Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 23, 2024, 00:41:59


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Odp: Z zycia KK w Polsce.  (Przeczytany 993 razy)
0 u¿ytkowników i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Rafaela
Go¶æ
« : Lipiec 13, 2011, 12:07:39 »

O. Rydzyk na Jasnej Górze: Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów
2011-07-10 | Ostatnia aktualizacja: 08:43 | Komentarze: 144
Tagi: Jasna Góra, Pielgrzymka Rodziny Radia Maryja, bruksela, rydzyk
O. Rydzyk na Jasnej Górze: Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów

O. Rydzyk na Jasnej Górze: Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów Fot. Maciej UrbanowskiAPP / Newspix
Nie pozwalajmy poniewieraæ kap³anów - apelowa³ w sobotê o.Tadeusz Rydzyk na Jasnej Górze do uczestników 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja. Nawi±za³ przy tym m.in. do protestów po swojej niedawnej wypowiedzi w Brukseli
21 czerwca podczas seminarium nt. energii odnawialnej w Brukseli toruñski redemptorysta skar¿y³ siê, ¿e obecny rz±d rozwi±za³ w 2007 r. umowê przyznaj±c± jego fundacji dotacjê na odwierty geotermalne w Toruniu. "Jeste¶my tutaj w Brukseli, ja nie wiem, co na to ta Bruksela, bo jeste¶my wykluczani, dyskryminowani. To jest totalitaryzm. Ja nie ¿artujê. To jest totalitaryzm" - mówi³ wówczas. W reakcji na te s³owa MSZ wys³a³o do Watykanu notê dyplomatyczn±.

W sobotê wieczorem na Jasnej Górze, po rozpoczynaj±cej pielgrzymkê Rodziny Radia Maryja mszy, w przemówieniu do wiernych o. Rydzyk zaapelowa³ m.in., by nie pozwalali na "poniewieranie pasterzy w Polsce". "Gdzie jak gdzie, ale w kraju b³ogos³awionego Jana Paw³a II szanujmy kap³anów" - wzywa³ redemptorysta.

Przypomnia³, ¿e papie¿owi zale¿a³o, by Polska ponios³a ewangeliê do Europy. "Mówili nam jak mieli¶my wej¶æ do tej Unii Europejskiej, mówili nam, ¿e bêdziemy ewangelizowaæ, Ko¶ció³ bêdzie mia³ takie szanse. Ale jak jeden ksi±dz pojecha³ do Brukseli nie w swojej sprawie, to go chcieli zat³uc od razu, jak powiedzia³ trochê prawdy - bardzo krótko, oczywi¶cie na skróty, bo nie by³o mo¿na du¿o" - relacjonowa³ o. Rydzyk.

"Widzicie, ja te¿ my¶la³em, ¿e to bêdzie taka ewangelizacja, otwarte oczy, rêce, serce, a tu nic. Co mamy? Po¶miaæ siê, pob³ogos³awiæ i do roboty, do ewangelizacji. Nigdy nie kamieniujmy ksiê¿y, nigdy. Gdyby¶my tak mogli napisaæ bia³± ksiêgê, to my¶lê, ¿e ka¿dy biskup mia³by tak± bia³± ksiêgê prze¶ladowañ - w Polsce, w naszych czasach - i przez media odbieranie dobrego imienia" - mówi³ redemptorysta.

"Zat³uk± ¿ywcem, tak jak ks. abp. (Stanis³awa - PAP) Wielgusa. () Nikt nie ma prawa drugiego cz³owieka obmawiaæ, mówiæ na niego w mediach, gdzie indziej, po s±dach w³óczyæ, je¿eli on nie ma prawa siê broniæ, je¿eli mu siê usta zamknie. () To nie jest demokracja - to siê k³ania ten stary system, ale mo¿e jeszcze ulepszony, w bia³ych rêkawiczkach" - oceni³ o. Rydzyk.



Ko¶ció³ idzie do s±du! Pierwsza taka sprawa o odszkodowanie
2011-07-11 | Ostatnia aktualizacja: 07:38 | Komentarze: 25
Tagi: ko¶ció³, sprawa, s±d
Ko¶ció³ idzie do s±du! Pierwsza taka sprawa o odszkodowanie

Ko¶ció³ idzie do s±du! Pierwsza taka sprawa o odszkodowanie / Shutterstock
Poznañska parafia domaga siê w s±dzie 7 mln z³ odszkodowania za odebrane w PRL dzia³ki. Po rozwi±zaniu Komisji Maj±tkowej w ca³ym kraju mo¿e byæ ponad 200 takich pozwów - informuje "Gazeta Wyborcza".

Pozew jest pierwsz± z takich spraw - potwierdza Krzysztof Jastrzêbski z Prokuratorii Generalnej, która reprezentuje w s±dach skarb pañstwa.

Gdy na pocz±tku marca tego roku zlikwidowano Komisjê Maj±tkow± do rozpatrzenia pozostawa³o jeszcze 216 spraw, podobno tych najtrudniejszych. I w³a¶nie w takich przypadkach instytucje ko¶cielne mog± dochodziæ roszczeñ przed s±dem

http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/345134,kosciol-idzie-do-sadu-pierwsza-taka-sprawa-o-odszkodowanie.html


Kaczyñski: dzi¶ próbuje siê wypychaæ patriotów z ¿ycia
2011-07-10 | Ostatnia aktualizacja: 16:04 | Komentarze: 291
Tagi: Jasna Góra, Radio Maryja, Smoleñsk, kaczyñski, katastrofa, pielgrzymka, pis
Jaros³aw Kaczyñski na telebimie podczas pielgrzymki Radia Maryja

Jaros³aw Kaczyñski na telebimie podczas pielgrzymki Radia Maryja Fot. Andrzej Grygiel / Polska Agencja Prasowa
Na pielgrzymce Radia Maryja na Jasn± Górê Jaros³aw Kaczyñski zaapelowa³ o pamiêæ o polskiej historii, m.in. o katastrofie smoleñskiej. Jak mówi³, prezydent Lech Kaczyñski wiedzia³, jak zabiegaæ o Polskê - i za to go nienawidzono.

Prezes PiS uczestniczy³ tego dnia we mszy bêd±cej g³ównym punktem tegorocznej 19. Pielgrzymki Rodziny Radia Maryja na Jasn± Górê. Jednym z punktów uroczysto¶ci by³o przekazanie do jasnogórskiego sanktuarium tablicy upamiêtniaj±cej ofiary katastrofy smoleñskiej, któr± Rosjanie usunêli z miejsca tragedii w przeddzieñ pierwszej rocznicy tego wydarzenia

Po zakoñczeniu mszy Jaros³aw Kaczyñski z murów Jasnej Góry dziêkowa³ za - jak mówi³ - ostatnie 15 miesiêcy wsparcia przez Radio Maryja, Telewizjê Trwam i Nasz Dziennik. "Bez tego wsparcia ci, którzy chcieli zabiæ prawdê pewnie by zwyciê¿yli, przynajmniej dora¼nie by zwyciê¿yli. Nie daliby¶my rady skutecznie tej prawdy broniæ" - powiedzia³.

"Ten zamys³ siê nie uda³ w wielkiej mierze dziêki niezawodnemu ojcu dyrektorowi (), wszystkim, którzy pracuj± w Radiu Maryja, wszystkim wolontariuszom i dziêki wam, cz³onkom tej wielkiej i piêknej rodziny" - doda³.

Prezes PiS stwierdzi³, ¿e ludzie z³ej woli mówi±, ¿e przyje¿d¿a czêsto na Jasn± Górê ze wzglêdów politycznych. "Nie o politykê tu chodzi. Jestem tu dlatego, ¿e spotyka siê tu () wielka, wa¿na, czynna czê¶æ polskiego Ko¶cio³a i chcê byæ razem z ni±, bo nie ma takiego drugiego spotkania w ci±gu ca³ego roku" - zaznaczy³.

"Jestem tutaj z wami, bo spotykaj± siê tutaj ludzie, którzy kochaj± Polskê, polscy patrioci. I to te¿ jest powód, dla którego chcê z wami byæ. Chcê was, korzystaj±c z tej niezwyk³ej okazji, prosiæ - nie dajcie siê wypchn±æ z naszego ¿ycia, nie dajcie siê wypchn±æ jako polscy patrioci, bo dzi¶ patriotów próbuje siê z tego ¿ycia wypychaæ" - powiedzia³ Kaczyñski.

"To jest co¶ bardzo wa¿nego dla was, ale co¶ jeszcze wa¿niejszego dla Polski - dla naszej tera¼niejszo¶ci, dla przysz³o¶ci, o której przede wszystkim musimy my¶leæ. Musimy my¶leæ o niej i wiedzieæ, ¿e aby ta przysz³o¶æ by³a wielka, to trzeba ocaliæ pamiêæ o naszej historii, o tym wszystkim, co by³o w niej wielkie, a tak¿e tym strasznym wydarzeniu, które mia³o miejsce dok³adnie 15 miesiêcy temu" - mówi³.

http://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/345092,kaczynski-dzis-probuje-sie-wypychac-patriotow-z-zycia.html


W Watykanie msza w intencji polskiej prezydencji


W bazylice ¦w. Piotra odprawiono mszê w intencji polskiej prezydencji / Shutterstock
Szef watykañskiej dyplomacji, arcybiskup Dominique Mamberti, odprawi³ we wtorek w bazylice ¶w. Piotra mszê w intencji polskiego przewodnictwa w Radzie UE. Mszê zakoñczy³a modlitwa przy grobie Jana Paw³a II.
 
Na mszê w Kaplicy Chóru, zorganizowan± z inicjatywy ambasady RP przy Stolicy Apostolskiej, przybyli przedstawiciele korpusu dyplomatycznego akredytowanego przy Watykanie, w¶ród nich ambasadorowie USA, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Hiszpanii, Portugalii i Grecji.

Arcybiskup Mamberti rozpocz±³ kazanie od przypomnienia intencji mszy i podkre¶li³, ¿e odbywa siê ona dzieñ po uroczysto¶ci ¶wiêtego Benedykta, patrona Europy. Szef watykañskiej dyplomacji podkre¶li³: "Tak jak Europa czasów Benedykta, tak¿e teraz prze¿ywa ona epokowe zmiany, lecz w przeciwieñstwie do tamtego okresu, aktualny kontekst europejski posiada mocne korzenie, z który mo¿e czerpaæ i na które koniecznie trzeba patrzeæ".

Arcybiskup Mamberti podkre¶li³, ¿e o tych chrze¶cijañskich korzeniach nie mo¿na zapominaæ. "Wszyscy musimy siê nawróciæ. Wszyscy potrzebujemy nawrócenia, bo nikt nie jest bez grzechu" - mówi³.

Nastêpnie watykañski hierarcha stwierdzi³: "Nawrócenie to sta³y proces, który ma ró¿ne stopnie: od niedowierzania do wiary, od wiary niedoskona³ej i przemieszanej z b³êdami do wiary czystej i pe³nej, od ¿ycia nieuporz±dkowanego do uporz±dkowanego, od zwyk³ego przestrzegania przykazañ do ¿ycia zgodne z Ewangeli±, od ¿ycia przeciêtnego do ¿ycia w doskona³o¶ci".

Zaznaczy³ równie¿: "Dzisiaj ludzie, o¶lepieni przez postêp i dobrobyt, kieruj± czêsto swój wzrok tylko na ziemiê wybieraj±c styl ¿ycia, s³u¿±cy wy³±cznie realiom tego ¶wiata, nie troszcz±c siê o Boga i jego wolê, zapominaj±c o Bogu albo przynajmniej ¿yj±c tak, jakby go nie by³o. Kiedy cz³owiek wierzy w to, ¿e mo¿e siê spe³niæ tylko dziêki w³asnym si³om, zaczyna karmiæ siê iluzjami, czciæ ziemsk± rzeczywisto¶æ, co na koñcu go rozczarowuje".

"Patrz±c na historiê Europy konstatujemy, ilu ³ask doznali¶my i ilu ¶rodków zbawienia, ile darów wci±¿ otrzymujemy, ile znaków mi³o¶ci Boga do nas i do naszych krajów, do naszego kontynentu. W¶ród zgliszcz Imperium Rzymskiego, patron Europy poszukuj±c przede wszystkim Królestwa Bo¿ego, zasia³ ziarno nowej cywilizacji europejskiej, która rozwinê³a siê ³±cz±c warto¶ci chrze¶cijañskie z klasycznym dziedzictwem z jednej strony oraz kultur± germañsk± i s³owiañsk± z drugiej" - o¶wiadczy³ arcybiskup z Francji.
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.022 sekund z 17 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

maho x22-team gangem zipcraft ostwalia