W±tek utworzony przez >Kiarê<. Zmiana autora na skutek podzia³u tematu: Maria Magdalena >>.
Podzia³ dokonany przy stanie 33 postów.buddyzm potrafilbym to dobrze wyjasnic ale w tej chwili nie moge znlezc dobrego przykladu...
w kazdym razie byl to zwiazek duchowy i slowo stalo sie cialem
ale to jest tez ciekawie opisane
V FORMY OBJAWIEÑ I DZIA£ANIE BOGA
Rozdzia³ 20.
Maria Macierzyñska Mi³o¶æ Boga
Pokorne Ziemskie istnienie Marii
1. Maria jest kwiatem Mojego Niebiañskiego Ogrodu, której Istota zawsze znajdowa³a siê w Moim Duchu.
2. Czy widzicie te kwiaty tutaj jak w pokorze ukrywaj± swoje piêkno? Tak± sam± by³a i jest Maria: niewyczerpane ¬ród³o Piêkno¶ci i skarb Dobroci i Czu³o¶ci dla wszystkich istot i dla tego, który potrafi J± ujrzeæ w czysto¶ci i szacunku.
3. Maria przesz³a przez ¶wiat ukrywaj±c swoje Boskie pochodzenie;, Ona wiedzia³a, kim by³a i kim by³ Jej Syn, lecz zamiast siê t± £ask± szczyciæ, okre¶la³a siê jako s³u¿ebnica Najwy¿szego, jako Narzêdzie dla Pañskich decyzji. (8,42-43,46)
4. Maria wiedzia³a, ¿e porodzi najpotê¿niejszego i najwiêkszego Króla ze wszystkich królów ziemi. Lecz czy koronowa³a siê Ona z tego powodu pomiêdzy lud¼mi na Królow±? Czy Jej usta rozg³asza³y na Placach, ulicach w prostych chatach lub w pa³acach, ¿e zostanie Matk± Mesjasza, ¿e z Jej £ona wyjdzie "Jednorodzony" Syn Ojca?
5. Z pewno¶ci± nie Mój Narodzie: w Niej zosta³a spe³niona obietnica i by³a najwiêksza pokora, ³agodno¶æ i £aska. Jej serce ludzkiej Matki zosta³o uszczê¶liwione jeszcze zanim urodzi³a-wtedy i potem, podczas ca³ego ¿ycia Syna-by³a najbardziej kochaj±c± Matk±, która zna³a duchowe przeznaczenie Jezusa, Misjê, jak± mia³ do spe³nienia pomiêdzy lud¼mi i wiedzia³a, po co On przyszed³. Nigdy nie sprzeciwi³a siê temu przeznaczeniu, gdy¿ w tym samym dziele mia³a swój udzia³.
6. Je¿eli czasem wylewa³a ³zy, to by³ to p³acz ludzkiej Matki, by³a to natura cia³a, które czu³o we w³asnym ciele cierpienie Syna.
7. Czy by³a Ona uczennic± Mistrza, swojego Syna? Nie, Maria nie potrzebowa³a niczego uczyæ siê od Jezusa. Ona sama by³a w Ojcu i inkarnowa³a tylko, aby wype³niæ to piêkne zadanie. Czy ta doskona³a Matka ograniczy³a siê tylko, aby kochaæ najdro¿szego Syna? Oczywi¶cie, ¿e nie;, poprzez to ma³e ludzkie Serce objawia³o siê Macierzyñskie serce w pocieszaniu i wznios³ych s³owach, w poradach i dobrych czynach, w cudach, w ¦wietle i w Prawdzie.
9. Nigdy nie wystawia³a siê na pokaz, nigdy nie pojê³a ¼le S³owa Mistrza. Lecz zarówno jak by³a u stóp ¿³óbka s³u¿±cego jej jako ko³yska, tak by³a Ona u stóp krzy¿a, na którym umar³ i wyda³ ostatnie tchnienie, jako cz³owiek, Syn, Mistrz i Ojciec ca³ego Stworzenia.
10. Tak wype³ni³a Ona swoje przeznaczenie jako ludzka Matka, daj±c wznios³y przyk³ad wszystkim matkom i wszystkim ludziom. (360,28-31)
Maria i Jezus
1. Ludzie pytali siê czêsto, dlaczego Jezus po tym, jak zosta³ ukrzy¿owany pozwoli³ siê ujrzeæ nawet grzesznicy Magdalenie, odszukuj±c pó¼niej swoich Uczniów, natomiast nic nie wie siê o tym, ¿eby odwiedzi³ swoj± Matkê. Na to, powiadam wam, ¿e nie by³o to konieczne, abym ukaza³ siê Marii w taki sam sposób, w jaki uczyni³em to dla nich. Poniewa¿ zwi±zek pomiêdzy Chrystusem, a Mari± istnia³ ju¿ zawsze, jeszcze zanim zaistnia³ ¶wiat.
12. Poprzez Jezusa objawi³em Siê, aby ratowaæ grzeszników i pozwoli³em Siê ogl±daæ po ukrzy¿owaniu, aby o¿ywiæ wiarê u tych, którzy Mnie potrzebowali. Lecz zaprawdê powiadam wam, Maria-jako cz³owiek Moja kochaj±ca Matka-nie potrzebowa³a obmywaæ siê z ¿adnych plam i Ona nie mog³a mieæ ¿adnych braków we Wierze, poniewa¿ Ona wiedzia³a, kim by³ Chrystus, zanim ofiarowa³a Mu swoje Macierzyñskie £ono.
13. Nie istnia³a konieczno¶æ, abym ucz³owiecza³ Mojego Ducha, aby odwiedziæ Tê, która z tak± sam± czysto¶ci± i ³agodno¶ci±, z jak± przyjê³a Mnie w swoim £onie, odda³a Mnie Królestwu, z którego wyszed³em. Lecz któ¿ móg³ poznaæ sposób, w jaki do Niej mówi³em w Jej samotno¶ci i rodzaj czu³o¶ci, jak± Mój Duch J± otoczy³?
14. Tak odpowiadam tym, którzy postawili Mi to pytanie, gdy¿ czêsto my¶leli, ¿e pierwsze odwiedziny Jezusa powinny by³y dotyczyæ Jego Matki.
15. Jak¿e inna musia³a byæ forma, w jakiej objawi³em siê Marii, od tej, której u¿y³em, aby uczyniæ siê odczuwalnym Magdalenie i Moim Uczniom. (30,17-21)
Dziewictwo Marii
16. Na szczycie góry, na której znajduje siê Mistrz, jest równie¿ Maria, Uniwersalna Matka-Ta, która w Drugim Czasie sta³a siê Kobiet±, aby Cud Inkarnacji >>Boskiego S³owa<< sta³ siê rzeczywisto¶ci±.
17. Cz³owiek czêsto os±dza³ Mariê i bada³ sposób, w jaki Jezus przyszed³ na ¶wiat i te os±dy rozdar³y Szatê Czysto¶ci Macierzyñskiego Ducha, którego serce wyla³o krew na ¶wiat.
18. W obecnym czasie odsun±³em zas³onê nieznanego, aby zlikwidowaæ w±tpliwo¶ci niewierz±cych i aby daæ poznanie Duchowych Wskazówek.
19. Ludzie uczynili z Mojej Prawdy, która jest jak Droga, wiele dróg bocznych, na których najczê¶ciej b³±dz±. Podczas, gdy jedni szukaj± wstawiennictwa Niebieskiej Matki, a inni Jej nie doceniaj±, Jej p³aszcz Mi³o¶ci i Czu³o¶ci wiecznie wszystkich otula.
20. Od pocz±tku czasów objawia³em istnienie Duchowej Matki, o której mówili Prorocy, zanim przysz³a na ¶wiat. (228,1-5)
21. Maria przysz³a na ¶wiat, aby objawiæ cnoty, przyk³ad i swoj± pe³n± Bosko¶æ. Ona nie by³a pomiêdzy lud¼mi tak± kobieta jak wszystkie inne. By³a inaczej stworzon± kobiet±, a ¶wiat ujrza³ Jej ¿ycie, uczy³ siê Jej sposobu My¶lenia i odczuwania, wiedzia³ o uroku Jej Duszy i Cia³a.
22. Ona jest przyk³adem prostoty, pokory, bezinteresowno¶ci i mi³o¶ci. I chocia¿ Jej ¿ycie by³o znane w tamtym czasie i nastêpnym generacjom, istnieje wielu, którzy nie uznaj± Jej cnót i Jej Dziewictwa. Nie potrafi± oni sobie wyja¶niæ faktu, ze by³a Ona jednocze¶nie Dziewic± i Matk±. Przyczyn± tego jest, ¿e cz³owiek z natury jest niedowiarkiem i nie potrafi Boskich Dzie³ oceniaæ przy pomocy obudzonego ducha. Gdyby studiowa³ Pisma i zg³êbi³ inkarnacjê Marii i ¿ycie Jej Przodków, wiedzia³by w koñcu, kim Ona jest. (221,3)
23. Najczulsza Mi³o¶æ Boga do Jego stworzeñ nie ma postaci. Mimo to, przyjê³a Ona w Drugim Czasie Postaæ Kobiety w Marii, Matce Jezusa.
24. Zrozumcie, ¿e Maria zawsze istnia³a, gdy¿ Jej esencja, Jej Mi³o¶æ, Jej czu³o¶æ zawsze znajdowa³a siê w Bosko¶ci.
25. Jak¿e wiele pomy³ek i teorii, stworzyli ludzie wokó³ Marii! O Jej Macierzyñstwie, Jej Poczêciu i Jej czysto¶ci. Jak bardzo przy tym blu¼niono Jej!
26. W dniu, w którym naprawdê zrozumiej± Jej czysto¶æ, powiedz± do siebie: "by³oby dla nas lepiej, gdyby¶my siê nigdy nie urodzili."Ogniste ³zy bêd± pali³y ich dusze. Wówczas Maria otoczy ich swoj± £ask±, Boska Matka ochroni ich swoim p³aszczem i Ojciec przebaczy im i z nieskoñczon± Mi³o¶ci± powie: "|Czuwajcie i módlcie siê, gdy¿ Ja przebaczam wam, a w was przebaczam ¶wiatu i b³ogos³awiê mu."(171,69-72)
Wzór Marii dla kobiety
¯ycie waszego Mistrza jest przyk³adem dla wszystkich ludzi. Lecz poniewa¿ brakowa³o wskazówek dla kobiety jako Matki, zosta³a jej przys³ana Maria jako uciele¶nienie Boskiej czu³o¶ci, które pojawi³o siê pomiêdzy lud¼mi jako kobieta, aby równie¿ wam daæ swój Boski Przyk³ad Pokory. (101,58)
28. B³ogos³awione kobiety: równie¿ wy nale¿ycie do Mojej gromady Aposto³ów. Pomiêdzy duchem mê¿czyzny i waszym nie ma ¿adnej ró¿nicy, pomimo tego, ¿e jeste¶cie ciele¶nie inni i zadanie obu stron jest ró¿ne.
29. We¼cie Jezusa jako Mistrza waszego ducha i id¼cie za nim ¶cie¿k±, któr± wyznaczy³a Jego Mi³o¶æ. Uczyñcie sobie Jego S³owo w³asnym i obejmijcie Jego Krzy¿.
30. Do waszego ducha mówiê tym samym S³owem, z jakim mówiê do mê¿czyzn, gdy¿ duchowo jeste¶cie równi. Pomimo to-je¿eli wasze kobiece serce szuka przyk³adu do na¶ladowania; je¿eli potrzebujecie doskona³ych przyk³adów jako podpory do doskonalenia siê w waszym ¿yciu, tak przypomnijcie sobie o Marii i obserwujcie J± podczas ca³ego Jej ¿ycia na ziemi.
31. By³o Wol± Ojca, aby skromne ¿ycie Marii zosta³o zapisane przez Moich Uczniów, którzy J± znali podczas ca³ej Jej dzia³alno¶ci i toczyli z ni± rozmowy.
32. To ¯ycie-skromne dla tego, który Je zna-by³o na ¶wiecie promienne od Jej urodzenia do Jego Koñca. Wiele stron czu³ych Pouczeñ, zapisa³a Maria pokor± swojego Ducha, swoj± nieskoñczon± czu³o¶ci±, czysto¶ci± swojego serca, swoj± mi³o¶ci± do ludzko¶ci, co wyrazi³a bardziej milczeniem ni¿ s³owami, gdy¿ wiedzia³a, ¿e Tym, który mia³ mówiæ do ludzi by³ Chrystus.
33. Sam Duch Marii by³ macierzyñsk± Mi³o¶ci±, która wysz³a od Ojca, aby daæ ludzko¶ci przyk³ad Pokory, Pos³uszeñstwa i £agodno¶ci. Jej przej¶cie przez ¶wiat, pozostawi³o ¶lad ¦wiat³a. Jej ¯ycie by³o skromne, wznios³e i czyste. W Niej znalaz³y spe³nienie Przepowiednie, które zapowiada³y, ¿e Mesjasz zostanie urodzony z Dziewicy.
34. Tylko Ona mog³a w swoim £onie nosiæ Boskie Nasienie, tylko Ona by³a godna, po wype³nieniu swojego zadania wobec Jezusa, pozostaæ jako Duchowa Matka Ludzko¶ci.
35. Dlatego, kobiety, Maria jest waszym doskona³ym Wzorem. Lecz zwracajcie siê do Niej i bierzcie J± sobie za wzór w Jej milczeniu, w Jej dzie³ach pokory, w Jej nieskoñczonym samozaparciu z mi³o¶ci do potrzebuj±cych, w Jej cichym bólu, w Jej wspó³czuciu, które wszystko przebacza i w Jej Mi³o¶ci, która jest wstawiennictwem, pocieszeniem i s³odkim wsparciem.
36. Panny, ma³¿onki, matki, pozbawione rodziców dziewczêta lub wdowy, samotne kobiety, które macie przenikniête bólem serce-nazywajcie Mariê wasz± kochaj±c± i troskliw± Matk±, wo³ajcie J± w my¶lach, przyjmujcie w duchu i odczuwajcie J± w sercu. (225,46-54)
Maria jako Wstawiennicza, Pocieszycielka i Wspó³odkupicielka ludzi
37. Maria sz³a cicho przez ¶wiat, lecz nape³nia³a serca pokojem, wstawia³a siê za potrzebuj±cymi, modli³a siê za wszystkich i w koñcu wylewa³a ³zy przebaczenia i wspó³czucia nad nie¶wiadomo¶ci± i nikczemno¶ci± ludzi. Dlaczego nie mieliby¶cie zwracaæ siê do Marii, gdy chcecie doj¶æ do Pana, je¿eli przez Ni± otrzymali¶cie Jezusa? Czy¿ nie byli Matka i Syn zjednoczeni w godzinie ¶mierci Zbawiciela? Czy nie zmiesza³a siê w tym momencie Krew Syna ze £zami Matki? (8,47)
38. Z wysoko¶ciKrzy¿a przekaza³em ludzko¶ci w Testamencie Ksiêgê ¯ycia i Duchowej M±dro¶ci-Ksiêgê, która z up³ywem, stuleci, odcinków czasu i epok, mia³a byæ przez ludzi interpretowana i zrozumiana. Dlatego powiedzia³em do Marii, wstrz±¶niêtej bólem u stóp Krzy¿a: "Niewiasto, to jest Twój Syn", przy czym spojrzeniem wskaza³em Jana, który w tym momencie uciele¶nia³ ludzko¶æ, jednak ludzko¶æ zamienion± w dobrego Ucznia Chrystusa, uduchowion± ludzko¶æ.
39.Równie¿ do Jana zwróci³em siê tymi s³owami: "Synu, to jest Twoja Matka"-s³owami, które wam teraz wyja¶niê.
40. Maria uciele¶nia³a czysto¶æ, pos³uszeñstwo, Wiarê, czu³o¶æ i pokorê. Ka¿da z tych cnót jest jednym szczeblem z drabiny, po której zszed³em do ¶wiata, aby zostaæ cz³owiekiem w £onie tej ¦wiêtej i czystej Kobiety.
41. Owa czu³o¶æ, owa czysto¶æ i Mi³o¶æ, s± boskim £onem, w którym zostaje poczête nasienie ¿ycia.
42. Owa drabina, po której do was zszed³em, aby zostaæ cz³owiekiem i mieszkaæ u Moich dzieci jest t± sam±, któr± wam proponujê, aby¶cie po niej wspinali siê do Mnie poprzez to, ¿e zmienicie siê z ludzi w Duchy ¦wiat³a.
43. Maria jest Drabin±, Maria jest Macierzyñskim £onem. Zwracajcie siê do Niej, a spotkacie Mnie. (320,68-73)
44. Pozostawi³em wam Mariê u stóp Krzy¿a, na tym wzgórzu, które przyjê³o Moj± Krew i £zy Matki. Tam pozosta³a Ona w oczekiwaniu na swoje dzieci, gdy¿ to bêdzie Ona, która we¼mie krzy¿ z ich ramion i wska¿e im drogê do Nieba. (94,73)
45. Przes³aniem Marii by³o przes³anie pociechy, czu³ej troski, pokory i nadziei. Musia³a Ona przyj¶æ na ziemiê, aby uczyniæ znan± swoj± Macierzyñsk± Istotê i ofiarowaæ swoje dziewicze £ono, aby w nim>>S³owo<< sta³o siê cz³owiekiem.
46. Lecz Jej misja nie skoñczy³a siê na ziemi. Jej prawdziwa Ojczyzna by³a nie z tego ¶wiata, stamt±d mo¿e Ona rozci±gaæ p³aszcz wspó³czucia i opieki nad wszystkimi swoimi dzieæmi, stamt±d mo¿e pilnowaæ kroków zb³±dzonych i wylewaæ niebiañska pociechê na cierpi±cych..
47. Wiele stuleci przedtem zanim Maria mia³a przyj¶æ na ¶wiat staj±c siê w kobiecie
cz³owiekiem, aby wype³niæ Boskie Przeznaczenie zosta³a Ona zapowiedziana przez Proroka Boga. Dziêki niemu dowiedzieli¶cie siê, ¿e Panna pocznie i porodzi Syna, który bêdzie nazywany Emanuelem, co oznacza: "Bóg z wami"
48. W Marii, kobiecie bez skazy, w któr± zst±pi³ Duch Niebiañskiej Macierzyñskiej Mi³o¶ci, wype³ni³a siê Boska obietnica, zapowiedziana przez Proroków.
49. Od tamtego czasu ¶wiat zna J±, a ludzie i narody wymawiaj±c z mi³o¶ci± Jej Imiê w swoim bólu wzywaj± J± jako Matkê.
50. Matk± Bole¶ciw± nazywacie J±, poniewa¿ wiecie, ¿e ¶wiat wbi³ w Jej serce miecz bólu i z waszego ¶wiata wyobra¼ni nie znika to bolesne Oblicze i ten wyraz nieskoñczonego smutku.
51. Dzisiaj chcê wam powiedzieæ, ¿e powinni¶cie usun±æ ze swoich serc ten obraz niekoñcz±cego siê bólu i zamiast tego powinni¶cie my¶leæ o Marii jako o dobrej, radosnej i kochaj±cej Matce, która dzia³aj±c duchowo, pomaga przy tym wszystkim swoim dzieciom rozwijaæ siê na wyznaczonej przez Mistrza drodze.
52. Czy poznajecie teraz, ¿e misja Marii nie ograniczy³a siê do Macierzyñstwa na ziemi? Równie¿ Jej Manifestacja w Drugim Czasie nie by³a jedyn±, gdy¿ jest zastrze¿ona dla Niej nowa epoka, w której Ona bêdzie mówi³a do ludzi od Ducha do Ducha.
53. Mój Uczeñ Jan, Prorok i Wizjoner, zobaczy³ w ekstazie kobietê ubran± w s³oñce, Pannê promieniuj±ca ¦wiat³em.
54. Ta kobieta, ta Panna jest Mari±, która pocznie w swoim £onie nie nowego Zbawcê,
lecz ca³y ¶wiat ludzi, którzy bêd± siê w Niej od¿ywiaæ Mi³o¶ci±, Wiar± i Pokor±, aby pój¶æ Boskim ¦ladem Chrystusa, Mistrza wszelkiej Doskona³o¶ci.
55. Prorok widzia³, jak ta Kobieta cierpi, tak jakby rodzi³a;, lecz ten ból by³ oczyszczeniem ludzko¶ci, pokut± dusz. Gdy ból przejdzie, nast±pi w duszach ¦wiat³o, a Ducha waszej Uniwersalnej Matki nape³ni rado¶æ. (140,44-52)
Boska natura Marii
56. P³aszcz waszej Niebieskiej Matki od Wieczno¶ci daje cieñ ¶wiatu i mi³osiernie ochrania Moje dzieci, które s± równie¿ Jej. Maria, jako Duch nie zosta³a urodzona na ¶wiecie;, J±dro Jej Macierzyñskiej Istoty by³o od zawsze Moj± czê¶ci±.
57. Ona jest Ma³¿onk± Mojej Czysto¶ci, Mojej ¦wiêto¶ci. By³a Moj± Córk±, gdy zosta³a kobiet±, a Moj± Matk±, gdy poczê³a "Inkarnowane S³owo". (141,63-64)
58. Maria jest wed³ug swojej Istoty Boska, Jej Duch jest Jedno¶ci± z Ojcem i Synem. Dlaczego os±dzaæ j± po ludzku, je¿eli przecie¿ by³a Ona wybran± Córk±, która od pocz±tku czasów by³a zapowiadana ludzko¶ci jako Stworzenie Czysto¶ci, w którym bêdzie inkarnowa³o >>Boskie S³owo<<?
58. Dlaczego cz³owiek blu¼ni i w±tpi w Moj± Moc i bada Moje Dzie³a bez respektu? Powodem tego jest, ¿e nie zag³êbi³ siê w Moje Boskie Wskazówki, nie pomy¶la³ nad tym, co mówi± Pisma, ani nie podda³ siê Mojej Woli.
60. Dzisiaj w Trzecim Czasie w±tpi równie¿ w to, ¿e Maria objawia siê ludziom. Lecz Ja powiadam wam, ¿e Ona ma udzia³ we wszystkich Moich Dzie³ach, gdy¿ jest Ona uciele¶nieniem najczulszej Mi³o¶ci, jaka mieszka w Moim Boskim Duchu. (221,4-6)
61. Maria jest Duchem, który tak bardzo stopi³ siê z Bosko¶ci±, ¿e tworzy jeden z Jej Aspektów, tak jak przedstawiaj± to trzy Formy Objawienia. Ojciec, S³owo i ¦wiat³o Ducha ¦wiêtego. W tym pojêciu Maria jest tym Duchem Boga, który Objawia i uciele¶nia Bosk± Troskliwo¶æ. (352,76)
62. Jak¿e wielu ma nadziejê dostaæ siê do Najwy¿szego Nieba, aby poznaæ Mariê, któr± sobie wci±¿ wyobra¿a w ludzkiej postaci jako kobietê, któr± by³a na ¶wiecie jako Matka Chrystusa, który sta³ siê cz³owiekiem i któr± sobie wyobra¿a jako Królow± na tronie, piêkn± i w³adcz±.
63. Lecz Ja powiadam wam, ¿e nie powinni¶cie d³u¿ej w swoim umy¶le nadawaæ kszta³tu Bosko¶ci. Maria wasza Duchowa Matka istnieje, lecz ani nie ma Ona postaci kobiety, ani jakiegokolwiek innego kszta³tu. Ona jest ¦wiêt± i Kochaj±c± Czu³o¶ci±, której Mi³osierdzie rozprzestrzenia siê w Nieskoñczono¶æ. Ona rz±dzi w duszach, lecz Jej panowanie jest panowaniem Pokory, Mi³osierdzia i Czysto¶ci. Lecz tronu, tak jak to sobie ludzie wyobra¿aj±, nie posiada ¿adnego.
64. Jest piêkna, ale o takiej piêkno¶ci, jakiej nie mo¿ecie sobie uprzytomniæ nawet przy pomocy najpiêkniejszej twarzy. Jej Piêkno¶æ jest Niebiañska, a tego, aby poj±æ Niebiañskie, nie bêdziecie w stanie nigdy. (263,30)
Uniwersalne promieniowanie Marii
65. Maria, wasza Uniwersalna Matka, ¿yje we Mnie, obdarzaj±c swoje ukochane dzieci najczulszymi pieszczotami. Ona by³a w waszych sercach, aby pozostawiæ w nich swój Pokój i przygotowanie ¦wi±tyni. Maria czuwaj±c nad ¶wiatem, rozpo¶ciera nad nim swoje skrzyd³a jak skowronek, aby go chroniæ od jednego bieguna do drugiego. (145,10)
66. W Mojej Bosko¶ci, ¿yje wstawiennicza Mi³o¶æ; jest to Maria;, jak¿e wiele serc, które pozostawa³y zamkniête dla Wiary, dziêki Niej otworzy³y siê na skruchê i mi³o¶æ! Jej Macierzyñski Duch jest obecny w ca³ym Stworzeniu, jest odczuwany przez wszystkich, a jednak niektórzy widz±c zaprzeczaj± Jej. (110,62)
67. Ci, którzy zaprzeczaj± Boskiemu Macierzyñstwu Marii, zaprzeczaj± jednemu z najpiêkniejszych Objawieñ, jakie Bosko¶æ da³a cz³owiekowi.
68. Ci, którzy uznaj± Bosko¶æ Chrystusa, a zaprzeczaj± Marii, nie wiedz± o tym, ¿e rezygnuj± z najczulszej i najs³odszej cechy charakteru egzystuj±cej w Mojej Bosko¶ci.
69. Jak¿e wielu istnieje takich, którzy s±dz±, ¿e znaj± Pisma, nie wiedz±c jednak niczego, gdy¿ niczego nie zrozumieli. I jak¿e wielu takich, którzy, pomimo tego, ¿e uwa¿aj±, ¿e odkryli mowê Stworzenia, ¿yj± w b³êdzie.
70. Macierzyñski Duch Marii jest czynny we wszystkich Istotach, Jego odbicie mo¿ecie zobaczyæ wszêdzie. Jego Boska Macierzyñska Mi³o¶æ, jako B³ogos³awione Nasienie, spad³a na serca wszystkich stworzeñ, a ka¿de królestwo natury jest Jej ¿ywym ¶wiadectwem i ka¿de serce matki jest o³tarzem utworzonym przez tê wielk± Mi³o¶æ. Maria by³a Boskim Kwiatem, a Owocem by³ Jezus. (115,15-18)