Niezale¿ne Forum Projektu Cheops Niezale¿ne Forum Projektu Cheops
Aktualno¶ci:
 
*
Witamy, Go¶æ. Zaloguj siê lub zarejestruj. Grudzieñ 22, 2024, 12:48:52


Zaloguj siê podaj±c nazwê u¿ytkownika, has³o i d³ugo¶æ sesji


Strony: [1] |   Do do³u
  Drukuj  
Autor W±tek: Globalna destabilizacja - teorie konspiracji  (Przeczytany 8551 razy)
0 u¿ytkowników i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« : Styczeñ 14, 2012, 15:41:23 »

Globalna destabilizacja
15 kwi 2011

Sytuacja w Fukushimie wprawi³a mnie w takie przygnêbienie, ¿e przesta³em na chwilê zwracaæ uwagê na to, co dzieje siê w ¶wiecie. A dzieje siê ostatnio a¿ za du¿o i doskonale wpisuje siê to w technologiê destabilizacji opisywan± uprzednio na NA. Oto saudyjski ksi±¿ê Bandar uda³ siê z wizyt± do Pakistanu co oznacza, ¿e Arabia Saudyjska czuje siê powa¿nie zagro¿ona przez destabilizacjê, tak w Jemenie jak i Bahrainie. Ksi±¿ê Bandar jest saudyjskim ministrem obrony a w Pakistanie szuka wsparcia w obliczu zbli¿aj±cej siê wojny w jego kraju. Pakistan jest atrakcyjnym sojusznikiem, bo posiada broñ nuklearn±.

Prezydent Obama strasznie siê t± wizyt± zdenerwowa³ i natychmiast pos³a³ do Arabii specjalnego wys³annika, którego zadaniem by³o natychmiastowe przerwanie wizyty ksiêcia Bandara i jego powrót do kraju. Tak nerwowo zareagowa³ te¿ na wyjazd prezydenta Afganistanu Karzaja do Pekinu.

Przymierze pakistañsko – saudyjskie by³oby zjawiskiem bardzo niepo¿±danym dla USA. Michael Scheuer, by³y pracownik CIA, cz³owiek, który ¶ciga³ bin Ladena i doskonale zna sytuacjê na Pó³wyspie Arabskim uwa¿a, ¿e destabilizacja Bahrajnu przebiega wed³ug planu. Na pocz±tku chodzi³o g³ównie o utrzymanie bazy morskiej na terenie tego kraju (w³adca Bahrajnu kaza³ siê Amerykanom z niej wynosiæ wiêc ci sprawili, ¿eby mia³ powa¿niejsze problemy ni¿ baza), ale obecnie wmiesza³ siê w sytuacjê Iran, który wspiera tamtejszych szyitów.

Dalszy rozwój wypadków nietrudno jest sobie wyobraziæ. Ksi±¿êca rodzina Al-Kalifa ju¿ teraz krwawo t³umi powstanie szyitów przy pomocy saudyjskiego korpusu ekspedycyjnego. Je¶li sprawy wymkn± siê spod kontroli i dokonana zostanie masakra szyitów, Iran wyst±pi zbrojnie w ich obronie co wywo³a natychmiastow± odpowied¼ Amerykanów. Wojna jaka z tego wyniknie bêdzie mia³a trudne do wyobra¿enia proporcje.



W Libii z kolei Cameron i Sarkozy domagaj± siê od NATO bardziej energetycznych bombardowañ (Obama im chêtnie przytakuje), co daleko przekracza uprawnienia nadane interwencji militarnej przez rezolucjê ONZ. Francuski minister obrony domaga siê równie¿ u¿ycia wojsk l±dowych (pod pozorem pomocy humanitarnej).

W Egipcie armia, która jeszcze nie tak dawno brata³a siê z demonstrantami, obecnie sama rozgania demonstracje, co potwierdza tezê, ¿e ani w Egipcie ani w Tunezji nie by³o ¿adnej rewolucji a tylko przewroty pa³acowe. Ludzie na ulicach, którzy wierzyli, ¿e s± motorem zmian dzi¶ zdaj± sobie sprawê, ¿e by³ to naiwny idealizm. Demokracji nie da siê zbudowaæ na bagnetach armii. W momencie, gdy armia zaczyna kontrolowaæ sytuacjê, zazwyczaj pojawia siê jaki¶ nacjonalistycznie nastawiony pu³kownik czy genera³, który zechce przej±æ w³adze w kraju.

W Rosji z kolei zwalczaj± siê dwie opcje polityczne. Jedn± reprezentuje Miedwiediew, który jest za podporz±dkowaniem miêdzynarodowemu systemowi finansowemu i budowaniem ekonomii na wzór amerykañski. Jego przeciwnikiem jest Putin, który wierzy, ¿e Rosja mo¿e staæ siê potêg± gospodarcz± o w³asnych si³ach.

Zaognia siê tak¿e sytuacji w Syrii, ale postêp w tym kraju uzale¿niony jest od rozwoju wypadków w Libii. Jednak ju¿ teraz wyznaczone s± nastêpne miejsca w których ma mieæ zastosowanie technologia destabilizacji. Takim miejscem w najbli¿szym czasie stanie siê najprawdopodobniej Kazachstan a tak¿e… Bia³oru¶, co wci±gnie Polskê w wir tych zdarzeñ. Tak w³a¶nie wygl±da nowa faza imperializmu.

http://nowaatlantyda.com/2011/04/19/globalna-destabilizacja/


« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2012, 19:39:10 wys³ane przez Dariusz » Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #1 : Styczeñ 14, 2012, 16:16:17 »

ropa, ropa i jeszcze raz gaz- czyli jak wyssaæ wszystko spod morza Kaspijskiego..

Irañskie bogactwo gazu ziemnego.
 Finian Cunningham, globalresearch.ca
USA
2012-01-13
 
 Planowane na ten miesi±c rozpoczêcie wierceñ przez China National Petroleum Company (CNPC) w Iranie mo¿e byæ zapowiedzi± znacznie szerszych wydarzeñ geopolitycznych. 5 miliardowy projekt podpisany w ubieg³ym roku po latach celowego opó¼niania projektu przez zachodnich gigantów energetycznych takich jak Total i Shell w cieniu Amerykañskich sankcji - ujawnia g³ówn± arteriê dostaw energii dla ¶wiata.

Krytycy od dawna podejrzewaj±, ¿e prawdziwym powodem militarnego zaanga¿owania Ameryki i zachodnich krajów w Afganistanie i Iraku jest kontrola korytarza energetycznego w centralnej Azji. Jak dot±d ich zaanga¿owanie wydaje siê dotyczyæ g³ównie ropy. Na przyk³ad pojawi³y siê twierdzenia, i¿ planowany ruroci±g transportuj±cy ropê z Morza Kaspijskiego przez Afganistan i Pakistan do Morza Arabskiego jest g³ównym trofeum stoj±cym za wydawaæ by siê mog³o bezsensown± militarn± kampani± Ameryki w tych krajach.

Trendy strategiczne transferu ropy do roku 2030:


Jednak¿e wspó³praca miêdzy China National Petroleum Corporation (CNPC) i Iranem pokazuje, ¿e gaz ziemny jest jeszcze wiêkszym trofeum, które bêdzie mia³o kluczowe znaczenie dla ¶wiatowej gospodarki a konkretnie dla dwoistego przep³ywu tego paliwa na zachód i wschód z Centralnej Azji do Europy i Chin.

Michael Economides, redaktor Energy Tribune z siedzib± w Huston jest jednym z licznych obserwatorów, który przekonany jest o tym, ¿e w ci±gu nadchodz±cych dekad i stuleci gaz ziemny wyprze ropê jako g³ówne ¼ród³o energii. Wskazuje na ostatnie prognozy stworzone przez International Energy Agency (IEA) z siedzib± w Pary¿u, która to dramatycznie zmieni³a swoje szacunki odno¶nie globalnych rezerw gazu ziemnego o 100 procent. Economides przypisuje ten ogromny wzrost szybkim usprawnieniom technologicznym, które maja zastosowanie w wydobyciu jak dot±d niedostêpnych z³ó¿ gazu. O¶wiadczy³ równie¿, ¿e IEA szacuje z³o¿a gazu na 300 lat zapotrzebowania ¶wiata. "Je¿eli we¼miemy pod uwagê jedynie ogromne ilo¶ci gazu jakie obecnie posiadamy, mo¿na prawie z ca³± pewno¶ci± stwierdziæ, ¿e stanie siê on g³ównym paliwem dla przysz³ej gospodarki ¶wiata".

Wzrost znaczenia gazu ziemnego jako ¼ród³a energii zwiêksza siê nieub³aganie od wielu lat. Zgodnie z IEA razem ze zwiêkszonym zu¿yciem gazu ziemnego miêdzy rokiem 1973 a 2007 wk³ad ropy w ¶wiatowej poda¿y energii zmala³ z 46.1% do 24%. Amerykañska Energy Information Administration (EIA) przewiduje, ¿e konsumpcja naturalnego gazu wzro¶nie miêdzy 1980 i 2030. W tym czasie gaz ziemny stanie siê najprawdopodobniej g³ównym ¼ród³em energii na potrzeby publiczne i przemys³owe.

Istniej± solidne naukowe powody dla których gaz ziemny (metan) staje siê królem w¶ród paliw kopalnych. Po pierwsze ma znacznie wiêksz± warto¶æ opa³ow± ni¿ wêgiel i ropa. Oznacza to, ¿e produkuje wiêcej ciep³a na jednostkê paliwa. Po drugie jest czystszym paliwem, porównuj±c go z rop± emituje podczas spalania 30 procent mniej dwutlenku wêgla i 35 procent porównuj±c go z wêglem. Po trzecie gaz jest lepszy w transporcie zarówno jako surowy materia³ w skompresowanej formie znajduj±cej siê w l±dowych ruroci±gach jak i w formie paliwa napêdowego.

Wszystkie agencje energetyki zdaj± sobie sprawê, ¿e najwiêksze zasoby gazu ziemnego spoczywaj± na Bliskim Wschodzie, Eurazji w tym tak¿e Rosji. EIA z siedzib± w Ameryce stwierdza, ¿e zasoby gazu w tych regionach s± od siedmiu do dziewiêciu razy wiêksze ni¿ zasoby tego paliwa w Ameryce Pó³nocnej, która jest jednym z najlepszych miejsc do pozyskiwania gazu ziemnego.

Na Bliskim Wschodzie Iran posiada najwiêksze z³o¿a gazu ziemnego. Jego po³udniowe z³o¿a s± najwiêkszymi na ¶wiecie. Je¿eli zamieniæ by to na beczki z rop±, to z³o¿a te przygniot³y by swoj± wielko¶ci± rezerwy Arabii Saudyjskiej z takimi polami naftowymi jak Ghawar (Ghawar jest najwiêkszym na ¶wiecie polem naftowym, które funkcjonuje od 1948). W niedalekiej przysz³o¶ci gdy zacznie siê era dominacji gazu nad rop± Iran przejmie dotychczasow± rolê piastowan± przez Arabiê Saudyjsk± jako g³ównego dostarczyciela ¶wiatowej energii.

Zarówno Europa jak i Chiny czekaj± aby staæ siê czê¶ci± gazowego tranzytu z Iranu i Azji Centralnej. Ju¿ w tym momencie tworzona infrastruktura odzwierciedla te ambicje. Gazoci±g Nabucco mia³by dostarczaæ gaz z Iranu (i Azerbejd¿anu) przez Turcjê i Bu³gariê do Europy Zachodniej (sygnalizuj±c w ten sposób koniec rosyjskiej dominacji). Iran eksportuje równie¿ gaz poprzez ruroci±gi do Turcji i Armenii. Zamierza te¿ kontynuowaæ eksport do innych krajów Zatoki Perskiej w³±czaj±c w to Zjednoczone Emiraty Arabskie i Oman. Kolejnym g³ównym ruroci±giem jest tzw ruroci±g pokoju prowadz±cy z Iranu poprzez Pakistan do Indii, przez który Iran bêdzie eksportowa³ paliwo do dwóch krajów regionu posiadaj±cych najwiêksz± populacjê. Najprawdopodobniej jednak najbardziej kusz±c± perspektyw± dla Iranu jest 1,865 kilometrowy ruroci±g który dostarczy gaz ziemny poprzez Turkmenistan, Uzbekistan i Kazachstan do Chin. Bêdzie on gotowy do dzia³ania w 2012 roku. Turkmenistan dzieli 300 kilometrow± granicê z Iranem na po³udniu i ma ju¿ umowê na eksport gazu z Teheranem. Je¶li Irañsko-Chiñskie pola gazowe bêd± mog³y byæ w³±czone do ruroci±gów miêdzynarodowych potwierdzi to fakt, ¿e Iran pe³ni rolê bij±cego serca dla ¶wiatowej ekonomii w której gaz jest g³ównym ¼ród³em energii. Ten prospekt wzmocniony jest dodatkowo przez gwa³townie rosn±ce zapotrzebowanie na gaz ze strony Chin, które zgodnie z prognozami EIA mog± byæ uzale¿nione od importu 1/3 swojego zapotrzebowania na gaz w 2030 roku.

To jest kontekst przegrupowania ¶wiatowej ekonomi energetycznej - w której rola USA bêdzie stale pomniejszana. Waszyngtoñskie porywiste, retoryczne mowy o wojnie z terroryzmem o pokoju i demokracji jak i ataki na Iran o jego domnieman± broñ j±drow± mog± byæ jedynie desperackimi próbami maskowania niepokoju zwi±zanego z przegran± pozycj± w tej rozgrywce. Wojna USA z Iranem jest zagro¿eniem dla najwiêkszego w przysz³o¶ci konsumenta gazu ziemnego czyli Chin. Akcje USA mog± byæ postrzegane jako przyk³adanie no¿a do g³ównych, gazowych arterii nad którymi nie mo¿e ju¿ d³u¿ej dominowaæ.

Kolejny zwrot w tej historii to stanowisko Rosji, która posiada potê¿ne rezerwy gazu ziemnego. Rosja mo¿e byæ postrzegana jako konkurent dla Iranu. Jest prawdopodobnie mniej przystosowana ni¿ Iran do dostarczania gazu Europie i Chinom, jest jednak g³ównym graczem, który pilnie zabiega³ o transakcje eksportowe z Chinami w 2006 roku. Zgodnie z tym co zaobserwowa³ Economides "negocjacje pomiêdzy dwoma krajami by³y zrywane i wznawiane, w szczególno¶ci konstrukcja ruroci±gu by³a bole¶nie powolna" Jednak¿e rosyjskie ambicje bycia g³ównym ¶wiatowym eksporterem gazu ziemnego mog± t³umaczyæ jej sprytny sojusz z Iranem. Rosyjska ambiwalentna pozycja w stosunku do amerykañskich dzia³añ w Iranie sugeruje i¿ Rosja ma swój w³asny plan na utrudnienie pracy Islamskiej Republice jako swojemu g³ównemu gazowemu rywalowi.

T³umaczenie; Adam Cornell, http://agnihotra.wordpress.com/


Link do oryginalnego artyku³u: LINK
http://www.prisonplanet.pl/polityka/iraskie_bogactwo_gazu,p534386164
« Ostatnia zmiana: Styczeñ 14, 2012, 16:28:41 wys³ane przez songo1970 » Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Dariusz


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 3
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 6024



Zobacz profil Email
« Odpowiedz #2 : Styczeñ 15, 2012, 11:28:59 »

USA wzmacnia obecno¶æ wojskow± w Zatoce Perskiej
pt., 2012-01-13 08:22


¬ród³o: www.telegraph.co.uk

Kilka dni temu podczas manewrów irañskiej marynarki wojennej dosz³o do incydentu w postaci wp³yniêcia w region cie¶niny Ormuz amerykañskiego lotniskowca. Iran za¿±da³ wtedy, aby lotniskowiec nie wraca³ ju¿ do Zatoki Perskiej. Wygl±da na to, ¿e nie tylko wróci, ale pojawi± siê nastêpne.

Pentagon o swoich planach wzmocnienia floty w tamtym regionie poinformowa³ w ¶rodê. Oczywi¶cie Amerykanie o¶wiadczyli, ze jest to posuniêcie rutynowe i nie ma zwi±zku ze wzrastaj±cym napiêciem w tej okolicy.

Grupa bojowa sk³adaj±ca siê z niszczyciela, kr±¿ownika i lotniskowca USS Carl Vinson z ponad 80 samolotami i helikopterami na pok³adzie dotar³a do obszaru, za który odpowiada V Flota USA.

 
¬ród³o:
http://www.telegraph.co.uk/news/worldnews/middleeast/iran/9009154/Second-US-airc...

http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/usa-wzmacnia-obecnosc-wojskowa-w-zatoce-perskiej
Zapisane

Pozwól sobie byæ sob±, a innym byæ innymi.
greta
Go¶æ
« Odpowiedz #3 : Marzec 10, 2012, 14:23:08 »

Sekretarz Obrony Panetta do Kongresu USA – wy tu ju¿ nie rz±dzicie!

Armia amerykañska zosta³a przejêta przez "rz±d ¶wiatowy"

7 marca w Senacie USA odbywa³o siê przes³uchanie Szefa Si³ Po³±czonych Gen. Martin Dempseya oraz Sekretarza Obrony USA Leona Panetty. Okazuje siê, ¿e potajemnie dokonano przejêcia kontroli nad armi± USA przez ONZ i NATO. Jak o¶wiadczy³ Panetta, Kongres USA nie ma ¿adnego g³osu je¶li chodzi o udzia³ wojsk USA w agresji na inny kraj!
Rozmowê prowadzi³ senator Jeff Sessions z Alabamy. Oto wyrywki z przes³uchania:

Sen Sessions: “Jakich praw przestrzega armia amerykañska?”
Gen. Dempsey: “Podstawy prawne s± wa¿ne. My u¿ywamy naszych si³ zbrojnych albo za zgod± rz±du, wtedy jeste¶my ‘zapraszani’, lub w imiê obrony narodowej, co do której kryteria s± czytelne. Jest tak¿e prawna  podstawa miêdzynarodowa”.
Sen Sessions: “Porozmawiajmy o tej podstawie prawnej miêdzynarodowej. Konstytucja mówi, ¿e podlegacie Rz±dowi USA, czy¿ nie jest tak? Nie potrzebujecie ¿adnego miêdzynarodowego poparcia gdy podejmujecie operacje militarne… Chcê to wiedzieæ, bo jest to wiele odniesieñ do spraw miêdzynarodowych. Chcê byæ pewien, ¿e armia amerykañska rozumie, ¿e nie jeste¶my uzale¿nieni ¿adnym rezolucjom NATO czy ONZ by realizowaæ zadania zgodne z interesem USA” (…)
Sekretarz Obrony Panetta:“Je¶li chodzi o akcje militarne, gdy chcemy budowaæ koalicje i dzia³aæ z naszymi partnerami miêdzynarodowymi, to oczywi¶cie chcieliby¶my mieæ podstawy prawne, takie jak w przypadku Libii”.
Sen Sessions: “Jakie¶ podstawy prawne… Martwisz siê o miêdzynarodowe podstawy prawne, a nie o fundamentalne konstytucyjne podstawy prawne, które ma ten Kongres je¶li chodzi o wypowiadanie wojny (…)
Czy s±dzisz, ¿e mo¿ecie ustanawiaæ strefê bez przelotów ponad Syri± bez zgody Kongresu?”
Sekretarz Obrony Panetta:“Naszym zadaniem bêdzie zdobycie miêdzynarodowej zgody i wtedy poinformujemy Kongres i okre¶limy w jaki sposób sobie najlepiej z tym poradziæ, a co do tego czy bêdzie nam potrzeba zgoda Kongresu przedyskutujemy i zdecydujemy…”
Sen. Sessions: “Niemal mnie zatka³o… W³a¶nie us³ysza³em, ¿e bêdziecie szukaæ zgody miêdzynarodowej i wtedy przyjdziecie do Kongresu i poinformujecie nas co macie zamiar zrobiæ. I ¿e byæ mo¿e bêdziecie szukaæ zgody Kongresu… Chcê ciê poinformowaæ, ¿e to jest wielka sprawa. Czy zgodzisz siê, ¿e s³u¿ysz Kongresowi? Czy nie s±dzisz, ¿e to co powiedzia³e¶ jest szokuj±ce dla przeciêtnego Amerykanina – czy mo¿esz to wyja¶niæ?”
Sekretarz Obrony Panetta: “S³u¿y³em zarówno republikañskim jak i demokratycznym prezydentom, którzy zawsze rezerwowali sobie prawo do obrony tego kraju je¶li by³aby taka potrzeba”.
Sen. Sessions: “Ale mówi³e¶ o zgodzie instytucji miêdzynarodowych?”
Sekretarz Obrony Panetta:“Je¶li pracujemy z koalicj± miêdzynarodow±, jak NATO, to potrzeba nam odpowiedniej zgody – wszystkie kraje musz± mieæ jakie¶ podstawy prawne do dzia³ania”
Sen. Sessions:  “Jakich podstaw prawnych szukacie? jakiego podmiotu?”
Sekretarz Obrony Panetta: “Oczywi¶cie, je¶li NATO podejmie decyzjê by wej¶æ (na teren Syrii) to bêdzie jedna, a je¶li rozwiniemy koalicjê miêdzynarodow± poza granicami NATO, to wtedy bêdzie potrzebna rezolucja Rady Bezpieczeñstwa ONZ.”
Sen. Sessions:  “Koalicja… Mówisz, ¿e NATO da wam podstawy prawne? I, ¿e jaka¶ koalicja pañstw da te podstawy?”
Sekretarz Obrony Panetta:“Je¶li uda siê nam skompletowaæ koalicjê i ruszyæ wspólnie, to oczywi¶cie bêdziemy szukaæ podstaw prawnych by to usprawiedliwiæ. Nie mo¿emy po prostu poci±gn±æ ich wszystkich do operacji wojskowych bez podania im podstaw prawnych”.
Sen. Sessions: “Kogo prosicie po podstawy prawne?
Sekretarz Obrony Panetta:“Oczywi¶cie je¶li ONZ zatwierdzi rezolucjê bezpieczeñstwa jak to by³o w przypadku Libii, to wtedy to zrobimy. Jak NATO siê zgromadzi jak to by³o w Bo¶ni, to bêdziemy siê na tym opieraæ. Tak wiêc mamy tu ró¿ne opcje – je¶li chcemy budowaæ miêdzynarodow± akcjê, w celu poradzenia sobie z t± sytuacj±”.
Sen. Sessions: “Rozumiem co to jest poparcie miêdzynarodowe, ale martwi mnie to, ¿e jakie¶ zgromadzenie miêdzynarodowe ma zapewniæ podstawy prawne dla armii USA by j± tam przegrupowaæ w celu walki. Uwa¿am, ¿e nie ma ono do tego ¿adnego prawa. Jedyn± w³adz±, która zadecydowaæ o przegrupowaniu wojsk amerykañskich  jest Kongres i Prezydent USA dzia³aj±cy zgodnie z prawem i Konstytucj±”.
Sekretarz Obrony Panetta: “Chcê jeszcze raz postawiæ sprawê jasno, ¿eby nie by³o nieporozumienia. Je¶li chodzi o obronê narodow± tego kraju, Prezydent USA jest uprawniony przez Konstytucjê do dzia³ania. Je¶li chodzi o operacje, w których budujemy koalicje pañstw w celu wspólnego dzia³ania takiego jak w Libii czy Bo¶ni, Afganistanie, to potrzebujemy zgody NATO lub spo³eczno¶ci miêdzynarodowej”.

Rozmowa ta potwierdza istnienie miêdzynarodowego spisku, w postaci tajnego “rz±du ¶wiatowego” reprezentowanego obecnie przez ONZ, z nieformaln± armi± ¶wiatow±, która ma do dyspozycji m.in. wojska NATO. Si³y “miêdzynarodowe” maj± za zadanie jeden cel – reprezentowanie interesu miêdzynarodowych bankierów i syjonazistów. Nie ma to nic wspólnego z prawem miêdzynarodowym – raczej przypomina do z³udzenia metody nazistów, którzy tworzyli prawa w razie ich potrzeby by usprawiedliwiæ dzia³ania ludobójcze.
Obecna sytuacja jest znacznie powa¿niejsza – syjonazi¶ci dysponuj± broni± j±drow± i nie bêd± siê wahaæ by jej u¿yæ – jak to by³o m.in. w Iraku gdzie u¿yto broni masowego ra¿enia w postaci tzw. “mateczek”, zubo¿onego uranu (DU) i fosforu. W przypadku agresji na Iran mo¿e doj¶æ do u¿ycia bomb termoj±drowych, a to spowoduje oczywist± reakcjê ze strony Rosji i Chin – i tak mo¿e doj¶æ do sytuacji gdy nasza cywilizacja zakoñczy sówj byt. Wystarczy spojrzeæ na bezczelne i perfidne zachowanie siê Sekretarza Obrony Panetty, by nie mieæ w±tpliwo¶ci, ¿e ci ludzie ca³kowicie siê zatracili w swojej nienawi¶ci do naszej cywilizacji.
Mo¿na jednak oczekiwaæ, ¿e Kongres USA podejmie odpowiednie kroki by pozbawiæ w³adzy tych psychopatów i ich rozliczyæ za dokonane ju¿ ludobójstwa. nei ma bowiem innego wyj¶cia, je¶li chcemy by nasza cywilizacja istnia³a i rozwija³a siê dalej.

    Obama Admin Cites ‘Int’l Permission,’ Not Congress, As ‘Legal Basis’ For Action In Syria

Share this:

    Share

www.monitorpolskis.worldpress.com
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #4 : Marzec 12, 2012, 17:39:58 »


W ci±gu ostatnich 72 godzin na Izrael wystrzelono ponad 180 rakiet
Dzia³:Izrael, 2012-03-12

W ci±gu ostatnich dwóch dni, na Izrael ze Strefy Gazy terrory¶ci wystrzelili ponad 180 rakiet. Wiêkszo¶æ nie dotar³a do celu, bêd±c zniszczona w powietrzu przez izraelskie baterie rakiet zwalczaj±cych cele w powietrzu.

Za ka¿dym razem, kiedy na Izrael leci rakieta z Gazy w³±czany jest "czerwony alarm", co oznacza, ¿e ponad pó³ miliona
Izraelczyków mieszkaj±cych w okolicach Ber Szewy, Aszdod, Aszkelonu, Kiryat Gat, Sderot, Gadery i Kiryat Malahi siedzi w schronach lub w bezpiecznych pokojach w swoich domach. Na razie nie ma ofiar w ludziach, ale s± ju¿ szkody w mieniu.

Jedna z rakiet wybuch³a w budynku szkolnym - poniewa¿ odwo³ano zajêcia, na szczê¶cie nikt w nim nie przebywa³. Za ataki odpowiada g³ównie Islamski D¿ihad - terrory¶ci wspierani przez Iran. Izraelski Minister Obrony - Ehud Barak, zapowiedzia³ akcjê odwetow±. Lotnictwo izraelskie przeprowadzi³o ju¿ kilka akcji wymierzonych w o¶rodki zbrojnych dzia³añ w Gazie.

MYK

¬ród³o: korespondencja w³asna F¯P

http://fzp.net.pl/wiadomosci/izrael/w-ciagu-ostatnich-72-godzin-na-izrael-wystrzelono-ponad-180-rakiet
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #5 : Marzec 12, 2012, 21:02:09 »

Taaa , wystrzelono 180 pocisków. Ot tak sobie. Dla zmarnowania pocisków ?

Albo Ci Irañczycy kompletnie nie my¶l±, albo to znów jaka¶ operacja false flag - fa³szywej flagi.  Nie ma to jak siê samemu napa¶æ by otworzyæ sobie drogê do napa¶ci na przeciwnika.
Tak tylko gdybam, bo sensu nie widzê za wyj±tkiem tego :
Cytuj
Izraelski Minister Obrony - Ehud Barak, zapowiedzia³ akcjê odwetow±. Lotnictwo izraelskie przeprowadzi³o ju¿ kilka akcji wymierzonych w o¶rodki zbrojnych dzia³añ w Gazie.
Czy mi siê wydaje, czy cele ju¿ wcze¶niej by³y wyznaczone ?
« Ostatnia zmiana: Marzec 12, 2012, 21:04:13 wys³ane przez east » Zapisane
krzysiek
Go¶æ
« Odpowiedz #6 : Marzec 12, 2012, 23:47:25 »

Kiedy Izrael wysy³a rakiety na Palestynê, to s± to po¿±dane i ze wszech miar s³uszne dzia³ania obronne, a je¶li rakiety lec± z drugiej strony, to s± to okrutni terrory¶ci. No tak. Przecie¿ "Naród Wybrany" jest NIETYKALNY! USA, Rosja, Francja, Wielka Brytania, Indie i parê innych pañstw mo¿e mieæ broñ atomow±, a Iran to ju¿ absolutnie nie.
Jak Kali ukra¶æ, to w porz±dku, ale jak Kalemu ukra¶æ, to ju¿ skandal. Mo¿na (?) i tak...
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #7 : Marzec 13, 2012, 00:52:32 »

east.

Cytuj
Nie ma to jak siê samemu napa¶æ by otworzyæ sobie drogê do napa¶ci na przeciwnika.

Jak ju¿ napad³e¶ to nie musisz sobie ponownie otwieraæ drogi do przeciwnika bo ju¿ to zrobi³e¶ t± napa¶ci±.
Bez sensu ta logika.

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #8 : Marzec 13, 2012, 10:03:55 »

Chodzi o uzasadnienie dla kolejnych akcji wypadowych, zwanych "odwetowymi".

Ca³y czas jest podkrêcany konflikt tak jakby nikomu na jego rozwi±zaniu nie zale¿a³o. Mo¿e prócz zwyk³ych obywateli, którzy -jak wiadomo - nie bardzo lubi± jak im siê rakiety wal± na szko³y i domy. Ale co Ci biedni obywatele mog±, skoro ich w³asne rz±dy bawi± siê w najlepsze w wojenki ? Przecie¿ nie dla dobra tych obywateli, choæ tak siê powszechnie uzasadnia.
Zapisane
songo1970


Maszyna do pisania...


Punkty Forum (pf): 22
Offline

P³eæ: Mê¿czyzna
Wiadomo¶ci: 4934


KIN 213


Zobacz profil
« Odpowiedz #9 : Marzec 13, 2012, 10:34:56 »

to b³êdne ko³o które trzeba przerwaæ,-
zadziwiaj±ce jest, z jak± ³atwo¶ci± usprawiedliwia siê najwiêksze zbrodnie..??
Zapisane

"Pustka to mniej ni¿ nic, a jednak to co¶ wiêcej ni¿ wszystko, co istnieje! Pustka jest zerem absolutnym; chaosem, w którym powstaj± wszystkie mo¿liwo¶ci. To jest Absolutna ¦wiadomo¶æ; co¶ o wiele wiêcej ni¿ nawet Uniwersalna Inteligencja."
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #10 : Marzec 13, 2012, 13:01:26 »

east.
Cytuj
Ca³y czas jest podkrêcany konflikt tak jakby nikomu na jego rozwi±zaniu nie zale¿a³o. Mo¿e prócz zwyk³ych obywateli, którzy -jak wiadomo - nie bardzo lubi± jak im siê rakiety wal± na szko³y i domy. Ale co Ci biedni obywatele mog±, skoro ich w³asne rz±dy bawi± siê w najlepsze w wojenki ? Przecie¿ nie dla dobra tych obywateli, choæ tak siê powszechnie uzasadnia.


Tak.. tak ci ludzie wprost uwielbiaj± takie rozrywki.... domów , szkól i innych ludzi jak im siê nudzi waln± parê rakiet w Palestyñczyków i leci kabarecik zwrot ze dwie¶cie i aby do nastêpnej okazji.

Fajerwerki ca³oroczne a i kostiumy z maskami trzymaj± pod rêkom , przebieraj± siê co chwila.
Co tu du¿o gadaæ super atrakcje!

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #11 : Marzec 14, 2012, 11:03:23 »

Nicky Larkin: Izrael nie  jest schronieniem, ale oblê¿onym.

Nienawidzi³em Izraela. My¶la³em, ¿e lewica ma zawsze racjê. Ju¿ tak nie jest. Teraz brzydzê siê palestyñskimi terrorystami. Teraz widzê dlaczego Izrael musi byæ stanowczy.

 

Krêc±c film o konflikcie izraelsko-arabskim, artysta Nicky Larkin zmieni³ pogl±d na sprawê.

Nienawidzi³em Izraela. My¶la³em, ¿e lewica ma zawsze racjê. Ju¿ tak nie jest. Teraz brzydzê siê palestyñskimi terrorystami. Teraz widzê dlaczego Izrael musi byæ stanowczy. Teraz widzê, ¿e Lewica mo¿e byæ te¿ Prawic± - tak± radykaln±. Dlaczego wiêc ca³kowicie zmieni³em zdanie?

Dziwne. Mój gniew na Izrael rozpocz±³ siê od akcji militarnej w Gazie, w grudniu 2008 r., kiedy ponad 1200 Palestyñczyków straci³o ¿ycie, w porównaniu do tylko 13-tu Izraelczyków. By³em wiêc tak rozjuszony t± masakr±, ¿e pozowa³em w arafatce do zdjêcia, które mia³o siê znale¼æ w katalogu wystawy. Krótko potem, zwróci³em siê do Irlandzkiej Rady Artystycznej z wnioskiem o grant na film o Izraelu i Palestynie. Chcia³em porozmawiaæ z tymi ¿o³nierzami, ¿eby rzuciæ wyzwanie ich czynom - i rzuciæ wyzwanie izraelskim obywatelom, którzy ich wspierali.

Spêdzi³em kilka tygodni w terenie, dziel±c mój czas po równo, na Izrael i Zachodni Brzeg. Zacz±³em w Izraelu. Miejscowi byli podejrzliwi. My byli¶my Irlandczykami - pochodzili¶my z kraju, który jest jednym z g³ównych krytyków Izraela i byli¶my filmowcami. Byli¶my wrogiem.

Potem pojecha³em na Zachodni Brzeg. Nagle bycie Irlandczykiem przesta³o byæ problemem. Znajome graffiti zdobi³o Mur. Betlejem by³o Las Vegas dla fanów Jezusa - neonowy krucyfiks górowa³ nad plakatami z podobiznami mêczenników.

Ci mêczennicy prze¶ladowali nas na ca³ym Zachodnim Brzegu. Patrzyli ze s³upów i ¶cian gdziekolwiek poszli¶my. Jak stare obrazki z Jezusem z sercem mi³osierdzia.

Ale im bardziej przygl±dali mi siê mêczennicy, tym bardziej czu³em siê zak³opotany. W koñcu mantr± palestyñsk± by³ "opór bez przemocy". To by³o ich motto, powtarzane ci±gle i ci±gle, jak na katolickiej mszy.

Kiedy przeprowadza³em wywiad z Hind± Khoury, by³± cz³onkini± rz±du palestyñskiego, pochyla³a siê w z³o¶ci na krze¶le, kiedy odmawia³a potêpienia zamachowców-samobójców. Ca³a by³a przepe³niona agresj±.

Ta agresja by³a kontynuowana w Hebronie, gdzie zobaczy³em swastykê na ¶cianie. Kiedy ustawi³em kamerê, Izraelski ¿o³nierz krzykn±³ do mnie ze swojego posterunku na dachu. Kilka miesiêcy wcze¶niej móg³bym zignorowaæ go, jako mojego politycznego przeciwnika. Ale teraz zatrzyma³em siê, ¿eby porozmawiaæ. Mówi³ tylko o "Taybeh" - lokalnym palestyñskim piwie.

Bêd±c z powrotem w Tel Avivie latem 2011 r. zacz±³em s³uchaæ uwa¿niej strony izraelskiej. Pamiêtam rozmowê na Szenkin - najmodniejszej ulicy Tel Avivu, gdzie ka¿dy wygl±da, jakby chodzi³ do akademii sztuk piêknych. Siedzia³em w ogródku kawiarni robi±c wywiad z by³ym ¿o³nierzem. Mówi³ powoli o swoim pobycie w Gazie. Mówi³ o 20 arabskich nastolatkach odurzonych tabletkami ecstasy, których wysy³ano biegiem w kierunku bazy, której pilnowa³. Ka¿dy z nich mia³ na sobie pas z materia³ami wybuchowymi i detonator w rêku. Narkotyki w ich systemie oznacza³y, ¿e nie czuli bólu. Tylko strza³ w g³owê móg³ ich zatrzymaæ.

Takie rozmowy s± normalne w Tel Avivie. Zacz±³em do¶wiadczaæ izolacji, któr± odczuwaj± Izraelczycy. Izolacji, która zaczê³a siê w gettach Europy i zakoñczy³a w Auschwitz.

Izrael jest schronieniem, ale schronieniem oblê¿onym, miejscem ucieczki, gdzie deszcz rakiet spada z nieba. Próbowa³em wczuwaæ siê w sytuacjê, patrz±c na ¶wiat ich oczami. Zacz±³em now± podró¿ intelektualn±, tak±, która nie spotka siê z entuzjazmem w mojej ojczy¼nie.

Problem zacz±³ siê od tego, kiedy postanowi³em wróciæ z filmem, który poka¿e obie strony monety. Chocia¿ jest ich wiêcej ni¿ dwie. To dlatego mój film nosi tytu³ "Czterdzie¶ci odcieni szaro¶ci". Ale w Dublinie chciano tylko jedn± stronê. Oczekiwano, ¿e film bêdzie atakiem na Izrael. ¯adne szare kolory nie by³y akceptowalne.

Ode mnie, jako irlandzkiego artysty, oczekuje siê, ¿e bêdê podpisywa³ bojkoty, nosi³ arafatkê i g³o¶no demonstrowa³ przeciwko "Okupacji". Ale nie tylko od artystów oczekuje siê nienawi¶ci do Izraela. Bycie nastawionym przeciwko Izraelowi ma byæ czê¶ci± naszej irlandzkiej to¿samo¶ci, tak samo, jako powinni¶my czuæ niechêæ do Anglików.

Ale nienawi¶æ do Izraela wcale nie jest czê¶ci± mojej osobowo¶ci. Nie jest ni± te¿ nienawi¶æ do Anglików. Mam irlandzki paszport, ale nigdzie w nim nie jest napisane, ¿e jestem republikaninem, czy Palestyñczykiem. Mój irlandzki paszport mówi, ¿e urodzi³em siê w 1983 r. w Offaly. Problemy na pó³nocy to by³o co¶ o czym prezenterka Anne Doyle mówi³a do moich rodziców w wiadomo¶ciach o 9-tej. Ja chcia³em ogl±daæ "Ojca Teda".

Wiêc poczu³em siê sfrustrowany, kiedy zobaczy³em to graffiti ma Murze Bezpieczeñstwa i tak± sam±, kiedy zobaczy³em brakuj±ce "a" w ha¶le "Wolna Palestyn" nabazgranym na ¶cianie w Cork. Jestem sfrustrowany podej¶ciem anty-izraelskich aktywistów do wolno¶ci s³owa.

Wolno¶æ s³owa musi dzia³aæ w obie strony. Ale tu w Dublinie, kiedy opowiadam siê za Izraelem, panowie i paniusie patrz± na mnie z potêpieniem, jakbym nasika³ im na buty.

Ta jednostronna wolno¶æ s³owa powoduje rozprzestrzenianie fa³szu. Bojkot izraelskich produktów jest tego przyk³adem. Nak³aniano supermarkety, ¿eby zdj±æ z pó³ek wszystkie izraelskie produkty - a by³ to krok, który bezpo¶redni zaszkodzi³ palestyñskim rolnikom, którzy wiêkszo¶æ produktów sprzedaj± pod izraelsk± mark±.

Ale najgorsze ze wszystkiego, ¿e ten bojkot mentalnie szkodzi artystom. W sierpniu 2010 r. 216 irlandzkich artystów podpisa³o przyrzeczenie bojkotu Izraela firmowane przez Irlandzko-Palestyñsk± Kampaniê Solidarno¶ci. Jako artysta mam przyjació³, którzy to podpisali - albo przynajmniej, mia³em. Chcê przeciwstawiæ siê moim przyjacio³om w sprawie ich poparcia dla tego bojkotu. Co ci krytycy z tylnego siedzenia wiedz± o Izraelu? Czy mog± wymieniæ 3 izraelskie miasta, albo marki?

Ale mam wa¿niejsze pytanie do irlandzkich artystów. Co sta³o siê z poczuciem, ¿e artysta to wolnomy¶liciel? Dlaczego mamy naszych artystów poddawaæ szablonowemu my¶leniu o Izraelu? Czy mo¿e to jest postrzegane jako przyczynek do kariery?

Dla artystów, przyk³ad idzie z góry. Aosdana, irlandzkie pañstwowe stowarzyszenie twórców te¿ podpisa³o bojkot. Aosdana jest wa¿nym graczem. Jego cz³onkowie zasiadaj± w komisjach rozdzielaj±cych fundusze Rady Artystycznej. Niektórzy arty¶ci mogliby przypuszczaæ, ¿e je¶li ich nazwisko pojawia siê na tej samej li¶cie co nazwiska ich recenzentów, raczej nie zaszkodzi to ich szansom na grant. Z pewno¶ci± Aosdana temu zaprzeczy. Ale percepcji zwi±zanej z góry przyjêt± opini± w sprawie Izraela trudno jest unikn±æ. Patrz±c na to, czego siê nauczy³em, zastanawiam siê, czy problem nie jest du¿o prostszy. Mo¿e nie chodzi o Izrael, a o nasze w³asne poczucie wa¿no¶ci - poczucie moralnej wy¿szo¶ci nieproporcjonalne do tego naszego ma³ego kraju?

Ka¿dy artysta wart siebie, powinien byæ gotowy na zmianê swojego pogl±du wobec tych nowych informacji. Wiêc wzywam wszystkich tych 216 artystów, którzy przyrzekli bojkotowaæ pañstwo izraelskie, ¿eby spêdzili trochê czasu w Izraelu i Palestynie. Mo¿e kiedy wrócicie, wyrzucicie do ¶mieci swoj± arafatkê. Ja tak zrobi³em.

-----

Premiera filmu Nicky Larkina "Forty Shades of Grey" odbêdzie siê w Dublinie w maju br.


Forty Shades of Grey (trailer)

 http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=roKGlgSAsR8

www.nickylarkin.com

------

¯ród³o http://www.independent.ie/opinion/analysis/nicky-larkin-israel-is-a-refuge-but-a-refuge-under-siege-3046227.html


http://www.fzp.net.pl/opinie/nicky-larkin-izrael-jest-schronieniem-ale-oblezonym

**********

Jak widaæ oczy ludziom siê otwieraj± ,zaczynaj± zauwa¿aæ i¿ postawienie Israela w roli kata to tylko gra niektórych opcji politycznych ( sadzê i¿ nie tylko ziemskich a bardziej g³ownie nie ziemskich. Kolejna gra ludzkimi emocjami , nienawi¶ci do "kata" Palestyñczyków którego mo¿na ³atwo i bez protestu innych pañstw unicestwiæ w ich kraju.
Nie tylko ja zauwa¿y³am i¿ zgoda pewnych polityków na stworzenie Israela to utworzenie "du¿ego getta" w którym mo¿na ten ród ³atwo unicestwiæ obecn± technologi± wojenn±. Otoczeni nienawistnymi lud¼mi , których nienawi¶æ i g³upota jest wspierana tworzone s± ci±g³e "gry wojenne".. Perfekcyjna perfidia ktorej ja mówiê NIE! NIE! NIE! i STOP!
Wszyscy ludzie maj± prawo do ¿ycia w pokoju a szczególnie ludzie z tamtych rejonów ¶wiata. Komu i dlaczego od wielu wieków przeszkadza istnienie ¯ydów?
Sk±d ta paskudna nienawi¶æ? Kto to tworzy i tym gra?
Kiara U¶miech U¶miech
« Ostatnia zmiana: Marzec 14, 2012, 11:25:45 wys³ane przez Kiara » Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #12 : Marzec 14, 2012, 12:09:35 »

Kiaro a Ty siê opowiadasz po jednej ze stron konfliktu. Nie zrozumia³a¶ o czym napisa³ ten artysta, co jest jego przes³aniem i dlaczego wyrzuci³ do kosza arafatkê .
Tu nie chodzi o nawrócenie siê teraz na opcjê proizraelsk±, tylko rozpoznanie wcale nie tak bardzo oczywistego dla co poniektórych faktu, ¿e (jak wyrazi³ siê artysta)
Cytuj
Patrz±c na to, czego siê nauczy³em, zastanawiam siê, czy problem nie jest du¿o prostszy. Mo¿e nie chodzi o Izrael, a o nasze w³asne poczucie wa¿no¶ci - poczucie moralnej wy¿szo¶ci nieproporcjonalne do tego naszego ma³ego kraju?
Tak d³ugo jak bêdzie wa¿niejsza opcja izrealska lub palestyñska zamiast ludzka, po prostu, tak d³ugo bêd± siê wszyscy mordowaæ. Tak ³atwo jest lud¼mi sterowaæ, kiedy oczy maj± zas³oniêtê wa¿no¶ci±.
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #13 : Marzec 14, 2012, 13:07:43 »

Wszystko zale¿y od wiedzy i ogl±du tematu przez ni±. Palestyñczycy s± tylko elementem gry ( przynajmniej dla mnie) w osi±gniêciu konkretnego celu. O celu artysta wyra¼nie nie mówi ( mo¿e nie wie) ale rozumie i¿ ta rozgrywka to dalszy ci±g...

Cytuj
. Zacz±³em do¶wiadczaæ izolacji, któr± odczuwaj± Izraelczycy. Izolacji, która zaczê³a siê w gettach Europy i zakoñczy³a w Auschwitz.

Izrael jest schronieniem, ale schronieniem oblê¿onym, miejscem ucieczki, gdzie deszcz rakiet spada z nieba. Próbowa³em wczuwaæ siê w sytuacjê, patrz±c na ¶wiat ich oczami.

Oczywi¶cie i¿ w tej "grze" gin± ludzie po obydwu stronach , cierpi± ich losy chyba nie s± najwa¿niejsze , liczy sie globalny efekt a ma nim byæ ;unicestwienie ¯ydów. I temu ja mówiê ;NIE! NIE! NIE!

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #14 : Marzec 14, 2012, 13:50:14 »

Kiara
Cytuj
liczy sie globalny efekt a ma nim byæ ;unicestwienie ¯ydów.

Nie tylko ich. Tu na prawdê chodzi o unicestwienie cz³owieczeñstwa.
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #15 : Marzec 14, 2012, 15:01:58 »

Tak east z tym siê zgodzê unicestwienie Cz³owieka ... ale tego czym ten Cz³owiek zagra¿a tym którzy chc± tego unicestwienia. To co¶ jest zdeponowane w rodzie ¯ydów. To "co¶" oni maj± przekazaæ Ludzko¶ci dlatego w pierwszej kolejno¶ci chodzi o nich by nie dopu¶ciæ do zaistnienia tego zdarzenia.
To czego nie wie przeciêtny cz³owiek , bo ma zablokowan± pamiêæ  od wieków wiedz± programi¶ci naszej rzeczywisto¶ci, zatem tak j± usi³uj± tworzyæ by nie wydarzy³o siê to co eliminuje ich a przekazuje wolno¶æ i wiedzê Ludzko¶ci.
¯ydzi graj± w tym zdarzeniu g³ówn± rolê , ¿e jest tak przekonasz siê sam jak rok ten dobiegnie koñca , a mo¿e wcze¶niej? Byæ mo¿e , byæ mo¿e...

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #16 : Marzec 14, 2012, 15:26:10 »

@Kiara
Cytuj
To co¶ jest zdeponowane w rodzie ¯ydów. To "co¶" oni maj± przekazaæ Ludzko¶ci dlatego w pierwszej kolejno¶ci chodzi o nich by nie dopu¶ciæ do zaistnienia tego zdarzenia.
B±d¼my szczerzy. Jakby ci wyj±tkowi ¯ydzi mieli co¶ "cudownego" przekazaæ to by ju¿ dawno to zrobili. Mieli na to tysi±ce lat.

I tak samo jak Ty o ¯ydach tak my¶l± o sobie wszelkiej ma¶ci inni "wybrañcy" religijni na tym ¶wiecie. Jedyne co tak na prawdê z tego wynika , co widaæ go³ym okiem, to w jaki sposób przekonanie o w³asnej "superwa¿no¶ci" powoduje ¶mieræ i zniszczenie woko³o.
Jezus mia³ ponoæ wypowiedzieæ takie s³owa "
34 Nie s±d¼cie, ¿e przyszed³em nie¶æ pokój po ziemi. Nie przyszed³em nie¶æ pokoju, lecz miecz. 35 Przyszed³em bowiem przeciwstawiæ syna jego ojcu, a córkê jej matce, a synow± jej te¶ciowej; 36 bo wrogami cz³owieka mieszkañcy jego domu" (Mt 10,34-42. 11,1).... Dziwne zdanie ,które nie dawa³o mi spokoju. Ale prawdziwe zdanie. Wa¿no¶æ "ja',przekonanie, ¿e siê ma to "co¶" czego inni nie maj± (najmojsz± racjê), prowadzi tylko do tragedii w "domu". WROGAMI CZ£OWIEKA MIESZKAÑCY JEGO DOMU. Ziemskiego domu.

¯e jest tak nie trzeba siê przekonywaæ do koñca tego roku czekaj±c na jakie¶ "bardzo wa¿ne zdarzenie". Wystarczy wejrzeæ na to teraz. To widaæ.
Zapisane
Kiara
Go¶æ
« Odpowiedz #17 : Marzec 14, 2012, 16:41:04 »

Powiem Ci tak east ka¿da dyskusja ma swój poziom zale¿ny od wiedzy na jej temat. Od wielu tysiêcy lat istniej± uniemo¿liwienia dla tego rodu ( który obecnie nazywamy ¯ydami) wype³nienia zobowi±zania wobec Ludzko¶ci. Rozumiem i¿ piszesz co piszesz bo nie posiadasz jeszcze tej wiedzy któr± ja mam. I nie jest to w ¿adnym wypadku pomniejszanie Ciebie , a stwierdzenie faktu.

Wiem doskonale i¿ ludzi maj±cych dostêp do tej wiedzy jest niezbyt wielu a odkrycie jej samemu ( jak ja) jest bardzo trudne.
Tak, nie zrobili bo nie by³ jeszcze wla¶ciwy czas ani dla nich ani do przyjêcia przez innych. Teraz ju¿ osi±gnêli¶my t± dojrza³o¶æ , jest w³a¶ciwy moment. Dlatego dzieje siê to teraz. Gdyby by³o mo¿liwe jak by³ Jezus sta³o by siê 2000 lat temu, ale ludzie nie byli jeszcze gotowi. S± to procesy energetyczne w cia³ach ludzkich umo¿liwiaj±ce nam transformacjê energetyczn± jakom dokona³ Jezus. Nie mo¿na by³o powszechnie zrobiæ tego wcze¶niej bo dokona³ by siê samozap³on i ludzie by sp³onêli w trakcie transformacji.
Pamiêtaj wszystko ma swój czas i wyp³ywa z przeolbrzymiej m±dro¶ci Stwórcy, zatem ca³± transformacjê prze³o¿ono na 2000 lat pó¼niej.

Kiara U¶miech U¶miech
Zapisane
greta
Go¶æ
« Odpowiedz #18 : Marzec 14, 2012, 17:23:13 »

Szczera spowied¼ bankiera:
Wyciskamy kasê z "muppetów"
ARTYKU£, KTÓRY WSTRZ¡SN¡£ GOLDMAN SACHS
Szczera spowied¼ bankiera:
 Wyciskamy kasê z "muppetów"
Fot. Wikipedia/Laslovarga CC-BY-SASpowied¼ bankiera Goldman Sachs
Greg Smith, jeden z dyrektorów w amerykañskim banku Goldman Sachs wybra³ nietypowy sposób na odej¶cie z firmy. Swoj± rezygnacje og³osi³ dzi¶ w artykule opublikowanym na ³amach "New York Timesa". Przy okazji opisa³ kulisy pracy w firmie i oskar¿y³, ¿e najwiêkszy bank inwestycyjny na ¶wiecie sta³ siê maszynk± do wyciskania pieniêdzy z klientów, których potocznie nazywa siê "muppetami".
Smith - jak sam pisze - pracê w Goldman Sachs rozpocz±³ zaraz po studiach. Przepracowa³ w firmie 12 lat, w trakcie których zarz±dza³ portfelami inwestycyjnymi klientów, które ³±cznie by³y warte ponad miliard dolarów. Do dzi¶ by³ dyrektorem zarz±dzaj±cym banku i szefem dzia³u instrumentów pochodnych na Europê, Bliski Wschód i Afrykê.

"¦wiatem rz±dzi Goldman Sachs, a nie rz±dy"
Rynek siê za³amie i na tym mo¿na zarobiæ. Co wiêcej, to nie rz±dy rz±dz±... czytaj wiêcej »
Jak pisze, odchodzi z pracy, bo atmosfera w firmie jest tak "destrukcyjna i toksyczna, jak jeszcze nigdy nie by³a", a "chciwo¶æ zabija jej kulturê". "Firma tak dalece ró¿ni siê od tej, do której przychodzi³em prosto z college'u, ¿e nie mogê siê z ni± d³u¿ej identyfikowaæ. Nie jestem ju¿ dumny, straci³em wiarê. (...) Nie mogê patrzeæ w oczy m³odym ludziom i przekonywaæ ich, jakie to fantastyczne miejsce do pracy" - t³umaczy Smith.

Lista grzechów

Dalej wylicza d³ug± listê grzechów pracowników banku. Jak pisze, w ostatnich latach przesta³ siê liczyæ interes klienta - wa¿ny jest jedynie zysk samego banku. Dlatego - jak pisze Smith - awans dostaj± np. osoby, które potrafi± przekonaæ klientów np. do zakupu aktywów, których chce pozbyæ siê Goldman Sachs, poniewa¿ nie widzi mo¿liwo¶ci zarobienia na nich. "Wielokrotnie bra³em udzia³ w spotkaniach, gdzie nawet minuta nie by³a po¶wiêcona temu, jak pomóc klientom. Zamiast tego dyskutowano, jak wycisn±æ z nich jak najwiêcej pieniêdzy" - opisuje. I dodaje, ¿e w firmie klientów nazywa³o siê "muppetami", czêsto nawet w wewnêtrznej korespondencji.

Smith zauwa¿a te¿, ¿e takie zachowanie do¶wiadczonych pracowników demoralizuje pocz±tkuj±cych analityków banku. "Wyobra¼cie sobie m³odszego analityka siedz±cego cicho w k±cie i s³uchaj±cego o muppetach i wy³upianiu oczu klientom. Nie trzeba byæ naukowcem, by wiedzieæ, ¿e nie zrobi to z niego modelowego obywatela".

      Wyobra¼cie sobie m³odszego analityka siedz±cego cicho w k±cie i s³uchaj±cego o muppetach i wy³upianiu oczu klientom. Nie trzeba byæ naukowcem, by wiedzieæ, ¿e nie zrobi to z niego modelowego obywatela     
Greg Smith
Smith twierdzi te¿, ¿e upadek moralny i brak szacunku dla klientów to jedno z najwiêkszych zagro¿eñ dla istnienia ca³ego Goldman Sachs. "Bez klientów nie zarobicie pieniêdzy. Co wiêcej, przestaniecie istnieæ" - przestrzega swojego - by³ego ju¿ - pracodawcê.

Bank odpowiada

List Smitha odbi³ siê szerokim echem za oceanem i wywo³a³ lawinê komentarzy. Goldman Sachs jest dzi¶ jednym z najszybciej zyskuj±cych na popularno¶ci tematów na Twitterze.

Zareagowa³ te¿ oczywi¶cie sam bank. - Nie zgadzamy siê z opiniami przedstawionymi w artykule, które - w naszej ocenie - nie odzwierciedlaj± sposobu, w jaki prowadzimy firmê - powiedzia³a rzeczniczka Goldman Sachs cytowana przez "Wall Street Journal". - Odnosimy sukces jedynie wówczas, gdy sukces odnosz± nasi klienci. To podstawowa zasada, która le¿y w sercu naszego postêpowania - doda³a.

"WSJ" przytacza te¿ wypowied¼ pragn±cego zachowaæ anonimowo¶æ pracownika banku, który twierdzi, ¿e Smith nie by³ w banku nikim wa¿nym i wcale nie zajmowa³ wysokiego stanowiska, a dzia³ którego by³ dyrektorem, sk³ada³ siê jedynie z jego samego.

bgr


http://www.tvn24.pl/0,1738122,0,1,szczera-spowiedz-bankiera--wyciskamy-kase-z-muppetow,wiadomosc.html
Zapisane
east
Go¶æ
« Odpowiedz #19 : Marzec 14, 2012, 20:07:57 »

Wali prawdê miêdzy oczy bo pewnie mu odprawy w spodziewanej wysoko¶ci nie dali... bo nie by³ nikim wa¿nym... . Muppet Show Mrugniêcie
Zapisane
Strony: [1] |   Do góry
  Drukuj  
 
Skocz do:  

Powered by SMF 1.1.11 | SMF © 2006-2008, Simple Machines LLC | Sitemap

Strona wygenerowana w 0.036 sekund z 21 zapytaniami.

Polityka cookies
Darmowe Fora | Darmowe Forum

gangem maho wypadynaszejbrygady watahaslonecznychcieni granitowa3