Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 13:36:45


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Wszystko co wiemy o Ksiê¿ycu  (Przeczytany 192772 razy)
0 u¿ytkowników i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« : Pa¼dziernik 15, 2008, 17:11:41 »

 Piszcie tu wszystko co wiecie na temat naszego piêknego satelity U¶miech
moze zacznê od linku który znalaz³am na necie;
http://www.eioba.pl/a74714/kto_zbudowal_ksiezyc - 185k

[za³±cznik starszy ni¿ 90 dni - usuniêty przez administratora]
« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 15, 2008, 17:22:17 wys³ane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
tom1ek

Gadu³a


Punkty Forum (pf): 47
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Pa¼dziernik 15, 2008, 20:08:26 »

ABSOLUTNIE CA£A (100%) wiedza o ksiêzycu - na TEJ stronie:

http://pql.gu.ma/

Jêzyk
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze nale¿y do mnie. Pozdrawiam starych znajomych U¶miech
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Wrzesieñ 13, 2009, 17:18:45 »

Alternatywna historia Ksiê¿yca
Opublikowano: 18.12.2008 | Kategoria: Ezoteryka



...
Satelita Ziemi, który raz na miesi±c obiega nasz± planetê, od wieków powodowa³ u ludzi lunatyzm. Istnieje wiele historii, które odzwierciedlaj± nasze zainteresowanie bia³ym dyskiem, który noc± roz¶wietla nasze niebo. Wprowadzenie nowego sprzêtu pozwoli³o ludzko¶ci przypatrzeæ siê Ksiê¿ycowi bli¿ej. Anglik Sir John Herschel przypatruj±c siê mu w czasie zaæmienia dostrzeg³ na jego powierzchni dziwne obiekty. Jak mówi³, widzia³ ¶wiat³a, które zdawa³y siê poruszaæ. Ju¿ w 1788 roku astronom o nazwisku Schroeter zaobserwowa³ niewielkie „wybrzuszenia” na powierzchni Srebrnego Globu. Twierdzi³, ¿e to ¶lady aktywno¶ci „Selenitów” – mieszkañców Ksiê¿yca. Inni astronomowie tamtej epoki mówili o obserwacjach dziwnych zjawisk i struktur ¶wietlnych przypominaj±cych te z Ziemi. W 1869 roku Królewskie Towarzystwo Astronomiczne rozpoczê³o trzyletni plan badania anomalnych ¶wiate³ widzianych w czê¶ci Ksiê¿yca o nazwie Mare Crisium – Morze Przesileñ.
...

http://wolnemedia.net/?p=11819
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
PHIRIOORI
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Wrzesieñ 16, 2009, 12:18:51 »

Aktualnie nie mam skonfigurowanego skanera, jest fajna broszura o ksiê¿ycu.

tymczasem mo¿e kto¶ zapoda ¼ród³os³ów/etymo.

Czy aby nie co¶ z ?phoe?
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Pa¼dziernik 01, 2009, 16:00:01 »

Co do etymologiii , Phirioori 
Cytuj
S³owo ksiê¿yc, czyli ksi±¿ê, wywodzi siê jeszcze z wierzeñ s³owiañskich, gdzie ksiêciem nazywany by³ ksiê¿yc w okresie miêdzy nowiem a pierwsz± kwadr± (mia³ on byæ synem "starego" miesi±ca)[2]; ogóln± nazw± by³ wówczas miesi±c – s³owo bêd±ce derywatem od praindoeuropejskiej nazwy Ksiê¿yca, która mo¿e mieæ zwi±zek z rdzeniem *mē-, oznaczaj±cym mierzenie (czasu). "Ksiê¿yc" przyj±³ siê jako ogólne okre¶lenie naszego satelity nieco pó¼niej. Inne s³owa odnosz±ce siê do Ksiê¿yca, np. selenofizyka (nauka o warunkach fizycznych na Ksiê¿ycu), selenologia (ogólna nauka o Ksiê¿ycu), lunatyk czy lunacja wywodz± siê ze s³ów Selene (bogini Ksiê¿yca w mitologii greckiej) i luna (³ac. Ksiê¿yc).
http://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99%C5%BCyc

Czy kto¶ mo¿e mi powiedzieæ   w koñcu DLACZEGO KSIʯYC JEST OKR¡G£Y , a siê nie obraca wokó³ swojej osi ?
Obecnie najbardziej rozpowszechniona teoria powstania Ksiê¿yca to tzw "wielkie zderzenie" , które wyja¶nia ten sam wiek i pochodzenie ska³ Ziemi i Ksiê¿yca, ale skoro z materia³u powsta³ego po takim zderzeniu mia³o powstaæ idealnie kuliste cia³o niebieskie, to musia³o siê chyba obracaæ wokó³ swojej osi !! Wszystkie cia³a niebieskie tak siê uformowa³y - wiruj±ca materia.

Chyba , ze mo¿e nie musi tak byæ, ale w takim razie czy kto¶ mi jest w stanie wyt³umaczyæ w jaki sposób powstaje w Kosmosie kula bez wirowania  ? No bo przecie¿ Ksiê¿yc siê nie obraca !!!
I nigdy siê nie obraca³, gdy¿  ..
Cytuj
"Cech± charakterystyczn± ksiê¿ycowego pola grawitacyjnego jest wystêpowanie tzw. maskonów, obszarów o zwiêkszonej grawitacji, ¶wiadcz±cych o wystêpowaniu pod powierzchni± Ksiê¿yca substancji o gêsto¶ci wiêkszej od otoczenia. Po³o¿enie maskonów jest powi±zane jest z niektórymi ogromnymi basenami uderzeniowymi[24]. Anomalie te wywieraj± znaczny wp³yw na tor obiegu Ksiê¿yca przez statki kosmiczne, w zwi±zku z czym planowanie misji ksiê¿ycowych wymaga opracowania dok³adnego modelu grawitacyjnego. Istnienie maskonów mo¿e w pewnym stopniu byæ powodowane obecno¶ci± gêstej, bazaltowej lawy wype³niaj±cej niektóre z basenów uderzeniowych. Samo to jednak nie t³umaczy ca³o¶ci tych anomalii grawitacyjnych; modele grawitacyjne wykonane przez Lunar Prospectora pokazuj±, ¿e niektóre maskony wystêpuj± w miejscach niezwi±zanych z jakimikolwiek przejawami wulkanizmu[25]. Z drugiej strony, wielkie obszary wulkanizmu bazaltowego w Oceanus Procellarum nie wywo³uj± ¿adnych anomalii grawitacyjnych."
( za wikipedi± )

Czyli nie wiemy w³a¶ciwie czym s± te "maskony "  i co jest przyczyn± anomalii grawitacyjnych Ksiê¿yca . Skoro wystêpuj± takie anomalie to tym bardziej trudno mi zrozumieæ dlaczego Ksiê¿yc jest okr±g³y .
Cytuj
"Ksiê¿yc ma zewnêtrzne pole magnetyczne, którego natê¿enie waha siê od 1 do 100 nanotesli – ponad 100 razy s³absze od ziemskiego (30000-60000 nanotesli). Inn± ró¿nic± jest fakt, ¿e pole magnetycznego Ksiê¿yca nie ma charakteru dipolarnego, na podstawie tych cech uwa¿a siê, ¿e g³ównym ¼ród³em tego pola nie jest j±dro, a skorupa[26]."
( to samo ¼ród³o-wiki )

Skorupa ¼ród³em pola magnetycznego ? Czy to znaczy , ¿e p³ynie w niej pr±d elektryczny ? To znaczy, ¿e jest w ¶rodku metalowa ?
Je¶li tak, to w zwi±zku z tym  mam pytanie . Kto zbudowa³ Ksiê¿yc ?

....   a mo¿e da siê to jako¶ rozs±dnie wyg³umaczyæ ?
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Pa¼dziernik 02, 2009, 19:38:24 »

A ja mam do Was pytanie, bo znacie siê na astronomii lepiej ode mnie .
Nurtuje mnie ono od dawna , a brzmi  ..
 DLACZEGO KSIʯYC JEST OKR¡G£Y , a siê nie obraca wokó³ swojej osi ?

Obecnie najbardziej rozpowszechniona teoria powstania Ksiê¿yca to tzw "wielkie zderzenie" , które wyja¶nia ten sam wiek i pochodzenie ska³ Ziemi i Ksiê¿yca, ale skoro z materia³u powsta³ego po takim zderzeniu mia³o powstaæ idealnie kuliste cia³o niebieskie, to musia³o siê chyba obracaæ wokó³ swojej osi !! Wszystkie cia³a niebieskie tak siê uformowa³y - wiruj±ca materia.

Chyba , ze mo¿e nie musi tak byæ, ale w takim razie czy kto¶ mi jest w stanie wyt³umaczyæ w jaki sposób powstaje w Kosmosie kula bez wirowania  ? No bo przecie¿ Ksiê¿yc siê nie obraca !!!

Do ewentualnej dyskusji na ten konkretny temat zapraszam do tego w±tku :
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=410.0
Zapisane
janneth

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 23
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Pa¼dziernik 02, 2009, 21:18:42 »

DLACZEGO KSIʯYC JEST OKR¡G£Y , a siê nie obraca wokó³ swojej osi ?

East, Ksiê¿yc obraca siê wokó³ w³asnej osi U¶miech
My z Ziemi widzimy tylko jedn± stronê Ksiê¿yca (nazywa siê j± stron± widoczn±). Drug± stronê mogli¶my zobaczyæ dopiero dziêki fotografiom wykonanym przez sondy kosmiczne.
Ksiê¿yc obraca siê wokó³ w³asnej osi z tym samym okresem i w takim samym kierunku, w jakim obiega dooko³a Ziemiê. Ten ruch nazywa siê synchroniczn± rotacj± Ksiê¿yca, która oznacza, ¿e na jeden obieg Ksiê¿yca dooko³a Ziemi przypada dok³adnie jeden jego obrót wokó³ w³asnej osi.
Konsekwencj± tej rotacji jest fakt, ¿e kosmonauta stoj±cy na widocznej czê¶ci Ksiê¿yca bêdzie zawsze widzia³ Ziemiê w tym samym miejscu na niebie, a z kolei stoj±c na niewidocznej czê¶ci Ziemi nie zobaczy wcale.

¬ród³o + rysunki: http://www.nauticalissues.com/astronomy5.html
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Pa¼dziernik 02, 2009, 21:40:08 »

edit: OK, wiem ju¿ o co Ci chodzi³o.

Dlaczego Edit'ujesz?
Darek


Zaedytowa³em, bo w pierwszej chwili ¼le zrozumia³em post Janneth i da³em nieodpowiedni komentarz, niespójny z jej wiadomo¶ci±.
Czy¿by edycja - zanim kto¶ odniesie siê do postu - by³a zabroniona lub niewskazana?
« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 03, 2009, 19:09:15 wys³ane przez arteq » Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Pa¼dziernik 03, 2009, 12:12:31 »

dziêki Janneth za wyja¶nienie, nie wzi±³em tego pod uwagê, ale ... ( ja to zawsze mam jakie¶ ale hehe )

Z tym obrotem wokó³ swojej osi to ciekawie  "siê z³o¿y³o". Ale mimo to , wirowanie to jest wyj±tkowo s³abe , a w dodatku  Ksiê¿yc posiada  niewielkie  j±dro.
cyt ( za wikipedia )
Cytuj
"...promieñ jego j±dra wynosi zaledwie 350 km,[21] co stanowi zaledwie 20% promienia ca³ego Ksiê¿yca (niewiele, maj±c na uwadze fakt, ¿e u wiêkszo¶ci skalnych planet i ksiê¿yców promieñ j±dra siêga ok. 50% promienia ca³kowitego). Sk³ad ksiê¿ycowego j±dra nie zosta³ do tej pory dok³adnie poznany, jednak przypuszcza siê, ¿e zawiera ono przede wszystkim metaliczne ¿elazo oraz niewielkie ilo¶ci siarki i niklu. Analiza zró¿nicowania obrotu Ksiê¿yca w czasie wskazuje, ¿e przynajmniej czê¶æ j±dra znajduje siê w stanie p³ynnym "

Trudno jest mi sobie wyobraziæ, ¿e wokó³  niemrawo obracaj±cego siê j±dra, które  jest w stanie pó³p³ynnym , wielko¶ci zaledwie 20 % ca³ego swojego promienia , mog³o wytworzyæ siê cia³o o niemal idealnie okr±g³e jak pi³ka. We¼my te¿ pod uwagê, ¿e Ksiê¿yc nie ma atmosfery, a wiêc zapewne by³ niemi³osiernie bombardowany przez meteoryty ju¿ od samego pocz±tku swoich "narodzin", wiêc jak takie ma³e wolniutko wiruj±ce co¶ mog³o rozbudowaæ siê do tak wielkiego tworu ?

W³a¶nie ta niezwyk³o¶æ konstrukcji naszego Ksiê¿yc sk³ania mnie do g³êbszego zastanowienia siê nad nim zanim siêgniemy dalej w gwiazdy. Tak niewiele przecie¿ wiadomo o naszym najbli¿szym satelicie, a im wiêcej siê dowiadujemy na temat innych planet , gwiazd czy uk³adów solarnych tym bardziej zadziwia wyj±tkowo¶æ naszego Ksiê¿yca.
Zapisane
janneth

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 23
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Pa¼dziernik 03, 2009, 12:34:26 »

East, tak naprawdê wiele jest tu ciekawych zagadnieñ. Nie jest normalnym fakt, ¿e okres obrotu Ksiê¿yca wokó³ w³asnej osi wynosi dok³adnie tyle samo, co okres obrotu Ksiê¿yca wokó³ Ziemi. Takich zbie¿no¶ci raczej nie ma wiele, w naszym US jest jeszcze tylko jedna tak "zsynchronizowana" para. Mam na my¶li Plutona i jego satelitê Charona.
W 1637 r. Galileusz odkry³ co¶ jeszcze. Mianowicie - oprócz ruchu wokó³ Ziemi i wokó³ w³asnej osi, Ksiê¿yc wykonuje jeszcze niewielkie drgania, które powoduj±, ¿e raz przechyla siê do Ziemi po³udniow± stron±, a raz pó³nocn±. To sprawia, ¿e mo¿emy go widzieæ nieco wiêcej ni¿ po³owê (czyli t± widoczn± stronê). Widzimy 59% ca³ej powierzchni Ksiê¿yca. Ten ruch z kolei nazywa siê libracj±.

J±dro Ksiê¿yca nie jest te¿ w stanie pó³p³ynnym. Przekrój wygl±da tak, ¿e najpierw w samym ¶rodku jest j±dro sta³e, potem nad nim jest j±dro pó³p³ynne, nad j±drem pó³p³ynnym mamy p³aszcz pó³p³ynny, i dopiero na nim jest skorupa (czyli te¿ i powierzchnia). Dziêki pó³p³ynnemu p³aszczowi na Ksiê¿ycu wystêpuj± morza, które maj± swoje nazwy i jest ich ca³kiem du¿o. S± to morza bazaltowe. P³aszcz Ksiê¿yca jest równie¿ o wiele bardziej bogaty w ¿elazo ni¿ p³aszcz ziemski.

Wiki cytat:
"Sk³ad ksiê¿ycowego j±dra nie zosta³ do tej pory dok³adnie poznany, jednak przypuszcza siê, ¿e zawiera ono przede wszystkim metaliczne ¿elazo oraz niewielkie ilo¶ci siarki i niklu. Analiza zró¿nicowania obrotu Ksiê¿yca w czasie wskazuje, ¿e przynajmniej czê¶æ j±dra znajduje siê w stanie p³ynnym."
Tutaj nie mamy na my¶li faktycznego j±dra Ksiê¿yca, a j±dro zewnêtrzne. Niestety nie ma ¿adnych wiarygodnych i potwierdzonych danych na sk³ad chemiczny j±dra faktycznego. Mo¿e w przysz³o¶ci siê dowiemy.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Pa¼dziernik 03, 2009, 21:11:45 »

A w dodatku ten nasz Ksiê¿yc i S³oñce  widziane z Ziemi idealnie pasuj± do siebie obwodami ( wiadomo , ¿e pozornie ) , dziêki czemu mo¿emy obserwowaæ zaæmienia S³oñca . To ju¿ zupe³na rzadko¶æ w skali makrokosmicznej.
Kiedy¶ czyta³em ksi±¿kê pt "Kto zbudowa³ Ksiê¿yc " Alana Butlera i Christophera  Knighta w której wspomniany by³ angielski in¿ynier Alexander Thom. Spêdzi³ on masê czasu  nad budowlami megalitycznymi ( takimi jak Stonhenge ) i co ciekawe . Stwierdzi³ on, ¿e architektura i rozmieszczenie tych budowli by³y zaprojektowane wg niespotykanej dzisiaj jednostki miary , któr± nazwano jardem megalitycznym , gdy¿ ta jednostka stanowi³a podstawê budowania megalitycznych konstrukcji. 1 jard megalityczny = 0,8296656 metra .Jest to miara, która jest powi±zana z obwodem Ziemi w pewien niezwyk³y sposób. Wi±¿e siê z faktem podzia³u okrêgu na 366 stopni , a nie jak to jest obecnie ( 360 stopni ). Podzia³ na 366 stopni by³ logiczny dlatego ,¿e tyle w³a¶nie Ziemia orbaca siê wokó³ w³asnej osi podczas dokonywanie jednego iobiegu orbitalnego wokó³ S³oñca . W geometrii megalitycznej ka¿dy z 366 stopni dzieli³ siê na 60 minut k±towych m aka¿da minuta k±towa na 6 sekund k±towych..
Cytuj
Teraz, je¿eli wyznaczymy okr±g bêd±cy obwodem Ziemi ( biegunowy obwód ) i podzielimy go na 366 stopni to oka¿e siê, ¿e odcinek jednej sekundy k±towej jest równy 366 jardów megalitycznych..
Z kolei na Ksiê¿ycu 1 sekunda megalityczna odpowiada 100 jardom megalitycznym . . 1 sekunda megalityczna S³oñca odpowiada 40 000 jardów megalitycznych.
Powi±¿my to z faktem ,¿e Ksiê¿yc jest dok³adnie 400 razy mniejszy od S³oñca.. Dalej , skoro 1 sek k±towa na S³oñcu odpowiada 40 000 jardów megalitycznych to jest to dok³adnie tyle , ile wynosi obwód Ziemi wyra¿ony w kilometrach czyli 40 000 km.
Wniosek ? Kto¶, ponad 5000 lat temu ( budowle megalityczne ) stworzy³ jednostkê miary opartej na liczbie charakterystycznej dla Ziemi ,czyli 366 , a w dodatku okazuje siê, ¿e jest to liczba , za pomoc± której ³atwo uzyskaæ okr±g³e obliczenia dotycz±ce relacji Ziemia - Ksiê¿yc - S³oñce.
Kolejny przypadek Co¶?
I odwrotnie - ze skorelowanych  zale¿no¶ci  tych trzech cia³ niebieskich mo¿na wywie¶æ jednostkê jarda megalitycznego. Podkre¶lam - tych trzech cia³ niebieskich ³±cznie. Kolejny przypadek, zbieg okoliczno¶ci ?
Wskutek absolutnie niepojêtego zbiegu okoliczno¶ci ruch Ksiê¿yca w ci±gu ka¿dego miesi±ca bardzo dok³adnie na¶laduje pozorny roczny ruch S³oñca na niebie.W momencie przesilenia zimowego, gdy S³oñce znajduje siê w najni¿szym punkcie i jest najs³absze, Ksiê¿yc w pe³ni znajduje siê najwy¿ej i ¶wieci najmocniej. W momencie przesilenia letniego, gdy S³oñce znajduje siê w najwy¿szym punkcie i ¶wieci najmocniej, Ksiê¿yc ¶wieci najs³abiej.

Jakie jest prawdopodobieñstwo przypadkowego zaj¶cia wszystkich tych zale¿no¶ci jednocze¶nie ?
Bardzo ma³e.
Moje prywatne ( nie-naukowe ) badania zale¿no¶ci zawiod³y mnie po¶rednio równie¿ do PCh.

Na stronie PCh tak pisze siê o umiejscowieniu WP :"Budowniczowie Piramidy umiejscowili j± dok³adnie na 30 równole¿niku (szeroko¶æ 29?58?51?). Widaæ niewielkie odchylenie od 30? - ale byæ mo¿e projektanci chcieli, aby cz³owiek znajdujcy siê u podnó¿a Wielkiej Piramidy móg³ zobaczyæ przed sob± biegun nieba podniesiony dok³adnie na wysoko¶æ 30?. Musieli równie¿ braæ pod uwagê refrakcjê atmosferyczn± ? co te¿ uczynili umiejscawiaj±c budowê na szeroko¶ci 29"58"51"."

Zadziwiaj±cy jest fakt, ¿e gwiazdowy cykl zmian faz Ksiê¿yca ( rzeczywisty ,tj uwzglêdniaj±cy okrazenia Ksiê¿yca wokó³ Ziemi plus fakt okr±¿enia Ziemi wokó³ S³oñca ) WYNOSI 29,5 DOBY !!!
Dla cywilizacji ,która zna tê "Ksiê¿ycow± " zale¿no¶æ fakt posadowienia Piramidy na tej akurat szer georaficznej ( a nie równo na 30 stopniu ) nie wydaje siê "dziwn± anomalia" i nie trzeba siê doszukiwaæ refrakcji atmosferycznej.

Poszuka³em dalszych "przypadkowych" zwi±zków Wielkiej Piramidy z naszym Uk³±dem S³onecznym .. : "Piramida Cheopsa mo¿e s³u¿yæ nawet wyliczeniu odleg³o¶ci ziemi od s³oñca. Wystarczy w tym celu pomno¿yæ pierwotn± wysoko¶æ piramidy (149 m) przez miliard."
http://www.gabo.hi.pl/ciekawostki/piramidacheopsa.htm

"Rozliczni badacze opisuj± geometriê piramid podaj±c np. ile razy podstawa piramidy mie¶ci siê w odleg³o¶ci do ksiê¿yca"

http://www.agh.edu.pl/bip/59/28_59.htm

Pytanie galileusza wci±¿ pozostaje aktualne ... " W¶ród wszystkich wiêkszych wynalazków, jak± wielko¶ci± umys³u powinien by³ w³adaæ ten, kto wymy¶li³ jak przekazaæ swoje najbardziej ukryte my¶li ka¿dej innej osobie, chocia¿ i oddalonej od niego w czasie i przestrzeni, (...) do tego, kto siê jeszcze nie zrodzi³, albo urodzi siê byæ mo¿e nie wcze¶niej jak za tysi±c albo dziesiêæ tysiêcy lat?? ? pyta³ Galileusz."
zrod³o : http://www.projekt-cheops.com/wp/pytania.html
Odpowiedzi± s± budowle megalityczne , jard megalityczny, Wielka Piramida.

I jeszcze co¶ ciekawego a propos samego Ksiê¿yca z czasów misji Apollo.
Cytuj
O godzinie 20.09 (czasu lokalnego Houston)Apollo 13 ruszy³ w drogê powrotn±. Trzeci cz³on rakiety Saturn V, o masie 15 ton zosta³ skierowany ku powierzchni Ksiê¿yca i rozbi³ siê o jego powierzchniê. Zgodnie z przewidywaniami jego uderzenie w Ksiê¿yc wyzwoli³o energiê równowa¿n± 11,5 ton trotylu.

Punkt uderzenia znajdowa³ siê 137 kilometrów na polnocno-zachodni zachód od punktu, gdzie astronauci z Apollo 12 zainstalowali sejsmograf.

Doniesienia z NASA tak przedstawi³y reakcjê uczonych na Ziemi, gdy Saturn V uderzy³ w powierzchniê Ksiê¿yca: „Ksiê¿yc zad¼wiêcza³ jak dzwon”.

Uczeni nie tylko powiedzieli, ¿e „ Ksiê¿yc zad¼wiêcza³ jak dzwon”, lecz tak¿e stwierdzili, ¿e ca³a struktura Ksiê¿yca „zatrzês³a siê” w bardzo specyficzny sposób, „niemal jak gdyby w jego ¶rodku by³y gigantyczne amortyzatory hydrauliczne”.

Efekt „d¼wiêczenia” sk³oni³ wielu ludzi do podjêcia spekulacji, które trwa³y ca³e lata, ¿e Ksiê¿yc jest pusty w ¶rodku. Ju¿ w 1962 roku doktor Gordon McDonald, czo³owy uczony NASA, opublikowa³ w „Astronautics Magazine” artyku³, w którym stwierdzi³, ¿e analiza ruchu Ksiê¿yca wskazuje, ¿e Ksiê¿yc jest pusty w ¶rodku”.

Doktor Sean C. Solomon, profesor geofizyki w MIT, dyrektor wydzia³u magnetyzmu ziemskiego …powiedzial: „Eksperymenty z orbiterami ksiê¿ycowymi znacznie zwiêkszy³y nasz± wiedzê na temat pola grawitacyjnego Ksiê¿yca (…) i wskazuj± na przera¿aj±c± mo¿liwo¶æ, ¿e Ksiê¿yc jest pusty w ¶rodku”.
Ca³y ten tekst jest cytatem ze wspomnianej przeze mnie ksi±¿ki.
Okazuje siê ,¿e nie tylko niewiele wiemy o Ksiê¿ycu, ale nawet to, co wiemy nale¿a³oby zweryfikowaæ.
W tej ksi±¿ce znajdziemy bardzo kontrowersyjne twierdzenia , a nawet fantazjowanie , ale to wcale nie umniejsza jej warto¶ci, któr± jest dociekliwo¶æ.
Ta ksi±¿ka wychodzi poza naukow± poprawno¶æ , gdy¿ - niezgodnie z przyjêtym kanonem - niepoprawnie zadaje "g³upie" pytania.
Przez to wymusza odpowiedzi, a przy okazji wychodzi na jaw jak niewiele wiemy o Ksiê¿ycu. Albo mo¿e nie chcemy wiêcej wiedzieæ ?
I na to wygl±da, gdy¿ panuje dziwna "zmowa milczenia" wobec naszego satelity. Nikomu siê jako¶ nie spieszy by za³o¿yæ i rozbudowaæ bazy na Ksiê¿ycu.
W tej sytuacji Rosjanie zdecydowali siê prze³amaæ impas .
cyt
Cytuj
W 2012 roku Rosja zamierza skierowaæ na Ksiê¿yc misjê "Luna-Glob", której zadaniem bêdzie dostarczenie na Ziemiê ksiê¿ycowego gruntu oraz wybór miejsca dla przysz³ych ekspedycji - poinformowa³ wiceszef biura konstruktorskiego Zjednoczenia Naukowo-Przemys³owego im. £awoczkina, W³adimir Jefanow.

Aparat "Luna-Glob" ma oblecieæ Ksiê¿yc, wybraæ tereny dla pojazdów ksiê¿ycowych, a tak¿e dla kompleksów in¿ynieryjnych i naukowych, które stan± siê podstaw± dla przysz³ej bazy. Bêdzie te¿ badaæ j±dro Ksiê¿yca przy pomocy specjalnych urz±dzeñ wiertniczych.
¼ród³o http://nauka.wp.pl/title,Rosja-zamierza-wyslac-misje-na-Ksiezyc,wid,10799728,wiadomosc.html

Oby kto¶ jak najszybciej zrobi³ konkretne badania i dostarczy³ nowych, weryfikowalnych dowodów, bo je¶li tego nikt nie zrobi to dalej bêdê marzy³ o tym , ¿e Ksiê¿yc jest w ¶rodku pusty ,gdy¿ zosta³ zbudowany przez obc± cywilizacjê  hehe Mrugniêcie


Nie zmienia to faktu, ¿e tak na prawdê nie
Zapisane
janneth

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 23
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Pa¼dziernik 03, 2009, 21:28:07 »

Cytuj
W tej sytuacji Rosjanie zdecydowali siê prze³amaæ impas .

Ju¿ tu kiedy¶ na forum pisa³am o planach Rosjan dot. Ksiê¿yca, a w³a¶ciwie jego wielce dochodowego wygospodarowania.
Zobowi±zali siê oni, ¿e do 2020r. na Ksiê¿ycu bêdzie gotowa nie tylko pierwsza ludzka baza, ale równie¿ rozpoczn± tam prace swoiste ksiê¿ycowe kopalnie U¶miech
http://wiadomosci.onet.pl/1365336,242,1,kurs_ksiezyc,kioskart.html

Zacz±³ siê nastêpny wy¶cig w kosmos, ciekawe jak zrewan¿uje siê US i kto bêdzie pierwszy.
Przynajmniej pierwszy oficjalnie.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #12 : Pa¼dziernik 03, 2009, 21:55:27 »

Wiesz Janneth, w³a¶nie zauwa¿y³em, ¿e mamy wspólne zainteresowania, chocia¿ przyznajê , ¿e moje interpretacje bywaj± "kosmiczne". Niemniej jednak potrafimy o tym rozmawiaæ bez niepotrzebnych wycieczek osobistych i to jest w³a¶nie piêkne i dziêkujê Ci za to, chocia¿ mog³aby¶ na tysi±c sposobów skomentowaæ moje "rewelacje".
Wielki szacun.
Zapisane
frosk24
Go¶æ
« Odpowiedz #13 : Pa¼dziernik 03, 2009, 22:04:50 »

przyznam sie ze moge leciec na ksiezyc lub na marsa zalozyc kolonie  Afro

edit : czytalem gdzies ze bodajze 7 .10 . 2009 amerykanie chca zbombardowac ksiezyc aby mogli obserwowac co bedzie w chmurze pylu
« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 04, 2009, 11:15:58 wys³ane przez frosk24 » Zapisane
frosk24
Go¶æ
« Odpowiedz #14 : Pa¼dziernik 04, 2009, 11:26:25 »

Naukowcy NASA przygotowuj± siê do rozpoczêcia misji kosmicznej, której kulminacyjnym punktem bêdzie wystrzelenie rakiety w kierunku Ksiê¿yca i zrobienie w jego powierzchni g³êbokiego otworu - informuje "Daily Telegraph"./b]

http://wiadomosci.onet.pl/1992794,16,item.html
Zapisane
janneth

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 23
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 1642



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Pa¼dziernik 04, 2009, 12:10:42 »

Wiesz Janneth, w³a¶nie zauwa¿y³em, ¿e mamy wspólne zainteresowania, chocia¿ przyznajê , ¿e moje interpretacje bywaj± "kosmiczne". Niemniej jednak potrafimy o tym rozmawiaæ bez niepotrzebnych wycieczek osobistych i to jest w³a¶nie piêkne i dziêkujê Ci za to, chocia¿ mog³aby¶ na tysi±c sposobów skomentowaæ moje "rewelacje".
Wielki szacun.

Nie ma w tym nic nadzwyczajnego East. My¶lê, ¿e i Ty postêpujesz wobec mnie tak samo. Je¿eli nie zgadzam siê z Tob± w jakim¶ temacie, to nigdy nie atakujê Ciebie jako cz³owieka ogó³em, a Twoje stanowisko w danej sprawie.
Z reszt± fakt, ¿e ludzie maj± inne zdania urozmaica nasze ¿ycie. Jakbym mia³a poznawaæ same Janneth'ki to bym chyba zwariowa³a, bo to tak jak do lustra gadaæ.
A Ksiê¿yc... Le¿y w zasiêgu moich zainteresowañ, jak widzê w Twoim równie¿. I cieszy mnie to tak jak Ciebie, ¿e znale¼li¶my jak±¶ niæ ³±cz±c± nasze dwa odleg³e ¶wiaty.
Na co dzieñ najbardziej ceniê znajomo¶ci z lud¼mi, z którymi najbardziej siê ró¿niê. Znalezienie z nimi nici porozumienia daje satysfakcjê, a gdy niechêæ zwi±zana z danym stanowiskiem ustêpuje miejsca wspólnemu celowi b±d¼ wspólnym zainteresowaniom, to rado¶æ z takiej znajomo¶ci jest wielokrotnie wiêksza.

Ksiê¿yc jest interesuj±cy i tak jak Ty uwa¿am, ¿e najpierw trzeba skrupulatnie zbadaæ najbli¿sze okolice. Z punktu A do punktu C jest dalej ni¿ do B. Dlatego, ¿eby dowiedzieæ siê czego¶ o C, trzeba ujarzmiæ B. My¶lê, ¿e albo nam siê niewiele na temat B przekazuje, albo niewiele autorytetów my¶li podobnie do nas.
Zapisane

The Elum do grieve
The oak he do hate
The willow do walk
if ye travels late.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #16 : Pa¼dziernik 04, 2009, 15:42:37 »

Naukowcy NASA przygotowuj± siê do rozpoczêcia misji kosmicznej, której kulminacyjnym punktem bêdzie wystrzelenie rakiety w kierunku Ksiê¿yca i zrobienie w jego powierzchni g³êbokiego otworu - informuje "Daily Telegraph"./b]

http://wiadomosci.onet.pl/1992794,16,item.html
Co¶ mi tu ¶mierdzi.
Ka¿dy widzi jak Ksiê¿yc "poradzi³ sobie"  z meteorytami - wystarczy na google poobserwowaæ kratery. W artykule pisze, ¿e na dnie g³êbokich kraterów mo¿e znajdowaæ siê zamarzniêta woda wiêc po co jeszcze "testowaæ" bombarduj±c powierzchniê ? Nie lepiej skupiæ siê na analizie materia³u na dnie kraterów z wod± ?
Rosjanie pisali przynajmniej wprost ,¿e chc± dowierciæ siê do wnêtrza Ksiê¿yca. Amerykanie chc± to zrobiæ na skróty - waln±æ bombê i zobaczyæ co jest w dziurze. Chamska metoda , ale nie pozbawiona logiki. Mnie siê wydaje, ¿e Ksiê¿yc równie¿ ¶wietnie poradzi sobie z bomb±, a nawet .... ale to ju¿ moja imaginacja, mo¿e "adekwatnie" odpowiedzieæ agresorowi - o ile jest sztucznym tworem wyposa¿onym w sztuczn± inteligencjê.
Zapisane
Byt
Go¶æ
« Odpowiedz #17 : Pa¼dziernik 04, 2009, 17:43:09 »

Spójrzcie na to z perspektywy za³ogi statku UFO, obserwuj±cego ca³± sytuacjê. Ziemianie strzelaj± do w³asnej satelity. Ubaw po pachy Du¿y u¶miech

Byt ufolog  Cool
« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 04, 2009, 17:44:18 wys³ane przez Byt » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #18 : Pa¼dziernik 04, 2009, 17:51:56 »

Cytat: Byt
...Ziemianie strzelaj± do w³asnej satelity. ...

No w³a¶nie, niejeden w tym momencie zapyta czy to nasz w³asny satelita.
Fakt ¿e Ksiê¿yc zowiemy naturalnym satelit± Ziemi ale czy rzeczywi¶cie jest "naturalny".
Czyta³em gdzie¶ na forum, ze mo¿e to byæ sztuczny twór, choæ utworzony z naturalnych sk³adników.

Cytuj
Spójrzcie na to z perspektywy za³ogi statku UFO, obserwuj±cego ca³± sytuacjê. ... Ubaw po pachy

Gdyby jednak okaza³o siê ¿e to nie naturalny twór, to ufoludki wcale nie mieli by ubawu. ...

Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Byt
Go¶æ
« Odpowiedz #19 : Pa¼dziernik 04, 2009, 18:06:25 »

Nie no Darek mówimy o strzelaniu rakiet± w ksiê¿yc. Dla mnie osobi¶cie to jest jakie¶ irracjonalne.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Pa¼dziernik 04, 2009, 18:28:54 »

Dla mnie równie¿ jest to chore ale z drugiej strony "czy zdrowi jeste¶my"? Mrugniêcie
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
frosk24
Go¶æ
« Odpowiedz #21 : Pa¼dziernik 04, 2009, 20:27:58 »

tu chyba nie chodzi zeby patrzec w dziure tylko w w to co z tej dziory wypadnie , szczerze mowiac to tylko amerykanie maja tak glupie pomysly , a ci jezeli bedzie to mialo tragiczne skotki dla nas ludzi
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #22 : Pa¼dziernik 04, 2009, 22:06:14 »

Nie wiemy jak siln± zaplanowali detonacjê, ale Ksiê¿yc to ca³kiem spora "kulka" z do¶wiadczeniami z przesz³o¶ci ( kratery po meteorytach ) wiêc bym nie panikowa³ ,¿e jemu ( a co zatem idzie inam ) siê co¶ stanie.
Mnie równie¿ wydaje siê, ¿e interesuje ich wnêtrze Ksiê¿yca.

Takich  wypraw nie podejmuje sie ot tak sobie , w ciemno . Czego¶ cennego musieli siê doszukaæ we wnêtrzu Ksiê¿yca, albo co¶ podejrzewaj± bo niby sk±d nagle taki wy¶cig ?
Coraz ¶mielej poczynaj± sobie Chiñczycy cyt :
Chiñczycy lec± na orbitê ju¿ pod koniec wrze¶nia
wiadomo¶æ z  2008-09-09,
Cytuj
Jeszcze w tym miesi±cu na orbitê oko³oziemsk± z kosmodromu w Jiuquan w prowincji Gansu wystrzelony zostanie chiñski pojazd kosmiczny Shenzhou 7. Bêdzie to trzecia chiñska wyprawa za³ogowa - podaje Rzeczpospolita
W misji we¼mie udzia³ trzech taikonautów. Poprzednia misja by³a dwuosobowa, pierwsza - jednoosobowa. Po raz pierwszy jeden z taikonautów wyjdzie w przestrzeñ kosmiczn±. Umo¿liwi to specjalna ¶luza i automatyczne ramiê utrzymuj±ce cz³owieka. Shenzhou 7 bêdzie kr±¿yæ po orbicie, od 200 do 300 km nad Ziemi± - czytamy w Rzeczpospolitej.
Pierwszy kosmiczny spacer chiñskiego astronauty bêdzie na ¿ywo transmitowany - podaje Rzeczpospolita.
http://technologie.gazeta.pl/technologie/1,81011,5674088,Chinczycy_leca_na_orbite_juz_pod_koniec_wrzesnia.html

Co tak interesuje Ruskich, Chiñczyków i Amerykanów , ¿e nagle spieszy im siê na Ksiê¿yc ?
Otó¿ pretekstem jest eksploracja nowego ¼ród³a energii jakim jest ... Hel-3

Cytuj
Rosyjska za³ogowa misja na Ksiê¿yc ma zdobyæ przyczó³ek dla ambitnego programu eksploatacji ksiê¿ycowych z³ó¿ helu-3. Sewastianow uwa¿a, ¿e ten program mo¿e ruszyæ ju¿ za 20 lat.

Rosjanie siê spiesz±, bo kilka dni temu swoje plany wypraw na Ksiê¿yc ujawnili Chiñczycy
. W 2017 r. Pañstwo ¦rodka zamierza wys³aæ sondê po próbki gruntu z Ksiê¿yca. Ju¿ wcze¶niej Chiñczycy mówili, ¿e chc± sprawdziæ, czy op³aci siê sprowadzanie stamt±d helu-3.

Dwa lata temu w Indiach na konferencji o wykorzystaniu Ksiê¿yca naukowcy szacowali, ¿e z 200 ton ksiê¿ycowego gruntu po podgrzaniu bêdzie mo¿na uzyskaæ 1 tonê helu-3. Trzeba tylko zorganizowaæ flotê wahad³owców, aby przywie¼æ gaz na Ziemiê.

Rosjanie ju¿ wyliczyli, ¿e na eksploatacjê i transport ksiê¿ycowych zasobów helu-3 trzeba wydaæ astronomiczn± kwotê od 40 do 200 mld dolarów. Ale inwestycja szybko zwróci³aby siê ze sprzeda¿y wytwarzanej z tego gazu energii.

http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,3278653.html

hel-3 w po³±czeniu z deuterem jest ponoæ bardzo wydajnym ¼ród³em energii. Zaledwie 25 ton helu-3 wystarczy³oby dla zapewnienia USA energii elektrycznej na rok - ocenia³ Lawrence Taylor z amerykañskiego Instytutu Nauk Planetarnych na Ziemi, a na Ziemi tego gazu znajdziemy ... oko³o 10 kg , za¶ na Ksiê¿ycu s± wielkie ilo¶ci pzyniesione przez wiatr s³oneczny. Jednak jak czytam w tym linku :

Problem w tym, ¿e prace nad konstrukcj± reaktorów przetwarzaj±cych hel-3 s± na razie w powijakach i byæ mo¿e ³atwiej bêdzie sprowadziæ gaz z Ksiê¿yca, ni¿ go wykorzystaæ.

Mimo to rywalizacja ju¿ siê rozpoczê³a . Najpierw bój siê bêdzie toczy³  o pozyskanie dzia³ek jak najbogatszych w Hel-3, ale moim zdaniem górnicze odwierty na Ksiê¿ycu i ten ca³y Hel-3  to zas³ona dymna dla prawdziwych celów supermocarstw.
Pierwsz± moj± w±tpliwo¶æ budz± ogromne koszty sprowadzenia Helu-3. Za 200 mld dolarów (mowa jedynie o kosztach transportu !! ) z sukucesem mo¿na by kontynuowaæ badania nad darmow± energi± , które rozpocz±³ Nikola Tesla ( i wykorzysta³ j± w praktyce niemal 150 lat temu !! ).

Zatem Hel-3  wygl±da mi na pretekst. Chodzi o dowiercenie siê do wnêtrza Ksiê¿yca. Wiadomo, ¿e w skorupie  naszego satelity znajdziemy wiêkszo¶æ ska³ o takiej samej budowie , co na Ziemi wiêc jakiekolwiek prace górnicze maj± zadanie dobranie siê do WNÊTRZA .
Czy¿by ju¿ wiedziano o tym, ¿e Ksiê¿yc jest pusty w ¶rodku Co¶? Co w takim razie znajduje siê w tej pustce ? A mo¿e "oni" ju¿ podejrzewaj± co tam jest.
Zapisane
frosk24
Go¶æ
« Odpowiedz #23 : Pa¼dziernik 04, 2009, 22:41:48 »

a moze chca zalozyc baze na ksiezycu i przeniesc tam niektorych a reszte wytepic i rozpoczac NWO
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #24 : Pa¼dziernik 04, 2009, 23:28:58 »

frosk24  poblem w tym, ¿e nikt nie sprawdzi³ do¶wiadczalnie jak d³ugofalowo wp³ywaj± na ¿ycie ludzkie inne warunki ni¿ te, które panuj± na Ziemi. Nikt nie prze¿y³ ci±¿y w warunkach niemal¿e niewa¿ko¶ci w oderwaniu od ziemskiego pola magnetycznego. Dlatego moim zdaniem nikt nie bêdzie ryzykowa³ na powa¿nie osiedlania siê w bazach na powierzchni Ksiê¿yca. Chyba, ¿e masz na my¶li jego WNÊTRZE ju¿ wyposa¿one w technologie, których my jeszcze nie znamy  i gotowe do zasiedlenia. Kto wie ...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

granitowa3 phacaiste-ar-mac-tire watahaslonecznychcieni zipcraft ostwalia