Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 12:54:43


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Korporacje, Big Brother, NWO, czipowanie...  (Przeczytany 160435 razy)
0 u¿ytkowników i 14 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Neo Killuminati
Go¶æ
« Odpowiedz #75 : Kwiecieñ 24, 2009, 22:31:22 »

http://www.youtube.com/watch?v=1zBHKBgmtko

U¶miech People are waking up U¶miech ludzie sie budz± , mi³o to widzieæ U¶miech
polecam

edit :

Ciekawe ---> : http://www.youtube.com/watch?v=LtLF_m80GeA

(dodam ze zabawne bo dzi¶ patrzy³em w niebo w moim mie¶cie i widzia³em smugi na niebie od samolotów i sobie pomy¶la³em : "ciekawe kiedy w Polsce beda robiæ takie rzeczy i czy ju¿ przypadkiem nie robi±" , niedawno w³±czy³em youtube i co znalaz³em ? U¶miech )
Zapisane
Nebulitos
Go¶æ
« Odpowiedz #76 : Kwiecieñ 25, 2009, 12:06:12 »

Te smugi te¿ s± rozpylane nad Polsk±. Ostatnio by³y burze na po³udniu Polski i samoloty NATO co¶ rozpyla³y, jednak lecia³y na tak du¿ej wysoko¶ci ponad tymi gêstymi chmurami burzowymi, ¿e nie by³o ich widaæ go³ym okiem. By³y jednak ¶wietnie widoczne na radarach opadów IMGW. Punkty przemieszczy³y siê z prêdko¶ci± 500 - 1000 km/h, wiêc to nie mog³y byæ chmury czy co¶ niesione pr±dami strumienowymi.

EDIT:
Wczorajsze zdjêcie satelitarne Polski. Jest widoczna smuga kondensacyjna (ta dolna, grubsza nad Polsk±). Co ciekawe ró¿ni siê od smug innych samolotów (na zdjêciu widaæ ró¿ne inne smugi - porównajcie sobie). Ale najlepsze jest to za ta smuga rozpoczyna siê na granicy Polska-Niemcy i koñczy dok³adnie na granicy Polska-Ukraina-Bia³oru¶. Tylko nad Polsk± maj± pozwolenie? Dziwna sprawa, która wymaga wyja¶nienia.

http://rapidfire.sci.gsfc.nasa.gov/subsets/tmp/Europe_2_03.2009114.terra.250m.fires+coast+borders.jpg
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 25, 2009, 14:21:41 wys³ane przez Nebulitos » Zapisane
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #77 : Kwiecieñ 26, 2009, 23:29:07 »

Rz±d bêdzie móg³ ¶ledziæ ka¿dy ich ruch, ka¿d± operacjê obywateli w internecie. Do Senatu USA trafi± wkrótce dwie ustawy, które przyznaj± rz±dowi zdumiewaj±co szeroki dostêp do prywatnych danych amerykañskich u¿ytkowników sieci.

Dostêp do prywatnej korespondencji elektronicznej, zamykanie przep³ywu niektórych informacji, a nawet kontrola przemys³u oprogramowania zabezpieczaj±cego komputery – do tego bêdzie móg³ siê posun±æ amerykañski rz±d w imiê zapobiegania tzw. cyberzagro¿eniu. Senator Jay Rockefeller przedstawi³ izbie dwie ustawy w tym zakresie - informuje "Nasz Dziennik".



Pomys³y przedstawione przez demokratê maj± byæ czê¶ci± tzw. Aktu cyberbezpieczeñstwa 2009. Na jego mocy powsta³oby Biuro Doradcy ds. Narodowego Cyberbezpieczeñstwa, podleg³e bezpo¶rednio prezydentowi. Mia³oby chroniæ kraj przed atakami przy u¿yciu sieci internetowej.

W³a¶nie w imiê ochrony bezpieczeñstwa pañstwowego s³u¿by te mia³yby dostêp do prywatnych informacji, bez uzyskiwania jakichkolwiek pozwoleñ. Dostêp do komputerów obywateli by³by nieograniczony ¿adnym prawem ani regulacjami, jakie do tej pory obowi±zuj± policjê i inne organy rz±dowe.

- Zwracamy uwagê na nieakceptowalnie wysok± podatno¶æ naszego kraju na masow± cyberprzestêpczo¶æ, cyberszpiegostwo oraz cyberataki, które mog± uszkodziæ najistotniejsze elementy naszej infrastruktury - brzmi fragment uzasadnienia wnioskodawców.

Prawnicy ostrzegaj± jednak, ¿e mimo istniej±cego zagro¿enia takich ataków, próby wprowadzenia proponowanych przepisów ³ami± prawa konstytucyjne. - Tak drastyczna interwencja rz±du w sieæ i czyj±¶ osobist± korespondencjê gwa³ci zarówno jego bezpieczeñstwo, jak i prywatno¶æ - uwa¿a Leslie Harris, prezydent Center for Democracy and Technology, oficjalnie sprzeciwiaj±c siê ustawie.

Producenci oprogramowania i sprzêtu komputerowego tak¿e - jak siê mo¿na domy¶laæ - nie s± zachwyceni. W „Dolinie Krzemowej” ustawê okre¶la siê jako mglist± i natrêtn±.

Jak wnioskodawcy broni± pomys³u? Kreuj± potrzebê. Senator Rockefeller roztacza katastroficzne wizje globalnego zagro¿enia, które wymagaj± natychmiastowego wprowadzenia takowych regulacji. W niebezpieczeñstwie – wed³ug niego - jest niemal¿e wszystko: pocz±wszy od ¼róde³ wody pitnej, elektryczno¶ci i systemów bankowych, a¿ po ¶wiat³a ruchu drogowego i elektroniczne listy pacjentów w s³u¿bie zdrowia.

Dlatego – jego zdaniem – nowe przepisy musz± chroniæ infrastrukturê bez wzglêdu na koszty. - Je¶li nie podejmiemy zdecydowanych dzia³añ, czeka nas sieciowy huragan "Katrina" - straszy dodatkowo senator Olympia Snowe.

Kto mia³by decydowaæ czyj± prywatn± korespondencjê trzeba przejrzeæ? To zadanie przypad³oby... sekretarzowi handlu. Nikogo to jednak nie dziwi, bo czego siê nie robi w imiê ochrony pañstwa. Nikt te¿ nie pyta jak daleko od "kontroli przep³ywu informacji" do cenzury.

Je¶li akt cyberbezpieczeñstwa wzmocni± dwie proponowane ustawy, nied³ugo mo¿e siê okazaæ, ¿e amerykañska sieæ zadziwiaj±co upodabnia siê do chiñskiej. Tam niewygodne dla rz±du informacje nie maj± najmniejszych szans na pojawienie siê w internecie.

http://www.fronda.pl/news/czytaj/rzad_sprawdzi_amerykanom_emaile._by_zylo_sie_lepiej

+ suplement:
<a href="http://www.youtube.com/v/X-yupRfvxcU&amp;hl=pl&amp;fs=1" target="_blank">http://www.youtube.com/v/X-yupRfvxcU&amp;hl=pl&amp;fs=1</a>
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 26, 2009, 23:45:51 wys³ane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #78 : Kwiecieñ 26, 2009, 23:30:58 »

Te smugi te¿ s± rozpylane nad Polsk±.
Chemtrails - tu jest o tym du¿o:
http://prawda2.info/viewtopic.php?t=5267
Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #79 : Kwiecieñ 26, 2009, 23:44:50 »


Nowe paszporty nie do podrobienia
Zmniejsz rozmiar tekstuPowiêksz rozmiar tekstu
Twój g³os zosta³ dodany.
Dziennik Ba³tycki | 2006-07-14 11:00, aktualizacja: 2006-07-14 11:00:52
0 komentarzy 0 / 0 przeczytano: 6103

Od 28 sierpnia tego roku bêdziemy otrzymywali paszporty biometryczne. Stare paszporty s± nadal wa¿ne. Dane biometryczne dotycz± wizerunku twarzy i odcisków palców.
Warto przeczytaæ:

    * £atwiej bêdzie odzyskaæ obywatelstwo
    * Koniec z u¶miechem. Bêd± nowe zdjêcia do paszportów
    * ¯yciñski zapowiada, ¿e opublikuje materia³y SB na swój temat
    * Szef ABW wynosi³ dokumenty z siedziby PTC?
    * Wakacje w poci±gu? Czemu nie: 18 miast, 4 dni i 1 bilet

Od 16 lipca wyrabiaj±cy dokument, musz± do³±czaæ do wniosków zdjêcia, wykonane wed³ug nowych zasad. O odciskach linii papilarnych niewiele wiadomo - prawdopodobnie bêd± wprowadzane do paszportów od 2008 roku. Stare dokumenty nie trac± wa¿no¶ci.
Po co zmiany

- Konieczno¶æ wprowadzenia w Polsce nowych paszportów wynika z rozporz±dzenia Rady Europejskiej z 13 grudnia 2004 roku w sprawie standardów bezpieczeñstwa i danych biometrycznych w paszportach oraz dokumentach podró¿y wydawanych przez pañstwa cz³onkowskie Unii Europejskiej– mówi Bernard Mathea zastêpca dyrektora Wydzia³u Spraw Obywatelskich i Migracji Pomorskiego Urzêdu Wojewódzkiego w Gdañsku. – Polska musi zacz±æ je wydawaæ najpó¼niej 28 sierpnia 2006 roku. Paszporty obecnie istniej±ce i te, które bêdziemy otrzymywaæ od 28 sierpnia br., z wygl±du niczym siê nie ró¿ni±. W ok³adkach nowych - biometrycznych - zostan± umieszczone informacje dotycz±ce posiadaczy tych dokumentów. Identyfikacja informacji bêdzie odbywaæ siê na granicy tak, jak odczytuje siê np. karty p³atnicze. Zidentyfikowane zostan± m.in. dane osobowe posiadacza oraz instytucja, która wyda³a paszport.
Stare, ale wa¿ne

Zachowuj± wa¿no¶æ paszporty wydane przed 28 sierpnia br. Na przyk³ad je¿eli kto¶ 27 sierpnia otrzyma paszport bez danych biometrycznych, wa¿ny na 10 lat, z tego dokumentu bêdzie móg³ korzystaæ a¿ do 26 sierpnia 2016 roku. Inaczej jednak ni¿ biometryczne paszporty, bêd± sprawdzane te dokumenty na granicach.

Jak za³atwiæ formalno¶ci

Zmieniaj± siê zasady dotycz±ce sk³adania wniosków i wydawania gotowych dokumentów. Ka¿dy ubiegaj±cy siê o paszport dwa razy pofatyguje siê do urzêdu. Musi dostarczyæ osobi¶cie dokumenty, nie zrobi± tego w jego imieniu pe³nomocnicy, po¶rednicy czy agencje turystyczne. Odpadnie droga „na skróty”. Fakt przyjêcia wniosku i wydania paszportu natychmiast zostanie zarejestrowane w ogólnopolskim, nowym systemie paszportowym.

Nowe zdjêcia

Jedn± z najwa¿niejszych nowo¶ci jest zmiana fotografii, jakie nale¿y dostarczaæ do urzêdów paszportowych. Zdjêcia nie mog± przedstawiaæ twarzy z lewego profilu, jak jest dotychczas, lecz widok z przodu, czyli en face. Od po³owy lipca bêd± przyjmowane w biurach paszportowych tylko zdjêcia wykonane wed³ug nowych wytycznych. Fotografie mo¿na dostarczaæ w formie elektronicznej, ale te¿ na papierze. Wszyscy fotografowie wykonuj±cy zdjêcia paszportowe zostan± poinformowani o nowych zasadach. Polska w tym zakresie musi spe³niæ wymogi miêdzynarodowe ICAO (Organizacja Miêdzynarodowego Lotnictwa Cywilnego). Szczegó³owe informacje mo¿na znale¼æ równie¿ na stronie internetowej Ministerstwa Spraw Wewnêtrznych i Administracji .
Dro¿ej

Nie zmienia siê termin wydawania paszportów - wynosi miesi±c od chwili z³o¿enia wniosku. Nowe fotografie wraz z wnioskami przyjmowane bêd± ju¿ od 16 sierpnia. Nale¿y siê spodziewaæ wzrost op³aty za paszport. Teraz wynosi ona 100 z³otych. Podwy¿ka mo¿e siêgn±æ oko³o 40 procent. Oczywi¶cie, zachowane zostaj± wszelkie ulgi.

Paszporty dla niemowl±t

Do nowych paszportów nie bêd± wpisywane dzieci. Dlatego wed³ug projektu ustawy, paszport bêdzie móg³ byæ wydany ma³oletniemu - po ukoñczeniu przez dziecko 5. roku ¿ycia. Paszport biometryczny bêdzie wymagany nawet od niemowlêcia. Dzieci do 5 roku ¿ycia otrzymaj± jednak te dokumenty tymczasowe, wa¿ne do 24 miesiêcy.
Zdjêcia po nowemu


Z dowodem osobistym

Po krajach Unii Europejskiej mo¿emy podró¿owaæ, pos³uguj±c siê dowodami osobistymi. Odradzamy wyjazdy z dowodami ksi±¿eczkowymi, gdy¿ nie ma w nich t³umaczenia na jêzyk angielski i mo¿emy mieæ k³opoty z przekonaniem s³u¿b granicznych innych pañstw, np. w Grecji, ¿e dokument, który pokazujemy, jest dowodem osobistym, a nie np. kart± wêdkarsk±.
Posiadacze starych dowodów, w których wpisane s± dzieci, musz± pamiêtaæ, ¿e mimo to ka¿de dziecko musi mieæ w³asny dokument to¿samo¶ci - dowód lub paszport. W dowodzie rodzica nie ma zdjêcia dziecka.


http://www.wiadomosci24.pl/artykul/nowe_paszporty_nie_do_podrobienia_2109.html Co¶
Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #80 : Kwiecieñ 26, 2009, 23:49:49 »


 Paszporty biometryczne w krajach Unii Europejskiej, Norwegii, Szwajcarii i Islandii ju¿ od czerwca
2009-01-15

Je¿eli w artykule lub na stronie widzisz  b³±d, prosimy o zg³oszenie go do nas za pomoc± systemu . Wystarczy zaznaczyæ b³±d lewym przyciskiem myszki, a nastêpnie wcisn±æ klawisze Ctrl+Enter. Dziêkujemy za wspó³pracê. INFOPOL

Kontrola paszportowa - fot.ifplOd czerwca, 30 krajów europejskich bêdzie zobowi±zanych do wydawania paszportów z odciskami palców i zakodowanymi danymi pozwalaj±cymi systemom rozpoznawania twarzy na identyfikacjê posiadacza dokumentu. Paszporty biometryczne zostan± wprowadzone w Unii Europejskiej oraz Norwegii, Szwajcarii i Islandii.

Dokumenty te wydawane dzieciom poni¿ej 12 roku ¿ycia nie musz± zawieraæ odcisków palców posiadacza, jednak obowi±zek posiadania w³asnego paszportu przez nieletnich pomo¿e walczyæ ze zjawiskiem handlu dzieæmi, - uwa¿a Komisja Wolno¶ci Obywatelskich Parlamentu Europejskiego. Proponowane zmiana przepisów zak³ada wprowadzenie dodatkowych zabezpieczeñ przed fa³szowaniem dokumentów oraz harmonizacjê wymagañ w zakresie elementów biometrycznych, które musz± zawieraæ nowe paszporty. Odciski palców nie bêd± jednak pobierane od dzieci poni¿ej 12 roku ¿ycia.

Jak okaza³o siê bowiem na etapie rozwijania projektów pilota¿owych prowadzonych w niektórych pañstwach cz³onkowskich okaza³o siê, ¿e jako¶æ odcisków linii papilarnych dzieci poni¿ej szóstego roku ¿ycia nie jest wystarczaj±co dobra do sprawdzenia to¿samo¶ci na podstawie porównania próbek odcisków. W zwi±zku z tym proponuje siê tu dwa wyj±tki z obowi±zku pobierania odcisków palców - odciski linii papilarnych nie bêd± pobierane u dzieci poni¿ej dwunastego roku ¿ycia oraz od osób, od których pobranie odcisków placów jest z ró¿nych powodów fizycznie niemo¿liwe. W tych przypadkach pañstwa cz³onkowskie bêd± mog³y wydaæ paszport tymczasowy o okresie wa¿no¶ci do 12 miesiêcy, stosuj±c zasadê „jedna osoba, jeden paszport”. Ma ona na celu wprowadzenie zalecenia Miêdzynarodowej Organizacji Lotnictwa Cywilnego, któr± ju¿ stosuje wiêkszo¶æ pañstw cz³onkowskich.

Dotychczas jeden paszport móg³ byæ wydawany na posiadacza i jego dzieci z wyszczególnieniem ich imion i nazwisk. Jednak dokument taki zawiera³ jedynie dane biometryczne rodzica, posiadacza paszportu. Tego rodzaju sytuacje mog± sprzyjaæ handlowi dzieæmi, gdy¿ trudne jest skontrolowanie to¿samo¶ci dziecka w sposób wiarygodny. Dlatego wprowadza siê zasadê, ¿e ka¿da osoba musi byæ posiadaczem w³asnego paszportu, w którym widnieæ bêd± jej dane biometryczne.

Niektóre kraje cz³onkowskie ju¿ wprowadza dane biometryczne w paszportach. W Wielkiej Brytanii nie ma obowi±zku umieszczania w dokumencie odcisków linii papilarnych, ale wymagane s± biometryczne fotografie posiadacza. Niemcy pobieraj± próbki linii papilarnych od 2007 roku, a Holandia testuje takie rozwi±zanie od 2004 roku. We Francji paszporty biometryczne z odciskami palców wydawane s± na ¿yczenie. W Polsce paszporty biometryczne wydawane s± od 2006 roku. Równie¿ na Litwie s± ju¿ wydawane paszporty z zabezpieczeniami biometrycznymi.

Po zamachu na WTC, 11 wrze¶nia 2001 roku, pañstwa cz³onkowskie UE zwróci³y siê do Komisji Europejskiej o podjêcie natychmiastowych dzia³añ w celu poprawy zabezpieczeñ paszportów pozwalaj±cych na walkê z fa³szowaniem dokumentów, wzmacniaj±cych skuteczno¶æ walki z przestêpczo¶ci±, terroryzmem i nielegaln± imigracj±. Zadecydowano o wprowadzeniu biometrycznych elementów identyfikacji posiadacza dokumentu, takich jak obraz twarzy i odciski palców.

europarl.europa.eu; ifpl Szok
Zapisane
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #81 : Kwiecieñ 27, 2009, 13:59:04 »

Polski pianista Krystian Zimerman wywo³a³ skandal podczas koncertu w Los Angeles, zapowiadaj±c, ¿e jest to jego ostatni wystêp w USA z powodu polityki zagranicznej tego kraju - pisze dziennik "Los Angeles Times". Krystian Zimerman to jeden z najlepszych polskich pianistów, zwyciêzca konkursu chopinowskiego i znany orygina³.



(...) Ju¿ mia³ zacz±æ wykonywaæ "Wariacje na polski temat ludowy" Karola Szymanowskiego, gdy zwróci³ siê do publiczno¶ci i cichym, ale pe³nym gniewu g³osem powiedzia³, ¿e nie bêdzie wiêcej graæ w kraju, którego armia chce kontrolowaæ ca³y ¶wiat.

"Zostawcie mój kraj w spokoju" - rzuci³ a potem jeszcze doda³ ciêt± uwagê na temat amerykañskiego obozu w Guantanamo. Wtedy oko³o 30-40 osób wysz³o z sali, niektórzy przeklinaj±c. "Tak" - powiedzia³ Zimerman. "Niektórzy ludzie zaczynaj± maszerowaæ na samo s³owo <wojsko>".

Inni s³uchacze pozostali jednak w fotelach. Niektórzy gwizdali na pianistê i krzyczeli, ¿eby siê zamkn±³, zacz±³ graæ, ale zdecydowana wiêkszo¶æ go oklaskiwa³a. Zimerman o¶wiadczy³ wówczas, ¿e Ameryka ma do eksportowania du¿o wspanialsze rzeczy ni¿ armiê, i podziêkowa³ wszystkim, którzy popieraj± demokracjê.

Zamykaj±ce recital wariacje Szymanowskiego wykona³ - jak pisze "Los Angeles Times" - z niezwyk³± zaciek³o¶ci±, wywo³uj±c entuzjastyczny aplauz. Nie bisowa³.

Ca³o¶æ:
http://www.dziennik.pl/polityka/article368538/Polityczny_skandal_na_koncercie_Polaka.html
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #82 : Kwiecieñ 27, 2009, 16:06:28 »

Ma facet klase i odwage! Wiecej takich nam potrzeba.

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #83 : Kwiecieñ 27, 2009, 22:36:27 »

Wielu polityków ma wiêcj ni¿ dwie klasy, ale ju¿ nikt nie zaklaszcze...


Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Zapisane
Mora
Go¶æ
« Odpowiedz #84 : Kwiecieñ 28, 2009, 10:07:22 »

Zara¿± gryp± w domu Wielkiego Brata

Ju¿ za kilka tygodni brytyjscy naukowcy przeprowadz± eksperyment - przez tydzieñ 200 osób, którzy pozwol± zaraziæ siê wirusem, zamieszka w specjalnie przystosowanych pomieszczeniach pod sta³ym nadzorem kamer. Wszystko po to, by sprawdziæ w jaki sposób rozprzestrzenia siê wirus i w jak w przysz³o¶ci zapobiec pandemii.
Badanie bêdzie przeprowadzone w stylu popularnego telewizyjnego reality show "Big Brother" - pisze brytyjski dziennik "The Financial Times". Uczestnicy eksperymentu zostan± podzieleni na grupy. W ka¿dej znajdzie siê sze¶æ osób, które zostan± umieszczone w specjalnie przystosowanych hotelach. Przez kilka dni bêd± mieszkaæ pod sta³ym nadzorem kamer i bêd± poddani kontroli medycznej.

Mycie r±k zapobiega chorobie?


Celem badania jest wyja¶nienie w jaki sposób wirus jest przenoszony z cz³owieka na cz³owieka. Przeprowadzony eksperyment pozwoli te¿ odpowiedzieæ na pytania jakie tradycyjne metody skutecznie go zwalczaj±. Czy pomaga czêste mycie r±k, noszenie specjalnych masek, czy nale¿y staraæ siê unikaæ kontaktu z chorymi?

- Chocia¿ nad wirusem grypy, od niemal dwóch stuleci, ¿ywo dyskutuje siê w czasopismach naukowych, to wiele mechanizmów jego rozprzestrzeniania siê pozostaje nieznanymi - mówi profesor Jonathan Van Tama z Uniwersytetu w Nottingam, jeden ze specjalistów bior±cych udzia³ w eksperymencie.

Szczepionka uchroni przed ¶mierci±

Eksperyment planowany jest na pocz±tek 2009 roku. Wolontariusze zostan± zara¿eni poprzez nos "miêkkim" wariantem sezonowego wirusa grypy H3N2. Za tygodniowy eksperyment ka¿dy z uczestników otrzyma oko³o 3 tys. funtów (4,5 tysi±ca dolarów).

Naukowcy twierdz±, ¿e eksperyment zostanie przeprowadzony tak¿e po to, aby w przysz³o¶ci móc znale¼æ szczepionkê chroni±c± przed ¶miertelnym wirusem ptasiej grypy H5N1. Epidemia ptasiej grypy zmusi³a w³adze wielu krajach, aby rozpocz±æ odpowiednie badania naukowe nad tym wirusem. Jak wiadomo,¶miertelny rodzaj grypy pochodzi z Azji, a naukowcy nie wykluczaj±, ¿e ¶wiat mo¿e stan±æ w obliczu nowej epidemii, równie¿ pochodz±cej z krajów rozwijaj±cych siê.

http://www.tvn24.pl/0,1575456,.....omosc.html
Zapisane
memphis
Go¶æ
« Odpowiedz #85 : Maj 15, 2009, 07:48:16 »

Inne spojrzenie na poruszane tutaj tematy:
http://wiadomosci.onet.pl/1557210,2679,1,kioskart.html
No i pozdrowienia
Zapisane
Dry007
Go¶æ
« Odpowiedz #86 : Czerwiec 22, 2009, 18:27:44 »

Atak klonów ale na ¿ywo .... o przepraszam do jedzenia

http://www.sfora.pl/Na-nasze-stoly-trafia-sklonowane-zwierzeta-a8108

========================================================

&laquo; Odpowiedz #87 : Czerwiec 22, 2009, 19:31:01   

--------------------------------------------------------------------------------
Cytat: Dry007  Czerwiec 22, 2009, 19:27:44
Atak klonów ale na ¿ywo .... o przepraszam do jedzenia

http://www.sfora.pl/Na-nasze-stoly-trafia-sklonowane-zwierzeta-a8108




A czy klony maj± dusze ?

Scali³em posty
Darek

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2009, 20:34:44 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Val Dee
Go¶æ
« Odpowiedz #87 : Wrzesieñ 21, 2009, 17:40:06 »

oto NWO w pigu³ce:

http://wiadomosci.onet.pl/1575081,5089,1,kioskart.html

moim zdaniem artyku³ ¶wietnie napisany U¶miech
Zapisane
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #88 : Grudzieñ 03, 2009, 21:51:18 »

W parlamencie UE o nowym "rz±dzie" UE...
(o Hermanie Van Rompuyu i Cathie Ashton)
<a href="http://www.youtube.com/v/etP3f-mNkD4&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/etP3f-mNkD4&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/etP3f-mNkD4&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowFullScreen&quot; value=&quot;true&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;param name=&quot;allowscriptaccess&quot; value=&quot;always&quot;&gt;&lt;/param&gt;&lt;embed src=&quot;http://www.youtube.com/v/etP3f-mNkD4&amp;hl=en_US&amp;fs=1&amp;&quot; type=&quot;application/x-shockwave-flash&quot; allowscriptaccess=&quot;always&quot; allowfullscreen=&quot;true&quot; width=&quot;425&quot; height=&quot;344&quot;&gt;&lt;/embed&gt;&lt;/object&gt;</a>
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 03, 2009, 21:54:37 wys³ane przez Leszek » Zapisane
Hans Olo
Go¶æ
« Odpowiedz #89 : Grudzieñ 03, 2009, 22:38:36 »

Wstyd dla Polski. Ale dok³adnie tego siê po nim spodziewa³em. Po minach widaæ, ¿e z Manuelem chodz± za rêkê.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #90 : Grudzieñ 04, 2009, 07:12:04 »

"Oszustwo bêdzie tak olbrzymie, tak obszerne, ¿e ujdzie ludzkiej uwadze.

Ci, którzy je dostrzeg± bêd± uwa¿ani za szaleñców."
to tylko fragment
ca³o¶æ jest tu: http://www.zbawienie.com/przymierze.htm

co do klonów to mog± one byæ tzw. "portalami organicznymi"
Dusza to czysta ¶wiadomo¶æ, a nasz umys³ w cia³ach to wytwór mózgu.
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #91 : Grudzieñ 04, 2009, 12:51:45 »

Orwell by tego nie wymy¶li³. Koniec naturalnych suplementów, terapii zio³ami i zdrowej ¿ywno¶ci? (ZC 12/2009)

Katarzyna Lewkowicz-Siejka

Zakaz zio³olecznictwa i naturalnych terapii witaminowo-mineralnych? Napromieniana ¿ywno¶æ ekologiczna? Miêso z genetycznie modyfikowanymi hormonami? Coraz bardziej toksyczne pestycydy? Specjalne pozwolenia na przydomow± uprawê warzyw i owoców? To nie ¿art. Witajcie w ¶wiecie Kodeksu ¯ywno¶ciowego!


„Mo¿na oszukiwaæ niektórych ludzi ca³y czas
i wszystkich ludzi przez pewien czas.
Ale nie da siê oszukiwaæ wszystkich przez ca³y czas”
.

- Abraham Lincoln



Fragmenty:

Komu szkodz± witaminy?
(...) - W 1994 roku Kodeks o¶wiadczy³, ¿e substancje od¿ywcze - zapnijcie swoje intelektualne pasy bezpieczeñstwa - to toksyny! Jako ¿e s± to trucizny, musi siê nas przed nimi ochraniaæ. Mówimy tu o obudzeniu siê pewnego poranka i byciu bardzo zaskoczonym, ¿e silnie oddzia³uj±ce, terapeutycznie skuteczne, istotne z klinicznego punktu widzenia sk³adniki od¿ywcze s± teraz nielegalne! Tak jak nielegalna jest heroina! - ostrzega³a jaki¶ czas temu jedna z dzia³aczek1.
Ten poranek w³a¶nie nadszed³. (...)

(...) Zapobieganie chorobom nie le¿y w interesie przemys³u farmaceutycznego, a kontrolowany przez niego Kodeks wypowiedzia³ wojnê medycynie naturalnej - uwa¿a dr Matthias Rath uznany przez dwukrotnego noblistê Linusa Paulinga za swego nastêpcê. Istnienie tego przemys³u zale¿y od istnienia i rozwijania siê chorób. Produkuje on leki, które nie mog± likwidowaæ chorób, bo to podkopa³oby podstawy jego istnienia. Wed³ug Ratha 80 proc. obecnych na rynku farmaceutyków nie ma dowiedzionej skuteczno¶ci i dzia³a tylko objawowo. Wiêc choroby siê rozwijaj±, mimo ¿e medycyna naturalna ma na nie sposób. Dr Verkerk dodaje: - Strachu u¿ywa siê do pobudzenia sprzeda¿y i nigdzie nie robi siê tego tak bezwstydnie jak w sferze medycyny i po¿ywienia. Zostali¶my uzale¿nieni od leków, co pokazuje olbrzymia liczba przepisywanych corocznie recept. Jak celnie podsumowano w filmie Stajemy siê niemi, „wmawia siê nam nieumiejêtno¶æ zapobiegania chorobom oraz leczenia ich i popycha siê ca³e narody do klêkania przed o³tarzem przemys³u farmaceutycznego”.(...)

Depopulacja?

Czy chodzi tylko o pazerno¶æ wielkich korporacji? Czy zysk za wszelk± cenê kosztem zdrowia i ¿ycia ludzi to jedyny cel? Nie - twierdzi prof. zw. dr hab. in¿. Stanis³aw Wi±ckowski. I dodaje: - Jest tu jeszcze inny wa¿ny, ale ukryty cel: zmniejszenie liczby ludzi na ¶wiecie.

Kolejna warta ¶miechu teoria spiskowa? Mo¿e, ale parê istotnych faktów powoduje, ¿e nie powinno byæ nam do ¶miechu. - Do tego celu s³u¿± takie wynalazki jak antykoncepcyjne nasiona ro¶lin GMO, masowo stosowany preparat roundup10 czy soja masowo wciskana producentom ¿ywno¶ci na ca³ym ¶wiecie - wyja¶nia prof. Wi±ckowski. - Soja obok swoich zalet zawiera genistynê, która ma negatywny wp³yw na ruchliwo¶æ plemników, a soja GM jeszcze silniej negatywnie oddzia³uje na reprodukcjê. Polska sprowadza rocznie oko³o dwóch milionów ton ¶ruty sojowej genetycznie modyfikowanej. Pozornie jako dodatek do pasz dla trzody i drobiu. Jednak wiêkszo¶æ tej soi zjadaj± ludzie, nawet o tym nie wiedz±c. Soja GM jest wszechobecna w wielu produktach, np. w wyrobach miêsnych - jest trzecim pod wzglêdem proporcji sk³adnikiem po wodzie i miêsie.

S³owo manipulacja nie bêdzie tu chyba nieadekwatne. Pozbawiono nas informacji, a wiêc mo¿liwo¶ci wyboru. Czyli szansy zadbania o siebie i swoje zdrowie. Kto kontroluje ¿ywno¶æ, ten kontroluje ¶wiat. ¯ywno¶æ GM os³abiaj±ca p³odno¶æ i prowadz±ca do eliminacji upraw konwencjonalnych, delegalizacja witamin i minera³ów w dawkach terapeutycznych przy jednoczesnym zielonym ¶wietle dla pestycydów oraz innych chemikaliów w ¿ywno¶ci11, dopuszczenie napromieniania ¿ywno¶ci ekologicznej, zakaz naturalnych terapii, z których korzysta 80 proc. ludzi na ¶wiecie - jakie bêd± tego skutki? Globalne plany ograniczenia liczby ludno¶ci nie s± tajemnic±. Debatuj± nad tym przedstawiciele ¶wiata polityki i biznesu. W maju tego roku, o czym doniós³ dziennik „Polska - The Times”, najwiêksi bogacze zebrali siê w USA, by rozmawiaæ o po³±czeniu si³ w walce o - jak to ³adnie ujêto - zahamowanie wzrostu populacji. W nieoficjalnym panelu wziêli udzia³ m.in. David Rockefeler Jr, Warren Buffett i George Soros12. S± ludzie jak Ben Stewart, re¿yser kontrowersyjnego dokumentu Esoteric Agenda (Tajny program), który uwa¿a, ¿e celem dzia³añ Komisji Kodeksu ¯ywno¶ciowego jest w³a¶nie redukcja liczby ludzi na ziemi. Sami eksperci WHO i FAO, jak twierdzi w filmie, mieli szacowaæ, ¿e wprowadzenie po 31 grudnia 2009 roku na skalê globaln± wytycznych dotycz±cych witamin i minera³ów spowoduje trzy miliardy zgonów. Podejrzenia Stewarta, choæ grupa ludzi o podobnych przekonaniach jest ca³kiem spora, wydaj± siê zbyt absurdalne, by normalny cz³owiek móg³ w nie uwierzyæ. Ale z drugiej strony - gdyby przed doj¶ciem Hitlera do w³adzy kto¶ ostrzega³, ¿e cz³owiek ten bêdzie zwozi³ w bydlêcych wagonach ludzi do obozów koncentracyjnych, by ich zagazowaæ i prowadziæ na nich eksperymenty medyczne, reakcje ¶wiata by³yby podobne: to niemo¿liwe! Z³o jednak nie ma granic, tak jak ludzka chciwo¶æ. Choæ wiele tez i danych mo¿e byæ przesadzonych, co¶ wydaje siê byæ na rzeczy. Od dawna siê powtarza, ¿e ograbiona z bogactw naturalnych ziemia nie mo¿e utrzymaæ sze¶ciu miliardów ludzi. - Kto prze¿yje? - stawia pytanie Ben Stewart i odpowiada: - Zapewne ludzie na tyle bogaci i wp³ywowi, by mieæ swoich dostawców czystego jedzenia i sk³adników od¿ywczych.

Szczególnego znaczenia nabieraj± w tym kontek¶cie s³owa Thomasa Jeffersona: „Cen± wolno¶ci jest wieczna czujno¶æ”.

Przypis 13
UE w³a¶nie osi±gnê³a konsensus co do blokuj±cej Pakiet Telekomunikacyjny tzw. poprawki 138. Regulacje spowoduj± blokadê dostêpu do wielu niszowych witryn. Ponadto „Dziennik Gazeta Prawna” poinformowa³ w ubieg³ym miesi±cu, ¿e niezale¿nie od dyrektywy unijnej polski rz±d — przy okazji zdelegalizowania e-hazardu — chce stworzyæ czarn± listê domen, które bêd± musieli blokowaæ dostawcy internetu. Konkretne adresy bêd± wskazywaæ m.in. Urz±d Komunikacji Elektronicznej, policja i s³u¿by specjalne. Prace nad tzw. artyku³em 170a pilotuje Ministerstwo Finansów. Stworzy to podstawy prawne do klasyfikowania jako nielegalne „niepoprawnych politycznie” stron WWW.



„Odnosimy wra¿enie, ¿e padli Pañstwo ofiar± znacznie wiêkszej manipulacji nie jednego, lecz wielu producentów leków, chemii i biotechnologii, którzy wykorzystuj± Komisjê Kodeksu ¯ywno¶ciowego i Komisjê Europejsk± do usankcjonowania prawem ich oligopolu” — napisali twórcy Kampanii Naturalne Nielegalne!? Nigdy!!! oraz Kampanii Natura bez Granic w pi¶mie skierowanym do G³ównego Inspektoratu Jako¶ci Handlowej Artyku³ów Rolno-Spo¿ywczych, który w Polsce odpowiada za koordynacjê prac kodeksowych.

Ca³o¶æ:
http://www.stopcodex.pl/2009/12/orwell-by-tego-nie-wymyslilkoniec-naturalnych-suplementow/
lub
http://znakiczasu.pl/o-tym-sie-mowi/151-orwell-by-tego-nie-wymyslil
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 04, 2009, 13:20:12 wys³ane przez Leszek » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #92 : Grudzieñ 04, 2009, 13:26:05 »

w³a¶ciwie w tym wszystkim jest ju¿ tylko jedno wa¿ne pytanie dla ka¿dego- co mo¿emy zrobiæ i jak siê zachowaæ?
poniewa¿ machina NWO ju¿ ruszy³a i nie da siê jej zatrzymaæ!
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #93 : Grudzieñ 04, 2009, 13:41:21 »

w³a¶ciwie w tym wszystkim jest ju¿ tylko jedno wa¿ne pytanie dla ka¿dego- co mo¿emy zrobiæ i jak siê zachowaæ?
poniewa¿ machina NWO ju¿ ruszy³a i nie da siê jej zatrzymaæ!

S± ludzie, którzy siê organizuj±... Informacja jest krwioobiegiem systemu spo³ecznego, dlatego chc± "pobawiæ siê" jeszcze z internetem (zobacz przypis 13 w poprzednim moim po¶cie). Ludzie najpier musza wiedzieæ, a potem podj±æ ¶wiadome dzia³ania.

ALARM NAJWY¯SZEGO STOPNIA!

9 dni przed ¦wiêtami Bo¿ego Narodzenia, 15 grudnia 2009, zwolennicy GMO bêd± chcieli podstêpnie przeforsowaæ w Sejmie now± ustawê o GMO (*).
Projekt nowej ustawy o GMO otwiera Polskê na komercyjne uprawy GMO, oszukuje Polaków wmawiaj±c im, ¿e jest mo¿liwe wspó³istnienie/s±siadowanie upraw GM z uprawami tradycyjnymi, ignoruje stanowiska Sejmików Wojewódzkich oraz jest
niezgodny z Konstytucj± RP.


TYLKO WSPÓLNYM wysi³kiem mo¿emy spowodowaæ, ¿e pos³owie odrzuc± tê ustawê

i za¿±daj± zakazu MON810 (jedyna dopuszczona w UE uprawa GM) tak jak zrobi³o
to ju¿ siedem krajów UE: Grecja, Wêgry, Austria, Luksemburg, Niemcy,
Francja, W³ochy. Zobacz mapê:
http://www.icppc.pl/antygmo/2009/06/zakazy-na-gmo-w-ue/

!!! PROSIMY WSZYSTKICH o wysy³anie listów do pos³ów i senatorów w ramach
akcji: 'AKCJA SPO£ECZNA PT. "ZADAJ PYTANIA
POS£OM I SENATOROM"'. PROSIMY aby¶cie odwiedzili pos³ów i senatorów,
dzwonili do nich i zadawali im te pytania.
List z pytaniami jest pod linkiem http://icppc.pl/stanowiska/?page_id=87

Adresy e-mailowe pos³ów i senatorów z podzia³em na województwa s± na:
http://icppc.pl/stanowiska/?p=201
Adresy biur wg województw: http://www.sejm.gov.pl/poslowie/posel.html

Na stronie http://icppc.pl/stanowiska mo¿na znale¼æ wykaz pos³ów/senatorów,
którzy ju¿ odpowiedzieli na pytania.

Celem "AKCJI SPO£ECZNEJ PT."ZADAJ PYTANIA POS£OM I SENATOROM"' jest
spowodowanie, aby pos³owie i senatorowie podjêli niezale¿ne dzia³ania, które
doprowadz± do wprowadzenia w Polsce zakazu na MON810 oraz odrzucenia nowej
propozycji ustawy o GMO.
Jak zapewne Pañstwo wiecie, zdecydowana wiêkszo¶æ Polaków, podobnie jak
wiêkszo¶æ pozosta³ych mieszkañców Unii, nie chce GMO. Próby wymuszenia na
spo³eczeñstwach akceptacji stosowania GMO przy produkcji ¿ywno¶ci s±
niedemokratyczne i stawiaj± interesy wielkich, ponadnarodowych korporacji
przed ochron± naszego zdrowia, naturalnej i kulturowej bioró¿norodno¶ci oraz
lokalnej ekonomii. GMO to niesprawdzona, niebezpieczna technologia. Jej
zwolennicy nie bior± pod uwagê wyników niezale¿nych badañ wskazuj±cych na
potencjalne, powa¿ne zagro¿enia dla zdrowia i ¶rodowiska naturalnego oraz
problemów, z jakimi borykaj± siê rolnicy, których namówiono do stosowania
nasion GM. Obowi±zkiem Pos³a/Senatora jest reprezentowaæ g³os swoich
wyborców!

Serdecznie pozdrawiamy Jadwiga i Julian
================================
ICPPC - International Coalition to Protect the Polish Countryside,
Miêdzynarodowa Koalicja dla Ochrony Polskiej Wsi
34-146 Stryszów 156, Poland tel./fax +48 33 8797114
biuro@icppc.pl www.icppc.pl  www.gmo.icppc.pl www.eko-cel.pl

(*) GMO - Genetycznie zModyfikowany Organizm - oznacza sztuczne wstawienie
obcych genów do materia³u genetycznego danego organizmu. Geny przenosi siê
przekraczaj±c granice miêdzy gatunkami np. geny zwierz±t przenosi siê do
ro¶lin. Metody przy tym stosowane s± nieprecyzyjne! Nigdy w przyrodzie takie
organizmy nie powstaj± w sposób naturalny np.: pomidor z genem ryby,
ziemniak z genem meduzy, karp i ry¿ z genami cz³owieka, sa³ata z genem
szczura, soja i kukurydza z genami bakterii!

wiêcej http://icppc.pl/stanowiska/?page_id=87    oraz www.gmo.icppc.pl
www.polska-wolna-od-gmo.org
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 04, 2009, 13:44:54 wys³ane przez Leszek » Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #94 : Grudzieñ 04, 2009, 13:58:37 »

oczywiście oddałem swój głos/podpis w tym i innych akcjach,- tylko zastanawiam się czy ludzie(posłowie/senatorowie) do których są kierowane te wnioski w ogóle na nie spojrzą, czy też są kupieni i cała inicjatywa na nic?
w końcu gdyby o ważnych sprawach decydować w referendach to była by prawdziwa demokracja bezpośrednia, a w obecnym wydaniu z demokracji została właściwie tylko nazwa!
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 04, 2009, 14:02:15 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #95 : Grudzieñ 06, 2009, 20:45:24 »

Mo¿e politycy wreszcie przejrz± na oczy, bo coraz wiêcej "dziwnych" rzeczy siê pojawia...
W USA chyba tylko czekali na Traktat Lizboñski. No i proszê jakie ³atwe jest ¿ycie ze scentralizowana w³adz±... Jedna decyzja i ca³a Europa w komputerze CIA...



Amerykañska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA), która tropi fundusze s³u¿±ce terrorystom, uzyska wgl±d w prywatne konta bankowe obywateli pañstw UE - pisze tygodnik "Sunday Times", powo³uj±c siê na unijn± notatkê informacyjn±.

Porozumienie USA-UE, które ma wej¶æ w ¿ycie za dwa miesi±ce, wymaga od rz±dów 27 krajów unijnych, aby odpowiada³y pozytywnie na wnioski o udostêpnienie bankowych danych, sk³adane w ramach amerykañskiego programu tropienia funduszy terrorystów i w ramach systemu przesiewania danych miêdzybankowego systemu rozliczeñ Swift.

- W notatce informacyjnej z ubieg³ego tygodnia, która usz³a szerszej uwagi, UE potwierdzi³a, ¿e godzi siê na to, by jej cz³onkowie (rz±dy 27 pañstw) mieli obowi±zek ujawnienia (tego rodzaju) danych CIA "w trybie pilnym - napisa³ brytyjski tygodnik.

Takie samo prawo nie dla UE

Amerykañski program, stawiaj±cy sobie za cel odciêcie terrorystów od ¼róde³ finansowania, analizuje tysi±ce transakcji, przesiewaj±c dane z o¶rodka globalnego systemu bankowego, jakim jest Swift, maj±cy siedzibê w Belgii.

Amerykanie odpowiedzialni za walkê z terroryzmem twierdz±, ¿e monitoring i przesiewanie danych systemu Swift s³u¿y prze¶ledzeniu transakcji osób powi±zanych z Al-Kaid±. Jednak ¼ród³a cytowane przez "Sunday Times" zauwa¿aj±, ¿e UE nie przys³uguje na zasadzie wzajemno¶ci podobne prawo wobec obywateli USA.

Inny zarzut dotyczy tego, ¿e CIA uzyska o wiele ³atwiejszy dostêp do bankowych danych UE ni¿ europejskie s³u¿by specjalne, które w wiêkszo¶ci pañstw unijnych przed uzyskaniem wgl±du w czyje¶ prywatne konto musz± uzyskaæ zgodê s±du.

Wed³ug organizacji praw cz³owieka Liberty, nowe metody inwigilacji, wprowadzone jako nadzwyczajne dora¼ne rozwi±zanie w nastêpstwie zamachów z 11 wrze¶nia 2001 roku, zostaj± na sta³e, co jest niepokoj±ce, poniewa¿ dokonuje siê to bez debaty w parlamentach krajowych i w Parlamencie Europejskim, a tak¿e kosztem prawa do prywatno¶ci.

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80708,7336368,_Sunday_Times___CIA_dostanie_wglad_w_prywatne_konta.html
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 06, 2009, 21:01:05 wys³ane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #96 : Grudzieñ 14, 2009, 14:17:30 »

Kolejna nowelizacja ustawy hazardowej
Rz±d chce, by s³u¿by ¶ledzi³y nas w sieci


Policja i inne s³u¿by bêd± mog³y nadzorowaæ nasz± aktywno¶æ w internecie. Takie prawo da im nowalizacja ustawy hazardowej. Rz±d chce, by s³u¿by, bez decyzji s±du, mog³y ¿±daæ od internetowego operatora dostêpu do naszych danych. Bez problemu dowiedz± siê te¿, z jakich us³ug korzystamy.

Wszystko przy okazji walki z e-hazardem. S³u¿by bêd± mog³y wystêpowaæ o tê wiedzê niezale¿nie od tego, czy prowadz± przeciwko nam postêpowanie, czy nie. W projekcie zapisano bowiem, ¿e mo¿e to byæ dzia³anie w celu zapobiegania przestêpstw.

W praktyce policjant bêdzie móg³ siê spytaæ dostawcê internetu, z jakich stron internetowych w ci±gu ostatnich 24 godzin korzysta³ autor tego artyku³u, bo zdaniem funkcjonariusza móg³ wizytowaæ internetowe kasyno lub np. stronê o charakterze pornograficznym. Przy okazji otrzyma adres internetowy, numer PESEL, a nawet listê transakcji autora na popularnym portalu aukcyjnym.

– Udostêpnianie tego typu danych powinno byæ oparte o ¶ci¶le okre¶lone procedury, standardem jest tutaj zgoda s±du – mówi Adam Bodnar z Helsiñskiej Fundacji Praw Cz³owieka. Ale w projekcie ustawy o jakiejkolwiek zgodzie s±du nie ma mowy. – Nasza fundacja zamierza przygotowaæ ca³o¶ciow± analizê prawn± proponowanych zmian – zapowiada Bodnar.

To jednak niejedyny kontrowersyjny przepis w przygotowywanym dokumencie. Proponowane zmiany maj± obj±æ równie¿ ustawê o ¶wiadczeniu us³ug drog± elektroniczn±. Ich swoboda mo¿e zostaæ ograniczona, je¿eli jest to niezbêdne ze wzglêdu np. na ochronê zdrowia i moralno¶ci publicznej. – Na podstawie tych przepisów s³u¿by bez ¿adnej kontroli s±du bêd± mog³y mieæ dostêp do tre¶ci wiadomo¶ci wysy³anych drog± elektroniczn±. Czyli mówi±c wprost, poznaj± tre¶æ naszych mejli. Nie wiem, czy to rozwi±zanie, które chcia³bym wspieraæ – mówi Piotr Waglowski, ekspert od prawa telekomunikacyjnego. Jego zdaniem najgorsze jest jednak to, ¿e zmiany w ogóle nie by³y konsultowane z bran¿± teleinformatyczn±. Z racji tego, ¿e zmiany s± podporz±dkowane walce z hazardem, konsultowano je przede wszystkim z bran¿± hazardow±. – A to przecie¿ zmiany radykalne – podkre¶la Waglowski.

Projekt zosta³ og³oszony na stronach Ministerstwa Finansów w pi±tek wieczorem. Ju¿ dzi¶ zajmie siê nim Komitet Sta³y Rady Ministrów.

Marcin Graczyk

LINK do PROJEKTU USTAWY:
http://www.mf.gov.pl/_files_/bip/bip_projekty_aktow_prawnych/oc/2009/projekt__krm/projekt__nowelizacji__07_12_09_po_zm__mf_g.pdf?PortalMF=115d6fc429738977ce7bb58e11b8dafb
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 15, 2009, 01:57:27 wys³ane przez Leszek » Zapisane
PHIRIOORI
Go¶æ
« Odpowiedz #97 : Grudzieñ 14, 2009, 19:32:14 »

Cytat: Leszek
W parlamencie UE o nowym "rz±dzie" UE...

"Nie wie do kogo ma zadzwoniæ".. biedny Kissinger.
Odp. Jak bêdzemy mieli ochote pogadaæ, to siê skontaktujemy.


Cytat: Leszek
Orwell by tego nie wymy¶li³. Koniec naturalnych suplementów, terapii zio³ami i zdrowej ¿ywno¶ci?
Widac.. masz bardziej rozwiniet± wyobra¼nie  ni¿ on. Szkoda tylko ¿e jeste¶ jej ofiar±.

Cytat: Leszek
Amerykañska Centralna Agencja Wywiadowcza (CIA), która tropi fundusze s³u¿±ce terrorystom, uzyska wgl±d w prywatne konta bankowe obywateli pañstw UE
W³a¶nie! Kto wydaje moje pieni±dze na realizowanie niemojej polityki? Kto bezprawnie zamrozi³ moj± kase w amerykañskim banku? ..tamten gest ju¿ kosztowa³ ¿ycie niez³y kawa³ek populacji.
.. i to sie nie skoñczy dopóki rachunki nie zostan± wyrównane. Mówie o pieniadzach czyli o kasie.

Oczywi¶cie walka z  "hazardem" to takie samo s³owo jak z "terroryzmem" ..czyli przykrywka dla Bezprawnych dzia³añ prawdziwych zbrodniarzy i  terrorystów (wiadomo o kim mówie).

Cytuj
o udostêpnienie bankowych danych, sk³adane w ramach amerykañskiego programu tropienia funduszy terrorystów i w ramach systemu przesiewania danych miêdzybankowego systemu rozliczeñ Swift.
No to oczywi¶cie jest BZDURA WIELKA, bo terrory¶ci sobie i tak z tym poradz±. Zreszt± nie s±dzê aby korzystali ze SWIFT.

Cytat: Leszek
Policja i inne s³u¿by bêd± mog³y nadzorowaæ nasz± aktywno¶æ w internecie.
Rz±d chce, by s³u¿by, bez decyzji s±du, mog³y ¿±daæ od internetowego operatora dostêpu do naszych danych. Bez problemu dowiedz± siê te¿, z jakich us³ug korzystamy.
Rz±d?  A kto to jest "rz±d"?
Bo mam wra¿enie ¿e to Szmaciarenko wprowadza backdorem s³u¿by jezuicko katolskie
do s³u¿b i im brak bezkarno¶ci przeszkadza.
 ..no to sobie mo¿e CHCIEÆ!
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 14, 2009, 19:42:07 wys³ane przez PHIRIOORI » Zapisane
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #98 : Grudzieñ 15, 2009, 02:00:19 »

Fragment tekstu w wolnemedia.net odno¶nie nowych ustawowych regulacji.
http://wolnemedia.net/?p=18781

(...)
W zwi±zku z tym napisa³em maila do Departamentu Komitetu Rady Ministrów:

“W zwi±zku z pracami legislacyjnymi prowadzonymi nad projektem ustawy o zmianie ustawy o grach hazardowych oraz niektórych innych ustaw (przekazanego w dniu 8 grudnia br. na posiedzenie Komitetu Rady Ministrów w dniu 14 grudnia br.), który to projekt przewiduje przymusowe blokowanie u¿ytkownikom Internetu dostêpu do stron i us³ug wpisanych do Rejestru Stron i Us³ug Niedozwolonych, pragnê jako obywatel RP i wieloletni aktywny u¿ytkownik Internetu wyraziæ swoje zaniepokojenie i przekonanie o ra¿±cej niekonstytucyjno¶ci tego pomys³u.

Po pierwsze, chcia³bym zwróciæ uwagê, ¿e wpisanie strony internetowej lub us³ugi do rejestru, skutkuj±ce obowi±zkiem blokowania dostêpu do niej przez przedsiêbiorców telekomunikacyjnych mia³oby nast±piæ w wariancie I proponowanego projektu nie w wyniku wyroku s±du, lecz wskutek ¿±dania organów ¶cigania (policja, ABW, wywiad skarbowy, S³u¿ba Celna). W takim przypadku jest mo¿liwe, ¿e zostanie zablokowany dostêp do tre¶ci, które w rzeczywisto¶ci nie s± “tre¶ciami niedozwolonymi” w rozumieniu ustawy, a tylko zostan± uznane za takie przez funkcjonariuszy wy¿ej wymienionych s³u¿b. Mogê siê tu powo³aæ na moje w³asne do¶wiadczenie – w 2007 r. policja otrzyma³a donos, ¿e na moich stronach internetowych w istniej±cej wówczas domenie sierp.tc.pl znajduj± siê “tre¶ci pedofilskie”. Zosta³o w tej sprawie wszczête ¶ledztwo i po kilku miesi±cach dostêp do plików ca³ej domeny (a tak¿e do plików domeny libertarianizm.pl znajduj±cych siê w podkatalogu) zosta³ zablokowany przez w³a¶ciciela serwera, który by³ przes³uchiwany jako ¶wiadek (i prawdopodobnie obawia³ siê, ¿e mo¿e zostaæ poci±gniêty do wspó³odpowiedzialno¶ci, je¶li by³yby tam naprawdê zabronione prawem tre¶ci). Po kilku kolejnych miesi±cach, po uzyskaniu opinii bieg³ego, który uzna³, ¿e tre¶ci bêd±ce przedmiotem donosu nie mia³y charakteru pornograficznego, prokuratura umorzy³a ¶ledztwo z braku znamion przestêpstwa, a w³a¶ciciel serwera po przes³aniu mu postanowienia prokuratury odblokowa³ dostêp do plików.

Dowodzi to faktu, ¿e ocena funkcjonariuszy organów ¶cigania nie zawsze jest prawid³owa – co w przypadku proponowanych rozwi±zañ mo¿e doprowadziæ do sytuacji, w której “na wszelki wypadek” u¿ytkownikom Internetu bêdzie przymusowo blokowany dostêp do tre¶ci nie bêd±cych faktycznie tre¶ciami niedozwolonymi, bez zwi±zku z jakimkolwiek postêpowaniem karnym umo¿liwiaj±cym ocenê faktycznego stanu rzeczy zgodnie z ustalon± procedur± przez s±d, prokuratora lub bieg³ych. W mojej ocenie narusza to w sposób niedopuszczalny konstytucyjne prawo u¿ytkowników Internetu do pozyskiwania informacji (art. 54, ust. 1 Konstytucji RP). (....)

========================================================

To na dok³adkê jeszcze to. Mrugniêcie

Ka¿dy krok u¿ytkownika komórki bêdzie ¶ledzony

Ka¿dy krok u¿ytkownika komórki bêdzie wkrótce ¶ledzony - zapowiada "Puls Biznesu". To nie wizja z ksi±¿ki Orwella, tylko skutek wdro¿enia unijnej dyrektywy o retencji danych.

Wejdzie ona w ¿ycie 1 stycznia 2010 r., a przygotowywane w³a¶nie rozporz±dzenie Ministerstwa Infrastruktury ma precyzowaæ, którzy operatorzy i w jakim zakresie maj± przechowywaæ dane o po³±czeniach u¿ytkowników telefonów komórkowych.

Nowe przepisy zmusz± operatorów do przechowywania wszystkich danych o lokalizacji u¿ytkowników w momencie nawi±zania po³±czenia, a nawet - co zaskoczy³o operatorów - przez ca³y czas rozmowy.


Zapisy rozporz±dzenia nie tylko nie s± zgodne z dyrektyw±, ale tak¿e naruszaj± fundamentalne zasady Konstytucji RP oraz s± niespójne z prawem telekomunikacyjnym - twierdzi Polska Izba Informatyki i Telekomunikacji, która reprezentuje wszystkich operatorów - pisze gazeta.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1347,title,Kazdy-krok-uzytkownika-komorki-bedzie-sledzony,wid,11777605,wiadomosc_prasa.html

Scali³em posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 15, 2009, 18:23:48 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
janneth

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 23
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #99 : Grudzieñ 15, 2009, 13:37:30 »

Szkoda, ¿e jeszcze nie bêd± ustalali pozycji telefonu w mojej przepastnej torebce, bo za zwyczaj mam problem, ¿eby go w niej znale¼æ nawet gdy dzwoni.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaslonecznychcieni gangem phacaiste-ar-mac-tire maho opatowek