Nasze milusiñskie zwierz±tka, dlaczego je trzymamy?
Wiele jest czynników, którymi siê kierujemy. Zapewne znalaz³oby siê równie¿ wielu przeciwników posiadania tych zwierz±tek w domach, zw³aszcza w blokach.
Wypowiadaæ swe za i przeciw mo¿e ka¿dy, ja zamieszczam artyku³, w którym przedstawione s± g³ównie pozytywne strony posiadania tych zwierz±tek:
Dobry dotyk kota i psa Margit Kossobudzka2010-03-10, ostatnia aktualizacja 2010-03-10 14:29
...
Kot jako¶ siê wykaraska³ i ¿y³ nastêpnych parê lat. Zdech³ ze staro¶ci, kiedy mia³ lat 14. Ca³kiem niez³y wynik. Moja babcia nigdy nie chorowa³a, dzi¶ zbli¿a siê do 85. urodzin, zdrowie ci±gle ma koñskie. Zamiast kota w domu po raz pierwszy pojawi³ siê pies. Jestem jednak przekonana, ¿e to lata przyja¼ni z kolejnymi Maækami (ka¿dy zawsze nazywa³ siê tak samo) da³y jej, choæ w czê¶ci, takie zdrowie.
Na potwierdzenie tej tezy s± zreszt± powa¿ne naukowe badania. Koty maj± dzia³anie zdrowotne. Leczy nas ich mruczenie, które ma czêstotliwo¶æ 20-150 Hz. Jak wynika z do¶wiadczeñ, ekspozycja na drgania o czêstotliwo¶ci 20-50 Hz ¶wietnie dzia³a na ko¶ci. Poprawia strukturê i zwiêksza gêsto¶æ tkanki. S± tak¿e dowody na to, ¿e stymulacja wibracjami z przedzia³u 50-150 Hz dzia³a przeciwbólowo. Delikatne wibracje stosowane s± dzi¶ podczas masa¿y oraz w medycynie sportowej dla wzmocnienia miê¶ni i zapobiegania skurczom. Niskie czêstotliwo¶ci wp³ywaj± leczniczo na ¶ciêgna i poprawiaj± ruchliwo¶æ stawów. To nie wszystko - czêstotliwo¶æ 100 Hz zmniejsza duszno¶æ u pacjentów z przewlek³± obturacyjn± chorob± p³uc (POChP).
...
http://wyborcza.pl/1,99149,7646397,Dobry_dotyk_kota_i_psa.html