Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 04, 2025, 13:37:34


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: Unia Europejska siĂŞ rozpadnie - zapowiada Krzysztof Jackowski  (Przeczytany 63978 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #25 : Maj 20, 2010, 12:33:24 »

ekonomia i pogoda jest tylko dla bogaczy..UÂśmiech w tej sytuacji nie moze byc pokoju, jezeli nic sie nie zmieni, a bez wojny pewnie sie nie zmieni..

http://biznes.onet.pl/ash-europie-potrzebny-jest-nowy-churchill,18543,3228160,1,news-detal


kapital odplywa do Azji wiec najpierw napuszcza na siebie 2 koree, wlacza sie Chiny, japonia, potem Chiny rusza na Rosje itd..jeszcze wszystko zalezy czy idioci bede chcieli wykonywac rozkazy ja tam na zadna wojne sie nie wybieram..
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 12:45:30 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #26 : Maj 20, 2010, 12:43:39 »

kamil771, zgadzam siê z tob¹. historia ludzkoœci przypomina sinusoidê na której to nastroje spo³eczne raz s¹ pozytywe, raz negatywne. i dok³adnie w takim samym cyklu bêd¹ siê pojawiaÌ wizjonerzy zapowiadaj¹cy kataklizmy, koniec œwiata itd... a przecieÌ tak naprawdê katastrofy naturalne mniejsze czy wiêksze zdarza³y siê na ca³ej przestrzeni listorii ludzkoœci. to jest naturalna czêœÌ tego œwiata. i tylko narazie mimo wielu przepowiedni i zapowiedzi koùca œwiata œwiat ten na przekór nim wci¹¿ trwa nadal.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 12:44:26 wysłane przez marek324 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #27 : Maj 20, 2010, 12:49:24 »

wez tylko pod uwage ze nigdy jeszcze swiat ten nie byl ze soba w taki sposob zwiazany nigdy jeszcze nie opieral sie na takich wirtualnch - ekonomicznych wiezach ktore moga zachwiac wszystkim i nigdy nie opieral sie w takim stopniu na elektronice ktora przy zaburzeniach pola elektromagnetycznego wysiadzie, wiec coz, lepiej szukac swojego miejsc gdzies na wsi..
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #28 : Maj 20, 2010, 12:52:10 »

quetz, wiêc na co czekasz? co stoi na przeszkodzie abyœ od zapowiedzi przeszed³ do czynów? dlaczego ju¿ nie mieszkasz na wsi? to ca³kiem fajny pomys³, i mówiê to szczerze, bez zadnego nabijania siê. zamieszkaj na wsi i b¹dŸ w koùcu szczêœliwy. a nie wype³niasz siê na zapas strachem. nie doœÌ ¿e karmisz siê nim sam to jeszcze wylewasz swoje strachy na forum publicznym. odnajdŸ w koùcu swoje szczêœcie i spokój czego z ca³ego serca ci ¿yczê
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 12:55:39 wysłane przez marek324 » Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #29 : Maj 20, 2010, 12:56:58 »

dzieki , wlasnie to robie UÂśmiech,  ok jasne lepiej zyc w nieswiadomosci, to nie sa strachy, tylko to wszystko jest g..o warte, a mogloby byc inaczej..
Zapisane
marek324
Gość
« Odpowiedz #30 : Maj 20, 2010, 13:01:46 »

quetz, wbrew temu co niektórzy tu pisz¹ jako jednostka nie masz i nie bêdziesz mia³ wp³ywu na ogó³. naiwnym jest twierdzenie czegoœ takiego. ale ze swoim ¿yciem mo¿esz zrobic co chcesz - przynajmniej w bardzo wielu aspektach. i jeœli piszesz ¿e jest ono g..no warte, to jest to przede wszystkim twoja zas³uga. nikogo wiêcej.
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #31 : Maj 20, 2010, 13:05:58 »

tak nie uwazam:), uwazam ze zycie jest swiete UÂśmiech, mysle ze robilem, co moglem najlepszego, ale uwazam ze ten system jest g..o warty UÂśmiech, wartosci ktore wpajaja ludziom, podstawy tego wszystkiego, to sie zawali bo nie ma innego wyjscia.., caly ten chory bieg donikad
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 13:11:24 wysłane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Val Dee
Gość
« Odpowiedz #32 : Maj 20, 2010, 14:33:54 »

tu na serio nie trzeba byc wielkim jasnowidzem (ale Jackowski ma na tym polu duze osiagniecia - o katastrofie samolotu lub dwoch tez mowil gdzies na ukrainie-bialorusi jak i o tym exodusie - tylko ze moze przesunelo sie to o rok..) optymizm owszem - to ze wszystko co zle upadnie nie powinno smucic, pozatym nic nie zmieni sie na lepsze samo chyba ze..

Daj spokój, Jackowski ma pewne osi¹gniêcia w temacie poszukiwania ludzi, najczeœÌiej ju¿ nie¿yj¹cych. Natomiast jako jasnowidz - przepowiadanie przysz³oœci jest cieniutki. Przekazane przez niego info bardzo rzadko siê sprawdzaj¹ i najczeœciej po up³ywie terminu na si³ê próbuje siê je potem pod coœ podczepiÌ - co równiez robisz w swoim poœcie - "o jakimœ samolocie czy 2, gdzies na Bia³orusi czy Ukrainie..."
czy "przesunĂŞÂło siĂŞ w czasie o rok..." - zy gdybym pozyczyÂł od Ciebie pieniÂądze i obiecaÂł oddaĂŚ we wrzeÂśniu/paÂździrniku 2009 a oddaÂł pod koniec maja 2010 to twierdziÂłbyÂś, Âże jestem sÂłowny i uczciwy?


WÂłaÂśnie nie ma Âżadnych osiÂągniĂŞĂŚ - chyba, Âże chodzi o wyszukiwanie "frajerĂłw" ktĂłrzy mu zapÂłacÂą w chwilach dla nich bardzo dramatycznych. To zwykÂły oszust - tyle, Âże ma dobry wizerunek medialny - ale jak siĂŞ pod niego zajrzy to siĂŞ zobaczy, Âże "krĂłl jest nagi".
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #33 : Maj 20, 2010, 14:51:52 »

nie wiem moze i tak, wkazdym razie Policja podobno czesto korzystala z jego pomocy
Zapisane
kamil771
Gość
« Odpowiedz #34 : Maj 21, 2010, 12:47:42 »

 To co obserwujemy obecnie to jest pikuÂś w stosunku do tego w jakich dramatycznych czasach Âżyli nasi przodkowie,a jednak pomimo wielu straszliwych wydarzeĂą w dziejach Âświata,kiedy wydawaÂło siĂŞ,Âże to juÂż musi byĂŚ koniec, a jednak- ludzkoœÌ przetrwaÂła i Âżycie toczy siĂŞ dalej....
W Âśredniowieczu mieliÂśmy wyniszczajÂące wojny,epidemie czarnej Âśmierci (miliony ofiar),
caÂły XX wiek to uczucie nieustannego zbliÂżajÂącego siĂŞ koĂąca Âświata-
I wojna Âświatowa,rewolucja komunistyczna,II wojna Âświatowa,atak atomowy na JaponiĂŞ,okres zimnej wojny, upadek komunizmu i mnĂłstwo innych wydarzeĂą,
Koniec naszej cywilizacji wydawaÂł siĂŞ przesÂądzony,a jednak wszystko przeminĂŞÂło i Âświat siĂŞ nie skoĂączyÂł.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Lipiec 12, 2010, 21:03:58 »

Niemcy i Grecja - ucieczka z eurolandu?
PoniedziaÂłek, 12 lipca (06:00)

Europejskie starania o utrzymanie unii walutowej nie powstrzymujÂą pogÂłosek o jej rychÂłym upadku. Tuzy Âświata finansĂłw od jakiegoÂś czasu sugerujÂą, Âże pierwszy ze strefy euro wyjdzie sfrustrowany kryzysem Berlin, zaÂś podczas ostatniego spotkania przywĂłdcĂłw europejskich prezydent Nicolas Sarkozy uÂżyÂł wrĂŞcz szantaÂżu, Âże Francja opuÂści strefĂŞ, jeÂśli Niemcy nie pomogÂą Grecji.


Europejskie starania o utrzymanie unii walutowej nie powstrzymujÂą pogÂłosek o jej rychÂłym upadku /AFP

Tymczasem wielu niemieckich przywódców z Angel¹ Merkel na czele coraz g³oœniej wzywa do wypracowania w eurolandzie takiego mechanizmu, który pozwoli wyrzuciÌ za burtê Grecjê czy jakikolwiek inny kraj cz³onkowski, jeœli bêdzie nadmiernie zad³u¿ony, a jego gospodarka pozostanie niekonkurencyjna. Wszystko po to, ¿eby pozostali cz³onkowie strefy euro nie p³acili za rozrzutnoœÌ niewdziêczników i ich nieuzasadnione wydatki.

I tak gorÂącym tematem staÂły siĂŞ dzisiaj plotki, porady, groÂźby, sugestie i informacje "z pierwszej rĂŞki", ktĂłrych motywem przewodnim jest opuszczenie strefy euro - albo przymusowe przez GrekĂłw, albo dobrowolne przez NiemcĂłw. Ale pozostaje fundamentalne pytanie: czy o takiej ewentualnoÂści moÂżemy w ogĂłle rozmawiaĂŚ?

Geografia unii walutowej

Naszym zdaniem we wszystkich dyskusjach o przyszÂłoÂści euro brakuje argumentu politycznych podstaw utworzenia tej waluty.

To prawda, ¿e argumenty dotycz¹ce fundamentów gospodarczych papierowego pieni¹dza s¹ ogromnie istotne, ale dzia³alnoœÌ handlowa opiera siê na walutach, których wartoœci¹ s¹ równie¿ decyzje polityczne. A to oznacza, ¿e rz¹d musi byÌ zdolny do wykorzystania papierowego pieni¹dza przy rozliczaniu zad³u¿enia, zaœ odmowa przyjêcia waluty jako formy rozliczenia w handlu w ramach ograniczeù prawnych powinna byÌ i jest karalna.

Bezspornie obecne k³opoty z euro polegaj¹ na tym, ¿e silna waluta nie zawsze odpowiada geografii gospodarek europejskich. Strefa euro ma jeden bank centralny, który prowadzi jedn¹ - spójn¹ - politykê pieniê¿n¹, bez wzglêdu na to, czy dotyczy paùstwa w po³udniowej, czy pó³nocnej czêœci kontynentu. I tu w³aœnie jest pies pogrzebany: euro nie przystaje do europejskiej geografii. Europa jest pod wzglêdem wielkoœci obszaru przedostatnim (po Australii) kontynentem na planecie, ale ju¿ pod wzglêdem liczby paùstw wchodz¹cych w jej sk³ad zajmuje pozycjê wicelidera (po Azji).

I nie jest tak przez przypadek, gdy¿ mnogoœÌ europejskich pó³wyspów, ³aùcuchów górskich, wiêkszych i mniejszych wysp pozwala na zachowanie nawet najs³abszych organów paùstwowych. Pomimo tak ogromnej ró¿norodnoœci, naturalne cechy geograficzne kontynentu - ¿eglowne rzeki, wybrze¿a sprzyjaj¹ce powstawianiu portów - umo¿liwia³y i umo¿liwiaj¹ ³atwy przep³yw towarów i idei, jak Europa d³uga i szeroka. Zachêca to do akumulacji kapita³u ze wzglêdu na niskie koszty transportu.

A jednoczeœnie daje mo¿liwoœÌ b³yskawicznego rozprzestrzeniania siê nowych technologii. I w efekcie - wzrost bogactwa europejskich krajów. Faktycznie piêÌ z dziesiêciu najwiêkszych gospodarek œwiata to w³aœnie paùstwa europejskie - mimo ich stosunkowo niewielkiej populacji. Kolejna rzecz - sieci europejskich rzek i mórz nie s¹ zintegrowane, ale dziêki temu oddzielone od siebie, czêsto ma³e oœrodki gospodarcze, s¹ w stanie niezale¿nie generowaÌ kapita³.

AÂż do teraz nie ma w Europie - mimo presji integracyjnej - oÂśrodka, ktĂłry pod tym wzglĂŞdem przypominaÂłby Nowy Jork. System wielu oÂśrodkĂłw kapitaÂłu prowadzi do zazdrosnego pilnowania tego kapitaÂłu i lokalnych, w skali kontynentu, systemĂłw bankowych.

1/4

...

http://biznes.interia.pl/raport/grecja/grecka-tragedia-z-klamstwem-w-tle/news/niemcy-i-grecja-ucieczka-z-eurolandu,1502433,6836
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #36 : Lipiec 12, 2010, 22:19:11 »

W 2004 roku by³em na wczasach w Grecji. a dok³adnie na Krecie. By³ to czas Igrzysk Olimpijskich w tym kraju. Ju¿ wtedy s³ysza³em na miejscu, ¿e Grecy zaci¹gnêli olbrzymie kredyty, by wybudowaÌ areny tych igrzysk, i ¿e prêdzej lub póŸniej odbije siê im to czkawk¹ - delikatnie mówi¹c.

Ta czarna prognoza chyba siĂŞ sprawdza. Ciekawe, co bĂŞdzie z nami po mistrzostwach Europy w 2012r. JeÂżeli w ogĂłle siĂŞ odbĂŞdÂą... Szok
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Lipiec 13, 2010, 12:15:13 »

to w ogĂłle chichot historii

niemcy z wsch. tĂŞskniÂą za DDR, Belgia stoi na skraju rozpadu, a co dopiero powiedzieĂŚ o takim sztucznym tworze- jakim jest UE,-
no ale có¿ zobaczymy czy "IV-rzesza" przetrwa do koùca roku??
DuÂży uÂśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Gość
« Odpowiedz #38 : Lipiec 13, 2010, 13:41:20 »

Songo , nie uwaÂżam za fortunne przyrĂłwnanie UE do "IV Rzeszy". Pewnie, Âże istniejÂą zagroÂżenia totalnej unifikacji i zapĂŞdy do centralnego sterowania z Brukseli, ale wystarczy, Âże tylko takie  niekorzystne tendencje zostanÂą zmienione. Dzisiaj ludzie , ktĂłrzy pÂłaczÂą za DDR jakby zupeÂłnie zapomnieli jakÂą ulgÂą byÂło zlikwidowanie tego sztucznego, totalitarnego potworka.

Nie wiem czemu nagle zapanowaÂła moda na wychodzenie z UE, kiedy niektĂłre Kraje chcÂą tutaj wÂłaÂśnie inwestowaĂŚ. OpÂłaca siĂŞ to ten przykÂład ..... ChiĂączykom.

cyt :
To bĂŞdÂą inwestycje warte setki miliardĂłw dolarĂłw – powiedziaÂł dziennikowi „Financial Times” przedstawiciel greckiego rzÂądu przed wczorajszÂą wizytÂą w Atenach wicepremiera Chin Zhang Dejianga. Pekin jest zainteresowany przede wszystkim wejÂściem na rynek transportu morskiego i lotniczego. Jeszcze w styczniu Grecja stawiaÂła PaĂąstwu ÂŚrodka warunki. Jednak od tego czasu jej sytuacja gospodarcza znaczÂąco siĂŞ pogorszyÂła – w poniedziaÂłek agencja ratingowa Moody’s zdegradowaÂła greckie obligacje do poziomu Âśmieciowego – i kaÂżda zagraniczna inwestycja jest teraz dla Aten nie do przecenienia.
Pekin kusi miliardami
– JesteÂśmy przekonani, Âże Grecja powrĂłci na drogĂŞ stabilnego wzrostu – mĂłwiÂł w Atenach Zhang Dejiang. ChiĂączycy nie ÂżaÂłujÂą pieniĂŞdzy na wykupienie Grecji, ktĂłrÂą przed bankructwem uratowaÂła jedynie finansowa pomoc innych paĂąstw UE. Zawarli kontrakty z armatorami na sumĂŞ 0,5 mld euro – do tamtejszych firm naleÂży 15 proc. Âświatowej floty kontenerowcĂłw i tankowcĂłw. Za wsparcie Grecy bĂŞdÂą kupowaĂŚ nowe statki nie w Korei czy Japonii, ale w chiĂąskich stoczniach. Pekin jest zainteresowany rynkiem telefonii komĂłrkowej, a w zamian w swojej inwestycyjnej dobroci jest gotowy odnowiĂŚ zaniedbanÂą, historycznÂą czêœÌ Pireusu i kupiĂŚ kolej OSE, ktĂłra nie jest sama w stanie zarobiĂŚ nawet na poÂłowĂŞ pensji swoich pracownikĂłw.
– Pekin od dÂłuÂższego czasu przygotowywaÂł siĂŞ do ekspansji, bo dziĂŞki temu otwiera sobie drogĂŞ do Europy
– powiedziaÂł „DGP” Mui Pong Goh z brytyjskiego Chatham House.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/429002,chiny_kupuja_grecje_i_otwieraja_sobie_droge_do_europy.html

Dla Chiùczyków s³aba, podzielona animozjami Europa to wspania³a wiadomoœÌ i gratka nie do pogardzenia.
MoÂże siĂŞ tak staĂŚ, Âże po taniÂą chiĂąszczyznĂŞ bĂŞdziemy jeÂździĂŚ do Grecji, albo jeszcze lepiej - Grecy stanÂą siĂŞ w Europie chiĂąskim re-sellerem.
Przy biernej postawie zachowawczo nastawionych PaĂąstw UE  jutro nastÂąpi wyprzedaÂż Grecji, a pojutrze Hiszpanii, Belgii .. i  kto tam jeszcze w kolejce do bankructwa stoi ?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Lipiec 13, 2010, 14:03:41 »

fakt porĂłwnanie nie do koĂąca smaczne, ale sÂą ku temu przesÂłanki o ktĂłrych nie ma co rozprawiaĂŚ w tym miejscu,
co do ChRL to jasne Âże lepiej kupiĂŚ caÂły tort, a nie w kawaÂłkach- taki Âżarcik,-
a powaÂżnie to problemy nie zniknÂą tylko dlatego Âże jesteÂśmy w grupie..
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Grudzień 15, 2010, 12:20:35 »

<a href="http://www.youtube.com/v/Tl0s3ViymNM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Tl0s3ViymNM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Linda
Gość
« Odpowiedz #41 : Lipiec 18, 2011, 19:17:03 »

O rozpadzie Unii Europejskiej, kursie Franka Szwajcarskiego i... filozofii Âżyciowej. Krzysztof Jackowski do czytelnikĂłw FN!
18 July 2011 11:26



...
Jest w nim poruszony temat, który nurtuje wielu czytelników, a dotyczy... kursu Franka Szwajcarskiego. Jasnowidz tak¿e mówi o rozpadzie Unii Europejskiej, której wró¿y prawdziwy dramat ju¿ na jesieni. Oto krótki materia³ nagrany 18 lipca 2011 roku:
...

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2404
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Lipiec 19, 2011, 09:44:48 »

..kurs franka szybuje do gĂłry, a zÂłoto
Cytuj
ZÂłoto najdroÂższe w historii

 Ta zwyÂżka trwa juÂż 10 dzieĂą sesyjny. Dawno nie obserwowaliÂśmy takiej serii wzrostĂłw. Ostatnia taka seria miaÂła miejsce w 2006. ZÂłoto w ciÂągu tygodnia zdroÂżaÂło o ponad 4%. Podstawy do tak silnego umocnienia szlachetnego kruszcu pÂłynÂą ze strefy Euro jak i zza oceanu. Po raz kolejny nie rozstrzygniĂŞto kwestii programu pomocowego dla Grecji. Coraz czĂŞÂściej mĂłwi siĂŞ o moÂżliwoÂści czĂŞÂściowego bankructwa kraju Hellady. Na rynek spÂłynĂŞÂły takÂże informacje o problemach fiskalnych WÂłoch, Irlandii, Hiszpanii i Portugalii. RosnÂący niepokĂłj co do sytuacji w Eurolandzie skÂłania inwestorĂłw do inwestowania w bezpieczne aktywa, za jakie uwaÂża siĂŞ zÂłoto.



 Na rynku polskim cena za uncjĂŞ zÂłota w zÂłotĂłwkach wzrosÂła z 4197,3 PLN do 4508,2 PLN. Wzrost ten spowodowany byÂł z jeden strony wzrostem cen kruszcu na Âświecie, z drugiej wzrostem kursu dolara amerykaĂąskiego. Raport dotyczÂący inflacji opublikowany przez NBP wpÂłyn¹³ na osÂłabienie zÂłotego. Inflacja w czerwcu nieoczekiwanie spadÂła do 4,2% R/R z poziomu 5% R/R ktĂłry miaÂł miejsce w maju. Gorsze nastroje na Âświatowych rynkach, oraz decyzja Moodys o rozpoczĂŞciu przeglÂądu ratingu StanĂłw Zjednoczonych spowodowaÂły, Âże zÂłoty traciÂł na wartoÂści w minionym tygodniu. W Mennicy Polskiej 1 kg zÂłota wyceniany jest obecnie na okoÂło 151 tysiĂŞcy zÂłotych.

to nic dobrego nie wró¿y.  Niezdecydowany
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Sierpień 22, 2011, 20:50:04 »

Europejskie supermocarstwo tonie. Dramat w Unii
lip 27, 2011



Tego wstrz¹su Europa mo¿e nie przetrwaÌ. Na granicy niewyp³acalnoœci stoi tym razem nie europejski outsider, a unijne supermocarstwo. Jeœli agencje ratingowe spojrz¹ wreszcie na to paùstwo krytycznie, to jego wiarygodnoœÌ kredytowa mocno spadnie i Europa dowie siê, co to jest prawdziwy kryzys.

Nicolas Sarkozy siêga po nadzwyczajne œrodki, aby uratowaÌ najwy¿sz¹ ocenê wiarygodnoœci kredytowej Francji (AAA). Po raz pierwszy w historii kraju prezydent napisa³ wczoraj list do deputowanych i senatorów, w którym przekonuje ich do wpisania do konstytucji z³otej regu³y nakazuj¹cej stopniow¹ likwidacjê deficytu bud¿etowego. Taka zasada mo¿e siê znaleŸÌ w ustawie zasadniczej, jeœli poprze j¹ 3/5 cz³onków Zgromadzenia Narodowego.

Wzorem dla Francji jest Polska: w konstytucji przyjĂŞto zasadĂŞ, Âże dÂług publiczny nie moÂże byĂŚ wiĂŞkszy niÂż 60 proc. PKB (przekroczenie granicy 55 proc. PKB automatycznie wymusza na rzÂądzie drastyczne oszczĂŞdnoÂści budÂżetowe). TakÂże rzÂąd Angeli Merkel wpisaÂł do niemieckiej konstytucji zasadĂŞ caÂłkowitego zrĂłwnowaÂżenia finansĂłw publicznych w ciÂągu piĂŞciu lat.

Sarkozy t³umaczy, ¿e Francja musi wzorowo ci¹Ì deficyt, bo to warunek, aby wraz z Niemcami mog³a uratowaÌ strefê euro przed zapaœci¹ i zbudowa³a europejski rz¹d gospodarczy. Analitycy wskazuj¹ jednak na bardziej prozaiczny powód: wœród szeœciu krajów unii walutowej, które jeszcze zachowa³y najwy¿sz¹ wycenê ryzyka kredytowego, Francja jest najbardziej zagro¿ona obni¿eniem ratingu.

“ParyÂż obok Berlina odgrywa najwaÂżniejszÂą rolĂŞ w strefie euro, dlatego agencje ratingowe bardziej przychylnie patrzÂą na jego kondycjĂŞ finansowÂą. Ale dane makroekonomiczne sytuujÂą FrancjĂŞ w kategorii krajĂłw AA jak Belgia” – tÂłumaczy Alessandro Giansanti, ekspert banku ING. ObniÂżenie ratingu miaÂłoby bardzo powaÂżne skutki dla caÂłej unii walutowej. Europejski Mechanizm Stabilizacji Finansowej (EFSM) na razie jest w stanie gwarantowaĂŚ wypÂłacalnoœÌ Grecji, Portugalii i Irlandii, bo stojÂą za nim kraje z ratingiem AAA. Degradacja Francji zaÂłamaÂłaby taki ukÂład.

Za kadencji Sarkozy’ego dÂług paĂąstwa wzrĂłsÂł z 63,9 proc. PKB w 2007 r. do 84,7 proc. PKB obecnie. Francja ma trudnoÂści z redukcjÂą deficytu budÂżetowego (w tym roku wyniesie 5,8 proc. PKB wobec 2,0 proc. PKB dla Niemiec), bo kraj rozwija siĂŞ wolno (tegoroczna prognoza to 1,8 proc.). Jako jedyne paĂąstwo w Europie z ratingiem AAA ma teÂż deficyt rachunku bie¿¹cego, i to powaÂżny (4 proc. PKB). To sygnaÂł, Âże francuska gospodarka radzi sobie znacznie gorzej na rynkach miĂŞdzynarodowych niÂż np. Niemcy. Francuski wskaÂźnik bezrobocia (9,5 proc. osĂłb w wieku produkcyjnym) jest wedÂług Eurostatu wyÂższy niÂż w Polsce (9,3 proc.).

Zdaniem OECD problemem Francji jest te¿ ogromny udzia³ paùstwa w gospodarce. Jego wydatki stanowi¹ a¿ 55,3 proc. dochodu narodowego kraju. Wœród paùstw europejskich tylko w Danii rola w³adz publicznych jest wiêksza (58,1 proc. PKB). To bardzo ogranicza elastycznoœÌ gospodarki i jej mo¿liwoœÌ dostosowania siê do s³abej koniunktury miêdzynarodowej.

Standard & Poor’s ostrzegÂł juÂż, Âże jeÂśli francuskiemu rzÂądowi nie uda siĂŞ w najbliÂższym czasie opracowaĂŚ wiarygodnego programu redukcji dÂługu, to agencja obniÂży wycenĂŞ wiarygodnoÂści kredytowej kraju. AmerykaĂąscy eksperci przyznajÂą, Âże bez przeforsowanej w zeszÂłym roku przez Sarkozy’ego reformy systemu emerytalnego juÂż by to zrobili.

IdÂąc za ciosem, francuski minister finansĂłw Francois Baroin zapowiedziaÂł likwidacjĂŞ w przyszÂłym roku ulg podatkowych, ktĂłre pozbawiajÂą paĂąstwo 3 mld euro dochodĂłw rocznie. Nie wiadomo jednak, czy Sarkozy bĂŞdzie miaÂł odwagĂŞ przeforsowaĂŚ takÂą reformĂŞ przed wyborami prezydenckimi w maju 2012 r.

http://www.sekretyameryki.com/?p=6524
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #44 : Sierpień 22, 2011, 22:02:38 »

Jest taka stara piosenka - prawie "biesiadna" - ktĂłrej refren brzmi: "Nie pomoÂże juÂż nic, nic siĂŞ nie zmieni. Nie pomoÂże juÂż nic, tak musi byĂŚ..."

I mnie siĂŞ wydaje, Âże "nie pomoÂże juÂż nic"... Globalny juÂż kryzys finansĂłw, czyli zaÂłamanie systemu monetarnego, to ÂłabĂŞdzi Âśpiew dla ludzkoÂści. Jej najwiĂŞkszy wynalazek: PIENIÂĄDZ, stanie siĂŞ prawdopodobnie przyczynÂą jej zagÂłady. Zanim SÂłoĂące za rok dokoĂączy dzieÂła.  Z politowaniem

Trzeba bêdzie - jeœli to oka¿e siê mo¿liwe - zacz¹Ì wszystko od nowa. Proponujê: bez kart kredytowych! Amen.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 22, 2011, 22:07:53 wysłane przez krzysiek » Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #45 : Wrzesień 04, 2011, 18:33:28 »

Schroeder apeluje o utworzenie StanĂłw Zjednoczonych Europy

ByÂły kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder opowiedziaÂł siĂŞ za utworzeniem StanĂłw Zjednoczonych Europy ze wspĂłlnym rzÂądem gospodarczym. W wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" zarzuciÂł teÂż Wielkiej Brytanii, Âże sprawia najwiĂŞcej problemĂłw w UE.
"Obecny kryzys daje wielkÂą szansĂŞ na stworzenie prawdziwej unii politycznej w Europie" - powiedziaÂł byÂły socjaldemokratyczny polityk, ktĂłry staÂł na czele niemieckiego rzÂądu w latach 1998-2005.

W jego opinii propozycja kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, by utworzyÌ europejski rz¹d gospodarczy, to w³aœciwa droga - pod warunkiem jednak, ¿e rz¹d taki otrzyma³by odpowiednie kompetencje, w tym europejskiego ministra finansów. "To s³uszna droga i przes³anka do zastosowania s³usznej metody - euroobligacji" - oceni³ Schroeder.Jego zdaniem kraje strefy euro bêd¹ musia³y liczyÌ siê z rezygnacj¹ z czêœci suwerennych kompetencji. "Nale¿y pozostawiÌ prawo inicjatywy Komisji Europejskiej albo europejskiemu ministrowi finansów, ale jednoczeœnie zdemokratyzowaÌ kontrolê. Nie mo¿e byÌ tak, ¿e narodowe parlamenty zaakceptuj¹ utratê suwerennoœci, jeœli chodzi o prawo bud¿etowe, a jednoczeœnie nie bêdzie innej parlamentarnej kontroli. To, czego zrzekn¹ siê narodowe parlamenty, musi przejœÌ w kompetencje Parlamentu Europejskiego jako najwy¿szej instancji. Mo¿na sobie wyobraziÌ, ¿e PE utworzy specjaln¹ komisjê, która bêdzie z³o¿ona z cz³onków strefy euro i przejmie funkcjkontroln¹" - oceni³ by³y kanclerz.

"W perspektywie naleÂży przeksztaÂłciĂŚ KomisjĂŞ EuropejskÂą w rzÂąd, ktĂłry bĂŞdzie kontrolowany przez Parlament Europejski. A to oznacza Stany Zjednoczone Europy" - dodaÂł. WedÂług Schroedera konieczne sÂą w tym celu zmiany unijnego Traktatu LizboĂąskiego.

"Nie powinniœmy dalej siê wahaÌ, lecz powa¿nie podejœÌ do budowy twardego trzonu Europy. W przeciwnym razie bowiem Europa dale bêdzie traciÌ na znaczeniu wzglêdem Azji pod wodz¹ Chin z jednej strony oraz na nowo wzmocnion¹ Ameryk¹ z drugiej strony" - ostrzeg³ Schroeder. Europa, któr¹ sobie wyobra¿am jest silniej zintegrowana, uzupe³niona o cz³onkostwo Turcji oraz stowarzyszona z Rosj¹. To jedyna szansa, aby Europa by³a na równi z Azj¹ i USA" - doda³.

Schroeder przyzna³, ¿e realizacja tego planu pog³êbi tzw. "Europê dwóch prêdkoœci", w której czêœÌ krajów - w tym przypadku nale¿¹cych do strefy wspólnej waluty - decyduje siê na bardziej zaawansowan¹ integracjê. "Polska i inni to zrozumiej¹. Bêd¹ mogli wspó³decydowaÌ, gdy tylko stan¹ siê cz³onkiem strefy euro" - powiedzia³.

By³y niemiecki kanclerz zarzuci³ te¿ Wielkiej Brytanii, ¿e sprawia w UE najwiêcej problemów. "Wielka Brytania nie nale¿y do strefy euro, ale mimo to Brytyjczycy chc¹ zawsze wspó³decydowaÌ w sprawie kszta³towania obszaru gospodarczego. Tak siê nie da. Poza tym - mówi¹c bardzo dyplomatycznie - Brytyjczycy bardzo sceptycznie oceniali ka¿dy krok w kierunku integracji" - powiedzia³ Schroeder.

W zesz³ym tygodniu tak¿e wiceprzewodnicz¹ca rz¹dz¹cej Niemcami chadeckiej CDU i minister pracy Ursula von der Leyen opowiedzia³a siê za przekszta³ceniem UE w "Stany Zjednoczone Europy". Jej wypowiedŸ dla tygodnika "Der Spiegel" wywo³a³a sporo kontrowersji w niemieckiej chadecji, szczególnie w bawarskiej CSU, która stanowczo odrzuci³a mo¿liwoœÌ przekazania Brukseli daleko id¹cych kompetencji narodowych w sferze polityki gospodarczej.


wiĂŞcej o:Der Spiegel, Unia Europejska, Parlament Europejski

http://fakty.interia.pl/prasa/news/apel-o-utworzenie-stanow-zjednoczonych-europy,1690351
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #46 : Wrzesień 04, 2011, 19:38:44 »

A niech siê jednocz¹. dla Europy tej drugiej prêdkoœci to szansa na wzmocnienie w³asnych gospodarek. Unia strefy euro obci¹¿ona Grecj¹, W³ochami, Hiszpani¹ czy Irlandi¹ bêdzie mia³a nie lada wyzwanie. WidaÌ, ¿e Niemcy coraz bardziej sceptyczni s¹ wobec Brytyjczyków i vice-versa. Siê mo¿e porobi¹ dwie Unie ?
Jedna ze strefÂą euro, a druga z krajami poza tÂą strefÂą. MoÂże byĂŚ ciekawie.  W takiej sytuacji, kiedy Zjednoczone Stany Europy stowarzyszÂą siĂŞ z RosjÂą, my powinniÂśmy szukaĂŚ sojuszu poza EU - z USA, NorwegiÂą i krajami z wÂłasnÂą walutÂą  ?

Jak widaĂŚ przepowiednia Jackowskiego o rozpadniĂŞciu siĂŞ UE nie musi oznaczaĂŚ upadku UE, a przeksztaÂłcenie siĂŞ jej w  SZE - Stany Zjednoczone  Europy.
Zapisane
Enigma
Gość
« Odpowiedz #47 : Wrzesień 04, 2011, 20:32:04 »

Ja myÂśle Âże to mrzonka. Schroeder chce aby oddaĂŚ im ca³¹ wÂładzĂŞ, juÂż nie tylko politykĂŞ monetarnÂą (ktĂłra im nie wyszÂła) ale i budÂżetĂłwkĂŞ. Nie udaÂło sie niemcom dwukrotnie podbiĂŚ Europy, to teraz prĂłbuja ja sobie kupiĂŚ. To mizerne taĂące, w celu ratowania Euro. CzytaÂłam nie tak dawno temu w 'UwaÂżam Rze' iÂż goÂścia, ktĂłry przed wprowadzeniem wspĂłlnej waluty, wyliczyÂł Âże zakoĂączy to sie katastrofÂą, wyrzucili z pracy i odÂżegnali od ''hamulcowych wstecznych umys³ów, nie rozumiejÂących tej wspaniaÂłej idei' Dzisiaj juÂż analizy, ktĂłre biorÂą pod uwage bankructwo kolejnych krajĂłw, nikogo specjalnie nie dziwiÂą. Owszem wiekszoœÌ krajĂłw ktĂłre przyjeÂły Euro siedzi teraz cicho, w nadziei Âże jakoÂś da sie wypÂłyn¹Ì z tego bagienka, ale nie znaczy to Âże w atmosferze niemocy oddadzÂą takim Âłamagom jak Sarkozy i bÂłaznom jak Berlusconi, wÂładzy nad budÂżetem i bankami centralnymi. WidaĂŚ panom w Brukseli (o ktĂłrych to poczynaniach praktycznie nic nie wiemy) od nadmiaru owej wÂładzy, poprzestawiaÂły sie trybiki w makĂłwkach. WspĂłlnota gospodarcza owszem, ale przeciez nie niewolnictwo. Polityka monetarna, jest jednym z najwaÂżniejszych narzĂŞdzi kreowania i kontrolowania stanu gospodarki. To decyzje wÂłasnie takiego NBP polegajÂące na minimalnym obniÂżeniu lub podwyÂższeniu stĂłp procentowych, spowalniajÂą lub przyspieszajÂą jej rozwĂłj. W Brukseli wydaje sie Âże zainteresowane kraje oddadzÂą tĂŞ wajchĂŞ, nieudacznikom, ktĂłrzy wÂłasnie pokazali czym koĂączÂą sie takie mrzonki - gdzie Âładna idea nieopatrznie wyprzedziÂła realia. Juz lepsza w takim przypadku jest Unia dwĂłch czy nawet trzech prĂŞdkoÂści  Niezdecydowany
A jesli koniecznie chcieliby utworzyÌ w Europie taka Amerykê to powinni zacz¹Ì od wspólnego jêzyka, niskich podatków... etc. To s¹ realne decyzje, zamiast panicznych ruchów maj¹cych za zadanie ukrycie w³asnych niekompetencji.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #48 : Wrzesień 04, 2011, 22:12:44 »

Czyta³em gdzieœ niedawno o teorii rowerowej przedstawiaj¹cej problem UE. WyobraŸmy sobie rozroœniêty tandem , wielu rowerzystów i ka¿dy z wielkim baga¿em na plecach, ale jedni s¹ silniejsi a inni s³absi. ¯eby rower nie pad³ wszyscy musz¹ równo peda³owaÌ. Nikt nie mo¿e wysi¹œÌ bo rower nie mo¿e siê zatrzymaÌ, jest za d³ugi i za ciê¿ki, potem by nie ruszy³.

Mnie teÂż sie podoba Unia kilku tworĂłw, wiele mniejszych osad rowerowych w peletonie niebieskich koszulek. I jadziem pÂłynnie. Bez granic lecz i bez zbĂŞdnych ÂłaĂącuchĂłw.
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #49 : Wrzesień 05, 2011, 12:47:07 »

Posted by monitorpolski w dniu 5 WrzesieĂą 2011

Bill Still

Bill Still, autor takich hitĂłw filmowych jak „The MoneyMasters”  (1996) czy „Secret of Oz” (2009) ostrzega ChorwacjĂŞ przed wejÂściem w strefĂŞ Euro. Still, od 3 lat regularnie umieszcza na YouTube swoje komentarze dotyczÂące g³ównie ekonomii i pieniÂądza.
Jak wiadomo, w swoich filmach ujawniÂł kulisy dziaÂłaĂą finansowych na Âświecie, w tym g³ównie kryminalnych charakter produkcji pieniÂądza przez tzw. „miĂŞdzynarodowych bankierĂłw”. Jego filmĂłw i publikacji nie znajdziecie w ksiĂŞgarniach, Amazon.com wycofaÂł nawet sprzedaÂż jego ostatniego filmu „Secret of Oz”. Na szczĂŞÂście jest on dostĂŞpny nawet za darmo w internecie – np. w postaci bit torrenta.
Tu np. jest polskojĂŞzyczna wersja jego hitu z 1996 roku:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=5E99DD49640B5323

W 26 odcinku swoich komentarzy na YouTube, Still odpowiada na e-maile z Chorwacji. Chodzi o nag³oœnienie sprawy ewentualnego przyjêcia tego kraju do Unii Europejskiej. Ma byÌ to fina³ 6-letnich negocjacji. Chorwaci jednak musz¹ to zatwierdziÌ w referendum prawdopodobnie jeszcze przed koùcem bie¿¹cego roku. Jeœli to nast¹pi, Chorwacja bêdzie kolejnym krajem, który siê zrzeknie niepodleg³oœci, na pocz¹tku g³ównie w sferze monetarnej.
Still komentuje to jednoznacznie: Euro jest skoùczone, nie funkcjonuje, w krajach nale¿¹cych do strefy Euro mówi siê o zaniechaniu tej waluty z Niemcami w³¹cznie!

Nigel Farage komentuje w Parlamencie Europejskim:

Nigel Farage

- Jakie sÂłowo najczĂŞÂściej wystĂŞpuje w sÂąsiedztwie „Euro”?
- Nie jest to „poraÂżka”, choĂŚ mogÂłoby byĂŚ. Tym sÂłowem jest „stabilnoœÌ”. DekadĂŞ temu wszyscy mĂłwili: jeÂśli przyjmiemy Euro to bĂŞdziemy mieĂŚ „stabilnoœÌ”. Niestety, wszystko co przyniosÂło wprowadzenie Euro to jest chaos, niezgoda i nĂŞdza dla milionĂłw. Za pomocÂą Euro udaÂło siĂŞ wam uwiĂŞziĂŚ ludzi w ekonomicznym wiĂŞzieniu. 60 lat temu Âżelazna kurtyna przedzieliÂła EuropĂŞ, dzisiaj mamy ÂżelaznÂą piêœÌ Komisji Europejskiej, co widaĂŚ efektywnie w przypadku Grecji, ktĂłra zostaÂła zmieniona w protektorat. Biedna Grecja uwiĂŞziona w ekonomicznym wiĂŞzieniu Euro.

Still kontynuuje: Od momentu gdy paĂąstwa zrezygnujÂą ze swojej waluty narodowej, poddajÂą siĂŞ we wszystkim. Narody caÂłkowicie tracÂą kontrolĂŞ nad paĂąstwami.
Dlaczego Chorwacja mia³aby to zrobiÌ? Przecie¿ dopiero co uzyska³a pe³n¹ niepodleg³oœÌ w 1995 roku.
Unia Europejska chce teÂż jak najszybciej w³¹czyĂŚ w strefĂŞ Euro IslandiĂŞ, argumentujÂąc to, Âże byÂłoby miÂło gdyby oba kraje „trzymajÂąc siĂŞ razem za rĂŞce” wskoczyÂły do tego ekonomicznego jeziora ognia. CoÂś jak wspĂłlne samobĂłjstwo. Ciekawe jak Wikingowie ustosunkujÂą siĂŞ do tego pomysÂłu, zwÂłaszcza, Âże juÂż dwukrotnie gÂłosowali przeciwko bankierom w tym roku i mimo katastrofalnych przepowiedni, m.in. w Wall Street Journal, ich ekonomia wraca do Âżycia.

ZnĂłw Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
MĂłwiliÂście wczeÂśniej, Âże bĂŞdziemy kontynuowaĂŚ naszÂą sprawĂŞ, co oznacza cierpienie milionĂłw, podczas gdy bĂŞdziecie na si³ê prĂłbowali utrzymaĂŚ ten katastrofalny projekt, jakim jest Euro. Nie ma wÂątpliwoÂści, Âże to siĂŞ rozpadnie na czĂŞÂści. Mamy teraz sytuacjĂŞ w Irlandii. Wiem Âże czĂŞÂściowo winna jest tu gÂłupota  i chciwoœÌ irlandzkich politykĂłw, ale Irlandia nigdy nie powinna siĂŞ godziĂŚ na wejÂście w strefĂŞ Euro – majÂą przez to niÂższÂą stopĂŞ procentowÂą i caÂłkowitÂą klĂŞskĂŞ. I jak im na to odpowiedzieliÂście w momencie gdy nastĂŞpowaÂł zaÂłamanie siĂŞ ich rzÂądu? ÂŻe byÂłoby niewÂłaÂściwe gdyby doszÂło do wyborĂłw powszechnych! PowiedzieliÂście, Âże naleÂży naleÂży najpierw rozpatrzyĂŚ budÂżet, zanim pozwoli siĂŞ im na wybory powszechne. Do diabÂła, co wy sobie wyobraÂżacie, Âże kim wy jesteÂście?!

Chorwacja ma dÂługÂą i dumnÂą historiĂŞ niezaleÂżnego systemu finansowego. 2000 lat temu jako formy pÂłatniczej przy uiszczaniu podatkĂłw uÂżywano cennych skĂłr kun. Tak wiĂŞc w sposĂłb naturalny walutÂą narodowÂą staÂła siĂŞ „kuna”, ktĂłra  podkreÂślaÂła niezaleÂżnoœÌ finansowÂą kraju. Jednak nastÂąpiÂł atak miĂŞdzynarodowych bankierĂłw – wykupili wszystkie banki, z wyjÂątkiem jednego, siĂłdmego co do wielkoÂści – HPB, ktĂłry jest bankiem poczty chorwackiej. Bankierom udaÂło siĂŞ rĂłwnieÂż przekonaĂŚ rzÂąd do tego by zacz¹³ poÂżyczaĂŚ pieniÂądze. Politycy argumentowali to w ten sposĂłb, Âże poÂżyczki byÂły konieczne by poprawiĂŚ infrastrukturĂŞ. To nie jest prawda. NarĂłd z niezaleÂżnym systemem finansowym nigdy nie musi poÂżyczaĂŚ. MoÂże po prostu wytworzyĂŚ pieniÂądze, ktĂłre mu sÂą potrzebne.
Jednak politycy zaczêli po¿yczaÌ i budowaÌ nowoczesny system autostrad. Zatrudnili jednak najwiêksz¹ amerykaùsk¹ firmê in¿ynieryjn¹ Bechtel, minimalizuj¹c jednoczeœnie iloœÌ pieniêdzy w kraju pochodz¹cych z tej po¿yczki narodowej. Jak to jest w przypadku wszystkich paùstw, w momencie gdy rz¹d zaczyna po¿yczaÌ z zewn¹trz, staje siê na³ogiem dalsze po¿yczanie. szybko siê zapomina, ¿e w przypadku paùstw suwerennych, po¿yczanie jest zupe³nie niepotrzebne.
StaÂło siĂŞ wiĂŞc to, Âże Chorwacja w ciÂągu 16 lat swojej niepodlegÂłoÂści dorobiÂła siĂŞ dÂługu o wartoÂści 58% swojego produktu narodowego brutto. MoÂże to nie wyglÂądaĂŚ zbyt dobrze, ale nie jest to tak Âźle jak reszta Europy, gdzie Hiszpania ma 60% dÂługu, Wielka Brytania 76%, Francja 82%, Niemcy 83%, USA 92%, Portugalia 93%, Irlandia 97%, WÂłochy 119%, Islandia 126%, a Grecja 142%.
Przypatrzmy siê jak to jest w przypadku ekonomii, które wci¹¿ dobrze prosperuj¹: Rosja 9%, Luxemburg 15%, Hong Kong 17%, Arabia Saudyjska 17%, Chiny 19%, Korea Po³udniowa 23%, Indonezja 25%, Australia 27% i Nowa Zelandia 30%.
Tak wiĂŞc Chorwacja moÂże uciec przed nadchodzÂącym kolapsem Euro, ale tylko dlatego, Âże posiada swojÂą suwerennÂą walutĂŞ paĂąstwowÂą. JeÂśli wejdÂą w strefĂŞ Euro, Chorwacja bĂŞdzie zdana na ÂłaskĂŞ Europejskiego banku Centralnego w Frankfurcie, nad ktĂłrym nie bĂŞdÂą mieĂŚ jakiejkolwiek kontroli!

Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
- I znĂłw ciÂągle uÂżywacie  sÂłowa „stabilnoœÌ”. A tak naprawdĂŞ nie moÂżemy sobie poradziĂŚ na akcjach obligacji, ktĂłre miaÂły miejsce w zeszÂłym tygodniu w Portugalii. W rzeczywistoÂści Centralny Bank Europejski uÂżyÂł pieniĂŞdzy podatnikĂłw by wykupiĂŚ swĂłj wÂłasny dÂług. Wasze zapewnienia, Âże wszystko jest w porzÂądku juÂż nie dziaÂłajÂą. Panie Van Rompouy, komu pan tu Âściemnia? Chcecie nawet powiĂŞkszyĂŚ rozmiar pomocy finansowej (bail-out) co wam pozwoli na wiĂŞcej czasu w wykupywaniu waszego wÂłasnego dÂługu. UÂżywacie tego kryzysu do wielkiego przejĂŞcia kontroli (…) PowinniÂśmy zmieniĂŚ nazwĂŞ z Unia Europejska na Unia DÂługu.

ZwróÌmy uwagĂŞ, gdzie Euro zyskuje na popularnoÂści poza EuropÂą – na Kubie, w Korei Pó³nocnej i w Syrii. Czy to jest klub, do ktĂłrego wypadaÂło by siĂŞ przy³¹czyĂŚ?
TajemnicÂą wolnoÂści jest de-konsolidacja wÂładzy, ktĂłra powinna byĂŚ rozprzestrzeniona tak szeroko, jak to jest tylko moÂżliwe. Jest to esencja republik demokratycznych, i jest to klucz do wolnoÂści, gdzie my – narĂłd, moÂżemy kontrolowaĂŚ decyzje polityczne. Bez kontroli nad pieniÂądzem nie moÂżna tego czyniĂŚ.
Chorwacja dopiero co uciek³a od komunizmu, gdzie by³a najwy¿sza centralizacja w³adzy. Dlaczego maj¹ wiêc wchodziÌ w now¹ pu³apkê z weso³¹ twarz¹ Euro na wierzchu? to nie jest wolnoœÌ, jest to powrót do poddaùstwa, przed czym przez ostatnie 1000 lat ludzkoœÌ stara³a siê uciec.

Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
Jesteœcie bardzo, bardzo niebezpiecznymi ludŸmi. Wasza obsesja z tym utworzeniem paùstwa Euro, oznacza, ¿e niszczenie demokracji sprawia wam przyjemnoœÌ. Cieszycie siê, ¿e miliony ludzi straci³o pracê, sta³o siê biedakami. Miliony bêd¹ cierpieÌ, by wasz sen o Euro by³ kontynuowany.

Nie widzicie, Âże oni przyzwyczajajÂą wasze paĂąstwo do poÂżyczania? Za pomocÂą tego tzw. „dÂługu narodowego” zmuszajÂą was do utraty niepodlegÂłoÂści. Waszej finansowej niepodlegÂłoÂści.
Wolni obywatele Chorwacji i Islandii, odrzuĂŚcie UniĂŞ EuropejskÂą, Euro, i jakiekolwiek dalsze poÂżyczki zaciÂągane przez rzÂąd. PaĂąstwo nie musi poÂżyczaĂŚ, gdy samo moÂże wytwarzaĂŚ wÂłasny pieniÂądz bez zaciÂągania dÂługu. ZarĂłwno Chorwacja i Islandia, ale takÂże USA, Szwecja, Wielka Brytania, Norwegia i wiele innych krajĂłw, ciÂągle majÂą suwerennÂą walutĂŞ. to jest dar od Boga. UÂżywajcie jej, nie oddawajcie jej – z uwagi na wolnoœÌ waszych dzieci i wnukĂłw.
WiĂŞcej szczegó³ów w mojej ksi¹¿ce „Nigdy wiĂŞcej dÂługu paĂąstwowego”.

    Raport nt. Chorwacji i Islandii http://www.youtube.com/watch?v=BSVxAAeh4Mw
    Strona Billa Stilla: www.billstill.com

Jak pewnie zauwaÂżyliÂście, wywody Billa Stilla dotyczÂą takÂże Polski. PoÂżyczki zaciÂągane przez nieodpowiedzialnych ludzi w polskim rzÂądzie sÂą niepotrzebne – mamy jeszcze suwerennÂą walutĂŞ, ktĂłrÂą jest zÂłoty. Wbrew temu co nam siĂŞ wmawia, zÂłoty ma swojÂą wartoœÌ – w postaci chociaÂżby zabezpieczenia w surowcach naturalnych (wiĂŞkszoœÌ przemysÂłu juÂż nam zrabowano) czy w potencjale wytwĂłrczym naszego narodu. PoÂżyczanie z zewnÂątrz jest wiĂŞc zbrodniÂą, majÂącÂą na celu ubezwÂłasnowolnienie naszego narodu, wciÂągniĂŞcie go w Âłapy miĂŞdzynarodowych bankierĂłw. My jako narĂłd, powinniÂśmy ¿¹daĂŚ ukarania tych, ktĂłrzy to robiÂą. a robiÂą to z premedytacjÂą, wiĂŞc jest to zbrodnia z tych najgorszych, jak ludobĂłjstwo.
Powielajcie ten artyku³, jest o wiele wa¿niejszy ni¿ nam siê wydaje na pierwszy rzut oka, bowiem daje narzêdzia do uwolnienia siê z koszmaru w jaki nieœwiadomie wdepnêliœmy, g³ównie z winy konspiratorów przy Okr¹g³ym Stole.
ekonomia i finanse, Unia Europejska


ttp://monitorpolski.wordpress.com/
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

opatowek watahaslonecznychcieni wypadynaszejbrygady x22-team zipcraft