Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 08, 2025, 05:48:25


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 [2] 3 4 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZIELONE KOKTAJLE  (Przeczytany 55915 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
Linda
Gość
« Odpowiedz #25 : Czerwiec 18, 2011, 08:43:38 »

 UÂśmiech

Koktajl bÂłonnikowy

Wykonanie koktajlu

Wykonanie koktajlu nie jest ani trudne, ani pracochÂłonne – przy odrobinie wprawy nie pochÂłania wiĂŞcej czasu, jak trzy minuty. CaÂły proces jest rozÂłoÂżony na trzy kroki:

Krok pierwszy: Do mÂłynka do mielenia nasion (lub mÂłynka do kawy) wsypujemy po ÂłyÂżce stoÂłowej:

    nieÂłuskanych pestek dyni,
    nieÂłuskanych pestek sÂłonecznika,
    siemienia lnianego.

Nastêpnie ca³oœÌ mielemy na drobny proszek.

Krok drugi: Zmielone nasiona wsypujemy do miksera, zalewamy niewielk¹ iloœci¹ wody (by przykry³a zmielone nasiona), dodajemy miód oraz owoce b¹dŸ warzywa. Ca³oœÌ miksujemy oko³o minuty, a¿ mikser bêdzie wydawa³ jednostajny dŸwiêk œwiadcz¹cy o uzyskaniu jednolitej papki.

Krok trzeci: Na koniec dolewamy tak¹ iloœÌ wody, by uzyskaÌ 250 - 300 ml napoju, i przez kilkanaœcie sekund miksujemy, do uzyskania klarownego p³ynu.

Po zmieleniu i rozdrobnieniu, zawarte w koktajlu czynne zwiÂązki organiczne zostajÂą gwaÂłtownie uaktywnione. PoniewaÂż w naszym interesie jest, by to uaktywnienie wykorzystaĂŚ w przewodzie pokarmowym i organizmie (nie w mikserze czy innym naczyniu), to koktajl naleÂży wypiĂŚ stosunkowo szybko – w ciÂągu powiedzmy kwadransa od jego przyrzÂądzenia.
Szczegó³owy opis pierwszego kroku wykonania koktajlu

NieÂłuskane pestki dyni i sÂłonecznika, a takÂże siemiĂŞ lniane, sÂą bazÂą koktajlu bÂłonnikowego, decydujÂącÂą o jego wÂłaÂściwoÂściach, wiĂŞc powinny siĂŞ w nim znaleŸÌ. Niemniej jednak ich iloœÌ moÂżemy doœÌ dowolnie zmieniaĂŚ, kierujÂąc siĂŞ efektami, jakie chcemy uzyskaĂŚ po wypiciu koktajlu. Gdy na przykÂład mamy problem z zaparciami, do koktajlu stosujemy dwie ÂłyÂżki siemienia lnianego i po pó³ ÂłyÂżki pestek dyni i sÂłonecznika, gdy zaÂś jest na odwrĂłt, bo naszym problemem sÂą zbyt rzadkie stolce, postĂŞpujemy na odwrĂłt – do koktajlu stosujemy dwie ÂłyÂżki pestek dyni i po pó³ ÂłyÂżki siemienia lnianego i pestek sÂłonecznika.

OprĂłcz trzech skÂładnikĂłw podstawowych, do koktajlu moÂżna dodaĂŚ jeszcze jeden – czwarty skÂładnik wymagajÂący zmielenia. ChoĂŚ wybĂłr jest tutaj duÂży, to jednak w pierwszym kroku nie dodajemy wiĂŞcej skÂładnikĂłw, niÂż cztery. Najlepsze efekty uzyskuje siĂŞ dodajÂąc nasiona ostropestu albo orzechy – laskowe lub wÂłoskie.

Ostropest plamisty
Nasiona ostropestu plamistego zawierajÂą okoÂło 5% sylimaryny, z ktĂłrej wytwarzane sÂą leki stosowane w leczeniu chorĂłb wÂątroby. Sylimaryna wykazuje niezwykÂły wpÂływ na funkcjonowanie wÂątroby – odtruwajÂący, przeciwzapalny, a takÂże stymulujÂący regeneracjĂŞ i wytwarzanie nowych komĂłrek. Chroni wÂątrobĂŞ przed negatywnym wpÂływem wielu trucizn, m.in. alkoholu, pestycydĂłw, a nawet muchomora sromotnikowego. OprĂłcz sylimaryny, Âżywe, zachowujÂące zdolnoœÌ kieÂłkowania nasiona ostropestu plamistego zawierajÂą takÂże waÂżne dla naszego zdrowia substancje czynne – aminy biogenne, kwas stearynowy i palmitynowy.

Do porcji koktajlu nale¿y dodaÌ jedn¹ ³y¿eczkê do herbaty nasion ostropestu. Koktajle mo¿na stosowaÌ zarówno terapeutycznie, jak i profilaktycznie. W chorobach w¹troby dawka terapeutyczna wynosi trzy koktajle b³onnikowe z dodatkiem ostropestu dziennie. Profilaktycznie jeden koktajl z dodatkiem ostropestu stosujemy zw³aszcza w pocz¹tkowym okresie wdro¿enia Mikstury oczyszczaj¹cej, gdy wystêpuje nadmierne obci¹¿enie w¹troby.
Orzechy

Dla naszych przodków myœliwych-zbieraczy orzechy stanowi³y wa¿ny element po¿ywienia. £atwo mo¿na je przechowywaÌ, a zawartoœÌ olejów, bia³ek, minera³ów i witamin stawia orzechy wysoko w hierarchii ¿ywnoœci najlepiej przyswajalnej dla ludzkiego organizmu. Orzechy zawieraj¹ dobrze przyswajalne bia³ka, spore iloœci olejów nienasyconych, du¿e iloœci witamin A, E oraz B9, a tak¿e wielkie bogactwo minera³ów w postaci organicznych soli, m.in.: magnez, fosfor, potas, cynk, ¿elazo, selen i wapù.

Orzechy powinny byĂŚ w nieuszkodzonych skorupkach. Obieramy je tuÂż przed wykonaniem koktajlu, do ktĂłrego dodajemy dwa orzechy wÂłoskie albo piĂŞĂŚ laskowych.

Szczegó³owy opis drugiego kroku wykonania koktajlu

Koktajle b³onnikowe s³odzimy kieruj¹c siê w³asnym zmys³em smaku. Jako ca³oœÌ, koktajl zawiera dostateczn¹ iloœÌ substancji potrzebnych organizmowi do prawid³owego funkcjonowania, wiêc do jego pos³odzenia, zamiast miodu, spokojnie mo¿emy u¿yÌ cukru, i to bez obawy, ¿e jest to produkt oczyszczony z wartoœciowych substancji od¿ywczych, gdy¿ pozosta³e sk³adniki koktajlu zawieraj¹ te substancje w dostatecznej iloœci. Mo¿na tak¿e u¿yÌ jednoczeœnie miodu i cukru, w dowolnych proporcjach.

Odpowiednio posÂłodzony koktajl zaspokaja ochotĂŞ na sÂłodycze, wiĂŞc moÂże byĂŚ wykorzystany w kuracji odwykowej osĂłb uzaleÂżnionych od sÂłodyczy.
MiĂłd i cukier do sÂłodzenia koktajlu moÂżna z powodzeniem zastÂąpiĂŚ suszonymi rodzynkami, figami oraz daktylami. JeÂśli dodamy sÂłodkich owocĂłw, to koktajlu w ogĂłle nie sÂłodzimy.

Chorzy na cukrzycĂŞ powinni zrezygnowaĂŚ ze sÂłodzenia koktajlu cukrem i miodem, natomiast suszone rodzynki, figi i daktyle, a takÂże sÂłodkie owoce powinni stosowaĂŚ w niewielkich iloÂściach.

IloœÌ owoców nie musi byÌ œciœle odmierzona, ale nie powinno byÌ ich zbyt du¿o, bowiem koktajl powinno siê piÌ, a nie jeœÌ. Tote¿ zalecana iloœÌ owoców w koktajlu dla jednej osoby powinna byÌ porównywalna do wielkoœci kurzego jajka.

JeÂśli akurat mamy – do koktajlu dodajemy resztki cytryny pozostaÂłej po wykonaniu Mikstury oczyszczajÂącej.

Koktajle mogÂą byĂŚ wykonywane z owocĂłw albo warzyw, mogÂą byĂŚ takÂże mieszane. Najlepsze sÂą ÂświeÂże owoce sezonowe – czereÂśnie, wiÂśnie, truskawki, jabÂłka, gruszki, Âśliwki, borĂłwki, maliny, porzeczki, agrest, poziomki, jeÂżyny, arbuzy, winogrona. Poza sezonem, w okresie zimowym, dobre sÂą owoce Âłatwe do przechowywania – jabÂłka, gruszki, a z importowanych – banany, ananasy, kiwi.

Do koktajli warzywnych najlepsze sÂą ÂświeÂże warzywa sezonowe, g³ównie pomidory, papryka, ogĂłrki, dynia, a takÂże wszelkie warzywa okopowe – czerwone buraki, marchew, czarna rzepa, seler. Warzywa okopowe nadajÂą siĂŞ takÂże do wykonywania koktajli w okresie zimowym, gdy brakuje ÂświeÂżych warzyw i owocĂłw.

WaÂżne jest przygotowanie owocĂłw i warzyw przed ich zastosowaniem w koktajlu. Oto trzy najwaÂżniejsze zasady, ktĂłrymi naleÂży siĂŞ kierowaĂŚ przygotowujÂąc koktajl bÂłonnikowy:

    Z owocĂłw pestkowych, przed wÂłoÂżeniem do blendera, naleÂży usun¹Ì pestki.
    Z owocĂłw takich jak jabÂłka czy gruszki nie usuwamy pestek ani komory nasiennej.
        OwocĂłw i warzyw nie obieramy ze skĂłrki, lecz dokÂładnie myjemy i wycieramy.

Koktajli warzywnych z reguÂły nie sÂłodzimy, lecz solimy do smaku. Jako dodatek do koktajli warzywnych doskonale nadaje siĂŞ naĂŚ pietruszki i selera.

Szczegó³owy opis trzeciego kroku wykonania koktajlu

Do wypeÂłnienia koktajlu do wymaganej pojemnoÂści 250 - 300 ml moÂżemy uÂżyĂŚ nie tylko wody, ale takÂże Âśmietany. ZwÂłaszcza koktajle warzywne sÂą wyÂśmienite, gdy do ich wypeÂłnienia uÂżyjemy Âśmietany i do smaku dodamy nieco soli i pieprzu. TakÂże koktajle z dodatkiem poziomek, truskawek, borĂłwek, jeÂżyn i malin majÂą doskonaÂły smak, jeÂśli do ich wypeÂłnienia uÂżyjemy Âśmietany i posÂłodzimy. Taki koktajl, wraz z biaÂłym pieczywem, grubo posmarowanym masÂłem, moÂże stanowiĂŚ samodzielny posiÂłek.

Koktajl cytrynowy

Koktajl cytrynowy wykonuje siĂŞ w ten sposĂłb, Âże w kroku pierwszym dodajemy tylko trzy podstawowe skÂładniki – pestki sÂłonecznika i dyni oraz siemiĂŞ lniane, w kroku drugim dodajemy cienko obranÂą Âśredniej wielkoÂści cytrynĂŞ i sÂłodzimy miodem, a w kroku trzecim dodajemy tylko wodĂŞ.

Koktajle cytrynowe majÂą dziaÂłanie oczyszczajÂące, wspomagajÂące dziaÂłanie Mikstury oczyszczajÂącej w wypadku potrzeby usuniĂŞcia z organizmu nieorganicznych kamieni, krysztaÂłkĂłw i zwapnieĂą, zwÂłaszcza tych zalegajÂących w stawach, ale takÂże w Âśliniankach, przewodach wÂątrobowych i trzustkowych oraz w innych miejscach naszego ciaÂła.

Poniewa¿ kuracja koktajlami cytrynowymi wywo³uje gwa³towne reakcje ze strony systemu odpornoœciowego, nie powinno siê jej wdra¿aÌ, gdy istniej¹ gwa³towne reakcje zwi¹zane z wprowadzeniem Mikstury oczyszczaj¹cej. Jeœli wszystko przebiega w sposób typowy, czyli nie wystêpuj¹ zbyt gwa³towne reakcje organizmu, to optymalnym terminem wprowadzenia kuracji koktajlami cytrynowymi jest siedem miesiêcy od wdro¿enia Mikstury oczyszczaj¹cej. Jest to miesi¹c po zmianie alocitu na bazie soku z aloesu na alocit na bazie ekstraktu z grejpfruta, która to zmiana jest swoistym testem skutecznoœci dotychczasowej kuracji Mikstur¹ oczyszczaj¹c¹. Jeœli po tej zmianie nie wyst¹pi¹ zbyt gwa³towne reakcje organizmu to znaczy, ¿e kuracjê koktajlem cytrynowym mo¿na rozpocz¹Ì.

Kuracja powinna trwaÌ trzy miesi¹ce i polega na wypijaniu codziennie dwóch, trzech koktajli cytrynowych w dowolnych porach dnia. W zasadzie jedna kuracja koktajlem cytrynowym powinna wystarczyÌ, by uzyskaÌ po¿¹dany efekt. Gdyby jednak zaistnia³a taka potrzeba, to mo¿na j¹ powtórzyÌ po co najmniej trzymiesiêcznej przerwie.
CzĂŞstÂą reakcjÂą organizmu w poczÂątkowej fazie kuracji koktajlem cytrynowym jest „wszechogarniajÂący” bĂłl bĂŞdÂący przejawem ustĂŞpowania zmian zwyrodnieniowych stawĂłw, ÂściĂŞgien i wiĂŞzadeÂł. W takim przypadku naleÂży ten bĂłl przetrzymaĂŚ, jeÂśli jest do wytrzymania, albo zrobiĂŚ trzy-, czterodniowÂą przerwĂŞ w kuracji.

Autor: JĂłzef SÂłonecki
http://www.bioslone.pl/odzywianie/koktajl
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #26 : Czerwiec 20, 2011, 21:49:10 »

DziĂŞki Lindzie, ja rĂłwnieÂż "zagĂŞszczam" MrugniĂŞcie koktajle;



- jabÂłka
- banany
- truskawki
- siemie lniane
- pestki dyni
- olej lniany
- woda



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #27 : Czerwiec 23, 2011, 08:44:03 »

"Na ÂświĂŞtego Jana,
jagody w dzbanach" UÂśmiech

Zacz¹³ siê sezon jagód, polecam je szczególnie do zielonych koktajli;
http://www.poradnikzdrowie.pl/zywienie/co-jesz/Lecznicze-jagody_33946.html


Dzisiejszy skÂład;


- jagody
- jabÂłko
- banany
- pokrzywa
- olej lniany



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #28 : Czerwiec 24, 2011, 07:07:16 »

Dzisiejszy "blenderek" zostaÂł napeÂłniony produktami prosto z ogrĂłdka UÂśmiech


- ogĂłrek
- saÂłata
- truskawki
- banan
- olej lniany


Trzeba byÂło zrobiĂŚ dokÂładkĂŞ, bardzo duÂże zapotrzebowanie DuÂży uÂśmiech




Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #29 : Czerwiec 25, 2011, 08:37:49 »

Dzisiaj krĂłlujÂą buraki DuÂży uÂśmiech



- truskawki
- burak
- banan
- siemiĂŞ lniane
- olej


Kolor koktajlu jest bosko amarantowy Chichot




Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

Płeć: Kobieta
Wiadomości: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #30 : Czerwiec 25, 2011, 10:55:56 »

Thotal ,buraki surowe ,czy ugotowane ?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 25, 2011, 10:56:15 wysłane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            KsiĂŞga Koheleta 3,1
Thotal
Gość
« Odpowiedz #31 : Czerwiec 25, 2011, 12:03:43 »

Buraki surowe!, ale nie duÂżo, wystarczy jeden Âśredni na duÂży 2l blender.



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #32 : Czerwiec 29, 2011, 22:11:13 »

>Thotal<, zaniedbujesz siebie i nas. UÂśmiech
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #33 : Czerwiec 30, 2011, 19:19:18 »

Przez dwa dni by³em pozbawiony blenderka (zapomnia³em z sob¹ wzi¹Ì wa¿nej jego czêœci Du¿y uœmiech)
Teraz na pierwszym miejscu sÂą jagody;


- jagody
- jabÂłko
- banan
- pokrzywa
- olej lniany



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
east
Gość
« Odpowiedz #34 : Czerwiec 30, 2011, 20:55:32 »

Dzisiejszy "blenderek" zostaÂł napeÂłniony produktami prosto z ogrĂłdka UÂśmiech


- ogĂłrek
- saÂłata
- truskawki
- banan
- olej lniany


Thotal to gdzie Ty mieszkasz, Âże u Ciebie banany w ogrĂłdku rosnÂą ??  CoÂś DuÂży uÂśmiech

Ja dziÂś raczĂŞ siĂŞ "zielonym zÂłotem" -  koktailem ze sporÂą zawartoÂściÂą chmielu i jĂŞczmienia.
JĂŞczmieĂą doczekaÂł siĂŞ nawet przepiĂŞknej piosenki w wykonaniu Stinga  pt "the fields of gold" ( zÂłote pola) w ktĂłrej g³ównÂą rolĂŞ gra ( upon the fields of barley ).
http://www.youtube.com/watch?v=rCNJBopK25I

A ciekawe jakiÂż to koktail z blenderka wyszedÂłby z dodatkiem jĂŞczmienia ÂświeÂżego ..?
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #35 : Lipiec 01, 2011, 22:00:24 »

Banany traktujĂŞ jako wypeÂłniacze.
SprĂłbujĂŞ kiedyÂś, najlepiej wtedy jak bĂŞdzie u mnie east i wypeÂłniĂŞ bananem "zielone zÂłoto" chmielowo-jĂŞczmienne DuÂży uÂśmiech
Zobaczymy co to siĂŞ porobi po pierwszym antaÂłku? ZÂły
Na jutro przygotowaÂłem coÂś specjalnego, ale jak ten eksperyment nie wyjdzie, to nie wydam sekretu MrugniĂŞcie




Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #36 : Lipiec 01, 2011, 22:31:22 »

JeÂśli chodzi o zielone koktajle, to ja polecam UstroniankĂŞ Green + np. Wyborowa. Palce lizaĂŚ! Tylko nie naleÂży przesadzaĂŚ z dawkowaniem, bo gÂłowa moÂże rozboleĂŚ  DuÂży uÂśmiech W razie wÂątpliwoÂści naleÂży wprzĂłdy skontaktowaĂŚ siĂŞ z lekarzem lub farmaceutÂą  DuÂży uÂśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #37 : Lipiec 02, 2011, 09:44:35 »

Krzysiek,
po takim koktajlu, to na pewno bĂŞdziesz miaÂł zielono w gÂłowie DuÂży uÂśmiech

A dzisiejszy zielony koktajl jest taki:


- brzoskwinie
- melon
- saÂłata
- siemiĂŞ lniane
- olej lniany




Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #38 : Lipiec 02, 2011, 10:10:10 »

W dzisiejszym serwisie Wirtualnej P. sporo byÂło o oleju lnianym i lnie w ogĂłle. Samo zdrowie! SzczegĂłlnie w zestawie z twaroÂżkiem, co wymyÂśliÂła i rozpropagowÂła Dr Budwig, niemiecka lekarka. Podobno ten zestaw leczy nawet nowotwory.

Ja sam miaÂłem kiedyÂś okazjĂŞ uczestniczyĂŚ w spotkaniu z panem Zbyszkiem Nowakiem ("RĂŞce, ktĂłre leczÂą" - nie myliĂŚ z Chuckiem Norrisem - "Nogi, ktĂłre kaleczÂą"  DuÂży uÂśmiech). Kiedy zgÂłosiÂłem swoje dolegliwoÂści nasz sÂłynny uzdrawiacz po przytkniĂŞciu swoich rÂąk do mojego ciaÂła zaordynowaÂł mi zdecydowanie picie siemienia lnianego. I rzeczywiÂście pomogÂło.

JeÂśli wiĂŞc koktajle, to przede wszystkim z siemieniem lnianym!
Zapisane
Kiara
Gość
« Odpowiedz #39 : Lipiec 02, 2011, 10:29:29 »

Semie lniane to istotnie wspaniaÂła roÂślina , znana od bardzo dawna i od bardzo dawna stosowana w lecznictwie.

CoÂś dla panĂłw , wspomaga leczenie prostaty.

"Badania przeprowadzone przez naukowcĂłw amerykaĂąskich wykazujÂą, Âże siemiĂŞ lniane hamuje rozwĂłj raka prostaty. Badania prowadzone byÂły na czterech grupach chorych. Jedna grupa przez miesiÂąc przed operacjÂą dostawaÂła po 30mg siemienia, druga byÂła na diecie niskotÂłuszczowej, trzecia ograniczaÂła spoÂżycie tÂłuszczu i jednoczeÂśnie jadÂła siemiĂŞ, czwarta grupa odÂżywiaÂła siĂŞ jak dotychczas. Eksperyment wykazaÂł, Âże w grupach, ktĂłre jadÂły siemiĂŞ, tempo namnaÂżania siĂŞ komĂłrek rakowych byÂło niÂższe o 30-40% niÂż w pozostaÂłych."

http://mamzdrowie.pl/siemie-lniane-wlasciwosci-i-zastosowanie/

http://kulturystyka.bajo.pl/3218,siemie,lniane,opis,i,dzialanie.html

http://www.poradnia.pl/ziololecznictwo/ziola-polskie/665-siemie-lniane-samo-zdrowie


Kiara UÂśmiech UÂśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 02, 2011, 10:34:35 wysłane przez Kiara » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #40 : Lipiec 02, 2011, 15:42:59 »

UwaÂżam, Âże intuicja jest waÂżnym elementem w doborze poÂżywienia, dlatego jem to co mi smakuje, na co mam ochotĂŞ.
SiemiĂŞ ma wspaniaÂły orzechowy smak, zielone koktajle dziĂŞki niemu szlachetniejÂą. Nawet gdy owoce i warzywa nie majÂą zdecydowanego smaku siemiĂŞ uzupeÂłnia bukiet i nadaje wyraz caÂłej mieszance.




Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #41 : Lipiec 04, 2011, 09:10:49 »

Dzisiaj do kocioÂłka wpadÂły DuÂży uÂśmiech


- ananas
- arbuz
- banan
- siemiĂŞ lniane


krĂłlewski delikates UÂśmiech



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #42 : Lipiec 05, 2011, 07:37:34 »

Malinki sÂą bardzo smaczne, te "mÂłodzieÂżowe" teÂż, ale w lipcu bardziej mi odpowiadajÂą te z koszyczka DuÂży uÂśmiech



- maliny
- arbuz
- banan
- siemiĂŞ lniane
- olej lniany


na zimno teÂż polecam, zamiast lodĂłw UÂśmiech




Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #43 : Lipiec 09, 2011, 22:50:14 »

Ostatnio g³ównym sk³adnikiem blenderkowych mikstur jest ARBUZ.

W arbuzie jest bardzo duÂżo wody, wody ktĂłra ma niespotykane wÂłaÂściwoÂści. Czasami nazywajÂą jÂą "Âżywa woda", jest duÂżo bardziej pÂłynna co pozwala jej lepiej wchÂłaniaĂŚ siĂŞ do organizmu i wypÂłukiwaĂŚ zÂłogi. Arbuz znakomicie pomaga przy oczyszczaniu nerek.


Smak przewodni dzisiejszej mieszanki to wiÂśnie UÂśmiech


- wiÂśnie
- banan
- miĂŞta
- arbuz
- olej lniany



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #44 : Lipiec 10, 2011, 09:49:59 »

Witam UÂśmiech
jako ÂświeÂżo "zaraÂżona " blenderkowym szaleĂąstwem" mam kilka pytaĂą podstawowych:
- gdzie kupiĂŚ olej lniany, bo kokosowy, to juÂż wiem
- ile dodaĂŚ oleju lnianego lub kokosowego?
- jakiej wody ewentualnie dodawaĂŚ?
- piĂŚ rano, na czczo?
- mam mielone siemiĂŞ lniane z apteki, moÂże teÂż byĂŚ?
- mogÂą takie koktajle dÂłuÂżej postaĂŚ, np do wieczora?
Serdecznie pozdrawiam UÂśmiech
Zapisane
krzysiek
Gość
« Odpowiedz #45 : Lipiec 10, 2011, 10:01:39 »

Ja kupiÂłem wczoraj olej lniany w aptece - ok. 30 zetĂłw, ale za to aÂż 1 litr.  Ale nie mam jeszcze doÂświadczeĂą w jego stosowaniu. W internecie jest wiele rad, jak go uÂżywaĂŚ. Polecam dodanie do hasÂła w wyszukiwarce nazwiska Budwig. Wtedy pojawiÂą siĂŞ przepisy i komentarze na temat rewelacyjnych wÂłaÂściwoÂści leczniczych oleju lnianego. RĂłwnieÂż zapobiegawczych.

Na zdrowie!  UÂśmiech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 10, 2011, 10:03:12 wysłane przez krzysiek » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #46 : Lipiec 10, 2011, 22:34:33 »

Zuza UÂśmiech

- olej lniany najlepiej kupiÌ w sklepie z ¿ywnoœci¹ ekologiczn¹, ceny s¹ ró¿ne i nie bêdê siê wypowiada³ na temat tych tanich, bo pachn¹ mi one kitajcami. Znam osobiœcie producenta oleju "EUROLEN", wiem ¿e produkcja opiera siê na polskim surowcu, a technologia te¿ utrzymana. Mankamentem jest plastikowa butelka. Olej BUDWIGOWY jest bardzo drogi, ale ten chyba jest najlepszy.
Czasami kupujĂŞ ÂświeÂży olej na wiejskim targu, walory smakowe jednodniowego, tÂłoczonego na zimno oleju sÂą dominujÂące.
Olej musi byĂŚ ZIMNO TÂŁOCZONY!

- do dwulitrowego blendera wlewam ok. 50 gram oleju
- woda powinna byĂŚ szlachetna, ja uÂżywam wody z filtra ZEST
  ostatnio korzystam z arbuzĂłw, jako ÂźrĂłdÂła wody
- piĂŚ rano na Âśniadanie, na drugie teÂż Chichot
- mielone siemiĂŞ lniane jest produktem ubocznym po wyciskaniu oleju, najlepiej zmieliĂŚ samemu
- zielony koktajl moÂże byĂŚ przechowywany w lodĂłwce, ale najlepszy jest ÂświeÂży, wypity w ciÂągu 15 minut od zmiksowania
  zdarzaÂło mi siĂŞ braĂŚ wiĂŞkszÂą iloœÌ koktajlu do sÂłoika, gdy ruszaÂłem w dÂłuÂższÂą trasĂŞ.



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #47 : Lipiec 11, 2011, 07:46:53 »

Thotal  UÂśmiech serdeczne dziĂŞki...
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #48 : Lipiec 11, 2011, 07:56:53 »

Dzisiejszy zestaw; UÂśmiech



- arbuz
- banan
- suszone Âśliwki
- cytryna
- olej lniany



MiÂłego dnia - Thotal UÂśmiech
Zapisane
zuza
Gość
« Odpowiedz #49 : Lipiec 13, 2011, 07:32:36 »

a co z pomidorami? w Âżadnym zestawie ich nie ma ...
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

phacaiste-ar-mac-tire gangem wypadynaszejbrygady x22-team opatowek