SILNIK NAPĂDZANY ENERGIÂĄ PRĂÂŻNI John C. BediniSilnik na darmowÂą energiĂŞ wynalazcy Johna Bediniego istnieje juÂż od okoÂło 12 lat, lecz dopiero ostatnio zaczĂŞto poÂświĂŞcaĂŚ naleÂżna mu uwagĂŞ.
26 kwietnia tego roku, badacz w dziedzinie elektromagnetyzmu, emerytowany podpuÂłkownik Thomas Bearden, opublikowaÂł artykuÂł zatytuÂłowany “WyjaÂśnienie powstawania ujemnych rezystorĂłw Johna Bediniego", ktĂłry jest dostĂŞpny na stronie internetowej <
www.sightings.com/general/ resistors.htm>. ArtykuÂł jest poprzedzony listem Johna Bediniego z 27 kwietnia skierowanym do programu typu talk show prowadzonego przez Jeffa Rense'a, w ktĂłrym wyjaÂśnia, dlaczego Bearden napisaÂł ten artykuÂł.
Powodem byÂła moja pomoc pewnej dziesiĂŞcioletniej dziewczynce, ktĂłrej udzieliÂłem jej, aby mogÂła zdobyĂŚ wszystkie nagrody naukowe w Coeur d'Alene... wszystkie pierwsze miejsca oraz dodatkowÂą nagrodĂŞ naukowÂą na temat jednego z moich silnikĂłw. Silnik pracowaÂł przez cztery dni bez zatrzymywania z prĂŞdkoÂściÂą 4000 obrotĂłw na minutĂŞ, napĂŞdzajÂąc przy okazji generator, ktĂłry przez caÂły czas wytwarzaÂł energiĂŞ. Nauczyciele przedmiotĂłw ÂścisÂłych byli zupeÂłnie zdezorientowani przyglÂądajÂąc siĂŞ tej demonstracji i chcieli dowiedzieĂŚ siĂŞ, jak to dziaÂła. W odpowiedzi umieÂściÂłem na stronie KeelyNet plany tego silnika udostĂŞpniajÂąc je wszystkim zainteresowanym bezpÂłatnie. Jak dotÂąd komentarze sÂą pochlebne – niektĂłrym juÂż udaÂło siĂŞ wytworzyĂŚ darmowÂą energiĂŞ i uruchomiĂŚ silnik, lecz, jak to zawsze bywa, sÂą teÂż i tacy; ktĂłrzy twierdzÂą, Âże to nie moÂże dziaÂłaĂŚ. (Nie da siĂŞ wszystkich przekonaĂŚ)...
Proszê sobie wyobraziÌ niewielki silnik elektryczny na pr¹d sta³y umieszczony na pó³ce w laboratorium zasilany zwyk³ym 12-woltowym akumulatorem. WyobraŸmy sobie, ¿e akumulator jest ca³kowicie na³adowany i pod³¹czamy do niego silnik bez jakichkolwiek innych Ÿróde³ zasilania. Jest
oczywiste, ¿e silnik wkrótce wyczerpie akumulator i zgodnie z obowi¹zuj¹c¹ wiedz¹ po jego roz³adowaniu zatrzyma siê. I ja tak kiedyœ myœla³em. Pod³¹czy³em jednak silnik i nadal pracuje on w moim warsztacie.
Nie dziaÂła on w oparciu o konwencjonalnÂą wiedzĂŞ z dziedziny elektrycznoÂści. Nie dziaÂła on jak konwencjonalne silniki i generatory. Nie ma tu niczego skomplikowanego. To bardzo proste, kiedy juÂż komuÂś uda siĂŞ zrozumieĂŚ, o co w tym chodzi.
Silnik dziaÂła zgodnie z prawami elektromagnetyki, ktĂłre w czasie swoich eksperymentĂłw w Colorado Springs pod koniec XIX wieku odkryÂł Nikola Tesla. Wykorzystuje on to, Âże pró¿nia – “czysta pustka", Âże tak powiem - jest wypeÂłniona rzekami i oceanami kipiÂącej energii, jak to okreÂśliÂł Tesla.
Wykorzystuje on zasadĂŞ mĂłwiÂącÂą, Âże czasoprzestrzenna pró¿nia jest niczym innym jak czystym, pozbawionym masy Âładunkiem. Chodzi o to, Âże pró¿nia posiada bardzo wysoki elektrostatyczny, skalamy potencjaÂł – jest w wysokim stopniu ÂściÂśniĂŞta, naprĂŞÂżona. Aby zrobiĂŚ uÂżytek z tej zamkniĂŞtej w niej energii naprĂŞÂżenia, naleÂży jÂą wzbudziĂŚ i przechwyciĂŚ powstajÂące w tym procesie oscylacje pró¿ni. Najlepiej osiÂągn¹Ì to wzbudzajÂąc coÂś, co tkwi rezonansowe korzeniami w pró¿ni, a nastĂŞpnie przej¹Ì rezonansowe drgania naprĂŞÂżonej pró¿ni.
Innymi sÂłowy naleÂży pobudziĂŚ do drgania z czĂŞstotliwoÂściÂą rezonansowÂą coÂś, co tkwi korzeniami w pró¿ni, i przechwytywaĂŚ wzbudzonÂą energiĂŞ drgaĂą pró¿ni tkwiÂącÂą w jej naprĂŞÂżeniu. Tak wiĂŞc potrzeba nam czegoÂś, co jest zwiÂązane z pró¿niÂą i moÂże przetworzyĂŚ ruch “pró¿niowy" na ruch “masowy".
Tym czymÂś mogÂą byĂŚ naÂładowane czÂąstki i jony, ktĂłre sÂą ukorzenione w pró¿ni poprzez swoje strumienie Âładunku, dziĂŞki czemu oscylacje naprĂŞÂżenia – to znaczy oscylacje pró¿ni – mogÂą byĂŚ zamienione na normalnÂą energiĂŞ ruchu masy za pomocÂą naÂładowanych czÂąstek lub jonĂłw, o ile ukÂład tych czÂąstek znajdzie siĂŞ w rezonansie z przechwytywanym przez nas “potencjaÂłem". Do naszych celĂłw zastosujemy ukÂład jonĂłw.
Po pierwsze bêdzie nam potrzebny du¿y akumulator, który mo¿e pomieœciÌ du¿¹ iloœÌ na³adowanych jonów systemu, który chcemy wprowadziÌ w drgania. Potrzebujemy czegoœ, co posiada du¿¹ pojemnoœÌ i zawiera du¿o jonów. Te warunki doskonale spe³nia zwyk³y akumulator elektrolityczny.
ZwykÂły oÂłowiowo-kwasowy akumulator, o czym nie kaÂżdy wie, ma jonowÂą czĂŞstotliwoœÌ rezonansowÂą wahajÂącÂą siĂŞ od 1 do 6 MHz. Musimy pobudziĂŚ jony zawarte w elektrolicie do drgania zgodnie z ich czĂŞstotliwoÂściÂą rezonansowÂą, wyregulowaĂŚ “wzbudzajÂący" potencjaÂł i “odprowadziĂŚ" wÂłaÂściwie prÂąd. JeÂśli bĂŞdziemy dodawali potencjaÂł, aby wzbudzaĂŚ system, bĂŞdziemy mogli nastĂŞpnie doprowadziĂŚ do zamiany tego “potencjaÂłu" na “darmowÂą energiĂŞ elektrycznÂą".
SpĂłjrzmy na to nastĂŞpujÂąco. WedÂług pojĂŞĂŚ konwencjonalnych “elektrostatyczny potencjaÂł skalarny" zawiera w sobie pracĂŞ lub energiĂŞ przypadajÂącÂą na strumieĂą masy naÂładowanych czÂąstek. JeÂśli wiĂŞc do systemu oscylujÂących naÂładowanych czÂąstek dodamy tylko potencjaÂł bez przepÂływu masy, dodamy “fizycznÂą energiĂŞ" do caÂłoÂści systemu naÂładowanych czÂąstek. Inaczej mĂłwiÂąc, “potencjaÂł", ktĂłry dodajemy, jest zamieniany bezpoÂśrednio na “zwyk³¹ energiĂŞ" przez jony zagnieÂżdÂżone w systemie. JeÂśli bĂŞdziemy sprytni, nie bĂŞdziemy musieli dostarczaĂŚ Âżadnej energii w celu przemieszczania czystego potencjaÂłu. [Jako dowĂłd, Âże jest to moÂżliwe, proszĂŞ zajrzeĂŚ do pracy Toma Beardena “Toward a New Electromagnetics; Part IV: Vectors and Mechanisms Ciarified" (“W kierunku nowej elektromagnetyki, czêœÌ IV, wektory i mechanizmy wyjaÂśnione"), Tesla Book Co., 1983, slajd 19, str. 43, i towarzyszÂącÂą jej recenzjĂŞ, str. 10-11. ProszĂŞ zajrzeĂŚ rĂłwnieÂż do artykuÂłu “Significance of Electromagnetic Potentials in the Quantum Theory" (“Znaczenie potencja³ów elektromagnetycznych w teorii kwantĂłw") Y.Aharonova i V.Bohma zamieszczonego w Physical Review, druga seria, vol. 115, nr 3, sierpieĂą 1959, str. 485-491. Na stronie 490 jest mowa o tym, Âże jest moÂżliwe istnienie obszaru przestrzeni wolnego od pĂłl, ktĂłry wci¹¿ posiada potencjaÂł pozwalajÂący okreÂśliĂŚ jego fizyczne wÂłasnoÂści.
Otó¿ to “rezonansowe sprzĂŞganie wolnej energii" moÂżna wykonaĂŚ przy pomocy prostego, taniego ukÂładu. Nie potrzeba do tego wielkich cyklotronĂłw i ogromnych laboratoriĂłw. MoÂżna to wykonaĂŚ przy pomocy zwykÂłego silnika na prÂąd staÂły, akumulatorĂłw, urzÂądzeĂą regulujÂących i obwodĂłw wzbudzajÂących.
W³aœnie tak to wykona³em. I to dzia³a. Dzia³a w tej chwili na pó³ce w moim laboratorium w formie prototypu.
Ale to jeszcze nie wszystko. Jestem czÂłowiekiem humanitarnym i obchodzi mnie na przykÂład ta drobna, stara, owdowiaÂła kobieta mieszkajÂąca na koĂącu ulicy, ktĂłra oglÂąda z kaÂżdej strony swĂłj skromny czek z Opieki SpoÂłecznej, trzĂŞsÂąc siĂŞ w zimna zimÂą, poniewaÂż nie staĂŚ jÂą na zapalenie kominka. To musi siĂŞ zmieniĂŚ i mogĂŞ byĂŚ tym, ktĂłry siĂŞ do tego przyczyni. UjawniajÂąc swoje odkrycie, w tym krĂłtkim opracowaniu, dostarczam wszystkim majsterkowiczom i niezaleÂżnym wynalazcom na caÂłym Âświecie wystarczajÂących informacji do skopiowania mojego urzÂądzenia. JeÂśli przynajmniej tysiÂącu z nich uda siĂŞ je powieliĂŚ, poÂłoÂżenie na nim Âłapy stanie siĂŞ niemoÂżliwe, jak to juÂż miaÂło miejsce z wieloma innymi wynalazkami.
NapisaÂłem to z myÂślÂą o osobach, ktĂłre lubiÂą majsterkowaĂŚ i eksperymentowaĂŚ, a nie o naukowcach. PragnĂŞ zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ, Âże to urzÂądzenie jest trochĂŞ kapryÂśne, jeÂśli chodzi o dostrojenie i synchronizacjĂŞ wszystkich rezonansĂłw. Trzeba trochĂŞ cierpliwoÂści, ale w koĂącu zadziaÂła.
Ostrzegam jednak przed tÂą zabawÂą, jeÂśli ktoÂś nie wie, co robi. Elektrolit akumulatora rezonacyjnego wytwarza wodĂłr i jeÂśli uderzy siĂŞ weĂą zbyt mocno “impulsem napiĂŞciowym", wewnÂątrz akumulatora moÂże powstaĂŚ iskra elektryczna. JeÂśli do tego dojdzie, akumulator eksploduje. Tak wiĂŞc nie naleÂży siĂŞ do tego zabieraĂŚ, jeÂśli siĂŞ nie wie, z czym siĂŞ ma do czynienia, i nie zastosuje siĂŞ maksymalnych ÂśrodkĂłw ostroÂżnoÂści.
Tym niemniej, to coœ dzia³a. Tak wiêc majsterkowicze, eksperymentatorzy i pionierzy, do dzie³a. Stoi przed wami niepowtarzalna szansa. Spróbujcie i zbudujcie to. Pomajstrujcie. Pobawcie siê z dostrojeniem rezonansu. Potem zbudujcie tych urz¹dzeù jak najwiêcej i sprzedajcie je sprowadzaj¹c koszt u¿ytkowania wszystkich domowych urz¹dzeù do poziomu dostêpnego ka¿demu, w³¹cznie z ow¹ trzês¹ca siê z zimna drobn¹ staruszk¹ mieszkaj¹c¹ na koùcu ulicy.
A potem podziĂŞkujcie takim ludziom jak ja, poniewaÂż w peÂłni sobie zasÂłuÂżyli na sÂłowa uznania.
John C. Bedini, 1996
Na stronie internetowej Johna Bediniego znaleŸÌ mo¿na równie¿ poni¿szy komentarz napisany przez anonimowego przedstawiciela US Institute of Electrical and Electronics Engineers, Inc. (Instytut In¿ynierii Elektrycznej i Elektronicznej Stanów Zjednoczonych).
John C. Bedini skonstruowaÂł laboratoryjny model maszyny, na ktĂłrej wyjÂściu powstaje energia przewyÂższajÂąca energiĂŞ zuÂżytÂą przez urzÂądzenie. SkÂłada siĂŞ ono z akumulatora oÂłowiowo-kwasowego napĂŞdzajÂącego maÂły silnik na prÂąd staÂły, ktĂłry obraca podobnym do magnetycznego dynamem. Dynamo dostarcza na wyjÂściu energii, ktĂłra jest kierowana do elektronicznego ukÂładu. UkÂład przesyÂła okreÂślone (skalarne?) impulsy z powrotem do akumulatora, aby go doÂładowaĂŚ.
Nastêpnie, w celach demonstracyjnych, Bedini usuwa na³adowany akumulator i kolejno pod³¹cza roz³adowane akumulatory. Ka¿dy z nich zostaje ca³kowicie na³adowany. Innymi s³owy, Bedini zaczyna z jednym dobrym akumulatorem i czterema roz³adowanymi. Pod koniec pokazu wszystkie akumulatory s¹ na³adowane do pe³na.
Wiele razy odwiedza³em Bediniego w jego laboratorium w towarzystwie techników oraz profesorów fizyki i elektrotechniki. ¯adnemu z nas nie uda³o siê znaleŸÌ b³êdu w jego konstrukcji.
Mimo to wszyscy oni za¿¹dali, abym nie wymienia³ ich nazwisk w zwi¹zku z t¹ spraw¹, poniewa¿ obawiaj¹, ¿e koncepcje nosz¹ce znamiona herezji nie znajd¹ uznania u w³adz ich uniwersytetów.
ca³oœÌ dokumentu tu-
https://docs.google.com/open?id=0Bzg26IugJyItZmU4OGQ4OTctN2RkNy00ZjY2LWEzMmUtMjY5OTQ4YzM5ZjFmhttp://johnbedini.net/john34/bedinibearden.htmlrĂłwnieÂż o nim w filmie/dok.- "Thrive"
http://btjunkie.org/torrent/Thrive-What-On-Earth-Will-It-take/3662fb723a51b2f8c1743457f2240546d623b062821a