Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Kwiecień 04, 2025, 08:18:04


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: [1] |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: INTERNET - darmowy?  (Przeczytany 13816 razy)
0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« : Czerwiec 26, 2011, 11:52:36 »

Przedwczoraj trafiÂłem na ten art., i po przeczytaniu poczuÂłem siĂŞ jakby w Polsce nic siĂŞ nie zmieniÂło i funkcjonuje tak jak w PKP. JakiÂś czas temu w mediach hucznie i z dumÂą ogÂłaszano wieÂści o darmowym dostĂŞpie do internetu dla kaÂżdego Polaka w ramach europejskiej kampanii przeciw wykluczeniu elektronicznemu. No i jest, ale jak wynika z poniÂższego art.,-
jest, ale nie dla kaÂżdego, bo najpierw trzeba o tym wiedzieĂŚ, a nikt tego hucznie nie ogÂłosiÂł,-
no bo moÂże i wstyd reklamowaĂŚ darmowy/silnie ograniczony dostĂŞp do internetu- dla kaÂżdego Polaka? DuÂży uÂśmiech
Po „prostu strach siĂŞ baĂŚ”...



Darmowy Internet obiecany przez UKE ma dostarczaÌ Polakom spó³ka Aero2. I dostarcza. Problem w tym, ¿e nie dzia³a on wszêdzie, a tam gdzie dzia³a nie³atwo z niego skorzystaÌ.

Dwa lata temu pisaliÂśmy o przetargu, ktĂłry ogÂłosiÂł UrzÂąd Komunikacji Elektronicznej na czĂŞstotliwoÂści 2570–2620 MHz. Wygranie go wiÂązaÂło siĂŞ z obowiÂązkiem dostarczenia Polakom darmowego Internetu.

Oczywiœcie nie mia³ to byÌ Internet, z którego mo¿na by korzystaÌ ca³y czas, a jedynie przez 60 minut za jednym razem. PrêdkoœÌ pobierania plików dla jednego u¿ytkownika mia³a nie byÌ mniejsza ni¿ 128 kb/s i nie wiêksza ni¿ 256 kb/s.

Ma³o kto wie, ¿e ten Internet ju¿ dzia³a. Jak pisze Techmobile, od 10 maj¹ 2011 roku firma Aero2 ma obowi¹zek (obok dzia³alnoœci komercyjnej oczywiœcie) dostarczaÌ go Polakom. I dostarcza. Diabe³ jak zwykle tkwi w szczegó³ach.

Zacznijmy od tego, ¿e wspó³w³aœcicielem Aero2 jest Zygmunt Solorz-¯ak, a infrastrukturê zapewnia jej Cyfrowy Polsat. Niby wszystko dzia³a, ale nikt specjalnie tego nie rozg³asza.

Serwis Techmobile przekopaÂł siĂŞ przez stronĂŞ Aero2, by na podstronie „O spó³ce” znaleŸÌ malutki odnoÂśnik do informacji o darmowym Internecie. Szczegó³y oferty szokujÂą. Najpierw naleÂży wpÂłaciĂŚ Aero2 depozyt w wysokoÂści 55 zÂł, potem nabyĂŚ odpowiedni modem, a w koĂącu wypeÂłniĂŚ formularz i przyjœÌ z nim do Biura ObsÂługi Klienta.

Kiedy juÂż to wszystko zrobimy, teoretycznie powinniÂśmy mieĂŚ dostĂŞp do Internetu za darmo. W praktyce zaÂś natrafiamy na kolejne problemy. Po pierwsze, mapa zasiĂŞgu. JeÂśli mieszkamy w Warszawie albo Krakowie, nie bĂŞdzie problemu z odbiorem. Ale juÂż na Podlasiu czy w Lubuskiem nie dziaÂła nawet w wiĂŞkszych miastach.

SkÂąd wzi¹³ siĂŞ kult Apple’a? Zobacz reklamy, ktĂłre stworzyÂły tĂŞ markĂŞ [wideo]

Po drugie, nie wystarczy zwyk³y modem obs³uguj¹cy HSPA/HSPA+. Trzeba mieÌ kartê SIM Aero2, któr¹ wydaj¹ tylko w Biurze Obs³ugi Klienta w Warszawie. OdebraÌ j¹ mo¿na wy³¹cznie osobiœcie, bo operator nie oferuje mo¿liwoœci wysy³ki.

Z warunkĂłw przetargu jasno wynika, Âże nie tak miaÂło byĂŚ. MiaÂło byĂŚ tak: „Uczestnik przetargu powinien zapewniĂŚ moÂżliwoœÌ pracy terminali z kartÂą SIM dowolnego operatora”. Ponadto powinien zapewniaĂŚ swojÂą kartĂŞ SIM bezpÂłatnie – a nie za 55 zÂł.

W praktyce „darmowy Internet dla wszystkich” mogÂą wiĂŞc mieĂŚ tylko mieszkaĂący Warszawy i okolic, ktĂłrzy wpÂłacili na konto spó³ki Aero2 55 zÂł. Pod warunkiem, Âże umiejÂą znaleŸÌ informacje o usÂłudze.

Oznacza to, Âże z oferty raczej nie korzystajÂą tÂłumy PolakĂłw. Darmowy Internet dla caÂłego narodu okazaÂł siĂŞ kolejnÂą mrzonkÂą.


Szanowny Panie,
 
W nawiÂązaniu do zapytania dotyczÂącego wypeÂłniania przez Aero2 sp. z o.o. z siedzibÂą w Warszawie (dalej: Aero2), warunkĂłw decyzji w sprawie rezerwacji czĂŞstotliwoÂści z zakresu 2570 - 2620 MHz, na obszarze caÂłego kraju, a w szczegĂłlnoÂści zapewnienia nieodpÂłatnego powszechnego dostĂŞpu do sieci Internet, wyjaÂśniam co nastĂŞpuje.
 
Na mocy decyzji Prezesa UKE, dorêczonej Spó³ce w dniu 13 listopada 2009 r., Aero 2 zgodnie z podjêtymi w ramach przetargu zobowi¹zaniami, Aero2 jest zobowi¹zana miêdzy innymi do:
 
1.      rozpoczĂŞcia wykorzystywania czĂŞstotliwoÂści bĂŞdÂących przedmiotem przetargu i rozpoczĂŞcia komercyjnego oferowania usÂług z ich wykorzystaniem nie póŸniej niÂż w terminie 18 miesiĂŞcy od otrzymania rezerwacji czĂŞstotliwoÂści,
 
2.      osiÂągniĂŞcia na obszarze przetargowym progu 25% pokrycia ludnoÂściowego przy jednoczesnym ustawieniu co najmniej jednej stacji bazowej w kaÂżdej z co najmniej 200 gmin wiejskich albo miejsko – wiejskich lub w odlegÂłoÂści nie wiĂŞkszej niÂż 4 km od granicy gminy wiejskiej  nie póŸniej niÂż na koniec 2012 roku,
 
3.      osiÂągniĂŞcia na obszarze przetargowym progu 50% pokrycia ludnoÂściowego przy jednoczesnym ustawieniu co najmniej jednej stacji bazowej w kaÂżdej z co najmniej 400 gmin wiejskich albo miejsko - wiejskich lub w odlegÂłoÂści nie wiĂŞkszej niÂż 4 km od granicy gminy wiejskiej nie póŸniej niÂż na koniec 2014 roku,
 
4.      zapewniania w okresie od rozpoczĂŞcia wykorzystania czĂŞstotliwoÂści do upÂływu 36 miesiĂŞcy od osiÂągniĂŞcia na obszarze przetargowym progu 50% pokrycia ludnoÂściowego  nieodpÂłatnego powszechnego dostĂŞpu do sieci Internet z uÂżyciem co najmniej 20% pojemnoÂści sieci dziaÂłajÂących z wykorzystaniem bĂŞdÂących przedmiotem niniejszego przetargu czĂŞstotliwoÂści z zakresu 2570 – 2620 MHz;
 
Przy czym przyjmuje siĂŞ, iÂż obowiÂązek uÂżycia co najmniej 20% pojemnoÂści sieci z zakresu 2570 – 2620 MHz w celu zapewnienia nieodpÂłatnego powszechnego dostĂŞpu do sieci Internet dotyczy dostĂŞpu poprzez sieĂŚ o charakterze otwartym i udostĂŞpniania tego dostĂŞpu nieoznaczonemu gronu odbiorcĂłw, analogicznie do dziaÂłajÂących obecnie punktĂłw dostĂŞpowych WiFi (tzw. hotspoty), na caÂłym obszarze dziaÂłania sieci, oraz zobowiÂązuje siĂŞ takÂże do tego, Âże:
 
a.   Âświadczenie usÂług odpÂłatnych z wykorzystaniem czĂŞstotliwoÂści przyznanych niniejszÂą decyzjÂą moÂże siĂŞ odbywaĂŚ tylko pod warunkiem, Âże rĂłwnoczeÂśnie na tym samym obszarze i w tym samym czasie zapewniony bĂŞdzie bezpÂłatny powszechny dostĂŞp do sieci Internet,
 
b.   w przypadku gdy okresowe zapotrzebowanie na bezpÂłatny dostĂŞp do Internetu, nie osiÂągnie 20% pojemnoÂści sieci dziaÂłajÂących z wykorzystaniem przyznanych niniejszÂą decyzjÂą czĂŞstotliwoÂści z zakresu 2570 – 2620 MHz, wĂłwczas podmiot wykorzystujÂący te czĂŞstotliwoÂści bĂŞdzie mĂłgÂł w tym samym okresie zwiĂŞkszyĂŚ procent pojemnoÂści przeznaczony do Âświadczenia usÂług odpÂłatnych, z zastrzeÂżeniem, Âże wykorzystywany system zarzÂądzania ruchem, musi automatycznie i niezwÂłocznie przydzieliĂŚ wiĂŞcej pojemnoÂści, aÂż do okreÂślonego w zobowiÂązaniu limitu 20% pojemnoÂści dla ruchu w ramach dostĂŞpu bezpÂłatnego, jeÂśli zapotrzebowanie na pojemnoœÌ, generowane w ramach dostĂŞpu bezpÂłatnego, wzroÂśnie.
 
c.   wprowadzi i utrzyma mechanizm zarzÂądzania ruchem w sieci zapewniajÂący, iÂż:
 
a)   czas jednorazowej sesji w ramach dostĂŞpu nieodpÂłatnego nie bĂŞdzie dÂłuÂższy niÂż 60 minut,
 
b)   prĂŞdkoœÌ downlink w ramach dostĂŞpu nieodpÂłatnego dla jednego uÂżytkownika bĂŞdzie na poziomie nie mniejszym niÂż 128 kb/s i nie wiĂŞkszym niÂż 256 kb/s, w ciÂągu pierwszych 12 miesiĂŞcy od deklarowanej daty rozpoczĂŞcia Âświadczenia usÂługi, oraz nie mniejszym niÂż 256 kb/s i nie wiĂŞkszym niÂż 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesiĂŞcy,
 
c)   jakiekolwiek ograniczenia treÂści lub protoko³ów dostĂŞpnych dla uÂżytkownika korzystajÂącego z dostĂŞpu nieodpÂłatnego nie bĂŞdÂą dalej idÂące niÂż takie same ograniczenia stosowane dla uÂżytkownika korzystajÂącego z usÂług odpÂłatnych,
 
d)   organizacja i konfiguracja sieci oraz jej funkcjonalnoœÌ, zapewni interoperacyjnoœÌ z dostĂŞpnymi na rynku urzÂądzeniami koĂącowymi.
 
5.   zapewniania w okresie od rozpoczĂŞcia wykorzystania czĂŞstotliwoÂści do upÂływu 36 miesiĂŞcy od  rozpoczĂŞcia wykorzystywania czĂŞstotliwoÂści, nieodpÂłatnego powszechnego dostĂŞpu do sieci Internet z uÂżyciem co najmniej 20% pojemnoÂści sieci dziaÂłajÂących z wykorzystaniem, bĂŞdÂących w dyspozycji Oferenta, czĂŞstotliwoÂści z zakresu do 1 GHz, przy objĂŞciu zasiĂŞgiem nieodpÂłatnego powszechnego dostĂŞpu do Internetu co najmniej 75% pokrycia ludnoÂściowego,
 
W przypadku gdy Aero2 nie zdo³a zrealizowaÌ zobowi¹zania, o którym mowa w pkt. II ppkt 4 decyzji rezerwacyjnej, w okresie 36 miesiêcy, to podmiot ten bêdzie zobowi¹zany do wprowadzenia i utrzymywania mechanizmu zarz¹dzania ruchem w sieci zapewniaj¹cego, i¿ prêdkoœÌ downlink w ramach dostêpu nieodp³atnego dla jednego u¿ytkownika bêdzie na poziomie nie mniejszym ni¿ 128 kb/s i nie wiêkszym ni¿ 256 kb/s, w ci¹gu pierwszych 12 miesiêcy od deklarowanej daty rozpoczêcia œwiadczenia us³ugi, oraz nie mniejszym ni¿ 256 kb/s i nie wiêkszym ni¿ 512 kb/s przez ca³y okres od rozpoczêcia wykorzystywania czêstotliwoœci do up³ywu 36 miesiêcy od osi¹gniêcia na obszarze przetargowym progu 50% pokrycia ludnoœciowego, o którym mowa w ww. zobowi¹zaniu.
 
Analizuj¹c spe³nianie powy¿szych zobowi¹zaù, nale¿y zwróciÌ uwagê, ¿e Aero2 by³a zobowi¹zana do rozpoczêcia wykorzystywania czêstotliwoœci bêd¹cych przedmiotem przetargu i komercyjnego oferowania us³ug z ich wykorzystaniem nie póŸniej ni¿ w terminie do 14 maja 2011 r.
 
W kwietniu br. tj. przed wskazanym terminem spó³ka rozpoczê³a wykorzystywanie czêstotliwoœci i uzyska³a cztery pozwolenia na u¿ywanie pozwoleù radiowych w na terenie Warszawy i jej okolic (Zakorczym, £omianki, Nowy Dwór Mazowiecki, Halinów). Spe³nia to zobowi¹zania Spó³ki na dzieù 14 maja 2011 r.
 
W zwi¹zku z tym, i¿ czêstotliwoœci z zakresu 2570 - 2620 MHz, spó³ka wykorzystuje jedynie na ograniczonym na obszarze, tym samym ograniczony jest obszar nieodp³atnego powszechnego dostêpu do sieci Internet, mo¿na przypuszczaÌ, i¿ to jest przyczyn¹, i¿ dodatkowe karty SIM oferowane s¹ jedynie w Warszawie. Prezes UKE nie ma mo¿liwoœci ustalaÌ zasad budowania sieci dystrybucyjnej w szczegó³ach. Niemniej jednak, w miarê wzrostu obszaru pokrycia zasiêgiem sieci, spó³ka bêdzie zmuszona do rozwoju sieci dystrybucyjnej dodatkowych kart SIM, je¿eli ich obecnoœci wymagaÌ bêdzie technologia dostêpu do sieci Internet.
 
OdnoszÂąc siĂŞ zaÂś do wymogu nieodpÂłatnego  dostĂŞpu  do  sieci  Internet  i wi¹¿¹cych Aero2 wyjaÂśnieĂą treÂści dokumentacji przetargowej w tym zakresie, Aero 2 jest zobowiÂązana do niepobierania Âżadnych opÂłat za moÂżliwoœÌ dostĂŞpu do sieci Internet.
 
W Âświetle powyÂższych zobowiÂązaĂą i pojawiajÂących siĂŞ wÂątpliwoÂści co do ,,nieodpÂłatnoÂści’’, Prezes UKE podejmie dziaÂłania w celu wyjaÂśnienia charakteru opÂłaty depozytowej  stanowiÂącej zgodnie z Regulaminem  UsÂługi BezpÂłatnego DostĂŞpu do Internetu Âświadczonej przez Aero2 dla AbonentĂłw kwotĂŞ zabezpieczenia naleÂżnoÂści Operatora z tytuÂłu udostĂŞpnienia Karty SIM, w wysokoÂści okreÂślonej w ust. 8.1 Regulaminu.
 
WyjaÂśnienia Operatora zostanÂą przekazane po zakoĂączeniu postĂŞpowania.
http://vbeta.pl/2011/06/24/darmowy-dostep-do-sieci-dla-polakow-juz-dziala-szkoda-ze-nikt-o-tym-nie-wie
mapa zasiĂŞgu: http://i.imgur.com/MLd2f.jpg
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 26, 2011, 12:20:51 wysłane przez Dariusz » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Wrzesień 17, 2011, 05:49:13 »

UsÂługa Aero2 rusza z nowym regulaminem. Zapraszamy do testĂłw!
Aero2, czyli Internet za darmo. Skorzystasz?

Telekomunikacyjna spó³ka Aero2, nale¿¹ca do tzw. Grupy Zygmunta Solorza-¯aka, œwiadczy us³ugi darmowego dostêpu do Internetu mobilnego. Oferowanie Internetu socjalnego by³o jednym z warunków wygranego przetargu UKE na czêstotliwoœÌ 2,6 GHz.
 
 
Aero2 - mapa zasiĂŞgu

Operator oferuje bezp³atny dostêp Internetu w technologii HSPA+ 900MHz / LTE 2500TDD wy³¹cznie w ramach w³asnej infrastruktury sieci telekomunikacyjnej. PrêdkoœÌ transmisji danych dla ka¿dego abonenta, jest na poziomie nie wiêkszym ni¿ 256 kb/s w ci¹gu pierwszych 12 miesiêcy od wprowadzenia nowej us³ugi oraz nie wiêkszym ni¿ 512 kb/s w okresie kolejnych 24 miesiêcy.

Celem Aero 2 jest zapewnienie mieszkaĂącom Polski dostĂŞpnoÂści do szerokopasmowego, mobilnego Internetu, w oparciu o bezprzewodowÂą sieĂŚ telekomunikacyjnÂą opartÂą na technologii trzeciej generacji (HSPA+).

Jak uzyskaĂŚ dostĂŞp do BezpÂłatnego DostĂŞpu do Internetu?
Zapoznaj siĂŞ z Regulaminem BezpÂłatnego DostĂŞpu do Internetu oraz mapÂą zasiĂŞgu sieci Aero 2
Aktualnie moÂżesz wybraĂŚ jeden z poniÂższych sposobĂłw dystrybucji:
OdbiĂłr w Biurze ObsÂługi Klienta Aero2 – Warszawa ul. Lwowska 19
kliknij aby zapoznaĂŚ siĂŞ z zasadami » http://aero2.pl/bdi-1.html
ZamĂłwiĂŚ na swĂłj koszt wysyÂłkĂŞ karty SIM do domu
kliknij aby zapoznaĂŚ siĂŞ z zasadami » http://aero2.pl/bdi-2.html
ZamĂłwiĂŚ BezpÂłatny DostĂŞp do Internetu i odebraĂŚ kartĂŞ SIM u Dystrybutora Aero2
kliknij aby zapoznaĂŚ siĂŞ z zasadami » http://aero2.pl/bdi-3.html

http://www.chip.pl/news/internet-i-sieci/dostep-do-internetu/2011/09/aero2-czyli-internet-za-darmo.-skorzystasz

PS. aÂż dziwne, Âże siĂŞ przyznaÂł- ZSÂŻ.,- Âże jest darmowy, ale chyba komisarze z unii cisnÂą, aÂż boli..MrugniĂŞcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 18, 2011, 08:39:59 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
PHIRIOORI
Gość
« Odpowiedz #2 : Wrzesień 17, 2011, 13:04:58 »



http://www.wirtualnemedia.pl/artykul/aero2-wykorzysta-rozwiazanie-suntech-do-komercyjnego-wdrozenia-lte-w-polsce



Przyda siĂŞ.

DziekujĂŞ, Songo70 MrugniĂŞcie
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 17, 2011, 13:09:02 wysłane przez PHIRIOORI » Zapisane
tom1ek

GaduÂła


Punkty Forum (pf): 47
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 946


yeah! ;)


Zobacz profil
« Odpowiedz #3 : Wrzesień 18, 2011, 17:59:01 »

z darmowym internetem wcale nie jest tak Âźle - juÂż niemal kaÂżdy moÂże go mieĂŚ, no i za darmo

ale uwaga... sam musisz zapÂłaciĂŚ Aero za kartĂŞ SIM + przesyÂłka



koszt = 27 zÂł

No i do tej karty potrzebny jest jakiÂś modem - ja niedawno kupiÂłem niemiecki uniwersalny modem przez allegro, bez sim locka, wiĂŞc jestem pewien, Âże powyÂższÂą kartĂŞ SIM jak najbardziej obsÂłuÂży, daÂłem za niego mniej niÂż 60 zÂł

Tak wiĂŞc oczywiÂście CAÂŁKIEM za darmo nie jest, ale niech juÂż nikt nie narzeka Âże za jednorazowy wydatek mniejszy niÂż 100 zÂł, moÂże mieĂŚ nieograniczony dostĂŞp do internetu za FREE, bez ograniczeĂą zarĂłwno czasowych oraz w iloÂści przesyÂłanych danych.

Niestety minusem takiego internetu jest jego prêdkoœÌ - przez pierwsze 12 miesiêcy do 256 kb/s, póŸniej do 512 kb/s. No ale jest za free, a jak ktoœ chce szybszy to ju¿ musi p³aciÌ np. za neostradê 2 Mb/s od TP S.A.
Zapisane

Konto na cheops4.org.pl o tym samym nicku i awatarze naleÂży do mnie. Pozdrawiam starych znajomych UÂśmiech
JACK
Gość
« Odpowiedz #4 : Marzec 19, 2012, 21:01:40 »

A to moje doÂświadczenia z  Aero 2, darmowym internecie bezprzewodowym "socjalnym"  dostĂŞpnym w Polsce.
http://aero2.pl/aktualnosci.html

TestujĂŞ go od paru dni  (rejon Warszawy)

"Hula" bezproblemowo   z prĂŞdkoÂściÂą 0,25  mega bita/s  a od  maja 2012 ma byĂŚ  podobno 0,5 megabita.
(testowaÂłem prĂŞdkoœÌ na www.netmeter.pl  )
 Od grudnia 2011  pokrywa 50% powierzchni kraju   i 75% populacji Polski.

http://aero2.pl/images/Aero2_zasieg_22-12-2011.tif
http://aero2.pl/images/Aero2_zasieg_22-12-2011.jpg



BĂŞdzie dziaÂłaÂł do grudnia  2014, po czym ma byĂŚ wy³¹czony.

Pan Solorz zobowiÂązaÂł siĂŞ stworzyĂŚ  tÂą  "siec dla biedakĂłw" w zamian za koncesjĂŞ na  szybki net   LTE.

Trzeba mieĂŚ modem - ja kupiÂłem zwykÂły play na kartĂŞ (byÂły problemy z konfiguracjÂą)
http://jdtech.pl/2011/08/aero2-na-czym-polegaja-problemy-z-huawei-e169.html

ale sÂą teÂż inne:
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html


    i wÂłoÂżyĂŚ do niego darmowÂą kartĂŞ sim (kaucja 20zÂł)



, ktĂłrÂą odebraÂłem  (1 wizyta )  w salonie Sferii w Wawie  na Dzielnej 58. SÂą tylko 3 punkty dystrybucji - wszystkie w Warszawie.
1 karta na 1 dowĂłd osobisty,  lub chyba  peÂłnomocnictwo innej osoby.

ObsÂługujÂąca pani  nie byÂła zbyt miÂła,  no ale jakbym miaÂł  "rozdaĂŚ"   setki kart  ( leÂżaÂło przed niÂą jakieÂś pó³ metra ÂściÂśniĂŞtych kart jedna do drugiej) to teÂż  wpadÂłbym w desperacjĂŞ DuÂży uÂśmiech


Reszta Polski moÂże to zrobiĂŚ listownie  +  przelew ,  ale niestety czeka siĂŞ bodajÂże ponad miesiÂąc.


Nie ma Âżadnych limitĂłw transferu.

Jedyna wada tego netu (poza ma³¹ prĂŞdkoÂściÂą)  jest taka, Âże roz³¹cza automatycznie po³¹czenie po 1godzinie (aby nie ÂściÂągaĂŚ duÂżych plikĂłw), no  ale juÂż  po sekundzie  moÂżna aktywowaĂŚ po³¹czenie od nowa   i.... "hulaĂŚ dalej   UÂśmiech UÂśmiech






« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2012, 21:33:25 wysłane przez JACK » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Marzec 20, 2012, 02:43:31 »

jak na darmochĂŞ nie moÂżna narzekaĂŚ,-
to i tak cud, Âże funkcjonuje w naszym piĂŞknym kraju, i moÂżna go ÂśmiaÂło zaliczyĂŚ do tzw. "cudĂłw Tuska" DuÂży uÂśmiech

dodam tylko, iÂż siÂła sygnaÂłu zaleÂży od pogody/warunkĂłw atm.,-
no, ale to "radio"..
ogĂłlnie moja ocena projektu AERO 2- to 9/10 MrugniĂŞcie
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 06:30:39 wysłane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
JACK
Gość
« Odpowiedz #6 : Marzec 20, 2012, 09:09:34 »

jak na darmochĂŞ nie moÂżna narzekaĂŚ,-
to i tak cud, Âże funkcjonuje w naszym piĂŞknym kraju, i moÂżna go ÂśmiaÂło zaliczyĂŚ do tzw. "cudĂłw Tuska" DuÂży uÂśmiech

dodam tylko, iÂż siÂła sygnaÂłu zaleÂży od pogody/warunkĂłw atm.,-
no, ale to "radio"..
ogĂłlnie moja ocena projektu AERO 2- to 9/10 MrugniĂŞcie

No i ten brak rachunkĂłw. Nie przychodzÂą Âżadne listy, faktury itd.

Co do siÂły sygnaÂłu to u mnie w domu jest okoÂło 35 - 55%  i dziaÂła.

W razie co miaÂłem plan dokupienia anteny zewnĂŞtrznej,   lub przedÂłuÂżacza USB  z umieszczeniem modemu w najkorzystniejszym miejscu

no, ale skoro dziaÂła to sobie to odpuÂściÂłem  UÂśmiech
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 09:10:29 wysłane przez JACK » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #7 : Marzec 20, 2012, 09:40:34 »

jak na darmochĂŞ nie moÂżna narzekaĂŚ,-
to i tak cud, Âże funkcjonuje w naszym piĂŞknym kraju, i moÂżna go ÂśmiaÂło zaliczyĂŚ do tzw. "cudĂłw Tuska" DuÂży uÂśmiech

dodam tylko, iÂż siÂła sygnaÂłu zaleÂży od pogody/warunkĂłw atm.,-
no, ale to "radio"..
ogĂłlnie moja ocena projektu AERO 2- to 9/10 MrugniĂŞcie

No i ten brak rachunkĂłw. Nie przychodzÂą Âżadne listy, faktury itd.

Co do siÂły sygnaÂłu to u mnie w domu jest okoÂło 35 - 55%  i dziaÂła.

W razie co miaÂłem plan dokupienia anteny zewnĂŞtrznej,   lub przedÂłuÂżacza USB  z umieszczeniem modemu w najkorzystniejszym miejscu

no, ale skoro dziaÂła to sobie to odpuÂściÂłem  UÂśmiech

moim zdaniem, nie ma sensu,-
bowiem z tego co zauwa¿y³em, si³a sygna³u nie przek³ada siê wymiernie na szybkoœÌ- 256/512(szybkoœÌ œwiat³a) Du¿y uœmiech

pozdro UÂśmiech
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
JACK
Gość
« Odpowiedz #8 : Marzec 20, 2012, 10:27:46 »

Z tego tekstu wynika,

Âże darmowy internet bĂŞdzie   przez  6 lat  ,  tylko zmieni siĂŞ  system  na  LTE

http://jdtech.pl/2012/01/aero2-czy-warto-od-razu-kupic-modem-lte.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 20, 2012, 10:30:10 wysłane przez JACK » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 20, 2012, 10:40:20 »

dziĂŞki JACK, to waÂżna info.,-
jednak biorÂąc pod uwagĂŞ dynamikĂŞ ewolucji technologii, i nasz specyficzny czas 2o12,-
nie ma co siĂŞ spieszyĂŚ z LTE MrugniĂŞcie
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
barneyos

GawĂŞdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #10 : Marzec 20, 2012, 17:38:01 »

UzupeÂłniĂŞ wiadomoÂści, o co naprawdĂŞ kaman.

Aero2 owszem za free - i tylko 0,5 mbit/s, ale chodzi o to, Âże juÂż poza koncesjÂą, BTS (stacje bazowe) wypoÂżyczane sÂą do innych sieci, Plusa, oraz do CP (cyfrowy Polsat).
I tam juÂż za kasĂŞ, moÂżna hulaĂŚ nawet na 70 mbit/s.

Ale generalnie jak na coœ za zero kasy, to nawet, nawet. Na razie s¹ problemy z doborem odpowiedniego router, który nie przycina³by ³¹cza, no i dobrze jest zamontowaÌ do modemu zewnêtrzne anteny polepszaj¹ce zasiêg.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemoÂżliwych, sÂą tylko rzeczy, ktĂłrych na razie nie potrafimy zrobiĂŚ\"
\"Im wiĂŞcej wiem, tym bardziej wiem, Âże mniej wiem\"
east
Gość
« Odpowiedz #11 : Marzec 20, 2012, 19:56:38 »

barneyos tu znalazÂłem jakiÂś wykaz :
http://jdtech.pl/2011/06/aero2-zestawienie-zgodnych-modemow-w-budowie.html
tych modemĂłw.
Zapisane
barneyos

GawĂŞdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Marzec 20, 2012, 20:07:52 »

Tak, wiem, to jest lista modemĂłw, ja mam E398. Tylko chodzi o dobĂłr dobrego routera, ktĂłry bĂŞdzie dzieliÂł internet na kilka maszyn, a z tym na razie kiepsko. JeÂśli kogoÂś to interesuje dokÂładniej, podajĂŞ namiary na fajne forum o m.in. LTE

http://www.bez-kabli.pl/viewtopic.php?t=31111
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemoÂżliwych, sÂą tylko rzeczy, ktĂłrych na razie nie potrafimy zrobiĂŚ\"
\"Im wiĂŞcej wiem, tym bardziej wiem, Âże mniej wiem\"
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #13 : Kwiecień 19, 2012, 06:56:27 »

Darmowy internet na Kindle 3G – 16 pytaĂą i odpowiedzi

10 grudnia 2011 Autor: Robert DrĂłzd. Tematy: 3G • Internet • Za darmo • Zastosowania czytnika. Komentarze (75) »
 



Kindle Keyboard 3G to chyba jedyne tak popularne urzÂądzenie, ktĂłre oferuje darmowy dostĂŞp do internetu na niemal caÂłym Âświecie.

To zupeÂłnie zaskakuje ludzi, ktĂłrym o Kindle mĂłwiĂŞ. Nie dowierzajÂą, majÂą duÂżo pytaĂą, chcÂą wiedzieĂŚ jak to dziaÂła. PrzecieÂż 3G w takich urzÂądzeniach jak telefon czy tablet zawsze oznacza opÂłaty!

O temacie juÂż pisaÂłem w ubiegÂłym roku w artykule Darmowy Internet na Kindle – jak to dziaÂła – ale postaram siĂŞ jeszcze raz zebraĂŚ to wszystko w formie pytaĂą i odpowiedzi.
1. Co oznacza wÂłaÂściwie darmowy Internet 3G?

Oznacza mo¿liwoœÌ korzystania z przegl¹darki internetowej wbudowanej w Kindle przy pomocy po³¹czenia 3G/2G, za które nie p³acimy. Po³¹czenie to dzia³a w Polsce oraz kilkudziesiêciu innych krajach œwiata.

W pozosta³ych krajach dzia³a Wikipedia (angielska) oraz Kindle Store i mo¿liwoœÌ œci¹gania na czytnik zakupionych przez nas wczeœniej ksi¹¿ek.
2. Czy darmowy Internet 3G w Polsce nadal dziaÂła?

TAK.

To akurat najczĂŞstsze pytanie, wiĂŞc odpowiedzmy sobie na nie – od maja 2010 wersje Kindle z modemem 3G majÂą w Polsce dostĂŞp do caÂłego internetu przez wbudowanÂą przeglÂądarkĂŞ.
3. Czy to jest naprawdĂŞ za darmo?

Tak, to jest naprawdĂŞ za darmo. Nic nie pÂłacimy za korzystanie z przeglÂądarki internetowej. Nie ma ukrytych i dodatkowych opÂłat.

MylÂące dla niektĂłrych osĂłb sÂą dwie rzeczy:
P³atna jest us³uga wysy³ania plików przez e-mail na czytnik, ale wy³¹cznie gdy korzystamy z adresu @kindle.com i gdy w³¹czone jest 3G.
 JeÂśli ustawimy adres @free.kindle.com – to pliki trafiÂą do nas poprzez WIFI. Co istotne – w ustawieniach konta moÂżemy wy³¹czyĂŚ pÂłatnoœÌ, aby niczego przypadkowo nie zapÂłaciĂŚ.
Koszt przesyÂłki bezprzewodowej (Whispernet) zawarty jest, podobnie jak VAT, w cenie ksi¹¿ek z Kindle Store – ale jest on niezaleÂżny od tego, w jaki sposĂłb ksi¹¿kĂŞ ÂściÂągamy.
4. Kto za to pÂłaci? Gdzie jest haczyk?

PÂłaci za to Amazon. Technologicznie jest to po prostu roaming miĂŞdzynarodowy, z wykorzystaniem polskich operatorĂłw. Ruch idzie przez irlandzkie serwery Amazona.
5. KtĂłre modele Kindle maja darmowe 3G?

Podstawowy model, w ktĂłrym dziaÂła darmowe 3G to:
Kindle 3 – czyli obecnie Kindle Keyboard w wersji 3G

Kindle Keyboard ma nowoczesnÂą przeglÂądarkĂŞ opartÂą o silnik WebKit – mniej wiĂŞcej takÂą samÂą jak Safari na iPadzie.

Darmowe 3G dziaÂła takÂże w innych, starszych modelach:
Kindle 2 (niedostĂŞpny juÂż w sprzedaÂży)
Kindle DX Graphite (sprzedawany od maja 2010)
Kindle DX1 (sprzedawany od koĂąca 2009)

Modele te majÂą jednak starszÂą wersjĂŞ oprogramowania i uproszczonÂą przeglÂądarkĂŞ tekstowÂą, ktĂłra nie obsÂługuje polskich znakĂłw.

Uwaga: nowy i dostĂŞpny od 28 marca 2012 w Polsce Kindle Touch 3G nie ma juÂż darmowego przeglÂądania internetu na caÂłym Âświecie, co Amazon zapowiadaÂł i co po premierze siĂŞ potwierdziÂło.
6. Ale na stronie Amazona wci¹¿ pisz¹ tylko o dostêpie do Wikipedii!

To prawda. Gdy wybierzemy „Poland” na stronie produktu, otwiera siĂŞ okno z informacjami, wÂśrĂłd ktĂłrych jest:

Access Wikipedia via Whispernet on the experimental web browser. Access other websites like Google via a Wi-Fi connection.

Z tego by wynikaÂło, Âże w Polsce strony internetowe sÂą dostĂŞpne wy³¹cznie przez WIFI. Praktyka jest jednak inna. Jak wspomniaÂłem wyÂżej – w maju 2010 roku, Amazon w³¹czyÂł po cichu dostĂŞp w kilkudziesiĂŞciu krajach Âświata i oficjalnie potwierdza to… w zupeÂłnie innym miejscu.
7. W jakich krajach dziaÂła darmowe 3G?

Jedyna oficjalna informacja na temat darmowego 3G znajduje siĂŞ na stronie Amazon UK, gdzie przeczytamy:

If you are travelling outside the United Kingdom, you can access Wikipedia in over 100 countries anywhere you have a 3G connection (check the wireless coverage map here). You can browse other websites globally via a Wi-Fi connection. Access to other websites while travelling abroad is available via a 3G connection in the 61 countries listed below.

A zatem, wyró¿nione s¹ dwie kategorie dostêpnoœci 3G na œwiecie:
gdzie dziaÂła 3G, ale mamy tylko WikipediĂŞ i sklep Kindle Store: ponad 100 krajĂłw Âświata;
gdzie dziaÂłajÂą wszystkie strony: 61 krajĂłw.

Lista tych krajĂłw znajduje siĂŞ w poniÂższej tabelce:Albania   Argentina   Aruba   Australia
Bahamas   Barbados   Bermuda   Bolivia
Brazil   Bulgaria   Canada   Cayman Islands
Chile   Colombia   Croatia   Czech Republic
Dominican Republic   Ecuador   El Salvador   Grenada
Guam   Guatemala   Guyana   Haiti
Honduras   Hong Kong   Hungary   Iceland
India   Ireland   Jamaica   Japan
Kenya   Liechtenstein   Macedonia   Mexico
Montserrat   Nicaragua   Norway   Panama
Paraguay   Peru   Philippines   Poland
Puerto Rico   Romania   Russia   Saint Kitts and Nevis
Saint Lucia   Saint Vincent and the Grenadines   South Africa   Slovakia
Slovenia   Switzerland   Taiwan   Thailand
Ukraine   United States of America   Uruguay   US Virgin Islands
Venezuela


Polska tu jest – jak widaĂŚ.

Ta lista krajĂłw jednak nie jest kompletna. MĂłj Kindle 3G dziaÂłaÂł na przykÂład w Estonii i Finlandii – a tych krajĂłw na liÂście nie ma.

Inny problem  jest taki, Âże np. „polskie” Kindle (tzn. zamĂłwione w amazon.com) dziaÂłajÂą teÂż w Niemczech – ale jeÂśli ktoÂś kupiÂł w samych Niemczech (przez amazon.de) – to ma tylko WikipediĂŞ…
8. Czy jest ró¿nica miêdzy amerykaùsk¹ i miêdzynarodow¹ wersj¹ Kindle 3G?

W Polsce powinno dziaÂłaĂŚ 3G/2G (Edge) w kaÂżdym z modeli Kindle Keyboard 3G, niezaleÂżnie czy kupimy go wysyÂłkowo (wersja miedzynarodowa) czy sprowadzimy prywatnie (wersja amerykaĂąska).

Gdy wyjedziemy z Polski, mo¿e byÌ jednak ró¿nica w zasiêgu. Mapa zasiêgu, któr¹ widzicie w Skrótach w prawej kolumnie ma dwa warianty.

MiĂŞdzynarodowy:



AmerykaĂąski:



Ciemniejszy kolor to zasiĂŞg 3G – jaÂśniejszy – zasiĂŞg 2G, czyli najczĂŞÂściej Edge.

Jak widaĂŚ – wersja miĂŞdzynarodowa ma zasiĂŞg w krajach baÂłtyckich, w Maroko, czy Uzbekistkanie – tam wersja US juÂż nie dociera.

Ale uwaga – to jest mapa zasiĂŞgu sieciowego, co nie oznacza to, Âże w tych krajach dziaÂła przeglÂądarka. Mamy wiĂŞc zaznaczone te 100 krajĂłw o ktĂłrych wspominaÂła strona brytyjskiego Amazonu.
9. Czy Amazon mo¿e to wy³¹czyÌ?

MoÂże.

BÂądÂźmy tego Âświadomi, Âże funkcja przeglÂądania internetu w Kindle jest nadal okreÂślona jako „eksperymentalna”. Amazon o niej gÂłoÂśno nie mĂłwi, wiĂŞc pewnego dnia mogÂą… nic nie powiedzieĂŚ, a dostĂŞp przestanie dziaÂłaĂŚ. Z drugiej strony – nie zrobili tego prawie przez 1,5 roku.

Co wiĂŞcej – gdy zapowiadali, Âże Kindle Touch 3G bĂŞdzie miaÂł ograniczony internet, jednoczeÂśnie potwierdzili, Âże w starszych modelach pozostanie to bez zmian.

Warto jednak pamiĂŞtaĂŚ, Âże takie ryzyko istnieje.
10. Z jakiego operatora korzysta Kindle?

W Polsce Kindle korzysta z dowolnego operatora, którego uda mu siê z³apaÌ. Na przyk³ad gdy jedziemy warszawskim metrem, Kindle prze³¹cza siê na Play, który jest jedynym operatorem, który dzia³a w metrze miêdzy stacjami.

Aby zobaczyĂŚ z ktĂłrego operatora obecnie Kindle korzysta, wchodzimy do Menu»Settings i wciskamy 311 (czyli ALT+EQQ). Pojawi siĂŞ menu z listÂą dostĂŞpnych operatorĂłw 2G oraz 3G:


MoÂżemy tam zmieniĂŚ operatora, ktĂłrego uÂżywamy, choĂŚ nie jest to zalecane.

11. Czy mo¿na wyci¹gn¹Ì kartê SIM z Kindle i w³o¿yÌ do laptopa?

Nie ma takiej mo¿liwoœci. Wprawdzie w œrodku jest fizyczna karta SIM i jeœli rozbierzemy urz¹dzenie, to jesteœmy w stanie j¹ wyci¹gn¹Ì, ale pozostaje jeszcze kwestia zalogowania do sieci.

Poza tym, caÂły ruch przez 3G jest przepuszczany przez serwer proxy w Irlandii, dlatego Amazon dobrze wie, do czego uÂżywana jest karta i bĂŞdzie w stanie szybko taki ruch zablokowaĂŚ.
12. Do czego mi wÂłaÂściwie internet 3G w Kindle?

To temat na odrĂŞbny wpis. :-)

OgĂłlnie moÂżemy sobie wyobraziĂŚ dwa zastosowania:
Czytanie: portale internetowe, serwisy informacyjne. Kindle 3 ma funkcjĂŞ „Article Mode”, ktĂłra kaÂżdÂą stronĂŞ przerabia na wersjĂŞ „artykuÂłowÂą”. Bardzo wygodnie da siĂŞ takÂże czytaĂŚ RSS – zobacz artykuÂł o Google Reader na Kindle.
Funkcje mobilne: poczta (mobilny gmail i inne zwykle dziaÂłajÂą), mapy (patrz artykuÂł o Kindlemap.net), rozkÂłady jazdy (np. mobilne strony m.jakdojade.pl czy mobile.sitkol.pl).
13. Jakie sÂą wady internetu przez 3G?

PrzeglÂądarka na Kindle nie nadaje siĂŞ do swobodnego surfowania – dziaÂła czasami zbyt wolno, no i sterowanie nie jest tak proste jak na telefonach czy tabletach.

Inna wada kindlowej przeglÂądarki to brak moÂżliwoÂści otwierania linkĂłw w nowych oknach oraz brak zakÂładek – moÂżemy wiĂŞc przeglÂądaĂŚ w jednym momencie tylko jednÂą stronĂŞ.
14. Pomocy! 3G przestaÂło dziaÂłaĂŚ?

Czasami zdarza siĂŞ, Âże 3G nie chce z jak¹œ stronÂą siĂŞ po³¹czyĂŚ i woÂła o po³¹czenie WIFI. Wtedy warto wy³¹czyĂŚ sieĂŚ (Menu – Wireless Off), w³¹czyĂŚ i sprĂłbowaĂŚ ponownie. MoÂżna teÂż sprĂłbowaĂŚ wejœÌ do Kindle Store i angielskiej Wikipedii – a po³¹czenie „zaÂłapie” takÂże na pozostaÂłych stronach.

ByÂła teÂż sytuacja uÂżytkownika, ktĂłry przyjechaÂł do Polski z Wielkiej Brytanii z zakupionym tam czytnikiem. 3G nie chciaÂło dziaÂłaĂŚ. PomogÂło przerejestrowanie czytnika na amazon.com i kontakt z supportem.

W poÂłowie 2011 zdarzaÂły siĂŞ komunikaty „HTTP 1.1…” na niektĂłrych stronach. Pomaga tutaj restart Kindle (Menu»Settings»Menu»Restart), ale to chyba poprawili, bo juÂż od paru miesiĂŞcy siĂŞ nie zdarzaÂło.
15. Czy mogĂŞ przez 3G ÂściÂągaĂŚ pliki?

MoÂżna ÂściÂągaĂŚ tylko te pliki, ktĂłre zostanÂą otwarte na Kindle, zatem: MOBI, PRC, AZW, TXT. Z niewiadomych dla mnie przyczyn nie moÂżna ÂściÂągaĂŚ PDF.

Korzysta z tego np. Magiczny Katalog Bookini – mamy katalog w postaci ksi¹¿ki na Kindle, z niego wybieramy ksi¹¿kĂŞ, ktĂłrÂą ÂściÂągamy przez przeglÂądarkĂŞ juÂż nie wychodzÂąc z Kindle. Tak samo moÂżemy skorzystaĂŚ zdalnie z serwisu Wolnych Lektur – jest to pewnÂą gwarancjÂą, Âże gdy jesteÂśmy „w trasie”, to nigdy nie zabraknie nam tematĂłw do czytania.

Nie zapomnijmy teÂż o Kindle Store – wszystkie darmowe pozycje moÂżna ÂściÂągaĂŚ bezpoÂśrednio z Kindle. Jeden ze znanych serwisĂłw z listÂą darmowych ksi¹¿ek – eEeaderIQ ma wersjĂŞ mobilnÂą: m.ereaderiq.com, zoptymalizowanÂą dla Kindle
16. Czy warto ze wzglĂŞdu na 3G dopÂłacaĂŚ 50 dolarĂłw +VAT?

Na to pytanie juÂż kiedyÂś odpowiadaÂłem.

To jest tak naprawdĂŞ pytanie, jak warte sÂą dla nas takie rzeczy:
dostĂŞp (choĂŚby i awaryjny) do internetu z niemal kaÂżdego miejsca na Âświecie,
dostêp do naszych ksi¹¿ek w Kindle Store, lub w innych miejscach,
mo¿liwoœÌ kupna dowolnej ksi¹¿ki w Kindle Store w ka¿dym miejscu,
oszczêdnoœÌ na kosztach roamingu za granic¹.

Grzegorz Marczak na Antywebie pisaÂł, Âże Kindle wygraÂło na jego wakacjach:

NiezaleÂżnie jednak od wydajnoÂści Kindle i dziaÂłania przeglÂądarki www bez wiĂŞkszych problemĂłw korzystaÂłem z mobilnej wersji gmaila, przeglÂądaÂłem Antyweb czy teÂż sprawdzaÂłem kursy franka szwajcarskiego UÂśmiech Co waÂżne wszystko to mogÂłem robiĂŚ niezaleÂżnie od lokalizacji, cen internetu czy kosztĂłw roamingu.

To samo mogĂŞ potwierdziĂŚ – Kindle fajnie sprawuje siĂŞ na wakacjach, gdzie potrzebujemy sprawdziĂŚ parĂŞ rzeczy, choĂŚ niekoniecznie pracowaĂŚ.

Podobna by³a relacja Swojaka, który ze swoim Kindle DX podró¿owa³ po Puerto Rico:

Kindle okaza³ siê rewelacyjnym narzêdziem szukania drogi na tropikalnym pustkowiu. Maj¹c darmowe po³¹czenie z internetem spokojnie patrzy³em jak Kindle œci¹ga kolejne zdjêcie satelitarne z Google Maps, a sieciowy licznik pokazuje 1MB transmisji przy ka¿dej klatce. Wolê nie myœleÌ ile kosztowa³by roaming przy takiej transmisji danych.

Dlatego przydatnoœÌ wersji 3G ocenia ka¿dy sam. Ja wybra³em ju¿ na samym pocz¹tku wersjê Kindle Keyboard 3G i tego wyboru nie ¿a³owa³em.
http://swiatczytnikow.pl/darmowy-internet-na-kindle-3g-16-pytan-i-odpowiedzi/

Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.033 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangem opatowek granitowa3 wypadynaszejbrygady phacaiste-ar-mac-tire