Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 08:20:21


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: JASKÓ£CZE ZIELE - DAR NIEBIOS - zastosowanie, uwagi, spostrze¿enia.  (Przeczytany 202053 razy)
0 u¿ytkowników i 8 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #25 : Maj 05, 2009, 11:31:48 »

Witaj na forum >wielki budowniczy<.

U mnie wyeliminowa³ je na amen.
Jakie w³a¶ciwo¶ci posiada to ziele mo¿na siê dowiedzieæ klikajac na Google "glistnik, jaskó³cze ziele".
Wyskakuje kilka stron, na których jest ono opisane.
Pozdrawiam
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
komandos040
Go¶æ
« Odpowiedz #26 : Maj 05, 2009, 11:54:07 »

Witam.U¶miech
Co do glistnika.
EN-KI okre¶li³ ju¿ jasno wszystkim zainteresowanym, ¿e piæ go nale¿y,
tylko w odczynie zabarwienia"s³omki trawy" czyli tak jakby be¿owy.
Mocniejszy roztwór barwy jest ju¿ szkodliwy, a nawet truj±cy.
Pozdrawiam serdecznie. Cool
Zapisane
wielki budowniczy
Go¶æ
« Odpowiedz #27 : Maj 05, 2009, 15:02:54 »

Dziêki za odzew. Wcze¶niej spojrza³em nieco na wikipedie i na kilka stron sklepowych z ju¿ gotowym produktem, gdzie przyznam ¿e nie za wiele by³o na temat dzia³ania/ zastosowania glistnika. Mog³em siê lepiej porozgl±daæ Z politowaniem

tutaj znalaz³em czê¶ciow± odpowied¼
http://luskiewnik.strefa.pl/chelidonium.html
I teraz muszê stwierdziæ, ¿e je¶li to co tutaj pisz± jest prawd±, to by znaczy³o, ¿e to zió³ko jest mocno niedocenione. Ca³kiem poka¼ne spektrum zastosowañ Szok

Preparaty glistnikowe przyjête doustnie dzia³aj± uspokajaj±co, spazmolitycznie (rozkurczowo) na miê¶nie g³adkie i poprzecznie pr±¿kowane, rozlu¼niaj±co, przeciwlêkowo, przeciwbólowo, przeciwdrgawkowo, przeciwstresowo i nasennie (10 ml nalewki lub intraktu, 100 ml naparu).
Glistnik jest silnym ¶rodkiem ¿ó³ciopêdnym, ¿ó³ciotwórczym i hepatoprotekcyjnym (ochraniaj±cym mi±¿sz w±troby, antyhepatotoksycznym – zapobiegaj±cym uszkodzeniu w±troby). Szybko znosi kolkê ¿ó³ciow±, ¿o³±dkow± i jelitow±. Nalewka i intrakt glistnikowy znosz± równie¿ kolkê nerkow±. Alkaloidy glistnika rozszerzaj± drogi oddechowe i naczynia wieñcowe, u³atwiaj± oddychanie.
Sparteina i inne alkaloidy maj± wp³yw przeciwarytmiczny, zapobiegaj± migotaniu przedsionków i komór, znosz± czêstoskurcz napadowy.
Chelidonina, sangwinaryna, berberyna i chelerytryna hamuja wzrost i rozwój chorobotwórczych pierwotniaków, grzybów, bakterii i wirusów. Ponadto maj± w³a¶ciwo¶ci cytotoksyczne i antymitotyczne, przez co nale¿± do substancji przeciwnowotworowych. Berberyna i chelidonina dodatkowo daj± efekt przeciwbiegunkowy. Równocze¶nie jednak alkaloidy te wywo³uj± skurcze macicy, dlatego nie wolno podawaæ preparatów glistnika kobietom ciê¿arnym.
Kwas kawowy i ferulowy zawarte w glistniku maj± w³a¶ciwo¶ci przeciwzapalne, ochronne na mi±¿sz w±troby, immunostymuluj±ce, przeciwmia¿d¿ycowe, antyagregacyjne (zapobiegaj±ce zlepianiu siê krwinek), fungistatyczne (hamuj±ce wzrost grzybów) i bakteriostatyczne.
Wyci±gi wodne i wodno-alkoholowe zastosowane zewnêtrznie (wcieranie, ok³ady) dzia³aj± przeciwzapalnie i znieczulaj±co, co mo¿e byæ wykorzystane w zwalczaniu bólu reumatycznego i artretycznego.
Preparaty glistnika s± zalecane w leczeniu kamicy ¿ó³ciowej i moczowej, stanów bólowych pooperacyjnych po usuniêciu pêcherzyka ¿ó³ciowego, ¿ó³taczki, wirusowego zapalenia w±troby, stanów zapalnych uk³adu moczowo-p³ciowego, puchliny wodnej, schorzeñ ¶ledziony i trzustki. Glistnik likwiduje bolesne miesi±czki, równocze¶nie jednak pobudza miesi±czkowanie, co objawia siê bardziej obfitymi krwawieniami menstruacyjnymi.
Zewnêtrznie intrakt ¶wie¿y sok z glistnika mo¿e byæ wykorzystany do leczenia opryszki, gru¼licy skóry, k³ykcin, brodawek, trudno goj±cych siê ran, hemoroidów, ¶wierzbu, nu¿ycy oraz do usuwania piegów lub plam na skórze.
Glistnik przeciwdzia³a zastojom ¿ó³ci i wytr±caniu siê z³ogów w uk³adzie ¿ó³ciowym. Wodno-alkoholowe wyci±gi z glistnika znakomicie radz± sobie z infekcjami dróg p³ciowych.
Istniej± doniesienia o przeciwalergicznym i przeciw¶wi±dowym dzia³aniu glistnika po zastosowaniu zewnêtrznym i wewnêtrznym.
Napar z glistnika podnosi stê¿enie hemoglobiny we krwi, poprawia kr±¿enie wieñcowe, mózgowe i obwodowe (w koñczynach), zw³aszcza przy stanach skurczowych naczyñ i skokach ci¶nienia krwi.
Glistnika nie wolno jednak stosowaæ przy jaskrze.
Warto tutaj wspomnieæ o do¶wiadczeniach prof. A. Aminiewa, który wykorzystywa³ glistnik do leczenia polipowato¶ci jelita grubego i ¿o³±dka. W tym celu sporz±dza³ macerat ze ¶wie¿ego, roztartego ziela (50 g na 500 ml wody o temp. 37o C). Po 3-5 godzinach macerat nale¿y przefiltrowaæ i podaæ doodbytniczo po uprzednim zastosowaniu lewatywy oczyszczaj±cej jelito. Lewatywê z maceratu glistnikowego nale¿y podawaæ co 2 dni, 3-4- krotnie. W przypadku polipowato¶ci ¿o³±dka podawa³ pacjentom doustnie 30-50 g ¶wie¿ego roztartego ziela po uprzednim rozprowadzeniu w niewielkiej ilo¶ci lekko zalkalizowanej wody.



    * Intrakt glistnikowy – Intractum Chelidonii: 1 czê¶æ ¶wie¿ego zmielonego ziela lub korzeni zalaæ 5 czê¶ciami 40-50% gor±cego alkoholu, odstawiæ na 7 dni; przefiltrowaæ. Stosowaæ 2-3 razy dziennie po 5-10 ml w 100 ml wody. Zewnêtrznie do pêdzlowania schorza³ych miejsc (bolesne nad¿erki w jamie ustnej, polipy, opryszczka, liszaje, liszajce, czyraki, k³ykciny, brodawki, owrzodzenia, wypryski, zmiany toczniowe i ³uszczycowe) w stanie nierozcieñczonym; do ok³adów, p³ukanek i przemywania skóry po rozcieñczeniu: 1 ³y¿ka na 200-220 ml wody przegotowanej.

    * Nalewka glistnikowa – Tinctura Chelidonii: 1 czê¶æ suchego zmielonego ziela lub korzeni zalaæ 5 czê¶ciami 40-50% zimnego alkoholu, odstawiæ na 7 dni; przefiltrowaæ. Stosowaæ 2-3 razy dziennie po 5-10 ml w 100 ml wody. Zewnêtrznie do pêdzlowania schorza³ych miejsc (bolesne nad¿erki w jamie ustnej, polipy, opryszczka, liszaje, liszajce, czyraki, k³ykciny, brodawki, owrzodzenia, wypryski, zmiany toczniowe i ³uszczycowe) w stanie nierozcieñczonym; do ok³adów, p³ukanek i przemywania skóry po rozcieñczeniu: 1 ³y¿ka na 200-220 ml wody przegotowanej.

    * Napar glistnikowy – Infusum Chelidonii: 1 p³ask± ³y¿kê zmielonego ziela lub 1 ³y¿eczkê zmielonych korzeni zalaæ 1 szklank± wrz±cej wody, odstawiæ pod przykryciem na 30 minut; przecedziæ. Piæ 2-3 razy dziennie po 50 ml.

    * Macerat glistnikowy – Maceratio Chelidonii: 1 czê¶æ ¶wie¿ego ziela lub ¶wie¿ych mielonych korzeni zalaæ 3 czê¶ciami ciep³ej wody, odstawiæ na 5 godzin, przecedziæ. Przechowywaæ w lodówce, nie d³u¿ej jednak jak 3 dni. Piæ 2-3 razy dziennie po 30 ml. Stosowaæ równie¿ jako p³ukanka, do lewatyw i przemywania skóry. Ok³ady z maceratu wykazuj± dzia³anie przeciwbólowe i znieczulaj±ce. Macerat mo¿na zakonserwowaæ alkoholem 40% (proporcja 1:1).


Temat od samego pocz±tku nawi±zuje do spo¿ycia tego ziela i wydaje mi siê, ¿e warto by³oby po¶wiêciæ mu ten w±tek/ zmieniæ tytu³ tak aby nawi±zywa³ do jaskó³czego ziela (pomimo istniej±cego ju¿ w±tku: zdrowie wg. Enki w dziale sesje) Moim zdaniem ro¶linka jest tego warta aby po¶wiêciæ jej osobny temat U¶miech

Pozdrawiam.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #28 : Maj 05, 2009, 16:22:31 »

Dlatego na jego temat wypisuja takie bzdury. Robi± wszystko, a przynajmniej wiele, by zniechêciæ ludzi do niego. Jednym z ostatnich zabiegów jest podniesienie ceny na 3,90 (ze 1,7) i podniesienie Vat-u do 22%. Wycofanie ze sprzeda¿y nie wysz³o, wiêc od zakrysti zaczêli.  Z politowaniem
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #29 : Maj 05, 2009, 16:40:55 »

Warto tu jednak zauwa¿yæ, ze glistnik, ze wzglêdu na swoje w³a¶ciwo¶ci, dzia³a g³ównie na przewód pokarmowy i uk³ad moczowy. Tak wiêc znaczy to, ze jego ogólne dzia³anie uodparniaj±co-lecz±ce jest mitem - glistnik nie pomo¿e na katar, nie uodporni organizmu, nie zwalczy wszystkich chorób. A przynajmniej nie jest to efekt glistnika, a efektu placebo.

Darek - moim zdaniem nadinterpretujesz fakty. Cenê glistnika ustala ten, kto go rozprowadza. Wprowadzenie normalnego opodatkowania powoduje, ¿e na ka¿dym szczeblu koszty s± wy¿sze (uprawa, zbiory, przechowywanie, rozprowadzanie i sprzeda¿). Co skutkuje wzrostem ceny. Tak wiêc VAT jest powodem wzrostu ceny, a nie niezale¿nym elementem.

Swoj± drog±, warto zauwa¿yæ, ¿e cena tego ziela i tak jest horrendalnie ni¿sza ni¿ leków klasycznych, wiêc wzrost ceny nawet o 100% nijak nie mo¿e spowodowaæ "przesiadki" na tradycyjne leki tych, którzy wcze¶niej stosowali glistnik. W zwi±zku z tym insynuacje, ¿e chc± wytêpiæ glistnik, by ludzie kupowali tradycyjne leki, s± pozbawione sensu.

Co do samego zakazu sprzeda¿y, równie¿ istnieje bardzo wa¿ny powód takiego postêpowania. Autor w±tku nie napisa³, ¿e glistnik w nieodpowiednich dawkach (zbyt wysokich) jest silnie truj±cy (i wiem to nie z netu, a z jednego z najlepszych, najbardziej uznanych podrêczników zielarstwa w Polsce, autorstwa M. Senderskiego). Nie dziwi wiêc, ¿e, w obliczu rozpowszechniaj±cej siê "mody" na stosowanie zió³ - czêsto zupe³nie nie znaj±c dawkowania i dzia³ania, próbuje siê ograniczyæ dostêp do zió³, które, nieodpowiednio dawkowane, mog± powa¿nie zaszkodziæ.
Zapisane
kot
Go¶æ
« Odpowiedz #30 : Maj 05, 2009, 16:53:13 »

Nieodpowiednie dawkowanie leków tradycyjnych równie¿ mo¿e powa¿nie zaszkodziæ.

Napisy na opakowaniu niezawsze s± dobrze widoczne,wiêc,jak nie wie,to niech pyta jak braæ.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 16:53:41 wys³ane przez kot » Zapisane
Barbarax
Go¶æ
« Odpowiedz #31 : Maj 05, 2009, 17:35:16 »

Tene, najlepiej sprawdziæ na sobie.....................szczególnie te tradycyjne,

..............i wtedy bêdzie najbardziej obiektywnie!!!!!!!!!!!!!!!
Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #32 : Maj 05, 2009, 20:35:49 »

A tak w rzeczy samej stosowales go
Tenebrael
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2009, 20:36:18 wys³ane przez Betti » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #33 : Maj 05, 2009, 20:49:32 »

Nie, nie stosowa³em, jednak stosowa³em inne zio³a. Dlatego zawsze uwzglêdniam mo¿liwo¶æ efektu placebo, i wolê wcze¶niej zdobyæ informacje, jakie faktycznie w³a¶ciwo¶ci lecznicze i substancje aktywne zawiera zio³o, gdy¿ sam kiedy¶ pad³em "ofiar±" efektu placebo. W jaki sposób?

Mia³em swego czasu problem z nadpotliwo¶ci± (okres dojrzewania, te sprawy). Przeczyta³em gdzie¶, ze dobre jest na to ziele hyzopu. Zacz±³em je stosowaæ, wierz±c w jego skuteczno¶æ (pi³em napar) i... problem znikn±³! Jakie by³o moje zdziwienie, gdy dowiedzia³em siê, ¿e pomyli³em ro¶liny, i hyzop nie mia³ nigdy i nie ma w³a¶ciwo¶ci anty-potowych! Okaza³o siê, ¿e to moja w³asna wiara w dzia³anie tego leku natury spowodowa³a jego dzia³anie - ¿e za¿ywanie hyzopu by³o jedynie bod¼cem dla pod¶wiadomo¶ci, która wykona³a polecenie - nie pociæ siê.

Dlatego w³a¶nie wczyta³em siê w opis glistnika, pochodz±cy z naprawdê porz±dnej i uznanej ksi±¿ki (a nie z internetu), z której dowiedzia³em siê, ¿e glistnik dzia³a jedynie na uk³ad trawienny - rozkurczowo i ¿ó³ciopêdnie. Inne wieæ przypisywane mu przez ró¿nych ludzi w³a¶ciwo¶ci musz± si³± rzeczy byæ efektem placebo - wiary, ¿e te w³a¶ciwo¶ci posiada.

Nie znaczy to, ¿e glistnik nie nale¿y do dobrych leków, jednak nie ma sensu przypisywaæ mu w³a¶ciwo¶ci, których w istocie nie ma.
Zapisane
diliana
Go¶æ
« Odpowiedz #34 : Maj 06, 2009, 00:12:11 »

My¶lê, ¿e w tym w±tku powinny siê wypowiadaæ osoby, które sprawdzi³y na sobie dzia³anie ziela glistnika.



Pozdrawiam
Zapisane
kot
Go¶æ
« Odpowiedz #35 : Maj 06, 2009, 00:22:01 »

Witaj Diliano!!

Tak jest,jak oczekujesz-my stosowali¶my zió³ko i poczytaj sobie powolutku w innych tematach forum i w sesjach z En-Ki.

Na stronie Projektu Cheopsa masz zak³adkê ZDROWIE W/G EN-KI.
TAM POCZYTAJ RÓWNIE¿>

Pozdrawiam! U¶miech
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 00:24:07 wys³ane przez kot » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #36 : Maj 06, 2009, 00:24:43 »

Diliana - niekoniecznie. Ziele to, podobnie jak wiêkszo¶æ zió³, zosta³o przebadane pod k±tem zawartych w nim substancji aktywnych. W zwi±zku z tym nie jest konieczne próbowanie na sobie, by wiedzieæ, na co owo zio³o jest dobre, a na co nie pomo¿e na pewno.

Poza tym, jak ju¿ pisa³em wy¿ej, samo stwierdzenie, ¿e glistnik pomóg³ nam na to czy tamto, trudno uznaæ za pewnik, ¿e faktycznie glistnik jest na to dobry, gdy¿, bez przeprowadzenia rzetelnych badañ w porównaniu do placebo tak na prawdê nie mamy mo¿liwo¶ci stwierdziæ, ¿e ksi±¿ki zielarskie siê myl±, bo glistnik jest dobry jeszcze na to, na to i na tamto - gdy¿ bardzo mo¿liwe, ¿e jest to efekt placebo.
Zapisane
Milon
Go¶æ
« Odpowiedz #37 : Maj 06, 2009, 01:16:10 »

Dlaczego go obra¿asz? Nie znasz go i nie masz prawa go tak nazywaæ. Prosi³bym moderatora tego dzia³u aby zaprzesta³ tego procederu.

Zapisane
wielki budowniczy
Go¶æ
« Odpowiedz #38 : Maj 06, 2009, 02:03:59 »

Cytat: kot
Z³y cz³owieku! Zale¿y Ci widzê aby ludzie nie stosowali tego ¿ió³ka. Jaki diabe³ Tob± kieruje?[...]
Ale starajmy siê jednak, aby dyskusja prowadzona by³a w miarê na poziomie Jêzyk

Cytat: Tenebrael
wczyta³em siê w opis glistnika, pochodz±cy z naprawdê porz±dnej i uznanej ksi±¿ki (a nie z internetu), z której dowiedzia³em siê, ¿e glistnik dzia³a jedynie na uk³ad trawienny - rozkurczowo i ¿ó³ciopêdnie. Inne wieæ przypisywane mu przez ró¿nych ludzi w³a¶ciwo¶ci musz± si³± rzeczy byæ efektem placebo - wiary, ¿e te w³a¶ciwo¶ci posiada.
czy chodzi o t± sam± ksi±¿kê autorstwa M. Senderskiego?
Cytat: Tenebrael
Autor w±tku nie napisa³, ¿e glistnik w nieodpowiednich dawkach (zbyt wysokich) jest silnie truj±cy (i wiem to nie z netu, a z jednego z najlepszych, najbardziej uznanych podrêczników zielarstwa w Polsce, autorstwa M. Senderskiego).

Tak wiêc czy Mateusz Emanuel Senderski jest wystarczaj±cym autorytetem aby wspieraæ siê jego s³owami, mo¿esz co¶ o nim napisaæ, czy to aby nie jest zwyczajny zielarz? Poniewa¿ bardziej jestem tutaj w stanie uwierzyæ jednak w to co mówi± panowie choæby z tej strony (tak z internetu) http://luskiewnik.strefa.pl/chelidonium.html Jêzyk
Cytuj
dr Henryk St. Ró¿añski
Akademia Medyczna im. K. Marcinkowskiego
Zak³ad Historii Nauk Medycznych
Kierownik Zak³adu: prof. dr hab. med. Roman Meissner
Tutaj jednak wyra¼nie wskazuj±, ¿e dzia³a nie tylko rozkurczowo i ¿ó³ciopêdnie. Z reszt± tak na ch³opski rozum, to je¶li preparaty (do których sporz±dzenia z reszt± podaj± tam przepisy) dzia³aj±, to ju¿ jest znak, ¿e musz± posiadaæ okre¶lone zwi±zki przeciwdzia³aj±ce wymienionym tam wirusom czy paso¿ytom a przynajmniej uniemo¿liwiaj±c dalszy ich rozwój. Nie zapêdza³bym siê tutaj znowu, ¿e w przypadku wyleczenia powinni¶my mówiæ o efekcie placebo...Tutaj bowiem cz³owiek jednakowo móg³by ulec sugestii co do skuteczno¶ci leku smaruj±c siê/ spo¿ywaj±c sok z malin czy wyci±g z pêdu bambusa, w³a¶ciwie nie ma tutaj wiêkszego znaczenia w zbawienn± moc jakiego preparatu uwierzy Mrugniêcie Tak¿e musi jednak co¶ w tym byæ. Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 02:27:41 wys³ane przez wielki budowniczy » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #39 : Maj 06, 2009, 06:45:43 »

Wielki budowniczy - mo¿e faktycznie nieco siê zapêdzi³em. W zwi±zku z tym, aby jednoznacznie okre¶liæ, czy glistnik posiada w³a¶ciwo¶ci lecznicze inne od podanych, dobrze by³oby zrobiæ badania porównawcze z placebo. To ostatecznie rozstrzygnê³oby sprawê. Poszukam - mo¿liwe, ¿e badania takie zosta³y ju¿ przeprowadzone, i dam znaæ, je¶li co¶ znajdê.
Zapisane
Aza
Go¶æ
« Odpowiedz #40 : Maj 06, 2009, 09:11:27 »

Witam,
wielki budowniczy, jeste¶ rzeczywi¶cie wielki   i chwa³a Ci za to. Poszpera³e¶ i op³aca³o siê. Gratulujê! Wyrêczy³e¶ mnie, bo tych wiadomo¶ci nie mia³am. Dziêkujê bardzo. Buziak My¶lê, ¿e skorzystaj± wszyscy zainteresowani. Zgadzam siê na zmianê nazwy tematu, któr± proponujesz, proszê tylko przedstaw mi propozycje do wyboru przeze mnie  Du¿y u¶miech skoro to mój w±tek, skromnie raczê przypomnieæ. Z³y My¶lê, ¿e masz przynajmniej dwie? OK.?
Pozdrawiam wiosennie, Aza
Zapisane
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #41 : Maj 06, 2009, 09:35:05 »

Rolê zió³ mo¿na jeszcze potraktowaæ w inny sposób, zio³a maj± wed³ug opinii wielu znawców, magiczn± MOC, mo¿e w³asnie ta MOC (pamiêæ komórkowa) ma w³a¶ciwo¶ci sprawcze, efekt dzia³alno¶ci ró¿nych poziomów ¶wiadomo¶ci, a nie placebo. Jestem sk³onny do wyra¿ania opinii, ¿e ro¶liny maj± podobn± konstrukcjê wyra¿ania siê ¶wiadomo¶ci jak my, mo¿e trochê odmienn±, ale dzia³aj±c± na tych samych zasadach. Chemiczne medykamenty mog± dzia³aæ na poziomie ¶wiadomo¶ci i zawartej w tym ludzkiej wiedzy, zio³a s± w tym wzglêdzie nieograniczone, ¿yj± w³asnym ¿yciem, maj± w³a¶ciw± tylko dla siebie warto¶æ energetyczn±.


Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Zapisane
Aza
Go¶æ
« Odpowiedz #42 : Maj 06, 2009, 10:03:53 »

Ciekawie piszesz Thotal, mam podobne zdanie! "Dar Niebios" to piêkna nazwa dla tego ziela i chyba mówi sama za siebie? U¶miech pozdrawiam
Zapisane
wiki
Go¶æ
« Odpowiedz #43 : Maj 06, 2009, 10:25:06 »

Witam:)

Piłam jaskółcze pół roku i stwierdzam, że nie ma lepsego ziołka na prziebienie czy grypę, nie wiem czy to placebo czy coś innego i nie obchodzi mnie to zupełnie.
Wiem jedno jak tylko cos zaczna mnie " w kościach łamać" zaczynam popijać zółko i od razu przechodzi, ale to nie wszystko mojej mamie bardzo pomogło jaskółcze na doligliwości wątrobowe i obniżyło cholesterol calkowity z 280 do 160 po 2 miesiącach picia, a przed tym nie pomagały leki na obniżenie specjalne smarowidla do chleba i takie tam bzdury reklamowane tzw " wyciągacze kasy z chorych"

Wierzę w to co napisał  Thotal na temat ziół..... na ten rok zapas zrobiłam sobie własnoręcznie U¶miech

Pozdrawiam U¶miech
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 10:25:34 wys³ane przez wiki » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #44 : Maj 06, 2009, 11:46:00 »

Wiki - je¶li pomaga, to faktycznie nie jest istotne, czy to placebo, czy nie. Ja tu bardziej chcia³em po prostu to rozwa¿yæ, aby wiedzieæ, czy jaskó³cze ziele faktycznie ma takie w³a¶ciwo¶ci, czy jedynie dzia³a na pod¶wiadomo¶æ.
Zapisane
wielki budowniczy
Go¶æ
« Odpowiedz #45 : Maj 06, 2009, 14:24:23 »

Cytat: Aza
Zgadzam siê na zmianê nazwy tematu, któr± proponujesz,

No to otwieramy szampana Jêzyk

Cytat: Aza
proszê tylko przedstaw mi propozycje do wyboru przeze mnie  Du¿y u¶miech skoro to mój w±tek, skromnie raczê przypomnieæ. Z³y My¶lê, ¿e masz przynajmniej dwie? OK.?
Pozdrawiam wiosennie, Aza

no wiêc oto kilka waria(n)tów:
glistnik, jaskó³cze ziele
glistnik, jaskó³cze ziele - wszelkie uwagi i spostrze¿enia dotycz±ce stosowania
wszelkie uwagi i spostrze¿enia dotycz±ce stosowania jaskó³czego ziela

Tak jest po prostu bardziej przejrzy¶cie, kiedy po tytule w±tku mo¿na wywnioskowaæ czego dotyczyæ bêdzie dyskusja Mrugniêcie

Cytat: Tenebrael
czy jaskó³cze ziele faktycznie ma takie w³a¶ciwo¶ci, czy jedynie dzia³a na pod¶wiadomo¶æ.

Nic nie dzia³a tu na pod¶wiadomo¶æ (instynkt inaczej) Chodzi tutaj raczej o oszukanie ¶wiadomo¶ci, która to wtedy daje nam pewno¶æ, ¿e mamy do czynienia ze 100% lekiem, podczas kiedy w rzeczywisto¶ci jest to substancja obojêtna ;p
Wszystko odbywa siê za udzia³em naszej ¶wiadomo¶ci, nawet jeszcze przed spo¿yciem takiego pseudo-leku. Ju¿ wtedy mamy t± ¶wiadomo¶æ, ¿e w³a¶nie tego potrzebujemy, w³a¶nie to stanowi dla nas lekarstwo. Moment za¿ycia przynosi t± upragnion± ulgê, no pod warunkiem, ¿e nie jest to jaka¶ ¶miertelnie szkodliwa substancja xD

Co do stosowania glistnika: Przy stosowaniu ¶wie¿ego soku nale¿y jednak zachowaæ ¶rodki ostro¿no¶ci (uwa¿aæ na oczy i u¿ywaæ rêkawiczek). Chocia¿. Znana naturoterapeutka, Maria Treben twierdzi, ¿e mia³a znakomite rezultaty, zalecaj±c przyk³adanie ¶wie¿ych listków glistnika na powieki. Podobno sprzyja to poprawie wzroku.
http://www.4wymiar.pl/index.php?d=archiwum&s=art2008_06_66


Dawka dla doros³ych:
Nale¿y wsypaæ czubat± ³y¿eczkê do herbaty glistnika do szklanki, zalaæ wrz±tkiem i parzyæ pod przykryciem przez 30 minut. Napar odcedziæ i wypiæ przed za¶niêciem. Kuracjê stosowaæ przez 3 miesi±ce.
Dla dzieci o wadze do 20 kg stosujemy 1/4, a do 40 kg po³owê dawki zalecanej doros³ym.

Pozdrawiam U¶miech
Zapisane
Aza
Go¶æ
« Odpowiedz #46 : Maj 06, 2009, 20:45:38 »

Witam, i co wielki budowniczy, bêdziesz pi³ tego szampana sam???
No dobrze to mamy trzy Twoje propozycje i moje dwie to mo¿e zag³osujemy?
1. Jaskó³cze ziele - Dar Niebios
2. Do tych co wiedz± !!! - jaskó³cze ziele

Darku - proponujê g³osowanie - mamy 5 tytu³ów, ale proszê Ciê by¶ tytu³, który zostanie wybrany sam umie¶ci³ na w³a¶ciwym miejscu, jak nale¿y, Ty zrobisz to znakomicie! Ja zag³osujê ostatnia, bo jednocze¶nie zatwierdzê wybór, wszak siê zgadzacie - nieprawda¿? Mrugniêcie
Pozdrawiam wieczorow± por±, papa
« Ostatnia zmiana: Maj 06, 2009, 20:46:59 wys³ane przez Aza » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #47 : Maj 06, 2009, 20:52:30 »

Mo¿e podrzucê  6 tytu³:

Jaskó³cze ziele - zastosowanie, uwagi i spostrze¿enia

Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
wielki budowniczy
Go¶æ
« Odpowiedz #48 : Maj 06, 2009, 21:04:10 »

Aza, w ka¿dej chwili zdaje siê bodaj mo¿esz edytowaæ swój pierwszy wpis w tym w±tku jak Ci pasuje Jêzyk
Cytat: Aza
Witam, i co wielki budowniczy, bêdziesz pi³ tego szampana sam???
Je¶li lubisz szampana z biedronki, to mo¿emy wypiæ razem Jêzyk

Jaskó³cze ziele - Dar Niebios - zastosowanie, uwagi i spostrze¿enia
 Buzia na k³ódkê
Zapisane
Aza
Go¶æ
« Odpowiedz #49 : Maj 07, 2009, 07:53:30 »

Witam Ciê wielki budowniczy, hm, szampana z biedronki jeszcze nie pi³am, a czy pij±c mo¿na siê natkn±æ  np. na odnó¿a, czó³ki albo koropki biednej biedronki??? hihihi
Mieli¶cie g³osowaæ i co??? Mnie siê zdecydowanie podoba ostatnia propozycja wielkiego budowniczego:
JASKÓ£CZE ZIELE - DAR NIEBIOS - ZASTOSOWANIE, UWAGI, SPOSTRZE¯ENIA, wiêc je¶li nie ma sprzeciwu to proszê Ciê Dareczku zmieñ je¶li mo¿esz na ten w³a¶nie tytu³. OK.?
Pozdrawiam, Aza

===================================================

WIKI - dziêki, w³a¶nie o takie relacje mi chodzi! 
Pozdrawiam, Aza

scali³em posty
Darek


« Ostatnia zmiana: Maj 07, 2009, 09:05:48 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 6 7 8 9 10 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia gangem x22-team granitowa3 wypadynaszejbrygady