Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 20:30:37


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 [2] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: ZAHI HAWASS :)  (Przeczytany 29847 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #25 : Kwiecieñ 18, 2011, 08:10:27 »

Ci±g dalszy Hawasu (ha³asu) Mrugniêcie


Zahi Hawass znów w opa³ach
Opublikowano: 18.04.2011 | Kategorie: Wiadomo¶ci ze ¶wiata

S³ynny egipski Minister Staro¿ytno¶ci Zahi Hawass znów wylecia³ z posady!

Na razie informacje s± nieco mgliste i pochodz± z egipskich stron internetowych (Al-Ahram) a tak¿e z Agence France Press. Wynika z nich, ¿e Zahi Hawass zosta³ podany do s±du pod zarzutem wp³ywania na decyzje sêdziów w przesz³o¶ci w sprawach dotycz±cych w³asno¶ci ziemi w Egipcie. Kiedy Hawass by³ potê¿nym Ministrem Staro¿ytno¶ci i jednym z najwa¿niejszych ludzi w Egipcie, u¿y³ swoich wp³ywów aby przekonaæ s±d aby pozbawi³ pewn± osobê praw do posiadania prywatnego kawa³ka ziemi dlatego, ¿e znajdowa³y siê na nim staro¿ytne monumenty. Hawass argumentowa³, ¿e wszystko co ¶wiadczy o antycznej kulturze Egiptu nie mo¿e nale¿eæ do pojedynczych ludzi a do ca³ego narodu egipskiego.

Jednak jak wiadomo czasy gwa³townie siê zmieni³y i Zahi Hawass ponownie znalaz³ siê pod wozem. Nie zapomniano mu jak siê okazuje tego wydarzenia gdy pozbawi³ kogo¶ – dzi¶ z pewno¶ci± wp³ywowego – rzeczonego kawa³ka ziemi z monumentami. Tamt± decyzje zas±dzono ponownie i tym razem to Hawassa uznano winnym nadu¿ywania swojego stanowiska. S±d Kryminalny w Gizie uzna³ go tym razem winnym i skaza³ na… rok ciê¿kich robót i grzywnê w wysoko¶ci 10 000 egipskich funtów (1600 dolarów). Oznacza to tak¿e zwolnienie go ze stanowiska Ministra Staro¿ytno¶ci jakie przyj±³ zaledwie 2 tygodnie temu z r±k premiera Essama Sharafa.

Wykonanie wyroku powstrzymano do czasu rozpatrzenia przez s±d apelacji Hawassa.

Zahi Hawass zamie¶ci³ na swoim blogu w³asny opis wypadków. Wynika z niego, ¿e sprawa dotyczy jakiego¶ przetargu na ksiêgarniê i niekoniecznie pokrywa siê z tym, co poda³y agencje informacyjne. Czy Zahi Hawass co¶ ukrywa i nie mówi pe³nej prawdy? Czy mo¿e to agencje celowo rozdmuchuj± plotki na temat s³ynnego egiptologa? Z pewno¶ci± wkrótce wszystkiego siê dowiemy.

Oto wyja¶nienie Zahiego Hawassa:

„Muszê niezw³ocznie poinformowaæ ¶wiat, ¿e wie¶æ o moim pój¶ciu do wiêzienia jest kompletnym nieporozumieniem.

W zesz³ym roku zbierali¶my oferty od rozmaitych firm, które chcia³y prowadziæ ksiêgarniê w Muzeum Egipskim. Istnieje osoba, która wynajmowa³a ksiêgarniê wewn±trz Muzeum. Chcia³a ona powstrzymaæ przetarg wierz±c, ¿e dziêki temu utrzyma swój kontrakt. Osoba ta wystosowa³a pozew s±dowy w S±dzie Kryminalnym w Agouza w Kairze po to by zatrzymaæ przetarg. Sprawa zosta³a wytoczona przeciwko Sekretarzowi Generalnemu Najwy¿szej Rady Zabytków Staro¿ytno¶ci (SCA) (którym by³ Zahi Hawaas przyp. red.) – nie przeciwko mnie osobi¶cie lecz funkcji jak± pe³ni³em w tamtym czasie.

Jednak zanim sprawa ta zosta³a rozpatrzona przez s±d, przetarg zakoñczy³ siê w koñcu maja 2010 r. i Najwy¿sza Rada Zabytków Staro¿ytno¶ci (obecnie Ministerstwo Zabytków Staro¿ytno¶ci), wybra³a firmê Egyptian Sound and Light Company aby prowadzi³a ksiêgarniê. Krótko po tej decyzji odby³a siê rozprawa s±dowa na pocz±tku czerwca i przedstawiciel SCA nie mia³ czasu aby pokazaæ ewidencjê, ¿e przetarg zosta³ zakoñczony. Dlatego s±d podj±³ decyzjê, ¿e przetarg ma zostaæ zatrzymany. Jednak by³o ju¿ na to za pó¼no.

Osoba ta jednak nadal chcia³a osi±gn±æ swój cel i kontynuowa³a atak przeciwko mnie w s±dzie. W listopadzie 2010 r. s±d wyda³ decyzjê o mojej niewinno¶ci dlatego, ¿e jako Sekretarz Generalny SCA nie zarz±dza³em sprawami prawnymi w SCA, co le¿a³o w tamtym czasie w gestii Ministra Kultury. Ale to nie wystarczy³o tej osobie, która ponownie poda³a sprawê do s±du, z uzasadnieniem ¿e posiada ona ewidencjê wykazuj±c± ¿e to ja zarz±dza³em sprawami prawnymi a w tamtym czasie SCA nie mia³a prawnego reprezentanta obecnego w s±dzie. S±d podj±³ obecnie decyzjê, ¿e ja jako szef SCA zostajê skazany na rok wiêzienia. Tak dzia³a s±d w Egipcie i nie ma nic szczególnego w tym, ¿e szef organizacji dostanie taki jak ten wyrok. Kiedy s±d orzeka w ten sposób, oskar¿ony (w tym przypadku ja jako Sekretarz Generalny SCA w tamtym czasie), ma okre¶lon± ilo¶æ czasu aby odwo³aæ siê od decyzji s±du.

Jutro (dzi¶?) szef Departamentu Spraw Prawnych przy Ministerstwie Staro¿ytno¶ci uda siê do s±du by wystosowaæ apelacjê. Przeka¿e on ewidencjê, ¿e przetarg na ksiêgarniê zosta³ zakoñczony przed pierwszym wyrokiem s±du i dlatego nie mo¿na by³o zatrzymaæ nakazanego przez s±d przetargu. Zakoñczyli¶my przecie¿ ca³y proces przetargu przed decyzj± s±du! Jestem absolutnie pewien, ¿e wkrótce zostanê oczyszczony z zarzutów i dlatego chcê powiedzieæ wszystkim, ¿eby siê o mnie nie martwili. Szanujê prawo mojego kraju a tak¿e decyzjê naszego s±du. Zamierzam przeprowadziæ ca³± t± sprawê wy³±cznie przy udziale egipskiego systemu prawnego. Nic nie zdo³a odwróciæ mojej uwagi od ochrony dóbr Egiptu.”

Opracowanie: Chris Miekina
Na podstawie: Al-Ahram, Agence France Press, www.drhawass.com
¬ród³o: Nowa Atlantyda

Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #26 : Kwiecieñ 18, 2011, 10:16:55 »

Spokojnie, poczekamy, zobaczymy. Dziwi mnie jedynie uciekanie Hawassa za stanowisko, jako bezosobowe - jakby to fotel mia³ odpowiadaæ bo to on podejmowa³ decyzje a nie cz³owiek z krwi i ko¶ci. Dziwi, poniewa¿ nagle siê od niego odcina, ¿e niby szef SCA to... nagle nie on... A wcze¶niej... p³awi³ siê tym stanowiskiem.
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #27 : Kwiecieñ 18, 2011, 10:32:03 »

Takich duchow bedzie jeszcze wiecej.
Zapisane
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #28 : Kwiecieñ 18, 2011, 11:41:17 »

ALoha !!!

obaczym, obaczym.

Niemniej jednak je¶li ZH kadzi, to robi to umiejêtnie, bo jego opis jest dosyæ logiczny. Ale trza pamiêtaæ, ¿e tam jest stan wojenny albo wojna, czyli sprawiedliwo¶æ sprawiedliwo¶ci± a prawo mo¿e byæ nie ca³kiem "po naszej stronie" (czyli ZH).


Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #29 : Kwiecieñ 18, 2011, 12:28:06 »

W Egipcie rozni ludzie i politycy maczali swoje palce. Byli rosjanie, amerykanie, francuzi, niemcy i inni. Kazdy cos wywiozl, przemycil splondrowal. Tylko biedny narod cierpial biede i bedzie dalej cierpial.
Zapisane
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #30 : Kwiecieñ 22, 2011, 20:17:22 »

A ja to bym Zahiemu za¶wieci³ lamp± po oczkach i zapyta³ nie o ksiêgarniê, tylko o to, co odkry³ g³êboko pod gizeñskim p³askowy¿em, dok±d doszed³ penetruj±c pionowy tunel w grzbiecie Sfinksa, dlaczego wstrzyma³ dalsz± penetracjê "szybów wentylacyjnych" w Wielkiej Piramidzie, czy dotar³ do grobu Ozyrysa penetruj±c tajemniczy tunel odchodz±cy bodaj od "niedokoñczonej komnaty" w tym smym obiekcie, itd., itp.

My¶lê, ¿e nie jest mo¿liwe, by dzia³a³ w tych miejscach samotnie, co oznacza, ¿e jest w tym piêknym i tajemniczym kraju "Grupa Trzymaj±ca Informacje Tylko dla Siebie". A fe!  Du¿y u¶miech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #31 : Lipiec 22, 2011, 21:14:49 »

Archeologia i polityka czyli niezatapialny Zahi
20 lip 2011



Zahi Hawass powinien dostaæ siê chyba do Ksiêgi Guinessa za wytrwa³o¶æ. Mieli racjê ci, którzy przewidywali, ¿e o egipskim ministrze staro¿ytno¶ci jeszcze us³yszymy. Zreszt± nie trzeba by³o na to wcale d³ugo czekaæ. Wystarczy³ jeden dzieñ, aby egipski premier Esssam Sharaf poprosi³ Zahiego o pozostanie na stanowisku. Nie oznacza to jednak bynajmniej powrotu do ³ask lecz raczej brak kogo¶ innego o odpowiednich kwalifikacjach, pozwalaj±cych piastowaæ ten urz±d. W ostatni± niedzielê powo³ano co prawda na stanowisko nowego ministra staro¿ytno¶ci Abdela Fataha El Banna – z kairskiego uniwersytetu – lecz sprzeciwili siê temu pracownicy ministerstwa. I to w³a¶nie otworzy³o Zahiemu nieoczekiwan± drogê powrotu.

...

http://nowaatlantyda.com/2011/07/20/archeologia-i-polityka-czyli-niezatapialny-zahi/
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #32 : Listopad 21, 2011, 21:34:27 »

Egipt mo¿e celowo ukrywaæ istnienie odkrytej staro¿ytnej biblioteki

Od ponad pó³ roku w internecie pojawiaj± siê doniesienia na temat mo¿liwo¶ci ukrywania przez Egipcjan odkrycia s³ynnej Komnaty Zapisków ( Hall of Records). Ta legendarna biblioteka mia³a zawieraæ wiedzê budowniczych piramid w Egipcie. Niektórzy badacze twierdz±, ¿e w konspiracjê zaanga¿owany jest Rz±d Egiptu i s³ynny Zahi Hawass.
Pog³oski o odnalezieniu legendarnej biblioteki obieg³y ca³y ¶wiat. Rz±d egipski oficjalnie zaprzeczy³, ¿e taki budynek lub pomieszczenie zosta³ odkryty. Wielu badaczy, w tym archeologów, twierdzi, ¿e komnatê odkryto, ale utajniono to ze wzglêdu na jej zawarto¶æ i jej mo¿liwy wp³yw na znan± nam historiê Staro¿ytnego Egiptu.
Wed³ug legendy potwierdzonej przez znane medium, Edgara Cayce, Komnata Zapisów sk³ada siê z trzech komór rozproszonych po ca³ym ¶wiecie. Znajduje siê tam spisana ca³a brakuj±ca historia rodzaju ludzkiego dotycz±ca cywilizacji Atlantydy.
Wed³ug wizji Caycego jedna z komór znajduje siê pod jedn± z ³ap Sfinksa, druga jest gdzie¶ na pó³wyspie Jukatan a ostatnia na zaginionej Atlantydzie, która jest prawdopodobnie na zatopiona w oceanie.
Ka¿da komora mia³aby zawieraæ zestaw informacji o historii zaginionego kontynentu wraz z informacjami o ka¿dym z mieszkañców ¿yj±cych na legendarnej wyspie. Edgar Cayce podczas jednej z wizji powiedzia³, ¿e kilka wielkich rodów Atlantów przetrwa³o zag³adê i uda³o siê w kilka miejsc na globie takich jak dzisiejszy Egipt lub Meksyk.
Cayce twierdzi³, ¿e Atlanci chcieli zachowaæ pamiêæ o swoim narodzie i dlatego szczegó³owe informacje umieszczono w swoistych kapsu³ach czasu.
Dlaczego Egipt mia³by chcieæ ukrywaæ takie donios³e odkrycie? G³ównym powodem mo¿e byæ to, ¿e wskazywa³oby ono, i¿ cywilizacja egipska nie rozwinê³a siê samodzielnie. Ta zmiana w my¶leniu mog³aby sprawiæ, ¿e kultura staro¿ytnego Egiptu utraci³aby na presti¿u a autorstwo niesamowitych monumentów jak Wielkiej Piramidy, by³oby kwestionowane.
Warto zadaæ pytanie na temat dowodów istnienia Komnaty Zapisów w Egipcie. Pierwszy ¶lad ¶wiadcz±cy o tym, ¿e nie jest to tylko wytwór marzenia sennego Edgara Cayce pojawi³ siê oko³o 20 lat temu, gdy poszukiwania z wykorzystaniem technologii radarowych wykaza³y dziwn± anomaliê w³a¶nie w okolicy ³apy Sfinksa.
Ujawniono wtedy co¶, co mog³o byæ mityczn± komor± i to w miejscu dok³adnie wskazywanym przez s³ynne medium. Drugi dowód na istnienie komory to sieæ jaskiñ i tuneli, które dzia³aj± na ca³ym p³askowy¿u w Gizie. Jaskinie s± podobno, pod co najmniej dwoma z du¿ych piramid w kompleksie w Gizie oraz maj± po³±czenie z praw± czê¶ci± spodu Sfinksa. To w³a¶nie w tej jaskini ma znajdowaæ siê komora z informacjami.
Wiêc czy Komnata Zapisów rzeczywi¶cie zosta³a odkryta? A je¶li tak to czy us³yszymy o tym, co tam zosta³o zgromadzone?

¬ród³o: http://socyberty.com/social-sciences/conspiracy-egypt-and-zahi-hawass-covering-up-hall-of-records-discovery/
http://innemedium.pl/wideo/egipt-moze-celowo-ukrywac-istnienie-odkrytej-starozytnej-biblioteki
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
greta
Go¶æ
« Odpowiedz #33 : Sierpieñ 05, 2012, 12:41:45 »

Ego Zahi Hawassa w niczym nie ucierpia³o od czasu, kiedy zosta³ si³± odsuniêty z wplywowej funkcji opiekuna egipskich staro¿ytno¶ci 18 miesiêcy temu, krótko po obaleniu prezydenta Hosni Mubaraka.

Zahi zwyk³ mówiæ:

    “Egipskie staro¿ytno¶ci to ja!”

Ta pewno¶æ siebie s³u¿y³a mu doskonale, gdy kontrolowa³ skarby faraonów za czasów Mubaraka, zarz±dzaj±c krytyczn± dla egipskiej ekonomii Najwy¿sz± Rad± ds. Staro¿ytno¶ci, dziêki której do kasy pañstwa wp³ywaly miliardy dolarów – g³ównie z turystyki i z zagranicznych wystaw. Cz³owiek, który sam siebie nazywa³ “egipskim Indiana Jones’em”, ma w dzisiejszych czasach znacznie mniej przyjació³, od kiedy egipska rewolucja i skandale korupcyjne zmusi³y go do porzucenia swojej lukratywnej funkcji. Demonstranci na Placu Tahrir wymachuj±c jego fedor± a la Indiana Jones krzyczeli, ¿e powinien zabraæ kapelusz ze sob± i odej¶æ.

Ku zaskoczeniu wszystkich Hawass (dzi¶ maj±cy 64 lata) na krótko powróci³ do w³adzy, ale póki co, nie zjedna³ sobie zbyt du¿ego poparca w partii obecnego prezydenta Mohameda Morsi’ego – “Wolno¶æ i Sprawiedliwo¶æ”. Nad Zahim wci±¿ wisi wizja poci±gniêcia go do odpowiedzialno¶ci, ale te¿ nowy rz±d Morsi’ego nie jest w stanie znale¼æ nikogo, kto mialby podobne, z³ote dotkniêcie jak Hawass. Jest to o tyle wa¿ne, ¿e stabilno¶æ nowej demokracji byæ mo¿e bedzie od tego w³a¶nie zale¿eæ.

Przed upadkiem Mubaraka w lutym 2011 r Hawass spedzi³ ponad 20 lat pomagaj±c Egiptowi wypromowaæ swoje zabytki staro¿ytno¶ci. By³ on cz³owiekiem, który zorganizowa³ wêdruj±c± po ¶wiecie wystawe faraona Tutanhamona, odkrycie Doliny Z³otych Mumii i wiele innych prjektów w czasie 9 lat sprawowania funkcji Seretarza Generalnego Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci. Sta³ siê ³±cznikem ze ¶wiatem Zachodnim.

Prowadzona przez Hawassa agresywna promocja Egiptu czêsto rozgrywa³a siê w czasie tragedii, którymi umiejêtnie wp³ywa³ na ¶wiatow± opiniê publiczn± kszta³tuj±c jej wizjê Egiptu. W 1998 r. po zamordowaniu 63 turystów w Luksorze, ponownie udostêpni³ do zwiedzania teren wokó³ Sfinksa zamkniêty dla publiczno¶ci przez 10 lat. Od tego czasu zorganizowa³ niekoñcz±c± sie paradê efektownych wystaw muzealnych na ca³ym ¶wiecie, zaprojektowanych po to, aby zareklamowaæ Egipt jako atrakcyjne miejsce podró¿y.

Nie wiadomo, czy pod jego nieobecno¶æ Egipt jest w stanie dokonaæ odpowiednich ekonomicznych zabiegów aby przyci±gn±æ turystów i czy miliardy oraz ¿yczliwo¶æ ¶wiata jak± sobie zjedna³ Hawass powróc±, gdy jego nie bêdzie na stanowisku.

    “By³ on w stanie stworzyæ poprzez swoje kampanie reklamowe nowy obraz Egiptu, który zmobilizowa³ miliony turystów”

– powiedzial Dieter Arnold, kurator egipskiej ekspozycji w Metropolitan Museum w Nowym Jorku.

    “Hawass posprz±ta³ historyczne miejsca, zbudowal infrastrukturê i muzea, zorganizowa³ wystawy zagraniczne i sprawi³, ¿e egipskie staro¿ytno¶ci znalaz³y sie w centrum ¶wiatowej uwagi”.

Przez lata turystyka by³a najwiêkszym egipskim sektorem ekonomicznym. O ile cena bawe³ny jest zmienna i liczba statków przekraczaj±cych Kana³ Sueski spad³a przez ¶wiatowy kryzys, o tyle turystyka okaza³a sie elastyczna. W 2009 zyski z turystyki spad³y nieco o 2% by wzrosn±æ w 2010 r o ponad 15%.

Jednak podczas pierwszych miêsiecy 2011 roku, kiedy prostesty poch³ania³y Kair, sta³o sie jasne, ¿e sama turystyka nie wystarczy aby utrzymaæ zdrow± ekonomiê. Wraz z wzrostem protestu ekonomia dostawa³a zapa¶ci. Minister turystyki og³osi³, ¿e zyski spad³y o 1/3 do poziomu 8.8 mld w 2011 r., ale eksperci wskazali, ¿e zniszczenia by³y znacznie wiêksze. W dodatku do miesiecy niepokojów i destabilizacji Ministerstwo Turystyki uwaza, ¿e wzrost nastrojów antyzachodnich i postawa islamskich ekstremistów do³o¿y³a siê do zmiany planów wielu ludzi chc±cych odwiedziæ Egipt.

Wszechobecno¶æ Hawassa i jego dar do robienia sobie wrogów stworzy³ niechêæ w¶ród jego wspó³obywateli, ale pieni±dze jakie wp³ywa³y dziêki niemu ucisza³y krytyków. w 2010 r. ok 14.5 mln. turystów odwiedzilo Egipt. Wielu z nich wy³±cznie po to, aby odwiedziæ historyczne miejsca. Miliardy które wydali by³y niezwykle wa¿ne, podpieraj±c rezerwy walutowe kraju i pozwalaj±ce zaspokoiæ podstawowe potrzeby takie jak import pszenicy.

W istocie Hawass by³ tym, który przynosi³ chleb na stó³. To oczywisce pozwala³o malowaæ obraz Egiptu jako kraju przyjaznego turystom a tak¿e zakrywa³o rozmaite brutalne elementy rzeczywisto¶ci w tym kraju. Egipt Hawassa by³ Egiptem pramid i faraonów a nie spo³ecznej, politycznej i ekonomicznej nierówno¶ci na ulicach Kairu. Zatrudniaj±c Zachodnich entuzjastów jako asystentów przy swoich wielkich wykopaliskach, Hawass by³ w stanie skierowaæ uwagê Zachodu z daleka od tektonicznych zmian w egipskim spoleczeñstwie, które w koñcu wyp³ynê³y na placu Tahrir.

Oczywiscie nigdy nie skoncentrowa³ siê on w calej pe³ni na stworzenie z marki tylko dla Egiptu. Mocno pracowa³ aby stworzyæ markê dla samego siebie. Podczas wystawy Faraona Tutanhamona sprzedawano kopie jego fedory i planowa³ on tak¿e stworzenie calej linii mody, reklamuj±c koszule,

    “które mia³y przypomnieæ surowe do¶wiadczenie przy odkrywaniu staro¿ytnych grobowców w Egipcie”.

Jego wielkim sojusznikiem by³a ¿ona Mubaraka, korzysta³ on tak¿e z wielu okazji aby wzbogaciæ swoje prywatne konto. Hawas otrzymywa³ pensje w wysoko¶ci 200 tys dolarów rocznie jako badacz z ramienia Towarzystwa National Geographic, za organizowane przez niego odczyty kaza³ sobie placic po 15 tys. dolarów. Dodatkowo zarobi³ nieznan± sume na swoich ksi±¿kach ( pojedyncza ksia¿ka pt. “Tajemnicza podró¿: mi³o¶æ magia i tajemnica ¿ycia faraonów” sprzedawana by³a po 4400 dolarów.) i na wyst±pieniach w tv a tak¿e pensjê za prace w egipskim rz±dzie. Spekulacje na temat bogactwa Hawassa sta³y siê rodzajem sportu Egipcjan, sfrustowanych brakiem przejrzysto¶ci rz±du Mubaraka. Jednak nawet ci, którzy widz± go jako chytrego dorobkiewicza przyznaj±, ¿e s± w stanie znow go zaakceptowaæ je¶li sprawi, ¿e miliardy dolarów znów zaczn± p³yn±æ do kasy pañstwa.

    “Nie bêdê zaskoczona, gdy Hawass znów zostanie ministrem”

powiedzia³a Nora Shalaby, egiptolog i polityczna aktywistka. Je¶li Hawass wróci bêdzie zawdziêcza³ to swojej charyzmatycznej wytrwa³o¶ci i chêci nowego rz±dy do kompromisu w celu zabezpieczenia pañstwowej gospodarki. S³abo¶ci± Hawassa jest to, ¿e jest pozosta³o¶ci± po starym re¿imie, ale w pewien sposob jest to tak¿e jego si³a. Jest on znanym autokrat±, który nie jest zainteresowany opini± publiczn± a ktory posiada pasjê to kreacji w³asnej osoby. O ile jego powrót by³by niepopularny politycznie, mo¿e byæ wskazany ekonomicznie.

    “Nigdy nie przesta³em dbaæ i pracowaæ dla egipskiej historii”

- powiedzia³ Hawass.

na podst Huffington Post

http://nowaatlantyda.com/2012/08/03/gdzie-jest-zahi-hawass/
Zapisane
PHIRIOORI
Go¶æ
« Odpowiedz #34 : Sierpieñ 05, 2012, 20:21:15 »

Cytuj
Egipt mo¿e celowo ukrywaæ istnienie odkrytej staro¿ytnej biblioteki

Od ponad pó³ roku w internecie pojawiaj± siê doniesienia na temat mo¿liwo¶ci ukrywania przez Egipcjan odkrycia s³ynnej Komnaty Zapisków ( Hall of Records). Ta legendarna biblioteka mia³a zawieraæ wiedzê budowniczych piramid w Egipcie

Egipt jak Egipt.
Egipt jak ju¿ raczej sie podpi±³ ze swoim interesem pod zjawisko "ukrywania" (choæ to niew³a¶ciwa interpretacja).
Gdyby KTO¦ koniecznie wszem i wobec chcial ujawniæ - Egipt nie mia³by sposobno¶ci tego ukrywaæ.
Biblioteka jest dla LUDZI. A Tych na Planecie mniejszo¶æ.
Zapisane
Strony: 1 [2] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.027 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

maho x22-team wypadynaszejbrygady granitowa3 phacaiste-ar-mac-tire