Zaburzenie pr±dów atlantyckich mo¿e
sprowadziæ kolejn± epokê lodowcow±pt., 2012-02-03 18:15
thewatchers.adorraeli.com
Aby zrozumieæ ostatnie wydarzenia na ¶wiecie powinno siê wiedzieæ o tym, co mo¿e byæ czynnikiem dla wci±¿ narastaj±cych zmian klimatycznych. Ciep³y i komfortowy mikroklimat, jaki maj± Stany Zjednoczone i Europa Zachodnia w 90% istnieje ze wzglêdu na wp³yw oceanicznego Pr±du Zatokowego, transportuj±cego 50 milionów metrów sze¶ciennych ciep³ej wody na sekundê.Jego pojemno¶æ jest równowa¿na milionom elektrowni j±drowych. To swoista "korekta termiczna” podnosz±ca temperaturê w Europie i USA o przynajmniej 8 do 10 stopni. Dzia³anie Golfsztromu stwarza doskona³e warunki dla rolnictwa w tych obszarach. Korzystne ciep³y klimat, brak wielkiego mrozu i przemarzania gruntu mo¿e pomóc zaoszczêdziæ biliony dolarów na infrastrukturê i jej obs³ugê.
Niepotrzebne s± ogromne ilo¶ci paliwa i energii elektrycznej, materia³ów budowlanych, izolacji. Nie trzeba budowaæ potê¿nych zak³adów grzewczych ba w wielu domach w ogóle nie ma ogrzewania.
Populacja oszczêdza na ciep³ych ubraniach, nie musz± je¶æ wiêcej wysokokalorycznych pokarmów, ( ale jedz±). Konstruowane s± lekkie domy z tanich materia³ów. Pamiêtacie klasyczne sceny ze standardowych hollywoodzkich filmów akcji jak Rambo? Jeden cios przebija ¶cianê domu. I to nie jest fikcja, bo oni nie potrzebuj± grubych ¶cian.
Ogólnie rzecz bior±c, Golfsztrom dla Europy i Stanów Zjednoczonych jest królewskim darem dla ich gospodarek i spo³eczeñstw.
Ruch pr±dów oceanicznych na Atlantyku to te¿ zimny i bardziej gêsty pr±d labradorski "nurkuj±cy" pod ciep³ym Pr±dem Zatokowym. Nastêpnie pr±d labradorski, "wy³ania siê" od wybrze¿a Hiszpanii zwany zimnym pr±dem kanaryjskim, przep³ywa Atlantyk, docieraj±c do Morza Karaibskiego, jest ogrzewany i nazywa siê Golfsztrom. Potem biegnie swobodnie z powrotem na pó³noc. Nie to nie "efekt cieplarniany", nie "dziura ozonowa" jest problemem cz³owieka. Jest nim gêsto¶æ wody pr±du labradorskiego, kluczowego czynnika dobrobytu na ¶wiecie. Obecnie gêsto¶æ wody pr±du labradorskiego jest tylko o jeden procent wy¿sza ni¿ gêsto¶æ Pr±du Zatokowego.
Tak niewiele a w rezultacie s± palmy w Londynie, pla¿e na Lazurowym Wybrze¿u, lód fiordów Norwegii i ca³y rok nawigacji na Morzu Barentsa.
Jak tylko pr±d labradorski bêdzie równy gêsto¶ci Pr±du Zatokowego, wzniesie siê do powierzchni oceanu i zacznie blokowaæ ruch Pr±du Zatokowego na pó³nocy. Wielkie po³±czone "osiem" pr±dów oceanicznych zamieni siê w dwa okr±g³e pr±dy, charakterystyczne dla okresu lodowcowego. Golfsztrom dojdzie tylko do Hiszpanii i zacznie kr±¿yæ w kole, zimny pr±d labradorski zachowa siê tak samo, co spowoduje, ¿e Europa natychmiast zacznie zamra¿aæ.
Dane dotycz±ce wcze¶niejszego och³odzenia, uzyskane podczas wierceñ lodu na Grenlandii sugeruj±, ¿e zdarza siê to prawie natychmiast, nawet jak na standardy ludzkiego ¿ycia. Gdyby Golfsztrom zosta³ "wy³±czony" temperatura powietrza w Europie w ci±gu zaledwie kilku lat stanie siê syberyjska. ¯ycie w Europie, Kanadzie i USA bêd± nie do zniesienia. Dzi¶ w Londynie s± palmy, a jutro Wielka Brytania bêdzie ton±æ w ¶niegu, mróz osi±gnie -40°C, nawet renifery mog± odmówiæ mieszkania tam.
Ju¿ zesz³ej zimy Pr±d Zatokowy docieraj±cy do Europy by³ znacznie s³abszy (wed³ug niektórych szacunków nawet o 30%). Byæ mo¿e wyj±tkowo mro¼na zima w Europie w ostatnich latach –jest bezpo¶redni± konsekwencj± tego zjawiska. Przyspieszeniem procesu by³a awaria platformy wiertniczej, "British Petroleum" 20 kwietnia 2010 w Zatoce Meksykañskiej.
Barack Obama okre¶li³ wtedy sytuacjê w Zatoce Meksykañskiej, jako "bezprecedensow± katastrofê ekologiczn±". W masach wody z Zatoki Meksykañskiej znalaz³ siê gigantyczny wyciek ropy. Wed³ug niektórych z pomiarów na g³êboko¶ci 1300 metrów ropa mia³a 16 km d³ugo¶ci i 90 metrów grubo¶ci.
W celu zwalczania zanieczyszczeñ olejowych na wodzie s± powszechnie stosowane ¶rodki dysperguj±ce Corexit 9500 i rodzinê Corexit 9527. Ponad 9 milionów litrów Corexitu i ponad 10 milionów litrów innych substancji rozpraszaj±cych zosta³o dodane do ponad miliarda litrów ropy naftowej, który wydosta³ siê z szelfu w ci±gu kilku miesiêcy przez otwór wywiercony w dnie Zatoki. Koncernowi BP uda³o siê ukryæ wiêkszo¶æ ropy naftowej. Spada³a ona na dno, aby zmniejszyæ rozmiar federalnego kary, zale¿nej od wielko¶ci na plam oleju widocznych na powierzchni.
Ale kto by siê domy¶li³, ¿e wyciek ropy w Zatoce Meksykañskiej i masowe zastosowanie ¶rodków rozpraszaj±cych wp³yn± na prêdko¶æ Pr±du Zatokowego? Wed³ug najnowszych danych satelitarnych, pó³nocny pr±d atlantycki w obecnej formie ju¿ nie istnieje. Wraz z nim odszed³, i norweski pr±d.
http://"http://www.youtube.com/v/syD80ez0d-M?version=3&hl=pl_PLJak twierdzi dr Gianluca Zangara, fizyk teoretyczny z Instytutu Frascati (W³ochy), pierwsze zatrzymanie Golfsztromu nast±pi³o w sierpniu 2010 roku. Ma on za sob± kilka lat pracy z grup± naukowców prowadz±cych monitoring Zatoki Meksykañskiej. Wed³ug niego, "... ogromna ilo¶æ ropy stale rozszerza zakres, obejmuje ogromny obszar, który ma powa¿ny wp³yw na ca³y system termoregulacji naszej planety poprzez niszczenie warstwy granicznej miêdzy ciep³ym strumieniem wody.”
Najnowsze dane satelitarne wyra¼nie pokazuj±, ¿e pó³nocny pr±d atlantycki nie jest teraz tam gdzie byæ powinien, a Golfsztrom rozpada siê oko³o 250 km od wybrze¿a Pó³nocnej Karoliny. Sytuacja, gdy ciep³e wody przep³ywaj± przez ch³odnicê, ma wielki wp³yw nie tylko na morze, ale tak¿e na wy¿sze warstwy atmosfery nawet do siedmiu kilometrów w górê. Brak tego normalnego zjawiska we wschodnio pó³nocnym Atlantykiem zak³óci³o normalny przebieg przep³ywów atmosferycznych latem tego roku. Wynikiem by³y bardzo wysokie temperatury, susze i powodzie w Europie ¦rodkowej i wielkie powodzie w Chinach, Pakistanie i innych krajów azjatyckich.
¬ród³o: http://the-day-x.ru/katastrofa-pridet-ne-iz-kosmosa-golfstrim-ostanovilsya.htmlhttp://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/zaburzenie-pradow-atlantyckich-moze-sprowadzic-kolejna-epoke-lodowcowa