Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 23, 2024, 14:12:58


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Nowo¶ci z Egiptu  (Przeczytany 34378 razy)
0 u¿ytkowników i 8 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
stolo


Gadu³a


Punkty Forum (pf): 13
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 998



Zobacz profil
« : Wrzesieñ 17, 2008, 06:32:57 »

17 wrze¶nia 2008

PRACE BADAWCZE I WYKOPALISKOWE W HAWARZE

Pomimo wysokich temperatur w Egipcie, prace porz±dkowe i wykopaliskowe w Hawarze prowadzone by³y przez ca³y sierpieñ, oraz nadal prowadzone s± we wrze¶niu (pomimo okresu Ramadanu).  Polegaj± one na usuwaniu górnych warstw piasku po wschodniej stronie piramidy mu³owej.  Jak informuje kierownik prac, dr Reda Haleem w niektórych miejscach odkryto zarysy ¶cian lub murów mog±cych byæ pozosta³o¶ci± grobowców (lub innych pomieszczeñ) z okresu XX – XXIII Dynastii  (tj. oko³o 1000 lat p.n.e.)

Oczyszczanie i wywo¿enie piachu rozpoczê³o siê w pewnej odleg³o¶ci od piramidy i jest kontynuowane w kierunku samej piramidy i zauwa¿onych w czasie badañ georadarem najwiêkszych anomalii.  Odnaleziono ju¿ 5 mumii, oraz szereg przedmiotów ozdobnych takich jak figurki, szpilki do w³osów, czê¶ci naczyñ, itp.  S± to oczywi¶cie drobne znaleziska, ale bior±c pod uwagê fakt, ¿e jest to „wstêp“ do w³a¶ciwych badañ, daj± nadziejê na du¿o bardziej znacz±ce odkrycia w najbli¿szej przysz³o¶ci, przy penetracji na g³êbsze poziomy.

Administratorzy „Forum“ naszej strony internetowej otrzymali do zamieszczenia kilka zdjêæ wykonanych przez Billa Browna, który pod koniec sierpnia 2008 roku wróci³ z Egiptu.  Zdjêcia ilustruj± postêp prac w Hawarze, odkopane zarysy murów, oraz niektóre znaleziska. 

Po oczyszczeniu „przedpola“ wschodniej strony piramidy mu³owej przyjdzie czas na g³êbsze wykopaliska w miejscach najwiêkszych anomalii.  Mamy nadziejê, ¿e stanie siê to ju¿ w drugiej po³owie pa¼dziernika.  Pierwsze ciekawsze odkrycia powinny siê pojawiæ na g³êboko¶ci oko³o 3 metrów. Dokopanie siê do drugiego poziomu Wielkiego Labiryntu (zak³adaj±c ¿e jest on tam, gdzie wskazuje na to Lucyna £obos i georadar) powinno nast±piæ przy wykopaliskach na g³êboko¶ci oko³o 15 – 20 metrów).  Bêdê oczywi¶cie informowa³ o postêpach prac oraz ilustrowa³ je na „Forum“ zdjêciami.

Nastêpny wyjazd do Hawary cz³onków naszej Fundacji planowany jest na pa¼dziernik 2008 roku (William Brown i Andrzej Wójcikiewicz). 

SPRAWA OCHOTNIKÓW
Bêd±c w Hawarze bêdziemy równie¿ omawiali dok³adnie sprawê ochotników do prac wykopaliskowych w Hawarze.  Mamy ju¿ w biurze szereg podañ zarówno z Polski jak i ze Stanów Zjednoczonych (z Chicago i z Nowego Jorku).  W tej chwili wiemy, ¿e okres oczekiwania na pozwolenie w³±czenia siê w prace wykopaliskowe (tzn. za³atwienie tzw. „security check“) wynosi co najmniej trzy miesi±ce.  Dlatego s±dzê, ¿e pierwsze grupy ochotników pojad± do Hawary nie wcze¶niej ni¿ w po³owie stycznia 2009 roku.  Ka¿dy mo¿e oczywi¶cie pojechaæ do Hawary jako turysta, nie mo¿e jednak wtedy braæ udzia³u w pracach.

PODZIÊKOWANIE
Przy tej okazji chcia³em bardzo serdecznie podziêkowaæ wszystkim, którzy wspieraj± nas finansowo wp³acaj±c na konto naszej Fundacji zarówno drobne, jak i znaczniejsze kwoty.  Prawie ka¿dego dnia wp³ywaj± na konto Fundacji „Dar ¦wiatowida“ przekazy pieniê¿ne zarówno z Polski, jak i od Polonii w Stanach Zjednoczonych, i z innych krajów.  Ten „wdowi grosz“ jest z jednej strony wspania³± energi±, o której mówi³ En-Ki, a z drugiej strony pozwala nam na utrzymanie p³ynno¶ci finansowej i pokrycie kosztów wykopalisk, oraz prac badawczych w Hawarze. Dziêkujê wszystkim Darczyñcom za Wasz wk³ad w Projekt Ratowania Ziemi.

Dziêkujê te¿ Polonii amerykañskiej i Fundacji „The Mysteries of the World“ z Chicago za pomoc w finansowaniu przyjazdu delegacji naukowców egipskich do Polski (prof. Abdul Hadiego z Uniwersytetu w Kairze, oraz dra Redy Haleem – kierownika prac wykopaliskowych w Hawarze), oraz za pokrycie kosztów konferencji prasowej w Warszawie. 

Andrzej Wójcikiewicz


//reszta wiadomo¶ci z tego tematu przeniesiona do tematu z komentarzami //tom1ek
« Ostatnia zmiana: Wrzesieñ 17, 2008, 18:11:16 wys³ane przez tom1ek » Zapisane

"Jutro to dzi¶, tyle ¿e jutro"


tom1ek

Gadu³a


Punkty Forum (pf): 47
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesieñ 17, 2008, 21:59:25 »

Polsko-Egipska Misja Archeologiczna w Hawarze rozpoczeta !!!!
Oto obiecane zdjęcia:

http://rok2012.w.interia.pl/hawara08.swf
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 12, 2009, 18:56:54 wys³ane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze nale¿y do mnie. Pozdrawiam starych znajomych U¶miech
stolo


Gadu³a


Punkty Forum (pf): 13
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #2 : Pa¼dziernik 23, 2008, 06:24:31 »

23 pa¼dziernika 2008

WYKOPALISKA W HAWARZE:  6 - 14 pa¼dziernika 2008 roku

W dniach od 6 do 14 pa¼dziernika 2008 roku nast±pi³ kolejny wyjazd przedstawicieli naszej Fundacji na teren badañ wykopaliskowych w Hawarze, w ramach wspó³uczestnictwa ze strony Fundacji „Dar ¦wiatowida“ w postêpach prac badawczych w Hawarze. Reprezentowali nas: William Brown oraz Andrzej Wójcikiewicz.  Osob± towarzysz±c± tego wyjazdu by³ jeden ze sponsorów Fundacji – Krzysztof Szczerbowicz z  Olsztyna.  Jak ju¿ zosta³o wspomniane – wykopaliska i prace porz±dkowe przy piramidzie mu³owej - by³y prowadzone przez ca³y sierpieñ (pomimo wysokich temperatur,) oraz przez ca³y wrzesieñ 2008 roku (pomimo postu Ramadan).  Jak dowiedzieli¶my siê - w Egipcie ekipa Hawary - by³a jedyn± ekip±, która przez te dwa miesi±ce prowadzi³a badania i wykopaliska. 

Obecne prace w Hawarze przebiegaj± w dwóch kierunkach jednocze¶nie.  Z jednej strony odbywa siê usuwanie ogromnych cha³d piachu po wschodniej stronie piramidy mu³owej, pozostawionych po badaniach prowadzonych w latach 1888 - 1911 przez angielskiego archeologa Flindersa Pitrie.  Prace odbywaj± siê przy pomocy koparki i dwóch traktorów wywo¿±cych piasek. Pozwolenie na wykorzystanie koparki i traktorów - Najwy¿sza Rada Staro¿ytno¶ci wyda³a wzglêdnie niedawno i dziêki temu jest szansa, ¿e usuwanie piasku zostanie zakoñczone do koñca listopada 2008 roku.  Dla porównania dodam, ¿e jedno „zagarniêcie“ szufli koparki zastêpuje pracê 100 robotników, przez ca³y dzieñ.

Z drugiej strony, prowadzone s± klasyczne prace wykopaliskowe w odleg³o¶ci oko³o 70 metrów od wschodniej ¶ciany piramidy, które polegaj± na odkopywaniu wierzchnich czê¶ci murów i znajduj±cych siê tam zabudowañ.  W tym w³a¶nie rejonie znalezione ju¿ zosta³y - mumie, ko¶ci ludzkie, fragmenty naczyñ glinianych, figurki.  Znaleziska te oceniane s± przez egipskich archeologów jako pochodz±ce z czasów tzw. Nowego Królestwa (New Kingdom), czyli oko³o 1000 lat p.n.e. Warto zaznaczyæ, ¿e na tym etapie badañ - wykopaliska siêgaj± na g³êboko¶æ oko³o 1 metra, i s± jeszcze ci±gle – bardzo powierzchowne.  Kiedy jednak cz³owiek pomy¶li, ¿e znajdowane s± tam tak stare przedmioty (zdjêcia by³y prezentowane w poprzednim sprawozdaniu), i ¿e znaczy to, ¿e od dwóch, trzech tysiêcy lat - nikt w tym rejonie nie prowadzi³ ¿adnych badañ, to ka¿de zag³êbienie ³opaty jest niezwyk³± podró¿± w czasie, podró¿± w historiê tego rejonu.

W ostatnim dniu naszego pobytu w Hawarze (13-go pa¼dziernika 2008 r.) dokonano do¶æ ciekawego odkrycia.  Znaleziona zosta³a³a doskonale zachowana czaszka oraz ca³y szkielet…. krokodyla.  Krokodyl pochowany by³ razem ze szcz±tkami  ludzkimi w jednym grobie, co potwierdza tezê, ¿e jeste¶my bardzo blisko miasta zwanego Crokodilopolis - Miasta Krokodyli opisanego w pismach Herodota.  W czasach Starego Królestwa w tym w³a¶nie rejonie krokodyle uwa¿ane by³y za ¶wiête zwierzêta, nic wiêc dziwnego, ¿e znajdowane s± wspólne z  ludzkimi – ich pochówki. Odkrycie to bardzo podekscytowa³o naszych egipskich archeologów.

Co dalej? Je¶li chodzi o dalsze plany – w momencie, gdy usuniêty zostanie piasek po stronie wschodniej, bêdzie mo¿na postawiæ zabezpieczenie ¶ciany piramidy z tej strony, aby siê nie osunê³a przy wykopaliskach, i poprowadziæ je w g³±b, tu¿ przy wschodnim murze piramidy mu³owej w miejscach najwiêkszych anomalii. Dopiero te wykopaliska mog± byæ pocz±tkiem sensacyjnych wyników, je¶li chodzi o znalezienie wej¶cia do Wielkiego Labiryntu. 

Jednocze¶nie, ca³y czas prowadzone bêdzie „pog³êbianie“ dotychczas ods³oniêtych murów. Archeolodzy egipscy uwa¿aj±, ¿e pod strukturami z czasów Nowego Królestwa, znajduj± siê zabytki i budowle ¦redniego i Starego Pañstwa, a¿ do czasów, kiedy piramida mu³owa by³a budowana, czyli oko³o 2500 lat p.n.e.

PRACA OCHOTNIKÓW

Podczas naszego pobytu oddane zosta³y wszystkie podania o pozwolenie na przyjazd ochotników - wolontariuszy z  Polski (to znaczy fotokopie scanów paszportów wraz z  ¿yciorysami).  Odebra³ je prof. Alaaeldin Shaheen, Dziekan Wydzia³u Archeologii Uniwersytetu w Kairze, który jest Dyrektorem Generalnym tych badañ.  Podania zosta³y przekazane do specjalnej komisji Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci i w ten sposób uruchomiona zosta³a procedura za³atwiania tzw. „security clearence“ dla zg³oszonych osób.  Pierwsze grupy ochotników maj± szansê przyjechaæ do Hawary w styczniu  2009  roku, a niektórzy - byæ mo¿e nawet wcze¶niej.

Aby do¶wiadczyæ „na w³asnej skórze“ jak wygl±da praca ochotników - ni¿ej podpisany – Andrzej Wójcikiewicz, wraz z Krzysztofem Szczerbowiczem pracowali przez parê godzin nape³niaj±c piaskiem specjalne kosze i wynosz±c piasek kilkadziesi±t metrów dalej (patrz za³±czone zdjêcia). Codzienna praca rozpoczyna siê punktualnie o godz. 7:00 rano i koñczy o godz. 13:00, z pó³godzinn± przerw± na posi³ek pomiêdzy godzin± 11:00 i 11:30.  Reszta dnia jest wolna.  Willa, która jest wynajêta przez Fundacjê w Fayum znajduje siê oko³o 10 km od piramidy w Hawarze.  W sytuacji, gdy w willi bêdzie mieszka³o jednocze¶nie kilku ochotników, dowo¿eni bêd± do miejsca wykopalisk, oraz przywo¿eni z powrotem - specjalnie wynajêtym busem.

Swoj± drog± – jest to wyjatkowe i niezwyk³e uczucie, gdy ka¿de wbicie ³opaty (przypominaj±cej trochê nasz± polsk±, nieco wiêkszych rozmiarów motykê) powoduje znalezienie ró¿nych skorup, kawa³ków ceramiki, oraz innych znalezisk ¶wiadcz±cych o tym, ¿e „jeste¶ pierwszym“, który od przynajmniej - 2000 lat odkopuje ten teren.  Dla Egipcjan nie jest to nic nadzwyczajnego.  W zasadzie w ca³ym Egipcie znajduje siê pod ziemi± tak wiele tajemnic, ¿e te figurki i krokodyle w³a¶ciwie nikogo z nich nie dziwi±.  Zwa¿ywszy jednak na ich wiek, gdyby takie znaleziska odnajdywane by³y w Stanach Zjednoczonych, czy nawet w Polsce, prawdopobnie by³yby sensacj± na skalê danego kraju.  Tutaj jest to tylko „preludium do wielkiej symfonii“, jak±  mamy nadziejê bêdzie znalezienie wej¶æ do Wielkiego  Labiryntu.

KONFERENCJA W BAZYLEI

W dniu 18 pa¼dziernika 2008 r. odby³a siê pierwsza na terenie Szwajcarii ca³odniowa konferencja na temat Projektu Cheops i Misji Ratowania Ziemi.  Zorganizowali j±  Maria i Joachim Gritsch, mieszkaj±cy w Tubingen w Niemczech, przy granicy szwajcarskiej.  W Konferencji wziêli udzia³ nastêpuj±cy prelegenci (w kolejno¶ci wystêpowania): Andrzej Wójcikiewicz, Iwona Stankiewicz, Lucyna £obos, Andrzej Kap³anek, Adam Szynkiewicz oraz William Brown.  Na zakoñczenie przeprowadzona zosta³a z udzia³em Lucyny publiczna sesja chanelingu telepatycznego z pytaniami od publiczno¶ci. Ca³a konferencja prowadzona by³a w jêzyku niemieckim, to znaczy wyk³ady i prezentacje t³umaczone by³y z jêzyków polskiego i angielskiego na jêzyk niemiecki.

Wed³ug ocen uczestników i organizatorów - Sympozjum to by³o ogromnym sukcesem. Uczestniczy³o w nim ponad 320 osób ze Szwajcarii, Niemiec, Austrii, Francji, W³och, Polski i z USA. Byli te¿ przedstawiciele prasy i telewizji i ju¿ nastêpnego dnia w telewizji szwajcarskiej emitowano ok. 10 minutowy program po¶wiêcony Konferencji, oraz ukaza³y siê w miejscowej prasie ¿yczliwe Projektowi artyku³y i sprawozdania. By³o to pierwsze tego typu Sympozjum wychodz±ce poza teren polskojêzyczny.  Dotychczasowe Sympozja organizowane we Wroc³awiu, oraz w Chicago skupia³y przede wszystkim  Polaków i ¶rodowiska Polonijne.

Sesja chanelingu z  Bazylei bêdzie wkrótce umieszczona na stronie Projektu Cheops, w dziale „Sesje“,  jako sesja nr  90.

Andrzej  Wójcikiewicz
« Ostatnia zmiana: Pa¼dziernik 24, 2008, 19:43:54 wys³ane przez tom1ek » Zapisane

"Jutro to dzi¶, tyle ¿e jutro"


stolo


Gadu³a


Punkty Forum (pf): 13
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Grudzieñ 09, 2008, 07:35:55 »

Cytuj
RAPORT Z PODRÓ¯Y DO HAWARY
14 - 21 LISTOPADA 2008 roku

Sk³ad delegacji:
Lucyna £obos          Fundacja „Dar ¦wiatowida“
William Brown              Fundacja „Dar ¦wiatowida“

Maria Kubacka                     TV/Radio Idea – ekipa filmowa
Jaros³aw Grymiñski      TV/Radio Idea – ekipa filmowa

Mariusz Borkowski        Ochotnik/turysta
Jaros³aw ¦witoñ               Ochotnik/turysta
Adam ¦witoñ                       Ochotnik/turysta
Cezary Stachoñ              Ochotnik/turysta

W czasie naszego pobytu usuniête zosta³y ostatnie zwa³y piasku od wschodniej strony piramidy mu³owej w Hawarze (kilka zdjêæ w za³±czeniu).  Wewn±trz tej wysokiej na 5 metrów i d³ugiej na 75 metrów ha³dy piachu zosta³o odkrytych sporo bardzo du¿ych kamieni z wapienia. Dodatkowo, w po³udniowo-wschodnim rogu piramidy wykonany zosta³ szeroki wykop na g³êboko¶æ oko³o 4.5 metra o powierzchni oko³o 4 metrów kwadratowych (patrz zdjêcia).

Do Polski przywiezione zosta³y próbki ziemi (w sumie 7 próbek) z ka¿dego poziomu tego wykopu, które zosta³y dostarczone do analizy dla dr Adama Szynkiewicza z Wydzia³u Geologii Uniwersytetu Wroc³awskiego. Na ich podstawie dowiemy siê du¿o wiêcej o pod³o¿u, na którym zbudowana by³a piramida mu³owa.

Na dnie wykopu zauwa¿ono wyra¼n± zmianê koloru pod³o¿a i jego gêsto¶ci.  Pokazuje siê równie¿ woda.  Pod³o¿e nie zosta³o wiêc „przebite g³êbiej“, aby nie pozwoliæ wodzie wydostaæ siê na zewn±trz.  Bardzo interesuj±cy jest natomiast poziom znajduj±cy siê oko³o 2 metrów poni¿ej poziomu piasku.  Jest to warstwa ¿wiru o grubo¶ci oko³o 30 cm z czasów grecko - romañskich.  Taki ¿wir móg³ byæ naniesiony przez wodê.

Podczas robienia tego wykopu nie znaleziono podziemnej konstrukcji rogu lub fundamentu piramidy mu³owej (by³ to jeden z powodów zrobienia tego wykopu w tym w³a¶nie miejscu).  Mo¿e to oznaczaæ, ¿e piramida siêga o wiele g³êbiej ni¿ to zosta³o matematycznie wyliczone przez Egipcjan.  Jest to du¿e zaskoczenie zarówno dla Egipcjan, jak i dla nas samych.

Dyrektor Generalny prac w Hawarze, prof. Alaeldin Shaheen, oraz kierownik dr Abdul Reda, zaproponowali wykonanie w pó¼niejszym czasie kilku nastêpnych, g³êbszych wykopów, aby znale¼æ fundamenty piramidy.  Potrzebne jest jednak na to odrêbne pozwolenie od Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci.

Oznacza to, ¿e nasze badania georadarowe z marca i maja 2008 roku by³y wykonywane ca³kowicie w obrêbie fundamentów piramidy i ¿e mog± one zawieraæ ogromne kolumny zauwa¿one na georadarze po stronie wschodniej i mo¿liwe wej¶cia po stronie pó³nocnej.  (S± to miejsca, które Lucyna £obos okre¶li³a jako wej¶cia do Wielkiego Labiryntu – A.W.)

Informacje uzyskane z analizy obecnych badañ geofizycznych i wcze¶niejszych badañ georadarowych pozwalaj± na rekomendacjê wykonania ponownych badañ georadarowych w pasie o szeroko¶ci oko³o 2 metrów w obydwóch kierunkach wzd³u¿ ¶ciany wschodniej, aby zobaczyæ co znajduje siê pod miejscem, gdzie zalega³y usuniête ha³dy piasku.

Zauwa¿ono te¿ szereg do¶æ du¿ych „dziur“ i „zapadlisk“ niedaleko strony wschodniej piramidy, które sugeruj± istnienie pod spodem „pustych przestrzeni“.  Jednak, dotrzeæ do nich mo¿na jedynie przez wykonanie kolejnych wykopów.

W ostatnim dniu naszego pobytu w Hawarze (20 listopada) dokonano do¶æ niezwyk³ego odkrycia w odleg³o¶ci oko³o 70 metrów na wschód od piramidy.  Jest ono na tyle niezwyk³e, ¿e Dyrektor Generalny badañ prof. Alaeldin Shaheen prosi³, aby na razie nie umieszczaæ jego opisów ani zdjêæ w internecie, dopóki wykopalisko to nie zostanie oficjalnie zbadane przez ekspertów z Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci i og³oszone w Egipcie.

William Brown
T³umaczenie: Andrzej Wójcikiewicz
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 09, 2008, 07:40:51 wys³ane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dzi¶, tyle ¿e jutro"


stolo


Gadu³a


Punkty Forum (pf): 13
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #4 : Grudzieñ 09, 2008, 07:44:36 »

...dzi¶ jeszcze wrzucê te zdjêcia U¶miech
Zapisane

"Jutro to dzi¶, tyle ¿e jutro"


tom1ek

Gadu³a


Punkty Forum (pf): 47
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Grudzieñ 31, 2008, 08:57:11 »





Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze nale¿y do mnie. Pozdrawiam starych znajomych U¶miech
stolo


Gadu³a


Punkty Forum (pf): 13
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #6 : Styczeñ 03, 2009, 22:57:47 »

PODRÓ¯ DO HAWARY (15 - 21 GRUDNIA 2008 roku)
                              I PLANY NA KOLEJNY SEZON BADAÑ

Sk³ad delegacji:
Andrzej Wójcikiewicz    Fundacja „Dar ¦wiatowida“
William Brown      Fundacja „Dar ¦wiatowida“

By³a to ostatnia tegoroczna wizyta przedstawicieli naszej Fundacji w Hawarze, czas na podsumowanie dotychczasowych badañ i zrobienie planów na nastêpny okres, na rok 2009.

Jak poinformowa³ nas Dziekan Wydzia³u Archeologii Uniwersytetu w Kairze i Dyrektor Generalny badañ w Hawarze, prof. dr Alaaeldin Shaheen,  procedura dalszego postêpowania i badañ jest nastêpuj±ca.

Dotychczasowe pozwolenie od Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci (NRS) up³ywa z koñcem tego roku i potrzebne jest kolejne podanie na przed³u¿enie badañ.  W listach e-mailowych wielokrotnie pytano mnie dlaczego w Hawarze nie przyst±piono od razu do wykopalisk archeologicznych?  Przecie¿, wyniki badañ georadarem wykonanych w marcu i w maju 2008 s± tak znacz±ce, ¿e uzasadniaj± wykopaliska. Odpowied¼ jest prosta.  Procedury egipskich pozwoleñ s± „do¶æ“ skomplikowane.  Pierwsze pozwolenie od NRS na sezon badañ w 2008 roku  by³o wy³±cznie na:
-   badania geofizyczne (georadar, odwierty, pomiary geodezyjne, itp);
-   porz±dkowanie terenu (usuwanie zwa³ów piasku pozostawionych po ostatnich wykopaliskach w 1911 roku);
-   badania hydrologiczne (okre¶lenie sposobu usuniêcia wody z piramidy w Hawarze, wykonanie wykopów testuj±cych poziom wody);
-   prace renowacyjne (renowacja znalezisk, oraz znalezionych w okolicy zabytków).

Nie ma w tych punktach ani s³owa o wykopaliskach, w zwi±zku z tym „wkopywanie siê w g³±b“ dozwolone by³o jedynie do g³êboko¶ci nie wiêkszej jak 1.5 metra.  Wyj±tkiem - by³y oczywi¶cie odwierty sprawdzaj±ce jako¶æ gruntu przy piramidzie i wykop do g³êboko¶ci 4.5 metra, wykonany w listopadzie po po³udnowo-wschodniej stronie piramidy, w celu sprawdzenia na jakiej g³êboko¶ci rzeczyw¶cie znajduje siê woda.

Pomimo, wspomnianych „ograniczeñ“ znaleziono ponad 50 znalezisk archeologicznych i du¿± ilo¶æ fragmentów ko¶ci, oraz ceramiki.  Wszystkie znalezione do tej pory przedmioty archeolodzy egipscy wstêpnie oceniaj± jako pochodz±ce z czasów tzw. Nowego Królestwa, XXVI Dynastii, czyli oko³o 1000 lat p.n.e.

Najciekawsze, najbardziej intryguj±ce znaleziska odkryto w pa¼dzierniku i listopadzie 2008 roku.  S± to grobowce, w których znalezione zosta³y ko¶ci krokodyli pochowane wraz ze szcz±tkami ludzkimi, oraz dwie mumie, z których jedna mia³a na sobie z³ot± maskê.  Znalezione ko¶ci krokodyli potwierdzaj± tezê postawion± przez Herodota, ¿e Wielki Labirynt znajdowa³ siê w pobli¿u miasta zwanego Miastem Krokodyli (Crocodilopolis), gdzie zwierzêta te uwa¿ane by³y za ¶wiête.  Na za³±czonych zdjêciach pokazana jest czaszka znalezionego szkieletu krokodyla, dwie mumie znalezione w listopadzie, oraz z³ota maska, która przykrywa³a jedn± z nich.

DALSZE PRACE BADAWCZE W ROKU 2009
Styczeñ 2009 roku bêdzie po¶wiecony wy³±cznie na inwentaryzacjê dotychczasowych znalezisk i ewentualne prace renowacyjne.  W tym czasie nie bêd± prowadzone ¿adne prace ziemne w Hawarze.  Bêdzie to równie¿ czas na podsumowanie sezonu 2008, napisanie wspólnego raportu z badañ (przez Wydzia³ Archeologii Uniwersytetu w Kairze i Wydzia³ Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wroc³awskiego).  Raport ten zostanie przedstawiony Specjalnej Komisji Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci wraz z podaniem o kolejne pozwolenie na rok 2009.  Zgodnie z naszymi rozmowami z Dyrektorem Generalnym badañ w Hawarze, prof. Alaa Shaheenem - podanie to bêdzie zawiera³o równie¿ pro¶bê o pozwolenie na prace wykopaliskowe w miejscach najwiêkszych anomalii.

PROCEDURY W EGIPCIE
Jak nam wyja¶ni³ prof. Shaheen procedura sk³adania podania o przed³u¿enie pozwolenia na dalszy okres wykopalisk sk³ada siê z kilku etapów.  Pierwszym etapem jest opinia i rekomendacja Rady Wydzia³u Katedry Archeologii Uniwersytetu w Kairze, oraz Rady Naukowej i Rektora Uniwersytetu Kairskiego.  Ten raport z rekomendacj± przedstawiany jest nastêpnie specjalnej Komisji d/s Badañ Archeologicznych przy Najwy¿szej Radzie Staro¿ytno¶ci, która ze swojej strony ocenia wyniki dotychczasowych badañ, oraz przedstawia swoje rekomendacje dotycz±ce dlaszych etapów do Zgromnadzenia Ogólnego Najwy¿szej Rady.  Zgromadzenie Ogólne (pod dyrekcj± Zahi Hawassa), które odbywa siê na ogó³ - raz w miesi±cu podejmuje dopiero ostateczn± decyzjê, co do zakresu dalszych badañ i przed³u¿enia pozwolenia.

Jak zapewnia prof. Shaheen – procedury te powinny byæ ca³kowicie zakoñczone w miesi±cu styczniu.  Dlatego wznowienie prac ziemnych i rozpoczêcie drugiego sezonu badañ przy piramidzie w Hawarze przewidywane jest oko³o 1 lutego 2009.  W tym czasie byæ mo¿e bêd± ju¿ pierwsze oficjalne pozwolenia dla wolontariuszy z Polski, ale znaj±c biurokracjê egipsk±, procedury te mog± trwaæ do¶æ d³ugo.

PRACA PRZY PIRAMIDZIE W HAWARZE
Osoby wybieraj±ce siê do Hawary w charakterze wolontariuszy powinny zdawaæ sobie sprawê, ¿e w tym rejonie nie istnieje co¶ takiego jak „brak r±k do pracy“.  Jak poinformowa³ kierownik prac w Hawarze, dr Abdul Reda, okrêg Fayum jest uwa¿any za jeden z biedniejszych okrêgów, gdzie jest ogromne bezrobocie i du¿a ilo¶æ rodzin, gdzie roczny dochód na rodzinê wynosi oko³o 500 funtów egipskich, czyli mniej ni¿ 100 dolarów US.  Dlatego, w ka¿dej chwili dostêpna jest ka¿da ilo¶æ pracowników do pracy przy piramidzie.  W okresie od sierpnia do grudnia 2008 roku pracowa³o tam od 20 do 40 osób dziennie, w zale¿no¶ci od potrzeb. Praca odbywa³a siê 5 dni w tygodniu, od niedzieli do czwartku i trwa³a od godz. 7:00 do 13:00 (z 30 minutow± przerw± na posi³ek w godz. 11:30 – 12:00).  Pi±tek i sobota s± w Egipcie dniami wolnymi od pracy.  Oficjalnie pracownicy zatrudniani byli przez Uniwersytet w Kairze i ich dzienny zarobek przy pracy w Hawarze wynosi³ 20 LE (funtów egipskich), co jest ekwiwalentem oko³o 4 dolarów US.  S± to normalne, pañstwowe stawki przy tego rodzaju pracach.

Pieni±dze wyp³acane by³y tygodniowo (w ka¿dy czwartek), czyli „tygodniówka“ wynosi³a 100 LE (funtów egipskich).  Wed³ug dra Redy, taka kwota wystarczy 4-6 osobowej rodzinie egipskiej na utrzymanie przez okres oko³o 10 dni, lub nawet d³u¿ej (bior±c pod uwagê lokalne ceny podstawowej ¿ywno¶ci).  Dlatego, nigdy nie brakuje tam chêtnych do pracy i gdy jest potrzeba zatrudnienia np. 100 robotników, jest to mo¿liwe w trybie natychmiastowym.

Piszê o tym dlatego, aby osoby szykuj±ce siê do wyjazdu zdawa³y sobie sprawê jaka jest sytuacja w tym rejonie i ¿e pracê ochotników z Polski niekoniecznie trzeba traktowaæ jako „znacz±cy wk³ad“ w proces wykoplisk w Hawarze, ale raczej jako osobiste do¶wiadczenie i pewnego rodzaju „przygodê“.  £atwo obliczyæ, ¿e osobisty wydatek na tygodniowy wyjazd w charakterze wolontariusza wyniesie, w przeliczeniu na dolary, minimum oko³o 1.200 dolarów na osobê, w³±czaj±c w to przelot samolotem do Kairu, transport z lotniska do Hawary, oraz koszty zwi±zane z pobytem, dojazdami z willi na miejsce wykopalisk, itp. Taka kwota op³aci pacê 60 robotników pracuj±cych przez ca³y tydzieñ.  Warto zastanowiæ siê nad tym przed podjêciem ostatecznej decyzji wyjazdu do Hawary.

PRZEWIDYWANY BUD¯ET NA SEZON 2009 ROKU
Preliminarz bud¿etowy na nastêpny sezon przewiduje oczywi¶cie nie tylko pracê dla robotników egipskich, ale równie¿ pieni±dze na wynajecie sprzêtu pomocniczego (traktory, koparki, sprzêt do odwiertów, sprzêt georadarowy, itp), p³ace dla kierownictwa badañ ze strony egipskiej, dla specjalistów i naukowców, którzy opracowuj± znaleziska i przede wszystkim – pieni±dze na zabezpieczenia zwi±zane z zatamowaniem wody, która ca³y czas znajduje siê w piramidzie mu³owej, czyli na prace hydrologiczne.  Planowane koszty przechodz± przez proces akceptacji przez Wydzia³ Archeologii Uniwersytetu w Kairze, Zarz±d Fundacji „Dar ¦wiatowida“ i Kwesturê Uniwersytetu Wroc³awskiego. ¦rodki pieniê¿ne przesy³ane s± przez nasz± Fundacjê na konto Uniwersytetu Wroc³awskiego i stamt±d przekazywane na konto Uniwersytetu w Kairze, który rozlicza siê z nich po wykonaniu konkretnych prac za pomoc± faktur.  Osobn± drog± przesy³ane s± jedynie ¶rodki za wynajêcie willi w Fayum, na jej wyposa¿enie i utrzymanie.

PODZIÊKOWANIE
Przy okazji tego sprawozdania - chcia³em jeszcze raz (poniewa¿ do ka¿dego darczyñcy wysy³amy podziêkowanie indywidualne), serdecznie podziêkowaæ wszystkim, którzy na konto naszej Fundacji przesy³aj± darowizny pieniê¿ne.  S± to pieni±dze, które pozwalaj± nam na pokrycie kosztów bie¿±cych i czê¶ci kosztów badawczych w Hawarze.  Z ca³ego serca dziêkujê za ten wk³ad – czêsto nazywany – „wdowim groszem“, gdy¿ wp³aty wahaj± siê od 10 z³ do kwot znacznie wy¿szych.  Ka¿da suma -  jest dla nas tak samo wa¿na i znacz±ca, gdy¿ stanowi niezwyk³± energiê pomocy w Projekcie, który (poza potencjalnymi znaleziskami archeologicznymi) mo¿e siê okazaæ najwa¿niejszym w ca³ej wspó³czesnej historii Ziemi i ludzko¶ci.

PLANOWANE SYMPOZJA I KONFERENCJE W ROKU 2009
W tej chwili wiemy ju¿, ¿e w roku 2009 bêd± - co najmniej dwie du¿e konferencje dotycz±ce Projektu Hawara i Projektu Ratowania Ziemi. 

Kair, 1-2 kwietnia 2009 roku
Pierwsze – dwudniowe Sympozjum Naukowe dotycz±ce poszukiwania Wielkiego Labiryntu i aktualnego stanu badañ archeologicznych w Hawarze odbêdzie siê w Kairze w dniach 1-2 kwietnia 2009 roku.  Organizatorem bêdzie Wydzia³ Archeologii Uniwersytetu w Kairze. Planowane jest zaproszenie przedstawicieli w³adz Uniwersytetu Wroc³awskiego. Program Konferencji (wraz z wyjazdem na wizjê lokaln± w Hawarze) jest obecnie w trakcie przygotowañ. 

Budapeszt, 6 czerwca 2009 roku
Druga konferencja (Sympozjum) planowana jest na Wêgrzech w Budapeszcie, w sobotê 6 czerwca 2009 roku. Organizatorem bêdzie Fundacja wêgierska o nazwie „LEELA FOUNDATION“.  Sympozjum to bêdzie dotyczy³o roku 2012 i Projektu Ratowania Ziemi i ludzi.  Program równie¿ jest w tej chwili w przygotowaniu, jednak ju¿ teraz wiemy, ¿e jednym z kluczowych punktów tej konferencji bêdzie - pierwsze spotkanie Lucyny £obos z szamanem, opiekunem ¶wiêtej góry Markahuasi w Peru, Don Sveriano, który okre¶lony zosta³ przez En-Ki jako ten, który jest reinkarnacj± Kap³ana Juno, in¿yniera – budowniczego Wielkiej Piramidy, opiekuna Kap³anki Ki (obecnej Lucyny).  Do spotkania tego mia³o doj¶æ we Wroc³awiu na Sympozjum w roku 2005, ale wtedy okaza³o siê to niemo¿liwe.  Obecnie otrzymali¶my informacjê, ¿e Don Severiano ju¿ wyrazi³ zgodê na przyjazd w czerwcu do Budapesztu, oraz – zaraz potem - na wyjazd do Egiptu do Wielkiej Piramidy.  To ma byæ jego pierwszy w ¿yciu wyjazd poza obszar, w którym obecnie mieszka.

O szczegó³ach przygotowañ i programie bêdê informowa³ na bie¿±co w kolejnych notatkach dzia³u „Nowo¶ci“ i na „Forum“. 

Nasuwa siê pytanie – dlaczego w najbl¿szym czasie w Polsce nie jest planowane ¿adne Sympozjum?  Dlaczego Budapeszt a nie Wroc³aw?  Zwi±zane jest to z inicjatyw± naszych wêgierskich przyjació³ i z ich dzia³aniem w celu pozyskania przyja¼ni i przychylno¶ci Don Severiano.  Prezes Fundacji wêgierskiej „Leela Foundation“, pani Ida Mesterne i jej m±¿ Attila Kovari przebywaj± obecnie w Limie, w Peru - spotykaj± siê z Severiano i prowadz± z nim rozmowy ustalaj±c m.in. szczegó³y jego podró¿y do Wêgier i do Egiptu.  Dodam jeszcze, ¿e Fundacja „Leela Foundation“ jest Wydawc± wêgierskiego t³umaczenia ksi±¿ki „Przebudzenie Cheopsa“ i jest doskonale zorientowana w Projekcie Cheops.

Sympozjum w Polsce
Je¶li chodzi o Sympozjum w Polsce – my¶limy o tym, ale bêdzie to zale¿a³o od rozwoju sytuacji i wykopalisk w Hawarze.  W przypadku znacz±cego odkrycia (a takiego siê spodziewamy w tym sezonie), z ca³± pewno¶ci± takie Sympozjum bêdzie zorganizowane z zaproszonymi go¶æmi z Egiptu, nie wcze¶niej jednak jak po wakacjach 2009 roku. Wielki Labirynt jest dla nas tylko „etapem po¶rednim“.  G³ównym celem dzia³añ Projektu Cheops s± wykopaliska w Gizie – i do tego d±¿ymy, z pomoc± Nieba i ludzi.

W za³±czeniu – zdjêcia z ostatnich wykopalisk i znalezisk w Egipcie, oraz zdjêcia Don Severiano w towarzystwie organizatorów Sympozjum w Budapeszcie, Idy Mesterne, oraz jej mê¿a Attili Kovari, wykonane w mieszkaniu Don Severiano w pobli¿u góry Markahuasi, w Peru w grudniu 2008 roku.

Rok 2009
Z okazji Nowego Roku 2009 – ¿yczê wszystkim naszym czytelnikom, sympatykom, darczyñcom, entuzjastom, krytykom, sceptykom i przeciwnikom – sukcesów osobistych i zawodowych, pozytywnych my¶li i pozytywnych zdarzeñ, aby ka¿dego dnia i pod ka¿dym wzglêdem wszystko uk³ada³o siê u Was coraz lepiej i lepiej.  Dziêkujê te¿ za ¿yczenia przesy³ane bezpo¶rednio do naszej Fundacji lub do mnie… Ja równie¿ ¿yczê nam wszystkim i sobie, aby Projekt Ratowania Ziemi i Ludzi rozwija³ siê w kierunku tak znacz±cych znalezisk w Hawarze, aby¶my jak najszybciej otrzymali pozwolenie na wykopaliska w okolicy trzech piramid w Gizie i dotarli do naszego ostatecznego celu.

Andrzej Wójcikiewicz



Czaszka krokodyla znalezionego w pa¼dzierniku 2008


Z³ota maska znaleziona na jednej z mumii w listopadzie 2008


Mumie ze zlata maska w momencie znalezienia


Zdjêcie Severiano, Ida Mesterne, Attila Kovari
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 03, 2009, 23:01:50 wys³ane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dzi¶, tyle ¿e jutro"


stolo


Gadu³a


Punkty Forum (pf): 13
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 17, 2009, 06:59:36 »

ROZPOCZÊCIE WYKOPALISK W HAWARZE
Moja podró¿ do Egiptu i wizyta w Hawarze odby³a siê w dniach 7-11 marca 2009.  Podró¿ by³a potrzebna, aby przygotowaæ bud¿et na sezon badañ w Hawarze w okresie kwiecieñ 2009 – kwiecieñ 2010.  Okres od kwietnia do kwietnia jest zwi±zany z podpisaniem aneksu do umowy pomiêdzy Uniwersytetem w Kairze i Uniwersytetem Wroc³awskim, przed³u¿aj±cym wa¿no¶æ umowy na nastêpny rok.  Poprzednia umowa zosta³a podpisana dnia 7 kwietnia 2008 roku.  Przypominam, ¿e ze strony Uniwersytetu Wroc³awskiego podpisa³ j± prof. dr hab. Krzysztof Nawotka (Prorektor d/s wspó³pracy z zagranic±) a ze strony Uniwersytetu w Kairze – prof. dr Alaaeldin Shaheen, Dziekan Wydzia³u Archeologii.

Jednocze¶nie intencj± wyjazdu by³o precyzyjne uzgodnienie z prof. Shaheenem i dr Red± miejsca rozpoczêcia wykopalisk oraz ustalenie harmonogramu prac.  Z naszych poprzednich informacji wynika³o, ¿e prace wykopaliskowe mia³y byæ rozpoczête 1 lutego, pó¼niej termin przesuniêto na 1 marca i w koñcu podana zosta³a data 15 marca.  Jak mnie poinformowa³ dyrektor generalny prac w Hawarze, prof. Shaheen, opó¼nienia zosta³y spowodowane d³ugim okresem za³atwiania przez Najwy¿sz± Radê Staro¿ytno¶ci tzw. „security clearence“ dla naszej polskiej grupy, gdy¿ samo pozwolenie zosta³o wydane 29 stycznia.

W tej chwili mogê ju¿ poinformowaæ wszystkich, którzy czytaj± nasz± stronê, ¿e prace wykopaliskowe rozpoczê³y siê wczoraj, czyli w niedzielê (w Egipcie jest to dzieñ pracy) 15 marca.  Rozpoczê³y siê jednocze¶nie w trzech miejscach.  Najwa¿niejszym dla nas miejscem jest obszar wskazany w listopadzie ub. roku przez En-Ki (za po¶rednictwem Lucyny) o powierzchni 10x10 metrów kwadratowych, po wschodniej stronie piramidy mu³owej.  Obszar ten nie by³ badany georadarem, gdy¿ w momencie, gdy takie badania by³y robione – znajdowa³y siê tam ogromne nasypy piasku.  Rozpoczêcie prac w tym miejscu bêdzie wiêc wy³±cznie na podstawie wskazañ En-Ki.  Celem jest odkopanie potencjalnego wej¶cia do piramidy i/lub do samego Labiryntu. 

Drugim miejscem bêdzie zrobienie wykopu po po³udniowej stronie piramidy.  Jest to miejsce równie¿ wskazane przez Lucyne, ale zbadane przez georadar w maju ubieg³ego roku.  S± tam wyra¼ne anomalie, a wed³ug informacji otrzymanych przez Lucynê, jest tam mo¿liwy dop³yw wody do piramidy mu³owej.  Celem jest wiêc znalezienie tego dop³ywu.

Trzecim miejscem jest strona pó³nocna.  S± tam nagromadzone ogromne nasypy piasku (prawdopodobnie po badaniach Flindersa Petrie z 1911 roku), które bêd± usuwane, aby umo¿liwiæ wykopaliska.  Po stronie pó³nocnej georadar wykaza³ bardzo interesuj±ce anomalie i bêd± one weryfikowane w momencie, gdy bêdzie mo¿liwo¶æ wykonania wykopów.  Równie¿ i tutaj En-Ki bêdzie poproszony o wskazanie najlepszego miejsca do prac wykopaliskowych.   
Andrzej Wójcikiewicz

WYJAZD DO KAIRU NA KONFERENCJÊ

W dniu 30 marca grupa osób z Fundacji „Dar ¦wiatowida“ wyjedzie na Miêdzynarodow± Konferencjê Naukow±, organizowan± przez Wydzia³ Archeologii Uniwersytetu w Kairze, która odbêdzie siê w dniach 1-2 kwietnia.  Ze strony Fundacji wyjad± :  Lucyna £obos, William Brown, Mariusz Borkowski (nowy cz³onek Zarz±du Fundacji), Iwona Stankiewicz oraz Andrzej Wójcikiewicz.  Prezentacje na Konferencji bêdzie mia³ Andrzej Wójcikiewicz oraz William Brown.  Ze strony Uniwersytetu Wroc³awskiego w Konferencji we¼mie udzia³ dr Adam Szynkiewicz,z Instytutu Nauk Geologicznych, który przedstawi referat na temat badañ georadarowych wykonanych w marcu i w maju 2008 roku przy piramidzie mu³owej w Hawarze.

Do tej chwili nie otrzymali¶my jeszcze szczegó³owego programu Konferencji, ale w momencie otrzymania, zostanie on og³oszony zarówno w dziale „Nowo¶ci“ jak I w dziale „Sympozja/Konferencje“. Wiemy tylko, ¿e do tej pory zg³osi³o siê ponad 15 naukowców z referatami.  Na Konferencjê zaproszony zosta³ równie¿ Dyrektor Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci dr Zahi Hawass.  Do Kairu wybiera siê prywatnie szereg osób towarzysz±cych, aby uczestniczyæ w Konferencji, oraz aby odwiedziæ teren wykopalisk w Hawarze.


POGRUBIENIE - uaktualnienie informacji
« Ostatnia zmiana: Marzec 18, 2009, 07:55:25 wys³ane przez stolo » Zapisane

"Jutro to dzi¶, tyle ¿e jutro"


tom1ek

Gadu³a


Punkty Forum (pf): 47
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #8 : Kwiecieñ 09, 2009, 16:18:39 »

8 KWIETNIA 2009

KONFERENCJA NAUKOWA W KAIRZE I WYKOPALISKA W HAWARZE


W dniach 1-2 kwietnia b.r. odby³a siê Konferencja naukowa w Kairze pod tytu³em „Labirynt 2009“. Organizatorem Konferencji by³ Wydzia³ Archeologii Uniwersytetu w Kairze, za¶ - sponsorem i inicjatorem – Fundacja Wspierania Badañ Archeologicznych „Dar ¦wiatowida“.  Ze strony polskiej Uniwersytet Wroc³awski by³ reprezentowany przez dr Adama Szynkiewicza z Instytutu Nauk Geologicznych. Fundacjê „Dar ¦wiatowida“ reprezentowali:  Lucyna £obos, Iwona Stankiewicz, William Brown, Mariusz Borkowski oraz Andrzej Wójcikiewicz.

Konferencja by³a ogromnym sukcesem z punktu widzenia ilo¶ci przedstawianych referatów (w ci±gu dwóch dni - odby³o siê 15 prelekcji naukowców egipskich, amerykañskich, polskich); propagandowym – jak poinformowali nas nasi egipscy koledzy Konferencja rozbudzi³a ogromne zainteresowanie w ¶rodowisku archeologów i egiptologów.  Dla nas najwa¿niejszym jej aspektem by³ fakt, ¿e sta³a siê w pewnym sensie „prze³omem“ je¶li chodzi o informacje zwi±zane z badaniami w Hawarze.

Ze strony polskiej referaty przedstawili: dr Adam Szynkiewicz, Andrzej Wójcikiewicz oraz William Brown.

Prezentacja dr Adama Szynkiewicza dotyczy³a analizy najciekawszych wyników badañ georadarowych wykonanych w rejonie piramidy w Hawarze w marcu i w maju 2008.  By³a to doskona³a i niezwykle profesjonalnie wykonana  interpretacja anomalii zauwa¿onych podczas wy¿ej wymienionych badañ. Dr Szynkiewicz zd±¿y³ nas ju¿ przyzwyczaiæ do swego merytorycznego i rzeczowego przygotowania, czym równie¿ zwróci³ uwagê i zyska³ szacunek naukowców egipskich. Pod koniec swej prezentacji dr Szynkiewicz przedstawi³ niezwykle ciekawy, nowatorski projekt prze¶wietlenia piramidy mu³owej za pomoc± georadaru i mo¿liwo¶ci jakie daje taki „wynalazek“ je¶li chodzi o prze¶wietlanie innych piramid (np. Wielkiej Piramidy).

Moja prezentacja (Andrzej Wójcikiewicz) w pierwszym dniu Konferencji by³a zatu³owana „Historia Projektu Hawara“. Jej celem by³o przedstawienie i u¶wiadomienie naukowcom egipskim – „prawdziwego ¼ród³a“ finansowania badañ w Hawarze – czyli Lucyny £obos.  Chodzi³o o przedstawienie - jak to siê zaczê³o (hipnotyczna regresja wieku, chanelingi), poprzez badania na ¦lê¿y (radiestezja, georadar, archeologia), poprzez kolejne wyjazdy do Egiptu i inspirowane przez nas badania georadarowe w Gizie dr Mohameda Abbasa, wreszcie dotarcie do badañ w Hawarze w poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu na podstawie informacji uzyskiwanych w³a¶nie - poprzez Lucynê.

Stara³em siê równie¿ u¶wiadomiæ s³uchaczom, ¿e jedynym powodem, dla którego istniej± ju¿ trzy Fundacje zbieraj±ce ¶rodki na badania w Hawarze (to znaczy „Dar ¦wiatowida“ w Polsce, „The Mysteries of the World“ w Chicago, oraz nowa organizacja „Enkira“ w Szwajcarii) jest fakt, ¿e ludzie wierz± w to, co mówi Lucyna £obos.  Gdyby nie ten prosty fakt – nie by³oby badañ w Hawarze i nie by³oby tej Konferencji.  Wspomnia³em równie¿ o „g³êbszym znaczeniu“ informacji Lucyny, czyli - o roku 2012 i o naszym ostatecznym celu – jakim jest dotarcie do grobowca Budowniczego Wielkiej Piramidy.

Kropk± nad „i“ by³a fenomenalna prezentacja przygotowana przez Williama Browna (Billa), mê¿a Lucyny. Jego referat zatytu³owany „Niekonwencjonalne metody badañ w poszukiwaniu wa¿nych znalezisk archeologicznych“ mówi³ o tym wszystkim, co na ogó³ jest wstydliwie przemilczane przez ¶wiat nauki, archeologów, czyli - o jasnowidzeniu, widzeniu na odleg³o¶æ (remote viewing), radiestezji, chanelingu – w kontek¶cie wykopalisk odbywaj±cych siê w Hawarze i miejsc, gdzie badania s± obecnie wykonywane. Bill przedstawi³ równie¿ projekt „odwodnienia“ piramidy mu³owej.

Wszystkie wyst±pienia by³o ograniczone w czasie do oko³o 20 minut, a pod koniec ka¿dego „bloku“ prezentacji by³ czas na zadawanie pytañ prelegentom.

Dla nas samych - niezwykle wzruszaj±ce by³o zakoñczenie Konferencji, kiedy Dziekan Wydzia³u Archeologii Uniwersytetu w Kairze, prof. dr Alaa Eldin Shaheen, poprosi³ Lucynê £obos na scenê i wrêczy³ jej specjaln± pami±tkow± tablicê od Uniwersytetu, która wcze¶niej by³a wrêczona tylko kilku wyj±tkowym go¶ciom (zdjêcia z Konferencji s± w dziale „Zdjêcia“). Dlatego uwa¿amy, ¿e Konferencja ta by³a swego rodzaju „prze³omem“ je¶li chodzi o ujawnienie prawdziwego celu naszych badañ i przede wszystkim – ¼ród³a informacji.  Co najwa¿niejsze – ¶wiat nauki nie by³ a¿ tak bardzo tym zaszokowany jak niektórzy przewidywali. „¦ci¶le naukowe“ wyst±pienie dr Adama Szynkiewicza przyjêto bardzo ¿yczliwie, wyst±pienia moje i Billa przyjête by³y z ogromnym zainteresowaniem i… akceptacj±.

Na Konferencjê do Kairu przylecia³o równie¿ szereg osób zarówno z Polski, jak i z innych krajów w charakterze obserwatorów.  Z Polski towarzyszyli nam: Pani Krystyna Maci±g (sponsor Fundacji), Pani Danuta Nowaczyk z córk± Alicj± (sponsorzy Fundacji), znany re¿yser teatralny, filmowy i operowy Pan Henryk Baranowski, Pan Cezary Mielczarek (sponsor Fundacji). Z Wêgier przylecia³a Pani Ida Nadzsal oraz jej m±¿ Atilla Kovari (przedstawiciele Fundacji „Leela Foundation“, która jest wydawc± wêgierskiego t³umaczenia ksi±¿ki „Przebudzenie Cheopsa“). Z Niemiec – Maria i Joachim Gritsch (za³o¿yciele Fundacji „Enkira“ i wydawcy niemieckiego t³umaczenia „Przebudzenia Cheopsa“).  By³a równie¿ specjalna ekipa filmowa z Berlina, kierowana przez Pana Francois Boucher, która zrobi³a film zarówno z Konferencji w Kairze, jak i z miejsca wykopalisk w Hawarze.













« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 09, 2009, 16:32:21 wys³ane przez tom1ek » Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze nale¿y do mnie. Pozdrawiam starych znajomych U¶miech
stolo


Gadu³a


Punkty Forum (pf): 13
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 998



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Wrzesieñ 10, 2009, 06:18:40 »

9 wrze¶nia 2009 r.

WIZYTA WILLIAMA BROWNA W HAWARZE I PLANOWANE WZNOWIENIE PRAC BADAWCZYCH - LISTOPAD 2009 ROKU.

Jak ju¿ wspominali¶my - w okresie od maja do wrze¶nia br. finansowana przez nasz± Fundacjê Egipsko - Polska Misja Archeologiczna w Hawarze nie prowadzi³a ¿adnych prac ze wzglêdu na brak funduszy.  Okaza³o siê jednak, ¿e w maju br. dr Zahi Hawass zdecydowa³ siê osobi¶cie w³±czyæ w badania przy piramidzie mu³owej. Pod bezpo¶rednim kierownictwem Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci zosta³y przeprowadzone prace wykopaliskowe w rejonie Hawary - po zachodniej stronie piramidy mu³owej, poza kana³em, który przep³ywa ko³o piramidy (czyli - nie w rejonie, gdzie prowadzone s± nasze badania – strona wschodnia, pó³nocna i po³udniowa).  Prace by³y prowadzone przez miesi±c i zosta³y wstrzymane.  W rejonie badañ odkryto szereg ogromnych g³azów i murów, które s± prawdopodobnie pozosta³o¶ciami po staro¿ytnym mie¶cie Crocodilopolis (Miasto Krokodyli).  Informacja o wykonaniu tych badañ bardzo nas ucieszy³a, gdy¿ ¶wiadczy o wielkim zainteresowaniu dra Zahi Hawassa tym rejonem i o jego zaanga¿owaniu w poszukiwanie legendarnego Wielkiego Labiryntu.

Jako delegat Fundacji „Mysteries of the World“ z Chicago (która tê podró¿ finansowa³a) oraz Fundacji „Dar ¦wiatowida“ William Brown (m±¿ Lucyny £obos-Brown) pojecha³ do Kairu i do Hawary w celu przeprowadzenia rozmów z osobami, które ze strony egipskiej kieruj± „Projektem Hawara“. Bill by³ w Egipcie od 1 do 7 wrze¶nia.  Odwiedzi³ rejon przy piramidzie mu³owej, zbada³ obecn± sytuacjê i przeprowadzi³ szereg rozmów z dr Red± i prof. Shaheenem (Dyrektorem Generalnym Projektu).

Wiemy ju¿, ¿e wznowienie prac badawczych w Hawarze na podstawie podpisanej umowy pomiêdzy Uniwersytetem Wroc³awskim i Uniwersytetem w Kairze - planowane jest na pocz±tek listopada br. Ze wzglêdu jednak na czasowe zatrzymanie prac, potrzebna jest do tego kolejna decyzja Sta³ej Komisji przy Najwy¿szej Radzie Staro¿ytno¶ci w Kairze. Najbli¿sze zebranie Komisji planowane jest w pierwszej po³owie pa¼dziernika br.  W okresie od 23 sierpnia do 23 wrze¶nia jest w Egipcie okres Ramadanu i st±d - ¿adne prace nie s± obecnie prowadzone.

Przy okazji chcia³em bardzo serdecznie podziêkowaæ wszystkim Darczyñcom, którzy na konto naszej Fundacji wp³acali i wp³acaj± darowizny.  Dziêki Waszym wp³atom Fundacja „Dar ¦wiatowida“ mo¿e ju¿ wywi±zaæ siê z  zobowi±zañ wobec Uniwersytetu Wroc³awskiego i Uniwersytetu w Kairze aby dalej kontynuowaæ badania w Hawarze wed³ug ustalonego wcze¶niej przez Uniwersytety kosztorysu.


Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

"Jutro to dzi¶, tyle ¿e jutro"


Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Kwiecieñ 30, 2010, 10:28:09 »

Na oficjalnej stronie Projektu ukaza³a siê najnowsza informacja, dotycz±ca postêpu prac w Egipcie.
Oto frogment:

2010-04-25 00:37:57)

25 kwietnia, 2010

EGIPT I NAJWY¯SZA RADA
     Jak wiadomo, prace wykopaliskowe i badawcze w rejonie piramidy mu³owej i Nekropolii w Hawarze zosta³y zatrzymane przez dr Zahi Hawassa w dniu 7 kwietnia 2009 roku.  Mija wiêc ju¿ ponad rok od momentu, kiedy to siê sta³o.
     Od tego czasu przedstawiciele Fundacji „Dar ¦wiatowida“ przeprowadzili szereg rozmów i odbyli szereg spotkañ w sprawie kontynuacji, nawet z samym Sekretarzem Generalnym Najwy¿szej Rady, dr Zahi Hawassem.  By³y obietnice wznowienia prac, by³y propozycje udostêpnienia dla turystów i zajêcia siê badaniami na terenie ¶wi±tyni boga Ptah w Memfis (ze strony Najwy¿szej Rady) oraz remontu grobowca Heptep-Ra na terenie Trzech Piramid w Gizie (ze strony naszej Fundacji).  By³y propozycje od bardzo wysoko postawionych przedstawicieli Najwy¿szej Rady, podpisania bezpo¶redniej umowy pomiêdzy polsk± Fundacj± a Najwy¿sz± Rad± na te trzy projekty. W tej chwili mamy ju¿ koniec kwietnia 2010 roku i wszystko pozostaje na poziomie rozmów i negocjacji.
      Zastanawiam siê – jakie tutaj dzia³aj± si³y i naciski polityczne, dlaczego – pomimo ewidentnych korzy¶ci wynikaj±cych z proponowanych projektów – te sprawy nie s± jeszcze za³atwione?  Zastanówmy siê:
...

Resztê mo¿na doczytaæ tu:
http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
« Ostatnia zmiana: Kwiecieñ 30, 2010, 10:29:45 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #11 : Maj 15, 2010, 21:17:11 »

LIST OD UNIWERSYTETU DO NRS
(2010-05-07 20:00:58)

7 maja 2010

 

LIST OD UNIWERSYTETU WROC£AWSKIEGO DO NAJWY¯SZEJ RADY STARO¯YTNO¦CI

     Chcia³em poinformowaæ wszystkich zainteresowanych tematem dalszych prac w Egipcie, ¿e pod koniec kwietnia b.r. JM Rektor Uniwersytetu Wroc³awskiego, prof. dr hab. Marek Bojarski wystosowa³ oficalny list do Sekretarza Generalnego Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci, dr Zahi Hawassa z propozcj± wspó³pracy i podpisania bezpo¶redniej umowy pomiêdzy Uniwersytetem Wroc³awskim a Najwy¿sz± Rad±.  Z tego co wiemy - dr Hawass czeka³ na taki list i otrzyma³ go w dniu 2 maja b.r. W li¶cie wymienione zosta³y trzy projekty, które mog± byæ finansowane przez Fundacjê „Dar ¦wiatowida“ za po¶rednictwem Uniwersytetu:

- kontynuacja prac w Nekropolii w Hawarze;


- prace w Memfis;


- renowacja grobowca Heptep-Ra w Gizie.



     W przypadku podpisania umowy pomiêdzy Najwy¿sz± Rad± Staro¿ytno¶ci a Uniwersytetem Wroc³awskim fundacja "Dar ¦wiatowida" by³aby ponownie gwarantem finansowania wspomnianych projektów.   Takie zobowi±zanie podpisali¶my zanim JM Rektor zgodzi³ sie wys³aæ w/w list. W kontek¶cie ostatnich wydarzeñ jest to bardzo pozytywna informacja, gdy¿ daje realne szanse na szybkie rozwi±zanie dotychczasowej „patowej“ sytuacji i braku dzia³ania.  Zak³adamy, ¿e dr Hawass i Najwy¿sza Rada szybko i pozytywnie ustosunkuj± siê do propozycji Uniwersytetu, co otworzy kolejny rozdzia³ prac badawczych i wykopliskowych w Egipcie z korzy¶ci± dla nauki archeologii, dla Egiptu i dla ¶wiata.
                                                                                    Andrzej Wójcikiewicz 


http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
« Ostatnia zmiana: Maj 16, 2010, 12:37:36 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Czerwiec 15, 2010, 21:23:48 »

(2010-06-11 15:14:32)

KOLEJNA WIZYTA W EGIPCIE

W dniach 31 maja - 4 czerwca b.r. zosta³em zaproszony do Kairu w celu uzgodnienia spraw zwi±zanych z projektami w Hawarze, w Memfis i w Gizie.  By³y to kolejne rozmowy - tym razem z osobami bardzo bliskimi dr Zahi Hawassa oraz jego zastêpcy, dr Sabry Abdel Azez (których nie by³o w Kairze). W najblizszym czasie planowane jest spotkanie pomiêdzy przedstawicielami Uniwersytetu Wroc³awskiego, Fundacji "Dar ¦wiatowida" oraz w³adz Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci, aby ostatecznie rozwi±zaæ powsta³y impas. Pojêcie "w najbli¿szym czasie" nale¿y traktowaæ lu¼no.  Mo¿e to byæ ju¿ za tydzieñ, lub dopiero po wakacjach.  W ka¿dym razie - bior±c pod uwagê rozmowy dyplomatyczne, sprawy dalszych badañ ci±gle s± aktualne, choæ czêsto co¶, co wydaje siê byæ na odleg³o¶æ wyci±gniêtej rêki, okazuje siê poza zasiêgiem wzroku...

Andrzej Wójcikiewicz

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Lipiec 13, 2010, 18:52:21 »

2010-07-13 15:53:31)

WAKACYJNE PODRÓ¯E[/u]
13 lipca 2010

Mamy ju¿ po³owê lipca, wiele osób, które obserwuj± nasz± stronê pewnie zastanawiaj± siê czy cokolwiek nowego dzieje siê w Projekcie Cheops, czy w dalszym ci±gu mamy „okres martwy“.

Wielu osobom mo¿e wydawaæ siê, ¿e od momentu zatrzymania przez dr Hawassa wykopalisk w Hawarze nast±pi³a stagnacja. Owszem, by³y rozmowy, by³y propozycje, by³y plany, ale w praktyce nic siê nie zdarzy³o.  Obecnie w Kairze temperatury dochodz± do 45-50 stopni Celcjusza, wykopalisk ¿adnych siê nie prowadzi (bo za gor±co), ale mimo wszystko – ludzie w biurach pracuj± i ¿ycie toczy siê dalej.

Ja osobi¶cie wybieram siê za parê dni do Kairu gdzie mam spotkaæ (kolejne spotkanie!) któr±¶ z wa¿nych osobisto¶ci w Najwy¿szej Radzie Staro¿ytno¶ci.  Byæ mo¿e bêdzie to zastêpca dr Hawarssa, dr Sabry Abdel Azez (to on de facto – kieruje w tej chwili dzia³aniami Rady, gdy¿ dr Hawass wyjecha³ na wakacje do Stanów Zjednoczonych).  Byæ mo¿e bêdzie to kto¶ z jego podw³adnych.  Kontakty takie s± konieczne, poniewa¿ po wielu do¶wiadczeniach i rozmowach doszed³em do jednego wniosku:  pisma niewiele daj±.  Sprawy za³atwia siê przez osobiste kontakty, spotkania, rozmowy.  Je¶li ciê polubi±, poczuj± do ciebie sympatiê, przekonasz ich w jakiej¶ sprawie – za³atwiæ mo¿na wszystko.  Je¶li pozostajesz anonimowy -  nikt siê twoj± spraw± nie interesuje.  Poza tym – jednym z celów mojej wizyty bêdzie przygotowanie spotkania z dr Hawassem i/lub z dr Sabry z udzia³em przedstawicieli Uniwersytetu Wroc³awskiego w sprawie wykopalisk wspomnianych w li¶cie od JM Rektora do dr Hawassa (czyli Hawara, Memfis i Giza).

S±dzê, ¿e zatrzymanie prac w Hawarze w kwietniu 2009 roku (podobnie jak zatrzymanie prac na ¦lê¿y w maju 2006 roku) nie jest przypadkowe. Ju¿ dawno powiedziane by³o, ¿e przypadków w tym Projekcie nie ma.  Zarówno na ¦lê¿y, jak i w Hawarze brakowa³o tygodnia lub dwóch aby dotrzeæ do anomalii wykazanych przez georadary.  Na podstawie tych do¶wiadczeñ mo¿na stworzyæ dwie teorie:
1.    Prace zosta³y wstrzymane, poniewa¿ s± grupy, którym bardzo zale¿y, aby pewne rzeczy nie zosta³y odkryte, gdy¿ da³oby to ogromny i niechciany rozg³os znaleziskom, popularyzuj±c sam± Misjê Ratowania Ziemi;
2.    W obydwu przypadkach – nie przyszed³ jeszcze odpowiedni czas na znaleziska, które mog± siê kryæ we wskazanych przez Lucynê miejscach.

Obydwa warianty s± prawdopodobne – ale s±dzê, ¿e „w³a¶ciwy czas“ zbli¿a siê do nas szybkimi krokami.  O jednym mogê zapewniæ – zabezpieczenie Ziemi przed grudniem 2012 w³±czyæ ZD¡¯YMY.

NOWA SESJA NA STRONIE[/u]

Na naszej stronie umieszczona dzisiaj zosta³a nowa sesja z Lucyn± £obos z numerem 107 (dzia³ "Sesje").  Jest to sesja prywatna udostêpniona nam dziêki uprzejmo¶ci Pana Rafa³a Wyszowatego.

¯yczê wszystkim wspania³ych wakacji i do nastêpnego kontaktu.
Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #14 : Wrzesieñ 16, 2010, 21:15:20 »

NOWO¦CI
16 wrze¶nia 2010


Sytuacja w Kairze

Skoñczy³y siê wakacje, i w Egipcie skoñczy³ siê parê dni temu okres Ramadanu.  Od ostatnich informacji zamieszczonych w „Nowo¶ciach“ (w lipcu br.), w³a¶ciwie nic godnego uwagi w Projekcie Cheops siê nie zdarzy³o.  Do spotkania w Kairze z dr Hawassem i jego zastêpc± w lipcu nie dosz³o – okazuje siê, ¿e g³ówni szefowie Najwy¿szej Rady wakacyjny czas spêdzaj± poza granicami Egiptu, co powoduje trudno¶ci z bezpo¶redni± komunikacj±.  Byæ mo¿e, zreszt±, nie by³ to jeszcze dobry moment na takie spotkanie.
    Sprawy naszych badañ w Hawarze i na terenie Trzech Piramid w Gizie s± w dalszym ci±gu w zawieszeniu i – ze wzglêdu na realn± mo¿liwo¶æ zmian w Najwy¿szej Radzie – trudno przewidzieæ, kiedy to wszystko ponownie ruszy do przodu.

Sesje publiczne

 Poniewa¿, wiele osób dzwoni lub pisze do nas z pytaniami o sesje publiczne z Lucyn± chcia³em poinformowaæ, ¿e 19 wrze¶nia Lucyna i Bill wylatuj± do Chicago.  W zwi±zku z tym, takie sesje mog± byæ wznowione dopiero po ich powrocie do Polski. W tej chwili dok³adna data powrotu nie jest jeszcze ustalona.  Sesje publiczne bêd± z pewno¶ci± odbywaæ siê w Chicago i byæ mo¿e w innych miastach Stanów Zjednoczonych. Ich tre¶æ bêdzie publikowana na naszej stronie w miarê, jak bêdziemy otrzymywali ze Stanów nagrania lub teksty.  W przypadku, gdyby kto¶ z Was mia³ wyj±tkowo wa¿ne pytanie do En-Ki – mo¿e je przes³aæ na adres Fundacji a my postaramy siê przekazaæ je do Chicago (oczywi¶cie bez gwarancji, ¿e zostanie zadane w czasie sesji)

Nowa ksi±¿ka: "W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu"

Mi³o mi poinformowaæ sympatyków (i przeciwników) Projektu Cheops, ¿e w grudniu lub na pocz±tku stycznia uka¿e siê w Polsce moja nastêpna ksi±¿ka, która jest kontynuacj± „Przebudzenia Cheopsa“. W tej chwili trwaj± rozmowy z Wydawnictwem KOS i z innymi wydawnictwami, dotycz±ce szczegó³ów publikacji.  Ksi±¿ka nosi roboczy tytu³: „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“ z podtytu³em: „Ochrona ludzi i Ziemi przed kataklizmem w roku 2012“. Te osoby, które czyta³y „Przebudzenie Cheopsa“ wiedz±, ¿e opisana tam historia koñczy siê w kwietniu 2005 roku, gdy¿ by³ to miesi±c, gdy tekst oddany zosta³ do druku.  Wtedy trwa³y jeszcze wykopaliska na ¦lê¿y, a „sprawy egipskie“ by³y tylko w „sferze pobo¿nych ¿yczeñ“ i chanelingów Lucyny.  Obecna pozycja obejmuje okres od kwietnia 2005, do teraz, a wiêc do wrze¶nia 2010.  Poza tym ksi±¿ka napisana jest w innym stylu ni¿ poprzednia.  Jest to ju¿ bardziej „jêzyk faktów“, reporta¿ i kronika wydarzeñ w kontek¶cie „przekazów En-Ki“ oraz dokonanych w tym czasie badañ, odkryæ, sukcesów i „chwilowych zahamowañ“.  Ksi±¿ka bêdzie bogato ilustrowana zdjêciami i bêdzie zawiera³a wiele bardzo interesuj±cych i nieznanych dot±d, fragmentów sesji roboczych z Lucyn±.  G³ównym tematem bêdzie oczywi¶cie sprawa badañ na terenie Nekropolii w Hawarze w poszukiwaniu wej¶cia do Wielkiego Labiryntu, jak do tego dosz³o i dlaczego nagle badania zosta³y przerwane.  Nie bêd± to jednak jedyne tematy zawarte w tej publikacji.

Nowe t³umaczenia:
    Chcia³em równie¿ poinformowaæ, ¿e staraniem nowego Wydawnictwa HOPE, ksi±¿ka „Przebudzenie Cheopsa“ zosta³a opublikowana w jêzykach hiszpañskim i portugalskim, a na ukoñczeniu s± t³umaczenia na jêzyki w³oski i francuski. Ksi±¿ka „Przekazy Enki“ Lucyny £obos-Brown lada moment uka¿e siê w t³umaczeniu na jêzyk niemiecki i trwa praca nad t³umaczeniami na jêzyki: hiszpañski, w³oski, angielski i portugalski.
Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Pa¼dziernik 09, 2010, 15:56:35 »

(2010-10-08 11:49:46)

NOWO¦CI
8 pa¼dziernika 2010

Filia Fundacji „Dar ¦wiatowida“ w Kairze
Od lutego br. prowadzone s± przez nas dzia³ania w celu stworzenia w Egipcie filii Fundacji „Dar ¦wiatowida“ i za³o¿enia w Kairze konta bankowego naszej Fundacji.  Zdecydowali¶my siê na to, za spraw± sugestii ze strony egipskiej, gdy prowadzili¶my rozmowy z przedstawicielami Najwy¿szej Rady Staro¿yno¶ci na temat wznowienia badañ w Hawarze oraz rozpoczêcia badañ w Gizie i w Memfis.  Rozmowy  w sprawie wspomnianych projektów wci±¿ trwaj±, niemniej jednak pomys³ stworzenia filii jest przez ca³y czas realizowany przez wynajêtego w Egipcie prawnika.  Posiadanie filii w Kairze nie tylko u³atwi nam przekazywanie wszelkich finansów na prowadzenie dalszych projektów archeologicznych, ale jednocze¶nie „nobilituje“ w oczach egipskich w³adz dan± organizacjê.

Ze uwagi na fakt, ¿e w zesz³ym roku zmieni³ siê sk³ad osobowy naszej Fundacji oraz nale¿a³o uaktualniæ nasz Statut (patrz dzia³ „Fundacja Dar ¦wiatowida“), nowe dokumenty wymaga³y zarejestrowania i potwierdzenia przez Krajowy Rejestr S±dowy, co trwa³o a¿ do czerwca br. Oficjalne t³umaczenia przysiêg³e tych dokumentów by³y niezbêdne w Kairze, aby dope³niæ wszelkich formalno¶ci. W tej chwili wszystkie potrzebne dokumenty s± ju¿ z³o¿one i przewidujemy, ¿e proces rejestracji i za³o¿enia konta powinien zakoñczyæ siê w listopadzie.

Kair i Najwy¿sza Rada Staro¿ytno¶ci
W okresie od 28 wrze¶nia do 5 pa¼dziernika przebywa³em w Kairze zarówno w celu za³o¿enia filii Fundacji „Dar ¦wiatowida“, jak i w sprawach dalszych wykopalisk. Wnioski, które wysnu³em podczas licznych spotkañ, zarówno z pracownikami Najwy¿szej Rady, jak i z archeologami, którzy pragn± z nami wspó³pracowaæ - na razie nie napawaj± optymizmem. Niezale¿nie od ewidentnych korzy¶ci dla Egiptu i dla egipskiej archeolgii, podania o wznowienie prac wykopaliskowych s± „blokowane“ na poziomie kierownictwa Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci.  Pomimo nacisków zarówno ze strony archeologów, jak i opinii publicznej Sekretarz Generalny Rady, dr Zahi Hawass, najwyra¼niej wstrzymuje wszelkie próby kontynuacji badañ w Hawarze oraz innych projektów proponowanych przez nasze Fundacje.

Czy to znaczy, ¿e Projekt Cheops, Misja Faraon nale¿y ju¿ do historii? ¯e nie ma wiêcej szans na sponsorowane przez nas badania? Nie. Jak zwykle w takich wypadkach bywa, gdzie zamykaj± siê jedne drzwi – otwieraj± siê inne.  Jakie to s± „drzwi“ i na czym polega to „otwarcie“ poinformujê w pó¼niejszym terminie.  W ka¿dym razie, wygl±da na to, ¿e zarówno badania w Hawarze, jak i prace w Gizie oraz… mamy nadziejê - na ¦lê¿y mog± ruszyæ jednocze¶nie. We wszystkich tych miejscach wystarczy wznowiæ wykopaliska - od kilku dni (¦lê¿a), do kilku tygodni (Giza), aby dotrzeæ do interesuj±cych nas obiektów archeologicznych.

Sesja publiczna w Chicago
W dniu 26 wrze¶nia br. odby³a siê sesja publiczna w Chicago z udzia³em Lucyny £obos-Brown.  Tre¶æ tej sesji zosta³a ju¿ przepisana i przes³ana do nas przez Barbarê Choroszy. Jest ju¿ umieszczona na naszej stronie w dziale „Sesje“, jako sesja nr 108.
Andrzej Wójcikiewicz     

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #16 : Styczeñ 13, 2011, 22:31:21 »

Sytuacja w Egipcie

21 grudnia 2010

Od ostatnich „Nowo¶ci“, które by³y umieszczone w pa¼dzierniku br. zmieni³o siê sporo w „sytuacji politycznej“ je¶li chodzi o egipsk± archeologiê i stosunek do nas jej w³adz. Zostali¶my poinformowani przez naszych przyjació³ i wspó³pracowników w Kairze, ¿e Najwy¿sza Rada Staro¿ytno¶ci rozwa¿a dalsz± wspó³pracê z nasz± Fundacj± i udzielenie kolejnych pozwoleñ.  Jest to bardzo pocieszaj±ca wiadomo¶æ – choæ powstaje pytanie, czy pocz±tkowe pozwolenia bêd± na obszary szczególnie nas interesuj±ce. Niemniej jednak, ponowne badania w Egipcie by³yby ogromn± zmian± w porównaniu do poprzedniego okresu, w którym mogli¶my tylko „prowadziæ rozmowy“, a w zakresie interesuj±cuch nas badañ naukowych i wykopalisk - w³a¶ciwie nic sie nie dzia³o. Z perspektywy czasu s±dzê jednak, ¿e by³y one konieczne, aby w dalszym ci±gu utrzymaæ siê w krêgu zainteresowania kierownictwa Najwy¿szej Rady Staro¿ytno¶ci.

Rok 2011 powinien przynie¶æ du¿o pozytywnych zmian w najwa¿niejszych dla nas sprawach.  Wynika to zarówno z informacji p³yn±cych z Egiptu, jak i informacji z sesji z En-Ki.  Fragmenty kilku niezwyk³ych, niespodziewanych sesji z En-Ki s± zamieszczone w najnowszej ksi±¿ce „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“.

Sesje publiczne w Chicago i w Szwajcarii

W dniu 5 grudnia br. odby³a siê sesja publiczna w Chicago z udzia³em Lucyny £obos-Brown.  Tre¶æ tej sesji jest umieszczona na naszej stronie w dziale „Sesje“, jako sesja nr 110.

W niedzielê, 12 grudnia 2010 roku, odby³a siê w Szwajcarii konferencja zorganizowana przez Mariê i Joachima Gritsch z udzia³em Lucyny £obos-Brown.  Tre¶æ sesji publicznej, która odby³a siê pod koniec konferencji bêdzie nam dostarczona przez organizatorów i po przepisaniu postaramy siê j± umie¶ciæ j± na naszej stronie mo¿liwie jak najszybciej.

Ca³o¶æ pod tym adresem  http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #17 : Styczeñ 23, 2011, 13:45:59 »

PRZEKROCZYÆ HORYZONT ZDARZEÑ
(2011-01-05 20:34:15)

DR NASSIM HARAMEIN
Chcia³em zwróciæ uwagê, na seriê filmów Y-Tube z wyk³adem dra Nassima Harameina, zwi±zanych m.in. z Wielk± Piramid± w Gizie, sarkofagiem w Komnacie Królewskiej (i nie tylko). S± to filmy, które niedawno ukaza³y siê w internecie z napisami polskimi. Odcinki  III, czê¶ci od 5/9 do 9/9, oraz IV, czê¶ci od 1/7 do 4/7 szczególnie blisko nawi±zuj± do spraw, o których mówi równie¿ Projekt Cheops. Uderzaj±ca jest zbie¿no¶æ informacji naukowca z tym, co przekazywane jest przez Enki za po¶rednictwem Lucyny £obos na temat kultur staro¿ytnego Egiptu, megalitycznych budowli powsta³ych ponad 4000 lat temu, poprzednich cywilizacji, itp. Dr Nassim nie¶wiadomie wyja¶ni³ równie¿ jak mo¿e zadzia³aæ energia Wielkiej Piramidy w momencie, gdy zostanie "w³±czona" dla ochrony Ziemi i ludzi. Jest to czê¶æ wyk³adu, która wspomina o energii Arki Przymierza.

Aby obejrzeæ filmy - zapraszam do dzia³u "Linki". 

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Luty 10, 2011, 20:42:05 »

10 lutego 2011

Ksi±¿ka „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“

 Mi³o mi poinformowaæ, ¿e ukaza³a siê ju¿ – zapowiadana wcze¶niej – ksi±¿ka Andrzeja Wójcikiewicza „W poszukiwaniu Wielkiego Labiryntu“ z podtytu³em „Egipt, archeologia i rok 2012“. Ksi±¿ka bêdzie dostêpna w ksiêgarniach w ca³ej Polsce. Mo¿na j± równie¿ nabyæ w ksiêgarni internetowej Wydawnictwa KOS: www.kos.com.pl
    Ksi±¿ka jest kontynuacj± „Przebudzenia Cheopsa“ i stanowi kronikê wydarzeñ, które dzia³y siê w Projekcie Cheops od kwietnia 2005 roku do grudnia 2010 roku. Zapowiada równie¿ bardzo ciekawe zmiany w funkcjonowaniu i koncepcji Projektu Zabezpieczenia Ziemi przed nasilaj±cymi siê zmianami geo-klimatycznymi, oraz niebezpieczeñstwami zwi±zanymi z 2012 rokiem. Dok³adniej napiszê o tych zmianach w nastêpnych „Nowo¶ciach“.

Sytuacja w Egipcie
 Delegacja Fundacji „Dar ¦wiatowida“ mia³a wylecieæ do Kairu 29 stycznia b.r. w celu przeprowadzenia rozmów na temat interesuj±cych nas wykopalisk z dwoma uniwersytetami, które s± zainteresowane w nawi±zaniu sta³ych kontaktów i prowadzeniu prac badawczych za po¶rednictwem Uniwersytetu Wroc³awskiego, przy finansowaniu ze strony naszej Fundacji. Ze zrozumia³ych wzglêdów – nasz wylot zosta³ w ostatniej chwili odwo³any, ale rozmowy bêd± kontynuowane i nastêpny wyjazd przewidywany jest pod koniec marca b.r.

Konferencja na Uniwersytecie Zagazig w Egipcie

 W dniach 21-23 marca 2011 roku planowana jest Druga Miêdzynarodowa Konferencja organizowana przez Wydzia³ Staro¿ytnych Studiów Bliskowchodnich (Ancient Near Eatern Studies) dotycz±ca badañ archeologicznych i historii regionów bliskowschodnich. Przewidywany jest udzia³ naukowców z oko³o 20 krajów.
    W konferencji we¼mie m.in. udzia³ dr Adam Szynkiewicz, pracownik naukowy Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Wroc³awskiego. Dr Szynkiewicz przedstawi tam dwa referaty: wyniki badañ georadarowych w Hawarze, oraz unikalny projekt prze¶wietlenia Wielkiej Piramidy za pomoc± specjalnego georadaru. Na konferecnjê wybiera siê równie¿ delegacja Fundacji „Dar ¦wiatowida“.

    Uniwersytet Zagazig znajduje siê w odleg³o¶ci oko³o 70 km od Kairu i jego Wydzia³ Studiów Bliskowschodnich jest bardzo zainteresowany we wspó³pracy z Uniwersyetetm Wroc³awskim. Obecne, przed³u¿aj±ce siê niepokoje spo³eczne w Egipcie, mog± oczywi¶cie zak³óciæ mo¿liwo¶æ udzia³u w konferencji (choæ organiztorzy twierdz±, ¿e nie maj± zamiaru jej odwo³ywaæ). Najbli¿sze tygodnie zadecyduj±, czy i ten wyjazd nie bêdzie musia³ byæ od³o¿ony.
Andrzej Wójcikiewicz
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #19 : Marzec 14, 2011, 22:18:17 »

WIADOMO¦Æ Z OSTATNIEJ CHWILI!

W SOBOTÊ, 12 MARCA 2011 SPRAWUJ¡CA W£ADZÊ W EGIPCIE RADA WOJSKOWA DOKONA£A WYBORU NOWEGO MINISTRA STARO¯YTNO¦CI. ZOSTA£ NIM BY£Y DZIEKAN WYDZIA£U ARCHEOLOGII UNIWERSYTETU KAIRSKIEGO

PROF. DR ALAA ELDIN SHAHEEN

JAK WIADOMO, DR ZAHI HAWASS ZOSTA£ USUNIÊTY ZE SWOJEGO STANOWISKA NA POCZ¡TKU MARCA 2011 ROKU PO WIELU LATACH SPRAWOWANIA W£ADZY W NAJWY¯SZEJ RADZIE STARO¯YTNO¦CI.

PRZYPOMINAM, ¯E PROF. ALAA ELDIN SHAHEEN BY£ KIEROWNIKIEM SPONSOROWANEJ PRZEZ FUNDACJÊ "DAR ¦WIATOWIDA" EGIPSKO-POLSKIEJ MISJI ARCHEOLOGICZNEJ W HAWARZE. BADANIA I WYKOPALISKA W TYM REJONIE ZOSTA£Y WSTRZYMANE PRZEZ DRA HAWASSA 7 KWIETNIA 2009 ROKU.

NAJWY¯SZA RADA STARO¯YTNO¦CI, KTÓRA DO NIEDAWNA BY£A CZʦCI¡ MINISTERSTWA KULTURY W EGIPCIE ZOSTA£A PRZEMIANOWANA TU¯ PRZED UST¡PIENIEM PREZYDENTA HOSNI MUBARAKA NA MINISTERSTWO STARO¯YTNO¦CI.

 

UWAGA!

W DNIU 3 LIPCA 2011 ROKU ODBÊDZIE SIÊ W WARSZAWIE MIÊDZYNARODOWA KONFERENCJA Z UDZIA£EM PRELEGENTÓW Z POLSKI, Z EGIPTU ORAZ ZE STANÓW ZJEDNOCZONYCH.

TYTU£ KONFERENCJI:

"PROJEKT CHEOPS - MISJA RATOWANIA ZIEMI I LUDZI POPRZEZ ENERGIÊ WIELKIEJ PIRAMIDY I ENERGIÊ MI£O¦CI"

SZCZEGÓ£Y DOTYCZ¡CE PROGRAMU, PRELEGENTÓW ORAZ ZNACZENIA KONFERENCJI WKRÓTCE

http://www.projekt-cheops.com/plain.aspx?languageId=1&menuId=1&sectionId=1&cmd=
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #20 : Maj 15, 2011, 18:55:18 »

WYJAZD DO EGIPTU W DNIACH 29 KWIETNIA – 5 MAJA 2011 ROKU
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #21 : Luty 13, 2012, 22:45:13 »

Wznowienie dzia³añ
(2012-02-13 21:18:19)

13 lutego 2012

 

Mamy wiele telefonów i listów z pytaniami dotycz±cymi kolejnych sesji z Ann± Doliñsk±. Chcia³em uspokoiæ wszystkich zainteresowanych, ¿e przerwa i odpoczynek by³ wynikiem pro¶by "z góry". W tym miesi±cu czas naszego "odpoczynku" siê skoñczy³. Nied³ugo odbêdzie siê kolejna sesja z Ani±, któr± oczywi¶cie umie¶cimy na stronie. Jest wiele pytañ zwi±zanych z obecn± sytuacj± w Egipcie i na ¶wiecie, pytañ dotycz±cych naszych dalszych dzia³añ wiêc proszê o jeszcze trochê cierpliwo¶ci.

 

Dla osób znaj±cych jêzyk angielski bardzo polecam obejrzenie filmu opartego na ksi±¿ce francuskiego badacza, Jacqua Grimault, p.t. "Revelations of the Pyramids". Uwaga! Film trzeba koniecznie obejrzeæ do koñca. Mam nadziejê, ¿e nied³ugo kto¶ zajmie siê w Polsce umieszczeniem polskich napisów.

 

http://www.youtube.com/watch?v=SmnnJytYjpM


http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
« Ostatnia zmiana: Luty 13, 2012, 22:46:18 wys³ane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 28, 2012, 12:39:41 »

26 czerwca 2012

WYNIKI WYBORÓW PREZYDENCKICH W EGIPCIE


W niedzielê, 24 czerwca b.r. zosta³y oficjalnie og³oszone wyniki drugiej tury wyborów prezydenckich w Egipcie. Zwyciêzc± zosta³ kandydat Bractwa Muzu³mañskiego, Pan Mohamed Mursi.

Jak wszyscy widzieli¶my, sytuacja po wyborach, które zakoñczy³y siê 17 czerwca, by³a co najmnej „dziwna“, gdy¿ obydwaj kandydaci og³osili swoje zwyciêstwo. W kontek¶cie faktu, ¿e niedawno „ze wzglêdów formalnych“ rozwi±zany zosta³ Parlament w Egipcie, rozwi±zana zosta³a Rada Konstytucyjna, która napisa³a projekt nowej konstytucji - wygl±da³o na to, ¿e obecna Rada Wojskowa usi³uje nie dopu¶ciæ Bractwa Muzu³mañskiego do w³adzy i utrzymywaæ swoje rz±dy jak najd³u¿ej. To mog³oby niestety, zaowocowaæ kolejnymi miesi±cami niepewno¶ci i braku decyzji, nie mówi±c ju¿ o niepokojach spo³ecznych. Dziêki Bogu (Allahowi), ¿e ten scenariusz siê nie zmaterializowa³.

Co dla nas, dla Fundacji „Dar ¦wiatowida“, staraj±cej siê o dwa pozwolenia: na kontynuacjê badañ w Hawarze (zatrzymanych przez dra Zahi Hawassa w kwietniu 2009 roku) oraz na renowacjê grobowca Ra-Hotep na terenie Trzech Piramid w Gizie - oznacza wybór nowego Prezydenta Mohameda Mursi?

Wed³ug naszych wspó³pracowników i przyjació³ w Egipcie, którzy pomagaj± w za³atwieniu spraw formalnych - wybór drugiego kandydata, Pana Ahmeda Shafika, by³ego Premiera w rz±dzie Hosni Mubaraka, móg³ spowodowaæ powrót na pozycjê Ministra Staro¿ytno¶ci dra Zahi Hawassa. Mo¿na spekulowaæ, czy rzeczywi¶cie by³oby to mo¿liwe po tylu skandalach i procesach s±dowych, w które uwik³any jest obecnie dr Hawass. Osoby wtajemniczone twierdz±, ¿e dr Hawass oraz by³y Premier, Pan Ahmed Shafik byli bliskimi przyjació³mi. Tak wiêc nawet, gdyby Ministrem Staro¿ytno¶ci mianowany by³by kto¶ inny, z pewno¶ci± by³aby to osoba bardzo zbli¿ona do „grupy Hawassa“. To z kolei, mog³oby siê prze³o¿yæ na dalsze problemy z pozwoleniami dla egipsko-polskich misji archeologicznych finansowanych przez nasz± Fundacjê.

Dlatego wybór Pana Mohameda Mursi na Prezydenta Arabskiej Republiki Egiptu daje ogromn± szansê i nadziejê, ¿e teraz sprawy rusz± szybko. Trzeba oczywi¶cie poczekaæ na wyznaczenie przez Prezydenta nowego Ministra Staro¿ytno¶ci, na za³atwienie spraw formalnych, na decyzje Sta³ej Komisji, na podpisanie umów z uniwersytetami, itp. Je¶li jednak bêd± pozwolenia, to i tak rozpoczêcie jakichkolwiek prac badawczych w Egipcie zacznie siê nie wcze¶niej jak pod koniec wrze¶nia lub w pa¼dzierniku – a zatem, jeszcze w tym roku!

Reasumuj±c – jako Fundacja z ogromn± nadziej± patrzymy na zmiany, które dokona³y siê w Egipcie wierz±c, ¿e sprawy potocz± siê teraz tak, aby skorzysta³ na tym Egipt (uaktywnienie ruchu turystycznego), archeologia (dotarcie do niezwyk³ych znalezisk) oraz ca³y ¶wiat - poprzez dotarcie do wiedzy ukrytej w ziemi egipskiej przez tysi±ce lat. Je¶li potwierdzi siê hipoteza zwi±zana z energi± Wielkiej Piramidy i ochron± przed tym, co mo¿e siê zdarzyæ pod koniec tego roku – w dalszym ci±gu jest czas, aby tê wiedzê wykorzystaæ zgodnie z tym, co by³o przekazane przez Lucynê £obos i Annê Doliñsk±.
                                                                                     Andrzej Wójcikiewicz

http://www.projekt-cheops.com/news.aspx?languageId=1&menuId=31&sectionId=54&cmd=
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zipcraft ostwalia granitowa3 x22-team gangem