Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 23, 2024, 03:18:56


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Unia Europejska i ... Syriusz...  (Przeczytany 30471 razy)
0 u¿ytkowników i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Leszek
Go¶æ
« : Maj 12, 2009, 23:55:15 »

Cytujê:
"Moja ¯ona pracuje w przedszkolu. Niedawno odgórnie przyszed³ "prikaz" z kuratoriów (a do kuratoriów sk±d przyszed³?) do wszystkich polskich przedszkoli, który nakazuje przeprowadzenie akcji edukacyjnej w¶ród przedszkolaków i dzieci ¿³obkowych (sic!)(poni¿ej 3 lat!!!) na temat Unii Europejskiej, która ma byæ przedstawiona jako "ojczyzna". Pomijaj±c ju¿ faszystowski kretynizm takiej akcji, stwarza ona nauczycielom w przedszkolach i ¿³obkach spory problem natury "technicznej" i sposób bezproblemowego przekazania tego typu wiedzy ma³ym i niekumatym przecie¿ dzieciom spêdza przedszkolankom sen z powiek...

I podczas rozmów z ¯on± nt. w/w problemu, natknêli¶my siê na wcze¶niej nieznan± nam informacjê, która jak s±dzê równie¿ dla Was bêdzie nowo¶ci± "o du¿ym faktorze dziwno¶ci" i która wpasowuje siê idealnie w chór kosmologiczno-parareligijnych "teorii spiskowych" rodem z Icke'a, Tsariona, Maxwella, czy nawet Prawdziwego U¶miech... Zreszt± oceñcie sami - wystarczy³a 5 minutowe "investigation" by wnioski zaczê³y pasowaæ do spiskowej uk³adanki:

Cytuj
Syriusz (Sirius) - maskotka dla dzieci w UE. W ka¿dym kraju Syriusz wystêpuje z jego narodowym elementem. Nazwa pochodzi od najja¶niejszej gwiazdy na niebie.
Cytuj
Syriusz (Sirius) - maskotka dla dzieci w Unii Europejskiej. Swej nazwy unijnej maskotce u¿yczy³a najja¶niejsza gwiazda. Ka¿de pañstwo cz³onkowskie ubiera Syriusza nawi±zuj±c do swojej kultury i tradycji.


etc.

O Syriuszu:
Cytuj
Syriusz (znany tak¿e jako Psia Gwiazda oraz α CMa) to najja¶niejsza i jedna z najbli¿szych gwiazd nocnego nieba, po³o¿ona w gwiazdozbiorze Wielkiego Psa. Jej jasno¶æ obserwowana wynosi -1,47 magnitudo, a odleg³o¶æ od Uk³adu S³onecznego wynosi oko³o 8,6 lat ¶wietlnych.

Poza szeroko¶ciami geograficznymi po³o¿onymi na pó³noc od równole¿nika 73.284, Syriusza go³ym okiem widaæ niemal z ca³ej kuli ziemskiej i na pó³kuli pó³nocnej stanowi on jeden z wierzcho³ków trójk±ta zimowego. W sprzyjaj±cych warunkach mo¿na go zaobserwowaæ go³ym okiem nawet w ci±gu dnia.[1]

Syriusz, który go³ym okiem wygl±da jak pojedyncza gwiazda, jest w rzeczywisto¶ci gwiazd± podwójn±, sk³adaj±c± siê z jasnej, bia³ej gwiazdy ci±gu g³ównego o typie widmowym A1V okre¶lanej jako Syriusz A oraz towarzysz±cego jej bia³ego kar³a o typie widmowym DA2, znanego jako Syriusz B.

Wiele kultur nadaje Syriuszowi szczególne znaczenie. W staro¿ytnym Egipcie Syriusz by³ czczony jako bóstwo. Egipcjanie opierali swój kalendarz na heliakalnym wschodzie Syriusza, który mia³ miejsce nied³ugo przed wylewami Nilu oraz przed przesileniem letnim. Dziêki temu egiptolodzy opracowali w XX wieku datowanie sotisowe, które pozwoli³o na odtworzenie przybli¿onej chronologii staro¿ytnego Egiptu. Wiele egipskich ¶wi±tyñ by³o zorientowanych tak, aby ¶wiat³o gwiazdy by³o widoczne z o³tarza. Symbolizowa³ Izydê, boginiê magii i rodziny, ¿onê w³adcy za¶wiatów, Ozyrysa. W mitologii greckiej Syriusz by³ psem Oriona.

W latach 40. XX wieku francuscy antropolodzy Marcel Griaule i Germaine Dieterlen opisali wierzenia plemienia Dogonów, w tym informacje na temat Syriusza mo¿liwe do uzyskania wy³±cznie dziêki u¿yciu wspó³czesnych instrumentów. Wierzenia te i ich pochodzenie sta³y siê ¼ród³em spekulacji autorów "Tajemnica Syriusza" (ISBN 83-914652-0-9), ale mog± byæ po prostu wynikiem przenikania siê kultur.[10].

Do tej pory nie s³ysza³em w ¿adnym ujawnieniu spiskowym i od ¿adnego trusikera o tym "niuansie" i poczytujê sobie za zas³ugê dokonanie tego przyczynku do ujawnienia spisku... U¶miech

Lech  Chichot"

http://prawda2.info/viewtopic.php?t=7446

http://secretsun.blogspot.com/2008/11/very-sirius-election-bringing-it-all.html
« Ostatnia zmiana: Maj 12, 2009, 23:56:38 wys³ane przez Leszek » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Maj 13, 2009, 07:29:39 »

Leszku, z ca³ym szacunkiem do Ciebie, ale gdzie tu widzisz spisek? Ja na przyk³ad nie dziwiê siê takiej edukacji. Dlaczego?

1. Gdy¿ ¶wiadomo¶æ polityczno-gospodarcza u m³odych ludzi jest zastraszaj±co niska. UE staje siê w du¿ej mierze najwy¿szym organem politycznym, dlatego nie dziwi mnie, ¿e prowadzona jest akcja u¶wiadamiania spo³eczeñstwa ju¿ od m³odszych lat, by mogli ¿yæ ¶wiadomie w realiach, które istniej±.

2. Nazywanie UE rodzin± - te¿ mnie to nie dziwi. Tworzy to poczucie solidarno¶ci, wyj¶cie poza podzia³y kulturowe, aby razem rz±dziæ UE dla ogólnego dobra, a nie jedynie dla dobra w³asnego kraju.

3. Zauwa¿, co by³o po upadku socjalizmu. Spo³eczeñstwo, które wychowa³o siê w tym systemie, bardzo nieufnie podchodzi³o do demokracji. Czêsto przekazywa³o m³odszemu pokoleniu t± nieufno¶æ, która teraz te¿ czêsto daje o sobie znaæ. Taka akcja natomiast sprawia, ¿e m³odsze pokolenie bêdzie ¶wiadome tego, jak funkcjonuje UE, jak dzia³a, czym w rzeczywisto¶ci jest, i nie da siê wci±gn±æ w mnogo¶æ mitów i pêtlê strachu przed nowym.

Dlatego moim zdaniem taka akcja jest zupe³nie uzasadniona i rozs±dna, i raczej przynosi wiele dobrego. Zreszt±, ju¿ na tym forum widaæ, jak ma³o ludzi ma ¶wiadomo¶æ, czym UE jest. Widz± UE jako niezale¿ny twór, steruj±cy pañstwami. Zapominaj±, ¿e wszystko, co dzieje siê w UE, dzieje siê pod nadzorem ludzi z ró¿nych krajów, wybieranych np do parlamentu UE, czy na inne jej stanowiska. Nie rozumiej±c tego, widz± w Unii wroga, który chce zniewoliæ od zewn±trz. Taka akcja natomiast zaowocuje w przysz³o¶ci ¶wiadomo¶ci± m³odego pokolenia, zrozumieniem, czym wspólnota europejska jest, w jaki sposób dzia³a etc - dziêki temu wzro¶nie chêæ wspó³tworzenia UE, a nie traktowania jak obcy twór.

Co do tego, ¿e symbolem jest Syriusz - to równie¿ nie dziwi. Flag± UE s± u³o¿one w ko³o gwiazdy. Nic wiêc dziwnego, ¿e na jej "maskotkê" wybrano najja¶niejsz± na niebie gwiazdê w³a¶nie.
Zapisane
Robson
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Maj 13, 2009, 18:32:31 »

Tenebrael, krótkie pytanie, czyta³e¶ Traktat Lizboñski ?
Nie interesuje mnie odpowied¼, ¿e du¿o by³o informacji na jego temat w necie i trochê czyta³em i s³ysza³em. Pytam, czy przeczyta³e¶ Traktat w ca³o¶ci ?
Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Maj 13, 2009, 21:07:47 »

Nie, w ca³o¶ci nie. Je¶li masz gdzie¶ zapis w jêzyku polskim (bo tego typu tekstów wolê nie czytaæ po angielsku -zbyt wiele niuansów) - chêtnie przeczytam. Je¶li ju¿ widzisz w nim jakie¶ zapisy atakuj±ce wolno¶æ - po prostu zacytuj. Chêtnie przeczytam i siê ustosunkujê.
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Maj 13, 2009, 22:05:06 »

2. Nazywanie UE rodzin± - te¿ mnie to nie dziwi. Tworzy to poczucie solidarno¶ci, wyj¶cie poza podzia³y kulturowe, aby razem rz±dziæ UE dla ogólnego dobra, a nie jedynie dla dobra w³asnego kraju.
Jakie solidarnie? Otwórzcie oczy. Polska wst±pi³a do Unii i czy jest traktowana solidarnie? Oczywi¶cie, ¿e nie. Czy mo¿emy pracowaæ gdzie chcemy? Nie. Wprowadzono okresy przej¶ciowe.
Rolnictwo. Wymogi takie same, dotacje jako procent dla "starej" unii. Nie wspomnê ju¿, ¿e czêsto wymogi s± zaostrzane przez samych Polaków - niedouczony i dzia³aj±cych na zasadzie "tak na wszelki wypadek za¿±dam wiêcej".   

To tylko pierwsze z brzegu przyk³ady które KA¯DY mo¿e prosto i szybko zweryfikowaæ. Czy nadal kto¶ bêdzie twierdzi³ ¿e jest solidarnie?
Zapisane
Robson
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Maj 13, 2009, 23:03:04 »

Tenebrael, nie przeczytasz traktatu gdy¿ nie ma jednolitego opracowania, które siê tak nazywa. jest to zbiór ustaw, poprawek i zapisów do wcze¶niejszych deklaracji, uzgodnieñ, karty praw itd.
Jednolite opracowanie zostanie wydane dopiero po ratyfikacji traktu.
Czy podpisa³by¶ umowê na budowê i eksploatacjê swojego domu na kredyt, gdyby ta umowa by³a zbieranin± ró¿nych uzgodnieñ odnosz±c± siê do wcze¶niejszych ustaleñ z firm± kredytow±, kierownikiem budowy, serwisem domowym ale ka¿dym z osobna i nikt nie wyra¿a zgody na po³±czenie tego w ca³o¶æ?

Duñski polityk stwierdzi³, ¿e jest to na wypadek, gdyby spo³eczeñstwo jakiego¶ kraju chcia³o zapoznaæ siê z tre¶ci± przed referendum. Zostaj± wiêc tylko media, którewiemy co robi±.

Osobi¶cie nie mam nic przeciwko UE, ale w pracy, nie wolno mi podpisaæ umowy je¶li nie jest jednolita i spójna.

Poszukaj w necie, ja sobie zada³em ten trud 2 lata temu i zrozumia³em o co chodzi. Znalaz³em te¿ zapisy mówi±ce o tym, ¿e w polityce zagranicznej, nadrzêdne zdanie ma komisarz UE do spraw zagranicznych, bez wzglêdu na stanowisko ministra spraw zagranicznych danego kraju.

Warto siê z tym wszystkim zapoznaæ. 
Zapisane
Milon
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Maj 13, 2009, 23:26:34 »

Robson. Sam szuka³em jakiego¶ dokumentu który móg³bym poczytaæ i trafi³em na pe³no jaki¶ odsy³aczy do ró¿nych dokumentów. Trudni siê w tym po³apaæ. Móg³by¶ zapodaæ jaki¶ aktualny link gdzie mo¿na by o tym poczytaæ?
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 23:27:08 wys³ane przez Milon » Zapisane
kot
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Maj 13, 2009, 23:44:09 »

Arteq!

Ja my¶lê,ze ¶wiatowy z Ciebie czlowiek.

Taki da sobie wszêdzie radê.

Wyjed¿ z tej Unii,skoro jest tak niesprawiedliwa a wiem,¿e to Ciê rani.

Mo¿e Bia³oru¶ by³aby odpowiednia.To niedaleko Z reszta rodziny kontakt jest szybki.

Szkoda,¿e w tamtym bloku nie pozostalismy ale w ¿yciu najlepszym czêsto pod górkê jest.
Zapisane
Leszek
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Maj 13, 2009, 23:56:52 »

Bielan i Cejrowski o Parlamencie Europejskim
<a href="http://www.youtube.com/v/XCO9gozYbJg&amp;hl=pl&amp;fs=1&quot;" target="_blank">http://www.youtube.com/v/XCO9gozYbJg&amp;hl=pl&amp;fs=1&quot;</a>

P.S
Tene, przy okazji napiszê  o tych Syriuszach...
Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2009, 23:58:28 wys³ane przez Leszek » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #9 : Maj 14, 2009, 07:44:48 »

Robson - owszem, nie ma jednolitej wersji, jednak, z tego co wiem, lista poprawek, postanowieñ etc, jest jasno zdefiniowana i spisana, a podpisuj±c traktat, zgadzasz siê na wszystkie. Nie widzê wiêc problemu, by podpisuj±cy, korzystaj±c z odno¶ników, zapozna³ siê ze wszystkimi po kolei. W czym wiêc le¿y tak wielki problem?
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Maj 14, 2009, 08:00:43 »

Kocie, nuzysz, po prostu nu¿ysz. Je¿eli naprawdê chcesz mi dopiec to zmieñ metody.
Bêdê wdziêczny - nadzieja w tym przypadku przechodzi ju¿w naiwno¶æ - za jakie¶ merytoryczne ustosunkowanie siê do tego co napisa³em zamiast cio±g³ych osobistych wycieczek i porad w stylu "wujek dobra rada". Rozumiem, ¿e nie ptrzepadasz za mna i chcesz mnie zdyskredytowaæ vel o¶mieszyæ [na zasadzie - nie jeste¶ w stanie odeprzeæ czyi¶ argumentów to spróbuj o¶mieszyæ i zdyskredytowaæ osobê] ale czy nie zauwa¿asz, ¿e nie dosyæ, ¿e przyjêta przez Ciebie metoda jest ¿a³osna i nie dzia³a to zaczyna dzia³aæ przeciw Tobie? Zdecydowanie przedawkowa³e¶ i wychodzi na jaw Twoja bezsilnosæ i bezradno¶æ - pozostaje tylko miotanie.
Zapisane
Robson
Go¶æ
« Odpowiedz #11 : Maj 15, 2009, 17:13:18 »

Tenebrael, uwa¿am, ¿e UE powinna zadaæ sobie trud i stworzyæ jednolity dokument o nazwie "Traktat Lizboñski". Dokument ten powinien byæ dostêpny jak konstytucja a jego tre¶æ omówiona w publicznych debatach aby spo³eczeñstwo mog³o sie zorientowac o co w nim chodzi.
Stara³em siê odnale¼æ taki dokument i znalaz³em ró¿ne odno¶niki mówi±ce o ograniczeniu naszej suwerenno¶ci. Taki jest mój odbiór. Je¶³i to nie jest prawd± to dlaczego nikt nie chce spi±æ tego w ca³o¶æ. Dlaczego mam marnowaæ kilka dni na szukanie poszczególnych dokumentów i skakaæ z okna do okna przegladarki i sam analizowaæ i dochodziæ do pewnie z³ych wniosków, ¿e UE i traktat je bee.
O co tu chodzi Co¶?? Wszyscy wiedz±, ¿e ¿eby omówiæ i scharakteryzowac postaæ z lektury szkolnej, nale¿y ja wpierw przeczytaæ. Ale k...a jak? jak nie jest dostêpna.

Tak d³ugo, jak pod jednym linkiem w necie lub na pó³ce w ksiêgarni, nie bêdzie dostêpny traktat lub zbiór dokumentów stanowi±cych jego opracowanie, tak d³ugo bêdê mówi³, ¿e to ¶ciema i nie nale¿y tego podpisywaæ.
   
Zapisane
HabibiDah
Go¶æ
« Odpowiedz #12 : Maj 15, 2009, 17:54:39 »

te¿ wierzy³am w Europê..

a s³yszeli¶cie o tym?

„reformuj±cy” Uniê Traktat Lizboñski zawiera pewien tajemniczy paragraf, który  pozwala strzelaæ z ostrej amunicji do osób bior±cych udzia³ w zamieszkach i powstaniu przeciwko w³adzy w celu ich st³umienia

 http://www.eioba.pl/a97960/smedleyb_traktat_lizbonski_pozwoli_strzelac_do_tlumow

===================================================================

&laquo; Odpowiedz #13 : Maj 15, 2009, 18:56:50   

--------------------------------------------------------------------------------
a tu obrady Parlamentu Europejskiego, których nie zobaczycie w wiadomo¶ciach..

http://www.youtube.com/watch?v=siNxseyihUI&feature  (10 min)

Scali³em posty
Darek

« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 18:26:57 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #13 : Maj 15, 2009, 19:45:04 »

HabibiDah - przeczyta³em ten artyku³ i postanowienia w nim zawarte uwa¿am za... dobre!

Dlaczego?

je¿eli nast±pi w wyniku u¿ycia si³y, która jest co najmniej absolutnie niezbêdna:
a) w obronie jakiejkolwiek osoby przed bezprawn± przemoc±;


Tego BARDZO brakowa³o w prawie. Je¶li widzisz, ¿e w³a¶nie jaki¶ ciemny typ próbuje zgwa³ciæ dziewczynê, mo¿esz u¿yæ niezbêdnych ¶rodków - i nie obawiaæ siê, ¿e jak go zabijesz, to Ty pójdziesz siedzieæ, mimo, ¿e broni³e¶ ofiary (lub siebie). Godna pochwa³y zmiana.

b) w celu wykonania zgodnego z prawem zatrzymania lub uniemo¿liwienia ucieczki osobie zatrzymanej zgodnie z prawem;

Te¿ dobre. Ilu przestêpców uciek³o, bo policja np w Polsce ba³a siê u¿yæ si³y? Ilu policjantów, po u¿yciu broni czy innego przymusu "bespo¶redniego", mia³o potem kilkuletni proces rozstrzygaj±cy, czy on faktycznie móg³, czy nie móg³ u¿yæ si³y? Teraz jest to jasne: jeste¶ przestêpc±, chc± Ciê zatrzymaæ, uciekasz - uciekasz na w³asne RYZYKO. Wreszcie kto¶ o tym pomy¶la³.

c) w dzia³aniach podjêtych zgodnie z prawem w celu st³umienia zamieszek lub powstania.”

Po Argentynie wcale siê nie dziwiê.

EDIT: Warto te¿ zauwa¿yæ zapis, ze tylko wtedy mo¿na u¿yæ si³y, je¶li jest ona co najmniej NIEZBÊDNA. Innymi s³owy - w ostateczno¶ci i braku innych ¶rodków.


Robson - masz racjê. Tyle tylko, ¿e ¶wiadczy to o niechlujstwie ludzi przygotowuj±cych traktat, a nie o jakim¶ spisku. Wszystkie postanowienia masz mo¿liwo¶æ przeczytaæ i przeanalizowaæ przed podpisaniem - a ¿e musisz je braæ z ró¿nych miejsc, to inna rzecz. Ale masz tak± mo¿liwo¶æ, nikt niczego nie podpisuje w ciemno. Zasada jest taka, ¿e podpisujesz jedynie co¶, z czym siê zapozna³e¶. A je¶li politykom nie chce siê zapoznaæ ze wszystkimi odno¶nikami - to ich lenistwo i ich b³±d. Spisku nie ma.
« Ostatnia zmiana: Maj 15, 2009, 19:49:33 wys³ane przez Tenebrael » Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #14 : Maj 15, 2009, 21:46:32 »

A kto bêdzie decydowa³ czy w danej sytuacji u¿ycie si³y jest niezbêdne? Przecie¿ to nonsens - praktycznie ka¿d± sytuacjê mo¿na pod to podci±gn±æ.
Zapisane
HabibiDah
Go¶æ
« Odpowiedz #15 : Maj 19, 2009, 18:12:14 »

@Tenebrael

przepisy pozwalaj±ce na strzelanie z ostrej amunicji do osób bior±cych udzia³ w zamieszkach i powstaniu przeciwko w³adzy uwa¿asz za dobre???



przeczyta³em ten artyku³ i postanowienia w nim zawarte uwa¿am za... dobre!

Dlaczego?

"w dzia³aniach podjêtych zgodnie z prawem w celu st³umienia zamieszek lub powstania"

Po Argentynie wcale siê nie dziwiê.

Warto te¿ zauwa¿yæ zapis, ze tylko wtedy mo¿na u¿yæ si³y, je¶li jest ona co najmniej NIEZBÊDNA. Innymi s³owy - w ostateczno¶ci i braku innych ¶rodków.


a nie bie¿esz pod uwagê ewentualno¶ci, ¿e celowo wznieca sie zamieszki by potem je t³umiæ i usprawiedliwiaæ tworzenie pañstwa policyjnego? z czym ju¿ zaczynamy mieæ do czynienia..

Zapisane
HabibiDah
Go¶æ
« Odpowiedz #16 : Maj 19, 2009, 18:15:56 »

kilka faktów:

-niedawno wesz³a w ¿ycie nowa unijna dyrektywa, zgodnie z któr± dostawcy Internetu musz± rejestrowaæ wszystkie kontakty swoich klientów w sieci. Dotychczas rejestrowano adresy odwiedzanych stron internetowych. Teraz dojd±  archiwizacje rozmów telefonicznych i tre¶ci korespondencji.

http://wolnemedia.net/?p=14147

-przestêpczo¶æ w Polsce maleje, a uprawnienia s³u¿b mundurowych rosn±. Wkrótce stra¿ miejska bêdzie mieæ  prawo do rewizji osobistych i u¿ywania paralizatorów.

http://www.emetro.pl/emetro/1,88815,6525019,Straznik_jak_szeryf.html

-W 2011 roku ma powstaæ super baza danych o Polakach. W ramach spisu powszechnego bêd± nas pytaæ nie tylko ile zarabiamy, jakie p³acimy podatki, alimenty, rachunki, czy jeste¶my karani, ale tak¿e jak± wyznajemy religiê, jakie mamy plany prokreacyjne czy ¿yjemy w zwi±zkach partnerskich.. Dane te nie bêd± do koñca anonimowe gdy¿ bêdziemy zobowi±zani podaæ swój numer telefonu, mail i PESEL.  Ponadto baza ma powstaæ we wspó³pracy z dostawcami internetu i us³ug telekomunikacyjnych - nie wiadomo, czy bêd± zbierane poufne informacje o bilingach rozmów telefonicznych i aktywno¶ci w Internecie, czy tylko informacje o rachunkach. Na szczê¶cie nie mamy obowi±zku wpuszczaæ rachmistrza

http://www.dziennik.pl/polityka/article337508/Poufne_dane_o_Polakach_trafia_do_superbazy.html

Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #17 : Maj 19, 2009, 20:51:00 »

HabibiDah:

a nie bie¿esz pod uwagê ewentualno¶ci, ¿e celowo wznieca sie zamieszki by potem je t³umiæ i usprawiedliwiaæ tworzenie pañstwa policyjnego? z czym ju¿ zaczynamy mieæ do czynienia..

Tak samo istnieje prawo, które ogranicza swobody obywatelskie w czasie wojny. A nikt nie protestuje. Tak samo istnieje prawo, które daje naczelne dowództwo nad si³ami zbrojnymi prezydentowi - te¿ mog³oby to prowadziæ do totalitaryzmu. I te¿ nikt nie protestuje.

Co do wiêkszych praw dla stra¿y miejskiej - bardzo dobrze. Zauwa¿, ¿e do teraz stra¿ miejsca mog³a niewiele. By³a martwym organem, który jedyne, co móg³, to wlepiæ mandat za z³e parkowanie.

Warto te¿ pamiêtaæ, ¿e danie wiêkszych uprawnieñ stra¿y miejskiej by³o jedn± z dwóch mo¿liwo¶ci poprawienia bezpieczeñstwa: albo wcielenie stra¿y miejskiej do policji, albo danie im wiêkszych praw. Wybrano to drugie.
Zapisane
PHIRIOORI
Go¶æ
« Odpowiedz #18 : Maj 20, 2009, 10:19:55 »

Syriusz. Sirius.

Si - Ri - U - S.  (temat rozwine sukcesywnie, proporcjonalnie  do wolnych zasobów czasOkaso `wych)


--- sokoro offtop ujemy ------
widzê, ¿e Leszek "dokarmia" "nas"(a dok³adnie > ICH) zrêcznie offtopuj±c w stronê
politykiersko-frondow±.

Kiedy przyby³em na te forum, najbardziej warto¶ciowym w±tkiem wyda³ mi siê w±tek prowadzony przez Leszka.
Da³em siê zwie¼æ zrêcznymi cytatami o podstawach GEOMETRII.

Kiedy wówczas wys³a³em Ci Leszku zaproszenie na pm do prowadzenia dzia³ki o ¶wiêtej geometrii, na portalu, który dopiero powstawa³ - odpowiedzia³e¶, ¿e dziêkujesz, gdy¿ "idziesz w przeciwnym kierunku". (Trochê mnie zastanowi³o, ¿e mówisz o przeciwnym, skoro jeszcze nie zaprezentowa³em swojego, A poziom realizacji pokazanego Ci  portalu by³ tak bazowy, ¿e ogranicza³ siê do kilku nag³ówków - co nie dawa³o wiedzy o jakichkolwiek kierunkach moich. Ale tê wiedzê mo¿na by by³o wysnuæ maj±c dostêp do szerszego obrazu zakresu mojej dzia³alno¶ci - której Ci oficjalnie nie prezentowa³em).

Da³em siê zwie¼æ równie¿ konstruktywn± i bez zarzutu logik±.
Punktowaniem Kiary, które by³o sensowne ( jak chodzi o sposób artyku³owania informacji).

----
W³a¶ciwie sprawa z un-i± jest Bardzo, Bardzo prosta.
W tej chwili s± podejmowane PRÓBY zaw³aszczenia systemu decyzyjnego kontynentu przez korporacjê KK, oraz innych cywilizacji paso¿ytniczych.
Spore grupy polityków (zarówno z prawicy, jak i lewicy) s± na NIE¦WIADOMYM POSTRONKU Martwych emisariuszy Martwego Egregora.

Zamiast sami siê o¿ywiæ - wybrali o¿ywianie trupa Egregora.

Pokarmem sta³y siê bogu ducha winne {oj winne!(skoro jako chleb w te wina zAL-Chemizowane) swojego lenistwa, ignorancji, spychologii, oddawaniu siê mi³ej iluzji swawoli nieodpowiedzialno¶ci} owieczki.

¯yczê EgReGórowi SMACZNEGO!




« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 10:27:50 wys³ane przez PHIRIOORI » Zapisane
HabibiDah
Go¶æ
« Odpowiedz #19 : Maj 20, 2009, 13:33:28 »


Co do wiêkszych praw dla stra¿y miejskiej - bardzo dobrze. Zauwa¿, ¿e do teraz stra¿ miejsca mog³a niewiele. By³a martwym organem, który jedyne, co móg³, to wlepiæ mandat za z³e parkowanie.

Warto te¿ pamiêtaæ, ¿e danie wiêkszych uprawnieñ stra¿y miejskiej by³o jedn± z dwóch mo¿liwo¶ci poprawienia bezpieczeñstwa: albo wcielenie stra¿y miejskiej do policji, albo danie im wiêkszych praw. Wybrano to drugie.

jasne.. to wszystko dla naszego "dobra" tylko zauwa¿ jaka selekcja jest w policji, a jaka w stra¿y.. i dajemy im podobne uprawniemia..

a inwigilacja w necie i super baza danych GUSu to te¿ dla naszego dobra? U¶miech
Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #20 : Maj 20, 2009, 14:51:59 »

HabibiDah - a powiedz mi, w jaki sposób to, ze zbieraj± o Tobie informacje, Ci szkodzi? Czy odczuwasz jakie¶ skutki tego? Proste pytanie, gdy¿ wielu ludzi tak panicznie siê tego boi, a w zasadzie takie zbieranie informacji ju¿ funkcjonuje np w internecie. Wiele stron internetowych zbiera informacje o tym, na jakie rzeczy klikasz, co Ciê interesuje, na jakie wchodzisz strony etc. Taka "inwigilacja" nie jest nowo¶ci± - tylko ma³o ludzi o niej wie, bo w istocie - NIJAK im to nie szkodzi, nawet tego nie dostrzegaj±.

Inna sprawa, to kwestia tych danych. Ludziom wydaje siê, ¿e jak bêd± zbieraæ pocztê (maile) czy informacje z komunikatorów internetowych, to si±dzie sztabek ludzi, i bêdzie linijka po linijce czyta³, co ka¿dy tam sobie pisze. Ale s± naiwni, s±dz±c tak, bo to s± TERABAJTY danych na miesi±c. ¯eby poradziæ sobie z takim czym¶, musia³by chyba z milion ludzi siedzieæ 24 h/d i nic innego nie robiæ, tylko czytaæ ka¿dy tekst. Wiêc panika, ¿e bêdzie pe³na inwigilacja, jest zupe³nie nieuzasadniona. Natomiast pomo¿e to przeciwdzia³aæ takim sprawom, jak np ataki terrorystyczne czy masakry czasami urz±dzane przez nie do koñca zdrowych psychicznie ludzi (jak ju¿ kilka razy by³o).

Pozwoli te¿ po fakcie ustalaæ, czy by³y dane, które wskazuj± na to, ze taki albo inny cz³owiek pope³ni³ przestêpstwo, zwalczaæ korupcjê etc. Innymi s³owy, dane te mog± siê przydaæ, gdy JU¯ kto¶ staje przed s±dem, i nale¿y ustaliæ wersje wydarzeñ. Dla zwyk³ego cz³owieka tego typu "inwigilacja" bêdzie zupe³nie niezauwa¿alna i nieszkodliwa.
Zapisane
HabibiDah
Go¶æ
« Odpowiedz #21 : Maj 20, 2009, 16:17:20 »

HabibiDah - a powiedz mi, w jaki sposób to, ze zbieraj± o Tobie informacje, Ci szkodzi? Czy odczuwasz jakie¶ skutki tego? (...) Dla zwyk³ego cz³owieka tego typu "inwigilacja" bêdzie zupe³nie niezauwa¿alna i nieszkodliwa.

Gratulujê zaufania do Pañstwa..

Po prostu (w przeciwieñstwie do Ciebie) nie chcê ¿yæ w pañstwie policyjnym. "Znajd¼ mi cz³owieka, a paragraf sie znajdzie". Tego typu informacje znacznie u³atwi± pozbycie siê kogo¶ kto jest niewygodny, z takich czy innych wzglêdów dla Grupy Trzymaj±cej W³adzê.. ale przecie¿ uczciwy cz³owiek nie ma sie czego obawiaæ, czy¿ nie? U¶miech


Zapisane
Loukas
Go¶æ
« Odpowiedz #22 : Maj 20, 2009, 17:48:14 »

Ida, na której opiera siê Unia jako twór federacyjny jest prosta - zgodnie z zasad± subsydiarno¶ci, wiêcej w³adzy maj± regiony w sprawach o znaczeniu lokalnym, oraz "w³adza centralna" w tych, które mo¿e realizowaæ najskuteczniej - np. polityka monetarna (w unii gospodarczo-walutowej), polityki konkurencji i ochrony konsumentów, regulacje zagranicznego handlu (c³a) czy sprawy jednolitego rynku wewnêtrznego. Do tej gamy ju¿ istniej±cych wy³±cznych kompetencji UE powinny zostaæ do³±czone te, które przes±dz± o powstaniu realnej federacji - chocia¿by wspólna polityka zagraniczna czy obronna. Tylko w ten sposób mamy szanse, jako kulturowa i regionalna wspólnota, zmierzyæ siê z potêgami takimi jak USA, Rosja czy Chiny - dodatkowo wierzê, ¿e upañstwowienie UE (które, proszê siê nie martwiæ, wcale nie nastêpuje z Traktatem Lizboñskim - to tak naprawdê o wiele za ma³o), umocni demokracjê i swobody obywatelskie.

Teraz - struktury UE przedstawiane s± jako wielce "niedemokratyczne" i "niejasne" - có¿, ich skomplikowana tkanka, przede wszystkim podzia³ kompetencji ró¿nych organów, wynika z historycznego rozwoju, w czasie którego zmienia³y siê cele i obszary aktywno¶ci Wspólnoty. Doipóki bêdziemy jedynie reformowaæ traktaty (o UE i o WE), nie uda siê tych spraw ostatecznie uregulowaæ - do tego w istocie potrzebna jest odrêbna, scalaj±ca konstytucja. I nie bójmy siê tego s³owa. A zarzut deficytu demokracji? Ludzi zwi±zani choæby z Libertasem (który nie ma nawet jasnego programu), mówi±, ¿e "europejscy biurokracji, niewybrani w sposób demokratyczny, ustalaj± 80% prawa w krajach UE" - spójrzmy na to inaczej (rzadko w ten sposób definiuje siê system instytucjonalny UE, a powinno siê):

- Rada Unii Europejskiej to senat, wybierany w wyborach wiêkszo¶ciowych (1 na kraj, tak jak choæby 1 na stan w USA);
- Parlament to druga izba, wybierana w wyborach proporcjonalnych, która wspó³uczestniczy (tj. mo¿e odrzuciæ lub bezpo¶rednio wp³ywa na uchwa³y ok. 90% prawa wspólnotowego);
- Komisja to egzekutywa (rz±d), wybierany wiêkszo¶ciowo (cz³onkowie desygnowani przez kraje, przewodnicz±cy musi miec zgodê Parlamentu).

Gdzie tu jest niedemokratyczno¶æ? Dla jasno¶ci - to stan na dzieñ dzisiejszy.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2009, 17:51:36 wys³ane przez Loukas » Zapisane
Tenebrael
Go¶æ
« Odpowiedz #23 : Maj 20, 2009, 21:02:11 »

HabibiDah - moim zdaniem mylisz pojêcia. Akurat to zbieranie danych nijak nie stworzy "pañstwa policyjnego". Przede wszystkim dlatego, ¿e, jak pisa³em wcze¶niej, nie ma mo¿liwo¶ci, by ten, kto siê tym bêdzie zajmowa³, przeszuka³ wszystkie dane, przeczyta³ rozmowy, etc. Bêdzie to dzia³aæ jedynie wstecz, po fakcie.

Co do usuwania niewygodnych osób - a gdzie s± tak znacz±ce osoby, by ich usuniêcie, kontrola korespondencji etc by³y op³acalne? Ano w krêgach w³adzy. Wiêc je¶li ju¿, to przysporzy to k³opotu najwy¿ej samym rz±dz±cym. Zreszt±, przecie¿ taki proceder ju¿ istnieje, i nie jest niczym nowym. Czym s± archiwa IPN? Co by³o z pods³uchami u Renaty Beger? I teoretycznie - co by szkodzi³o w taki sam sposób pousuwaæ "niewygodnych" ludzi? Ano nic. Wiêc czemu siê tak nie dzieje? I dlaczego, skoro nie dzieje siê teraz, to nagle mia³oby zacz±æ, tak ot?

Moim zdaniem jest to takie szukanie dziury w ca³ym. Nie twierdzê, ze UE jest idealna, jednak robienie z niej demona, przypisywanie samych najgorszych intencji, te¿ jest nie na miejscu.

Loukas - te¿ za cholerê nie rozumiem, gdzie ludzie widz± niedemokratyczno¶æ. Chyba, ze kto¶ wierzy w spiskowe teorie o podpisywanych na boku, arbitralnie dokumentach, stoj±cym za wszystkim rz±dem ¶wiatowym etc...
Zapisane
HabibiDah
Go¶æ
« Odpowiedz #24 : Maj 21, 2009, 19:20:05 »

a co je¶li niektóre tzw teorie spiskowe oka¿a siê prawdziwe?
reczy nie zawsze s± takie jakie siê wydaj±..np. terrory¶ci i 11 wrze¶nia. Wokó³ tej sprawy jest wiele niejasno¶ci i sprzeczno¶ci, ale skoro z góry zak³adacie, ¿e oficjalna wersja jest jedynie s³uszna i prawdziwa..có¿ wolna wola

pozdrawiam U¶miech
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.026 sekund z 18 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangem opatowek granitowa3 zipcraft x22-team