
nasiona ostropestu moczymy przez 24h w spirytusie.
nastĂŞpnie spoÂżywamy pojedyncze nasiona, aÂż do osiÂągniĂŞcia pozycji poziomej.
Pacjenta nie budziĂŚ!!!
Spirytusu to ja nie polecam .....ale warto wiedzieĂŚ np. Âże.....Âświetnym rozwiÂązaniem nie tylko do koktajli jest stosowanie wody krzemionkowej....
Wklejam fragmenty artykuÂłu dla leniwych ...na koĂącu link do caÂłego artykuÂłu...
OkoÂło 70 pierwiastkĂłw nie jest przyswajanych, jeÂżeli brakuje krzemu. Wprowadzanie krzemu do organizmu – kiedyÂś w sposĂłb naturalny, a obecnie wraz z wodÂą krzemionkowÂą – znacznie poprawia zdrowie czÂłowieka, to znaczy jakoœÌ „ÂŻywej Substancji” jego organizmu. NadieÂżda Siemionowa pyta: Dlaczego my, ludzie, zachowujemy siĂŞ tak beztrosko? Dlaczego nie zapoznajemy siĂŞ z nagromadzonÂą wiedzÂą o pierwiastku Âżycia – krzemie, dlaczego nie zwracamy uwagi na jego zawartoœÌ w pÂłynach naszego ciaÂła i nie studiujemy naszej wÂłasnej „ÂŻywej Substancji”?
CzyÂżby w Rosji nie byÂły prowadzone podstawowe badania dotyczÂące krzemu? Czy nikt nigdy nie oceniaÂł jego wpÂływu na zdrowie czÂłowieka?
W Zwi¹zku Radzieckim podstawowe badania pierwiastka Si oraz jego roli w ¿yciu cz³owieka przeprowadzi³a grupa uczonych, którzy stworzyli ga³¹Ÿ nauki, z której wnioski bezpoœrednio odpowiadaj¹ na pytania dotycz¹ce konkretnych dolegliwoœci doskwieraj¹cych wspó³czesnemu œwiatu. Wnioskom radzieckich uczonych odpowiadaj¹ wnioski uczonych z innych krajów: krzem to pierwiastek ¿ycia. Jego prawid³owa zawartoœÌ w organizmie cz³owieka to naturalny klucz do zdrowia.
O wodzie krzemionkowejUczeni twierdzÂą, Âże organiczne szczÂątki w krzemieniu to unikalne biokatalizatory („organizatory”), ktĂłre sÂą w stanie przetwarzaĂŚ energiĂŞ ÂświetlnÂą i dziesiÂątki razy przyspieszaĂŚ reakcje utleniania i redukcji zachodzÂące w wodnych roztworach naszego ciaÂła. Ta biologiczna materia okazuje siĂŞ byĂŚ bazÂą do budowy skomplikowanych zwiÂązkĂłw organicznych, podstaw Âżywego organizmu – chlorofilu i hemoglobiny. Owe wodne roztwory, tworzÂące siĂŞ w oparciu o krzem, odgrywajÂą ogromnÂą rolĂŞ w rozwoju wszystkich form Âżycia i pozytywnie wpÂływajÂą na organizm.
W krzemionkowej wodzie nastêpuje proces tworzenia siê uporz¹dkowanej wodnej struktury z elektryczn¹ siatk¹ ciek³ych kryszta³ów krzemu, który nie pozostawia w niej miejsca dla patogenów, mikroorganizmów niesymbiotycznych i obcych substancji chemicznych. Te obce domieszki wytr¹caj¹ siê z wody w formie osadu.
Wodê krzemionkow¹ tworzy samo ¿ycie. Wed³ug wskaŸnika wodorowego i innych parametrów jest ona podobna do plazmy krwi i p³ynu miêdzykomórkowego. Woda krzemionkowa ³¹czy w sobie smak i œwie¿oœÌ wody Ÿródlanej z ujêÌ krzemionkowych, czystoœÌ i strukturê wody
topionej (ze Âśniegu lub lodu) oraz bakteriobĂłjcze wÂłaÂściwoÂści wody srebrnej. TakÂą wodĂŞ ludzie pili ze ÂźrĂłdeÂł i z naturalnych zbiornikĂłw wodnych czy teÂż z krzemionkowych naczyĂą. Tradycja wykÂładania krzemieniem dna studni dotrwaÂła i do naszych czasĂłw.
Deficyt krzemu w organizmie to choroba
Po raz pierwszy o krzemie Siemionowa przeczytaÂła w ksi¹¿ce Litoterapia (Pedagogika-Press, Moskwa 1994). W rozdziale „Lecznicze wÂłaÂściwoÂści glin, bÂłota i innych substancji mineralnych” znajdujÂą siĂŞ Âświadectwa powaÂżnych badaĂą naukowych zwiÂązanych z krzemem poÂświĂŞconych litofagii [spoÂżywaniu skaÂł i minera³ów] i naturalnym drogom dostarczania krzemu do organizmu. Pierwszy raz dowiedziaÂła siĂŞ wtedy o pracach instytutu krzemu istniejÂącego przez wiele lat w Rosji. Oto pracujÂący w nim uczeni: M. Woronkow, I. Kuzniecow, A. Panicziew, ÂŁ. Zardaszwili, P. Drawiert, M. Triwin i D. Zwiagincew.
Krzem to atomowa jednostka strukturalna ³¹cz¹ca mózg z cia³em. Gdy krzemu w organizmie jest zbyt ma³o, praca po³¹czeù jest zak³ócona. Rezultatem jest choroba.
WydawaÂłoby siĂŞ, Âże to proste, przystĂŞpne i zrozumiaÂłe. ProszĂŞ wyobraziĂŚ sobie wspó³czesne urzÂądzenie elektroniczne – telewizor. W jego schemacie zawarto okreÂślonÂą iloœÌ elementĂłw i przetwornikĂłw. Wszystkie one oparte sÂą na krysztaÂłkach krzemu. JeÂśli wyrzuci siĂŞ z tego schematu 2/3 tych krysztaÂłkĂłw, telewizor siĂŞ nie w³¹czy, a jego ekran siĂŞ nie zaÂświeci.
Dlaczego wiêc nie zauwa¿amy groŸnego faktu: wylewy i zawa³y powalaj¹ tych, u których zawartoœÌ krzemu wynosi 1,2 jednostek umownych w stosunku do wymaganych 4,7 jednostek umownych. Cukrzyca nastêpuje na skutek wielu etiologicznych czynników, jeœli zawartoœÌ krzemu wynosi 1,4 jednostek umownych lub mniej. Wirus zapalenia w¹troby mo¿e siê rozwin¹Ì, je¿eli zawartoœÌ krzemu obni¿y³a siê do 1,6 jednostek umownych. Rak rozwija siê przy 1,3 jednostek umownych. Listê chorób mo¿na ci¹gn¹Ì w nieskoùczonoœÌ. Tym bardziej, ¿e przywykliœmy myÌ siê tylko z zewn¹trz, a zanieczyszczone jelita dostarczaj¹ do krwi dziesi¹tki tysiêcy chorób. Paso¿yty zjadaj¹ cz³owieka ¿ywcem. Procesowi adsorpcji zanieczyszczeù usuwanych z jelit równie¿ s¹ potrzebne koloidalne roztwory krzemu, które tworz¹ siê we krwi i w jelitach tylko przy okreœlonej i wystarczaj¹cej iloœci krzemu.
Ps.
ZapomniaÂłam jeszcze dodaĂŚ, Âże czasami wzbogacam koktajle (i nie tylko koktajle) najbardziej pod sÂłoĂącem
przyswajalnym wapniem, czyli zmielonymi skorupkami jajek.
Radzê bardzo uwa¿ac na suplementacjê wapnia..Przedawkowanie moze byc naprawdê grozne....Zupe³nie wystarcza nam wapnia z codziennego pozywienia...Nie wiem czy wiecie ale np dwa plasterki sera ¿óltego dostarczaj¹ tyle wapnia co szklanka mleka.... w tym artykule tez cos jest o przedawkowaniu wapnia...

"WapĂą to podstawowy pierwiastek budulcowy twardych tkanek kostnych. W miĂŞkkich strukturach – w naczyniach krwionoÂśnych, jelitach, stawach i ÂściĂŞgnach – zastĂŞpuje krzem i sprawia, Âże stajÂą siĂŞ twarde. WÂłaÂśnie tak powstaje arterioskleroza, atonia jelit, osteochondroza, poliartretyzm, zwapnienie zastawek serca i inne choroby. OgĂłlnie rzecz biorÂąc, pojawia siĂŞ wiele chorĂłb o ÂłaciĂąskich nazwach, wiele prac opisujÂących przebieg tych chorĂłb oraz sposoby Âłagodzenia ich symptomĂłw. A przyczynÂą jest niedobĂłr krzemu w organizmie."
http://www.igya.pl/przeglad-diet/ciekawostki-zywieniowe/594-krzem-si-jako-pierwiastek-ycia.html