Niektórzy to naprawdê panikuj± ,ciekawe czy maj± racjê? Hm...pozyjemy zobaczymy
Gotowi na ApokalipsêPoniedzia³ek, 19 lipca
Chris Martenson rzuci³ pracê, w której dostawa³ sze¶ciocyfrow± pensjê, bo uzna³, ¿e "niepotrzebnie odci±ga³a go od rzeczy naprawdê wa¿nych". Mia³ na my¶li przygotowania do koñca ¶wiata.
Od zewn±trz dom Jerry'ego Erwina w pó³nocnowschodnim Oregonie niczym siê nie wyró¿nia. Wygl±da dok³adnie tak samo, jak stoj±ce obok domy s±siadów. Na pozór to standardowy amerykañski dom z piêknie przystrzy¿onym trawnikiem i szerokim podjazdem dla wielkich pick-upów. Ale tylko na pozór.
Z ty³u budynku, przed wzrokiem ciekawskich, ukryte jest to, co zaprz±ta g³owê Erwina od kilku miesiêcy - dowody jego przygotowañ do Apokalipsy. Czterdziestopiêciolatek jest przekonany, ¿e koniec ¶wiata nast±pi w ci±gu najbli¿szych lat. A ju¿ na pewno przed koñcem jego ¿ycia.
- Pod dachem mam stos drewna, zbieram deszczówkê do beczek, a w pogotowiu trzymam kilka zwojów drutu kolczastego - mówi.
Zamkniêci w twierdzy
Jerry Erwin razem z ¿on± zgromadzi³ w domu zapasy jedzenia wystarczaj±ce na przetrwanie oko³o pó³ roku oraz tysi±ce sztuk amunicji.
- Wymieni³em wszystkie okna, a ca³kiem niedawno zamontowa³em nowe drzwi wej¶ciowe. Maj± w sobie tyle zabezpieczeñ, ile tylko mog³em dostaæ - che³pi siê 45-latek. - Teraz zamierzam dodaæ kilka strukturalnych ulepszeñ do nich, tak by praktycznie nie da³o siê ich wywa¿yæ - zdradza Erwin.
Ju¿ nic nie da siê zrobiæ?
Czterdziestopiêciolatek z Oregonu jest tylko jednym z wielu tysiêcy Amerykanów, którzy uwa¿aj±, ¿e polityczna zawierucha, kryzys gospodarczy i katastrofy ekologiczne s± symptomem rych³o nadci±gaj±cego koñca naszej cywilizacji.
- Jeste¶my ¶wiadkami dok³adnie takich wydarzeñ, jakie doprowadzi³y inne mocarstwa do kryzysu a nawet upadku: wyczerpanie zasobów surowców mineralnych, ska¿enie ¶rodowiska czy zmiany klimatyczne - uwa¿a Erwin.
Dla niego klêska jest nieunikniona i "najlepszym rozwi±zaniem jest przygotowaæ siê na najgorsze". Dok³adnie tak, jak Jerry mo¿e my¶leæ nawet i kilkaset tysiêcy Amerykanów.
Nie zastanawiaj± siê czy, ale kiedy
Pesymizm, jaki bije z wypowiedzi Jerry'ego Erwina, jest podzielany przez wiele grup spo³ecznych. Od lewicowych ekologów, którzy wierz±, ¿e zmiany klimatyczne i chciwo¶æ kapitalistów zniszcz± nasz± cywilizacjê, do radykalnych ugrupowañ chrze¶cijañskich uwa¿aj±cych, i¿ to samo stanie siê za spraw± ludzkich grzechów.
Ludzie ci okre¶laj± siê sami mianem: "fatalistów", "przepowiadaczy", czy "ocalonych" i przy pomocy wielu ró¿nych metod próbuj± znale¼æ odpowied¼ na jedno pytanie: Jak najlepiej przygotowaæ siê na nadej¶cie Apokalipsy?
Zamieszkaj w ¶redniowiecznym zamku
Jim Rawles, którego Jerry Erwin nazywa "patronem ¶wiêtego ocalenia" jest zwolennikiem podej¶cia izolacjonistycznego, inspirowanego przez ruchy chrze¶cijañskie. Nie pos³a³ on swoich dzieci do szko³y, tylko uczy³ jej osobi¶cie w domu. Nie chce zdradziæ adresu zamieszkania, a czytelnikom swojego bloga - survivalblog.com - radzi, by "przenie¶li siê w bezpieczniejsze miejsce i nie ruszali siê stamt±d przez ca³y rok".
"Planuj±c dom na uboczu pomy¶l: ¶redniowieczny zamek" - pisze na blogu wychwalaj±c jednocze¶nie zalety wykorzystania worków z piaskiem w celu obrony ka¿dego budynku.
Kto siê boi Apokalipsy
Rawles, tak jak wielu z najbardziej konserwatywnego skrzyd³a "fatalistów", jest zwolennikiem szerszego dostêpu do broni, przeciwnikiem powszechnego opodatkowania i podejrzanie podchodzi do wszystkiego, co choæby tr±ci socjalizmem. Po przeciwnej stronie s± natomiast lewicowi aktywi¶ci, którzy nigdy w ¿yciu nie mieli broni w rêce i po¶wiêcaj± siê uprawie ziemi.
Gdzie¶ pomiêdzy plasuj± siê ludzie pokroju Chrisa Martensona. Rzuci³ on pracê, w której dostawa³ sze¶ciocyfrow± pensjê, bo "niepotrzebnie odci±ga³a go od rzeczy naprawdê wa¿nych". Mia³ na my¶li przygotowania do koñca ¶wiata.
Przygotowania nie przeszkadzaj± robiæ biznesu
Martenson zacz±³ uprawiaæ ziemiê na w³asny u¿ytek oraz opracowa³ kurs, który ma pomóc ludziom przygotowaæ siê do skutków spo³ecznej niestabilno¶ci. Jednocze¶nie przej±³ kontrole nad swoimi inwestycjami i... w ostatnim roku pomno¿y³ swoje oszczêdno¶ci o 166 proc.
Braæ sprawy w swoje rêce
Chwil±, kiedy Martenson ockn±³ siê i postanowi³ przewarto¶ciowaæ ca³e swoje ¿ycie by³ 11 wrze¶nia 2001 r. Gdy zobaczy³ wbijaj±ce siê w bli¼niacze wie¿ê WTC samoloty czu³ siê ca³kowicie bezsilny i zupe³nie nieprzygotowany na to, co przyniesie przysz³o¶æ.
Natomiast Erwina, który od zawsze uwa¿a³, ¿e spo³eczeñstwo w koñcu siê rozpadnie, poruszy³o spustoszenie, jakie spowodowa³ w 2005 r. huragan Katrina. A chaotyczne, nieskoordynowane i nieskuteczne dzia³ania s³u¿b ratunkowych tylko utwierdzi³y go w przekonaniu, ¿e trzeba dzia³aæ na w³asn± rêkê.
- Pomy¶la³em, ¿e sprawy na pewno siê nie poprawi±... Byæ mo¿e nasze spo³eczeñstwo, nasza cywilizacja, amerykañskie imperium rozpadnie siê jeszcze w ci±gu mojego ¿ycia - wspomina Jerry Erwin.
Wie¶æ ¿ycie przodków
Zupe³nie inaczej mia³o to miejsce w przypadku Johna Milandreda. To nie ¿aden z dramatycznych momentów przes±dzi³ o tym, ¿e sprzeda³ dom na przedmie¶ciach du¿ego miasta i wyniós³ siê z rodzin± na farmê w Oklahomie.
- Po prostu mieli¶my do¶æ tego, ¿e musimy ci±gle pracowaæ, by p³aciæ rachunki. Przez ca³e ¿ycie nic nie osi±gnêli¶my tylko sp³acili¶my kolejne kredyty - wyja¶nia Milandred. Wraz ze swoj± ¿on± maj± zamiar "uprawiaæ ziemiê, byæ samowystarczalni i wie¶æ ¿ycie pionierów, dok³adnie tak jak ich prapradziadkowie".
Kto przetrwa, a kto nie
Nie wiadomo, ilu ludzi zmieni³o zupe³nie swoje ¿ycie w obawie przed - jak twierdz± - nadci±gaj±c± Apokalips±. Jednak¿e setki stron www zawieraj±cych rady, jak przygotowaæ siê do koñca ¶wiata - w tym witryna Erwina:
www.suburban-self-reliance.com - notuj± miesiêcznie miliony odwiedzaj±cych.
- ¦wiatowy kryzys gospodarczy tylko zwiêkszy³ zainteresowanie ruchami "fatalistów" - mówi Erwin. Jednocze¶nie jest mu ¿al spó¼nialskich.
- Pomo¿emy im tak, jak tylko bêdziemy mogli - zapewnia. - Ale zbyt du¿o ludzi wchodzi na tê "szalupê ratunkow±" w ostatniej chwili i z pewno¶ci± bêdzie im bardzo ciê¿ko przetrwaæ - prognozuje.
MW, na podst. AFP
¼ród³o informacji: INTERIA.PL
Koniec ¶wiata nast±pi po Benedykcie XVI, prorokuje ¶w. Malachiasz, a izraelscy badacze kodu Biblii wyliczyli, ¿e koniec bêdzie w okolicach Euro 2012.
Dzi¶ w serwisie przedstawiamy klasyków wieszczenia.
Nostradamus, czyli Michel de Nostredame (1503-66), w spisanych przez siebie wierszowanych Centuriach, przekaza³ w niejasnych sformu³owaniach wiedzê o przysz³o¶ci.
W tym dziele wielu interpretatorów wyczyta³o mnóstwo wersji zaj¶æ, zawsze to jednak by³y proroctwa mroczne, mówi±ce o g³odzie, zarazie, wojnach, wreszczie o zag³adzie cz³owieczego rodzaju. W 1995 roku g³o¶no by³o o cyfrowej analizie wieszczych s³ów Michela de Nostredame, gdy szwajcarski in¿ynier Etienne Mezo za pomoc± komputera na nowo przeanalizowa³ proroctwa zawarte w Centuriach. Wnioski, jakie wysnu³ Mezo, pokrywa³y siê w znacznej mierze z wcze¶niejszymi interpretacjami tego dzie³a, by³y wiêc i¶cie apokaliptyczne. Wed³ug opublikowanych wówczas ustaleñ szwajcarskiego in¿yniera, pontyfikat papie¿a Jana Paw³a II mia³ zakoñczyæ siê ju¿ w 2000 r. a dwa lata pó¼niej mia³ byæ koniec ¶wiata!
Innym klasykiem wieszczenia jest ¶w. Malachiasz, domniemany autor zbioru przepowiedni spisanych 800 lat temu. Temu ¶wiêtemu cystersowi z Irlandii ¿yj±cemu w XII w., przypisuje siê autorstwo listy papie¿y, w której zawarta jest wizja przysz³ych losów ¶wiata. Lista zaczyna siê od Celestyna II, którego pontyfikat przypad³ na lata 1143-44. By³ to 163. papie¿.
Je¶li przyj±æ, ¿e Benedykt XVI jest 264. papie¿em, jak twierdzi wielu interpretatorów s³ów Malachiasza, to po zakoñczeniu jego pontyfikatu grozi nam Apokalipsa!
Co przekazuje proroctwo Malachiasza? Jest to lista 111 papie¿y, którzy maj± sprawowaæ w³adzê nad Ko¶cio³em, a¿ po koniec ¶wiata, po Apokalipsê i maj±cy po niej nast±piæ S±d Bo¿y. Ostatnim papie¿em ma byæ Piotr II, czyli Piotr Rzymski, jak go nazywa Malachiasz. Wtedy "dojdzie do spustoszenia ¶wiata, po czym zst±pi Pan i os±dzi narody".
Z proroctwem przypisywanym ¶w. Malachiaszowi jest jednak problem i to nie ma³y, bo kr±¿y ono od stuleci w wielu bardzo ró¿ni±cych siê wersjach. Przyk³adowo, na pocz±tku lat 80. XX-go wieku, w czasie stanu wojennego, pojawi³y siê w Polsce proroctwa Malachisza mówi±ce, ¿e przedostatnim papie¿em bêdzie S³owianin. Po nim przyjdzie czarnoskóry nastêpca Piotra, a pó¼niej ju¿ bêdzie koniec ¶wiata - nastanie Dzieñ S±du. Ta wersja Malachiaszowego proroctwa nie sprawdzi³a siê, bo aktualny papie¿ Benedykt XVI, to rodowity Niemiec.
Herb Benedykta XVI
Fukui, Japonia: Cz³onkowie sekty Pana Wave twierdz±, ¿e bia³y kolor ochroni ich przed Apokalips±
ca³y art.tu :
http://www.przyszloscwprzeszlosci.info/przyszo/34-przyszo/1993-gotowi-na-apokalips