Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 08:18:14


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Jak to jest z naszym zdrowiem  (Przeczytany 14195 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Rafaela
Go¶æ
« : Lipiec 02, 2009, 19:01:07 »

    
700 tys. Polaków nie wie, ¿e ma HCV
 

700 tys. polskich pacjentów zaka¿onych wirusem HCV, który stopniowo niszczy w±trobê, nie jest ¶wiadomych swojej infekcji - alarmowali lekarze i przedstawiciele pacjentów na ¶rodowej debacie, która odby³a siê w Warszawie. Od wczesnego wykrycia wirusa HCV, który wywo³uje zapalenie w±troby typu C (WZW C) zale¿y skuteczno¶æ leczenia tej choroby - podkre¶lali. Niestety, w Polsce w niektórych miastach chorzy musz± czekaæ na podjêcie terapii nawet kilkana¶cie lat. Wed³ug szacunków ¦wiatowej Organizacji Zdrowia (WHO), na ¶wiecie ¿yje 170 mln ludzi zaka¿onych wirusem HCV.
- W Polsce liczba tych osób mo¿e wynosiæ nawet 730 tys., ale dotychczas zdiagnozowano 49,5 tys. przypadków, co oznacza, ¿e 90 proc. pacjentów nie wie o infekcji - powiedzia³ prof. Waldemar Halota prezes Polskiej Grupy Ekspertów HCV.

HCV jest przenoszone wraz z krwi±. W 80 proc. przypadków do zaka¿eñ HCV dochodzi w placówkach s³u¿by zdrowia - nie tylko w czasie operacji, ale równie¿ w trakcie tak b³ahych zabiegów, jak zastrzyki czy pobieranie krwi. Do zara¿enia mo¿e te¿ doj¶æ w czasie wizyty u manikiurzystki, kosmetyczki, w salonach robi±cych tatua¿e czy kolczykowanie. Jak przypomnia³ prof. Janusz Cianciara z Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, zaka¿enie HCV przez wiele lat rozwija siê bezobjawowo, dlatego okre¶la siê je czêsto „cich± epidemi±“.
- Nawet je¶li objawy wystêpuj± to nie s± na tyle charakterystyczne, aby na ich podstawie podejrzewaæ i rozpoznawaæ zaka¿enie HCV. S± to na przyk³ad pogorszenie nastroju, depresja, os³abienie i zmêczenie, bóle stawów i miê¶ni, czasem zmiany skórne - wymienia³ specjalista. A¿ 95 proc. zaka¿onych osób nie ma ¿ó³taczki. W 80 proc. przypadków zaka¿enie HCV przechodzi w przewlek³e zapalenie w±troby, z czego u jednej pi±tej pacjentów choroba bêdzie postêpowaæ dalej i doprowadzi do powa¿nych powik³añ, jak zw³óknienie i marsko¶æ w±troby, a nawet pierwotny rak tego narz±du. Zdaniem prof. Roberta Flisiaka z Uniwersytetu Medycznego w Bia³ymstoku, je¶li pacjent rozpocznie terapiê w okresie przewlek³ego zapalenia w±troby, to jego szanse na wyleczenie s± du¿e - od 50 do 95 proc. w zale¿no¶ci od genotypu wirusa.
- Dlatego tak wa¿ne jest, aby jak najwcze¶niej wykrywaæ infekcjê HCV i jak najszybciej podejmowaæ leczenie, bo nawet je¶li nie osi±gnie siê pe³nego sukcesu, to mo¿na zahamowaæ postêp choroby i przeciwdzia³aæ komplikacjom - podkre¶li³ specjalista. Jego zdaniem, lecz±c pacjentów zmniejsza siê te¿ rezerwuar wirusa w spo³eczeñstwie. Niestety, obecnie nie ma zapisu, który pozwala³by lekarzom POZ wydawaæ skierowania na bezp³atne testy wykrywaj±ce przeciwcia³a przeciw HCV. Skierowanie takie mo¿e wydaæ specjalista ds. chorób zaka¼nych, do którego pacjenci musz± czasem czekaæ kilka miesiêcy, dlatego w wielu przypadkach albo rezygnuj± z testu, albo wykonuj± go na w³asny koszt. Test kosztuje 30 z³. Do osób, które powinny zbadaæ siê na obecno¶æ infekcji HCV, prof. Cianciara zaliczy³, pacjentów, którym przed 1992 r. przetoczono krew.
- Przed tym rokiem nie by³o testów na HCV i wiele razy przetaczano krew zaka¿on± tym wirusem - zaznaczy³ ekspert.

 Glowny inspektorat Sanitarny
 Autor:Karolina Galecka

Proszê modów, by nie scalali postów, gdy¿ ka¿dy post, choæ dotyczy tematu, to jednak porusza inne zagadnienia, a scalenie ich mo¿e zniekszta³ciæ zrozumienie.
   
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2009, 21:34:58 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Lipiec 02, 2009, 19:06:32 »


    
Jak je¶æ, aby unikn±æ mia¿d¿ycy
 

Aby uciec przed atakuj±c± podstêpnie mia¿d¿yc± nale¿y je¶æ mniej kalorycznie, spokojnie i bez stresu. Specjali¶ci od ¿ywienia zapewniaj±, ¿e najskuteczniejszym sposobem profilaktyki zapobiegaj±cej rozwojowi mia¿d¿ycy jest od¿ywianie siê zgodnie z tzw. „piramid± zdrowego ¿ywienia". Mia¿d¿yca to choroba podstêpna. Jest przypad³o¶ci±, która nie daje objawów bólowych. Oczywi¶cie do czasu. Gdy wskutek jej rozwoju dochodzi do zamykania ¶wiat³a têtnic w koñczynach dolnych, pojawi± siê bóle, z którymi nie sposób ¿yæ. U podstaw ¿ywienia przeciwmia¿d¿ycowego s± produkty zawieraj±ce skrobiê - ziemniaki, kasze, ry¿, makarony, tak¿e warzywa i owoce; s³odycze i t³uste miêsa znajduj± siê na szczycie, czyli w najwê¿szym miejscu piramidy. W diecie przeciwmia¿d¿ycowej niezbêdne jest ograniczenie spo¿ycia cholesterolu i t³uszczów nasyconych na rzecz t³uszczów zawieraj±cych wielonasycone kwasy t³uszczowe typu omega 3 i omega 6. W³a¶nie te t³uszcze zapobiegaj± sklejaniu siê p³ytek krwi i chroni± b³ony komórkowe naczyñ przed uszkodzeniami. Dlatego wielu dietetyków zaleca, by na naszych sto³ach jak najczê¶ciej pojawia³y siê ryby morskie, których t³uszcz zawiera kwasy t³uszczowe omega 3, dzia³aj±ce ochronnie na naczynia krwiono¶ne. Eskimosi, a tak¿e spora czê¶æ Japoñczyków, jedz±cych du¿e ilo¶ci t³ustych ryb morskich, ma bardzo niski wska¼nik zachorowalno¶ci na mia¿d¿ycê i choroby serca. Wa¿nym sk³adnikiem pokarmowym o dzia³aniu przeciwmia¿d¿ycowym jest b³onnik pokarmowy, a zw³aszcza pektyny, które obni¿aj± stê¿enie we krwi cholesterolu, trójglicerydów i cukru. Hamuj±cy wp³yw na rozwój mia¿d¿ycy maj± substancje antyutleniaj±ce, a zw³aszcza rozpuszczalne w t³uszczach witaminy E i Beta-karoten. Chroni± one zawarte w b³onach komórkowych lipidy przed utleniaj±cym dzia³aniem wolnych rodników. Zagro¿enie mia¿d¿yc± zwiêksza siê tak¿e, gdy w organizmie brakuje witamin z grupy B i biopierwiastków.

 
Autor:Karolina Galecka
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Lipiec 02, 2009, 19:09:32 »



Mycie r±k lepiej zapobiega przeziêbieniom ni¿ witaminy
 

Coraz wiêcej badañ dowodzi, ¿e ³ykanie witamin nie zapewnia tak dobrej ochrony przed przeziêbieniami, jak czêste mycie r±k - uwa¿aj± niemieccy naukowcy. Informacjê na ten temat zamieszcza serwis EurekAlert. Gdy jesieni± dni robi± siê coraz krótsze, a temperatury spadaj±, nadci±ga sezon grypy i innych wirusowych infekcji, przez które cieknie nam z nosa i boli nas gard³o. Wiele osób zaczyna za¿ywaæ profilaktycznie witaminê C. Jednak zdaniem naukowców z z Niemieckiego Instytutu Jako¶ci i Wydajno¶ci Opieki Medycznej, nie jest to wcale skuteczne rozwi±zanie. Na stronie internetowej swojej instytucji badacze publikuj± informacje, które pomog± oddzieliæ powszechne mity na temat prewencji przeziêbieñ od sprawdzonych faktów.
Jak pisz±, wiele osób przecenia korzy¶ci p³yn±ce z przyjmowania witaminy C oraz innych przeciwutleniaczy (np. witamina A i E). Ca³ymi latami wierzono, ¿e preparaty z ni± chroni± nie tylko przed przeziêbieniami, ale te¿ przed rakiem, a przez to przed³u¿aj± ¿ycie. Jednak badania podwa¿aj± prawdziwo¶æ tych przekonañ. Nie wynika z nich, ¿e witamina C zapobiega infekcjom, za to w wysokich dawkach mo¿e byæ nawet szkodliwa, gdy¿ powoduje biegunki. Nie ma te¿ dowodów na to, ¿e przeciwutleniacze przed³u¿aj± ¿ycie, a wrêcz odwrotnie. Okazuje siê, niektóre preparaty mog± zwiêkszaæ ryzyko zgonu, gdy za¿ywa siê je w wysokich dawkach, komentuje dyrektor Instytutu, prof. Peter Sawicki. Nie znaczy to jednak, ¿e powinni¶my ich unikaæ. Nasz organizm potrzebuje witamin i minera³ów, ale odpowiednie ich dawki mo¿emy sobie zapewniæ dziêki zdrowej, urozmaiconej diecie. Witamina C jest np. obecna w du¿ych ilo¶ciach w ¶wie¿ych owocach i warzywach. Istnieje wiele prostych i skutecznych sposobów obni¿ania ryzyka infekcji oddechowych. Zalicza siê tu np. czêste mycie r±k zwyk³ym myd³em i wod± oraz unikanie dotykania twarzy rêkoma. Chodzi o to, ¿e osoba chora za ka¿dym razem, gdy kicha czy kaszle wyrzuca z sobie kropelki pe³ne cz±stek wirusa, które osiadaj± na przedmiotach i ludziach. Gdy my dotykamy rêkoma swojej twarzy przenosimy wirusy w pobli¿e nosa czy ust, przez które mog± siê one dostaæ do naszego organizmu. Powinni¶my te¿ unikaæ picia z tych samych naczyñ co przeziêbiony. Osoby, które s± ju¿ chore mog± powstrzymaæ dalsze przenoszenie siê infekcji poprzez zakrywanie ust przy kichaniu i kaszlu. Wyrzucanie do kosza chusteczek higienicznych tu¿ po ich u¿yciu. Mycie r±k po wytarciu nosa. Nie witanie siê z innymi przez u¶ciski, poca³unki, a nawet przez podanie d³oni na powitanie.



Autor:Karolina Galecka
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Lipiec 02, 2009, 19:13:17 »

Pulawy

: PIWET otwiera najnowocze¶niejsze laboratoria w Europie

Gazeta Wyborcza, IB/Rynek Zdrowia

W Pañstwowym Instytucie Weterynaryjnym - Pañstwowym Instytucie Badawczym w Pu³awach otworz± dzi¶ (18 listopada 2008) oficjalne nowy kompleks laboratoryjny. Nowoczesne laboratoria umo¿liwi± bie¿±ce badania, dziêki którym mo¿na bêdzie szybko reagowaæ na pojawiaj±ce siê zagro¿enia.
Kompleks zajmuje 16 tys. m kw. Budowa nowego obiektu wraz z wyposa¿eniem kosztowa³a 22 mln euro. Przystosowanie pozosta³ej czê¶ci, tj. blisko 40-letniego budynku, wygenerowa³o dalsze koszty w wysoko¶ci 14 mln euro. Pe³ne wyposa¿enie laboratoriów kosztowa³o 50 mln euro. 18 proc. kosztów pokry³ bud¿et pañstwa, resztê fundusz PHARE.
- Dziêki tej inwestycji mo¿liwe bêdzie szybkie reagowanie na np. ptasi± grypê, któr± jeste¶my w stanie zdiagnozowaæ w czasie 5 godzin, chorobê niebieskiego jêzyka, gor±czkê zachodniego Nilu, która pojawi³a siê ostatnio w Czechach, lub zatrucie zbo¿a melanin± – wyja¶nia prof. Jan ¯mudziñski z PIWET. – W 95 proc. jeste¶my gotowi na wyzwania, jakie niesie przysz³o¶æ.Nowe laboratoria maj± trzeci± klasê bezpieczeñstwa, co oznacza, ¿e ich zabezpieczenia dubluj± siê, a niektóre maj± nawet poczwórne. Chodzi o filtry absolutne, spalanie odpadów i oczyszczanie ¶cieków. Woda z akwariów, w których na obserwacji przetrzymuje siê ryby, jest np. oczyszczana ozonem, co daje niemal 100-proc. zabezpieczenie. Do dezynfekcji laboratoriów wykorzystywany jest generator podtlenku wodoru, tj. woda utleniona w stanie gazowym. Kompleks ma 3 generatory pr±du i 4 linie zasilania. Dziêki systemowi ujemnego ci¶nienia ¿aden wirus nie mo¿e wydostaæ siê na zewn±trz.Czy otwarcie nowoczesnego kompleksu laboratoryjnego w Pu³awach oznacza, ¿e tak¿e polska medycyna gotowa jest stawiæ czo³a zagro¿eniom, jakie czyhaj± na nas z zewn±trz?
- Diagnostyka chorób tropikalnych pozostawia wiele do ¿yczenia: Polska nie ma ani jednego laboratorium o wysokim stopniu bezpieczeñstwa laboratoryjnego typu IV – mówi³ na czerwcowej konferencji „Rynku Zdrowia” po¶wiêconej medycynie tropikalnej prof. Wies³aw Magdzik z Pañstwowego Zak³adu Higieny. – Czechy, kraj o wiele mniejszy od naszego, ma ich kilka. A potrzeby s± ogromne. Szacujemy je na 7, mo¿e nawet 10 takich jednostek.
Przypomnijmy: do strefy tropikalnej wyje¿d¿a co roku oko³o 300 tys., a wed³ug niektórych ¼róde³, ok. miliona naszych rodaków. G³ówny Inspektorat Sanitarny nie jest w stanie oszacowaæ, ile osób wraca do kraju z niechcian± pami±tk± w postaci choroby tropikalnej. Wiadomo natomiast, ¿e liczba zgonów z powodu malarii jest u nas o kilkana¶cie procent wy¿sza, ni¿ w Europie.
   


Autor:Karolina Galecka
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2009, 19:14:30 wys³ane przez Rafaela » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Lipiec 02, 2009, 19:22:24 »



    
Coraz gorzej z naszym wzrokiem

Wed³ug szacunkowych danych ponad 70 procent doros³ych Polaków ma problemy ze wzrokiem. G³ówne przyczyny gwa³townego pogarszania siê stanu oczu specjali¶ci upatruj± w niezdrowym trybie ¿ycia oraz obci±¿eniach cywilizacyjnych. K³opoty ze wzrokiem to czêsto efekt wielogodzinnego wpatrywania siê w ekrany komputerów i telewizorów, przesiadywania w klimatyzowanych pomieszczeniach, palenia tytoniu, diety zbyt ubogiej w warzywa i owoce. Nie s³u¿y oczom preferowany przez wielu ludzi sposób wypoczywania polegaj±cy na rezygnacji z systematycznego wypoczynku na ¶wie¿ym powietrzu. To wszystko mêczy oczy i sprawia, ¿e wzrok zaczyna gorzej funkcjonowaæ. Do¶æ powszechn± dolegliwo¶ci± u osób pracuj±cych w biurach i u ludzi starszych jest zespó³ suchego oka. Wi±¿e siê z niedostatecznym wydzielaniem ³ez. S³abo nawil¿ony nab³onek ga³ki ocznej ulega uszkodzeniom, przez które wnikaj± chorobotwórcze mikroby - wirusy, grzyby, bakterie. Pozbawione naturalnej ochrony oczy s± zaczerwienione, piek±, swêdz±, staj± siê wra¿liwe na ¶wiat³o i podatne na zapalenia oraz infekcje. Zespó³ suchego oka bywa skutkiem zmian hormonalnych, nastêpstwem ró¿nych chorób - cukrzycy, schorzeñ tarczycy. U prawie po³owy ludzi wystêpuj± wady wzroku okre¶lane jako krótkowzroczno¶æ, dalekowzroczno¶æ i astygmatyzm. W ka¿dym takim przypadku niezbêdne s± kontrole lekarskie i korekcja wad przy pomocy okularów albo szkie³ kontaktowych. U osób po piêædziesi±tce czêsto wykrywane jest pogorszenie widzenia zwi±zane ze starzeniem siê wzroku. W tym wieku wystêpuje te¿ zwyrodnienie plamki ¿ó³tej. Dokuczliw± chorob±, na która cierpi± miliony ludzi na ¶wiecie, jest jaskra. Objawia siê wzrostem ci¶nienia w ga³ce ocznej, w wyniku czego mo¿e doj¶æ do obumierania nerwu wzrokowego i ¶lepoty. Jaskra dotyka najczê¶ciej osoby po 35. roku ¿ycia. Sprzyjaj± jej wady wzroku, choroby uk³adu kr±¿enia, nadczynno¶æ tarczycy, cukrzyca, astma, palenie papierosów. Co mo¿e poprawiæ stan naszych oczu? Osoby spêdzaj±ce du¿o czasu przy komputerze powinny zadbaæ o to, by stosowaæ do ogólnie powszechnych zaleceñ. Ekran ma byæ ustawiony przynajmniej w odleg³o¶ci 50-60 cm od oczu. W ekran nale¿y wpatrywaæ siê tylko przy zapalonym ¶wietle. Dla naszych oczu wa¿na jest wilgotno¶æ powietrza. Je¶li jest zbyt suche (np. przy w³±czonym centralnym ogrzewaniu lub klimatyzacji) warto zafundowaæ sobie nawil¿acz. W s³oneczne dni lepiej korzystaæ z przeciws³onecznych okularów wyposa¿onych w filtry zatrzymuj±ce promieniowanie ultrafioletowe. Spacery, bieganie, æwiczenia na powietrzu pomagaj± dotleniæ organizm, co korzystnie wp³ywa te¿ na oczy. Warto zadbaæ o odpowiedni± dietê, bogat± w witaminy A, C, E, cynk, selen. Zawieraj± je warzywa -sa³ata, pietruszka, szpinak, broku³y, brukselka, groch, jagody, marchew, pomidory, cytrusy, a tak¿e oleje, w³oskie orzechy, ryby. Uzupe³nieniem diety mog± byæ preparaty zawieraj±ce luteinê i betakaroten czyli prowitaminê witaminy.


Glos Koszalinski.
Autor:Karolina Galecka
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Wrzesieñ 20, 2009, 20:10:21 »

Jak zwalczaæ infekcje? Antybiotykami czy ¶rodkami naturalnymi?
05.08.2009.

W ostrych przebiegach infekcji i w przypadku nag³ego pojawienia siê bardzo silnych objawów zastosowanie antybiotyków jest usprawiedliwione – zak³adaj±c oczywi¶cie prawid³owe rozpoznanie choroby.  Przyk³adem, ¿e nie zawsze tak bywa, jest eksperyment celno¶ci rozpoznania lekarskiego:


Dziesiêciu wyk³adowców na wydziale medycyny, posiadaj±cych prawo uprawiania zawodu lekarza, poproszono o postawienie diagnozy trzystu o¶miu pacjentom uskar¿aj±cym siê na ból gard³a. Lekarze mieli za zadanie oszacowaæ prawdopodobieñstwo zaka¿enia paciorkowcem i wybraæ dowoln± metodê leczenia. Musieli wydaæ opiniê, nie wspieraj±c siê wynikami badañ laboratoryjnych – tak,jak to jest w zwyczaju panuj±cym w prywatnej praktyce lekarskiej. Do¶wiadczeni i wysoce wykszta³ceni specjali¶ci zdecydowali, ¿e 81% przypadków to zaka¿enie paciorkowcowe. Po wykonaniu posiewu obecno¶æ paciorkowców stwierdzono u zaledwie 4,9% chorych.

Najbardziej alarmuj±ce okaza³o siê proponowane leczenie – stu czterech z ogólnej liczby trzystu o¶miu pacjentów zaczê³o ju¿ braæ antybiotyki. Zaledwie o¶miu naprawdê ich potrzebowa³o. Czy¿ nie przypomina to „rosyjskiej ruletki” (trafiê albo nie trafiê)?
...

http://www.igya.pl//antybiotyki/jak_zwalczac_infekcje_antybiotykami_czy_srodkami_naturalnymi_.html
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Wrzesieñ 20, 2009, 20:20:05 »

Dlatego w Niemczech, bardzo czesto jak przychodzi chory do lekarza, to jest pobierany wymaz z gardla i nosa, po poludniu lekarz otrzymuje wynik, chory jest telefonicznie zawiadomiony czy muszi przyjsc po recepte na antybiotyk, czy leczy sie wedlug
uzgodnionej porady na samym poczatku.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Wrzesieñ 21, 2009, 13:47:43 »

Jak to jest z naszym zdrowiem?
Ano ¿eby by³o lepiej, to mozna skorzystaæ np. z tego:

Terapia falami milimetrowymi Cem Tech       

Ostatni± nowo¶ci± w zakresie oczyszczania organizmu i wspomagania dochodzenia do zdrowia jest urz±dzenie terapeutyczne wykorzystuj±ce fale milimetrowe. Terapia zosta³a opracowana przez rosyjskich naukowców ju¿ dawno temu, jednak dopiero niedawno stworzono przeno¶ny aparat do domowego i powszechnego u¿ytku. Czy CEM TECH wyprze z rynku dostêpne zappery? Czas poka¿e. Narazie efekty s± bardzo ciekawe, a w niektórych wypadkach wrêcz imponuj±ce, o czym ¶wiadcz± rezultaty uzyskiwane przez wielu rosyjskich  lekarzy. Na przyk³ad u pewnej starszej kobiety, która mia³a ogromne problemy z kolanami, ju¿ po pierwszej terapii przesz³y bóle. Kobieta szybko zaczê³a bez problemów chodziæ, choæ wcze¶niej ból jej to uniemo¿liwia³. By np: oczy¶ciæ krew z paso¿ytów, wystarczy pobraæ informacjê z krwi, moczu i nanie¶æ j± na wodê, miód itp. Taka metoda do tej pory by³a niedostêpna dla zwyk³ych ludzi.

W przypadku zappera, na efekt zwykle trzeba czekaæ d³u¿szy czas.. W przypadku urz±dzenia Cem Tech, ten efekt nastêpuje zdecydowanie prêdzej, czego nie da siê nie zauwa¿yæ.

Mo¿liwejest równie¿ prawie natychmiastowe przyniesienie ulgi w bóluJest spraw± znan±, ¿e ból wywo³uje zmiany czêstotliwo¶ci magnetycznychw uszkodzonych komórkach. Kryszta³ z urz±dzenia Cem Tech odczytuje tê zmianê i przywracakomórkom ich  prawid³owe, zdrowe promieniowanie. W ten sposób patologicznainformacja kierowana do receptorów nerwowych zatrzymuje siê i nie wystêpuje ból.Jest to skuteczne w 90 do 95% wszystkich zabiegów, o czym ¶wiadczy mnóstwo relacji u¿ytkowników, którzy od razu po zabiegu przestaj± odczuwaæ ból lub czuj±, ¿e siê zmniejszy³.

Na czym polega przewaga Cem Techa nad zapperem?
...

http://www.igya.pl//oczyszczanie/terapia_falami_milimetrowymi_cem_tech_.html

Poni¿ej za¶ podajê linka do strony opisuj±cej wspomnianego w artykule zappera:

http://www.bioter.pl/zapper.htm
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Styczeñ 28, 2011, 21:42:51 »

Przychodzi baba do lekarza:

"Co? U prywatnego leczy³a! To niech spier... "

Jakie to zachwycaj±co swojskie, prawda? Afro

Ile kosztuje szacunek?
Autor: MariaMagdalena     2011-01-28 07:43:13

Z szacunkiem, bo siê mo¿e skoñczyæ ¼le... - nuci³ niegdy¶ pod nosem mój ojciec. Dzisiaj i ja z chêci± zanuci³abym te s³owa, ilekroæ za³atwiam sprawy urzêdowe lub, co nie daj bo¿e, zdrowotne. W³a¶nie przy okazji tych drugich przekona³am siê, ile kosztuje ludzka godno¶æ.

Czasem tak siê sk³ada, ¿e przychodzi cz³owiekowi korzystaæ z bezp³atnej opieki zdrowotnej. Nie zawsze przecie¿ staæ nas na inwestowanie ca³ej wyp³aty w leczenie, a do naprawy zawsze co¶ siê znajdzie. A to ¿o³±dek nawali, grypa nie w porê z³apie, a ju¿ najgorzej, jak z±b postanowi ulec pod naporem próchnicy.

Id±c do przychodni, nigdy nie mo¿emy byæ pewni, na jaki nastrój pielêgniarki czy lekarza trafimy. Czasami bywa sympatycznie i "po ludzku", a czasami troszkê gorzej. Z regu³y trzeba siê jednak nastawiæ na najgorsze. Mo¿na siê oczywi¶cie zabezpieczyæ i przyj¶æ z jakim¶ ma³ym upominkiem, w postaci kawy czy czekolady, ale nie jest powiedziane, ¿e kto¶ to doceni i uwzglêdni. Mo¿e na przyk³ad okazaæ siê, ¿e lekarz potraktuje nas jak w punkcie napraw RTV i AGD. Wiadomo przecie¿, ¿e w takich miejscach p³aci siê ustalon± kwotê ju¿ za samo otwarcie sprzêtu, naprawa to dodatkowe koszta. Mo¿liwe jest wiêc, ¿e i w przychodni potraktuj± nas podobnie. Rozgrzebi± robotê i zostawi±. To przykre, ale mam wra¿enie, ¿e nasz± warto¶æ w oczach innych kszta³tuje grubo¶æ naszego portfela lub "zerowo¶æ" karty kredytowej. To niedorzeczne, jednak prawdziwe.

...

http://interia360.pl/artykul/ile-kosztuje-szacunek,42617
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Listopad 07, 2012, 14:35:13 »

Dziêki ostatnim postêpom Bruce'a Liptona w biologii komórkowej nauka obwieszcza wa¿ny ewolucyjny punkt zwrotny. Przez prawie piêædziesi±t lat utrzymywali¶my siê w iluzji, ¿e nasze zdrowie i przeznaczenie by³y zaprogramowane w naszych genach - koncepcja ta odnosi siê do determinizmu genetycznego. Podczas gdy masowej ¶wiadomo¶ci obecnie wpajany jest pogl±d, ¿e charakter czyjego¶ ¿ycia jest ustalany genetycznie, radykalnie nowe rozumowanie rozwija siê na wiod±cej krawêdzi nauki. Biolodzy komórkowi rozpoznaj± teraz, ¿e otoczenie, zewnêtrzny wszech¶wiat i nasza wewnêtrzna fizjologia i co najwa¿niejsze, nasza percepcja otoczenia, bezpo¶rednio kontroluje aktywno¶æ naszych genów. Ten film dokonuje szerokiego przegl±du mechanizmów cz±steczkowych, którymi ¶wiadomo¶æ otoczenia wp³ywa na genetyczny przepis i prowadzi ewolucjê organizmu.

http://www.youtube.com/watch?v=DINIZY6fjoE&feature=share&list=PLB4DBFA78B4BC9DDD
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Listopad 07, 2012, 15:37:12 »

Po co wiêc potrzebne s± geny, skoro to wolna wola, nasze przekonania aktywuj± je lub wygaszaj±?
A komórka potrafi ¿yæ nawet bez nich?
Czy¿by geny, to program awaryjny dla tych, którym leni siê ¶wiadomie wp³ywaæ na swój los i jako¶æ ¿ycia?

Zatem, uwaga, geny nie kontrolowane, nie sterowane nasz± energi± przejmuj± dowodzenie i wypaczaj± siê
wskutek szkodliwych wp³ywów ¶rodowiska. Równie¿ wewnêtrznego, tym samym wypaczaj±c nas. 
Jedynie TY (czyli twoje JA  Du¿y u¶miech) mo¿e Ciê ocaliæ i utrzymaæ w doskona³o¶ci i zdrowiu. 
A nawet wyhodowaæ kolejne nitki DNA? (Co oczywi¶cie na dzieñ dzisiejszy jest hipotez±. No chyba, ¿e ju¿ nie jest?  Chichot )

W powy¿szym kontek¶cie, ca³a wiedza o wy¿szo¶ci pewnych rodów nad innymi, to mit.
Wa¿ne, co my¶lisz i jak my¶lisz, a nie z jakich rodziców siê urodzi³e¶.

I tak determinizm genetyczny zast±pili¶my determinizmem ¶wiatopogl±dowym.  Mrugniêcie

To pa  Du¿y u¶miech
Zapisane
blueray21


Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Listopad 07, 2012, 16:03:29 »

Hodowanie nitek DNA nie jest hipotez±, w 2011 by³o 3 lub wiêcej osób, które twierdzi³y, ¿e maj± wiêcej nitek DNA i badania ich wszystkich potwierdzi³y 3 nitki. Od tamtej pory, jednak temat jako¶ "ucich³". Zajmowa³a siê tym znana (w USA) pani doktor od genomu, która startowa³a od pediatrii, ale dzi¶ nic wiêcej nie potrafiê w tym temacie powiedzieæ, a znale¼æ jeszcze trudniej.
Teoretycznie masz racjê - w ¶rodowisku w pe³ni wolnej woli mo¿esz zmieniaæ wszystko, choæ chc±c to zrobiæ nale¿a³oby przewidzieæ wynik - inaczej mog± byæ przykre niespodzianki.
Reasumuj±c nawet Enkiemu nie wychodzi³o, choæ by³ wspania³ym genetykiem (tak sam twierdzi³ i Stichin te¿), wiêc przy dzisiejszym poziomie wiedzy nale¿y uznaæ to  za chwilowo niemo¿liwe.

Edit: my naprawdê jeszcze nie wiemy po co geny s±, trochê wiemy jak dzia³aj±.
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2012, 16:04:33 wys³ane przez blueray21 » Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Listopad 07, 2012, 16:11:07 »




Wa¿ne, co my¶lisz i jak my¶lisz, a nie z jakich rodziców siê urodzi³e¶.

jako przyk³ad tego jak my¶lenie bezpo¶rednio wp³ywa na samego siebie[JA Du¿y u¶miech],-
jest czêsta u ludzi niska samoocena- która niewiele czêsto ma wspólnego z pogl±dami innych na t± osobê,-
a jednak potrafi takiego cz³owieka niemal wpêdziæ do grobu,-
a przecie¿ mo¿na odwrotnie
Chichot
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2012, 16:31:31 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #13 : Listopad 07, 2012, 16:49:33 »

No i z tej niskiej albo nadmiernej samooceny rodz± siê pó¼niej ura¿one godno¶ci w³asne,
uszczerbki na honorze, z tego bierze siê szeryfowanie, karanie, banowanie. Oraz uzasadnianie.  Chichot
 
A mo¿na przecie¿ normalnie.  Mrugniêcie Tylko co to jest normalnie? Wg jakich norm?
Ot, zagwostka egzystencjonalno-filozoficzna.  Du¿y u¶miech

To pa  Du¿y u¶miech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Listopad 07, 2012, 16:53:33 »

ptak- jeste¶ b.m±drym ptakiem!

odpowiem pewn± anegdot±,-
pracuj±c z anglikami, czasami na pytania odpowiadali "yes-no",-
czego wtedy kompletnie nie rozumia³em i my¶la³em nawet, ¿e nawet na tym poziomie nie znam angielskiego,-
nie wiem co oni w³a¶ciwie mówi±c w ten sposób mieli na my¶li, ale teraz czasami sam tak odpowiadam po polsku Du¿y u¶miech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #15 : Listopad 07, 2012, 16:57:56 »

Songo, nie przejmuj siê tym "yes-no", ja te¿ tak czêsto gadam.  Du¿y u¶miech
I to zupe³nie po polsku.  Chichot

Ps. I jestem zdrowa.  Mrugniêcie
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2012, 16:59:17 wys³ane przez ptak » Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #16 : Listopad 07, 2012, 17:06:09 »

Po co wiêc potrzebne s± geny, skoro to wolna wola, nasze przekonania aktywuj± je lub wygaszaj±?
Niekoniecznie NASZE. Przekonania potrafi± do pewnego stopnia zdeterminowaæ tzw los ludzki, ale nie zmieni± DNA (wspomniane przez Blue wymykanie siê "naszej" kontroli, przyk³ady "kontolerów" którzy zawiedli podane.).

Bruce Lipton , a tak¿e inni badacze jak np Jacques Benveniste , Ervin Laszlo, Stuart Hameroff ( i inni, których nie pomnê teraz) dochodza do wniosku, ¿e DNA jakby strumieniuje fotony "emituje" je  i dlatego w odró¿nieniu od "zwyk³ych" fotonów ¶wiat³a  nazywane s± one biofotonami. Funkcja DNA zatem jest ¶ci¶le zwi±zana ze ¶wiat³em, z przep³ywem przezeñ energii i to energii skoncentrowanej. Na przyk³ad tej uwalnianej z po¿ywienia - jako budulec materii cia³a.
A jej funkcji ?

 Nie znamy na razie natury tej energii, ani jej w³a¶ciwo¶ci , ale wydaje siê, ¿e np jêzyk ludzki mo¿e braæ udzia³ w programowaniu DNA , co próbowa³ wykazaæ Dan Winter rozrysowuj±c graficznie ca³y alfabet sanskrytu bodaj¿e jako widziane pod ró¿nymi k±tami z³ote spirale (wyrysowane wg z³otej zasady , PHI RATIO). Jest to wg niego jêzyk ¶wiat³a , który mo¿e wp³ywaæ na DNA poprzez biorezonans na sk³adowe DNA, gdyz DNA nieprzypadkowo jest podwójn±, skrêcon± spiralnie helis±.

Je¶li to prawda i je¶li jêzyk to potrafi .. to równie¿ my¶li. Ale czy wszystkie ? Je¶li chodzi o zdrowie ludzkie to  tylko takie my¶li, które wejd± w rezonans z budow± DNA tak jak litery "jêzyka ¶wiat³a", czyli .. harmoniczne my¶li, harmoniczne uczucia, brak zaburzeñ, dysharmonii, dysonansów.
Je¶li energia przep³ywa bez zak³óceñ tworz±c harmoniczn± spójno¶æ to jednocze¶nie wzmacnia ona DNA uruchamiaj±c te zapisy, które s± harmoniczne i korzystne dla cia³a.
Dodatkowo, potrzebne s± sprawne i dro¿ne kana³y przep³ywu tej energii w ciele, tzw meridiany, lub te¿ w inny sposób nazywane .... mikrotubule. O dziwo, te¿ zbudowane wg zasad ¶wiêtej geometrii. O dziwo ? Nie , nie ma tu przypadku.
Cytuj
A komórka potrafi ¿yæ nawet bez nich?

Tak, komórka potrafi ¿yæ bez DNA . Mo¿e uprawiaæ sex i unikaæ wrogów, a tak¿e "wie"  czym siê ¿ywiæ , a to wszystko bez DNA.
Mo¿e byæ samodzielnym organizmem , ale mo¿e te¿ siê wyspecjalizowaæ I po³±czyæ w wiêksze konstrukcje i to bez ¿adnych instrukcji DNA .

Musi wyst±piæ tylko jeden warunek - wewnêtrzna komunikacja. A to siê dzieje za spraw± mikrotubuli w cytoszkielecie komórkowym. Mikrotubule przeprowadzaj± nawet podzia³ komórki, bez udzia³u w tym steruj±cego DNA.
Przep³yw energii wewn mikrotubul w jaki¶ sposób zale¿y od tego jakie czêstotliwo¶ci - czyli znów g³os, wibracja, s³owa, my¶li - siê w nich tuneluj±.
Cytuj
Czy¿by geny, to program awaryjny dla tych, którym leni siê ¶wiadomie wp³ywaæ na swój los i jako¶æ ¿ycia?

Mo¿e raczej taki "autopilot" zapewniaj±cy minimalne ¶rodowisko pracy systemu.

Cytuj
Zatem, uwaga, geny nie kontrolowane, nie sterowane nasz± energi± przejmuj± dowodzenie i wypaczaj± siê
wskutek szkodliwych wp³ywów ¶rodowiska. Równie¿ wewnêtrznego, tym samym wypaczaj±c nas. 
Je¶li s± harmonicznie zestrojone, to nie wypaczaj± , ale usprawniaj± i kanalizuj± przep³yw energii w ciele na "autopilocie".
 
Cytuj
Jedynie TY (czyli twoje JA  Du¿y u¶miech) mo¿e Ciê ocaliæ i utrzymaæ w doskona³o¶ci i zdrowiu. 
To ju¿ nadu¿ycie. Bo gdzie w¶ród komórek znajdziesz jakie¶ dzia³aj±ce "Swoje JA" ? Mo¿na by powiedzieæ raczej, ¿e to ¦wiadomo¶æ.

Cytuj
W powy¿szym kontek¶cie, ca³a wiedza o wy¿szo¶ci pewnych rodów nad innymi, to mit.
Wa¿ne, co my¶lisz i jak my¶lisz, a nie z jakich rodziców siê urodzi³e¶.
Tak, mit, ale nie tyle co my¶lisz i jak, ile jakiego rodzaju my¶li wp³ywaj± pod k±tem ich czêstotliwo¶ci. Nie musisz ich rozumieæ, nie musisz ich nawet kontrolowaæ, ani tworzyæ. Przyk³adem muzykoterapia.

Czêstotliwo¶æ te¿ zale¿y od  np stanu wiedzy, wewnêtrznego stanu bycia, uczuæ dominuj±cych, a tak¿e obserwacji tego co nieharmoniczne - bez przywi±zywania siê do tego. To po prostu nie stawianie oporu harmonii ¿ycia przy zachowaniu dyscypliny wobec dysharmonii, a w tym w³asnie owego wszystkowiedz±cegolepiej JA.

Zapisane
blueray21


Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #17 : Listopad 07, 2012, 18:46:12 »

Songo, a czy to aby nie jest równowa¿ne z 'jestem za, a nawet przeciwko'?
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 07, 2012, 18:48:23 »

Songo, a czy to aby nie jest równowa¿ne z 'jestem za, a nawet przeciwko'?

wychodzi na to, ¿e Wa³êsa ma racje- "jestem za, a nawet przeciw",-
m±dro¶æ ludzka nie zna granic Du¿y u¶miech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.028 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

watahaslonecznychcieni phacaiste-ar-mac-tire zipcraft x22-team maho