Ostatnio zastanawia³am siê sama czemu wiêkszoœÌ z nas wchodzi na to forum.
I wiecie do jakich doszÂłam wniskĂłw???
Jest to SAMOTNOÂŚĂ
Niestety wiêkszoœÌ z nas nie ma poprostu nic innego do roboty. Poprawcie mnie jeœli siê mylê.
Internet co ciekawe w swoim za³o¿eniu przez ich twórców nie by³ chyba przede wszystkim tworzony w celu ³¹czenia siê ludzi i wymienianiu pogl¹dów, ale taka jest jego ogromna rola- zw³aszcza teraz, i samotnoœÌ mo¿e byÌ jakimœ czynnikiem, ale przecie¿ nie g³ównym powodem korzystania z sieci. Pewnie s¹ osoby które nie maj¹ kompletnie nic lepszego do roboty, ale raczej to wyj¹tki ni¿ wiêkszoœÌ forumowiczów.
Cel, czy musi byÌ jasno sprecyzowany cel?, w ca³ym ¿yciu robimy rzeczy pozornie bez celu, nie zastawiamy siê na nim, ale czy to znaczy ¿e on nie istnieje,- chyba nie- po prostu jeszcze o nim nie wiemy. Pytanie o cel,- to jak pytanie o sens ¿ycia, a mo¿e to poeta ma racjê, ¿e wa¿ne jest iœÌ drog¹ i zbieraÌ doœwiadczenia (i reszta nie liczy siê)!?
No i zgadzam siĂŞ z
eastem
PS.
ZmarÂł Paul Baran - twĂłrca podstaw internetu
Paul Baran (ur. 29 kwietnia 1926 w Grodnie, zm. 26 marca 2011) − amerykaĂąski informatyk polskiego pochodzenia, znany jako "ojciec internetu"
28-03-2011 14:57
Zmar³ Paul Baran, twórca technologii le¿¹cej u podstaw internetu. Baran w latach 60. ubieg³ego wieku wpad³ na pomys³ rozproszenia sieci komputerowych, dziêki czemu ewentualny atak na infrastrukturê nie zak³óci³by ca³kowicie komunikacji. To Baran jako pierwszy zaproponowa³ podzielenie informacji na "bloki danych" i wysy³anie ich przez rozproszone wêz³y w sieci. Przypomnijmy, ¿e by³a to epoka zimnej wojny i Rand Corporation, w której wówczas pracowa³ Baran, myœla³a o metodach obrony sieci komputerowych przed atakiem nuklearnym.
Koncepcje Barana udoskonali³ brytyjski naukowiec Donald Davies i pomys³ wykorzystywania pakietów oraz ich prze³¹czania sta³ siê podstaw¹ architektury sieci wojskowych i - z czasem - internetu.
Paul nie obawia³ siê iœÌ pod pr¹d, gdy wszyscy uwa¿ali, ¿e istnieje tylko jeden w³aœciwy sposób osi¹gniêcia celu - mówi Vinton Cerf, jeden z ojców internetu i wieloletni przyjaciel Barana.
David Baran, syn zmarÂłego, mĂłwi, Âże niedawno ojciec pokazaÂł mu swoje zapiski wykonane w 1966 roku. Uczony zastanawiaÂł siĂŞ wĂłwczas, jak ludzie bĂŞdÂą wykorzystywali sieci telekomunikacyjne. StwierdziÂł, Âże do roku 2000 bĂŞdziemy uÂżywali tych sieci do robienia zakupĂłw i czytania informacji. WĂłwczas wyglÂądaÂło to na bajania szaleĂąca - mĂłwi David.
Paul Baran urodzi³ siê w 1926 roku w polskim wówczas Grodnie. Dwa lata póŸniej jego rodzina przenios³a siê do Filadelfii. Baran ukoùczy³ studia na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles i rozpocz¹³ pracê w RAND Corporations.
W póŸniejszym ¿yciu zawodowym bra³ udzia³ w pracach nad technologiami, które pozwoli³y na stworzenie bankomatów, modemów DSL, opracowa³ wykrywacz metali wykorzystywany na lotniskach, za³o¿y³ firmê Metricom, która stworzy³a Ricochet. By³ te¿ za³o¿ycielem firm Com21 (modemy kablowe) i GoBackTV (wyposa¿enie sieciowe dla operatorów telewizyjnych), a w ostatnich latach za³o¿y³ te¿ Plaster Networks, przedsiêbiorstwo specjalizuj¹ce siê w ³¹czeniu domowych urz¹dzeù za pomoc¹ ju¿ istniej¹cego okablowania.
Paul Baran zmarÂł w swoim domu w wyniku komplikacji wywoÂłanych nowotworem pÂłuc.
Autor: Mariusz BÂłoĂąski
ÂŹrĂłdÂło: BBC