Tej œciemy o pomocy konkretnemu dziecku na zachodzie ju¿ prawie nikt nie kupuje, to by³o hitem ze dwadzieœcia lat temu to i zbiórka na szczepionki dla dzieci. Okaza³o siê oszustwem na du¿¹ skalê. O szczepionkach teraz ju¿ cisza po aferze z nimi bo i tak nikt by nie da³.
Nie mniej jednak ci najbiedniejsi nie proszÂą o pomoc przez internet , oni wcale nie proszÂą, a ci ktĂłrzy niby dla nich proszÂą przeznaczajÂą kasĂŞ na krzewienie swojej jedynie sÂłusznej ideologii.
Nawet dary z uÂżywanej odzieÂży sprzedajÂą miast rozdawaĂŚ.
Caritas szczyci siĂŞ niby swojÂą hojnoÂściÂą.. jakÂą swojÂą to sÂą dary darczyĂącĂłw ludzi a on jest tylko dystrybutorem ich wedle swojego widzimisiĂŞ ...
Oszustwo goni oszustwo
A tu trochĂŞ info o dziaÂłalnoÂści prawdziwej w Caritas.
http://www.wykop.pl/ramka/297897/jak-sie-kreci-lody-w-caritas-tajemnicza-sprzedaz-posiadlosci-za-10-tys-zl/Waszym zdaniem » Dziennikarstwo obywatelskie » ÂŻycie duchowe
"MATKA BOSKA PIENIĂÂŻNA" - KRĂLOWA KOÂŚCIOÂŁAprymas_polski, 21 Stycznia 2010, 13:58
Koœció³ jako instytucja funkcjonuje ju¿ przesz³o 17 wieków. Od pocz¹tku swego istnienia jednym z g³ównych priorytetów organizacji koœcielnej jest poznanie istoty Prawdziwego Boga... Pieni¹dza.
Jak zatem przedstawia siê ta koœcielna wêdrówka ku poznaniu? Na pocz¹tku odbywa³o siê zwyczajne grabienie innowierców, a wiêc ¯ydów, pogan i heretyków, których czêsto przy okazji mordowano. Napadano na obce œwi¹tynie, grabiono cenne przedmioty barbarzyùsko niszcz¹c i pal¹c resztê, na co bezskutecznie skar¿yli siê do cesarza miejscowi dostojnicy. Przy tym dodatkowym Ÿród³em dochodu by³y tu wykupy wymuszane przez chrzeœcijan za oszczêdzenie œwi¹tyni. Oczywiœcie i tak tylko czasowe. PóŸniej, ju¿ w œredniowieczu, otrzymane, zagarniête, a czasem te¿ i zakupione posiad³oœci ziemskie, wielkie latyfundia, zamki i pa³ace wraz z okolicznymi wsiami i ch³opami przynosi³y ogromny zysk. Co najmniej 30% ziemi uprawnej w Europie nale¿a³o do Koœcio³a katolickiego.
Biskupi bywali ksi¹¿êtami rz¹dz¹cymi odrêbnymi paùstewkami, a papie¿ to oczywiœcie jeden z najwa¿niejszych monarchów europejskich. Od VI wieku w³adcy p³ac¹ papie¿owi dziesiêcinê, czyli jedna dziesi¹ta w³asnego przychodu, a Karol Wielki zatwierdza to w swoim kodeksie prawnym, który bêdzie potem wzorem dla ca³ej Europy. Charakterystyczne, ¿e paùstwa p³ac¹ ten podatek a¿ do XIX wieku i jakoœ nikomu nie przychodzi do g³owy pytanie, dlaczego? Znios¹ go dopiero nowoczesne konstytucje powstaj¹ce po Rewolucji Francuskiej.
Kolejni papie¿e ustanawiaj¹ op³aty za wszelkie "pos³ugi duchowe" i nowe podatki na przyk³ad Urban VIII (1623-1644) wprowadzi³ ich a¿ dziesiêÌ. Handluj¹ odpustami i stanowiskami, jak papie¿ Bonifacy IX, który w roku 1402 ws³awi³ siê anulowaniem wszystkich dot¹d sprzedanych stanowisk i zacz¹³ je sprzedawaÌ na nowo (oczywiœcie nie zwracaj¹c wczeœniej wp³aconych pieniêdzy). Ka¿¹ p³aciÌ za koronowanie monarchów i uznanie ich praw do tronu. Papie¿e i biskupi nie powstrzymuj¹ siê nawet od zak³adania burdeli i pobierania podatków od prostytutek. A ju¿ szczególnym wynalazkiem jest rok jubileuszowy, kiedy to papie¿ pielgrzymom przybywaj¹cym do Rzymu odpuszcza wszystkie grzechy, za co oni rewan¿uj¹ siê sowitymi ofiarami. Podobno bywa³y lata, kiedy z³o¿one na o³tarzach pieni¹dze i kosztownoœci zgarniano grabiami. Podobny pomys³, choÌ z oczywistych wzglêdów na mniejsz¹ skalê, realizuj¹ poszczególne koœcio³y parafialne cyklicznie og³aszaj¹ce odpust. Przybywaj¹cy naù grzesznicy wyjednuj¹ uwolnienie od grzechów zarówno pobo¿n¹ modlitw¹, jak i brzêcz¹ca monet¹. Grzegorz IX wprowadza coroczn¹ daninê na zbrojenia popierana przez papie¿y od koœcio³ów w poszczególnych krajach.
JuÂż w XIV – XV wieku papiestwo przestawia siĂŞ na gospodarkĂŞ pieniĂŞÂżnÂą zamiast dotychczasowej naturalnej. Podatki pobiera, wiĂŞc w monecie i dodatkowo zyskuje na obrocie duÂżymi sumami we wspó³pracy z sieciÂą bankĂłw. A zatem jest to bardzo nowoczesny system, co szczegĂłlnie razi w zestawieniu z ciÂągle utrzymywanym koÂścielnym niewolnictwem i feudalnymi stosunkami na wsi. Nie jest, wiĂŞc przypadkiem, Âże ponawiane od roku 314 potĂŞpianie lichwy zostaje znacznie osÂłabione w 1830 roku. KoÂśció³ potrzebowaÂł przecieÂż uzasadnienia dla prowadzonych przez siebie operacji finansowych i dlatego dopuÂściÂł poÂżyczanie pieniĂŞdzy na procent, ale pod warunkiem, Âże nie bĂŞdzie to procent nadmiernie wielki. Od 1887 roku dziaÂła juÂż specjalna papieska instytucja zajmujÂąca siĂŞ zbieraniem i zarzÂądzaniem pieniĂŞdzmi na wspieranie religijnych inicjatyw KoÂścioÂła. W roku 1942 zostanie ona przeksztaÂłcona w strukturĂŞ wszĂŞdzie znanÂą pod nieoficjalna nazwÂą Banku WatykaĂąskiego, chociaÂż kolejni papieÂże odÂżegnujÂą siĂŞ od sÂłowa "bank".
Tymczasem papiestwo wchodziÂło w XX wiek wyraÂźnie osÂłabione – bez PaĂąstwa KoÂścielnego oraz bez realnego wpÂływu na politykĂŞ i we WÂłoszech, i poza nimi. A zatem z drastycznie zmniejszonymi dochodami. Dopiero polityczne zwyciĂŞstwo i poboÂżna wielkodusznoœÌ Benito Mussoliniego pozwoli papieÂżowi stworzyĂŚ w peÂłni nowoczesne, choĂŚ bardzo specyficzne, konsorcjum finansowe, jednÂą z najwiĂŞkszych finansowych potĂŞg Âświata.
Otó¿ w roku 1929 faszystowskie W³ochy podpisuj¹ z Watykanem konkordat, czyli Traktaty Lateraùskie, na mocy, których Watykan uzyskuje status w pe³ni samodzielnego, chocia¿ miniaturowego, paùstewka. Odt¹d papie¿e nie p³ac¹ podatku paùstwu w³oskiemu i nie podlegaj¹ ¿adnej kontroli finansowej. Mussolini podarowa³ te¿ Watykanowi 750 milionów lirów i w³oskie papiery wartoœciowe o wartoœci jednego miliarda.
Ta gigantyczna suma wymaga³a oczywiœcie specjalnego zarz¹dzenia i w tym w³aœnie celu powo³ano Administracjê Dóbr Stolicy Apostolskiej, na czele, której stan¹³ Bernardino Nogara. Jego zadaniem by³o utrzymaÌ i, w miarê mo¿noœci, pomno¿yÌ tê fortunê. Nogara postawi³ jednak warunek, aby papie¿ pozostawi³ mu ca³kowicie wolna rêkê w inwestowaniu tych pieniêdzy bez wzglêdu na miejsce, rodzaj dzia³alnoœci oraz ideologiczne czy wrêcz religijne sprzecznoœci z oficjalnymi zasadami katolicyzmu.
Watykaùskie pieni¹dze s¹ odt¹d zaanga¿owane w spekulacje na gie³dzie, handel metalami szlachetnymi, produkcje broni, a tak¿e œrodków antykoncepcyjnych, mimo ¿e ksiê¿a nadal oficjalnie potêpiaj¹ i drapie¿ny kapitalizm, i wojnê, i kontrolê urodzeù. Francesco Pacelli, brat kardyna³a E. Pacellego, oraz bratankowie tego kardyna³a a zarazem przysz³ego papie¿a Piusa XII, Carlo, Giulio i Marcantonio Pacelli zasiadaj¹ w zarz¹dach wielu w³oskich i zagranicznych firm, w których Watykan ma pokaŸne udzia³y. Dotyczy to zw³aszcza gazownictwa, wodoci¹gów, elektrycznoœci, telekomunikacji, kolei, w³ókiennictwa, cementowni a nawet fabryk amunicji. Nogara wykupuje akcje wielu banków. Kiedy Banco di Roma, w którym Koœció³ mia³ du¿e udzia³y, by³ bliski upadku, Mussolini zwraca Watykanowi wszystkie zainwestowane pieni¹dze i sumê przekraczaj¹c¹ 630 milionów dolarów przerzuca na kasê paùstwow¹. Oznacza to, oczywiœcie, sp³atê koœcielnego d³ugu przez w³oskich podatników.
Do podatków, choÌ tym razem niemieckich, odnosi siê te¿ konkordat podpisany z hitlerowsk¹ Rzesz¹. Hitler zobowi¹za³ siê do pobierania podatku od wszystkich obywateli, którzy deklaruj¹ katolicyzm i odprowadzania go do Watykanu. Dziêki temu papiestwo przez ca³¹ wojnê zarabia³o nawet sto milionów dolarów rocznie. Czy nale¿y, wiêc dziwiÌ siê, ¿e papie¿ Pius XII nigdy zdecydowanie nie potêpi³ hitleryzmu? Tu¿ przed wybuchem przewidywanej wojny œwiatowej Nogara wykupi³ dla Watykanu du¿e iloœci z³ota na sumê 26,8 miliona dolarów. Wojna podbi³a wartoœÌ kruszcu niemal dziesiêciokrotnie.
Od 1943 roku pieni¹dze Watykanu zdeponowane we w³oskich bankach s¹ zwolnione z podatku od dywidend. Nogara wymusi³ to ustêpstwo na Mussolinim gro¿¹c jednoczesnym rzuceniem na gie³dê wszystkich posiadanych udzia³ów we w³oskich firmach. By³o ich tak du¿o, ¿e nag³y spadek wartoœci zbyt licznych akcji i zarazem wartoœci w³oskich firm za³ama³by ca³¹ gospodarkê kraju. Po wojnie Watykan okaza³ siê jedn¹ z najbogatszych firm œwiata, której wartoœÌ znacznie przekracza³a 2 miliardy dolarów. Oczywiœcie opinia publiczna nie wiedzia³a o tym prawie nic.
Tak samo, jak niewiele wiedzia³a o watykaùskich machinacjach w latach szeœÌdziesi¹tych. Od 1963 W³ochy pobieraj¹ podatek od zysków na gie³dzie. Powinno to, oczywiœcie, dotyczyÌ równie¿ spekulantów koœcielnych. Ale w 1964 roku Watykan powtórnie ponowi³ szanta¿ akcyjny, a rz¹d i tym razem ust¹pi³. Dopiero w 1967 roku w³oska lewica za¿¹da³a wyjaœnieù, dlaczego Watykan nie p³aci podatków od zysków z akcji wartych ponad 200 milionów dolarów. Od tego momentu spraw¹ zajmuje siê biskup Paul Marcinkus, szef Banku Watykaùskiego. Dziêki powi¹zaniom z mafi¹, tajn¹ lo¿¹ masoùsk¹ P2 oraz dokonuj¹c nielegalnych transferów pieniê¿nych apostolski finansista ukrywa znaczn¹ czêœÌ papieskich dochodów nie bacz¹c na ewangeliczn¹ zasadê mówienia prawdy. Koœcielne konta i instytucje s³u¿¹ jako pralnie pieniêdzy pochodz¹cych z dzia³alnoœci przestêpczej.
Z czasem dochodzi jednak do ogromnego zad³u¿enia Koœcio³a, a pieni¹dze watykaùskie coraz czêœciej wp³ywaj¹ nawet na prywatne konta nieuczciwych bankierów i szefów mafii. Fortuna zaczê³a topnieÌ i w³aœnie z proœb¹ ujawnienia tych faktów oraz uzdrowienia watykaùskich finansów, ³¹czy siê fakt nag³ej i tajemniczej œmierci papie¿a Jana Paw³a I. W rezultacie papiestwo traci miliony dolarów, ale zapobiega rozg³osowi nie chc¹c kompromitowaÌ najwy¿szych hierarchów z Watykanu. Tym wiêcej, ¿e na przestrzeni dwóch lat gin¹ najwa¿niejsze osoby zamieszane w sprawê dokonywanych operacji finansowych. Jan Pawe³ II kategorycznie nie zgadza siê na przes³uchanie Marcinkusa, kiedy Amerykanie uruchomili szeroko zakrojone œledztwo maj¹ce wyjaœniÌ krach kilku wielkich banków i seriê zbrodni. Nie dopuszcza te¿ do kontroli watykaùskiego systemu finansowego i ostatecznie sprawa zostaje zablokowana.
Mimo strat w drugiej poÂłowie XX wieku papiestwo nadal posiada kilkanaÂście bankĂłw w Rzymie i pakiet wiĂŞkszoÂściowy Bank of America oraz bardzo duÂże udziaÂły w setkach firm na caÂłej kuli ziemskiej: Kopalnie cyny w Boliwii, energetyka w Argentynie, fabryki kauczuku w Brazylii, udziaÂły w fabrykach samochodowych Fiat, General Motors, BMW, Shell, IBM, wÂłoskie przedsiĂŞbiorstwo lotnicze Alitalia, kopalnie wĂŞgla kamiennego w Essen, liczne firmy ubezpieczeniowe we WÂłoszech i poza nimi, Vereinigte Deutsche Metallwerke, Siemens und Halske i wiele innych. Mimo to apel naszego jak i obecnego papieÂża o wspieranie KoÂścioÂła nie traci nadal swej aktualnoÂści.
"Darmo otrzymaliœcie, darmo dawajcie!" (Mt 10,8). No có¿... ten cytat z Biblii najwyraŸniej funkcjonuje tylko w jedn¹ stronê.
Dla zainteresowanych , za kaÂżdym razem trzeba wpisywaĂŚ hasÂło poszukiwania bo tak jest zrobione iÂż nie wyÂświetla tematu.
***
AktywnoœÌ znajomych z facebooka
SprawdÂź, co zainteresowaÂło Twoich znajomych na Onecie!
Dowiedz siĂŞ wiĂŞcej
Rozmiar tekstu: standardowyRozmiar tekstu: ÂśredniRozmiar tekstu: duÂży Drukuj
IVONA Webreader. Wciœnij Enter by rozpocz¹Ì odtwarzanie
Ruch Palikota zÂłoÂży w Sejmie siedem projektĂłw ustaw
17 sty, 16:28 KDP / PAP
Jeszcze dziÂś klub Ruchu Palikota ma zÂłoÂżyĂŚ w Sejmie siedem projektĂłw ustaw, m.in. o likwidacji Funduszu KoÂścielnego, o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastĂŞpczej oraz nowelizacje kodeksĂłw cywilnego oraz postĂŞpowania administracyjnego.Pakiet ustaw przedstawili na konferencji prasowej w Sejmie dyrektor Biura Prasowego Ruchu Palikota MaÂłgorzata Prokop-Paczkowska oraz poseÂł Ruchu SÂławomir KopyciĂąski. - ZapowiadaliÂśmy, Âże klub Ruchu Palikota bĂŞdzie bardzo aktywny, jeÂśli chodzi o skÂładanie propozycji konkretnych rozwiÂązaĂą ustawowych i to teÂż zamierzamy czyniĂŚ. W dniu dzisiejszym skÂładamy siedem projektĂłw ustaw, w kolejnym tygodniu - kolejne cztery - mĂłwiÂł KopyciĂąski.
PodkreÂśliÂł, Âże projekty Ruchu sÂą "przemyÂślane i skonsultowane spoÂłecznie". - Pierwszym niezmiernie waÂżnym projektem, ktĂłry wychodzi o dziwo naprzeciw sÂłowom pana premiera wygÂłoszonym w expose, jest ustawa o likwidacji Funduszu KoÂścielnego - powiedziaÂł polityk. WyraziÂł nadziejĂŞ, Âże projekt RP zostanie "w trybie pilnym przeprowadzony przez Sejm".
Premier Donald Tusk w listopadowym expose mĂłwiÂł, Âże potrzebna jest dyskusja nad emerytalnym zabezpieczeniem duchownych, ktĂłrzy powinni byĂŚ objĂŞci powszechnym systemem ubezpieczeĂą spoÂłecznych. DodaÂł, Âże chodzi o Âświadczenia obecnie finansowane przez paĂąstwo za pomocÂą Funduszu KoÂścielnego.
- Jak paĂąstwo wiecie, pan premier w expose zapowiedziaÂł likwidacjĂŞ tego Funduszu, niestety nic takiego nie nastÂąpiÂło. Wprost przeciwnie - pan premier i rzÂąd PO zaproponowaÂł, by w tym roku, 2012, zwiĂŞkszyĂŚ Fundusz KoÂścielny o kolejne 5 mln zÂł - mĂłwiÂł KopyciĂąski. PoinformowaÂł, Âże wraz z projektem ustawy Ruch przygotowaÂł "caÂły pakiet poprawek do budÂżetu na 2012 rok, ktĂłry znosi Âśrodki z Funduszu KoÂścielnego".
Kolejnym projektem Ruchu jest nowela ustawy o gospodarce nieruchomoœciami. - To prosta nowelizacja zawieraj¹ca dok³adnie piêÌ artyku³ów, która dotyczy dokonania aktualizacji op³aty rocznej z tytu³u u¿ytkowania wieczystego nieruchomoœci gruntowych - wyjaœni³ pose³.
Ugrupowanie przygotowaÂło rĂłwnieÂż nowelĂŞ ustawy Prawo o stowarzyszeniach. - Nasza ustawa bĂŞdzie regulowaĂŚ status majÂątkowy stowarzyszenia zwykÂłego oraz kwestii reprezentacji takiego stowarzyszenia przy zaciÂąganiu zobowiÂązaĂą majÂątkowych - wyjaÂśniÂł KopyciĂąski.
Kolejny projekt - kontynuowa³ Kopyciùski - to nowelizacja Kodeksu postêpowania administracyjnego. - Nowela obejmuje dwa artyku³y (...). Chodzi o mo¿liwoœÌ sk³adania za¿alenia na postêpowanie pozostawione przez rozpoznania - podkreœli³.
Ruch skÂłada takÂże nowelĂŞ ustawy o promocji zatrudnienia i instytucjach rynku pracy. - Ten projekt wprowadzi zmiany w obowiÂązku opÂłacania skÂładek na Fundusz Pracy dla kobiet w wieku powyÂżej 55 lat i dla mĂŞÂżczyzn w wieku powyÂżej 60 lat. Jak paĂąstwo wiecie, dziÂś takiej moÂżliwoÂści nie ma. ÂŁatwo sobie wyobraziĂŚ sytuacjĂŞ takÂą, Âże osoba, ktĂłra straci pracĂŞ po 60 roku Âżycia, bĂŞdzie chciaÂła skorzystaĂŚ np. z zasiÂłku dla bezrobotnych; w obecnym stanie rzeczy bĂŞdzie to niemoÂżliwe - dodaÂł.
Partia proponuje te¿ zmianê ustawy Kodeks cywilny. - Chodzi o zmianê pojêcia dotycz¹cego prac budowlanych, robót wykoùczeniowych, dostawców i surowców. Mamy oto tak¹ sytuacjê, ¿e wykonawcy, podwykonawcy w tej chwili s¹ chronieni ustawowo. Tej ochrony nie maj¹ dostawcy materia³ów, nie maj¹ pracownie projektowe - t³umaczy³.
Ostatni z siedmiu projektĂłw ustaw, ktĂłre proponuje Ruch, to projekt noweli ustawy o wspieraniu rodziny i systemie pieczy zastĂŞpczej. WedÂług KopyciĂąskiego chodzi o dzieci przebywajÂące w spokrewnionej z nimi rodzinie zastĂŞpczej. - DziÂś, nie wiedzieĂŚ czemu, jeÂśli to dziecko w takiej rodzinie przebywa (...) - niestety istnieje obowiÂązek zgÂłaszania go do adopcji i poszukiwania innej rodziny zastĂŞpczej. Trwa caÂła procedura, zajmuje siĂŞ tym sÂąd rodzinny. Jest to zupeÂłnie niepotrzebne - powiedziaÂł.