nasiona ostropestu moczymy przez 24h w spirytusie.
nastêpnie spo¿ywamy pojedyncze nasiona, a¿ do osi±gniêcia pozycji poziomej.
Pacjenta nie budziæ!!!
Spirytusu to ja nie polecam .....ale warto wiedzieæ np. ¿e.....¶wietnym rozwi±zaniem nie tylko do koktajli jest stosowanie wody krzemionkowej....
Wklejam fragmenty artyku³u dla leniwych ...na koñcu link do ca³ego artyku³u...
Oko³o 70 pierwiastków nie jest przyswajanych, je¿eli brakuje krzemu. Wprowadzanie krzemu do organizmu – kiedy¶ w sposób naturalny, a obecnie wraz z wod± krzemionkow± – znacznie poprawia zdrowie cz³owieka, to znaczy jako¶æ „¯ywej Substancji” jego organizmu. Nadie¿da Siemionowa pyta: Dlaczego my, ludzie, zachowujemy siê tak beztrosko? Dlaczego nie zapoznajemy siê z nagromadzon± wiedz± o pierwiastku ¿ycia – krzemie, dlaczego nie zwracamy uwagi na jego zawarto¶æ w p³ynach naszego cia³a i nie studiujemy naszej w³asnej „¯ywej Substancji”?
Czy¿by w Rosji nie by³y prowadzone podstawowe badania dotycz±ce krzemu? Czy nikt nigdy nie ocenia³ jego wp³ywu na zdrowie cz³owieka?
W Zwi±zku Radzieckim podstawowe badania pierwiastka Si oraz jego roli w ¿yciu cz³owieka przeprowadzi³a grupa uczonych, którzy stworzyli ga³±¼ nauki, z której wnioski bezpo¶rednio odpowiadaj± na pytania dotycz±ce konkretnych dolegliwo¶ci doskwieraj±cych wspó³czesnemu ¶wiatu. Wnioskom radzieckich uczonych odpowiadaj± wnioski uczonych z innych krajów: krzem to pierwiastek ¿ycia. Jego prawid³owa zawarto¶æ w organizmie cz³owieka to naturalny klucz do zdrowia.
O wodzie krzemionkowejUczeni twierdz±, ¿e organiczne szcz±tki w krzemieniu to unikalne biokatalizatory („organizatory”), które s± w stanie przetwarzaæ energiê ¶wietln± i dziesi±tki razy przyspieszaæ reakcje utleniania i redukcji zachodz±ce w wodnych roztworach naszego cia³a. Ta biologiczna materia okazuje siê byæ baz± do budowy skomplikowanych zwi±zków organicznych, podstaw ¿ywego organizmu – chlorofilu i hemoglobiny. Owe wodne roztwory, tworz±ce siê w oparciu o krzem, odgrywaj± ogromn± rolê w rozwoju wszystkich form ¿ycia i pozytywnie wp³ywaj± na organizm.
W krzemionkowej wodzie nastêpuje proces tworzenia siê uporz±dkowanej wodnej struktury z elektryczn± siatk± ciek³ych kryszta³ów krzemu, który nie pozostawia w niej miejsca dla patogenów, mikroorganizmów niesymbiotycznych i obcych substancji chemicznych. Te obce domieszki wytr±caj± siê z wody w formie osadu.
Wodê krzemionkow± tworzy samo ¿ycie. Wed³ug wska¼nika wodorowego i innych parametrów jest ona podobna do plazmy krwi i p³ynu miêdzykomórkowego. Woda krzemionkowa ³±czy w sobie smak i ¶wie¿o¶æ wody ¼ródlanej z ujêæ krzemionkowych, czysto¶æ i strukturê wody
topionej (ze ¶niegu lub lodu) oraz bakteriobójcze w³a¶ciwo¶ci wody srebrnej. Tak± wodê ludzie pili ze ¼róde³ i z naturalnych zbiorników wodnych czy te¿ z krzemionkowych naczyñ. Tradycja wyk³adania krzemieniem dna studni dotrwa³a i do naszych czasów.
Deficyt krzemu w organizmie to choroba
Po raz pierwszy o krzemie Siemionowa przeczyta³a w ksi±¿ce Litoterapia (Pedagogika-Press, Moskwa 1994). W rozdziale „Lecznicze w³a¶ciwo¶ci glin, b³ota i innych substancji mineralnych” znajduj± siê ¶wiadectwa powa¿nych badañ naukowych zwi±zanych z krzemem po¶wiêconych litofagii [spo¿ywaniu ska³ i minera³ów] i naturalnym drogom dostarczania krzemu do organizmu. Pierwszy raz dowiedzia³a siê wtedy o pracach instytutu krzemu istniej±cego przez wiele lat w Rosji. Oto pracuj±cy w nim uczeni: M. Woronkow, I. Kuzniecow, A. Panicziew, £. Zardaszwili, P. Drawiert, M. Triwin i D. Zwiagincew.
Krzem to atomowa jednostka strukturalna ³±cz±ca mózg z cia³em. Gdy krzemu w organizmie jest zbyt ma³o, praca po³±czeñ jest zak³ócona. Rezultatem jest choroba.
Wydawa³oby siê, ¿e to proste, przystêpne i zrozumia³e. Proszê wyobraziæ sobie wspó³czesne urz±dzenie elektroniczne – telewizor. W jego schemacie zawarto okre¶lon± ilo¶æ elementów i przetworników. Wszystkie one oparte s± na kryszta³kach krzemu. Je¶li wyrzuci siê z tego schematu 2/3 tych kryszta³ków, telewizor siê nie w³±czy, a jego ekran siê nie za¶wieci.
Dlaczego wiêc nie zauwa¿amy gro¼nego faktu: wylewy i zawa³y powalaj± tych, u których zawarto¶æ krzemu wynosi 1,2 jednostek umownych w stosunku do wymaganych 4,7 jednostek umownych. Cukrzyca nastêpuje na skutek wielu etiologicznych czynników, je¶li zawarto¶æ krzemu wynosi 1,4 jednostek umownych lub mniej. Wirus zapalenia w±troby mo¿e siê rozwin±æ, je¿eli zawarto¶æ krzemu obni¿y³a siê do 1,6 jednostek umownych. Rak rozwija siê przy 1,3 jednostek umownych. Listê chorób mo¿na ci±gn±æ w nieskoñczono¶æ. Tym bardziej, ¿e przywykli¶my myæ siê tylko z zewn±trz, a zanieczyszczone jelita dostarczaj± do krwi dziesi±tki tysiêcy chorób. Paso¿yty zjadaj± cz³owieka ¿ywcem. Procesowi adsorpcji zanieczyszczeñ usuwanych z jelit równie¿ s± potrzebne koloidalne roztwory krzemu, które tworz± siê we krwi i w jelitach tylko przy okre¶lonej i wystarczaj±cej ilo¶ci krzemu.
Ps.
Zapomnia³am jeszcze dodaæ, ¿e czasami wzbogacam koktajle (i nie tylko koktajle) najbardziej pod s³oñcem
przyswajalnym wapniem, czyli zmielonymi skorupkami jajek.
Radzê bardzo uwa¿ac na suplementacjê wapnia..Przedawkowanie moze byc naprawdê grozne....Zupe³nie wystarcza nam wapnia z codziennego pozywienia...Nie wiem czy wiecie ale np dwa plasterki sera ¿óltego dostarczaj± tyle wapnia co szklanka mleka.... w tym artykule tez cos jest o przedawkowaniu wapnia...
"Wapñ to podstawowy pierwiastek budulcowy twardych tkanek kostnych. W miêkkich strukturach – w naczyniach krwiono¶nych, jelitach, stawach i ¶ciêgnach – zastêpuje krzem i sprawia, ¿e staj± siê twarde. W³a¶nie tak powstaje arterioskleroza, atonia jelit, osteochondroza, poliartretyzm, zwapnienie zastawek serca i inne choroby. Ogólnie rzecz bior±c, pojawia siê wiele chorób o ³aciñskich nazwach, wiele prac opisuj±cych przebieg tych chorób oraz sposoby ³agodzenia ich symptomów. A przyczyn± jest niedobór krzemu w organizmie."
http://www.igya.pl/przeglad-diet/ciekawostki-zywieniowe/594-krzem-si-jako-pierwiastek-ycia.html