Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 07:49:14


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Choroby skóry  (Przeczytany 12746 razy)
0 u¿ytkowników i 3 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« : Sierpieñ 18, 2011, 20:44:09 »

Kurzajki – wirusowi go¶cie

Wygl±daj± jak ma³e, szarawe naro¶la. Maj± szorstk± powierzchniê. Czasem pojawiaj± siê pojedynczo, czasami w ma³ych grupkach. Ale zawsze winien jest jeden – wirus HPV.

Tak, to ten sam wirus, który odpowiedzialny jest za brodawki p³ciowe (HPV czyli Human Papilloma Virus). Ma on jednak wiele odmian (do tej pory naliczono ponad sto!), a ka¿da powoduje inny rodzaj brodawek. Niektóre atakuj± narz±dy p³ciowe, inne skórê – tak, jak w³a¶nie w przypadku kurzajek. I choæ kurzajki s± nieestetyczne, czasem uporczywie odmawiaj± znikniêcia i bywaj± umiejscowione w bolesnych miejscach, maj± jedn± wielk± zaletê – nie maj± tendencji do z³o¶liwienia – a trzeba wiedzieæ, ¿e wirus HPV bywa odpowiedzialny za niektóre nowotwory.

Nie ka¿dy bêdzie mia³ kurzajki

Maj± jednak te¿ wielk± wadê – jak ka¿da choroba wirusowa s± zaka¼ne. Mo¿na zaraziæ siê nimi od osoby, która je ma, mo¿na te¿ z jednego miejsca na skórze przenie¶æ je na inne – dlatego, je¶li ju¿ pojawi siê nam na skórze kurzajka, nie powinni¶my jej rozdrapywaæ! Zdarza siê np. ¿e je¶li dana osoba obgryza paznokcie, a ma na skórze palców kurzajki, przeniesie je na usta. Zara¿amy siê przez korzystanie ze wspólnego rêcznika, dotykanie przedmiotów, których dotyka³a zara¿ona osoba. £atwo jest „z³apaæ” kurzajki na basenie, podczas zabiegów manicure i pedicure. Niestety, mo¿na „poczêstowaæ” siê wirusem od zaka¿onej osoby nawet kiedy podaje nam rêkê… Tym bardziej, ¿e kurzajki pojawiaj± siê najczê¶ciej w³a¶nie na d³oniach i stopach. Te na stopach s± bardziej uci±¿liwe, bo bywaj± bolesne. Umiejscawiaj± siê bowiem czêsto ko³o paznokci, unosz±c ich p³ytkê, co powoduje nieprzyjemne uczucie. Poza tym, je¶li wyrosn± na podeszwie stopy, s± ura¿ane i ugniatane przy ka¿dym kroku. To tak¿e mo¿e boleæ – czasem ludzie opisuj± uczucie towarzysz±ce dra¿nieniu kurzajki jakby gwó¼d¼ wbija³ im siê w podeszwê przy ka¿dym kroku.

Je¶li kurzajki pojawi± siê na stopach, czêsto bywaj± mylone z odciskami – tym bardziej, ¿e dolegliwo¶ci powoduj± podobne. Dlatego te¿ czêsto zaczynamy je leczyæ tak, jak powinno siê leczyæ odciski – i z narastaj±cym znu¿eniem obserwujemy, jak terapia nie przynosi oczekiwanych efektów.

1/3

...

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,artykul,1648104,1,kurzajki-8211-wirusowi-goscie,index.html#czytaj-wiecej
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #1 : Wrzesieñ 10, 2011, 14:58:26 »

Na kurzajki najlepsze jest jaskó³cze ziele.


Czerniak z³o¶liwy


Zdjêcie BE&W

Nale¿y do z³o¶liwych nowotworów skóry. Odznacza siê szybkim wzrostem oraz tendencj± do tworzenia przerzutów odleg³ych. Czynnikami ryzyka rozwoju tego gro¼nego nowotworu s± m. in: czerniak wystêpuj±cy u innego cz³onka rodziny, poparzenia s³oneczne w dzieciñstwie, dra¿nienie znamion barwnikowych, jasna karnacja.

http://www.medonet.pl/zdrowie-na-co-dzien,pokaz-slajdow,150547,1,typowe-choroby-skory,index.html

Jest to najz³o¶liwszy nowotwór skóry. Mo¿e powstawaæ ze znamion melanocytowych, stanów przedczerniakowych lub ze skóry uprzednio niezmienionej.

Wstêpn± faz± czerniaka jest tzw. z³o¶liwa plama soczewicowata wystêpuj±ca w okolicy skroniowej lub jarzmowej, powoli rosn±ca plama o ró¿nej intensywno¶ci barwy brunatnej. Sam czerniak mo¿e byæ p³askim naciekiem, guzkiem lub owrzodzeniem w ca³o¶ci lub czê¶ci barwy brunatnej lub czarnej (choæ zdarzaj± siê tak¿e czerniaki bez barwnika). Pojawiaj±ce siê zazwyczaj na paluchu czerniaki podpaznokciowe wymagaj± ró¿nicowania z krwiakiem oraz zdjêcia p³ytki paznokciowej w celu pobrania wycinka.

Leczenie czerniaka jest przede wszystkim chirurgiczne, czasem z usuniêciem okolicznych wêz³ów ch³onnych, rzadziej stosowane s± inne metody.

http://www.medonet.pl/dolegliwosci,dolegliwosci-profil,1578731,1,czerniak,index.html
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Listopad 23, 2011, 22:26:31 »

"Jêczmieñ" na oku.
Znacie jakie¶ skuteczne metody na tê dolegliwo¶æ?
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Tomasz
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Listopad 24, 2011, 10:25:27 »

Ja leczy³em siê z³otem U¶miech
Stara babcina metoda, np. obr±czk± pocieraæ dooko³a, równie¿ pod powiek±.
Na moj± rodzinê zadzia³a³o.
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Listopad 24, 2011, 18:16:36 »

Tak, skuteczne. Jakie¶ dwa tygodnie temu wykaraska³em siê z tego "jêczmienia" (drugi raz w ¿yciu mnie dopad³) w³a¶nie z³otem.
S³ysza³em jednak, ¿e istniej± równie¿ inne, ponoæ równie skuteczne metody. Znacie je? Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
daniel1704
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Lipiec 09, 2012, 10:58:16 »

Witam,
Mam do forumowiczów pytanie.
Od kilku lat mam na palcach obu r±k ³uszcz±cy siê naskórek i pêkaj±c± do krwi skórê. By³em o dermatologa lecz dowiedzia³em siê ma³o -¿e to nie jest ³uszczyca tylko jaki¶ rodzaj egzemy. Dosta³em drogie ma¶ci ,a;e Pani dermatolog zastrzeg³a ,¿e na to nie ma lekarstwa, a ma¶ci zwalczaj± tylko skutek (pilling naskórka ,ewentualnie ma¶ci os³onowe np sylikonowa), a sama choroba bêdzie cyklicznie powracaæ.
Czy kto¶ z forumowiczów zna jaki¶ sposób by znale¼æ przyczynê   tej przykrej przypad³o¶ci i j± zlikwidowaæ naturalnymi ¶rodkami.
Bêdê wdziêczny za wszelkie sugestie.
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Lipiec 09, 2012, 12:21:14 »

daniel1704 bezpiecznym sposobem, który nie zaszkodzi ,a pomóc mo¿e jest przyjmowanie du¿ych dawek witaminy C, ale tej naturalnej, ewentualnie sproszkowanej z aceroli czy g³ogu (w dobrych zielarskich dostêpne). Du¿o rozpoczyna siê od 4 gram dziennie.

Generalnie jak to nie ³uszczyca , to po prostu wynik niedoborów, tak jak wynikiem niedoborów wit C by³ szkorbut. Witamina C poprawia energetykê wewn±trz komórek . Jak nie pomo¿e to j± wysikasz i tyle.
pozdro.
Zapisane
hiacynt
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Lipiec 09, 2012, 12:48:26 »

Warto zajrzeæ do ksi±¿ki Louise Hay "Mo¿esz uzdrowiæ  swoje ¿ycie" gdzie otrzymasz podpowied¼ jak
zmieniæ my¶lenie o sobie , formu³owaæ prawid³owe afirmacje zwi±zane ze  swoim zdrowiem i psychicznie
wspomóc uzdrawianie. W tabeli schorzeñ znajdziesz konkretn± "przyczynê" psychologiczn± i rozwi±zanie poprzez
w³a¶ciwe wysy³anie intencji uzdrowienia.
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Lipiec 09, 2012, 12:50:00 »

Opisane przez daniela dolegliwosc wskazuje na grzybice, nie luszczyce. W aptece maja masci na to. Sprobowac nie zaszkodzi.
Zapisane
ptak
Go¶æ
« Odpowiedz #9 : Lipiec 09, 2012, 12:50:26 »

Danielu, a zbada³e¶ poziom cukru i tarczycê?
Czasami dolegliwo¶æ ta mo¿e byæ równie¿ skutkiem niedoborów wit. A, E oraz z grupy B.

Spróbuj wygoglowaæ (pêkaj±ce opuszki palców), jest wiele opinii i porad.
Zadbaj te¿ o racjonalne od¿ywianie.

¯yczê szybkiego pozbycia siê dolegliwo¶ci.
Zapisane
daniel1704
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Lipiec 09, 2012, 17:45:49 »

Dziêkuje za wszystkie podpowiedzi .

Ptaku
Chyba jeste¶ najbli¿ej rozwi±zania tej zagadki. Witaminy wymienione przez Ciebie spo¿ywa³em regularnie bo tak wyczyta³em lecz pozytywny skutek by³ krótkotrwa³y. Zagojona skóra z czasem pêka³a w tych samych miejscach- nie ukrywam ,¿e charakter pracy jak± wykonuje obecnie (praca fizyczna) na pewno nie pomaga ba na pewno szkodzi w leczeniu,ale niestety- takie ¿ycie.

Co do cukrzycy na 100% nie mam.

Wracaj±c do objawów : zagojone palce w miejscu wystêpowania choroby s± lekko zaczerwienione i nie maj± lekko chropowatej faktury jak zdrowa skóra ,a s± raczej g³adkie jak miejsca po bli¼nie.
Wskazówk± mo¿e byæ fakt ,¿e mój ojciec w moim wieku mia³ podobna przypad³o¶æ i sama zniknê³a po kilku latach wiêc mo¿e to choroba dziedziczna? hmm sam ju¿ nie wiem
próbowa³em moczyæ palce w mocnym naparze z glistnika lecz nie widzia³em wyra¼nego rezultatu po 2 tygodniach stosowania 2 razy dziennie po 15 minut.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2012, 17:48:08 wys³ane przez daniel1704 » Zapisane
arteq
Go¶æ
« Odpowiedz #11 : Lipiec 09, 2012, 17:51:21 »

Daniel, dwa tory:

1. zaobserwuj czy ekspozycja na s³oñce pomaga, ³agodzi skutki
2. zrób badanie krwi pod k±tem objawów choroby autoimmunologicznej
Zapisane
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #12 : Lipiec 09, 2012, 20:33:46 »

Daniel
Mia³am co¶ takiego na rekach.Nie pomaga³y mi masci od dermatologa.Kiedys by³am z dzieckiem u pediatry ( starsza pani) i pani doktor zauwazy³a moje popekane rece ,powiedzia³a ¿e to prawdopodobnie uczulenie na jakie¶ srodki  chemiczne.Mo¿e to byc p³yn do garnków,proszek doprania ,lub krem .Zagl±dnê³a w swój kajecik ,wyci±gnê³a receptê i napisa³a d³ug± listê po ³acinie.By³a to ma¶c do zrobienia w aptece.Stosowa³am przez miesi±c,odrobinê po ka¿dym zmoczeniu r±k  i na noc  du¿± warstwê ,ale zak³ada³am bawe³niane rêkawiczki lub banda¿owa³am rêce.Pomog³o ,to ju¿ prawie 25 lat i nigdy siê nie powtórzy³o.Mo¿esz te¿ mieæ uczulenie na ziemiê ,tak ma moja znajoma.Nie mo¿e go³ymi rêkami dotykaæ ziemi (np. plewiæ w ogródku ) i nie mo¿e chodziæ boso,bo to samo dziejê siê z jej stopami.
Spróbuj zrobiæ testy alergiczne.
Powodzenia ,pozdrawiam serdecznie U¶miech
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2012, 20:34:04 wys³ane przez chanell » Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
daniel1704
Go¶æ
« Odpowiedz #13 : Lipiec 09, 2012, 20:57:26 »

Chanell
Twoja teza odno¶nie alergii by³a by ok, ale z uwagi na fakt,ze choroba zawsze re-atakuje te same palce i nie rozprzestrzenia siê uwa¿am i¿ nie mo¿liwym jest bym by³ uczulony na ziemiê .

Ma¶æ od Pani dermatolog tez "przerobi³em" z mizernym rezultatem.
Ca³y czas zastanawiam siê czy te zmiany skórne mog± byæ spowodowane du¿± ilo¶ci± sytuacji stresowych , których do¶wiadcza³em gdy choroba zaczê³a siê pojawiaæ(okolice klaSY MATURALNEJ).

Tak nawiasem my¶lê ,¿e sporo mniejsze pêkniêcia pojawiaj± siê po do¶æ d³ugiej kuracji jaskó³czym zielem (ok 2 miesi±ce picia s³abego naparu). Tzn zmiany skórne takie jak ³uszczenie i przebarwienia wystêpuj± ale pêkniêcia s± du¿o mniej bolesne ni¿ wcze¶niej.

pozdrawiam i dziêkujê serdecznie za wszystkie mi³e s³owa otuchy
« Ostatnia zmiana: Lipiec 09, 2012, 20:58:20 wys³ane przez daniel1704 » Zapisane
hiacynt
Go¶æ
« Odpowiedz #14 : Lipiec 09, 2012, 22:38:02 »

Spróbuj jeszcze wyeliminowaæ produkty kosmetyczne zawieraj±ce SLS (Sodium laureth sulfathe) -detergent syntetyczny powoduj±cy problemy skórne. Niestety powszechnie stosowany w szamponach,myd³ach w p³ynie,¿elach pod prysznic a nawet
w pa¶cie do zêbów. Masz mo¿e jaki¶ tatua¿?
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.024 sekund z 20 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

granitowa3 phacaiste-ar-mac-tire watahaslonecznychcieni x22-team ostwalia