Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 21, 2024, 20:01:01


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Unia Europejska siê rozpadnie - zapowiada Krzysztof Jackowski  (Przeczytany 62048 razy)
0 u¿ytkowników i 6 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #25 : Maj 20, 2010, 12:33:24 »

ekonomia i pogoda jest tylko dla bogaczy..U¶miech w tej sytuacji nie moze byc pokoju, jezeli nic sie nie zmieni, a bez wojny pewnie sie nie zmieni..

http://biznes.onet.pl/ash-europie-potrzebny-jest-nowy-churchill,18543,3228160,1,news-detal


kapital odplywa do Azji wiec najpierw napuszcza na siebie 2 koree, wlacza sie Chiny, japonia, potem Chiny rusza na Rosje itd..jeszcze wszystko zalezy czy idioci bede chcieli wykonywac rozkazy ja tam na zadna wojne sie nie wybieram..
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 12:45:30 wys³ane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
marek324
Go¶æ
« Odpowiedz #26 : Maj 20, 2010, 12:43:39 »

kamil771, zgadzam siê z tob±. historia ludzko¶ci przypomina sinusoidê na której to nastroje spo³eczne raz s± pozytywe, raz negatywne. i dok³adnie w takim samym cyklu bêd± siê pojawiaæ wizjonerzy zapowiadaj±cy kataklizmy, koniec ¶wiata itd... a przecieæ tak naprawdê katastrofy naturalne mniejsze czy wiêksze zdarza³y siê na ca³ej przestrzeni listorii ludzko¶ci. to jest naturalna czê¶æ tego ¶wiata. i tylko narazie mimo wielu przepowiedni i zapowiedzi koñca ¶wiata ¶wiat ten na przekór nim wci±¿ trwa nadal.
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 12:44:26 wys³ane przez marek324 » Zapisane
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #27 : Maj 20, 2010, 12:49:24 »

wez tylko pod uwage ze nigdy jeszcze swiat ten nie byl ze soba w taki sposob zwiazany nigdy jeszcze nie opieral sie na takich wirtualnch - ekonomicznych wiezach ktore moga zachwiac wszystkim i nigdy nie opieral sie w takim stopniu na elektronice ktora przy zaburzeniach pola elektromagnetycznego wysiadzie, wiec coz, lepiej szukac swojego miejsc gdzies na wsi..
Zapisane
marek324
Go¶æ
« Odpowiedz #28 : Maj 20, 2010, 12:52:10 »

quetz, wiêc na co czekasz? co stoi na przeszkodzie aby¶ od zapowiedzi przeszed³ do czynów? dlaczego ju¿ nie mieszkasz na wsi? to ca³kiem fajny pomys³, i mówiê to szczerze, bez zadnego nabijania siê. zamieszkaj na wsi i b±d¼ w koñcu szczê¶liwy. a nie wype³niasz siê na zapas strachem. nie do¶æ ¿e karmisz siê nim sam to jeszcze wylewasz swoje strachy na forum publicznym. odnajd¼ w koñcu swoje szczê¶cie i spokój czego z ca³ego serca ci ¿yczê
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 12:55:39 wys³ane przez marek324 » Zapisane
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #29 : Maj 20, 2010, 12:56:58 »

dzieki , wlasnie to robie U¶miech,  ok jasne lepiej zyc w nieswiadomosci, to nie sa strachy, tylko to wszystko jest g..o warte, a mogloby byc inaczej..
Zapisane
marek324
Go¶æ
« Odpowiedz #30 : Maj 20, 2010, 13:01:46 »

quetz, wbrew temu co niektórzy tu pisz± jako jednostka nie masz i nie bêdziesz mia³ wp³ywu na ogó³. naiwnym jest twierdzenie czego¶ takiego. ale ze swoim ¿yciem mo¿esz zrobic co chcesz - przynajmniej w bardzo wielu aspektach. i je¶li piszesz ¿e jest ono g..no warte, to jest to przede wszystkim twoja zas³uga. nikogo wiêcej.
Zapisane
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #31 : Maj 20, 2010, 13:05:58 »

tak nie uwazam:), uwazam ze zycie jest swiete U¶miech, mysle ze robilem, co moglem najlepszego, ale uwazam ze ten system jest g..o warty U¶miech, wartosci ktore wpajaja ludziom, podstawy tego wszystkiego, to sie zawali bo nie ma innego wyjscia.., caly ten chory bieg donikad
« Ostatnia zmiana: Maj 20, 2010, 13:11:24 wys³ane przez quetzalcoatl44 » Zapisane
Val Dee
Go¶æ
« Odpowiedz #32 : Maj 20, 2010, 14:33:54 »

tu na serio nie trzeba byc wielkim jasnowidzem (ale Jackowski ma na tym polu duze osiagniecia - o katastrofie samolotu lub dwoch tez mowil gdzies na ukrainie-bialorusi jak i o tym exodusie - tylko ze moze przesunelo sie to o rok..) optymizm owszem - to ze wszystko co zle upadnie nie powinno smucic, pozatym nic nie zmieni sie na lepsze samo chyba ze..

Daj spokój, Jackowski ma pewne osi±gniêcia w temacie poszukiwania ludzi, najcze¶æiej ju¿ nie¿yj±cych. Natomiast jako jasnowidz - przepowiadanie przysz³o¶ci jest cieniutki. Przekazane przez niego info bardzo rzadko siê sprawdzaj± i najcze¶ciej po up³ywie terminu na si³ê próbuje siê je potem pod co¶ podczepiæ - co równiez robisz w swoim po¶cie - "o jakim¶ samolocie czy 2, gdzies na Bia³orusi czy Ukrainie..."
czy "przesunê³o siê w czasie o rok..." - zy gdybym pozyczy³ od Ciebie pieni±dze i obieca³ oddaæ we wrze¶niu/pa¼dzirniku 2009 a odda³ pod koniec maja 2010 to twierdzi³by¶, ¿e jestem s³owny i uczciwy?


W³a¶nie nie ma ¿adnych osi±gniêæ - chyba, ¿e chodzi o wyszukiwanie "frajerów" którzy mu zap³ac± w chwilach dla nich bardzo dramatycznych. To zwyk³y oszust - tyle, ¿e ma dobry wizerunek medialny - ale jak siê pod niego zajrzy to siê zobaczy, ¿e "król jest nagi".
Zapisane
quetzalcoatl44
Go¶æ
« Odpowiedz #33 : Maj 20, 2010, 14:51:52 »

nie wiem moze i tak, wkazdym razie Policja podobno czesto korzystala z jego pomocy
Zapisane
kamil771
Go¶æ
« Odpowiedz #34 : Maj 21, 2010, 12:47:42 »

 To co obserwujemy obecnie to jest piku¶ w stosunku do tego w jakich dramatycznych czasach ¿yli nasi przodkowie,a jednak pomimo wielu straszliwych wydarzeñ w dziejach ¶wiata,kiedy wydawa³o siê,¿e to ju¿ musi byæ koniec, a jednak- ludzko¶æ przetrwa³a i ¿ycie toczy siê dalej....
W ¶redniowieczu mieli¶my wyniszczaj±ce wojny,epidemie czarnej ¶mierci (miliony ofiar),
ca³y XX wiek to uczucie nieustannego zbli¿aj±cego siê koñca ¶wiata-
I wojna ¶wiatowa,rewolucja komunistyczna,II wojna ¶wiatowa,atak atomowy na Japoniê,okres zimnej wojny, upadek komunizmu i mnóstwo innych wydarzeñ,
Koniec naszej cywilizacji wydawa³ siê przes±dzony,a jednak wszystko przeminê³o i ¶wiat siê nie skoñczy³.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #35 : Lipiec 12, 2010, 21:03:58 »

Niemcy i Grecja - ucieczka z eurolandu?
Poniedzia³ek, 12 lipca (06:00)

Europejskie starania o utrzymanie unii walutowej nie powstrzymuj± pog³osek o jej rych³ym upadku. Tuzy ¶wiata finansów od jakiego¶ czasu sugeruj±, ¿e pierwszy ze strefy euro wyjdzie sfrustrowany kryzysem Berlin, za¶ podczas ostatniego spotkania przywódców europejskich prezydent Nicolas Sarkozy u¿y³ wrêcz szanta¿u, ¿e Francja opu¶ci strefê, je¶li Niemcy nie pomog± Grecji.


Europejskie starania o utrzymanie unii walutowej nie powstrzymuj± pog³osek o jej rych³ym upadku /AFP

Tymczasem wielu niemieckich przywódców z Angel± Merkel na czele coraz g³o¶niej wzywa do wypracowania w eurolandzie takiego mechanizmu, który pozwoli wyrzuciæ za burtê Grecjê czy jakikolwiek inny kraj cz³onkowski, je¶li bêdzie nadmiernie zad³u¿ony, a jego gospodarka pozostanie niekonkurencyjna. Wszystko po to, ¿eby pozostali cz³onkowie strefy euro nie p³acili za rozrzutno¶æ niewdziêczników i ich nieuzasadnione wydatki.

I tak gor±cym tematem sta³y siê dzisiaj plotki, porady, gro¼by, sugestie i informacje "z pierwszej rêki", których motywem przewodnim jest opuszczenie strefy euro - albo przymusowe przez Greków, albo dobrowolne przez Niemców. Ale pozostaje fundamentalne pytanie: czy o takiej ewentualno¶ci mo¿emy w ogóle rozmawiaæ?

Geografia unii walutowej

Naszym zdaniem we wszystkich dyskusjach o przysz³o¶ci euro brakuje argumentu politycznych podstaw utworzenia tej waluty.

To prawda, ¿e argumenty dotycz±ce fundamentów gospodarczych papierowego pieni±dza s± ogromnie istotne, ale dzia³alno¶æ handlowa opiera siê na walutach, których warto¶ci± s± równie¿ decyzje polityczne. A to oznacza, ¿e rz±d musi byæ zdolny do wykorzystania papierowego pieni±dza przy rozliczaniu zad³u¿enia, za¶ odmowa przyjêcia waluty jako formy rozliczenia w handlu w ramach ograniczeñ prawnych powinna byæ i jest karalna.

Bezspornie obecne k³opoty z euro polegaj± na tym, ¿e silna waluta nie zawsze odpowiada geografii gospodarek europejskich. Strefa euro ma jeden bank centralny, który prowadzi jedn± - spójn± - politykê pieniê¿n±, bez wzglêdu na to, czy dotyczy pañstwa w po³udniowej, czy pó³nocnej czê¶ci kontynentu. I tu w³a¶nie jest pies pogrzebany: euro nie przystaje do europejskiej geografii. Europa jest pod wzglêdem wielko¶ci obszaru przedostatnim (po Australii) kontynentem na planecie, ale ju¿ pod wzglêdem liczby pañstw wchodz±cych w jej sk³ad zajmuje pozycjê wicelidera (po Azji).

I nie jest tak przez przypadek, gdy¿ mnogo¶æ europejskich pó³wyspów, ³añcuchów górskich, wiêkszych i mniejszych wysp pozwala na zachowanie nawet najs³abszych organów pañstwowych. Pomimo tak ogromnej ró¿norodno¶ci, naturalne cechy geograficzne kontynentu - ¿eglowne rzeki, wybrze¿a sprzyjaj±ce powstawianiu portów - umo¿liwia³y i umo¿liwiaj± ³atwy przep³yw towarów i idei, jak Europa d³uga i szeroka. Zachêca to do akumulacji kapita³u ze wzglêdu na niskie koszty transportu.

A jednocze¶nie daje mo¿liwo¶æ b³yskawicznego rozprzestrzeniania siê nowych technologii. I w efekcie - wzrost bogactwa europejskich krajów. Faktycznie piêæ z dziesiêciu najwiêkszych gospodarek ¶wiata to w³a¶nie pañstwa europejskie - mimo ich stosunkowo niewielkiej populacji. Kolejna rzecz - sieci europejskich rzek i mórz nie s± zintegrowane, ale dziêki temu oddzielone od siebie, czêsto ma³e o¶rodki gospodarcze, s± w stanie niezale¿nie generowaæ kapita³.

A¿ do teraz nie ma w Europie - mimo presji integracyjnej - o¶rodka, który pod tym wzglêdem przypomina³by Nowy Jork. System wielu o¶rodków kapita³u prowadzi do zazdrosnego pilnowania tego kapita³u i lokalnych, w skali kontynentu, systemów bankowych.

1/4

...

http://biznes.interia.pl/raport/grecja/grecka-tragedia-z-klamstwem-w-tle/news/niemcy-i-grecja-ucieczka-z-eurolandu,1502433,6836
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #36 : Lipiec 12, 2010, 22:19:11 »

W 2004 roku by³em na wczasach w Grecji. a dok³adnie na Krecie. By³ to czas Igrzysk Olimpijskich w tym kraju. Ju¿ wtedy s³ysza³em na miejscu, ¿e Grecy zaci±gnêli olbrzymie kredyty, by wybudowaæ areny tych igrzysk, i ¿e prêdzej lub pó¼niej odbije siê im to czkawk± - delikatnie mówi±c.

Ta czarna prognoza chyba siê sprawdza. Ciekawe, co bêdzie z nami po mistrzostwach Europy w 2012r. Je¿eli w ogóle siê odbêd±... Szok
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #37 : Lipiec 13, 2010, 12:15:13 »

to w ogóle chichot historii

niemcy z wsch. têskni± za DDR, Belgia stoi na skraju rozpadu, a co dopiero powiedzieæ o takim sztucznym tworze- jakim jest UE,-
no ale có¿ zobaczymy czy "IV-rzesza" przetrwa do koñca roku??
Du¿y u¶miech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Go¶æ
« Odpowiedz #38 : Lipiec 13, 2010, 13:41:20 »

Songo , nie uwa¿am za fortunne przyrównanie UE do "IV Rzeszy". Pewnie, ¿e istniej± zagro¿enia totalnej unifikacji i zapêdy do centralnego sterowania z Brukseli, ale wystarczy, ¿e tylko takie  niekorzystne tendencje zostan± zmienione. Dzisiaj ludzie , którzy p³acz± za DDR jakby zupe³nie zapomnieli jak± ulg± by³o zlikwidowanie tego sztucznego, totalitarnego potworka.

Nie wiem czemu nagle zapanowa³a moda na wychodzenie z UE, kiedy niektóre Kraje chc± tutaj w³a¶nie inwestowaæ. Op³aca siê to ten przyk³ad ..... Chiñczykom.

cyt :
To bêd± inwestycje warte setki miliardów dolarów – powiedzia³ dziennikowi „Financial Times” przedstawiciel greckiego rz±du przed wczorajsz± wizyt± w Atenach wicepremiera Chin Zhang Dejianga. Pekin jest zainteresowany przede wszystkim wej¶ciem na rynek transportu morskiego i lotniczego. Jeszcze w styczniu Grecja stawia³a Pañstwu ¦rodka warunki. Jednak od tego czasu jej sytuacja gospodarcza znacz±co siê pogorszy³a – w poniedzia³ek agencja ratingowa Moody’s zdegradowa³a greckie obligacje do poziomu ¶mieciowego – i ka¿da zagraniczna inwestycja jest teraz dla Aten nie do przecenienia.
Pekin kusi miliardami
– Jeste¶my przekonani, ¿e Grecja powróci na drogê stabilnego wzrostu – mówi³ w Atenach Zhang Dejiang. Chiñczycy nie ¿a³uj± pieniêdzy na wykupienie Grecji, któr± przed bankructwem uratowa³a jedynie finansowa pomoc innych pañstw UE. Zawarli kontrakty z armatorami na sumê 0,5 mld euro – do tamtejszych firm nale¿y 15 proc. ¶wiatowej floty kontenerowców i tankowców. Za wsparcie Grecy bêd± kupowaæ nowe statki nie w Korei czy Japonii, ale w chiñskich stoczniach. Pekin jest zainteresowany rynkiem telefonii komórkowej, a w zamian w swojej inwestycyjnej dobroci jest gotowy odnowiæ zaniedban±, historyczn± czê¶æ Pireusu i kupiæ kolej OSE, która nie jest sama w stanie zarobiæ nawet na po³owê pensji swoich pracowników.
– Pekin od d³u¿szego czasu przygotowywa³ siê do ekspansji, bo dziêki temu otwiera sobie drogê do Europy
– powiedzia³ „DGP” Mui Pong Goh z brytyjskiego Chatham House.

http://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/429002,chiny_kupuja_grecje_i_otwieraja_sobie_droge_do_europy.html

Dla Chiñczyków s³aba, podzielona animozjami Europa to wspania³a wiadomo¶æ i gratka nie do pogardzenia.
Mo¿e siê tak staæ, ¿e po tani± chiñszczyznê bêdziemy je¼dziæ do Grecji, albo jeszcze lepiej - Grecy stan± siê w Europie chiñskim re-sellerem.
Przy biernej postawie zachowawczo nastawionych Pañstw UE  jutro nast±pi wyprzeda¿ Grecji, a pojutrze Hiszpanii, Belgii .. i  kto tam jeszcze w kolejce do bankructwa stoi ?
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #39 : Lipiec 13, 2010, 14:03:41 »

fakt porównanie nie do koñca smaczne, ale s± ku temu przes³anki o których nie ma co rozprawiaæ w tym miejscu,
co do ChRL to jasne ¿e lepiej kupiæ ca³y tort, a nie w kawa³kach- taki ¿arcik,-
a powa¿nie to problemy nie znikn± tylko dlatego ¿e jeste¶my w grupie..
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #40 : Grudzieñ 15, 2010, 12:20:35 »

<a href="http://www.youtube.com/v/Tl0s3ViymNM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/Tl0s3ViymNM?fs=1&amp;amp;hl=pl_PL</a>
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Linda
Go¶æ
« Odpowiedz #41 : Lipiec 18, 2011, 19:17:03 »

O rozpadzie Unii Europejskiej, kursie Franka Szwajcarskiego i... filozofii ¿yciowej. Krzysztof Jackowski do czytelników FN!
18 July 2011 11:26



...
Jest w nim poruszony temat, który nurtuje wielu czytelników, a dotyczy... kursu Franka Szwajcarskiego. Jasnowidz tak¿e mówi o rozpadzie Unii Europejskiej, której wró¿y prawdziwy dramat ju¿ na jesieni. Oto krótki materia³ nagrany 18 lipca 2011 roku:
...

http://www.nautilus.org.pl/?p=artykul&id=2404
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #42 : Lipiec 19, 2011, 09:44:48 »

..kurs franka szybuje do góry, a z³oto
Cytuj
Z³oto najdro¿sze w historii

 Ta zwy¿ka trwa ju¿ 10 dzieñ sesyjny. Dawno nie obserwowali¶my takiej serii wzrostów. Ostatnia taka seria mia³a miejsce w 2006. Z³oto w ci±gu tygodnia zdro¿a³o o ponad 4%. Podstawy do tak silnego umocnienia szlachetnego kruszcu p³yn± ze strefy Euro jak i zza oceanu. Po raz kolejny nie rozstrzygniêto kwestii programu pomocowego dla Grecji. Coraz czê¶ciej mówi siê o mo¿liwo¶ci czê¶ciowego bankructwa kraju Hellady. Na rynek sp³ynê³y tak¿e informacje o problemach fiskalnych W³och, Irlandii, Hiszpanii i Portugalii. Rosn±cy niepokój co do sytuacji w Eurolandzie sk³ania inwestorów do inwestowania w bezpieczne aktywa, za jakie uwa¿a siê z³oto.



 Na rynku polskim cena za uncjê z³ota w z³otówkach wzros³a z 4197,3 PLN do 4508,2 PLN. Wzrost ten spowodowany by³ z jeden strony wzrostem cen kruszcu na ¶wiecie, z drugiej wzrostem kursu dolara amerykañskiego. Raport dotycz±cy inflacji opublikowany przez NBP wp³yn±³ na os³abienie z³otego. Inflacja w czerwcu nieoczekiwanie spad³a do 4,2% R/R z poziomu 5% R/R który mia³ miejsce w maju. Gorsze nastroje na ¶wiatowych rynkach, oraz decyzja Moodys o rozpoczêciu przegl±du ratingu Stanów Zjednoczonych spowodowa³y, ¿e z³oty traci³ na warto¶ci w minionym tygodniu. W Mennicy Polskiej 1 kg z³ota wyceniany jest obecnie na oko³o 151 tysiêcy z³otych.

to nic dobrego nie wró¿y.  Niezdecydowany
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #43 : Sierpieñ 22, 2011, 20:50:04 »

Europejskie supermocarstwo tonie. Dramat w Unii
lip 27, 2011



Tego wstrz±su Europa mo¿e nie przetrwaæ. Na granicy niewyp³acalno¶ci stoi tym razem nie europejski outsider, a unijne supermocarstwo. Je¶li agencje ratingowe spojrz± wreszcie na to pañstwo krytycznie, to jego wiarygodno¶æ kredytowa mocno spadnie i Europa dowie siê, co to jest prawdziwy kryzys.

Nicolas Sarkozy siêga po nadzwyczajne ¶rodki, aby uratowaæ najwy¿sz± ocenê wiarygodno¶ci kredytowej Francji (AAA). Po raz pierwszy w historii kraju prezydent napisa³ wczoraj list do deputowanych i senatorów, w którym przekonuje ich do wpisania do konstytucji z³otej regu³y nakazuj±cej stopniow± likwidacjê deficytu bud¿etowego. Taka zasada mo¿e siê znale¼æ w ustawie zasadniczej, je¶li poprze j± 3/5 cz³onków Zgromadzenia Narodowego.

Wzorem dla Francji jest Polska: w konstytucji przyjêto zasadê, ¿e d³ug publiczny nie mo¿e byæ wiêkszy ni¿ 60 proc. PKB (przekroczenie granicy 55 proc. PKB automatycznie wymusza na rz±dzie drastyczne oszczêdno¶ci bud¿etowe). Tak¿e rz±d Angeli Merkel wpisa³ do niemieckiej konstytucji zasadê ca³kowitego zrównowa¿enia finansów publicznych w ci±gu piêciu lat.

Sarkozy t³umaczy, ¿e Francja musi wzorowo ci±æ deficyt, bo to warunek, aby wraz z Niemcami mog³a uratowaæ strefê euro przed zapa¶ci± i zbudowa³a europejski rz±d gospodarczy. Analitycy wskazuj± jednak na bardziej prozaiczny powód: w¶ród sze¶ciu krajów unii walutowej, które jeszcze zachowa³y najwy¿sz± wycenê ryzyka kredytowego, Francja jest najbardziej zagro¿ona obni¿eniem ratingu.

“Pary¿ obok Berlina odgrywa najwa¿niejsz± rolê w strefie euro, dlatego agencje ratingowe bardziej przychylnie patrz± na jego kondycjê finansow±. Ale dane makroekonomiczne sytuuj± Francjê w kategorii krajów AA jak Belgia” – t³umaczy Alessandro Giansanti, ekspert banku ING. Obni¿enie ratingu mia³oby bardzo powa¿ne skutki dla ca³ej unii walutowej. Europejski Mechanizm Stabilizacji Finansowej (EFSM) na razie jest w stanie gwarantowaæ wyp³acalno¶æ Grecji, Portugalii i Irlandii, bo stoj± za nim kraje z ratingiem AAA. Degradacja Francji za³ama³aby taki uk³ad.

Za kadencji Sarkozy’ego d³ug pañstwa wzrós³ z 63,9 proc. PKB w 2007 r. do 84,7 proc. PKB obecnie. Francja ma trudno¶ci z redukcj± deficytu bud¿etowego (w tym roku wyniesie 5,8 proc. PKB wobec 2,0 proc. PKB dla Niemiec), bo kraj rozwija siê wolno (tegoroczna prognoza to 1,8 proc.). Jako jedyne pañstwo w Europie z ratingiem AAA ma te¿ deficyt rachunku bie¿±cego, i to powa¿ny (4 proc. PKB). To sygna³, ¿e francuska gospodarka radzi sobie znacznie gorzej na rynkach miêdzynarodowych ni¿ np. Niemcy. Francuski wska¼nik bezrobocia (9,5 proc. osób w wieku produkcyjnym) jest wed³ug Eurostatu wy¿szy ni¿ w Polsce (9,3 proc.).

Zdaniem OECD problemem Francji jest te¿ ogromny udzia³ pañstwa w gospodarce. Jego wydatki stanowi± a¿ 55,3 proc. dochodu narodowego kraju. W¶ród pañstw europejskich tylko w Danii rola w³adz publicznych jest wiêksza (58,1 proc. PKB). To bardzo ogranicza elastyczno¶æ gospodarki i jej mo¿liwo¶æ dostosowania siê do s³abej koniunktury miêdzynarodowej.

Standard & Poor’s ostrzeg³ ju¿, ¿e je¶li francuskiemu rz±dowi nie uda siê w najbli¿szym czasie opracowaæ wiarygodnego programu redukcji d³ugu, to agencja obni¿y wycenê wiarygodno¶ci kredytowej kraju. Amerykañscy eksperci przyznaj±, ¿e bez przeforsowanej w zesz³ym roku przez Sarkozy’ego reformy systemu emerytalnego ju¿ by to zrobili.

Id±c za ciosem, francuski minister finansów Francois Baroin zapowiedzia³ likwidacjê w przysz³ym roku ulg podatkowych, które pozbawiaj± pañstwo 3 mld euro dochodów rocznie. Nie wiadomo jednak, czy Sarkozy bêdzie mia³ odwagê przeforsowaæ tak± reformê przed wyborami prezydenckimi w maju 2012 r.

http://www.sekretyameryki.com/?p=6524
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #44 : Sierpieñ 22, 2011, 22:02:38 »

Jest taka stara piosenka - prawie "biesiadna" - której refren brzmi: "Nie pomo¿e ju¿ nic, nic siê nie zmieni. Nie pomo¿e ju¿ nic, tak musi byæ..."

I mnie siê wydaje, ¿e "nie pomo¿e ju¿ nic"... Globalny ju¿ kryzys finansów, czyli za³amanie systemu monetarnego, to ³abêdzi ¶piew dla ludzko¶ci. Jej najwiêkszy wynalazek: PIENI¡DZ, stanie siê prawdopodobnie przyczyn± jej zag³ady. Zanim S³oñce za rok dokoñczy dzie³a.  Z politowaniem

Trzeba bêdzie - je¶li to oka¿e siê mo¿liwe - zacz±æ wszystko od nowa. Proponujê: bez kart kredytowych! Amen.
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 22, 2011, 22:07:53 wys³ane przez krzysiek » Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #45 : Wrzesieñ 04, 2011, 18:33:28 »

Schroeder apeluje o utworzenie Stanów Zjednoczonych Europy

By³y kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder opowiedzia³ siê za utworzeniem Stanów Zjednoczonych Europy ze wspólnym rz±dem gospodarczym. W wywiadzie dla tygodnika "Der Spiegel" zarzuci³ te¿ Wielkiej Brytanii, ¿e sprawia najwiêcej problemów w UE.
"Obecny kryzys daje wielk± szansê na stworzenie prawdziwej unii politycznej w Europie" - powiedzia³ by³y socjaldemokratyczny polityk, który sta³ na czele niemieckiego rz±du w latach 1998-2005.

W jego opinii propozycja kanclerz Angeli Merkel i prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy'ego, by utworzyæ europejski rz±d gospodarczy, to w³a¶ciwa droga - pod warunkiem jednak, ¿e rz±d taki otrzyma³by odpowiednie kompetencje, w tym europejskiego ministra finansów. "To s³uszna droga i przes³anka do zastosowania s³usznej metody - euroobligacji" - oceni³ Schroeder.Jego zdaniem kraje strefy euro bêd± musia³y liczyæ siê z rezygnacj± z czê¶ci suwerennych kompetencji. "Nale¿y pozostawiæ prawo inicjatywy Komisji Europejskiej albo europejskiemu ministrowi finansów, ale jednocze¶nie zdemokratyzowaæ kontrolê. Nie mo¿e byæ tak, ¿e narodowe parlamenty zaakceptuj± utratê suwerenno¶ci, je¶li chodzi o prawo bud¿etowe, a jednocze¶nie nie bêdzie innej parlamentarnej kontroli. To, czego zrzekn± siê narodowe parlamenty, musi przej¶æ w kompetencje Parlamentu Europejskiego jako najwy¿szej instancji. Mo¿na sobie wyobraziæ, ¿e PE utworzy specjaln± komisjê, która bêdzie z³o¿ona z cz³onków strefy euro i przejmie funkcjkontroln±" - oceni³ by³y kanclerz.

"W perspektywie nale¿y przekszta³ciæ Komisjê Europejsk± w rz±d, który bêdzie kontrolowany przez Parlament Europejski. A to oznacza Stany Zjednoczone Europy" - doda³. Wed³ug Schroedera konieczne s± w tym celu zmiany unijnego Traktatu Lizboñskiego.

"Nie powinni¶my dalej siê wahaæ, lecz powa¿nie podej¶æ do budowy twardego trzonu Europy. W przeciwnym razie bowiem Europa dale bêdzie traciæ na znaczeniu wzglêdem Azji pod wodz± Chin z jednej strony oraz na nowo wzmocnion± Ameryk± z drugiej strony" - ostrzeg³ Schroeder. Europa, któr± sobie wyobra¿am jest silniej zintegrowana, uzupe³niona o cz³onkostwo Turcji oraz stowarzyszona z Rosj±. To jedyna szansa, aby Europa by³a na równi z Azj± i USA" - doda³.

Schroeder przyzna³, ¿e realizacja tego planu pog³êbi tzw. "Europê dwóch prêdko¶ci", w której czê¶æ krajów - w tym przypadku nale¿±cych do strefy wspólnej waluty - decyduje siê na bardziej zaawansowan± integracjê. "Polska i inni to zrozumiej±. Bêd± mogli wspó³decydowaæ, gdy tylko stan± siê cz³onkiem strefy euro" - powiedzia³.

By³y niemiecki kanclerz zarzuci³ te¿ Wielkiej Brytanii, ¿e sprawia w UE najwiêcej problemów. "Wielka Brytania nie nale¿y do strefy euro, ale mimo to Brytyjczycy chc± zawsze wspó³decydowaæ w sprawie kszta³towania obszaru gospodarczego. Tak siê nie da. Poza tym - mówi±c bardzo dyplomatycznie - Brytyjczycy bardzo sceptycznie oceniali ka¿dy krok w kierunku integracji" - powiedzia³ Schroeder.

W zesz³ym tygodniu tak¿e wiceprzewodnicz±ca rz±dz±cej Niemcami chadeckiej CDU i minister pracy Ursula von der Leyen opowiedzia³a siê za przekszta³ceniem UE w "Stany Zjednoczone Europy". Jej wypowied¼ dla tygodnika "Der Spiegel" wywo³a³a sporo kontrowersji w niemieckiej chadecji, szczególnie w bawarskiej CSU, która stanowczo odrzuci³a mo¿liwo¶æ przekazania Brukseli daleko id±cych kompetencji narodowych w sferze polityki gospodarczej.


wiêcej o:Der Spiegel, Unia Europejska, Parlament Europejski

http://fakty.interia.pl/prasa/news/apel-o-utworzenie-stanow-zjednoczonych-europy,1690351
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #46 : Wrzesieñ 04, 2011, 19:38:44 »

A niech siê jednocz±. dla Europy tej drugiej prêdko¶ci to szansa na wzmocnienie w³asnych gospodarek. Unia strefy euro obci±¿ona Grecj±, W³ochami, Hiszpani± czy Irlandi± bêdzie mia³a nie lada wyzwanie. Widaæ, ¿e Niemcy coraz bardziej sceptyczni s± wobec Brytyjczyków i vice-versa. Siê mo¿e porobi± dwie Unie ?
Jedna ze stref± euro, a druga z krajami poza t± stref±. Mo¿e byæ ciekawie.  W takiej sytuacji, kiedy Zjednoczone Stany Europy stowarzysz± siê z Rosj±, my powinni¶my szukaæ sojuszu poza EU - z USA, Norwegi± i krajami z w³asn± walut±  ?

Jak widaæ przepowiednia Jackowskiego o rozpadniêciu siê UE nie musi oznaczaæ upadku UE, a przekszta³cenie siê jej w  SZE - Stany Zjednoczone  Europy.
Zapisane
Enigma
Go¶æ
« Odpowiedz #47 : Wrzesieñ 04, 2011, 20:32:04 »

Ja my¶le ¿e to mrzonka. Schroeder chce aby oddaæ im ca³± w³adzê, ju¿ nie tylko politykê monetarn± (która im nie wysz³a) ale i bud¿etówkê. Nie uda³o sie niemcom dwukrotnie podbiæ Europy, to teraz próbuja ja sobie kupiæ. To mizerne tañce, w celu ratowania Euro. Czyta³am nie tak dawno temu w 'Uwa¿am Rze' i¿ go¶cia, który przed wprowadzeniem wspólnej waluty, wyliczy³ ¿e zakoñczy to sie katastrof±, wyrzucili z pracy i od¿egnali od ''hamulcowych wstecznych umys³ów, nie rozumiej±cych tej wspania³ej idei' Dzisiaj ju¿ analizy, które bior± pod uwage bankructwo kolejnych krajów, nikogo specjalnie nie dziwi±. Owszem wiekszo¶æ krajów które przyje³y Euro siedzi teraz cicho, w nadziei ¿e jako¶ da sie wyp³yn±æ z tego bagienka, ale nie znaczy to ¿e w atmosferze niemocy oddadz± takim ³amagom jak Sarkozy i b³aznom jak Berlusconi, w³adzy nad bud¿etem i bankami centralnymi. Widaæ panom w Brukseli (o których to poczynaniach praktycznie nic nie wiemy) od nadmiaru owej w³adzy, poprzestawia³y sie trybiki w makówkach. Wspólnota gospodarcza owszem, ale przeciez nie niewolnictwo. Polityka monetarna, jest jednym z najwa¿niejszych narzêdzi kreowania i kontrolowania stanu gospodarki. To decyzje w³asnie takiego NBP polegaj±ce na minimalnym obni¿eniu lub podwy¿szeniu stóp procentowych, spowalniaj± lub przyspieszaj± jej rozwój. W Brukseli wydaje sie ¿e zainteresowane kraje oddadz± tê wajchê, nieudacznikom, którzy w³asnie pokazali czym koñcz± sie takie mrzonki - gdzie ³adna idea nieopatrznie wyprzedzi³a realia. Juz lepsza w takim przypadku jest Unia dwóch czy nawet trzech prêdko¶ci  Niezdecydowany
A jesli koniecznie chcieliby utworzyæ w Europie taka Amerykê to powinni zacz±æ od wspólnego jêzyka, niskich podatków... etc. To s± realne decyzje, zamiast panicznych ruchów maj±cych za zadanie ukrycie w³asnych niekompetencji.
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #48 : Wrzesieñ 04, 2011, 22:12:44 »

Czyta³em gdzie¶ niedawno o teorii rowerowej przedstawiaj±cej problem UE. Wyobra¼my sobie rozro¶niêty tandem , wielu rowerzystów i ka¿dy z wielkim baga¿em na plecach, ale jedni s± silniejsi a inni s³absi. ¯eby rower nie pad³ wszyscy musz± równo peda³owaæ. Nikt nie mo¿e wysi±¶æ bo rower nie mo¿e siê zatrzymaæ, jest za d³ugi i za ciê¿ki, potem by nie ruszy³.

Mnie te¿ sie podoba Unia kilku tworów, wiele mniejszych osad rowerowych w peletonie niebieskich koszulek. I jadziem p³ynnie. Bez granic lecz i bez zbêdnych ³añcuchów.
Zapisane
greta
Go¶æ
« Odpowiedz #49 : Wrzesieñ 05, 2011, 12:47:07 »

Posted by monitorpolski w dniu 5 Wrzesieñ 2011

Bill Still

Bill Still, autor takich hitów filmowych jak „The MoneyMasters”  (1996) czy „Secret of Oz” (2009) ostrzega Chorwacjê przed wej¶ciem w strefê Euro. Still, od 3 lat regularnie umieszcza na YouTube swoje komentarze dotycz±ce g³ównie ekonomii i pieni±dza.
Jak wiadomo, w swoich filmach ujawni³ kulisy dzia³añ finansowych na ¶wiecie, w tym g³ównie kryminalnych charakter produkcji pieni±dza przez tzw. „miêdzynarodowych bankierów”. Jego filmów i publikacji nie znajdziecie w ksiêgarniach, Amazon.com wycofa³ nawet sprzeda¿ jego ostatniego filmu „Secret of Oz”. Na szczê¶cie jest on dostêpny nawet za darmo w internecie – np. w postaci bit torrenta.
Tu np. jest polskojêzyczna wersja jego hitu z 1996 roku:
http://www.youtube.com/view_play_list?p=5E99DD49640B5323

W 26 odcinku swoich komentarzy na YouTube, Still odpowiada na e-maile z Chorwacji. Chodzi o nag³o¶nienie sprawy ewentualnego przyjêcia tego kraju do Unii Europejskiej. Ma byæ to fina³ 6-letnich negocjacji. Chorwaci jednak musz± to zatwierdziæ w referendum prawdopodobnie jeszcze przed koñcem bie¿±cego roku. Je¶li to nast±pi, Chorwacja bêdzie kolejnym krajem, który siê zrzeknie niepodleg³o¶ci, na pocz±tku g³ównie w sferze monetarnej.
Still komentuje to jednoznacznie: Euro jest skoñczone, nie funkcjonuje, w krajach nale¿±cych do strefy Euro mówi siê o zaniechaniu tej waluty z Niemcami w³±cznie!

Nigel Farage komentuje w Parlamencie Europejskim:

Nigel Farage

- Jakie s³owo najczê¶ciej wystêpuje w s±siedztwie „Euro”?
- Nie jest to „pora¿ka”, choæ mog³oby byæ. Tym s³owem jest „stabilno¶æ”. Dekadê temu wszyscy mówili: je¶li przyjmiemy Euro to bêdziemy mieæ „stabilno¶æ”. Niestety, wszystko co przynios³o wprowadzenie Euro to jest chaos, niezgoda i nêdza dla milionów. Za pomoc± Euro uda³o siê wam uwiêziæ ludzi w ekonomicznym wiêzieniu. 60 lat temu ¿elazna kurtyna przedzieli³a Europê, dzisiaj mamy ¿elazn± piê¶æ Komisji Europejskiej, co widaæ efektywnie w przypadku Grecji, która zosta³a zmieniona w protektorat. Biedna Grecja uwiêziona w ekonomicznym wiêzieniu Euro.

Still kontynuuje: Od momentu gdy pañstwa zrezygnuj± ze swojej waluty narodowej, poddaj± siê we wszystkim. Narody ca³kowicie trac± kontrolê nad pañstwami.
Dlaczego Chorwacja mia³aby to zrobiæ? Przecie¿ dopiero co uzyska³a pe³n± niepodleg³o¶æ w 1995 roku.
Unia Europejska chce te¿ jak najszybciej w³±czyæ w strefê Euro Islandiê, argumentuj±c to, ¿e by³oby mi³o gdyby oba kraje „trzymaj±c siê razem za rêce” wskoczy³y do tego ekonomicznego jeziora ognia. Co¶ jak wspólne samobójstwo. Ciekawe jak Wikingowie ustosunkuj± siê do tego pomys³u, zw³aszcza, ¿e ju¿ dwukrotnie g³osowali przeciwko bankierom w tym roku i mimo katastrofalnych przepowiedni, m.in. w Wall Street Journal, ich ekonomia wraca do ¿ycia.

Znów Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
Mówili¶cie wcze¶niej, ¿e bêdziemy kontynuowaæ nasz± sprawê, co oznacza cierpienie milionów, podczas gdy bêdziecie na si³ê próbowali utrzymaæ ten katastrofalny projekt, jakim jest Euro. Nie ma w±tpliwo¶ci, ¿e to siê rozpadnie na czê¶ci. Mamy teraz sytuacjê w Irlandii. Wiem ¿e czê¶ciowo winna jest tu g³upota  i chciwo¶æ irlandzkich polityków, ale Irlandia nigdy nie powinna siê godziæ na wej¶cie w strefê Euro – maj± przez to ni¿sz± stopê procentow± i ca³kowit± klêskê. I jak im na to odpowiedzieli¶cie w momencie gdy nastêpowa³ za³amanie siê ich rz±du? ¯e by³oby niew³a¶ciwe gdyby dosz³o do wyborów powszechnych! Powiedzieli¶cie, ¿e nale¿y nale¿y najpierw rozpatrzyæ bud¿et, zanim pozwoli siê im na wybory powszechne. Do diab³a, co wy sobie wyobra¿acie, ¿e kim wy jeste¶cie?!

Chorwacja ma d³ug± i dumn± historiê niezale¿nego systemu finansowego. 2000 lat temu jako formy p³atniczej przy uiszczaniu podatków u¿ywano cennych skór kun. Tak wiêc w sposób naturalny walut± narodow± sta³a siê „kuna”, która  podkre¶la³a niezale¿no¶æ finansow± kraju. Jednak nast±pi³ atak miêdzynarodowych bankierów – wykupili wszystkie banki, z wyj±tkiem jednego, siódmego co do wielko¶ci – HPB, który jest bankiem poczty chorwackiej. Bankierom uda³o siê równie¿ przekonaæ rz±d do tego by zacz±³ po¿yczaæ pieni±dze. Politycy argumentowali to w ten sposób, ¿e po¿yczki by³y konieczne by poprawiæ infrastrukturê. To nie jest prawda. Naród z niezale¿nym systemem finansowym nigdy nie musi po¿yczaæ. Mo¿e po prostu wytworzyæ pieni±dze, które mu s± potrzebne.
Jednak politycy zaczêli po¿yczaæ i budowaæ nowoczesny system autostrad. Zatrudnili jednak najwiêksz± amerykañsk± firmê in¿ynieryjn± Bechtel, minimalizuj±c jednocze¶nie ilo¶æ pieniêdzy w kraju pochodz±cych z tej po¿yczki narodowej. Jak to jest w przypadku wszystkich pañstw, w momencie gdy rz±d zaczyna po¿yczaæ z zewn±trz, staje siê na³ogiem dalsze po¿yczanie. szybko siê zapomina, ¿e w przypadku pañstw suwerennych, po¿yczanie jest zupe³nie niepotrzebne.
Sta³o siê wiêc to, ¿e Chorwacja w ci±gu 16 lat swojej niepodleg³o¶ci dorobi³a siê d³ugu o warto¶ci 58% swojego produktu narodowego brutto. Mo¿e to nie wygl±daæ zbyt dobrze, ale nie jest to tak ¼le jak reszta Europy, gdzie Hiszpania ma 60% d³ugu, Wielka Brytania 76%, Francja 82%, Niemcy 83%, USA 92%, Portugalia 93%, Irlandia 97%, W³ochy 119%, Islandia 126%, a Grecja 142%.
Przypatrzmy siê jak to jest w przypadku ekonomii, które wci±¿ dobrze prosperuj±: Rosja 9%, Luxemburg 15%, Hong Kong 17%, Arabia Saudyjska 17%, Chiny 19%, Korea Po³udniowa 23%, Indonezja 25%, Australia 27% i Nowa Zelandia 30%.
Tak wiêc Chorwacja mo¿e uciec przed nadchodz±cym kolapsem Euro, ale tylko dlatego, ¿e posiada swoj± suwerenn± walutê pañstwow±. Je¶li wejd± w strefê Euro, Chorwacja bêdzie zdana na ³askê Europejskiego banku Centralnego w Frankfurcie, nad którym nie bêd± mieæ jakiejkolwiek kontroli!

Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
- I znów ci±gle u¿ywacie  s³owa „stabilno¶æ”. A tak naprawdê nie mo¿emy sobie poradziæ na akcjach obligacji, które mia³y miejsce w zesz³ym tygodniu w Portugalii. W rzeczywisto¶ci Centralny Bank Europejski u¿y³ pieniêdzy podatników by wykupiæ swój w³asny d³ug. Wasze zapewnienia, ¿e wszystko jest w porz±dku ju¿ nie dzia³aj±. Panie Van Rompouy, komu pan tu ¶ciemnia? Chcecie nawet powiêkszyæ rozmiar pomocy finansowej (bail-out) co wam pozwoli na wiêcej czasu w wykupywaniu waszego w³asnego d³ugu. U¿ywacie tego kryzysu do wielkiego przejêcia kontroli (…) Powinni¶my zmieniæ nazwê z Unia Europejska na Unia D³ugu.

Zwróæmy uwagê, gdzie Euro zyskuje na popularno¶ci poza Europ± – na Kubie, w Korei Pó³nocnej i w Syrii. Czy to jest klub, do którego wypada³o by siê przy³±czyæ?
Tajemnic± wolno¶ci jest de-konsolidacja w³adzy, która powinna byæ rozprzestrzeniona tak szeroko, jak to jest tylko mo¿liwe. Jest to esencja republik demokratycznych, i jest to klucz do wolno¶ci, gdzie my – naród, mo¿emy kontrolowaæ decyzje polityczne. Bez kontroli nad pieni±dzem nie mo¿na tego czyniæ.
Chorwacja dopiero co uciek³a od komunizmu, gdzie by³a najwy¿sza centralizacja w³adzy. Dlaczego maj± wiêc wchodziæ w now± pu³apkê z weso³± twarz± Euro na wierzchu? to nie jest wolno¶æ, jest to powrót do poddañstwa, przed czym przez ostatnie 1000 lat ludzko¶æ stara³a siê uciec.

Nigel Farage do Komisji Europejskiej:
Jeste¶cie bardzo, bardzo niebezpiecznymi lud¼mi. Wasza obsesja z tym utworzeniem pañstwa Euro, oznacza, ¿e niszczenie demokracji sprawia wam przyjemno¶æ. Cieszycie siê, ¿e miliony ludzi straci³o pracê, sta³o siê biedakami. Miliony bêd± cierpieæ, by wasz sen o Euro by³ kontynuowany.

Nie widzicie, ¿e oni przyzwyczajaj± wasze pañstwo do po¿yczania? Za pomoc± tego tzw. „d³ugu narodowego” zmuszaj± was do utraty niepodleg³o¶ci. Waszej finansowej niepodleg³o¶ci.
Wolni obywatele Chorwacji i Islandii, odrzuæcie Uniê Europejsk±, Euro, i jakiekolwiek dalsze po¿yczki zaci±gane przez rz±d. Pañstwo nie musi po¿yczaæ, gdy samo mo¿e wytwarzaæ w³asny pieni±dz bez zaci±gania d³ugu. Zarówno Chorwacja i Islandia, ale tak¿e USA, Szwecja, Wielka Brytania, Norwegia i wiele innych krajów, ci±gle maj± suwerenn± walutê. to jest dar od Boga. U¿ywajcie jej, nie oddawajcie jej – z uwagi na wolno¶æ waszych dzieci i wnuków.
Wiêcej szczegó³ów w mojej ksi±¿ce „Nigdy wiêcej d³ugu pañstwowego”.

    Raport nt. Chorwacji i Islandii http://www.youtube.com/watch?v=BSVxAAeh4Mw
    Strona Billa Stilla: www.billstill.com

Jak pewnie zauwa¿yli¶cie, wywody Billa Stilla dotycz± tak¿e Polski. Po¿yczki zaci±gane przez nieodpowiedzialnych ludzi w polskim rz±dzie s± niepotrzebne – mamy jeszcze suwerenn± walutê, któr± jest z³oty. Wbrew temu co nam siê wmawia, z³oty ma swoj± warto¶æ – w postaci chocia¿by zabezpieczenia w surowcach naturalnych (wiêkszo¶æ przemys³u ju¿ nam zrabowano) czy w potencjale wytwórczym naszego narodu. Po¿yczanie z zewn±trz jest wiêc zbrodni±, maj±c± na celu ubezw³asnowolnienie naszego narodu, wci±gniêcie go w ³apy miêdzynarodowych bankierów. My jako naród, powinni¶my ¿±daæ ukarania tych, którzy to robi±. a robi± to z premedytacj±, wiêc jest to zbrodnia z tych najgorszych, jak ludobójstwo.
Powielajcie ten artyku³, jest o wiele wa¿niejszy ni¿ nam siê wydaje na pierwszy rzut oka, bowiem daje narzêdzia do uwolnienia siê z koszmaru w jaki nie¶wiadomie wdepnêli¶my, g³ównie z winy konspiratorów przy Okr±g³ym Stole.
ekonomia i finanse, Unia Europejska


ttp://monitorpolski.wordpress.com/
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 5 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

x22-team opatowek wypadynaszejbrygady ostwalia zipcraft