Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 13:55:11


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 35 |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: w±tek offtopowy  (Przeczytany 316215 razy)
0 u¿ytkowników i 10 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #475 : Grudzieñ 21, 2011, 15:21:42 »

..szukanie wroga na zewn±trz, aby zaciemniæ k³opoty wewnêtrzne,-
sk±d my to znamy.
I tak w ko³o macieju, a ludzie gin±, tyle ¿e tych na frontach nazywa siê bohaterami/poleg³ymi,-
a tych umieraj±cych na ulicach bezdomnymi/w³óczêgami.

Niech ¿yje "demokracja"!
hip hip hura Buzia na k³ódkê
« Ostatnia zmiana: Grudzieñ 21, 2011, 15:23:08 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #476 : Luty 11, 2012, 17:32:04 »

Ilu ludzi ¿y³o na Ziemi?
poniedzia³ek, 06 lutego 2012 00:00



Gdy okaza³o siê, ¿e na ¶wiat przyszed³ 7-miliardowy mieszkaniec Ziemi pojawi³y siê g³osy, ¿e obecnie na ¶wiecie ¿yje wiêcej ludzi, ni¿ kiedykolwiek na nim umar³o. Szacunki o¶rodka zajmuj±cego siê prób± oszacowania liczby ludzi, jacy kiedykolwiek ¿yli na Ziemi jasno temu przecz±. Ilu wiêc ludzi ¿y³o przed nami?
____________________
W.Stephenson, BBC Magazine

Wed³ug ONZ, w pa¼dzierniku 2011 r. liczba mieszkañców Ziemi przekroczy³a 7 miliardów. Czy mo¿na jednak ustaliæ, jak wiele ludzi ¿y³o do tej pory na Ziemi? Jeden z czêsto wspominanych mitów mówi, ¿e obecnie ¿yje na Ziemi wiêcej osób, ni¿ kiedykolwiek j± zamieszkiwa³o. Wspominano o tym tak¿e w zwi±zku z o¶wiadczeniem ONZ i wzbudzi³o to obawy, ¿e populacja Ziemi rozrasta siê zbyt szybko.

Je¶li spojrzymy w dalek± przesz³o¶æ zauwa¿ymy, ¿e przez wiele tysi±cleci populacja Ziemi by³a „skromna” w stosunku do obecnej. Nie dziwi, ¿e wiele osób uznaje, ¿e dzi¶ na planecie ¿yje wiêcej osób, ni¿ do tej pory na niej umar³o. Czy istniej± jednak metody sprawdzenia tego, ile osób ¿y³o na Ziemi?

Zadaniem tym zajmuje siê Population Reference Bureau (PRB) w Waszyngtonie. Wendy Baldwin, przedstawiciela instytucji mówi, ¿e liczenie trzeba zacz±æ od momentu, kiedy na Ziemi pojawi³ siê Homo sapiens, tj. ok. 50 tys. lat temu. Mamy zatem wyznaczony punkt startowy i koñcowy; ca³y problem zwi±zany jest z tym, co dzia³o siê w miêdzyczasie:

- Nie mamy prawie ¿adnych danych o 99% tego okresu – mówi Baldwin, co oznacza, ¿e eksperci musz± odwo³aæ siê do obliczeñ szacunkowych.

W XX wieku wska¼nik urodzeñ spad³ z poziomu 40 na 1000 do 31 w 1995 r. Dzi¶ wynosi jedynie 23. W przesz³o¶ci na 1000 ludzi musia³o rodziæ siê jednak a¿ ok. 80 dzieci, poniewa¿ ¶rednia d³ugo¶æ ¿ycia by³a krótsza i czê¶ciej zdarza³y siê zgony niemowl±t. - W dzisiejszych czasach ¶rednia d³ugo¶æ ¿ycia siêga 75-80 lat, co nie mia³o nigdy miejsca wcze¶niej. Mamy pewne dane ze ¶redniowiecza, z których wynika, ¿e ¶rednia wynosi³a 10-12 lat, czyli wiele osób nie do¿ywa³o wieku doros³ego. Nawet je¶li urodzeñ by³o du¿o, wielu z ¿yj±cych nie doczekiwa³o siê potomstwa.

Innymi s³owy bardzo ³atwo pomyliæ siê w oszacowaniu liczby ludzi, którzy siê urodzili, ¿yli i umarli w dawnych czasach. Znacznie ³atwiej jest z czasami wspó³czesnymi, szczególnie od pocz±tku XIX w. Jak dodaje Baldwin, spisy dostarczaj± warto¶ciowego materia³u do oszacowania liczby ludno¶ci w danej epoce. Szybszy wzrost populacji wi±za³ siê ju¿ z okresem, kiedy funkcjonowa³y cenzusy ludno¶ci. Jak mówi± uczeni, brak dok³adnych danych nie zmienia drastycznie szacunków ilo¶ci zmar³ych mieszkañców Ziemi do liczby jej obecnych mieszkañców.

Jak kszta³tuj± siê te liczby? Obecnie na Ziemi ¿yje ok. 7 miliardów ludzi, za¶ wed³ug danych PRB dotychczas planetê zamieszkiwa³o 107 miliardów przedstawicieli Homo sapiens (dok³adnie 107602707791). Liczby mówi± same za siebie – na jedn± ¿yj±c± obecnie osobê przypada 15 zmar³ych. Liczba 7 miliardów zmar³ych zosta³a przekroczona w okresie do o¶miu wieków przed nasz± er±.

Stosunek ¿ywych do zmar³ych trafnie oszacowa³ pisarz Arthur C. Clarke. Fani fantastyki naukowej mog± siêgn±æ do swych egzemplarzy „Kosmicznej Odysei 2001”. W ksi±¿ce stwierdzi³ on: „Za ka¿dym cz³owiekiem znajduje siê 30 duchów, bowiem o tylu jest wiêcej zmar³ych ni¿ ¿ywych”.

- Clarke napisa³ to w 1968 r. – mówi Baldwin. - Wówczas na ¶wiecie ¿y³o oko³o 3.5 miliarda ludzi, tak wiêc obliczaj±c wed³ug naszej metody na jedn± ¿yj±c± osobê przypada³o 29 zmar³ych”.

A czy kiedykolwiek liczba ¿yj±cych przekroczy liczbê zmar³ych? Wymaga³oby to bardzo wysokiego wska¼nika urodzeñ.

- Czy mo¿emy sobie wyobraziæ, ¿e na Ziemi ¿yje 100-150 miliardów ludzi? Chyba raczej nie – dodaje uczona.

Zobacz tak¿e:
Skomentuj na INFRA FORUM
Planeta Matuzalemów
Gdzie zawiedzie nas ewolucja?
_____________________
T³umaczenie i opracowanie: INFRA
Autor: W.Stephenson
¬ród³o: BBC Magazine

http://www.infra.org.pl/nauka/czowiek/1224-ilu-ludzi-yo-na-ziemi
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2012, 17:33:42 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #477 : Luty 17, 2012, 23:36:09 »

Czy rzeczywi¶cie chodzi im tylko o nasze bezpieczeñstwo?

Wielkie oceaniczne ucho
07.02.2012 10:17


fot. JAMSTEC

£±cznie ma ich byæ sze¶æ. Piêæ ju¿ dzia³a, przebudowa szóstego powinna zostaæ zakoñczona w tym roku. Potem jeszcze kilka miesiêcy testów, a wtedy ostatni z oceanicznych stra¿ników wejdzie do s³u¿by

Mowa o sieci stacji hydroakustycznych, które maj± strzec Ziemi i jej mieszkañców przed podwodnymi próbami atomowymi. Zbudowanie jednej to wydatek kilkudziesiêciu milionów dolarów. Ka¿da sk³ada siê z sze¶ciu niezwykle czu³ych hydrofonów, czyli podwodnych mikrofonów, ustawionych tak, aby mog³y zarejestrowaæ d¼wiêki o niskich czêstotliwo¶ciach przybywaj±ce z odleg³o¶ci wielu tysiêcy kilometrów. To pierwszy system globalnego monitoringu przeznaczony do pods³uchiwania oceanów.

Jego instalowanie rozpoczêto dekadê temu. Zaczê³o siê od dwóch ju¿ istniej±cych stacji. Jedn± z nich zbudowali Amerykanie na pacyficznym atolu Wake, drug± - Brytyjczycy na wulkanicznej wysepce Ascension ulokowanej na ¶rodku tropikalnego Atlantyku. Oba te skrawki l±du znajduj± siê we w³adaniu wojskowych, którzy maj± tu swoje poligony, lotniska i anteny. Jednak dane zbierane przez hydrofony trafiaj± nie do brytyjskich i amerykañskich dowództw, ale do Wiednia, gdzie znajduje siê centrala najzupe³niej cywilnej sieci monitoringowej.

Trzeci zestaw hydrofonów zainstalowano kilka lat temu na chilijskiej wyspie Robinson Crusoe po³o¿onej we wschodniej czê¶ci po³udniowego Pacyfiku, oko³o 700 km od wybrze¿y Ameryki Po³udniowej. Na pocz±tku XVIII wieku cztery lata spêdzi³ tu szkocki marynarz Alexander Selkirk, który zainspirowa³ Daniela Defoe do napisania s³ynnej powie¶ci o rozbitku. 300 lat pó¼niej zbudowano tu stacjê, która pods³uchuje ca³y po³udniowy Pacyfik - od Nowej Gwinei po Antarktydê.

Pozosta³e trzy stacje maj± wy³awiaæ d¼wiêki z Oceanu Indyjskiego. Urz±dzenia umieszczono na pó³wyspie Leeuwin w po³udniowo-zachodniej Australii, na brytyjskim atolu Diego Garcia le¿±cym na ¶rodku oceanu kilka stopni poni¿ej równika oraz na francuskich Wyspach Crozeta znajduj±cych siê oko³o dwóch tysiêcy kilometrów na po³udnie od Madagaskaru. Mniej wiêcej tyle samo dzieli ten archipelag od Antarktydy. Pods³uchiwaæ mo¿na st±d równie¿ znaczn± czê¶æ po³udniowego Atlantyku a¿ po brzegi Antarktydy. W³a¶nie ta ostatnia stacja jest obecnie przebudowywana. Dostanie silniejsze urz±dzenia pods³uchowe.

Glob pod ¶cis³± obserwacj±

Hydrofony, dodajmy, to czê¶æ znacznie wiêkszej sieci globalnej, której zadaniem jest rejestrowanie wszystkich, nie tylko podwodnych, testów broni atomowej. To anio³ stró¿ Ziemi, zwany po angielsku International Monitoring System (IMS). Sk³ada siê z detektorów promieniowania gamma, sejsmografów, sprzêtu do odbioru infrad¼wiêków oraz aparatury hydroakustycznej. Obecnie planetê monitoruje oko³o 270 takich urz±dzeñ. Docelowo, czyli w ci±gu kilku lat, bêdzie ich 327.

Sejsmografy maj± wykrywaæ podziemne próby j±drowe, anteny infrad¼wiêkowe - eksplozje w atmosferze, a stacje hydroakustyczne - podwodne testy. Zadaniem detektorów gamma jest namierzanie nawet niewielkiego stê¿enia cz±stek radioaktywnych w powietrzu. Ostatnio ¶ledzi³y wêdrówkê substancji uwolnionych podczas awarii elektrowni Fukushima Daiichi, a wcze¶niej wszczê³y alarm po próbach atomowych przeprowadzonych przez Koreê Pó³nocn± w 2006 i 2009 roku. Wszystkie informacje sp³ywaj± na bie¿±co do wiedeñskiej centrali.


                                                CTBTO Public Information

IMS stworzono, by pilnowa³ przestrzegania jednego z najwa¿niejszych miêdzynarodowych porozumieñ - traktatu o ca³kowitym zakazie prób z broni± j±drow±. Uk³ad, w skrócie zwany CTBT (od angielskiego Comprehensive Nuclear-Test-Ban Treaty), zosta³ podpisany 24 wrze¶nia 1996 roku. Ratyfikowa³o go ju¿ 156 krajów, ostatnio - w grudniu 2011 roku - uczyni³a to Indonezja. Nadal jednak nie wszed³ w ¿ycie. Stanie siê tak, dopiero gdy przyjm± go wszystkie 44 kraje, które negocjowa³y ostateczn± wersjê umowy. A wci±¿ nie zrobi³o tego osiem pañstw, m.in.: USA, Chiny, Indie, Pakistan i Korea Pó³nocna. Niektóre z nich argumentuj±, ¿e zanim traktat wejdzie w ¿ycie, najpierw musi ruszyæ globalna sieæ aparatury kontrolnej potrafi±cej wykryæ ka¿d± próbê u¿ycia broni atomowej przeprowadzon± w dowolnym miejscu na Ziemi. Planetê, niczym chorego cz³owieka, postanowiono wiêc wzi±æ pod ¶cis³± obserwacjê.

Wiele wskazuje jednak na to, ¿e sieæ kontrolna, której instalacja kosztowa³a ju¿ ponad miliard dolarów, przyda siê nawet wtedy, kiedy wszystkie poligony atomowe na globie zostan± zamkniête na cztery spusty. Ju¿ dzi¶ jej g³ównymi u¿ytownikami s± naukowcy. Dane sejsmiczne trafiaj± do centrów ostrzegania przed tsunami. Infrad¼wiêki informuj± o erupcjach wulkanów, a interesuj± siê nimi tak¿e badacze zórz polarnych, burz i zjawisk magnetycznych w atmosferze. Aparatura hydroakustyczna potrafi rozpoznaæ pobudkê podwodnego wulkanu, narodziny góry lodowej, a nawet przej¶cie cyklonu. Nastawione na niskie czêstotliwo¶ci mikrofony rejestruj± te¿ odg³osy wielorybów.

Akustyczny ta¶moci±g

Fale akustyczne niskich czêstotliwo¶ci doskonale rozchodz± siê w wodzie. Dowiód³ tego w 1943 roku amerykañski oceanograf Maurice Ewing, który przeprowadzi³ w pobli¿u Bahamów prosty eksperyment. Zdetonowa³ mianowicie pod wod± niewielki ³adunek wybuchowy o masie jednego funta TNT (oko³o pó³ kilograma). Detonacjê zarejestrowano po drugiej stronie Atlantyku. D¼wiêki bez wiêkszych przeszkód i zak³óceñ pokona³y dystans kilku tysiêcy kilometrów.

Ewing doszed³ do wniosku, ¿e w oceanach istnieje co¶ w rodzaju akustycznego ta¶moci±gu. Funkcjonuje on na g³êboko¶ci 600-1000 m. Fale d¼wiêkowe niskiej czêstotliwo¶ci, które tam trafi±, mog± przebyæ dziesi±tki tysiêcy kilometrów. Teoretycznie mog³yby obiec ca³y glob, gdyby po drodze nie by³o l±dów.

Dzieje siê tak, poniewa¿ prêdko¶æ rozchodzenia siê d¼wiêku w oceanie zmienia siê wraz z g³êboko¶ci± - najpierw spada z powodu obni¿ania siê temperatury, a nastêpnie podnosi siê w wyniku wzrostu ci¶nienia wody. W efekcie d¼wiêk, który znajdzie siê w w±skiej strefie najmniejszych prêdko¶ci, zostaje w niej uwiêziony - jest zakrzywiany i dobijany ku jej ¶rodkowi przez wy¿ej i ni¿ej le¿±ce warstwy. Ewing nazwa³ ten poziom dalekich transmisji akustycznych SOFAR (od angielskiego terminu Sound Fixing And Ranging), natomiast Rosjanie, którzy podobne zjawisko odkryli w tym samym czasie na Morzu Japoñskim, nazywali je g³êbokim kana³em d¼wiêkowym. Na wodach polarnych, gdzie temperatura niewiele zmienia siê z g³êboko¶ci±, SOFAR wychodzi na powierzchniê.

Z nowego odkrycia szybko skorzysta³o wojsko. W latach 50. XX wieku zainstalowano wzd³u¿ atlantyckich i pacyficznych wybrze¿y Ameryki Pó³nocnej kilkana¶cie mikrofonów nastawionych na radzieckie ³odzie podwodne. Rozpoznawano je, poniewa¿ by³y nieco g³o¶niejsze od amerykañskich jednostek. Sieæ o nazwie Sound Surveillance System (SOSUS) dzia³a³a do koñca zimnej wojny. Potem czê¶æ urz±dzeñ zabrano, a niektóre oddano do zabawy naukowcom z Pacific Marine Environmental Laboratory w Seattle.

Ci zamiast wrogich okrêtów zaczêli nas³uchiwaæ waleni oraz odg³osów towarzysz±cych rozmaitym zjawiskom przyrodniczym. Stopniowo uczyli siê odró¿niaæ podwodn± erupcjê wulkaniczn± od trzêsienia ziemi czy potê¿nego trzasku pêkaj±cej góry lodowej. Zasiêg terytorialny tych badañ ogranicza³ siê g³ównie do pó³nocnego Pacyfiku. Dopiero teraz, dziêki powstaniu globalnej sieci hydrofonów badacze mog± wreszcie pods³uchiwaæ ca³y ocean.

Ma³y trzask, wielki ha³as

Czu³ym mikrofonom pracuj±cym w zakresie od 1 do 100 Hz nic nie umknie.

Wra¿liwo¶æ systemu przetestowano w 2008 roku, detonuj±c kilka ³adunków o sile 20 kg TNT w pobli¿u Japonii. Wybuchy zosta³y bez trudu zarejestrowane przez hydrofony na wyspie Robinson Crusoe odleg³ej o 16 tysiêcy km. Dwa lata wcze¶niej dosz³o do przypadkowej eksplozji akumulatorów zasilaj±cych sprzêt oceanograficzny umieszczony na Atlantyku w pobli¿u Nowego Jorku. Zdarzenie zarejestrowa³a odleg³a o osiem tysiêcy kilometrów stacja hydroakustyczna na wyspie Ascension. Nie do¶æ, ¿e zarejestrowa³a, to jeszcze dok³adnie okre¶li³a jego lokalizacjê.


                                         CTBTO Public Information

Korzystaj±c z olbrzymiej precyzji systemu, Aleksander Gawri³ow i Binghui Li z Curtin University of Technology w Perth w Australii okre¶lili ostatnio z dok³adno¶ci± do 50 km wszystkie epizody pêkania i cielenia siê lodu szelfowego i lodowców Antarktydy w tej czê¶ci jej wybrze¿a, która s±siaduje z Oceanem Indyjskim. Badacze siêgnêli po dane zebrane przez hydrofony w pobli¿u pó³wyspu Leeuwin oraz atolu Diego Garcia. Teraz analizuj± zapisy z kolejnych stacji. Twierdz±, ¿e nied³ugo bêdzie mo¿na zdalnie ¶ledziæ tempo ubywania antarktycznego lodu.

Od hydrofonów globalnej sieci wiele oczekuj± tak¿e sejsmolodzy. Licz±, ¿e przy ich pomocy bêd± mogli monitorowaæ aktywno¶æ podwodnych sto¿ków wulkanicznych. Takie erupcje same w sobie s± niebezpieczne, ale mog± te¿ byæ zapowiedzi± trzêsieñ ziemi.

Grupa europejskich badaczy - kierowana przez Davida Greena z brytyjskiego o¶rodka sejsmologicznego AWE Blacknest - siêgnê³a ostatnio po dane zebrane przez hydrofony na atolu Wake. W 2010 roku odnotowa³y one siln± eksplozjê podwodnego wulkanu znajduj±cego siê na po³udnie od atolu Sarigan, który s±siaduje z najwiêksz± g³êbi± ¶wiata, Rowem Mariañskim. Okaza³o siê, ¿e oddalona o dwa tysi±ce kilometrów aparatura zarejestrowa³a nie tylko g³ówn± erupcjê, lecz tak¿e wychwyci³a pierwsze pomruki podwodnej góry poprzedzaj±ce jej pobudkê.

- Niezwyk³e. Byæ mo¿e za jaki¶ czas bêdziemy mogli na bie¿±co monitorowaæ takie zagro¿enia - komentuje Green. Dotyczy to równie¿ tych podwodnych trzêsieñ, które mog± wzbudzaæ fale tsunami. - Jestem pewien, ¿e hydrofony rejestruj± nawet najmniejsze dr¿enia, które mog± byæ forpoczt± tych potê¿nych. Je¶li nauczymy siê szybko interpretowaæ te sygna³y, bêdziemy mieli wspania³± sieæ ostrzegawcz± - podkre¶la naukowiec. Na razie sejsmolodzy dopiero poznaj± mo¿liwo¶ci nowego systemu pods³uchowego. Potem trzeba bêdzie tê wiedzê prze³o¿yæ na modele i programy komputerowe, które automatycznie wykrywa³yby interesuj±ce zdarzenia.

Z takich programów korzystaj± biolodzy morscy ¶ledz±cy wêdrówki waleni. Oni jednak zajmuj± siê pods³uchiwaniem oceanicznych olbrzymów ju¿ od kilku dekad. I dzi¶ potrafi± sporo wycisn±æ z hydrofonów nale¿±cych do sieci IMS. Przyk³adem s± nowe badania, które przeprowadzi³a Flore Samaran z Centre d'Études Biologiques de Chizé w Villiers-en-Bois we Francji. Przenalizowa³a dziesi±tki tysiêcy godzin nagrañ pochodz±cych ze stacji w pobli¿u Diego Garcia i Wysp Crozeta. Z oceanicznego szumu wy³owi³a tysi±ce recitali, których autorami by³y p³etwale b³êkitne.

Badacze próbuj± siê dowiedzieæ, jak dzi¶ miewaj± siê najwiêksze ziemskie ssaki, szczególnie te reprezentuj±ce odmianê antarktyczn±, która zosta³a najbardziej wytrzebiona przez wielorybników. Wci±¿ trudno zobaczyæ te potê¿ne zwierzêta. Zdarza siê to wy³±cznie podczas letnich uczt krylowych w pobli¿u Antarktydy.

Flore Samaran ma nadziejê, ¿e stacje hydroakustyczne umo¿liwi± ¶ledzenie wêdrówek antarktycznych p³etwali przez ca³y rok oraz zidentyfikowanie akwenów i szlaków, które s± najczê¶ciej uczêszczane przez zwierzêta. - Dziêki czu³ym, pracuj±cym non stop mikrofonom mo¿emy je us³yszeæ z odleg³o¶ci setek kilometrów. Dudni± na czêstotliwo¶ci 28 Hz i s± g³o¶niejsze od wielkiego odrzutowca. Materia³u do analiz z pewno¶ci± nam nie zabraknie - mówi badaczka.

Andrzej Ho³dys jest dziennikarzem naukowym i popularyzatorem nauki. Publikuje m.in w "Wiedzy i ¯yciu", "Polityce", "Gazecie Wyborczej".

Zobacz wiêcej na temat: fizyka[/ oceany wojsko nauka

http://next.gazeta.pl/next/1,114656,11100425,Wielkie_oceaniczne_ucho.html







Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #478 : Marzec 02, 2012, 19:31:54 »

kolejna kompromitacja ¶wi±tyni nauki i mld. wpakowanych w najwa¿niejsze dla ziemi i ziemian projekty,-
choæ kto wie, mo¿e to Anonymous maj± lapa i w koñcu siê dowiemy co siê tam na górze dzieje i co nagrywaj± kamery
Du¿y u¶miech

NASA: Skradziono laptopa z kodami do Miêdzynarodowej Stacji Kosmicznej
Andrzej Spyra



NASA jest zapewne na celowniku wielu hackerów i agencji wywiadowczych. Ale je¶li kto¶ wszed³ w posiadanie kodów dostêpu do Miêdzynarodowej Stacji Kosmicznej to nie w efekcie ¶mia³ej akcji szpiegowskiej ale zwyk³ej kradzie¿y laptopa, którego danie nie by³y nawet zaszyfrowane.

Zgodnie z wyja¶nieniami z³o¿onymi przed komisj± ds. nauki, kosmosu i technologii, komputer zosta³ skradziony w marcu zesz³ego roku, co „doprowadzi³o do utraty algorytmów u¿ywanych do kontrolowania Miêdzynarodowej Stacji Kosmicznej”. Dodatkowo wysz³o na jaw, ¿e w okresie od kwietnia 2009 do kwietnia 2011 NASA zgubi³a, lub skradziono jej, 48 innych laptopów oraz telefonów komórkowych.

Choæ urz±dzenia te zawiera³y bardzo cenne dane dotycz±ce programów Orion i Constellation, numery ubezpieczeñ pracowników agencji czy wyniki zewnêtrznych badañ, okaza³o siê, ¿e NASA nie posiada zasad bezpieczeñstwa dotycz±cych szyfrowania informacji. Nikt nawet nie kontrolowa³ dok³adnie jakie dane znajduj± siê na konkretnych urz±dzeniach, wiêc je¶li pracownik gubi³ s³u¿bowy sprzêt zawieraj±cy cenne informacje, NASA dowiadywa³a siê o tym fakcie dopiero, je¶li pracownik sam siê do tego przyznawa³.

Kradzie¿ laptopa to przykra sprawa, ale takie rzeczy siê zdarzaj±. Zaszyfrowanie informacji jest najprostszym sposobem na to, by przynajmniej dane nie dosta³y siê w niepowo³ane rêce (w mo¿liwej do przewidzenia przysz³o¶ci). A programy do szyfrowania danych mo¿na dzi¶ ¶ci±gn±æ za darmo z Sieci. Zadziwiaj±ce, ¿e instytucja, która skupia jedne z najtê¿szych umys³ów na tej planecie, nie uzna³a za stosowne uregulowaæ w jaki¶ sposób tê kwestiê.
http://gizmodo.pl/2012/03/nasa-skradziono-laptopa-z-kodami-do-miedzynarodowej-stacji-kosmicznej/
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #479 : Marzec 08, 2012, 19:16:55 »

„Titanic” i pe³nia Ksiê¿yca
8 mar 2012



Najnowsza teoria, staraj±ca sie wyja¶niæ wszystkie przyczyny, które doprowadzi³y do tragicznego zatoniêcia luksusowego liniowca “Titanic” dostrzega pocz±tek tragedii w niezwykle rzadkim ustawieniu wobec siebie S³oñca, Ksiê¿yca w pe³ni oraz Ziemi.

Co prawda “Titanic” zaton±³ podczas bezksiê¿ycowej nocy, 14 kwietnia 1912 roku, ale góra lodowa która zatopi³a statek, mog³a oderwaæ siê od lodowca podczas pe³ni Ksiê¿yca trzy i pó³ miesi±ca wcze¶niej. Ksiê¿yc w pe³ni pojawi³ siê na niebie 4 stycznia, 1912 roku, tworz±c silniejsze ni¿ zwykle przyp³ywy i odp³ywy, które popchnê³y góry lodowe bardziej na po³udnie ni¿ zwykle.

Teoriê tak± og³osi³ Donald Olson z Texas State University – San Marcos, który zauwa¿y³ niezwyk³o¶æ sytuacji jaka mia³a wówczas miejsce na niebosk³onie. Ksiê¿yc nie tylko by³ w pe³ni, ale tak¿e znajdowa³ siê w najbli¿szym Ziemi punkcie swojej orbity. Jednocze¶nie S³oñce i Ksiê¿yc ustawione by³y w jednej linii co zwiêkszy³o oddzia³ywanie si³ grawitacyjnych na Ziemiê. 4 stycznia 1912 roku, punkt w którym znajdowa³ siê Ksiê¿yc by³ tak¿e najbli¿szy wobec Ziemi od roku 796(!). Nastêpny raz w takiej odleg³o¶ci znajdzie siê dopiero w roku 2257.

Krytycy tej teorii uwa¿aj±, ¿e gdyby jednak w tym w³a¶nie czasie od grenlandzkich lodowców rzeczywi¶cie oderwa³y siê jakie¶ góry lodowe, to z pewno¶ci± by³yby zbyt wolne, aby pojawiæ siê w kwietniu na wodach przez które p³yn±³ “Titanic”. Nie mog³y siê wiêc przyczyniæ do jego zatoniêcia. Sk±d zatem wzi±³ siê kawa³ lodu, który zderzy³ siê ze statkiem? Najprawdopodobniej z Labradoru lub Nowej Fundlandii. Wiele gór lodowych wpada tam na mielizny i musi stopnieæ na tyle, aby z niej zej¶æ i pop³yn±æ dalej. Wówczas jednak ich rozmiary s± stosunkowo niewielkie na to, by byæ zagro¿eniem dla ¿eglugi. Jednak w styczniow± noc 1912 roku, wywo³any du¿o wiêksz± ni¿ zazwyczaj si³± pe³ni Ksiê¿yca przyp³yw, by³ nienaturalnie wysoki i uwolni³ wiele potê¿nych gór lodowych, którym uda³o siê zej¶æ z mielizn i pop³yn±æ na po³udnie, wprost na spotkanie ze s³ynnym liniowcem.

http://nowaatlantyda.com/2012/03/08/titanic-i-pelnia-ksiezyca/
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #480 : Marzec 26, 2012, 06:34:47 »

Marzysz o przeprowadzce do Szwecji? Dzia³kê dostaniesz za darmo!
 Wczoraj, 25 marca (12:56)


Po³o¿ona na pó³nocy Szwecji nad Zatok± Botnick± gmina Nordmaling przeka¿e bezp³atnie 100 dzia³ek osobom, które zadeklaruj±, ¿e wybuduj± na nich domy. Samorz±d chce w ten sposób pozyskaæ nowych mieszkañców, aby przeciwdzia³aæ wyludnieniu. Oferta jest tak¿e skierowana do Polaków.

    /http://www.nordmaling.se
Mapy geodezyjne dzia³ek opublikowano na . Aby zostaæ w³a¶cicielem jednej z nich, wystarczy zadzwoniæ pod wskazany numer i zobowi±zaæ siê, ¿e w przeci±gu dwóch lat uzyska siê pozwolenie na budowê, a do piêciu wybuduje dom.


Najwa¿niejszy warunek to chêæ osiedlenia siê u nas. Oferta skierowana jest do wszystkich, równie¿ do osób z Polski - informuje odpowiedzialny za budownictwo w gminie Nordmaling Sune Hoeglander.


Samorz±d chce w ten sposób pozyskaæ nowych mieszkañców. Od kilku lat gmina, któr± dzi¶ zamieszkuje 7 tys. osób, systematycznie traci mieszkañców. Ka¿dego roku jej populacja zmniejsza siê o ok. 100 osób.
Wiêcej niekonwencjonalnych ofert

Nordmaling nie jest jedyn± gmin± na pó³nocy Szwecji, która w tak nietypowy sposób zachêca do osiedlania siê na jej terenie. Zamieszkana przez nieco ponad 100 mieszkañców osada Tvaeraabaeck oferuje pierwszym trzem osobom chêtnym do przeprowadzki wy¿ywienie przez pó³ roku (dla czteroosobowej rodziny), a tak¿e pomoc w transporcie lub sprz±taniu.
Brak zainteresowania?

Mimo promocji zainteresowanie przeprowadzk± na pó³noc Szwecji, gdzie warunki klimatyczne s± niesprzyjaj±ce, jest na razie umiarkowane. Sune Hoeglander twierdzi, ¿e dotychczas dopiero jedna osoba zadeklarowa³a chêæ otrzymania dzia³ki. Hoeglander tymczasem zachêca - Przyroda jest u nas piêkna, naprawdê warto siê u nas osiedliæ.
 
  Oto jedna z mapek geodezyjnych
http://www.rmf24.pl/news-marzysz-o-przeprowadzce-do-szwecji-dzialke-dostaniesz-za,nId,594418

PS. ciekawe tylko z jakiego powodu ten nag³y altruizm?  Buzia na k³ódkê
« Ostatnia zmiana: Marzec 26, 2012, 06:38:09 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #481 : Sierpieñ 14, 2012, 20:02:23 »

Droga Kiaro ,ja nie siejê ,ja koszê g³upotê .

a wiêc sfinks chcesz by¶ m³otem na czarownice,-
to te¿ urocze, zw³aszcza w XXI w.- no tak, ju¿ ciê lubiê Chichot
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
east
Go¶æ
« Odpowiedz #482 : Sierpieñ 14, 2012, 21:35:47 »

Oto jêzyk mi³o¶ci :
Ludzie dajcie sobie ,,siana,,
Gdzie sie pchacie z tymi ³opatami i motykami ,,Na ksiê¿yc,,? (..)
(..) Kto by was tam chcia³ ? Plemiê ¿mijowe ,wilki w owczej skórze ,Do czego wy tam, potrzebni jeste¶cie?
Podajcie sobie rêkê na zgodê ,ale tak uczciwie ,nie na pokaz, bo was akuratnie kameruja Przestañcie pluæ na siebie nawzajem jadem ,¿mijowym,, Zmieñcie swoje ,,psie ,,zachowanie .Nie w³azcie jeden na drugiego ,czy trzeba czy nie trzeba ,nie szczekajcie i nie gry¿cie sie publicznie i pokryjomu.
Proszê wybaczyæ, ¿e wyrwane z kontekstu, ale ....
No w³a¶nie , wytykaæ innym jest tak ³atwo . Dostrzec w ciemno¶ci ¶wiate³ko i rozpaliæ je w wielki ogieñ ju¿ nie jest tak ³atwo.

 Za ka¿dym razem , kiedy u¿ywasz "NIE" w zestawieniu z nisk± wibracj± to w³a¶ciwie tylko j± wzmacniasz i wcale nie robi siê od tego ja¶niej na ¶wiecie.

A po owocach ich poznacie ich Mrugniêcie
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #483 : Sierpieñ 14, 2012, 21:48:51 »

sfinks
Milo poznac - ale reguly gry sa rowniez wyznaczane przez "nieublagany" czas //dla smiertelnych//.
Po tylu miesiacach juz nikogo (czyt. neta) nie obchodzi co do bazy danych ktos wprowadza "i czy jest w kapeluszu, czy nie".
Albo jest sie za sterem, albo... obok:)

Pozdrawiam! I zachecam do dyskusji, bo Wankowicz tez mi cos mowi:)
Zapisane
sfinks
Go¶æ
« Odpowiedz #484 : Sierpieñ 15, 2012, 12:34:54 »

Droga Kiaro ,ja nie siejê ,ja koszê g³upotê .

a wiêc sfinks chcesz by¶ m³otem na czarownice,-
to te¿ urocze, zw³aszcza w XXI w.- no tak, ju¿ ciê lubiê Chichot
Nie mam nic przeciwko temu, aby znokautowaæ ,,czarownice,, i ,,czarowników,, zw³aszcza  tych szkodz±cych  zwyk³emu ,przeciêtnemu zjadaczowi chleba . Jestem ca³ym sercem za lud¼mi prostymi ( nie myliæ z prostakami) co to wiarê w Boga prawdziwego ,przedk³adaj± ponad wszelk± kombinacje i cwaniactwo.Mam potrzebê przebywania w¶ród ludzi ,którzy maj± Boga w sercu ,czyli mi³o¶æ ,oczywi¶cie chodzi o mi³o¶æ ogólnoludzk± .Z takimi lud¼mi czujê siê dobrze i wiem ,¿e nie maj± w sercach ukrytego podstêpu .Cz³owiek wiary nie musi byæ ,,ciemniakiem ,,rozmodlonym ,takim co to z ko¶cio³a go ciê¿ko wyci±gn±æ .To nie o to chodzi ,ma byæ prawdomówny ,uprzejmy ,kulturalny ,empatyczny ,weso³y i mi³y .to wszystko czego oczekujê w ,,lepszym ¶wiecie ,, Pozostali godni s±, aby zastosowaæ m³ot wspomniany przez Ciebie
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #485 : Sierpieñ 15, 2012, 12:44:25 »

sfinks
Cytuj
Nie mam nic przeciwko temu, aby znokautowaæ ,,czarownice,, i ,,czarowników,, zw³aszcza  tych szkodz±cych  zwyk³emu ,przeciêtnemu zjadaczowi chleba .

A ja wole "przeprogramowac" - moze nie sa tacy najgorsi w glebi;) Stosow jakos nie lubie i inkwizycji tudziez sal sadowych, brrr.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #486 : Sierpieñ 15, 2012, 12:49:05 »

Oj sfinksie, ten m³ot do tych rozmodlonych pasuje jak ula³, a kto nie wierzy to te¿ go m³otem i dziwiæ siê, ¿e mamy to co mamy, kolejne podzia³y, poziomy, lepszych i gorszych czêsto w imieniu Boga lub Jezusa. A o przebaczaniu nie s³yszeli, o zrównowa¿eniu siê te¿, o obiektywno¶ci i neutralno¶ci.
I z takim nastawieniem w pi±ty wymiar?
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
sfinks
Go¶æ
« Odpowiedz #487 : Sierpieñ 15, 2012, 12:54:04 »

sfinks
Milo poznac - ale reguly gry sa rowniez wyznaczane przez "nieublagany" czas //dla smiertelnych//.
Po tylu miesiacach juz nikogo (czyt. neta) nie obchodzi co do bazy danych ktos wprowadza "i czy jest w kapeluszu, czy nie".
Albo jest sie za sterem, albo... obok:)

Pozdrawiam! I zachecam do dyskusji, bo Wankowicz tez mi cos mowi:)
Nic nie jest wa¿ne ,ani m±dro¶ci , ani wiara ,nawet wiedza ,gdy mi³o¶ci w sercu brakuje .Dlatego nie lubiê siê sprzeczaæ ani k³óciæ z nikim. Ludzie bez serca...,,to ¼ród³a bez wody i ob³oki pêdzone przez wicher; czeka ich przeznaczony najciemniejszy mrok ,,  Judy 1 ,12-13. Ster oddajê samemu  Bogu ,bo któ¿ inny wie wiêcej o swoim twórczym akcie  ,,stworzenia cz³owieka,, ni¿ sam projektant ? My jeste¶my tylko marionetkami w tym teatrze ,gramy swoje role wyznaczone nam przez wy¿sz± inteligencjê i od naszego zaanga¿owania ,kreacji ,pomys³owo¶ci i pozytywnego my¶lenia zale¿y ,jaka bêdzie nasza zap³ata .Polecam do przeczytania przypowie¶æ biblijn± o ,,pracownikach winnicy,,
Je¿eli chodzi o Melchiora Wañkowicza i jego reporta¿e z za¶wiatów ,wierzê gor±co ,¿e tak jest jak on to przedstawia .Czyta³am wiele na te tematy i znajdujê wiele punktów zbie¿nych  ,bior±c to pod uwagê wszystko to wydaje siê wiarygodne .Nawet gdyby nie sam Melchior to napisa³ ,to na pewno podyktowane zosta³o przez kogo¶ ,mo¿e z wy¿szych wymiarów, kto ma na uwadze nasze ogólnoludzkie dobro. 
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #488 : Sierpieñ 15, 2012, 12:57:49 »

Gdybys zechciala sfinksie, to podziel sie tymi przekazami, np. jak P. Melchiora, czy innymi jak piszesz. Ja literatura nigdy nie pasjonowalam sie, ale odkrylam u Mickiewicza takie fragmenty, ktore opisuja dokladnie "spotkania czwrtego stopnia".
Czyli kontakt byl, jest i bedzie, ale tylko dla wybranych.

edit:

Milosc, to narzedzie piekielne;) ogien, ktory albo ogrzewa, albo niszczy. O tym nie wolno zapominac!
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 15, 2012, 12:59:11 wys³ane przez Fair Lady » Zapisane
sfinks
Go¶æ
« Odpowiedz #489 : Sierpieñ 15, 2012, 13:13:46 »

Gdybys zechciala sfinksie, to podziel sie tymi przekazami, np. jak P. Melchiora, czy innymi jak piszesz. Ja literatura nigdy nie pasjonowalam sie, ale odkrylam u Mickiewicza takie fragmenty, ktore opisuja dokladnie "spotkania czwrtego stopnia".
Czyli kontakt byl, jest i bedzie, ale tylko dla wybranych.

edit:

Milosc, to narzedzie piekielne;) ogien, ktory albo ogrzewa, albo niszczy. O tym nie wolno zapominac!
Nie napiszê Ci teraz z g³owy ,jakie teksty czyta³am poniewa¿ by³o ich tyle ,¿e  musia³abym w mózgu trochê poszperaæ  .Tak na bie¿±co to mo¿e ,,Zycie po ¿yciu ,, i ca³y cykl tego autora ( Moody),wiele takich doznañ i do¶wiadczeñ by³o wiele lat temu opisywane w ksi±¿kach wydawnictwa ,,limbus,, wypo¿ycza³am je w bibliotece ,wtedy by³ taki ,mo¿na powiedzieæ,, trend,, na t± tematykê .Chcia³am wróciæ do tej literatury po latach ,poniewa¿ dzisiaj inaczej to wszystko rozumiem ni¿ w tamtych latach ,ale po tych pozycjach ¶lad zagin±³ ,próbowa³am poszukiwaæ ich w antykwariatach i wyprzeda¿ach starych ksi±¿ek ,lecz nic z tego .Je¶li sobie przypomnê co¶ z tych publikacji ,to podam Ci tytu³y .Ciê¿ko mi siê zorientowaæ w literaturze któr± dotychczas przeczyta³am ,poniewa¿ od dzieciñstwa ksi±¿ki s± moj± mi³o¶ci± i by³o ich tyle ,¿e trudno policzyæ .

=======================================

Oj sfinksie, ten m³ot do tych rozmodlonych pasuje jak ula³, a kto nie wierzy to te¿ go m³otem i dziwiæ siê, ¿e mamy to co mamy, kolejne podzia³y, poziomy, lepszych i gorszych czêsto w imieniu Boga lub Jezusa. A o przebaczaniu nie s³yszeli, o zrównowa¿eniu siê te¿, o obiektywno¶ci i neutralno¶ci.
I z takim nastawieniem w pi±ty wymiar?
Ten m³ot to oczywi¶cie przeno¶nia ,nokaut nale¿y siê z,, g³ówki,,,, aby za³atwiæ têpych ,, osi³ków ,,

Scali³em posty
Darek
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 15, 2012, 14:25:18 wys³ane przez Dariusz » Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #490 : Sierpieñ 15, 2012, 13:24:04 »

witaj sfinks

ja tak pó³ ¿artem/ pó³ serio- nie traktuj wszystkiego zbyt powa¿nie,-
i chyba tak jest?
cieszê siê ¿e jeste¶ w dobrej formie, bo twoje pierwsze wpisy/wizyty mia³y do¶æ niskie wibracje- my¶lê ¿e wiesz o co mi chodzi.
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
chanell

Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 72
Offline

P³eæ: Kobieta
Wiadomo¶ci: 3453



Zobacz profil
« Odpowiedz #491 : Sierpieñ 15, 2012, 13:29:23 »

Oj sfinksie, ten m³ot do tych rozmodlonych pasuje jak ula³, a kto nie wierzy to te¿ go m³otem i dziwiæ siê, ¿e mamy to co mamy, kolejne podzia³y, poziomy, lepszych i gorszych czêsto w imieniu Boga lub Jezusa. A o przebaczaniu nie s³yszeli, o zrównowa¿eniu siê te¿, o obiektywno¶ci i neutralno¶ci.
I z takim nastawieniem w pi±ty wymiar?

Masz racjê ,st±d tyle konfliktów i dopóki istniej± podzia³y na lepszych i gorszych nie wejdziemy na wyzszy poziom swiadomo¶ci. Osobi¶cie próbujê siê uczyæ zrozumieæ innych i jak widaæ na tym forum ,nie zawsze mi siê to udaje ,ale chêci we mnie s± i moja walka z ego ci±gle trwa.Wkurza mnie tylko gdy kto¶ wy¶miewa sie z pogl±dów innych ludzi ( to nie do ciebie ).Zawsze trzeba szanowaæ odmienno¶æ.
Zapisane

Na wszystkie sprawy pod niebem jest wyznaczona pora.

            Ksiêga Koheleta 3,1
sfinks
Go¶æ
« Odpowiedz #492 : Sierpieñ 15, 2012, 13:36:56 »

Wiem o co Ci chodzi .Wtedy by³ pocz±tek mojej ,,drogi,, Nie mam jednak sztywnego umys³u i ca³y czas moja my¶l siê rozwija i rozja¶nia mi siê pod ,,kopu³±, ,Jednak od czego¶ trzeba  zacz±æ .Wiedzê zdobywa siê powoli i z trudem ,dzi¶ jestem w ca³kiem innym punkcie ni¿ wtedy by³am .Wszystko sta³o siê przez to prostsze ,oczywi¶cie dla mnie .Jednak sprzeczaæ siê dalej nie lubiê ,zreszt± nigdy nie lubi³am ,nawet wtedy gdy by³am dzieckiem .Po prostu mam taki charakter  ,jak mam siê k³óciæ ,to wolê daæ sobie na luz i nie odzywaæ siê wcale . Chcia³abym aby w ¶wiecie rozum zwyciê¿y³ z brutaln± si³± ,si³± z³ego my¶lenia ,z³ego postêpowania ,oraz z³ego s³owa.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #493 : Sierpieñ 15, 2012, 13:44:50 »

Wiem o co Ci chodzi .Wtedy by³ pocz±tek mojej ,,drogi,, Nie mam jednak sztywnego umys³u i ca³y czas moja my¶l siê rozwija i rozja¶nia mi siê pod ,,kopu³±, ,Jednak od czego¶ trzeba  zacz±æ .Wiedzê zdobywa siê powoli i z trudem ,dzi¶ jestem w ca³kiem innym punkcie ni¿ wtedy by³am .Wszystko sta³o siê przez to prostsze ,oczywi¶cie dla mnie .Jednak sprzeczaæ siê dalej nie lubiê ,zreszt± nigdy nie lubi³am ,nawet wtedy gdy by³am dzieckiem .Po prostu mam taki charakter  ,jak mam siê k³óciæ ,to wolê daæ sobie na luz i nie odzywaæ siê wcale . Chcia³abym aby w ¶wiecie rozum zwyciê¿y³ z brutaln± si³± ,si³± z³ego my¶lenia ,z³ego postêpowania ,oraz z³ego s³owa.

nie ma potrzeby wyk³ócania siê o cokolwiek,-
po prostu pisz co my¶lisz(najlepiej we w³a¶ciwym w±tku), i fajnie ¿e masz dobre intencje, bo za nimi pod±rzaj± my¶li,-
a my¶li to energia- wiêc im wiêcej ludzi na ¶wiecie bêdzie je mia³o...U¶miech
« Ostatnia zmiana: Sierpieñ 15, 2012, 13:47:59 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #494 : Sierpieñ 15, 2012, 13:56:27 »

sfinksie
i ja przylaczam sie do songo i powiem pisz! Bo jest tu wielu bardzo madrych i zyczliwych ludzi, ktorzy zawsze z przyjemnoscia podyskutuja, czy o problemach, czy poradach.

Co do Moody, to i ja czytalam te ksiazki, ale to zlobek tej wiedzy, widac kazdy od czegos zaczyna. A czy Ty mialas jakies osobiste przezycia, bo to chyba najwazniejsze, aby rozwijac sie dalej.
Zachecam do dyskusji a watek utworz, albo wybierz sama.
Zapisane
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #495 : Sierpieñ 26, 2012, 19:23:30 »

Wzniesie sie kazdy, kto potrafi walczyc! Chocby w ringu. Ale Kiara i inne duchy (demony) tego nie lubia... PRAWDY!
Zapisane
Xena
Go¶æ
« Odpowiedz #496 : Sierpieñ 26, 2012, 20:16:38 »


  Hej

 
Cytat: Fair Lady
Wzniesie sie kazdy, kto potrafi walczyc! Chocby w ringu. Ale Kiara i inne duchy (demony) tego nie lubia... PRAWDY!

Mo¿na byæ wojownikiem, ale tylko wtedy, gdy siê walczy ze swoimi s³abo¶ciami..Ty walczysz z ludzmi.  A prawda wed³ug Fair Lady nie ka¿dego musi interesowaæ.
                                                                                                   Pozdrawiam

Zapisane
blueray21

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #497 : Sierpieñ 26, 2012, 20:18:16 »

Gdyby walka by³a rozwi±zaniem czegokolwiek, to tutaj ju¿ dawno by³by raj. A jest to , co jest, choæ praktycznie prawie wszyscy walcz±, ze sob±, albo choæby o przetrwanie.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
Fair Lady
Go¶æ
« Odpowiedz #498 : Sierpieñ 26, 2012, 21:30:04 »

Xena

ty jeszcze oprosz szpiegowania mnie i wypisywania pir..l na priv do mnie, niczego nie pokazalas.
Czekamy, kochamy Cie, otworz sie... i albo mow albo zamilcz.

Dziecko boga.
Zapisane
blueray21

Skryba, jakich ma³o


Punkty Forum (pf): 32
Offline

Wiadomo¶ci: 1696



Zobacz profil
« Odpowiedz #499 : Sierpieñ 26, 2012, 21:50:37 »

Lady, wspomnia³a¶, abym pisa³ od siebie o przekazach. Nie mogê tego robiæ, bo to bêdzie sugestia dla czytelnika. jako t³umacz muszê byæ obiektywny i nie zaanga¿owany, poniewa¿ inaczej zniekszta³cê pierwotne warto¶ci, które autor chcia³ przekazaæ. I tak odpuszczam sobie formê, utrzymujê tylko zrozumia³o¶æ i wierno¶æ.
Reszta (to jest rozró¿nienie) nale¿y wy³±cznie do odbiorcy, czytelnika. Ka¿dy musi oceniæ sam, albo sobie odpu¶ciæ.
Nie mogê psuæ wam zabawy.
To tyle.
Zapisane

Wiedza ochrania, ignorancja zagra¿a.
Strony: 1 ... 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 ... 35 |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

ostwalia watahaslonecznychcieni phacaiste-ar-mac-tire maho x22-team