Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 08:57:07


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Z zycia KK w Polsce.  (Przeczytany 105752 razy)
0 u¿ytkowników i 5 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Rafaela
Go¶æ
« : Czerwiec 26, 2011, 22:41:35 »

 
Szok! Zobacz ile zarabia kapelan!

2011-06-20 (09:23)
¬ród³o: PAP
Bêdzie przemeblowanie w ordynariacie polowym - ujawnia "Gazeta Wyborcza". Na emeryturê ju¿ odchodz± najstarsi stopniem i sta¿em kapelani, a parafie wojskowe - tam, gdzie nie ma armii - przejd± do cywilnych diecezji lub bêd± musia³y same siê utrzymywaæ.

Zmiany s± konieczne, bo ordynariat nie nad±¿a za reform± ca³ego wojska. Po kurcz±cej siê armii zosta³y parafie, w których od kilku lat nie ma ¿o³nierzy, za to wci±¿ s± ksiê¿a na etatach oficerów - w stopniach pu³kowników, podpu³kowników, majorów. MON nie tylko p³aci im pensje (od 5 do 7 tys. z³), ale te¿ utrzymuje ko¶cio³y, p³aci za pr±d, ogrzewanie, remonty, etat organisty. Tak jest m.in. w Gdañsku, ¯arach, Sopocie, Jeleniej Górze, Olsztynie czy £odzi.

Ile to kosztuje?
Moda na zwiadowców i testerówDostan± dofinansowanie do zatrudnieniaOsoba po licencjacie jest gorszym pracownikiem?Dlaczego pracujemy pomimo choroby?


MON wydaje ok. 25 mln z³ rocznie na utrzymanie ordynariatu polowego z administracj± i wojskowym Caritasem. To pieni±dze porównywalne z utrzymaniem wojskowego s±downictwa czy kultury. Dziêki temu w stutysiêcznej armii s³u¿y dzi¶ ok. 150 kapelanów w 96 parafiach. Jak siê dowiedzia³a "GW", MON chcia³by mieæ jeden etat kapelana na 10 tys. ¿o³nierzy. "Zmiany siê rozpoczê³y" - potwierdza gazecie bp Józef Guzdek. "Ale to wci±¿ etap szukania najlepszych rozwi±zañ, nie chcê mówiæ o szczegó³ach" - dodaje ordynariusz polowy. O tej sprawie wiêcej na ³amach "Gazety Wyborczej".

-----------------------------------------------------------------------------------------------

Ostra reakcja MSZ na wypowiedzi o. Rydzyka
PAP | aktualizacja 2011-06-25 (17:03)

Nota dyplomatyczna w sprawie wypowiedzi ojca Tadeusza Rydzyka w Parlamencie Europejskim zosta³a przekazana do Watykanu - poinformowa³ rzecznik MSZ Marcin Bosacki.

Rz±d polski protestuje przeciwko tego typu os³abianiu i szkodzeniu wizerunkowi Polski za granic± i prosi Stolicê Apostolsk±, której podlegaj± zakony w Ko¶ciele Katolickim, o podjêcie dzia³añ, które zapobiegn± tego typu dzia³aniom w przysz³o¶ciMarcin Bosacki
- Dzisiaj ambasador Hanna Suchocka przekaza³a notê dyplomatyczn± Sekretariatowi Stanu Stolicy Apostolskiej. W nocie tej rz±d polski protestuje przeciwko tego typu os³abianiu i szkodzeniu wizerunkowi Polski za granic± i prosi Stolicê Apostolsk±, której podlegaj± zakony w Ko¶ciele Katolickim, o podjêcie dzia³añ, które zapobiegn± tego typu dzia³aniom w przysz³o¶ci - powiedzia³ Bosacki.

Jak wyja¶ni³, chodzi o s³owa, wypowiedziane przez o. Rydzyka w Parlamencie Europejskim. - Powiedzia³, ¿e po pierwsze Polska jest krajem niecywilizowanym i totalitarnym i po drugie, ¿e Polsk± nie rz±dz± Polacy - podkre¶li³ rzecznik MSZ.

- O tej sprawie rozmawia³ równie¿ minister Rados³aw Sikorski z prymasem arcybiskupem Józefem Kowalczykiem oraz z nuncjuszem apostolskim arcybiskupem Celestino Migliore - doda³.

Kilka dni temu podczas seminarium po¶wiêconemu energii odnawialnej i geotermalnej w Brukseli redemptorysta z Torunia - jak relacjonowa³y PAP osoby uczestnicz±ce w spotkaniu - skrytykowa³ decyzjê obecnego rz±du o rozwi±zaniu w 2007 roku umowy podpisanej przez rz±d PiS z fundacj± Lux Veritatis o przyznaniu dotacji pañstwowych na odwierty geotermalne w Toruniu. Skar¿y³ siê te¿ na dyskryminacjê w Polsce. - To skandal, czujemy siê wykluczani, jeste¶my dyskryminowani, to jest totalitaryzm - mówi³.

Bosacki, odnosz±c siê do sobotnich wypowiedzi europos³ów PiS, którzy krytykuj± reakcjê rz±du na wypowiedzi o. Rydzyka i poziom demokracji i swobody wypowiedzi w Polsce, powiedzia³, ¿e rz±d reaguje za ka¿dym razem, kiedy "kto¶ wypowiada tak obra¼liwe wobec Polski stwierdzenia, zw³aszcza na takim forum - 10 dni przed prezydencj± w Parlamencie Europejskim".

- My by¶my oczekiwali, tak jak to wielokrotnie mia³o miejsce, ¿e nast±pi wsparcie wszystkich si³ politycznych wówczas, gdy rz±d polski wystêpuje przeciwko szkalowaniu Polski za granic±. Takie wsparcie czuli¶my w wielu wypadkach, wówczas gdy rz±d polski (...) protestuje przeciwko sformu³owaniu: "polskie obozy koncentracyjne". Takie wsparcie równie¿ czuli¶my w niektórych momentach, gdy protestowali¶my przeciwko nienajlepszemu traktowaniu np. Polaków na Litwie i oczekujemy ¿e w tej sprawie równie¿ ze strony wszystkich si³ politycznych polski rz±d dostanie wsparcie - podkre¶li³.

(tw, aka)
TAGI: o. rydzyk, tadeusz rydzyk, wypowied¼, polska, pe, reakcja, msz, w³ochy, marcin bosacki, hanna suchocka

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Ostra-reakcja-MSZ-na-wypowiedzi-o-Rydzyka,wid,13540801,wiadomosc.html


scalilem posty
acentaur  U¶miech
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 21:36:14 wys³ane przez acentaur » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Czerwiec 27, 2011, 22:57:32 »

Jest odpowied¼ Watykanu ws. wypowiedzi o. Rydzyka
IVONA Webreader.

Rzecznik Watykanu ksi±dz Federico Lombardi powiedzia³, ¿e "jakiekolwiek o¶wiadczenie ks. Tadeusza Rydzyka nie anga¿uje Stolicy Apostolskiej ani polskiego Ko¶cio³a". Tak rzecznik skomentowa³ wiadomo¶æ o nocie polskiego MSZ do Watykanu.

Ksi±dz Lombardi podkre¶li³, ¿e dyrektor Radia Maryja "przemawia we w³asnym imieniu". Watykañski rzecznik nie poinformowa³, jaki bieg zostanie nadany nocie polskiego MSZ do Sekretariatu Stanu Stolicy Apostolskiej w reakcji na przemówienie duchownego w Parlamencie Europejskim ani czy Watykan odpowie na ni±.

Zasad± jest, ¿e Watykan nie informuje o procedurach, jakie podejmuje we wszelkiego rodzaju g³o¶nych czy kontrowersyjnych przypadkach, które s± kierowane za Spi¿ow± Bramê, by zainteresowaæ nimi instytucje Stolicy Apostolskiej.


To skandal, czujemy siê wykluczani, jeste¶my dyskryminowani, to jest totalitaryzmO. Tadeusz Rydzyk
Nie wiadomo zatem, czy Sekretariat Stanu przeka¿e notê polskiego MSZ dotycz±c± ksiêdza Rydzyka do watykañskiej Kongregacji ds. Instytutów ¯ycia Konsekrowanego i Stowarzyszeñ ¯ycia Apostolskiego, której redemptorysta podlega. Kongregacj± t± kieruje arcybiskup z Brazylii Joao Braz de Aviz. Sekretarzem kongregacji, a wiêc "numerem dwa" jest za¶ arcybiskup Joseph William Tobin, by³y prze³o¿ony generalny zakonu redemptorystów, któremu bardzo dobrze znane s± od dawna kontrowersje wokó³ ks. Rydzyka.

To ten amerykañski duchowny jako jego prze³o¿ony zajmowa³ siê kilka lat temu spraw± dzia³alno¶ci Radia Maryja i jego dyrektora. Nie podj±³ wówczas decyzji o ¿adnych krokach dyscyplinarnych czy innych wobec ks. Rydzyka. Kilka miesiêcy po wizytacji delegatów zakonu w polskiej prowincji redemptorystów ksi±dz Rydzyk spotka³ siê z papie¿em Benedyktem XVI w Castel Gandolfo.

Rzecznik MSZ Marcin Bosacki poinformowa³, ¿e nota dyplomatyczna w sprawie wypowiedzi ojca Rydzyka w PE zosta³a w sobotê przekazana do Watykanu. - Powiedzia³, ¿e - po pierwsze - Polska jest krajem niecywilizowanym i totalitarnym i - po drugie - ¿e Polsk± nie rz±dz± Polacy - t³umaczy³ Bosacki.

W ubieg³ym tygodniu w czasie seminarium po¶wiêconemu energii odnawialnej i geotermalnej w Brukseli redemptorysta z Torunia - jak relacjonowa³y osoby uczestnicz±ce w spotkaniu - skrytykowa³ decyzjê obecnego rz±du o rozwi±zaniu w 2007 roku umowy podpisanej przez rz±d PiS z fundacj± Lux Veritatis o przyznaniu dotacji pañstwowych na odwierty geotermalne w Toruniu. Skar¿y³ siê te¿ na dyskryminacjê w Polsce. -To skandal, czujemy siê wykluczani, jeste¶my dyskryminowani, to jest totalitaryzm - mówi³.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Jest-odpowiedz-Watykanu-ws-wypowiedzi-o-Rydzyka,wid,13544436,wiadomosc.html#czytajdalej

Wiecej na temat o.Rydzyka:
wiadomo¶ci

    Ostra reakcja MSZ na wypowiedzi o. Rydzyka
    Sikorski: spodziewali¶my siê takiej odpowiedzi
    Tusk wyjawi³, jak bêdzie traktowa³ o. Rydzyka
    "S³owa o. Rydzyka by³y skandaliczne i niedopuszczalne"
    S³owa o. Rydzyka wywo³a³y burzê w europarlamencie

-----------------------------------------------------------------------------------------------


Rydzyk: to skandal, czujemy siê dyskryminowani.

O. Tadeusz Rydzyk na seminarium po¶wiêconym klimatowi, zrównowa¿onemu rozwojowi i odnawialnej energii - w tym energii geotermalnej - namawia³ w brukselskiej siedzibie Parlamentu Europejskiego do korzystania z tego rodzaju ¼róde³. - Trzeba zobaczyæ i uczyæ siê od innych, proszê zobaczyæ, co dzieje siê w UE, proszê zobaczyæ np. Niemców. Jestem zachwycony tym, co robi± w³a¶nie w polityce ochrony ¶rodowiska, odnawialnych ¼róde³ - mówi³. Ale, jak podaje TVN24, o. Rydzyk skar¿y³ siê zgromadzonym na seminarium europos³om na dyskryminacjê ze strony polskiego rz±du.

Celem seminarium by³o zachêcenie do szerszej debaty "nie tylko w UE, ale te¿ w naszym kraju, w którym energia ta jest w znacznym stopniu deprecjonowana" - mówi³ podczas spotkania, z udzia³em ok. 30 osób, jego organizator, europose³ Marek J. Gróbarczyk z PiS.

Ojciec Rydzyk, który odpowiadaj±c na zaproszenie organizatorów seminarium po raz pierwszy odwiedzi³ instytucje unijne w Brukseli, gor±co namawia³ do korzystania z odnawialnych ¼róde³ energii, podaj±c przyk³ad Niemiec. Wraz z o. Janem Królem prezentowa³ projekt powstaj±cych w Toruniu term.
Jak podkre¶li³, Polska ma "o wiele wiêksze mo¿liwo¶ci naturalne" ni¿ Niemcy. - Oko³o 80% Polski le¿y na gor±cych ¼ród³ach, a Niemiec oko³o 20%. I proszê zobaczyæ, ile robi siê w Niemczech, a ile w Polsce - powiedzia³ o. Rydzyk. Za³o¿ona przez niego fundacja Lux Veritatis realizuje w Toruniu projekt wierceñ geotermalnych.

Komitet ¶wieckich wspó³pracowników o. Rydzyka wyst±pi³ do MSWiA o zgodê na przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniêdzy, której celem mia³o byæ m.in. sfinansowanie inwestycji geotermalnej. Resort nie wyrazi³ jednak zgody - wskazuj±c, ¿e pieni±dze mia³y byæ przeznaczone tak¿e na inne cele i rozliczenie zbiórki by³oby niemo¿liwe. Rydzyk zbiórkê jednak przeprowadzi³ - na antenie Radia Maryja - za co zosta³ przez s±d ukarany grzywn± w wysoko¶ci 3,5 tys. z³. Redemptorysta wniós³ apelacjê, kilka dni temu s±d II instancji podtrzyma³ jednak wyrok. Orzeczenie jest prawomocne, o kasacjê mo¿e wnie¶æ tylko Prokurator Generalny lub Rzecznik Praw Obywatelskich.

I w tej sprawie o. Rydzyk poskar¿y³ siê zgromadzonym na seminarium: - Nie wiem gdzie ja ¿yjê, bo w czasach komunizmu nie mieli¶my takich problemów jak teraz. To jest skandal i my czujemy siê dyskryminowani. Jeste¶my wykluczani, dyskryminowani, to jest totalitaryzm - mówi³.

W seminarium udzia³ wziêli m.in. Jan Szyszko oraz Mariusz Orion-Jêdrysek, odpowiednio by³y minister ¶rodowiska i g³ówny geolog kraju w czasie rz±dów PiS, a tak¿e naukowcy z Ukrainy i Estonii.

Wiceszef frakcji konserwatystów w PE (EKR) Brytyjczyk Timothy Kirkhope skrytykowa³ wtorkow± wizytê w PE o.Tadeusza Rydzyka na zaproszenie PiS. Podczas seminarium o energii o. Rydzyk skar¿y³ siê na obciêcie dofinansowania jego inwestycji przez rz±d Polski i Danutê Huebner.

- Nie znam osobi¶cie ojca Rydzyka, ale znam niektóre z jego bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi - powiedzia³ w o¶wiadczeniu Kirkhope. - PE nie mo¿e byæ miejscem, ¿eby promowaæ interesy ludzi o pogl±dach ksenofobicznych i homofobicznych, jakie g³osi ojciec Rydzyk - doda³.

Wiceszef frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (do której nale¿± europos³owie PiS i PJN) zapewni³ te¿, ¿e nie zosta³ powiadomiony o przyje¼dzie ojca Tadeusza Rydzyka na seminarium po¶wiecone energii odnawialnej i geotermalnej.

Jak podkre¶li³, Polska ma "o wiele wiêksze mo¿liwo¶ci naturalne" ni¿ Niemcy. - Oko³o 80% Polski le¿y na gor±cych ¼ród³ach, a Niemiec oko³o 20%. I proszê zobaczyæ, ile robi siê w Niemczech, a ile w Polsce - powiedzia³ o. Rydzyk. Za³o¿ona przez niego fundacja Lux Veritatis realizuje w Toruniu projekt wierceñ geotermalnych.

Komitet ¶wieckich wspó³pracowników o. Rydzyka wyst±pi³ do MSWiA o zgodê na przeprowadzenie publicznej zbiórki pieniêdzy, której celem mia³o byæ m.in. sfinansowanie inwestycji geotermalnej. Resort nie wyrazi³ jednak zgody - wskazuj±c, ¿e pieni±dze mia³y byæ przeznaczone tak¿e na inne cele i rozliczenie zbiórki by³oby niemo¿liwe. Rydzyk zbiórkê jednak przeprowadzi³ - na antenie Radia Maryja - za co zosta³ przez s±d ukarany grzywn± w wysoko¶ci 3,5 tys. z³. Redemptorysta wniós³ apelacjê, kilka dni temu s±d II instancji podtrzyma³ jednak wyrok. Orzeczenie jest prawomocne, o kasacjê mo¿e wnie¶æ tylko Prokurator Generalny lub Rzecznik Praw Obywatelskich.

I w tej sprawie o. Rydzyk poskar¿y³ siê zgromadzonym na seminarium: - Nie wiem gdzie ja ¿yjê, bo w czasach komunizmu nie mieli¶my takich problemów jak teraz. To jest skandal i my czujemy siê dyskryminowani. Jeste¶my wykluczani, dyskryminowani, to jest totalitaryzm - mówi³.

W seminarium udzia³ wziêli m.in. Jan Szyszko oraz Mariusz Orion-Jêdrysek, odpowiednio by³y minister ¶rodowiska i g³ówny geolog kraju w czasie rz±dów PiS, a tak¿e naukowcy z Ukrainy i Estonii.

Wiceszef frakcji konserwatystów w PE (EKR) Brytyjczyk Timothy Kirkhope skrytykowa³ wtorkow± wizytê w PE o.Tadeusza Rydzyka na zaproszenie PiS. Podczas seminarium o energii o. Rydzyk skar¿y³ siê na obciêcie dofinansowania jego inwestycji przez rz±d Polski i Danutê Huebner.

- Nie znam osobi¶cie ojca Rydzyka, ale znam niektóre z jego bardzo kontrowersyjnych wypowiedzi - powiedzia³ w o¶wiadczeniu Kirkhope. - PE nie mo¿e byæ miejscem, ¿eby promowaæ interesy ludzi o pogl±dach ksenofobicznych i homofobicznych, jakie g³osi ojciec Rydzyk - doda³.

Wiceszef frakcji Europejskich Konserwatystów i Reformatorów (do której nale¿± europos³owie PiS i PJN) zapewni³ te¿, ¿e nie zosta³ powiadomiony o przyje¼dzie ojca Tadeusza Rydzyka na seminarium po¶wiecone energii odnawialnej i geotermalnej.


Rydzyk: wszystko, co robiê, robiê dla ludzi.

O. Tadeusz Rydzyk wyja¶ni³ sytuacjê, która zasz³a po jego wyst±pieniu w Brukseli. Przeprosi³ tak¿e za swoje s³owa. - W Parlamencie Europejskim nie mówi³em, ¿e w Polsce mamy system totalitarny. Je¿eli kto¶ mnie ¼le zrozumia³, to przepraszam - powiedzia³ w wywiadzie dla "Naszego Dziennika" o. Tadeusz Rydzyk, dyrektor Radia Maryja.

- Nikogo nie chcia³em dotkn±æ swoimi s³owami, a zw³aszcza rodaków. Nie powiedzia³em niczego przeciw Ojczy¼nie, bo j± kocham. Pracujê dla Pana Boga, Ko¶cio³a, ludzi i Ojczyzny. Chcia³bym kochaæ Polskê jak ks. Prymas Stefan Wyszyñski, który mówi³, ¿e Ojczyznê kocha bardziej ni¿ w³asne serce. Jak wszyscy tak j± bêdziemy kochaæ, to w Polsce zapanuje ³ad. Chcê siê uczyæ tej mi³o¶ci - doda³ redemptorysta.

-
Jako duchowni nie chcemy nic dla siebie. Ja mam w pokoju proste ³ó¿ko, biurko, szafê i krzes³o. Wszystko, co robiê, robiê dla ludzi. Bogu i ludziom s³u¿ymy - to jest istota kap³añstwa.O. Tadeusz Rydzyk
Jako duchowni nie chcemy nic dla siebie. Ja mam w pokoju proste ³ó¿ko, biurko, szafê i krzes³o. Wszystko, co robiê, robiê dla ludzi. Bogu i ludziom s³u¿ymy - to jest istota kap³añstwa. - Jednocze¶nie mam nadziejê, ¿e w koñcu skoñczy siê ta dyskryminacja Radia Maryja, dzie³ przy nim wyros³ych i ludzi, którzy s± pogardzani i okre¶lani "moherami".

Podkre¶li³, ¿e jego wizyta w Brukseli zwi±zana by³a z konferencj± o energii, ze szczególnym uwzglêdnieniem energii geotermalnej. ¬ród³a geotermalne s± olbrzymi± szans± dla Polski, a w projekt ich wykorzystania zaanga¿owa³o siê wielu obywateli.

- W tym kontek¶cie stwierdzi³em, ¿e jeste¶my wykluczani i dyskryminowani przez obecne w³adze. Powiedzia³em: to jest totalitaryzm. Nie twierdzi³em, ¿e Polska jest pañstwem totalitarnym. Polska by³a pañstwem totalitarnym. Mia³em na my¶li mechanizmy i metody dzia³ania obecnych w³adz, które przypominaj± tamte metody - powiedzia³ o. Rydzyk.

- Jeste¶my dyskryminowani na ró¿ne sposoby - od ci±gania po s±dach po kontrole przeprowadzane wbrew przepisom. Mo¿emy w ka¿dej chwili udokumentowaæ to, o czym mówiê. Bardzo boli mnie dyskryminacja uczelni, bo przecie¿ "takie bêd± Rzeczypospolite, jakie ich m³odzie¿y chowanie" - doda³ redemptorysta.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 12:54:25 wys³ane przez Rafaela »    


scalilem posty
acentaur












     




   


« Ostatnia zmiana: Czerwiec 28, 2011, 21:38:47 wys³ane przez acentaur » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Lipiec 06, 2011, 09:56:06 »

Pilnie strze¿e swojej tajemnicy - kim jest Tadeusz Rydzy
Super Express  wp.pl, Super Express | dodane 2011-07-01 (08:20 

Ostatnio g³o¶no o nim za spraw± wypowiedzi w Parlamencie Europejskim, gdzie nazwa³ Polskê krajem totalitarnym i niecywilizowanym. Uwa¿any za jedn± z najpotê¿niejszych i najbardziej kontrowersyjnych osób w Polsce, pilnie strze¿e dostêpu do tajemnicy swego sukcesu - czytamy w "Super Expressie".

Tadeusz Rydzyk urodzi³ siê w 1945 roku w Olkuszu. Jego rodzice ¿yli bez ¶lubu. W m³odo¶ci my¶la³, by zostaæ lekarzem lub in¿ynierem. Mia³ jednak problemy z matematyk±. Z tego powodu, ¿e by³ nie¶lubnym dzieckiem, mia³ problemy w seminarium. Okaza³ siê ¶wietnym organizatorem.

Rydzyk w Niemczec.

W 1986 roku wyjecha³ na pielgrzymkê do Rzymu. Nie wróci³ jednak z niej do Polski, tylko pojecha³ do Niemiec. Jego pobyt w Niemczech to najwiêksza tajemnica Rydzyka. Przez rok nie wiadomo by³o, co siê z nim dzia³o. Z tego powodu zakon nawet my¶la³ o zawieszeniu Rydzyka w czynno¶ciach kap³añskich. Pó¼niej okaza³o siê jednak, ¿e zacz±³ pracowaæ w parafii Obestaufen.

Podobno w tamtym okresie sprowadza³ do Polski niemieckie samochody zwolnione z op³at celnych i nawi±za³ kontakt z ksenofobiczn± rozg³o¶ni± Radio Maria International. Radio zamkn±³ niemiecki Ko¶ció³ Katolicki, a jego nazwa zosta³a zmieniona na Radio Horeb. Podobno wystêpowa³ na jej falach. Tam zapozna³ siê z funkcjonowaniem mediów maj±cych w swoim przes³aniu dzia³alno¶æ religijn±.

Radio Maryja

To na nim wzorowa³ o. Rydzyk organizacjê i sposób finansowania swojego "Radia Maryja", które za³o¿y³ w Toruniu po powrocie do Polski w 1991 r. Wiadomo, ¿e pomoc zaproponowa³ mu w³oski dyplomata pracuj±cy w Niemczech Ivano Pietrobelli i wyposa¿enie stacji zosta³o kupione z funduszy zagranicznych. O ich pochodzeniu o. Rydzyk mówi bardzo ogólnikowo. Samochód Audi 80 kupili mu podobno biedni Niemcy, bo je¼dzi³ starym rowerem.

Radio by³o pocz±tkiem imperium medialnego toruñskiego redemptorysty. Rydzyk zosta³ jednoosobowym organem nadzorczym, jednoosobowym organem zarz±dzaj±cym i jednoosobowym organem kontrolnym swojego radia.

Kontrowersyjna akcja Rydzyka

Nie wiadomo, kto finansuje rozg³o¶niê, bo podobno nie prowadzi ona ksiêgowo¶ci. Czê¶ciowo zasilana jest ze sk³adek s³uchaczy. Do dzi¶ ogromne kontrowersje budzi akcja o. Rydzyka z 1997 roku, gdy og³osi³ zbiórkê pieniêdzy na ratowanie Stoczni Gdañskiej. Rydzyk zebra³ w latach 1997-98, jak szacuj± zwi±zkowcy stoczni, prawdopodobnie kilkadziesi±t milionów z³otych. Stocznia nigdy jednak nie zobaczy³a z nich ani z³otówki. Rydzyk te¿ nigdy siê z tego nie rozliczy³.

Pocz±tek imperium

Tadeusz Rydzyk rozszerza mocno swoj± dzia³alno¶æ. Powstaj±: fundacja "Lux Veritatis", gazeta "Nasz Dziennik", Wy¿sza Szko³a Kultury Spo³ecznej i Medialnej oraz Telewizja Trwam.

Skromny zakonnik z Torunia odgrywa w naszym ¿yciu publicznym rolê daleko wykraczaj±c± poza sferê religii. Trudno ogarn±æ wszystko, co dzi¶ posiada ojciec Rydzyk - nieformalnie. Jako zakonnik bowiem, Tadeusz Rydzyk mo¿e posiadaæ tylko rzeczy osobiste.

W praktyce wiêkszo¶æ maj±tku nale¿y do instytucji poza ko¶cielnych. G³ównie do trzech fundacji stworzonych przez ojca dyrektora i jego wspó³pracowników.

                             WP.TV: Z Wiejskiej: PJN a Radio Maryja

http://wiadomosci.wp.tv/i,Z-Wiejskiej-PJN-a-Radio-Maryja,mid,781074,index.html#m781074

===================================

"Co ³aska" czyli ile? Porównywarka cen us³ug ko¶cielnych
 

    Do tej pory w internecie mogli¶my porównaæ ceny tosterów czy kuchenek mikrofalowych. Teraz bêdziemy mogli sprawdziæ ile kosztuje ¶lub i gdzie daæ na mszê, ¿eby by³o najtaniej. Ruszy³a pierwsza w Polsce internetowa porównywarka cen us³ug ko¶cielnych, której dane maj± byæ zbierane i aktualizowane przy pomocy internautów. "Tego jeszcze nie by³o" - napisa³ jeden z u¿ytkowników serwisu Kontakt 24.
    ~Internauta
    "W internecie powsta³a porównywarka cen us³ug kościelnych. Można sprawdzić op³aty za chrzty, śluby lub pogrzeby. Tego jeszcze nie by³o" - napisa³ internauta.
    Redakcja

    Jak twierdzi twórca serwisu ( który chce pozostaæ anonimowy), pomys³ na tego typu portal internetowy podsunê³o samo ¿ycie i gor±ce dyskusje, które wywo³uje  temat ksiê¿y i ko¶cio³a. Przygotowywanie portalu, który zaistnia³ w sieci dwa tygodnie temu, trwa³o kilka miesiêcy. Przez ten czas zbierane by³y dane z ponad 10 tysiêcy polskich parafii. Dane te w du¿ej mierze pochodz± z internetu, ale tak¿e bezpo¶rednio ze ¼ród³a, czyli parafii, w których twórca serwisu osobi¶cie siê pojawia³.

    Ceny na tacy. "U¶rednione"

    Zwyczajowe "co ³aska" niejednokrotnie spêdza³o sen z powiek przysz³ym ma³¿onkom czy rodzicom, chc±cym ochrzciæ swojego malucha. Teraz nabiera konkretnych warto¶ci, które dodatkowo mo¿emy porównaæ. Internauci zwracaj± uwagê na praktyczno¶æ takiego rozwi±zania, które pozwala odpowiednio przygotowaæ siê przed wizyt± w parafialnej zakrystii.

    Zamierzeniem autora serwisu colaska.pl jest stworzenie bazy danych o cenach us³ug we wszystkich parafiach w ca³ej Polsce. Aktualne dane w serwisie s± na bie¿±co aktualizowane i uzupe³niane dziêki informacjom, jakie nap³ywaj± od internautów z ca³ego kraju. Ceny, które widzimy na stronie s± nieoficjalne - to u¶rednione kwoty, wyliczone na podstawie informacji pochodz±cych z ró¿nych ¼róde³.

    ¦lub w Babicach, chrzest w Gdañsku

    Na stronie znajduje siê te¿ ranking cenowy poszczególnych us³ug. Dziêki niemu mo¿emy siê zorientowaæ, jakie s± ró¿nice w cenach chrztów czy ¶lubów w poszczególnych parafiach. A te, jak w przypadku pogrzebu, mog± siêgaæ nawet kilku tysiêcy.

    Za najtañsz± wyró¿nion± w serwisie us³ugê uznano wydanie za¶wiadczenia w parafii ¶w. Józefa Robotnika w Kielcach. Zap³acimy za nie tylko 2 z³ote. Najdro¿sz± z us³ug bêdzie pogrzeb w parafii ¶w. Karola Boromeusza w Gdyni - bliscy zmar³ego bêd± musieli zap³aciæ a¿ 4 tysi±ce z³otych.

     
    ad//ja

A co mowia wierni?

"W internecie powsta³a porównywarka cen us³ug kościelnych. Można sprawdzić op³aty za chrzty, śluby lub pogrzeby. Tego jeszcze nie by³o" - napisa³ internauta.

http://kontakt24.tvn.pl/temat,-quot-co-laska-quot-czyli-ile-porownywarka-cen-uslug-koscielnych,118767.html


Wiem, ¿e niektórzy ksiê¿a maj± "cenniki" i zdzieraj± równo, ale my, gdy brali¶my ¶lub, trafili¶my na takiego, który zaprzecza wszelkim obiegowym opiniom na temat zach³anno¶ci ksiê¿y. Gdy przysz³o do p³acenia (sami z tym wyszli¶my, ksi±dz nie wspomnia³ ani s³owem) i spytali¶my ile mniej wiêcej nale¿y daæ, ksi±dz powiedzia³, ¿e on wie, ¿e na pewno musimy siê liczyæ z groszem, wiêc jak co¶tam nam zostanie, to mo¿emy daæ jak chcemy, a jak nie, to te¿ siê ko¶ció³ nie zawali. Tak wiêc nie wszyscy ksiê¿a s± sêpami, s± te¿ tacy, dla których jest to prawdziwe powo³anie i zgodnie z nim postêpuj±.

A co powiecie na ABONAMENT na ko¶ció³?Co¶? W okolicach S³upska KWAKOWO woj. Pomorskie. Na pocz±tek na 3 lata, 100 z³ rocznie. Co ciekawe nawet lista zosta³a wywieszona w gablocie kto by³ tym niedobrym, nieuczciwym i nie zap³aci³ daniny. TO JEST DOPIERO ¦REDNIOWIECZE.

Karola, je¶li jest to ich normalna praca niech wystawi± fakturê, z Vatem niech odprowadz± podatki i niech us³ugi czy to w Gdyni czy w Pcimiu kosztuj± jednakowo! U nas ksi±dz co roku rozlicza siê z kasy, ale liczy ile na co wyda³, ale zapomina podawaæ ile zebra³ od wiernych. Tak nowy sposób na ksiegow¶æ ko¶cieln±.

Mo¿e i niektóre parafie przesadzaj±, ale warto mieæ te¿ na uwadze, ¿e te pieni±dze nie tylko id± do kieszeni ksiêdza. Kto¶ musi zap³aciæ pani z kancelarii, ko¶cielnemu, organi¶cie itp to jest ich normalna praca i nie robi± tego charytatywnie...
W³a¶nie wróci³em z ko¶cio³a.Jak wszystkim wiadomo po mszy zbierane s± datki .Ludzie, za pos³ugê ksiêdza, do której przygotowuje siê przez parê godzin przed msz±,potem ca³± godzinê sprawia im rado¶æ bycia z Bogiem,rzucaj± na tacê monety jednoz³otowe.Za co ksiê¿a maj± siê utrzymaæ,za co remontowaæ ko¶cio³y,za co maj± nam dawaæ wiarê w dobrze utrzymanych ko¶cio³ach?Za co,za co,za co?Za z³otówkê?Ludzie .Nie ksiêdza kochacie,a Boga.

od kiedy to ksi±dz remontuje ko¶ciól za swoje pieni±dze.Budynek ko¶cio³a,plebaniê i ca³e obejscie utrzymuj± parafianie.Ksi±dz tylko og³asza ile i co trzeba zrobic.Gwo¿dzia nie wb ije.trawnika nie skosi-wszystko parafianie musz± zorganizowac.W og³oszeniach owieczki dowiaduj± siê czego proboszcz sobie za¿ycz³ i ilu ludzi z jakiej ulicy b±dz wioski ma przybyæ do pracy-za darmo oczywiscie!

jakby ksiê¿a mieli tak biednie z kasa to nie zmieniali by tak czêsto samochodów.Po drugie nie maja chya pojecia ile wydaje sie na zycie skoro domagaja sie od ludzi wszelkich sk³adek a jak za ma³o im dasz to cie na czarna liste wpisza.Zreszta teraz to ksiê¿a zajmuja sie biznesem, polityka a nie tym co powinni. powo³anie to oni maja ale do czego innego....

Jaka nagonka na kosciol? To jest najprawdziwsza prawda. Trzy lata temu zmarla moja tesciowa. Parafia Sw.Michala na Mokotowie. Proboszcz zarzadal tylko 600 zl bez organisty za msze bez pochowku itd. O czym rozmawiamy? O 20 minutach uroczystosci?Co¶

rozmawiamy o 600pln od ktorego tak jak kazdy inny podatnik ,czarny nie odprowadzil nic dla Panstwa. A nastepnie po raz kolejny wyciaga lape po panstwowe pieni±dz na mocy konkordatu, ponial czy za trudne???

Mo¿e i niektóre parafie przesadzaj±, ale warto mieæ te¿ na uwadze, ¿e te pieni±dze nie tylko id± do kieszeni ksiêdza. Kto¶ musi zap³aciæ pani z kancelarii, ko¶cielnemu, organi¶cie itp to jest ich normalna praca i nie robi± tego charytatywnie...

a w Bogdancu k/Gorzowa Wlkp. pobra³ 200 z³ i zapomnia³ o pogrzebie dziecka.

Cennik us³ug ko¶cielnych. Za pogrzeb zap³acimy najwiêcej

    A
    A
    A

dodano: 13 marca 2009, 14:15 Autor: Tygodnik Powszedni

tagi:cennik ko¶ció³ pogrzeb us³ugi
Najwiêcej kosztuje pogrzeb - nawet 2 tysi±ce.

Najwiêcej kosztuje pogrzeb - nawet 2 tysi±ce. (fot. Fot. archiwum)
Przeczytaj wiêcej

    Znany s³upski ksi±dz domaga siê zwrotu domu. Siostry zakonne mog± pój¶æ na bruk

    Seks przed ¶lubem? Czysto¶æ przedma³¿eñska czy wolna mi³o¶æ?

    Proboszcz z koñca ¶wiata

Najwiêcej kosztuje pogrzeb - nawet 2 tysi±ce. Najgorzej jest po wsiach, bo tam ¶lub, pogrzeb, chrzciny to imprezy o charakterze presti¿owym. Nale¿y siê pokazaæ, by unikn±æ op³otkowego s±du: dziadostwo - pisze Tygodnik Powszechny.

"Tygodnik Powszechny" sprawdzi³, ile w praktyce kosztuj± ró¿ne us³ugi religijne, które w teorii maj± byæ darmowe. Ale nie s±. S± za to pó³oficjalne cenniki, których Ko¶ció³ siê wypiera.

Podobno krocie kosztuje pogrzeb: nawet 2 tysi±ce. Najgorzej jest po wsiach, bo tam ¶lub, pogrzeb, chrzciny to imprezy o charakterze presti¿owym. Nale¿y siê pokazaæ, by unikn±æ op³otkowego s±du: dziadostwo.

Gregorianka, czyli cykl 30 po¶miertnych mszy za duszê jest to wydatek rzêdu 800-1000 z³.

Najg³o¶niej jest wokó³ ofiar z okazji ¶lubów. Na ka¿dym forum internetowym dotycz±cym ¶lubu uparcie powtarza siê pytanie: jaki jest cennik?

Kinga Nowakowska prowadzi firmê organizuj±c± uroczysto¶ci ¶lubne i czêsto s³yszy to pytanie. - W Krakowie pary daj± zwykle 300-400 z³ za sam ¶lub, 50 z³ dla ko¶cielnego, 120-150 z³ dla organisty, choæ s± te¿ dro¿si. Do tego "co ³aska" za spisanie protoko³u, zwykle 50 z³. I drugie tyle "co ³aska" za zapowiedzi, które mog± byæ w innej parafii - mówi. W najpopularniejszych w¶ród nowo¿eñców ¶wi±tyniach us³yszy siê czasem, jak ksi±dz pyta parê, ot w ¿artach, czy wiedz±, ¿e to drogi ko¶ció³. - W takich przypadkach doradzamy zwykle tyle samo: 300-400 z³ - mówi Nowakowska.

Inni ksiê¿a podkre¶laj±, ¿e je¶li staæ kogo¶ na wesele, to staæ i na ofiarê.

Na stronie internetowej gdañskich dominikanów czytamy: "Od pary bior±cej ¶lub w naszym ko¶ciele pobieramy op³atê 500 z³. Op³ata jest sta³a. Zawiera wynagrodzenie organisty. Nie ma ¿adnych dodatkowych op³at. Je¶li suma ta jest dla Was zbyt wysoka, nie bójcie siê o tym powiedzieæ".

W pobliskiej wsi z XVI-wiecznym modrzewiowym ko¶cio³em parafianie opowiadaj±, jak to nowy proboszcz stwierdzi³, ¿e plebania wymaga remontu, i wzi±³ kredyt. Potem poinformowa³, ¿e co niedziela bêdzie wyczytywa³ kolejne numery domów, których mieszkañcy maj± dawaæ na tacê po 50-100 z³. Ludzie siê zbuntowali, a wtedy ksi±dz zagrozi³ im informowaniem z ambony, kto ile da³.

W tamtych przypadkach mog³o zabrakn±æ owej wra¿liwo¶ci. Ale historia pani B. pokazuje, jak niejasne zasady mog± prowadziæ do powa¿niejszych nadu¿yæ. Chodzi o jeden z najwa¿niejszych polskich cmentarzy. Pani B. chcia³a pochowaæ ojca tam, gdzie le¿y reszta rodziny. Przed pogrzebem proboszcz i zarazem dyrektor cmentarza o statusie parafialnego, poleci³ jej w ci±gu trzech dni przynie¶æ 16 tys. z³ w gotówce.

Na 3573,80 z³ kobieta dosta³a fakturê za "us³ugi pogrzebowe i pokrewne". Na pozosta³e 12,5 tys. z³ - odrêcznie wypisane pokwitowanie z pieczêci± parafii o tre¶ci: "dzier¿awa wieczysta (tu numer dzia³ki), ofiara 12,5 tys. z³". Ma jeszcze za¶wiadczenie dzier¿awy z adnotacj±, ¿e op³ata zosta³a dokonana w ca³o¶ci. Bez podanej sumy.

- Po pogrzebie postanowi³am wróciæ i poprosiæ proboszcza o fakturê na tê sumê, my¶la³am o odliczeniu jej od podatku - opowiada pani B. - Us³ysza³am, ¿e mogê dostaæ fakturê, ale wtedy... muszê dop³aciæ 22 proc.

Ca³y artyku³ znajduje siê na stronie Tygodnika Powszechnego.

======================================================

Ksiê¿a maj± cennik us³ug ko¶cielnych?
2009-05-27 | Ostatnia aktualizacja: 00:55 | Komentarze: 0
Pogrzeb - 300 z³otych, komunia i wesele - 500 z³otych, a msza ¶wiêta - 150 z³otych. Taki cennik pos³ug kap³añskich pojawi³ siê w kilku miejscach w Nowej Soli.
Rekomenduj artyku³| Dodaj do:
Zobacz tak¿e:

    Zobacz, ile zarabia ksi±dz
    Komunia bêdzie kosztowaæ fortunê
    Polski Ko¶ció³ o pedofilach w sutannach
    Ksi±dz-pedofil krzywdzi³, a kary nie dosta³
    "Tym, co by³o na tacy mo¿na siê podcieraæ"
    Przez ksiêdza wyszli z pogrzebu z p³aczem
    Nagonka prezydenta na krakowski Ko¶ció³?
    Cejrowski: Ksiê¿a, nie sied¼cie na ty³kach
    Studiowa³ teologiê i gwa³ci³ ch³opców
    Ksiê¿a lekcewa¿± wiernych
    Prokurator zbada ko¶cielne kartoteki
    T³umy zobaczy³y egzekucjê w ko¶ciele
    Flota 3 lotniskowców zbli¿a siê do naszych granic! Mog± nie mieæ pokojowych zamiarów >> Zagraj teraz



Ulotki z cennikiem nie pojawi³y siê w parafii ¶w. Antoniego w Nowej Soli, a w centrum miasta. "Ulotki pojawi³y siê w nocy, ale my nie mamy z tym nic wspólnego. To oszczerstwo i pomówienie" - powiedzia³ DZIENNIKOWI ksi±dz z parafii ¶w. Antoniego.

>>>Zobacz kontrowersyjne ulotki w Nowej Soli

Ksi±dz twierdzi, ¿e zakonnicy nie maj± cennika na swe us³ugi. "Przyjmujemy jedynie ofiarê <co ³aska>, ka¿dy wiêc daje tyle pieniêdzy, na ile go staæ" - mówi ksi±dz.

Zdaniem ksiêdza ulotki rozwiesi³ kto¶, kto chcia³ zrobiæ przykro¶æ zakonnikom z parafii ¶w. Antoniego. "Ewentualnie sprawc± jest kto¶, kogo spotka³a przykro¶æ ze strony parafii. Ale na pewno nie naszej parafii” - mówi DZIENNIKOWI duchowny. "Nic na to nie poradzimy, ludzie s± ró¿ni” - dodaje. Zakonnik zapewnia, ¿e nikt z parafii ¶w. Antoniego z Nowej Soli nie zamierza ¶cigaæ osób rozwieszaj±cych ulotki mimo, ¿e ich tre¶æ jest dla ksiê¿y przykra.


http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/150683,ksieza-maja-cennik-uslug-koscielnych.html

       Czytajac te informacje, bardzo smutno robi sie na duszy. Polska jest krajem katolickim. Kosciol ma swoja polityke, chyba nigdy nie wiodlo sie tak dobrze kosciolowi jak obecnie, a moze sie myle?
Pozdrawiam serdecznie. Rafaela

Scali³em posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 21:39:06 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Lipiec 08, 2011, 12:23:42 »

                           
                                   ROZPOCZAL SIE CZAS PIELGRZYMEK W POLSCE.


                                                       Poradnik pielgrzyma.

Nieodpowiednia reklama? Zg³o¶!

Ka¿da pielgrzymka w Polsce ma swoje zwyczaje, przekazuje w specjalnych poradnikach informacje istotne dla jej pielgrzymów.
W poni¿szym tek¶cie zebrali¶my szereg najistotniejszych naszym zdaniem rad.
Co nale¿y wzi±æ na pielgrzymkê:

Jako pielgrzym bêdziesz na szlaku poruszaæ siê jedynie z lekkim baga¿em podrêcznym, rzeczy przydatne na noclegach pojad± ciê¿arówk±.

    we¼ dwa plecaki: jeden do ciê¿arówki drugi na czas wêdrówki – powinien byæ wygodny i w miarê mo¿liwo¶ci wodoodporny,
    wygodne buty – turystyczne nad kostkê (zak³adane na grube skarpety) oraz sanda³y (w nich stopy odpoczn± podczas noclegu),
    bieliznê, skarpety, podkoszulki,
    krótkie (do kolan) i d³ugie spodnie,
    przybory do mycia (dziewczêta powinny pamiêtaæ o podpaskach),
    pid¿amê,
    ciep³y sweter lub polar,
    kurtkê,
    namiot – umów siê z grup± znajomych aby¶cie wzajemnie zapewnili sobie miejsca w namiocie,
    ¶piwór i karimatê.

Co nale¿y zabieraæ do baga¿u podrêcznego?

Pierwsza zasada brzmi „jak najmniej”. Niestety poni¿sza lista „najpotrzebniejszych rzeczy” pokazuje jak trudno jest to zrealizowaæ.

    czapkê lub kapelusz przeciwko s³oñcu,
    dokumenty, pieni±dze, ¶piewnik pielgrzymkowy, Ró¿aniec,
    kubek/mena¿kê, ³y¿kê, scyzoryk,
    chleb i „co¶ do chleba”, aby przygotowaæ jedzenie na postoju,
    wodê (niestety du¿o wa¿y, ale jest niezbêdna),
    dwa banda¿e elastyczne – na twardym pod³o¿u takim jak asfalt czêsto „wysiadaj±” kolana, calcium, wodê utlenion± oraz sterylne ig³y do strzykawki do przebijania pêcherzy na stopach,
    ceratowy p³aszcz przeciw deszczowy (pielgrzymka nie zatrzymuje siê nigdy aby siê schowaæ przed deszczem), najlepiej mieæ drugi w baga¿u g³ównym na wypadek zniszczenia,
    wielu pielgrzymów zabiera karimatê aby móc po³o¿yæ siê podczas postoju.

Jak przygotowaæ siê do pielgrzymki?
Pod wzglêdem fizycznym:

    Oczekuj±c na pielgrzymkê chod¼ jak najczê¶ciej na wycieczki za miasto (min. 20 km), bêdzie to odpowiednia zaprawa, przy okazji masz szansê rozchodziæ buty.
    Je¶li masz k³opoty ze zdrowiem skonsultuj swoje wyj¶cie na pielgrzymkê z lekarzem.
    Je¶li regularnie za¿ywaæ leki we¼ ze sob± ich zapas (na trasie mo¿e nie byæ apteki), poinformuj s³u¿bê medyczn± ze swojej grupy, gdyby co¶ siê Ci dzia³o bêd± wiedzieæ o co chodzi.

Pod wzglêdem duchowym:

    Przed pielgrzymk± przyst±p do Sakramentu Pokuty - podczas marszu na pewno bêdzie mo¿na siê wyspowiadaæ, ale zapewne kolejka bêdzie d³uga... nie powiêkszaj jej.
    Przed wyruszeniem przemy¶l intencjê w jakiej zamierzasz siê modliæ.

Jak wygl±da dzieñ pielgrzyma?
(w skrócie, z ma³ym przymru¿eniem oka)

    pielgrzym wstaje o 4 lub 5 rano,
    pielgrzym rado¶nie opuszcza swój namiot, bo spanie na karimacie jest bardzo niewygodne :-),
    pielgrzym, poniewa¿ rano jest zimno, zak³ada na siebie mnóstwo ubrañ, nie jest ¶wiadom, ¿e kiedy wzejdzie s³oñce bêdzie to wszystko musia³ w³o¿yæ do ma³ego podrêcznego plecaczka i nie¶æ :-),
    pielgrzym je ¶niadanie w marszu lub na pierwszym postoju, herbatê czerpie kubkiem z garnków ustawionych przy drodze przez gospodarzy,
    pielgrzym ¶piewa najg³o¶niej jak mo¿e, nawet je¶li mu s³oñ nadepn±³ na ucho :-),
    pielgrzym na postoju le¿y i udaje, ¿e nie ¶pi :-),
    pielgrzym pomaga innym braciom, niesie za nich baga¿, przyjmuje pod swój parasol,
    pielgrzym codziennie uczestniczy w Mszy ¦wiêtej i nosi rado¶æ w sercu z przyjêcia Pana Jezusa,
    pielgrzym na koniec dnia ustawia siê w kolejce do s³u¿by medycznej w celu opatrzenia ran na stopach (zw³aszcza je¶li ca³odzienny marsz zweryfikowa³ pogl±d pt. "Mam wygodne buty"),
    pielgrzym chêtnie k³adzie siê spaæ, bo nawet najtwardsza karimata sprawia, ¿e nie trzeba ju¿ znajdowaæ siê w pozycji wertykalnej :-).

Mimo trudno¶ci pielgrzymka jest wspania³ym i niezapomnianym prze¿yciem, w którym warto choæ raz uczestniczyæ. A Ci którzy poszli pierwszy raz... bêd± chcieli wróciæ na p±tniczy szlak!
Artyku³y powi±zane

14. £owicka Piesza Pielgrzymka M³odzie¿owa na Jasn± Górê 2009Promienista Grupa Rowerowa Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej 2009Trasa 29. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasn± GórêKaliska Piesza Pielgrzymka na Jasn± Górê65. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasn± Górê i Pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej 2010Pielgrzymka Rybnicka na Jasnej GórzePiesza Pielgrzymka Ziemi Sandomierskiej na Jasn± Górê 2009Pielgrzymka Ziemi ¦wiêtokrzyskiej z Ostrowca ¦wiêtokrzyskiego na Jasn± Górê 2009


Opoka / e-Pielgrzymka / Poradnik pielgrzyma
 Informacje
Strona g³ówna Wirtualna Mapa Pielgrzymek Galeria zdjêæ z pielgrzymki Mikroblog Lista pielgrzymek Poradnik pielgrzyma Komórkowy Savoir-vivre Aktualno¶ci pielgrzymkowe Wiem gdzie jeste¶ Patronat medialny Info dla mediów Pomoc Konkurs Sanktuaria i zabytki

dar.opoka.org.pl
Pielgrzymki

    Bia³ostocka
    Bielsko-¯ywiecka
    Brodnicka Franciszkañska
    Bydgoska
    Bydgoska "Promienista"
    Drohiczyñska
    Elbl±ska
    Gdañska
    Gdyñska
    Gliwicka
    G³ogowska
    Gnie¼nieñska
    Gorzowska
    Grudzi±dzka
    Kaliska
    Kaliska Rowerowa
    Kaszubska (z Helu)
    Kielecka
    Koluszki
    Koszaliñsko-Ko³obrzeska
    Krakowska
    Legnicka
    Lubelska
    £om¿yñska
    £owicka
    £ódzka
    Opolska
    O¶wiêcimska
    Pelpliñska
    Piotrkowska
    P³ocka
    Podlaska
    Poznañska
    Przemyska
    Radomska
    Rybnicka
    Rzeszowska
    Sandomierska
    Solec Kujawski
    Sosnowiecka
    Stalowa Wola
    Szczeciñska
    ¦wiêtokrzyska (z Ostrowca)
    Tarnowska
    Toruñska
    Tomaszowska
    Warmiñska
    Warszawska
    Warszawska 17-stki
    Warszawska Akademicka
    Warszawska na Rolkach
    Warszawska Niepe³nosprawnych
    Warszawska Praska Rodzin
    Warszawska Praska PMK
    W³oc³awska
    Wojskowa
    Wroc³awska
    Zamojska
    Zielonogórska

Do³±czyli pielgrzymi
Dodaj u¿ytkownika
Informacje o pielgrzymie
Elka
Informacje o pielgrzymie
teri53
Informacje o pielgrzymie
Piotrek93
Informacje o pielgrzymie
truskawka
Informacje o pielgrzymie
maxikas4
Informacje o pielgrzymie
Anetka27
Poradnik pielgrzyma

Nieodpowiednia reklama? Zg³o¶!

Ka¿da pielgrzymka w Polsce ma swoje zwyczaje, przekazuje w specjalnych poradnikach informacje istotne dla jej pielgrzymów.
W poni¿szym tek¶cie zebrali¶my szereg najistotniejszych naszym zdaniem rad.
Co nale¿y wzi±æ na pielgrzymkê:

Jako pielgrzym bêdziesz na szlaku poruszaæ siê jedynie z lekkim baga¿em podrêcznym, rzeczy przydatne na noclegach pojad± ciê¿arówk±.

    we¼ dwa plecaki: jeden do ciê¿arówki drugi na czas wêdrówki – powinien byæ wygodny i w miarê mo¿liwo¶ci wodoodporny,
    wygodne buty – turystyczne nad kostkê (zak³adane na grube skarpety) oraz sanda³y (w nich stopy odpoczn± podczas noclegu),
    bieliznê, skarpety, podkoszulki,
    krótkie (do kolan) i d³ugie spodnie,
    przybory do mycia (dziewczêta powinny pamiêtaæ o podpaskach),
    pid¿amê,
    ciep³y sweter lub polar,
    kurtkê,
    namiot – umów siê z grup± znajomych aby¶cie wzajemnie zapewnili sobie miejsca w namiocie,
    ¶piwór i karimatê.

Co nale¿y zabieraæ do baga¿u podrêcznego?

Pierwsza zasada brzmi „jak najmniej”. Niestety poni¿sza lista „najpotrzebniejszych rzeczy” pokazuje jak trudno jest to zrealizowaæ.

    czapkê lub kapelusz przeciwko s³oñcu,
    dokumenty, pieni±dze, ¶piewnik pielgrzymkowy, Ró¿aniec,
    kubek/mena¿kê, ³y¿kê, scyzoryk,
    chleb i „co¶ do chleba”, aby przygotowaæ jedzenie na postoju,
    wodê (niestety du¿o wa¿y, ale jest niezbêdna),
    dwa banda¿e elastyczne – na twardym pod³o¿u takim jak asfalt czêsto „wysiadaj±” kolana, calcium, wodê utlenion± oraz sterylne ig³y do strzykawki do przebijania pêcherzy na stopach,
    ceratowy p³aszcz przeciw deszczowy (pielgrzymka nie zatrzymuje siê nigdy aby siê schowaæ przed deszczem), najlepiej mieæ drugi w baga¿u g³ównym na wypadek zniszczenia,
    wielu pielgrzymów zabiera karimatê aby móc po³o¿yæ siê podczas postoju.

Jak przygotowaæ siê do pielgrzymki?
Pod wzglêdem fizycznym:

    Oczekuj±c na pielgrzymkê chod¼ jak najczê¶ciej na wycieczki za miasto (min. 20 km), bêdzie to odpowiednia zaprawa, przy okazji masz szansê rozchodziæ buty.
    Je¶li masz k³opoty ze zdrowiem skonsultuj swoje wyj¶cie na pielgrzymkê z lekarzem.
    Je¶li regularnie za¿ywaæ leki we¼ ze sob± ich zapas (na trasie mo¿e nie byæ apteki), poinformuj s³u¿bê medyczn± ze swojej grupy, gdyby co¶ siê Ci dzia³o bêd± wiedzieæ o co chodzi.

Pod wzglêdem duchowym:

    Przed pielgrzymk± przyst±p do Sakramentu Pokuty - podczas marszu na pewno bêdzie mo¿na siê wyspowiadaæ, ale zapewne kolejka bêdzie d³uga... nie powiêkszaj jej.
    Przed wyruszeniem przemy¶l intencjê w jakiej zamierzasz siê modliæ.

Jak wygl±da dzieñ pielgrzyma?
(w skrócie, z ma³ym przymru¿eniem oka)

    pielgrzym wstaje o 4 lub 5 rano,
    pielgrzym rado¶nie opuszcza swój namiot, bo spanie na karimacie jest bardzo niewygodne :-),
    pielgrzym, poniewa¿ rano jest zimno, zak³ada na siebie mnóstwo ubrañ, nie jest ¶wiadom, ¿e kiedy wzejdzie s³oñce bêdzie to wszystko musia³ w³o¿yæ do ma³ego podrêcznego plecaczka i nie¶æ :-),
    pielgrzym je ¶niadanie w marszu lub na pierwszym postoju, herbatê czerpie kubkiem z garnków ustawionych przy drodze przez gospodarzy,
    pielgrzym ¶piewa najg³o¶niej jak mo¿e, nawet je¶li mu s³oñ nadepn±³ na ucho :-),
    pielgrzym na postoju le¿y i udaje, ¿e nie ¶pi :-),
    pielgrzym pomaga innym braciom, niesie za nich baga¿, przyjmuje pod swój parasol,
    pielgrzym codziennie uczestniczy w Mszy ¦wiêtej i nosi rado¶æ w sercu z przyjêcia Pana Jezusa,
    pielgrzym na koniec dnia ustawia siê w kolejce do s³u¿by medycznej w celu opatrzenia ran na stopach (zw³aszcza je¶li ca³odzienny marsz zweryfikowa³ pogl±d pt. "Mam wygodne buty"),
    pielgrzym chêtnie k³adzie siê spaæ, bo nawet najtwardsza karimata sprawia, ¿e nie trzeba ju¿ znajdowaæ siê w pozycji wertykalnej :-).

Mimo trudno¶ci pielgrzymka jest wspania³ym i niezapomnianym prze¿yciem, w którym warto choæ raz uczestniczyæ. A Ci którzy poszli pierwszy raz... bêd± chcieli wróciæ na p±tniczy szlak!
Artyku³y powi±zane

14. £owicka Piesza Pielgrzymka M³odzie¿owa na Jasn± Górê 2009Promienista Grupa Rowerowa Akcji Katolickiej Diecezji Kaliskiej 2009Trasa 29. Pieszej Pielgrzymki Kaszubskiej na Jasn± GórêKaliska Piesza Pielgrzymka na Jasn± Górê65. Piesza Rybnicka Pielgrzymka na Jasn± Górê i Pielgrzymka Archidiecezji Katowickiej 2010Pielgrzymka Rybnicka na Jasnej GórzePiesza Pielgrzymka Ziemi Sandomierskiej na Jasn± Górê 2009Pielgrzymka Ziemi ¦wiêtokrzyskiej z Ostrowca ¦wiêtokrzyskiego na Jasn± Górê 2009






Ile jeszcze do Czêstochowy?

Dziêki Wirtualnej Mapie Pielgrzymek zobaczymy, w jakim tempie pielgrzymki z Warszawy, Krakowa, Gdañska, Tarnowa i innych miejscowo¶ci przesuwaj± siê w kierunku Jasnej Góry. Jak to mo¿liwe? Komórka w kieszeni jednego z pielgrzymów bêdzie lokalizowana dziêki tzw. triangulacji. Dziêki sygna³owi odbieranemu przez trzy stacje nadawcze, z du¿± dok³adno¶ci± bêdzie mo¿na okre¶liæ, gdzie znajduje siê okre¶lona pielgrzymka w danej chwili. Kolorowe linie na Wirtualnej Mapie Pielgrzymek wska¿±, w którym miejscu s± poszczególne grupy.
Wszyscy ciê us³ysz± i zobacz±

"Pad³a" ci komórka i nie mo¿esz zadzwoniæ do domu? Mocy doda ci S³u¿ba elektryczna - w namiocie pod³±czyæ siê mo¿esz do agregatu pr±dotwórczego i rozga³ê¼nika. Zabierz tylko zasilacz! Na czterach pielgrzymkach - krakowskiej, tarnowskiej, podlaskiej i radomskiej - ka¿dy bêdzie móg³ pod³adowaæ akumulatorek telefonu. Nie tylko z Plusa, który wraz z "Opok±" wymy¶li³ wakacyjn± akcjê. Chcesz, by w domu zobaczyli ciê na trasie? Nic prostszego - poleæ im pielgrzymkow± galeriê! Znajd± siê na niej reporterskie zdjêcia wydarzeñ, zabytków oraz portrety mijanych ludzi i pielgrzymów. To w³a¶nie MMS-y przybli¿± atmosferê szlaków do Czêstochowy.
Dla tych, którzy i¶æ nie mog±... pielgrzymkowy mikroblog

Jeszcze w latach 90., gdy która¶ z rozg³o¶ni radiowych chcia³a przygotowaæ reporta¿ z trasy pielgrzymkowej, ta¶my magnetofonowe z nagraniami wozi³o siê samochodami zaopatrzenia, np. z piekarni. Komórki by³y rzadko¶ci±, a pokrycie Polski sygna³em danej sieci - niewielkie. Czêsto, gêsto reporter radiowy, nadaj±c relacjê na ¿ywo, musia³ wchodziæ na dach samochodu, by "z³apaæ pole". Dzi¶ do¶æ trudno znale¼æ miejsce, gdzie telefon komórkowy nie ma zasiêgu, a wachlarz mo¿liwych zastosowañ znacznie siê rozrós³. Przez komórkê transmitowaæ mo¿na na ¿ywo do studia wszelkie wydarzenia pielgrzymkowe, wywiady i relacje. Korzystaj±c z bezprzewodowego Internetu, mo¿na uzupe³niaæ pielgrzymkow± stronê www, a dziennikarze towarzysz±cy danej grupie prze¶l± artyku³y i wiadomo¶ci do redakcji. Dziêki tej samej us³udze z trasy mo¿na te¿ wysy³aæ sms-ami teksty, a mms-ami fotografie i krótkie nagrania audio.
Pielgrzymka z... komórk±

Nietrudno by³o namówiæ poszczególne grupy pielgrzymkowe do wspó³pracy. Wszelkie s³u¿by porz±dkowe, o g³ównych przewodnikach nie wspominaj±c, musz± siê ze sob± kontaktowaæ i to stale. Ju¿ kilkusetosobowa grupa na drodze to spore wyzwanie, a co dopiero pielgrzymka sk³adaj±ca siê z kilkunastu tysiêcy osób? Poza tym ka¿dy chce wiedzieæ, co dzieje siê w domu, zw³aszcza gdy zostawi³ kogo¶ chorego lub samotnego. Dzi¶ ¶wiat zmala³ dziêki komórkom i nawet na pielgrzymce nikogo one nie dziwi±, choæ nie mog± byæ u¿ywane zawsze i wszêdzie, o czym stanowi regulamin poszczególnych grup. S³owem - nowoczesne technologie na pielgrzymce? Czemu nie?! Choæ - z umiarem...


http://pielgrzymki.opoka.org.pl/poradnik/592.1,Poradnik_pielgrzyma.html
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Lipiec 12, 2011, 11:52:10 »

Wojna Platformy z arcybiskupem G³ódziem



    Radni odebrali prezydentowi Gdañska prawo przekazywania gruntów Ko¶cio³om
    Jak arcybiskup z miastem handluje

Wszystko zmieni³o siê po konwencji PO w Sopocie 11 czerwca. Premier Donald Tusk powiedzia³: - Nie bêdziemy klêczeli przed ksiêdzem, bo do klêczenia jest ko¶ció³.

Trzy tygodnie temu. Bo¿e Cia³o w bazylice Mariackiej w Gdañsku. Jak zwykle na wa¿nych nabo¿eñstwach dwie pierwsze ³awki by³y zarezerwowane dla VIP-ów. - Wchodzê, a tam pusto, nawet my¶la³em, ¿e godziny pomyli³em - mówi Andrzej Jaworski, pose³ PiS. - Usiad³em sam. Zwykli ludzie zajêli wolne miejsca. Nie przyszed³ ¿aden radny, nikt z w³adz miasta, województwa, ¿aden pose³ PO. A jeszcze kilka tygodni wcze¶niej przychodzili t³umnie na wszystkie uroczysto¶ci celebrowane przez arcybiskupa G³ódzia.

"Przecie¿ nie przyszli"

Na koñcu proboszcz dziêkowa³ "przedstawicielom w³adz za przybycie". - Nie ma komu, przecie¿ nie przyszli - wtr±ci³ arcybiskup. - A po co mamy chodziæ do niego, jak na nas krzyczy? - pyta Jerzy Borowczak, pose³ PO. - Chcê chodziæ do ko¶cio³a siê modliæ, a nie s³uchaæ jego wyst±pieñ parapolitycznych. Po co mi wys³uchiwaæ, jaki mamy nieludzki rz±d? Nieraz czuli¶my siê osaczeni, siedz±c w ³awkach, jak wyg³asza³ kazania - mówi Borowczak. I twierdzi, ¿e arcybiskup nie kryje swoich bliskich zwi±zków z PiS.

Wiêcej o konflikcie Platformy z biskupem w "Gazecie Wyborczej"

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80271,9930362,Wojna_Platformy_z_arcybiskupem_Glodziem.html


Jak arcybiskup z miastem handluje
Krzysztof Katka
03.07.2011 aktualizacja: 2011-07-04 08:42

Arcybiskup S³awoj G³ód¼ nie zap³aci ani grosza za dzia³kê wart± 450 tys. z³. To Gdañsk dop³aci arcybiskupowi.
ABP S£AWOJ LESZEK G£ÓD¬ - metropolita gdañski, 64 lata. Uchyli³ ks. Henrykowi Jankowskiemu znanemu z antysemickich ekscesów zakaz wyg³aszania kazañ na³o¿ony przez abp. Goc³owskiego. Pob³a¿liwy wobec Radia Maryja
Fot. Waldemar Kompa³a / AG
ABP S£AWOJ LESZEK G£ÓD¬ - metropolita gdañski, 64 lata. Uchyli³ ks. Henrykowi Jankowskiemu znanemu z antysemickich ekscesów zakaz wyg³aszania kazañ na³o¿ony przez abp. Goc³owskiego. Pob³a¿liwy wobec Radia Maryja
ZOBACZ TAK¯E

    PO nie klêka w Gdañsku
    Platforma nie chce dawaæ dzia³ek arcybiskupowi
    Miasto przekazuje kurii ziemiê na Oruni za 1 proc.
    Obchody 3 Maja. Abp G³ód¼: "Konstytucja to modlitwa"
    Jak arcybiskup dosta³ od Gdañska dzia³kê wart± 2,8 mln 
    Spe³nili marzenie abp. G³ódzia. Zosta³ so³tysem [wideo]
    Arcybiskup G³ód¼ opu¶ci³ Oliwê. Mieszka na Oruni
    Nowy pomnik abp. G³ódzia. Konserwator mówi nie
    Zdaniem Górlikowskiego: ¯a³oba te¿ s³u¿y pojednaniu
    G³ód¼: Media zrobi³y "szakaladzio" na ks. Jankowskim
    Arcybiskup S³awoj Leszek G³ód¼ uhonorowany
    Arcybiskup G³ód¼ dostanie honoris causa od AWFiS
    Abp. G³ód¼ wprowadza indeksy dla uczniów religii
    Abp G³ód¼: Wola parafian najwa¿niejsza

O tym, ¿e prezydent Gdañska postanowi³ przekazaæ parafii ¶w. Ignacego Loyoli na Oruni dzia³kê o powierzchni 3300 m kw. pisali¶my przed miesi±cem. Nieruchomo¶æ wart± 457 tys. z³ odda bez przetargu za jeden procent warto¶ci - czyli 4573 z³ - "na cele dzia³alno¶ci sakralnej, z przeznaczeniem do ³±cznego zagospodarowania z obecnym terenem parafii". Dzia³ka powiêkszy ogród arcybiskupa G³ódzia przy jego nowej rezydencji przy ul. Brzegi.

Teraz okazuje siê, ¿e gmina nie otrzyma nawet tych 4573 z³otych, poniewa¿ kuria naliczy³a wiêksz± op³atê za umo¿liwienie publicznego doj¶cia do cmentarza przy parafii Loyoli. S³u¿ebno¶æ przej¶cia zosta³a wyceniona na 5175 z³ i tu arcybiskup nie by³ tak wspania³omy¶lny, jak w³adze miasta, i ¿adnej bonifikaty nie naliczy³. W efekcie kuria dostanie jeszcze z miejskiej kasy 602 z³.

Przez dziesi±tki lat doj¶cie przez ko¶cieln± dzia³kê do cmentarza przy oruñskiej parafii nie by³o dla nikogo problemem. Zreszt± trudno sobie wyobraziæ, ¿eby kuria zagrodzi³a wjazd na cmentarz.

Sk±d zatem pomys³ na tak± "kompensacjê"? Ju¿ wcze¶niej wiceprezydent Gdañska Wies³aw Bielawski przekonywa³, ¿e przekazanie dzia³ki, która powiêkszy rezydencjê metropolity gdañskiego, to czê¶æ wiêkszej umowy. - Zapisane w niej zostanie, ¿e ksi±dz arcybiskup zrzeknie siê wszelkich roszczeñ do czê¶ci parku Oliwskiego - przekonywa³ wiceprezydent.

Wicedyrektor P³onka potwierdza: - Jest wola obu stron, aby rozstrzygn±æ i zamkn±æ kwestiê parku Oliwskiego, tylko ¿e tre¶æ nie zosta³a jeszcze domówiona. Zrzeczenie siê roszczeñ zosta³oby zapisane w pakiecie umów.

Porozumienie nie jest jednak jeszcze przes±dzone. - Wierzê, ¿e siê dogadamy, jestem gotowy roszczeñ do parku siê zrzec - powiedzia³ "Gazecie" abp. S³awoj Leszek G³ód¼. - Nale¿y jednak uszanowaæ w³asno¶æ, jak w pañstwie prawa przystoi, i ja siê o moj± [kurii - red.] w³asno¶æ upomnê. Ja z miark± nie chodzi³em i gruntów nie mierzy³em, wiêc nie wiem, czy akurat w takiej formie to porozumienie zostanie zawarte, czy bêdziemy szukali innych sposobów. Ta transakcja by³a politycznie kosztowna dla Adamowicza. W czwartek Rada Miasta Gdañska odebra³a mu kompetencjê do przekazywania Ko¶cio³om nieruchomo¶ci z 99-procentow± bonifikat±. Powodem tej decyzji by³y ujawnione przez media dwie ostatnie transakcje - oddanie 12 tys. m kw. na ko¶ció³ przy Wielkopolskiej (za dzia³kê wart± 2,8 mln z³ kuria zap³aci 28 tys. z³) oraz wspomniane wy¿ej przekazanie gruntu na Oruni.

- Tu nie chodzi o brak zaufania do prezydenta, lecz o to, ¿e o tych sprawach dowiadywali¶my siê z mediów - wyja¶nia Piotr Skiba, radny PO. Oficjalne uzasadnienie zmian jest takie, ¿e "nie zachodz± okoliczno¶ci, które uzasadnia³yby wy³±czenie radnych z procesu podejmowania decyzji".

Zgodnie z nowym prawem prezydent Pawe³ Adamowicz nie móg³by ju¿ podpisaæ takiej umowy, ale zmienione przepisy jeszcze nie obowi±zuj± - wejd± w ¿ycie za ok. dwa miesi±ce.

Ale urzêdnicy nie maj± zamiaru zwlekaæ z oddaniem gruntu, gdy nowe prawo zacznie obowi±zywaæ.

- Akt notarialny zostanie podpisany niebawem, my¶lê, ¿e jeszcze w lipcu - mówi Halina P³onka.

¬ród³o: Gazeta Wyborcza Trójmiasto




14 tysiêcy mieszkañców i cztery w³osy Jana Paw³a II
Jowita Kiwnik, S³awomir Sowula
22.05.2011 aktualizacja: 2011-05-20 17:53

Papieskie w³osy s± cztery. - Ogl±da³em je pod lup±, maj± mo¿e ze dwa milimetry - mówi Andrzej Galiñski, proboszcz parafii w kaszubskim Luzinie
SERWISY

    ¦led¼ te strony

Proboszcz Galiñski jest szczê¶ciarzem. Jego poprzednia parafia na gdañskiej Zaspie - ta sama, gdzie siê odbywa³a siê s³ynna papieska msza podczas pielgrzymki w 1987 r. - dopiero wys³a³a do Rzymu pro¶bê o relikwie. Ale ju¿ zd±¿y³a sobie zafundowaæ wart kilkadziesi±t tysiêcy z³otych relikwiarz. Czê¶æ pieniêdzy do³o¿y³ pañstwowy koncern Energa.

Relikwiarz z parafii Matki Bo¿ej Ró¿añcowej w Luzinie kosztowa³ 3,3 tys. z³: - ¯adne tam szlachetne kamienie i z³oto, jak pisa³y niektóre gazety. Tylko czerwone szkie³ka. Skromny, ¿eby nie przyt³acza³ tego, co jest w ¶rodku. I to nieprawda, ¿e za uca³owanie relikwii mo¿na dostaæ odpust i ¿e czyni± cuda - mówi proboszcz z Luzina.

Wiêcej... http://trojmiasto.gazeta.pl/trojmiasto/1,35636,9638151,14_tysiecy_mieszkancow_i_cztery_wlosy_Jana_Pawla_II.html#ixzz1Rt79SWNn



« Ostatnia zmiana: Lipiec 12, 2011, 17:50:32 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
chanell


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #5 : Lipiec 12, 2011, 23:56:51 »

Rafaelo ......ech ..szkoda s³ów,wszêdzie tylko kasa kasa,kasa .
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Lipiec 13, 2011, 00:05:30 »

Nie mówiê tego pod Twoim adresem Chanell, ale chcia³bym siê podzieliæ pewnymi spostrze¿eniami. Niestety dosyæ czêsto, za czêsto pojawia siê w KK wyci±gniêta przez kler rêka po pieni±dze. Zauwa¿y³em jednak, ¿e 99% osób narzeka za plecami, a gdy sami znajduj± siê w takiej sytuacji to... pog³êbiaj± to co krytykuj±. Z jednej strony mówi± "ale¿ oni bior±" a sami... daj± wiêcej ni¿ by³oby mo¿na zaakceptowaæ. Szczere wypowiedzenie swojej opinii w takiej sytuacji daje czêsto du¿e i pozytywne efekty. Gdyby chocia¿ 10% osób powiedzia³o "tak siê nie godzi" b±d¼ "ksi±dz przesadza" problem znikn±³by. Ja tam nie mam skrupu³ów i efekty te¿ s±. Trzeba mieæ jednak trochê odwagi...
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Lipiec 13, 2011, 11:38:35 »

    Wydarzenia lokalne
    Warszawa

    Strona g³ówna
    Wiadomo¶ci
    Kraj
    S³uchacz Radia Maryja uderzy³ reporterkê Polsatu News! Zobacz awanturê

dodatki
S³uchacz Radia Maryja uderzy³ reporterkê Polsatu News! Zobacz awanturê
2011-07-11 | Ostatnia aktualizacja: 09:58 | Komentarze: 445
Tagi: Polsat News, Radio Maryja, rydzyk
S³uchacz Radia Maryja uderzy³ reporterkê Polsatu! Zobacz awanturê

S³uchacz Radia Maryja uderzy³ reporterkê Polsatu! Zobacz awanturê / YouTube
Na Jasnej Górze w niedzielê zakoñczy³a siê 19. Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja. Metropolita lwowski w kazaniu mówi³ o szacunku dla cz³owieka. Ale nie wszyscy pielgrzymi wziêli sobie jego s³owa do serca. Dziennikarkê Polsatu News brutalnie zaatakowa³ starszy mê¿czyzna. Zobacz relacjê!
W czasie mszy do dziennikarki Polsat News Ewy ¯arskiej podszed³ rozjuszony starszy mê¿czyzna z flag±. Zacz±³ siê awanturowaæ, wyrwa³ jej mikrofon i w koñcu uderzy³ j± w twarz. W obronie reporterki Polsatu stan±³ operator kamery, ale ekipê telewizji szybko otoczyli inni s³uchacze Radia Maryja, którzy zaczêli niszczyæ ich sprzêt.

Mê¿czyznê aresztowano. Ale na tym afera siê nie skoñczy³a. Pielgrzymi zaatakowali policjantów, a potem zebrali siê przed komisariatem w Czêstochowie, gdzie g³o¶no i agresywnie domagali siê uwolnienia aresztowanego.

W niedzielê na Jasnej Górze metropolita lwowski w homilii podkre¶li³, ¿e szacunek dla cz³owieka nie mo¿e zale¿eæ od rodzaju beretu, jaki nosi. Nawi±za³ w ten sposób do okre¶lenia "moherowe berety", odnosz±cego siê do s³uchaczy Radia Maryja.

"Mnie nie uczono w domu, ¿e szacunek okazywany cz³owiekowi ma zale¿eæ od jego pozycji spo³ecznej, wp³ywów albo zamo¿no¶ci. Mama moja uczy³a mnie szanowaæ ka¿dego (...). Dlatego nie rozumiem, ¿e szacunek dla cz³owieka mo¿e byæ uzale¿niony od rodzaju beretu, jaki nosi" - powiedzia³ abp Mieczys³aw Mokrzycki.

Dyrektor Radia Maryja o. Tadeusz Rydzyk mówi³ natomiast m.in., ¿e marzy o rozwoju Radia Maryja i Telewizji Trwam, a tak¿e o jak najszybszej budowie "¶wi±tyni - wotum wdziêczno¶ci za Ojca ¦wiêtego Jana Paw³a II". Zastrzeg³, ¿e nie og³asza w ten sposób sk³adki. "Nie og³aszam ¿adnej zbiórki, bo znowu¿ bêdzie s±d (..), ale mówiê wam, ¿e chcemy to zrobiæ. Chcecie czy nie? I wybudujemy" - zapowiedzia³.


http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/345159,sluchacz-radia-maryja-uderzyl-reporterke-polsatu-news-zobacz-awanture.html


Duzo interesujacych wiadomosci TU."Wydarzenia" Polsatu/ SLD chce uderzyæ w Radio Mary
http://www.dziennik.pl/wideo/344753,.html

============================================

O. Rydzyk na Jasnej Górze: Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów
2011-07-10 | Ostatnia aktualizacja: 08:43 | Komentarze: 144
Tagi: Jasna Góra, Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, bruksela, rydzyk
O. Rydzyk na Jasnej Górze: Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów

O. Rydzyk na Jasnej Górze: Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów Fot. Maciej UrbanowskiAPP / Newspix
Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów - apelowa³ w sobotê o.Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze do uczestników 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Nawi±za³ przy tym m.in. do protestów po swojej niedawnej wypowiedzi w Brukseli
21 czerwca podczas seminarium nt. energii odnawialnej w Brukseli toruñski redemptorysta skar¿y³ siê, ¿e obecny rz±d rozwi±za³ w 2007 r. umowê przyznaj±c± jego fundacji dotacjê na odwierty geotermalne w Toruniu. "Jeste¶my tutaj w Brukseli, ja nie wiem, co na to ta Bruksela, bo jeste¶my wykluczani, dyskryminowani. To jest totalitaryzm. Ja nie ¿artujê. To jest totalitaryzm" - mówi³ wówczas. W reakcji na te s³owa MSZ wys³a³o do Watykanu notê dyplomatyczn±.

W sobotê wieczorem na Jasnej Górze, po rozpoczynaj±cej pielgrzymkê Rodziny Radia Maryja mszy, w przemówieniu do wiernych o. Rydzyk zaapelowa³ m.in., by nie pozwalali na "poniewieranie pasterzy w Polsce". "Gdzie jak gdzie, ale w kraju b³ogos³awionego Jana Paw³a II szanujmy kap³anów" - wzywa³ redemptorysta.

Przypomnia³, ¿e papie¿owi zale¿a³o, by Polska ponios³a ewangeliê do Europy. "Mówili nam jak mieli¶my wej¶æ do tej Unii Europejskiej, mówili nam, ¿e bêdziemy ewangelizowaæ, Ko¶ció³ bêdzie mia³ takie szanse. Ale jak jeden ksi±dz pojecha³ do Brukseli nie w swojej sprawie, to go chcieli zat³uc od razu, jak powiedzia³ trochê prawdy - bardzo krótko, oczywi¶cie na skróty, bo nie by³o mo¿na du¿o" - relacjonowa³ o. Rydzyk.

"Widzicie, ja te¿ my¶la³em, ¿e to bêdzie taka ewangelizacja, otwarte oczy, rêce, serce, a tu nic. Co mamy? Po¶miaæ siê, pob³ogos³awiæ i do roboty, do ewangelizacji. Nigdy nie kamieniujmy ksiê¿y, nigdy. Gdyby¶my tak mogli napisaæ bia³± ksiêgê, to my¶lê, ¿e ka¿dy biskup mia³by tak± bia³± ksiêgê prze¶ladowañ - w Polsce, w naszych czasach - i przez media odbieranie dobrego imienia" - mówi³ redemptorysta.

"Zat³uk± ¿ywcem, tak jak ks. abp. (Stanis³awa - PAP) Wielgusa. () Nikt nie ma prawa drugiego cz³owieka obmawiaæ, mówiæ na niego w mediach, gdzie indziej, po s±dach w³óczyæ, je¿eli on nie ma prawa siê broniæ, je¿eli mu siê usta zamknie. () To nie jest demokracja - to siê k³ania ten stary system, ale mo¿e jeszcze ulepszony, w bia³ych rêkawiczkach" - oceni³ o. Rydzyk.



Ko¶ció³ idzie do s±du! Pierwsza taka sprawa o odszkodowanie
2011-07-11 | Ostatnia aktualizacja: 07:38 | Komentarze: 25
Tagi: ko¶ció³, sprawa, s±d
Ko¶ció³ idzie do s±du! Pierwsza taka sprawa o odszkodowanie

Ko¶ció³ idzie do s±du! Pierwsza taka sprawa o odszkodowanie / Shutterstock
Poznañska parafia domaga siê w s±dzie 7 mln z³ odszkodowania za odebrane w PRL dzia³ki. Po rozwi±zaniu Komisji Maj±tkowej w ca³ym kraju mo¿e byæ ponad 200 takich pozwów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Pozew jest pierwsz± z takich spraw - potwierdza Krzysztof Jastrzêbski z Prokuratorii Generalnej, która reprezentuje w s±dach skarb pañstwa.

Gdy na pocz±tku marca tego roku zlikwidowano Komisjê Maj±tkow± do rozpatrzenia pozostawa³o jeszcze 216 spraw, podobno tych najtrudniejszych. I w³a¶nie w takich przypadkach instytucje ko¶cielne mog± dochodziæ roszczeñ przed s±dem

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/345134,kosciol-idzie-do-sadu-pierwsza-taka-sprawa-o-odszkodowanie.html


Kaczyñski: dzi¶ próbuje siê wypychaæ patriotów z ¿ycia
2011-07-10 | Ostatnia aktualizacja: 16:04 | Komentarze: 291
Tagi: Jasna Góra, Radio Maryja, Smoleñsk, kaczyñski, katastrofa, pielgrzymka, pis
Jaros³aw Kaczyñski na telebimie podczas pielgrzymki Radia Maryja

Jaros³aw Kaczyñski na telebimie podczas pielgrzymki Radia Maryja Fot. Andrzej Grygiel / Polska Agencja Prasowa
Na pielgrzymce Radia Maryja na Jasn± Górê Jaros³aw Kaczyñski zaapelowa³ o pamiêæ o polskiej historii, m.in. o katastrofie smoleñskiej. Jak mówi³, prezydent Lech Kaczyñski wiedzia³, jak zabiegaæ o Polskê - i za to go nienawidzono.

Prezes PiS uczestniczy³ tego dnia we mszy bêd±cej g³ównym punktem tegorocznej 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasn± Górê. Jednym z punktów uroczysto¶ci by³o przekazanie do jasnogórskiego sanktuarium tablicy upamiêtniaj±cej ofiary katastrofy smoleñskiej, któr± Rosjanie usunêli z miejsca tragedii w przeddzieñ pierwszej rocznicy tego wydarzenia

Po zakoñczeniu mszy Jaros³aw Kaczyñski z murów Jasnej Góry dziêkowa³ za - jak mówi³ - ostatnie 15 miesiêcy wsparcia przez Radio Maryja, Telewizjê Trwam i Nasz Dziennik. "Bez tego wsparcia ci, którzy chcieli zabiæ prawdê pewnie by zwyciê¿yli, przynajmniej dora¼nie by zwyciê¿yli. Nie daliby¶my rady skutecznie tej prawdy broniæ" - powiedzia³.

"Ten zamys³ siê nie uda³ w wielkiej mierze dziêki niezawodnemu ojcu dyrektorowi (), wszystkim, którzy pracuj± w Radiu Maryja, wszystkim wolontariuszom i dziêki wam, cz³onkom tej wielkiej i piêknej rodziny" - doda³.

Prezes PiS stwierdzi³, ¿e ludzie z³ej woli mówi±, ¿e przyje¿d¿a czêsto na Jasn± Górê ze wzglêdów politycznych. "Nie o politykê tu chodzi. Jestem tu dlatego, ¿e spotyka siê tu () wielka, wa¿na, czynna czê¶æ polskiego Ko¶cio³a i chcê byæ razem z ni±, bo nie ma takiego drugiego spotkania w ci±gu ca³ego roku" - zaznaczy³.

"Jestem tutaj z wami, bo spotykaj± siê tutaj ludzie, którzy kochaj± Polskê, polscy patrioci. I to te¿ jest powód, dla którego chcê z wami byæ. Chcê was, korzystaj±c z tej niezwyk³ej okazji, prosiæ - nie dajcie siê wypchn±æ z naszego ¿ycia, nie dajcie siê wypchn±æ jako polscy patrioci, bo dzi¶ patriotów próbuje siê z tego ¿ycia wypychaæ" - powiedzia³ Kaczyñski.

"To jest co¶ bardzo wa¿nego dla was, ale co¶ jeszcze wa¿niejszego dla Polski - dla naszej tera¼niejszo¶ci, dla przysz³o¶ci, o której przede wszystkim musimy my¶leæ. Musimy my¶leæ o niej i wiedzieæ, ¿e aby ta przysz³o¶æ by³a wielka, to trzeba ocaliæ pamiêæ o naszej historii, o tym wszystkim, co by³o w niej wielkie, a tak¿e tym strasznym wydarzeniu, które mia³o miejsce dok³adnie 15 miesiêcy temu" - mówi³.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/345092,kaczynski-dzis-probuje-sie-wypychac-patriotow-z-zycia.html


W Watykanie msza w intencji polskiej prezydencji


W bazylice ¦w. Piotra odprawiono mszê w intencji polskiej prezydencji / Shutterstock
Szef watykañskiej dyplomacji, arcybiskup Dominique Mamberti, odprawi³ we wtorek w bazylice ¶w. Piotra mszê w intencji polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Mszê zakoñczy³a modlitwa przy grobie Jana Paw³a II.
 
Na mszê w Kaplicy Chóru, zorganizowan± z inicjatywy ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej, przybyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Watykanie, w¶ród nich ambasadorowie USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Arcybiskup Mamberti rozpocz±³ kazanie od przypomnienia intencji mszy i podkre¶li³, ¿e odbywa siê ona dzieñ po uroczysto¶ci ¶wiêtego Benedykta, patrona Europy. Szef watykañskiej dyplomacji podkre¶li³: "Tak jak Europa czasów Benedykta, tak¿e teraz prze¿ywa ona epokowe zmiany, lecz w przeciwieñstwie do tamtego okresu, aktualny kontekst europejski posiada mocne korzenie, z który mo¿e czerpaæ i na które koniecznie trzeba patrzeæ".

Arcybiskup Mamberti podkre¶li³, ¿e o tych chrze¶cijañskich korzeniach nie mo¿na zapominaæ. "Wszyscy musimy siê nawróciæ. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia, bo nikt nie jest bez grzechu" - mówi³.

Nastêpnie watykañski hierarcha stwierdzi³: "Nawrócenie to sta³y proces, który ma ró¿ne stopnie: od niedowierzania do wiary, od wiary niedoskona³ej i przemieszanej z b³êdami do wiary czystej i pe³nej, od ¿ycia nieuporz±dkowanego do uporz±dkowanego, od zwyk³ego przestrzegania przykazañ do ¿ycia zgodne z Ewangeli±, od ¿ycia przeciêtnego do ¿ycia w doskona³o¶ci".

Zaznaczy³ równie¿: "Dzisiaj ludzie, o¶lepieni przez postêp i dobrobyt, kieruj± czêsto swój wzrok tylko na ziemiê wybieraj±c styl ¿ycia, s³u¿±cy wy³±cznie realiom tego ¶wiata, nie troszcz±c siê o Boga i jego wolê, zapominaj±c o Bogu albo przynajmniej ¿yj±c tak, jakby go nie by³o. Kiedy cz³owiek wierzy w to, ¿e mo¿e siê spe³niæ tylko dziêki w³asnym si³om, zaczyna karmiæ siê iluzjami, czciæ ziemsk± rzeczywisto¶æ, co na koñcu go rozczarowuje".

"Patrz±c na historiê Europy konstatujemy, ilu ³ask doznali¶my i ilu ¶rodków zbawienia, ile darów wci±¿ otrzymujemy, ile znaków mi³o¶ci Boga do nas i do naszych krajów, do naszego kontynentu. W¶ród zgliszcz Imperium Rzymskiego, patron Europy poszukuj±c przede wszystkim Królestwa Bo¿ego, zasia³ ziarno nowej cywilizacji europejskiej, która rozwinê³a siê ³±cz±c warto¶ci chrze¶cijañskie z klasycznym dziedzictwem z jednej strony oraz kultur± germañsk± i s³owiañsk± z drugiej" - o¶wiadczy³ arcybiskup z Francji.

Scali³em posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 13, 2011, 19:43:08 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Lipiec 13, 2011, 19:56:45 »

wstyd mi za osobê która uderzy³a dziennikarkê...
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #9 : Lipiec 14, 2011, 09:13:44 »

     

Polska | portal promocyjny » Poznaj Polskê » Poznaj Polskê » Instytucje spo³eczne » Ko¶cio³y i ¿ycie religijne w Polsce


                                                   KOSCIOLY I ZYCIE RELIGIJNE W POLSCE


W Polsce obecnie funkcjonuje sto trzydzie¶ci osiem oficjalnie zarejestrowanych Ko¶cio³ów i zwi±zków wyznaniowych.

Najwiêcej wiernych gromadzi Ko¶ció³ katolicki, do którego przynale¿y oko³o 95 % wierz±cej czê¶ci spo³eczeñstwa. Spo¶ród czterech obrz±dków, bizantyjsko-ukraiñskiego, neounickiego, ormiañskiego i ³aciñskiego, najliczebniejszy jest ten ostatni - w 1998 r. skupia³ ponad 35 milionów wiernych (9990 parafii, i oko³o 28 tysiêcy duchownych).

Na mocy bulli og³oszonej przez papie¿a Jana Paw³a II Polska zosta³a podzielona w 1992 r. na 40 diecezji i 13 metropolii ³aciñskich oraz jedn± bizantyjsko-ukraiñsk±. W³adzê ko¶cieln± w diecezjach sprawuj± biskupi, tworz±cy Episkopat. Przewodnicz±cym Konferencji Episkopatu jest arcybiskup Józef Michalik. Na terenie ca³ego kraju, a tak¿e poza jego granicami prowadz± dzia³alno¶æ ró¿ne organizacje oraz instytucje duszpasterskie (np. Polskie Misje Katolickie dzia³aj±ce g³ównie w krajach Trzeciego ¦wiata) i katechetyczne (zajmuj±ce siê m.in. nauczaniem religii w szko³ach) oraz kilkadziesi±t zakonów, zarówno mêskich, jak i ¿eñskich (m.in. Franciszkanie, Jezuici, Dominikanie, Michalici, Salezjanie, Redemptory¶ci, El¿bietanki, Urszulanki i Szarytki).

Oprócz Ko¶cio³a katolickiego dzia³a w Polsce kilka du¿ych ko¶cio³ów chrze¶cijañskich i kilkadziesi±t mniejszych ko¶cio³ów i grup religijnych.

Polski Autokefaliczny Ko¶ció³ Prawos³awny jest drugim co do wielko¶ci oficjalnym zwi±zkiem wyznaniowym. Liczy oko³o 550 tysiêcy wiernych i 320 duchownych. Jego wyznawcy to g³ównie przedstawiciele mniejszo¶ci bia³oruskiej, mieszkaj±cy na terenie wschodnich województw.

Trzecim co do liczebno¶ci wyznaniem chrze¶cijañskim w Polsce, dziel±cym siê na kilka od³amów, jest protestantyzm. Ko¶ció³ Ewangelicko-Augsburski liczy ponad 85 tysiêcy wiernych, Wspólnota Zielono¶wi±tkowa - oko³o 17 tysiêcy, Ko¶ció³ Adwentystów Dnia Siódmego - 10 tysiêcy. Pozosta³e protestanckie zwi±zki wyznaniowe skupiaj± nie wiêcej ni¿ po oko³o 5-6 tysiêcy wiernych.

W Polsce dzia³aj± te¿ tzw. ko¶cio³y starokatolickie (niezwi±zane z ko¶cio³em rzymskokatolickim): Starokatolicki Mariawitów, Polskokatolicki i Katolicki Mariawitów. Wszystkie gromadz± blisko ponad 88 tys. wiernych.

Zwi±zek Wyznania ¦wiadków Jehowy skupia ok. 130 tysiêcy wiernych.

Ponadto w Polsce dzia³a kilka innych grup religijnych, m.in. Muzu³mañski Zwi±zek Religijny (islam), Zwi±zek Gmin Wyznaniowych ¯ydowskich (wyznanie moj¿eszowe), Karaimski Zwi±zek Religijny (religia powsta³a z po³±czenia judaizmu i islamu, wyznaj± j± przedstawiciele mniejszo¶ci etnicznej pochodzenia tureckiego) oraz do¶æ liczna grupa organizacji nawi±zuj±cych do religii wschodnich, np. Miêdzynarodowe Towarzystwo ¦wiadomo¶ci Kriszny i Stowarzyszenie Buddyjskie.

* * *

Cech± charakterystyczn± polskiej religijno¶ci jest przywi±zanie do tradycyjnych praktyk i obrzêdów chrze¶cijañskich takich jak: pielgrzymki do miejsc ¶wiêtych, procesje liturgiczne (np. w ¦wiêto Bo¿ego Cia³a), rekolekcje adwentowe i wielkopostne, odpusty parafialne. Szczególn± rolê pe³ni kult Matki Bo¿ej, czczonej zw³aszcza w Obrazie Jasnogórskiej Czarnej Madonny czy Matki Bo¿ej Bolesnej w Licheniu, a tak¿e w licznych, mniejszych sanktuariach maryjnych rozsianych po ca³ym kraju.

Polska religijno¶æ nabra³a zupe³nie nowego wymiaru po wyborze Karola Wojty³y, Arcybiskupa Krakowa na Stolicê Piotrow± w roku 1978. Polski Papie¿, który przybra³ imiê Jana Paw³a II dokona³ w Ko¶ciele Katolickim wielkiej rewolucji, otwieraj±c go na problemy nowoczesnego ¶wiata. W Polsce osobê Jana Paw³a II postrzega siê zupe³nie wyj±tkowo, ³±cz±c jego dzia³alno¶æ z wielkimi przemianami spo³eczno-politycznymi, jakie dokona³y siê w latach osiemdziesi±tych XX wieku. Papie¿ Jan Pawe³ II pozostaje niekwestionowanym autorytetem moralnym i to nie tylko dla wierz±cej czê¶ci polskiego spo³eczeñstwa.

Ko¶ció³ katolicki w Polsce jest instytucj± trwale zwi±zan± z pojêciem polskiej pañstwowo¶ci. Pierwsz± wa¿n± dat± w historii pañstwa polskiego by³o przyjêcie chrze¶cijañstwa przez ksiêcia Polan, Mieszka I, w roku 966. Budowa struktur pañstwowych powi±zana zosta³a z krzewieniem chrze¶cijañstwa i utworzeniem na ziemiach polskich administracji ko¶cielnej. Od tamtych czasów Ko¶ció³ wspiera³ jedno¶æ pañstwa polskiego i jego niezawis³o¶æ, co sta³o siê szczególnie wa¿ne w okresie zaborów (1795 - 1918), II wojny ¶wiatowej i komunistycznej dominacji.

http://www.poland.gov.pl/Koscioly,i,zycie,religijne,w,Polsce,126.html

===================================================

 ZABYTKOWE KLASZTORY KATOLICKIE W POLSCE

B

    Bazylika na ¦wiêtej Górze
    Klasztor Sióstr Mi³osierdzia ¶w. Wincentego w Bia³ymstoku
    Ko¶ció³ i klasztor franciszkañski w Bieczu
    Dwór Lipnicki w Bielsku-Bia³ej
    Klasztor Franciszkanów w Bytomiu

C

    Klasztor Franciszkanów w Choczu
    Ko¶ció³ i klasztor Dominikanów w Choroszczy
    Klasztor w Czernej

G

    Go¶cikowo

I

    Klasztor Norbertanek w Imbramowicach

J

    Ko¶ció³ Trójcy Przenaj¶wiêtszej w Jaros³awiu
    Klasztor ss. Niepokalanek w Jaros³awiu
    Ko¶ció³ ¶w. Miko³aja i Stanis³awa biskupa w Jaros³awiu
    Zespó³ klasztorny Sióstr Boromeuszek i ko¶ció³ NSPJ w Jastrzêbiu-Zdroju
    Archiopactwo Cystersów w Jêdrzejowie

K

    Zespó³ klasztorny Franciszkanów w Kadynach
    Kalwaria Pakoska
    Klasztor Franciszkanów w Panewnikach
    Klasztor Albertynek na Kalatówkach
    Klasztor benedyktynek w Bys³awku
    Klasztor Bernardynów w Radomiu
    Klasztor Franciszkanów w Wo¼nikach
    Ko¶ció³ Naj¶wiêtszej Maryi Panny i ¶w. Jacka w Klimontowie
    Klasztor Franciszkanów w Kobylinie
    Ko¶ció³ i klasztor Reformatów w Koninie
    Ko¶ció³ ¶w. Floriana w Koprzywnicy
    Opactwo cystersów w Ko³baczu

   
K cd.

    Ko¶ció³ Nawiedzenia Naj¶wiêtszej Maryi Panny i klasztor bernardynów w Kole
    Bazylika ¦wiêtej Trójcy w Krakowie
    Ko¶ció³ Matki Boskiej ¦nie¿nej w Krakowie
    Ko¶ció³ ¶w. Augustyna i ¶w. Jana Chrzciciela w Krakowie
    Ko¶ció³ ¶w. Kazimierza Królewicza w Krakowie
    Ko¶ció³ ¶w. Franciszka z Asy¿u w Krakowie
    Opactwo Cysterskie w Krzeszowie
    Klasztor Franciszkanów w Kêtach

L

    Dawny ko¶ció³ i klasztor benedyktynek w Legnicy
    Opactwo cystersów w Lubi±¿u
    Lubiñ (powiat ko¶ciañski)
    Opactwo cystersów w L±dzie

M

    Klasztor Franciszkanów w Miejskiej Górce
    Klasztor Benedyktynów w Mogilnie
    Opactwo cystersów w Mogile

O

    Opactwo cystersów w Oliwie
    Opactwo Cystersów w W±chocku
    Klasztor Bernardynów w Opatowie
    Klasztor Franciszkanów w Opolu
    Klasztor Franciszkanów w Osiecznej
    Ko¶ció³ ¶w. Antoniego w Ostro³êce
    Kaplica ¶w. Jacka w O¶wiêcimiu
    Ko¶ció³ Matki Bo¿ej Bolesnej w O¶wiêcimiu

P

    Klasztor franciszkanów w Pako¶ci
    Klasztor filipinów w Poznaniu
    Ko¶ció³ Bo¿ego Cia³a w Poznaniu
    Ko¶ció³ ¶w. Antoniego Padewskiego i klasztor franciszkanów konwentualnych w Poznaniu

   
P cd.

    Ko¶ció³ ¶w. Józefa i klasztor karmelitów bosych w Poznaniu
    Zespó³ klasztorny Sióstr Pasterek od Opatrzno¶ci Bo¿ej w Poznaniu
    Klasztor Karmelitów Bosych w Przemy¶lu

R

    Pocysterski Zespó³ Klasztorno-Pa³acowy w Rudach

S

    Ko¶ció³ ¶w. Jakuba w Sandomierzu
    Sanktuarium Matki Bo¿ej Ró¿añcowej £askawej w Janowie Lubelskim
    Stani±tki
    Klasztor sercanów w Stopnicy
    Opactwo Cystersów w Sulejowie
    Opactwo Cystersów w Szczyrzycu
    Klasztor Sióstr Niepokalanek w Szymanowie

T

    Klasztor sióstr dominikanek w Tarnobrzegu
    Sanktuarium Matki Bo¿ej Dzikowskiej w Tarnobrzegu
    Sanktuarium ¶w. Jadwigi w Trzebnicy
    Zespó³ Klasztorny Bernardynów w Tykocinie
    Klasztor Benedyktynów w Tyñcu

W

    Sanktuarium ¶w. Józefa oraz Klasztor Karmelitów Bosych w Wadowicach
    Klasztor Dominikanów w Warszawie (S³u¿ew)
    Ko¶ció³ Wniebowziêcia Naj¶wiêtszej Maryi Panny w Krakowie
    Zespó³ klasztorny Franciszkanów w Wodzis³awiu ¦l±skim
    Klasztor Franciszkanów we Wronkach
    Klasztor Franciszkanów we Wschowie

Z

    Klasztor Karmelitów Bosych w Zagórzu
    Zak³ad ¶w. £azarza w Poznaniu
    Klasztor i szpital Bonifratrów w Zebrzydowicach
    Zespó³ Ko¶cielno-Klasztorny oo. Franciszkanów-Reformatów w Wieliczce

£

    Klasztor Franciszkanów w £odzi (£agiewniki)

   
Kategorie: Klasztory katolickie • Zabytki Polski • Klasztory Polski- 81 pozycji

Tê stronê ostatnio zmodyfikowano 12:55, 30 maj 2011.

http://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Zabytkowe_klasztory_katolickie_w_Polsce


                 Â¯YCIE MNICHA W KLASZTORACH BUDDYJSKICH I CHRZE¦CIJAÑSKICH. STUDIUM PORÓWNAWCZE

bardzo ciekawy temat, jesli kogos interesuje ten temat to podaje adres gdzie mozna dowiedziec sie wiecej.Zycze ciekawej
lektury :
http://www.obta.uw.edu.pl/~zoja/Woloszmnich.pdf

Scali³em posty
Darek


 










« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2011, 15:12:29 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Enigma
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Lipiec 15, 2011, 19:06:45 »

Najwiêcej wiernych gromadzi Ko¶ció³ katolicki, do którego przynale¿y oko³o 95 % wierz±cej czê¶ci spo³eczeñstwa. Spo¶ród czterech obrz±dków, bizantyjsko-ukraiñskiego, neounickiego, ormiañskiego i ³aciñskiego, najliczebniejszy jest ten ostatni - w 1998 r. skupia³ ponad 35 milionów wiernych (9990 parafii, i oko³o 28 tysiêcy duchownych).

Dane te s± fa³szywe, istnieje ró¿nica pomiêdzy '95 % wierz±ca czê¶æ spo³eczeñstwa' a '35 milionów wiernych'. Je¶li bowiem przyj±æ ¿e naprawdê 'wierz±ca cze¶æ spo³eczeñstwa' to niewielki % (przyjmijmy ¿e 30) to nawet 95% z tej liczby, stanowiæ bêdzie ok jedn± trzeci± ludno¶ci pañstwa. Wiadome jest ¿e w nabo¿eñstwach nie uczestniczy 95% ludno¶ci Polski, natomiast liczbe wiernych podaje sie na hop siup 35 mln.
 
Wed³ug danych GUS ludno¶æ kraju w 2010r wynosi³a 38mln osób. Je¶li wiec przyj±æ za 100% wiernych ca³± ludno¶æ Polski, to owe 35 mln wiernych stanowi ok 92% - liczba równie naci±gana.

Zapewne i moj± osobê wci±ga sie w ow± kreatywna ksiêgowo¶æ, poniewa¿ zosta³am przymusowo ochrzczona w wieku niemowlêcym, kiedy cz³ek nie umia³ jeszcze wyrzec s³owa 'tak lub nie', nie wspominaj±c o czynieniu w tym akcie znaku krzy¿a (symbolu solarnego) na czole. A dzi¶ nie bardzo mam czas ani ci¶nienia na apostazje. Tym niemniej przykre jest, ¿e takie statystyki dorabia sie celowo (dok³adnie znaj±c liczbê praktykuj±cych - wierni w ko¶cio³ach sa przecie¿ liczeni).

Taka statystykê dorabia sie pewnie aby mieæ dodatkowy argument nacisku na pañstwo w wielu kwestiach na których zalezy kap³anom, liczba ich 28 tys to jakby nie przeliczaæ w naszym pañstwie 0,08% spo³eczeñstwa, no ale korzy¶ci z finansowania ida juz w grubsze liczby.
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #11 : Lipiec 15, 2011, 21:49:39 »

Dziekuje Ci bardzo Enigmo ze zabralas glos na ten temat. Uwazam ze masz racje. Mysle ze ogromna ilosc wyznawcow
podziela Twoje zdanie. Przyszedl czas i mozliwosci rozmawiac na glos o takich tematach.
Serdecznie pozdrawiam Rafaela.

======================================

Radio Maryja pod ostrza³em.

 
 
Na naszych oczach partia mi³o¶ci zdobywa ostatnie przyczó³ki krytyki, podbija wroga dokonuj±c jego przejêcia. Po odkupieniu wiêkszo¶ciowego pakietu w dzienniku „Rzeczpospolita ” i tygodniku „Uwa¿am ze” przysz³a kolej na niepokorny o¶rodek toruñski. Mieli¶my ju¿ list (ostrzegawczy) Jana Dworaka skierowany na rêce o. Tadeusza Rydzyka, pó¼niej ogromn± medialno-rz±dow± kampaniê przeciwko szefowi Radia Maryja za wypowiedzi w europarlamencie, a dzisiaj Sejmowa Komisja Kultury i ¦rodków Przekazu, której przewodzi pani Iwona ¦ledziñska-Katarasiñska (PO) próbowa³a przeforsowaæ swój projekt opinii na temat rzekomego incydentu, jaki zaistnia³ 9 lipca na Jasnej Górze podczas pielgrzymki rodziny Radia Maryja.
 
Osoby, które nie maj± pojêcia, o co chodzi odsy³am do artyku³u w wtorkowym „Naszym Dzienniku” pt "Prowokacja Polsatu". W skrócie dziennikarze Polsat News bez wymaganej akredytacji weszli w t³um pielgrzymów szukaj±c sensacji, podczas gdy ludzie w skupieniu i zadumie modlili siê. Dodatkowo wcze¶niej stoj±c z boku wy¶miewali siê z homilii i szydzili z wyst±pieñ zaproszonych go¶ci. Dosz³o tak¿e do incydentu, w którym jeden z pielgrzymów wyrwa³ reporterce Polsatu Ewie ¯arskiej mikrofon. Sama poszkodowana w pocz±tkowych relacjach twierdzi³a, i¿ zosta³a uderzona w twarz, jednak pytani policjanci zaprzeczyli rewelacjom dziennikarki. W pocz±tkowych relacjach telewizji z s³onecznym logiem uszkodzony mia³ zostaæ sprzed firmy, a jej pracowniczy wcze¶niej niby wyst±pili o akredytacje, ale jej nie otrzymali. Równie¿ i te przekazy z biegiem czasu zdementowali organizatorzy spotkania religijnego.
   
Obecnie do kolejnego aktu dramatu w³±czyli siê energiczniej pos³owie Platformy, a wszystko na wniosek KRRiT (szef Jan Dworak by³y cz³onek PO) oraz MSWiA („szczególny niesmak budzi fakt, ¿e do zdarzenia dosz³o w miejscu i okoliczno¶ciach, które powinny byæ wolne od jakiejkolwiek przemocy i politykierstwa, tak¿e w obecno¶ci osób, które nie wahaj± siê oskar¿aæ pañstwa polskiego i jego w³adz - tak¿e na forum europejskim - o stosowanie praktyk totalitarnych i ograniczanie wolno¶ci wypowiedzi”) i wymy¶lili o¶wiadczenie, w którym to za¿±dano od w³adz Radia Maryja i Telewizji Trwam oraz „wspó³pracuj±cego z nimi ugrupowania politycznego przestrzegania obowi±zuj±cego w Polsce prawa i wyciszania emocji buduj±cych atmosferê nienawi¶ci”. Dodatkowo opinia komisji mia³a zobligowaæ MSWiA do „egzekwowania od organizatorów wszelkich publicznych zgromadzeñ gwarancji zapewnienia dziennikarzom swobody wykonywania zawodu". Pos³anka PO przyzna³a, i¿ dzia³a w obronie poszkodowanych dziennikarzy, którzy to w³a¶nie jej poskar¿yli siê na niesfornych pe³nych agresji pielgrzymów powi±zanych z toruñsk± rozg³o¶ni±.  Dzisiaj KRRiT wyda³a dodatkowo o¶wiadczenie, w którym to wyra¿a kolejn± dezaprobatê dla dzia³añ RM: „Niedopuszczalne jest dzielenie mediów na dobre i z³e, i decydowanie, komu wolno, a komu nie wolno wydarzeñ takich relacjonowaæ. Zastosowanie si³y wobec dziennikarzy i tym samym uniemo¿liwianie wykonywania przez nich swojej pracy jest nie do pogodzenia z obowi±zuj±cymi w Polsce standardami" podpis pod dokumentem z³o¿y³ Jan Dworak przewodnicz±cy KRRiT.
 
Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazuj± na to, i¿ ja¶nie nam panuj±cy uznali za niemo¿liwe dokonanie wch³oniêcia „imperium” redemptorystów, w zwi±zku z tym obecnie staraj± siê je zlikwidowaæ, a ziemie po min wypaliæ ogniem. Trwa niszczenie wizerunku, przypinanie gêby antysemitów, ksenofobów, agresywnych, nienawistnych o¶rodków, które w imiê interesu publicznego i jakiego¶ dobra wspólnego wszystkich Polaków koniecznie nale¿a³oby zamkn±æ.
 
Sprawê o¶wiadczenia prze³o¿ono na dzieñ 26 lipca!

http://kanap.salon24.pl/324517,radio-maryja-pod-ostrzalem       
 
Scali³em posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Lipiec 16, 2011, 11:53:38 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #12 : Lipiec 17, 2011, 23:39:49 »

Mocne s³owa o. Rydzyka: Polsce potrzebny jest egzorcyzm

IAR | dodane 2011-07-16 (07:08)


O. Tadeusz Rydzyk
O. Tadeusz Rydzyk (fot. PAP / Andrzej Grygiel)
Wiadomo¶ci dnia

 
- To, co siê dzieje w naszym kraju jest skutkiem ogromnego k³amstwa, któremu, niestety, du¿a czê¶æ narodu siê nie sprzeciwia - powiedzia³ ojciec Tadeusz Rydzyk w wywiadzie dla "Naszego Dziennika". - A doskonale wiemy, ¿e ojcem k³amstwa jest szatan. Dlatego Polsce potrzebny jest egzorcyzm. Potrzeba naprawdê potê¿nej modlitwy i od¿egnania siê od wszystkiego, czego ¼ród³em jest szatan, zarówno w ¿yciu osobistym, jak i spo³eczno-politycznym - stwierdzi³ dyrektor Radia Maryja.

Zdaniem ojca Tadeusza Rydzyka, to co dzieje siê w Polsce, to "wielkie odej¶cie od ¿ycia w prawdzie. Wed³ug niego, jest to jaka¶ pozosta³o¶æ komunizmu. - To widaæ w ró¿nych sferach ¿ycia spo³ecznego, politycznego. Wielu woli s³odkie k³amstwo ni¿ gorzk± prawdê, woli jakie¶ z³udzenia, którymi karmi± ich ludzie od PR, czyli propagandy. Ten PR to ¿ycie w z³udzeniach - mówi³ ojciec Rydzyk.

Dyrektor Radia Maryja doda³, ¿e Jezus nie powiedzia³, ¿e z³udzenia nas wyzwol±, ale ¿e prawda nas wyzwoli. - Ten PR to nic innego, jak k³amliwa gra. Pierwszy PR robi³ szatan w raju i Ewa mu uwierzy³a. Tak samo teraz dzieje siê w Polsce. To jest z³e, to jest wrêcz obrzydliwe. Ca³y czas widzê k³amstwo, którym próbuje siê karmiæ Polaków - podkre¶li³ Tadeusz Rydzyk.

http://wiadomosci.wp.pl/kat,111994,title,Mocne-slowa-o-Rydzyka-Polsce-potrzebny-jest-egzorcyzm,wid,13602873,wiadomosc.html

=============================================

18.07.2011 20:23 32
opublikowana w: Dla Warszawiaków, Uwa¿am Rze

Semka: Zachód nie uczy sie religii. A jak my siê uczymy?


 Dwa ciekawe teksty w najnowszym „Uwa¿am Rze” sprowokowa³y mnie, by porozmawiaæ o tym, jak dzi¶  uczy siê, jak powinno uczyæ siê religii w szko³ach. Teksty z tygodnika  s± badaniach, jakie nad ¿yciem Jezusa Chrystusa prowadz± rozmaici naukowcy i pseudonaukowcy.

Piotr Zychowicz z pisze o odkryciach archeologicznych zwi±zanych z ¿yciem  z Jezusa.  O tym, jak wielkie wywo³uje to emocje.

Piotr Semka z kolei przypomina  rozmaite pseudonaukowe odkrycia zwi±zane z ¿yciem Jezusa. Pisze o  popularno¶ci ksi±¿ek Dona Browna, czy i rzekomo wielkich wydarzeniach jak „Ewangelia Judasza”.

Koñczy tak: „W spo³eczeñstwach Zachodu coraz rzadsze jest uczêszczani na lekcje religii w szko³ach. A bez takiej choæby podstawowej wiedzy o Biblii i jej symbolice ³atwo przyj±æ niekiedy bardzo efektowne tezy pseudonaukowych negacjonistów boskiego zbawienia. Co wiêcej wspó³czesna kultura coraz bardziej zachêca, by zaakceptowaæ happy end o ma³¿eñstwie Chrystusa z Mari± Magdalen±, zamiast wg³êbiaæ siê w nie³atwa prawdê o mêce Pañskiej i odkupieniu ludzko¶ci. Z kolei teksty typu Ewangelia Judasza wpisuj± siê w coraz mocniejszy trend rozgrzeszania ludzi Zachodu z jakichkolwiek s³abo¶ci ducha”.

Tezy Semki s± moim zdaniem prawdziwe. Coraz mniej wiemy, coraz mniej  siê uczymy, coraz czê¶ciej  szukamy  intryguj±cych rozwi±zañ daj±cych ³atwiejsze odpowiedzi. Rozmaite poci±gaj±ce tezy stawiane przez zachodnich pseudonaukowców, chêtnie kolportowane przez show-biznes na pewno maj± du¿y wp³yw na my¶lenie spo³eczeñstw zachodnich. Ale tak¿e co raz bardziej i naszego.

Czy u nas jest du¿o lepiej? Czy coraz bardziej popularnie opowiadana religia w szko³ach, coraz bardziej kiczowate obrazki w sklepach z dewocjonaliami, gigantyczne  pomniki, cudaczne miejsca kultu, do których je¼dzi siê ogl±daj±c prezentacjê garnków  nie powoduj±, ¿e coraz wiêcej ludzi my¶li o religii jako o czym¶ magicznym?

Ja sam mam bardzo dobre do¶wiadczenia z nauk± religii. W szkole, do której chodz± moje dzieci jest wspania³a, m±dra i wra¿liwa pani katechetka. Przygotowa³a naszych ch³opców do Pierwszej Komunii ¦wiêtej znakomicie. Wiedzieli, po co podchodz± do o³tarza.  Jestem Jej za to wdziêczny.

Ale obserwowa³em ró¿ne uroczysto¶ci. S³yszê od znajomych, ¿e maja bardzo ró¿ne do¶wiadczenia w szko³±ch.  Jakie s± Wasze do¶wiadczenia z lekcji religii w szko³ach, do których chodz± Wasze dzieci? Czy katecheci ucz± ich tego, co jest istot± religii, czy skupiaj± siê na barwnych historyjkach pomijaj±c ich g³êbszy sens?

Czy nie jest tak, ¿e sam Ko¶ció³ i jego cz³onkowie te¿ przyczyniaj± siê do tego, ¿e Don Brown sprzedaje siê u nas tak ¶wietnie?

http://jankepost.salon24.pl/325295,semka-zachod-nie-uczy-sie-religii-a-jak-my-sie-uczymy

Scali³em posty
Darek


« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 22:36:12 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #13 : Lipiec 18, 2011, 22:03:01 »

Kazanie Ks. Piotra Natanka 17 lipca 2011 roku

Pojawi³o siê u mnie dzi¶ w skrzynce pocztowej z dopiskiem:
Cyt.” To kazanie MUSI us³yszeæ ka¿dy Polak.Ks. Piotr mówi bez ogródek o masonerii, o konsekwencjach ¶wiadomego
niszczenia Polski przez masoneriê w Rz±dzie i Ko¶ciele.Kazanie jest wyg³oszone wed³ug orêdzi Matki Bo¿ej z 16 lipca 2011 r."

Zaczê³am ogl±daæ, zaciekawi³o… ogl±dam dalej…  U¶miech

<a href="http://www.gloria.tv/media/176256/embed/true" target="_blank">http://www.gloria.tv/media/176256/embed/true</a>
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #14 : Lipiec 18, 2011, 22:37:36 »

I jakie konkluzje Ci siê nasuwaj±?  Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #15 : Lipiec 18, 2011, 22:55:28 »

I jakie konkluzje Ci siê nasuwaj±?  Du¿y u¶miech

Pomijaj±c aspekt religijny, to jednak wielki patriota i w tym wzglêdzie robi dobr± robotê budz±c naród z u¶pienia
i wskazuj±c na polskie korzenie.
No i jaka ekspresja! Najlepiej samemu obejrzeæ/wys³uchaæ…  Du¿y u¶miech
Zapisane
sza
Go¶æ
« Odpowiedz #16 : Lipiec 18, 2011, 23:39:18 »

Ptaszku mi³y...obejrza³am i wys³ucha³am, nawet mnie wci±gnê³o, ale...to jaka¶ masakra!
I dlaczego tak krzyczy?
Pamiêtam z historii jednego, co tak krzycza³...i nie wysz³o to nam na dobre   Z³y
Zamiast krzyków, chyba lepsza jest spokojna konstruktywna argumentacja, która przynajmniej ¶wiadczy o równowadze emocjonalnej. Ciekawe, czy po tym wyst±pieniu pozwol± mu dalej wyg³aszaæ kazania  Co¶

Pozdro  Du¿y u¶miech
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #17 : Lipiec 19, 2011, 09:00:53 »

Bez kometarza.

Pozdrawiam wszystkich . Rafaela
Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #18 : Lipiec 19, 2011, 10:36:27 »

Witaj sza,
Masakra, nie masakra, ale widaæ, ¿e ksiêdzu temu le¿y na w±trobie nasz kraj.  Mrugniêcie Ca³kowicie pomijam aspekt religijny,
skupi³am siê raczej na jego interpretacji rzeczywisto¶ci i niestety, przyznaæ muszê, ¿e ma on wiele racji w tym, co g³osi.
Nasz rz±d gubi Polskê, a Polacy, jak te chocho³y tañcz± zgubny dla siebie taniec. To akurat moje s³owa,  Du¿y u¶miech ks Natanek
u¿ywa³ innych, bardziej dosadnych, by nie powiedzieæ z piek³a rodem.  Chichot
Czasami jego argumentacja by³a wrêcz komiczna, ale s±dzê, ¿e do owieczek w jaki¶ sposób trafiaj±ca.
Chocia¿, kto wie, czy w ogóle co¶ trafia, patrz±c na skutki ludzkich zachowañ.
Bo w koñcu, to my, ka¿dy naród daje przyzwolenie w³adzy na jej w³adzê nad nami.

A krzyk ksiêdza?  Uznajê to raczej za ekspresjê jego wyra¿ania, zaanga¿owanie emocjonalne.
Wg ezoteryki emocje nadaj± energiê my¶li, jednak czy my¶l staje siê przez to bardziej lotna? Chocia¿ patrz±c na historiê,
to krzycz±cy osi±gali swój cel, pomijam ju¿ odleglejsze zakoñczenia w czasie, gdy w efekcie przewa¿a³ skumulowany
krzyk krzywdzonych. Zawsze jednak pojawia siê efekt. Krzyk, to naprawdê silna fala uderzeniowa. 

Co do pozwolenia na wyg³aszanie kazañ, to ju¿ ponoæ dawno ks. Natanek zosta³ zbanowany
przez w³adze ko¶cielne i kazania g³osi jedynie w swojej parafii, nag³a¶niaj±c je przez Internet.
Czyli mamy kolejnego niepos³usznego.  Du¿y u¶miech

A tak w ogóle, to ksiê¿a (m±drzy) mog± odegraæ spor± rolê w budzeniu ¶wiadomo¶ci politycznej narodu.
I nie raz j± odgrywali.

« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 10:38:29 wys³ane przez ptak » Zapisane
Kahuna
Go¶æ
« Odpowiedz #19 : Lipiec 19, 2011, 18:00:05 »

SZA,w/g mnie ksiadz Natanek ,to jeden z tych odwaznych
co wystapili przed szereg i lezy mu na sercu zarowno
dobro i odnowa KrK w Polsce jak rowniez dobro i przyszlosc
Polski.Stety,odnajduje w jego plomiennym kazaniu wiele racji
i troski o przyszlosc panstwa i jego mieszkancow.I nie jest
on jakims krzyczacym dla poklasku i reklamy przyglupem,bo
dobrze wie o czym mowi i dlaczego.Ma rowniez stopien doktora
filozofii,a to tez o czyms swiadczy.Oby wiecej takich "masakr"
i takich "krzykaczy".
Pozdrawiam.
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #20 : Lipiec 19, 2011, 18:14:22 »

Tu mozna wiecej sie dowiedziec na tem ks.Natanka i jego wypowiedzi oraz co mysla inni w kraju.
http://www.polskawalczaca.com/viewtopic.php?f=7&p=30575&sid=9f332436ea167594e07d494b12628b78
Zapisane
sza
Go¶æ
« Odpowiedz #21 : Lipiec 19, 2011, 18:45:04 »

Kahuna zgadzam siê z Tob±, ¿e ksi±dz Natanek nale¿y do odwa¿nych. I na pewno musi wierzyæ w to co g³osi, bo najprawdopodobniej po³o¿y³ na szali swoj± (jakby to nazwaæ) "karierê duszpastersk±?" (to chyba z³e s³owo, ale wiecie o co chodzi  Mrugniêcie. Niewielu na to staæ i dlatego oddaje mu pe³en SZACUN. Ale je¿eli chodzi o metody, to ju¿ inna historia...

Pozdro  Mrugniêcie
Zapisane
Enigma
Go¶æ
« Odpowiedz #22 : Lipiec 19, 2011, 19:49:23 »

Tak, Natanek rulez

Pos³ucha³am tak ok do po³owy, az mnie zmêczy³o. Ale najlepszy motyw o biskupie ¯yciñskim, który wyje w piekle obok Mahometa, przywi±zany ³añcuchem a¿ go w niebie s³ychac. Poszpera³am troszke i znalaz³o sie jeszcze kilka ciekawyh fragmentów:

7:41
...takie zachowania artysty, ¿e on sobie we¼mie matce Bo¿ej po³ozy maskê na g³owe, no wy mówicie artysta. Jaki artysta? Trzeba mu g³owe uci±æ! Dotkno³ ¶wieto¶ci narodu, on ju¿ nie powinien w Polsce byæ. A wy wszyscy "przecie¿ on chce sie wyartystowaæ"

8:06 Za darmo dzisiaj oddajecie dzieci 3-4 letnie, do Po-wskich przeddszkoli, ¿³óbków aby oni indokrtynowali swoimi has³ami. I oto z naszych szkó³ nie wychodza Polacy, wychodza europejczycy, kosmopolici...


O d³ugu gospodarczym

8:38 ...Sprzedaliscie wszystko, nagadano wam, jak sprzedamy to bedzie sie pó¼niej interes krêci³. Dzi¶ mówi± nam oficjalnie, ¿e mamy 800 miliardów d³ugów! A dochód pañstwa jest 280 miliardów, to razy trzy rozumiecie? A w nieoficjalnych ¶rodkach mówi sie ¿e nasz d³ug publiczny w Polsce, wynosi moi drodzy 3 biliony z³otych. To jest 3 tysi±ce miliardów z³otych. Jak myslicie, czy wy wiecie ¿e, nie wiem czy na minute, czy na sekunde d³ug nasz rosnie o 6 tysiêcy z³otych? Kapujecie?  Wiecie, my tylko siedzmy a oni doj±!

09:40 ...dzis ju¿ nie ma na ziemi polskiej partii, s± to partie zak³adane albo przez masonów, albo przez wywiady obce. Wszystkie kierunki narodowe, jakie ros³y na ziemi polskiej by³y wybijane: ZChR - na czele sta³ mason, Rop - na czele sta³ mason. Pó¼niej sz³y inne partie prawicowe, to samo zrobiono, wybito nas. A tych co zostawino mówia ¿e to s± prawicowe partie, Jakie? Liberalne, masoñskie na ziemi polskiej. Dlatego Matka Bo¿a mówi prosto: 'moje królestwo jest ca³e pokryte mg³±'

11:47 Po drugiej wojnie ¶wiatwej,  w pakiecie mi³o¶ci i u¶cisku Stain da³ nam sto tysiêcy chazarów  http://pl.wikipedia.org/wiki/Chazarowie tak zwanych ¿ydów z pañstwa zydowskiego na Krymie. To nie s± zydzi to sa mongo³owie, dani na ziemie Polske w da¿e o których mówi Apokalipsa: 'Posy³am ci ludzi z synagogi szatana' - to nie s± zydzi! I dzi¶ oni nami rzadz±!


Prawdziwa statystyka, ilu mamy katolików Mrugniêcie

14:51 Mówie wam o lawinie rujnuj±cego sie ducha katolickiego Polski. 50 polaków juz nie ma nic doczynienia z ko¶cio³em. A z tych piêædziesieciu, tylko 10 sie jeszcze trzyma koscio³a, czyli 5% polaków! A reszta wsztstko z koninktury. Zachowuje sie jak motylek z kwiatka, na kwiatka by zachowac swój lud i nieskazitelne piórka,  by medialnie piêknie wypa¶æ przy biskupie, czy na jakiej¶ mszy ¶wietej.

16:20 Czy mam wam przeczytac, jak wygl±da³o rozliczenie ¶p Józefa ¯yciñskiego arcybiskupa? Dzi¶ z piek³a s³ychac jego g³os w niebie, tak wyje! Jest razem obok Mahometa, przywi±zany najgrubszym ³añcuchem.


Eh, có¿ za ekspresja.
W moim sennym widziade³ku piek³o wygl±da³o odrobine inaczej, no ale ja zyje w jakim¶ innym ¶wiecie Smutny

22:50 
...i bêd± g³upimi darmowymi niewolnikami. I Poslko sta³a¶ sie niewolnic± Europy. Mowi³em wam, kiedy zamknieto granice wschodni± Rzeczpospolitej, ko³o zamkne³o sie na Bugu (...) i oto teraz ty na zachodzie sprz±tasz mieszkania, ty³ki podcierasz. Wykonujesz najwiêksze niewolnicze prace polaku. Przygl±dnij sie, nie awansujesz nigdzie. Zosta³y tobie tylko funkcje bytowe, pomocnicze (...) jeste¶cie darmowym ³upem, wykszta³conym, inteligentnym, zdrowym jeszcze maj±cym nienajgorszy krêgos³up.(...)Wiêc im sie wszystkim op³aca zatrudniaæ Polaka. Witam na ziemi europejskiej, bia³ego murzyna, któremu na imiê Polak.


 Du¿y u¶miech cool
Reszta w czasie najbli¿szym, bo ciê¿ko cofaæ i pisaæ na raz.
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #23 : Lipiec 19, 2011, 20:46:43 »

Dzisiaj przez caly dzien  ks. Natanek chodzi mi po glowie. Ciekawe to, jakie  super uklady ma on z Matka Boza. Krzyczy na narod nieposluszny  ze mu sie chce to i owo, ale przeciesz KK zyje jak masoni. Oplywaja w dobrze, ziemi i pieniadzach.
Jezdza najlepszymi autami, zyja jak lordy tylko w kosciolach placza jak to nie maja na nic pieniedzy. Ich torba jest ciagle pusta, niech by sie polak zarobil na smierc pracujac w Niemczech przy podcieraniu pup starym niemcom, to niestety ale tych
koscielnych toreb nigdy nie napelni. Nie wspominajac o sprawiedliwosciach. Ten prawdziwy Polak krzyczy tak przez cale zycie. Przed dwudziestu pare laty, w kosciele Polskim widzialam jego wystep. Bylo to w wielka sobote. Ponad 30 dzieci bylo przygotowywane do pierwszek komuni sw. Ksiac ktory przygotowywal te dzieci, zaprosil na odpowiednia godzine do kosciola, gdzie mialo sie odbyc poswiecenie jajek w koszyczkach i wtedy wystapil ks. Natanek. Krzyczal jak opetany o kobietach trumnach, kurestwie i usuwaniu ciazy. Zadnego slowa na temat nadchodzacych swiat Wielkanocnych. Moja coreczka przestraszona pytala mnie, co to jest ta kobieta trumna. Kosciol przezyl niesamowite chwile, wyprowadzilismy nasze dzieci z tego kosciola i to byly pierwsze swieta bez swiecomnki. Dzisiaj, kiedy sluchalam tego prawdziwego Polaka, uslyszalam znowu o kobietach trumnach -tak , to byl ten sam ktorego poznalam w Franfurcie w Polskim kosciele.
Nie wiem czym on tak zachwyca tu niektorych. Jego wyksztalcenie nie ma apsolutnie zadnego wplywu na jego zachowanie, szkoda tylko ze kraj, jego ojczyzna zaplacila za jego studia, bo sludiowal niestety w czasach ze to nie kosztowalo. Takich swietych jak on tu przedstawia ja nie chce. Jest to czlowiek ktory produkuje STRACH. STRACH- OZNACZA - mysle ze wiecie co oznacza strach i jakie sa jego skutki.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 19, 2011, 20:47:16 wys³ane przez Rafaela » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Lipiec 19, 2011, 21:41:08 »

Cytat: ptak
... skupi³am siê raczej na jego interpretacji rzeczywisto¶ci i niestety, przyznaæ muszê, ¿e ma on wiele racji w tym, co g³osi. ...[]/quote]

 Du¿y u¶miech
Tak ... jak to by³o?
Malowanie paznokci - to szatan
jaka¶ tam muzyka - to szatan

By³o tego jeszcze trochê.  Z politowaniem - dla Natanka i jego "wiernych", rzecz jasna.  Mrugniêcie Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Strony: [1] 2 3 4 5 6 7 8 9 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

wypadynaszejbrygady ostwalia granitowa3 watahaslonecznychcieni zipcraft