Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 21, 2024, 19:53:35


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] 2 3 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: RAK - tani i skuteczny sposób na niego  (Przeczytany 69008 razy)
0 u¿ytkowników i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« : Listopad 22, 2009, 14:17:40 »

Jest tak wiele ró¿nych sposobów na tê przypad³o¶æ, ze postanowi³em nieco zmieniæ przeznaczenie tego w±tku. Nie skupiajmy siê na jednej metodzie tylko zamieszczajmy tu wszystkie nowinki, metody dotycz±ce usuwania tego paskudztwa z naszego organizmu.
Proponujê zamieszczaæ tu obszerniejsze teksty danych sposobów gdy¿ wiele ciekawych stron o tej tematyce przestaje istnieæ (np. blog "Apoptoza"), z bli¿ej nie wyja¶nionych powodów  Mrugniêcie  Co¶.
Dziêki temu unikniemy równie¿ niepotrzebnego za¶miecania forum w±tkami dotycz±cymi tego samego zagadnienia, a ró¿ni±cymi siê tylko tytu³ami.




LEKARZE STWORZYLI LEK NISZCZ¡CY KOMÓRKI NOWOTWOROWE
Zabiæ raka - raz na zawsze
wtorek 30 stycznia 2007 09:58

W laboratoriach kanadyjskiego University of Alberta powsta³ preparat, który zas³uguje na miano farmakologicznego cudu - pisze DZIENNIK. Nie do¶æ, ¿e skutecznie niszczy komórki rakowe, to kosztuje u³amek tego, co inne preparaty. O prze³omowym odkryciu zza Atlantyku informuje najnowszy numer pisma "Cancer Cell".

O prze³omowym odkryciu zza Atlantyku informuje najnowszy numer pisma "Cancer Cell". Wszystko zaczê³o siê w latach 30. XX w. Niemiecki lekarz i fizjolog Otto Warburg postawi³ tezê, ¿e komórki rakowe to efekt zaburzeñ metabolizmu zdrowych komórek. Odkry³ on, ¿e - w odró¿nieniu od zdrowych - komórki nowotworu nie oddychaj± tlenem, ale czerpi± energiê z rozk³adu glukozy.

To ma³o wydajny sposób oddychania, z którego korzystaj± m.in. bakterie beztlenowe (st±d te¿ ich nazwa) oraz… komórki miê¶niowe sportowców próbuj±cych resztkami si³ dobiec do mety. Warburg twierdzi³, ¿e zmiana sposobu oddychania z tlenowego na beztlenowe jest przyczyn± nowotworzenia tkanek. Niestety, wiêkszo¶æ ówczesnych badaczy by³a innego zdania i o odkryciach niemieckiego lekarza zapomniano.

Kilkadziesi±t lat pó¼niej dr Evagelos Michelakis z University of Alberta przypomnia³ naukowcom o teorii Warburga. Badacz chcia³ sprawdziæ, co stanie siê z komórk± raka, gdy znów zacznie oddychaæ ona tlenem. Michelakis postanowi³ nak³oniæ j± do tego z pomoc± kwasu dichlorooctowego (DCA).
...

http://www.dziennik.pl/nauka/article18984/Zabic_raka_raz_na_zawsze.html
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 21, 2011, 13:18:05 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #1 : Listopad 24, 2009, 00:55:38 »

Dariusz , poruszy³e¶ ciekawy temat.
Mam na my¶li apoptozê.
Encyklopedia WIEM podaje na ten temat :
Apoptoza, ¶mieræ komórki (zwana genetycznie zaprogramowanym samobójstwem), bêd±ca czê¶ci± procesów zwi±zanych z rozwojem organizmu. (..) Zaburzenia apoptozy zwi±zane s± z powstawaniem chorób nowotworowych.

Zaburzenia te mog± wynikaæ z braku równowagi witaminowej czy mineralogicznej w komórkach; brakiem kompletu witamin i minera³ów znaczy. Czyli tych wszytkich "cegie³ek" , dziêki którym funkcjonujemy w zdrowiu. ¦mieræ komórki i jej wymiana na now± mog³aby uchroniæ nas od raka. Ale z jakich¶ powodów jest to zaburzone . Celowo  ?
W wyleczeniu raka pomaga witamina B17 . Ju¿ gdzie¶ o tym pisali¶my . Leatrille.

A tutaj mo¿e siê przydaæ pewna informacja z Gazety Wybiórczej

Nie umierajmy na raka!
S³awomir Zagórski
2003-07-20, ostatnia aktualizacja 2003-07-20 00:00
Codziennie o chorobie nowotworowej dowiaduje siê 300 Polaków, codziennie umiera 220. Obie liczby rosn± i bêd± rosn±æ. Na ¶wiecie rak staje siê schorzeniem przewlek³ym, u nas pozostaje ¶miertelnym. W Stanach a¿ 62 proc. pacjentów udaje siê wyleczyæ, w UE - po³owê., w Polsce - 25-30 proc.
Z ka¿dych czterech Polaków, którzy zachoruj± na raka, trzech umrze. Tymczasem w Stanach a¿ 62 proc. chorych prze¿ywa kluczowe piêæ lat od momentu wykrycia nowotworu.
Rak przestaje byæ chorob± ¶mierteln± i staje siê schorzeniem przewlek³ym, daj±cym siê leczyæ, a w wielu wypadkach wyleczyæ. Jednak w Polsce udaje siê uratowaæ ledwie oko³o 30 tys. pacjentów spo¶ród 110 tys., którzy co roku zapadaj± na nowotwór (..)


http://wyborcza.pl/1,75476,1585501.html

Przes³anie artyku³u mia³o brzmieæ optymistycznie, ale dla mnie jest tylko dowodem na bezduszno¶æ wspó³czesnej medycyny. Otó¿ dlatego, ¿e oznajmiono z rado¶ci±, i¿ rak staje siê schorzeniem przewlek³ym !!
Cudownie.
Zamiast traciæ pacjenta teraz Koncerny mog± go d³u¿ej faszerowaæ chemi± . Idealny pacjent to taki, który trzyma sie kurczowo ¿ycia , a raczej - któremu siê podtrzymuje ¿ycie przez d³ugie lata. W koñcu na to pracowa³ za m³odu, aby teraz mia³ z czego p³aciæ za d³u¿sze konanie.
Nie u¶wiadamiaj± jak zapobiegaæ , ale te¿ nie pozwalaj± umrzeæ.
Cz³owiek to brzmi dumnie ? Nie dla nich. Dla nich CZ£OWIEK = bateryjka . Eksploatowana do granic mo¿liwo¶ci.

Zapisane
Betti
Go¶æ
« Odpowiedz #2 : Luty 20, 2010, 18:06:07 »

Witaminy
witaminaB17
Wystêpowanie "witaminy B17"

Najwy¿sze stê¿enie "witaminy B17" mo¿na znale¼æ w przyrodzie
Pestkach lub nasionach owoców:

jab³ka, moreli, wi¶ni, nektaryn, brzoskwiñ, gruszce, ¶liwek,
Fasoli:

bób (Vicia faba L.), ciecierzyca, soczewica (skie³kowana), fasola pó³ksiê¿ycowata , mung (skie³kowana), fasola ozdobna(Phaseolus coccineus).
Orzeszkach:

gorzkie migda³y, macadamia(podobne do laskowych), nerkowca

Jagodach:

Niemal wszystkie dzikie jagody. Je¿yny, aronii,  ¿urawiny b³otnej, dziki bez (Sambucus L. ), malin, truskawek.

Nasionach:

lnu, sezamu, chia(Salvia hispanica)- czyli oleiste

Trawach:

Akacja (Acacia Mill.) , alfalfa (skie³kowana), wodnych trawach, sorgo alepejskie (Sorghum halepense (L.) Pers.) , troje¶æ amerykañska (Asclepias syriaca), pszenica(trawa).
Ziarnach:

kasz owsa, jêczmienia, br±zowego ry¿u, gryki, kasz,chia, lnu, prosa, ¿yta, wyki, pszenicy(jagody).

I innych:

Pêdach bambusa, fuschia ro¶lin, Sorgo (Sorghum Moench) , dzikiej hortensji, cis drzewa (igie³, ¶wie¿e li¶cie) (cis jest truj±cy! nie wiem kto takie rzeczy wmawia ludziom!).

Profilaktyka czyli regu³a oparta na do¶wiadczeniu:

Wed³ug dr Krebs, s± zasady a by przyswoiæ dzienn± dawkê "wit. B17" któr± mo¿na uzyskaæ poprzez jedn± z dwóch nastêpuj±cych wskazówek:

Po pierwsze, zjadaj ca³± zawarto¶æ "wit. B17", czyli owoce w ca³o¶ci (nasiona w³±cznie), ale nie jedz wiêkszej ilo¶ci nasion ponda te które by³y w ca³ym zjedzonym owocu.
Przyk³ad: je¶li je¶æ dziennie trzy jab³ka, nasiona w trzech jab³kach zawieraj± wystarczaj±c± ilo¶æ "wit. B17". Wiêc nie bêdziesz ju¿ musia³ je¶æ dodatkowo pestek z jab³ek.

Po drugie, jedno j±dro pestki z brzoskwini lub moreli na ok 4,5 kg masy cia³a uwa¿a siê za wiêcej ni¿ wystarczaj±ca ilo¶æ w profilaktyce raka, choæ dok³adna liczba mo¿e siê ró¿niæ dla osoby z indywidualnym metabolizmem i nawykami ¿ywieniowymi.
Na przyk³ad, cz³owiek o masie 77kg mo¿e zu¿ywaæ 17 j±der pestek moreli lub brzoskwini na dzieñ i przyjmowaæ biologicznie rozs±dne ilo¶ci "wit. B17".

I dwie wa¿ne uwagi: Oczywi¶cie, mo¿esz zjadaæ du¿o czegokolwiek. Ale po zjedzeniu zbyt wielu j±der pestek lub nasion, mo¿na spodziewaæ siê nieprzyjemnych skutków ubocznych. Ta naturalna ¿ywno¶æ powinna byæ spo¿ywana w racjonalnych ilo¶ciach (nie wiêcej ni¿ 30 do 35 j±der pestek na dzieñ).
Równie¿ wysokie stê¿enia "wit. B-17" otrzymywane s± przez jedzenie naturalnych produktów spo¿ywczych w ich surowym lub kie³kuj±cym stadium. Nie oznacza to, ¿e umiarkowane gotowanie i inne ingerowanie zniszczy zawarto¶ci "wit. B-17". Na przyk³ad, ¯ywno¶æ gotowana w temperaturze wystarczaj±cej do przygotowania tradycyjnej chiñskiej kolacji, nie niszczy zawarto¶ci "wit. B-17".
Cyjanek na zdrowie
Kiedy nasze babcie robi³y  weka na zimê, k³ad³y owoce z pestkami. Nie wiedz±c o tym, dostarcza³y swoim rodzinom B17. Kiedy nasze mamy robi³y weka, pestki ju¿ wyjmowa³y, bo wmówiono im, ¿e w pestkach jest cyjanek, czyli  kwas pruski. Panika przeniknê³a oczywi¶cie z USA. Dlatego dzisiaj tysi±ce Amerykanów potajemnie wyje¿d¿a leczyæ siê do Meksyku... i wraca zdrowymi. Zreszt± w Polsce, tak jak i w wielu krajach,  nie mo¿emy kupiæ witaminy B17 w ¿adnej aptece. Proszê sprawdziæ, jak magister za lad± bêdzie stuka³a w klawiaturê aptecznego komputera wszystkie trzy nazwy, po czym u¶miechnie siê i powie, ¿e nie ma czego¶ takiego.
Podstawowym argumentem przeciwko B17 jest twierdzenie, ¿e letril zawiera silnie truj±cy cyjanek. Jednak witamina B12 równie¿ zawiera cyjanek i bez k³opotów mo¿na j± kupiæ w aptece. Nawet bez recepty. O co tu chodzi?

http://www.eioba.pl/a93247/witamina_b17_amigdalina_amygdalina_laetrile_letril_to_lekarstwo_na_raka
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Marzec 19, 2010, 12:42:59 »

jest taki Pan doktor , który uwa¿a, ¿e przyczyn± raka jest ple¶ñ Candida  http://newworldorder.com.pl/artykul.php?id=1919
Problem polega na tym, ¿e ta ple¶ñ wystêpuje wszêdzie, jest tak¿e sk³adnikiem flory bakteryjnej naszych ¿o³±dków. Ple¶ñ ta pomaga nam  w procesach trawiennych, ale nie mo¿na dopu¶ciæ do jej nadmiernego rozrostu, gdy¿ wtedy pojawiaj± siê jedne z nastêpuj±cych objawów
Umys³/ Emocje: chroniczne zmêczenie-brak si³, senno¶æ, os³abienie koncentracji i pamiêci, dra¿liwo¶æ, uczucie utraty si³y i energii do ¿ycia, zdezorientowanie, depresja, napady paniki i p³aczu, zaburzenia snu, uczucie zdrêtwienia, k³opoty z podejmowaniem decyzji, mentalne zamieszanie, zmienno¶æ nastroju, lêk, napady gniewu.

Skóra: tr±dzik, zmiany grzybicze na skórze, stopa atlety, swêdzenie skóry i odbytu, plamiste - siatkowate zmiany na skórze, sucho¶æ skóry, egzema, wyprzenia, stany zapalne skóry, wysypki na twarzy, grzybicze i zapalne zmiany paznokci, pokrzywka, zmiany podobne do tocznia, ³uszczycy.

Uk³ad moczowo p³ciowy: stany zapalne pochwy i nawracaj±ce infekcje grzybicze, wyczerpanie, niezadowolenie z seksu, ¶wi±d pochwy i krocza, nieregularne i bolesne miesi±czki, bóle, kolki, skurcze, czêste oddawanie moczu, nawracaj±ce infekcje pêcherza moczowego , pieczenie w trakcie oddawania moczu z bolesnym parciem na mocz, retencja p³ynów w organizmie, obrzêki. impotencja i problemy z prostat± u mê¿czyzn, zapalenie gruczo³u krokowego, zespó³ napiêcia przedmiesi±czkowego.

Przyczyny rozwoju candida

1. d³ugotrwa³e przyjmowanie antybiotyków, antybiotyki zabijaj± po¿yteczne bakterie z powodu braku konkurencji w szalonym tempie rozwija siê candida - niesterydowe leki przeciwzapalne, leki hamuj±ce wydzielanie kwasu solnego - H2 blokery przyjmowane d³u¿ej ponad 3- m-ce, powoduj± zahamowanie wydzielania kwasu solnego co podwy¿sza pH i sprzyja rozwojowi candidy bo nie s± zabijane przez kwas solny w ¿o³±dku. Modna ostatnio eradykacja czyli H-2 blokery + dwa antybiotyki np. AMOKSYCYLINA + KLARYTROMYCYNA to prosta droga do zespo³u candida
2. picie i gotowanie przy u¿yciu wody z kranu jest ona chlorowana co zabija z³e ale i dobre bakterie
3. dieta bogata w proste wêglowodany, krochmal, nadu¿ywanie cukru - cukier jest metabolizowany bardzo szybko przez candida, sprzyjaj±c ich szybkiemu rozrostowi co hamuje rozwój pozytywnych bakterii
4. za¿ywanie pigu³ek przeciwci±¿owych i sterydów
5. stres i wyczerpanie, brak snu i wypoczynku, ogólne os³abienie organizmu
6. dieta bogata w miêso i mleko zawieraj±ce antybiotyki, hormony i sterydy
7. spo¿ywanie s³odzonych i gazowanych napojów cola, fanta, i inne s³odziki + kofeina i konserwanty. Kofeina powoduje do 75% zmniejszenie populacji pozytywnych bakterii i trwa to do 5 godzi po wypiciu jednej fili¿anki kawy zanim zostanie przywrócona równowaga flory jelitowej
8. du¿e spo¿ycie, keczupu, musztardy, octu, produktów wêdzonych, sfermentowanych: produktów do wytworzenia których u¿ywano dro¿d¿y i ple¶ni ( fermentowane ¿ó³te sery) - czêste spo¿ywanie junk food: hamburgery, hot dogi, pizza, gotowe posi³ki = wysoko przetworzona i oczyszczona sztuczna ¿ywno¶æ, du¿o konserwantów, polepszaczy smaku, sztucznych barwników E304 itd, nadmiar prostych wêglowodanów
9. ma³e spo¿ycie warzyw i nieoczyszczonej nieprzetworzonej ¿ywno¶ci, chleb z pe³nego ziarna, nie pozbawione ³uski ziarna zbó¿
10 . nadu¿ywanie: kawy, alkoholu, nikotyny
11. przebywanie i praca w pomieszczeniach wilgotnych, zakurzonych
12. nara¿enie na promieniowanie j±drowe, rentgenowskie, elektromagnetyczne
13. przewlek³e zaparcia i biegunki, cukrzyca
14. jelitowe robaki i paso¿yty
15. toksyczne metale i: o³ów, rtêæ, kadm, amalgamat w plombach dentystycznych zwi±zki chemiczne - sztuczne barwniki, perfumy, pestycydy
16. aspartam s³odzik, - glutaminian sodu - poprawiacz smaku w sosach, gotowych zupach, przyprawach - powoduj± zahamowanie rozwoju prawid³owej flory bakteryjnej, os³abiaj± te¿ odporno¶æ immunologiczn± co pozwala na rozrost candida i powstawanie zespo³u candida.

Lepiej wiêc ¿yæ aktywnie i zdrowo siê od¿ywiaæ uzupe³niaj±c dietê  o suplementy, aby pozwoliæ naszemu organizmowi na samoregulacjê .
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #4 : Marzec 24, 2010, 20:07:12 »

Nanocz±stki uciszy³y raka
Adam Wawrzyñski
2010-03-22, ostatnia aktualizacja 2010-03-22 12:27




Dzisiejsze internetowe wydanie "Nature" publikuje wyniki badañ, które daj± nadziejê na prze³om w walce z nowotworami. Naukowcy chc± je dopa¶æ i zniszczyæ za pomoc± nowej metody - swoistej minibomby z opó¼nionym zap³onem



Jak dzia³a nowa terapia wymierzona w raka

...

http://wyborcza.pl/1,75476,7687092,Nanoczastki_uciszyly_raka.html
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2010, 20:07:41 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #5 : Maj 09, 2010, 19:52:19 »

¯ó³ty barwnik dobry na raka
WENN, Pog/07.05.2010 00:13

Kurkuma zwiêksza skuteczno¶æ leków zwalczaj±cych nowotwory jajników.

...

http://wiadomosci.onet.pl/2165612,69,zolty_barwnik_dobry_na_raka,item.html
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #6 : Sierpieñ 26, 2010, 20:45:00 »

Korzeñ mniszka lekarskiego leczy raka

http://smn.klm.net.pl/korzen-mniszka-leczy-raka.pdf
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #7 : Pa¼dziernik 25, 2010, 18:55:28 »

Salmonella mo¿e byæ skuteczna w leczeniu raka
mip, IAR
2010-10-24, ostatnia aktualizacja 2010-10-24 18:29

Szkoccy naukowcy odkryli, ¿e powoduj±ca zatrucia pokarmowe bakteria salmonelli, mo¿e byæ skuteczna w leczeniu raka. Przyczynia siê do tego pewien enzym, do który po dostaniu siê salmonelli do organizmu zaczyna siê w nim rozprzestrzeniaæ i równocze¶nie likwidowaæ komórki rakowe


fot. AP
Pa³eczki salmonelli

...

http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8561803,Salmonella_moze_byc_skuteczna_w_leczeniu_raka.html
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Pa¼dziernik 29, 2010, 13:05:40 »

Pokonaæ raka – 3
Opublikowano: 28.10.2010 | Kategorie: Zdrowie

Dr Raymond Francis jest lekarzem, który specjalizuje siê w sposobach utrzymywania optymalnego stanu zdrowia i profilaktyce chorób. Jest znany przede wszystkim ze swojej s³ynnej ksi±¿ki „Never be Sick Again” (wydana tak¿e w Polsce pod tytu³em „Po¿egnaj siê z chorob±”). Publicznie og³osi³, ¿e je¿eli jest kto¶, kto chcia³by zachorowaæ na raka, powinien niezw³ocznie przenie¶æ siê do USA. ¦rodowisko naturalne, dieta Amerykanów a tak¿e ich styl ¿ycia sprzyja jak nigdzie indziej rozwojowi tej choroby. Trzech na czterech Amerykanów cierpi na jak±¶ przewlek³± chorobê. Ponad 90% amerykañskiej populacji w wieku ponad 65 lat jest równie¿ przewlekle chore. Choruj± tak¿e dzieci i nawet medyczne ¿urnale alarmuj±, ¿e te dzieci gdy dorosn± nie bêd± ¿y³y tak d³ugo jak ich rodzice. Jakby tego by³o ma³o Amerykanie staj± siê coraz bardziej chorzy ka¿dego roku. Uchwalona nowa „reforma zdrowia” dodatkowo pogorszy t± sytuacjê, bo ilo¶æ pieniêdzy wydana na pañstwow± s³u¿bê zdrowia, w któr± tak wierzy obecny prezydent, zbankrutuje gospodarkê tego kraju. Dr Francis widzi jednak ¶wiate³ko w tunelu i szansê na odwrócenie tej ponurej tendencji.

Dr Francis jest z wykszta³cenia biochemikiem, absolwentem s³ynnego MIT i nigdy nie my¶la³ o tym aby zostaæ lekarzem. W wieku 40 lat ciê¿ko zachorowa³ i gdy us³ysza³ od lekarzy, ¿e rokowania dla niego nie s± pomy¶lne (dosta³ 2 lata ¿ycia) postanowi³ wzi±æ sprawy we w³asne rêce. Rozpocz±³ samoedukacjê i samoleczenie, które zajê³o dane mu dwa lata i które zakoñczy³o siê dla niego sukcesem i powrotem do pe³nego zdrowia. Wówczas (wci±¿ jeszcze nie bêd±c lekarzem) Raymond Francis poj±³, ¿e znalaz³ on w³a¶nie dla siebie cel w ¿yciu jakim jest szlachetna sztuka ratowania ludzkiego zdrowia. Po przeczytaniu niezliczonych medycznych publikacji dr Francis jest pewien jednego – tego mianowicie, ¿e wspó³czesna medycyna dysponuje odpowiedni± wiedz± pozwalaj±c± na wyleczenie pacjenta niemal¿e z ka¿dej choroby. Wiedza ta jednak jest rozproszona w nie³adzie w tysi±cach ksi±¿ek i magazynów medycznych, napisanych w dziesi±tkach ró¿nych jêzyków na przestrzeni ostatnich 100 lat. Nikt do tej pory nie zdo³a³ skomasowaæ tej wiedzy w jednym miejscu tak, aby mogli z niej korzystaæ praktykuj±cy na co dzieñ lekarze.

Jednym z podstawowych i fundamentalnych elementów ludzkiego zdrowia wed³ug dra Francisa jest odczyn pH naszego cia³a. Mo¿e to byæ odczyn kwa¶ny, zasadowy lub obojêtny. ¯ycie ludzkie zaczyna siê od pojedynczej komórki, która rozwija siê w ³onie matki. Kiedy z takiej komórki urodzi siê cz³owiek, jest on zbudowany ¶rednio z 50 do 100 bilionów komórek. Tak wiêc mamy tu do czynienia z ogromn± mas± tych komórek. Pojedyncza komórka jest ogólnie rzecz bior±c balonem wype³nionym wod±. Znajduje siê w niej tak¿e wiele innych bardzo istotnych elementów, ale woda jest czynnikiem dominuj±cym i musi mieæ ona pewien ¶ci¶le okre¶lony odczyn pH. Jest to ogromnie wa¿ne dla metabolicznej maszynerii w ¶rodku komórki, któr± s± enzymy. Enzymy dzia³aj± tylko w ¶ci¶le okre¶lonym zakresie pH. Je¶li poziom pH ulegnie zak³óceniu, niektóre z enzymów przestan± pracowaæ a inne – te które akurat nie powinny – zaczn± pracowaæ. Zmiana pH w³±cza lub wy³±cza aktywno¶æ enzymów. Wa¿ny jest tu jednak jeszcze jeden element tej gry.

Naszym ¿yciem zarz±dzaj± geny, ale to my zarz±dzamy genami. Tak naprawdê wiêc nasze ¿ycie zale¿y od nas samych. Wielu lekarzy uwa¿a, ¿e geny pe³ni± rolê nadrzêdn± w organizmie i je¶li kto¶ ma zapisan± w genach sk³onno¶æ np. do raka jakiego¶ organu to nie ma od tego ucieczki. Zarz±dzanie genami nie jest jednak wcale trudne. Genom daje siê sygna³, wiadomo¶æ, która nakazuje im ¶ci¶le okre¶lone dzia³anie. Taki sygna³ jest wys³any np. za pomoc± odpowiedniego odczynu pH. Je¿eli wiêc zmieni siê pH w komórce, zmieni siê tak¿e sygna³ wysy³any do genów i zmienia siê jednocze¶nie przez to sposób oddzia³ywania naszych genów na organizm. Wiêkszo¶æ ludzi chorych na raka ma ekstremalnie wysoki kwa¶ny odczyn cia³a na skali pH. Jednak istniej± równie¿ przypadki, w których ekstremalnie zasadowy odczyn cia³a jest równie¿ przyczyn± raka. Oznacza to, ¿e wahania w normalnym zakresie pH organizmu – w obie strony – nios± ze sob± powa¿ne problemy zdrowotne. Jednak znakomita wiêkszo¶æ przypadków chorób nowotworowych ³±czy siê ze zbyt kwa¶nym odczynem cia³a. Dlatego konieczny jest powrót do zrównowa¿onego pH, bo dziêki temu zmienia siê informacja posy³ana genom. Wszyscy rodzimy siê z garniturem genów, które daj± nam jak±¶ okre¶lon± predyspozycjê (np. predyspozycje do zachorowania na cukrzycê, która mo¿e byæ chorob± dziedziczn±, lub do raka), ale geny, które przenosz± raka nie bêd± mia³y szansy siê uaktywniæ, je¶li zostanie zachowany odpowiedni poziom pH w organizmie. Zachowanie takiego poziomu wcale nie jest trudne.

Oznacza to, ¿e trzeba przestaæ je¶æ wszystko to, co powoduje zakwaszanie organizmu i wrogiem nr 1 jest tu cukier. Produkty z m±ki pszennej, du¿a ilo¶æ miêsa, picie Coca-Coli i innych podobnych jej „napojów”, picie mleka (tak, tak) powoduj± zakwaszanie organizmu na wielk± skalê. Z kolei odczyn zasadowy mo¿na uzyskaæ dziêki owocom i warzywom – i najlepszy jest tu ¶wie¿o wyci¶niêty z nich sok, w którym sk³adniki potrzebne organizmowi s± w ogromnej koncentracji. Warzywa w szczególno¶ci posiadaj± w sobie wiele unikalnych zwi±zków chemicznych potrzebnych organizmowi. Sama za¶ choroba nowotworowa jest wed³ug dra Francisa procesem biologicznym, który mo¿na w³±czyæ, ale tak¿e wy³±czyæ. Zwi±zki chemiczne zawarte w warzywach maj± wiêc moc zatrzymania rozwoju komórek nowotworowych na ka¿dym etapie rozwoju tej choroby.

Autor: Chris Miekina
¬ród³o: Nowa Atlantyda

Zapisane
barneyos

Gawêdziarz


Punkty Forum (pf): 2
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 689



Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Pa¼dziernik 29, 2010, 13:53:09 »

Elo !!!

Dodam jako uzupe³nienie dwie metody profilaktyczne:
1. Woda, czy¶ciutka przefiltrowana i naenergetyzowana spo¿ywana na codzieñ.
2. Neutralizacja promieniowania geomagnetycznego naszego domu.

Oba punkty, czyli z³a woda i "z³y dom" rewelacyjnie przyczyniaj± siê do rozwoju jakichkolwiek chorób, w tym rakowych. W skali korzy¶ci inwestycja nie jest du¿a, ok. 500-1000 z³ za zestaw odwróconej osmozy, ok.100z³ wizyta u radiestety i neutralizator promieniowania geopatycznego.
Potwierdzam - ¶picie po tym jak dzieci, a wszyscy Wasi go¶cie, nie bêd± chcieli opuszczaæ Waszego domu, bo "tu jest tak przyjemnie....", itp.
Zapisane

Pzdr barneyos   Cool

----------------------------------
\"Nie ma rzeczy niemo¿liwych, s± tylko rzeczy, których na razie nie potrafimy zrobiæ\"
\"Im wiêcej wiem, tym bardziej wiem, ¿e mniej wiem\"
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Listopad 12, 2010, 18:59:39 »

Mimo ¿e w przedrukowanym artykule nie podano dok³adnych metod leczenia, ale warto zainteresowaæ siê omawian± postaci±.



Historia Leonarda Coldwella
Opublikowano: 12.11.2010 | Kategorie: Zdrowie

Leonard Coldwell urodzi³ siê w Niemczech. Kiedy mia³ 7 lat jego matka zachorowa³a na kamicê ¿ó³ciow±, któr± zoperowano, ale podczas pobytu w szpitalu zosta³a zara¿ona wirusowym zapaleniem w±troby i w konsekwencji dosta³a raka w±troby. Piêæ lat pó¼niej (Coldwell mia³ wtedy 12 lat) rak u jego matki wszed³ w fazê ostateczn± i lekarze dali jej maksimum od 6 miesiêcy do 2 lat ¿ycia. Powiedziano jej ¿eby wykorzysta³a ten czas jak najlepiej, bo na jej chorobê nie ma lekarstwa i na wyleczenie nie ma nadziei. Ból jaki prze¿ywa³a by³ tak silny, ¿e lekarz musia³ przyje¿d¿aæ do niej karetk± pogotowia z zastrzykiem morfiny dwa razy dziennie.

Ma³y Coldwell ka¿dego dnia po powrocie ze szko³y sprawdza³ najpierw czy jego matka jeszcze ¿yje. Przez to ¿y³ w permanentnym strachu, ¿e którego¶ dnia zastanie j± martw±. Jego ojciec nie mog±c znie¶æ ¿ycia pod jednym dachem z cierpi±c± i umieraj±c± osob±, którego¶ dnia wyszed³ z domu i ju¿ nigdy nie wróci³. Od tego czasu w domu Coldwella brakowa³o wszystkiego, ³±cznie z jedzeniem. On sam zacz±³ popadaæ w zapa¶ci nerwowe i jego matka widz±c, ¿e na jej oczach, przez jej chorobê rozpada siê tak¿e ¿ycie jej syna, przyrzek³a mu ¿e bêdzie walczyæ ze wszystkich si³ aby nie zostawiæ go samego. Ma³y Leonard uczepi³ siê tej my¶li jak ostatniej deski ratunku i zacz±³ czytaæ powa¿ne ksi±¿ki medyczne, bo bardzo chcia³ zrozumieæ t± straszn± chorobê, z któr± walczy jego matka.

Zaprzyja¼ni³ siê on z 86-letnim, emerytowanym lekarzem, który polubi³ go i cierpliwie t³umaczy³ mu w jaki sposób powstaj± choroby i jak na nie reaguje organizm. Coldwell chodzi³ tak¿e na ka¿dy odczyt i je¶li pozwalano mu wej¶æ tak¿e na seminaria uniwersyteckie i wyk³ady w szko³ach medycznych. Kiedy pytano go powody dlaczego taki m³okos przychodzi bez rodziców na powa¿ne zajêcia medyczne – opowiada³ historiê swojej matki i t³umaczy³, ¿e szuka dla niej leku, który uratowa³aby j± od ¶mierci. Historia ta dzia³a³a mocno na wyobra¼niê medycznych autorytetów i niemal¿e zawsze wpuszczano go na zajêcia za darmo. Sta³ siê on nawet swego rodzaju maskotk±, bo wielu profesorów chêtnie po zajêciach po¶wiêca³o mu swój czas, t³umacz±c mu rozmaite zawi³o¶ci medycyny.

Wszystko to, czego nauczy³ siê na takich zajêciach niemal¿e natychmiast wprowadza³ w ¿yciu i aplikowa³ swojej matce. W miêdzyczasie dowiedzia³ siê o ¶mierci swojego ojca, który zmar³ na chorobê nowotworow±. Zmar³o tak¿e siedmioro braci i sióstr jego matki – wszyscy na raka. Na raka zmarli równie¿ jego dziadkowie. Tymczasem Coldwell wci±¿ bêd±c ch³opcem nieoczekiwanie posiad³ ogromn± wiedzê na temat chorób nowotworowych nie tylko w teorii, ale tak¿e w praktyce, gdy obserwowa³ odchodz±cych po kolei cz³onków swojej rodziny. Wzrasta³ on kompletnie otoczony przypadkami raka, bólem i ¶mierci±.

W wieku 14 lat Leonard Coldwell zapozna³ siê z kontrowersyjnymi pogl±dami profesora Kurta Tepperweina. Na jednym z seminariów Tepperwein demonstrowa³ potêgê hipnozy i na d³oni ochotnika z sali wyk³adowej po³o¿y³ niewielk± monetê. Nastêpnie wprowadzi³ osobê w stan hipnozy i powiedzia³ jej, ¿e moneta jest rozpalonym kawa³kiem wêgla. Nagle na d³oni pod monet± pojawi³o siê zaczerwienienie jak po oparzeniu (!). Dla Coldwella by³o to niezwyk³e do¶wiadczenie. Doszed³ do wniosku, ¿e je¶li ludzkie cia³o jest w stanie dokonaæ czego¶ tak niezwyk³ego jak wywo³anie symptomów oparzenia bez prawdziwej przyczyny, to w takim razie mo¿liwa jest tak¿e reakcja odwrotna. Przysz³o mu do g³owy, ¿e cia³o jest byæ mo¿e zdolne do usuniêcia tumoru poprzez mentaln± stymulacjê. Oczywi¶cie matka Coldwella sta³a siê dla niego królikiem do¶wiadczalnym. On sam opanowa³ wkrótce umiejêtno¶ci akupunktury i akupresury a tak¿e eksperymentowa³ na matce z zio³ami – oczywi¶cie na podstawie tego, czego nauczy³ siê na wyk³adach i z literatury medycznej.

Kiedy Coldwell skoñczy³ 16 lat jego matka wci±¿ ¿y³a mimo, ¿e data jej ¶mierci ustalona przez lekarzy dawno ju¿ minê³a. Od tego momentu jej zdrowie zaczê³o siê powoli, ale sukcesywnie i wyra¼nie poprawiaæ. Ale na tym nie koniec. Matka doktora Coldwella ¿yje do dzi¶, ma 75 lat i zdrow± w±trobê. Jest pe³na si³ witalnych i energii. Tak wiêc jego matka by³a jego pierwsz± pacjentk±. S³awa ch³opca, który ma wiedzê wiêksz± ni¿ niejeden doktor szybko rozesz³a siê po okolicy gdzie mieszka³ i po poradê do niego przychodzili wszyscy s±siedzi. Leczy³ tak¿e swoich rówie¶ników ze szko³y. Kiedy skoñczy³ 18 lat i sta³ siê doros³ym cz³owiekiem, do jego domu przyszed³ policjant, który aresztowa³ go za uprawianie medycyny bez licencji. Dlatego m³ody Leonard musia³ na kilka lat przestaæ pomagaæ s±siadom i zapisa³ siê na studia medyczne aby uzyskaæ tak± licencjê. Koñcz±c medycynê zrobi³ po drodze jeszcze 8 dodatkowych specjalizacji i dzi¶ po¶wiêci³ siê wy³±cznie walce z rakiem. Jest to jego ¿yciowy cel, który konsekwentnie realizuje.

Autor: Chris Miekina
¬ród³o: Nowa Atlantyda

Zapisane
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #11 : Listopad 21, 2010, 23:33:10 »

Ciekawy blog;

 http://leczenieraka.blogspot.com/




Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Zapisane
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #12 : Grudzieñ 06, 2010, 01:11:55 »

Wakacje nad Ba³tykiem lecz±, bo du¿o tam jodu...


Znaczenie jodu dla zachowania dobrego stanu zdrowia
Opublikowano: 05.12.2010 | Kategorie: Zdrowie

Ro¶nie liczba danych, które wskazuj±, ¿e Amerykanie cieszyliby siê znacznie lepszym zdrowiem i znacznie ni¿sz± czêsto¶ci± wystêpowania raka i torbieli w tkance w³óknistej piersi, gdyby spo¿ywali wiêcej jodu. Spadek ilo¶ci spo¿ywanego jodu po³±czony ze wzrostem konsumpcji konkurencyjnych chlorowców, fluoru i bromu zrodzi³ epidemiczny niedobór jodu w Ameryce. Mieszkañcy Stanów Zjednoczonych spo¿ywaj± ¶rednio 240 mikrogramów (μg) jodu dziennie, podczas gdy Japoñczycy ponad 12 miligramów (mg) (12 000 μg), czyli piêædziesi±t razy wiêcej. Japoñczycy spo¿ywaj± wodorosty morskie, takie jak br±zowe algi (klep), czerwone algi (arkusze nori z sushi) i zielone algi (chlorellê). Mieszkañcy min Honsiu, Kiusiu i Sikoku spo¿ywaj± nawet 45 mg jodu (znajduj±cy siê jod w 14,5 grama wodorostów), na Hokkaido nawet 200 mg jodu.

Wed³ug raportów w USA na raka piersi zapada dzi¶ co siódma Amerykanka a jeszcze trzydzie¶ci lat temu, kiedy spo¿ycie jodu by³o dwa razy wy¿sze (480 μg), na raka piersi zapada³a co dwudziesta kobieta. Badania przeprowadzone na zwierzêtach pokazuj±, ¿e jod zapobiega rakowi piersi. Inne badania podaj± te¿, ¿e najbardziej nara¿one na rakowacenie komórki przewodowe w piersi s± wyposa¿one w jodow± pompê (symporter jodku sodu, taki sam, jak posiada gruczo³ tarczycy) do wch³aniania tego pierwiastka. W roku 1966 rosyjscy naukowcy wykazali po raz pierwszy, ¿e jod ³agodzi objawy torbieli w tkance w³óknistej gruczo³u piersiowego. Wiszniakowa i Murawiewa potraktowa³y 167 kobiet cierpi±cych na torbiele w tkance w³óknistej gruczo³u piersiowego 50 gramami KI (jodku potasu) w okresie menstruacyjnym i u 71 % wyst±pi³ korzystny efekt leczniczy. Szersze badania przeprowadzane by³y tez przez Ghenta i jego wspó³pracowników na kobietach w Kanadzie, w Seattle i wykaza³y, ¿e jod ma statystycznie istotny, korzystny efekt na torbiele w tkance w³óknistej gruczo³u piersiowego. Wyniki zosta³y zamieszczone w 1993 roku w magazynie Canadian Journal of Surgery. Zaobserwowano, ¿e jod zmniejsza wra¿liwo¶æ, guzowato¶æ, zw³óknienie i obrzmienie piersi oraz liczbê torbieli olbrzymich.

Wyniki badañ zosta³y przekazane do Urzêdu ds. ¯ywno¶ci i Leków (Ford and Drug Administration FDA) w 1995 roku, aby ten pozwoli³ na dalsze badania (tzw. losowa kontrolowana próba kliniczna z jodem jako ¶rodkiem przeciwko torbielom w tkance w³óknistej gruczo³u piersiowego). FDA odmówi³ wydania zgody na badania, o¶wiadczaj±c kierownikowi badañ doktorowi Donaldowi Lowowi, ¿e „jod jest substancj± naturaln± a nie lekiem”.

W dzisiejszej medycynie jod jest traktowany g³ównie jako ¶rodek odka¿aj±cy, u¿ywany np. podczas zabiegów chirurgicznych do dezynfekcji skóry. Generalnie panuje opinia, ¿e jodu potrzebuje g³ównie tarczyca do wytwarzania tyroksyny (T4) i trijodotyroniny (T3), a tarczyca potrzebuje tylko ¶ladowe ilo¶ci jodu, 70 μg dziennie do wytworzenia wymaganych ilo¶ci T4 i T3. St±d w opiniach lekarzy wystarcz± mikrogramowe ilo¶ci jodu w dziennym spo¿yciu, jednocze¶nie ignoruj± lub nie bior± pod uwagê badañ, które dowodz±, ¿e jod w wiêkszych ilo¶ciach daje pozatarczycowe korzy¶ci, szczególnie dla kobiecych piersi.

Jod potrafi równie¿ usuwaæ z organizmu toksyczne chemikalia, jak fluorki, bromki, o³ów, aluminium, rtêæ i biologiczne toksyny, powstrzymuje wytwarzanie przeciwcia³ przeciw w³asnym antygenom, wzmacnia adaptacyjny uk³ad immunologiczny i chroni przed nienormalnym rozrostem bakterii w ¿o³±dku. Poza tarczyc± i sutkami równie¿ inne tkanki s± wyposa¿one w pompê jodow± (symporter sodu/jodu). ¦luzówka ¿o³±dka, ¶linianki i gruczo³y sutkowe potrafi± koncentrowaæ jod niemal do takiego samego stê¿enia, jak tarczyca (40-krotnie wiêkszego od stê¿enia we krwi). Inne tkanki wyposa¿one w taka pompê to jajniki, grasica, skóra, splot naczyniówkowy w mózgu (produkuj±cy p³yn mózgowo-rdzeniowy) oraz stawy, arterie i ko¶ci. Dzisiejszy establishment medyczny odnosi siê do jodu nieufnie – jest to w koñcu najnaturalniej wystêpuj±cy, niemo¿liwy do opatentowania niefarmaceutyczny ¶rodek (!). Zalecana dzienna dawka jodu przez organizacje zdrowia na 100-150 μg/dziennie jest wyra¼nie niezgodny z danymi wskazuj±cymi na jego wy¿sze zapotrzebowanie. Te dane to wyniki badan na zwierzêtach, badañ In vitro na szczepach ludzkich komórek rakowych, klinicznych prób jodu w przypadku torbieli w tkance w³óknistej gruczo³u piersiowego. Oraz dane epidemiologiczne. Spo¿ywanie jodu w ilo¶ci 150 μg/dziennie zapobiega wolu i innym znanym dolegliwo¶ciom wynikaj±cym z niedoboru jodu, ale nie zapobiega rakowi piersi. Zapobieganie rakowi piersi wymaga znacznie wy¿szych dawek jodu.

Po odkryciu w roku 1811 jod by³ wykorzystywany do leczenia wielu chorób a¿ do po³owy lat 1900, kiedy to endokrynolodzy specjalizuj±cy siê w tarczycy ostrzegli, ¿e jego „nadmiar” wp³ywa niekorzystnie na jej funkcjonowanie. Jod jest skuteczny w leczeniu ró¿nych schorzeñ skóry, chronicznej choroby p³uc, grzybic, trzeciorzêdowej ki³y, a nawet stwardnienia têtnic, w ilo¶ciach mierzonych w gramach. Jod najczê¶ciej mo¿emy spotkaæ w formie nieorganicznej (nieradioaktywnej) jako jodek I- oraz jod molekularny I2 . najpopularniejsze ¼ród³o to jodek potasu KI, wystêpuje min w popularnym p³ynie Lugola (w jednej kropli jest 6,3 mg molekularnego jodu/jodku, w Jodynie. Lekarze przez wiele lat stosowali jodek potasu w pocz±tkowych dawkach od 1,5 do 3 gramów a¿ do ponad 10 gramów dziennie w leczeniu astmy oskrzelowej oraz w przewlek³ej obturacyjnej chorobie p³uc i to z dobrymi rezultatami i zadziwiaj±co ma³± liczb± efektów ubocznych.

Dr Guy Abraham, by³y profesor po³o¿nictwa i ginekologii na Uniwersytecie Kalifornijskim, po przeczytaniu w 1997 r. pracy Ghenta na temat stosowania jodu w leczeniu torbieli, powo³a³ do ¿ycia „ Jodowe Przedsiêbiorstwo”. Maj±c swoj± w³asna firmê Optimom Corporation produkuj±ca Iodoral (roztwór Lugola w postaci tabletek), zatrudni³ dwóch praktykuj±cych lekarzy domowych do przeprowadzenia klinicznych badañ Iodoralu. Jego badania wskazuj±, ¿e po podaniu wystarczaj±cej ilo¶ci organizm zatrzyma znacznie wiêcej jodu, ni¿ pierwotnie s±dzono – 1500 mg, przy czym jedynie 3% tej ilo¶ci zatrzyma tarczyca. Ponad 4000 pacjentów objêtych tym badaniem spo¿ywa dziennie od 12,5 do 50 mg jodu, a diabetycy do 100 mg dziennie. Badacze zauwa¿yli, ¿e jod rzeczywi¶cie usuwa torbiele w tkance w³óknistej gruczo³u piersiowego, ¿e pacjenci cierpi±cy na cukrzycê potrzebuj± mniej insuliny, ¿e pacjenci z niedoczynno¶ci± tarczycy wymagaj± mniej intensywnego leczenia, ¿e zanikaj± objawy w³ókniakomiê¶niaka i ¿e znikaj± migrenowe bóle g³owy u cierpi±cych na nie osób. Funkcje tarczycy pozosta³y bez zmian u 99% badanych. Niepo¿±dane skutki jodu – alergie, opuchniêcie ¶linianek i tarczycy oraz jodzica (zatrucie jodem) – wyst±pi³y zaledwie u niespe³na 1 procent badanych. Jod usuwa z organizmu toksyczne chlorowce: fluor i brom. Jodzica, nieprzyjemny metaliczny posmak, ciekn±cy nos i podobne do tr±dziku zmiany na skórze, jest powodowana przez brom, który jod ekstrahuje z tkanek. Symptomy znikaj± przy zmniejszonej dawce jodu.

Ludzie którzy przyjmuj± jod w takich ilo¶ciach, donosz±, ¿e maja znacznie lepsze samopoczucie, ¿e s± pe³ni energii i maj± ja¶niejszy umys³. Czuj±, ¿e jest im ciep³o w zimnym otoczeniu, ¿e potrzebuj± mniej snu, ¿e poprawia im siê cera i ¿e maja bardziej regularne ruchy jelit. A zatem póki co powinni¶my na¶ladowaæ Japoñczyków, zwiêkszaj±c ilo¶æ spo¿ywanego jodu, np. poprzez zjadanie morskich wodorostów, b±d¼ przez za¿ywanie od dwóch do kilku kropli p³ynu Lugola. P³yn Lugola kosztuje niewiele, oko³o 5 z³, w³a¶nie eksperymentujê na sobie, warto zwróciæ w aptece uwagê, by zakupiæ wodny roztwór jodu, a wiêc p³yn Lugola robiony na wodzie a nie na glicerolu. Generalnie na ulotkach pisze, ¿e do u¿ytku zewnêtrznego, na wodnym roztworze pisze tak¿e ¿e doustnie kilka kropli wg ustaleñ lekarza. Co ciekawe p³yn Lugola jest stosowany tak¿e w terapii Gersona.

Jod jest dodawany do preparatów odchudzaj±cych, poniewa¿ zwiêksza przemianê materii, a wiêc dba tak¿e o figurê.

Autor: dr med. Donald W. Miller jr
Zdjêcie: Dnn87
Skrót artyku³u z „Nexusa” nr 2 (58) 2008

Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #13 : Marzec 04, 2011, 10:09:55 »

Marihuana leczy nowotwory
gru 16, 2010



Od lat wiadomo, ¿e marihuana jest pomocna w terapii antynowotworowej. Pomaga znosiæ chemoterapiê zwiêksza ³aknienie i przeciwdzia³a wychudzeniu gro¼nemu dla zdrowia leczonej osoby. Poprawia tez ogólne samopoczucie chorego. Ostatnio w warunkach laboratoryjnych potwierdzono, ¿e marihuana skutecznie powstrzymuje rozwój wielu rodzajów nowotworów a co najmniej dwóch (tyle badañ widzia³em) leczy. Chodzi o jeden rodzaj raka szczêki i jeden z rodzajów raka piersi. Na razie nie wykonano prób leczenia tych typów raka na ludziach. Lecznicze w³a¶ciwo¶ci marihuany s± znacznie szersze. Leczy stwardnienie rozsiane, jaskrê, adhd, alzheimera, autyzm, przeciwdzia³a zapaleniom, dzia³a przeciw depresyjnie na zdecydowan± wiêkszo¶æ pacjentów, leczy jad³owstrêt w tym anoreksjê. Wiele innych chorób i przypad³o¶ci.

...

http://www.sekretyameryki.com/?p=5102
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #14 : Marzec 04, 2011, 17:32:53 »

Dariusz dziêki za przypomnienie o tym lekarstwie U¶miech
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #15 : Marzec 04, 2011, 17:57:45 »

Siê polecam. Du¿y u¶miech
Mogliby jeszcze podaæ sposób u¿ywania tego zio³a, bo ten obecnie rozpowszechniony zapewne na wspomniane dolegliwo¶ci nie pomo¿e.

A poni¿ej inny sposób n tê paskudn± przypad³o¶æ. Jak siê okazuje, mo¿na go te¿ pr±dem potraktowaæ.

Lekarstwo na raka
cze 20, 2010



Jest to video w jêzyku ang nakrêcone w 1996 w (Ventura College) daj±cego wyk³ad na temat odkrycia Dr Roberta (Bob) Beck.

Dr Beck jest geniuszem w dziedzinie magnetyzmu i leczenia pr±dem. Ca³e swoje ¿ycie po¶wiêci³ mikro pr±dom które unieszkodliwiaj± wszystkie znane cz³owiekowi wirusy jak HIV lub rak itd…

Oczywi¶cie wielkie firmy farmaceutyczne nie chc± aby¶ to video ogl±da³ wiêc z ca³ych si³ blokuj± przep³yw informacji.

Maszynka zrobiona w/d schematu dr Becka dostêpna jest na ebay prosze tylko poszukaæ. link do Ebay USA jest http://shop.ebay.com/?_from=R40&_trksid=m570&_nkw=BOB+BECK+MAGNETIC+PULSER



...

http://www.sekretyameryki.com/?p=3782
« Ostatnia zmiana: Marzec 04, 2011, 18:04:54 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
east
Go¶æ
« Odpowiedz #16 : Czerwiec 02, 2011, 17:12:00 »



Kanadyjscy badacze odkrywaj± prosty lek na raka, ale najwiêksze koncerny farmaceutyczne nie wykazuj± zainteresowania.

Badacze Uniwersytetu Alberty w Edmonton (Kanada) w ubieg³ym tygodniu wyleczyli nowotwór, mimo to niewielkie wzbudzi³ ten fakt zainteresowanie serwisów informacyjnych. Zastosowano prost± technikê wykorzystuj±c± bardzo podstawowy lek. Metoda posi³kuje siê kwasem dichlorooctowym – DCA – (ang., dichloroacetate), który aktualnie stosowany jest w terapiach zaburzeñ metabolizmu. Dlatego nie wystêpuje zagro¿enie skutkami ubocznymi lub d³ugoterminowymi.

Lek nie wymaga patentu, wiêc ka¿dy mo¿e stosowaæ go powszechnie i tanio w porównaniu z kosztownymi lekami przeciwnowotworowymi produkowanymi przez wielkie firmy farmaceutyczne.


Kanadyjscy naukowcy przetestowali DCA na komórkach ludzkich; zniszczy³ komórki raka p³uc, piersi i mózgu nie naruszaj±c komórek zdrowych. Testowany by³ wcze¶niej na szczurach posiadaj±cych liczne, powa¿ne guzy; ich komórki skurczy³y siê, kiedy karmiono je wod± z dodatkiem DCA. Lek jest szeroko dostêpny, a technika prosta w zastosowaniu, zatem dlaczego koncerny farmaceutyczne nie s± w to zaanga¿owane? Dlaczego tym odkryciem nie interesuj± siê media?

W ludzkim organizmie znajduje siê zwalczaj±ce raka mitochondria, jednak¿e ich efektywno¶æ wymaga stymulacji. Naukowcy s±dzili, ¿e zosta³y uszkodzone i w zwi±zku z tym s± nieskuteczne w walce z nowotworem. Dlatego swoj± uwagê skoncentrowali na glikolizie (ang. glycolysis), która jest mniej skuteczna w leczeniu raka i bardziej "rozrzutna". Producenci lekarstw skupili siê wiêc na metodzie zwalczania nowotworów stosuj±cej glikolizê.

Skutkiem ubocznym tej metody jest reaktywacja procesu nazywanego apoptoz± (ang., apoptosis). Mitochondria zawieraj± bardzo istotny mechanizm samozniszczenia, którego nie mo¿na uruchomiæ w komórkach rakowych. Bez niego guzy rozrastaj± siê, a komórki opieraj± siê zniszczeniu. W pe³ni funkcjonuj±ce mitochondria, dziêki DCA, mog± wiêc obumrzeæ.

Z wy³±czon± glikoliz±, organizm produkuje mniej kwasu mlekowego, dlatego tkanka wokó³ komórek rakowych nie ulega zepsuciu rozsiewaj±c nowe guzy.

Koncerny farmaceutyczne nie inwestuj± w badania, poniewa¿ metody DCA nie mo¿na opatentowaæ – bez patentu po prostu nie mog± zarobiæ, tak jak to ma miejsce w przypadku patentu na AIDS
. Skoro koncerny nie zajm± siê dalszym rozwojem metody, inne niezale¿ne laboratoria powinny rozpocz±æ dalsze badania potwierdzaj±ce odkrycie i przyst±piæ niezw³ocznie do produkcji leków. Podstawowa pracê mo¿na wykonaæ we wspó³pracy z uniwersytetami, które chêtnie udziel± wsparcia takiej inicjatywie badawczej.

Niniejszy artyku³ ma na celu zwiêkszyæ ¶wiadomo¶æ spo³eczeñstwa na temat tych badañ.

Link oryginalny: http://hubpages.com/hub/Scientists_cure_cancer__but_no_one_takes_notice

Link Uniwersytetu Alberty - badania nad DCA: http://www.dca.med.ualberta.ca/Home/index.cfm


¬ród³o:http://www.wykop.pl/artykul/757943/badacze-uniwersytetu-alberty-wyleczyli-nowotwor-nikt-nie-jest-zainteresowany/
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 02, 2011, 17:30:16 wys³ane przez east » Zapisane
greta
Go¶æ
« Odpowiedz #17 : Czerwiec 16, 2011, 16:51:45 »

Do 20 czerwca mo¿na ogl±daæ w sieci za darmo poruszaj±cy dokument (wersja angielska) zatytu³owany "Burzyñski: Cancer is Serious Business" ("Burzyñski: Nowotwór to powa¿ny interes"). Film ten dokumentuje wieloletni± walkê dr. Stanis³awa Burzyñskiego, amerykañskiego lekarza, który - jako pierwszy - prze³ama³ zbrodniczy proceder Wielkiej Farmacji, która konsekwentnie eliminuje wszelkie alternatywne - od swoich w³asnych - metody leczenia nowotworu.

Dr. Burzyñski wynalaz³ w 1970 roku Antyneoplastons - lek oddzia³ywuj±cy na ludzkie geny, który skutecznie leczy d³ug± listê nowotworów uznawanych powszechnie za nieuleczalne.

Walka pojedynczego lekarza z korporacyjnym systemem Wielkiej Farmacji trwa od 40 lat (czy to nie przera¿aj±ce??). W roku 2009 uda³o mu siê zakoñczyæ II etap procedury dopuszczenia leku do obrotu. Nikomu z jego poprzedników nie uda³o siê dotrzeæ do tego miejsca. Albo byli zmuszeni do rezygnacji ze swoich badañ, albo ginêli. W zasadzie nikomu poza Maxem Gersonem nie uda³o siê zaj¶æ tak daleko, choæ Gerson nie walczy³ wprost z Wielk± Farmacj±, tylko uda³o mu siê stworzyæ sieæ placówek propaguj±cych jego w³asn± antynowotworow± dietê. Zreszt± Max Gerson zap³aci³ ¿yciem za swoje osi±gniêcia, za¶ jego instytut jest prowadzony przez jego córkê. (Film pt: "Cud terapii Gersona" w wersji polskojêzycznej jest w naszym Kinie)

Dr Burzyñski tak¿e mia³ momenty grozy w swoim ¿yciu, kiedy to Food and Drug Administration (amerykañska agenda stoj±ca na stra¿y interesów Wielkiej Farmacji) przez 10 lat usi³owa³a zamkn±æ mu usta w trybie procesów s±dowych, gdzie jego ¿ycie by³o nominalnie zagro¿one wyrokiem 290 lat wiêzienia oraz 18,5 milionami USD kary.  Na szczê¶cie i ku zdumieniu Wielkiej Farmacji w 1995 roku Dr. Burzyñski zosta³ uznany niewinnym stawianych mu zarzutów i móg³ dalej kontynuowaæ swoje badania.

Obecnie lekarz kieruje III etapem dopuszczania leku do powszechnego obrotu i warto siê pomodliæ, by mu siê uda³o go doprowadziæ do koñca. Wprowadzenie  Antyneoplastons na rynek umo¿liwi ka¿demu naukowcowi i ka¿dej placówce otrzymanie indywidualnej licencji na produkcjê i sprzeda¿ leku - z pominiêciem korporacyjnych zbrodniarzy Wielkiej Farmacji.

Film jest w wolnej dystrybucji do 20 czerwca - mo¿esz go zobaczyæ w g³ówce naszej strony. Po tym terminie bêdzie dostêpny w postaci odp³atnego DVD. Wiêcej informacji znajdziesz na stronie http://www.burzynskimovie.com/.


Znalazlam te wiadomosci na portalu www.schodamidonieba.pl
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #18 : Czerwiec 16, 2011, 17:03:08 »

Ten dr. Beck niczego nowego nie wymy¶li³. To jest podobne do znanej i od lat stosowanej metody biorezonansu magnetycznego.
W sumie jest ju¿ tak wiele ró¿nych terapii i metod ,¿e nale¿a³oby je wszystkie zebraæ razem i rozdawaæ za³amanym ludziom na onkologii w formie ulotek z adresami stron gdzie mo¿na je wszystkie znale¼æ. Ludzie w koñcu sami by wziêli odpowiedzialno¶æ  za siebie co by im na zdrowie wysz³o, a puste szpitale by dopiero otworzy³y oczy lekarzom i koncernom.

==========================================

Ciekawy blog;

 http://leczenieraka.blogspot.com/




Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Z tego linka najbardziej podoba mi sie to jedno zdanie  :
Je¶li chcecie do¿yæ 120-140 lat – musicie zrobiæ tylko dwie podstawowe rzeczy. Po pierwsze chroniæ siê przed wypadkiem, nadmiernym piciem i paleniem, przed rosyjsk± ruletk± i przed lekarzami
. ( przed lekarzami pewnie "po drugie" U¶miech )

Scali³em posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 16, 2011, 18:56:10 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #19 : Czerwiec 16, 2011, 19:00:52 »

Cytat: east
Je¶li chcecie do¿yæ 120-140 lat – musicie zrobiæ tylko dwie podstawowe rzeczy. Po pierwsze chroniæ siê przed wypadkiem, nadmiernym piciem i paleniem, przed rosyjsk± ruletk± i przed lekarzami. ( przed lekarzami pewnie "po drugie"  U¶miech )

Swego czasu czyta³em wypowied¼ Religi, który aby wypowiedzieæ siê szczerze w sprawach rak i jego leczenia wyjecha³ a¿ do Australii. Miêdzy swymi wywodami zawar³ podobn± konkluzjê, a dok³adniej podsumowa³ on strajk jaki prowadzili lekarze w jakim¶ kraju, Podkre¶li³, ¿e w czasie trwania ich strajku zmala³e ¶miertelno¶æ w¶ród pacjentów. Du¿y u¶miech
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #20 : Czerwiec 16, 2011, 19:42:13 »

Ciagle sie czyta ze sa mozliwosci wyleczenia z raka, i ciagle ludzie choruja, oddali by wszystko co posiadaja. Niestety
do dzisiaj nikt nie znalazl lekarstwa na wyleczenie. Zapewne powiecie, no tak Rafaela co ona wie, po co takie bzdury pisze?
Odpowiedz mam calkiem prosta. Zyli ludzie i zyja chorujac na raka. Maja mase pieniedzy i jeszcze wiecej, ale niestety
umieraja tak jak biedacy. Na ta chorobe nie ma lekarstwa, lekarze nie wiedza do konca z kad sie ta choroba bierze i nie sa w stanie nikomu pomodz. Prawda jest tragiczna, ale niestety prawdziwa. Sa przypadki ze swiezo urodzone dziecko ma w sobie
ta straszna chorobe. Oczywiscie, nikomu nie zaszkodzi dalej pisac na ten temat, ale prawda jest bezwzgledna.
Dbajmy o nasz  organizm. On potrzebuje nie tylko jesc i pic, on potrzebuje milosc, spokoj. To mamy wszyscy pod reka, to nic nie kosztuje jednak kazdy sie ociaga , bo przeciesz to zadna medycyna.
Zapisane
Thotal
Go¶æ
« Odpowiedz #21 : Czerwiec 16, 2011, 20:52:03 »

Choroba nowotworowa rozwija siê na trzech poziomach;
-duchowym
- mentalnym
- fizycznym

dbanie o cia³o jest bardzo wa¿ne, ale równie wa¿ne s± zrównowa¿one my¶li i wy¿sze, pe³ne mi³o¶ci uczucia. Trzeba jeszcze wzi±æ pod uwagê ca³e otoczenie, swoich najbli¿szych, oni tak¿e maj± ogromny wp³yw na rozwój ciê¿kich chorób. Jak zwykle k³ania siê £azariew...

Lekarze ze swoim instrumentalnym podej¶ciem do pacjenta b³±kaj± siê jak dzieci we mgle, a naiwni próbuj± im jeszcze wierzyæ.
Najlepszym dowodem na to jest tak wielka umieralno¶æ tych, którzy nas zaleczaj±...



Pozdrawiam - Thotal U¶miech
Zapisane
Rafaela
Go¶æ
« Odpowiedz #22 : Czerwiec 16, 2011, 21:23:56 »

Hildegarda z Binngen uwazala chorobe nowotworowa jako schorzenie calego organizmu, a nie jednego organu, ktory mozna usunac operujac pacjenta, nie zapobiegajac  natomiast przerzutom.

UWAZALA : ze nowotwor powstaje w wyniku zaburzenia w czlowieku czterech zywiolow. Dlatego osoby o zrownowazonej gospodarce plynow ustrojowych rzadko choruja na raka.

Bardzo ciekawy art .Hildegarda z Bingen  Nieznany Swiat Nr. 6  2011
Zapisane
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #23 : Czerwiec 16, 2011, 21:53:36 »

Tu co nie co o rzeczonej Hildegardzie:

http://www.google.pl/search?q=Hildegarda+z+Bingen+&ie=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:pl:official&client=firefox-a
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #24 : Czerwiec 20, 2011, 19:29:23 »

Choroba jak± jest rak to tylko niedobór witamin?
16-10-2009



Receptura na raka staje siê codzienno¶ci±...

Wed³ug badaczy, choroba jak± jest rak jest tylko i wy³±cznie brakiem witamin w ludzkim organizmie. Ta witamina niezbêdna i odpowiedzialna za wywo³anie tzw. "Raka" to B17. Jak wiemy, wiele czynników odpowiada za niedobór witaminy B17. Jako ¿e organizm cz³owieka jest nie do koñca znany medycynie to jakie¶ receptory z czasu powik³añ innych chorobowych mog± byæ skutkiem niewydolno¶ci w organizmie cz³owieka witaminy B17, wtedy nale¿y podawaæ tê witaminê sztucznie. Innym za¶ powodem niedoboru witaminy jest unikanie produktów, które tê witaminê zawieraj±.

Najwy¿sze stê¿enie "witaminy B17" mo¿na znale¼æ w przyrodzie

Pestkach lub nasionach owoców:

jab³ka, moreli, wi¶ni, nektaryn, brzoskwiñ, gruszce, ¶liwek,

Fasoli:

bób (Vicia faba L.), ciecierzyca, soczewica (skie³kowana), fasola pó³ksiê¿ycowata , mung (skie³kowana), fasola ozdobna(Phaseolus coccineus).

Orzeszkach:

gorzkie migda³y, macadamia(podobne do laskowych), nerkowca

Jagodach:

Niemal wszystkie dzikie jagody. Je¿yny, aronii,  Â¿urawiny b³otnej, dziki bez (Sambucus L. ), malin, truskawek.

Nasionach:

lnu, sezamu, chia(Salvia hispanica)- czyli oleiste

Trawach:

Akacja (Acacia Mill.) , alfalfa (skie³kowana), wodnych trawach, sorgo alepejskie (Sorghum halepense (L.) Pers.) , troje¶æ amerykañska (Asclepias syriaca), pszenica(trawa).

Ziarnach:

kasz owsa, jêczmienia, br±zowego ry¿u, gryki, kasz,chia, lnu, prosa, ¿yta, wyki, pszenicy(jagody).

I innych:

Pêdach bambusa, fuschia ro¶lin, Sorgo (Sorghum Moench) , dzikiej hortensji, cis drzewa (igie³, ¶wie¿e li¶cie) (cis jest truj±cy! nie wiem kto takie rzeczy wmawia ludziom!).

Profilaktyka czyli regu³a oparta na do¶wiadczeniu:

Wed³ug dr Krebs, s± zasady a by przyswoiæ dzienn± dawkê "wit. B17" któr± mo¿na uzyskaæ poprzez jedn± z dwóch nastêpuj±cych wskazówek:

Po pierwsze, zjadaj ca³± zawarto¶æ "wit. B17", czyli owoce w ca³o¶ci (nasiona w³±cznie), ale nie jedz wiêkszej ilo¶ci nasion ponda te które by³y w ca³ym zjedzonym owocu.
Przyk³ad: je¶li je¶æ dziennie trzy jab³ka, nasiona w trzech jab³kach zawieraj± wystarczaj±c± ilo¶æ "wit. B17". Wiêc nie bêdziesz ju¿ musia³ je¶æ dodatkowo pestek z jab³ek.

Po drugie, jedno j±dro pestki z brzoskwini lub moreli na ok 4,5 kg masy cia³a uwa¿a siê za wiêcej ni¿ wystarczaj±ca ilo¶æ w profilaktyce raka, choæ dok³adna liczba mo¿e siê ró¿niæ dla osoby z indywidualnym metabolizmem i nawykami ¿ywieniowymi.
Na przyk³ad, cz³owiek o masie 77kg mo¿e zu¿ywaæ 17 j±der pestek moreli lub brzoskwini na dzieñ i przyjmowaæ biologicznie rozs±dne ilo¶ci "wit. B17".

I dwie wa¿ne uwagi: Oczywi¶cie, mo¿esz zjadaæ du¿o czegokolwiek. Ale po zjedzeniu zbyt wielu j±der pestek lub nasion, mo¿na spodziewaæ siê nieprzyjemnych skutków ubocznych. Ta naturalna ¿ywno¶æ powinna byæ spo¿ywana w racjonalnych ilo¶ciach (nie wiêcej ni¿ 30 do 35 j±der pestek na dzieñ).
Równie¿ wysokie stê¿enia "wit. B-17" otrzymywane s± przez jedzenie naturalnych produktów spo¿ywczych w ich surowym lub kie³kuj±cym stadium. Nie oznacza to, ¿e umiarkowane gotowanie i inne ingerowanie zniszczy zawarto¶ci "wit. B-17". Na przyk³ad, ¯ywno¶æ gotowana w temperaturze wystarczaj±cej do przygotowania tradycyjnej chiñskiej kolacji, nie niszczy zawarto¶ci "wit. B-17".

NAUKOWCY “ODKRYWAJ¡” WITAMINÊ B17 (LAETRILE)

Grudzieñ 2000. Australijskie gazety donosz±,, ¿e naukowcy w Londynie odkryli “ naturalny system produkuj±cy cyjanek potasu, wytwarzany przez ro¶liny”, którego zadaniem by³oby lokalizowanie i niszczenie tumorów rakowych u ludzi. Chocia¿ badacze przedstawiaj± kassawe, jako ro¶linne ¼ród³o cyjanku aktywnie niszcz±cego tumory, to KCN zawarty w kassawie jest dok³adnie taki sam jak i ten znajduj±cy siê w pestkach moreli, czyli ¼ródle znies³awionej i zakazanej witaminy B 17 Laetrile.

Nie jest to wcale nowe odkrycie, ale tylko lekko zmodyfikowana wersja pracy s³awnego biochemika Ernsta Krebsa, który 40 lat wcze¶niej zidentyfikowa³ i wyodrêbni³ witaminê B 17. Krebs i jego wspó³pracownicy zaatakowani zostali w¶ciekle przez AMA ( American Medical Association) i miêdzynarodowe kompanie farmaceutyczne przypuszczalnie dlatego, ¿e jako witamina produkowana z pestek moreli B 17 Laetrile nie mog³a zostaæ opatentowana w celu dostarczania ogromnych profitów dla udzia³owców.

I chocia¿ obecnie owi “ szanowani” badacze medyczni w Londynie przyznaj± ostatecznie, ¿e B 17 mo¿e zostaæ u¿yta do niszczenia rakowatych naro¶li, czytelnicy mo¿e zechc± przestudiowaæ poni¿szy raport badawczy, napisany przez autora w 1994 r. i opublikowany w 1995 r.

CZY RAK JEST JEDYNIE CHOROB¡ WYWO£AN¡ NIEDOBOREM WITAMINY?

Pomimo, ¿e wiele alternatywnych kuracji rakowych odnios³o sukces w ostatnich latach, niewiele by³o dyskusji na temat mo¿liwych sposobów zapobiegania, czy te¿ t³umienia raka w zarodku, zanim jeszcze ma on szanse zaatakowaæ, ani te¿ efektywnego kontrolowania go ju¿ po ataku. Istnieje równie¿ pytanie dlaczego z ka¿dym kolejnym rokiem stajemy siê coraz to bardziej podatni na wszelkie odmiany raka. Czy istnieje bezpo¶rednia wiê¼ pomiêdzy ³atwymi do wykrycia i wci±¿ narastaj±cymi ilo¶ciami chemikaliów i dodatków w naszej ¿ywno¶ci i zapasach wody, czy te¿ nale¿y winiæ za ten stan rzeczy usuniecie pewnych zasadniczych sk³adników z naszych rafinowanych zachodnich diet. Faktem jest i istnieje przyt³aczaj±ca ilo¶æ dowodów na to, ¿e usuniêcie witaminy B 17 z naszej diety odegra³o jedn± z najistotniejszych ról w zwiêkszonej podatno¶ci na zachorowanie na raka.

Kilka dekad wstecz – dwie ksi±¿ki dostarczy³y nam istotnych wskazówek, co do jednego z mo¿liwych powodów alarmuj±cej zwy¿ki wystêpowania wszystkich form raka. Chocia¿ adresowane by³y one do ro¿nych grup czytelników, obie te ksi±¿ki rozpatrywa³y mo¿liwe powi±zania pomiêdzy niedoborem witamin i chorob±. ” ¦wiat bez raka” Edwarda Griffina z Kalifornii przedstawia dowody na to, ¿e witamina B 17 wydaje siê byæ zdolna do zapobiegania atakom przez wszelkie formy raka, podczas gdy druga ksi±¿ka “ Jedz t³usto i chudnij” doktora Ryszarda MacKarness’a - proponuje dietê bogat± w t³uszcze dla zmêczonych próbami utraty wagi wed³ug zasady “listka sa³aty”.

Na pocz±tku jest trudno dopatrzyæ siê zwi±zku pomiêdzy tymi dwoma, tak bardzo ró¿ni±cymi siê tematami, ale zwi±zek ten jednak istnieje. Na swój indywidualny sposób obydwie ksi±¿ki wskazuj± na dwie odrêbne grupy ludzi ( jedna wegetariañska i jedna miêso¿erna), które nie znaj± przypadku raka lub choroby serca w ogóle, konsumuj±c lokaln± ¿ywno¶æ w ¶rodowiskach, w ktorych siê urodzili. Jest to krytyczny punkt, gdy¿ bez stwierdzenia takowego powi±zania ³atwo uznanym badaczom medycyny sprowadziæ ludzi na b³êdne tory, zwa¿ywszy miliardy dolarów wydawane na badania promocyjne leczenia promieniowaniem i chemoterapi±. W latach 50-tych, po wielu latach badañ, znany biochemik nazwiskiem dr Ernst T.Krebs wyodrêbni³ now± witaminê, której nada³ liczbê B 17 i nazwê “Laetrile”. W miarê up³ywu lat tysi±ce ludzi przekona³o siê, ¿e Krebs ostatecznie odkry³ drogê do ca³kowitej kontroli nad wszelkimi formami raka czym wywo³a³ podzia³ na zwolenników i przeciwników trwaj±cy do dzisiaj. Ale w latach 50-tych Ernst Krebs nie mia³ pojêcia, w jakim to gnie¼dzie szerszeni o¶mieli³ siê zamieszaæ.

Nie bêd±c w stanie opatentowaæ B 17 ani te¿ zapewniæ sobie wy³±cznych praw do witaminy, miêdzynarodowa farmakologia przypu¶ci³a zmasowany atak propagandowy o niespotykanej zjadliwo¶ci przeciwko Laetrile, pomimo faktu, ¿e niezbite dowody jej skuteczno¶ci w kontrolowaniu raka istniej±.

Dlaczego zapadamy na raka – czy na skutek palenia papierosów, intensywnego nas³onecznienia, czy te¿ jest to efektem toksycznych dodatków do naszej ¿ywno¶ci? Dr Krebs tak nie my¶li. Ca³o¶æ jego udokumentowych badañ biochemicznych wskazuje na fakt, ¿e rak jest po prostu skutkiem niedoboru witaminy B 17, ju¿ dawno temu usuniêtej z naszych wysoko rafinowanych, zachodnich diet. Krebs postuluje, ¿e tzw. “ czynniki rakotwórcze” s± jedynie swoistym wentylem, który ostatecznie ukazuje niedobór witaminy B 17 i jego dewastuj±ce efekty. Wiarygodno¶æ twierdzenia Dr Krebsa najlepiej ilustruje przyk³ad niedoboru witaminy C, znany jako szkorbut. Podobnie jak z rakiem, nie istnieje ¿adne wcze¶niejsze ostrze¿enie o szkorbucie; organizm nie sygnalizuje niczym, ¿e cia³u zaczyna brakowaæ zapasów witaminy C. W jednej minucie pacjent jest zdrow± osob± a w nastêpnej jest ju¿ chory. leczenie szkorbutu przebiega równie¿ gwa³townie. W ci±gu kilku dni ( a czasami godzin), stosowania wysokich dawek witaminy C szkorbut zanika, pojawiaj±c siê ponownie tylko wtedy, gdy zapasy witaminy ponownie spadn± poni¿ej pewnego ( nie udokumentowanego) poziomu. Tak wiêc, je¶li Ernst Krebs ma racje, alternatywne metody leczenia (Essiac, tlen i terapie elektromagnetyczne) skazane s± z góry na w±tpliwe efekty. W przypadku raka zast±pienie utraconej witaminy B 17 w naszych dietach mog³oby przyczyniæ siê do wiêkszej efektywno¶ci innych alternatywnych metod leczenia albo te¿ zupe³nie je zast±piæ.

Dowód, który dr Krebs zaprezentowa³ na przestrzeni lat dla poparcia swego twierdzenia o “ utraconej” witaminie B 17 w naszych dietach jest bardzo prosty. Parê wieków temu zwykli¶my jad±c chleb z domieszk± nasion prosa i lnu, bogatych w witaminê B 17, a teraz chleb pszeniczny i ¿ytni, ktory jadamy nie ma jej wogóle. Przez cale generacje nasze babcie zwyk³y dodawaæ pokruszone nasiona ¶liwek, czere¶ni, jab³ek, moreli i innych ro¶lin botanicznej rodziny Rosaceae do swych domowych konfitur i d¿emów. Babcia pewnie nie wiedzia³a, dlaczego to robi, ale nasiona wszystkich tych owoców s± jednym z najpotê¿niejszych ¼róde³ witaminy B 17 na ¶wiecie. W tropikach, ogromne ilo¶ci B 17 znajduje siê w gorzkiej kassawie, znanej równie¿ jako tropikalny maniok. Badania dowiod³y, ¿e plemiê z Himalajów znane jako Hunza, nigdy nie zna³o przypadku zachorowania na raka, czy serce poniewa¿ trzyma siê swojej tradycyjnej diety, która jest wyj±tkowo obfita zarówno w morele jak i w proso. Jednak¿e, po zastosowaniu zachodniej diety Hunzowie staj± siê podobnie podatni na te choroby, jak i reszta z nas. Poniewa¿ Hunzowie jedz± bardzo niewiele miêsa, mog³oby to zachêciæ liczne spo³eczno¶ci wegetariañskie do wzajemnego poklepywania sie i wyg³aszania proklamacji w stylu: “ Widzicie, mieli¶my racje!”

Jednak¿e, taka rado¶æ jest niezbyt uzasadniona. W poszukiwaniu diety mo¿liwej do zaakceptowania dla tych, co nie ¿ycz± sobie przegryzania jednego li¶cia sa³aty na dzieñ, Ryszard Mac Karness opracowa³ szczegó³owe studium sposobu ¿ywienia siê Eskimosów, ¿yj±cych na polarnych lodowcach oraz amerykañskich Indian, spo¿ywaj±cych swoj± tradycyjn± ¿ywno¶æ. W swym naturalnym ¶rodowisku obydwie grupy s± zasadniczo miêso¿erne, spo¿ywaj±c upolowan± zwierzynê, w³±czaj±c w to ³osia i karibu, wspomagan± jedynie dzikimi jagodami, kiedy bywaj± one dostêpne w sezonie. G³ów± rzecz±, któr± MacKarness podkre¶la w swej ksi±¿ce “ Jedz t³usto i chudnij” jest fakt, ¿e pomiêdzy tymi ludami nie wystêpuje problem oty³o¶ci; jest to interesuj±cy fakt, jako ¿e regularnie zajadaj± siê oni zwierzêcym t³uszczem nasyconym co najmniej dwa razy na dzieñ. Ale bardziej interesuj±cym faktem jest dowód na to, ¿e Eskimosi i Indianie amerykañscy, ¿yj±cy w swych naturalnych ¶rodowiskach i spo¿ywaj±cy naturaln± ¿ywno¶æ NIGDY nie zapadaj± na raka ani nie choruj± na serce, dok³adnie tak samo, jak plemiê Hunza w Himalajach, pomimo, ¿e Eskimosi i Indianie amerykañscy s± raczej miêso¿erni i nie s± jaroszami. Dok³adne badania wykazuj±, ¿e jest to efekt dzia³ania witaminy B 17. Miêso karibu jest g³ówn± cze¶ci± diety obydwu grup. Karibu, które ¿ywi± siê g³ównie traw± strza³kow±, zawieraj±c± ok. 15.000 mg na kg nitriloside, pierwszorzêdnego ¼ród³a witaminy B 17. £ososiowe jagody, suszone i spo¿ywane zarówno przez Eskimosów, jak i Indian na równi, zawieraj± ogromne ilo¶ci witaminy B 17. Te znacznie ró¿ni±ce siê spo³eczno¶ci, wegetariañskie i miêso¿erne pozostaj± w doskona³ym zdrowiu. Jest to szczególnie wa¿ne dla tych, którzy ze wzglêdów ¶rodowiskowych nie s± w stanie wybraæ dowolnie wegetariañskiej diety. Taka dieta by³aby ca³kiem niemo¿liwa w regionach polarnych, czy na pustyni.

« Ostatnia zmiana: Czerwiec 20, 2011, 19:31:54 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Strony: [1] 2 3 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 19 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

phacaiste-ar-mac-tire zipcraft x22-team watahaslonecznychcieni opatowek