Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 21, 2024, 15:32:40


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: AKTUALNE NOWINKI ZE ¦WIATA....  (Przeczytany 7063 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Kiara
Go¶æ
« : Luty 08, 2011, 14:35:07 »

My¶lê i¿ taki w±tek przyda nam siê ¿eby obserwowaæ zachodz±ce sytuacje na ¶wiecie , oraz usi³owania manipulacji nimi naszej ¶wiadomo¶ci.

Od wczoraj we Francji rozpocz±³ siê strajk wymiaru sprawiedliwo¶ci.

S±dy zaczê³y strajkowaæ teraz strajkuje juz s±d najwy¿szy.

Nie mog± go kompletnie zamkn±æ , ale mog± odroczyæ wiêkszo¶æ spraw co uczynili w ramach strajku.


Kiara U¶miech U¶miech
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 14:36:04 wys³ane przez Kiara » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Luty 08, 2011, 22:14:14 »

Post >Sventera< przenios³em tu:

http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1293.250
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Luty 09, 2011, 12:44:24 »

Nie wiemy ostatecznie jakie si³y wygraj± w Egipcie, ale wiem ju¿, ¿e zwyciêzc± tam na pewno zostanie .... Google U¶miech
Wiadomo¶æ z Kairu w GW :
Cytuj

 Wael Ghonim ( dyrektor ds marketingu Google`a na Bliski Wschód i Afrykê Pln ) za³o¿y³ na Facebooku grupê, która zachêca³a egipskich internautów , by wyszli na ulice protestowaæ. W zesz³ym tygodniu zosta³ porwany przez agentów bezpieki , spêdzi³ w wiêzieniu 12 dni z zas³oniêtymi oczami .
- To co mi siê przytrafi³o, to przestêpstwo. Musimy zetrzeæ z powierzchni ziemi ten system, który bazuje na zabranianiu ludziom mówienia tego, co my¶l± - mówi³ uwolniony dzia³acz w telewizji. Na Facebooku natychmiast siê zagotowa³o ,wielu demonstruj±cym na placu Tahrir Egipcjan widzi w Ghonim swojego przywódcê .... (..) Kolejny kraj, w którym mo¿e doj¶æ do protestów rozkrêcanych za pomoc± Facebooka to Bahrajn  - to jest nasza szansa , aby zapocz±tkowaæ zmiany polityczne, by wywalczyæ lepszy standard ¿ycia. Tym bardziej , ze Bliski Wschód w³a¶nie siê zmienia - og³osili aktywi¶ci w internecie "
to cytat z dzisiejszej GW.

Jak dla mnie to dowód na to jak± sil± dzi¶ jest internet, a w szczególno¶ci portale spo³eczno¶ciowe. Ju¿ kiedy¶ pisa³em tu na forum , ze internet oraz portale to przedszkole dla wolnej ¶wiadomo¶ci , która nastanie wkrótce po 2012r. I to siê dzieje. Ludzie gromadz± siê w sieci, umawiaj±, rozmawiaj±, a potem dokonuj± przewrotu Systemu.
Docelowo - po 2012r -  uwa¿am,¿e czeka nas  kontakt telepatyczny.
Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Marzec 12, 2011, 11:47:59 »

"Palimy cia³a, ¿eby zniszczyæ odór" - obrazy tragedii

Setki tysiêcy ludzi uciekaj±, by ratowaæ swe ¿ycie. Na ulicach poluj± szwadrony ¶mierci. Podczas gdy ¶wiat patrzy³ na pó³noc Afryki, Wybrze¿e Ko¶ci S³oniowej pogr±¿y³o siê w szaleñstwie.

Sun±. Powoli, posêpnie. Z mozo³em przed siebie. Dzieci i starcy, m³odzieñcy i inwalidzi. S± ich tysi±ce. W ramionach tul± niemowlaki, na barkach i g³owach d¼wigaj± co niezbêdne. Je¶li nie musz±, nie zatrzymuj± siê. Byle przed siebie. Byle dalej. Mo¿e tam bêdzie bezpieczniej. Mo¿e tam nikt nie bêdzie chcia³ ich zabiæ.

***

Czwartek, 3 marca. Abobo, dzielnica Abid¿anu. Kilkaset kobiet, mo¿e wiêcej. Kolorowe sukienki, pobrzêkuj±ce naszyjniki i bransolety. Jedno¶æ i determinacja. Krzycz±: "Gbagbo, wyno¶ siê!". Albo: "Alassane na prezydenta". Nagle na plac wje¿d¿aj± rozpêdzone pick-upy i wóz opancerzony. Wyskakuj± z nich uzbrojeni mê¿czy¼ni. Spokojnie, nawet ludzie Gbagbo nie bêd± strzelaæ do kobiet - pocieszaj± siê demonstrantki.

Mê¿czy¼ni jednak unosz± karabiny. Huk, ¶wist kul. Kolorowe sukienki pokrywaj± siê czerwieni±. Wpadaj± na siebie, depcz±, tratuj±. Panika. Ranne czo³gaj± siê na bok lub s± wynoszone przez resztê. Sze¶æ siê nie rusza. Nie ¿yj±. Siódma umiera w szpitalu.

***

Nieca³y tydzieñ pó¼niej, w Dzieñ Kobiet, Iworyjki znów wychodz± na ulice. Towarzysz± im ochroniarze z ka³asznikowami. Domagaj± siê pokoju. Armia odpowiada ogniem.

Krótko po tym fotoreporter Associated Press widzi, jak do pobliskiego szpitala trafiaj± podziurawione nabojami cia³a trójki mê¿czyzn i kobiety. Brakuje wolnych ³ó¿ek. Zw³oki le¿± na pod³odze. Ich krew miesza siê i tworzy szerok± ka³u¿ê.

***

Od czwartkowej masakry z Abobo uciek³o blisko 300 tysiêcy ludzi. Ca³ym dystryktem wstrz±saj± eksplozje. Do tej pory zamieszkiwali go g³ównie zwolennicy cz³owieka, który wygra³ ostatnie wybory prezydenckie - Allasany Ouattary. Teraz si³y Laurenta Gbagbo masowo ich stamt±d wypêdzaj±.

Gbagbo rz±dzi Wybrze¿em od 10 lat i nie uznaje swojej wyborczej pora¿ki. Twierdzi, ¿e jego rywal zastraszy³ i oszuka³ obywateli. ONZ i Unia Afrykañsk± s± innego zdania.

Tymczasem Abobo p³onie. - Z powodu walk nie spali¶my przez trzy dni. Nie da³o siê znale¼æ ¿adnego po¿ywienia. Zostawili¶my za sob± kilka osób, które nie wiedzia³y, gdzie pój¶æ. Nie byli bezpieczni. Pociski z mo¼dzierzy spada³y miêdzy domami. Nikogo nie oszczêdza³y - powiedzia³a agencji IPS jedna z by³ych ju¿ mieszkanek dzielnicy.

***

Wybrze¿e Ko¶ci S³oniowej trafi³o na medialne czo³ówki w po³owie grudnia. Powyborczy kryzys w³a¶nie zamienia³ siê w rze¼.

Po ulicach grasuj± bojownicy Gbagbo. Z maczetami w d³oniach wywlekaj± na bruk jego przeciwników. Morduj± ich na miejscu lub zaci±gaj± na tortury. Lokalne media, kontrolowane przez dotychczasowy rz±d, wzywaj± do walki ze "zdrajcami i obcymi" - wyborcami Ouattary. Zdesperowani ludzie t³ocz± siê w ko¶cio³ach. Wierz±, ¿e za po¶wiêconymi murami ocalej±. Zachodnie kraje ewakuuj± swoich obywateli. Wszystkiemu przygl±da siê blisko 10 tysiêcy bezradnych ¿o³nierzy ONZ. Nie maj± pozwolenia na u¿ycie broni.

W tle jak echo huczy jedno s³owo: Rwanda.

Spo³eczno¶æ miêdzynarodowa jest zgodna: trzeba dzia³aæ, bo dojdzie do ludobójstwa. Albo co najmniej wojny domowej. Poprzednia wygas³a ledwie trzy lata wcze¶niej.

Szybka reakcja. Zamro¿enie zagranicznych kont Gbagbo i jego ¶wity. Zwiêkszenie liczby "b³êkitnych he³mów". S±siedzi gro¿± interwencj± militarn±.

Ale wtedy reporterzy zwijaj± sprzêt, reflektory gasn±. Media zaczynaj± zajmowaæ siê tematem referendum w Sudanie. Potem buntami w Tunezji, Egipcie i Libii. ¦wiat przestaje patrzeæ na niewielkie Cote d'Ivore. ONZ skupia siê na pó³nocy Afryki. O¶cienni przywódcy chy³kiem wycofuj± siê ze swych odwa¿nych deklaracji. W zapomnianym kraju zbrodniarze dostaj± woln± rêkê.

Wybrze¿e Ko¶ci S³oniowej wita wiêc nowy rok rozlewem krwi. Wojsko i bojówki lojalne Gbagbo co i rusz ¶cieraj± siê z wiernymi Ouattarze partyzantami Nowych Si³. Na zachodzie kraju tocz± siê zaciête bitwy. Zw³aszcza o miasta. P³on± setki budynków, tysi±ce ludzi trac± dach nad g³ow±. Za granic±, w zabiedzonej Liberii, ONZ rozpoczyna budowê obozów dla iworyjskich uchod¼ców.

Laurent Gbagbo twierdzi, ¿e reprezentuje "prawdziwych mieszkañców Cote d'Ivore". Zwolennicy Ouattary maj± byæ przyb³êdami, potomkami imigrantów z Burkina Faso i Mali, którzy pojawili siê na bogatym niegdy¶ Wybrze¿u i pozbawili pracy tubylców. Medialna propaganda przepe³niona jest ksenofobi±. Nienawi¶æ unosi siê w powietrzu i zatruwa umys³y. Human Rights Watch opisuje pierwsze masakry dokonane przez cywilów.

Ataki na przedstawicieli Narodów Zjednoczonych s± coraz czêstsze. Z radia bezustannie p³yn± oskar¿enia pod ich adresem. Zarzuca siê im brak neutralno¶ci i wywo³anie kryzysu. Maj± te¿ dostarczaæ broñ powstañcom. Wielu ludzi ufa tym s³owom.

Mimo odciêcia dostêpu do zagranicznych lokat, Gbagbo rozwi±zuje problem braku pieniêdzy. Jego ¿o³nierze zastraszaj± pracowników banków i wybieraj± gotówkê.

***

Zachodnie i afrykañskie rz±dy zgodnie potêpiaj± 66-letniego Laurenta. Wzywaj± go do ust±pienia. Nazywaj± "moralnym bankrutem". Ale nie okre¶laj± sytuacji na Wybrze¿u wojn± domow±. "Wojna" wymaga od ¶wiata czego¶ wiêcej ni¿ s³owa. A przy arabskich tornadach, ¶wiat nie ma czasu dla pañstewka, które sprzedaje g³ównie kawê i kakao.

Zamiast ¿o³nierzy, Unia Afrykañska regularnie ¶le do Cote d'Ivore mediatorów. W¶ród nich jest kenijski premier, Raila Odinga. Cztery lata temu bra³ udzia³ w podobnej awanturze o w³adzê w Kenii. Zginê³o wtedy ponad 1300 osób. Odinga do dzi¶ chroni tych, którzy w jego imieniu poci±gali za spust i szlachtowali maczetami. Nazywa ich "obroñcami demokracji".

***

Jedna z propozycji RPA i Angoli: niech Gbagbo i Ouattara podziel± siê w³adz±. Pierwszy mo¿e byæ prezydentem, drugi premierem. Albo na odwrót.

Pomys³ szybko przepada. Unia Afrykañska uwa¿a, ¿e wybory uczciwie wygra³ - z prawie 10-procentow± przewag± - Alassane Ouattara. Zgoda na utworzenie rz±du jedno¶ci by³aby sygna³em, ¿e demokracja w Afryce to farsa. Niewa¿ne, ¿e przegrywasz w g³osowaniu - chwyæ za broñ, to w koñcu i tak skoñczysz przy korycie.

W tym roku do urn pójdzie jeszcze ponad 20 afrykañskich pañstw. Lepiej wiêc takich sygna³ów nie wysy³aæ.

***

Rebelianci przechodz± do kontrataku. 24 lutego odbijaj± trzecie z kolei miasto, Toulepleu. Cztery dni pó¼niej ¿o³nierze Gbagbo wdzieraj± siê do centrali Iworyjskiej Kompanii Energetycznej. Mimo protestów pracowników, od³±czaj± pr±d dla ¶rodkowej, pó³nocnej i zachodniej czê¶ci kraju. Oficjalny powód: oszczêdno¶ci. W praktyce - w ciemno¶ciach gin± g³ównie tereny Nowych Si³.

Bez elektryczno¶ci wiele obszarów nie ma bie¿±cej wody. Szczególnie uderza to w szpitale. - Nie mo¿emy przeprowadzaæ zabiegów chirurgicznych, bo mamy tylko jeden generator - ¿ali siê Amnesty International lekarz z miasta Man. - Koñczy nam siê paliwo. Nie bêdziemy mogli pomagaæ ludziom w potrzebie, nawet kobietom wymagaj±cym cesarki - dodaje.

- W nocy mamy tylko pochodnie, wiêc nie przyjmujemy ¿adnych nag³ych przypadków. Chorzy nie mog± siê myæ ani korzystaæ z toalety w bezpiecznych warunkach - mówi doktor z Bouake na pó³nocy, drugiego miasta kraju.

Kiedy widzimy dym, domy¶lamy siê, ¿e mieszkañcy pal± cia³a. Jednego dnia tu¿ przed moimi drzwiami le¿a³y zw³oki. Przeci±gnêli¶my je do odosobnionego miejsca i spalili¶my. Przedsiêbiorcy pogrzebowi nie przychodz± po rozk³adaj±ce siê cia³a. S±siedzi spopielaj± trupy, ¿eby pozbyæ siê zapachu i ryzyka epidemii.

Ludzie trac± ukochanych i nigdy wiêcej nie widz± ich cia³ - nikt nie ma czasu, by identyfikowaæ zw³oki.

Ca³y ¶wiat przygl±da siê uwa¿nie Libii, Egiptowi i Tunezji. Nie mo¿e zapominaæ o Cote d'Ivore. W naszych ¿y³ach p³ynie taka sama krew. Nie wiemy, do kogo siê zwróciæ.

Tym, którzy zostali w Abobo, koñczy siê ¿ywno¶æ i lekarstwa. Samochody nie kr±¿± po ulicach, sklepy s± zamkniête. W³a¶ciciele boj± siê kradzie¿y.

Praktycznie nie ma szans na opuszczenie dzielnicy. Wszêdzie s± prowizoryczne blokady i uzbrojeni mê¿czy¼ni. Pytaj± ciê o nazwisko, okradaj± ze wszystkiego, co posiadasz i bij±.

Paul (imiê zmienione), dla agencji IRIN

***

Zesz³oroczne wybory by³y obietnic± nowej szansy. Mia³y zakoñczyæ ponad dziesiêcioletni okres politycznego chaosu. Zamiast tego popchnê³y Wybrze¿e w objêcia nowej wojny.

***

Iworyjczycy trac± cierpliwo¶æ. Frustracja ro¶nie. Coraz wiêcej okrucieñstwa. Po obu stronach. - 5 marca us³ysza³em krzyki na zewn±trz. Zobaczy³em nastolatków, którzy potrz±sali dwoma spalonymi cia³ami ¿andarmów. Jakby to by³y jakie¶ trofea - opisuje mieszkaniec Abobo.

***

- Nadzieja zniknê³a i zosta³ tylko przera¿aj±cy stan desperacji - mówi Rinaldo Repagne, analityk z International Crisis Group. - Taki stopieñ przemocy jest nietypowy dla Cote d'Ivore; nie widzieli¶my tego nawet w szczycie wojny w 2003 roku - przyznaje.

Wed³ug naj¶wie¿szych danych ONZ, do tej pory zginê³o co najmniej 365 osób, a oko³o stu zaginê³o. Obserwatorzy s±dz±, ¿e prawdziwa liczba ofiar jest znacznie wy¿sza. Zarówno wojsko, jak i partyzanci nie chc± podawaæ informacji o w³asnych i cywilnych stratach. Nie pozwalaj± równie¿ na zweryfikowanie doniesieñ o masowych grobach.

***

W ca³ym kraju konflikt przesiedli³ ju¿ 450 tysiêcy ludzi. Ponad 80 tysiêcy uciek³o do Liberii. Po³owa w ci±gu ostatnich dwóch tygodni. Dla Liberyjczyków to ogromny k³opot. Jeszcze dziesiêæ lat temu sami wykrwawiali siê w wojnie domowej. Maj± wiêc wiele w³asnych problemów.

Eksperci obawiaj± siê, ¿e kryzys na Wybrze¿u mo¿e zdestabilizowaæ ca³± Afrykê Zachodni±. Uchod¼cy to nie tylko kwestia humanitarna. Zdarza siê, ¿e prócz swojej rozpaczy i nêdzy przynosz± te¿ broñ i nieczyste intencje.

***

Wybrze¿e Ko¶ci S³oniowej mog³o ju¿ przekroczyæ liniê, zza której nie ma powrotu. Laurent Gbagbo nie ust±pi. Potwierdza to za ka¿dym razem, gdy wysy³a na ulice szwadrony ¶mierci. Alassane Ouattara ust±piæ nie mo¿e. Gdyby to zrobi³, skaza³by iworyjsk± demokracjê na zgubê.

Konflikt bêdzie trwa³. W koñcu jednej ze stron zabraknie si³, by podnie¶æ broñ. Do tego czasu najbardziej cierpieæ bêd± cywile.

Micha³ Staniul, Wirtualna Polska

Zobacz równie¿ blog autora: Blizny ¦wiata!   
http://konflikty.wp.pl/kat,1020223,title,Palimy-ciala-zeby-zniszczyc-odor-obrazy-tragedii,wid,13208179,wiadomosc.html
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Marzec 12, 2011, 13:58:02 »

Wczoraj rozmawia³am z moim koleg± z Egiptu , egipska telewizja podawa³a w informacjach i¿ Kadafi przywi±za³ do czo³gów i wozów opancerzonych kobiety i dzieci , kieruj±c siê w stronê swoich przeciwników.

To jest przera¿aj±ce bestialstwo , dlaczego ¦wiat milczy? Dlaczego tych informacji nie przekazuj± nasze media?

Ja temu mówiê NIE! NIE! NIE! i STOP!!!!

Kiara P³acz P³acz
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Marzec 12, 2011, 15:42:55 »

Kiaro, ale¿ zgodnie z tym co nam raczy³a¶ wmawiaæ to¿ te kobiety i dzieci same sobie tak wybra³y zgodnie z planem przedurodzeniowym, ¿eby siê "rozwijaæ". Dlaczego wobec tego zabraniasz im wolnostojeñstwa?

Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Marzec 12, 2011, 18:00:56 »

Kiaro, ale¿ zgodnie z tym co nam raczy³a¶ wmawiaæ to¿ te kobiety i dzieci same sobie tak wybra³y zgodnie z planem przedurodzeniowym, ¿eby siê "rozwijaæ". Dlaczego wobec tego zabraniasz im wolnostojeñstwa?



Czy Twoja ironia jest godna katolika za którego siê uwa¿asz? Bo w niej ginie nawet Cz³owieczeñstwo.

Moja wiedza , to jedno a wspó³czucie ludzkie to oczywisto¶æ.

Nie  popisa³e¶ siê tym wpisem , ¿enuj±ce  to delikatne okre¶lenie tego co napisa³e¶.


Kiara U¶miech U¶miech
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2011, 18:02:19 wys³ane przez Kiara » Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Marzec 12, 2011, 23:53:08 »

U mnie nigdy nie ginê³o cz³owieczeñstwo. W obronie rzeczonego cz³owieczeñstwa w wielu przypadkach siê nie zgadza³em z twoimi opiniami i os±dami jako godz±cymi w jego prawdziwy wymiar. Czêsto uwa¿a³em g³oszone przez Ciebie "prawdy" jako bzdurne - w tym konkretnym przypadku wysz³o to na jaw. Dalsze ho³ubienie Twoim pogl±dom doprowadza nas w³a¶nie w podobnych przypadkach do wywo³ywania odczucia ¿enady i bezduszno¶ci.
W swoich wypowiedziach by³em zawsze przeciwny takiemu przedstawianiu/t³umaczeniu rzeczywisto¶ci bo wiedzia³em do czego to prowadzi, do jakich postaw i bzdurnych wniosków. Zgodnie z nimi nie nale¿y wspó³czuæ tym ludziom, bo to co siê dzieje jest - fakt, nawet w udowodnieniu chorobliwo¶ci Twoich pogl±dów ciê¿ko przychodzi mi napisanie tego - dla niech dobre, bo sami tego pragnêli, bo przeciwstawianie siê temu by³oby przeciwstawianiem siê ich wolnej woli, temu co sobie dobrowolnie ustanowili, w koñcu by³oby hamowaniem ich rozwoju...
Jak widaæ s± to bzdury, bzdury, bzdury.

Przecie¿ w wypowiedzi której brak cz³owieczeñstwa mi zarzuci³a¶ dok³adnie przedstawi³em Twoje pogl±dy, do tego te które mo¿na licznie znale¼æ na tym forum.
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Marzec 13, 2011, 01:56:07 »

Tobie i 20 lat na takim forum nie pomo¿e niczego zrozumieæ, no có¿ s± i tacy ludzie.

Puki co to przedstawi³e¶ swoj± mo¿liwo¶æ zrozumienia moich pogl±dów nic wiêcej.

Plan przedurodzeniowy Duszy  to jedno  a drugie zasada akceptacji wolnej woli cz³owieka. Otó¿ ten plan  wcale nie musi byæ zrealizowany przez ¿yj±cego woln± wol± cz³owieka , rozumiej±cego swoje dobro wedle swojej  ludzkiej woli.

Raczej rzadko zdarza siê bardzo dojrza³y Cz³owiek , który ¶wiadomie godzi siê bez ¿adnej walki o ludzkie dobro ( to co uznaje za swoje dobro jako ¿yj±cy cz³owiek) na wszystkie najokrutniejsze zdarzenia losu.

Je¿eli ludzie ci nie wyra¿ali zgody na przywi±zanie do czo³gów ( a sadzê ¿e zrobiono to wbrew ich woli) niezale¿nie od ich planu przedurodzeniowego nale¿a³o to bezwzglêdnie akceptowaæ.

Ironizowanie takich zdarzeñ przez deklaruj±cego siê katolika jest perfidiom i w stosunku do siebie jak i do warto¶ci ¿ycia danego Cz³owiekowi przez Boga , nie mówi±c ju¿ o ludziach , którzy zginêli w cierpieniu.

Wstydzi³ by¶ siê arteq , zêby mnie o¶mieszyæ u¿ywasz argumentów poni¿aj±cych godno¶æ ludzk±.
¯e Ty mo¿esz co¶ takiego napisaæ ? Tego siê nie spodziewa³am.
Zawsze podkre¶lam i¿ ¿ycie jest najcenniejszym darem jaki otrzymali¶my od Stwórcy i my mamy OBOWI¡ZEK o nie dbaæ i strzec go na pierwszym miejscu.

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #9 : Marzec 13, 2011, 19:31:12 »

Kobieto, nie ironizujê ludzkiego cierpienia, ludzkiej tragedii - nigdy bym siê na to nie odwa¿y³. Ironizujê pewne z Twoich "wytycznych" i "prawd" bo s± po prostu bzdurami - co widaæ jaskrawie na tym przyk³adzie. Twoje klocki nie pasuj± do siebie, ale jak zwykle masz o to pretensje do osoby która raczy³a to zauwa¿yæ i atakujesz zarzutami o perfidiê.
A skoro ¿ycie i tak pisze w³asny scenariusz to po co snuæ plany przedurodzeniowe i to przez duszê która - zgodnie z tym co twierdzisz - ma du¿o szerszy wgl±d na te sprawy - to jest bez sensu.
To od pewnych osób z tego forum s³yszê, ¿e nie ma dobra i z³a, ¿e wszystkie do¶wiadczenia które na nas spadaj± s± wy³±cznie naszym ¿yczeniem i pragnieniem...
Nie jest moim zdaniem o¶mieszanie Ciê jako osoby - jednak mam prawo wskazywaæ niekonsekwencje i zgrzyty w Twoich teoriach które z uporem maniaka wt³aczasz jako jedyn± prawdê.
To w³a¶nie katolicyzm w szczególnym stopniu pochyla siê nad ludzk± krzywd± i cierpieniem - nawet Ty na tym forum zarzuca³a¶, ¿e idzie w tym nazbyt daleko...
Mi i 40 lat nie pomo¿e aby k³amstwa przyj±æ jako prawdê...
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Pa¼dziernik 31, 2012, 21:06:26 »

S³u¿by specjalne trzês± portami na 7 tygodni przed koñcem ¶wiata... i sprz±taj± nam teren co by by³o mniej do d¼wigania.... ludzie to siê wpisuje w pole morfogenetyczne , nie wa¿ne czy skasujecie czy nie to ju¿ jest! Du¿y u¶miech Du¿y u¶miech

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.025 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

opatowek phacaiste-ar-mac-tire watahaslonecznychcieni granitowa3 x22-team