Okinawie - rozpoczêli badania jeszcze w tym samym roku.

Profesor Kimura, wybitny geolog i specjalista od zagadnieñ morskich, który od kilku lat (jak sam twierdzi od oko³o 1985 roku) prowadzi³ badania dotycz±ce japoñskich wysp, na kilka miesiêcy przed odkryciem nurków skupi³ siê w³a¶nie nad wysp± Yonaguni. Jego w³asne pomiary, badania doprowadzi³y jakby do osobnego odkrycia tego samego kompleksu, mniej wiêcej w tym samym czasie co ekipie sportowców (ró¿nica 2-3 dni, kiedy dopiero pierwsze relacje w mediach pojawi³y siê po 2-3 tygodniach). Uda³o mu siê równie¿ wykonaæ obszerne odwzorowanie podwodnego obiektu.

W maju 1998 roku, pierwsi Amerykanie zbadali te podwodne miejsca. Byli to Mike Arbuthnot, archeolog i nurek z zami³owania, a tak¿e Boris Said producent wykonawczy telewizji NBC. Oczywi¶cie nie s± to jedyne ekipy badawcze. Warto równie¿ wspomnieæ o dru¿ynie Atlantis – ekipie stworzonej przez wszystkich naukowców prowadz±cych badania nad tymi strukturami. Na jej czele stan±³ równie¿ Mike Arbuthnot, który wspó³pracuje razem z Johnem A. Westem, znanym archeologiem i egiptologiem, Robertem Schochem, geologiem, który ostatnio prowadzi³ interesuj±ce badania w Egipcie, dziêki którym udowodni³ najbardziej prawdopodobn± datê powstania Sfinksa, a wszystkie jego dowody i ciekawostki mo¿na by³o znale¼æ w programie telewizyjnym pt. „Tajemnica Sfinksa”. W sk³ad dru¿yny „Atlantis” wchodz± równie¿ wspomniany wy¿ej profesor Masaaki Kimura, Kihachiro Arataka, a tak¿e doktor John T. Dorwin – podwodny archeolog, oraz dr James Hurtak geolog z Uniwersytetu w Meksyku. Dziêki w³a¶nie takim ludziom jak oni, mo¿emy dzisiaj cieszyæ oczy nie tylko tym artyku³em poruszaj±cym temat Yonaguni, ale i zdjêciami, które zosta³y przez ow± ekipê wykonane.

Przytoczone wy¿ej opisy na temat podwodnego kompleksu, nasuwaj± pytanie, w jaki sposób mo¿emy datowaæ te miejsca? Profesor Masaaki Kimura, okre¶la wiek struktur, po³o¿onych poni¿ej powierzchni morza, w przedziale od 4 do 10 tysiêcy lat - „wiek, niektórych monumentów na przyk³ad „twierdzy” w pobli¿u Yonaguni, zbadano metod± radio-wêglow± (14C)” – ujawnia. „Otrzymano wynik datuj±cy powstanie kompleksu na 4 tysi±ce lat temu, je¶li jednak we¼miemy pod uwagê, ze ruiny wskutek podnoszenia siê lustra wody morskiej by³ przez ni± podmywane, nale¿y uznaæ, ¿e powsta³y oko³o 8 tysiêcy lat p.n.e.” - t³umaczy profesor.

Kolega Kimury, profesor Terauki Ishi, geolog na Uniwersytecie w Tokio uwa¿a to miejsce za sztuczne i zarazem naturalnie ukszta³towanie. Podobnie jak Kimura, sugeruje datê powstania struktur na 8000 lat p.n.e. wspó³cze¶nie do, dopiero wtedy rozwijaj±cych siê cywilizacji Mezopotamii i Doliny Indusu. Jednak i tutaj zdania innych geologów nie s± takie same, niektórzy z nich datuj± je jeszcze dawniej – na oko³o 10 tysiêcy lat p.n.e. Có¿, w tej kwestii nadal nie mo¿emy byæ pewni co do konkretnej daty, jednak da siê wyznaczyæ najbardziej prawdopodobny przedzia³ powstania: od 8.000 do 10.000 lat temu.

Pojawia siê wiêc pytanie - kto stworzy³ taki monument, który dzi¶ prezentuje siê tak doskonale, pomimo ¿e spoczywa kilkana¶cie metrów poni¿ej powierzchni morza? Jak zawsze w takich przypadkach hipotez jest wiele, a to dlatego, ¿e nie wyja¶niono dotychczas, czy te podwodne struktury s± dzie³em r±k ludzkich, czy te¿ powsta³y wskutek procesów geologicznych. Kimura uznaje raczej pierwsz± mo¿liwo¶æ, jednak niechêtnie snuje domys³y na temat budowniczych. Byæ mo¿e rzeczywi¶cie budowle stworzone zosta³y sztucznie. Ale jedno jest pewne - kimkolwiek byli twórcy bydowli, zosta³y one opuszczone przez t± zamierzch³± cywilizacjê, byæ mo¿e pochodz±c± z Azji, na pewno za¶ nale¿±c± do najstarszych na ¶wiecie.

Image

Hipoteza ta ma równie¿ swoje potwierdzenie, je¶li skonfrontujemy je z mo¿liwo¶ci± geologicznego, przypadkowego powstania kompleksu – gdyby piêæ kamiennych warstw – platform - zosta³o wyrze¼bionych przez naturê, mo¿na by³oby znale¼æ gruzy pochodz±ce od erozji, zgromadzone wokó³ budowli, jednak takich ¶ladów dotychczas nie znaleziono. Sceptycy uwa¿aj±, jednak ¿e g³azy i okruchy skalne powsta³e w wyniku erozji zosta³y wyrzucone przez fale na brzeg. W takich przypadkach jak ten, trzeba mieæ na uwadze wszystkie hipotezy. Jednak czy to mo¿liwe, aby woda morska utworzy³a równie¿ i drogê okr±¿aj±c± obiekt? Przecie¿ ¶lady dzia³ania erozji wodnej by³yby doskonale widocznie, natomiast wszystkie pomiary ¶wiadcz±, ¿e droga nie tylko musia³a zostaæ stworzona sztucznie, ale ¿e by³a równie¿ do¶æ czêsto u¿ywana.

Zagadk± jest równie¿ pytanie, jakich ¶rodków mechanicznych u¿yto do budowy obiektu. „Pewne jest w³a¶ciwie tylko to, ¿e kiedy¶ z Okinawy musia³ prowadziæ most przez Tajwan do Chin” – tak uwa¿a japoñski profesor – „Je¶li te budowle maj± rzeczywi¶cie ok. 10 tysiêcy lat, mo¿na przypuszczaæ, ¿e ich twórcy maj± du¿o wspólnego z lud¼mi z kontynentu, najprawdopodobniej z Chin”.

Nasze zdziwienie budzi równie¿ po³o¿enie miasta – w jaki sposób znalaz³o siê ono pod wod±? Przecie¿ niemo¿liwe, aby cz³owiek przed tysi±cami lat, posiada³ a¿ tak ogromn± wiedzê techniczn±, ¿eby zbudowaæ takie miasto pod wod±, zreszt± czy mia³oby to jaki¶ g³êbszy sens? Przecie¿ nikt nie móg³by tam mieszkaæ bez odpowiedniego kombinezonu z butl± tlenow±! Istniej± jednak inne du¿o bardziej prawdopodobne scenariusze – miejsce to mog³o zostaæ zatopione, najprawdopodobniej pod koniec epoki lodowcowej, kiedy to (jak twierdz± oceanografowie) poziom mórz i oceanów gwa³townie wzrós³ na skutek topienia siê lodowców kontynentalnych (l±dolodów), czy te¿ mo¿e podczas, gdy Japonia znajdowa³a siê w tzw. Pier¶cieniu Ognia – dzia³alno¶æ tektoniczna obni¿y³a bardzo gwa³townie poziom ziemi lub zwi±zek sta³ego opadania i podnoszenia siê poziomu wód doprowadzi³y do zatopienia kompleksu. Nie mo¿na równie¿ pomin±æ mo¿liwo¶ci zaistnienia jakiej¶ lokalnej katastrofy, która zepchnê³a nietkniête miasto w g³±b morza.

Image

Skupili¶my siê na razie tylko na tym, ¿e kompleks ten zosta³ wytworzony sztucznie, najprawdopodobniej przez nieznan± nam cywilizacjê. Jednak w tym przypadku równie¿ opinie s± podzielone – m.in. we wstêpnym raporcie ekipy badawczej pod przewodnictwem Mike’a Arbuthnota, znajdziemy wpis: „Budowle najpewniej powsta³y na skutek naturalnej erozji, pod wp³ywem silnych pr±dów morskich, które „tn±” je sw± wielk± si³±, pozostawiaj±c po swoim dzia³aniu doskonale równoleg³e kana³y i tarasy”. Podobnych opinii jest wiele, ale znajduj± one tylko potwierdzenie u najbardziej zagorza³ych sceptyków. Sam za¶ Arbuthnot po kolejnych badaniach, stwierdzi³, ¿e nie koniecznie musi to byæ obiekt naturalny – „mog± lub nie mog± to byæ dowody ¶wiadcz±ce o istnieniu Zaginionej Cywilizacji, która mog³a kiedy¶ istnieæ i rozwijaæ siê wzd³u¿ kontynentalnej linii brzegowej, wiêc mog± równie¿ istnieæ podobne miejsca nie tylko w Japonii, dlatego te¿ warto prowadziæ dalsze badania”. Podobn± opinie ma Schoch, nie przekre¶la równie¿ mo¿liwo¶ci stworzenia tego kompleksu sztucznie i u¿ytkowania go przez cz³owieka – „wiêc jest co szukaæ” mówi Schoch planuj±c kolejne badania.

Na szczê¶cie nie mo¿emy skar¿yæ siê na media i prasê, zw³aszcza japoñsk±, która bardzo czêsto pokazuje materia³y z podwodnych wypraw w okolice kompleksu Yonaguni, ukierunkowuj±c pozytywnie opiniê publiczn±, do tych najbardziej prawdopodobnych hipotez – emitowane filmy i zdjêcia utwierdzaj± w przekonaniu, ¿e obiekt powsta³ sztucznie. Mimo, ¿e japoñska telewizja na bie¿±co ju¿ od 1995 roku, informowa³a i relacjonowa³a przebieg badañ nad podwodnymi obiektami, na ¶wiecie tajemnica ta nabra³a rozg³osu dopiero wtedy, gdy zosta³a opisana przez angielskie i amerykañskie czasopisma archeologiczne (m.in. Ancient American). Nast±pi³o to dopiero w 1997, a pó¼niej w 1998 roku. W Polsce informacje o podwodnych strukturach zosta³y przekazane na prze³omie maja i czerwca 1997, jednak zamêt wprowadzony przez pañstwowe dzienniki informacyjne, nie pozwoli³ wyci±gn±æ konkretnych wniosków.

Japoñskie, podwodne budowle bardzo przypominaj± swym kszta³tem budowle ¶wiatynne, takie same jakie mo¿emy spotkaæ w Ameryce Po³udniowej. O tym, ¿e wbrew ogólnie panuj±cej opinii, przed tysi±cami lat, niew±tpliwe istnia³y kontakty pomiêdzy Japoni± a kontynentem amerykañskim, ¶wiadcz± tak¿e inne struktury w Pañstwie Kwitn±cej Wi¶ni. Na przyk³ad styl budowlany rampy prowadz±cej do pa³acu cesarskiego w Tokio wykazuje zdumiewaj±ce podobieñstwa do potê¿nych murów metropolii Inków Cuzco. Tu¿ obok placu cesarskiego znajduje siê oprócz tego kamienny ³uk, który ods³oniêto podczas lokalnych prac budowlanych. Przypomina on do z³udzenia s³ynna Bramê S³oñca z Tiahunaco w Boliwii. Nawet bóstwo odtworzone na ³uku bramy w Tiahunaco znajduje swój odpowiednik na tokijskim ³uku w formie niewielkiego pos±¿ka. Jedn± z najbardziej znanych, upowszechnianych jak i najbardziej widowiskowych budowli, jest tzw. „Pomnik Yonaguni”, zlokalizowany na po³udniowym wybrze¿u wyspy. Sama budowla w ogólnym zarysie podobna jest do piramidy, ze schodami utworzonymi przez olbrzymie platformy. Mo¿emy j± ¶mia³o porównaæ do sakralnych budowli i ¶wi±tyñ znalezionych w Ameryce Po³udniowej – takich jak np. staro¿ytna ¦wi±tynia S³oñca w pó³nocnym Peru. Ale nie jest to jedyna taka budowla, podobnych znaleziono bowiem jeszcze 7. Piramida Yonaguni mierzy ponad 30 metrów wysoko¶ci (95 stóp), ponad 20 metrów (65 stóp) szeroko¶ci, za¶ ca³a podwodna baza le¿y w przybli¿eniu oko³o 25 metrów (80 stóp) poni¿ej powierzchni oceanu, tak ¿e szczyt budowli wystaje oko³o 5 metrów powy¿ej powierzchni morza. Pomnik wydaje siê byæ asymetryczny, dziêki ogromnemu kamieniowi – g³az ten ustawiony jest na po³udniowych stopniach piramidy. Mo¿na oczywi¶cie tylko siê domy¶laæ, dlaczego zosta³ tam postawiony, najprawdopodobniej mia³ (lub ma) jakie¶ magiczne w³a¶ciwo¶ci (dobrze oszlifowany, czarny, ¶liski, wypolerowany to tylko niektóre z jego cech). Do budowli prowadz± kru¿ganki wy³o¿one kamiennymi platformami, które przypominaj± ulice i tworz± ci±g koñcz±cy siê czym¶ w rodzaju ogromnego dziedziñca.

Image

Do dzi¶ nie wyja¶niono w jaki sposób powsta³y te podwodne struktury. Zdania naukowców s± jak zwykle podzielone. „Je¶li ustalimy, ¿e miejsce po³o¿enia tego kompleksu jest a¿ tak stare – ok. 10.000 lat i ¿e zosta³o utworzone sztucznie, mo¿e to zmieniæ nasz sposób my¶lenia na temat po³udniowo-wschodniej historii ziem azjatyckich” – twierdzi Jim Mower, archeolog z Uniwersytetu w Londynie. Inni maja wprost nadziejê, ¿e „miejsce to zosta³o sztucznie utworzone, co by³oby bardzo pasjonuj±ce!" Jednak jest jeszcze "za wcze¶nie, aby o tym mówiæ” – Terauki ishii, geolog na Uniwersytecie w Tokio. Jak twierdz± tamtejsi mieszkañcy „struktury, te mog³y byæ jakim¶ relikwiarzem, byæ mo¿e by³o to miejsce kultu w którym czczono staro¿ytne bóstwo bêd±ce podobne do Nirai Kannai, który dawa³ szczê¶cie mieszkañcom na Okinawie, wiêc mo¿e to byæ dowód na istnienie nowej cywilizacji, która by³a na tyle pomys³owa i inteligentna, aby budowaæ takie pomniki ju¿ 10.000 lat temu, a co najwa¿niejsze posiada³a w³asn± religiê”. Wnioski na temat tego kompleksu nasuwaj± siê same...

Badania w pobli¿u wyspy Yonaguni nadal trwaj± i miejmy nadziejê, ¿e pojawi± siê nowe fakty dotycz±ce jednego z najwiêkszych i najciekawszych znalezisk archeologicznych ¶wiata. Niestety tylko niektóre wydawnictwa w swych publikacjach poruszaj± ten temat. Dot±d nie ukaza³a siê ¿adna literatura, po¶wiêcona podobnym tematom jak ten.

Czy s± to pozosta³o¶ci po staro¿ytnej cywilizacja podobnej do tej jaka kiedy¶ zasiedla³a Atlantydê, czy to tylko utworzona przez naturê formacja? Tego nie do koñca wiadomo, a uczeni s± ca³y czas niezdecydowani i b³agalnie wyci±gaj± rêce, prosz±c o wiêcej wskazówek, jednak czy to pomo¿e.... ?

Sporo fotografii: http://www.niewyjasnione.pl/Yonaguni-t3524.html


Na podstawie: Tajnych Archiwów Archeologii, Luca Bürgina





[za³±cznik starszy ni¿ 60 dni - usuniêty przez administratora]
Zapisane
Krons
Go¶æ
« Odpowiedz #28 : Styczeñ 09, 2009, 08:33:29 »

Powrórce jeszcze raz do tej kryszta³owej baterii Marcusa Reida,która to samoczynnie sie ³aduje U¶miech Opis badañ i ich wyniki znajduj± siê na tej: http://www.rexresearch.com/reid/reid.htm stronie. Jak widaæ na raportach jej parametry nieco przekracz± zwyk³y alkaiczny odpowiednik. Oto kilka zdjêæ:





Konstrukcja wydaje siê byæ prosta bo widaæ na zdjeciach obódowa jest aluminiowa,ale ciekawi mnie konkretny sk³ad minera³ów tej bateri.Dobrze,¿e wiadomo co do jej bydowy u¿yto.

Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #29 : Styczeñ 09, 2009, 08:45:31 »

Powiem szczerze, ¿e nie wczytywa³em siê we wszystkie posty, a jedynie prze¶ledzi³em ogólny tok dyskusji (no i posty z informacjami). Powiem tak - te same znaleziska przytoczy³ Frank Joseph w ksi±¿ce "Tajemnica najstarszej kultury na Ziemi", bazuj±cej na poszukiwaniu pra-cywilizacji. Odniós³ on owe znaleziska do teorii istnienia wcze¶niejszej, mocno rozwiniêtej cywilizacji, ale nie Atlantydy, a Lemurii (i nie powiem, zrobi³ to bardzo rzeczowo i przekonuj±co) - co to oznacza? ¯e ten sam fakt mo¿e mieæ bardzo wiele interpretacji, wiêc i stawianie jednoznacznych hipotez i ³±czenie znaleziska z jedn±, konkretn± teori± mo¿e byæ myl±ce. Niemniej jednak BARDZO ciekawe odkrycia U¶miech
Zapisane
piasek87
Go¶æ
« Odpowiedz #30 : Styczeñ 12, 2009, 05:24:11 »

dlaczego skupiamy siê tylko na piramidach na dnie oceanu i w gizie nie zapominajmy ¿e meksyk, ameryka po³udniowa, i wiele innych miejsc na ziemi tak¿e posiada swoje piramidy, na ka¿dym z kontynentów z pewno¶ci± jaka¶ siê znajdujê, co do stwierdzenia ¿e trójk±t bermudzki mo¿e byæ atlantyd±, hmm... mo¿e nie tyle atlantyd± co jakim¶ rodzajem przej¶cia do atlantydy, w koñcu mia³a ona prawdopodobnie rozmiar azjii i afryki razem wziêtych... .
Zapisane
Blad
Go¶æ
« Odpowiedz #31 : Styczeñ 12, 2009, 07:25:21 »

......atlantydy, w koñcu mia³a ona prawdopodobnie rozmiar azjii i afryki razem wziêtych... .
a sk±d takie wnioski??
Zapisane
piasek87
Go¶æ
« Odpowiedz #32 : Styczeñ 13, 2009, 22:07:35 »

jeden z wybitnych greckich uczonych, spotka³ kiedy¶ swojego znajomego który opowiedzia³ mu historiê przekazywan± z pokolenia na pokolenie, o rozmiarach atlantydy o jej bogactwach naturalnych, o tym jacy ludzie s± tam m±drzy... . Wielu wielkich jasnowidzy tak¿e to opisuje, w swoich wizjach przepowiedniach, ja osobi¶cie uwa¿am ¿e znajduje siê ona pod biegunem po³udniowym
Zapisane
sharki_vip
Go¶æ
« Odpowiedz #33 : Styczeñ 14, 2009, 18:31:05 »

Te¿ s³ysza³em o po³o¿eniu Atlantydy, gdzie¶ miêdzy Europ± a Ameryk±. Trójk±t Bermudzki ? - czemu nie...  Wiadomo co¶ wiêcej o tej piramidzie, któr± znalaz³ Brown?
Zapisane
twoj_kolega
Go¶æ
« Odpowiedz #34 : Luty 11, 2009, 05:05:25 »

Za duzo Stargate Atlantis.
Zapisane
Mora
Go¶æ
« Odpowiedz #35 : Luty 11, 2009, 05:08:12 »

Za duzo Stargate Atlantis.
Chyba naprawdê za du¿o siê naogl±da³e¶ filmów.

PS: Nie¼le Ci idzie nabijanie postów
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2009, 05:08:30 wys³ane przez Mora » Zapisane
twoj_kolega
Go¶æ
« Odpowiedz #36 : Luty 11, 2009, 05:19:35 »

Polecam ten serial, naprawde niezly.
Zapisane
Cysio91
Go¶æ
« Odpowiedz #37 : Luty 20, 2009, 15:49:54 »

Sieæ krzy¿uj±cych siê linii zosta³a odkryta na dnie Oceanu Atlantyckiego w odleg³o¶ci 620 mil od pó³nocno-zachodnich wybrze¿y Afryki - pisze "Daily Telegraph".
Tajemniczy obiekt o idealnie prostok±tnym kszta³cie, o wielko¶ci terytorium Walii, mo¿na znale¼æ na wspó³rzêdnych geograficznych: 31 15'15 ,53 N 24 15'30 ,53 W.

Eksperci, którzy od lat poszukuj± Atlantydy twierdz±, ¿e ten teren jest jednym z mo¿liwych miejsc, na którym mog³a byæ legendarna wyspa. Tak± hipotezê opisa³ staro¿ytny grecki filozof Platon.
Dr Charles Orser, kurator archeologii w New York State University powiedzia³, ¿e znalezisko jest fascynuj±ce i wymaga dalszych wnikliwych badañ - informuje "Daily Telegraph".

Legenda zaginionej Atlantydy od wieków ekscytuje naukowców. W ci±gu ostatnich lat "dowody" na istnienie utraconego królestwa stwierdzono u wybrze¿y Cypru i w po³udniowej Hiszpanii.

Platon okre¶li³ Atlantydê jako wyspê, która jest "wiêksza ni¿ Libia i Azja razem wziête". Na Atlantydzie mia³o siê znajdowaæ ogromne bogactwo. Wyspa mia³a byæ zniszczona przez trzêsienia ziemi i potopy przed 11 tysi±cami lat - donosi "Daily Telegraph".

najnowszy news
Zapisane
Tajpan
Go¶æ
« Odpowiedz #38 : Luty 26, 2009, 17:43:39 »

No nie¼le to wygl±da, a odno¶nie Atlantydy to mam wra¿enie ¿e by³o to du¿e miasto na wyspie, ale te¿ wiele innych porozrzucanych po oceanach to by t³umaczy³o znaleziska w ró¿nych czê¶ciach ¶wiata
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #39 : Marzec 07, 2012, 11:52:01 »

[Ja mam taki link.

http://www.igeawagu.com/news/ancient-tempel-pyramiden/1059995799.html

Wazne sa tam zdjecia, a tekst tez ciekawy, gdyz opisuje pewien region miedzy poludniowa Japonia a Tajwanem. To pasmo Smoka. Kiedys panowal tam lud z Lemurii, i ja moge tylko potwierdzic, ze jest to fascynujacy zakatek, Archipelag Ryu.

cyt. Janusz
Cytuj

Graham Hancock w ksi±¿ce ''¦lady Palców Bogów'' twierdzi ¿e Atlantyda to Antarktyda.
Dowodzi w niej ¿e nieznana ziemska cywilizacja istniej±ca przed tysi±cami lat na Antarktydzie pozostawi³a po sobie ¶lady na ca³ym globie.Egipski sfinks i piramidy,rysunki
na p³askowy¿u Nazca,budowle Machu Picchu,brama S³oñca w Tiahuanaco i wiele innych
miejsc to pozosta³o¶ci po niej.Po odwróceniu biegunów jej centrum znikne³o pod lodami.

Antarktyda to Agharta.To nie jest rownoznaczne z Atlantyda.
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 08, 2012, 12:42:24 wys³ane przez Fair Lady » Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangem watahaslonecznychcieni zipcraft granitowa3 maho