Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Styczeń 11, 2025, 18:32:17


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: UkÂład SÂłoneczny - ciekawostki  (Przeczytany 39442 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Val Dee
Gość
« : Luty 15, 2011, 12:49:34 »

Czy¿by wokó³ S³oùca kr¹¿y³a jeszcze jedna planeta?

http://wiadomosci.onet.pl/nauka/nowa-olbrzymia-planeta-krazy-wokol-slonca,1,4175931,wiadomosc.html
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 22, 2011, 21:58:16 »

Gazowy gigant czterokrotnie wiĂŞkszy od Jowisza w naszym ukÂładzie sÂłonecznym. Czy to moÂżliwe?



Czy jest moÂżliwe, aby w UkÂładzie SÂłonecznym istniaÂła planeta aÂż czterokrotnie wiĂŞksza od Jowisza, o ktĂłrej do tej pory nie wiedzieliÂśmy? Jak siĂŞ okazuje – owszem. TÂą sensacyjnÂą wieœÌ dostarczyÂł teleskop kosmiczny WISE i choĂŚ czeka ona jeszcze na oficjalne potwierdzenie, to jest bardzo prawdopodobne, Âże UkÂład SÂłoneczny powiĂŞkszy siĂŞ o Tyche.

Jakim cudem nie zauwaÂżono dotÂąd takiego giganta? OdpowiedÂź jest prosta – znajduje siĂŞ on na peryferiach naszego systemu planetarnego, w obÂłoku Oorta. ObÂłok ten ma skÂładaĂŚ siĂŞ z mnĂłstwa kosmicznego Âśmiecia, jak planetoidy, bryÂły lodu i zestalonych gazĂłw czy teÂż planetoidy i byĂŚ pozostaÂłoÂściÂą po formowaniu siĂŞ UkÂładu SÂłonecznego. Profesor Daniel Whitmire z University of Louisiana przewiduje, Âże gazowy gigant – nazwany roboczo Tyche (zgodnie z tradycjÂą na czeœÌ greckiego bĂłstwa) – skÂłada siĂŞ g³ównie z helu i wodoru. MogÂą go otaczaĂŚ pierÂścienie mniejszych ciaÂł niebieskich, a takÂże ksiĂŞÂżyc bÂądÂź ksiĂŞÂżyce.

Co jednak doœÌ intryguj¹ce to fakt, ¿e Tyche ma odpowiadaÌ za wyrzucanie komet w kierunku Ziemi. Jako ¿e hipotetyczny glob ma znajdowaÌ siê a¿ 15 000 razy dalej od S³oùca ni¿ Ziemia i 375 razy dalej ni¿ Pluton, ciê¿ko to na razie potwierdziÌ. Zauwa¿my jednak, ¿e koncepcja istnienia jeszcze jednej planety w naszym systemie by³a rozwa¿ana od dawna. Pojawi³y siê nawet spekulacje, ¿e Tyche to s³ynne Nibru lub te¿ Nemezis. Inne hipotezy twierdz¹, ¿e gazowy gigant przyby³ do nas z innego systemu planetarnego.

PomijajÂąc spekulacje – dlaczego Tyche ma mieĂŚ coÂś wspĂłlnego z kometami, ktĂłre przecinajÂą nasz nieboskÂłon? W obÂłoku Oorta znajduje siĂŞ niezliczona bryÂł lodu. SÂą one wybijane ze swych orbit przez oddziaÂływania grawitacyjne gwiazd, zaÂś gdy przechodzÂą przez strefĂŞ oddziaÂływania Tyche, zmienia ona kierunek ich dryfowania, kierujÂąc ku Ziemi. MoÂżna powiedzieĂŚ z przymruÂżeniem oka, Âże komety sÂą „pociskami”, a hipotetyczna planeta miaÂłaby byĂŚ „celownikiem”. Cel? Nasz glob oczywiÂście.

Jednak nie popadajmy w panikĂŞ. PowyÂższa teoria – choĂŚ jest uroczo sensacyjna – ma doœÌ wÂątpliwe podstawy. Nie zauwaÂżono jak dotÂąd, aby komety byÂły wypychane z wewnĂŞtrznej czĂŞÂści obÂłoku Oorta, co powinno mieĂŚ miejsce. Ponadto sam ObÂłok zostaÂłby sporo „wyczyszczony” w tym miejscu przez grawitacjĂŞ Tyche.

Oficjalne informacje na temat tego, co wypatrzy³ WISE, poznamy w kwietniu tego roku. Ich weryfikacja mo¿e zaj¹Ì nawet dwa lata, wiêc musimy uzbroiÌ siê w cierpliwoœÌ. Je¿eli potwierdzi siê istnienie Tyche, zostanie na ni¹ skierowana wiêkszoœÌ teleskopów i dopiero wówczas Miêdzynarodowa Unia Astronomiczna zadecyduje o oficjalnej nazwie nowego cz³onka naszej lokalnej rodzinki.
ÂŹrĂłdÂło:
http://gadzetomania.pl/2011/02/15/czy-odkryto-nowa-planete-w-ukladzie-slonecznym
http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/gazowy-gigant-czterokrotnie-wiekszy-jowisza-w-naszym-ukladzie-slonecznym-czy-mozliwe

ps;
Val Dee to ciÂąg dalszy do twojego linka
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2011, 22:00:13 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            KsiĂŞga Koheleta 3,1
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Sierpień 11, 2011, 19:27:39 »

Wykryto pas antymaterii wokó³ Ziemi
czw., 2011-08-11 11:57


Aaron Kaase/NASA/Goddard

Nowo odkryty pas antymaterii kr¹¿y wokó³ Ziemi i paradoksalnie mo¿e byÌ najlepszym przyjacielem astronauty . Pas, który sk³ada siê z antyprotonów znajduj¹cych siê w pu³apce ziemskiego pola magnetycznego kilkaset kilometrów nad powierzchni¹ planety, mo¿e ostatecznie staÌ siê kluczowym Ÿród³em paliwa dla misji wyruszaj¹cych poza uk³ad s³oneczny.

Naukowcy analizujÂąc dane z satelity PAMELA (Payload for Antimatter/Matter Exploration and Light-nuclei Astrophysics) , wspĂłlnej misji naukowcĂłw z WÂłoch, Niemiec, Rosji i Szwecji, ogÂłosili wyniki 26 lipca na arXiv.org i 20 sierpnia w Astrophysical Journal Letters.

    "Wyniki sÂą wiarygodne i sÂą zgodne z modelami, ktĂłre wczeÂśniej zakÂładano," mĂłwi James Bickford, starszy czÂłonek personelu technicznego w Laboratorium Draper w Cambridge, Massachusetts, ktĂłry nie byÂł czĂŞÂściÂą badania.

Jego wÂłasne badania przewidujÂą, Âże inne planet, w tym Jowisz, Saturn, Neptun i Uran, powinny mieĂŚ podobne pasy antyprotonĂłw. Saturn moÂże generowaĂŚ najwiĂŞkszÂą liczbĂŞ antyprotonĂłw ze wzglĂŞdu na interakcje pomiĂŞdzy promieniowaniem kosmicznym (energetyczne czÂąstki z kosmosu) i planetarnymi pierÂścieniami lodowymi.

 AntyprotonĂłw sÂą to czÂąstki o tej samej masie jak bardziej znane protony , ale o przeciwnym Âładunku. PolowaÂł na nie zespó³ PAMELA. Przeanalizowano dane zebrane przez urzÂądzenie w okresie od lipca 2006 do grudnia 2008 r. czyli w ciÂągu pierwszych 850 dni swojej misji naukowej.

 Naukowcy, tacy jak m.in. Alessandro Bruno z Uniwersytetu w Bari we WÂłoszech i INFN w Bari, koncentruje siĂŞ na regionie znanym jako Anomalia Magnetyczna na PoÂłudniowym Atlantyku, gdzie wewnĂŞtrzny pas promieniowania Van Allena jest najbardziej zbliÂżony do powierzchni planety, a gĂŞstoœÌ czÂąstek napotkanych przez satelitĂŞ bĂŞdzie prawdopodobnie najwyÂższa. Na swojej niskiej orbicie Ziemi, PAMELA regularnie przeczesuje ten rejon.

Zespó³ zidentyfikowa³ 28 antyprotonów o energii kinetycznej pomiêdzy 60 mln oraz 750 milionów elektronowoltów. Ta liczba jest znacznie wy¿sza ni¿ naukowcy spodziewali siê zobaczyÌ ze strony promieniowania kosmicznego napieraj¹cego w kierunku Ziemi z odleg³ych zak¹tków galaktyki.Antycz¹stki pojawiaj¹ siê, tworz¹c cienki pas wokó³ Ziemi, Wiruj¹c wokó³ linii pola magnetycznego Ziemi i odbijaj¹c siê pomiêdzy planetarnymi biegunami magnetycznymi. Pas, który rozci¹ga siê od kilkuset do oko³o 2000 km nad Ziemi¹ ", stanowi najbardziej obfite Ÿród³o antyprotonów w s¹siedztwie Ziemi," mówi Bruno .

WiêkszoœÌ antyprotonów pochodzi z antyneutrin, które generowane s¹ podczas gdy energetyczne promienie kosmiczne uderzaj¹ w górnej warstwy atmosfery dziesi¹tki kilometrów nad powierzchni¹ Ziemi, mówi Bruno. Antyneutrina uciekaj¹ do atmosfery i rozpadaj¹ siê do antyprotonów na znacznie wiêkszych wysokoœciach. Pary protonów i antyprotonów s¹ równie¿ wytwarzane bezpoœrednio w trakcie kolizji promieni kosmicznych z atmosfer¹. Antyprotony zwykle gromadz¹ siê kilkaset kilometrów nad Ziemi¹, gdzie zwyk³a materia jest tak rzadka, ¿e jest ma³o prawdopodobne, aby spotkaÌ siê z odpowiednikami tych cz¹stek - protonami co niszczy³oby je nawzajem po kontakcie.

        "Zmiany w energii czÂąstek w pasie mogÂą pomĂłc zweryfikowaĂŚ i skalibrowaĂŚ modele, ktĂłre prĂłbujÂą oceniĂŚ wpÂływ na Âśrodowisko naturalne Ziemi rozbÂłyskĂłw i wybuchĂłw powodowanych przez SÂłoĂące, dodaÂł Bickford."

Antyprotony w pasie mog¹ pewnego dnia byÌ zbierane jako paliwo misji podró¿uj¹cej daleko poza Uk³ad S³oneczny, twierdzi Bickford. Najlepsze koncepcje napêdu antymaterii wymagaj¹, aby gromadziÌ i izolowaÌ antyprotony. W odpowiednim momencie, antyprotonów bêd¹ mieszaÌ siê z protonami i niszczyÌ je produkuj¹c wysokoenergetyczne na³adowane cz¹stki do napêdzania statku. Liczba antyprotonów potrzebnych dla takiego napêdu jednak, przekracza iloœci w nowo odkrytych pasach i jest nawet znacznie wiêksz¹ od iloœci kr¹¿¹cej w pasie, który mo¿e okr¹¿yÌ Saturna, mówi Bickford .

      "Antyprotony sÂą niezwykle kosztowne i trudne do produkcji i przechowywania na Ziemi", a nawet najpotĂŞÂżniejsze zderzacze hadronĂłw mogÂą produkowaĂŚ i wiĂŞziĂŚ tylko nanogramy antymaterii kaÂżdego roku, dodaje Bickford . Dlatego antyprotony w pasie sÂą prawie bilion razy bardziej wartoÂściowe niÂż diamenty."

ÂŹrĂłdÂło:
http://news.sciencemag.org/sciencenow/2011/08/antimatter-belt-found-circling-e.h...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/wykryto-pas-antymaterii-wokol-ziemi



« Ostatnia zmiana: Sierpień 11, 2011, 19:28:48 wysłane przez Dariusz » Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 23, 2011, 17:57:15 »

PiÂątek 23.09.2011, 06:22

MieliÂśmy w ukÂładzie jeszcze jednÂą planetĂŞ. UciekÂła?


NASA

Teoria wskazuje na obecnoœÌ gazowego giganta.

Astronom z Kolorado odkryÂł w UkÂładzie SÂłonecznym jeszcze jednÂą planetĂŞ. Nie wiedzieliÂśmy o niej, bo... wypadÂła w przestrzeĂą miĂŞdzygwiezdnÂą okoÂło 4 miliardĂłw lat temu - przekonuje rmf24.pl.

Autorem teorii o tej wielkiej ucieczce jest David Nesvorny z Southwest Research Institute w Boulder. Twierdzi, Âże nie sposĂłb wytÂłumaczyĂŚ obecnego ksztaÂłtu naszego ukÂładu bez choĂŚby przejÂściowej obecnoÂści w nim piÂątego gazowego olbrzyma.

ASTRONOMOWIE: OTO DRUGA ZIEMIA>>

Chodzi o du¿¹ odlegÂłoœÌ Urana i Neptuna od SÂłoĂąca.  Na obecnej orbicie nie mogÂły powstaĂŚ takie olbrzymy, byÂło za maÂło materii. Zdaniem Nesvorny'ego kiedyÂś byÂły bliÂżej, ale siĂŞ oddaliÂły. ByÂła z nimi, jak uwaÂża, jeszcze jedna.

Po 6 tys. symulacji komputerowych okazaÂło siĂŞ, Âże najbliÂższe obecnemu stanowi UkÂładu SÂłonecznego wyniki przynosi wariant, w ktĂłrym poczÂątkowo prĂłcz obecnych czterech powstaÂła jeszcze jedna potĂŞÂżna gazowa planeta - tÂłumaczy serwis.

NIESAMOWITE ODKRYCIE, TAKIEJ PLANETY NIKT NIE WIDZIAÂŁ>>

Wed³ug obliczeù astronoma, zajmowa³a najpewniej miejsce miêdzy Saturnem i Uranem. Ucieczka z naszego uk³adu planetarnego mia³a nast¹piÌ po zderzeniu z Jowiszem, który z kolei odsun¹³ siê wtedy mocno od S³oùca.

JS

 MieliÂśmy w ukÂładzie jeszcze jednÂą planetĂŞ - Nauka w RMF24

http://www.sfora.pl/Mielismy-w-ukladzie-jeszcze-jedna-planete-Uciekla-a36163

Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Październik 04, 2011, 20:55:29 »

Kometa uderza w SÂłoĂące, po czym nastĂŞpuje koronalny wyrzut masy
Annunaki Reptilian, pon., 2011-10-03 22:52


http://www.universetoday.com/wp-content/uploads/2008/09/sun_stereo_4dec2006_lrg.jpg

Kometa Kreutz uderza w sÂłoĂące, po czym nastĂŞpuje koronalny wyrzut masy. Nie ma Âżadnych dowodĂłw, aby te zjawiska byÂły w jakikolwiek sposĂłb ze sobÂą powiÂązane, najpewniej byÂł to zwykÂły zbieg okolicznoÂści.

Comet Hits the Sun -- Spawns Explosion?

<a href="http://www.youtube.com/v/omVuuIMVDyI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL" target="_blank">http://www.youtube.com/v/omVuuIMVDyI?version=3&amp;amp;hl=pl_PL</a>

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/kometa-uderza-w-slonce-po-czym-nastepuje-koronalny-wyrzut-masy
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Październik 16, 2011, 17:04:21 »

Nieznany obiekt ciska w ZiemiĂŞ komety
dodano: 2010-12-10 (13:54)


(fot. Eastnews / SPL)

„Wielki, ciemny obiekt, przyczajony na skraju UkÂładu SÂłonecznego, moÂże ciskaĂŚ w ZiemiĂŞ komety” – podaje internetowy serwis Daily Mail.

ChoĂŚ doniesienie to na pierwszy rzut oka wydaje siĂŞ sensacyjne, o tym skÂąd biorÂą siĂŞ komety astronomowie wiedzÂą juÂż dawno. Niedawno przeprowadzone badania rzucajÂą nowe ÂświatÂło i uzupeÂłniajÂą naszÂą wiedzĂŞ na temat najwiĂŞkszych zagroÂżeĂą dla naszej planety.

JuÂż w 1932 roku astronom Ernst Opik stwierdziÂł, Âże komety dÂługookresowe (obiegajÂące SÂłoĂące w czasie dÂłuÂższym niÂż 200 lat), takie jak kometa Hale-Bopp, mogÂą pochodziĂŚ z pasa rozciÂągajÂącego siĂŞ na obrzeÂżach UkÂładu SÂłonecznego. DwadzieÂścia lat póŸniej niezaleÂżnie od Opika, na podobny pomysÂł wpadÂł Jan Oort - zajmujÂąc siĂŞ trajektoriÂą lotu komet dÂługookresowych doszedÂł do wniosku, Âże muszÂą one pochodziĂŚ z pewnego wspĂłlnego zbioru. Na czeœÌ obu badaczy odkryty póŸniej na obrzeÂżach UkÂł. SÂłonecznego obÂłok py³ów i planetoid nazwano „obÂłokiem Opika-Oorta”.

Ob³ok Opika-Oorta, wyznacza granice grawitacyjnego oddzia³ywania Uk³adu S³onecznego. Zaczyna siê oko³o 2000 jednostek astronomicznych(AU) od S³oùca, a siêga byÌ mo¿e nawet 50 000 AU. W jego wnêtrzu znajduj¹ siê tysi¹ce obiektów, podobnie jak w le¿¹cym w bli¿ej Pasie Kuipera, lecz w przeciwieùstwie do niego, wysoka aktywnoœÌ ob³oku Oorta sprawia, ¿e orbity tych cia³ nie s¹ stabilne i mog¹ zostaÌ sterowne w innym kierunku, np. w stronê S³oùca lub prowadz¹c do zderzenia z planet¹.

Najnowsze badania, przeprowadzone przez Johna Matese i Daniela Whitmire z Uniwersytetu w Luizjanie, miaÂły na celu ustalenie ÂźrĂłdÂła tej aktywnoÂści i destabilizacji orbit komet dÂługookresowych. Zdaniem astronomĂłw w obrĂŞbie obÂłoku Oorta musi istnieĂŚ ciaÂło znacznych rozmiarĂłw, ktĂłre zderzajÂąc siĂŞ z kometÂą powoduje zmianĂŞ jej kierunku. Z obliczeĂą astrofizykĂłw wynika, Âże ciaÂło to musiaÂłoby mieĂŚ masĂŞ zbliÂżonÂą do Jowisza, tylko taki obiekt miaÂłby doœÌ „siÂły”, by wpÂływaĂŚ na orbity komet.

1/2

...

http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Nieznany-obiekt-ciska-w-Ziemie-komety,wid,12936977,wiadomosc.html
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
east
Gość
« Odpowiedz #6 : Październik 16, 2011, 20:02:10 »

Nibiru ?
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Październik 16, 2011, 20:14:31 »

Z opisu wnioskujĂŞ, Âże nie. Zbyt dÂługi obieg.
No Nibiru jest podobno 2,3 razy wiĂŞksza od Ziemi, a ten obiekt porĂłwnujÂą z Jowiszem.
« Ostatnia zmiana: Październik 16, 2011, 20:20:48 wysłane przez Dariusz » Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #8 : Grudzień 22, 2011, 20:16:25 »

Czy ksiĂŞÂżyc jest potrzebny do Âżycia?
dodano: 2011-12-21 (10:32)


(fot. Eastnews / SPL)

Uk³ad planeta-ksiê¿yc jest wyj¹tkowym powi¹zaniem dwóch cia³ niebieskich, które wzajemnie na siebie oddzia³uj¹. Naukowcy od lat rozwa¿aj¹ czy obecnoœÌ ksiê¿yca wp³ywa na mo¿liwoœÌ powstania ¿ycia na powierzchni planety.

KsiĂŞÂżyc sam z siebie nie stworzyÂł Âżycia na Ziemi, ale przyczyniÂł siĂŞ do jego rozwoju. Jak przypuszczajÂą naukowcy, Âżycie w prymitywnej formie pojawiÂło siĂŞ na Ziemi ok. 3,5 mld lat temu. W tym czasie KsiĂŞÂżyc znajdowaÂł siĂŞ bardzo blisko Ziemi, o wiele bliÂżej niÂż dziÂś i przyczyniaÂł siĂŞ do zjawiska pÂływĂłw wody. Z czasem przybywaÂło wody na Ziemi, a poniewaÂż KsiĂŞÂżyc byÂł bliÂżej naszej planety niÂż dziÂś, wobec czego jego grawitacja oddziaÂływaÂła bardziej na wielkie masy wody, powodujÂąc znacznie wiĂŞksze niÂż dziÂś fale przypÂływĂłw i odpÂływĂłw, dziĂŞki czemu woda wdzieraÂła siĂŞ g³êbiej w lÂąd, wypÂłukujÂąc z niego do wszechoceanu duÂże iloÂści minera³ów niezbĂŞdnych do „zagĂŞszczenia zupy”, w ktĂłrej powstawaÂło Âżycie.

Nieroz³¹czna para: ksiê¿yc i planeta

UkÂład Ziemia-KsiĂŞÂżyc naleÂży do wyjÂątkowych. „Teoria wielkiego zderzenia”, ktĂłra staÂła siĂŞ popularna w 1984 roku, zakÂłada, Âże KsiĂŞÂżyc powstaÂł w wyniku zderzenia pomiĂŞdzy ciaÂłem o Âśrednicy 90 proc. obecnej Ziemi oraz ciaÂłem wielkoÂści Marsa (poÂłowa promienia ziemskiego oraz dziesiÂąta czêœÌ masy Ziemi). Uderzenie byÂło szczegĂłlne: nie byÂło to centralne zderzenie, lecz pod pewnym kÂątem, ktĂłre pozwoliÂło na wybicie pewnej iloÂści materii na orbitĂŞ. Z tej materii powstaÂł Srebrny Glob. Nazwa domniemanego ciaÂła, ktĂłre uderzyÂło w powstajÂącÂą ZiemiĂŞ – Thea – nadane zostaÂło po matce mitycznej Selene, bogini utoÂżsamianej w mitologii greckiej z KsiĂŞÂżycem.

W roku 1993 Jacques Laskar z Obserwatorium Paryskiego wraz kolegami wykazaÂł, Âże KsiĂŞÂżyc stabilizuje nachylenie osi obrotu Ziemi i chroni jÂą przed perturbacjami spowodowanymi przez grawitacyjne oddziaÂływanie Jowisza. Bez stabilizujÂącego wpÂływu KsiĂŞÂżyca, ktĂłry dziaÂła jak grawitacyjna kotwica, obecne nachylenie osi obrotu Ziemi (wynoszÂące 23,45 stopnia), zmieniaÂłoby siĂŞ cyklicznie miĂŞdzy 0 i 85 stopni. MogÂłoby to spowodowaĂŚ ogromne wahania klimatu, utrudniajÂąc przeÂżycie wyÂżej zorganizowanych organizmĂłw lÂądowych, a tym samym uniemoÂżliwiajÂąc pojawienie siĂŞ form inteligentnych.

1/3

...

Jak bĂŞdzie wyglÂądaÂł Âświat w przyszÂłoÂści? Zobacz, co nas czeka!

http://odkrywcy.pl/kat,111402,title,Czy-ksiezyc-jest-potrzebny-do-zycia,wid,14102800,wiadomosc.html
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2011, 20:17:10 wysłane przez Dariusz » Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #9 : Grudzień 23, 2011, 15:36:53 »

Posty o tworzeniu siĂŞ czarnej dziury wydzieliÂłem jako nowy wÂątek: Narodziny nowego wszechÂświata? >>
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #10 : Luty 04, 2012, 16:32:16 »

Naukowcy twierdz¹, ¿e prêdkoœÌ Uk³adu
SÂłonecznego znacznie siĂŞ zmniejszyÂła

Âśr., 2012-02-01 15:08


http://en.wikipedia.org/wiki/File:NewHeliopause_558121.jpg

SzybkoœÌ ruchu Uk³adu S³onecznego wzglêdem otaczaj¹cej go przestrzeni miêdzygwiezdnej w ci¹gu ostatnich 15 lat, niespodziewanie spad³a o ponad 10%. S¹ to wyniki badaù opublikowane przez grupê amerykaùskich astronomów w Astrophysical Journal Supplement przy wspó³pracy astronomów polskich i szwajcarskich.<--break->

Pomiary z sondy kosmicznej IBEX, ktĂłra monitoruje neutralne atomy helu, swobodnie przenikajÂące do heliosfery, pokazaÂły, Âże w latach 2009-2010 wskaÂźnik prĂŞdkoÂści ukÂładu sÂłonecznego w przestrzeni miĂŞdzygwiezdnej wynosi teraz 22,8 km na sekundĂŞ.

Heliosfera to region wypeÂłniony przez wiatr sÂłoneczny jest ona w odlegÂłoÂści okoÂło 16 miliardĂłw kilometrĂłw od SÂłoĂąca. Po osiÂągniĂŞciu tej odlegÂłoÂści strumieĂą naÂładowanych czÂąstek wiatru sÂłonecznego i pola magnetycznego SÂłoĂąca sÂłabnie do tego stopnia, Âże ​​nie moÂże pokonaĂŚ ciÂśnienia materii miĂŞdzygwiezdnej, w ktĂłrej pojedyncze atomy i maÂłe czÂąsteczki pyÂłu poruszajÂą siĂŞ z prĂŞdkoÂściÂą 30 kilometrĂłw na sekundĂŞ w kierunku przeciwnym do sÂłoĂąca.

Na granicy heliosfery powstaje gigantyczny b¹bel, który jest wewn¹trz uk³adu s³onecznego. Na³adowane cz¹stki gazu miêdzygwiezdnego nie mog¹ go przenikn¹Ì, ale neutralne atomy wodoru, helu i tlenu przenikaj¹ przez t¹ granicê.

Detektory Sondy IBEX (Interstellar Boundary Explorer) przeznaczone s¹ w³aœnie do wykrywania takich neutralnych cz¹stek. Badaj¹c, naukowcy bêd¹ je porównywaÌ z w³aœciwoœciami przestrzeni miêdzygwiezdnej. Wkrótce ludzkoœÌ powinna odebraÌ pierwsze dane z sondy kosmicznej Voyager 1, która w³aœnie mija t¹ barierê.

IBEX-Lo jest instrumentem do pomiaru wÂłaÂściwoÂści atomĂłw helu miĂŞdzygwiezdnego, ktĂłre, w odró¿nieniu od atomĂłw wodoru i tlenu wnikajÂą w heliosferĂŞ swobodniej (atomy wodoru reagujÂą z protonami na granicy heliosfery). Pomiar parametrĂłw gazowych atomĂłw helu miĂŞdzygwiezdnego, umoÂżliwia okreÂślenie bezpoÂśredniego kierunku i prĂŞdkoÂści SÂłoĂąca i jego otoczenia (UkÂładu SÂłonecznego), w stosunku do medium miĂŞdzygwiezdnego. 

Te pomiary zosta³y wykonane po raz pierwszy w 1993 roku za pomoc¹ instrumentu na pok³adzie sondy Ulysses GAS. Przep³yw, a tym samym prêdkoœÌ Uk³adu S³onecznego w przestrzeni miêdzygwiazdowej by³a równa 26,3 km na sekundê. Nowe dane z IBEX, uzyskane po ponad 15 latach, w 2009 roku wykaza³y, ¿e wektor ruchu jest przesuniêty o cztery stopnie na pó³noc a wskaŸnik by³ ni¿szy i wynosi³ 22,8 km na sekundê.

WedÂług niektĂłrych naukowcĂłw, wyniki te mogÂą wskazywaĂŚ, Âże UkÂład SÂłoneczny otacza teraz przestrzeĂą miĂŞdzygwiezdna, o wÂłaÂściwoÂściach ró¿nych od tych, ktĂłre byÂły w 1993 roku. Zmiana kierunku ruchu atomĂłw helu miĂŞdzygwiezdnego oznacza, Âże ​​moÂże siĂŞ zmieniĂŚ i geometria miĂŞdzygwiazdowego pola magnetycznego, ale i rĂłwnowaga ciÂśnieĂą, prawdopodobnie ze wzglĂŞdu na wiĂŞkszÂą gĂŞstoœÌ miĂŞdzygwiezdnej plazmy i miĂŞdzygwiezdnego pola magnetycznego.

 
Komentarz ZnZ:

CzyÂżby kolejne potwierdzenie teorii profesora Dmitriewa wedle, ktĂłrej nasz UkÂład SÂłoneczny wlatuje w miĂŞdzygwiezdny obÂłok energii?

ÂŹrĂłdÂło: http://glavred.info/archive/2012/01/31/220057-11.html

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/naukowcy-twierdza-ze-predkosc-ukladu-slonecznego-znacznie-sie-zmniejszyla
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #11 : Luty 04, 2012, 18:04:51 »

"CzyÂżby kolejne potwierdzenie teorii profesora Dmitriewa wedle, ktĂłrej nasz UkÂład SÂłoneczny wlatuje w miĂŞdzygwiezdny obÂłok energii?"

wchodzimy coraz g³êbiej w pas fotonów, kulminacja wkrótce Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #12 : Luty 07, 2012, 21:49:08 »

Odkryto nowe ksiĂŞÂżyce Jowisza
wt., 2012-02-07 15:50


NASA

Dwa nowe ksiĂŞÂżyce zostaÂły odnalezione na orbicie Jowisza.  Podnosi to iloœÌ znanych satelitĂłw tej planety do 66. Obecnie odkryte obiekty znane sÂą, jako S/2011 J1 i S/2011 J2. Nowe ksiĂŞÂżyce zostaÂły po raz pierwszy zidentyfikowane w obrazach uzyskanych z teleskopu Magellan-Baade znajdujÂącym siĂŞ w obserwatorium Las Campanas w Chile.

Za datĂŞ odkrycia tych nowych ciaÂł niebieskich uwaÂża siĂŞ 27 wrzeÂśnia 2011 roku. SÂą to jedne z najmniejszych ksiĂŞÂżycĂłw kiedykolwiek odkrytych w UkÂładzie SÂłonecznym, kaÂżdy mierzy niewiele ponad kilometr szerokoÂści. W przeciwieĂąstwie do czterech duÂżych ksiĂŞÂżycĂłw Jowisza, ktĂłre sÂą widoczne z Ziemi z nawet niewielkich teleskopĂłw podwĂłrkowych, oba nowe ksiĂŞÂżyce ÂświecÂą sÂłabo i sÂą bardzo odlegÂłe od naszej planety. Na dokoĂączenie orbity potrzebujÂą okoÂło 580 i 726 dni.

Naukowcy juÂż wczeÂśniej odkryli nowe satelity Jowisza w roku 2010, a astronomowie sÂądzÂą, Âże moÂże byĂŚ ich wiĂŞcej, duÂżo wiĂŞcej.

ÂŹrĂłdÂło: http://news.nationalgeographic.com/news/2012/02/120202-new-moons-jupiter-satellites-swarm-space-science/

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/odkryto-nowe-ksiezyce-jowisza
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Luty 22, 2012, 21:59:08 »

USA. Odkryto planetĂŞ peÂłnÂą wody i z gĂŞstÂą atmosferÂą


Astronomowie potwierdzili odkrycie nowego rodzaju planet poza UkÂładem SÂłonecznym - obfitujÂących w wodĂŞ i z gĂŞstÂą, peÂłnÂą pary atmosferÂą. Obserwacje przy uÂżyciu orbitalnego teleskopu Hubble pozwoliÂły potwierdziĂŚ, Âże planeta, nazywana juÂż "Super ZiemiÂą", jest wiĂŞksza od Ziemi, ale mniejsza od tzw. gazowych olbrzymĂłw w UkÂładzie SÂłonecznym, jak np. Jowisza.
Ponadto obserwacje wydaj¹ siê potwierdzaÌ, ¿e znaczn¹ czêœÌ masy planety stanowi woda.

Planetê odkryto w 2009 r. przy u¿yciu teleskopu Hubble. Jej œrednica wynosi ok. 2,7 œrednicy Ziemi ale masa jest a¿ siedmiokrotnie wiêksza. Kr¹¿y wokó³ tzw. czerwonego kar³a, czyli gwiazdy dobiegaj¹cej kresu swego ¿ycia odleg³ej od Uk³adu S³onecznego o "zaledwie" 40 lat œwietlnych.
Jednak odleg³oœÌ planety od jej gwiazdy wynosi zaledwie 2 mln km, co oznacza, ¿e temperatura na powierzchni GJ 1214b jest wysoka i wynosi ok. 232 st. C. Natomiast gêstoœÌ planety jest o po³owê mniejsza od ziemskiej, co zdaniem naukowców, sugeruje, i¿ posiada wiêcej wody ni¿ Ziemia.

"Super Ziemia" nie przypomina Âżadnej z planet UkÂładu SÂłonecznego - ani planet skalistych w rodzaju Ziemi, Marsa, czy Wenus, ani olbrzymĂłw gazowych - Jowisza i Saturna, ani olbrzymĂłw lodowych (Uran i Neptun).

"GJ 1214b jest planetÂą jedynÂą w swoim rodzaju" - powiedziaÂł Zachory Berta z Centrum Astrofizyki uniwersytetu Harvard Smithsonian. Zdaniem dr Berty, wysoka temperatura i ciÂśnienie mogÂą powodowaĂŚ powstawanie na GJ 1214b niezwykÂłych substancji, takich jak "gorÂący lĂłd" i "nadciekÂła woda" niemoÂżliwych odo uzyskania w warunkach ziemskich.

Berta wraz z kolegami wykorzystali teleskop Hubble do obserwacji przejÂścia planety przed frontem jej gwiazdy. Podczas takiego przejÂścia, ÂświatÂło gwiazdy jest filtrowane przez atmosferĂŞ planety, co pozwala ustaliĂŚ jej skÂład.

WedÂług naukowcĂłw, ktĂłrzy przedstawiÂą wyniki swoich badaĂą w prestiÂżowym czasopiÂśmie "Astrophysical Journal", obserwacje pozwalajÂą przypuszczaĂŚ, Âże atmosfera GJ 1214b jest peÂłna pary wodnej.
PAP.
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,11202200,USA__Odkryto_planete_pelna_wody_i_z_gesta_atmosfera.html
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            KsiĂŞga Koheleta 3,1
greta
Gość
« Odpowiedz #14 : Marzec 01, 2012, 11:03:30 »

Coraz wiecej ciekawych informacji pojawia sie w glownych nurtach telewizji czy prasy.
Dzisiaj w tvn24:
http://www.tvnmeteo.pl/informacje/ciekawostki,49/w-swietle-zostaje-slad-zycia-naukowcy-go-znalezli,37060,1,0.html
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #15 : Marzec 01, 2012, 13:15:46 »

Fantastyczne doniesienia greta.
Powoli Âświat zaczyna zwracaĂŚ uwagĂŞ na energoinformacyjne wÂłaÂściwoÂści ÂświatÂła .

« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2012, 13:16:03 wysłane przez east » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #16 : Marzec 01, 2012, 14:22:00 »

Zgadza sie.
Chyba sprawy zaszly za daleko i powoli zaczyna sie ruszac.
Czytajac taka wiadomosc,sklonna jestem bardziej uwierzyc w transformacje.
Ale tez chyba "druga strona" zrozumiala,ze czas sie zwijac.
Wierze,ze tak jest.
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #17 : Marzec 01, 2012, 15:46:14 »

Ludzie sÂą bardziej Âświadomi. Nie dadzÂą odebraĂŚ sobie wolnoÂści sÂłowa, wolnoÂści wypowiedzi, ani narzuciĂŚ kontroli internetu. UwaÂżnie patrzymy na rĂŞce wÂładzy , to i wÂładza zaczyna siĂŞ zachowywaĂŚ mniej wyuzdanie. Zaczyna powoli sÂłuchaĂŚ ludu. NaszÂą rolÂą jest kontrolowaĂŚ wÂłasnych wybraĂącĂłw , a nie tylko obrzucaĂŚ ich epitetami.
W tym samym zakresie zaczyna zmieniaĂŚ siĂŞ nauka. Na razie okrĂŞÂżnÂą drogÂą, na razie jeszcze nie wprost, ale coraz wiĂŞcej przesÂłanek jest ku temu, Âże ÂświatÂło to Âżycie. Nie tylko energia , ale teÂż Âżycie , ktĂłre siĂŞ niesie i "zasiewa" gdzie siĂŞ da i na ile warunki pozwalajÂą.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #18 : Listopad 25, 2012, 08:38:32 »

Parada planet pod koniec grudnia moÂże spowodowaĂŚ kÂłopoty na Ziemi?
admin, sob., 2012-11-24 15:32
 
 
 ÂŹrĂłdÂło: dreamstime.com

To prawda, 21 grudnia 2012 roku nastÂąpi nie tylko poczÂątek kalendarzowej zimy, ale teÂż dojdzie do ciekawego zjawiska astronomicznego, parady planet UkÂładu SÂłonecznego. Od czasu do czasu dochodzi do takiej sytuacji, Âże kilka planet ustawia siĂŞ w jednym ciÂągu. Astrolodzy nazywajÂą takie zjawisko koniunkcjÂą. Nauka nie potwierdza, aby ustawienie planet mogÂło mieĂŚ jakiÂś destrukcyjny wpÂływ, ale to nie oznacza, Âże nie ma go wcale.




 

W rzeczywistoÂści, to kosmiczne zjawisko jest doœÌ powszechne planety w UkÂładzie SÂłonecznym, czĂŞsto uÂłoÂżone sÂą w rzĂŞdzie, ale kolejna wielka parada planet jest istotna, poniewaÂż oprĂłcz dziewiĂŞciu g³ównych planet w rzĂŞdzie znajdzie siĂŞ teÂż SÂłoĂące, a dziesiĂŞĂŚ ciaÂł niebieskich bĂŞdzie na osi Âśrodkowej galaktyki.  W centrum naszej galaktyki jest czarna dziura, ktĂłra emituje fale rentgenowskie w kierunku naszej planety. bardziej jednak realnym zagroÂżeniem jest naÂłoÂżenie siĂŞ wielu ÂźrĂłdeÂł grawitacji co moÂże na przykÂład wywierac wpÂływ na pÂływy na powierzchni SÂłoĂąca co potencjalnie moÂże prowadziĂŚ do powstania monstrualnych plam.

 

Jak moÂżna przeczytaĂŚ w ÂźrĂłdÂłach rosyjskich, w trakcie parady planet moÂże dojœÌ do swoistego zwielokrotnienia moÂżliwego oddziaÂływania ze strony bliÂższego i dalszego nam wszechÂświata. Na szczĂŞÂście, w dniu 21 grudnia, jak wielu wierzy, nie bĂŞdzie koĂąca Âświata - wedÂług Rosjan promieniowanie nie bĂŞdzie wystarczajÂąco silne.  Jednak duÂża czêœÌ ziemskiej infrastruktury ma byĂŚ czasowo wy³¹czona z eksploatacji.  Wszystkie loty zostanÂą anulowane, a wiĂŞc wielkie rozczarowanie czeka fanĂłw Internetu, ktĂłry rĂłwnieÂż zostanie wy³¹czony. PrzyczynÂą awarii bĂŞdÂą awarie satelitĂłw, naziemnych stacji nadawczych oraz szereg stacji przekaÂźnikowych.  Chaos bĂŞdzie trwaĂŚ od kilku godzin do kilku dni!

 

Parada planet jest faktem, ale rzekome jej negatywne oddziaÂływanie wraz ze zwielokrotnieniem mocy promieniowana zbytnio pachnie scenariuszem reklamy pewnego dyskontu RTV. Fakt faktem, Âże pod wzglĂŞdem nagromadzenia ciekawostek astronomicznych dzieĂą 21 grudnia 2012 juÂż staÂł siĂŞ rekordowy.

 
 ÂŹrĂłdÂło:  http://poslezavtra.com.ua/parad-planet-21-dekabrya-2012/
http://innemedium.pl/wiadomosc/parada-planet-pod-koniec-grudnia-moze-spowodowac-klopoty-ziemi
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #19 : Listopad 25, 2012, 11:59:20 »

Czy ktoÂś z Was zadaÂł sobie nieco trudu i sprawdziÂł w jednym z wielu dostĂŞpnych programĂłw... czy taka paradarzeczywiÂście nastÂąpi - no ale tak szczerze...
Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #20 : Listopad 25, 2012, 13:44:24 »

Czy ktoÂś z Was zadaÂł sobie nieco trudu i sprawdziÂł w jednym z wielu dostĂŞpnych programĂłw... czy taka paradarzeczywiÂście nastÂąpi - no ale tak szczerze...

wiesz ,ja odpowiem szczerze ,Âże nie ale wiem Âże ty arteq na pewno to sprawdzisz DuÂży uÂśmiech
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            KsiĂŞga Koheleta 3,1
arteq
Gość
« Odpowiedz #21 : Listopad 26, 2012, 20:08:58 »

To prawda, 21 grudnia 2012 roku nastÂąpi nie tylko poczÂątek kalendarzowej zimy, ale teÂż dojdzie do ciekawego zjawiska astronomicznego, parady planet UkÂładu SÂłonecznego. Od czasu do czasu dochodzi do takiej sytuacji, Âże kilka planet ustawia siĂŞ w jednym ciÂągu. Astrolodzy nazywajÂą takie zjawisko koniunkcjÂą

Proponujê Songo aby braÌ minimum odpowiedzialnoœci za prezentowane treœci, bo niestety to co napisa³eœ powy¿ej (¿e dojdzie do tego zjawiska w grudniu 2012) jest k³amstwem. Chyba, ¿e mnie w tym temacie wielokrotnie ok³amywano i znaczna czêœÌ programów symulacyjnych, danych nt. po³o¿enia i prêdkoœci k¹towej planet jest fa³szywa - ale wtedy mo¿e tak powiedzia³byœ mi które to Twoim zdaniem planety ustawi¹ siê w jednej linii w okolicach 20-22.XII.2012?

Niestety wiele naiwnych osób, ³yka bezmyœlnie takie œciemy i napêdza samych siebie jak i otoczenie. Niestety podobnie jest z wieloma podobnymi treœciami na tym forum - je¿eli ktoœ zada sobie nieco trudu aby mo¿liwie dok³adnie przeanalizowaÌ prezentowane treœci, sprawdziÌ ich wiarygodnoœÌ... okazuje siê, ¿e s¹ to zwyczajne plewy i nic wiêcej.
Dlatego proponujê aby z iloœci (np. zamieszczanych przekazów, chanellingów) przejœÌ nieco w jakoœÌ i zanim coœ siê napisze nieco przeanalizowaÌ, albo dla dobra innych zamieœciÌ nalepkê - "uwaga niesprawdzone".


Songo, bywasz stronniczy niestety, ale nie bÂądÂź skrajnie bezczelny i nie wyrzucaj treÂści niewygodnych dla siebie.
Dlatego nie ÂżyczĂŞ sobie wyrzucania postu ktĂłry jest ÂściÂśle zwiÂązany z tematem topicu i odnosi siĂŞ do treÂści w nim zawartych, natomiast bĂŞdĂŞ wdziĂŞczny za odniesienie siĂŞ do moich rzeczowych uwag


edit - zwiĂŞkszenie cytowanej treÂści
« Ostatnia zmiana: Listopad 26, 2012, 20:25:25 wysłane przez arteq » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #22 : Listopad 26, 2012, 20:09:55 »

Wybacz, ale to jest Twoja opinia z ktĂłrÂą nie muszĂŞ siĂŞ zgodziĂŚ.

 
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
arteq
Gość
« Odpowiedz #23 : Listopad 26, 2012, 20:24:06 »

Niestety jeÂżeli ktoÂś:
1. podejmuje decyzje zanim minimalnie zapozna siĂŞ z tematem - stanowiskiem obu stron
2. ¿¹da dowodów, podaje termin ich dostarczenia bo inaczej podejmie decyzjê jakby ich nie by³o, a nastêpnie pomimo tego podejmuje decyzjê przed up³ywem terminu który sam narzuci³
3. usuwa posty odnoszÂące siĂŞ ÂściÂśle do tematu wÂątku, ba - odnoszÂące siĂŞ do wczeÂśniej zamieszczonych treÂści, bo... udowodniono, Âże podajesz w nich (swoich postach) faÂłszywe informacje

zasÂłuÂżyÂł sobie w peÂłni co najmniej na miano osoby stronniczej.

Z opiniÂą - gdy jest czcza - moÂżna dyskutowaĂŚ, z faktami juÂż nie za bardzo. W swoim poÂście podaÂłem dlaczego. informacje zawarte w Twoim sÂą nieprawdziwe
Zapisane
between
Gość
« Odpowiedz #24 : Listopad 26, 2012, 20:45:30 »

Czy ktoÂś z Was zadaÂł sobie nieco trudu i sprawdziÂł w jednym z wielu dostĂŞpnych programĂłw... czy taka paradarzeczywiÂście nastÂąpi - no ale tak szczerze...

wiesz ,ja odpowiem szczerze ,Âże nie ale wiem Âże ty arteq na pewno to sprawdzisz DuÂży uÂśmiech


Z tego co sprawdziÂłem w dostĂŞpnym mi sofcie nie ma mowy o jakiejÂś wielkiej koniunkcji.
Ot, normalna sytuacja jak w kaÂżdy zwykÂły dzieĂą.

pozdro
Zapisane
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.034 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wypadynaszejbrygady ostwalia maho phacaiste-ar-mac-tire opatowek