Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 07:57:22


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Obud¼ siê Polsko ...  (Przeczytany 81504 razy)
0 u¿ytkowników i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #75 : Maj 09, 2011, 10:52:56 »

Tak Thotalu, wydaje siê , ¿e ten materialny ¶wiat nie nale¿y do biedaków , za¶ bogaci bêd± jeszcze bogatsi, siêgn± po wiêcej w³adzy, wiêcej materii. Swoim obrzydliwym bogactwem  kupuj± bytowanie ca³ych narodów , ale...  nie dajmy sobie wmówiæ, ¿e mog± kupiæ nasze dusze. Tego zwyczajnie nie da siê zrobiæ choæ  mog± podporz±dkowaæ sobie sferê fizyczn±.
 Pobudka to zwrócenie siê w g³±b siebie, tam gdzie mo¿na odnale¼æ prawdziwie stwórcz± energiê. Obserwuj jak ¶wiadomo¶æ przejawia siê dooko³a Ciebie. Znajd¼ z ni± po³±czenie i zacznij tworzyæ w sercu. Patrz jak po pewnym czasie wszystko dooko³a Ciebie siê  zmienia.. Nie daj sobie wmówiæ, ¿e to siê dzieje przez przypadek, zbieg okoliczno¶ci, albo , ¿e masz fuksa.
Ten system tak jest skonstruowany, ¿eby ludzie my¶leli o sobie jak o niewolnikach. Tu ju¿ nawet nie ma zachowanych pozorów tylko zaprowadza siê je innymi metodami. Ostatecznie jednak to Ty decydujesz o tym jak ma wygl±daæ ¶wiat. To nie Polska ,lecz ka¿dy Polak ,ka¿dy cz³owiek powinien siê przebudziæ. Nie budujmy kolejnych podzia³ów, murów, nie wzno¶my kolejnych systemów wskrzeszaj±c przesz³o¶æ bo tak czy inaczej doprowadzi  to do innej formy niewolnictwa. Szkoda traciæ na to energiê. Lepiej nauczyæ siê jak samemu tworzyæ. Tylko czy mentalno¶æ niewolnika pozwoli sobie na tak± my¶l , ¿e ca³y Wszech¶wiat jest jego tworzywem ? Nie . Najpierw trzeba zmieniæ w³asn± mentalno¶æ. Obudziæ siê. I to o czym piszê nie jest jak±¶ mrzonk± ..
Przyk³adem "przebudzonego " jest np Grigorij Perelman.
cytat
Cytuj
Grigorij Perelman, genialny i ekscentryczny rosyjski matematyk, który odmówi³ przyjêcia miliona dolarów nagrody, udzieli³ pierwszego wywiadu. Perelman udowodni³ hipotezê Poincarégo, jeden z najwa¿niejszych problemów w matematyce. Rok temu odmówi³ przyjêcia nagrody i od tej pory konsekwentnie unika³ mediów.

Wiem jak zarz±dzaæ ¶wiatem, dlaczego wiêc mia³bym biec za milionem - powiedzia³ Perelman, odpowiadaj±c na pytanie, dlaczego odmówi³ przyjêcia miliona dolarów.


Matematyk wyja¶ni³, ¿e to czym siê zajmowa³ ma wielkie znaczenie praktyczne, bo daje mo¿liwo¶æ wyja¶nienia budowy wszech¶wiata i bêdzie mia³o wp³yw na rozwój nanotechnologii.
Dlatego, jak pisze Komsomolskaja Prawda, Perelmanem interesuj± siê i nie spuszczaj± z oka rosyjskie specs³u¿by i zagraniczne wywiady.

http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-genialny-rosyjski-matematyk-przerwal-milczenie,nId,337134

Niech nawet ³a¿± za nim krok w krok to i tak nie dowiedz± siê w jaki sposób ten cz³owiek zarz±dza ¶wiatem  Du¿y u¶miech . To dzieje siê na zupe³nie innym poziomie i w³a¶nie to nie jest na sprzeda¿ Chichot

Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #76 : Maj 09, 2011, 11:09:28 »

Cytat: east
Niech nawet ³a¿± za nim krok w krok to i tak nie dowiedz± siê w jaki sposób ten cz³owiek zarz±dza ¶wiatem   . To dzieje siê na zupe³nie innym poziomie i w³a¶nie to nie jest na sprzeda¿   

Tylko, ¿e Wszech¶wiat od pocz±tku swego istnienia by³ i jest zarz±dzany. Aktualny jego stan jest wynikiem owego zarz±dzania
oraz du¿o mówi o zarz±dcy. Czyli o nas samych, bo ¶wiadomie, czy nie, wci±¿ to czynimy.
W³asn± my¶l±, uczuciem, energi± zmieniamy Wszech¶wiat. Równie¿ siebie.  U¶miech
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #77 : Maj 09, 2011, 11:37:36 »

¦wiat pracy w Polsce coraz czê¶ciej zdominowany jest przez korporacje i holdingi, proces ten jest rozszerzany na wszystkie dziedziny.
Ten ¶wiat to nowoczesne niewolnictwo, ³adne stanowiska pracy i kompletny brak oddechu na odpoczynek...

Nie zrzuca³bym wszystkiego na holdingi i koncerny. Z tego co obserwujê to gro "podduszania" i "wy¿ymania" stosuj± pojedyncze, konkretne osoby - prezesi i w³a¶ciciele firm. Najgorsze jest to, ¿e najczê¶ciej powodem jest ich pazerno¶æ, bo maj± siê czym podzieliæ - zyskiem, ale uznaj± za niedpuszczalne aby daæ ludziom uczciwie zarobiæ.
Zapisane
acentaur

Wielki gadu³a ;)


Punkty Forum (pf): 12
Offline

Wiadomo¶ci: 1464



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #78 : Maj 09, 2011, 11:52:27 »

Witaj east,
Cytuj
Pobudka to zwrócenie siê w g³±b siebie, tam gdzie mo¿na odnale¼æ prawdziwie stwórcz± energiê. Obserwuj jak ¶wiadomo¶æ przejawia siê dooko³a Ciebie. Znajd¼ z ni± po³±czenie i zacznij tworzyæ w sercu.
ciep³o, ciep³o
Cytuj
To nie Polska ,lecz ka¿dy Polak ,ka¿dy cz³owiek powinien siê przebudziæ.
coraz cieplej  U¶miech
Cytuj
Najpierw trzeba zmieniæ w³asn± mentalno¶æ. Obudziæ siê.
w³a¶nie, najpierw swoj± ¶wiadomo¶c zmienic i to na takiej bazie jak± stwórca pod nos podstawi³. Bo to ka¿dy mo¿e sam sprawdzic i zweryfikowac. Korzenie, tradycje, rodzina to to, do czego mo¿emy sami siêg±c.

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #79 : Maj 09, 2011, 20:39:27 »

Cytat: arteq
Nie zrzuca³bym wszystkiego na holdingi i koncerny. Z tego co obserwujê to gro "podduszania" i "wy¿ymania" stosuj± pojedyncze, konkretne osoby - prezesi i w³a¶ciciele firm. Najgorsze jest to, ¿e najczê¶ciej powodem jest ich pazerno¶æ, bo maj± siê czym podzieliæ - zyskiem, ale uznaj± za niedpuszczalne aby daæ ludziom uczciwie zarobiæ.

Bardzo s³uszne spostrze¿enie. Lecz uwypukla tyko dobitniej potrzebê "przebudzenia", bo w pogoni za "szczê¶ciem" zatracaj± siê i te lepiej sytuowane jednostki.
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #80 : Maj 09, 2011, 22:08:06 »

No i dotarli¶my do kwintesencji marksizmu: "Byt kszta³tuje ¶wiadomo¶æ, a ¶wiadomo¶æ kszta³tuje byt"  Du¿y u¶miech

Ju¿ od dawna powtarzam, ¿e prêdzej czy pó¼niej dotrzemy do epoki czystego komunizmu, bo ¿±dny zysków wielki kapita³ okr±¿y w koñcu ca³y ¶wiat w nieustannym poszukiwaniu taniej si³y roboczej, a gdy ju¿ jej nie znajdzie, bo nawet ludy Polinezji za³o¿± w koñcu zwi±zki zawodowe, to sam sobie palnie w ten zach³anny ³eb. I ¿eby parê miliardów ludzi nie zdech³o z g³odu i zimna, trzeba bêdzie rozpocz±æ rozdawnictwo - za darmochê - podstawowych dóbr.

W stechnologizowanym ¶wiecie, ¶wiecie zautomatyzowanych do perfekcji fabryk i farm, nie bêdzie pracy dla wszystkich. Wiêc albo komunizm, albo wracamy na drzewa. Osobi¶cie wolê to drugie rozwi±zanie, bo kocham las i produkty runa le¶nego, zw³aszcza grzyby. Du¿y u¶miech

Ludy arabskie w³a¶nie siê budz± lub obudzi³y. Z rêk± w nocniku  Smutny

Spokojnych snów i mi³ego przebudzenia - Polsko i drodzy Rodacy...
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #81 : Maj 10, 2011, 09:12:23 »

witaj krzysiek

Cytuj
No i dotarli¶my do kwintesencji marksizmu: "Byt kszta³tuje ¶wiadomo¶æ, a ¶wiadomo¶æ kszta³tuje byt" 
W marksistowskim ujêciu za³o¿eniem jest ograniczona ilo¶æ dóbr materialnych ,energii, surowców. Stad dalej pojêcie kapita³u, warto¶ci, ceny ...
Ju¿ jednak Nikola Tesla obali³ to za³o¿enie przynajmniej co do energii udowadniaj±c,i¿ "energia elektryczna jest dostêpna wszêdzie w nieograniczonych ilo¶ciach i mo¿e zasilaæ maszyneriê ¶wiata bez konieczno¶ci wydobywania paliw kopalnych ".
Jego wynalazki ¶wiadcz± o prawdziwo¶ci tego co powiedzia³. Konfiskata patentów Tesli po jego ¶mierci równie¿ o tym ¶wiadczy. Dlatego ostro¿nie z przyjmowanymi za³o¿eniami.
Co ciekawe ,ale z cytowanym zdaniem/za³o¿eniem Marksa nawet siê zgadzam. Tylko inaczej rozumiê pojêcie ¶wiadomo¶ci. Kiedy obudzimy siê ze snu, który wt³acza nas w narzucone z góry za³o¿enia wówczas nauczymy siê sami kszta³towaæ swój byt jako wolne i prawdziwie niezale¿ne istoty..
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #82 : Maj 10, 2011, 11:01:05 »

No i dotarli¶my do kwintesencji marksizmu: "Byt kszta³tuje ¶wiadomo¶æ, a ¶wiadomo¶æ kszta³tuje byt"  Du¿y u¶miech

jak widaæ ojcowie komunizmu ¶licznie wykorzystali fundamentaln± zale¿no¶æ do w³asnych celów..
parafrazuj±c- "my¶lisz partia- mówisz Lenin, mówisz Lenin- my¶lisz partia" Du¿y u¶miech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #83 : Maj 10, 2011, 13:53:31 »

Przeczytalam caly temat. Chce Was zapytac, jaka droga chcecie isc. Kozystacie z wynalazkow  i techniki od duzych koncernow.
Narod chce zyc /caly/ na wysokiej stopie i kozystac z wysokiej klasy pojazdow, mieszkac w eleganckich domach i zarabiac
duze pieniadze. Czujecie sie w kraju jak u macochy, ale nikt nie zadaje sobie pytania z kad to wszystko pochodzi, kto i za jakie pieniadze pracowal nad tym wszystkim. Jakie koszty poniosl. Uni nie chcecie, jednak kozystacie ze wszystkiego
co otrzymujecie od niej. Jezdzicie po slicznych nowowybudowanych drogach, pieknymi samochodami. Mieszkacie w przepieknych domach, super wyposazonych /napewno nie wszyscy/. To wszystko jest naprawde. Dlaczego ludzie sie zapozyczaja?, Dlaczego nie robiona jest przerwa sniadaniowa i obiadowa?. Te przerwy sa stosowane na zachodzie, bo pracodawca wie ze pracownik ktory ma przerwe na zjedzenie i moment odpoczynku bedzie lepiej pracowal.
Oczywiscie ze zyjemy w swiecie, ktory nie zawsze rozumiemy i czujemy sie wykozystani. Przed 25-laty, cala Polska dostala
szanse wziasc we wlasne rece przyszlosc kraju i uzadzic kraj jak sobie zyczycie. Znam ludzi ktorzy sie usamodzielnili, daja
miejsca pracy innym i niestety ale ale maja bardzo duze problemy z pracownikami bo sa niezetelni, czesto nie przychodza do pracy, jak mozna to przywlaszczaja sobie produkty nalezace do fabryki. Z samochodow jest wyciagana benbzyna.
Mozna by duzo opowiadac, jezeli zwolni sie takiego pracownika, to jest murowana zemsta narazajac innych pracownikow.
       Do wszystkiego jest potrzebny duzy kapital. Po stanie wojennym i solidarnosci wszyscy wiemy w jakim stanie byl kraj,
i wszyscy wiedzielismy czego mozemy sie spodziewac. Dzisia kraj kwitnie, problemy sie wloka i komplikuja. Na swiecie nikt
nikomu niczego nie daje za darmo, to najpierw trzeba zrozumiec. Na swiecie nikt nie posiada  "Stoliczka nakryj sie".
Napewno sa w kraju ludzie biedni i chorzy, co dla nich jest robione? Czy znowu Unia ma o to zadbac? Lecznictwo, przychodnie i szpitale, dlaczego tak ciezko cos zmienic?. Zagranica przeciesz nie ingeruje bo sami maja problemy i niestety
ale pacjeci musza czesto sami placic za leki, zabiegi itp.
Jesli chodzi o dlugi, caly swiat tonie w dlugach. Niemcy sa tak zadluzeni, ze jeszcze nigdy nie byla taka sytuacja jak dzisiaj. 

Gdyby dzisiaj Polska wystapila z Uni, co by sie zmienilo w kraju na lepsze?
Co zlego sie stalo od czasu , kiedy Polska zostala przyjeta do Uni?

Prosze, wypowiedzcie sie na te dwa pytania, za co bede Wam bardzo wdzieczna. Rafaela



Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #84 : Maj 10, 2011, 14:31:17 »

Witaj Rafaelo.
Z ca³o¶ci± Twojego wywodu trudno siê nie zgodziæ, ale tylko z materialnego punktu widzenia. A to przecie¿ nie wszystko. W³a¶ciwie to jest tylko otoczka,a  ja bym nazwa³ to dosadniej - kratami wiêzienia. Jego elementem jest rosn±cy d³ug i zobligowanie do jego sp³aty do czego zostan± poci±gniête nie narodzone jeszcze dzieci. A to przecie¿ wszystko wymy¶lona rzeczywisto¶æ realna tylko o tyle, o ile w ni± wierzymy i j± zasilamy. Zobacz, ¿e nawet u¿ywasz tej samej retoryki Systemu  : sk±d piêkne auta, piêkne drogi,  mieszkania, pe³ne pó³ki . I to wszystko na kredyt.

Teraz z tej wdziêczno¶ci powinni¶my siê zaharowaæ na amen, ¿eby "odrobiæ w polu".?
Ale i tak tylko u³ameczek, a wielki d³ug bêdzie ci±¿y³. Wiêc musimy w niewoli zginaæ karki i nauczyæ tego samego nasze dzieci. I cieszmy siê tym co mamy .. 
Rozumiem, ¿e  intencje mamy wszyscy czyste tylko ¿e dalej nie wiemy kim na prawdê jeste¶my, a system podsuwa pod nos wszystkie rozwi±zania na pstrykniêcie palcami.
Przebudzenie siê mo¿e wcale nie byæ atrakcyjne. Co wiêcej , mo¿e byæ nawet bolesne. Ale konieczne, je¶li cokolwiek ma siê zmieniæ. I w³a¶ciwie tylko to trzeba zmieniæ w sobie. Reszta zostanie przemieniona automatycznie.

Tylko wyobra¼ to sobie .. imagine  http://www.youtube.com/watch?v=-b7qaSxuZUg&feature=player_detailpage

To za takie wizje gin± arty¶ci. Wizje s± niebezpieczne..
Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #85 : Maj 10, 2011, 15:03:33 »

Mamy ju¿ pierwsz± ofiarê UE, Grecjê. A jej bankructwo, to dopiero pocz±tek procesu domino.
Pañstwo musia³o siêgn±æ dna, by naród zacz±³ siê budziæ walcz±c o swoje.
My¶lê, ¿e stopniowo wszystkie narody przejrz± na oczy. Wystarczy sobie wyobraziæ lepsze ¿ycie, bez kajdan Systemu.
Wyobra¼nia, to potê¿na si³a sprawcza. Ale ka¿dy kraje, na ile mu wyobra¼ni staje.  Mrugniêcie

W niektórych, System zbyt g³êboko zapu¶ci³ ju¿ korzenie, tak wiêc raduj± siê ka¿dym nowym nabytkiem.
I nie wa¿ne, ¿e za towar, który sami, w pocie czo³a wypracowali musz± p³aciæ lichwiarsk± cenê.
¯e s± okradani na ka¿dym kroku, ¿e znacz± tyle, co dobry wó³ roboczy.

Wa¿ne jednak, ¿e wó³ mo¿e przejechaæ siê nowiutkim samochodem po g³adkiej drodze.  Du¿y u¶miech
A ¿e u nóg kajdany dyndaj±, tego lepiej nie widzieæ.
Ech narodzie…

East, masz racjê, wizje s± niebezpieczne.  U¶miech
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #86 : Maj 10, 2011, 15:58:14 »

Nie odpowiedzieliscie mi jednak na pytanie. Jak widzicie Polske bez EU, bez kredytow .
Ja jestem poza krajem 25 lat i wiem co znaczy sie dorabiac. Nie mielismy nic, tylko dwoje dzieci i nie znalismy tez jezyka.
Sklepy byly zawsze pelne, ale wiedzielismy czego chcemy i nie wpuszczalismy sie w zadne dlugi. Pracowalismy pierwsze
piec lat po 14 godzin dziennie. Musielismy sie uzadzic, nie mielismy nawel lyzeczki herbatniej. Zakupy byly robione tylko
w momecie kiedy byly na to pieniadze. Najpierw zabezpieczylismy sie na zycie, bo nikt nie placi tutaj za pogrzeb. Nasze zycie szlo kroczek po kroczku, czesto bardzo zmeczeni. Kozystalismy niekiedy z pomocy ludzi obcych, jesli ktos nam cos podarowal
i bylismy bardzo wdzieczni.Wiem na 100%, ze nikt nikomu nic nie daje za darmo /chyba ze akurat tego czegos nie potrzebuje/. Bylo duzo rodzin, ludzi z Polski, czesto kozystali z pozyczek, zyli od pierwszego dnia ponad stan, ale tak chcieli
a pozyczki ciagly sie im jak kule u nogi. Nigdy nie robilismy tego co oszacowalismy ze jest niekozystne dla nas.
Swiat jest piekny, pierwszy urlop jaki zrobilismy byl po 7 latach pobytu w Niemczech. Bardzo potrzebowalismy tego urlopu, aby stanac na nogach i podkurowac swoje zdrowie. O zdrowie tez musimy dbac sami, bo niestety ale czlowiek chory , socjalnie upada na dno. Takie sa realia, mysle ze te realia sa tez w Polsce i duzo ludzi obudzi sie niestety w szoku.
Jest to smutne, ale prawdziwe. Tutaj nie ma pomocy finansowej rodziny, do tego sa banki. A banki wiadomo za pozyczki kaza slono piacic, tak wiec czlowiek musi dobrze sie zastanowic, zanim zaciagnie dlugi.
Zyjac w Polsce, zylismy tez tym stylem, nie wydawalismy pieniedzy ktorych nie mielismy. Dzieki temu pieniadze mielismy zawsze, mniejsze czy wieksze. Mysle ze ludzie musza nauczyc sie jeszcze bardzo duzo, a przedewszystkim zyc na tyle
ile mu sytuacja pozwala.



          Piszesz o ofierze GRECJI

Dostali szanse, ale jej nie potrafili wykozystac bo nie sa na tyle silne i przygotowane. Ten narod musi jeszcze popracowac
nad rozwojem spoleczenstwa. Kiedy zostana sami, to zapewne dojda do powodow porazki.


         Wizje, wizje powinien miec kazdy czlowiek. Bez wizji pozostanie sie w Bugaramandze. Kajdany dyndajace u nogi, kazdy zaklada sobie sam z wlasnej woli. Bez pracy nie ma kolaczy, zadna praca nie poniza. Jesli zachodzi potrzeba to po pracy ludzie ktorzy maja problemy pieniezne ida dodatkowo popracoac, co w Polsce nigdy nie bylo pozytywnie przyjmowane.
Moze teraz, ale tego to nie wiem. W pierwszych latach pobytu w Nieczech rodzina w Polsce wysmiala mnie, kiedy powiedzialam ze chodze  po pracy, do dodatkowej pracy do sprzatania. Dzisiaj, gdybym byla w potrzebie, tez poszlabym dodatkowo do pracy.
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 16:09:52 wys³ane przez Rafaela » Zapisane
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #87 : Maj 10, 2011, 18:56:07 »

Przyk³ady Grecji, Portugalii, Islandii, Irlandii, Italii i Hiszpanii bardzo wyra¼nie pokazuj± jak LICHWA panoszy siê na ¶wiecie.

Jeszcze kilka lat temu zachwycony by³em przyk³adem Hiszpanii, jako pañstwa przedstawianego polakom jako wzór do na¶ladowania.
Nowe drogi, autostrady, ¶wietnie zapowiadaj±ca siê przysz³o¶æ dla ca³ej gospodarki, i co? BANKRUT? Nie chcia³o siê komu¶ pracowaæ? Same patentowane lenie?
- NIE, to tylko system dzia³alno¶ci banksterów i wszêdobylskiej lichwy.
Dok³adnie to samo czeka Polaków i wszystkich zale¿nych od "miêdzynarodowych funduszy walutowych" - czyli w±skiej grupy lichwiarzy. ¦wiatem rz±dzi zbrodniczy system, trzeba go zmieniæ, a najpierw trzeba siê obudziæ...



Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #88 : Maj 10, 2011, 19:41:40 »

Cytat: Thotal
Dok³adnie to samo czeka Polaków i wszystkich zale¿nych od "miêdzynarodowych funduszy walutowych" - czyli w±skiej grupy lichwiarzy. ¦wiatem rz±dzi zbrodniczy system, trzeba go zmieniæ, a najpierw trzeba siê obudziæ...

Dok³adnie. Poza tym, fundusze unijne na dotacje nie bior± siê znik±d. By komu¶ daæ, trzeba komu¶ zabraæ,
dodatkowo wykarmiæ ca³± armiê urzêdników unijnych i jeszcze wypracowaæ zysk dla lichwiarzy. 
Odbywa siê to kosztem nas wszystkich.
Destabilizacja gospodarki i rolnictwa a nastêpnie niewydolno¶æ i ostra zapa¶æ. To nas czeka, nie ma co siê ³udziæ.
Zreszt± to ju¿ siê dzieje.
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #89 : Maj 10, 2011, 21:17:28 »

Ptaku, mówisz, ¿e pieni±dze nie bior± siê znik±d ? Czê¶ciowo siê mylisz. Nie bior± siê znik±d - bo bior± siê z drukarni U¶miech .Zanim siê je wydrukuje, kto¶ podejmuje decyzjê, ¿eby z papieru i farby drukarskiej (plus zabezpieczenia ) uczyniæ warto¶ciowy ¶rodek p³atniczy.  Dopiero system, a ¶ci¶lej - MY , ludzie, nadajemy im warto¶æ. Dos³ownie nazywa siê je ¶rodkami zaufania publicznego. Gdyby¶my nie ufali pieni±dzom, tylko temu, co one reprezentuj±  - ZAUFALI SOBIE na wzajem  - to wiele by zmieni³o siê na Ziemi. Ale my ufamy instytucji, która drukuje papierki. Instytucja ta jest w Europie zwykle ¶ci¶le powi±zana z pojêciami :  naród, kraj, pañstwo.
Pañstwo za¶ ochoczo deklaruje tzw ci±g³o¶æ tradycji i korzeni , aby¶ cz³owieku ufa³, ¿e ono o Ciebie dba i ¿e tak samo bêdzie dba³o o Twoje dzieci i wnuki kiedy Ciebie tu nie bêdzie ju¿. Daje Ci pozorne gwarancje wolno¶ci, ale ... niestety  - musisz za nie zap³aciæ. Przewa¿nie w formie podatków, a za inne rzeczy, jak ziemia, energia , ogrzewanie p³acisz sam -tyle, ze ledwo CIê bêdzie staæ na zap³acenie raty. Resztê co zostanie wydajesz na prze¿ycie. I tak masz my¶leæ i tak masz byæ dumny z tego, ¿e masz to¿samo¶æ narodow±. Wspania³omy¶lnie CIê tego nie pozbawiono. Nie dlatego, ¿e Ciê kochaj±, tylko dlatego, ¿eby¶ odda³ im swoje zaufanie i mia³ z³udne poczucie w³asnej warto¶ci.

Dawniej królowie bili w swoich mennicach srebrniki, a ludzie , je¶li ufali królowi , to wymieniali produkty swoich r±k na te srebrniki. Je¶li tego nie zrobili zreszt± to i tak w³adca móg³ ich tego pozbawiæ si³±. Ale z czasem, gdy mieli wybór którym  srebrnikom zaufaæ , to mogli sami zadecydowaæ komu sprzedaæ W£ASN¡ ENERGIÊ . By³o to niewygodne dla "królewskiej krwi" wiêc przywi±zano ch³opa do konkretnej ziemi. Jeszcze tylko ryzykowne rzemios³o wojenne by³o w miarê wolnym zawodem Mrugniêcie ale i te prawa samostanowienia o sobie odebrano ludziom z czasem.

Najwiêkszym zwyciêstwem Systemu by³o to, ¿eby¶ sam d±¿y³ do tego, aby MIEÆ. Mieæ piêkne auto, g³adkie drogi do poruszania siê tym autem po nich, piêkny dom przy którym ca³e ¿ycie bêdziesz chodzi³, dzieci, które trzeba wykszta³ciæ etc. Nawet to, o czym z tak± dum± piszesz Rafaelo ,czyli o oszczêdzaniu pieniêdzy i dochodzeniu "do czego¶" w³asn± ciê¿k± prac± jest dzie³em Systemu.  Ty jeste¶ z siebie dumna, bo nie zaci±gnê³a¶ kredytu, ale có¿ to za wybór podjê³a¶ ? Pomiêdzy haruj±cym niewolnikiem na "swoim" ( w ramach tego co Ci wolno ) , a niewolnikiem haruj±cym na kredyty.

Czy to wszystko przybli¿a nas na krok do odkrycia kim na prawdê jestem ?

Zapisane
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #90 : Maj 10, 2011, 21:28:23 »

Co siê tyczy Grecji, to odpowied¼ jest prosta: ten kraj wykoñczy³y igrzyska olimpijskie zorganizowane tam w 2004r. Ju¿ wtedy miêdzynarodowi eksperci przestrzegali Greków, ¿e po¿yczki zaci±gniête na gigantyczne inwestycje w infrastrukturê konieczn± do przeprowadzenia tej imprezy odbij± im siê potê¿n± czkawk± za kilka lat. No i niestety nie pomylili siê  Smutny

By³em w Grecji trzykrotnie, ostatnio 3 lata temu, i jestem tym krajem zauroczony, a jeszcze bardziej samymi Grekami. To jest kraj kultury ¶ródziemnomorskiej. Tam siê pracuje od niepamiêtnych czasów na zwolnionych obrotach i - do olimpiady - ¿y³o im siê spokojnie i szczê¶liwie. Wiêkszo¶æ Greków, poproszona o jak±¶ us³ugê, ma zwyczaj odpowiadaæ: "ella, ella", czyli mniej wiêcej: "spoko, spoko - robota nie zaj±c". Oni zasiadaj± do kolacji po 21-ej, zazwyczaj w tawernach, i s±cz±c domowe wino celebruj± ten posi³ek co najmniej do pó³nocy, przy d¼wiêkach chwytaj±cej za serce muzyki.

To dla tych klimatów tak czêsto my i ca³y ¶wiat tak lubi odwiedzaæ ten kraj.

I niech tak zostanie! Nie oczekujmy od tych uczciwych i pogodnych ludzi, ¿e teraz przejd± ostre przeszkolenie w jakich¶ obozach pracy, ¿eby stawiaæ na nogi kraj, który zosta³ doprowadzony do kryzysu przez wybuja³e ambicje (olimpijskie) elit w³adzy. Nie z nimi te numery!

Mieli¶my igrzyska, to teraz pomó¿my im wróciæ do ¿ycia z turystyki (dla naszych zachcianek wakacyjnych ), z rolnictwa (dla naszych podniebieñ - feta, oliwki, wino, itp.) i z wielkiej floty handlowej. Jako¶ nie wyobra¿am sobie, by dali siê zagoniæ do ponurych fabryk, które trzeba dopiero wybudowaæ i spapraæ przy okazji dokumentnie swoje niepowtarzalne krajobrazy.

W koñcu to nie kto inny, jak s³ynny Grek Zorba przeszed³ do historii kinematografii wypowiadaj±c znan± wszystkim kwestiê: "Jaka piêkna katastrofa!", po czym odtañczy³ na pla¿y nie mniej s³ynny taniec, zwany odt±d zorb±.

Mo¿e i my powinni¶my postawiæ na turystykê (Mazury, Bieszczady, Tatry, Polasie, itd.), na przemys³ spo¿ywczy artyku³ów niemodyfikowanych (polska ¿ywno¶æ, ta prawdziwa, robi furorê w ¶wiecie - sam widzia³em, jak niemieckie ma³¿eñstwo wywozi do Altreichu ok. 30 kg wêdlin i miêsa z podgliwickiej, ca³kowicie prywatnej wytwórni masarskiej), na stocznie, które DZIÊKI Unii pad³y (a niemieckie nie, choæ by³y w podobnej sytuacji), na kurki i borowiki, którymi zajada siê ca³a Europa, a nawet na nasze ¶limaki winniczki. Mo¿e lepiej by nam siê ¿y³o, gdyby nie unijne limity po³owów dla naszych rybaków (mocno podejrzane), gdyby nie blokowano przy ka¿dej okazji dotarcia do naszego gazu ³upkowego, prowadz±c bezczelnie du¿± rurê z rosyjskim gazem do Niemiec. Itd, itp.

Polsko obud¼ siê! Niech do nas uni¶ci przyje¿d¿aj± zbieraæ najlepsze na ¶wiecie truskawki  Du¿y u¶miech
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #91 : Maj 10, 2011, 21:42:16 »

A no tak, maslo jest maslane, jak pomyslisz o tym wszystkim to na nic nie ma silnych. Nie jestem z niczego dumna, ale
w calej tej sytuacji moge spac spokojnie i to jest dla mnie bardzo wazne. Uwazam, ze wykozystalismy nasze zycie poprawnie, naszym dzieciom nie zostawimy dlugow /jako rodzice/. Osobiscie staram sie myslec pozytywnie i wiem
czego moge w danej sytuacji sie spodziewac. Nigdy nie zylam na kredyt, mimo ze pokus bylo duzo.
Nie chce sie wymadrzac, kazdy robi to co chce i w zwiazku z tym musi tez liczyc sie ze skutkami swojego postepowania.
Zyjemy w niesamowitych czasach, czy stare wzorce  na zycie maja dzisiaj szanse, dobre pytanie.
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #92 : Maj 10, 2011, 21:48:44 »

witaj krzysiek

Cytuj
Jako¶ nie wyobra¿am sobie, by dali siê zagoniæ do ponurych fabryk, które trzeba dopiero wybudowaæ i spapraæ przy okazji dokumentnie swoje niepowtarzalne krajobrazy.

W koñcu to nie kto inny, jak s³ynny Grek Zorba przeszed³ do historii kinematografii wypowiadaj±c znan± wszystkim kwestiê: "Jaka piêkna katastrofa!", po czym odtañczy³ na pla¿y nie mniej s³ynny taniec, zwany odt±d zorb±.

Co¶  w tym jest g³êbokiego o czym piszesz powy¿ej. Grek niezwyczajny do ciê¿kiej harówy. Wydaje siê , ze Grek (Zorba czy nie Zorba) bêdzie zawsze wolnym duchem coby siê nie dzia³o. Moja ¶p babcia opowiada³a mi, ¿e w czasach kryzysu powojennego wielu Greków przybywa³o do Polski i tutaj siê osiedlali mimo zim dla nich okrutnych, poniewa¿ taki by³ u nich g³êboki kryzys. A mimo to naród ten przetrwa³ kryzys i niewiele siê , z tego co piszesz, zmieni³. Sam mam przyjaciela, Greka. W po³owie Polaka zreszt±. To jest Ci dusza towarzystwa, a jaki muzykalny ! .Podziwiam w nim t± woln± duszê. Zreszt± sami go poznajcie - Ares Chadzinikolau . Ma mniej wiêcej takie podej¶cie do ¿ycia, jak w jednym z wywiadów "Uwa¿am, ¿e nasze tera¼niejsze czasy powinny byæ po¶wiêcone rodzinie. Wci±¿ zagonieni zbyt ma³o mamy dla siebie czasu, a dzieci zaraz dorosn± i bêd± mia³y wiêkszy wp³yw na ¶wiat, ni¿ my. Dlatego tak istotna jest twórczo¶æ dla nich, ¿eby wiedzia³y co w ¿yciu jest tak naprawdê istotne. Nie kariera i pogoñ za snami, lecz radowanie siê dniem dzisiejszym, spêdzanie czasu razem, pomalowanie szarego ¶wiata na kolory reggae: zielony-¿ó³ty-czerwony, u¶miechanie siê do bli¼nich, a nie k³ócenie siê, warczenie i wyzywanie, wreszcie szacunek dla rodziców, wiara w siebie i piêtnowanie lenistwa. "
http://www.myspace.com/aresimaluchy

To przes³anie Aresa jest ponadnarodowe. Grecy dadz± sobie radê U¶miech
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 21:49:44 wys³ane przez east » Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #93 : Maj 10, 2011, 22:03:31 »

Cytat: east
Ptaku, mówisz, ¿e pieni±dze nie bior± siê znik±d ? Czê¶ciowo siê mylisz. Nie bior± siê znik±d - bo bior± siê z drukarni  .Zanim siê je wydrukuje, kto¶ podejmuje decyzjê, ¿eby z papieru i farby drukarskiej (plus zabezpieczenia ) uczyniæ warto¶ciowy ¶rodek p³atniczy. 

No w³a¶nie, kto¶ sobie wydrukuje jakie¶ tam euro, nam da kredyt lub dotacjê na co¶, a naród musi sp³acaæ
te malowane pieni±dze. I ¿eby z g³odu nie zdechn±æ harowaæ po 14 godzin i byæ jeszcze wdziêcznym
za miejsce w kieracie. A na staro¶æ nêdzna emerytura albo nawet jej brak.
Czy tak ma wygl±daæ godnie prze¿yte ¿ycie?
To ju¿ wolê leniwego, ale szczê¶liwego Greka.  Du¿y u¶miech
Zapisane
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #94 : Maj 10, 2011, 22:17:06 »

To ju¿ wolê leniwego, ale szczê¶liwego Greka.  Du¿y u¶miech


W tym kontek¶cie powiedzenie: "Udawaæ Greka" nabiera ca³kiem innego znaczenia  Du¿y u¶miech

Mo¿e nie udawajmy Greków, tylko na¶ladujmy ich pogodne, niepowtarzalne nastawienie do ¿ycia, a i nam siê powiedzie. Bo có¿ znaczy jaka¶ katastrofa, je¶li mo¿na w niej odnale¼æ piêkno i sens ¿ycia!

Kalinichta Kochani!  Mrugniêcie
« Ostatnia zmiana: Maj 10, 2011, 22:17:36 wys³ane przez krzysiek » Zapisane
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #95 : Maj 11, 2011, 05:38:37 »

Mam dobry przyk³ad ¿ycia rodzinnego zorganizowany przez "system"...

Sprzedali mieszkanie, kupili dzia³kê, wybudowali dom U¶miech
Zaci±gnêli niewielki kredyt na zakoñczenie budowy Du¿y u¶miech
Pracuj± w renomowanej firmie U¶miech
Dobrze zarabiaj± U¶miech
W ci±gu kilku lat mi³a i stabilna praca zamieni³a siê w wy¶cig szczurów Smutny
Planowane s± zwolnienia Smutny
Wstaj± o ¶wicie, dzieci wioz± godzinê wcze¶niej do szko³y ¿eby zd±¿yæ do pracy Smutny
Odbieraj± dzieci ze ¶wietlicy o godz 17, czêsto pó¼niej, ze wzglêdu na korki Smutny
Kolacjê jedz± o 20 U¶miech
Dzieci po kolacji id± spaæ, ¿eby wyspane mog³y o 5 nastêpnego dnia byæ ju¿ gotowe do szko³y U¶miech

Rodzina w komplecie widzi siê dos³ownie przez kilka godzin, rozmawiaj± ze sob± w czasie podró¿y samochodem...
Wszyscy s± nerwowi, dzieci zestresowane, z pracy zrezygnowaæ nie mog±, bo trzeba sp³acaæ kredyt.
Ciesz± siê ¿e maj± gdzie mieszkaæ, wielu zazdro¶ci im DOROBKU ¿ycia...

Tak wygl±da w praktyce niewolnictwo, za iluzjê posiadania ludzie po¶wiêcaj± siebie i najbli¿sz± rodzinê. Zamieniaj± ograniczony kontakt z dzieæmi na nowsz± wersjê przechodzonego auta, zamieniaj± ciê¿k± harówê i brak czasu dla siebie na nigdy nie koñcz±ce siê potrzeby...




Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #96 : Maj 11, 2011, 06:16:17 »

Thotal

dobry przyk³ad, ale zawsze jest wybór, z tym ¿e je¿eli sens ¿ycia postrzega siê jako gromadzenie dóbr materialnych w tym ¶wiecie iluzji który przemija i przeminie,-
bo ju¿ z dok³adno¶ci± do kilku mln. lat, naukokwcy obliczyli czas wypalenia/wyga¶niêcia gwiazd i rozpadu materi wszech¶wiata.
Program pt. "wy¶cig szczurów" dzia³a ¶wietnie- o czym ¶wiadcz± takie przyk³ady jak twój powy¿ej, ale sam móg³bym podaæ wiele wprost przeciwnie skierowanych,
problem le¿y oczywi¶cie w ¶rodkach na egzystencje, ale wystarczy zrównowa¿yæ pewne warto¶ci w ¿yciu aby nie skoñczyæ jako wypalony klon/niewolnik w "piórniku" po ¿ywocie robota w s³u¿bie systemu.

pozdr. optymistycznie U¶miech

PS. ludzie korzystajcie ze swojej WOLNEJ WOLI!

Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Go¶æ
« Odpowiedz #97 : Maj 11, 2011, 09:19:19 »

Dobry przyk³ad Thotal
Jest zaskakuj±co wiele podobnych. Ludzie stawiaj±, albo dziedzicz± dom, przy którym ci±gle jest co¶ do zrobienia. A to modernizacja kanalizacji, a to nowa brama, odnowienie elewacji, nie koñcz±ce siê równanie trawniczka , od¶nie¿anie, odladzanie zim± ( to wszystko równie¿ kosztuje ). Kto¶ powie, ¿e taka praca to sama przyjemno¶æ poniewa¿ wykonujesz j± DLA SIEBIE. Czy aby na pewno ? Mój znajomy, który dzieli swoje ¿ycie pomiêdzy pracê, a dom (stary, odziedziczony ) stwierdzi³ ostatnio, ¿e ma wra¿enie jakby wszystko co robi wykonywa³ dla kogo¶/czego¶, bo tak trzeba, bo tak siê powinno, ale z czasem pojawia siê wra¿enie syzyfowej pracy, która traci powoli sens.  Ma tylko kilka chwil przyjemno¶ci dla siebie kiedy mo¿e powyciskaæ ciê¿ary na si³owni - w tym widzi sens  Du¿y u¶miech. I tylko czasami przychodzi w±tpliwa satysfakcja kiedy kto¶ mu pozazdro¶ci tego co ma. Tylko, ¿e szybko przemija.
I tak jest ze wszystkim w co zosta³e¶ wci±gniêty z zewn±trz. Ludzie kontynuuj± takie ¿ycie dostrzegaj±c w tym coraz mniej sensu, albo odwrotnie - na si³ê ten sens przypisuj±c i trzymaj± siê go tworz± argumenty po to aby nie wysz³o , ¿e wszystko to,co zrobili do tej pory by³o zwyczajn± strat± czasu i energii.
Nie twierdzê , ¿e wszyscy tak to postrzegaj± .

Sam do¶wiadczy³em takiego ¿ycia i wiem czym jest przywi±zanie do miejsca, ale wszystko siê zmieni³o. Dzi¶ doceniam uczucie nie posiadania niczego bardziej ni¿ to co mia³em - jestem wolny. Czasami  spotykam siê z opiniami os±dzaj±cymi , ¿e straci³em co¶ poniewa¿ nie potrafi³em tego doceniæ ( w skrajnej wersji takiej opinii jest to wprost  obwinianie o u³omno¶æ, albo nawet g³upotê ). W pewnym sensie zgadzam siê z tym. Uwolni³em siê od to¿samo¶ci pt "byt okre¶la ¶wiadomo¶æ " ale nie ma w tym g³upoty czy u³omno¶ci. Teraz jest czas tworzenia siebie , odnalezienia w sobie tego, który sprawia ,¿e wszystko jest mo¿liwe.....
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #98 : Maj 11, 2011, 09:29:29 »

>Krzysiu<, wszystko niby racja, ale trzeba zauwa¿yæ, ¿e igrzyska w Grecji by³y tylko "kropk± na i" po¶ród powodów doprowadzaj±cych ten kraj nad przepa¶æ. Jednym z powa¿niejszych przyczynków by³ ich system socjalny - choæ zapewne nie jedynym. przeciêtny Grek przechodzi³ na emeryturê w wieku 50 (bodaj) lat.
Jak d³ugo kasa pañstwowa mo¿e wytrzymaæ takie obci±¿eni? Ich przyk³ad dobrze to obrazuje.
Nic dziwnego, ¿e dzi¶ tak oponuj± przeciw programom oszczêdno¶ciowym, w których jeden z punktów przewiduje "drastyczne" wyd³u¿enie wieku emerytalnego.
Nic te¿ dziwnego, ¿e mogli¶my podziwiaæ ich za pogodê ducha. Je¶li ten system potrwa na tyle d³ugo by oni odczuli na sobie "normalne" warunki socjalne to idê o zak³ad  Mrugniêcie, ¿e ich pogoda duch bêdzie tak samo rzadko spotykanym zjawiskiem jak choæby u nas. Du¿y u¶miech Mrugniêcie
Oczywi¶cie nie ¿yczê im tego i mam nadziejê, ¿e to wszystko rozleci siê w py³, jednak taki styl jaki oni obrali ma krótkie nogi.
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #99 : Maj 11, 2011, 13:02:52 »

Z tego co ich znam to Grecy s± bardzo praktyczni. Z lenistwa nie zrezygnuj± U¶miech Prêdzej zaprzedadz± siê Chiñczykom lub wyst±pi± z UE .
 
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4] 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangem watahaslonecznychcieni opatowek zipcraft granitowa3