Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 28, 2025, 07:57:30


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Sfinks i jego tajemnice  (Przeczytany 121125 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
janusz


Wielki gaduÂła ;)


Punkty Forum (pf): 29
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 1370



Zobacz profil
« Odpowiedz #75 : Grudzień 14, 2008, 17:10:48 »

Witaj Chanell.
WiadomoœÌ pochodzi z tekstu opublikowanego w czasopiœmie ''Gwiazdy Mówi¹''
pt. ''Ostatni Faraon'' - Czlowiek,ktĂłry nie pozwala prawdzie ujrzeĂŚ ÂświatÂła dziennego.
Ca³oœÌ poœwiêcona Dr.Zahii Hawassowi i jego dzia³alnoœci w sprawie dokonywanych
w Egipcie odkryĂŚ. UÂśmiech
PoniÂżej co kryje siĂŞ pod Sfinksem.
http://www.gwiazdy.com.pl/25_01/6.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 17:16:58 wysłane przez janusz » Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #76 : Grudzień 14, 2008, 19:57:58 »

To wszystko jest znane od dawna, odkryto wrota wejsciowe do komnat, sek w tym iz nikt ich nie moze przekroczyc. Naprawde nikt, z kilku powodow , a jednego glownego; moze tam wejsc Czlowiek , ktory bedzie potrafil spowodowac swoja dematerializacje, ale to nie koniec, on musi miec okreslony kod DNA, ktory zgra sie z wzorcem zdeponowanym wewnatrz.
To tyle, wypada nam cierpliwie poczekas na przeznaczenie.
Spelni sie we wlasciwym czasie.

Kiara UÂśmiech UÂśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #77 : Grudzień 14, 2008, 22:27:00 »

SÂą i takie informacje - a donosiÂł o tym swego czasu miesiĂŞcznik "Nieznany ÂŚwiat" - Âże i pod Sfinksem, i w ogĂłle pod caÂłym pÂłaskowyÂżem Giza, istnieje ogromne, podziemne miasto.
W swej naiwnoœci próbujê zrozumieÌ, komu i dlaczego zale¿y na tym, by ta wiedza wci¹¿ ukryta by³a pod grub¹ warstw¹ piasku. Czy tu naprawdê chodzi o to, ¿e gdy wyjdzie na jaw, to skoùczy sie fetysz pieni¹dza i znaczenie z³ó¿ ropy naftowej? To wszystko jest chore!
Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #78 : Grudzień 14, 2008, 22:52:02 »

WrzuciÂłem to kiedyÂś na starym Cheopsie. MoÂże wrzucĂŞ i tutaj dla tych, ktĂłrzy nie sÂłyszeli o tym mieÂście pod GizÂą.
PodzieliÂłem tekst na dwie czĂŞÂści, bo byÂł za dÂługi na jeden post.

STAROÂŻYTNE MIASTO POD PIASKAMI GIZY

CzêœÌ 1


PÂłaskowyÂż Gizy i dawny Kair poprzecinane sÂą sieciÂą podziemnych korytarzy, szybĂłw, naturalnych jaskiĂą, jezior i komĂłr zawierajÂących zadziwiajÂące artefakty, lecz wÂładze Egiptu wzbraniajÂą siĂŞ przed ujawnieniem tych faktĂłw.

ZAGINIONA HISTORIA PIRAMID

Aby w pe³ni zrozumieÌ sekretne informacje zawarte w Biblii, nale¿y poznaÌ zasiêg systemu podziemnych tuneli i towarzysz¹cego im uk³adu komór istniej¹cych pod P³askowy¿em Gizy, poniewa¿ to w³aœnie tam rozwinê³y siê g³ówne elementy nauk szkó³ tajemnic. To, co dzia³o siê tysi¹ce lat temu pod piaskami i co potwierdzaj¹ dokonane w ostatnim osiemdziesiêcioleciu odkrycia, nie ma ¿adnego odzwierciedlenia w obecnych podrêcznikach historii.

Rejon oazy Fajum poÂłoÂżony w odlegÂłoÂści zaledwie kilku kilometrĂłw od granicy pierwszego nomu ze stolicÂą Memfis stanowi przedmiot niezwykÂłego zainteresowania. To wÂłaÂśnie w tej poroÂśniĂŞtej bujnÂą roÂślinnoÂściÂą Âżyznej dolinie faraonowie, ktĂłrzy przypisywali sobie tytuÂł "mistrzĂłw krĂłlewskich ÂłowĂłw" Âłowili ryby i polowali z pomocÂą bumerangĂłw. Jezioro Moeris, wzdÂłuÂż ktĂłrego brzegĂłw rozciÂągaÂła siĂŞ niegdyÂś Oaza Fajum, byÂło wĂłwczas sÂłynnym Labiryntem, o ktĂłrym Herodot napisaÂł "wedÂług mnie nieskoĂączony cud". Labirynt zawieraÂł 1500 pomieszczeĂą i takÂą samÂą liczbĂŞ podziemnych komĂłr, do ktĂłrych temu greckiemu historykowi nie pozwolono zajrzeĂŚ. WedÂług kapÂłanĂłw Labiryntu "korytarze byÂły mylÂące i skomplikowane", zaplanowane tak, by zapewniĂŚ bezpieczeĂąstwo licznym zwojom, ktĂłre, jak twierdzÂą, przechowywano w podziemnych pomieszczeniach. Ten ogromny kompleks wywarÂł ogromne wraÂżenie na Herodocie, ktĂłry wyraÂżaÂł siĂŞ o tej konstrukcji z podziwem:

Widzia³em tam dwanaœcie pa³aców regularnie rozmieszczonych, które by³y ze sob¹ po³¹czone tarasami rozmieszczonymi wokó³ dwunastu sal. Trudno uwierzyÌ, ¿e s¹ one dzie³em r¹k ludzkich. Œciany pokryte s¹ rzeŸbionymi figurami, a ka¿dy dziedziniec jest wykonany z bia³ego marmuru i otoczony kolumnad¹. W pobli¿u naro¿nika, gdzie koùczy siê labirynt, znajduje siê piramida o wysokoœci 74 metrów przyozdobiona wielkimi figurami zwierz¹t oraz podziemne przejœcie, przez którem mo¿na do niej wejœÌ. Oœwiadczono mi, ¿e podziemne komory i przejœcia ³¹cz¹ tê piramidê z piramidami w Memfis.

Piramidy w Memfis to piramidy w Gizie, poniewa¿ Giza to dawniejsze Memfis. Wielu staro¿ytnych pisarzy podtrzymuje dane podawane przez Herodota odnosz¹ce siê do podziemnych przejœÌ ³¹cz¹cych g³ówne piramidy i tym samym poddaj¹ w w¹tpliwoœÌ WiarygodnoœÌ powszechnie prezentowanej historii Egiptu. Krantor (3 wiek p.n.e.) podawa³, ¿e w Egipcie by³y podziemne kamienne s³upy, na których umieszczono zapis prehistorii, ustawione wzd³u¿ przejœÌ ³¹cz¹cych piramidy. W swoim s³ynnym studium W Sprawie Tajemnic, szczególnie Egipcjan, Chaldejczyków i Asyryjczyków Jamblich z Syrii, przedstawiciel aleksandryjskiej szko³y nauk mistycznych i filozoficznych, zapisa³ poni¿sz¹ informacjê o wejœciu wiod¹cym przez cia³o Sfinksa do przejœcia prowadz¹cego do Wielkiej Piramidy:

Wejœcie to, w naszych czasach zasypane piaskiem i œmieciami, wci¹¿ mo¿na przeœledziÌ miêdzy przednimi ³apami przykucniêtego kolosa, Kiedyœ by³o zamkniête br¹zowymi wrotami, których tajemny zamek potrafili otworzyÌ jedynie Mêdrcy. Bramê chroni³ powszechny szacunek i pewien rodzaj religijnego strachu, które utrzymywa³y jej nienaruszalnoœÌ lepiej ni¿ jakiekolwiek uzbrojone stra¿e. W brzuchu Sfinksa by³y wykute galerie prowadz¹ce do podziemnej czêœci Wielkiej Piramidy. Galerie te by³y tak pogmatwane w drodze do Piramidy, ¿e ktoœ kto wkroczy³ do nich bez przewodnika, zawsze wraca³ do punktu pocz¹tkowego.

Na staroÂżytnych sumeryjskich pieczĂŞciach cylindrycznych byÂło odnotowane, Âże tajemny dom Anunnaki znajdowaÂł siĂŞ w "podziemnym paÂłacu... do ktĂłrego wchodziÂło siĂŞ tunelem. WejÂście ukryte byÂło w piaskach i czymÂś, co nazywano Huwana.. o zĂŞbach smoka i twarzy lwa". Ten doniosÂły staroÂżytny tekst, znany niestety tylko we fragmentach, informowaÂł rĂłwnieÂż, Âże "[Huwana] nie jest zdolny do poruszania siĂŞ do przodu ani do tyÂłu", Âże wczoÂłgiwali siĂŞ na niego od tyÂłu i Âże w tym momencie droga do "tajemnego domu Anunnaki" nie byÂła juÂż zablokowana. Ten sumeryjski tekst mĂłwiÂł prawdopodobnie o Sfinksie w Gizie z gÂłowÂą lwa. JeÂśli posÂąg tego wielkiego stworzenia wybudowano, aby strzegÂł zamaskowanego wejÂścia do rozciÂągajÂącego siĂŞ pod nim podziemnego kompleksu, to jego symbolizm byÂł jak najbardziej wÂłaÂściwy.

Dziewiêtnastowieczne miejscowe legendy arabskie mówi¹ o istniej¹cych pod Sfinksem tajnych komorach zawieraj¹cych przedmioty obdarzone magiczn¹ moc¹. Wierzenia te znajduj¹ potwierdzenie u rzymskiego historyka z 1 wieku, Pliniusza, który poda³, ¿e g³êboko pod Sfinksem jest ukryty "grobowiec w³adcy imieniem Harmakhis, który zawiera ogromne skarby". Co ciekawe, Sfinks by³ okreœlany kiedyœ jako "Wielki Sfinks Harmakhis, który stoi na stra¿y od czasów wyznawców Horusa". Rzymski historyk z 4 wieku, Ammianus marcellinus, podaje dodatkowe informacje na temat podziemnych korytarzy, które zdaj¹ siê prowadziÌ do wnêtrza Wielkiej Piramidy:

Inskrypcje, które, jak zapewniali staro¿ytni, by³y wykute na œcianach podziemnych galerii i korytarzy zbudowanych w g³êbokich i mrocznych wnêtrzach w celu zachowania staro¿ytnych m¹droœci od zniszczenia w czasach powodzi.

Przechowywany w Muzeum Brytyjskim manuskrypt skompilowany przez arabskiego pisarza Altelemsani mĂłwi o istnieniu dÂługiego, prostokÂątnego, podziemnego przejÂścia miĂŞdzy WielkÂą PiramidÂą a Nilem, przy czym od strony Nilu przejÂście blokuje "dziwny obiekt". Manuskrypt zawiera teÂż opis nastĂŞpujÂącego wydarzenia:

W czasach Ahmeda Ben Toulouna pewna grupa weszÂła do Wielkiej Piramidy tunelem i znalazÂła w bocznej komorze szklany kielich rzadkiego koloru i tekstury. Kiedy wychodzili, jeden z czÂłonkĂłw grupy zagubiÂł siĂŞ. Kiedy zawrĂłcili po niego, wyszedÂł do nich nagi i ÂśmiejÂąc siĂŞ oÂświadczyÂł "Nie idÂźcie za mnÂą i nie szukajcie mnie"- po czym pobiegÂł z powrotem do Piramidy. Jego przyjaciele odnieÂśli wraÂżenie, Âże rzucono na niego czar.

Po poznaniu dziwnych wydarzeĂą, jakie miaÂły miejsce pod PiramidÂą, Ahmed Ben Touloun postanowiÂł zobaczyĂŚ ten kielich. BadajÂąc go, napeÂłniono go wodÂą i zwaÂżono. NastĂŞpnie wodĂŞ wylano i zwaÂżono go ponownie. Historyk pisze, Âże "okazaÂło siĂŞ, iÂż kielich waÂżyÂł tyle samo, kiedy byÂł wypeÂłniony wodÂą i kiedy byÂł pusty". JeÂśli ta kronika jest dokÂładna, ten brak dodatkowego ciĂŞÂżaru stanowi poÂśredni dowĂłd na istnienie nadzwyczajnej wiedzy w Gizie.

Jak podaje w 10 wieku Masoudi, podziemnych galerii pod Wielk¹ Piramid¹ strzeg³y mechaniczne statuy o zadziwiaj¹cych mo¿liwoœciach. Jego sporz¹dzony tysi¹c lat temu opis przypomina skomputeryzowane roboty pokazywane dziœ w filmach science fiction. Masoudi twierdzi, ¿e automaty by³y zaprogramowane na nietolerancyjne zachowania, jako, ¿e niszczy³y wszystko, "z wyj¹tkiem tych, którzy ze wzglêdu na swoje postêpowanie byli godni zaakceptowania". Masoudi utrzymuje, ¿e "pisemne przekazy M¹droœci oraz osi¹gniêcia z ró¿nych dziedzin sztuki i nauki by³y g³êboko ukryte, tak by przetrwaÌ ku po¿ytkowi tych, którzy potrafi¹ je zrozumieÌ i wykorzystaÌ". To fantastyczna informacja, albowiem jest mo¿liwe, ¿e od czasów Masoudiego "g³oœne" osoby widzia³y te tajemnicze podziemne komnaty. Masoudi wyznaje:

Widzia³em rzeczy, których nikt nie odwa¿y³by siê opisaÌ z obawy, ¿e ludzie zaczn¹ w¹tpiÌ w jego poczytalnoœÌ... niemniej widzia³em je.

W tym samym stuleciu inny pisarz, Muterdi, przekaza³ opis dziwnego wydarzenia w w¹skim przejœciu pod Giz¹, kiedy grupa ludzi zosta³a przera¿ona widokiem kamiennych drzwi roztrzaskuj¹cych jednego z jej cz³onków- drzwi wysunê³y siê nagle ze œwiat³a przejœcia i zamknê³y le¿¹cy przed nimi korytarz.

Herodot powiada, Âże egipscy kapÂłani recytowali mu od dawna przechowywanÂą legendĂŞ o "formowaniu podziemnych apartamentĂłw" przez pierwotnych budowniczych Memfis. Najstarsze inskrypcje sugerujÂą, Âże pod powierzchniÂą obszaru otaczajÂącego Sfinksa i piramidy istniaÂło coÂś w rodzaju rozlegÂłego systemu korytarzy.

Te stare zapiski zosta³y potwierdzone, kiedy w roku 1993 odkryto za pomoc¹ przeprowadzonych na tamtym terenie badaù sejsmicznych obecnoœÌ wielkiej pustej podziemnej przestrzeni. O tym odkryciu poinformowano w filmie dokumentalnym The Mystery of the Sphinx (Tajemnica Sfinksa) pokazanym 30-milionowej widowni przez stacjê telewizyjn¹ NBC w koùcu tego samego roku. Istnienie pomieszczeù pod Sfinksem jest dobrze znane.W³adze Egiptu potwierdzi³y w roku 1994 kolejne odkrycie. Informacje o nim poda³a nawet jedna z gazet w artykule "Tajemniczy tunel w Sfinksie":

Robotnicy regeneruj¹cy niedomagaj¹cego Sfinksa odkryli nieznane przejœcie prowadz¹ce w g³¹b korpusu tego tajemniczego pos¹gu. G³ówny konserwator zabytków Gizy, Zahi Hawass, oœwiadczy³, ¿e ten tunel jest bez w¹tpienia bardzo stary, niemniej pozostaje zagadk¹, kto go zbudowa³, po co i dok¹d on prowadzi.. Zahi Hawass oœwiadczy³, ¿e nie planuje usuniêcia g³azów blokuj¹cych wejœcie do niego. Tajemniczy tunel zag³êbia siê w pó³nocn¹ czêœÌ Sfinksa, mniej wiêcej w po³owie odleg³oœci miêdzy jego wyci¹gniêtymi ³apami a ogonem.

Bardzo popularne przypuszczeniem ¿e Sfinks stanowi faktyczne wejœcie do Wielkiej Piramidy przetrwa³o z zadziwiaj¹c¹ konsekwencj¹. To przekonanie utwierdzaj¹ licz¹ce sobie sto lat plany sporz¹dzone przez wtajemniczonych masonów i Ró¿okrzy¿owców, które ukazuj¹ Sfinksa jako ornament zwieùczaj¹cy hol, który ³¹czy³ siê ze wszystkimi piramidami poprzez wybiegaj¹ce z niego promieniœcie podziemne korytarze. Plany te zosta³y sporz¹dzone na podstawie informacji pochodz¹cych od rzekomego za³o¿yciela Zakonu Ró¿okrzy¿owców, Christiana Rosenkreutza, który podobno odwiedzi³ "tajemnicz¹ podziemn¹ komorê" i znalaz³ tam bibliotekê wype³nion¹ ksiêgami opisuj¹cymi wiedzê tajemn¹.

Te szkice wykonano na podstawie informacji uzyskanej od archiwistów szkó³ wiedzy tajemnej jeszcze przed rozpoczêciem prac oczyszczaj¹cych z piasku przeprowadzonych w roku 1925, które ukaza³y ukryte drzwi do dawno zapomnianych komnat recepcyjnych, ma³ych œwi¹tyù i innych pomieszczeù.

Wiedza szkó³ tajemnic zosta³a wzmocniona przez ca³¹ seriê donios³ych odkryÌ dokonanych w roku 1935, które dostarczy³y dowodu na istnienie dodatkowych przejœÌ i komór przeplataj¹cych obszar pod piramidami. Kompleks w Gizie dowodzi, ¿e jego g³ówne elementy, takie jak Sfinks, Wielka Piramida i Œwi¹tynia S³oùca, s¹ ze sob¹ bezpoœrednio zwi¹zane i ³¹cz¹ siê, zarówno nad, jak i pod ziemi¹.

komory i korytarze wykryte przy pomocy specjalnych sejsmografów oraz w ostatnich latach radarów penetruj¹cych grunt (Ground Penetrating Radar) potwierdzi³y dok³adnoœÌ planów. Egipt równie¿ z powodzeniem stosuje zaawansowane techniki satelitarne do wykrywania stanowisk po³o¿onych pod powierzchni¹ Gizy oraz w innych miejscach. Na pocz¹tku roku 1998 wprowadzono najnowszy system œledzenia i przy jego pomocy ustalono dok³adn¹ lokalizacjê 27 nowych dotychczas nie eksploatowanych stanowisk archeologicznych. DziewiêÌ z nich znajduje siê na wschodnim kraùcu Luksoru (Teby), a pozosta³e w takich miejscach jak Giza, Abu Rawasz, Sakkara i Dahszur. Wydruki z terenu Gizy ukazuj¹ ogromn¹ sieÌ tuneli i komór oplataj¹cych ca³y ten obszar, krzy¿uj¹cych siê i splataj¹cych wzajemnie niczym rozci¹gaj¹ca siê na ca³ym p³askowy¿u kratownica. Wykorzystuj¹c œledzenie z kosmosu egiptolodzy s¹ w stanie okreœliÌ przed rozpoczêciem prac wykopaliskowych lokalizacjê g³ównego stanowiska, prawdopodobnego wejœcia oraz rozmiar komór. Szczególna uwagê poœwiêca siê trzem konkretnym stanowiskom: obszarowi na pustyni po³o¿onemu kilkaset metrów na po³udniowy zachód od miejsca po³o¿enia Czarnej Piramidy, wokó³ której jest obecnie budowany potê¿ny system betonowych œcian o wysokoœci siedmiu metrów otaczaj¹cych teren o powierzchni oœmiu kilometrów kwadratowych, staro¿ytnej drodze, która ³¹czy³a œwi¹tyniê w Luksorze z Karnakiem, oraz "Drodze Horusa" biegn¹cej w poprzek pó³nocnego Synaju.

WIADOMOÂŚCI Z PIERWSZYCH STRON GAZET


Wœród mistyków i cz³onków egipskich szkó³ tajemnic panowa³ ugruntowany pogl¹d, ¿e Wielka Piramida by³a z wielu wzglêdów znakomitoœci¹. Pomijaj¹c fakt, ¿e do roku 820 nikt do niej nie wszed³, tajemne szko³y przedchrzeœcijaùskiego Egiptu utrzymywa³y, ¿e rozk³ad wnêtrza jest im dobrze znany. Ich adepci niezmiennie twierdzili, ¿e nie jest to grobowiec ani krypta grobowa, i podkreœlali, ¿e posiada ona jedn¹ symboliczn¹ komorê grobow¹ bêd¹c¹ elementem inicjacyjnego rytua³u.

Wed³ug mistycznych przekazów do wnêtrza wchodzi³o siê stopniowo przez podziemne korytarze przechodz¹c ró¿ne etapy. Mówiono, ¿e na koùcu ka¿dego z nich znajduj¹ siê ró¿ne komory, zaœ najwy¿szy i ostateczny stopieù wtajemniczenia symbolizuje pomieszczenie zwane obecnie Komor¹ Królewsk¹.

Przekazy szkó³ tajemnic by³y stopniowo weryfikowane przez odkrycia archeologów, zaœ w roku 1935 uzyskano pewnoœÌ, ¿e istnieje po³¹czenie miêdzy Sfinksem i Wielk¹ Piramid¹ oraz ¿e inny tunel ³¹czy Sfinksa ze staro¿ytn¹ œwi¹tyni¹ zlokalizowana po jego po³udniowej stronie (zwan¹ dziœ Œwi¹tyni¹ Sfinksa).

W roku 1935, wraz ze zbliÂżajÂącym siĂŞ ukoĂączeniem jedenastoletniego przedsiĂŞwziĂŞcia archeologicznego Emile'a Baraize'a, ÂświatÂło dzienne ujrzaÂły niesamowite historie na temat odkryĂŚ dokonanych w trakcie jego realizacji. W napisanym i opublikowanym w roku 1935 przez Hamiltona M.Wrighta artykule byÂła mowa o nadzwyczajnym odkryciu dokonanym pod piaskami Gizy, ktĂłremu obecnie siĂŞ zaprzecza. ArtykuÂł ten ilustrowany oryginalnymi fotografiami dostarczonymi przez doktora Selima Hassana, kierownika zespoÂłu badawczego z Uniwersytetu Kairskiego, ktĂłry dokonaÂł tego odkrycia. W artykule tym czytamy:

Odkryliœmy podziemne przejœcie u¿ywane przez staro¿ytnych Egipcjan 5000 lat temu, które przebiega pod grobl¹ po³o¿on¹ miêdzy drug¹ piramid¹ a Sfinksem i pozwala na przechodzenie pod grobl¹ z Piramidy Cheopsa do Piramidy Chefrena. W tym podziemnym przejœciu odkopaliœmy seriê szybów prowadz¹cych w dó³ na g³êbokoœÌ 38 metrów z obszernymi dziedziùcami i bocznymi komorami.

Mniej wiêcej w tym samym czasie miêdzynarodowe œrodki masowego przekazu og³osi³y dalsze szczegó³y tego odkrycia.

Podziemny kompleks ³¹cznikowy wybudowano pocz¹tkowo miêdzy Wielk¹ Piramid¹ i Œwi¹tyni¹ S³oùca, jako ¿e Piramida Chefrena zosta³a wybudowana póŸniej i p³yciej posadowiona. Podziemne przejœcie i znajduj¹ce siê na jego trasie komory by³y wydr¹¿one w litej skale, co jest doprawdy niezwyk³ym osi¹gniêciem, bior¹c pod uwagê, ¿e zosta³o zrealizowane tysi¹ce lat temu.

Jest jeszcze wiêcej szczegó³ów dotycz¹cych historii podziemnych komór w Gizie, poniewa¿ gazety rozpisywa³y siê o odkopaniu podziemnych przejœÌ miêdzy Œwi¹tyni¹ S³oùca a p³askowy¿em i Œwi¹tyni¹ Sfinksa w dolinie. Przejœcie to odkopano kilka lat przed opublikowaniem tego artyku³u.

Te odkrycia doprowadziÂły dra Selima Hassana i innych do publicznie ogÂłoszonego wniosku, Âże mimo iÂż wiek Sfinksa byÂł zawsze sprawÂą enigmatycznÂą, mĂłgÂł on byĂŚ czĂŞÂściÂą wielkiego architektonicznego zamierzenia, ktĂłre zaplanowano i zrealizowano z rozmysÂłem w ramach budowy Wielkiej Piramidy.

Archeolodzy dokonali w tym czasie jeszcze jednego wa¿nego odkrycia. Mniej wiêcej w po³owie drogi miêdzy Sfinksem a Piramid¹ Chefrena odkryto cztery ogromne pionowe szyby, ka¿dy o przekroju oko³o 0,75 metra kwadratowego, prowadz¹ce pionowo w dó³ poprzez lit¹ ska³ê wapienn¹. Na ró¿okrzy¿owych i masoùskich planach to miejsce nosi nazwê "Grobowca Cambella". "Ten kompleks szybów" koùczy siê wed³ug dra Selima Hassana "obszernym pomieszczeniem, w œrodku którego znajduje siê kolejny szyb, który opada na obszerny dziedziniec oflankowany siedmioma komorami". Niektóre komory zawiera³y ogromne zapieczêtowane sarkofagi wykonane z bazaltu i granitu o wysokoœci 5,5 metra.

Odkrywcy posuwali siê dalej i okaza³o siê, ¿e w jednym z siedmiu pomieszczeù znajdowa³ siê trzeci pionowy szyb prowadz¹cy jeszcze g³êbiej, do znacznie ni¿ej po³o¿onej komory. W czasie gdy j¹ odkryto, by³a zalana wod¹, która czêœciowo zakrywa³a pojedynczy bia³y sarkofag.

KomorĂŞ tĂŞ nazwano "Grobowcem Ozyrysa" i zostaÂła pokazana jako "otwarta po raz pierwszy" w sfaÂłszowanym telewizyjnym filmie dokumentalnym w marcu 1999 roku. W trakcie poszukiwaĂą na tym terenie w roku 1935 dr Selim Hassan oÂświadczyÂł:

Mamy nadziejê znaleŸÌ wa¿ne dzie³a sztuki po wypompowaniu wody. G³êbokoœÌ tej serii szybów wynosi ponad 40 metrów... W trakcie oczyszczania po³udniowej czêœci podziemnego przejœcia znaleziono piêkn¹ g³owê statuy o bardzo wyrazistych rysach twarzy.

Jak podawaÂł artykuÂł w innej gazecie z tamtych czasĂłw, statua byÂła doskonale wyrzeÂźbionym popiersiem krĂłlowej Nefretete i zostaÂła opisana jako "piĂŞkny przykÂład rzadkiego rodzaju sztuki wprowadzonej w czasach panowania Amenhotepa". Obecnie nie jest znane miejsce pobytu tego popiersia.

C.D.N.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 22:55:42 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #79 : Grudzień 14, 2008, 22:52:27 »

STAROÂŻYTNE MIASTO POD PIASKAMI GIZY

CzêœÌ 2


W doniesieniu podano równie¿ opis innych komór i pomieszczeù zlokalizowanych pod piaskami. Wszystkie one by³y po³¹czone ze sob¹ tajemnymi i bogato zdobionymi korytarzami. Dr Selim Hassan poda³, ¿e s¹ tam nie tylko wewnêtrzne i zewnêtrzne dziedziùce, ale ¿e odnaleziono równie¿ pomieszczenie nazwane "Kaplic¹ Ofiarowania", które wyciêto w ogromnej skalnej wychodni miêdzy Grobowcem Cambella a Wielk¹ Piramid¹. W œrodku kaplicy znajduj¹ siê trzy bogato zdobione pionowe filary stoj¹ce na trójk¹tnej podstawie. Filary te stanowi¹ wa¿ny punkt odniesienia w jego badaniach, poniewa¿ ich istnienie zosta³o odnotowane w Biblii. Wysnuty st¹d wniosek mówi, ¿e Ezra, którego uwa¿a siê za autora Tory (oko³o 397 roku p.n.e.) zna³ rozk³ad podziemnych korytarzy i komór, zanim napisa³ Torê. Ta podziemna konstrukcja by³a prawdopodobnie pierwowzorem trójk¹tnej kompozycji wokó³ g³ównego o³tarza lo¿y masoùskiej. ¯yj¹cy w pierwszym wieku naszej ery Józef Flawiusz (Josef Ben Matatia) napisa³ w swoim dziele "Dawne dzieje Izraela", ¿e Henoch, wybitna postaÌ Starego Testamentu, zbudowa³ podziemn¹ œwi¹tyniê sk³adaj¹c¹ siê z dziewiêciu komór. W g³êbokiej piwnicy w jednej z komór z trzema pionowymi kolumnami umieœci³ trójk¹tn¹ z³ot¹ p³ytê z wypisanym na niej absolutnym imieniem Boga. Opis komór Henocha jest podobny do opisu Kaplicy Ofiarowania znajduj¹cej siê pod piaskami na wschód od Wielkiej Piramidy.

Przypominaj¹cy do z³udzenia komorê grzebaln¹ przedsionek, który by³ "niew¹tpliwie pomieszczeniem inicjacyjnym i recepcyjnym", znaleziono wy¿ej na p³askowy¿u, bli¿ej Wielkiej Piramidy i górnej czêœci skoœnego korytarza wyciêtego g³êboko w skale z pó³nocno-zachodniej strony Kaplicy Ofiarowania (miêdzy Kaplic¹ Ofiarowania a Wielk¹ Piramid¹). W œrodku komory znajduje siê sarkofag o d³ugoœci 3,6 metra wykonany z bia³ego wapienia Turah oraz zbiór piêknych naczyù alabastrowych. Œciany przyozdobione s¹ piêknymi scenami, inskrypcjami i emblematami wyobra¿aj¹cymi g³ównie kwiaty lotosu. Inskrypcje na alabastrowych naczyniach i emblematy wyobra¿aj¹ce kwiaty lotosu zdradzaj¹ du¿e podobieùstwo do przedmiotów znalezionych w roku 1904 przez Sir Williaama Petrie w warsztatach œwi¹tynnych na Górze Synaj (Horeb).

Ponadto odkryto dodatkowe podziemne komnaty, komory, œwi¹tynie i hole, niektóre z pionowymi, okr¹g³ymi kamiennymi kolumnami wspieraj¹cymi stropy a inne przyozdobione rzeŸbami zwiewnych postaci bogiù ubranych w piêkn¹ odzie¿. Doniesienie dra Selima Hassana opisywa³y inne wspaniale wyrzeŸbione postacie i wiele kolorowych fryzów. Wykonano ich fotografie, a jeden z autorów i badaczy, który je widzia³, ró¿okrzy¿owiec H.Spencer Lewis, odnotowa³, ¿e te wizerunki wywar³y na nim "g³êbokie wra¿enie". Nie wiadomo, gdzie obecnie znajduj¹ siê te rzadkie okazy i zabytki sztuki. Wtajemniczeni mówi¹, ¿e niektóre z nich zosta³y przeszmuglowane z Egiptu przez bogatych prywatnych kolekcjonerów.

Przytoczone szczegó³y stanowi¹ zaledwie czêœÌ tych, które podano w obszernej dziesiêciotomowej pracy dra Selima Hassana opublikowanej w roku 1944 przez kairskie wydawnictwo "Government Press" pod tytu³em Wykopaliska w Gizie. Jest to jednak zaledwie fragment ca³ej prawdy dotycz¹cej tego, co znajduje siê pod piramidami. W ostatnim roku akcji usuwania piasków robotnicy dokonali zadziwiaj¹cego odkrycia, które wprowadzi³o w os³upienie ca³y œwiat i przyku³o uwagê mediów.

Archeolodzy kierujÂący pracami byli "oszoÂłomieni" tym, co wyÂłoniÂło siĂŞ spod ziemi, i stwierdzili, Âże to miasto zostaÂło zaplanowane najpiĂŞkniej, jak tylko moÂżna sobie wyobraziĂŚ. Jest peÂłne ÂświÂątyĂą, pastelowych malowideÂł przedstawiajÂących siedziby rolnikĂłw, warsztatĂłw, stajen i innych budynkĂłw, w tym paÂłacu. WyposaÂżone w podziemne wodociÂągi, posiadaÂło doskonaÂły system odprowadzania wody oraz nowoczesne urzÂądzenia komunalne. Pytanie, ktĂłre nie daje spokoju, brzmi: Gdzie jest to miasto obecnie?

Jego sekretne po³o¿enie zosta³o ostatnio podane wybranej grupie ludzi, którym udzielono pozwolenia na jego eksploracjê i nakrêcenie filmu. Istnieje w ogromnym kompleksie naturalnych jaskiù rozci¹gaj¹cym siê pod p³askowy¿em Gizy i biegn¹cym w kierunku wschodnim pod Kairem. G³ówne wejœcie znajduje siê we wnêtrzu Sfinksa. Wykute w skale schody prowadz¹ do pieczary po³o¿onej pod skalistym dnem Nilu.

Ekspedycja zabra³a ze sob¹ generatory i nadmuchiwane tratwy i podró¿owa³a podziemn¹ rzek¹, która prowadzi³a do podziemnego jeziora o œrednicy jednego kilometra. Miasto jest usytuowane na jego nadbrze¿ach, a sta³e oœwietlenie zapewniaj¹ mu du¿e kryszta³owe kule osadzone w œcianach i suficie jaskini. Zapasowe wejœcie do niego stanowi¹ schody prowadz¹ce do piwnic koptyjskiego Koœcio³a w starym Kairze (Banilonie). Na podstawie opisów "ludzi ¿yj¹cych w Ziemi" podanych w ksiêgach Rodzaju, Jaszera i Henocha mo¿na s¹dziÌ, ¿e jego oryginalna nazwa brzmia³a Gigal.

Prace ekspedycji rejestrowano kamerami filmowymi, po czym nakrêcono film dokumentalny zatytu³owany Chambers of the Deep (Komory g³êbin) [zobacz link na koùcu tekstu - W.], który pokazano wybranemu audytorium. Pocz¹tkowo zamierzano przedstawiÌ ten film ca³emu spo³eczeùstwu, ale z jakiegoœ powodu zrezygnowano z tego.

Z miasta wyniesiono wieloœcienny obiekt krystaliczny rozmiarów pi³ki futbolowej, którego nadnaturalny charakter zaprezentowano niedawno na konferencji w Australii. G³êboko wewn¹trz niego znajduj¹ siê hieroglify, które przewracaj¹ siê powoli, jak kartki ksi¹¿ki, kiedy za¿¹da siê tego w myœlach, bez wzglêdu na to, kto go trzyma. ten niesamowity przedmiot zawiera w sobie nieznan¹ technologiê i zosta³ ostatnio przes³any do NASA w celu poddania go analizie.

Historyczne dokumenty podaj¹, ¿e w 20 wieku dokonano w Gizie i na Pó³wyspie Synaj osza³amiaj¹cych odkryÌ, o których jeszcze siê nie mówi, zaœ kr¹¿¹ce w Egipcie pog³oski informuj¹ o kolejnym podziemnym mieœcie po³o¿onym w promieniu 45 kilometrów od Wielkiej Piramidy. W roku 1964 na terenie starego tureckiego królestwa Kapadocji odkryto ponad 30 ogromnych, wielopoziomowych podziemnych miast. Tylko jedno z nich zawiera³o ogromne jaskinie, pomieszczenia i korytarze, które wed³ug archeologów by³y zdolne pomieœciÌ a¿ 2000 gospodarstw zapewniaj¹cych warunki ¿ycia dla 8 d0 10 tysiêcy ludzi. Ich istnienie dowodzi, ¿e na Ziemi jest wiele takich podziemnych œwiatów, które czekaj¹ na swoich odkrywców.

Wykopaliska w Gizie ujawni³y istnienie podziemnych przejœÌ, œwi¹tyù, sarkofagów oraz co najmniej jednego wewnêtrznie po³¹czonego podziemnego miasta, zaœ wyjaœnienie, ¿e podziemne korytarze ³¹czy³y Sfinksa z piramidami, stanowi kolejny krok w kierunku udowodnienia, ¿e ca³y kompleks zosta³ starannie zaplanowany.

OFICJALNE ZAPRZECZENIA


Ze wzglêdu na wykopaliska dra Selima Hassana oraz nowoczesne techniki œledzenia z kosmosu, zapiski i podania egipskich staro¿ytnych szkó³ wiedzy tajemnej, które utrzymuj¹, ¿e przechowuj¹ staro¿ytn¹ wiedzê o p³askowy¿u Gizy, zyskuj¹ mocno na wiarygodnoœci. Jednym z najbardziej zastanawiaj¹cych aspektów odkrycia podziemnych obiektów w Gizie s¹ wielokrotnie powtarzane przez oficjalne w³adze Egiptu i oœrodki akademickie zaprzeczenia w sprawie ich istnienia. te zaprzeczenia s¹ tak zdecydowane, ¿e spo³eczeùstwo zw¹tpi³o w oœwiadczenia szkó³ tajemnic i zaczê³o podejrzewaÌ, ¿e zmyœlono je w celu wzbudzenia zainteresowania turystów odwiedzaj¹cych Egipt. Stosunek œrodowiska naukowego do tej sprawy najlepiej odzwierciedla publiczne oœwiadczenie przedstawicieli Uniwersytetu Harvardzkiego z roku 1972:

Nikt nie powinien zwracaÌ uwagi na niedorzeczne oœwiadczenia dotycz¹ce wnêtrza Wielkiej Piramidy lub domniemanych korytarzy i nieodkopanych œwi¹tyù i komnat znajduj¹cych siê pod piaskami w rejonie piramid g³oszonych przez ludzi zwi¹zanych z tak zwanymi tajnymi kultami lub stowarzyszeniami wywodz¹cymi siê z Egiptu lub Orientu. Wszystko to istnieje tylko w wyobraŸni tych, którzy pragn¹ przyci¹gn¹Ì poszukiwaczy tajemnic. Wiemy te¿, ¿e im bardziej bêdziemy zaprzeczaÌ istnieniu tych obiektów, tym bardziej spo³eczeùstwo bêdzie podejrzewa³o, ¿e staramy siê ukryÌ wielkie tajemnice Egiptu. Lepiej bêdzie jeœli zaczniemy je ignorowaÌ zamiast zaprzeczaÌ im. Wszystkie nasze prace wykopaliskowe prowadzone na terenie wokó³ piramid nie doprowadzi³y do odkrycia jakichkolwiek podziemnych korytarzy lub pomieszczeù, œwi¹tyù, grot lub czegokolwiek, z wyj¹tkiem jednej œwi¹tyni przylegaj¹cej do Sfinksa.

Tego rodzaju stanowisko w tej sprawie wystarczy³o naukowcom, lecz w nastêpnych latach ukaza³y siê oficjalne oœwiadczenia stwierdzaj¹ce, ¿e nie ma ¿adnej œwi¹tyni ³¹cz¹cej siê ze Sfinksem. Zapewnienia, ¿e ka¿dy centymetr kwadratowy powierzchni wokó³ Sfinksa i piramid zosta³ dok³adnie i dog³êbnie zbadany okaza³y siê nieprawdziwe, kiedy w koùcu odkopano z piasku œwi¹tyniê ³¹cz¹c¹ siê ze Sfinksem i udostêpniono j¹ do zwiedzania. W sprawach wykraczaj¹cych poza oficjaln¹ politykê wydaje siê istnieÌ ukryty czynnik w postaci cenzury, któr¹ wprowadzono w celu ochrony religii, zarówno zachodnich, jak i wschodnich.


WIECZNIE PÂŁONÂĄCE LAMPY


mimo zadziwiaj¹cych odkryÌ naga prawda wygl¹da tak, ¿e pocz¹tki dziejów Egiptu pozostaj¹ w zasadzie nieznane i stanowi¹ bia³¹ plamê. Nie jest wiêc mo¿liwe wyjaœnienie, w jaki sposób by³y oœwietlane kilometry podziemnych przejœÌ i komór pod p³askowy¿em Gizy, przy czym jest pewne, ¿e musia³y byÌ jakoœ oœwietlone, chyba ¿e staro¿ytni mieli zdolnoœÌ widzenia w ciemnoœciach. To samo dotyczy wnêtrza Wielkiej Piramidy- egiptolodzy zgadzaj¹ siê, ¿e nie stosowano p³on¹cych pochodni, poniewa¿ w takim przypadku sufity by³yby okopcone.

Z tego, co obecnie wiemy o podziemnych przejœciach pod p³askowy¿em z piramidami, wynika, ¿e istnieje tam prawdopodobnie co najmniej 5 kilometrów korytarzy, które siêgaj¹ na 10 d0 12 piêter w dó³, poni¿ej poziomu gruntu. Zarówno Ksiêga Umar³ych jak i Teksty Piramid wspominaj¹ o "Twórcach Œwiat³a", co mo¿e odnosiÌ siê do ludzi odpowiedzialnych za oœwietlenie podziemnych pomieszczeù.

Jamblich podaje fascynuj¹cy opis, który odkryto w jednym z bardzo starych egipskich papirusów przechowywanych w meczecie w Kairze. By³a to czêœÌ historii nieznanego autorstwa pochodz¹cej z 100 roku p.n.e., która dotyczy grupy ludzi, którym uda³o siê wejœÌ do podziemnych komór pod Giz¹ w celach badawczych. Oto jak opisali swoje prze¿ycia:

Weszliœmy do komory. kiedy weszliœmy, komora automatycznie rozœwietli³a siê œwiat³em nap³ywaj¹cym z cienkiej tuby gruboœci rêki cz³owieka [oko³o 15cm] stoj¹cej pionowo w naro¿niku. Kiedy zbli¿yliœmy siê do tuby, zaczê³a œwieciÌ jaœniej... niewolnicy przestraszyli siê i uciekli w kierunku, z którego przyszliœmy! Kiedy dotkn¹³em jej, zgas³a. Robiliœmy wszystko, ¿eby tuba zaœwieci³a znowu, ale nie dostarczy³a ju¿ wiêcej œwiat³a. W niektórych komorach tuby dzia³a³y , a w innych nie. Rozbiliœmy jedn¹ z tub i wyp³ynê³a z niej ciecz w postaci szeregu srebrzystych koralików, które toczy³y siê szybko po pod³odze i równie szybko znika³y w jej szczelinach [rtêÌ?].

Z upÂływem czasu tuby powoli przygasaÂły i kapÂłani wyjmowali je i skÂładali w podziemnej piwnicy specjalnie do tego celu zbudowanej na poÂłudniowy wschĂłd od pÂłaskowyÂżu. Wierzyli, Âże Âświetlne tuby zostaÂły stworzone przez wielbionego przez nich Imhotepa, ktĂłry kiedyÂś wrĂłci i sprawi, Âże znowu bĂŞdÂą dziaÂłaÂły.

PowszechnÂą praktykÂą wczesnych Egipcjan byÂło zamykanie zapalonych lamp w grobowcach zmarÂłych w charakterze ofiary dla ich boga i aby uÂłatwiĂŚ zmarÂłym znalezienie drogi na "drugÂą stronĂŞ". W grobowcach usytuowanych w pobliÂżu Memfis 9oraz w grobowcach braminĂłw w Indiach) znajdowano dziaÂłajÂące lampy w zapieczĂŞtowanych komorach i naczyniach, lecz nagÂłe wystawienie ich na dziaÂłanie powietrza wyczerpywaÂło je lub powodowaÂło odparowanie paliwa.

PóŸniej zwyczaj ten przyjêli grecy i Rzymianie, po czym przyj¹³ siê on powszechnie, tyle ¿e nie w kwestii pal¹cych siê lamp- do grobu ze zmar³ymi wk³adano miniaturowe terakotowe kopie lamp. niektóre z nich wk³adano w celu ich ochrony do okr¹g³ych naczyù. By³y przypadki znajdowania oryginalnego oleju zachowanego w lampach po ponad 2000 lat. Istnieje wiarygodny dowód pochodz¹cy od naocznych œwiadków, którzy twierdzili, ze lampy pali³y siê w momencie zamykania grobowca, z kolei ich póŸniejsi odkrywcy zapewniali, ¿e lampy wci¹¿ pali³y siê, kiedy setki lat póŸniej otwierali te krypty.

Mo¿liwoœÌ wyprodukowania paliwa, które odnawia³oby siê w tym samym tempie, w jakim by³o zu¿ywane, sta³a siê przedmiotem wielkich sporów miêdzy œredniowiecznymi autorami i istnieje wiele dokumentów zawieraj¹cych przytaczane przez nich argumenty. Po zaznajomieniu siê z dostêpnymi danymi wydaje siê prawdopodobne, ¿e staro¿ytni egipscy kap³ani-chemicy wywarzali lampy, które pali³y siê, jeœli nie w nieskoùczonoœÌ, to przynajmniej przez znaczny okres czasu.

Na temat wiecznie pal¹cych siê lamp wypowiada³o siê wiele autorytetów. Wynn Westcott szacuje ich liczbê na 150, a H.P. B³awatska na 173. Podczas gdy wnioski, do których doszli poszczególni autorzy, bardzo siê ró¿ni¹, wiêkszoœÌ przyznaje, ¿e te niezwyk³e lampy istnia³y. Jedynie kilku utrzymuje, ¿e lampy pali³y siê w nieskoùczonoœÌ, natomiast wielu przyznaje, ¿e mog³y zostawaÌ zapalone przez wiele stuleci bez uzupe³niania paliwa.

Powszechnie s¹dzono, ¿e knoty tych wiecznych lamp by³y wykonane ze splecionych w warkocz lub utkanych w³ókien azbestowych, zwanych przez pierwszych alchemików "we³n¹ salamandry". Paliwem wydawa³ siê byÌ jakiœ produkt badaù alchemicznych, byÌ mo¿e wytwarzany w œwi¹tyni na Górze Synaj. Zachowa³o siê wiele przepisów na paliwo do lamp, a we wnikliwej pracy H.P. B³awatskiej zatytu³owanej "Isis Unveiled" znaleŸÌ mo¿na dwa skomplikowane przepisy, pochodz¹ce od wczeœniejszych autorów, na paliwo, które "po wykonaniu i zapaleniu bêdzie paliÌ siê wiecznym ogniem, zaœ lampê tak¹ mo¿na postawiÌ w dowolnym miejscu".

NiektĂłrzy uwaÂżajÂą, Âże takie wieczne lampy ÂświÂątynne sÂą chytrymi mechanicznymi urzÂądzeniami i czasami podawano bardzo zabawne wyjaÂśnienia ich dziaÂłania.

W Egipcie znajduj¹ siê bogate z³o¿a asfaltu i ropy naftowej i niektórzy utrzymuj¹, ¿e kap³ani ³¹czyli jeden koniec azbestowych knotów z tajnymi kana³ami prowadz¹cymi do z³ó¿ ropy naftowej, a drugi wprowadzali do jednej lub ca³ego zestawu lamp. Inni s¹dzili, ¿e wiara w nieskoùczone palenie siê lamp w grobowcach by³a wynikiem wydobywania siê w niektórych przypadkach z wejœÌ do œwie¿o otwartych grobów oparów przypominaj¹cych dym. Grupy, które wchodzi³y póŸniej do œrodka, znajdowa³y lampy rozrzucone po pod³odze i zak³ada³y, ¿e to w³aœnie one by³y Ÿród³em tych oparów. Istniej¹ te¿ dobrze udokumentowane historie opowiadaj¹ce o odkryciu œwiec¹cych siê wiecznie lamp nie tylko w Egipcie, ale i w innych czêœciach œwiata.

De montfaucon de Villars podaje fascynuj¹cy opis otwarcia grobu ró¿okrzy¿owca Christiana Rosenkreutza. Kiedy cz³onkowie jego bractwa wkroczyli do krypty 120 lat po jego œmierci, znaleŸli w niej zwisaj¹c¹ z sufitu jasno œwiec¹c¹ wieczn¹ lampê. "By³a tam statua ubrana w zbrojê [robot?], która zniszczy³a lampê, kiedy otwarto grób". Ten opis do z³udzenia przypomina opisy arabskich historyków, którzy utrzymuj¹, ¿e galerii znajduj¹cych siê pod Wielk¹ Piramid¹ strzeg³y automaty.

Siedemnastowieczny opis przedstawia jeszcze jedn¹ historiê z robotem. W œrodkowej Anglii znaleziono dziwny grobowiec zawieraj¹cy automat, który porusza³ siê, kiedy intruz stawia³ stopê na okreœlonym kamieniu krypty. W tym czasie spory dotycz¹ce ró¿okrzy¿owców osi¹gnê³y apogeum, w zwi¹zku z czym uznano, ¿e grób nale¿a³ do adepta tego bractwa. Grobowiec odkry³ mieszkaniec wsi, który wszed³ do œrodka i znalaz³ siê w jasno oœwietlonym lamp¹ zwisaj¹c¹ z sufitu wnêtrzu. Kiedy zbli¿y³ siê do lampy, wywar³ swoim cia³em nacisk na kamienie pod³ogi i siedz¹ca postaÌ w ciê¿kiej zbroi z miejsca zaczê³a siê poruszaÌ. Unios³a siê do pozycji stoj¹cej i uderzy³a w lampê ¿elazn¹ pa³k¹ niszcz¹c j¹ zupe³nie. W ten sposób zapobieg³a odkryciu tajnej substancji podtrzymuj¹cej p³omieù. Nie wiadomo, jak d³ugo pali³a siê ta lampa. Raport podaje, ¿e musia³o to byÌ wiele lat."

ÂŹrĂłdÂło: http://thetruthse.webpark.pl/prawda.html

Jest jeszcze "uzupeÂłniajÂący" artykuÂł, ale po angielsku:
http://www.cam.net.uk/home/aaa315/spirit/egypt-secrets.htm
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 22:54:45 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #80 : Grudzień 14, 2008, 22:56:38 »

Rysunek z 1913 roku



ÂŹrĂłdÂło: Nexus 6/2008
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 13:50:15 wysłane przez Leszek » Zapisane
Leszek
Gość
« Odpowiedz #81 : Grudzień 14, 2008, 23:27:48 »


Jeszcze a propos staroÂżytnego miasta pod piaskami Gizy, to w styczniu 2008 wÂłoska telewizja Rai Due pokazaÂła film dokumentalny poÂświĂŞcony m. in. najwiĂŞkszym zagadkom piramid w Sfinksie. GoÂściem programu byÂł dr. Zahi Hawass - egiptolog, sekretarz najwyÂższej rady staroÂżytnoÂści, ktĂłremu podlegajÂą wielkie piramidy w Gizie i Sfinks.
W marcu mia³a byÌ wyemitowana druga czêœÌ tego dokumentu, ale nie œledzi³em tego. Poni¿ej kilka kadrów z pierwszej czêœci - tego filmiku na YouTube:


A ten otwĂłr jest mniej wiĂŞcej pod lewÂą tylnÂą ÂłapÂą Sfinksa:

Poza tym snuto tam ró¿ne teorie na temat tego czym s¹ piramidy..


NOC FARAONÓW (fragment fprogramu)
http://www.youtube.com/watch?v=pVIzV_AYVII
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 13:50:37 wysłane przez Leszek » Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #82 : Grudzień 16, 2008, 00:10:07 »

Leszek o tych odkryciach nie mówi siê wcale Smutny teraz Sfinksa otoczyli wysokim drutem kolczastym pod napiêciem i ustawiono tam KOMANDOSÓW, ¿eby chronili - oficjalnie chodzi o to, ¿e ka¿dy zabiera³ jeden kamyczek ze Sfinksa na pami±tkê i kto¶ tam obliczy³, ¿e po ilu¶ latach Sfinks zniknie (bzudra!) - wierzy kto¶ w t± oficjaln± wersjê? ja my¶lê, ¿e przestraszyli siê TEGO CO TAM JEST!!!

EDIT:

obejrza³em video od Leszka i szok, chyba ekipa PCH co¶ powiedzia³a panu Ha³asowi, ¿eby pozwoli³ tam wej¶æ (musieli uzasadniæ chêæ wykopalisk tam) i teraz to ju¿ jasne, Ha³as to podchwyci³, otoczy³ Sfinksa p³otem niczym z obozu koncentracyjnego, pod³±czy³ pr±d i postawi³ wojsko, ¿eby nikt mu splendoru nie zabra³! fragment z Nocy Faraonów (ROK 2007 - wtedy odmówiono pozwolenia ekipie PCH na wykopaliska tam - pamiêtacie? ja tak!) to potwierdzi³, wej¶cie jest pod ³ap± sfinksa (tak jak PCH mówi³o w kuluarach!) i na grzbiecie o czym nie wiedziano! szukaj± ¶mia³ka teraz, ¿eby tam wszed³, chc± wpuszczaæ roboty typu Upuat tego niemca z "kana³ów wentylacyjnych" z Piramida Cheopsa, robot odnalaz³ tam drzwi i co dalej? widzia³ kto¶ co¶? no w³a¶nie, nie wiemy (opinia publiczna) co tam jest! szukaj± chêtnego? ok, dajcie mi latarkê ksenonow± z bateriami duracell a sam mogê te egipskie ciemno¶ci zpenetrowaæ! powiedziano panu Ha³asowi, ¿e TYLKO OSOBA O CZYSTYM SERCU MO¯E TAM WEJ¦Æ - s³owa Ha³asa (sk±d my to znamy forumowicze? z sesji z Samuelem!) a siê boj± - to serc czystych nie maj±?! pamiêtam na czym polega³a czysto¶æ serca w filmie Indiana Jones i Ostatnia Krucjata i w rzeczy samej o to chodzi w³a¶nie - NIE CHCIWO¦Æ ALE CHÊÆ POZNANIA PRAWDY!!! to ca³y sekret poznania tajemnicy Sfinksa...

KapÂłan 718!

718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 00:37:27 wysłane przez KapÂłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #83 : Grudzień 16, 2008, 10:24:35 »

W odniesieniu do opinii 718 przypomnĂŞ, Âże samcio twierdziÂł - i to wielokrotnie - Âże Hawass to jego czÂłowiek. I dziaÂła pod jego dyktando, wiĂŞc skoro jest dumny, chciwy i pyszny... - to akurat by pasowaÂło w myÂśl starego porzekadÂła: "jaki pan taki kram".
Tylko dlaczego rzuca k³ody pod nogi kolegom z tej samej paczki? Znowu ktoœ tutaj ³¿e. :]
Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #84 : Grudzień 16, 2008, 15:44:43 »

W odniesieniu do opinii 718 przypomnĂŞ, Âże samcio twierdziÂł - i to wielokrotnie - Âże Hawass to jego czÂłowiek. I dziaÂła pod jego dyktando, wiĂŞc skoro jest dumny, chciwy i pyszny... - to akurat by pasowaÂło w myÂśl starego porzekadÂła: "jaki pan taki kram".
Tylko dlaczego rzuca k³ody pod nogi kolegom z tej samej paczki? Znowu ktoœ tutaj ³¿e. :]

ZAHI HAWASS DA£ POZWOLENIE NA KOPANIE W HAWARZE - WIÊC CHYBA JEDNAK CO¦ W TYM JEST, NAGLE ZMIENI£ DECYZJÊ!!!

718!
Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #85 : Grudzień 16, 2008, 15:51:34 »

W hawarze a nie w okolicach WP czy Sfinksa to znaczÂąca rĂłznica, prawda? SzczegĂłlnie, Âże deklarowane byÂły wykopaliska w pobliÂżuy WP. Skoro to "swĂłj czÂłowiek" dlaczego utrudnia? Skoro duÂżo Âłatwiej dostaĂŚ siĂŞ do Sfinksa to dlaczego nie wydaÂł pozwolenia na prowadzenie prac przy nim? Tym bardziej, ze czas podobno mocno ucieka.
I przypomnĂŞ, Âże w Hawarze pozwolenie nie jest wystawione na pch czy fundacjĂŞ dar Âświatowida lecz na swojego rodzaju konsorcjum [z wydz. archeologicznym U. WrocÂławskiego], sam pch wczeÂśniej nie byÂł w stanie nic wskĂłraĂŚ.
Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #86 : Grudzień 16, 2008, 16:56:15 »

a tak siĂŞ fajnie dyskutowaÂło jak cie nei byÂło! a teraz sprowadzasz dykusjĂŞ do swojego poziomu i zeszÂła na psy!

rozumiem - moÂżna mnie krytykowaĂŚ ale nie kaÂżdy post - widzĂŞ, nie umiesz sam czegoÂś napisaĂŚ a tylko krytykowaĂŚ - a to jest ÂżaÂłosne i Âświadczy tylko o twoim braku jakiejkolwiek wiedzy!

718!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #87 : Grudzień 16, 2008, 17:07:10 »

krytykowanie innych....  I w tym wzgledzie zgadzam sie calkowicie z kaplanem.
arteq czy moglbys przejzec swoje wszystkie posty? Zacytuj te , ktore wnosza jakies informacje w dyskusje nie zas sa wartosciowaniem innych ludzi.
Moze warto sie  zastanowic nad tym rysem charakteru.

Kiara UÂśmiech UÂśmiech
Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #88 : Grudzień 16, 2008, 17:50:27 »

napisa³em ok 250 postów, w tym 50 to moja obrona przed krytyk¹ artqa (nie pozwolê siê poni¿aÌ!), ale pozosta³e 200 wnosz¹ du¿o do dyskusji, meotoda artqa jest - "nie wiem o czyms to skrytykujê tego co wie!" - przyk³ad, ja nie znam siê na motoryzacji za dobrze, ktoœ napisze, ¿e najnowszy silnik V8 jest dobry, nie wiedz¹c o co chodzi, skomentujê to tak a ja uwa¿am, ¿e silnik V8 jest z³y bo coœ tam coœ tam - niby wiem o czym mówiê ale to tylko takie pozory - jest wra¿enie, ¿e wiem o czym piszê ale to b³êdne - to metoda artqa!

zauwa¿y³em coœ jeszcze - arteq mnie zaatakuje, ¿e nie wiem co piszê i tak dalej - tym samym poddaje w w¹tpliwoœÌ moje s³owa a reszta ludzi zamiast przeczytaÌ moj¹ wypowiedŸ natychmiast atakuje mnie szturmem razem z artqiem!

nie trzeba nam tutaj takich ludzi to nie FORUM KRYTYCZNE ale FORUM DYSKUSYJNE!

wróÌmy do dyskusji o Sfinksie i jego tajemnicach (genialny temat!), co myœlicie o tym co napisa³em przed be³kotem artqa? nie idŸmy w stronê tego, ¿e Samuel oszuka³ nas mówi¹c, ¿e Hawass siê ugnie, Hawara to tylko pó³œrodek do Gizy jak wiemy z sesji oraz tego co jest napisane na stronie oficjalnej...

pozdrawiam,
KapÂłan 718!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #89 : Grudzień 16, 2008, 20:31:40 »

No dobrze ale co tam trzeba jeszcze szukac jak Hawass wszystko juz znalazl tylko milczy na ten temat.
Problem nie jest w szukaniu czegokolwiek tylko OSOBY O CZYSTYM SERCU, tej osoby szuka Hawass, Reszta to odwracanie uwagi. W Egipcie pratycznie "wszedzie" mozna cos wykopac, praktycznie "wszedzie " georadar odkryje anomalia. Nie myslisz chyba ze Rada Starozytnosci to wspolczesny wynalazek? Ona istnieje od tysiecy lat ( pod inna nazwa) ta jest oficjalna dla naszych czasow. Oni sa straznikami tajemnic i nie pozwola zeb owe tajemnice byly profanowane przez nikogo. Cos musi sie dziac " na pokaz" wiec sa zgody na kopanie tu i tam, ale to co jest sekretne pozostanie sekretnym dop wlasciwych mu czasow.
Ja uwazam takie decyzje za absolutnie sluszne.

Kiara UÂśmiech UÂśmiech
Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #90 : Grudzień 16, 2008, 21:35:30 »

Kiara - któtko Rada Staro¿ytno¶ci = ludzie z tajnych stowarzyszeñ typu Ró¿okrzy¿owcy, Templariusze, Masoni i tak dalej? - CI CO PRZYSIÊGLI STRZEC TAJEMNIC A¯ DO ODPOWIEDNIEJ CHWILI?

to sa pytania ale jestem zdanie, Âże tak jest...

718!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #91 : Grudzień 16, 2008, 21:49:38 »

O nie, nie, to moze byc taka powierzchowna grupa, ale ta naprawde tajna to ludzie od pokolen przekazujacy sobie wiedze ustnie. Sa naprawde tajna grupa nigdzie na ich temat informacji nie znajdziesz. Oni sa nie przekupni , to oni decyduja o tym co sie naprawde dzieje w Egipcie. I nie wiem czy Hawass do nich nalezy , czy nie, ale napewno ma z nimi kontakt. On jest taka widoczna oficjalna postacia, oni sie nigdy , ale to nigdy nie ujawniaja.To wiem.
Samuel nie ma na nich zadnego wplywu.

Kiara UÂśmiech UÂśmiech
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 21:50:34 wysłane przez Kiara » Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #92 : Grudzień 16, 2008, 21:56:14 »

zgadzam siê z Tob± - ja ich nazywam Niewidzialne Bractwo - s± ale ich nie ma! nie które filmy do tego do¶æ ciekawie nawi±zuj± - polecam obie czê¶ci Bibliotekarza, tam jest ciekawie pokazana grupa stra¿ników ale na potrzeby filmu sp³ycili to i nazwano ich Masonami po prostu, a my¶lisz Kiara, ¿e co oznacza s³owo MASON? to bardzo staro¿ytna pierwotna nazwa t³umaczy siê to jako MAS (Syn) oraz ON (S³oñce) s± to pierwotne egipskie znaczenia, wspó³cze¶nie ON to Heliopolis (Miasto S³oñca) - to du¿o daje do my¶lenia tym którzy zastanwiaj± siê nad tym O CO TAK NA PRAWDÊ CHODZI? (to wa¿ne pytanie!)

to, Âże Samuel nie ma na nich wpÂływu to wiem, dziaÂłajÂą od czasĂłw staroÂżytnych i przekazujÂą sobie stanowisko z pokolenia nma pokolenie...

P.S. moja mama siĂŞ Âśmieje, Âże moje imie ma podobne znaczenie do "MAS-ON" UÂśmiech

pozdrawiam,
718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 22:34:55 wysłane przez KapÂłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #93 : Grudzień 16, 2008, 22:07:26 »

napisa³em ok 250 postów, w tym 50 to moja obrona przed krytyk¹ artqa (nie pozwolê siê poni¿aÌ!), ale pozosta³e 200 wnosz¹ du¿o do dyskusji, meotoda artqa jest - "nie wiem o czyms to skrytykujê tego co wie!" - przyk³ad, ja nie znam siê na motoryzacji za dobrze, ktoœ napisze, ¿e najnowszy silnik V8 jest dobry, nie wiedz¹c o co chodzi, skomentujê to tak a ja uwa¿am, ¿e silnik V8 jest z³y bo coœ tam coœ tam - niby wiem o czym mówiê ale to tylko takie pozory - jest wra¿enie, ¿e wiem o czym piszê ale to b³êdne - to metoda artqa!
Je¿eli potrafi³byœ podaÌ logiczne powody dlaczego Twoim zdaniem ten silnik jest s³aby to wszystko by³oby w porz¹dku. Chamstwem z mojej strony - dla przyk³adu: jako znawcy motoryzacji - by³oby w tym momencie skomentowanie logicznych wniosków i pytaù wyzywaj¹c Ciê od psów, idiotów i debili zamiast merytorycznej dyskusji. To tyle w temacie "nie dawania siê poni¿aÌ". Ciekawy jestem czy jesteœ w stanie ponieœÌ odpowiedzialnoœÌ i konsekwencje za dokonywane l¿enia? Czy wystarczy³oby Ci odwagi powtórzyÌ mi to prosto w twarz gdy stanê przed Tob¹?

Kiara, zadajê proste pytania na które mo¿na udzieliÌ prostej i krótkiej odpowiedzi - gdy tylko zna siê temat na ile siê wczeœniej deklarowa³o. Co do os¹dzania ludzi - owszem czasami os¹dzam, bo to ma prze³o¿enie na wiarygodnoœÌ tego co dana osoba mówi.

Nadal nikt nie potrafi mi odpowiedzieĂŚ na pytanie: dlaczego hawass nie dopuszcza pch w pobliÂże sfinksa i WP, skoro jak samcio twierdzi jest to jego czÂłowiek, czyli grajÂą z pch w jednej druÂżynie? Po co kaÂże Âłaskawie kaÂże im grzebaĂŚ w poblizu piramidy muÂłowej skoro to co majÂą "odkryĂŚ" ma znajdowaĂŚ siĂŞ w okolicy sfinksa? Jak dla mnie sÂą to sprzecznoÂści i ktoÂś tutaj najwyraÂźniej kÂłamie, kwestia tylko kto? BĂŞdĂŞ zobowiÂązany za merytorycznÂą wypowiedÂź maist lÂżenia.
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #94 : Grudzień 16, 2008, 22:10:55 »

Ja bym powiedziala ze ON , to nie on jako ktos tylko odnosnik do miejsca i czasu rownoczesnie, natomiast MA , to posiadanie wiedzy ale okreslonej wiedzy zwiazanej z poczatkiem stworzenia. Czyli dla mnie MA SO ON tak by bylo prawidlowo , po przeczytaniu bedzie ; wiedza sekretna w miejscu dzwieku. Ale ja to odczytuje inaczej. Wspolczesni popularni Masoni zajmuja sie czyms innym. Ale z drugiej strony to jest jak rosyjska babuszka. UÂśmiech UÂśmiech

Kiara
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #95 : Grudzień 16, 2008, 22:16:48 »

Juz to wyjasnialam ( oczywiscie jest tak moim zdaniem) nie posiadam info od Hawassa. Nie ten czas, nie ta grupa, nie te intecje. On to wie to wszystko.

Kto dal Ci prawo do osadzania ludzi? Jak chcesz osadzac osadzaj informacje w postach, temu sluza dyskusje na forum.
Ja czytalam cos przeciwnego, Samcio mowi iz Hawassa nie da sie przekupic i nie jest ich czlowiekiem ( bylo w ktorejs z sesji), byc moze mial nadzeje ze sie tak stanie.

Kiara UÂśmiech UÂśmiech
Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #96 : Grudzień 16, 2008, 22:21:50 »

wiem do czego Kiara d¹¿ysz - im wiêcej babek otworzysz tym wiêcej mo¿liwoœci? ja bym jeszcze MA porówna³ z MAAT (Prawda), w³aœnie coœ zrozumia³em gdy to napisa³em, ciekawe Uœmiech ON nie chodzi³o mi o ON jako ktoœ ale jako miejsce "tu i tam", nie tylko fizyczne...

pozna³em dawno temu osobê z tajnego stowarzyszenia (ujawni³ siê bo by³ to przyjaciel rodziny i mi zaufa³ - nie przejecha³ siê!) - spyta³em o nazwê i us³ysza³em, ¿e nie ma ¿adnej nazwy ani hierarchi, us³ysza³em, ¿e s¹ niewidzialni! dopiero teraz to rozumiem, musia³o min¹Ì 10 lat! dosta³em od tej osoby JEDN¥ ksi¹¿kê, od tego siê zaczê³a moja przygoda, dwa tygodnie po tym jak j¹ dosta³em ta osoba zmar³a ale du¿o mi powiedzia³a, to by³ starszy Pan, który posiada³ szczególn¹ wiedzê o prawdziwych Templariuszach i Egipcie - zaskoczy³o mnie to po³¹czenie ale jak poprzednio - teraz ju¿ to rozumiem...

KapÂłan 718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 22:35:56 wysłane przez KapÂłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #97 : Grudzień 16, 2008, 22:26:03 »

OdnoszĂŞ siĂŞ przede wszystkim do wypowiedzi, a swoje zdanie o innych budujĂŞ na podstawie zachowania, poglÂądĂłw i wypowiedzi.

Z tego co pamiĂŞtam samcio twierdziÂł Âże Hawass to swĂłj czÂłowiek i wie, Âże pch to wybraĂący i Âżeby nie martwiĂŚ siĂŞ bo pomoÂże - sprĂłbuje odszukac ten fragment w sesjach. Wydaje mi siĂŞ, Âże w takim razie mamy odmienne zdanie nt. pomocy. JeÂżeli jest tak jak twierdzisz, Âże Hawass jest prawdziwym straÂżnikiem tajemnic Egiptu to wiele spraw wyjaÂśnia siĂŞ, takÂże to dlaczego pch nie moÂże "zainstalowaĂŚ" siĂŞ w okolicach sfinksa - wydanie pozwolenia na kopanie w okolicach muÂłowej piramidy jest po prostu przegonieniem ich.
Zapisane
KapÂłan 718
Gość
« Odpowiedz #98 : Grudzień 16, 2008, 22:40:47 »

to, Âże Hawass jest straÂżnikiem i inkarnacjÂą staroÂżytnego kapÂłana powiedziaÂła mi mama dawno temu - to najwyraÂźniej jest wiadome w pewnym Âśrodowisku - skoro Kiara tak napisaÂła rĂłwnieÂż! wyjatkowo zgodzĂŞ siĂŞ z artqiem - tak Hawass przegoniÂł ich bo Sfinks i kompleks w Gizie jest NIERUSZALNY!!! pisaÂłem o tym prezesowi fundacji jakiÂś czas temu, Âże ciĂŞÂżko bĂŞdzie siĂŞ do Gizy dostaĂŚ ale zobaczymy co siĂŞ dalej stanie...

KapÂłan 718!
« Ostatnia zmiana: Grudzień 16, 2008, 22:41:22 wysłane przez KapÂłan 718 » Zapisane
arteq
Gość
« Odpowiedz #99 : Grudzień 16, 2008, 23:10:36 »

W takim razie widzê wyraŸn¹ sprzecznoœÌ pomiêdzy tym, ¿e samcio zapewnia³, ¿e bêd¹ mo¿liwe dla pch wykopaliska w rejonie sfinksa/WP [i to jest g³ównym subcelem pch], a stwierdzeniem, ¿e ten teren jest "nienaruszalny". Kolejna "pomy³ka" samcia i pch?
Ale OK, poczekajmy na dalszy rozwĂłj wydarzeĂą.
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.04 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaslonecznychcieni gangem maho x22-team zipcraft