Niezależne Forum Projektu Cheops Niezależne Forum Projektu Cheops
Aktualności:
 
*
Witamy, Gość. Zaloguj się lub zarejestruj. Styczeń 11, 2025, 04:14:53


Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji


Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 |   Do dołu
  Drukuj  
Autor Wątek: ZDROWIE - odzyskiwanie i umacnianie  (Przeczytany 123770 razy)
0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #50 : Styczeń 09, 2010, 01:58:54 »

 
Sandra Cabot   -   "Zdrowa wÂątroba, zdrowe jelita"

Najnowszy poradnik holistycznego leczenia zawieraj¹cy porady ratuj¹ce ¿ycie. Ponad sto nowych przepisów kulinarnych s³u¿¹cych oczyszczaniu w¹troby i jelit.
Ksi¹¿ka ta jest szczególnie przydatna dla osób z problemami zdrowotnymi, a zw³aszcza z w¹trob¹ i jelitami oraz nadwag¹.
http://www.kdc.pl/zdrowa-watroba-zdrowe-jelita_p1741172.html


Sandra Cabot  -  "Dieta ksztaÂłtujÂąca sylwetkĂŞ"

Jedz zgodnie ze swoim typem sylwetki

Hormony decydujÂą o ksztaÂłcie ciaÂła danej osoby oraz o tym, na co ma apetyt, a gdy tyje, w ktĂłrych miejscach ciaÂła odkÂłada siĂŞ tkanka tÂłuszczowa. Odkryj dziaÂłanie hormonĂłw w procesie chudniĂŞcia stosujÂąc, dietĂŞ ksztaÂłtujÂącÂą sylwetkĂŞ.
http://www.kdc.pl/dieta-ksztaltujaca-sylwetke_p1616705.html
 

Margaret Jasinska, Sandra Cabot  -  "CaÂła prawda o cholesterolu"

W tej ksi¹¿ce poznasz ca³¹ prawdê o cholesterolu i dowiesz siê, co zrobiÌ, ¿eby nie dopuœciÌ do zablokowania i stwardnienia têtnic, które mog¹ doprowadziÌ do rozwoju chorób serca oraz udaru, a tak¿e przedwczeœnie zrujnowaÌ ci ¿ycie.
http://www.kdc.pl/cala-prawda-o-cholesterolu_p1450394.html

Sandra Cabot  -  "ÂŚwieÂże soki"

Nie mam wÂątpliwoÂści, Âże ÂświeÂże soki z surowych warzyw i owocĂłw mogÂą ocaliĂŚ ci Âżycie. Wiele razy miaÂłam okazjĂŞ przekonaĂŚ siĂŞ, Âże potrafiÂą czyniĂŚ cuda. Niejednego mojego pacjenta wyleczyÂły z ciĂŞÂżkich przewlekÂłych chorĂłb.
http://www.kdc.pl/swieze-soki_p1741180.html

Sandra Cabot  -   "Dieta oczyszczajÂąca wÂątrobĂŞ"
                                                                                                            
Pokochaj swojÂą wÂątrobĂŞ i Âżyj dÂłuÂżej

Ta ksi¹¿ka to prze³om dla wszystkich ludzi cierpi¹cych z powodu s³abego zdrowia, chorej w¹troby i nadwagi. Zawiera przepisy na potrawy niskot³uszczowe.
http://www.kdc.pl/dieta-oczyszczajaca-watrobe_p1072891.html

Margeret Jasinska, Sandra Cabot  -   "Leczenie chorĂłb tarczycy"

Holistyczne metody poprawy pracy tarczycy

Ksi¹¿ka o chorobach tarczycy, ich rozpoznawaniu, leczeniu, a tak¿e
zapobieganiu. Istotna czêœÌ to stosowanie odpowiedniej diety, podane s¹
przykÂładowe dania, podawanie witamin i mikroelementĂłw.
http://www.kdc.pl/leczenie-chorob-tarczycy_p10521011.html

http://www.inbook.pl/a/szukaj/s/sandra+cabot/d/1/g/a/lkst/52340/rdir/gwa/index.html
http://www.kolporter.pl/szukaj.php?search_mode=podst&query=sandra%20cabot
http://www.dobreksiazki.pl/a1154-sandra-cabot.htm
http://www.nokaut.pl/autor/cabot-sandra.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 23:49:32 wysłane przez Barbarax » Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #51 : Styczeń 09, 2010, 10:03:11 »

chanell,nie jest tak ¿le.Staram siê kupowaÌ warzywa lub owoce stosownie do pory roku jaka jest,tak zreszt¹ zaleca Pani Gerson w swojej ksi¹¿ce.Tak wiêc kupuj¹c produkty te¿ zwracam uwagê na ich cenê.Nie dotyczy to niestety soku NONI,ale jedna butelka wystarcza na d³u¿szy czas.Olej lniany kupujê w sl;epie internetowym,za zdrow¹ ¿ywnoœci¹,litr to ok.36z³.ale te¿ wystarcza na d³ugo.Cukier br¹zowy 1 kg.ok.13z³.na bardzo d³ugo a miód,to sama wiesz jakie s¹ ceny,staram siê kupowaÌ taki na jaki mam ochotê.Marchew jest tania,jab³ka te¿,kapusta pekiùska i inne te¿ nie nale¿¹ do drogich.Trzeba si e trochê rozejrzeÌ i bêdzie dobrze.Ja niestety te¿ nie mogê sobie pozwoliÌ na kupowanie wszystkiego BIO,bo moje dochody te¿ nie s¹ nieograniczone,ale staram siê zawsze urozmaicaÌ sobie jedzenie.Wierz mi jest ok.na pocz¹tku by³o trudno,ale siê przemog³am,wci¹¿ sobie mówi³am,¿e jedzenie nie bêdzie mn¹ rz¹dziÌ i uda³o siê.Jak chcia³o mi siê jeœÌ,choÌ wiedzia³am,¿enp.przed chwil¹ jad³am,to robi³am sobie harbatkê,albo sok i tak przetrwa³am.Po ok.2 tygodniach by³o ok.i tak jest do dziœ.Warto spróbowaÌ.Zreszt¹ co tu gadaÌ,chcesz byÌ zdrowym czy mêczyÌ siê,do Ciebie nale¿y wybór.Pozdrawiam.
Zapisane
songo1970

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #52 : Styczeń 09, 2010, 10:34:26 »

dziĂŞki za LAMPY SOLNE
podobne wÂłaÂściwoÂści majÂą koty- tzn. sÂą ujemnie "naÂładowane", ale w blokowisku nie ma za bardzo warunkĂłw na ich swobodne utrzymanie;-(
gdzieÂś czytaÂłem Âże wszystkie schorzenia sÂą wynikiem zaburzeĂą rĂłwnowagi energetycznej organizmu, a ukochany kotek zawsze tuli siĂŞ tam gdzie coÂś czÂłowiekowi dolega i pomaga w ten sposĂłb!:-))
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to coœ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj¹ wszystkie mo¿liwoœci. To jest Absolutna ŒwiadomoœÌ; coœ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #53 : Styczeń 09, 2010, 13:58:46 »

       
Zdrowotne walory zielonej herbaty
Serce i kr¹¿enie
Zielonej herbacie przypisuje siĂŞ wszechstronnÂą ochronĂŞ przed zawaÂłem serca, skrzepami i chorobÂą wieĂącowÂą.
Napar z zielonych listkĂłw Âłagodnie pobudza czynnoÂści serca i kr¹¿enia i zwiĂŞksza przenikalnoœÌ Âścianek naczyĂą krwionoÂśnych. IstniejÂą wskazĂłwki, Âże polifenole hamujÂą wchÂłanianie cholesterolu z ÂżywnoÂści. Cholesterol jest rodzajem tÂłuszczu speÂłniajÂącym w organizmie okreÂślone funkcje, produkowanym zresztÂą rĂłwnieÂż przez sam organizm -  szczegĂłlnie przez wÂątrobĂŞ. JeÂśli jednak jego poziom we krwi chorobliwie wzroÂśnie, pojawia siĂŞ powaÂżne zagroÂżenie: cholesterol moÂże tworzyĂŚ na Âściankach naczyĂą zÂłogi, zawĂŞÂżaĂŚ ich przepustowoœÌ i utrudniaĂŚ kr¹¿enie krwi. Prowadzi to do miaÂżdÂżycy, nadciÂśnienia, chorĂłb serca, a w zaawansowanym stadium - do caÂłkowitego zamkniĂŞcia siĂŞ niektĂłrych naczyĂą i moÂże groziĂŚ zawaÂłem, udarem lub niedroÂżnoÂściÂą koĂączyn nadajÂących siĂŞ tylko do amputacji. JeÂśli tego rodzaju niebezpieczne zwĂŞÂżenia powstajÂą w obrĂŞbie naczyĂą krwionoÂśnych zaopatrujÂących miĂŞsieĂą sercowy, mĂłwimy o chorobie wieĂącowej. W najgorszym przypadku moÂże to doprowadziĂŚ do zawaÂłu.

JasnoœÌ umys³u i aktywnoœÌ
Przy okazji badaĂą porĂłwnawczych, przeprowadzonych w Kalifornii stwierdzono, Âże pijÂący herbatĂŞ sÂą o dwie trzecie - ponad 60% mniej podatni na uszkodzenia naczyĂą wieĂącowych i o jednÂą trzeciÂą na uszkodzenia naczyĂą zaopatrujÂących mĂłzg - w porĂłwnaniu do zwolennikĂłw kawy.
SzczegĂłlnie docenia siĂŞ dziaÂłanie pobudzajÂące i odprĂŞÂżajÂące zielonej herbaty. PopijajÂąc jÂą, Âłatwiej siĂŞ skoncentrowaĂŚ, szybciej moÂżna siĂŞ nauczyĂŚ tekstu na pamiĂŞĂŚ.  PrzyzwyczailiÂśmy siĂŞ pobudzaĂŚ nasz organizm "ma³¹ czarnÂą", ktĂłra dziaÂła co prawda szybko, ale krĂłtko. Zawarta w zielonej herbacie delikatna kofeina nie atakuje tak gwaÂłtownie naszego organizmu. Jest to wiĂŞc idealny napĂłj dla osĂłb, od ktĂłrych wymaga siĂŞ nieustannej jasnoÂści umysÂłu i aktywnoÂści.
Nasze zmysÂły stĂŞpione kawÂą, alkoholem, nikotynÂą mogÂą byĂŚ niezadowolone po pierwszej filiÂżance. Nie rezygnujmy jednak, a doÂświadczymy wysublimowanych smakĂłw.
   
NadciÂśnienie
Kolejnym szkodliwym efektem zawê¿ania siê naczyù krwionoœnych jest wzrost ciœnienia têtniczego. Zielona herbata przeciwdzia³a tworzeniu siê z³ogów na œciankach naczyù, w zwi¹zku z czym przypisuje siê jej równie¿ w³aœciwoœÌ obni¿ania ciœnienia. W badaniach prowadzonych na myszach sztucznie wywo³ane nadciœnienie spad³o z 203 na 188 mm Hg w 24. dniu eksperymentu.

Skrzepy
Zwi¹zki zawarte w zielonej herbacie wp³ywaj¹ na w³aœciw¹ lepkoœÌ krwi, dziêki czemu przeciwdzia³aj¹ sklejaniu siê p³ytek krwi. W efekcie naukowcy wychodz¹ z za³o¿enia, ¿e regularne picie zielonego naparu zmniejsza ryzyko zakrzepów i skraca czas leczenia ju¿ istniej¹cych.

MiaÂżdÂżyca
Na skutek odk³adania siê cholesterolu na œciankach naczyù dochodzi z wiekiem do niebezpiecznych zwê¿eù, okreœlanych przez lekarzy mianem mia¿d¿ycy lub arteriosklerozy. Poniewa¿ polifenole os³abiaj¹ mo¿liwoœÌ odk³adania siê cholesterolu, odpowiednio zaparzana zielona herbata, stanowi zawsze skuteczn¹ inwestycjê w przysz³y stan zdrowia - szczególnie jeœli zielony napar wypiÌ po obfituj¹cym w t³uszcz posi³ku. Naukowcy z kalifornijskiego uniwersytetu stwierdzili jednoznacznie, ¿e mia¿d¿yca w mniejszym stopniu dotyka pij¹cych zielon¹ herbatê - w porównaniu do zwolenników kawy. Wyniki te potwierdzi³y równie¿ szeroko zakrojone, japoùskie badania, prowadzone na 300 mê¿czyznach w ró¿nym wieku: regularne spo¿ywanie zielonej herbaty obni¿a poziom cholesterolu.

Poziom cukru we krwi
Istnieje jedynie niewiele badaĂą dotyczÂących wpÂływu zielonej herbaty na poziom cukru we krwi. W testach prowadzonych na zwierzĂŞtach wykazano, Âże podawanie zielonej herbaty myszom powoduje spadek z 200 - 300 mg% na ok. 100 mg%. Co natomiast interesujÂące, do efektu tego nie dochodzi u diabetykĂłw.

Infekcje, stany zapalne, przeziĂŞbienia
Zawarta w zielonej herbacie kombinacja sk³adników doœÌ skutecznie zwalcza bakterie i wirusy. Flawanole hamuj¹ namna¿anie siê chorobotwórczych drobnoustrojów, zaœ witamina C dodatkowo chroni komórki przed agresorami. 2 kolei witamina A i karoten chroni¹ b³ony œluzowe. Dziêki temu zielona herbata jest œrodkiem nadaj¹cym siê zarówno do przeciwdzia³ania, jak i do leczenia wspomagaj¹cego chorób infekcyjnych, na przyk³ad grypy, przeziêbienia, biegunki czy stanów zapalnych œluzówki jamy ustnej lub dzi¹se³. W tradycyjnej chiùskiej medycynie zielon¹ herbatê zaleca siê równie¿ w leczeniu wspomagaj¹cym powa¿niejszych schorzeù- np. dyfterytu czy czerwonki. Z kolei lekarze radzieccy z dobrym skutkiem stosowali zielon¹ herbatê w leczeniu chronicznych stanów wirusowego zapalenia w¹troby. W myœl zasad makrobiotyki obmywania herbat¹ Bancha stosuje siê przy grzybicach skóry i narz¹dów p³ciowych. Herbata sta³a siê narodowym napojem Anglików i Fryzów (Wschodnich) na d³ugo, nim odkryto jej antybakteryjne dzia³anie. Mo¿na zatem powiedzieÌ, ¿e instynktownie wybrali u¿ywkê, która nie doœÌ, ¿e jest smaczna, to jeszcze oferuje ochronê przed przeziêbieniami - bardzo istotn¹ w ch³odnym klimacie.

Herbata jest silnym Âśrodkiem zapobiegajÂącym gniciu i psuciu siĂŞ. Czosnek roztarty w ÂświeÂżym naparze herbaty byÂł od dawna stosowany jako narodowy rosyjski Âśrodek na bĂłl zĂŞbĂłw i zapalenie dziÂąseÂł. Lek ten daje efekty juÂż po kilku minutach, co moÂżna wyjaÂśniĂŚ bakteriobĂłjczym, a takÂże ÂściÂągajÂącym dziaÂłaniem tego zestawu na bÂłonĂŞ ÂśluzowÂą.

UkÂąszenia owadĂłw
DoœÌ popularnym sposobem ³agodzenia œwi¹du i obrzêku po uk¹szeniach owadów, wywodz¹cym siê z tradycyjnej medycyny chiùskiej, jest przyk³adanie lekko prze¿utego listka zielonej herbaty. Jeœli to nie pomo¿e, mo¿na wesprzeÌ zabieg ³agodz¹cym i ch³odz¹cym balsamem Silicea (do nabycia w aptekach).

Koncentracja
Zielona herbata by³a pierwszym w œwiecie napojem, który by³ w stanie (przejœciowo) pokonaÌ zmêczenie, przepêdziÌ sen i umo¿liwiÌ lepsze skupienie uwagi. Dlatego te¿ od samego pocz¹tku uchodzi³ wrêcz za eliksir dla pracy umys³owej wykonywanej w nocy. Naukowcy stwierdzili znacznie póŸniej, ¿e pobudzaj¹cy efekt zielonej herbaty wi¹¿e siê z obecnoœci¹ kofeiny. Kofeina ta ma jednak odmienne dzia³anie w porównaniu do kofeiny zawartej w kawie: ta ostatnia wch³aniana jest ju¿ w ¿o³¹dku, w zwi¹zku z czym dzia³a bardzo szybko. Ten sam zwi¹zek zawarty w herbacie przyswajany jest dopiero w jelitach, tote¿ znacznie wolniej przedostaje siê do krwiobiegu. Zawarte w herbacie garbniki równie¿ spowalniaj¹ wch³anianie. Dziêki temu pobudzaj¹ce dzia³anie herbaty przebiega wolniej i stateczniej, jest te¿ d³u¿sze. Prosty test wykaza³, ¿e spo¿ycie herbaty korzystnie odbija siê na wielu czynnoœciach umys³owych, takich jak dodawanie, pisanie, czytanie oraz pamiêciowe opanowywanie materia³u, przyspieszaj¹c je i poprawiaj¹c jakoœÌ. Wspó³czynnik b³êdów osób bior¹cych udzia³ w teœcie zmniejszy³ siê pod wp³ywem spo¿ycia herbaty a¿ o 25 procent. Efekt ten osi¹ga swe apogeum po 40 minutach, nikn¹c jednak ca³kowicie po godzinie i dziesiêciu minutach.

Nowotwory
Zielona herbata pojawi³a siê w nag³ówkach gazet, gdy chiùscy i japoùscy naukowcy podali do publicznej wiadomoœci, ¿e zielony napar mo¿e stanowiÌ œrodek zapobiegaj¹cy schorzeniom nowotworowym. W trakcie kilku testów zawarte w zielonej herbacie polifenole zapobieg³y przekszta³ceniu siê zdrowych komórek w komórki nowotworowe. Ponadto wydaje siê, ¿e niektóre z tych polifenoli s¹ w stanie hamowaÌ oddzia³ywanie okreœlonych kancerogenów - czyli zwi¹zków odpowiedzialnych za powstawanie zmian nowotworowych.
Zielona herbata zawiera jeden skÂładnik z polifenolii zwany EGCG (galusan epigalokatechiny), ktĂłry zapobiega wzrostowi komĂłrek nowotworowych – ogÂłosili naukowcy z uniwersytetĂłw z University of Murcia w Hiszpanii oraz Johns Innes Centre z Norwegii i Wielkiej Brytanii.
Badania wykaza³y, i¿ zielona herbata zawiera 5 razy wiêcej EGCG w porównaniu ze "zwyk³¹" herbat¹. Zielona herbata mo¿e zmniejszaÌ ryzyko wyst¹pienia nowotworów czy obni¿aÌ poziom pewnych komórek nowotworowych. To w³aœnie EGCG nadaje herbacie zielonej lekko cierpki, gorzki smak. Jak t³umaczy prof. V. Szedlak-Vadocz - epigalokatechina szczególnie skutecznie dezynfekuje wolne rodniki. Jest w tym efektywniejsza ni¿ wspólne dzia³anie witamin C i E. Epigalokatechina jest przede wszystkim skuteczniejsza w warunkach inicjowania przez wolne rodniki pewnych chorób lub gdy przyczyniaj¹ siê one do pogarszania ju¿ trwaj¹cego, patologicznego procesu.
Nie wiadomo dokÂładnie, jakie taka kuracja zielonÂą herbatÂą ma lub moÂże mieĂŚ skutki uboczne. Nieznane jest takÂże skuteczne dawkowanie takiej herbaty. Przeprowadzono jednak eksperymenty na szczurach i myszach, aby zaobserwowaĂŚ, czy duÂże dawki (w przeliczeniu na masĂŞ czÂłowieka o wadze 70 kg naleÂżaÂłoby podaĂŚ 35g herbaty dziennie, czyli 1/3 opakowania herbaty zielonej liÂściastej) przynoszÂą skutki uboczne. Nie ma informacji, by taka dawka zaszkodziÂła zwierzĂŞtom.

Leukemia
Zgodnie z wynikami chiĂąskich badaĂą polifenole powodujÂą wzrost iloÂści biaÂłych ciaÂłek krwi. Dlatego medycyna naturalna stosuje leki w formie piguÂłek z wyciÂągĂłw z zielonej herbaty (np. Mega Protect 4 Life - www.faceci.com.pl/mega_protect.html , Smokerad - www.faceci.com.pl/smokerade.html , Vital dla grupy krwi A oraz AB) w leczeniu leukemii. Ponadto lekarze liczÂą na kolejne korzystne zjawisko: wyhamowanie spadku poziomu biaÂłych ciaÂłek, do jakiego dochodzi pod wpÂływem naÂświetlaĂą.

D³ugowiecznoœÌ
Japoùscy naukowcy wierz¹, ¿e odkryli w zielone) herbacie tajemnicê przed³u¿onej m³odoœci. Napar z zielonych listków zmniejsza iloœÌ powstaj¹cych w organizmie nadtlenków, ma wiêc tym samym spowalniaÌ proces starzenia siê. W jednym z japoùskich doœwiadczeù aplikowano zielon¹ herbatê muszkom-owocówkom, które ¿y³y nastêpnie przeciêtnie dwa razy d³u¿ej od muszek karmionych normalnie. Wynik tego doœwiadczenia jest wprawdzie bardzo obiecuj¹cy, jednak nie nale¿y traktowaÌ go jako sensacjê, lecz jedynie jako wstêp do szerzej zakrojonych badaù. Nim przed³u¿aj¹ce ¿ycie oddzia³ywanie zielonej herbaty zostanie udowodnione naukowo, mo¿emy wyjœÌ z za³o¿enia, ¿e wiele z jego sprzyjaj¹cych zdrowiu w³aœciwoœci z ca³¹ pewnoœci¹ poprawia jakoœÌ ¿ycia równie¿ w zaawansowanym wieku.

¯o³¹dek i trawienie
W Chinach i Japonii zielonÂą herbatĂŞ popija siĂŞ po jedzeniu od 5 tysiĂŞcy  lat. Stosunkowo wczeÂśnie odkryto, Âże napar z zielonych listkĂłw sprzyja trawieniu i usuwa uczucie przepeÂłnionego Âżo³¹dka - szczegĂłlnie gdy posiÂłek byÂł ciĂŞÂżkostrawny lub za obfity. Obecnie znamy naukowe uzasadnienie tego zjawiska: zielony napar pobudza wydzielanie sokĂłw Âżo³¹dkowych, poprawiajÂąc tym samym trawienie. Zielona herbata to napar o odczynie zasadowym - chroni wiĂŞc organizm przed nadmiernym zakwaszeniem, wyrĂłwnujÂąc drobne dietetyczne b³êdy i "potkniĂŞcia". Przy drobnych grzeszkach, jak nadmiar sÂłodyczy czy tÂłuszczĂłw zielona herbata jest wrĂŞcz niezastÂąpiona. Napar z zielonych listkĂłw, z uwagi na bakteriobĂłjcze dziaÂłanie, zaleca siĂŞ rĂłwnieÂż wtedy, gdy podejrzewamy, Âże ryba lub inny posiÂłek, jaki zjedliÂśmy, nie byÂły pierwszej ÂświeÂżoÂści.

Stront 90
Zielona herbata ma teÂż minimalizowaĂŚ moÂżliwoÂści odkÂładania siĂŞ w ludzkim organizmie strontu 90. Do wzrostu stĂŞÂżenia tego niebezpiecznego pierwiastka dochodzi w wyniku skaÂżeĂą radioaktywnych i wypadkĂłw w elektrowniach atomowych. Stront 90 odkÂłada siĂŞ w szpiku kostnym i niszczy go. Zgodnie z obserwacjami japoĂąskich lekarzy, zagorzali zwolennicy zielonej herbaty nawet po atomowym uderzeniu na HiroshimĂŞ mieli wiĂŞkszÂą szansĂŞ przeÂżycia od ludzi pijajÂących jÂą jedynie sporadycznie. Zgodnie z wynikami badaĂą prowadzonych w Shizuoka za sprawÂą regularnego picia zielonej herbaty wchÂłanianie przez ludzki organizm strontu 90 zmniejsza siĂŞ o okoÂło 30 procent.
PromieniotwĂłrczy izotop 90Sr jest jednym z najgroÂźniejszych produktĂłw wybuchĂłw jÂądrowych. Gromadzi siĂŞ w tkance kostnej, emituje silne promieniowanie β, a jego czas poÂłowicznego zaniku wynosi aÂż 29 lat. WiĂŞcej na ten temat>>

ZĂŞby i koÂści
Fakt, ¿e zielona herbata wzmacnia zêby i chroni przed próchnic¹ udowodniono wielokrotnie. Naukowcy twierdz¹, ¿e efekt ten nale¿y t³umaczyÌ stosunkowo wysok¹ zawartoœci¹ fluoru. Do tego dochodzi przeciwbakteryjne dzia³anie polifenoli, ograniczaj¹cych powstawanie p³ytki nazêbnej. Przyjemnym efektem ubocznym jest œwie¿y oddech. Badania prowadzone na Tajwanie wykaza³y, ¿e w wyniku regularnego p³ukania jamy ustnej zielon¹ herbat¹ aktywnoœÌ próchnicy zmniejsza siê o po³owê. Z kolei naukowcy na uniwersytecie kalifornijskim stwierdzili, ¿e pij¹cy du¿e iloœci herbaty z regu³y rzadziej zapadaj¹ na schorzenia w obrêbie jamy ustnej i uzêbienia. Nale¿y jednak ostrzec, ¿e cz³owiek jedz¹cy du¿e iloœci s³odyczy i, nie dbaj¹cy o w³aœciw¹ pielêgnacjê zêbów nie powinien po zielonej herbacie oczekiwaÌ cudów. Najlepsz¹ ochron¹ przed próchnic¹ jest bowiem zdrowe od¿ywania siê, sprawnie funkcjonuj¹cy system immunologiczny i staranna, regularna pielêgnacja uzêbienia. W odró¿nieniu od czarne) herbaty, zielona nie pozostawia na wra¿liwych zêbach nieestetycznego, br¹zowawego osadu.

Nieodzowna dla urody, piĂŞkna skĂłry i blasku oczu
Poprzez zawartoœÌ w herbacie katechinĂłw czyli zwiÂązkĂłw o dziaÂłaniu antyutleniajÂącym – przeciwdziaÂłajÂą one wolnym rodnikom, ktĂłre sÂą sprawcÂą starzenia siĂŞ organizmu. Kompresy z zielonej herbaty warto przykÂładaĂŚ na zmĂŞczone powieki – przywrĂłcÂą naszym oczom blask. Napar z naparu zielonej herbaty, szaÂłwi i rumianku wspomaga leczenie zapalenia spojĂłwek. Herbata oczyszcza cerĂŞ i organizm z toksyn, bĂŞdÂących rĂłwnieÂż jednÂą z przyczyn cellulitisu. WyciÂągi herbaciane uÂżywane sÂą do produkcji kosmetykĂłw, majÂą ogromne zastosowanie w produkcji: kremĂłw (chroniÂą skĂłrĂŞ przed dziaÂłaniami sÂłoĂąca), szamponĂłw (wzmacniajÂą cebulki wÂłosowe), mleczka kosmetycznego (zmniejszajÂą potliwoœÌ), Âżeli (chroniÂą przed grzybami i bakteriami) wĂłd zapachowych, maseczek itp. Zawarte w herbacie zielonej olejki eteryczne i tenina dziaÂłajÂą orzeÂźwiajÂąco. Pijmy wiĂŞc ten aromatyczny napĂłj jak najczĂŞÂściej. JeÂżeli zastÂąpimy nim kawĂŞ (uznanÂą oficjalnie za napĂłj szkodliwy dla zdrowia), colĂŞ i czarnÂą herbatĂŞ, to na tym zyskajÂą nasze zdrowie i uroda!

OdÂświeÂża oddech i zapobiega prĂłchnicy
Problem z nieœwie¿ym oddechem dotyczy znacznej czêœci populacji. Jego przyczyn¹ s¹ g³ównie nieprzyjemne w zapachu lotne zwi¹zki siarki, na przyk³ad siarkowodór, produkowany przez beztlenowe bakterie ¿yj¹ce na tylnej czêœci jêzyka czy w zag³êbieniach dzi¹se³.
W badaniu laboratoryjnym prof. Christine Wu oraz wspó³pracuj¹cy z ni¹ Min Zhu, przez dwie doby "przetrzymywali" herbaciane polifenole z trzema gatunkami bakterii zwi¹zanych z cuchn¹cym oddechem. Przy stê¿eniach od 16 do 250 mikrogramów na mililitr, polifenole hamowa³y wzrost bakterii w jamie ustnej. W stê¿eniach ni¿szych - od 2,5 do 25 mikrogramów na mililitr - hamowa³y enzym, który katalizuje tworzenie siê siarkowodoru - zmniejsza³y jego produkcjê o 30 procent.
Zdaniem Wu, badania te uzupeÂłniajÂą wczeÂśniejsze analizy laboratoryjne, ktĂłre pozwoliÂły udowodniĂŚ, Âże herbata powstrzymuje wzrost bakterii w pÂłytce nazĂŞbnej, i Âże przepÂłukiwanie ust herbatÂą zmniejsza tworzenie siĂŞ pÂłytki nazĂŞbnej oraz produkcjĂŞ kwasĂłw, powodujÂących prĂłchnicĂŞ.
"OprĂłcz zatrzymywania wzrostu patogenĂłw w ustach, herbata i jej polifenole mogÂą sprzyjaĂŚ zdrowiu jamy ustnej, zmniejszajÂąc produkcjĂŞ przez te bakterie nieprzyjemnie pachnÂących zwiÂązkĂłw chemicznych" - podkreÂśla Wu.
ZwiÂązki zawarte w zielonej herbacie powstrzymujÂą rozwĂłj bakterii odpowiedzialnych za nieÂświeÂży oddech - poinformowano podczas spotkania American Society for Microbiology w Waszyngtonie. Polifenole, zwiÂązki chemiczne zawarte w herbacie, zapobiegajÂą zarĂłwno rozwojowi bakterii, jak i wytwarzaniu przez nie brzydko pachnÂących zwiÂązkĂłw chemicznych, co wykazali rĂłwnieÂż badacze z Uniwersytetu Illinois w Chicago.
Polifenole wystĂŞpujÂące w herbacie zawierajÂą katechiny i teaflawiny. Katechiny wystĂŞpujÂą i w zielonej, i czarnej herbacie. Teaflawiny - g³ównie w herbacie czarnej. 
 
DziaÂłanie zielonej herbaty

- UÂłatwia koncentracjĂŞ, poprawia pamiĂŞĂŚ, rozjaÂśnia umysÂł (na skutek obecnoÂści kofeiny, zwanej teinÂą- pobudzajÂące dziaÂłanie herbaty (w porĂłwnaniu do kawy) przebiega wolniej i stateczniej, jest teÂż dÂłuÂższe).
 - ObniÂża ryzyko zawaÂłu serca i miaÂżdÂżycy tĂŞtnic, zmniejsza ryzyko zakrzepĂłw (poniewaÂż polifenole zawarte w herbacie osÂłabiajÂą moÂżliwoœÌ odkÂładania siĂŞ cholesterolu).
- ObniÂża ciÂśnienie krwi (przeciwdziaÂła tworzeniu siĂŞ zÂłogĂłw na Âściankach naczyĂą krwionoÂśnych).
-  SÂłuÂży w profilaktyce nowotworowej (niektĂłre z polifenoli zawartych w herbacie potrafiÂą hamowaĂŚ oddziaÂływanie zwiÂązkĂłw odpowiedzialnych za powstawanie zmian nowotworowych).
- Antyseptyczne dzia³anie - garbniki zawarte w zielonej herbacie mog¹ zwalczaÌ wirusy i bakterie - wspomaga wiêc leczenie chorób infekcyjnych (grypy, przeziêbienia, biegunki, stanów zapalnych œluzówki jamy ustnej). Antyoksydacyjne, czyli opóŸniaj¹ce efekty starzenia (dziêki obecnoœci antyutleniaczy).
- Napar z zielonej herbaty sprzyja trawieniu i usuwa uczucie przepe³nionego ¿o³¹dka, na przyk³ad po ciê¿kostrawnym posi³ku (poprzez pobudzenie wydzielania soków ¿o³¹dkowych).
-Wzmacnia zêby i chroni przed próchnic¹, odœwie¿a oddech (wysoka zawartoœÌ fluoru w zielonej herbacie oraz przeciwbakteryjne dzia³anie polifenoli).
http://www.faceci.com.pl/subskrypcja26.html

Na forum o zielonej herbacie:
http://www.cheops.darmowefora.pl/index.php?topic=1058.msg39953#msg39953

Inne wiadomoÂści:
http://www.eherbata.pl/gatunkiherbat/zielona?gclid=CL33r-yRlp8CFYGDzAodZyvhNQ
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Zdrowie/527414,1,Zielona-herbata---wlasciwosci--picie-zielonej-herbaty--zielona-herbata.html
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Przepisy/527141,1,Desery-z-zielona-herbata--desery--zielona-herbata-.html
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Zdrowie/525089,1,Zielona-herbata---antyrakowe-wlasciwosci.html
http://www.wywar.pl/cat-pol-1207813687-Herbaty-Herbaty-zielone.html
http://eherbata.pl/gatunki/3
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 23:53:24 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #54 : Styczeń 10, 2010, 00:26:21 »

Chcialabym dodac, jesli chodzi o zdrowe odzywianie sie, ze nalezy jesc jak najmniej przetworzone produkty.
To jest bardzo wazne. Owoce zjadac ze skorka, chodzi rowniez o material ktory lepiej sie przesowa w przewodzie pokarmowym i jelitach. Obecnie jest sezon na pomarancze, nie nalezy obierac pomarynczy dokladnie. Ta biala powloka na pomaranczy jest bardzo dobra na jelita. Poza tym zdrowa zywnosc czesto
jest zywnoscia bardzo prosta, najlepiej przygotowywac ja osobiscie w domu. Wszystko co jest gotowym produktem, nie zalicza sie do zywnosci zdrowej. Pozdrawiam Rafaela.
Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #55 : Styczeń 10, 2010, 12:01:55 »

                                                   
Ashton, John, Ashton, Suzy -  "Czekolada jest zdrowa"

Uwaga! Radosne wieÂści dla ÂłasuchĂłw!
Rozdzieramy foliĂŞ kryjÂącÂą w sobie tabliczkĂŞ czekolady i ogarnia nas bÂłogoœÌ na myÂśl o cudownej, rozpÂływajÂącej siĂŞ w ustach sÂłodyczy. Poddajemy siĂŞ pokusie i … w tym samym momencie ogarniajÂą nas wyrzuty sumienia! Bo czekolada tuczy, bo uchodzi za niezdrowÂą… Nieprawda!
Ksi¹¿ka zawiera doniesienia z najnowszych badaù dietetyków. Wniosek z nich brzmi: czekolada jest korzystna dla organizmu i bardzo potrzebna!
Okazuje siĂŞ, Âże sÂłodki przysmak zawiera przeciwutleniacze, magnez potrzebny ukÂładowi nerwowemu, Âżelazo konieczne do produkcji czerwonych krwinek, wiele witamin i wapĂą chroniÂący koÂści. A przede wszystkim: czekolada obfituje w substancje podnoszÂące poziom endorfin, czyli hormonĂłw szczĂŞÂścia! Do wzrostu masy ciaÂła przyczynia siĂŞ natomiast w znacznie mniejszym stopniu niÂż inne przekÂąski! Ksi¹¿ka, o bok wiarygodnych faktĂłw naukowych, zawiera przesympatyczne omĂłwienie roli czekolady w naszym Âżyciu. Czym jest „czekoladowy tryb Âżycia” i co ten wyjÂątkowy sÂłodycz ma wspĂłlnego z romantyzmem? Co wiemy o jego bogatej historii? Ksi¹¿ka idealnie nadaje siĂŞ do wieczorne j lektury w miĂŞkkim fotelu – obowiÂązkowo z czekoladkami pod rĂŞkÂą!
http://www.kdc.pl/czekolada-jest-zdrowa_p1851658.html

Historia Czekolady

DÂługa droga prowadzi do uzyskania finalnego produktu, jakim jest tabliczka pysznej czekolady.
Pocz¹tki czekoladowych dziejów splataj¹ siê z okresem œwietnoœci Majów, zamieszkuj¹cych terytorium wspó³czesnego Meksyku. Majowie lubowali siê w aromatycznym, mocno przyprawionym, gorzkim napoju, sporz¹dzanym z nasion kakaowca: pili go na zimno i na ciep³o oraz stosowali podczas swych rytualnych obrzêdów. Od Majów zwyczaj przyrz¹dzania i picia czekolady przejêli Aztekowie. Swoje receptury wzbogacali ró¿norodnymi sk³adnikami: papryk¹, wanili¹, p³atkami kwiatów.
Same ziarna kakaowca cenione byÂły przez nich tak bardzo, Âże staÂły siĂŞ wĂłwczas Âśrodkiem pÂłatniczym.
Aztekowie, podobnie jak ich poprzednicy, wykorzystywali czekoladowy napĂłj podczas swoich uroczystoÂści religijnych, a jego zagorzaÂłym wielbicielem byÂł sam Montezuma – wÂładca AztekĂłw, dla ktĂłrego czekolada byÂła owym „pokarmem bogĂłw”, „boskim napojem”*, dodajÂącym energii, wigoru – afrodyzjakiem wrĂŞcz...
Do Europy nasiona kakaowca sprowadzili Hiszpanie w XVI wieku. HiszpaĂąscy konkwistadorzy, z HernĂĄnem CortĂŠsem na czele, odebrali pokonanym Aztekom nie tylko tradycyjne zÂłoto, ale i „brÂązowe” – ziarna kakaowca. PoczÂątkowo, gorzki czekoladowy napĂłj nie byÂł zbyt popularny w Europie, ale po dodaniu do niego cukru caÂłkowicie zmieniÂł swoje oblicze i zdobyÂł uznanie ludnoÂści kontynentu. W XVII wieku czekolada pojawiÂła siĂŞ we Francji, gdzie delektowano siĂŞ niÂą poczÂątkowo tylko na dworach i wÂśrĂłd arystokracji: w postaci gorÂącego napoju i wykwintnych pralin, ktĂłre po raz pierwszy pojawiÂły siĂŞ na stole Ludwika XIV.
Czekolada w postaci staÂłej (bloku), nie zaÂś sycÂącego napoju (czy wspomnianych juÂż pralinek), powstaÂła dopiero w XIX wieku – pierwszÂą jej tabliczkĂŞ wyprodukowano w Szwajcarii. W tym kraju rĂłwnieÂż, opracowano nowÂą recepturĂŞ czekolady, ³¹czÂąc kakao z mlekiem w proszku, co pozwoliÂło na uzyskanie, majÂącej rzesze zwolennikĂłw na caÂłym Âświecie – czekolady mlecznej. WÂłoska innowacja w dziedzinie czekolady, polegaÂła zaÂś na dodawaniu do niej ró¿nych przysmakĂłw, takich jak orzechy, rodzynki czy migdaÂły.
Czekolada – etymologia sÂłowa
Pochodzenie sÂłowa czekolada nie jest do koĂąca wyjaÂśnione. CzêœÌ ÂźrĂłdeÂł podaje, Âże nazwa pochodzi od s³ów xococ, czyli kwaÂśny i ĂĄtl – woda (i wywodzi siĂŞ z jĂŞzyka nĂĄhuatl, ktĂłrym posÂługiwano siĂŞ w regionie Âśrodkowo-zachodniego Meksyku).
Wedle innych ÂźrĂłdeÂł sÂłowo pochodzi z jĂŞzyka MajĂłw, gdzie chokolhaa oznacza dosÂłownie pÂłyn lub gorÂący napĂłj.
*Sk¹d okreœlenia boski napój czy pokarm bogów, nadawane czekoladzie? Otó¿ ³aciùska nazwa, nadana drzewu kakaowca, brzmi Theobroma cacao i (pomijaj¹c wyraz cacao), wywodzi siê od s³ów theo (bóg) i broma (pokarm).
http://www.wedelpijalnie.pl/historia/historia_czekolady/55

Czekolada a zdrowie

    Czekoladzie przypisuje siĂŞ zarĂłwno dobre, jak i niekorzystne wÂłaÂściwoÂści.
    Czekolada jest produktem bardzo zÂłoÂżonym, z chemicznego punktu widzenia.
W jej skÂład wchodzÂą:
* WĂŞglowodany- podstawowe ÂźrĂłdÂło energii dla organizmu czÂłowieka, zwÂłaszcza dla mĂłzgu.
* Magnez- bĂŞdÂący budulcem zĂŞbĂłw i koÂści, wspomagajÂący przewodnictwo komĂłrek nerwowych i procesy trawienne.
* TÂłuszcze roÂślinne- obniÂżajÂące poziom "zÂłego cholesterolu".
* ÂŻelazo- bĂŞdÂące niezbĂŞdnym czynnikiem produkcji czerwonych krwinek, rozprowadzajÂących tlen po caÂłym organizmie.
* Cynk i selen- wpÂływajÂący na podniesienie poziomu endorfin, substancji redukujÂących poziom stresu.
* Teobromina- dziaÂłajÂąca pobudzajÂąco na pracĂŞ nerek, stymulujÂąca oÂśrodkowy ukÂład nerwowy.
* Fenyloetyloamina- bĂŞdÂąca jednÂą z endorfin.
* WapĂą i biaÂłko- stanowiÂące budulec koÂści, wzmacniajÂące ukÂład odpornoÂściowy.
* Flawonoidy- powodujÂące zwiĂŞkszenie odpornoÂści na infekcje, regulujÂące wÂłaÂściwe napiĂŞcie miĂŞÂśni i naczyĂą krwionoÂśnych.
* Poza tym, czekolada zawiera witaminy B6, B2, A, E, B3, B12, kwas foliowy i kofeinĂŞ.

Ju¿ Aztekowie przekonali siê o zdrowotnych w³aœciwoœciach czekolady. Wojownikom podawano czekoladê na wzmocnienie si³ witalnych, a œwie¿o poœlubionym ma³¿onkom, dla animuszu. Lek przeciwko biegunce przyrz¹dzano z kakao i zmielonych koœci Azteków.
    NiegdyÂś spoÂżywana w postaci napoju, czekolada byÂła stosowana przez lekarzy jako panaceum na liczne dolegliwoÂści.
    Czekolada niewÂątpliwie jest ÂźrĂłdÂłem wielu witamin i minera³ów, np. jedna tabliczka czekolady zapewnia 20- Czekolada w ró¿nych postaciach 25 % dziennego zapotrzebowania na magnez i wapĂą. PrzeciwdziaÂłanie chorobom ukÂładu sercowo-naczyniowego wynika z zawartoÂści duÂżej iloÂści miedzi w ciemnej czekoladzie. MoÂże ona jednak powodowaĂŚ uczucie zgagi.
    Czynne substancje zawarte w czekoladzie, jak kofeina, teobromina i teofilina, sÂą pochodnymi metyloksantyny. Teobromina jest najwaÂżniejszym alkaloidem czekolady. Stanowi ona 2% masy ziarna kakaowego. W tabliczce czekolady jest jej okoÂło 200 mg. Wykazuje ona niewielki, korzystny, "krzepiÂący" wpÂływ na umysÂł. ChociaÂż jej stĂŞÂżenie jest niewielkie, ma ona wÂłaÂściwoÂści moczopĂŞdne. W Âśladowych iloÂściach wystĂŞpuje takÂże teofilina. ZawartoœÌ kofeiny w tabliczce czekolady, stanowi zaledwie jednÂą czwartÂą iloÂści kofeiny zawartej w filiÂżance kawy, a mimo to, stymuluje ona ukÂład nerwowy.
    ObecnoœÌ kofeiny i teobrominy w ziarnach kakaowca mogÂą powodowaĂŚ uzaleÂżnienie. Naukowcy dowiedli, Âże Czy uzaleÂżnia? czekolada zawiera substancje przypominajÂące zwiÂązki chemiczne, obecne w liÂściach marihuany. Ich dziaÂłanie jest takie, jak czÂąsteczek przenoszÂących sygnaÂły w komĂłrkach mĂłzgu (neuroprzekaÂźniki). W ziarnach kakaowca obecne sÂą takÂże alkaloidy, oddziaÂłujÂące na komĂłrki nerwowe, do ktĂłrych nale¿¹ miĂŞdzy innymi morfina, kofeina, kokaina, atropina i chinina. ZwiÂązki te, poprawiajÂące samopoczucie konsumenta, odkryto takÂże w winie, piwie i likierach. Zdaniem naukowcĂłw, same alkaloidy nie powodujÂą jednak uzaleÂżnienia. Aromat ziaren kakaowca i sÂłodki smak sÂą odpowiedzialne za to, Âże nie moÂżna siĂŞ oprzeĂŚ tabliczce czekolady.
    Coraz wiĂŞcej badaĂą potwierdza fakt, Âże wyroby czekoladowe mogÂą mieĂŚ bardzo dobry wpÂływ na zdrowie czÂłowieka.
    Dla ludzi dbajÂących o liniĂŞ albo cukrzykĂłw, informacja, Âże czekolada wpĂŞdza w na³óg, na pewno nie jest najlepsza. Jednak osoby zdrowe nie muszÂą siĂŞ obawiaĂŚ wpÂływu czekolady na zdrowie. Kakao nie niszczy tkanki mĂłzgowej, tak jak alkohol i narkotyki.
    Z kardiologicznego punktu widzenia, zbawienne skutki majÂą zawarte w czekoladzie flawonoidy: katechina, epikatechina i procyjanidyna. MajÂą one podobne dziaÂłanie do tych, wystĂŞpujÂących w czerwonym winie i zielonej herbacie. ObniÂżajÂą ryzyko zmian miaÂżdÂżycowych, zapobiegajÂą zakrzepom krwi, zmniejszajÂą napiĂŞcie miĂŞÂśni otaczajÂących tĂŞtnice, co z kolei zapobiega ich twardnieniu. Te naturalne przeciwutleniacze powodujÂą, Âże tÂłuszcz zawarty w czekoladzie nie jeÂłczeje, w zwiÂązku z tym w procesie produkcji nie uÂżywa siĂŞ substancji przeciwdziaÂłajÂących reakcjom utleniania.
    Wyniki analiz, przedstawione Europejskiemu Towarzystwu Kardiologicznemu ÂświadczÂą, iÂż zawarte w ziarnach kakao polifenole poprawiajÂą pracĂŞ ukÂładu kr¹¿enia. ZwiÂązki te dziaÂłajÂą rozkurczajÂąco na naczynia krwionoÂśne, uÂłatwiajÂąc przepÂływ krwi, neutralizujÂąc dziaÂłanie tzw. zÂłego cholesterolu i zapobiegajÂąc powstawaniu blokujÂących naczynia skrzepĂłw.
SpoÂżywanie dziennie okoÂło jednej trzeciej tabliczki gorzkiej czekolady chroni przed chorobami serca.

Zawarte w wyrobach kakaowych okoÂło 600 substancji chemicznych, chroniÂą organizm przed rakiem, chorobami serca, pobudzajÂą ukÂład odpornoÂściowy, ÂłagodzÂą bĂłle reumatyczne i przeciwdziaÂłajÂą Âłagodnej depresji.[/i]

    Dowiedziony przez lekarzy jest fakt, Âże czekolada zarĂłwno wzmaga stany euforii, jak i dziaÂła uspokajajÂąco. Czekoladowy przysmak Wynika to ze zwiÂązku ze wspomnieniami z dzieciĂąstwa, kiedy czekolada byÂła nagrodÂą i kojarzyÂła siĂŞ z poczuciem bezpieczeĂąstwa.
    Czekolada jest doskonaÂłym ÂźrĂłdÂłem tÂłuszczu, wĂŞglowodanĂłw, biaÂłek i bÂłonnika. Jej wartoœÌ energetyczna wynosi okoÂło 500 kcal/100 g.
    SpoÂżywanie czekolady wskazane jest, dla osĂłb intensywnie uprawiajÂących sport i wykonujÂących ciĂŞÂżkÂą pracĂŞ fizycznÂą lub umysÂłowÂą. Jej niektĂłre skÂładniki dziaÂłajÂą jak Âłagodne Âśrodki pobudzajÂące.
    Zawarte w czekoladzie cukry proste, stanowiÂące dobre poÂżywienie dla mĂłzgu i magnez wspomagajÂący przewodnictwo nerwowe, sÂą pomocne podczas dÂługotrwaÂłego wysiÂłku intelektualnego.
    JuÂż w XVI wieku zorientowano siĂŞ, Âże podstawowym minusem zbyt czĂŞstego picia czekolady jest nadmierny przyrost wagi oraz psucie siĂŞ zĂŞbĂłw. Lekarze upatrujÂą szkodliwoœÌ czekolady, przede wszystkim w utracie WiĂłrki czekoladowe apetytu na inne produkty potrzebne w diecie. Daje siĂŞ to zauwaÂżyĂŚ szczegĂłlnie u ludzi mÂłodych, przedkÂładajÂących czekoladĂŞ nad owoce i warzywa. NiedobĂłr tych ostatnich wywoÂływaÂł niekiedy problemy z cerÂą i pojawienie siĂŞ trÂądziku. U osĂłb uczulonych nadmiar sÂłodkoÂści moÂże wywoÂływaĂŚ bĂłle migrenowe. U kobiet, cierpiÂących na zespó³ napiĂŞcia przedmiesiÂączkowego, moÂże pogorszyĂŚ samopoczucie. Nadmierne spoÂżycie czekolady moÂże takÂże spowodowaĂŚ dolegliwoÂści przewodu pokarmowego. Czekolada, uboga w bÂłonnik, moÂże wywoÂływaĂŚ zaparcia. Sole kwasu szczawiowego, zawarte w czekoladzie, mogÂą odkÂładaĂŚ siĂŞ w organizmie w postaci kamieni nerkowych. Dlatego osoby z chorobami nerek i pĂŞcherza moczowego powinny zrezygnowaĂŚ z jedzenia czekolady.
    JapoĂąscy naukowcy natomiast odkryli, Âże czekolada zawiera substancje zapobiegajÂące prĂłchnicy.
    Znaczne spoÂżycie czekolady, ze wzglĂŞdu na pokaÂźnÂą liczbĂŞ kalorii zawartych w tabliczce moÂże doprowadziĂŚ do wzrostu masy ciaÂła, a w konsekwencji do otyÂłoÂści. W zwiÂązku z tym, smakoÂłyk ten jest nie wskazany w dietach odchudzajÂących. NiektĂłre czekolady mogÂą mieĂŚ dziaÂłanie alergizujÂące. Alergenami w czekoladzie mogÂą byĂŚ biaÂłka mleka, orzechĂłw, szczegĂłlnie arachidowych, soi i przetworĂłw zboÂżowych.
    Ostatnie badania wykazujÂą dobroczynne oddziaÂływanie czekolady na zdrowie czÂłowieka, g³ównie ze wzglĂŞdu na ochronĂŞ serca i ukÂładu krwionoÂśnego.
    Serotonina zawarta w czekoladzie pomaga kontrolowaĂŚ nadciÂśnienie. 40 g czekolady ma rĂłwnie korzystny wpÂływ, jak lampka czerwonego wina.
    Czekolada dodaje energii, poprawia nastrĂłj i rozjaÂśnia umysÂł. Powoduje to magnez, regulujÂący sprawnoœÌ komĂłrek nerwowych oraz cynk i selen, zwiĂŞkszajÂące iloœÌ endorfin, substancji osÂłabiajÂących negatywny wpÂływ stresu. Odczuwana poprawa humoru pod wpÂływem czekolady, wynika z wzrostu poziomu serotoniny we krwi.
    Fenyloetyloamina, zawarta w czekoladzie, ma dziaÂłanie antydepresyjne. Ten sam zwiÂązek wydzielany jest przez mĂłzg czÂłowieka zakochanego. WywoÂłuje on uczucie szczĂŞÂścia, powoduje poprawĂŞ nastroju a nawet euforiĂŞ. Dlatego czekolada traktowana jest jak afrodyzjak. Wprawdzie Âżadne powaÂżne badania naukowe nie potwierdziÂły tego faktu, dla naszego dobrego samopoczucia moÂżemy nadal w to wierzyĂŚ.
    OkazaÂło siĂŞ, Âże czekolada jest teÂż skutecznym Âśrodkiem na Âłagodzenie kaszlu. Naukowcy udowodnili, Âże teobromina zawarta w czekoladzie, dziaÂła skuteczniej na kaszel, niÂż kodeina zawarta w wielu lekach przeciwkaszlowych. RĂłwnieÂż w rekonwalescencji osĂłb z chorobami gardÂła, jest zalecana czekolada.
    MasÂło kakaowe ma wÂłaÂściwoÂści odmÂładzajÂące i chroni skĂłrĂŞ przed powstawaniem zmarszczek. WiedziaÂły to juÂż Indianki i nacieraÂły twarz oliwÂą z kakaowca, aby zachowaĂŚ piĂŞknÂą cerĂŞ. Wspó³czeÂśni kosmetolodzy potwierdzajÂą to. Wiele osĂłb chĂŞtnie korzysta z relaksujÂących kÂąpieli WybĂłr nie jest prosty w czekoladzie. Kuracje czekoladowe, modne w USA, leczÂą apatiĂŞ i wyczerpanie nerwowe.
    Ulubiona czekolada Âświadczy o osobowoÂści czÂłowieka. Takiego zdania jest nowozelandzki psychoterapeuta Murray Langham. WedÂług niego, czekoladĂŞ mlecznÂą wybierajÂą osoby romantyczne, gorzkÂą zaÂś ci, ktĂłrzy ceniÂą rzeczy dobrej jakoÂści. WybĂłr biaÂłej czekolady Âświadczy o niezdecydowaniu. RĂłwnieÂż znaczenie ma wybĂłr nadzienia w czekoladzie. Nadzienie kawowe lubiÂą osoby niecierpliwe, toffi - zmysÂłowe, pomaraĂączowe zaÂś ci, ktĂłrzy dobrze sprawdzajÂą siĂŞ w sytuacjach nieprzewidywalnych.
http://www.domczekolady.eu/zdrowie.htm#Zdrowotnosc%20czekolady

http://www.domczekolady.eu/czekolada.htm
http://www.heban-czekolada.pl/czekolada.html
http://www.wedelpijalnie.pl/przepisy/10
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 00:04:41 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #56 : Styczeń 16, 2010, 21:27:38 »

                                                                     
SREBRO KOLOIDALNE

Ag 100, zwane naturalnym antybiotykiem, zawiera srebro najwyÂższej czystoÂści (99,999%).

Zabija 650 szczepĂłw bakterii.

W przeciwieĂąstwie do antybiotykĂłw, nie niszczy dobroczynnej flory bakteryjnej.

Jak dotÂąd, nie stwierdzono aby chorobotwĂłrcze mikroorganizmy uodporniÂły siĂŞ na jego dziaÂłanie.

Wspomaga leczenie przeziĂŞbieĂą, kataru, kaszlu, grypy, anginy, zapalenia gardÂła, zatok, oskrzeli, pÂłuc i innych infekcji bakteryjnych.

Jedyny w Polsce preparat na bazie koloidu srebra, dopuszczony do obrotu.
- dziaÂła jak antybiotyk
- w ciÂągu 6 minut niszczy 650 chorobotwĂłrczych mikroorganizmĂłw
- zarazki nie potrafi¹ rozwin¹Ì odpornoœci na dzia³anie srebra koloidalnego
Czym jest srebro koloidalne?
Srebro koloidalne to mikroskopijne cz¹steczki - jony srebra, zawieszone w dejonizowanej wodzie. Struktura koloidu jest taka sama jak wewnêtrznych p³ynów ustrojowych, dlatego jego przyswajalnoœÌ wynosi od 90 do 100%. Srebro koloidalne jest preparatem nietoksycznym i nie powoduje negatywnych skutków ubocznych. Zachowuje przy ¿yciu dobre, ochraniaj¹ce organizm bakterie. Nie akumuluje siê w organizmie. Zostaje z niego w ci¹gu kilku dni wydalone. Nie os³abia w¹troby oraz nie podra¿nia uk³adu pokarmowego.
Jak dziaÂła srebro koloidalne?
Zaobserwowano, Âże samo wyszukuje zarazki w organizmie, przyciÂąga je swym dodatnim Âładunkiem i niszczy niezbĂŞdne im do Âżycia enzymy. Beztlenowe bakterie i wirusy po prostu utlenia, czyli spala. Z tego powodu nazywane jest srebrnym pociskiem. Nie atakuje w sposĂłb schematyczny, ale inteligentny. DziĂŞki temu podczas blisko stuletnich badaĂą nad Srebrem Koloidalnym, nie zaobserwowano istnienia odpornych na nie organizmĂłw chorobotwĂłrczych. Srebro koloidalne ochrania rĂłwnieÂż ukÂład odpornoÂściowy i pomaga mu siĂŞ zregenerowaĂŚ. JednoczeÂśnie samo tworzy w naszym ciele ukÂład obronny, skuteczny przeciwko chorobotwĂłrczym organizmom. Dodatkowo Srebro koloidalne oczyszcza organizm z martwych ciaÂł mikrobĂłw i wydalanych przez nie toksyn. Pomaga uregulowaĂŚ trawienie, Âłagodzi infekcje skĂłry i goi zakaÂżone rany. DziaÂłajÂąc w ten sposĂłb srebro koloidalne okazuje siĂŞ byĂŚ bardziej skuteczne, niÂż zwykÂłe antybiotyki.
Lekarze coraz czĂŞÂściej nie sÂą w stanie poradziĂŚ sobie z nowymi odmianami wirusĂłw i bakterii. Przy pomocy antybiotykĂłw bezskutecznie walczÂą z grzybami, droÂżdÂżami i innymi pasoÂżytami atakujÂącymi nasz organizm. Stajemy siĂŞ coraz sÂłabsi, a nasz system immunologiczny coraz czĂŞÂściej dziaÂła nieskutecznie.
Dlatego teÂż pojawiÂła siĂŞ nowa teza, ktĂłra gÂłosi: "LepszÂą taktykÂą byÂłoby caÂłkowite zarzucenie antybiotykĂłw na rzecz lekĂłw innego rodzaju". W tym kontekÂście warto pomyÂśleĂŚ o Ag100 - srebrze koloidalnym.
Stosowanie:
Ag100. Srebro Koloidalne moÂżna przyjmowaĂŚ wewnĂŞtrznie, stosowaĂŚ zewnĂŞtrznie na skĂłrĂŞ, uÂżywaĂŚ do pÂłukania gardÂła, jamy ustnej, zatok, irygacji pochwy oraz jako skÂładnik lewatywy.
WewnĂŞtrznie
– profilaktycznie: do 1 ÂłyÂżeczki dziennie (ok. 5 ml); – przy przeziĂŞbieniach, infekcjach i grypie: cztery razy dziennie 1 ÂłyÂżeczka (4x5 ml); – przy schorzeniach przewlekÂłych: dwa razy dziennie 1 ÂłyÂżeczka (2x5 ml); – dla podniesienia witalnoÂści: do 6 ÂłyÂżeczek dziennie (do 30 ml).
Ag100. Srebro Koloidalne moÂżna stosowaĂŚ wewnĂŞtrznie przez 2 miesiÂące. Po upÂływie tego czasu zaleca siĂŞ zrobiĂŚ kilkutygodniowÂą przerwĂŞ.
ZewnĂŞtrznie
Ag100. Srebro Koloidalne stosuje siĂŞ przez nanoszenie preparatu bezpoÂśrednio na skĂłrĂŞ przy pomocy okÂładĂłw (wyjaÂłowiona gaza nasÂączona Ag100. Srebrem Koloidalnym), rozpylacza (sprayu) lub po prostu polewajÂąc zmienione miejsce na skĂłrze kilka razy dziennie. UWAGA! Nie wystawiaĂŚ miejsc przemywanych Ag100. Srebrem Koloidalnym na bezpoÂśrednie dziaÂłanie promieni sÂłonecznych.
http://www.sklep.vilcacora.info.pl/sklep,214,,,03,,pl-pln,247678,0.html
http://www.suplementydiety.pl/index.php?id=3
http://www.publikacje.skarbnicazdrowia.pl/?p=16
http://www.pecherz.pl/forum/viewtopic.php?id=13
http://www.nokaut.pl/szukaj/srebro-koloidalne.html
http://www.kosmetyki.istore.pl/sklep,937,,,03,,pl-pln,229207,0.html
http://www.srebrokoloidalne.eu/index2.html
http://www.vismaya-maitreya.pl/naturalne_leczenie_srebro_koloidalne.html
http://www.allegro.pl/5396_preparaty.html?gclid=CPPM79vLqZ8CFQWIzAodRUC10A
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 00:06:16 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #57 : Styczeń 17, 2010, 10:59:47 »

PrzeglÂąd programĂłw oczyszczania

ProgramĂłw oczyszczajÂących jest wiele i ciĂŞÂżko jest wybraĂŚ spoÂśrĂłd nich ten wÂłaÂściwy. A efekt chcielibyÂśmy otrzymaĂŚ jak najszybciej  Dlatego umieÂściliÂśmy w tym miejscu zestawienie g³ównych cech czterech najbardziej chyba znanych w Polsce programĂłw oczyszczania: MichaÂła Tombaka, Huldy Clark, Gienadija MaÂłachowa i nowoÂści na polskim rynku – NadieÂżdy Siemionowej. Wiele ich elementĂłw jest wspĂłlnych, niektĂłre sÂą oryginalne. Co wpÂływa na to, Âże jeden zyskuje wiĂŞkszÂą, a drugi mniejszÂą popularnoœÌ? Mamy nadziejĂŞ, Âże to krĂłtkie zestawienie bĂŞdzie pomocne w dokonaniu wyboru.

NiezaleÂżnie od tego, czy wierzysz w pasoÂżytniczÂą przyczynĂŞ chorĂłb czy nie, warto siĂŞ przynajmniej zastanowiĂŚ nad takÂą moÂżliwoÂściÂą. JeÂśli natomiast darzysz zaufaniem medycynĂŞ naturalnÂą zapewne dostrzeÂżesz, Âże  jedynie fitoterapeuci, ktĂłrzy oczyszczajÂą organizm od pasoÂżytĂłw uzyskujÂą pozytywne i trwaÂłe rezultaty leczenia chorĂłb. Coraz wiĂŞcej informacji o negatywnym wpÂływie i powszechnoÂści wystĂŞpowania pasoÂżytĂłw dociera do ludzi na caÂłym Âświecie.

Pod tym linkiem znajdziesz film dokumentalny:
http://www.igya.pl//ciekawostki_parazytologiczne/pasozyty_wewnatrz_nas.html
...

http://www.igya.pl//oczyszczanie/przeglad_programow_oczyszczania.html
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #58 : Styczeń 17, 2010, 11:38:41 »

                         
PLASTRY OCZYSZCZAJÂĄCE ORGANIZM

Kinotakara jest najnowszym, japoùskim, ca³kowicie naturalnym produktem zdrowotnym, opartym o trwaj¹ce 26 lat badania naukowe nad si³¹ ¿ycia drzew i ich zdolnoœci¹ przetrwania w najtrudniejszych warunkach, oraz testy laboratoryjne. Jego nazwa oznacza "skarb lasu".

Kinokatara sk³ada siê z wyci¹gu z octu drzewnego oraz innych aktywnych sk³adników i posiada naturaln¹ zdolnoœÌ poch³aniania toksyn z organizmu oraz przyczynia siê do jego oczyszczania.
Naturalne sk³adniki umieszczone w ma³ych ok³adach, przyklejonych specjalnym plastrem pod stopy. Podczas kr¹¿enia krwi, Kinotakara poch³ania toksyny i w ten sposób polepsza stan zdrowia. Zarówno wschodnia, jak i zachodnia medycyna uznaj¹, ¿e podeszwy stóp s¹ obrazem stanu naszych organów wewnêtrznych i czêsto traktuje je siê jako nasze drugie serce.
Umieszczenie plastra Kinotakary na podeszwie stopy powoduje stymulacje znajduj¹cych siê tam punktów refleksologicznych. Mo¿e to ³agodziÌ zdenerwowanie, pobudziÌ kr¹¿enie krwi, zmniejszyÌ ból i opuchliznê oraz poprawiÌ stan zdrowia.
Kinotakara przeznaczona jest do uÂżytku zewnĂŞtrznego - przyklejania na bolÂące miejsca, lecz na nieuszkodzonÂą skĂłrĂŞ. w takim przypadku plaster musi byĂŚ umieszczony na bolÂącym miejscu przez 24 godziny.
Jedno opakowanie Kinotakary skÂłada siĂŞ z 10 okÂładĂłw pielĂŞgnacyjnych i 10 plastrĂłw. OkÂłady naleÂży umieszczaĂŚ pod stopami za pomocÂą plastra, przez 5 nocy i potem zrobiĂŚ przerwĂŞ na okres 2 nocy przed rozpoczĂŞciem stosowania w nastĂŞpnym tygodniu.
Stosowanie alternatywne:
1-sze opakowanie - codziennie dwa plastry na noc.
2-gie opakowanie - co drugi dzieĂą dwa plastry na noc.
3-cie opakowanie - co trzeci dzieĂą dwa plastry na noc.
JeÂżeli okÂłady sÂą czyste, to stosujemy dwa plastry co 7-14 dni, jeÂżeli sÂą brudne to kolejne opakowania stosujemy jak opakowanie 3-cie.

SkÂład Kinotakary

1. Turmalin
Naturalny minera³ odkryty w Brazylii charakteryzuj¹cy siê du¿¹ zawartoœci¹ jonów i
emituj¹cy promieniowanie podczerwone. Wp³ywa na poprawê kr¹¿enia.
2. Chitosan
Otrzymywany jest z muszli kraba znalezionego u wybrzeÂży Hokkaido. Zawiera
mikroczÂąsteczki ktĂłre w sposĂłb charakterystyczny wpÂływajÂą na utrzymanie ciepÂła i
odmÂładzanie organizmu.
3. Ocet drzewny
Otrzymywany z Âżywicznej substancji drzewa Buk, WiÂśnia japoĂąska i DÂąb. DoskonaÂły
jako Âśrodek leczniczy na schorzenia i do odÂżywiania organizmu.
4. Proszek PerÂłowy
W formie wulkanicznego szkÂła. WpÂływa na utrzymanie rĂłwnowagi energetycznej
organizmu i poprawia zdolnoœÌ energetyczn¹ organizmu.
5. Czysta Krzemionka
Wysokiej jakoÂści krzemionka pozyskiwana z gÂąbki siliceus, ma dobry i istotny wpÂływ na
usuwanie wolnych rodników z uk³adu kr¹¿enia.
6. Dekstryna
Rozpuszczalny wĂŞglowodan, ktĂłry przyÂśpiesza wymianĂŞ wody w organizmie i
przyÂśpiesza wchÂłanianie innych skÂładnikĂłw.

KorzyÂści z Kinotakary
1. Detoksykacja
2. Reumatyzm
3. Podagra
4. Artretyzm
5. ÂŁagodzi bĂłle stawĂłw i miĂŞÂśni
6. Zmniejsza obrzĂŞki i reguluje wode
7. Poprawia kr¹¿enie krwi
8. Wzmacnia system odpornoÂściowy
9. Poprawia jakoœÌ snu
10. Pobudza waÂżne organy
11. ÂŁagodzi obrzĂŞki u osĂłb z problemami nerek
12. Zapobiega krwawieniu dziÂąseÂł
13. Gwarantuje wÂłaÂściwe nawilÂżenie organizmu etc, etc, etc

Kinotakara jest najbardziej skutecznym i zaawansowanym naturalnym sposobem odtrucia organizmu, poprzez stosowanie plastrĂłw zawierajÂących esencjonalny wyciÂąg Âżywicy drzewnej.
Jak interpretowaÌ ró¿ne kolory zanieczyszczenia plastrów stosowanych w procesach detoksykacji organizmu:
Zielony - w¹troba , woreczek ¿ó³ciowy i pêcherz
Czerwony - serce, jelito cienkie i przewĂłd pokarmowy
¯ó³ty - œledziona,, system immunologiczny ,¿o³¹dek oraz uk³ad trawienny
BiaÂły - pÂłuca, jelito grube,
Czarny - nerka, pĂŞcherz moczowy
Nie ma Âżadnych przeciwskazaĂą ani ubocznych efektĂłw biorÂąc jednoczeÂśnie leki.
JednakÂże czasami moÂże siĂŞ zdarzyĂŚ gorsze samopoczucie podczas procesu odtruwania, ktĂłre moÂże trwaĂŚ okoÂło 14 dni. Z pewnoÂściÂą po tym okresie samopoczucie bĂŞdzie wspaniaÂłe.
Proces oczyszczania organizmu przebiega od 3 tygodni do 3 miesiĂŞcy w zaleÂżnoÂści od iloÂści toksyn znajdujÂących siĂŞ w organizmie, stopnia zawansowanej choroby. Np. przy przewlekÂłych schorzeniach reumatycznych moÂże siĂŞ pojawiĂŚ wzmoÂżony bĂłl naleÂży wiĂŞc przerwaĂŚ terapie na 3 dni. JeÂżeli jest to tylko chwilowa kontuzja czasami wystarczy 3 dni.
Wskazane jest spoÂżycie 1,5 litra wody nie gazowanej, przyspieszajÂącej procesy filtracji i oczyszczenia organizmu.
Podczas stosowania detoksykacji organizmu istotny jest styl Âżycia. W przypadku jedzenia niezdrowej ÂżywnoÂści ,zanieczyszenia Âśrodowiska , intensywnego stylu Âżycia, stresĂłw, palenia papierosĂłw, uÂżywania alkoholu itd. procesy detoksykacji bĂŞdÂą przebiegaÂły wolniej.
JapoĂąscy badacze odkryli dobroczynnÂą moc substancji Âżywicznych pochodzÂących z drzew. DziĂŞki zaawansowanej technologii, przetworzona Âżywica oraz inne skÂładniki naturalnego pochodzenia umieszczone zostaÂły w specjalnych saszetkach. W ten sposĂłb to rewolucyjne odkrycie jest dziÂś dostĂŞpne dla kaÂżdego. Dla wielu ludzi jedna noc wystarcza, aby poczuli cudowne dziaÂłanie tego produktu.
Kinotakara to nowy przeÂłom w dziedzinie wellness. Produkt jest tak opracowany aby, przebudziĂŚ Twoje ciaÂło, umysÂł i ducha do zdrowszego, szczĂŞÂśliwszego i bardziej energicznego Âżycia.
Kinotakara jest produktem caÂłkowicie naturalnym.
Wykorzystanie Kinotakary jako produktu prozdrowotnego jest potwierdzone wieloletnimi badaniami naukowymi oraz testami laboratoryjnymi.
Oczyszczanie - usuwanie szkodliwych toksyn w celu uzyskania czystego i harmonijnego ciaÂła.
RĂłwnowaÂżenie - regulacja i odnowa wÂłaÂściwych funkcji trawiennych, zapewnienie zrĂłwnowaÂżonego i wystarczajÂącego odÂżywienia organizmu.
Aktywizowanie - zapewnia wÂłaÂściwe przyswajanie skÂładnikĂłw odÂżywczych w celu aktywowania i wzmocnienia funkcji ciaÂła.
Ochrona - proces oczyszczania, rĂłwnowaÂżenia i aktywizacji jest powtarzany przez 3-6 miesiĂŞcy aby umoÂżliwiĂŚ naszemu organizmowi ustanowiĂŚ silnÂą ochronĂŞ przeciw chorobom.

W biotopie lasu znane sa nam drzewa dÂługo zyjace, potrafiace nad wyraz skutecznie ekstrahowaĂŚ skladniki odzywcze z ich otoczenia. Ta peÂłna tajemnic energia i sila zyciowa drzew zainspirowala dr. Kawase Itsuko do zbadania owych tajemnic
Po 26 latach ustawicznych badan naukowych dr Takao Matsuhita i dr Kawase dokonuj¹ pionierskiego odkrycia: ocet drzewny wystêpuj¹cy w niektórych drzewach pomaga cz³owiekowi pozbyÌ sie nie strawionych czêœci materii i innych szkodliwych substancji i w ten sposób wzmocniÌ witalnoœÌ organów. Dalsze badania doprowadzi³y do stworzenia "Kinokatary" - plastra odnowy i pielêgnacji (wellness) - który szybko i trwale potrafi oczyœciÌ organizm.
Wszystko zaczĂŞÂło sie od "ponownego odkrycia" pozytywnego oddziaÂływania lasu.
Las jest najwiêkszym Ÿród³em tlenu. Dlatego drzewa i roœliny dostarczaj¹ wiele ró¿nych substancji, które mo¿na pozytywnie wykorzystaÌ dla ludzi. W potêdze drzew ukryte sa inteligencja i tajemnica obdarzone archaiczna si³a.
Dr. Kawase Itsuko, ktĂłra wynalazÂła KINOTAKARA Plastry-Wellness wysunĂŞÂła nastĂŞpujÂąca hipotezĂŞ: jeÂśli drzewa osiÂągajÂą mityczny wiek bez niczyjej pomocy, to niech bĂŞdzie to moÂżliwe takÂże dla czÂłowieka, jeÂśli wykorzysta on tajemnice potĂŞgi i wieku drzew.
Dr. Kawase obserwowaÂła juz od dzieciĂąstwa drzewa i ich otoczenie, w ktĂłrym rosÂły. SzczegĂłlnÂą jej uwagĂŞ przykuÂły drzewa z gĂŞstych lasĂłw, ktĂłre rosÂły do ogromnych rozmiarĂłw bez Âżadnej obcej pomocy. Trudne warunki i zmiana por roku nie miaÂły Âżadnego wpÂływu na ich dobre samopoczucie.
Dr. Kawase Itsuko odkry³a, ze substancje ¿ywiczne zawarte w occie drzewnym niektórych drzew oraz si³¹ absorpcji tego octu drzewnego mo¿e mieÌ pozytywny wplyw na wiele procesów, jakie maja miejsce w organizmie.
KINOTAKARA najlepiej umieÂściĂŚ na podeszwie stopy; a wiec tam, gdzie znajduje sie ponad 60 z 360 punktĂłw refleksowych caÂłego ciaÂła. Wschodni i zachodni naukowcy sa jednego zdania: dobre samopoczucie moÂże byĂŚ znacznie poprawione wÂłaÂśnie poprzez punkty refleksowe na stopach.
To wyjaœnia, dlaczego masa¿e stop s¹ tak lubiane; w czasie masa¿u pobudza sie nerwy i kr¹¿enie krwi, co równie¿ przyczynia sie do poprawy samopoczucia. Problemem, a raczej warunkiem takiego masa¿u jest profesjonalizm osoby go wykonuj¹cej oraz dostateczna iloœÌ czasu do dyspozycji.
Tych ograniczeĂą nie ma przy stosowaniu KINOTAKARY. JeÂśli Kinotakara zostanie umieszczona na podeszwie stopy, to z jednej strony mamy masaÂż a z drugiej kuracje dla ciaÂła.
KINOTAKARA mo¿e byÌ stosowana wed³ug potrzeby. Pierwsze stosowanie zaleca sie przez 20 do 40 dni, w zale¿noœci od obci¹¿eù nabytych w ¿yciu. Po tej kuracji wystarcza odœwie¿anie co 7 lub 14 dni, aby uzyskaÌ trwale doskonale samopoczucie.
Naturalnie moÂżna umieszczaĂŚ KINOTAKARE bezpoÂśrednio na dotkniĂŞtych obszarach ciaÂła, n.p.: ÂłokieĂŚ, kolano, nerki i tak dalej.
KINOTAKARA moÂże pomoc w poprawie samopoczucia, ma dziaÂłanie uspokajajÂące i witalizujÂące - a to wszystko bez wiĂŞkszych zabiegĂłw, poniewaÂż odbywa siĂŞ podczas snu.
http://www.uroda-zdrowie.pl/product_info.php/products_id/144

http://www.vitalmarket.pl/product_info.php/products_id/371
http://www.noni.zdrowe.com.pl/plastry-oczyszczajace.html
http://gadzetomania.pl/2009/09/30/plastry-oczyszczajace-z-toksyn/
http://www.kinotakara-mlm.pl/index_produkty.php
http://www.faceci.com.pl/detoksykacja.html
http://www.faceci.com.pl/receptory_mapa.html
http://www.detoxpatch.pl/?strona=dzialanie
http://www.ibg.pl/opis.php?id=1060
http://www.eko-styl.com/tanoki-plastry-oczyszczajace-p-722.html
http://www.nokaut.pl/szukaj/plastry-oczyszczajace.html
http://www.allegro.pl/5396_preparaty.html?gclid=CJGapbaDq58CFQe7ZwodET3x1g
« Ostatnia zmiana: Styczeń 30, 2010, 00:08:30 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #59 : Styczeń 17, 2010, 20:59:31 »

Greendetox firmy Naturgreen jest droÂższy... ale?

www.naturgreen.com/



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
greta
Gość
« Odpowiedz #60 : Styczeń 18, 2010, 09:14:34 »

Wszyscy piszecie  o oczyszczaniu,ale najlepsze oczyszczanie to robienie LEWATYW.To jest prawdziwe oczyszczanie,bo wtedy wÂątroba siĂŞ oczyszcza i caÂłe jelita,ukÂład odpornoÂściowy jest wÂłaÂśnie w chyba 80% w jelitach i aby te jelita oczyÂściĂŚ to trzeba siĂŞ pozbyĂŚ tych wszystkich Âśmieci,ktĂłre tam zalegajÂą,a na to tylkio lewatywy z wody destylowanej i kawy organicznej.GorÂąco polecam,sama stosujĂŞ i wreszcie jestem zdrowaa alergiĂŞ na ktĂłrÂą siĂŞ leczyÂłam wiele,wiele lat,w tej chwili nie istnieje,nie biorĂŞ Âżadnych lekĂłw juÂż od roku i nic mi nie jest.Polecam z caÂłego serca.
Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #61 : Styczeń 18, 2010, 12:39:50 »

GorÂąco polecam, ale tylko do 37`C DuÂży uÂśmiech



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #62 : Styczeń 20, 2010, 18:07:19 »

                                                                 
Katar i zapalenie zatok     

Na temat skutecznoÂści leczenia kataru istnieje wiele wÂątpliwoÂści i ÂżartĂłw. Znane porzekadÂło mĂłwi, iÂż „katar nie leczony trwa tydzieĂą, a leczony 7 dni”. Tymczasem leki naturalne, wbrew utartym mniemaniom, nie tylko ÂłagodzÂą objawy kataru, ale rĂłwnieÂż skracajÂą jego przebieg.
Katar, to niegroŸna, ale uci¹¿liwa dolegliwoœÌ, która mo¿e wystêpowaÌ niezale¿nie od temperatury i pogody, ale nasila siê w okresie jesienno-zimowym. Nawet b³ahe oziêbienie lub przegrzanie mo¿e spowodowaÌ ostry nie¿yt nosa powszechnie nazywany katarem.
PrzyczynÂą kataru jest najczĂŞÂściej zakaÂżenie wirusowe. Do typowych objawĂłw naleÂży uczucie zatkania nosa, wyciek obfitej wydzieliny i kichanie. Wydzielina ta poczÂątkowo wodnista przechodzi po kilku dniach w ropnÂą. Nozdrza sÂą zaczerwienione, rozpulchnione, wystĂŞpujÂą zaburzenia wĂŞchu, smaku, Âłzawienie, pokasÂływanie, zÂłe samopoczucie, czasem nawet niewielka gorÂączka. Katar jest dolegliwoÂściÂą samo ograniczajÂącÂą siĂŞ, to znaczy, Âże nawet bez leczenia ustĂŞpuje po okoÂło 7 dniach. MoÂże jednak prowadziĂŚ do kÂłopotliwych powikÂłaĂą – u niemowlÂąt do zapalenia ucha Âśrodkowego i zapalenia oskrzeli, a u starszych dzieci i dorosÂłych do zapalenia zatok przynosowych.

Nie tylko wirusy
Coraz czêœciej niedro¿noœÌ nosa i katar maj¹ pod³o¿e alergiczne. Alergia stanowi narastaj¹cy problem we wspó³czesnym œwiecie. Alergeny wziewne wszechobecne w naszym œrodowisku mog¹ powodowaÌ objawy przewlek³ego nie¿ytu nosa. Z roku na rok narasta iloœÌ chorych cierpi¹cych z powodu sezonowego kataru alergicznego, czyli kataru siennego, wywo³anego przez py³ki kwitn¹cych roœlin. Niejednokrotnie trudno jest jednoznacznie ustaliÌ czy katar ma charakter wy³¹cznie infekcyjny, czy te¿ zawiera komponentê alergiczn¹. Pamiêtajmy, ¿e niektóre grzyby, takie jak Altenaria i Cladosporium wydzielaj¹ alergeny przez ca³e lato i wczesn¹ jesieù, a roztocza kurzu domowego wywo³uj¹ u osób wra¿liwych odczyny kataralne przez ca³y rok. Bardzo czêsto na katar alergiczny nak³ada siê typowa wirusowa infekcja górnych dróg oddechowych, zw³aszcza jesieni¹ i zim¹. Infekcje wirusowe sprzyjaj¹ z kolei nadka¿eniom bakteryjnym, przede wszystkim gronkowcowym i paciorkowcowym. Wydzielina w nosie zmienia siê wówczas z wodnistej w gêst¹, o zabarwieniu zielonkawym.

Po katarze
KaÂżdy katar, niezaleÂżnie od wywoÂłujÂącej go przyczyny uszkadza bÂłonĂŞ ÂśluzowÂą nosa, szczegĂłlnie duÂże spustoszenia wywoÂłujÂą typowe zakaÂżenia wirusowe. Warto zdawaĂŚ sobie sprawĂŞ, Âże po banalnym pozornie katarze proces regeneracji bÂłony Âśluzowej nosa zachodzi powoli, trwa od 2 do 4 tygodni i w tym okresie „bezbronna” bÂłona Âśluzowa jest szczegĂłlnie podatne na kolejne zakaÂżenie oraz rozwĂłj odczynĂłw alergicznych. NaleÂży, wiĂŞc pamiĂŞtaĂŚ, aby w czasie pokataralnej rekonwalescencji zapewniĂŚ jej moÂżliwie komfortowe warunki oraz chroniĂŚ przed uszkadzajÂącymi czynnikami zewnĂŞtrznymi. W przeciwnym razie dyskomfort, polegajÂący odczuciu suchoÂści w nosie, drobnych krwawieĂą i nawracajÂących epizodĂłw niedroÂżnoÂści nosa bĂŞdzie siĂŞ przedÂłuÂżaÂł. Jednym z najwiĂŞkszych wrogĂłw nosa jest suche powietrze. Problem ten niegdyÂś wystĂŞpujÂący w naszych warunkach klimatycznych epizodycznie, jedynie podczas ostrej suchej i zimy, obecnie za sprawÂą centralnego ogrzewania staÂł siĂŞ powszechny. Wszystkim, ktĂłrzy podczas sezonu grzewczego cierpiÂą z powodu nawracajÂących uporczywie epizodĂłw niedroÂżnoÂści nosa zalecam zadbanie o wÂłaÂściwe nawilÂżenie wdychanego powietrza. MoÂżna wykorzystaĂŚ w tym celu dostĂŞpne na rynku nawilÂżacze, albo postawiĂŚ w pokoju otwarte akwarium. Zalecam to szczegĂłlnie w sypialniach i pokojach do pracy, gdzie przebywamy najdÂłuÂżej. Warto takÂże w podobny sposĂłb zadbaĂŚ o wilgotnoœÌ powietrza w pokojach dziennego wypoczynku, zwÂłaszcza, jeÂśli ogrzewamy je dodatkowo kominkiem. Miejscowo stosujemy krople lub aerozole nawilÂżajÂące bÂłonĂŞ ÂśluzowÂą nosa.

Higiena nosa
Prawid³owe oddychanie w równym stopniu wp³ywa na nasze samopoczucie, jak w³aœciwe ¿ywienie na stan zdrowia. St¹d te¿ we wszystkich systemach leczenia naturalnego oddychaniu poœwiêca siê wiele uwagi. W Indiach codzienna higiena nosa jest zabiegiem tak powszechnym, jak mycie zêbów. Nozdrza nale¿y w tym celu przep³ukaÌ dostêpn¹ w aptekach sol¹ fizjologiczn¹ albo niegazowan¹ wod¹ mineraln¹. Podczas p³ukania wstrzymujemy oddech, ¿eby unikn¹Ì zach³yœniêcia. Pochylaj¹c siê nad umywalk¹ przechylamy g³owê na bok, wstrzykujemy strzykawk¹ p³yn p³ucz¹cy do górnego nozdrza i pozwalamy mu wyp³yn¹Ì przez nozdrze dolne. Nastêpnie zmieniamy nachylenie g³owy i powtarzamy zabieg. Wykonujemy go tak d³ugo, a¿ wyp³ywaj¹cy z nozdrzy p³yn bêdzie czysty, czyli a¿ ca³a wydzielina zalegaj¹ca w nosie zostanie wyp³ukana. P³ukanie nosa to prosta i ³atwa w wykonaniu czynnoœÌ znakomicie zapobiegaj¹ca nawrotom kataru, niedro¿noœci nosa i chorobom zatok przynosowych.

SiÂła homeopatii
[/b]Narastaj¹ca od kilku lat popularnoœÌ leczenia homeopatycznego wynika z jego skutecznoœci. Poza tym, leki homeopatyczne mo¿emy podawaÌ ka¿demu, niezale¿nie od wieku. Ich dawkowanie jest ³atwe i wygodne, zw³aszcza dla ma³ych dzieci. Jak zwykle przy pierwszych objawach, z³ym samopoczuciu, os³abieniu podajemy preparat Oscillococcinum lub Dolicoccil.
W leczeniu infekcji kataralno – zatokowych, obok typowych lekĂłw dziaÂłajÂących objawowo, warto jest zastosowaĂŚ leki zwane, nozodami, ktĂłre w sposĂłb istotny sposĂłb ograniczÂą nawracanie dolegliwoÂści. W tym przypadku polecam dostĂŞpne na naszym rynku gotowe kompleksy. Ich dawkowanie oraz dobĂłr naleÂży uzgodniĂŚ z prowadzÂącym leczenie chorego lekarzem homeopatÂą. Podajemy je zwykle dÂłuÂżej jeszcze przez kilka tygodni po wygaÂśniĂŞciu infekcji w celu zapobiegania nawrotom choroby. Objawowe leki homeopatyczne stosujemy natomiast jedynie w okresie wystĂŞpowania dolegliwoÂści i podajemy je jak najszybciej – juÂż przy pierwszych objawach.
W aptekach jest wiele preparatĂłw wieloskÂładnikowych ze wskazaniem „katar” na opakowaniu. PoczÂątkowo zaÂżywamy je czĂŞsto – 3-5 granulek lub 1 tabletkĂŞ nawet, co 15 minut. Preparaty homeopatyczne sÂą teÂż dostĂŞpne w postaci kropli do nosa, ktĂłre rozpylamy do nozdrzy 3-4 razy dziennie. Istnieje wiele lekĂłw homeopatycznych, ktĂłre obejmuje typowe dla tego schorzenia skÂładniki.
Do najczêœciej stosowanych nale¿¹ miêdzy innymi:
* Alium cepa szybko i naprawdĂŞ bardzo skutecznie hamuje wodnistÂą fazĂŞ kataru i dlatego lek ten powinien byĂŚ zastosowany na poczÂątku leczenia. ÂŁagodzi rĂłwnieÂż towarzyszÂące katarowi Âłzawienie.
* Cinnabaris swoim terapeutycznym dzia³aniem ukierunkowany jest na b³ony œluzowe nosa i zatok przynosowych. Lepki, dra¿ni¹cy œluz sp³ywaj¹cy z nozdrzy tylnych po tylnej œcianie gard³a, zmuszaj¹cy chorego do ci¹g³ego odchrz¹kiwania oraz objawy zapalenia zatok czo³owych i sitowych stanowi¹ podstawowe wskazanie do zastosowania tego leku. Uczucie ucisku u podstawy nosa, bóle okolicy oczodo³ów, promieniuj¹ce do uszu i skroni, niejednokrotnie z przekrwieniem ga³ki ocznej to manifestacja kliniczna tych dolegliwoœci, które lek ten nie tylko skutecznie leczy, ale równie¿ im zapobiega.
* Hepar sulfuris calcareus jest niezast¹pionym remedium na ostre ropne stany zapalne. Interesuj¹cy nas w tym aspekcie zakres dzia³ania obejmuje katar z ropn¹, cuchn¹c¹ wydzielin¹ z nosa, która zmniejsza siê w zimnie, daj¹c uczucie zatykania nosa. Chorzy s¹ bardzo wra¿liwi na zimno i na zmiany temperatury. Maj¹ œlinotok i chrypê oraz gor¹czkê, której towarzysz¹ dreszcze i poty. Ogólnie maj¹ ma³¹ odpornoœÌ na zaka¿enia uk³adu oddechowego. Czêsto cierpi¹ na bóle okolicy skroniowej i u nasady nosa. £atwo dochodzi u nich do rozwoju ropnego zapalenia ucha œrodkowego z wyciekiem i anginy ropnej. Obserwuje siê równie¿ znaczn¹ przeczulicê dotykow¹, bolesny, szczekaj¹cy kaszel i powiêkszenie wêz³ów ch³onnych.
* Kalium bichromicum dzia³a przede wszystkim na b³ony œluzowe nosa, gard³a, jamy ustnej i krtani oraz przewodu pokarmowego, gdzie wywo³uje stany zapalne z produkcj¹ gêstej, lepkiej wydzieliny, koloru ¿ó³to-zielonego oraz wrodzenia o g³adkich brzegach. Lek ten stosujemy w przypadkach katarów przewlekaj¹cych siê, z wyciekiem bardzo gêstej i lepkiej ¿ó³tozielonej wydzieliny, która sp³ywa po tylnej œcianie gard³a zmuszaj¹c chorego do odchrz¹kiwania i nieskutecznych najczêœciej prób jej po³ykania. Wyciek ten nasila siê w zimnie a zmniejsza w cieple, tworz¹c charakterystyczne, przylegaj¹ce do kana³ów nosa ¿ó³tozielone strupy. Chory odczuwa ponadto ból i ucisk u nasady nosa. Wszystkim tym dolegliwoœciom towarzyszy czêœciowa lub ca³kowita utrata wêchu, a czasami równie¿ wrzody opryszczkowe i afty.
* Ferrum phosphoricum - jego zastosowanie pozwala opanowaĂŚ obfity, wodnisty katar, czĂŞsto podbarwiony krwiÂą i wikÂłajÂący siĂŞ nawracajÂącymi krwawieniami z nosa, wyciekiem ropnym, napadami gwaÂłtownego, wykrztuÂśnego kaszlu z wymiotami i biegunkÂą. TowarzyszÂą temu stany podgorÂączkowe, uczucie zimna i osÂłabienie. CaÂłoœÌ obrazu klinicznego odpowiada tzw. zespoÂłowi zatokowo – oskrzelowemu.

Aromaterapia
Aromaterapia, czyli leczenie za pomocÂą naturalnych olejkĂłw eterycznych ciÂągle jeszcze czeka na swĂłj prawdziwy renesans. W leczeniu kataru okazuje siĂŞ one szczegĂłlnie przydatna. Olejki eteryczne zakraplamy po okoÂło 5 kropli do kominka aromateraeutycznego i stosujemy do inhalacji. JuÂż po kilku minutach wdychania pachnÂących oparĂłw chory odczuwa stopniowe odtykanie nosa i Âłagodzenie bĂłlu gÂłowy. Olejki te wykazujÂą nie tylko dziaÂłanie przeciwbĂłlowe i przeciwobrzĂŞkowe, ale rĂłwnieÂż przeciwbakteryjne i przeciwwirusowe, a takÂże przyspieszajÂą regeneracjĂŞ bÂłony Âśluzowej nosa.
Do podstawowych „przeciwkataralnych” olejkĂłw nale¿¹ miĂŞdzy innymi:
    * Olejek z drzewa herbacianego
    * Olejek miĂŞtowy
    * Olejek lawendowy
    * Olejek rozmarynowy
    * Olejek szaÂłwiowy
    * Olejek eukaliptusowy

Najlepiej stosowaÌ kompozycjê 3-4 olejków zgodn¹ z naszymi upodobaniami, poniewa¿ jedna z podstawowych zasad aromaterapii mówi, ¿e stosujemy tylko te zapachy, które s¹ dla nas przyjemne. Je¿eli brak nam cierpliwoœci na stosowanie inhalacji poprzez kominki aromaterapeutyczne polecam sprawdzony sposób leczenia kataru naturalnym olejkiem sza³wiowym. Wystarczy od czasu do czasu otworzyÌ buteleczkê i mocno siê zaci¹gn¹Ì. Je¿eli nos jest niedro¿ny nale¿y przedtem delikatnie wprowadziÌ kroplê olejku do wnêtrza nozdrza i delikatnie rozsmarowaÌ j¹ na b³onie œluzowej. Nos udro¿ni siê bardzo szybko, a efekt ten jest znacznie bardziej trwa³y ni¿ przy zastosowaniu tradycyjnych kropli i co najwa¿niejsze nie uszkadza b³ony œluzowej nosa.

Niezawodne zioÂła
Leki roÂślinne w od zarania dziejĂłw towarzyszÂą czÂłowiekowi, jako podstawowe remedium na wszystkie dolegliwoÂści. SÂą rĂłwnieÂż bardzo przydatne w terapii dolegliwoÂści kataralno – zatokowych. PozwalajÂą one nie tylko zÂłagodziĂŚ objawy choroby i skrĂłciĂŚ czas jej trwania, ale takÂże pozawalajÂą podnieœÌ poziom odpornoÂści naszego organizmu. Doprawdy trudno przeceniĂŚ ich zasÂługi, w dodatku nie wywoÂłujÂą niekorzystnych objawĂłw ubocznych. Kora wierzby, kwiat lipy, owoc maliny, kwiat dzikiego bzu, korzeĂą arcydziĂŞgla, kwiat dziewanny, kora drzewa cynamonowego, korzeĂą imbiru to sprawdzone od tysiÂącleci skuteczne remedia na objawy przeziĂŞbienia i kataru. Leki roÂślinne najlepiej jest zaÂżywaĂŚ w postaci mieszanek, a nie pojedynczo, poniewaÂż w ten sposĂłb wzmacnia siĂŞ ich dziaÂłanie. DostarczajÂą one organizmowi zwiÂązkĂłw o dziaÂłaniu przeciwzapalnym, przeciwbĂłlowym, przeciwbakteryjnym i przeciwwirusowym. Ponadto chroniÂą nasz organizm przed odlegÂłymi skutkami choroby.
Warto pamiĂŞtaĂŚ, Âże banalne z pozoru infekcje kataralno – zatokowe mogÂą zaostrzyĂŚ lub wywoÂłaĂŚ rozmaite groÂźne dolegliwoÂści z pozoru zupeÂłnie z nimi niezwiÂązane, takie jak choroby reumatyczne, k³êbkowe zapalenia nerek, zapalenie miĂŞÂśnia sercowego i inne. NajlepszÂą ochronÂą dla naszego organizmu sÂą w tych przypadkach wÂłaÂśnie leki roÂślinne, czyli popularne zioÂła. Ja stosujĂŞ wĂłwczas z bardzo dobrym efektem mojÂą mieszankĂŞ nr 1. Na zakoĂączenie naleÂży podkreÂśliĂŚ, Âże wymienione wyÂżej sposoby leczenia nie wyczerpujÂą moÂżliwoÂści naturalnej medycyny, sÂą jedynie najprostsze i najÂłatwiejsze w zastosowaniu. Najlepszy efekt terapeutyczny uzyskamy ³¹czÂąc je rĂłwnolegle, bowiem uzupeÂłniajÂą siĂŞ one w sposĂłb komplementarny.

Zapalenie zatok

Zapalenie zatok jest nastêpstwem bakteryjnego zaka¿enia wydzieliny b³ony œluzowej i manifestuje siê najczêœciej silnym bólem g³owy. Towarzysz¹cy mu katar ma charakter ropny nasila siê rano, a nierzadko chory odczuwa, szczególnie w pozycji le¿¹cej, nieprzyjemne zatykanie nosa. Pozosta³e objawy, to uczucie zatykania w gardle, co prowokuje do ci¹g³ego pochrz¹kiwania i os³abienie wêchu. Nadu¿ywanie kropli do nosa mo¿e spowodowaÌ zniszczenie b³ony œluzowej nosa, co wywo³uje trwa³¹ utratê powonienia. W ka¿dym przypadku przed³u¿aj¹cego siê kataru i zapalenia zatok mo¿e rozwin¹Ì siê zapalenie oskrzeli, zw³aszcza u chorych obci¹¿onych astm¹ oskrzelow¹. Mimo najczêœciej bakteryjnej przyczyny choroby stosowanie antybiotyków rzadko daje satysfakcjonuj¹ce chorego efekty. Wynika to z ograniczonej penetracji leków do chorej, obrzêkniêtej b³ony œluzowej zatok. Lepsze efekty daje leczenie miejscowo stosowanymi lekami przeciwbakteryjnymi, pod warunkiem, ¿e rozpoczniemy je odpowiednio wczeœnie, kiedy b³ona œluzowa wyœcielaj¹ca zatoki nie jest jeszcze nadmiernie obrzêkniêta w wyniku tocz¹cego siê w niej procesu zapalnego i penetracja leku do wnêtrza zatok jest mo¿liwa.
W przypadkach nawracajÂącego zapalenia zatok przydatne mogÂą okazaĂŚ siĂŞ podawane do- nosowo lub doustnie szczepionki przeciw bakteriom najczĂŞÂściej wywoÂłujÂącym chorobĂŞ. ZachĂŞcam teÂż do leczenia naturalnego. Leki naturalne, bowiem nie tylko skutecznie ÂłagodzÂą istniejÂące objawy, ale, co najwaÂżniejsze, znakomicie sprawdzajÂą siĂŞ w profilaktyce nawrotĂłw.
W kaÂżdym przypadku zapalenia zatok naleÂży zastosowaĂŚ mieszankĂŞ zioÂłowÂą nr 1 i probiotyk, a w Âżywieniu musi siĂŞ znaleŸÌ miejsce na codziennÂą porcjĂŞ kaszy jaglanej. Leczenie to stosujemy aÂż do caÂłkowitego ustÂąpienia dolegliwoÂści. Miejscowo polecam naturalne olejki aromaterapeutyczne, ktĂłre wdychamy przez okoÂło 10 minut pochylajÂąc siĂŞ nad kominkiem aromaterapeutycznym. ProponujĂŞ kompozycjĂŞ zÂłoÂżonÂą z 4 olejkĂłw – drzewo herbaciane, rozmaryn, szaÂłwia i sosna. Warto jest teÂż siĂŞgn¹Ì po wÂłaÂściwie dobrane leki homeopatyczne, poniewaÂż skracajÂą one okres ostrych dolegliwoÂści i zapobiegajÂą ich nawrotom.
Niezwykle skutecznym sposobem zarówno leczenia, jak i profilaktyki zapaleù zatok s¹ Ìwiczenia hatha joga po³¹czone z prawid³owym prowadzeniem oddechu. Szczególnie szybkie i trwa³e efekty uzyskujemy dziêki pozycji œwiecy i p³uga. Nale¿y wytrzymaÌ ka¿d¹ z nich co najmniej przez 5 min , a nastêpnie wykonaÌ pozycjê œwierszcza lub ryby. Ca³y zestaw zajmuje oko³o 15 min i je¿eli powtarzamy go przynajmniej 3 x dziennie, to ju¿ po kilku dniach uzyskamy niezwyk³¹ poprawê, a po kilku tygodniach trwa³e wyleczenie z nawrotów.

dr BoÂżena Ryczkowska
http://www.naturalnamedycyna.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=271&Itemid=59#
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 19:00:49 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #63 : Styczeń 25, 2010, 01:01:08 »

                                                                 
Naturalnie wylecz przeziĂŞbienie

Podczas przeziĂŞbienia stosujemy tradycyjnie leki przepisane przez lekarza.
Warto rĂłwnieÂż skorzystaĂŚ z niekonwencjonalnych metod i zastosowaĂŚ Âśrodki homeopatyczne, ktĂłre sÂą caÂłkowicie bezpieczne.
Homeopatia to naturalna metoda leczenia stosowana w wielu krajach na caÂłym Âświecie.
Leki homeopatyczne s¹ produkowane wy³¹cznie z substancji pochodzenia roœlinnego, mineralnego i zwierzêcego. Nie ma w nich ¿adnych dodatków chemicznych.

Ideologia zwolennikĂłw
Homeopatia zakÂłada, Âże leczeniu powinno poddawaĂŚ siĂŞ caÂłe ciaÂło, nie tylko chory narzÂąd.
Celem jest zmobilizowanie organizmu do walki z chorobÂą. Leki homeopatyczne pomagajÂą intensyfikowaĂŚ si³ê  ÂżyciowÂą i pobudzajÂą ukÂład odpornoÂściowy. KaÂżdy lek jest indywidualnie dobierany przez lekarza tak, aby jak najskuteczniej mĂłgÂł oddziaÂływaĂŚ na organizm. Podczas badania brane jest pod uwagĂŞ nasze samopoczucie i dolegliwoÂści, poniewaÂż zdrowa dusza czÂłowieka pozytywnie oddziaÂłuje na zdrowie fizyczne.
 

Tajemnica leczenia
MoÂżna by rzec, Âże homeopatia wykorzystuje popularne powiedzenie „lecz siĂŞ  tym, czym siĂŞ zatruÂłeÂś”. ObowiÂązuje zasada, Âże podobne leczy siĂŞ podobnym, tak wiĂŞc na przykÂład przy gorÂączce stosuje siĂŞ  substancje, ktĂłre w duÂżych iloÂściach by jÂą wywoÂłaÂły. Tym samym podanie leku w minimalnej dawce pobudza ukÂład odpornoÂściowy do zwalczenia infekcji.
Œrodki homeopatyczne w rozumieniu zwolenników zawieraj¹ si³ê energetyczn¹ mimo, i¿ w ich sk³ad wchodz¹ jedynie roœliny, wyci¹gi z gruczo³ów zwierz¹t, minera³y czy zio³a. Tajemnica leku tkwi wiêc z jednej strony w wierze w jej cudowne dzia³ania, zaœ z drugiej w nieznacznej dawce leku. Jest on intensywnie rozcieùczany, aby dzia³a³ mocniej i skuteczniej.

Zwalcz przeziĂŞbienie
KaÂżdy z nas przechodziÂł przeziĂŞbienie. BĂłl gardÂła, gorÂączka, katar, kaszel, zÂłe samopoczucie, trudnoÂści w koncentracji to podstawowe jego objawy. NajczĂŞÂściej chorujemy w okresie jesienno-zimowym, kiedy aura na zewnÂątrz jest niesprzyjajÂąca, jednak zdarza siĂŞ nam zachorowaĂŚ rĂłwnieÂż na wiosnĂŞ i w lecie, kiedy na przykÂład przesadzimy z klimatyzacjÂą.
 
PrzyczynÂą  przeziĂŞbienia sÂą ró¿ne wirusy, z ktĂłrymi mamy nieustajÂący kontakt. W chwili osÂłabienia wirusy intensywnej atakujÂą nasz ukÂład odpornoÂściowy i wtedy ulegamy przeziĂŞbieniu. Zazwyczaj leczymy je popularnymi metodami – leki, antybiotyki, odpoczynek i regeneracja siÂł.

Warto zintensyfikowaĂŚ  walkĂŞ z przeziĂŞbieniem i zastosowaĂŚ  dodatkowo leki homeopatyczne.
LeczÂą  one objawy oraz mobilizujÂą organizm do walki z infekcjÂą.

 
SÂą  bardziej skuteczne, jeÂśli zostanÂą dobrane odpowiednio i przyjĂŞte we wczesnej fazie przeziĂŞbienia. Zdarza siĂŞ, Âże lek homeopatyczny podany w pierwszym stadium przeziĂŞbienia doprowadza do ustÂąpienia infekcji w ciÂągu paru godzin. ÂŚrodki te moÂżemy rĂłwnieÂż stosowaĂŚ profilaktycznie, w czasie szczegĂłlnego naraÂżenia na przeziĂŞbienie, czyli w okresie paÂździernik–marzec.

Leki homeopatyczne majÂą wiele zalet:
 *     leczÂą nie tylko objawy choroby ale i przyczyny
 *     nie powodujÂą dziaÂłaĂą ubocznych
 *     nie uszkadzajÂą przewodu pokarmowego i nie likwidujÂą naturalnej flory bakteryjnej
 *     sÂą dobrze tolerowane przez organizm
 *     mogÂą byĂŚ stosowane jako terapia uzupeÂłniajÂąca lub jako leczenie wy³¹czne
 *     nie wywoÂłujÂą niepowoÂłanych reakcji w przypadku stosowania innych lekĂłw
 *     nie moÂżna ich przedawkowaĂŚ
 *     nie uzaleÂżniajÂą
 *     pobudzajÂą i mobilizujÂą naturalne siÂły odpornoÂściowe
 *     sÂą taĂąsze od lekĂłw farmakologicznych
 *     prawie wszystkie sÂą dostĂŞpne bez recepty
 *     mogÂą byĂŚ stosowane przez dzieci, kobiety w ci¹¿y i kierowcĂłw
 *     metoda ta jest uznana przez ÂŚwiatowÂą OrganizacjĂŞ Zdrowia i UniĂŞ EuropejskÂą

Celny dobĂłr leku warunkiem sukcesu
Im dokÂładniej dobierzemy lek do objawu przeziĂŞbienia, tym skuteczniej i szybciej siĂŞ wyleczymy. PoniÂżej przedstawiamy najbardziej typowe oznaki przeziĂŞbienia, ktĂłre naleÂży braĂŚ pod uwagĂŞ przy konsultacji z lekarzem i przy wyborze odpowiedniego Âśrodka:
 1.    faza poczÂątkowa przeziĂŞbienia, kiedy nastÂąpiÂło bezpoÂśredni kontakt z osobÂą chorÂą
 2.    zÂłe samopoczucie, bĂłle gÂłowy, dreszcze, bĂłle miĂŞÂśni i stawĂłw, kaszel, poczucie przygnĂŞbienia
 3.    nagÂły wzrost temperatury, ktĂłre towarzyszy zaczerwienienie, pragnienie i stan pobudzenia
 4.    gorÂączka wraz z przyspieszonym biciem serca, pulsujÂąca gÂłowa, pocenie siĂŞ
 5.    mĂŞczÂący kaszel i katar, bĂłl gardÂła, ktĂłry utrudnia przeÂłykanie pokarmĂłw
 6.    rozwiniĂŞcie choroby – wysoka i narastajÂąca gorÂączka, osÂłabienie, bĂłle gÂłowy, bĂłle miĂŞÂśniowe i stawowe, opryszczka wokó³ ust
 7.    czas zdrowienia – po odbyciu infekcji, kiedy organizm jest osÂłabiony i zmĂŞczony.

Co braĂŚ  na konkretne dolegliwoÂści?
Kaszel – uporczywy kaszel bardzo czĂŞsto towarzyszy przeziĂŞbieniu. Jest on dziaÂłaniem po¿¹danym, gdyÂż usuwa wydzielinĂŞ ÂśluzowÂą zalegajÂącÂą w drogach oddechowych. Intensywny i dÂługotrwaÂły podraÂżnia bÂłony Âśluzowe, dlatego teÂż naleÂży d¹¿yĂŚ do jego ustÂąpienia. W tym celu powinno siĂŞ przyjmowaĂŚ leki homeopatyczne w postaci syropu, ktĂłry zÂłagodzi objawy kaszlu i ochroni bÂłony Âśluzowe. Syrop naleÂży dobraĂŚ do rodzaju kaszlu (suchy lub wilgotny).

BĂłl gardÂła – zaczerwienione gardÂło i chrypa to typowe objawy infekcji. Aby je zmniejszyĂŚ i zÂłagodziĂŚ bĂłl przy przeÂłykaniu pokarmĂłw moÂżna przyjmowaĂŚ leki w postaci tabletek do ssania.

Bez recepty
Leki homeopatyczne dostĂŞpne sÂą w aptece bez recepty. Zazwyczaj majÂą  postaĂŚ syropu, granulek, tabletek, proszku, maÂści i czopkĂłw.

Jeœli chcemy skorzystaÌ z leków homeopatycznych bez konsultacji z lekarzem, wówczas zapytajmy farmaceuty w aptece o stosowny lek na dan¹ dolegliwoœÌ. S¹ one bezpieczne i nieszkodliwe, dlatego nie ma obawy, ¿e wywo³aj¹ skutki uboczne czy wejd¹ w interakcje z innymi lekami.

Ich skutecznoœÌ jest potwierdzona w praktyce przez lekarzy oraz w wielu naukowych publikacjach. Wystêpuj¹ równie¿ leki dostêpne wy³¹cznie na receptê i s¹ przepisywane przez lekarza.
Zawsze pamiĂŞtajmy, aby zapoznaĂŚ siĂŞ z ulotkÂą i w razie jakichkolwiek objawĂłw i pytaĂą skonsultowaĂŚ siĂŞ z lekarzem.
http://www.doz.pl/czytelnia/a1356-Naturalnie_wylecz_przeziebienie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 19:11:31 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Thotal
Gość
« Odpowiedz #64 : Styczeń 25, 2010, 01:56:53 »

Na przeziĂŞbienia, infekcje i stany "przesileĂą" jesienno-zimowych doskonaÂła jest witamina C, ale nie syntetyczna tylko NATURALNA...

http://www.produktynaturalne.info/acerola-naturalna-witamina-c/

jeÂśli dodatkowo "wzbogacisz" organizm srebrem koloidalnym, to w ciÂągu kilku godzin pozbawisz siĂŞ jakichkolwiek symptomĂłw choroby.

Sprawdzone, doÂświadczone... na sobie DuÂży uÂśmiech



POzdrawiam - Thotal UÂśmiech

http://www.sfora.pl/Ten-grozny-wirus-zaatakowal-Szwedow-Dotrze-do-Polski-a16362

do nowych informacji zastosowaĂŚ siĂŞ  jak powyÂżej.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 25, 2010, 02:17:48 wysłane przez Thotal » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #65 : Styczeń 25, 2010, 12:14:14 »

                                                                            
Beth MacEoin - "Koniec z infekcjami!"

Naturalne metody wzmacniania odpornoÂści

Autorka t³umaczy, w jaki sposób mo¿esz poprawiÌ ogólny stan swojego zdrowia, zapobiegaÌ chorobom i zachowaÌ ogóln¹ sprawnoœÌ. Szczególny nacisk po³o¿ono tu na budowaniu naturalnej odpornoœci.
Poznasz produkty spoÂżywcze, ktĂłrych spoÂżywanie usprawniania dziaÂłanie ukÂładu immunologicznego.
Dowiesz siĂŞ, ktĂłre witaminy, sole mineralne i przeciwutleniacze wspomagajÂą organizm, oraz jak pomĂłc sobie za pomocÂą ĂŚwiczeĂą oddechowych, refleksologii, aromaterapii, homeopatii, masaÂżu i medytacji.
 

JeÂśli Twoje przeziĂŞbienia nie ustĂŞpujÂą po lekach, daj szansĂŞ herbatce z bazylii i wyciÂągowi z czarnego bzu!

Autorka jest dyplomowanym czÂłonkiem Towarzystwa Homeopatii, prowadzi rĂłwnieÂż wÂłasnÂą praktykĂŞ.
Napisa³a 12 ksi¹¿ek na temat alternatywnych i komplementarnych metod zachowania zdrowia.

http://www.kdc.pl/koniec-z-infekcjami_p1895838.html

Dieta na zimĂŞ

Szara aura za oknem nie musi przek³adaÌ siê na szary krajobraz na stole, a zawartoœÌ naszego talerza wcale nie powinna powiêkszaÌ siê równoczeœnie z warstwami ubrania. Pomimo, ¿e mamy dosyÌ ograniczony wybór œwie¿ych warzyw i owoców, zim¹ mo¿na jeœÌ zdrowo i kolorowo, jeœli tylko œwiadomie podejdziemy do uk³adania naszej codziennej diety.
Powszechnie uwa¿a siê, ¿e zim¹ potrzebujemy wiêkszej iloœci kalorii. Gdy nadchodzi wiosna zazwyczaj okazuje siê jednak, ¿e a¿ takiej iloœci kalorii wcale nie potrzebowaliœmy, za to natychmiast potrzebujemy diety odchudzaj¹cej, aby zmieœciÌ siê w spodnie z poprzedniego sezonu. Co jeœÌ, aby zapewniÌ organizmowi niezbêdne sk³adniki od¿ywcze, a jednoczeœnie nie przesadziÌ z dogadzaniem sobie?
Zasada jest dosyĂŚ prosta – naleÂży zwrĂłciĂŚ uwagĂŞ na to, by dostarczaĂŚ organizmowi kalorie w produktach bogatych w ró¿norodne wartoÂści odÂżywcze. Na bok trzeba odÂłoÂżyĂŚ „puste kalorie” - sÂłodkie, kolorowe napoje i alkohol, zwÂłaszcza wĂłdkĂŞ i piwo, ktĂłre poza energiÂą, nie dostarczajÂą naszemu organizmowi Âżadnych wartoÂści odÂżywczych. Najlepiej zastÂąpiĂŚ je tak zwanymi „dobrymi kaloriami”, bowiem, wbrew powszechnemu mniemaniu, kalorie mogÂą byĂŚ dobre. Na polskim rynku od niedawna funkcjonuje nawet marka o nazwie „Dobra Kaloria”, ktĂłrÂą tworzÂą naturalne wyroby – ciastka, produkty Âśniadaniowe oraz przekÂąski. Tego typu wyroby udowadniajÂą, Âże kalorie mogÂą byĂŚ ÂźrĂłdÂłem cennych wartoÂści odÂżywczych.

Zupa zdrowia doda
Zima to czas, gdy przypominamy sobie o zupach. DziĂŞki duÂżej zawartoÂści warzyw dostarczajÂą one cennego bÂłonnika. Sposobem na zgrabnÂą figurĂŞ i dobrÂą formĂŞ jest jedzenie zdrowych, czyli niezasmaÂżanych, niezagĂŞszczanych ÂśmietanÂą i innÂą niÂż razowÂą mÂąkÂą zup. GotowÂą zupĂŞ warto wzbogaciĂŚ koperkiem lub natkÂą pietruszki, ktĂłra zawiera witaminĂŞ C. Tradycyjne zupy, zwyczajowo spoÂżywane z makaronem, ryÂżem bÂądÂź ziemniakami, moÂżna dodatkowo urozmaiciĂŚ o nowoczesne mieszanki kasz. ZawierajÂą one bezcenne dla naszego organizmu ziarna takie, jak np.:
                                       * amarantus,
                                       * orkisz,
                                       * proso,
                                       * gryka,
                                       * peÂłnoziarnisty kuskus,
                                       * otrĂŞby owsiane.
DziĂŞki temu charakteryzuje je nadzwyczajne bogactwo mikro - i makroelementĂłw, witamin z grupy B, bÂłonnika i innych cennych dla organizmu wartoÂści odÂżywczych.
Przy gotowaniu zupy warto takÂże pamiĂŞtaĂŚ, o ograniczeniu dodatku soli, ktĂłrej i tak przeciĂŞtny Polak zjada trzy razy za duÂżo. Danie lepiej doprawiĂŚ zioÂłami.

Zimowy alfabet
ZimÂą szczegĂłlnie przydatna bywa witamina A. Jest ona waÂżna w aspekcie podnoszenia odpornoÂści organizmu, poniewaÂż wzmacnia ÂśluzĂłwkĂŞ. DziĂŞki niej, wirusom duÂżo trudniej zadomowiĂŚ siĂŞ w nosie i gardle. Jej ÂźrĂłdÂłem jest:
                                      * peÂłne mleko,
                                      * Âśmietana,
                                      * masÂło,
                                      * jaja,
                                      * niektĂłre tÂłuste ryby.

Zim¹ potrzebujemy te¿ wiêcej witamin z grupy B, istotnych ze wzglêdu na odpornoœÌ i dzia³anie przeciwdepresyjne. Witaminy te obecne s¹ na przyk³ad w:
                                     * nabiale,
                                     * drobiu,
                                     * rybach,
                                     * woÂłowinie,
                                     * fasoli,
                                     * ziarnach,
                                     * kieÂłkach,
                                     * orzechach,
                                     * pestkach,
                                     * zarodkach pszennych,
                                     * peÂłnoziarnistym pieczywie,
                                     * nasionach amarantusa,
                                     * kaszy jaglanej.

Najwa¿niejsza w tym okresie jest jednak, najbardziej popularna witamina C, która wspomaga nasz¹ odpornoœÌ i poprawia wch³anianie innych wartoœci od¿ywczych.
WitaminĂŞ C znajdziemy w:
                                   * papryce,
                                   * brukselce,
                                   * natce pietruszki,
                                   * czarnej porzeczce,
                                   * kiszonej kapuÂście,
                                   * cytrusach.
Adios pomidory!
Zamiast z utêsknieniem wspominaÌ pachn¹ce, dojrza³e na s³oùcu pomidory, warto skorzystaÌ z obfitoœci warzyw mro¿onych. Mro¿enie powoduje najmniejsze straty w przechowywanych owocach i warzywach. Dziêki temu sposobowi przechowywania trac¹ one nie wiêcej jak 5-10 proc. wartoœci od¿ywczej. A jeœli p³ody rolne by³y zbierane w pe³ni lata - mog¹ byÌ nawet lepsze od œwie¿ych, ale zimowych broku³ów czy kalafiorów.

Ziarna sÂą Âświetnym pomysÂłem
ZimÂą warto teÂż odkryĂŚ bogactwo ziaren, szczegĂłlnie oleistych:
                                  * sÂłonecznika,
                                  * dyni,
                                  * sezamu,
                                  * soi.
- Ziarna te s¹ bogatym Ÿród³em niezbêdnych nienasyconych kwasów t³uszczowych, ¿elaza, magnezu, b³onnika pokarmowego oraz witamin B1. B6, PP i E, zwanej witamin¹ m³odoœci - mówi Marek Kubara, w³aœciciel firmy Ekoprodukt wytwarzaj¹cej ekologiczn¹ i dietetyczn¹ ¿ywnoœÌ. - Przygotowywane bez t³uszczu, pra¿one w gor¹cym powietrzu ziarna stanowi¹ doskona³¹ przek¹skê w trakcie zimowych spotkaù, czy relaksu na ulubionej kanapie. S¹ tak¿e wspania³ym dodatkiem urozmaicaj¹cym smak sa³atek, daù z makaronu, czy zup typu krem.

BÂłonnik ciĂŞ wspomoÂże
Zima sprzyja stagnacji. Rzadko uprawiamy sporty, a codzienne spacery zastĂŞpujemy odpoczynkiem w fotelu. Jemy teÂż mniej owocĂłw i warzyw. Te zmiany mogÂą powodowaĂŚ zaparcia wynikajÂące z braku ruchu oraz uboÂższej w bÂłonnik diety. NiedobĂłr bÂłonnika w codziennej diecie naleÂży rekompensowaĂŚ peÂłnoziarnistym pieczywem, kaszÂą lub suszonymi owocami. MoÂżna takÂże wesprzeĂŚ siĂŞ naturalnymi suplementami diety. Nowoczesne Âśrodki poza bÂłonnikiem zawierajÂą takÂże odtÂłuszczone siemiĂŞ lniane, dziaÂłajÂące osÂłonowo na Âściany jelit oraz bakterie fermentacji mlekowej i inulinĂŞ regulujÂące pracĂŞ przewodu pokarmowego.

Zastosowanie zrĂłwnowaÂżonej i rozsÂądnej diety pozwoli nam nie gÂłodowaĂŚ i jednoczeÂśnie nie gromadziĂŚ zimowych zapasĂłw tÂłuszczu. Warto takÂże zadbaĂŚ o dostarczenie organizmowi odpowiednich wartoÂści odÂżywczych i witamin, poniewaÂż odpowiednio dobrana dieta moÂże mieĂŚ wpÂływ na podnoszenie odpornoÂści naszego organizmu.
http://www.poradynazdrowie.pl/dieta-na-zime.html

Na przeziĂŞbienie > domowy sposĂłb na przeziĂŞbienie

Zdrowa zupka rozgrzeje ciĂŞ zimÂą
Rosó³ to domowy lek na przeziêbienie

Czujesz siê coraz gorzej i szukasz domowego sposobu na przeziêbienie? Wypróbuj naturalny specyfik, który zniszczy objawy zbli¿aj¹cej siê choroby. Zjedz pyszny, domowy rosó³, a nie bêdziesz musia³a faszerowaÌ siê lekami. To dzia³a!
Jednym z najlepszych domowych sposobów na przeziêbienie jest rosó³ domowej roboty. Jego lecznicze dzia³anie potwierdzili nawet naukowcy, choÌ nie od dziœ wiadomo, ¿e rosó³ to znakomite i odpowiednie dla wszystkich panaceum na przeziêbienie czy grypê.
Zupa ta wspaniale rozgrzewa, wzmacnia oraz pobudza twĂłj system odpornoÂściowy.
Rosó³ pomaga leczyÌ równie¿ katar; jego para dzia³a podobnie jak inhalacja. Dlatego, pomó¿ sobie, wdychaj¹c lecznicz¹ parê roso³u, która szybko przynosi ulgê, udra¿niaj¹c przy tym zatkany nos. Taka "inhalacja" pomo¿e ci, gdy masz problemy z zatokami, gdy¿ ³agodnie je oczyszcza.
Ta niezwykÂła zupa Âłagodzi takÂże gardÂłowe infekcje.
Dobrze, jeÂśli rosó³ jest doœÌ mocno  przyprawiony. Dlatego przyrzÂądzajÂąc go, dodaj wiĂŞcej niÂż zwykle przypraw, zwÂłaszcza pieprzu. KiedyÂś bĂŞdÂąc u znajomych zjadÂłam bardzo ostry rosó³, gdyÂż w swoim skÂładzie zawieraÂł papryczkĂŞ chilli...
Niech wiêc na twoim stole czêsto bywa rosó³ (no, mo¿e bez tej ostrej papryczki) szczególnie teraz gdy pogoda nas nie rozpieszcza i nietrudno o przeziêbienie.
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Zdrowie/528983,1,Na-przeziebienie--domowy-sposob-na-przeziebienie.html

Jolanta Muras - "CzarujÂący Âświat surĂłwek"

Kolorowa bomba witaminowa!
Barwne surĂłwki cieszÂą nie tylko oko! SÂą doskonaÂłymi sprzymierzeĂącami w walce z zimowym przeziĂŞbieniem, dostarczajÂą wielu witamin i soli mineralnych.

A do tego – jeÂśli nauczymy siĂŞ je odpowiednio komponowaĂŚ i przyprawiaĂŚ – mogÂą okazaĂŚ siĂŞ naprawdĂŞ pyszne!
Ich przyrz¹dzanie nie wymaga wielkich umiejêtnoœci kulinarnych. Wystarcz¹ dobre chêci i kilka podpowiedzi. Wœród 80 propozycji w poradniku pojawiaj¹ siê surówki z jednego warzywa z pasuj¹cym do niego sosem, a tak¿e zestawy kilku warzyw. Na bazie prezentowanych tu po³¹czeù sk³adników ³atwo samodzielnie stworzyÌ kolejne.
http://www.kdc.pl/czarujacy-swiat-surowek_p1030451.html


Grypa a przeziĂŞbienie

Autor:lek. med. MichaÂł Posmykiewicz
ÂŻrĂłdÂło: DOZ.pl
ZarĂłwno grypa, jak i popularne przeziĂŞbienie, to choroby wirusowe. CharakteryzujÂą siĂŞ one podobnymi objawami, dlatego waÂżne jest, aby potrafiĂŚ odró¿niĂŚ bÂłahÂą infekcjĂŞ od grypy, ktĂłra czasami moÂże byĂŚ groÂźna dla organizmu. WaÂżne jest, aby nie traktowaĂŚ kaÂżdego kataru czy bĂłlu gardÂła jak grypy, gdyÂż naprawdĂŞ „prawdziwa” grypa zdarza siĂŞ rzadziej, niÂż nam wszystkim siĂŞ wydaje.

Zatem jak odró¿niÌ przeziêbienie od grypy? Nale¿y skupiÌ siê na kilku podstawowych objawach.

GorÂączka
W przypadku grypy jest to podstawowy objaw. Tak naprawdĂŞ moÂżna stwierdziĂŚ, Âże „nie ma grypy bez gorÂączki”. Temperatura ciaÂła jest bardzo wysoka i waha siĂŞ w granicach 38-41 stopni Celsjusza (zazwyczaj oscyluje w okolicy 39 stopni Celsjusza).  TowarzyszÂą jej zwykle silne dreszcze oraz obfite pocenie siĂŞ. Szczyt gorÂączki wystĂŞpuje najczĂŞÂściej w 24 godzinie po pierwszych objawach i utrzymuje siĂŞ okoÂło 2-4 dni. W przypadku przeziĂŞbienia gorÂączka nie zawsze musi wystÂąpiĂŚ. JeÂśli siĂŞ pojawi, to jest to przewaÂżnie tzw. stan podgorÂączkowy- temperatura ciaÂła wynosi okoÂło 37-37,7 stopni Celsjusza.

BĂłle miĂŞÂśni i stawĂłw, osÂłabienie
Dla grypy typowe sÂą  bardzo silne bĂłle miĂŞÂśniowo-stawowe. Towarzyszy im tzw. astenia, czyli osÂłabienie miĂŞÂśni. CzĂŞsto pacjenci zgÂłaszajÂą „bĂłl caÂłego ciaÂła”, ktĂłry uniemoÂżliwia im nawet poÂłoÂżenie siĂŞ do ³ó¿ka. Ponadto takiemu stanowi towarzyszy silne osÂłabienie, ktĂłre takÂże uniemoÂżliwia codzienne funkcjonowanie. Objawy takie wystĂŞpujÂą zwykle przez caÂły okres choroby. W trakcie infekcji przeziĂŞbieniowej takÂże moÂże wystĂŞpowaĂŚ osÂłabienie oraz bĂłle miĂŞÂśniowo-stawowe, aczkolwiek maja one niewielkie nasilenie, nie obejmujÂą caÂłego ciaÂła,  nie powodujÂą braku codziennej aktywnoÂści, ustĂŞpujÂą po kilku dniach i nie moÂżna stwierdziĂŚ ich obecnoÂści przez caÂły czas trwania infekcji.

BĂłle gÂłowy
W przebiegu grypy zazwyczaj wystêpuj¹ silne, rozlane, obejmuj¹ce ca³¹ g³owê bóle. S¹ one ciê¿kie do wyeliminowania za pomoc¹ leków przeciwbólowych. Mo¿e im towarzyszyÌ ból ga³ek ocznych, œwiat³owstrêt. Z czasem ból mo¿e doprowadziÌ do obni¿enia sprawnoœci psychoruchowej oraz nadmiernej sennoœci. Dla przeziêbienia typowe s¹ bóle s³absze, g³ównie zlokalizowane w jednym miejscu, które znikaj¹ po podaniu leku przeciwbólowego.

Katar
Mniej charakterystyczny dla grypy, natomiast jest bardzo typowy dla przeziĂŞbienia- na poczÂątku zwykle wodnisty, bardzo uporczywy, z czasem przechodzi w Âśluzowy dajÂący uczucie niedroÂżnoÂści nosa.

Kaszel
Typowy dla grypy kaszel jest silny, suchy, mêcz¹cy, napadowy. W póŸniejszej fazie choroby mo¿e przekszta³ciÌ siê w wilgotny z odkrztuszaniem œluzowej wydzieliny. W przebiegu przeziêbienia wystêpuje raczej pokas³ywanie, któremu towarzyszy uczucie bólu lub drapania w gardle.

Zapalenie spojĂłwek
Typowe dla grypy, maÂło charakterystyczne dla przeziĂŞbienia. Charakteryzuje siĂŞ Âłzawieniem swĂŞdzeniem czy bĂłlem gaÂłek ocznych, czasem takÂże ÂświatÂłowstrĂŞtem.

Krwawienie z nosa
W przypadku grypy wystĂŞpuje stosunkowo czĂŞsto, w przebiegu innych infekcji drĂłg oddechowych wystĂŞpuje znacznie rzadziej.

Czas trwania choroby
Grypa trwa znacznie dÂłuÂżej niÂż przeziĂŞbienie. Jej objawy mogÂą utrzymywaĂŚ  siĂŞ nawet przez kilka tygodni (zazwyczaj okoÂło 2 tygodni, jednak mogÂą byĂŚ obecne znacznie dÂłuÂżej). Natomiast objawy przeziĂŞbienia zwykle mijajÂą po kilku dniach, najczĂŞÂściej nie utrzymujÂą siĂŞ dÂłuÂżej niÂż tydzieĂą.

PowikÂłania
Nierozpoznana lub niewyleczona grypa moÂże doprowadziĂŚ do powstania groÂźnych powikÂłaĂą. SÂą  to g³ównie: zapalenia pÂłuc, zapalenia oskrzeli, zapalenia zatok, zapalenie miĂŞÂśnia sercowego, napady drgawek. NaleÂży pamiĂŞtaĂŚ,  Âże tak naprawdĂŞ to wÂłaÂśnie POWIKÂŁANIA SÂĄ GROÂŹNE DLA ZDROWIA, nie zaÂś sama infekcja grypowa. Dlatego teÂż niesÂłychanie istotnÂą sprawÂą jest wÂłaÂściwe leczenie infekcji grypowej, co zapobiega wystĂŞpowaniu powaÂżnych nastĂŞpstw.

S¹ to najwa¿niejsze objawy, które pomagaj¹ odró¿niÌ przeziêbienie od grypy.
A jak wyglÂądajÂą objawy ÂświĂąskiej grypy, o ktĂłrej mĂłwi obecnie caÂły Âświat?
DokÂładnie tak samo jak tej „zwykÂłej”, znanej wszystkim od lat. Dlatego teÂż po samych tylko objawach nie ma moÂżliwoÂści stwierdzenia czy pacjent ulegÂł zakaÂżeniu wirusem grypy ÂświĂąskiej czy „zwykÂłej”- jest to moÂżliwe dopiero po okreÂśleniu rodzaju wirusa, ktĂłry wywoÂłaÂł zakaÂżenie.


NaleÂży zatem pamiĂŞtaĂŚ,  Âże naprawdĂŞ nie kaÂżde przysÂłowiowe „Âłamanie w koÂściach”  to grypa. 
 

WiêkszoœÌ infekcji jesteœmy w stanie wyleczyÌ sami w domu. Oczywiœcie, jeœli nie jesteœmy pewni czy jednak grypa i nas nie dopad³a, musimy zg³osiÌ siê do lekarza, który pomo¿e rozwi¹zaÌ problem.
Musimy teÂż pamiĂŞtaĂŚ o tym, Âże tak naprawdĂŞ w przebiegu grypy najwaÂżniejsze jest niedopuszczenie, zwÂłaszcza u starszych ludzi, do wystÂąpienia powikÂłaĂą, gdyÂż to one sÂą najgroÂźniejsze.

WÂłaÂściwe postĂŞpowanie uchroni nas przed powikÂłaniami grypy i doprowadzi do peÂłnego wyleczenia.
 
Nie bĂłjmy siĂŞ teÂż panicznie ÂświĂąskiej grypy – trzeba zachowaĂŚ ostroÂżnoœÌ i czujnoœÌ, ale naleÂży rĂłwnieÂż pamiĂŞtaĂŚ, Âże leczy siĂŞ jÂą tak samo jak zwyk³¹ grypĂŞ.

http://www.doz.pl/czytelnia/a1417-Grypa_a_przeziebienie

Jak chroniĂŚ rodzinĂŞ przed ÂświĂąskÂą grypÂą?

Jest kilka prostych czynnoÂści, ktĂłre moÂżna wykonaĂŚ, aby ograniczyĂŚ ryzyko rozprzestrzeniania siĂŞ wirusa. Zapewnienie i utrzymanie higieny w domu jest jednÂą z nich, zwÂłaszcza gdy ktoÂś z rodziny jest chory.

Sposoby rozprzestrzeniania siĂŞ ÂświĂąskiej grypy
* Zapewnij, aby powierzchnie, ktĂłre sÂą potencjalnym ÂźrĂłdÂłem zaraÂżenia i sÂą dotykane przez wiele osĂłb, byÂły dezynfekowane produktem na bazie chloru, takim jak Domestos 24H zagĂŞszczony pÂłyn czyszczÂąco-dezynfekujÂący.
Miejsca wystĂŞpowania zarazkĂłw
* Mo¿esz przej¹Ì wirusa na rêce, dotykaj¹c powierzchni, które by³y dotykane przez osoby zara¿one: klamki do drzwi, przyciski w windzie, przyciski telefonu. W miarê mo¿liwoœci dezynfekuj powierzchnie produktem na bazie chloru, takim jak Domestos zagêszczony p³yn czyszcz¹co-dezynfekuj¹cy.
* Poza domem staraj siĂŞ czĂŞÂściej myĂŚ rĂŞce
* Unikaj bliskiego kontaktu z osobami, ktĂłre mogÂą byĂŚ chore
      (majÂą kaszel lub gorÂączkĂŞ)
* Unikaj podawania dÂłoni np. podczas powitania
* Unikaj dotykania rĂŞkoma oczu, nosa, ust (rĂŞce mogÂą byĂŚ zanieczyszczone)
* JeÂżeli sprzÂątasz po kimÂś chusteczkĂŞ higienicznÂą pozostawionÂą na jakiejÂś powierzchni, na twoich rĂŞkach moÂże znajdowaĂŚ siĂŞ wirus grypy – naleÂży myĂŚ je najczĂŞÂściej jak to tylko moÂżliwe
* Myj rĂŞce po dotkniĂŞciu jakiegokolwiek przedmiotu podejrzanego o przebywanie w kontakcie z osobÂą chorÂą
* Powinieneœ kultywowaÌ dobre nawyki zdrowotne, takie jak wystarczaj¹ca iloœÌ snu, zdrowe od¿ywianie oraz utrzymywanie aktywnoœci fizycznej
http://www.domestos.pl/ah1n1/jak-chronic-siebie-i-rodzine.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 19:36:30 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Barbarax
Gość
« Odpowiedz #66 : Styczeń 29, 2010, 11:57:48 »

                           
WacÂław Wojak - "Lecznicze kÂąpiele zioÂłowe. 111 kÂąpieli leczniczych".

Ka¿dy powinien inwestowaÌ w swoje zdrowie, gdy jest jeszcze sprawny i nic mu nie dolega. Jest to szczególnie wa¿ne, gdy przekroczy³o siê wiek dojrza³y. Jednym z najbardziej cennych œrodków leczniczych s¹ k¹piele zio³owe. Ju¿ samo zanurzenie siê w ciep³ej wodzie ³agodzi napiêcie i przynosi odprê¿enie, a jeœli dodamy do niej wywary z zió³, k¹piele mog¹ staÌ siê prawdziw¹ przyjemnoœci¹, a ich walory relaksacyjne wzmog¹ dzia³anie lecznicze. Ksi¹¿ka jest praktycznym poradnikiem zawieraj¹cym przepisy na rozmaite k¹piele zio³owe, lecz¹ce lub przynajmniej ³agodz¹ce niemal wszystkie przypad³oœci. Podane w niej recepty k¹pieli s¹ dorobkiem przesz³o czterdziestoletniej praktyki lekarskiej autora.
http://www.poczytaj.pl/7831

KÂąpiele zioÂłowe

K¹piel spe³nia wa¿n¹ rolê w pielêgnacji ca³ego cia³a, Poprawia kr¹¿enie krwi, przyspiesza regeneracji organizmu, dzia³a odprê¿aj¹co, przez co przyczynia siê do szybszego zlikwidowania uczucia zmêczenia. Nie jest jednak obojêtne jak j¹ stosujemy. Nie wszyscy te¿ jednakowo reaguj¹ na k¹piel, Zale¿y to w du¿ej mierze od ciep³oty wody i czasu trwania k¹pieli, u¿ytych do niej dodatkowo, stanu zdrowia oraz wra¿liwoœci osobniczej. Ze wzglêdu na to, ¿e dzia³anie k¹pieli jest doœÌ z³o¿one, nale¿y je odpowiednio stosowaÌ. Wa¿na jest temperatura k¹pieli i czas jej trwania. K¹piel ciep³a (34'C - 37'C) ma dzia³anie koj¹ce na uk³ad nerwowy, przeciwbólowe, rozluŸniaj¹ce napiêcie miêœniowe i œcian naczyù krwionoœnych. Czas trwania k¹pieli powinien wynosiÌ 10-30 minut w zale¿noœci od indywidualnej wra¿liwoœci.
Przy przewlek³ym goœÌcu stawowym czy miêœniowym mo¿na zastosowaÌ k¹piel gor¹c¹ (37'C - 42 C). ZaczynaÌ trzeba od 37'C dolewaj¹c stopniowo (najczêœciej, co 2 minuty) gor¹cej wody, tak ¿eby po ka¿dorazowym dolaniu temperatura podnosi³a siê o 1 C. Po uzyskaniu 42'C mo¿na pozostaÌ w wannie oko³o 5 minut. Zanurzenie cia³a nie powinno dochodziÌ do poziomu serca. Stosowanie k¹pieli gor¹cych powinno byÌ uzgodnione z lekarzem.
Aby uzyskaÌ lepszy efekt dzia³ania k¹pieli, mo¿na stosowaÌ specjalne preparaty. Preparaty k¹pielowe dodane do wody powoduj¹ lekkie rozmiêkczenie warstwy rogowej naskórka, co u³atwia usuniêcie brudu i wp³ywa na lepsze wch³anianie cia³ biologicznie czynnych. Wch³anianie zwi¹zków biologicznie czynnych przez skórê zachodzi doœÌ trudno i odbywa siê kilkoma drogami: przez warstwy komórek lub miêdzy komórkami przez mieszki w³osowe i gruczo³y ³ojowe oraz przez gruczo³y potowe. Zwi¹zki nierozpuszczalne w wodzie rozpuszczaj¹ siê w ³oju skóry i przechodz¹ g³ównie przez komórki naskórka i przestrzenie miêdzykomórkowe. Natomiast zwi¹zki rozpuszczalne w wodzie przenikaj¹ przez mieszki w³osowe i przewody gruczo³ów potowych i st¹d docieraj¹ do krwiobiegu. Dlatego wyci¹gi zio³owe, które s¹ rozpuszczalne w wodzie, stosunkowo ³atwo docieraj¹ do krwiobiegu. W zale¿noœci od rodzaju cia³ biologicznie czynnych zawartych w zio³ach, k¹piel mo¿e mieÌ dzia³anie œci¹gaj¹ce lub rozszerzaj¹ce pory skóry, powlekaj¹ce (wyg³adzaj¹ce), przeciwzapalne, bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne. Poza tym: pobudzaj¹ce, koj¹ce, rozszerzaj¹ce i zwê¿aj¹ce naczynia krwionoœne. £¹cz¹c zio³a o ro¿nych w³aœciwoœciach mo¿na uzyskaÌ korzystniejszy efekt. Do gotowych preparatów k¹pielowych najczêœciej dodaje siê olejki: sosnowy, lawendowy, rozmarynowy, eukaliptusowy. Olejki te ulatniaj¹ siê razem z par¹ wodn¹, daj¹ mi³y zapach, a równoczeœnie wch³aniane s¹ przez p³uca. Dostaj¹ siê do krwiobiegu przez skórê, pobudzaj¹ kr¹¿enie krwi, powoduj¹ lepsze ukrwienie tkanek i w efekcie poprawiaj¹ samopoczucie. Niektóre preparaty k¹pielowe, zawieraj¹ce oprócz olejków wyci¹gi z roœlin, dobrane w odpowiedniej kompozycji, s¹ bardzo dobrym œrodkiem do k¹pieli zio³owych. Ciep³a, aromatyczna k¹piel wp³ywa koj¹co i orzeŸwiaj¹co na system nerwowy, rozluŸnia miêsnie i zmniejsza ich ucisk na korzonki nerwowe, niweluje, wiêc uczucie znu¿enia, zmêczenia i wyczerpania nerwowego oraz psychicznego, poza tym daje uczucie odprê¿enia i przyjemnego ciep³a, u³atwia zasypianie (u osób cierpi¹cych na bezsennoœÌ).
PrzykÂłady kÂąpieli zioÂłowych:
- K¹piel uspokajaj¹co-koj¹ca: lawenda, melisa, arcydziêgiel, koz³ek lekarski, krwawnik pospolity (przy skórze suchej mo¿na dodaÌ kwiatostan lipy, przy t³ustej - p¹czki sosny). Mo¿na je stosowaÌ przy nerwicach, nerwobólach, bólach reumatycznych, jak równie¿ przy œwi¹dzie skóry, egzemach. Przy bólach goœÌcowych mo¿na dodaÌ arnikê.
- KÂąpiel pobudzajÂąca i pojĂŞdrniajÂąca skĂłrĂŞ: macierzanka, rozmaryn, rumianek, szaÂłwia (przy skĂłrze suchej moÂżna dodaĂŚ kwiat lipy), miĂŞta pieprzowa, tatarak zwyczajny.
- KÂąpiel przy otyÂłoÂści: kasztanowiec zwyczajny (ekstrakt z owocĂłw), perz, fioÂłek trĂłjbarwny, skrzyp (przy skĂłrze suchej moÂżna dodaĂŚ siemienia lnianego), pÂączki sosny lub szyszki kÂąpielowe Herbapolu.
- KÂąpiel przy stanach zapalnych skĂłry i wypryskach alergicznych: rumianek, krwawnik, fioÂłek trĂłjbarwny, siemiĂŞ lniane, Âżywokost.
- KÂąpiel przy trÂądziku i infekcjach ropnych skĂłry: skrzyp, fioÂłek trĂłjbarwny, orzech wÂłoski, szaÂłwia, miĂŞta, pÂączki sosny, kora dĂŞbu, nostrzyk.
- KÂąpiel przy trÂądziku: jaÂłowiec, pÂączki sosny, tymianek, nostrzyk, szaÂłwia.
- KÂąpiel przy Âżylakach: Âżywokost, nagietek, rumianek, kasztanowiec, skrzyp.
ÂŁagodzÂące dziaÂłanie na skĂłrĂŞ ma kÂąpiel z dodatkiem wywaru z otrÂąb pszennych: 300 gr. otrÂąb zalewa siĂŞ zimnÂą wodÂą, gotuje i cedzi, gotowy odwar wlewa siĂŞ do wanny.
Odœwie¿aj¹co, pobudzaj¹co na kr¹¿enie krwi i pojêdrniaj¹co na skórê dzia³a równie¿ natarcie jej po k¹pieli szorstk¹ rêkawic¹, umoczon¹ w zimnej wodzie z dodatkiem jednej p³askiej ³y¿ki soli, jednej ³y¿ki octu winnego czy soku z cytryny. Przy skórze suchej mo¿na przygotowaÌ nastêpuj¹cy p³yn: do naparu z liœci prawoœlazu przygotowanego z 1 litra wody dodaÌ1 ³y¿kê wódki, 1 ³y¿kê soku z cytryny i 1 ³y¿kê gliceryny.
http://www.ziola-leki.pl/doc/kapiele.html

KÂąpiele Oraz MydÂła ZioÂłowe

K¹piele zio³owe to bardzo prosty sposób na zrelaksowanie duszy i cia³a. Wystarczy namoczyÌ suszonych zió³ w wodzie przeznaczonej do k¹pieli. Zio³a spowoduj¹ nie tylko przyjemny zapach wody do k¹pieli, ale równie¿ spowoduj¹, ¿e poczujesz siê lepiej, nabierzesz si³ oraz wszelkie bóle zostan¹ uœmierzone. Faktycznie ka¿da kombinacja suszonych liœci zió³ lub pojedynczego zio³a mo¿e byÌ u¿yta do zio³owej k¹pieli. Nale¿y jednak pamiêtaÌ, aby zio³a umieszczone by³y w torebce szczelnie zawi¹zanej. To uniemo¿liwi wydostawanie siê zió³ na zewn¹trz, co powoduje przyklejanie siê ich do twojego cia³a, jak równie¿ osiadanie zió³ na brzegach wanny. Trzymanie zió³ w szczelnie zawi¹zanej torebce nie dopuœci równie¿ do zapchania œcieku.
Innym sposobem u¿ycia zió³ podczas k¹pieli jest sporz¹dzenie z nich zio³owych myde³. Zwykle, produkcja myd³a jest czasoch³onna, wymagaj¹ca ostro¿noœci w u¿ywaniu kaustycznych, ¿r¹cych produktów. Ka¿de zio³owe myd³o o przyjemnym zapachu mo¿emy zrobiÌ przez zwyk³e roztopienie zwyk³ego myd³a bez dodatków zapachowych, dodaj¹c zio³owy sk³adnik, a nastêpnie nadaj¹c mu kszta³t. Olejki esencyjne s¹ naj³atwiejsze do dodania, ale równie dobrze mo¿na dodawaÌ tradycyjne sk³adniki, jak p³atki owsiane, migda³y, lanolinê, zimny krem lub miód w celu zmienienia struktury myd³a.
NiektĂłre skÂładniki zwykle uÂżywane do kÂąpieli zioÂłowych sÂą podane poniÂżej.
* Kategoria zió³ s³odko-pachn¹cych: rumianek, bez czarny, lipa, lawenda, kwiaty ró¿y, arcydziêgiel litwor, ró¿owe geranium oraz liœcie rozmarynu.
* Kategoria zió³ pobudzaj¹cych oraz czysto-pachn¹cych: bazylia, eukaliptus, miêta pieprzowa oraz liœcie tymianku.
* Kategoria zió³ o aromatyczno-cytrusowym zapachu: melisa lekarska, werbena, oraz liœcie bylicy bo¿ego drzewka. Kawa³ki œwie¿ej skórki z cytryny lub pomaraùczy równie¿ mog¹ byÌ dodane.
http://zielnik.herbs2000.com/ziola/1_dla_urody_wanna.htm
http://zielnik.herbs2000.com/ziola/1_przygotowywanie.htm
http://zielnik.herbs2000.com/ziola/1_ziola.htm

K¹piel - przyjemnoœÌ dla cia³a i ducha

Zim¹ nasza skóra potrzebuje szczególnej ochrony. Prezentujemy cykl artyku³ów, które pomog¹ wam uporaÌ siê z nieprzyjemnymi skutkami ci¹g³ego ch³odu, a tak¿e wska¿¹ sposoby pielêgnacji poszczególnych czêœci cia³a w tym trudnym dla zdrowia i urody okresie.
PodstawowÂą zasadÂą jest temperatura wody. KaÂżda kÂąpiel wymaga innej. JeÂśli chcemy orzeÂźwienia, to nie liczmy na dÂługie godziny w Âłazience. Wtedy stosujemy kÂąpiel krĂłtkÂą i chÂłodnÂą (do 27 ºC). Najlepiej zadziaÂła z dodatkiem kosmetykĂłw o ÂświeÂżych nutach zapachowych: morskich, albo owocowych. KÂąpiel ciepÂła (od 36 do 38 ºC) jest relaksujÂąca. Pó³ godziny w aromatycznej wodzie przyniesie ukojenie twojemu ciaÂłu i zmysÂłom. GorÂąca kÂąpiel (39-41 ºC), podobnie jak chÂłodna, powinna trwaĂŚ krĂłtko. Poprawi kr¹¿enie i wzmocni twoje ciaÂło. Oto kilka dodatkĂłw, ktĂłre warto wykorzystaĂŚ w zaciszu Âłazienki.
„Przepis” na pomaraĂączowe odÂświeÂżenie...
Kup 5 pomaraĂączy i wyciÂśnij z nich sok. Dodaj go do wody i pomocz siĂŞ w niej okoÂło 15 minut. Nie stosuj soku z kartonu jako zamiennika, bo nie daje on Âżadnego efektu. Koniecznie musi byĂŚ ÂświeÂżo wyciÂśniĂŞty!
...oraz cytrynowe ukojenie:
Tym razem nie wyciskamy soku. Bierzemy 6 cytryn i kroimy je na plasterki. Wrzucamy do miski z zimn¹ wod¹ i zostawiamy na parê godzin. Lekko ponaciskaj kr¹¿ki, by wycisn¹Ì sok. Najlepiej zrobiÌ to rano, wtedy zaraz po powrocie do domu mo¿emy wskakiwaÌ do wanny. Przed k¹piel¹ przelej to przez sitko i uzyskan¹ "miksturê" dolej do wody. K¹p siê co najmniej 10 min., ale nie d³u¿ej ni¿ 15. Taka k¹piel poprawi kr¹¿enie skóry i twój nastrój.
SĂłl i piana
KaÂżdy wie, ile radoÂści sprawia kÂąpiel z pianÂą. W tej chwili na rynku kosmetycznym dostĂŞpne sÂą pÂłyny do kÂąpieli o niesamowitej liczbie zapachĂłw: od owocowych, poprzez kwiatowe, aÂż do morskiego. Kiedy ich uÂżywasz, moÂżesz dodaĂŚ do wody takÂże ró¿ne sole. OdpowiedniÂą dostaniesz w mydlarni lub drogerii. JeÂśli chcesz dodawaĂŚ do kÂąpieli sĂłl z pÂłynem, to pamiĂŞtaj, by kupiĂŚ sĂłl bezzapachowÂą. Pomieszanie zapachĂłw moÂże zmieniĂŚ przyjemnoœÌ w katorgĂŞ. Dobra sĂłl powinna teÂż lekko nawilÂżaĂŚ skĂłrĂŞ, choĂŚ nie zastÂąpi ona balsamu. StosujÂąc jÂą nie odczujesz tak efektu kÂąpieli w twardej wodzie. DziaÂłanie takiej soli bardzo Âłatwo rozpoznaĂŚ, woda staje siĂŞ „Âśliska". IstniejÂą teÂż sole, ktĂłre majÂą dziaÂłanie lecznicze. Dostaniesz je w aptece - sÂą doœÌ drogie, ale nie uÂżywa siĂŞ ich stale; przeciwdziaÂłajÂą np. zakwasom, bĂłlom miĂŞÂśniowym.
http://studente.pl/artykuly/4936/Kapiel-przyjemnosc-dla-ciala-i-ducha-cz-1/

Preparaty zioÂłowe stosowane w kosmetyce.

¯yjemy w czasach, gdzie niew³aœciwie i w poœpiechu od¿ywiamy siê, jesteœmy obci¹¿eni stresem, palimy papierosy, a przecie¿ ka¿dy z nas (nie tylko kobiety, ale coraz wiêcej mê¿czyzn) chcia³by poszczyciÌ siê zadbanym i piêknym wygl¹dem. Aby uzyskaÌ naturalny i zdrowy wygl¹d, powinniœmy korzystaÌ z darów natury, takich jak np. zio³a, a tak¿e braÌ przyk³ad ze staro¿ytnych narodów. Ju¿ staro¿ytni Egipcjanie wykorzystywali wyci¹gi z zió³ do podkreœlenia swoich oczu, czerwienienia ust i policzków, jak równie¿ namaszczali i perfumowali swoje cia³a. Wiele ludzi wci¹¿ woli przygotowaÌ swoje w³asne produkty, oszczêdzaj¹c zarówno pieni¹dze, jak i maj¹c pewnoœÌ, ¿e sk³adniki u¿yte do ich produkcji s¹ czyste i naturalne.
W dzisiejszych czasach czÂłowiek coraz czĂŞÂściej korzysta z dobrodziejstw natury, ktĂłrymi sÂą zioÂła.
ZioÂłami leczy siĂŞ m.in. bĂłle gÂłowy, trÂądzik, przeziĂŞbienia, a w wielu przypadkach pomagajÂą rĂłwnieÂż chorym na raka.
Istnieje wiele sposobów na zastosowanie zió³. Naj³atwiejszym sposobem jest oczywiœcie ich spo¿ywanie, co wiêkszoœÌ z nas robi codziennie (pietruszkê u¿ywamy do sa³atek, koperek podajemy z ziemniakami, majeranek z pizz¹ oraz oczywiœcie czosnek, z którym mo¿na zjeœÌ prawie wszystko). Wartoœciowe substancje pochodz¹ce z zió³ kr¹¿¹ dooko³a naszego organizmu.
ZioÂła od dawna byÂły zwiÂązane z pielĂŞgnacjÂą wÂłosĂłw, jako skÂładniki w produkcji szamponĂłw, odÂżywek oraz pÂłukanek.
Nasza skóra z ³atwoœci¹ absorbuje zio³owe sk³adniki, dlatego m.in. k¹piele zio³owe to bardzo prosty sposób na zrelaksowanie cia³a. Wystarczy namoczyÌ suszone zio³a w wodzie przeznaczonej do k¹pieli, Innym sposobem u¿ycia zió³ podczas k¹pieli jest sporz¹dzenie z nich zio³owych myde³ przez roztopienie zwyk³ego myd³a dodaj¹c zio³owy sk³adnik. Nasze rêce i stopy to bardzo wra¿liwe czêœci cia³a, z du¿¹ iloœci¹ zakoùczeù nerwowych, dlatego k¹piele zio³owe s¹ równie¿ przepisem na leczenie np. przeziêbieù, czy te¿ s³abego kr¹¿enia.
http://www.sciaga.pl/tekst/70739-71-preparaty_ziolowe_stosowane_w_kosmetyce

Uroda  -  CiaÂło

K¹piel mo¿e staÌ siê przyjemnym rytua³em o dzia³aniu zdrowotnym i relaksuj¹cym. Wystarczy dobraÌ odpowiednie do naszego stanu skóry i samopoczucia zio³a. Do przygotowania zio³owej k¹pieli potrzebny jest wyci¹g z wybranego ziela, który przygotowujemy z 3 garœci zió³ zalanych 1 litrem wrz¹tku. Powsta³y napar wlewamy do wody w wannie. K¹piel powinna trwaÌ nie d³u¿ej ni¿ 15-20 minut.K¹piel mo¿e staÌ siê przyjemnym rytua³em o dzia³aniu zdrowotnym i relaksuj¹cym. Wystarczy dobraÌ odpowiednie do naszego stanu skóry i samopoczucia zio³a. Do przygotowania zio³owej k¹pieli potrzebny jest wyci¹g z wybranego ziela, który przygotowujemy z 3 garœci zió³ zalanych 1 litrem wrz¹tku. Powsta³y napar wlewamy do wody w wannie. K¹piel powinna trwaÌ nie d³u¿ej ni¿ 15-20 minut.
Inny, prostszy sposĂłb przygotowania kÂąpieli zioÂłowej to napeÂłnienie woreczka z gazy zioÂłami. ZioÂłowy pakuneczek umieszczamy pod strumieniem gorÂącej wody lejÂącej siĂŞ do wanny.
KÂąpiel rozmarynowa
Rozmaryn zawiera olejki eteryczne, kwas rozmarynowy i flawonoidy. Tonizuje, pobudza kr¹¿enie, dzia³a przeciwzapalnie, œci¹gaj¹co, ujêdrniaj¹co i bakteriobójczo.Sporz¹dzamy napar z rozmarynu, który nastêpnie wlewamy do wody w wannie. Dodatkowo mo¿emy wzmocniÌ dzia³anie terapeutyczne zió³ kilkoma kroplami olejku eterycznego rozmarynowego. K¹piel dzia³a niezwykle orzeŸwiaj¹co i wzmacnia ukrwienie.
Rozmaryn zawiera olejki eteryczne,  kwas rozmarynowy i  flawonoidy. Tonizuje, pobudza kr¹¿enie, dziaÂła przeciwzapalnie, ÂściÂągajÂąco, ujĂŞdrniajÂąco i bakteriobĂłjczo.
Uwaga: KÂąpiel rozmarynowa nie jest polecana osobom cierpiÂącym na nadciÂśnienie i majÂącym problemy z zasypianiem.
KÂąpiel oczyszczajÂąca
SporzÂądzamy napar z dwĂłch garÂści szaÂłwii i jednej garÂści rumianku, ktĂłre zalewamy 1 litrem wrzÂątku.  ZioÂłowy wyciÂąg wlewamy do wanny z wodÂą. Ze wzglĂŞdu na swe oczyszczajÂące dziaÂłanie kÂąpiel polecana jest szczegĂłlnie przy cerze trÂądzikowej.
SzaÂłwia zawierajÂące garbniki, ktĂłre dziaÂłajÂą ÂściÂągajÂąco na pory skĂłrne i niweluje tym samym efekt rozszerzonych porĂłw ,ktĂłry czĂŞsto towarzyszy cerze tÂłustej i trÂądzikowej.
KÂąpiel ÂłagodzÂąca stany zapalne skĂłry
JeÂśli skĂłra jest podraÂżniona i przesuszona, pomocne mogÂą okazaĂŚ siĂŞ napary z oczaru wirginijskiego, kozieradki pospolitej, prawoÂślazu lekarskiego i podbiaÂłu.
Oczar wirginijski ma dziaÂłanie ÂściÂągajÂące i przeciwzapalne. Kozieradka pospolita dziĂŞki wÂłaÂściwoÂściom nawilÂżajÂącym i osÂłaniajÂącym znajduje zastosowanie w pielĂŞgnacji skĂłry suchej i przy stanach zapalnych. PodbiaÂł pospolity i prawoÂślaz lekarski dziaÂłajÂą przeciwzapalnie i osÂłaniajÂąco.
KÂąpiel z korÂą dĂŞbu
Przygotowujemy wywar z 4 garÂści rozdrobnionej kory dĂŞbu, ktĂłry nastĂŞpnie dodajemy do wody w wannie. KÂąpiel z korÂą dĂŞbu dziaÂła oczyszczajÂąco, ÂściÂągajÂąco i ÂłagodzÂąco na podraÂżnienia. Polecana jest do skĂłry wraÂżliwej, skÂłonnej do podraÂżnieĂą a takÂże tÂłustej i trÂądzikowej.
KÂąpiel nasenna
Przy k³opotach z zasypianiem pomocna mo¿e okazaÌ siê relaksuj¹ca k¹piel z dodatkiem rumianku i lipy, która pomo¿e odprê¿yÌ siê po ciê¿kim dniu pe³nym stresów. GarœÌ suszonych koszyczków rumianku i dwie garœci ziela lipy zalewamy wrz¹tkiem i gotujemy przez 20 minut na bardzo ma³ym ogniu. Wywar odcedzamy i dodajemy do k¹pieli w wannie.
KÂąpiel polecana jest szczegĂłlnie osobom przepracowanym, osÂłabionym i zestresowanym.
ChÂłodzÂąca kÂąpiel oczyszczajÂąca
Miêta dzia³a przeciwtr¹dzikowo, odka¿aj¹co i ³agodz¹co na t³ust¹ skórê sk³onn¹ do wyprysków i podra¿nieù. Natomiast sok z cytryny ma w³aœciwoœci dezynfekuj¹ce i wybielaj¹ce.Przyjemna, ch³odz¹ca k¹piel z dodatkiem miêty i rozmarynu pozwoli zrelaksowaÌ siê w upalne dni. Przygotowujemy napar z 3 garœci suszonych liœci miêty i dwóch garœci suszonego rozmarynu, który wlewamy do wanny z wod¹. Ca³oœÌ uzupe³niamy sokiem z 4 cytryn. K¹piel odœwie¿a, przywraca kwaœny odczyn skóry, dzia³a oczyszczaj¹co i ch³odz¹co.
MiĂŞta dziaÂła przeciwtrÂądzikowo, odkaÂżajÂąco i ÂłagodzÂąco na tÂłustÂą skĂłrĂŞ skÂłonnÂą do wypryskĂłw i podraÂżnieĂą. Natomiast sok z cytryny ma wÂłaÂściwoÂści dezynfekujÂące i wybielajÂące.
KÂąpiel o dziaÂłaniu antycellulitowym z dodatkiem skrzypu polnego
Napar sporz¹dzony z 3 garœci zió³ i 1 litra wody dolewamy do wody w wannie. K¹piel powinna trwaÌ ok. 10 minut.
Cellulit (tzw. pomaraùczowa skórka) dotyka ponad 90 % kobiet. Najczêœciej pojawia siê na udach, poœladkach i brzuchu. K¹piele z dodatkiem wyci¹gu ze skrzypu polnego zapobiegaj¹ zaburzeniom uk³adu krwionoœnego poprzez wzmocnienie naczyù krwionoœnych. Zaburzenia cyrkulacji krwi sprzyjaj¹ obrzêkom i nasileniu objawów cellulitu. Wyci¹g ze skrzypu polnego usprawnia kr¹¿enie i tym samym niweluje objawy pomaraùczowej skórki. Przy problemach skórnych takich jak cellulit i rozszerzone naczynka nie s¹ zalecane gor¹ce k¹piele. Temperatura wody nie powinna przekraczaÌ 39 stopni.
KÂąpiel rumiankowa
Rumianek stosowany zewnĂŞtrznie Âłagodzi rĂłwnieÂż dolegliwoÂści zwiÂązane z Âżylakami odbytu (hemoroidami). KÂąpiele rumiankowe znajdujÂą takÂże zastosowanie w pielĂŞgnacji skĂłry, szczegĂłlnie przy cerze trÂądzikowej i stanach zapalnych.Do wanny z wodÂą dodajemy napar sporzÂądzony z dwĂłch garÂści suszonych koszyczkĂłw rumianku.
KÂąpiel rumiankowa dziaÂła przeciwzapalnie i ÂłagodzÂąco na skĂłrĂŞ. Przyspiesza gojenie ran i zadrapaĂą. Znajduje zastosowanie np. w Âłagodzeniu dolegliwoÂści zwiÂązanych z pieluszkowym zapaleniem skĂłry u maÂłych dzieci. Rumianek stosowany zewnĂŞtrznie Âłagodzi rĂłwnieÂż dolegliwoÂści zwiÂązane z Âżylakami odbytu (hemoroidami). KÂąpiele rumiankowe znajdujÂą takÂże zastosowanie w pielĂŞgnacji skĂłry, szczegĂłlnie przy cerze trÂądzikowej i stanach zapalnych.
http://www.kobieta.info.pl/pielgnacja-ciaa/374-kpiele-zioowe
http://www.rodzaje-kapieli.leasing4you.pl/8-kpiel-przeciwprzeziebieniowa.html
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Uroda/525791,1,Kapiel---domowe-spa.html
http://www.w-spodnicy.pl/Tekst/Uroda-domowe-sposoby/527775,1,Kapiele-relaksujace--kapiele-odprezajace--kapiele.html
http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/medycyna-niekonwencjonalna/lecznicza-sia-kapieli_35595.html
« Ostatnia zmiana: Styczeń 29, 2010, 18:51:28 wysłane przez Barbarax » Zapisane
Rafaela
Gość
« Odpowiedz #67 : Luty 01, 2010, 12:52:50 »

                                   Lekarz poparzonych.

Dr. Marian Owoc z podkarpackiego Brzozowa od wielu lat leczy z powodzeniem ludzi, ktĂłrzy ulegli poparzeniom, a takÂże odnieÂśli inne obraÂżenia. Wynaleziona przez niego maœÌ skutecznie redukuje bĂłl, przede wszystkim zaÂś powoduje, Âże rany gojÂą siĂŞ znacznie szybciej, niÂż przy zastosowaniu innych metod i – co szczegĂłlnie waÂżne – nie pozostawiajÂą na ciele blizn. Nim Ăłw naturalny preparat zostaÂł w koĂącu opatentowany, jego twĂłrca choĂŚ wczeÂśniej pomĂłgÂł tysiÂącom ludzi, przeszedÂł urzĂŞdowÂą drogĂŞ przez mĂŞkĂŞ. ReportaÂż o laureacie tegorocznej NAGRODY HONOROWEJ NIEZNANEGO ÂŚWIATA i jego samotnej walce podjĂŞtej dla dobra chorych.

http://www.nieznanyswiat.pl/images/stories/artykuly/dr_owoc.pdf
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #68 : Luty 01, 2010, 17:24:15 »

a dzis taka informacja:)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,title,Przelomowe-odkrycie-w-badaniach-nad-AIDS,wid,11912682,wiadomosc.html

czyli jak to juz zauwazyl drunvalo melchizedek, wiekszaosc chorob mozna leczyc, diagnozowac albo poprzez uzycie krysztalow, albo rozpoznawaniu bledow w budowie wiazan molekularnych:)


rownoczesnie b.wazna jest swiadomosc ze kazda choroba niesie jakas informacje...wazna jest swiadomosc swojego tak naprawde braku oddzielenia od zrodla...i tego ze tak naprawde wszystko jest tylko tym a nasze zycie jest darem (i nic tu tak naprawde do nas nie  nalezy..) z ktorego powinnismy korzystac rozwijjajac sie:)
Zapisane
Andtrax Skyaler
Gość
« Odpowiedz #69 : Luty 01, 2010, 17:38:47 »

zdrowie phii
i niby w czym Âżycie jest lepsze od Âśmierci
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #70 : Luty 01, 2010, 18:05:20 »

zycie jest piekne tylko trzeba umiec zyc, ale w obecnych czsach ludzie bardziej kochaja to czego nie ma niz zycie...i to w zyciu zdobywa sie swiadomosc i doswiadcza sie wszystkiego...a pozatym i na na wszystko trzeba zasluzyc i zapracowac:)
Zapisane
Betti
Gość
« Odpowiedz #71 : Luty 01, 2010, 21:22:40 »

Co sadzicie o Flawonie? CoÂś
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

Płeć: Mężczyzna
Wiadomości: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #72 : Luty 01, 2010, 21:28:31 »

Co sadzicie o Flawonie? CoÂś

A có¿ to jest "Flawon"?
Zapisane

PozwĂłl sobie byĂŚ sobÂą, a innym byĂŚ innymi.
Thotal
Gość
« Odpowiedz #73 : Luty 01, 2010, 23:02:06 »

Suplement diety

http://www.flavon.info.pl/flavon_max.php



Pozdrawiam - Thotal UÂśmiech
Zapisane
quetzalcoatl44
Gość
« Odpowiedz #74 : Luty 01, 2010, 23:09:28 »

albo aspartan

http://www.zigzag.pl/jmte/nutra_sweet.htm


dla malych dzieci do szczepionek dodaje sie teraz rtec, wogole to wszystko to szajs...wydaje mi sie ze conajmnej 3/4 ludzi powinno sie leczys psychicznie:) wystarczy spojrzec na z zabawki dla dzieci
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4 5 6 7 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

zipcraft maho phacaiste-ar-mac-tire opatowek ostwalia