Kahuna
Dziwne a moze i dziwaczne konkluzje tutaj widze,East.Twoi "guru" od pola swiadomosci,kwantowej istoty naszej rzeczywistosci,Jedni we wszystkim,Wyzszych Jazni,radykalnego wybaczania..itp..itd..chyba maja patent na nieomylnosc,bo nie zadajesz im pytan typu:"a skad oni to wiedza ,co wiedza.. i kto ich nauczyl jak na to wlasciwie patrzec?"..a biedny ekspert z NASA,ktory strawil swoje cale zycie zglebiajac tajniki kosmosu zasluguje u Ciebie na drwiny i podejrzliwosc.Nieladnie tak,oj nieladnie..
Pewnie i nie³adnie z mojej strony
, ze go tak "zjecha³em". Choæ nie do koñca jego. Chodzi³o mi o ukazanie pewnego schematu my¶lowego polegaj±cego na tym, ¿e jak oficjalny ekspert powie, ¿e co¶ jest takie a takie i ju¿, to inni dociekliwi ludzie musz± byæ idiotami, a reszta nie wnika dalej, tylko wierz± ¶lepo. Bo to oficjel z NASA powiedzia³. Nie chodzi mi teraz o to, czy powiedzia³ prawdê czy nie.
Odwrotnie siê ma sprawa z moimi "guru" jak ich
Kahuna nazwa³e¶
. Oficjalnie meanstream nauki ich nie popiera. W szko³ach nie wyk³ada siê fizyki ¶wiadomo¶ci
Mo¿esz na prawdê wierzyæ komu zechcesz
Kahuna. Ja budujê swój ¶wiat w oparciu o pewien kola¿ w którym mistyka , nauka i ludzka dociekliwo¶æ zaczynaj± graæ na jednym boisku w jednej dru¿ynie . To mi po prostu odpowiada.
-------------
zachowanie cz³owieka ,a fazy Ksiê¿yca:
Pogl±d, ¿e fazy ksiê¿yca mog± mieæ wp³yw na ludzkie zachowanie jest staro¿ytny, co znajduje swoje odzwierciedlenie w genezie s³owa "ob³êd" . Fragment z Wikipedii na temat pochodzenia s³owa "wariat", stwierdza: "S³owo wariat jest zapo¿yczone z ³aciny" lunacus ", co z kolei wynika z slowa " luna "(Ksiê¿yc), a oznacza tradycyjne powi±zanie w folklorze pomiêdzy szaleñstwem,a fazami Ksiê¿yca ". Autorzy raportu Owens i McGowan w artykule (niemiecki Journal of Psychiatry, 2006),twierdz±, ¿e du¿a czê¶æ pracowników s³u¿by zdrowia nadal utrzymuje przekonanie, ¿e Ksiê¿yc mo¿e w pewien sposób wp³yn±æ na zachowanie cz³owieka. Angus (1995, niepublikowane badania mgr) informuje, ¿e 43% pracowników s³u¿by zdrowia uwa¿a, ¿e cykle ksiê¿ycowe wp³ywaj± na ludzkie zachowania. Badanie pod tytu³em "Lunacy" przez Danzl, opublikowane w Journal of Emergency Medicine w 1987 r. stwierdza, ¿e 80% pielêgniarek pogotowia i 64% lekarzy zgadza siê, ¿e Ksiê¿yc wp³ywa na pacjentów oraz ich zachowanie. Rosyjskie badania (Lucatelli i okienka Biofizika, 1995) uzna³y, ¿e w niektórych przypadkach choroby maniakalno-depresyjnej "Planetarna lokalizacja w stosunku do miesi±ca ksiê¿ycowego mo¿e byæ skorelowana z podatno¶ci± na spolaryzowany zespó³ maniakalno-depresyjny. Ponadto, poziom przestêpczo¶ci odnotowano bêdzie o wiele wy¿szy podczas pe³ni Ksiê¿yca ni¿ w innych dniach (Thakur i Sharma, 1984, Br Med J (Clin Res Ed)). Innym przyk³adem jest to, ¿e wiele kobiet ma cykle miesi±czkowe podobne do cyklu ksiê¿ycowego. Owens i McGowan (2006) doszed³ do wniosku, ¿e: "ksiê¿ycowy wp³yw na ludzkie zachowanie jest zjawiskiem, które jest akceptowane przez pracowników s³u¿by zdrowia, to jednak wiêkszo¶æ wspó³czesnych w literaturze odrzuca wp³yw na to cykli ksiê¿ycowych. To stwierdzenie mo¿e ulec zmianie lub zostaæ dodatkowo potwierdzone o nowe dane lub inne sposoby analizy danych. Cz³owiek sk³ada siê z ponad 70% wody i, podobnie jak fale oceanu, p³ynów w naszym organizmie mo¿e mieæ wp³yw i wp³yw na nas w sposób, mo¿e nie byæ w pe³ni ¶wiadomy lub w stanie udowodniæ. Mo¿e to przyczyniæ siê do badañ naukowych niejednoznacznych do tej pory. Autor i psychiatra, Arnold Lieber, wyglosil teoriê, ¿e skoro ludzkie cialo sk³ada siê g³ównie z wody to nasze cia³a mog± mieæ "biologiczne p³ywy ", które wp³ywaj± na nasze emocje. Napisa³ nawet ksi±¿kê pt " Jak Ksiê¿yc wp³ywa na Ciebie "(1996).
Czy cykle Ksiê¿yca maj± wplyw na Ziemiê ?
Wiêkszo¶æ ludzi jest zaznajomiona z faktem, ¿e Ksiê¿yc powoduje przyp³ywy na ziemi oceanów. Wynika to z oddzialywañ grawitacyjnych Ksiê¿yca i Ziemi.
Czy Ksiê¿yc równie¿ mo¿e wywo³aæ ruch w skorupie ziemskiej, które mog³yby doprowadziæ do trzêsienia ziemi? Wielu naukowców pracuj±cych nad tektonik± p³yt twierdzi, ¿e oddalenie siê Ksiê¿yca wywo³uje skutki w postaci trzêsieñ ziemi (Kokus, 1987 cykli). Kokus i Ritter (1988 cykli) studiowali fazy Ksiê¿yca w przypadku 21 trzêsieñ ziemi. 14 mialo miejsce w czwartej fazie, piêæ w pe³ni ksiê¿yca i dwa po zaæmieniu. Niektórzy naukowcy twierdz±, ¿e jest to efekt grawitacyjnego wplywu Ksiê¿yca, tj. p³ywów (Ferulano, 1986, Hartzell i Heaton, 1989). Badania z 2000 r. wykaza³y, ¿e trzêsienia ziemi dochodzi, gdy si³y p³ywowe nakladaj± siê nad epicentrum trzêsienia ziemi (Stetson, 1935). Podczas zbli¿enia grawitacyjnego, powinny byæ zbyt s³abe, by spowodowaæ trzêsienie ziemi, jednak wiele badañ wskazuje, na ksiê¿ycowy wplyw .
Herman i Goldberg (1978) stwierdzaj±, ¿e Ksiê¿yc wywo³uje przep³yw cz±steczek, które zaburza pole magnetyczne Ziemi.Wp³yw zaæmieñ Ksiê¿yca na Ziemiê
Zaæmienia wiadomo, ¿e maj± wp³yw na przewodnictwo atmosfery, zw³aszcza w okolicy E-regionu, co z kolei wp³ywa na pole magnetyczne Ziemi (Bown, 1991). Stening (1989) . Najwiêkszy wp³yw Ksiê¿ycowych p³ywów na pole magnetyczne wystêpuj± w godzinach porannych i w czasie równonocy. Choæ wydaje siê, ¿e ksiê¿ycowe oddzialywanie istnieje , geofizycy jednak twierdz±, ¿e podstawy tych procesów pozostaj± niejasne i, powi±zania s³oneczne oraz ewentualnie inne czynniki nale¿y te¿ braæ pod uwagê.
Mitch Battors z "Zmiany Earth Media" wyda³ o¶wiadczenie w swoim biuletynie z 20 grudnia 2010 , ¿e trzêsienia ziemi dochodzi w dwa tygodnie przed i / lub dwa tygodnie po ostatnich sze¶ciu ksiê¿ycowych zaæmieniach ( w ca³o¶ci). Slusznie spekulowal , ¿e trzêsienie ziemi nast±pi po zaæmienie Ksiê¿yca 21 grudnia 2010. Nast±pilo 7.4 w skali richtera trzêsienie ziemi w tym samym dniu zaæmienia w Japonii (patrz tabela poni¿ej).
Data zaæmienie Data, si³a i miejsce trzêsienie ziemi
2001 09 stycznia 26 stycznia 2001, 7.9, Indie
16 maja 2003 01 maja 2003, 6.4, wschodniej Turcji
09 listopada 2003 17 listopada 2003, 7.8, Alaska
04 maja 2004 ---
2004 28 pa¼dziernika 23 pa¼dziernika 2004, 6.6, Japonia
2007 03 marca 06 marca 2007, 6.4 i 6.3, Sumatra.
28 sierpnia 2007 15 sierpnia 2007, 7.4, Peru
2008 21 lutego 21 lutego 2008, 7.4, Indonezja
2010 21 grudnia 21 grudnia 2010, 7.4, Japonia
Pachinyk, (2002) omawia ¿e szczyty trzêsienia ziemi oko³o równonocy i przesileñ. Bierze pod uwagê równie¿, s³oneczne powi±zania i twierdzi, ¿e s± dowody wskazuj±ce, ¿e istnieje interakcja pomiêdzy pólami elektromagnetycznmi i grawitacyjnymi.
Podczas poszukiwania literatury naukowej,wskazuj±cej na po³±czenie miêdzy fazami Ksiê¿yca i trzêsieniami ziemi pojawiaj± siê równie¿ niejasne zwi±zki miêdzy Ksiê¿ycem i ludzkimi zachowaniami . Lin i in. (2003) argumentuj±, ¿e wskazuje na to szczyt w ma³ych trzêsieñ ziemi (2,5 do 5), które studiowa³ na Tajwanie w latach 1973 i 1991, jednak autorzy nie znale¼li korelacji pomiêdzy wiêkszymi trzêsieniami ziemi (powy¿ej 5) , a fazami Ksiê¿yca.
dane z GCI , a cykle ksiê¿ycowe
Jak wielu z was wie, globalny system GCI ( Global Coherrence ) monitorowany jest za pomoc± magnetometrów, które monitoruj± magnetyczne czêstotliwo¶ci w jonosferze. Ponadto, zespó³ badawczy IHM oparty jest na urz±dzeniach Random Number Generator (RNG) - losowe generatory liczbowe -, które s± czê¶ci± ¶wiatowej sieci generatorów liczb losowych. T± sieæ prowadzi Projekt Globalnej ¦wiadomo¶ci (GCP). Patrz±c na dane RNG znajduj±cych siê w naszej sieci obiektów badawczych przez okres dziesiêciu lat (patrz rysunek poni¿ej), równie¿ mo¿na znale¼æ odzwierciedlenie dot danych cykli ksiê¿ycowych . Nie by³o znacznie wy¿szych efektów podczas pe³negej fazy ksiê¿yca.
Generator zdarzeñ losowych, a cykle ksiê¿ycowe
GCI rozpocz±³ miesiêczny projekt pod nazw± " Full Moon Synchronized Care Focus" dla cz³onków GCI w grudniu 2010 r. od pe³ni Ksiê¿yca. Wiele innych grup pracuje tak¿e przy wykorzystaniu energii pe³ni Ksiê¿yca, aby pomóc podwy¿szyæ zbiorow± czêstotliwo¶ci ludzko¶ci. Nie analizowano danych Ksiê¿yca w pe³ni przez nasze magnetometry przez d³ugi okres czasu, ale mamy nadziejê, ¿e wkrótce bêdziemy mogli odkryæ informacje na temat mo¿liwych skutków pe³ni Ksiê¿yca podczas synchronizacji Global Care - czyli skupienia siê i medytacji.
Czasem mo¿e byæ trudne do udowodnienia z³o¿onych interakcji pomiêdzy S³oñcem, Ziemi± i Ksiê¿ycem, a innymi wp³ywami planetarnymi, które nie zosta³y omówione tutaj. Nawet je¶li nauka jest niejednoznaczna w tym zakresie, to mo¿emy chocia¿ zobaczyæ, ¿e istnieje jakie¶ powi±zanie Ksiê¿yca, ¿ycia na Ziemi, S³oñca i Wszech¶wiata.
W fazach Ksiê¿yca nadal utrzymuje siê aktywno¶æ s³oneczna wzrastaj±ca w ci±gu najbli¿szych kilku lat, a zatem wiêcej zmian mo¿e pojawiæ siê w naszym ¿yciu, które czasami mog± wydawaæ siê trudne. W tych czasach wa¿ne jest, aby pamiêtaæ, jak mo¿emy zwiêkszyæ nasze w³asn± spójno¶æ serc , co jest korzystne nie tylko dla nas samych, ale tak¿e dla naszego, globalnego ¶rodowiska spo³ecznego .
Zapraszamy do przy³±czenia siê do pokoju GCI Global Care i co miesi±c Full Moon Synchronized Care Focus,
http://www.globalcarerooms.org/Równie¿ zachêcamy do w³asnych praktyk w celu zwiêkszenia troski i wspó³czucia dla siebie i innych.
Chcia³bym zakoñczyæ komentarz do s³ów Henry David Thoreau:
Nie znam bardziej optymistycznej rzeczy ni¿ fakt niekwestionowanej zdolno¶ci cz³owieka do wzniesienia swego ¿ycia poprzez ¶wiadome dzia³anie.Z wielk± mi³o¶ci± i wdziêczno¶ci±,
Deyhle Annette, Ph.D. Zespó³ Badañ i GCI
----------------
Powy¿szy artykul pochodzi z newslettera GCI, który otrzymujê na skrzynkê mailow± ( po moim tlumaczeniu z pomoc± google
)
Mam nadziejê, ¿e praktyczne wskazówki oraz wiedza w nim zawarta - no i oczywi¶cie praktyka wspólnych medytacji - mog± siê przyczyniæ do lepszego zrozumienia naszego pol±czenia z Ksiê¿ycem, Sloñcem i calym Wszech¶wiatem
pozdr
East