Co prawda nie by³em na tej górze, ale pasuje do tego w±tku i warto o niej wspomnieæ:
Niezwyk³a Góra ¯ar29 sty 2011
Beskidy s± piêkne o ka¿dej porze roku. Góra ¯ar majestatycznie patrzy z wysoka na Bielsko-Bia³± a wschód s³oñca nawet gdy jest skuty mrozem ma w sobie wystarczaj±co du¿o powabu, by zdecydowaæ siê na wycieczkê poza miasto i w taki w³a¶nie sposób przywitaæ dzieñ.Najlepsze ¶wiat³o do robienia zdjêæ jest zawsze o ¶wicie i o zmroku pod warunkiem, ¿e niebo jest bezchmurne. Takie niebo by³o dzi¶ (29.01.11) nad Bielsko-Bia³± i Ela z Ew± wybra³y siê poza miasto by zrobiæ kilka zdjêæ u podnó¿a Góry ¯ar. Zdjêcia wysz³y znakomicie i mo¿na je obejrzeæ na stronie:
www.ecodzien.pl i o ile sam wschód S³oñca ma zawsze co¶ z misterium, to na zdjêciach z Miêdzybrodzia Bialskiego nieoczekiwanie znalaz³em co¶ o wiele bardziej ekscytuj±cego bo po lewej stronie wschodz±cego S³oñca pojawi³o siê co¶, co przypomina³o… têczê.
Têcza w mro¼ny dzieñ jest z pewno¶ci± czym¶ niezwyk³ym. Mro¼ny dzieñ jest zwykle suchy jak pieprz i raczej nie sprzyja powstawaniu têczy wiêc w jaki sposób pojawi³o siê to za³amanie ¶wiat³a?? Podobne zjawisko sam obserwowa³em kilka razy. Pocz±tkowo nie widzia³em w tym nic niezwyk³ego i uwa¿alem to za zwyczajne za³amanie ¶wiat³a. Nie zastanawia³em siê wówczas co za³amuje to ¶wiat³o a¿ do momentu, kiedy obejrza³em na YT filmik o dziwacznych têczowych chmurach, które pojawi³y siê nad chiñsk± prowincj± Syczuan tu¿ przed potê¿nym trzêsieniem ziemi w 2008 r.
http://www.youtube.com/v/KKMTSDzU1Z4?version=3&hl=pl_PLWówczas ca³y internet trz±s³ siê od spekulacji, ¿e trzêsienie ziemi zosta³o wywo³ane sztucznie, ¿e wykorzystano do jego wywo³ania HAARP itd. Dzi¶ nadal nie mo¿na z ca³± pewno¶ci± powiedzieæ co spowodowa³o tamto trzêsienie ziemi i czy mia³o to to zwi±zek z têczowymi chmurami nad Chinami, które mo¿na zobaczyæ na filmiku. To u¶wiadomi³o mi, ¿e niecodzienna têcza zw³aszcza w sytuacjach, które nie powinny sprzyjaæ jej powstawaniu, nie jest zwyk³ym za³amaniem ¶wiat³a i tak samo trzeba traktowaæ to, co sfotografowa³a Ela.
Z opowie¶ci wynika, ¿e têczowy snop ¶wiat³a raczej sta³ w jednym miejscu ni¿ siê porusza³, wiêc nie by³ chmurk± jak ta nad Chinami. Z kolei Góra ¯ar jest s³awna ze swoich niezwyk³ych w³a¶ciwo¶ci. Kr±¿± legendy, ¿e na jej niektórych odcinkach samochody jad± pod górê same, bez u¿ycia silnika, ¿e butelki po wodzie tocz± siê pod górê jakby ci±gn±³ je niewidzialny magnes a ludzie maj± wra¿enie, ¿e s± popychani niezwyk³± si³± i wspinaj±c siê maj± uczucie, jakby schodzili w dó³.
Wêdruj±ce dziewczyny pocz±tkowo nie ³±czy³y obserwowanego zjawiska z czym¶ niezwyk³ym i podziwia³y oszronione brzegi Zalewu Miêdzybrodzkiego. Nieoczekiwanie Ela poczu³a przyp³yw energii, który wrêcz j± rozpiera³a. Mróz przesta³ przeszkadzaæ a rêkawiczki powêdrowa³y do kieszeni bo przesta³y byæ potrzebne. Z kolei z Ew± by³o odwrotnie. Ubrana jak na syberyjskie mrozy nieoczekiwanie poczu³a przeszywaj±ce zimno. Zaczê³a dygotaæ, szczelniej owijaj±c siê szalem. Pojawi³ siê tak¿e silny ból g³owy, który zepsu³ nastrój i ca³± przyjemno¶æ porannego spaceru.
Nie chcê oczywi¶cie powiedzieæ, ¿e to co uda³o siê uchwyciæ na zdjêciach to energia w formie jakiej¶ plazmy, wys³ana przez jaki¶ bli¿ej nieznany instrument, którym mo¿na dokonywaæ manipulacji z polem elektromagnetycznym. Byæ mo¿e mieszanie w to HAARP-a jest sporym nadu¿yciem nawet jak na tworzenie teorii konspiracji
Mam jedynie wra¿enie ( bo nie mam dowodów na poparcie tej tezy), ¿e w ten sposób daj± znaæ o sobie pr±dy telluryczne pod powierzchni± ziemi, które szukaj± w okre¶lonych warunkach jakiego¶ uj¶cia. T± w³a¶nie energiê chcia³ wykorzystaæ Tesla, gdy budowa³ swoj± s³ynn± wie¿ê na Long Island. Takie wyt³umaczenie wydaje mi siê najbardziej prawdopodobne bo potwierdza³aby to niezwyk³a natura Góry ¯ar i samopoczucie Eli i Ewy.
Ciekaw jestem, czy kto¶ widzia³ podobne zjawisko i pamiêta swoje samopoczucie tamtego dnia…
Zdjêcia powiêksz± siê po naklikniêciu
zdjêcia:
ewhttp://nowaatlantyda.com/2011/01/29/niezwykla-gora-zar/